Új privát üzeneted érkezett!

Kkia :)
mi tegnap kaptunk oltást --- kissé nyűgi volt de mára jobb ... én tegnap egy órával utána és estére is adtam fél germicid kúpot ...
maga a szúrás nem volt gáz

Kép
zsrit
 
 


Kép

és egy kép az én kis tokagizimről :)

Kép
zsrit
 
 


Sziasztok!!!!!

Till megértem akkor...........már nem sokáig kell a hordozó és akkor már könnyebb lesz!!!!!!:)

Kkia a bkv-nál felfordulás van!!!!!!!sok fsz ki se viszi a buszt a garázsból ha bármi apró hiba van...így van olyan busz ami 30-40 percenként megy az 5-10 perc helyett..........
Kristóf kis toka herceg:)))))))))))

Eszti gyönyörű a kis Sophi!!!!!!!!!!:))))))

Kicsike engem kiahgytatok a taliból??????:((((

Screen a bkv feje tetején áll:(((...valami hülye szerződés hiánya miatt van ez az egész.....
api nem sztrájkol a köcög szakszervezetekkel...ő kiröhögi őket.........

Agi üdv köztünk:))))

Jovannanekem van kedvem talizni.....mi a címed?....csak autóm nincs:((((((

Zsrit Máté most mondta a lányodra hogy ez szép:))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 

 
 

Zsritus - köszi, megnyugtattál! Tokagizi szeme is úgy áll, mint egy dacos királykisasszonyé :lol: :lol: :lol: De csini csajszi nagyon!

Kép
kkia
 
 


Mindenkinek koszonom a kedves fogadtatast, annyira kedvesek vagytok! :)

Ginuska, sehol sem olvastam felso hatart a gorogszenaval kapcsolatban, egy helyen irtak meg mennyiseget, ott egy evokanallal irtak, de hogy ez most egy napi adag-e, azt nem tudom. En biztos nem fogok ennel tobbet megenni naponta, mert amellett, hogy jo tejszaporito, van meg mas hatasa is, pl afrodiziakum, es noveli a melleket...Kicsit el is gondolkoztam, hogy szedjem-e, de szinte minden odalon emlitettek, hogy kismamak ihatjak. (Szoptatosok, terhesek nem.)
Hat Karamalz nekunk sincs itthon mindig, mert gyorsan fogy. :oops:
Vannak mas tejszaporitok is, amiket asszem meg nem irtatok, pl a tesztafelek, zabkorpa, banan, ananasz. Nagyon finom a gyorinek a zabfalat nevu keksze, esetleg azt is probald ki, hatha segit.

Bogi, koszi a valaszt, akkor megszoptatom, amikor engedi, es nem vacakolok a fejovel. Foleg nem ejszaka. Altalaban akkor van csak gond, nappal gyakran szopik.
Meg az erdekelne, hogy ha egy baba atalussza az ejszakat, akkor tenyleg veszi a lapot az agyam, es igy ejjel kevesebb tej fog termelodni? Csak mert az elso fiam mar 6 hetesen ataludta, en meg vartam, hogy beall a kereslet-kinalat, de sajnos nem igy lett, nagyon sokat kinlodtam, vegul akkor a fejes mellett dontottem. Most azert az ejszaka atalvasa nem fenyeget. :D

Kkia, koszi az elismerest, bar nem hiszem, hogy megerdemlem. :oops: A kozepsovel marha nagy szerencsenk van, aldott jo termeszetu, a nagy meg oviban van. Szerintem nehezebb 1 gyerek mellett tanulni, mint 3-mal itthon lenni. Amugy nekem is van egy Kristofom. :wink:

Tunder, biztos irjak meg egy paran, de en is csak azt tudom mondani, hogy a suly miatt ne parazz. Tudom nehez, en is atestem ezen. (2x is) Nalunk az volt vicces, hogy a dokino engem nyugtatgatott, amikor idegesen alltam a merleg felett, hogy nem hizik a gyerek rendesen. Szerinte ez alkati dolog is, es valszeg igaza van.

Eszti, a dm-es pelusban szerintem csak az a rossz, hogy hajtogatni kell a ragasztocsikjat, amugy nem rossz. A tobbi pelusrol ugyanazt gondolom, mint Te, nekunk is a huggies valt be, es itt sem lehet mindig kapni.

Zsrit, gyonyoru a kislanyod! Fejfajasra semmi sem hasznal?

Nita, sajnalom, hogy ilyen szemetek a ferjed munkahelyen! Tenyleg nincs valami idokorlat, hogy mennyit vezethet egy nap?

Till, lattam, hogy a Te kislanyod is 12-ei. :) Orulok, hogy alakul a tejugy, nagyon szoritottam Neked!

Megprobalok vonalzokat gyartani, es kuldok kepet, aztan lelovom magam mara!

Agi
agi3
 
 


Zsrit: tokagizi csókosszájú, piszeorrú, szigorútekintetű barátnőmet pusszantom :)
Amúgy néha én is világgá mennék legszívesebben, én eddig egy gyerekes mami voltam, most a kicsi édes a nagy néha elviselhetetlenül okoskodós, szófogadatlan, visszapofázós. Egyszer tuti kinyírom. :) Itthon trehányak, szarnak a munkámra. Én meg szoptatok, főzök, takarítok, szoptatok, nevelek, takarítok, boltba futok hónom alatt a gyerekkel.... Ez kicsit sok egyedül :(. Ez van, egyszer csak felnőnek. Na megyek mostmár. Pussz
anyabebi
 
 


Ági de van csak a sok köcsög baszik ki vele aki egy ülés szakadásos buszt se visz ki....mondván hibás......

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Ginuska
1/2 liter/ nap a görögszénamagtea. Ha visszakeresed, leírtam a receptet már ;)

Kkia
Igen a MÁK-tól. Szerintem hívd fel őket, ideje lenne, hogy kapjál már. Határozatot kaptál már?
pocok001
 
 


Kuldok 2 kepet, ez ugyanaz a gyerek, csak mas nezetbol. :)

Vencel

Kép

Kép
agi3
 
 


Ági: üdv itt nálunk!

Nita: küldök privit...

Kép
jovana
 
 


jOVANNA OK

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Babák olyan zabálni valók!!!!!!!!! Mindegyik!!!!!!

Le a kalappal minden többgyerekes (+tanulós) Anyuka elött!!!!!
Nemtom h csináljátok,én tuti képtelen lennék rá :roll:

Kép
jovana
 
 


jovanna nem jött privi.....:(

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Kép 3 hósan :o)

5500gr és 59cm

Kép
jovana
 
 


Még 1-2 kép...
Csak azért ide,m még mindig nemtok a gmailre feltölteni

Kép
Kép
Kép

Kép
jovana
 
 


Pattogó,
felkelsz reggel tornázni??? :shock: Minden elismerésem!!! (én meg keltem a fiúkat 7-kor, fél 8kor kirúgdalom őket az ajtón és kúszok vissza Lencsi mellé horpasztani :lol: -ma pl 11ig aludtunk 8) )

Őzike,
sajnos Vackoromnál szinte egyvégtében porszívóztunk -évekig :oops: . Ordított, mint a sakál, le kellett fogni, aztán megszokta. És semmi negatív élménye nem maradt: most, mikor Lencsip porszívtuk, jött, hogy ő is kipróbálná megint :mrgreen:

Porszívás ordító babáknál: ölbe veszed, egyik karját a hátad mögé teszed, másikat lefogod kézzel. Hónod alá a buksit és másik kezeddel szívsz. Így nem kell pokrócba csavarni, vagy egyéb hókusz-pókusz! :)

Eszti,
car napok monnyanak le!!!!!!!!! :oops: Videjó naon cuki!!! :D
(Már akartam kérdezni: külön engedélyeztetni kellett Sophia nevét, vagy így is anyakönyvezhető itthon? :roll: )

Tündér,
card le!!! :evil: (Lencsim 2 hete 5 dekát hízott, köv héten 20-at, most 11-et...)

Kkia,
Nálatok házhoz jön a dokinő az oltással??? :shock: (Nálunk ki kell állni a sort a rendelésen :? )

Összes babákok csodaszépek!!! :D

Ági,
készítesz vonalzót? :P

Enyém Lencse ma 8-kor elaludt :shock: -most csak reménykedem, hogy talán visszafordítja normális időredbe az iccakát? :roll: Kicsit nehezen bírtam már a hajnal 1-kor fekvést :oops:

tillidian
 
 


Peti,Alex boldog hófordulót!!!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
jovana
 
 


JOvanna akkor írd ide amit szeretnél..még mindíg nem jött üzi......
jó éjt csajok.....

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Tilli: nekünk is házhoz jön a doki,na persze plusz pénzért :shock:
csak azért fizetek,m nem akarok influenza idején sorban állni..

ma voltunk csípőszűrésen és védőnő is volt itt,minden ok velünk...

Fédrának ma is nyűgi napja van...4x20p alvás és csak kézben volt el :?
Zsrit: az egy dolog,h Fédra átalussza az éjszakát,napközben meg általában elvan,DE: pl.kb.5-től fürdésig(fél9) mászkálni kell vele a lakásban,és az utolsó kaja MÁSFÉL ÓRÁT tart,eszik,bealszik,eszik,bealszik...szóval mindenkinél vannak cudar dolgok...elhiszem,h néha kiakadsz,de én csodállak azért,h 3 gyerek,háztartás és még suli is

Nita: bkv :shock: miért nem megy nálunk semmi sem flottul?!
Eszti: betegség beadhatná már a kulcsot :?


még akartam reagálni másra is,de elfogyott az energiám,bocsiiii

Kép
jovana
 
 


Nem jött be :roll: -22-kor ébredt, kajáltunk és most mintha délutáni alvásából ébredt volna, játszik :roll: ...leghamarabb éjjel fél 2-kor jövök :mrgreen: (Nektek szép álmokat :lol: )

tillidian
 
 


Na a fél oldal velem van tele,bocsiii :oops:
mára befejezem

Kép
jovana
 
 


Tilli: :shock: ilyenkor mivel tartod ébren nagad?

Kép
jovana
 
 


Sziasztok!

Orditos, siros hetvegenk es hetkezdesunk volt, raadasul ma a 3 hos oltast + Rota- t is megkapta a gyerek.
A hatast kepzeljetek hozza. Szerencsere (egyenlore) nem lazas a gyerek csak rossz kedvu, egyetlen mosolyka nem volt a kis arcan ma meg, pedig mindig csupavigyor Patrik. Delutanonkent jon a skrizos uvoltes amit mar sikerult megtanulnom hogy allitsam le. Nem kis melo, meg kell hagyni.

Raadasul a dokineni ma is mondta hogy Patrik tul gyorsan gyarapodik. :shock: 63 centit mert most hosszra (azt hittem hogy 65 centi a gyerek (!!!) es kilora pedig 6500g, ami mar 2 napja is anyi volt. Tehat 1 kilog gyarapodott 1 honap alatt… Nem tudom, en nem latom sem kovernek a gyereket, sem tul nagynak a tobbiekhez kepest! (Na jo a szuletesi sulyahoz kepest tenyleg oriasi lett! (2830g) :roll:
Kkia: Rohogtem nagyon, amikor megmutattam fiad fenykepet apanak, o Is azt hitte Patrik van a foton. Kerdezte hogy honnan van a ruhaja. :D:D:D
Ezek utan nekem tobbet nem aradozhat anyosom hogy jaaaaaaaaaaaj az unokaja tiszta apja, tiszta nagyanyja meg tiszta sogornom……. Mintha en “csak megszultem volna”, en mar nem is szamitok, mert hogy ram nem is hasonlit. Pfffffff. Karacsonykor azert beszoltam nekik hogy szinte minden csecsemo hasonlit egymasra, van aki nagyon is! Bocsi a durrogasert, csak utalom ha engem mindossze tenyesztehennek konyvelnek el…… na jol kidurrogtam magam. :D

Zsrit: a lottyadt csocs szindroma sajnos nalam is megvan. :( Elegge szomoru vagyok miatta, de most nem lehet meg semmit tenni vele amig Patrik kicsi. Viszont jovo osszel elmegyek es felvarratom, legalabb a honaljamig, de lehet hogy rogton a homlokomra a biztonsag kedveert! Utalom hogy nem feszes es ez mind a terhesseg alatt lett ilyen, mivel nekem 2x-esere nott. (Pedig nem is szoptattam csak 2 hetig!!!) Szoval gaz! Talicska vagy lassan domper kell a szallitasahoz. (Talan jobb lesz az is ha kisebb lesz. Az is rohadtul zavar. Csak hat ugye apa szereti a nagyot meg ha log is….) De megigerte ha keszen allok akkor atszabatjuk. Na meg kene az orrsoveny ferdulesemet is helyre pofozni mert horkolok mint egy mopsz.:( Es a terhessegkor “szerzett” aranyerrel sem allok fenyesen, azt regelte az orvos hogy majd visszamegy. Hat ez egy marados tipus, nem ment sehova! (Max en tonkre, miatta!!!) Pffffffff Hat ha meg azt is meg kell muteni, olyan leszek mint a robotzsaru! Tobb varrat heg lesz rajtam mint az Edwasd ScissorsHand-en… :mrgreen:

Leanykad tundi-bundi! Az a cicusos kiskabat ennivaloan gyonyoru rajta. A kis nozija puszilnivalo. :D
Agi3:
Vencel nagyon cuki! Tenyleg teljesen mas a ket foton. :) Az ezerarcu kisherceg ;)

Jovana:
Gyonyoru a te babad is es tokeletes a sulya!!! :) (fentebb emlitettem hogy Patrik fiam tul gyorsan fejlodik a dokineni szerint es neki is az 5500g lenne a jo.
Jaj most latom a jatszoszonyeges fotokat! A kis hercegno ;) Szep, okos pofija van!
Hazidoki: Van olyan hogy plusz penzert hazhoz jon?? Hu de jo lenne ha itt is mukodne ez igy! Belegondoltam hogy ha nagyobb lesz a gyerek es vinni kell (most kulon teremben van a csecsemofogadas, de kesobb??? A nagyobbak terme mindig csurdultig van :( Valahogy kideritem hogy hozzank is talan kijonne a doki…. :D

Lanyok: A dokinenki azt mondta hogy a gyerek kicsit sokat alszik ejjel egy huzatra. (ejfeltol reggel 9-ig) Na jo, 9-kor teszem le, akkor nezelodik egy kicsit es ejfelig is van alvas is.) Szerintetek ejjel sok a 9 ora egy huzamban alvas??? Nekem jol esik mert en is aludhatok :D:D:D De o magatol nem kel fel csak ha faj a pocak, akkor masszazs es azonnal visszaalszik.



Joejt! Hamarosan jovok, de nem igerem hogy minden nap, sajnos. :oops:

sünciboglya
 
 


Anyabébi, Tilli, koszi a tanácsokat az orrporszívózáshoz :lol:

Pocok, igen tudom, hogy már egyszer leírtad a gorogszénamagtea elkészítésének módját, ezért is kerestem vissza tegnap a hozzászólások kozott, de nem találtam meg, aztán feladtam :oops:
De ma Ági megírta, úgyhogy azóta már ittam 2 adaggal is....szerintem kicsit tobb is volt, mint fél liter :roll: A magokat is megettem becsulettel....remélem azért nem vittem túlzásba! Majd beszámolok a hatásáról!

Jovanna, Fédra nagyon édes kisasszony, a 3 hós adatai szinte ugyanolyan,mint a miénk...... :wink:

Zsrit, igazán nincs miért restellned magad, az ikerfiúk és egy csecsemo mellett még tanulsz is, ez igazán bámulatra méltó! Én idén nem folytattam a sulit a baba végett és bevallom, nem is bántam meg..... :oops: Nem tudnák tanulni így, az tuti!
Jéé, ha jól látom, a kis Zoénak éppen olyan Hello Kitty-s joggingja van, mint amilyet Georgina kapott karácsonyra a bátyáméktól!

Ági, Vencel baba nagyon cuki hapsi! :lol:

Pár napja fájdogál a bal petefészkem....olyan menzi elotti, alatti fájásra hasonlít....lehet, hogy az készulodik megjonni? Azon gondolkodtam, hogy ha eros gorcseim lesznek, vajon mit vehetek be, milyen fájdalomcsillapítót? Szerintetek?
ginuska
 
 


Jovana,
gyönyörű a Lánykád!!! :D :D :D
(én alapból ilyen bagoly vagyok :wink: bírom simán, csak reggel ne kéne kelni :oops: )

Ginuska,
kivi vagyok, hogy válik be a görögszénamag!!!

Sünci,
carjál Te is a dottornéni szavaira!!! Túl gyorsan gyarapszik? Túl sokat alszik? Naéééés!!! :evil: Ha nem gyarapodna, akkor lenne gáz, hogy nem eszik iccaka, de ezek szerint minden ok!!!

Lencsi-képek a g-mailen! :D

tillidian
 
 


Sziasztok!
Ezt a picibabán találtam! Remélem mindenkinek jó kedve lesz tőle!
Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1. Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2. Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3. A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1. Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2. Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3. Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1. Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2. Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3. Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1. Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2. Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3. Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1. Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2. 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3. Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1. Mosás, szárítás, vasalás.
2. Mosás, szárítás.
3. Szárítás.

Babaprogramok
1. Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2. Eljártok babatornára.
3. Eljártok a közértbe. Mert kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1. Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2. Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3. Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1. Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2. Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3. Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1. Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2. Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3. Ha harmad szülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből.

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


hull a hó és hóóóózik.....
nem kicsit... :roll: :roll:
hát ma se megyünk sehova, így első blikkre :roll:

tegnap Teo extra adag kakát termelt, gondoltam Rátok Kkia, ez is egy 3 napos adag volt. Elméletileg pelusba ment, gyakorlatilag viszont nyakig szaros lett bébikém.

:lol: de persze az ember lánya már a sz@rnak is örül, na ez az optimizmusom csúcspontja :lol: :lol:

zsrit,
én is pont így vagyok vele, h biztos unja mindig ugyanazt nézni. Mondjuk ezt megcáfolja a feje feletti forgó-imádattal, azt nap mint nap egyre jobban szereti.
Holnap jóga? (ha nem lesz tökig érő hó)
Nagyon gyönyörű Zoé!!!!
Jovana, jóga?
Szilveeaa, tegnap voltatok, milyen volt?
Tündér,
az van, h nálunk is erősen csappant a súlygyarapodás. Szerintem egy hónap alatt most kábé 500 gr-t hízott.

:roll: :shock:
jövő héten megyünk majd oltásra, kiváncsi vagyok mit mond majd a dokinéni.
Nálunk a védőnő a fő paráztató, a dokinéni laza, mint a rigalánc.

pelus:
nekem a DM-es teljesen bejött, bár most Liberot vettem. Az sem rossz.

Pattogó,

pasi kéééééééész. 8)
elképzelem a fejet, amikor bemondtad a 3 gyereket...
hajrá magassarok.

ági,
vencel nagyon rafkós kispasi :lol: ééééédes!
én nagyon tetszik a neve is.

:)

Jovana,
Fédra is cukorfalat. Igazi nőőőőőőőő 8) :D :D

tegnap azt olvastam, h 2 év alatt nem szabad a gyerekekkel TV-t nézetni, mert kutatások összefüggésbe hozták az autizmussal. Na igaz vagy nem, nálunk nem lesz TV-zés. Punktum.
Ja és ugyanitt írták, h a magasságot apai ágról öröklik a gyerkőcök, a testsúlyért felelős géneket az anyától.
Szegény Teo magas- kövér lesz :roll: :oops:

Kép
screen
 
 


ja, ebéd gondolatára előráncigáltam a mélyhűtőből egy szarvasgerincet...
most olvasom, h napokig kell pácolni, uh nálunk csak holnapután lesz ebéd :oops: :o :D :D :D

Kép
screen
 
 


Till
Küldtem privit
Orrszívózást hasonlóan próbálom, de a fejecskéjét akkor is mozgatja, és satuba fogni meg nem akarom :cry:

Screen
Ez király megállapítás, hogy már a szarnak is örülünk :lol: Szarvasgerinc 8) hm, tudsz élni :lol:
Én meg előhalászom a tegnapi csirkemájat :P

Ági
Én is üdv 8)

Bogi
Klassz ez a vicc, ami persze nem is vicc :D

Sünci
Mit szóljak akkor én , ha a 6500 sok, hiszen tegnap 7000gr-ot mértünk :oops: És ő csak anyatejes...

AHol a bébik átalusszák az éjszakát, ott milyen pelust használtok???? Én akármilyet, át kell öltöztetnem a fiatalurat, mert ha sokat alszik, kifolyik a tartalom :cry: :cry:

Őzike
Kép
Kép
Õzike31
 
 


Sziasztok!

Car éjszaka után egy car napunk kezdődött .. nem vágom :roll:
És a mai fasza programterveimet elhavazta a hó ....... :(

Screen :)
én má' a szarnak sem örülök --- legalábbis most úgy érzem 8)
holnap én szeretnék menni jógára, szal ha nem lesz brutál hó akkor mi megyünk :)

Őzi :)
Nekem a pampers sleep and play jól bírja a sok pisit így én éjjel nem cserélek , a többi nem bírta ....

Jovana :)
Fédra nagyon cuki kis hercegnő!! :)

Bogianyu :)
még a kripta hangulatom mellett is elhagyta egy halvány mosoly az arcomat arra amit írtál --- aranyos :)

Kép
zsrit
 
 


Bogianya
Szuper amit találtál, nagyon sokat nevettem rajta

Őzike
Mi Huggies-t használunk, igaz mi sokszor eszünk éjszaka, de este nyolckor teszem tisztába és utána csak reggel 8kor, mert tuti felébredne teljesen ha tsiztába is tenném, így meg simán visszaalszik.
Szóval nekünk a Huggies bevált. A Libero-val nekünk is voltak balesetek. De szerintem mindenki másra esküszik.
Az orrszívó porszívót mi sem csípjük, de utána látszik, hogy megkönnyebbül. Előtte pár perccel befújok neki Fluimar-t és utána könnyebb leszívni. Nekünk nagyon bevált. Sőt ha nem jön belőle, de szörcsizik, akkor is befújok neki. Magamon is kipróbáltam és tényleg sokkal gyengédebb, mint az összes többi.

Sünci
Túl sokat alszik????????? Ha rendesen hízik és makk egészséges, az miért baj??????????? Sokan cserélnének Veled, az tuti!!!!!

Ginuska
Remélem használ! Bevallom én nem csípem nagyon a magok ízét...
pocok001
 
 


Helló csajok!

Reggel elaludtuk. Úgy történt hogy a kisebbik ded kb. 3/4-ed 2-kor tért nyugovóra. Erre hallom csörög a telefon, a nagyobbik apja hív: Hálllló? Helló elaludtatok? Mér mennyi az idő? Fél 8. :shock:
Futás Barnit kivágni az ágyból, eltuszkolni az ajtóig onnan apja vitte tovább, én meg visszasomfordáltam a pici mellé. Lényeg a lényeg a kicsi nem kelt fel csak 9-kor. Hajnal 2-től :shock: . Szóval "átaludta" az iccakát :).

Ági, Jovanna, Bobó: cukik a babák :) :) :)
Azt nem tudom miért lesz piros a szemük a képen? Az enyimgyereknek legalábbis majdnem mindegyiken. :(
Tilli: Mi is déligalvásokat folytatunk, ma mondjuk pont nem de a gyerek 10 óta alszik megint.
Orvos: Nálatok nincs a rendelőben külön szeparé a piciknek? Nálunk a tanácsadóba kell vinni őket oltásra nem a rendelőbe. Ez ott van a rendelőben csak el van zárva a betegektől, külön van a bejárat is.
Sünci: anyós hülye. Én pont azt néztem, hogy Patrik tisztára rád hasonlít. :)
Screen: ma se megyünk ki? :shock: Hétfőn voltam kint pénz nélkül és azóta se. Se kenyér, se kaja, se semmi (csak a sárgaborsófőzelék, attól meg a gyerek nyakig fosta magát :shock: ). Még jó hogy a Robi hoz túlélőkészletet reggelente (kakaós csiga, sajtos masni, pogi...), de így meg nem fog a valagam lemenni. :(
Ezért az ebéd témához nem tudok hozzájárulni.
Őzi: Mi éjjelre a DM-est használjuk, de én éjfél 1 óra körül még tisztába rakom ha nem alszik. Nappalra meg jönnek a moshatók :).
anyabebi
 
 


Csajok,
szopipárnát használ valaki a szoptatáshoz???
Nálunk csak itt áll (Vackor hancúrozik vele :lol: ), mert mire ráapplikálnám Lencsit, már be is fejezte :shock:
(max 3-4 percet szopizik egyszerre :roll: csak olvasom, hogy 15 perc jobbról, 15 balról, de nálunk ilyen sosoncs...éjjel meg álmában kb 6 perc alatt fullra zabálja magát -képes 120-at enni ennyi idő alatt :roll: )

jövök majd...

tillidian
 
 


Sziasztok Csajok,

Babák gyönyörűek. :wink:

Mi a harmadik fajta pelenkát próbáljuk éjszaka, és mindig öltöztetni kell. Már kipróbáltuk azt is, hogy éjszakára egy számmal nagyobbat adok rá, de az sem jön be. Mit csináljak? Valami ötlet?

Till, Marci is van, hogy csak 8 percig szopik és utána 3 és fél óramúlva kér enni, tehát ennyi elég neki. Ne foglalkozz ezzel a 15 perc itt és ott. Szerintem úgyis ordítana, ha nem lenne neki elég.

Zsrit, nekem is sokszor tök szar hangulatom van. Néha már olyan depi szerű. Például úgy ráhergeltem magam a hülye szomszédra, hogy néha hasmenésem van már attól is, ha meghallom, hogy csinál valamit felettünk. Szerinted ez normális? Éjszaka nem aludtam, mert az hallgattam, hogy csinál-e valamit, és azon agyaltam, hogy mit mondok, ha fel kell mennem. Ez tuti a hormonoktól van és hogy a szar idő miatt be vagyunk zárva otthonra.

Most kaptuk meg a 2hós oltást + Prevenar +Rota. Mit nem mondja én bőgtem a gyerekkel együtt, a dokinő röhögött rajtam és a férjem is. :lol:
A fiam 6760g és 58cm. Amit nem értek, mert születésekor is ennyi volt. Pedig már nőtt azóta.
Ja és az ordítást a Rotánál abbahagyta, mert azt a szájába adták. Röhögtek a rendelőbe, hogy mindegy neki csak nyelni kelljen. :lol: :lol:

Anyabébi, nálunk ugyanez a helyzet, apa hoz ilyen hízlló szarokat. Főzni nem főzök, rendelem a kaját.

Kép
gmelcsi1
 
 


Ja és, hogy kell a gmailen albumot csinálni??? Töltenék fel képeket.

Megtaláltátok a MArciról küldött képet??? Mit szoltok hozzá?

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk az oltáson. Hű, basszus, alig bírtam ki, hogy ne bőgjek, amíg itt van a doktornő. Még jó, hogy apa is itthon volt, ő fogta le :? De ő sem viselte túl jól a dolgot, ahogy láttam...utána ráadásul neki kellett megnyugtatnia, amíg én mentem dokinénivel adminisztrálni...Most meg babcikám bealudt, pedig haspók koma még sose hagyta ki az evésidőt :roll:

Gyerekorvos - igen, házhoz is jön, pénzért, bár van neki is külön tanácsadó rendelője egészséges babáknak. De mindig más összeget kér, fogalmam sincs, hogy mitől függ. Amikor a kh-ból hazajöttünk, 5ezret kért, majd az egy hós vizsgálatért 3,500 Ft-ot, most pedig 3,000 Ft-ot...nem értem a logikát, de ha így meg tovább, lassan ingyért jön???

Ja és kell menjünk Biatorbágyra egy fejlesztő központba, mert Kristóf a kelleténél nagyobb fokban jobb oldalon tartja a fejét :? Ez pedig a későbbi mozgásfejlődésében gond lehet, de azt mondta, hogy ne parázzak, nem lesz féloldalas a gyerek :roll:

Sünci - raktam fel a gmail-re egy apával közös képet. Mutasd meg anyósodnak :lol: A gyereknek maximum a kislábujján a körömágy hasonlít rám...(na jó, én is szőkésbarna vagyok és kék a szemem, ennyi...). Nálunk a férjem ex-anyósa vitte a pálmát genetikai kérdésekben, aki az uh képről megállapította, hogy magzatunk a férjem anyukájára hasonlít, aki sajna 7 éve meghalt már....

Anyabébi - ha expasi nem telefonál, még aludnátok? :lol: Még jó, hogy van :wink:

Zsritus - basszus, ezt a hóesést én is utálom! Essen akkor, amikor síelni akarnék menni, ne most, amikor vásárolni akartam menni :?

Tgyás ma se jött.... Az elsőt december 14én utalták, nov. 4-30. időszakra vonatkozóan, addigra intézte el a könyvelő. De normális esetben azt is a hó elején szokták utalni, nem?

Tilli - szopipárna nálunk a sarokban foglalja a helyet, addig volt jó, amíg a gyerek 4 kg alatt volt, azóta nem férünk el a hintaszékben vele...

Eszti - gyógyulgatsz?

Moncsi - hogy bírjátok a havas magyar valóságot?

Kép
kkia
 
 


Sziasztok!

Basszus,mi is teljesen el vagyunk zárva a külvilágtól!Nem voltunk kint tegnap óta.Pannival simán bevállalnám,de hogy a hóban a kocsit toljam+Pannit kergessem,az nekem sok.
A hűtő üres,estére várom cuccokat a férjemtől.

Till!Tamara is gyorsevő.A nagyon maximum az 10 perc nála.És a szopipárna is csak dísz nálunk(néha Panni meglovagolja)pontosan ezért,mert körülményes nekem.

Súly:Tegnap mértem.Tamara stagnált a héten.Borzasztó gyomoridegem volt emiatt.De vettem egy nagy levegőt,és várok még egy hetet,majd azután pánikolok...

Őzi:nálunk a Libero bírja a strapát éjszaka.

Fédra,Zoé gyönyörűek!
Vencel,Bencus jó kispasik!
Ja,üdv Ági!

Kép
Kép
zanikóó
 
 


Sziasztok lányok.

Kicsit vissza olvastam.

Ági3 üdv köztünk és nagyon cuki a babád.

Screen Apának jobbulást.Magas kövér gyerek?Na ne röhögtess!!Az oké,hogy párod magas de Téged nem mondanálak kövérnek ,pedig láttalak élőben is ugye és nem csak képen.

Cigi:Én még mindig megtudom kivánni,sőt szilveszterkor el is szívtam egyet éjszaka.Hozzátesuem Martin már hetek óta nem cicizik,de viszont nem szeretnék visszaszokni és főleg nem cigivel tolni a babakocsit.Az undorító.

Zoé baba nagyon kiscsaj.

Nita nem hagytunk ki a taliból ez csak így spontán jött,mert Csibéék mentek jógára és ugye pont útbaesünk.Ti is jöhettek hozzánk amikor csak akartok.Szivesen látunk benneteket.Mi hárman nagyon közel lakunk egymáshoz.

Fédra nagyon ügyes és gyönyörűséges csajszi.Azok a hatalmas szemek......


Ginus a mensis fájdalmak Nekem is voltak 1-2 hétig erre meg is jött 4.-én.Utoljára pont 1 éve volt. :D :D

Őzike Martinom is átalussza az éjszakákat és Mi Német pelenkát használunk a neve:mammi ez nagyon jól bevált.Nekünk kintről hozzáz legalábbis eddig hozták,még van 1,5csomag aztán nemtudom mi lesz.Aldiban veszik ezt kint és 12Euró 1 csomag.Tudom nem a leg olcsóbb de nem mi vettük hanem a keresztszülők láttak el eddig pelussal.Karira kaptunk egy 96db.-os Pampers pelust nemtudom milyen lesz.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Eszti jól vagy már?

Tgyás:Én is nagyon nagyon várom,mert még egy Ft.-ot sem kaptam ,úgyhogy már 3 havit kellene küldeniük.Csöppet már ideges vagyok.Én hülye pedig a családit is úgy kértem,hogy a postás hozza éa ma még semmi.Jobb kértem volna a számlámra.Rohadt életbe!!!!!!!!!Ez is azért van mert másik bankhoz szeretnék menni számlát nyitni és gondoltam addig jó lesz így.

Megyek sütit sütni majd még jövök.
Ja és ez a k...nagy hó,még sétálni sem tudunk.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


zanikó,
engem is frusztrál a no gyarapodás, de a gyermekorvos azt mondta, h akkor kell izgulni, ha egy teljes hónap alatt csökkenés van....
11-én lejár a mérlegbérlés, visszaviszem és látni nem akarom többé.

Kép
screen
 
 


Csak beszaladok.

Tilli: a párnát a hátam támasztására használom, meg néha a fiúk eszetlenkednek vele. Padig a Barninál azzal szoptattam, mostmár vén róka vagyok szopiügyekben :mrgreen: .
Melcsi: a hossza azért lehet uannyi mert születéskor görbületet mérnek ami a hossznál 2-3 cm-rel hosszabb.
Megyek a G-re én még nem láttam a Marcid :D.
Kkia: Ja még jó hogy jött a volt férj mert akkor tuti nem kelünk 9-10-nél előbb :shock: . Ajtó elől telefonált. Már rutinos mert nem ez az első alkalom, már előre behallgatózik az ajtón. :mrgreen: :mrgreen:
Kicsike: ha postán kérted a családit az 2-3 nappal jön később, ennyi az utazási ideje :shock: , ha számlűára kéred majd akkor megint szívás mert az megint vagy 2 hónap mire rendeződik.

Na meek, szaros ruhát mosni. Reggel a gyerek nyakonfosta magát :mrgreen: , oszt azóta áztatom. :)
anyabebi
 
 


Melcsi: nyitottam neked a g-mailon egy albumot, oda tudsz már feltölteni képet :)
Megnéztem a Marcibabát, nagyon szép és jó husi baba. Le akartam menteni a képeket csak neked bazi lassú a netem és nem tudtam letölteni őket, de így már te is tudsz rakni. És anyakoca is szerepeljen a képen!!! :)
anyabebi
 
 


Na kidőlt a csipet csapat, írok!
Ma reggel felkelek, mondom megnézem már milyen az idő, mennyire gyorsan kell kelteni a csapatot. Hát ónos eső. Vártunk, vártunk, de csak nem akart enyhülni, végül nyolckor nekiindultunk az ovinak. A lépcsőházban találkoztunk egy fickóval, erre azt modja, na jó nagy vállalkozás lesz ez 3 gyerekkel, mert minden csúszik. Persze csak néhány folt volt a járdán csúszós, amúgy a sózás miatt minden latyakos. De amíg ki nem értünk a bejárati ajtón már láttam magam előtt a két csajt, ahogy minden harmadik lépésnél fenékre ül, aztán magam, ahogy Zsombival dobunk egy hátast. Végül megúsztuk. Elmentem bérletet venni, mert minek azt előre beszerezni :lol: ? Két gyerekkel érdemes beállni a kígyózó sorba, ahol persze minden második ember számlát kér. Végeztünk, és 3 lépcső vezet lefelé a bérletpénztártól. Odafordulok Sárihoz, hogy mondjam, hogy óvatosan menjen, meg fogja a kezem erre egy csaj, akit emiatt a hátam mögött nem láttam. Odaröffent nekem, hogy: Mennyé már! Totál kiakadtam. Aztán mikor visszanéztem láttam, hogy nem lett volna érdemes mondani semmi epéset, mert dugasszal a fülében járkált. Ő is nagyon nézett, gondolom észrevette, hogy két gyerekkel siklok a jegen, ezt nem kellett volna! Azért tudtam volna neki mondnai egy-két keresetlen szót!
Aztán voltunk 3 hónapos pofaviziten. A hivatalos méretek:7500g és 63cm. Zsombi most nem volt olyan nyugis, szegény nagyon kiborult, sírt, még szopi sem kellett. Aztán mikor megcsapta a hideg, végül elaludt.
Most megint szundiznak, de mennünk kell legkésőbb egy óra múlva, mert Csengit én hozom az oviból. Az apjuk a héten minden második nap ügyel, így kétnaponta esténként látjuk :(! Hát ennyit a mai nap eddigig történéseiről.

Súlygyarapodás
Azt hiszem itt még nem írtam (több helyen szoktam szopis kérdésekre válaszolni, szóljatok, ha valamiről kétszer írok), hogy amikor a babák megduplázzák a születési súlyukat, akkor az addig jellemző őrült gyarapodás kezd meglassulni! szóval akinél most kevesebb a gyarpodás, vagy nincsen azok ne aggódjanak. A tankönyv szerint 6 hónapos korra megduplázzák a szül. súlyukat, 1 éves korukra megháromszorozzák. A szopis babák kb. 3 hónapos korukra dupláznak. Az szokott ilyenkor lenni, hogy az anyuka bepánikol, hogy már nme "tápláló" :shock: a teje, holott ilyen nincsen, és gyorsan segítséget kér a szakembertől. Az aztán jól megaztmondja neki :wink: , és közös erővel adnak a gyereknek 3 hónaposan egy, vagy urambocsá 2 kiskanál almalét, ettől aztán tuti ragadni fognak rá a kilók. Alma helyett kruplit is írhattam volna, mert ez szokott még a befutó lenni ilyen esetekben. Nek kell bepánikolni, 6 hónapos korban bőven ráér a dolog :D !

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Nagyon ráérek ám írok :lol: !
Sziszkó
Akkor most jöjjön a miért nem érdemes már 6 hónapos kor előtt hozzátáplálni. Itt most nem csak a szoptatott, hanem a tápszeres babákra is érvényes dolgokat írom le. Hiszen az, hogy a táplálás módja milyen, az a babák táplálkozással kapcsolatos jellemzőin nem változtat.
A babák születésükkor nem rendelkeznek annyi emésztőenzimmel, mint egy felnőtt (most vegyük a felnőtt mennyiséget a 100%-nak). Amíg ők olyan fél éves korig, illetve inkább 6-9 hónapos kor között jutnak el erre a szintre, addig az anyatejben levő emésztő enzimek vannak segítségükre, hogy az anyatejben levő anyagokat meg tudják a lehető legjobban emészteni, és felhasználni. Szóval 6 hónapos kor előtt adott más kaja nem fog megemésztődni, vagy csak kis részben. Így aztán csak elveszi a helyet az anyatej, illetve tápszer elől. Szóval ezért nem értem főleg azt, hogy azért javasolják a hozzátáplálást, hogy jobban hízzon a gyerek akkor mire is alapozzák ezt a döntést?
A következő fontos dolog, hogy kb. hat hónapos korra fog a bélrendszer nyálkahártyája megérni. Ugyanis addig amíg ez nem történik meg, addig viszonylag nagy rések vannak rajta, persze mikroszkópikus léptékben. Ezeken aztán át tudnak jutni dolgok, így az ételben levő allergének is, a betgséget okozó patogénekről ne is beszéljünk. Mert ugye a hozzátáplálás már nem egy steril dolog.
A következő fontos dolog, hogy 6 hónapos kor előtt nem igazán érik meg egy baba oda, hogy alkalmassá váljon a hozzátáplálásra. A kanalat inkább kifelé löki a szájából, ugyanígy tesz a kiskanállal adott étellel is. Nem igazán tud ülni.
Na és ami szopis szempontból fontos, hogy ha már 4 hónapos korban bevezetésre kerülnek az anyatejen kívül más ételek, az sajna korábbi végét jelenheti a szopizásnak.
Hát röviden ennyi, mert már velem telik meg az egész oldal.
Ja még annyit, hogy nálunk Zsombi egész nap testközelben van. Éjjel velem (néha meg rajtam :lol: ) alszik. Napközben ha szopi közben kidől, akkor a karomban, vagy ha dolgom van főzés, mosás,,,stb (és ilyen dolgom meglehetősen gyakran akad) akkor kendőben van. Nagyon nyugis baba, a kendőben szuperül alszik, pedig turmixolok is, ha sütit sütök! Aki esetleg gondolja próbálja ki nyűg ellen a kendőzést!

Kép
Kép
Kép
bogianya
 
 


Csajok, csatlakozom a Kopasz Anyák Klubjához... Ma délelőtt hajat mostam, de konkrétan majd’ a fél skalpom a kezemben maradt... Egy megtépázott tollú, kenyai lógómellű (Anyabébi, köszi a precíz megfoglamazást), löttyedt seggű nő lett belőlem... És ma is a hó fogságából jelentkezem, náthásan... A phass kivan...

Eszti, Kkia, Bobó, Jovana, Pattogó
Gyerkőckék imádnivalóak!!!

Ági
Üdv és gratula Vencelhez – egy újabb jó pasi a csapatban! Szonja örülni fog :lol:

Zsrit
Zoé csodaszép!!!!

Screen
Őzgerinc?! Nem is tudom, a múltkor is kikaptál valami extra dolgot a mélyhűtődből... Hol lehet ilyen frigót kapni? :D
Tegnap nem voltunk jógán, mert Szonja náthás volt, de legalábbis el volt dugulva az orra. Ma meg én vagyok szarul... Pedig holnap nagyon mennék! Ha jól leszünk, felcsatolom a snowboardot és lecsúszunk :lol:

Till
Nekem három szopipárnám is van... Ebből egyel én alszom (apjuk nagy bánatára), egy van a kiságyban mintegy szűkítőként, egyen pedig szoptatok. Nekem nagyon kényelmes, anélkül el sem tudom képzelni a dolgot. Pont jó a magasság így és ha bealszik, szopipárnástul tudom transzportálni a lakás bármely pontjára...
Mondjuk nálunk kb. 15 perc egy szopi szeánsz...

Őzi
Nálunk is a Huggies vált be.

Pattogó
Remélem ma azért nem pattintottad fel a magassarkúdat... :mrgreen: (amúgy hogy kerültél 23-án egy vonatra, ráadásul egyedül???)

Kép
szilveeaa
 
 


ja, Screen, köszi az infót, miszerint a gyerek kitől mit örököl... Akkor Szonja 193 cm lesz, irdatlan nagy narancsbőrös seggel... :shock: :lol:

Kép
szilveeaa
 
 


Sünci hülye a gyerekdkitok már bocsi.......éjjel annyit alszik a baba amennyi jól esik neki...ha baja van vagy éhes ő ugyis jelez.......semmi pénzést nem kelteném fel......meg nem kell mindent tudni a védőnőnek sem...ők a könyvből mondanak mindent....tapasztalatuk nem sok van.........

Bogianya amit találtál a picibabán rám tök igaz.......:))))

Őzike én a pelenkafutár.hu-ról rendelem a pelusokat és 1x sem kell átöltözni.......

Kicsike amint api itthon lesz Barnival útra kelünk és meglátogatunk akkor:))))))

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szilveeaa,
mwuhahaaaaaa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
akkor ÉN mit mondjak???
ez a hajhullás asszem hab a tortán. :(

én holnap ha cigánygyerekek hullanak is az égből, akkor is elhúzok itthonról.

Kész, meguntam, elég volt.

Kép
screen
 
 


Igen igen Pattogó,mesélj csak a vonatozásról. :D :D

Nita csörögj rám előtte és gyertek.Várunk.

Kép
url=http://picibaba.hu]Kép[/url
kicsike1
 
 


Sziasztok!

Csak futtában, mert visszük ki bátyámékat a repülőtérre. :( :(

AISHA SOK BOLDOG SZÜLINAPOT! :lol: :lol:

(ha még olvasol minket :roll: ha igen, kéretik JELENTKEZNI és dobni képet Zyváról! :wink: )

és akkor már ZYVÁNAK ÉS PANTINAK BOLDOGSÁGOS 3 HÓNAPOT!
:lol:


3 hónapos tablóhoz képet várok: Kendéről, Milánról, Petiről, Zyváról és Pantiról! :wink:

na majd jövökk
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: