Új privát üzeneted érkezett!

Kri!
Apának akkor boldog szülinapot!!!!!!!! még éjjelig megérkezhet a kiscsomag. :lol: :lol: :lol:

Panndi!
Néha, csak röhögök, ezeken a hisztiken, meg felveszem kamerára, had lássa milyen is volt.
Ha annyira nem bírom már, akkor berakom a hideg zuhany alá. :oops: :oops: :oops: Levente ennyi idősen már nem hisztizett.

Moti!
Néztem én is, hogy holnap lesz Boldi szülinapja, sőt Angie Szilárdjának is.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


AM!
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Úgy ahogy mondod, nem tudom a laptopot felnyitni :oops: :oops: De ha igen, akkor is kb 5 percre. Az én gyerekem nincs el még 5 percig sem egyedül, így olyat nem tudok csinálni, hogy lerakom, és én gépezek. Amíg alszik, addig muszáj a dolgomat tenni, mert különben szétesik a ház. Pedig komolyan mondom, nincs elkényeztetve, ahogy lehet, lerakom, inkább odafekszem mellé, hogy nem ölben legyen. Valószínű, hogy a hasfájós időszaka alatt a sok ölbentartástól lett ilyen, és azt tanulta meg, hogy sírni kell, ha nem tetszik valami. Hát ez van :evil: Nem könnyű így mellette, de bízom benne, hogy lesz másképp is. Most is épp sírni készíti magát, nyafizik az első leütésem óta.
Nagyon ügyes Szonja. Zsombor még nem is forog, még hasról hátra néha. Mondjuk, négykézlábra már feláll, és majdnem mászik is, mert húzogatja maga alá a lábát, de valamiért nem akar forogni.

Kri!
Nem semmi, hogy milyen kitartón fiúcskád van:)

Mindenki másnak sok puszi. Még dobok pár képet.....

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 

 
 

Panndi, tényleg jó lenne, ha szülésig csitulna a hiszti......én mostanában egyre inkább kitolom a 3. gyerkőcünk tervezett születési dátumát....jó lenne, ha addigra a nagyok már nem hisztiznének.)de akkor szegényke kb. 20 év múlva születne.)
jé, eddig észre sem vettem, hogy Szilárd és Boldi szülinapja ennyire közel van.)
Angie, gyönyörűek vagytok!!!!most sem látszik rajtad a fáradtság.

Annamari, olyan jó Neked, hogy ilyen derűsen fogod föl a hisztiket!!!!!megpróbálom én is megtanulni.)

Kri, drukkolunk!!!a méhmozgások bármikor elindulhatnak.)főleg ilyen időben.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok! :D

Annamari kérésére: dokinál ma voltam, igaz csak vérvétel volt. :D

Szilvi, tesztekkel jól állok, már van kettő, és mind a kettő pozitív. :D

Tegnap reggel sikerült termelnem egy pozitív tesztet. Ma a HCG-m 177 volt. :D
Nem örülni csak drukkolni, de azt nagyon.

Puszi

Ui: kedden megyek ultrahangra. :D
franci
 
 


Fraaaaaaaaaanciiiiiiiiiiiiiiii!
Egy hatalmas ölelés Neked!!!!!! annyira örülök ugráló, éljenző szmájli :lol: :lol: :lol:
Szerintem Gergő is örülni fog majd neki, ha megtudja. :wink: :wink:

Moti!
Nekem ez így tök jó, hogy a nagyok ovisok, s csak Szonjával vagyok itthon. Azért 20 évet ne várj!!!! :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Danyu!
Gyere te is írni. Gabó megy oviba???

Angie!
Én sem látom rajtad a fáradságot, nagyon jól nézel ki!!!! Zsombor meg egyre jobban hasonlít Szilárdra.
Meg sem merem mutatni, hogy Szonjuska, hogyan mászik. :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=9gfMJcgwqBo

lapos kúszásban: http://www.youtube.com/watch?v=ngF9UWc1tc8

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Moti!
Aranyos vagy. Biztos jó a fényképezőgép, retusál is egyből :lol: Egyébként nappal nem látszik rajtam semmi, csak néha az ingerültségemről lehet tudni, hogy telitődve vagyok a sok bömböléssel. Anyukám szokott sajnálkozni rajtam. Szilárd is egy kicsit most éli a dackorszakát. Neki nem volt durva az igazi dackorszaka, és az ovinénik mondták, hogy ezt sajnos be fogja valamikor pótolni, és jobb minél előbb, mert második osztályos korban elég durván szokott kijönni. Estére szoktam leengedni. Fél 10-kor már aludnom kell, hogy 4-5-ig meglegyen egy hosszabb alvás. Utána már csak 1,5-2 órára alszik vissza Zsombor.

AM!
Te jó ég! 6 hónaposan már ilyeneket produkál. Hát Zsombor ehhez képest fekszik, és néha a fejét forgatja, meg egy picit viszi maga után a testét. Még nem érdeklik annyira a tárgyak, hogy megérje neki utána fordulni. Ami a keze ügyébe kerül, azzal játszik, ha meg messze van valami, akkor nyafog. De még az is lehet, hogy nagy korában majd úszó bajnok lesz :lol:
Szerintem is egyre jobban hasonlít a két hapsikám egymásra :)

Franci!
Hát ez fantasztikus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon örülök! Igazán megérdemelted. A legjobbakat kívánom, hogy 8 hónap múlva egy gyönyörű babát tarthass a kezedben!

Angie

Kép
Kép
angie34--
 
 


Köszi csajok a drukkokat :).

Franci jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :):):):) Nagyon drukkolok +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Már alig várom hogy kedd legyen és megírd mi volt :wink:

Pénteken megyek újabb ctg, meg vizsgálat ha addig nem indulunk be :wink:

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Sziasztok!

Franci drága, nagyon örülök! Borzasztóan drukkolok, de nem lesz semmi gond!++++++++++++++++ Látod, a pici megkímélt a hsg-től. :wink:

Annamari, de édes! :D Fog még mindig 1, pedig 2 hete fehérlik a másik is, de csak nem akar áttörni.

Kri, Botond jól érzi magát,és igaza is van!

Angie, nagyon szépek vagytok! Szerintem Szilárd rád hasonlít. :wink:

Moti, Boldinak boldog születésnapot!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze,köszönjük szépen!szombaton lesz a nagy szülinapi buli a családdal!

Franci, ez fantasztikus!!!a napokban volt egy ilyen érzésem Veled kapcsolatban. :D

Annamari,nagyon jó a videó!!!imádom, mikor így imbolyognak.)

KépKépKépKép
moti
 
 


Moti!
Boldizsár nagyfiadnak boldog szülinapot!!!!!!!
Kép

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Boldizsárnak nagyon boldog születésnapot!

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kri!
Nem akarsz már szülni???? :lol: :lol:

Franci!
Tegnap elfelejtettem, és gratulálok, hogy spontán sikerült!!!!!!!!
Kedden gondolok Rád!!!!!

Boni!
Remélem te is azért tűntél el, mert egy ilyen jó hírrel akarsz minket meglepni. :wink: :wink:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Angi, nagyon szépek vagytok :)

Boldinak boldog születésnapot!

Franci, halkan, de :lol: :lol: :lol: És drukkolok, nagyon nagyon!

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Annamari, Kri, Panndi, köszönjük szépen!!!!

Ma voltunk megnézni Matyikát!!!annyira édes kis mosolygós!!!!és tiszta Maryka!jót babáztam!!!!Gyurika meg Boldi olyan jól elvoltak együtt megint.Boldi haza se akart jönni. :D

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Moti! Boldinak nagyon boldog szülinapot!!!

ANgi! Nagyon szépek vagytok a képeken!

Franci! Jajjj de jó! Drukk, drukk, drukk!!!!!++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Petra már megbékélét velem, de szombaton belázasodott és egész tegnapig nem ment le neki. Voltunk a dokinál, de szerencsére nem a sebe, hanem csak benyalt vmi vírust a kórházban. A sebe pedig annyira szépen gyógyul h már nem is kell visszavinni kontrollra...
Én majd 2 hét múlva megyek a 12 hetes uh-ra, még mindig nagyon rosszul vagyok, szinte minden kijön belőlem, a hasam akkora m Petrával kb a 20. héten...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


Csak gyors bekukk...

Franci!

Annyira szuper..nagyon kellett ez már....hal gratula...és csakis pozitívan!!++++++++++++++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Angie!

Szépek vagytok!!

Annamari!

Sztem nagyonis előfordulhat h Rékán kicsit most jön ki a" középsőség".

Nálunk Olikával nagyon nehéz...hisztizik,kiabál,akaratos...remélem idővel enyhül majd.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Franci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Moti!
Boldikának, így utólag is nagyon boldog szülinapot!

Angie!
Szépek vagytok, Szilárd teljesen olyan, mint Te!
Zsombival szerintem könnyebb lesz, ha már érdeklik a tárgyak, s eljátszik velük! Kitartás!!!
Szilárdot pedig előre éltesse az Isen szülinapja alkalmából!

Kri!
Sipirc szülni!!!

Hiszti: nálunk is van! Türelmem függő, hogy hogyan kezelem....volt már hideg zuhany, szobába zárás, de Marcit nem nagyon lehet büntetni....s persze legtöbbször a túllépés, megértés, puszi....ezekkel próbálkozom...ez nem az a fajta hiszti, amikor a földhöz vágja magát...lehet, hogy inkább dacckorszak....mert állandóan azt a hárombetűs szót emlegeti :wink:

most mennem kell, szép napot Nektek!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi!

Igen,nálunk se az a földhöz vágja magát hiszti van hanem az a bizonyos három betűs szó egyből mindenre :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem :( legalábbis nem tudok róla:(

rengeteg a dolgom ? Zsiga zsivány és nagy változások jönnek az életünkben, de mivel ez egy nyilvános fórum sajnos így nem írom le. egy jó ideig nagyon keveset leszek, de gondolok rátok!


FRANCI TELJES SZÍVEMBŐL ÖRÜLÖK NEKTEK! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon nagyon és még annál is jobban..++++++++++++++++++++++++++

ha belegondolok hogy régebben megbeszéltük,hogy Pruci TE és Én zebrahármaspáros leszünk..

:lol: legalább Nektek sikerült én meg topikinditóként itt kullogok hátul
ez van. de majd eljön a mi időnk is! :)

Angie nagyon szépek vagytok

SZonja tortája is gyönyörű

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
bonianyu
 
 


Sziasztok!
Mindkét gyerekem alszik :D

Franci!
:wink: DruKKKKKKKKKKKK++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Angie!
100% osan átérzem a helyzetedet Gyurika is ilyen volt pont ahogy leírtad és ráadásul Matyi is hasfájós. Mindig mondták az okosak, hogy miért nem teszem le és hagyom, és társai... de senki nem mutatta meg hogy is kellene, mert sírni nem hagytam(csak néha egy kicsit :wink: ) Vannak ilyen meg olyan gyerekek. Csak én mindig kudaercnak éltem ezt meg , persze az anyósom még rá is tesz egy lapáttal :evil:

Panndi!
Hiszti nálunk si tombol ezerrel. Néha a hideg zuhany néha az ölelés segít.De néha már kihasználja a jóságomat és ilyenkor be kell keményítenem. :wink: Ráadásul mikor tegnap itt voltak Motiék szsép képet őingált a falra zsírkrétával és filccel :evil: Csak 1 percig nem figyeltem.

Moti!
Annyira jó, hogy már így eljátszanak úgy néz ki kezdik egymást megszokni :D
Zenebölcsiben voltatok?
Ja és Boldog szülinapot Boldinak mégegyszer :D

Kri!
nagyon izgulok :) Hogy vagy??????

Annamari!
Ezek a videók csúcsszuperek :D

Teri!
Minden Ok??? Már miért is ne lenne! :wink:

Boni!
AMi késik nem múlik, most újabb hullám van :wink: ne add fel!!!!!!!!!

Szilvia!
Földhöz vágás bármikor bárhol ...viszont azt a szót nem használja :lol:

Panni!
Örülök, hogy jól vagytok :D Hány kiló most Viola?
A büfiztetést én is úgy csinálom ahogy írtad-köszi :) Melleid jól vannak? :)

Évi!
És Te hogy bírod kettővel?

Kép
Kép
maryka
 
 


Segítség!!!!!!!!!!! Hogy kell képet kicsinyíteni?????????????

Kép
Kép
maryka
 
 


Maryka,

Boldi reggel óta kérdezgeti, hogy mikor megyünk megint Gyurikához!olyan jó volt tegnap!végre hogy mi is dumálhattunk élőben, meg a srácok is olyan aranyosak voltak.voltunk zenebölcsiben, jövő héten nem lesz, nehogy menjetek!

KépKépKépKép
moti
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a drukkokat! Megpróbálok pozitív lenni, minden rosszat elhesegetek a fejemből.
És nagyon durva, nőtt a hasam, pedig kicsit kevesebb vagyok mint voltam, és az övem ma szorított 1 lukkal arrébb is, és a nacim le se esett ma.

Nagyon hiányoztok :wink: , de csak olvasni van időm. Írjatok jó sokat, ez az esti mesém. :lol:

És egy kérdés: nem titkosítjuk magunkat. Boni is leírhatná mi történt vele. itt is jó, vagy az anyatanyán???????
franci
 
 


Sziasztok!

Micsoda hírek!!!
franci, nagyon-nagyon drukkolok, csak POZITÍVAN!!!

maryka: már egész jól bírom a kiképzést. Igaz, délelőtt Lilla bölcsiben van, így könnyebb. Lassan kezdi megszokni az új helyzetet, egyre kevesebb a hiszti.

boni: jó hogy jöttél ide (is). Nekem nincs erőm két helyre írni - néha egyre sem.

angie: nagyon szépek vagytok! Szerintem mindkét picúr nagyon hasonlít rád!

szilvi
: Marci megbarátkozott már az ovival?
Lillust lasszóval sem tudnám itthon tartani...

pruci: nálam is előbb látszott a pocim, és kb. kétszer akkora voltam, mint első terhességnél.
Szuper hogy ilyen szépen gyógyul Petra sebe.

moti:
ritkán jövök, ezért kicsit megkésve kívánok Boldinak Boldog Születésnapot!

Annamari: megnéztem a videókat, hát ez a Szonja Baba tünemény!

panny: maryka említett egy büfiztetési "technikát", ami nála is bevált. Leírnád mégegyszer?

kri: rengetegszer eszembe jutsz, hogy talán most??? Izgi!

Rólunk:Peti egyre többet van fent, nézelődik, vigyorog, dumál - persze néha nyűgösködik is. Viszont a hasfájást megúsztuk szerencsére... Még mindig szörcsög, ezért ma volt nálunk dokibácsi. C. vitamin, Calcium, Sterimar. És azt mondta, hogy NE szívjam az orrát!!! Hát nem tudom.
Lillának pedig szépséges sárgás-zöld trutyi (bocs) jön az orrából, nála vírusos a dolog, antibogyót írt fel.
Ezen kívül Én még mindig köhögök és borzalmas dolgok jönnek az orromból... Bejelentkeztem ma gégészetre, május közepére kaptam időpontot, és a t.öm is tele van vele, hogy egy normális gégész orvosnak sincs itt Fehérváron maszek rendelése, mert elmennék már!!!
Na mindegy,Apa tartja a frontot. Most kefírgombát iszik...

Álomra hajtom fejemet...

Jó éjt.
Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Maryka!

Örülök h rendeződtök...a büfizési technika tényleg szuper...Violának is néha esténként szopi közben fájt a hasa,anyira rúgkapált szegényke....enni se tudott a sírástól..azóta ez is sokkal jobb...már elő se jön nála,vagy csak nagyon ritkán.

Viola is szépen növöget...nem tudom hány kg,27.-én viszem a két hós oltásra meg méretni...de sztem megint legalább egy kg-ot hízik egy hó alatt mert nagy zabagép:)..szépen ki van kerekedve már.

A mellem egyenlőre okés,remélem így is marad....úgy érzem most először életemben kezd a kereslet kínálat beállni.... na jó, azért így is folyik ki sok tej a másikból amíg szoptatok az egyikből...de azt lefagyasztom...már van így 6 liter.

És egyetlen egyszer sem fejtem :lol: :lol: én ennek nagyon örülök mert nagyon utáltam!!

Te hogy vagy?Kell még sokat fejned?

Jól teszed hogy felveszed ha sír szegényke ha fáj a pocak....én sosem hagytam egyik gyereket sem sírni!!!Nálunk a férjem sem hagyná...ő még jobban felkapkodta mindig őket ha itthon volt,mint én:)

Évi!

Nálunk is Viola már egyre többet van fennt...a járókában a főlé lógatott játékokkal már majdnem egy órát is elvan :wink:

büfiztetési techika:annyi az egész hogy szopizások alatt 5 percenként megbüfiztetni..mert ha csak a végén büfiztetünk akkor az elején lenyelt nagy levegőket nem bizti hogy ki tudja büfizni..nekünk ez nagyon bevált és sok kismamától hallom h használ...persze ha nektek Petike nem hasfájós az szuper és lehet h nem fontos ez a módszer...talán csak akkor ha úgy látod h az elején nagyon mohón és több levegőt nyelve szopik.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

panny: köszi, ki fogom próbálni. Peti is nagyon mohón eszik, rengeteg levegőt nyel.
Tegnap mértük, 5 kiló 10 deka.
Sajnos nekem fejnem kell, szopival sehogy sem állunk. Éjszakai evés ciciből, a többi cumisüvegből. Egyszer tápot is kap, mert nincs annyi tejem...pedig folyamatosan szedem a more milk-et és iszom a Laktoherbet. Már megbarátkoztam a gondolattal, most abban reménykedem, hogy legalább ennyi legyen sokáig.

Évi

Kép
Kép
lillanyuci
 
 


Köszönjük a videó hozzászólásokat. :D

Angie!
Szilárdnak boldog szülinapot!!!!

Panny!
Krizsinek is boldog szülinapot!!!!
Nem raksz fényképet a négy kispanniról???? :lol: :lol: :lol: :lol:
Jó sok tej, és utána mit csinálsz ennyi tejjel?? Én anno még Leventénél fagyasztottam le, hogy jó lesz a főzelékhez. Aztán mikor odakerült, hogy na akkor a főzelékbe, inkább kidobtam, mert nem valahogy nem tetszett.

Franci!
és, hogy érzed magad???

Akkor az esti mese: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PIROSKA ÉS A FARKAS

Volt egyszer egy kedves, aranyos kislány; aki csak ismerte, mindenki kedvelte, de legjobban mégis a nagymamája szerette: a világ minden kincsét neki adta volna. Egyszer vett neki egy piros bársonysapkát. A kislánynak annyira tetszett a sapka, hogy mindig csak ezt hordta; el is nevezték róla Piroskának.

Piroskáék bent laktak a faluban, nagymama pedig kint az erdõben, egy takaros kis házban.

Egy szép napon azt mondja Piroskának az édesanyja:

- Gyere csak, kislányom! Itt van egy kalács meg egy üveg bor, vidd el a nagymamának. Beteg is, gyönge is szegényke, jól fog esni neki. Indulj szaporán, mielõtt beáll a hõség. Aztán szépen, rendesen menj, ne szaladgálj le az útról, mert elesel, és összetörik az üveg, kifolyik a bor, és akkor mit iszik a nagymama! Ha pedig odaérsz, ne bámészkodj összevissza a szobában; az legyen az elsõ dolgod, hogy illedelmesen jó reggelt kívánj.

- Bízzad csak rám, édesanyám, minden úgy lesz, ahogy mondod - felelte Piroska az intelemre, azzal karjára vette a kosárkát, és útnak indult. Átvágott a mezõn, beért az erdõbe; hát ki jön szembe vele? Nem más, mint a farkas.

- Jó napot, Piroska! - köszönt rá a kislányra.

Az meg mosolyogva, jó szívvel felelte:

- Neked is, kedves farkas! - Nem tudta még, milyen alattomos, gonosz állattal van dolga.

- Hová ilyen korán, lelkecském? - szívélyeskedett tovább a farkas.

- Nagymamához.

- Aztán mit viszel a kosaradban?

- Bort meg kalácsot. Tegnap sütöttük; szegény jó nagymama gyönge is, beteg is, jót fog tenni neki, legalább egy kicsit erõre kap tõle.

- És hol lakik a nagymama, Piroska?

- Itt az erdõben, a három tölgyfa alatt. Biztosan ismered a házát, mogyorósövény van körülötte.

- Persze, persze, most már emlékszem rá; talán negyedóra járásra van innét.

"Ez a zsenge fiatalka jobb falat ám, mint az öreg! - gondolta magában a farkas, és a szeme sarkából végigmustrálta a kislányt. - De vigyázat! Lássunk furfangosan a dologhoz, hogy mind a kettõt megkaphassuk. Mert akármilyen öreg csont, azért a nagymama is elkel a bendõmbe!"

Egy darabig együtt mentek, aztán a farkas egyszerre csak felkiáltott:

- Nézd csak, Piroska, mennyi szép virág virít körülöttünk! Én a helyedben bizony szednék egy szép csokrot a nagymamámnak!

Piroska szétnézett: valóban, a fák alja tele volt szebbnél szebb erdei virággal, a lombok közt meg úgy csicseregtek a madarak, hogy öröm volt hallgatni.

"Igaza van ennek a farkasnak - gondolta a lányka -, nem is hittem volna róla, hogy ilyen figyelmes jószág! Korán van még, nem kell sietnem; nagymama biztosan örülni fog a virágnak."

Azzal letért az útról, és tépegetni kezdte a sok tarka virágot, egyik szálat a másik után, elõbb csak az út mentén, aztán egyre beljebb; mert valahányszor egyet leszakított, mindig úgy találta, hogy odább az a másik még sokkal szebb. Odafutott, azt is leszedte, és így mind mélyebbre és mélyebbre került az erdõben.

A farkas megvárta, míg a lányka eltûnik a bozótban, akkor aztán szaladt egyenest a nagymama házához, és bekopogtatott.

- Ki az? - kérdezte a nagymama az ágyból.

- Én vagyok, Piroska - felelte a farkas olyan vékony hangon, amilyet csak ki tudott szorítani magából. - Nyisd ki az ajtót, hoztam neked friss kalácsot, finom bort!

- Nincs kulcsra zárva - mondta az öregasszony -, csak a kilincset kell lenyomnod. Nagyon gyönge vagyok, nem tudok fölkelni.

A farkasnak se kellett kétszer mondani: benyitott, odarohant az ágyhoz, és se szó, se beszéd, bekapta a nagymamát.

- Ezzel hát megvolnánk - mondta elégedetten -, lássuk a következõ fogást.

Ott volt a széken a nagymama ruhája, fõkötõje szép rendben ahogyan az este letette. A farkas magára kapta a szoknyát, belebújt a réklibe, föltette a fõkötõt, befeküdt az ágyba, és behúzta az ágyfüggönyt. Jól magára húzta a paplant, egészen az orráig, hogy minél kevesebb lássék ki belõle, és elkezdett halkan nyögdécselni, mint aki nagybeteg

Piroska meg azalatt csak szaladt virágtól virágig, hallgatta a madárszót, figyelte a lepkék táncát, és csak akkor jutott eszébe a nagymama, mikor már olyan nagy volt a bokrétája, hogy alig fért a kezébe. Nosza, útnak eredt, szaporázta a lépést, míg a három tölgyfa alatt föl nem tûnt a mogyorósövényes kis ház.

- Nagymama! - kiáltotta már messzirõl. - Nagymama! Én vagyok itt, Piroska!

Egy kicsit furcsállotta ugyan, hogy a ház ajtaja tárva-nyitva; de aztán azt gondolta: "Szegény nagyanyó biztosan nagyon várt már; nyitva hagyta az ajtót, hogy meghallja, ha jövök." Belépett a szobába, de valahogy odabent is olyan furcsa volt, hideg-e, meleg-e, maga s tudta, csak egészen beleborzongott. És hogy a félelmét elûzze, nagyot kiáltott:

- Jó reggelt kívánok, nagyanyókám!

Nem felelt senki. Hanem az ágy felõl mintha elhaló nyögdécselést halott volna.

- Nagymama, mi bajod? - kiáltotta ijedten Piroska, és elrántotta a függönyt.

Szegény öreg nagyanyó ott feküdt az ágyban nyakig betakarva, és olyan, de olyan furcsa volt!

- Ej, nagymama, de nagy a füled! - csapta össze Piroska a kezét.

- Hogy jobban halljalak! - hangzott a felelet, de az is olyan különösen, olyan reszelõsen, hogy a kislány rá sem ismert.

- Ej, nagymama, de nagy a szemed!

- Hogy jobban lássalak!

- Ej, nagymama, de nagy lett a kezed!

- Hogy jobban megfoghassalak!

- Ej, nagymama, de szörnyû nagy a szád!

- Hogy jobban bekaphassalak!

Alighogy kimondta, egy ugrással kint termett a farkas az ágyból, és bekapta szegény kis Piroskát. Aztán, mint aki dolgát jól végezte, visszafeküdt és elaludt. Álmában olyan horkolást csapott, hogy csak úgy rezegtek tõle a kis ház ablakai.

A vadásznak éppen arra vitt az útja. Ahogy meghallotta a nagy fûrészelést, csodálkozva állt meg. "Ejnye, hogy horkol ez az öregasszony - gondolta. - Csak nincs valami baja?"

Bement a szobába, odalépett az ágyhoz; hát látja, hogy a farkas fekszik benne!

- Megvagy, vén gonosztevõ! - kiáltotta. - Mennyit kerestelek!

Kapta a puskáját, le akarta puffantani. Már-már elhúzta a ravaszt, de akkor eszébe jutott: hátha a farkas megette a nagymamát! Nem lõtt rá, hanem elõkereste a fiókból az ollót, fölvágta a vén ragadozó hasát, és kiszabadította Piroskát is meg a nagymamát is. Szegény öreg alig pihegett már; Piroska meg, ahogy kikerült a napvilágra, felsóhajtott:

- Jaj, de féltem! Olyan sötét volt a farkas gyomrában!

Köveket hoztak, megtömték velük a farkas hasát, aztán a vadász összevarrta a bõrét. Az ordas nemsokára fölébredt. Odébb akart állni, de ahogy kiugrott az ágyból, a nehéz kövek lehúzták a földre: lerogyott, elterült, és kiadta a páráját.

Akkor az erdész megnyúzta a vadállatot, és hazavitte a bundáját. Nagymama megette a kalácsot, megitta a bort, és új erõre kapott tõle. Piroska pedig megfogadta:

- Soha többé nem térek le az útról, és nem szaladgálok be az erdõbe, ha egyszer édesanyám megtiltotta.

És ezzel vége is volna a mesének, ha folytatása nem volna. Mert - így beszélik - Piroska egyszer, nem sokkal ezután, ismét kalácsot vitt az erdõbe a nagymamának, és útközben találkozott egy másik farkassal. Alattomos, komisz jószág volt az is, szerette volna mindenáron letéríteni a kislányt az útról. De beszélhetett, amit akart! Akármilyen mézes-mázosan szólítgatta is, Piroska most már okosabb volt, ügyet sem vetett rá, sietett egyenesen a nagymamához.

Letette a kosárkát az asztalra, aztán nyomban mesélni kezdte, mi történt.

- Képzeld, nagymama, megint találkoztam egy farkassal! Tisztességgel köszönt, nyájasan szólt hozzám, de a szeme semmi jót nem ígért. Ha nem nyílt úton történik a dolog, biztosan bekapott volna!

- Akkor jó lesz bereteszelni az ajtót, nehogy ránk törjön! - mondta a nagymama.

Csakhamar kopogtatott is a farkas.

- Nyiss ajtót, nagyanyó, én vagyok itt, a kis unokád, friss kalácsot, finom bort hoztam!

Hanem azok odabent egy mukkot sem szóltak. A farkas egy ideig kapargatta, feszegette az ajtót, de hiába: a retesz jól tartott. Bosszúsan odébb ment hát, aztán megint visszajött, bekémlelt az ablakon, kódorgott a ház körül, végül pedig fölkapaszkodott a háztetõre, hogy majd ott kivárja, míg Piroska este hazaindul; akkor - gondolta - majd utána lopakodik a sötét erdõben, és fölfalja.

De a nagymama kitalálta a szándékát, és túljárt az eszén. Azt mondta Piroskának:

- Fogd a vödröt, kislányom, hurkát fõztem tegnap, mit álljon itt a leve, hordd ki a házból, öntsd oda az eresz alá, abba a nagy kõteknõbe!

Piroska nekiállt, hordta a hurkalevet, egyik vödörrel a másik után, míg tele nem lett vele az öblös kõteknõ.

Odafent a háztetõn a farkas orrát csakhamar megcsapta a hurkaszag. Ettõl egyszerre nagyon nyugtalan lett, nyújtogatta a nyakát, szimatolt, topogott, csiklandozta az ínyét a finom illat. Addig izgett-mozgott, míg egyszer csak megcsúszott; elvesztette az egyensúlyát, legurult a tetõrõl, belepottyant a teknõbe, és megfulladt a hurkalében.

Meg is érdemelte!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Már írtam, hogy mi ( szeptemberi) is titkosak vagyunk, csak mi olvassunk és írunk, nem lát senki. Felőlem nyugodtan lehet titkos ez is.

Évi!
Nagyon szépen növöget Peti.

Maryka!
Facebook-on láttam a fiúkat, nagyon szépek!!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Kri!
Mi a helyzet??? még egyben vagy???? Okos gyerek ez a Botond, gondolja, ebben a hidegben csak nem jövök ki. :lol: :lol: :lol: :lol: megvárja a jó időt!!!! gondolok rád ám minden nap.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Bár még nem hozta Franci a hírt Kri-ről azért szerencsét hozott neki. :lol: :lol: Úgy örülök ám!!! :lol:
Franci!
Most hol is tartasz pontosan?????? tudom, hogy előre nem szívesen beszélsz róla, de tudod, milyenek vagyunk. :lol: :lol: kíváncsiak

Remélem el tudtad olvasni, nem aludtál bele, ebbe a sok sületlenségbe. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Franci,
hurrá, hurrá, hurrá...............................
++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++

Kri,
Neked/tek pedig nagyon szorítok...

Én el vagyok havazva...rengeteg a munka, de mindig szépül, készül valami...

Am,
Gabi szeptemberbe kezdi az ovit ... nagyon várja...na a NEM nálunk is menő, sőt a nem akarok nem akarok nem akarok semmit...
De reggelente elkezdi már... NEM AKAROK FELKELNI MÉG ILYEN KORÁN REGGEL... pedig nem keltem...de most ez a kedvenc vers és dal...majd elmúlik...a másik... ANYA HOL VAGY???? .... 2 utánfutóval közlekedem egész nap... de szerencsére mióta Boró nem szopizik, nem kelünk éjjel, nincs kiságy sem...összebújva alszanak...olyan édesek...

Angyalkám,
szépek vagytok...a fiúk tényleg kezdenek nagyon hasonlítani...

Boni,
na még szerencse, hogy a múltkor nem írtam ki a dolgokat...hogy miért nem jársz erre...

Moti,
Boldinak utólag boldog szülinapot...jó, hogy kicsit babázhattál...

Pruci,
ha rosszul vagy az most csak jót jelent...csak tűrd...kérlek...

Többieknek puszi: robogok tovább :lol:
danyuci
 
 


Sziasztok!

Szülinaposokat isten éltesse!

Mi még egyben. Hát igen nagyon úgy tűnik Boti megvárja a jó időt :D:D:D.

Felőlem is lehet ez is titkos, az április ahova még írok az is most lett titkos :).

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Felőlem is lehet titkos csak szóljatok időben :wink:

Annamari!

A facebook-on van fennt egy csomó kép a srácokról meg a kiscsajról is...jelöljetek be lécccci: Anikó Kozák Gödöllő

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szép jó reggelt!

Köszi csajok a drukkokat :).

Panny bejelöltelek fb-on.

Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Danyu!
Nagyon arik lehetnek így együtt.

Panni!
Bejelöltelek én is.

Kri!
már csak 1 nap. (Én 5 napot húztam rá... :lol: :lol: :lol: )

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Felőlem is mehetünk titkosba, én azt jobban is szeretem. Nekem mindegy, hol, tanyán is fent vagyok.

Kri, drukkolok!!!!!!!!!++++++

Franci, Pruci, hogy vagytok?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Ünnepelteknek Boldogat!!!

Annamari, mese elolvasva, és még fent vagyok. Nem rég keltem. :D
Szonja nagyon édes.
Terhesség: papíron 5+6, de bizti kevesebb, gondolom olyan 4+6.

Beze, hogy vagytok?

Angie, nagyon szépek vagytok.

Kri, sokat gondolok rád.

Danyu, két szép utánfutód van. :)

Évi, jobbulást a gyerkőcöknek.
Gergőnek is ilyen takony jön az orrából, de én gyógyit csak akkor adok neki ha lázas is. Én csak arra vigyázok hogy ne ragadjon be.
Milyen szépen hízik Peti.

Panny, micsoda büfiztetés. Refluxra is jó?

Maryka, milyen jó mikor mindkettő alszik. Pláne egyszerre.

Boni, nektek is meglesz a tesó. Én még el se hiszem. Főleg hogy spontán terhességem sose volt. Pedig ez már a negyedik.

Hiszti: nálunk csak az van. Remélem a férjemnek lesz igaza, és csak ovi miatt van. Nem tudnak annyira rájuk figyelni mint kéne.

Titkosítás: mindegy hol, bár én szeretem az anyatanyát.
franci
 
 


Sziasztok!

Franci! Most minden rendben lesz!!!

Kri! Sokat gondolok rád! Petrát 2 héttel hordtam túl...

Mehetünk titkosba, akár itt, akár a tanyán.

Vagyok, csak teljesen le vagyok merülve. Petrával végighánytam a terhességet, de utána mindig jobb volt, de most, csak folyamatosan émelygek. Semmit, de tényleg semmit nem bírok megenni (bár muszáj és próbálkozom), minden kijön. Már a tea is. Ráadásul a hasam is fájdogál rendesen ma. Mondjuk tegnap az a kis pöcs a suliban nagyon felidegesített, remegtem miatta: az egyik kislány fejét úgy a faljozvágta h felrepedt az arca. Jó h nem vészesen, de akkor is...

Teri

KépKépKép
pruci
 
 


pruci, meddig kell dolgoznod?

Kitartás a rosszullétekhez, én nagyon megértelek, én még most is sokat émelygek, általában délben tudok utoljára enni, amit utána esze, az kijön. De nyugi, ez jót jelent ;)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Pruci!

Én i megérteléek mert mind a négy gyerkőccel szarul voltam....

Tényleg,meddig dolgozol még?Jobb lenne már otthon h ne kelljen stresszelned!!!

Kri!

Nem látlak a facebook-on?Tuti engem jelöltél?Annamari megvan! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szép jó reggelt!


Panny, bejelöltelek remélem most jól. Az első nem te voltál.:):):).

Még egyben. Holnap megyek dokihoz.

Andreáknak nagyon boldog névnapot!


Kri

Kép
Kép
kri29
 
 


Kri!
Még mindig egybe??? most már majd jön a jó idő... aztán attól féltél, hogy nehogy elsején jöjjön :lol: :lol: :lol: úgy látszik, ti is pillanatragasztót használtatok... :lol: :lol: :lol:
visszajelöltelek.

Boni!
Téged is visszajelöltelek. :wink: :wink:

Franci!
Mi újság? hogy vagy? akkor holnap uh, gondolok Rád. puszi

Panni!
Láttam, hogy visszaigazoltál, köszi. :wink: nagyon édes a kishercegnőtök.
Mit kapott Krizsi a szülinapjára??

Moti!
Mindig elfelejtetem, milyen volt a Piroska jelmezed???? fényképezted???

Panndi!
Holnap már te is 30 hetes leszel, megy az idő.

Teri!
Akkor ezt az évet még végig dolgozod??? úgy értem, hogy júniusig??? Petra már tudja a kistesót? Jól van már?
És mit szeretnétek? fiút vagy lányt???

Beze!
Marcinak újabb fog? akkor most kettő van, ugye???

Maryka!
Örültem, hogy múltkor beszéltünk chat-en. :wink: :wink:

Danyu!
Családi háznál mindig van meló. Gondolom élvezik a gyerekek, hogy szinte egész nap kint lehetnek.

Angie!
Mit kapott Szilárd a szülinapjára??? Zsombor már jobb kisfiú? és boldog fél évet neki!!!!

Szilvia!
Neked puszi!!!! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Sziasztok!

Franci, köszönjük, jól, bár inkább engem az érdekelne, hogy te hogy vagy? Drukkolok uh-ra, gyere majd a hírekkel!!!

Pruci, kitartást, tudom, nehéz, de ezek jó jelek!

:wink:

Annamari, nem, 1 van, a 2. még nem akar kijönni, pedig nagyon látszik.
Almaevés megy? Eszik Szonja már mást is? Mekkora most a kisasszony?

Kri, szorítok!!!!!++++++++

panndi, hogy rohan az idő. :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze!
Tegnap reggelre lázas lett Szonja. Adtam neki germicid-et, aztán már nem is volt neki láza, ma reggel sem.
Almát nem annyira csípi, inkább a banánt jobban szereti. Tegnap vegyesen ette, de nagy mennyiségeket még nem eszik, olyan 10 kanállal kb. Mást még nem adtam. Most akarok neki valamikor krumplit főzni.
Te már adtál neki valamit? vagy te is kivárod a 6 hónapot???
Fél évesen volt 6360 g és 66 centi. Majdnem dupláztuk a súlyt, 40 g hiányzott. :lol:
Marci mekkora?

Angie!
Zsombor is eszik mást is? Mit? hogy ízlik neki???

Franci!
Én is várlak az uh-os hírekkel!!!!

Kri!
?????

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari,épp kérdezni akartam, hogy SZonjánál hogy álltok a kajákkal.-)

a Piroska jelmezem lefényképeztük, csak eltűnt a fénykép kicsinyítő programom.))))

KépKépKépKép
moti
 
 


Franciról hírek: 4,7 mm-es petezsákja van, jövő kedden ismét uh. Drukkolok továbbra is!!!!!+++++++++

Annamari, Szonjának gyógypuszik! Igen, kivárom a 6hónapot. 4hónaposan és 2 naposan volt Marcus 6650 gramm és 62,5 centi, utóbbi szamárság, de mindegy...230 gramm hiányzik a duplázáshoz.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Beze!
Köszi a hírt Franciról!!!!!! én is nagyon-nagyon drukkolok neki!!!!!!!
Marci szép súlyban van.
Ma főztem sütőtököt, hát nem nagyon ízlett neki. Majd rakok képet, hogy milyen pofát tud vágni.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Moti!
Majd, ha tudsz kicsinyíteni, muti milyen voltál Piroskának. :wink: szerintem úgy is jól néztél ki

Boni!
Nagyon csinos vagy a képeken, megnéztelek FB-on!!!!

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Annamari, várom. :wink:
Mi legyen a zárttal? Ha gondoljátok, szívesen nyitok egyet tanyán, itt nem tudom, hogy lehet elintézni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: