Új privát üzeneted érkezett!

Most látom, hogy nem tudom szerkeszteni a saját hozzászólásomat, ez valami új?

Mindegy, rájöttem közben, hogy nem jó a nov. 20:)

Szóval a lista:

November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt, Dávid+1 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt,2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)
monke
 
 


November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt, Dávid+1 felnőtt, Zsófi+2 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Zsófi+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, Zsófi+2 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt,2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék)

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Kata,
szerintem is kérdezz rá a munkahelyeden, mert a GYED-et az OEP-nél (mi is a pontos neve most?) vagy a munkahelyeden kell lemondani, annak ellenére, hogy a MÁK honlapján nem ez szerepel ;-)
Ahogy én csináltam:
GYED lemondás MÁK-nál a fnet rítak miatt, majd annak továbbítása az OEP-hez a formanyomtatvánnyal és a könyvelő M. által adott mellékletekkel,
aztán problémáznak, hogy hány órában leszek munkaviszonyban, nem értik 3 hónapon keresztül, hogy én mint társas vállalkozó személyes közreműködést kifejtő tagja nem álthatok munkaviszonyban a saját cégemmel...ergo a nyomtatványon azt sem tudom beikszelni, hogy 4 v 6 órában dolgozom... stb. stb.
a bölcsöde és az OEP kedvéért azonban döntök, hogy 6 órában :-)
közben kapom a GYED-et folyamatosan, majd mikor rájönnek, akkor vissza kell utalnom 3 havit és most végre megkaptam 4 havi GYES-t :-)

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 

 
 

Zsuzsi,köszi:-)
Nem semmi a te kálváriád sem...Ezek szerint te már szabin vagy,mármint fizetetten...
Nekem elvileg nem kell lemondanom a GYED-et,mert az ugye Márk 2.születése napjáig jár és én másnaptól lennék szabin és GYES-en...
Az új-új-új főnököm-teli a tudatom hogy jönnek-mennek-szerint ráérünk mindennel,hisz csak január végén kezdek élesben.
A napokban meg nem győzök intézkedni,hogy nem így van, mert kéne tőlük igazolás,hogy heti 30 órában fogok dolgozni,másképp nem érvényes az egész a MÁK-nál és ugye le kéne ülnünk beszélni,hogy akkor most mennyi fizu meg cafetéria jár nov közepétől...
Sanda gyanúm szerint addig húzzák-halasszák,míg kitalálják,hogy majd mindent év elején utalnak egyszerre, s karácsony előtt itt leszek fizu,gyes meg minden nélkül.
Az eszem eldobom...

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Kata, ez szörnyű :-(
Szorítok, hogy sikerüljön mindent elintézni!
Ne hagyd magad, járj a nyakukra!

Nem, én már vagy fél éve hivatalosan is GYES-en vagyok, és nem vagyok fizetett szabadságon, mert az csak annak jár, aki alkalmazott, én pedig vállalkozó vagyok. Minden járulékot, egyéb terhet stb. magam után fizetek, ha beteg vagyok, vagy "szabadságon" vagyok, mivel nem dolgozom, nem jár semmi...
Ez a vállalkozói lét.
Persze van előnye is, kb. rugalmas munkaidő, értsd a megbízók igényei szerint dolgozol éjjel-nappal :-) De pl. ha beteg a gyerek, akkor itthon tudok maradni.
Szerencse, hogy a fő megbízómnak két pici gyereke van és megértő (eddig), és itthonról is lehet dolgozni (amit egy gyerek enged).

Á, de hagyjuk, erről még oldalakat tudnék írni.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


hahó,

Hulla fáradt vagyok, szóval most csak gyorsan:
Kata: nekem azt mondták, hogy (a cég kifizetőhely), náluk kell lemondani a gyed-et, mivel azt ők folyósítják, viszont a gyest állam bácsitól kapom, így azt a MÁK-nál kell igényelni. Max heti 30 óra munka mellett lehet kérni.

Időpontok:
mi elutazunk Sopronba nov 11-től 13-ig. Valamikor délelőtt ill. dél körül érünk haza, szóval a 13-a délutánt nem biztos, hogy be merem vállalni. Talán ha később, 3-4 felé kezdünk.
19-én pedig vendégek jönnek hozzánk, akkor tartjuk itthon Csabi szülinapját, meg az egyéb ünnepeket.

Amúgy:

November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt, Dávid+1 felnőtt, Zsófi+2 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Zsófi+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, Zsófi+2 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt,2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Csabi+2 felnőtt

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Csabi+2 felnőtt

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Sziasztok,

most én is csak a jelentkezés miatt jövök:

November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt, Dávid+1 felnőtt, Zsófi+2 felnőtt, Petra+2 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt, Márk+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Zsófi+2 felnőtt, Petra+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, Zsófi+2 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt,2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Csabi+2 felnőtt

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,Dávid+1 felnőtt, 2gyerek+ 2felnőtt (Reniék), Csabi+2 felnőtt


Sziasztok:

Judit

Judit

Kép
petra09
 
 


A délutáni kezdés egyébjént mit jelent?
4 körül mondjuk?

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Kata, a megoldás egyébként az, amit Szilvi írt :-)

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Mi is jelentkezünk :)
Kicsit struktúrálom a listát, mert kicsit elvesztem benne :)

November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,
Márk+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt,
Zsófi+2 felnőtt,
Petra+2 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt,
Márk+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt,
2gyerek+ 2felnőtt (Reniék),
Zsófi+2 felnőtt,
Petra+2 felnőtt
Bene+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt
Zsófi+2 felnőtt
Bene+2 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt,
2gyerek+ 2felnőtt (Reniék),
Csabi+2 felnőtt

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt,
2gyerek+ 2felnőtt (Reniék),
Csabi+2 felnőtt

KépKép
gigilina
 
 


Zsuzsi, szerintem 4 körül, igen :)

KépKép
gigilina
 
 


A délután 4 körül nekünk is jó,mi elutazunk arra hétvégre és anyuéktól fogunk indulni,Márkot leteszem időben és sztem megpróbálunk 2 körül elindulni.Kocsiban kb már egy bő éve nem alszik.
Na akkor ha a 13.-a a nyerő,aki jár addig arrafelé,azért helyet nem kéne foglalni?
Akkor a Kyki lesz?

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Akkor legyen a Köki és a nov. 13 du., 4 körül :-)

Ha senki nem jár arrafelé, akkor azért telefonon kérdezzünk rá, nehogy épp zárva legyen vagy ilyesmi.

Kata, szóval a beszoktatás ideje alatt fiz. nélküli szabadságon vagyok :-)

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok

November 12. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,
Márk+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt,
Zsófi+2 felnőtt,
Petra+2 felnőtt
MÁté + 1 felnőtt

November 13. délután:
Marci+2 felnőtt,
Márk+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt,
2gyerek+ 2felnőtt (Reniék),
Zsófi+2 felnőtt,
Petra+2 felnőtt
Bene+2 felnőtt

November 19. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt
Zsófi+2 felnőtt
Bene+2 felnőtt
Máté +1 felnőtt

November 20. délután:
Marci+2 felnőtt,
2gyerek+ 2felnőtt (Reniék),
Csabi+2 felnőtt

November 26. délelőtt:
Marci+2 felnőtt,
Dávid+1 felnőtt,
2gyerek+ 2felnőtt (Reniék),
Csabi+2 felnőtt
Máté +1 felnőtt

puszika

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Sziasztok!
Akkor nov. 13-án lesz?
Azt hiszem, hogy lesz miről beszélgetnünk :)
Fejlesztés alatt van a Kackac oldala, nem tudtam megnézni a nyitvatartást.

Én is már a kari ajándékokon is gondolkozom. Innen vennék valamit, de a szállítási ktg. 5 e körül van az USA-ból. Megnézitek, hátha valaki még szeretne valamit, akkor eloszlana a szállítási ktg? Hm?
http://www.vatera.hu/listings/index.php?p=1&us=Ibscomp
Felhasználó: Ibscomp

Hát igen, sem alkalmazottként, sem vállalkozóként nem fenékig tejfel, különösképp ebben az országban.
Puszi,
R
34372
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi most sem tudunk menni találkára. :(
Megvagyunk, eddig betegesen, remélem lassan vége. Vince után elkapta a szájbetegséget Hanga is, neki gyorsan lezajlott, ahogy neki vége lett, jött Eszter, neki elég csúnya volt, lázzal, mindennel.
Múlóban a dolog, közben Vince taknyos, de egyéb baja nincs.
Én írom minden hétvégén a Zh-kat, néha kettőt egyszerre. Most pici szünetem van, mert nov. 11-én lesz a következő, az már szóbeli.

Jó találkát nektek, gondoljatok ránk is egy kicsit. :wink:

Puszi mindenkinek! Na és persze boldog születésnapot az összes kicsi lurkónak!!!

vick
Kép
Kép
ervick
 
 


Nagyon boldog második szülinapot a két kicsi Grétának!

Vick, szájbetegség :-( ZH-khoz kitatást!

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok,

Vick, persze, hogy gondolunk Rátok a találkán, sőt, egy kávét mindig iszunk is a tiszteletedre :wink:
Ügyes vagy a ZH-kal, kitartást! Mennyi van még hátra?
Betegséget sajnálom :-(

Grétának és Grétának nagyon boldog születésnapot kívánunk!

Mi megvagyunk, 4 napot Anyósoméknál most. Tegnap megjártuk a bajai ügyeletet Zsófival, nagyon csúnyán bedagadt a szeme, nem viszket neki, nem váladékozik, de ronda. Kapott kenőcsöt, vsz. vmivel belekaphatott, belenyúlhatott. Remélem, szerdára javul, mert nem akarok kihagyni a beszoktatásból egy napot sem, mert a 4 nap miatt így is meghosszabbították... Ha kihagyunk, akkor elölről kezdődik. Na, már csak az kellene... Mondtam is, hogy Zsófinak majd a túl hosszú beszoktatás lesz a baj.

Jók legyetek!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

Boldog Szülinapot kívánok én is a Grétáknak:)
Jobbulást Zsófinak és Vincének!

VIck, én két kv-t is iszom:) Jó tanulást, kitartás!!!

Zsuzsi,
Hogy megy a beszoktatás Zsófinak?

Szülinap:

Szerintem is legyen a 13. délután, igen, 4-körül.
De: Szilvik nélkül? Ez már tuti, hogy egyikőtök sem ér rá?

Holnap de felhívom a Kackacot, megkérdem, nyitva vannak-e, stb.

Ági, Ti jártatok már ott? Ha rossz idő lesz, elmegyünk jövő hétvégén megnézni (egyelőre túl szép idő van, inkább kint vagyunk).

Reni, te mit rendelsz ettől a felhasználótól? Annyi cucca van, nem győztem végignézni:)


Kismotorral kapcs: Hallottam én is egy negatív véleményt, de mást, mint amit te írtál. Ortopéd orvos szerint a túlzott "motorozás" X-lábúsághoz vezet.
Elég hihetően hangzott.

Na, megyek, mert elég sűrűek nálunk az esték:)
Puszi,
M.
monke
 
 


Sziasztok! Grétáknak sok boldogságot! Volt már ünneplés, írjatok, hogy hogy sikerült. Milyen ajándékot kapnak a gyerkők?

Mangora

Kép
mangora
 
 


Vick, szájbetegséget sajnálom. Mitől jött ki? Már megint nem tudom szerkeszteni a hsz-m, így nem fárasztalak benneteket! Móni, köszi előre is, ha beszélsz a kackacosokkal és megérdeklődöd tudunk-e menni! Kata, kitartás az új főnökhöz. Nincs valami hr-es, akivel tudnál beszélni az igazolás miatt? Zsuzsi, kitartás a beszoktatáshoz (fiz.nélküli szabi...no comment). Remélem a szemdagadás miatt fogják engedni Zsófit! Mi a hosszú hétvégét Szegeden töltöttük, aquapolisban voltunk, Marci imádja a csúszdákat és már nagyon sok szót tud mondani, de még nem kombinálja őket! Puszi

Mangora

Kép
mangora
 
 


Hahó!

Isten éltesse a két éves apróságokat! Milyen gyorsan telik az idő...

KacKac: voltunk ott, nagyon jó kis hely, kicsit más, mint a Lurdy, nekünk nagyon tetszett.
Móni, drága vagy, hogy megkérdezed őket (a nyitvatartás azt hiszem 10-20ig van), ha esetleg nem tudod őket elérni, szívesen egyeztetek velük személyesen. Most hétvégén akarjátok kipróbálni? Szívesen csatlakozunk!!! :)

Megyek is, velünk minden oké, Bene kruppos köhögése megint előjött kicsit, de amúgy semmi baja, alig lehet lebeszélni az állandó rohangálásról, nagyon elemében van, dehát attól csak rosszabb lesz a köhögése... na de remélem holnapra már el is múlik.

Puszi,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Zsuzsi,sajnálom a szemgyulladást,remélem mától újra járhattok a bölcsibe...
Amúgy hogy viseli Zsófi az új környezetet?
Ági:Köhögés,huss,a héten őszi szünet van neked?
Reni:Végigzongoráztam,de most nincs semmi amit rendelnék speciell...

Mangora:Nálunk kap a családtól play doo gyurmaszettet,verdás memóriajátékot,Halász Judit cd-t,ugráló labdát,ruhákat,mágneses rajztáblát-eddig ennyiről tudok,M családja még nem nyilatkozott és nem is érdeklődtek mire lenne szükség.
Tőlünk vszínűleg megkapja az ágyikót,amit erdetileg karácsonyra akartunk,de már nem akarok addig várni:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/produ ... S39858939/
Ilyen kisszékeink már vannak,a hosszabítható ágy elleni indokaim:nem hiszem,hogy amikor iskolába megy majd, még mindig abban az ágyban aludna, amit 2 évesen kapott...

Talomban van még egy parkolóház,amit akkor vszínűleg a Jézuska hoz majd...

Mi a 4 napban a szülőknél voltunk,ma meg nem bírom összekapni a lakást,olyan kupi van...

Hr-ről az igazolás persze még mindig nem érkezett meg...És a főnököm se válaszol...Azt hiszem asztalborítás lesz a vége...

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok,

Kata, szerintem is be kell menni férjestül és verni az asztalt:(

Nálunk a pénzügyi igazgató a kapcsolattartó, vagy válaszol, vagy nem... a bérszámfejtést "outsourceolták", velük nem lehet kapcsolatba lépni... a HR Pozsonyban:)
Egy hónapja próbálom megértetni velük, hogy GYED-re akarok menni, nem GYES-re.





:twisted:



Felhívtam a kackacot, nem túl informatívak.
Lehet menni, ha sokan vannak, max. két kísérőt engednek be gyerekenként. Nem tudják persze előre, hogy mennyien lesznek, de nyitva vannak, ahogy Ági is írta, 8-ig.

DE: csak napijegy van, ami 2200/gyerek. Nincs órás belépő.

Különterem bérlést nem kérdeztem. Ha valaki szerint kellene, egyeztessünk! Szerintem csak menjünk oda, és legyünk együtt:)



Ági, ha rossz idő van hétvégén, mennék megnézni, igen.
Majd egyeztetünk.

Puszi,
M.
monke
 
 


Hahó!

Reggel már írtam egy egész hosszút, erre Bene megnyomta a kikapcs-gombot, és huss... na most megint nekifogok :)

Benének egy kis köhögésen kívül semmi baja, sőt, de azért tegnap reggel elvittük az ügyeletre, lássa doki is, egy kicsit piros torok, semmi egyéb. Sajnos ilyen alkat, egy kis felsőlégúti izé is ezt hozza elő nála. Majd kinövi, addig meg résen vagyunk, észnél kell lenni egy ilyen köhögőrohamnál éjjel, de szerintem már nagyon jól kezeljük Gáborral (takaróba becsavarva ki a hidegre, mikor megnyugszik, tea, kúp, szellőztetés, na meg a hidegpárásító fűtésszezonban nálunk minden éjjel megy).
Mi is otthon voltunk a négy napban, a héten szünet van az egyetemen is, gondoltam majd megírok egy-két beadandót, hát, meglátjuk, mi lesz belőle. Szeretném, ha holnap már menne Bene a bölcsibe, hogy tudjak azzal is haladni, de az sem világvége, ha nem jut rá időm. Egy közös napot amúgy is terveztem, csak mondjuk a péntekre gondoltam, így végülis csak előrehoztuk :wink: Inkább azért lenne jó, ha menne, mert az elmúlt két hétben hihetetlenül ügyes bölcsis lett, már az a kis reggeli nyafi is elmaradt, bent pedig továbbra is mindent ügyesen csinál, nem szeretném, ha "visszaesne".

Móni, megértem, hogy amíg lehet, sokat vagytok lenn, ajándék ez a szép idő :) Bár most meg itt a szmog... :twisted: Eszterrel mizujs? Istenem, hát már ő is nemsokára fél éves lesz, hogy telik az idő!

Köszi, hogy felhívtad őket! Nekem kicsit úgy tűnik az FB-is bejegyzéseik alapján, hogy mivel most indultak, kicsit még tapogatóznak ők is, mit-hogyan kellene csinálni, még nincs meg a beállított nagyüzem.
Nekünk teljesen megfelel, ha csak odamegyünk, van bőven hely leülni a nagy étterem-részen a különtermektől függetlenül is, az éppen nem játszó, társalogni vágyó szülőknek :)

Kata, már most sok szép ajándék van a listán, nagyon szerencsés ez a Márk! :) Én még nem tudom, kitől-mit kap, mi vettünk neki egy autózásra alkalmas kis szőnyeget (utak, épületek vannak rajta), autókat, egy kis barkács-szettet, meg egy tűzhelyet a már meglévő edényekhez, imád főzni ugyanis :) A parkolóház nálunk a karácsonyi ajándék lesz, egyszer vendégségben játszott egy hasonlóval, és nagyon odavolt érte. Szerintem már sok három éves kortól való játékot meg lehet nekik venni. Rokonoktól, aki kérdezte, könyvet kértünk, vagy legót - 4 éves kortól valót, ami még egy kicsit korai most (bár szintén vendégségben ügyesen pakolgatta a kis kockákat), de most nagyon sok játéka van, egy-két év múlva meg már fog tudni legózni, addigra már lesz egy-két készlete, amivel ismerkedhet :)

Zsuzsi, mentetek ma bölcsibe? Megértem, hogy nem akarod elhúzni a beszoktatás, az tényleg nem biztos, hogy jót tenne Zsófinak, azért neki már van rutinja a közösségben való napokban. Mit adtak a szemére? Calcimusc?

Szilvi, hogy viselkedik a Pocak? Mesélj, hogy vagytok?

Vick, betegség huss, és kitartást a sulihoz!!! Azóta voltál állásinterjún?

Mangora, a viziparkot nem csodálom, hogy imádta Marci, remélem kikapcsolódtatok kicsit! :)

Jaj, most jutott eszembe: csinálhatnánk megint tablót a manókról, biztos döbbenetes lenne összehasonlítani a korábbival, mennyit változtak! :) Ha gondoljátok, szívesen megcsinálom :)

Megyek, kihasználom az alvásidőt egy kis olvasásra :)
Puszi,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok,

Ági, nagyon jó ötlet a tabló! Nézek vmi jó képet! Köszönjük!
Sajnálom a kruppot, remélem, mihamarabb kinövi Bene. De jó, hogy ilyen ügyes bölcsi lett!

Móni, reméljük, mielőbb megjön a gyes végül!

Kata, szerintem is személyesen, gyerekestül menj be. Hívogasd őket, kérj időpontot stb. Ez aztán sok szép ajándék, nem semmi!

Mangora, jaj, de jó lehetett nektek egy kis kikapcsolódás!

Vick, vannak magántanítványaid? Mit tanítasz nekik?

Köszönöm megvagyunk, voltunk bölcsiben. Az egész egy kis pirossággal kezdődött a jobb alsó szemzug külső részén, nem piszkálta, de azért megmutatottuk a rendes ügyeleten. Azt mondták, nem árpa, inkább vmivel belekapott, kapott rá Tobrex kenőcsöt. Kedd reggelre az egész szeme körül tiszta piros volt, alig tudta kinyitni szegénykém. Gondoltam, hogy allergiás a kenőcsre. Tegnap du. elvittük a Péterffybe a szemészeti ügyeletre, azt mondták, hogy árpa, és tényleg allergiás a kenőcsre, ami elég nagy baj, mert ez a hatóanyag szerepel majd mindenben. Kaptunk 2 szteoridos szemcseppet, amiből napi 5-8-szor kell(ene) cseppenteni a szemébe 10 perces időközzel a kettőből. De egyébként ne reménykedjünk, hogy hat a csepp, ez egy akkora árpa, ezt majd kivágják a Heim Pálban altatásban... Na, csak nem voltunk nyugodtak, ma reggel elvittem a Madarászba a gyerekszemészetre. Árpa, de azt mondták, ne kenjünk semmivel, legfőképp ne a szteoriddal, majd visszahúzódik. Kivágni pedig nem fogják, ne aggódjak. Szerinte inkább a Tobrex tartósítóanyagára allergiás Zsófi, és nem a hatóanyagra. Kaptunk papírt, hogy az árpa nem fertőző, közösségbe mehet, így 10-re beértünk a bölcsibe. Pont rosszkor, mert mentek ki az udvarra, ráadásul egyik gondozónője sem volt ma, így kicsit pityergett, de aztán feltalálta magát, azt mondják. Holnap talán már ott alszik. De egyébként nem panaszkodik a bölcsire, emlegeti otthon a gondozónőket, eddig minden rendben volt. Ma mondjuk volt 3 kislány, akik nem voltak 3 hete és reggel óta sírtak :-( A szívem szakadt meg.

Mi vasárnap ünneplünk, Zsófi tőlünk kap kiskonyhát, csempére való zsírkrétát,csempére tapadós öltöztetős figurákat, fa puzzle-t, nagy fagyöngyöket, fűzni. Anyukáméktól és a Húgomtól közösen diavetítőt és filmeket (csak tudnám, mikor fogok vetíteni neki...), Anyósoméktól egy Anna, Peti, Gergőt kap, a M. tesójáéktól pedig Bogyó és Babóca könyveket kértem.

Na, megpróbálok kicsit dolgozni is, hogy pénzt is keressek :-)

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,
Csak gyorsan.

Zsuzsi,
De jó, hogy ennyire egyetértenek a dokik

:?

Jobbulást Zsófi szemének!

Árpával kapcs:
(már ha az:)))

Egész gyerekkoromat végigkísérte, szerintem hajlam kérdése -ebből 2x kellett kivágni, de soha nem azonnal döntöttek, hanem vártak vele hetekig, hogy hátha visszahúzódik.
Nekünk is azt mondták mindig, hogy ne kenjük semmivel.

Maga a "műtét" se volt nagy szám, pedig régen volt, és nem altattak. De ne kerüljön rá sor!


Örülök, hogy tetszik a bölcsi:)


Ajándékkal kapcs:
Mi is könyveket, ceruzákat, rajztáblát, gyurmát kérünk és veszünk Dávidnak. Plusz: vettünk egy sínpályát kisvonatokkal.

Egyelőre a "Boribon születésnapja" c. könyvet olvasgatjuk esténként, hogy rákészüljünk az ünneplésre:)

Eszterke karácsonyi ajándékán még töröm a fejem.


Egyébként ő is jól van, most már kezd forogni, persze az éjszakák is "mozgalmasabbak". Tünemény, mosolygós kislány.

Pusz,
Móni
monke
 
 


Sziasztok,

Móni, jaj, de jó, hogy Eszterke ilyen kis ügyes! Már nagyon kíváncsi vagyok rátok. Emlékszem, nekünk is addig volt pár nyugodt hónapnyi éjszakánk, amíg el nem kezdett Zsófi kúszni.

Árpa: egyszer nekem is kivágták, az sem volt vészes, de én voltam vagy 25 éves. Ilyen kis gyerekeknél viszont altatásban csinálják.
Tuti, hogy hajlam, Anyukámnak és a testvérének örökké volt kiskorában.
A tegnapi doktornő, a gyerekszemész azt mondta, max. melegvizes borogatás.
Mára sokkal szebb a szeme, elmúlt az allergiás pirosság.

Mangora, a fiz. nélküli szabadságot úgy kell érteni a vállalkozóknál, hogy ha nem dolgozom, nincs bevételem se, de a járulékot, költségeket akkor is fizetnem kell. De nem panaszkodom, a lényeg, hogy egészség legyen :wink:

Zsófi már nagyon készül a szülinapra, tudja, hogy kap majd ajándékot, kérdezi is, hogy mikor? A tortát nem is merem említeni.

Szép napot!

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

látom,mindenki akreatív dolgokat próbálja beszerezni ajándékként télire...


Zsuzsi,árpa,szegény kis Zsófi.Dunsztkötés szokott ilyenkor lenni,nem,hogy kifakadjon.Ilyen kicsiként is már előjön,jaj.
Hurrá home office!Vmi ilyesmire vágynék én is...

Móni, Eszterkét semmképp nem akarod elhozni?sokan kíváncsiak vagyunk rá...
Jó alvó:-)
Kisvonat:-)
Apropó Boribon, amásik sorozat,amit elkezdenék gyűjteni Márknak...Érdemes?Bogyót és Babócát már unom:-)


Ági,beadandók :-(
Legó-amilyen kis ügyesek,egy fél év sztem aztán a 4 évesnek valót is összerakják.
M már azalatt legót akart venni Márknak,míg a pocakban voltam.
Idilli kép jelenik meg előttem,amint apukák fiaikkal legóznak :-)

Csajok,ezt nem hiszem el,újabb levélváltás után közli afőnököm,hogy a HR munkákat átvette egy másik cég a mienktől és dolgoznak az ügyön,mármint a papírom kiállításán...
2 hét van a gyes-ig,a fenébe...
És arra még mindig nem válaszol,mikor kivel beszéljek aszabikról és fizetésről,ááá,de mérges vagyok.
Azt hiszem elkezdek nézelődni állásügyben,ezek után visszamenni dolgozni...
Bár ilyenek ezek a multik,Fleur is megjárta herce-hurcát nyáron.
Bocs a mérgelődésért :-(

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


sziasztok! Csak gyorsba! Zsófinak sok boldog szülinapot! Ági, tabló szuper ötlet! Kata, Robi már vett Marcinak legót kb másfél éve meg mosz nyáron is, amit mi raktunk össze és a polcon csücsül, néha megkapja játszani Marci! Nálunk most duplót kap, mágnesen rajztáblát, bogyó és babócás játékot, vizi játékot (olyt, mint a kacsák, csak dínóba, mert az nagyon megy). Mi holnap ünneplünk, jön a család! Utolért a héten minket is a hányós vírus, Marci már jól van, most Robi dőlt ki, remélem engem nem ér utol, nekem csak a torkom fáj. No, most ennyire futotta, puszi!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Sziasztok!

Annának és Marcinak nagyon boldog születésnapot kívánunk!

Kata, a munkát sajnálom, de ne add fel! Ha nincs pozíció, akkor is fizetni kell neked a távolléti díjat. Egy barátnőm így járt (osztályvezető volt egy közműszolgáltatónál), bejelentette hivatalosan, hogy jan. 1-től megy vissza dolgozni. Az osztálya megszűnt, ami munkát ajánlottak helyette az br. 200e-rel kevesebb, nem fogadta el. Mondták, hogy OK, a gyerek 3 éves koráig megkapja a távolléti díjat, aztán majd felmondanak neki.

A dunsztkötés a leghasznosabb az árpára ebben a korban, igazad van.
Egyébként már rendbe jött a szeme, alig látszik.

Mangora, jobbulást nektek! Remélem, Te megúszod.

Zsófi a tervekkel ellentétben már csütörtökön és pénteken simán ott aludt a bölcsiben. Kint kellett ülnöm, hogy ha felébred és sírna... Csütörtökön szóltak, amikor felébredt, pénteken kérdezték tőle, hogy szóljanak-e nekem vagy megvárja az uzsonnát. Az utóbbit válaszotta :-)

Köszönöm szépen mindenkinek itt is a köszöntéseket! Mi is ma ünneplünk, volt egy kis sk torta pénteken (Ági írta még tavaly, hogy Anyukája a vaníliapudingba reszeli a gesztenyepürét, háát, az vmi isteni lett!), Zsófi nagyon örült neki, mi lesz ma, ha mindenki itt lesz??? 12 emberre főztem, képzelhetitek, hidegtál lesz, ennyien nem tudunk leülni.
Örült a tortának, a gyertyának, szinte ugrált örömében, az ajándéknak is, már becipeltette az apjával a szoba közepére kiskonyhát. :-D

Szép napot!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok,

Zsuzsi, nagyon jól alkalmazkodik Zsófi a bölcsihez, csak így tovább:) Jól hangzik az ünneplés:)

Nálunk is gesztenyés torta lesz (ha el nem cseszem a piskótát:). De vendégeket idén nem hívunk, az tuti.

Kata,
Én sokáig úgy gondoltam, hogy majd inkább keresek új munkahelyet - de rájöttem, hogy egyszerűbb egy már meglévő munkahelyről keresni, bármilyen sz*r munkahely is az, mint GYED után a semmiből, kisgyerekkel.

Biztos, hogy lesz pozíció a te nyelvtudásoddal, csak annyi minden változott az EDS-nél (HP-nál), pl. az egész cég...
Tényleg a személyes "presszúra" a legjobb megoldás:) Bemenni, verni az asztalt. Többször is, ha kell.


Boribont mi jobban szeretjük, mint a Bogyó és Babócát - a képek is aranyosabbak szerintem.

Mangora,
Jobbulást! Remélem, te nem kapod el.

Vasárnap:
Azt hiszem, tényleg visszük Eszterkét, mert éhen hal itthon. Próbáltam etetgetni reszelt almával, gondoltam, veszek HA pépet, stb. De ki se nyitja a száját a kanálra:(

Előre is bocs, ha nem lesz olyan "jó arc", mint amilyennek lefestettem:) Délután azért már nyűgös, fáradt, de nem tud elaludni. Szóval: ne riasszon el senkit a gyerekvállalástól:)

Na ennyi
további szép vasárnapot!

Pusz
M
monke
 
 


Marcinak kívánok én is BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!:)
monke
 
 


Isten éltesse sokáig Marcit,remélem jót ünnepeltetek!


puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Sziasztok !

Szülinaposoknak sok boldogságot kívánunk !

Puszika

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Köszőnjük a köszöntéseket! Nálunk is fülig ért Marci szája az ajándékok látt,n, de azt eldöntíttük, hogy hiába kap több ajándékot, egyszerre nem adjuk oda neki. Így is pár dolgot félretettem a névnapjára, mégis össze vissza kapkodott mindenhez... Volt csokitorta evés kézzel, képzelhetitek hogy nézett ki utána, mivel a cukorbogyó díszt egyesével kézzel csipegette róla és utána a csokis kezével megtörölte az arcát :lol: Móni, nem csodálom, hogy nem vágysz vendégseregre, én is jól lefáradtam, nálunk 9 ember volt. Ne aggódj, nem lesz gond, ha nyűgös lesz Eszter, mindnyájan tudjuk, hogy milyen egy ilyen pici gyerkőccel!!!

Mangora

Kép
mangora
 
 


Móni, szerintem is legjobb, ha családilag jöttök. Ezek szerint nem várod ki a hat hónapos kort a hozzátáplálással?

Mi végül 10-en voltunk Zsófival együtt, Apósom belázasodott, otthon maradt (még jó, mert Miki nagyon aggódott, hogy elkapja :-Đ), a húgom barátjának pedig tömegiszonya van sok ember között kis helyen, melegben.
Egyébként jól sikerült az ünneplés, kb. 25 ember való kaját főztem össze. Igaz, Anyukám is segített, otthon készített kétféle hideget. Zsófi nagyon örült a tortának, ismét ugrabugrált, nagyon kis édes volt.

Mangora, teljesen igazad van az ajándékokkal, mi már régen eldöntöttük, hogy nem kap többet tőlünk egyszerre, így is volt nagy sokadalom, amikor mindenki átadta, az elsőnek még tudott örülni, de aztán... Amit mi vettünk még, azt betudtam a déditől kapott pénzből vett ajándéknak.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


hahó,

Isten éltesse a szülinaposokat.

Most csak ennyi, holnaptól dolgozom, Csabi már szépen beszokott a bölcsibe. Remélem ott tudunk lenni vasárnap délután, nem biztos.

puszi

Szilvi

huszilvia
 
 


Boldog szülinapot kívánok a most ünneplőknek!

Szilvi, nektek gratulálok a kistesóhoz! Jó lenne, ha ti is tudnátok jönni.

Visszafelé olvastam, úgyhogy már nem is tudom, hogy miket is akartam írni. No mindegy, lényeg, hogy már nagyon szeretnék látni mindenkit, van akivel még sosem találkoztunk, és nagyon várom :)

Nagyon jók ezek a szülinapos sztorik.
A bölcsis beszoktatásokat majd vegyük át részletesen, mert nagyon érdekel. Bibit nem lehet idegenekkel otthagyni, így a bölcsit le kellett mondani.

Mennem kell házidogát írni....:(

Puszi,
R
34372
 
 


És végre sikerült beszélnem egy illetékessel csajok,november 18-tól szabin vagyok, el sem hiszem....
A papírra még mindig várok, de ma feladják postrán,jupi.


Bocs,hogy csak ennyi, de majd kiugrok a bőrömből, már egy ideje ezen dolgozom....

puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Hipp-hipp-hurrá!!!
Na, végre!

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Kata, hajrá!!!
Én még nem vettem fel a kapcsolatot, megvárom a jövő év elejét. Hírekből tudom, hogy a 200 fős cégből most 25-en vannak, és év végéig ebből 15-nek mennie kell. Szerintem meg fognak keresni egy közös megegyezős ajánlattal.
R
34372
 
 


Reni, még az is lehet, hogy Te maradsz benne a TOP10-ben :wink:
Szorítok!

Bölcsis beszoktatásról órákat tudok mesélni, ha érdekel. Kétszer végigcsináltuk, egyszer a napköziben, másodszor az állami bölcsiben.
Az utóbbiról eddig csak csupa jót tudok mondani. Zsófinak is tetszik, két napja sír, amikor érte megyek, hogy még ott akar maradni játszani. Egyfolytában mesél, hogy mi történt, emlegeti a gyereket.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Hahó!

Zsuzsi, ügyes csaj ez a Zsófi, nemhiába már két éves nagylány! :D

A munkahelyi intézkedésekhez mindenkinek sok-sok sikert (és kitartást)!

Akkor vasárnap 4-kor KacKac, ugye? Alig várom :D

Marcinak, utólag is boldog szülinapot és egyúttal boldog névnapot is! :D

Megyek is tanulni...
Puszi,
Ági

KépKép
gigilina
 
 


Sziasztok!

Akkor vasárnap délután mikorra menjünk?

Zsuzsi! Nálunk is volt egy olyan időszak, hogy sírva jöttünk ek a bölcsiből, mert nem akarta a játékot abbahagyni Marci :D

Reni, szerintem is Te leszel a befutó :)

Kata, szabi szuper! Remélem azóta már megkaptad a papírt is!

Szilvi, hogy megy a munka?

A héten ünneplőknek sok boldogságot kívánunk ezúton is!

Puszi

Mangora

Kép
mangora
 
 


Sziasztok,

Marcinak nagyon boldog névnapot kívánunk!

Igen, vasárnap 4 óra, KacKac. Nagyon várom már én is!
Nagyon remélem, hogy mindenki tud jönni!

Addig is mindenkinek szép hétvégét!

Puszi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Marcinak sok boldog névnapot kívánunk!

Akor vasárnap 4-kor,

addig is puszi

katicat
Szigetszentmiklós
 
 
 


Köszönjük a köszöntéseket! Amúgy még mindig úgy vagyunk vele, hogy valószínűleg áprilisban fogjuk tartani a névnapját! Így jár az, akinek a szülei ragaszkodnak a családi hagyományokhoz a születés ideőpontjától függetlenül! Amúgy Marci sajna mára tiszta takony lett, remélem vasárnapra javul, mert ha nem, akkor így nem biztos, hogy tudunk menni :(

Mangora

Kép
mangora
 
 


Tegnap dolga volt Robinak a Köki környékén, benézett a Kackacba is és neki is nagyon tetszett! Remélem Marci javul holnapig, mert mára is elég szottyos, taknyos :(

Mangora

Kép
mangora
 
 


Sziasztok!

A héten ünneplőknek sok boldogságot kívánunk!!!

Marci: Te pedig gyógyulj meg gyorsan-gyorsan!! Mangora szerinted megfázás? Nem lehet, hogy csak a foga?

Holnap megyünk mi is, már várjuk!

Szép hétvégét addig is Nektek!!!

Puszi

Judit

Kép
petra09
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: