Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !

Előkerültünk mi is ,

Rólunk , MÁté már nagyon fiú ő is, elég sokat beszél már , 11.86 kg, és 86 cm , nem olyan magas, a 92 rucik óriásiak rá még !!! De a 86 meg kicsi !!! Érdekes az öltözéke most ! A lába meg 22 es !
Imád a levegőn lenni..

Mi is gondolkozunk már az ágy lecserélésén főleg miután egyik ismerősöm kisfia kiesett a kiságyból így még jobban foglalkoztat a gondololat ! Bnőmék a kikolba vették , hosszabbítható és matracot is adtak minden mérethez !!! Mi ezt is néztük meg az ikeásat is a cicásat :-) !

Szülinapi bulira elmegyünk mi is szívesen ha úgy alakul, de a jövö heti attól függ milyen messze van tőlünk ! Sztem is elég a torta !!

Rólunk röviden, Kazán bekötés kész már lehet füteni vele , nagyon szupi a szerkezet !!k!!
Festés fele van kész mert apu 2 hetente jár haza így elég nehéz összehozni ! De alakulunk !!

Szívesen látunk nálunk ismét titeket .. Lehetne nálunk is a tali jövö héten ??? :-))))

Képzeljétek két hete szült a barátnőm azért is voltam nagyon eltünve mert őt vittem a ctgre stb.. 41 hétre szült de az is nehezen akarták megindítani neki mert hogy olyan stádiumba volt az uh szerint , mint egy 37 hetes és gyerek se volt még a szülőcsatornába, de végül természetes úton megszülte , erre tegnap kaptam az smst tőle ,hogy benne hagytak egy d fél zsömlényi placentát , a kollnője szedte ki, ők eü be dolgoznak, ápolok, bevitte a dokinak megmutatni , szép kis dolgok mi ?? Felháborító !!! De a lényeg h minden rendben van velük ! Ezért is tüntem el , mert neki segítettem sokat !!

Örülök , hogy mindenki jól van , azért szoktam ám olvasni a fórumot csak nem mindig jutok odáig , hogy írjak is !!

NÁlatok mikor van az esti alvás? Pelus leszoktatással hogy álltok ??

MÁté már pisilt 3 x wc be és 1x bilibe, szól ha van kaka mit itt tartunk !!


Na most ennyi fért bele, igyekszem gyakrabban jönni, Bocsi hogy csak most rólunk írtam !!

Millió puszika

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Hahó!

Csütörtök nekünk nem jó sajnos, aznap 5-kor szabadulok, és ráadásul szemináriumok, azokról nem merek már most ellógni, mert lehet később szükség lesz még a hiányzásokra (remélem nem lesz Bene beteg, de hát ugye simán előfordulhat).
De ha esetleg estig kitart a móka, akkor még a végére be tudunk csatlakozni :)
Zsuzsi, tök szép az ágy, amit belinkeltél. Talán praktikusabb a hosszabbíthatós, csak legyen kényelmes a matraca.

Kata, szegény kutyusotok, remélem szép napot töltöttetek még együtt!

Friday, milyen filmre vágysz? :) Nagyon dícsérik a most mozikban futú Drive-ot, én még nem láttam. Vagy az új Almodovar film, A bőr, amelyben élek.
A múltkor beszéltük még: a nagy "klasszikus" listáját a filmszaknak itt megtalálod: http://szabadbolcseszet.elte.hu/index.p ... 1251&tip=0 De ez a 90-es évek közepéig van csak.

Bene kvázi mindent mond most már, kis rövid tőmondatokat is alkot néha. Nagyon kis cuki, annyira jó ez az időszak :)

Mennem kell,
pussz!

KépKép
gigilina
 
 


Gigi, köszi szépen, már meg is nyitottam a másik ablakon :wink:.

Ervick, mizújs a bölcsiben?

Kép
Kép
friday
 
 

 
 

Sziasztok!
Friday
Vince két és fél hét sztrájk után múlt héten kedden megette az ebédet, majd már csak pici sírás után lefeküdt aludni, nem kellett simogatni. Azóta sírás nélkül elvan, ebédel rendesen, magától megy és lefekszik az ágyba, alszik végig, kelteni kell fél 3-kor. Szóval egyenesben vagyunk, megszokta végül. Itthon kicsit jobban bújik, de láthatóan nem maradtak lelki sérülései. :D

Zsuzsi
Azért gondoltam a hosszabbíthatós ágyat, mert 140 centire kihúzva sokáig elég. A lányok még mindig így alszanak, még most is elég. A matracot adják hozzá és valóban kényelmes, én is aludtam már benne. :)

Ági
Bene milyen ügyes a beszéddel! Te elkezdted már a zh-kat? Vagy az még odébb van?

Szilvi
Ügyesek vagytok a wc- vel! Vince is szól, hogy kaka van és mutat fel a pelenkázóra, hogy szedjem ki.

Lassan indulunk a bölcsibe, puszi mindenkinek!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Sziasztok,

ki tudna jönni akkor végül jövő csütörtökön a talira és hol legyen?Nekünk az időpont jó, csak a bkv-zás miatt korlátozottak a lehetőségeink..

Móni, azért remélem a novemberi szülinapra tudtok majd jönni Dávidkával.Bébisitter még jár hozzád?Hogy kötöd le Dávidot,ha nem tudtok kimenni?

HuSzilvi, mikor is kezditek a bölcsit?Azta mekkora fúcska lett Csabi is.Most hogy várandós vagy is marad az eredeti munkábaállós terv?

ToldiSzilvi, jó sok munkállat van mára hátatok mögött.Jó lenne, ha tudnátok jönni a talira.

Vick, nagyon ügyes Vince,büszke lehetsz rá.S ha nem evett a bölcsiben, este azért szokott otthon?Vagy nyűgösebb volt?Érdekelne,mi áll előttünk.Munkakeresés fronton mi a helyzet?

Mangora, de jó,hogy tudtál jönni, nem baj, ha csak magatokról írsz, én speciell szívesen olvasomAzért remélem a közös szülinapra el tudtok majd jönni.

Zsuzsi,többi kép?Lesz nászút?Munka?
Ami nagyon tuti hosszabbítható ágy még-unokatesóméknál van ilyen-Leó hosszabítható fenyőágy-nézz utána,én még ezzel szemezek :-)

Ági, de ügyesen beszél Bene, már nagyon megnézném.Ugyanabba a bölcsi csoportba került vissza most szeptembertől amúgy?Késői órák délután :-( Gáborra ilyenkor amúgy mennyire tudsz számítani?

Csajok, mikor legyen a közös szülinap?Néztem a naptárban, november 1 keddre esik, azon a hétvégén gondolom mindenki utazik vidékrre, temetőzés,rokonlátogatás, stb.Legyen október 29 szombat vagy az azt követő szombat.november 5?Mikor kell amúgy ledolgozni az okt 31 hétfőt,tudja vki?Csak hogy az apukák is ott lehessenek,meg aki már dolgozik akkor.
És hol legyünk helyileg?1 hónap van addig és foglalni kéne a helyet.


Rólunk:Márk az utóbbi 1 hétben 3x hatalmasat esett a betonon a motorjával, legutóbb a szája feletti részt nyúzta le brutálisan,úgy,hogy én is bőgterm, most bioptron lámpázom neki és aloeval sprézem, erre tegnap megint elhasalt és ráesett ugyanoda,ááá.
Most nézek vmi stabilabb 4 kerekű motort, amúgy megy vele,mint a szélvész, tegnap speciell álltó helyében esett vele.
M tesójáék megint voltak Amerikában és egy kisebb vagyonnyi márkás ruhát hoztak haza Márknak, nagyon örültem,meg kell mondjam.Már csak téli bakkancs és csizma kell,meg 1 télikabát és pár apróság.Deichmannban van már téli kollekció,vett vki?

Holnap Juditékhoz megyünk, szombaton meg esküvőre és lagziba Szolnokra, öcsémék lesznek nálunk vigyáznak Márkra.Addig már lehet nem jövök...

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok,

Petra meggyógyult? Mi volt a gond?


Kata, igen, jár a bébiszitter szerdánként 9 és 12 óra között. :) elviszi Dávidot "csiribiri gyerektornára", ide én Eszterrel nem tudnék eljárni, túl sok a rohangáló kisgyerek.

Tényleg, ajánlom mindenkinek, télire ideális program örökmozgóknak:)

http://www.babatorna.hu/


Mindig szoktátok kérdezni a fórumon, hogy jár-e a bébiszitter, úgy jön le, mintha nekem ez mekkora hű de nagy helyzeti előny lenne:)

Ki szoktunk menni naponta 2x, ha nem jön össze, akkor újabban a rajzolás és a meseolvasás a menő.

Persze, megyünk novemberben, már nagyon készülök!

Én november 5-re szavaznék, vagy még későbbre.

Motorbaleset:( sajnálom. Jobbulást!

Nálunk is volt pár durvának tűnő. Hálistennek gyorsan gyógyulnak, igyekszünk nem túllihegni a dolgot, mert látjuk, hogy akkor ő is jobban megijed. Plusz szeret rá is játszani:)
De én rettenetesen parás vagyok, nagyon jó lenne, ha nem adnám át Dávidnak is a szorongást.


Persze nagyon szar nézni, ahogy dől a szájából a vér:(((

Azt hiszem, mi jövőre már nem motort, hanem futóbicklit veszünk.

Zsuzsi, én is várom a képeket!

Na, megyek is, mert a 3 órás bébiszitteres hawaiból egy el is telt, Eszterke sír, és még főzni is kell:)

Puszi
M.
monke
 
 


Sziasztok,

Csak gyorsan,

november 5-én szombaton kell ledolgozni az október 31-t. Legyen esetleg nov. 6 vasárnap vagy következő hét szombat?
Tényleg le kellene foglalni a helyet, plusz akkor én ehhez igazítanám a családi Zsófi szülinapot, amire szintén ez a két nap az esélyes.

Szerintem az okt. 29. a négynapos ünnep miatt nem jó, biztos többen elutaznak akkor.

MAjd még jövök.

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


http://www.fenyobutorhaz.hu/fenyo_gyere ... thato.html

Erre gondoltok?
Nekem ez túl keskenynek tűni, csak 75 cm széles. Zsófi szétterülve is szokott aludni.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Igen, Zsuzsi,erre gondoltam, szerintem nem keskeny,élőben legalábbis.

Többiek időpont?
Nekünk jó a nov 6. vasárnap is...

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Jaj Móni, remélem nem értetted félre...
Elképzelni se tudnám két picivel segítség nélkül én mondjuk hogy boldogulnék...Ezért is halogatom a tesó témát.

Tök jó lehet ez a torna.Valamire nekünk is kéne most ősztől járnunk, elgondolkodok lassan rajta.

Persze,az a jó,ha felkel és ráül utána megint, de mikor egy hét alatt 3.x történik ez meg, már tényleg nem egyszerű.Amúgy én is parás vagyok...

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


hahó,

egyszer már írtam, de elszállt... :evil:

Szóval: köszönöm szépen a jókívánságokat, gratulációkat.
Most már jól vagyok, az első 5-6 hét volt borzasztó. Bár Csabival is rosszul voltam, de most Pöttömmel, háááát.... Volt, hogy felkelni sem bírtam, ha széken ültem, szédültem le róla. 5 hét alatt 5 kg-ot fogytam. Enni sem nagyon bírtam. De most már rendben vagyok.

Elkezdtük a bölcsit. Voltunk 2 napot, ma már mindketten itthon kúráljuk a megfázásunkat. Csabinak folyik az orra, nekem fáj a torkom... Ja, ugyanis tele van a bölcsi folyós orrú gyerekkel... Úgy néz ki, hogy jövő héten elölről kezdjük a beszoktatást :evil:

Kata, sajnálom a kutyust. Ez mindig elszomorítja az embert.
Az osztrák képeitek nagyon szépek, nagyon tetszettek a helyek, ahol jártatok.
Igen, marad a munkába állás: nov 7-től dolgozok február végéig.

Zsuzsi, még egyszer gratula, és nagyon csinosak voltatok. Zsófi meg egy kis tündér :D

Mivel, ahogy Zsuzsi írta nov. 5 munkanap, és aki dolgozik, annak kell egy nap pihenésre, én inkább az utána szombatot javasolnám, nov 12-t. A hosszú hétvégén hozzánk vendégek jönnek Németországból, szóval azt nem tudom elhalasztani, ezért szavaznék az utána szombatra.

Ja, és a jövő csüt-i tali: ha délután lesz, akkor mi is tudunk menni. Délelőtt bölcsi van, azt nem tudom kihagyni. Amúgy a hely nagyjából mindegy.

TSzilvi: jó hogy jöttél, nagyon ügyes Máté.

Vick, szuper, hogy Vince végülis ilyen ügyesen beszokott a bölcsibe. Ez azért nagy megnyugvás lehet.

Na megyek, pihenek kicsit, míg a Manó alszik.

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Hahó!

Akadt egy kis szabadidőm, elmarad az egyik holnapi órám, így nem kell a házit befejeznem gyorsan :) Na meg így fél 4-kor szabadulok majd, tök jó :) Kata, szerencsére Gáborra maximálisan számíthatok, persze a munkahely őt is köti. Ráadásul jövőhéttől máshol fog dolgozni, remélem ott sem lesz gond, egyedül a csütörtök a "necces", olyankor ő viszi-hozza Benét, tehát fél10-től max fél4-ig lehet benn. Eddig nem volt gond, remélem ezután sem lesz.
Vick, még most nincsenek zh-k, csak egy-egy házifeladat, nálunk a húzós időszak a december, akkorra kell az összes beadandó is. Szeretnék majd kicsit előre dolgozni, legalább egyet vagy kettőt megírni még az elkövetkező hónapban, hogy ne akkor szakadjon rám az összes ilyen feladat. Te hogy állsz a szakdogával? Vince nagyon ügyes, Benének is kb. ennyi idő kellett, annyi szerencsém volt, hogy a kajálást ő sosem utasította vissza, sőőőt, mindig jobban eszik ott, mint itthon. Már a játszóbölcsiben megismerte a rendszerét az ebédnek, ezért nem esett nehezére "élesben" sem, azt hiszem. Munkakereséssel hogy állsz?
Van egy szemináriumom, amit a hátam közepére sem kívánok. Filmkészítési gyakorlat, és a tanár kvázi azt várja, hogy napokat szánjunk az általa kiadott kis "filmek", jelenetek leforgatására, ráadásul úgy, hogy a nagy többségnek semmi tapasztalata nincs a forgatással, vágással kapcsolatban. Nekem erre nincs időm, kedvem meg pláne. Ráadásul nem túl konstruktív a csapat, így nem is vagyunk túl hatékonyak... ha ez az óra nem lenne, egész jó lenne a félévem....

Én is úgy tudom, hogy november 5-én kell ledolgozni. A vasárnap végülis jó lehet, de a következő hétvége is oké.

Szilvi, de édes a Pöttömös vonalzód :) Jövőre ilyenkor már én is szeretnék megint terhes lenni, remélem semmi nem szól közbe :) Sajnálom a kezdeti nehézségeket, borzalmas lehetett :( Remélem most már nem lesz semmi ilyesmi, és élvezheted a pocakosságot :)
A betegséget sajnálom, hát igen, egy bölcsiben mindig van taknyos gyerek, ezt már én is megtanultam sajnos. Nem is tudom, hol kopogjam le, nehogy elszóljam, de Bene már egy hónapja jár, és semmi baja, pedig ez a reggel hideg-délután meleg időben szerintem könnyű megfázni.

Kata, hát igen, a motor elég veszélyes jármű, ismerős a szitu. Mondjuk Bene is olyan, hogy a saját lábában képes akkorát esni néha.. múltkor lefejelte így az aszfaltot, akkor véraláfutásos puklija lett szegénynek tőle... minden hétre jut valami, vagy akár több is. De ahogy Móni is írja, szerencsére gyorsan regenerálódnak, ami nekem még hetek múlva is látszana, neki pár nap alatt elmúlik szépen. Móni, a rájátszás is ismerős :) Igyekszem visszafogni a reakciómat, amíg ő nem reagál, de persze nem mindig sikerül... :)

Puszi csajok, szép délutánt mindenkinek :)
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok,

ismét csak gyorsan vagyok. :( Leragad a szemem.... Ne haragudjatok!

Huszilvi: gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!!!!!

Tali: a jövő csütörtök az jó nekünk is, de valószínű csak délután. A nagy talira nekünk a 12-i hétvége lenne a jobb. de a 6. is megoldható.

Petráról: a lába lassan teljesen rendbe jön, már csak akkor biceg, ha nagyon fáradt, s a lábfeját fordítja ki. Ez nem annyira tetszik, de holnap este megyünk ortopédiára és nagyon remélem, hogy el is felejthetjük a témát. A ticelést nem tudom, hogy írtam-e, de szervi eltérés nincs. érzékenyebb, fejlettebb, mint az átlag, ezért nekünk kellene ügyesnek lennünk..... a ticelést valószínű az a trauma okozta, mikor látott engem sárkányrepülővel elrepülni. :( Most az a nagy dilemmánk, hogy heti kétszer vigyük tornára az FTC-be (nagyon dicsérik az edzőt, az orvos a nélkülünk való edzést javasolta) vagy heti egy nap bölcsit a Kacifántba. (ezt is javasolta....) nagy dilemma, egyelőre más magánbölcsit, családi napközit nem találtam, s a Kacifántos pedig csak kedden van. Az a véleménye az orosnak, hogy lassan társaságba kellene mennie, ahol megtapasztalja, hogy ő csak egy a többi gyerek közül, de egy olyasfajta mozgást is javasolt, ahol az edzőt mindenki felett elfogadja, ahol rendszer van....

Egyébként meg be nem áll a szája. A mostani sláger alvás után, ha bemegyek hozzá: helló bébi, szia bébi, sziamia Persze vigyorogva. :) Jaaa, s ha valamit kérdezünk tőle és nem akar válaszolni: anya megmondja ;). A kis főnök!

Igyekszem rendszeresebben jönni!

Jó éjt Nektek!

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 


Sziasztok.

November 12. nekünk is jó. Dávidnak pont aznap van a szülinapja, de majd szombaton tartjuk itthon.

Ági,
Nagyon megértem, hogy nincs kedved filmet forgatni:) Mi a téma?

Kata, dehogyis értettem félre:)
Szóval nem könnyű, na, de valahol mégis jobban bírom, mint amire számítottam.

A kismotort meg néha legszívesebben elzárnám, annyira balesetveszélyesnek tűnik. És még csak rosszabb lesz idővel (bicikli...autó:( most már folyamatosan aggódni fogunk. :wink:


Szilvi,
Örülök, hogy túl vagy az émelygős heteken. Van már név-ötletetek?

Judit,
Remélem, az ortopédián nem találnak semmi bajt Petránál, és lassan elmúlik a bicegés. Nem lehet, hogy simán csak megszokta, hogy így jár?

A bölcsi jól hangzik, de nem mondod, hogy az FTC-nek van 2 éveseknek szóló edzése, edzővel?:) el nem tudom képzelni, milyen lehet.

Édes ez a bébi szöveg nagyon.

Na, jó éjszakát,
Puszi
Móni
monke
 
 


Sziasztok !!

Kicsit megfázosan, de ma már jobban vagyok mint tegnap,,,, !!

Most csak annyira jövök h jó nekünk is a november hétvége !!

puszika

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Sziasztok!
Gyorsan csak azért jöttem, hogy megnézzem, lesz-e tali csütörtökön?
A novembert én még nem tudom, hogyan alakul.

Nagyon látnálak már titeket, úgy értem, hogy a gyerkőcöket és az anyukákat :)

Móni, mi Blanival jártunk anno csiri-birire és nagyon szerettük :) Én is szeretnék Bibinek futóbiciklit, de megkérdeztem egy szakembert és 3 fölött javasolt,(mint ahogy a kismotor is) mert befolyásolhatja/zavarhatja az egyensúlyérzék helyes fejlődését.

Jobbulást a kis balesetes gyerkőcöknek. Bibi szerencsére nem sokszor esik, viszont olyan hirtelen nőtt meg, hogy nem szokta meg, ami alatt eddig átfért, most már beüti a fejét. Ez a fejhorzsolás elég sűrűn van.

Judit, nem akarok okoskodni, de azért leírom, hátha hasznosítani tudod: Úgy tudom, hogy a tic idegrendszeri tünet, és általában tehetséges gyerekeknél jelentkezik. Jó lehet, ha elterelődik a figyelem a fejről, például a lábra, ezért nagyon jó lehet a foci. Biztosan más torna is, de mi pl. Blanit azért "fociztatjuk", mert ő is ilyen kis "gondolkodós" gyerek és jobban tud úgy aludni.

Mennem is kell, mert ordít a kisasszony...

sziasztok,
R
34372
 
 


Sziasztok,

csütörtökön lesz valahol valami?

Túl vagyunk az első fradis tornán. :) Nagyon jó volt, Petrának is nagyon tetszett. Minden gyerkőc kap az első alkalommal egy kabalát, Petrának ez ma vaolt. Egy nyuszit választott, azóta azzal alszik. Jah, s persze itthon is gyakorolni akar. Volt futás úgy, hogy a földre hullahopp karikák voltak letéve, s csak azokba lehetett lépni, gerendán séta, bordásfalra mászás, gumiasztalozás, labdakergetés.... csak négyen vannak, max öten lesznek. A Marika néni (az edző) nagyon ért a nyelvükön. Mikor egy-egy feladat van. akkor tapsra indul. Itthon arra lettem figyelmes, hogy Petra tapsol, majd mondja, hogy mászhatunk, s mászik az ülőgarnitúrára. Mi lesz itt később? ;)

A lába teljesen rendben szerencsére. Az ortopédián azt mondta az orvos, hogy az agyuk elraktározza, s elég sokáig megőrzi a sántitó lépést, s azt, hogy kímélni kell, ezért tartott sokáig.

Reni: nem vettem ám okoskodásnak! Köszi! Szerintem ilyen helyzetben mindenkinek jól jönnek az ötletek, saját tapasztalatok!

Többiek hol vagytok?

Jó éjt Nektek!!!

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 


hahó,

én vagyok, olvasok, de sajnos 2 nap bölcsi után sikerült egy komoly megfázást összeszednünk, úgyhogy már egy hete itthon vagyunk a Manóval. Még mindig folyik az orra, szóval valószínűleg nem tudunk holnap menni a találkozóra. Nem akarom így gyerekek közé vinni. :cry:

nektek jó szórakozást

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Sziasztok,

Előkerültünk mi is.
Volt nálunk mindenféle, sok munka, egyén programok, Apósom 60. születésnapja, a héten itt volt Anyósom, ma utazunk a szüleimhez. Zsófi jól van, iszonyú nagy dumás, csak nézünk néha. Pl. "MEgyek, felhívom Apát, megkérdezem, mi a pálya". "Apa, neked mikor lesz a születésnapod?" A nagy kedvenc az olvasás, olvas az Anna, Peti és Gergőből, de szó szerint azt, ami oda van írva. Mondta már nekem, hogy "Anya, te csak pihenj, most én olvasok neked"

Judit, hihetetlen, mik vannak! Edzés majd 2 évesen! Csak ámulok-bámulok. Készüljetek fel, legközelebb már nektek is ugrálni kell a karikába! :-) Örülök, hogy minden rendben Petrával. Neki hogy tetszett a bábszínház? A Kacifántosat is megpróbáltátok azért?
Kössétek fel az alsóneműt akkor, ha már ilyen kis főnökötök lett :-)

Kata, Reni, sajnálom a baleseteket.

Kata, na, akkor megvan a téli ruhakészlet :-) Van fejlemény munkaügyben?

Friday, remélem, jól telnek, teltek a magyarországi napok. Sajnálom, hogy nem jött össze most egy találka. Majd legközelebb!

Szilvi, szegények, ezt jól elkaptátok Csabival :-(
Remélem, azóta már kigyógyulóban vagytok, Te pedig elkezdtél hízni. 5 kiló az nagyon sok 5 hét alatt.
Hogy fogják hívni a pici lányt? Van már ötletetek? Egy szobában lesznek Csabival? A munkahelyeden tudják?

Móni, sokan dícsérik a Csiribirit. Néztem én is, de már az igazi bölcsi előtt nem éri meg elkezdeni.

Hú, jó hideg lett mára odkainn! Egy gyerek már overállban volt ma. Az ezért még kicsit korai, talán.

Jó hétvégét!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Megint előkerültünk mi is!

Picit próbáltam visszaolvasgatni, de inkább kevesebb, mint több sikerrel :)

Hirtelen mozgás miatt nálunk is volt rengeteg "baleset", Marci sokszor botlott meg a saját lábában és esett fejre!!! Egyszer kicsit vérzett is a homloka, de szerencsére nem volt komoly. A feje állandóan tele volt púpokkal, a térde horzsolással és hasonlók! Egészen addig tartottak a nagy esések, amíg a talpmérete is "hozzá nem nőtt" a gyerek méretéhez :) Kb két hónap alatt nőtt két számot a lába :) Most már egész jó, de nagyon tud rohanni. Sokszor még én sem érem utol és a bölcsibe is mondják, hogy a többiekhez képest is nagyon gyors :D:D:D
A bölcsibe most elment egy 3,5 éves ikerpár (fiúk), akik a rangidősek voltak. Marci továbbra is a legkisebb (korban), de már most mondják, hogy ő a BANDAVEZÉR :D:D:D Neki van a legnagyobb hangja és a legnagyobb akarata! A hét elején megríkatta még a barátnőm 4 éves kislányát is, mert akaratosabbnak bizonyult és ő szerezte meg a játékot a kislány elől... Szóval lesz még vele gondunk, az tuti :D:D:D

A novemberi hétvégék tekintetében nekünk is a 12-i lenne jó. Az 1-i hétvégén elutazunk, 5-én munka van és mi vasárnap tartjuk a szülinapot!

Móni, ne aggódj amiatt, hogy jár a bébiszitter. Mi is bevezettük, hogy legalább havonta egyszer jön hétvégén hozzánk, hogy kettesben is ki tudjunk mozdulni. Először nekem is fura volt, de be kellett lássam, hogy így hasznosabb, mert feltöltődünk.

Zsuzsi! Hol lehet rólatok képet nézni???

Ági! Jövő ilyenkor már én is szeretnék babót a pocakba :):):)

Puszi nektek!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Hahó,

hol van "mindenki"?
Életjel?

Mi is el vagyunk havazva,múlt hétvégén szüret volt a szüleimnél, hétközben meg a napi teendőkkel is rohan az idő.
Kezdem intézni a visszaállásomat a munkába, megint új főnök van, várom a válaszát,ááá,előről magyarázni,mit hogy,mikortól szeretnék,kész káosz.
Nem tudom,aki nagyobb házat vezet,hogy van, de nekem a főzéssel,mosás-vasalás-takarítással,néhány óra tanítással rengeteg időm elmegy, M elég sokat dolgozik, itthon semmit nem csinál, kiakadtam nagyon, mert soha nincs rend, tisztaság,pedig egész nap itthon ténykedek,semmi látszat.
Pénteken jön egy néni takarítani,elsőre csak az ablak és redőnymosás bíztam rá,aztán meglátjuk.
Ha visszamegyek dolgozni,lehet,hogy rendszeresítem.

Márk elég akaratos,igazi pasi állandóan szerel vmit,sokat beszél,szinte mindent mond-ha akar-de mondatokat,mondókákat még nem nagyon.


Most viszont felkelt,mennem kell,

HuSzilvi,gyarapodj kilókban,babóca had nődögéljen,bölcsibe szoktatóknak minden jót, Móni, Eszterke nagyon hasonlít rád,

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok!

Életjel :-)

Kata, ha megnyugtat, kis lakást is nehéz rendben tartani. Pár pillanat káosz van, semmi látszatja a takarításnak, rendrakásnak.
Nekem nincs mosogatógépem, a mosogató örökké tele van, pedig napjában háromszor is mosogatok...
Most éppen mérges vagyok magamra, hogy meg kellett volna pucolnom az ablakokat, amíg meleg volt. Ezt buktam.
Remélem, beválik a takarítónő.

Mangora, kérek priviben vagy FB-n e-mail címet és átküldöm a linket, ahol meg tudsz minket nézni.
Nahát, éljen a kis Bandavezér :-) Nálunk a családi napköziben Zsófi lett ősszel a második legidősebb.

Mi jól vagyunk, utolsó szabadabb napjainkat éljük, október 24-től bölcsi beszoktatás, aztán novembertől nekem minden nap munka, 6 órában, egyelőre. Bár így is rengeteget dolgozom, de ez azért más lesz.

Ági, Mangora jövő ilyenkor én is szeretnék egy babócát a pocakomba :-) Annnyi ismerős vár most hirtelen babát, hogy bennem is kezd megérni a gondolat, M. legnagyobb örömére. Így szerinte még eséllyel indulunk majd a harmadikért.

Szép napot!
Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Hehe, mindenki babát szeretne jövőre? :-)
Az enyéim jól vannak, tündérek, kedvesek, de mi tagadás, megkönnyebbülés, hogy "letudtam" a terhességeket és szüléseket. :)


Szilvi,
Jobban van Csabi?
És te hogy vagy? Ilyenkor el tudsz menni táppénzre, vagy akkor ugrik a magasabb TGYÁS?
Tényleg, név van már?


Jaj, takarítás horror nálunk is:( És ahogy Zsuzsi írja, 5 perc múlva nincs látszatja úgysem. Utálom, igazi sziszifuszi munka.
Dávid imádja az ilyen mondatokat, hogy "Itt is kosz, ott is kosz" "Itt a morzsa".. képzelhetitek:) Magától alkotja őket, valami kéjes undorral mondogatja:)


Lányok, november 12 kinek jó, kinek nem? Nagyon közel van már!

Lurdy ház ismét, az egyszerűség kedvéért?
Jó lenne ,ha sikerülne megszervezni.

Pusz
Móni
monke
 
 


Hahó!

Dejó, Mangora, Zsuzsi!! :) Pont úgy vagyok vele, mint te, Zsuzsi, kezd szépen megérni bennem is a gondolat, sok a pocakos-kisbabás család, és olyan jó lenne megint átélni :)

A takarítás nálunk is elég gázos, főleg, ha nem vagyunk itthon hétvégén... szóval megértelek, Kata, hogy hívsz segítséget, remélem beválik!

Lehetne mégis inkább november 19-e a találka? Persze csak ha a többieknek is jó. Valószínűleg elutazunk a 12-ei héten. Lurdy-ház teljesen oké.

Jaj, Móni, annyira édes az új képetek az Fb-n! :)

Mennem kell,
Puszi nektek!
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Ági,
köszi:)


Nekünk jó a 19. is, sőt.
monke
 
 


Sziasztok,

na jövőre akkor lesz itt baba dömping, bár mi a 2013-at lőttük be...

Nekünk a 19. nem biztos,hogy jó,mert akkor jön a család, max a délelőttből pár órát lecsípünk...
Ki foglal helyet?
És akkor mikor legyen,tényleg döntsük el...

Fb-on valaki esetleg kreálhatna egy "event"-et...

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Írjunk inkább ide, nem annyira értek a FB biztonsági beállításához, és nem élvezem, ha az összes kollegám, főnököm, stb. olvassa az ilyeneket:)
monke
 
 


Kata, a számításaim szerint a baba 2013-ban születik és ha jól tudom, az Ágiéké is :-) A tervek szerint persze...
Szóval még belefértek a "keretbe"

Nekem jó bármelyik időpont, egyelőre. Viszont tényleg jó lenne mielőbb lefoglalni, mert akkor ehhez igazítanám a többi programunkat.

Lurdy OK, bevált.

Nem ragaszkodom én sem az "eventhez", épp azért, amit Móni írt.

Kis lakásban egyébként kisebb helyen koncentrálódik a kb. ugyannyi mennyiségű cucc, így a rendetlenség hatás is jóval nagyobb. Szerintem.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


hahó,

Most csak gyorsan. Nekünk még nem tudom melyik időpont lesz a jó. Elvileg jó lehet a nov 12. és 19. is, de... Lehet, hogy közbejön a pároméknál egy céges hétvége, ahová megy a család is. Arról egyelőre annyit tudni, hogy novemberben lesz.

Már szerencsére jól vagyunk. Hétfőtől elölről kezdtük a beszoktatást. Ma volt először, hogy ott ebédeltünk, sóska volt. Mit mondjak, épp csak azt nem mondta a kölyök, hogy kend inkább a hajadra :lol: Utálja. Amúgy elvan az udvaron, játszik, motorozik.

Már megvan a név: Fanni lesz.
November 7-től dolgozom, addig tart még a szabadságom. Február végéig tervezem. Így elvileg a fizetésem után kapom majd a TGYÁS, Gyed-et. Viszont addig táppénzre nem mehetek el. Kell a 180 nap munkanap vagy legfeljebb szabadság lehet.

Bocs, hogy csak magunkról, de most dolgozom (páromnál), rohanok.

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, minden rendben, jövök, ha tudok.
Puszi

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Hali!

Indulás előtt láttam hogy inkább a szülinapi buli időpontra fókuszált mindenki, gondoltam várok míg hazaérünk és majd onnan próbálom az elő szülinapi talit szervezni. Az az aprócska akadály gürdült elém, hogy Magyarországon anyósfalván nem volt net. Aztán meg a tesóméknál nem volt jó a gép. na, így jártam. Azért telepatikusan küldtem mindenkinek meghívót csütörtök 10-re a Lurdyba, de végülis csak egyedül voltunk ott.

Visszaértünk, jó volt, csak rövid idő ez a családdal. Még jövök, remélem mindekinél minden okés!

...a mi lakásunk kicsi és még így is gondolkodom néha takarítási segítségen :oops: ...

Puszi!

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok,

Szilvi, remélem, jól haladtok a beszoktatással. Kitartást! Mikortól alszik ott Csabi?
Szép név a Fanni!

Friday, sajnálom, hogy ez most nem jött össze :-( Majd legközelebb!

Móni, igen, de jó, hogy Te már "letudtad" a terhességet, szülést. Bár nekem az előbbivel nem sok bajom volt, az utóbbit kibírom még egyszer (reméljük :-)), de ami utána jön... Na, inkább engem az tántorít el, szoptatás, fejés, éjszakázás, ringatás, éjjeli felkelés...

Szerintem akkor legyen a Lurdyban a születésnap! Ha 12-e, akkor mi Zsófival csak ketten megyünk, mert M. vmi céges rendezvényre megy :-(

Esetleg a 19-e utáni szombat?
Vagy vasárnap vmikor? Emlékszem, hogy azt mondták tavaly a Lurdyban, hogy a vasárnap kevésbé zsúfolt.

Mi megvagyunk, Zsófi tegnap este és éjjel lázas volt. :-( Folyik az orra, de csak víz. Fájlalja a fogát, de a rágók felé mutat. (Szemfog még csak egy van kint.) Hajnali fél 4 óta talpon vagyunk, 4-től ZSófi szoknyában Angelina Balerinát néz. Közölte, hogy kér tejcsit, Apának pedig vigyek kávét. :-) 1/4 7-kor elszunnyadt egy órára. LEtt volna egy hivatalos intéznivalóm mára, mivel nem tudtuk vinni ZSófit napközibe, M. felajánlotta, hogy itthon marad azt a 2 órát, hogy elintézzem. Lemegyek, nem indul az autó. M. bekapcsolva hagyta a belső lámpát, amikor Zsófival utaztak a hátsó ülésen egyik este... Szép kis nap. És még nincs vége...

Szép hétvégét!

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

Friday,
Akkor igazán tarthattuk volna itt nálunk is:) Sajnálom!

Zsuzsi,
Jobbulást Zsófinak!
A 2. terhesség+szülés engem se készített ki. Éjszakázás mostanában hálistennek nincs, de így is elég fárasztóak...

Attól félek, egyáltalán nem tudjuk összeszervezni a bulit.

Legyen akkor vasárnap, és november 27.-e, az van a legkésőbb?
Nekem minden mindegy:)


Légyszi, írjátok meg, hogy kinek mi jó, és egyáltalán akarunk-e menni valahová?

Puszi
Móni
monke
 
 


Hahó!

Csak egy nagyon gyors bejelentkezés:
igen, igen, legyen tali, minkdenképp!!! Lurdy tökéletes, én november 19-ére szavazok. Vagy előtte vagy utána ünnepelnénk a nagyszülőknél, így azok a hétvégék még bizonytalanok. De ha azok lesznek a befutók, igyekszem úgy szervezni, hogy ott tudjunk lenni!!!
Jóéjt, szép hétvégét!
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan vagyok!
A szülinappal kapcsolatban: nekünk a 12-i hétvége a "legtisztább". Nah, de bármikor lesz megpróbálunk legalább egy picit részt venni rajta, de ígérni nem merek semmit. A november ünnepek szempontjából eléggé zsúfolt: A szülinap, névnap, Petra szülinap, Márk szülinap, Kata névnap, anyu névnap pluszban hétvégenként most már egytől kutyasuli. Én nem is szeretnék emiatt beleszólni a dátumba. Bármikor és bárhol lesz, igyekszünk ott lenni. Jah, s a Lurdy mellett sem teszem le emiatt a voksom, hisz mi biztos résztvevők sem vagyunk....

Szép napot Nektek!

Judit

Kép
petra09
 
 


Sziasztok,

Vincének jobbulást!!


Judit,
az a gond, hogy a december is elég zsúfolt ünnepek szempontjából:)))


Akkor pár kérdés:

1. Ki az, aki el szeretne jönni, időt szakít erre?

Ha jól veszem le, akkor Katára is vonatkoznak ugye ugyanezek az ünnepek, meg hát mi többiek is ünnepelnénk.

SZóval: LEGYEN KÖZÖS SZÜLINAP?



2. Ki az, akinek NEM JÓ a nov. 12.?
Mit szóltok a 13. vasárnaphoz, Zsuzsi említette, hogy akkor talán kevesebben vannak?






Én elhiszem, hogy nehézkes megszervezni, és mindenki megy a dolga után, de hadd ne én szervezzem meg, most is ül az ölemben egy 5 hónapos és mindjárt lecsúszik.
Lurdy ház jó, mert bejáratott már.

Várjunk egy hetet, ha min. 5-en visszajeleztek, visszajelzünk, hogy biztosan jönnénk, akkor megéri tovább beszélni a dologról, ha nem, akkor hagyjuk.

Egyébként majd lájkoljuk egymás szülinapi képeit a FB-n:)

Puszi,
Móni
monke
 
 


Sziasztok !

Mi is szeretnénk jönni de a dátum nekem is fontos, nekünk is sok az ünnepelni való személy ! Nekünk is jó a 12 de tényleg jó lenne már eldönteni mert én is úgy szervezem a hétvégéket !!

Nagyon szeretnénk mi is ott lenni a bulin !

Puszika
Sz

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Mi is szeretnénk ott lenni, de a 19-20.ai hétége nem jó,telítve vagyok vendégekkel és készülni is kellene rá...

Előtte hétvége jó, de csak a szombat d.e,mert vszínűleg utazunk szülőkhöz,de ha onnan indulunk se baj,max Márk alszik a kocsiban.
Viszont ha a vasárnapra szavaztok,akkor meg maximum rögtön ebéd után elindulunk anyuéktól,és akkor esetleg jó lehet a délután.
Szóval nekünk nov.12 szombat d.e vagy 13.vasárnap d.u a jó.


Többiek?

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


13-a vasárnap délután nálunk is úgy jó lehet, ahogy Katáéknak :) Szóval olyan 3-4 körültől, délutáni alvás után. Nagyon szeretném, ha lenne találka, remélem összejön :)

Nem akarom a helyszínt megfúrni, sőt, csak gondoltam megírom, hogy ma megnéztünk Benével egy vadiúj játszóházat, ami itt nyílt a KöKi Terminálban. KacKac játszóház, nagyon király kis hely, kb. olyasmi, mint a Lurdy, csak még új :) Annyival szimpibb, hogy komolyabb az evőrészlege, nem csak melegszendvics van benn, de nézzétek meg Ti is: http://www.kackac.hu/ A honlapon árakat én nem találtam, de szereztem szórólapot, a hétvégi napijegy 2200 HUF, a honlap alapján plusz 500 HUF egy szülinapi zsúr.

Na de tőlem lehet a Lurdy, bírjuk azt is nagyon :D

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok ,

Nekünk a szombat de volna a legjobb, Máté 3 órát alszik , és mire eltudnánk indulni az legalább fél 4 , mire odaérünk hát nem tudom , vasárnap így elég gázos , de ha az lesz a kiválasztott nap megpróbálunk odaérni !

Puszika
Sz

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Nekünk is ok a a nov. 12. szombat délelőtt.

Tetszik ez az új játszóház, én erre szavazok.

Puszi,
M.
monke
 
 


Sziasztok,

Nekünk jó a 12-e és a 19-e délelőtt, egy fokkal jobb a 19-e, de ha a 12-e lesz, akkor is ott leszünk :-) Nekem szimpatikus a kackac is, végül is oly mindegy, hogy meddig megyek kocsival.

Mi jól vagyunk, tegnap voltunk a bölcsödei törzslapot kitöltetni a gyerekorvossal, egyben megcsinálták a két éves státuszt is. Szerencsére átment :-) , de a fogai számát (13) kevesellték. :-( Na, nagyobb baja ne legyen, csak kinő egyszer! Volt ott éppen egy konduktor hölgy is, megnézte Zsófit, szerencsére minden rendben a járásával.
Móni, a páros lábbal ugrálást nem kellett bemutatnia szerencsére :-)
A koránál okosabbnak, fejlettebnek titulálták, kérés nélkül adott elő pár dalt és mondókát és simán lebeszélgetett a védőnővel és az asszisztenssel.

Zsófi iszonyú akaratos az öltözésnél, több mint egy hete szoknyában jár harisnyával és kint egy póló+polárkardigán a max., ez kb. fél óra ordítás árán lehet ráaadni :-( Lehet, hogy valamelyikünket kezeltetni kell lassan, mert egyre nehezebben viselem :-)

Jövő hétfőtől kezdjük az igazi bölcsit, ma itthon vagyunk Anya-Lánya napon :-)

Na, szaladok, mert főzök is közben :-)

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Még egyszer megpróbálkozom az írással, mert ugyan hétvégén írtam, de most nem látom... :(

Nekünk a 12 és a 19 is jó!

Csináljunk egy listát szerintem, így mindenki feliratkozhat (akinek mindegy, az minden helyre) és így ami a legtöbbünknek jó, az legyen.

Az eddig előfordult időpontok:

November 12. délelőtt:
November 13 délután:
November 19 délelőtt:
November 20 délután:
November 26. délelőtt:


Erre a mintára már is fel tud venni időpontot a listába és csináljuk úgy, ha valaki feliratkozik, akkor az egész addigi listát bemásolja a hsz-be és ahhoz írja hozzá magukat.

Sajnos nem vagyok járatos játszóházakban való előfoglalásban, de talán érdekes lehet, hogy hány felnőtt megy, így szerintem azt is írjuk össze, hogy hány felnőtt lenne ott.

Én elkezdem a sort és írjátok hozzá magatokat :)

Mangora

Kép
mangora
 
 


Közös szülinapi zsúron részt veszünk:

November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt

Mangora

Kép
mangora
 
 


November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 



GYES igénylés menetét vki le tudja írni?
Főleg aki dolgozik is mellette...

előre is köszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok!
Nekünk már nem jó minden szombat, de azért még van esély :)

November 12. délelőtt:
nem jó

November 13. délután:
2gyerek+ 2felnőtt

November 19. délelőtt:
nem jó

November 20. délután:
2gyerek+ 2felnőtt

November 26. délelőtt:
2gyerek+ 2felnőtt

Kata, én letöltöttem a nyomtatványt a gyeshez, és kitöltve elpostáztam, ahová tartozunk (mi Váchoz)- Azt most nem tudom, hogy aktuálisan heti hány órát lehet gyes mellett dolgozni, de szerintem a nyomtatványon ezt nem kell bevallani. (hu Szilvi biztos tudja .))

Bocsi, de most nem nagyon írok másról. Bibi elég kemény gyerek. Ezerszer kel éjszaka és nappal is teljes emberes. Fogzik állandóan, kezdi behozni fogsori hátrányát. Amúgy nagyon cuki. Mindent el tud nagyarázni, de sok szót furcsán mond, nehéz rájönni, mit jelent. Segít mindenben, takarít, mos, főz :)
34372
 
 


Jól néz ki a kackac, és a megközelítése is bejön :)
34372
 
 


Sziasztok,

Kata, nekem a munkahely (illetve a bérszámfejtő cége) simán küldött egy papírt a GYES-igénylőlappal. Nekik is kell visszaküldeni. A GYED-et is ők intézték. Nálatok nem?


Reni,
Kitartást és minél nyugisabb napokat kívánok:)

Kackac nagyon jó lenne, igen!
Nekünk ez bő 2 óra pluszt jelentene, nem kellene anynira rohanni haza Eszterkéhez.

Szerintem nem kell foglalni semmit, csak egyezzünk meg az időpontban, és legyen ott, aki tud.

Úgyse a tortáról meg a felhajtásról szól ez az egész...


Na, szülinap:

November 12. délelőtt:

Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt, Dávid+1 felnőtt

November 13. délután:

Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt

November 20. délután:

Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)


Eddig, úgy látom, a nov. 13. délután "vezet":)


Puszi,
Móni
monke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: