Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már alig vártam, hogy elindíthassam ezt a topickot :D
Novemberre várom a második babámat. Legalábbis a ma végzett teszt szerint kismama lettem újra!
Várok mindenkit, aki hasonló cipőben jár :D
Remélem sokan leszünk!

KépKép
Kép
danka33
 
 


Szia Danka!
Már nagyon vártam, hogy valaki megnyissa ezt a topikot! :) Én hétfőn teszteltem pozitívat, de még most sem hiszem el, hogy tényleg megtörtént! :) Nekem első és nagyon várt babám, remélem nem lesz semmi gond! Remélem még sokan csatlakoznak hozzánk!

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


sziasztok!
jó hogy nyitottátok a topokot!
nekem szombati a teszt:) és a második babómat várom..

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 

 
 

Sziasztok!
De jó, hogy vagytok!
Gratula!
Ti mikor mentek dokihoz? Én gondolkodtam, hogy esetleg nem kellene olyan korán elmennem...

KépKép
Kép
danka33
 
 


Sziasztok!
Az én pozitív tesztem is hétfői, tehát éppen olyan friss kismama vagyok , mint baba.net látogató. Az első babát várjuk és remélem , hogy majd sok okosságot olvashatok itt tőletek. Köszönet ezért a topikért. :D
schmee
 
 


Danka!
Én minél előbb szeretnék elmenni dokihoz, de tegnap felhívtam az orvosomat és azt mondta, hogy elég, ha 26-án megyek. Én ezt elég későinek tartom, főleg azért, mert nem egyszerű az esetem. Már azon gondolkodom, hogy új orvost keresek. Amíg nem látom, hogy minden oké a babával, addig nem tudok határtalanul örülni. Soha nem voltam pedig az a parázós fajta! :)

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


nekem is azt ajánlotta a doki, hogy a 2. elmaradt menstruáció környékén menjek, de már alig várom

ti már tudjátok kinél fogtok szülni? én anno a MÁV-ban szültem, a dokim azóta nincs ott, a kórház nagyon bejött, most dokit vadászok, de még semmi...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Szia Schmee! Üdv!

Kacsi! Valahogy én is így vagyok. Addig nem vagyok benne biztos, amíg nem mondja a doki, hogy oké...Meg amúgy is, nem bírom ki addig...mégsem :D

KépKép
Kép
danka33
 
 


Nektek van már valami tünetetek?

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


én már lassan 2 hete érzem, megpuffadt a hasam, nem jók az eddigi szoknyáim, sőtt a cicik is nőttek :)

nektek?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Kb. nekem is ennyi tünetem van, mint neked Luisa! De a haspuffadás mellett néha fájdogál a hasam, enyhén görcsöl, mintha meg akarna jönni, de mégis teljesen más! :) Émelygést eddig tegnap délután éreztem először, de csak pár percig tartott, az is lehet, hogy csak beképzeltem! :)

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Én mintha hányingert éreznék és nem kívánom a mai ebédet, pedig most finomat főztem... Amúgy nekem is fájdogál a hasam, ami az előző terhességemnél egyáltalán nem volt.

Én Kistarcsán szültem a kisfiamat és most is ott fogok. Én nagyon elégedett voltam, minden nagyon szuper volt...jó élmény maradt meg a szülés...

KépKép
Kép
danka33
 
 


Sziasztok!
Megvan az időpontom: Jövő szerdán megyek dokihoz! :) Már nagyon várom!

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. :wink: Ma voltam az első uh-n,íme Manócska: Kép
Igaz, hogy még nagyon pici, csak 6 mm,de a lényeg, hogy jó helyre rakott fészket! 2 hét múlva kell mennem megint uh-ra. A Femibion 800-at kell szednem, meg Magne b6-ot.

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


de jo, egzre tobben vagzunk...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


bocsi, vmit elnzomtam a billentyuzeten, es az y helyett z/t utok...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


bocsi, vmit elnyomtam a billentyuzeten, es az y helyett z/t utok...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


bocsi, vmit elnyomtam a billentyuzeten, es az y helyett z/t utok...

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Kacsi, végül váltottál dokit?

Hát én nagyon émelygek egész nap és ez nem beképzelés :(
A savanyú dolgokat tudom csak megenni: sóskafőzelék, kefír egy kis kétszersülttel, krumplifőzelék...
A zsírban sült húsokra és a kávéra, teára rá se bírok nézni.
Hogy lehet, hogy ez egyik napról a másikra ilyen hirtelen jelentkezik...
Azt gondoltam csak a 7-8. hét táján kezdődik el :shock:

KépKép
Kép
danka33
 
 


Üdv dy és gratula!
Mindenki vigyázzon a kis tojásokra!
Jó éjt!

KépKép
Kép
danka33
 
 


jó reggelt!

nálam is jelentkezett már az émelygés, az állandó farkas éhség, és a terhességi székrekedés... :? én soha nem ettem a sós dolgokat,de most szinte állandóan azokra vágyom....

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!

A dokiváltás még nincs eldöntve, elég bizonytalan vagyok. Mindenesetre most nem vagyok túlságosan feldobva, mert nem bírtam ki és tegnap elmentem az sztk-ba, hogy hátha látunk valamit. Persze semmi sem látszódott még, csak megvastagodott és megduzzadt nyálkahártya. Viszont a szerdai vérvételemen kiderült, hogy a prolaktinom nagyon jó magas és a hcg-m is. Mondta is az sztk-s doki, hogy attól még hogy nem látszik az uh-n, még ott lehet, csak még nagyon pici.
Ami még nyugtalanít, hogy mintha enyhültek volna a tüneteim. Már nem fájdogál annyit a hasam, viszont a melleim még mindig feszülnek. Most úgy gondolom, hogy várok két hetet és csak akkor megyek újra dokihoz. Egyébként még csak a tegnapi tesztem lett igazán sötét, az addigiak csak halvány csíkot mutattak.

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Most olvasom, hogy a székrekedés is terhességi tünet? Az nekem is megvan, de én azt hittem, hogy a magzatvédő okozza...

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Kacsi

a magzatvédő vitamint én csak szerda óta szedem, de már több mint 1 hete a székrekedéstől szenvedek.... (pont úgy,mint az előző terhességemnél)

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


sziasztok

nekem nincs hányingarem, sem székrekedésem, sőt annyira kívánós sem vagyok, viszont a háziorvos eltiltott már most a cukortól, az első terhességemnél, terhességi cukrom volt, hogy fogok kibírni 9 hónapot???????? a mellek feszülnek, és a pocim is nagyon megnőtt, bizti a méh előrejövésétől...

Kacsi:
anno az első terhességemnél én is nagyon hamar voltam dokinál (5.hét), persze semmi sem látszott, így vissza hívott 3 hét múlva, hosszú volt az a 3 hét nagyon, de akkor meg már minden kivehető volt a monitoron, ne izgulj, ott az a babó!

Üdv dy!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Szia Luisa! Köszi a nyugtató szavakat! Elhiszem, hogy nehéz volt 3 hetet várnod, nekem ez a 2 hét is örökkévalóság, de valahogy ki fogom bírni! :)

Szerencsére én sem vagyok kívánós, de nem is lehetek az! Nektek még nem írtam, de PCO-s vagyok, így kifejezetten nagy esélyem van a terhességi cukorbetegségre. Hónapok óta diétázom, de most már a baba miatt "csak" a 160 grammos szénhidrát diétát kell betartanom! :)

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Kacsi

A PCO-val műtöttek téged? Spontán babásodtál? Bocsi csak kíváncsi vagyok rá,mert az egyik ismerősöm is pcos,és javasolták neki a műtétet, de nem tud dönteni,hogy kell-e és lehet e így is babás...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Kacsi!
mi az a PCO? miért kell már ilyen komolyan diétáznod? hogy birod? nekem egy depis időszak volt az előző terhesség alatt, amikor a 25. héten a terheléses cukrom magas volt, és attól diéta, cukormérés...
Nem csak a 25. hét körül lesz olyan a kismama hormonszintje, hogy kevés lehet az inzulin? az elején is? kell ez a szigorú diéta? számomra kibirhatatlannak tűnik...
imádom a cukros dolgokat+tésztát+köreteket+kenyeret :)

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Sajnálom Kacsi! Nagyon sok kitartást a diétához... Én se nagyon tudom mi az a PCO, de most próbálok utána olvasni :oops:

Én ma nagyon rosszul voltam. Nem is tudom mi lesz így. A kisfiam mellett nem fekhetek, pedig ma leginkább ahhoz volt kedvem. Minden szagtól undorodom és egy kicsi tányér főzeléket tudtam lenyomni. Ráadásul nincs nagy súlyom, úgyhogy nem nagyon van mit fogynom :(
Az előző tehességemnél nem jött ez a hányinger ennyire gyorsan.

Most elhatároztam, hogy kibírom, hogy nem megyek el a 7. hétig a dokihoz. Szerintetek az késő? Vagy menjek a jövő héten?

Ki hol fog szülni?

KépKép
Kép
danka33
 
 


Danka

amint látod én már voltam dokinál, de csak azért, mert már volt egy korai vetélésem, és most mindenre jobban oda kell figyelni. Egyébként azt szokták mondani, az elmaradt menstruációtól számítva 2 hétre már nyugodtan lehet menni uh-ra, akkor már valszeg dobog a pici szive is...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Csatlakoznék hozzátok. Kedden teszteltem pozitívat második babámmal. Tűnetek enyhék, igazán teljes étvágytalanság és felpuffadt poci. Ma volt egy kis hányinger, többnyire émelygés. Még nem voltam dokinál, április 7re rendeltek be.

Gratulálok mindenkinek.

Kép
leda2002
 
 


sziasztok!!
bár már kb. 1 hete itt vagyok -az októberi babai fórumon- azért bejelentkeznék ide is, mert bár először azt hittem október végére írna ki az orvosom, elvileg november 3-ra lennék kiírva! Szóval itt is bemutatkoznék: a nevem Betty, 32 éves vagyok és a második babámat várom. A kisfiam 2 éves lesz április 2-án és a kis jövevénnyel, ahogyan a vonalzóimon is látjátok kb. a 6 -dik hét vége felé járok.
Luisa: én is cukros voltam az előző terhességemnél. Nem is szedtem fel 6 kg-nál többet a 9 hónap alatt. Borzasztó volt az a diétázás. Most is csináltál terhelési tesztet? Nekem még nem mondta a dokim.

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok csajok? Én nagyon sz...rul! :? Egyre erősödnek a tüneteim, tegnap is egész nap hánytam,és az éjszakám sem telt a legfényesebben. Hát a mai reggelről meg ne is beszéljünk...

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok:)
Nekem 13-án lett 123-as hcg-m:))) ha jól számolok november 20-a körül érkezik a kistesó!!!

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Sziasztok!
Dejó, megint sokasodtunk!

Üdv: Áfonyácska, Léda, Betty!

Nekem még mindig semmi hányinger, csak ha megéhezem és nem tudok rögtön enni, akkor remegek a hamiért :) Jobbulást az émelygőknek!

Betty:
szia sorstárs! még nem voltam terheléses cukron, csak nyáron, amikor kontrollra mentem, akkor minden OK volt (de akkor még nem jött a következő baba). Most a háziorvos mondta, hogy ne egyek cukrosat, de nem tudom teljesen megállni. Én úgy tudom (javítsatok ki, ha nincs igazam) az 5. hónap környékén emelkedik meg az a hormon, amitől kialakulhat a terhességi cukor, jó lenne legalább addig bűntetlenül enni :).
Nekem sincs sok tartalékom, és anno az első babámnál, amikortól diétáznom kellett, el kezdtem fogyni terhesség alatt, ezt nem szeretném... De persze, ha muszály lesz, akkor be fogom tartani a diétát...

Ti dolgoztok?

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Luisa

én dolgozom,de light-osan, nagyon vigyázok Manócskára!!!! :wink:

Üdv az újaknak!!!!!!!!

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Én nem dolgozom, itthogy vagyok Manóval..

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok lányok!

Üdv az újaknak! Kezdünk gyülekezni! :)

Dy, Luisa, Danka! A PCOS (policisztás ovarium syndroma). Nem fejtem ki túl hosszan, de az a lényege, hogy a tüszők nem értek meg a petefészkeimben és nem is lökődtek ki, tehát nem volt peteérésem. Ez nem nőgyógyászati probléma, hanem egy anyagcserezavar okozza. Általában öröklött hajlam áll mögötte, ami a kettes típusú cukorbetegségre való hajlam. Az ok nélkül túl magas inzulinszint okozza, ami miatt felborul a hormonháztartás és nem jön létre a peteérés. Nemrég jöttek rá, hogy egy 50 éve használt cukorbetegek számára adható gyógyszer nagyon hatásos, de csak diétával és mozgással együtt. Sajnos még nem sokan tudnak róla, pedig a nők közel 10%-át érinti! Ha többen tudnának róla (az orvosok is!!!), akkor elkerülhető lenne a sok műtét, hormonkezelés és lombik! Az a baj, hogy az orvosok nem merik felírni, mert csak cukorbetegek számára engedélyezett.
Az én helyzetem nagyon szerencsés, mert 3 hét metformin szedés után sikerült teherbe esnem, de ez nagyon ritka. A diétát simán kibírom, mert már november óta csinálom, eddig 130 gr volt a napi adagom. Most a babára való tekintettel az endokrinológusom 160 gr-ra emelte. :)
Most átolvastam az írásomat, nem túl érthető és közel sincs benne minden! :) Akit érdekel a téma: www.pco-szindroma.hu

Még egy kérdésre válaszolva: Én dolgozom. Aki szintén dolgozik, meddig tervezi a munkát?

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Dy! Igen, teljesen spontán jött a baba! A barátnődet mióta kezelik? Miért ajánlották a műtétet? Én úgy tudom, hogy azt mindenképpen el kell kerülni, mert csak rövid ideig tart a hatása, a ciszták pedig újra ott lesznek! Ez csak tüneti megoldás és elég drasztikus, az alapproblémán nem segít! Ha gondolod, akkor szívesen ajánlok neki hozzáértő orvost, akinél biztos jó kezekben lesz!

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Kedves Kismamik!

Nemrég még gondolni sem mertem volna rá, hogy ilyen társaságba "keveredhetek", mint ti.
5. nekifutásra, most csak halkan merem még mondani, úgy néz ki sikerült a lombikunk és babát várunk. Pénteken voltunk UH-n és 7 mm-es petezsákot mért a doki. Szívhangot hallgatni majd április 3-án megyünk, jaj de messze van még.

Tüneteim nekem nem igazán vannak, talán csak a hol intenzívebb hol gyengébb mellfeszülés és néha a hasamat érzem, de nem igazán mondanám görcsnek. Én néha nagyon éhes leszek, néha pedig semmit sem kívánok igazán, ja és mindent túl sósnak érzek, valamint minden hajnalban felébredek, sokszor nem is tudok visszaaludni, nagyjából ennyi.

A köv. UH-ig még biztosan táppénzen leszek.

Kacsi! Én is 160 g-os CH diétán vagyok, mert enyhe IR-em van.
cettia71
 
 


Szia Cettia!
Gratulálok a babádhoz, biztosan minden rendben lesz!
Hogy bírod a diétát? Nekem eddig nem okozott gondot, mert ötször kell ennem egy nap, így sosem vagyok éhes. Remélem ez így is marad!

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Szia Kacsi!

A diéta nem okoz nagy gondot, már december óta művelem. Én nem is igazán kívánom a cukros dolgokat, bár lehet, hogy csak sikeresen bebeszéltem magamnak, mert a sütiket pl. nagyon szerettem (sütni is)

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Tud valaki segíteni, hogyan kell a tickert felrakni?

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Sziasztok!


Cettia!
Én sorstársad vagyok,:) nekünk is lombikos a babó, és a kislányom is az! Melyik intézetbe jársz? Mi jövőhét csüt-ön megyünk uh-ra. Már nagyon várom!!!!
Sajna hajlamos vagyok mindenféle dolgokat összeolvasni és utánna ezen stresszelni magam:((
Én nem dolgozom gyesen vagyok, és remélem maradok is :wink:

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Áfonyácska!

A Pécsi Klinikára járok.
Én is nagy olvasóbajnok vagyok. Most pl. azon parázok, hogy én miért nem émelygek, stb.
Bár sem az anyukám, sem a tesóm nem volt hányós.

Te hova jársz?

Üdv: Cettia
Kép
cettia71
 
 


Sziasztok!

Én a 2008. novemberi topic lakója vagyok, és telejsen meghatódtam mikor megláttam, hogy már elindult a 2009. novemberi topic is. Ez muatatja hogy miylen gyorsan halad az idő.
Kívánok Nektek nagyon Boldog babavárást, és dumcsizzatok itt jó sokat, jó kis közösséget lehet összehozni.

Szép Napot
Zsuzsa
Vendég
 


Cettia

Mi a budai meddőségibe járunk!
Én se érzek most még szinte semmit ha többet talpalok talán jobban elfáradok, meg néha elkap az öklendezés főleg fogmosáskor.
Nekem ez most azért furcsa mert a lányommal első naptól kezdve émelyegtem aztán jött az öklendezős korszak kitartott majd 16 hetes koromig.
mondjuk ott más volt a helyzet ,mert ő ikernek indult tripla volt a hcg-m mint most. Lehet azért volt akkor durvább.

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy így megsokasodtunk!
Üdv az újaknak!!!!!

Kacsi! Köszi az információkat és örülök, hogy minden jól megy!

Én egyre rosszabbul vagyok, már ami az émelygést és a hányingert illeti. Egész délelőtt használhatatlan vagyok. Ti hogyan próbáljátok enyhíteni?
Én szerencsés vagyok, mert itthon vagyok a kisfiammal, nem dolgozom. Nem is tudom mi lenne, ha dolgoznom kellene.
Az első babával a 7. hónapig dolgoztam és én nagyon élveztem.

KépKép
Kép
danka33
 
 


Sziasztok!

Én most szombaton (márc 14) tudtam meg, hogy kisbabám lesz! Hihetetlen boldogok vagyunk a férjemmel!
Csak ha sokat mozgok, akkor görcsölök, és pecsételek is, szerintetek ez normális, nagyon kezdő vagyok, első babánkat várjuk!

Köszi: Puszi
katapetra
 
 


Katapetra!

Üdv!
és gratulálok! mi akkor egyidősek vagyunk:))

Elvileg némi görcsölés, és pecsételés előfordulhat a kimaradó menszi idején. Én azért elmennék egy dokihoz igaz biztosat ő is csak az uh után tud mondani ilyenkorba me asszem még sokmindent nem lát:((

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: