Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anikor!

Egyet értek Bells-el, amikor az ember összeköltözik valakivel minden szuper, rózsszín felhők, aztán ahogy összeszoktok jöttök ki a rózsaszín ködből, de ez teljesen normális. Meg persze az is, hogy az ember vezeti a háztartást, sok munkája van, már nem csak az összebújásokról szól az este, így én is az mondom ez így van rendjén :)

Ami pedig a gyógyszereket illeti, valóban orvosi felügyelet mellett lehet szedni, mert a rosszúl létekkel sokkal többet árt az ember a babának, mint amikor "jól" van és nyugodtabb. Én is szedek antidepit, mert sajnos nagyon régóta küzdök pánikbetegséggel és a terhességem újra előhozta a rohamokat, így muszáj volt. Szóval ha szeretnétek babát, nyugodtan vágjatok bele!

Cucmorgo hogy vagy? Régen írtál..

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Sziasztok!
Remélem jó helyre sikerül írnom. Megküzdöttem a technikával. :-)
Egy kérdésm lenne hozzátok. 2011-ben kezdtem rexetint szedni miután megállapították hogy pánikos vagyok. Tavaly nyárra el is tutam hagyni, mivel babát terveztünk és mint sokan, én is "tisztán" akartam belemenni. Szeptemberben sikerült is teherbe esni, de a 7. Héten sajnos elment a baba, meg is műtőttek. A fertőzès megelőzésére kaptam gyógyszeteket, de mindkettőre allergiás lettem. Kb egy hét múlva egyéb nyavalyával ismét kórházba kerültem . Kicsit peches időszakom volt. Miután onnan kijöttem ismét előjött a pánikroham, nagyon durván. Lényeg hogy a sok rexetint és valerianat sikerült napi 10 milire lecsökkentenem. Azt is két részletben szedem, reggel és este. Februárban újra nekiálltunk próbálkozni és sikerült! :-) Örülünk, de félünk is, főleg mert kicsit barnázta. Szigorú fekvésre ítéltek és 3x2 utrot szedek meg magnosolve-ot.
És itt jön a kérdés: lehetséges hogy a hormonok felerősítik a pánikos tüneteket amivel az utóbbi időben már nem volt gond? Vagy ez a kezdődő feszültsèg a baba elvesztése miatti félelem miatt lehet? Mèg nagyon picike a Drágám, 5 hetes. Valakinek volt hasolnó tapasztalata?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Cucmorgó! Nekem jó dokim van. Halasi vagyok. Itt rendel dr. Gősi Gabriella. Jánoshalmára is átjár, ott szinte azonnal tud fogadni ha nagy a baj! Az talán még nincs olyan messze. Ha gondolod oda gyorsan bejutsz. Hétfőnkén rendel Jánoshalmán.

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 

 
 

Sziasztok Lányok! Bocsi, hogy elvesztem, csak sokat rohangálok anyu miatt! 
Szóval most egy jó pár napja ismét jól vagyok! No nem tökéletes, de némi átmeneti szorongással megúszom a napokat. 
Voltam háziorvosnál, adott Seduxent az alvásomra, azt mondta,hogy ez nem bántja a babát. De csak eddig kétszer fél szemet kellett bevennem. De megnyugtat,hogy van.
Április 16.-ra van dokihoz időpontom. Szerintem,most hogy így jobban vagyok, addig simán kibírom! Nem mondom,hogy boldog vagyok, de mitől is lennék! 
Tudjátok, ahogy vártam anyut tegnap a kórházban,hogy vége legyen a kemónak, folyamatosan azon agyaltam,hogy ez mennyire nem jó így. Nekem nem egy kórházi folyosón kellene ülni terhesen, hanem anyukkámmal kellene babaruhákat vásárolnom! 
Ti hogy vagytok? Boldogok vagytok?
cucmorgo
Kiskunfélegyháza
 
 


Burnee szerintem mindkettő lehet, de inkább arra gondolok, hogy a félelem van Nálad most előtérben, hogy megmaradjon a baba. Szerintem várj még egy kicsit, aztán meglátod hogy mit érzel. Próbálj meg arra koncentrálni, hogy ott maradjon a baba. Ha pedig rosszabbúl leszel, akkor tudsz beszélni a dokiddal még mindig. Amúgy miket érzel? Végig kell feküdnöd a terhességed vagy csak az első 12 hétig?

Cucmorgo örülök, hogy most jól vagy! Sajnálom, hogy most nem babaholmikat néztek anyukáddal, hanem ezt a nehéz időszakot kell végigcsinálnotok, de bízzunk benne, hogy minden rendben lesz, jobban lesz és ha meglesz a baba, akkor segíteni is tud majd Neked! Egyébként nagyon erős vagy, én ezt biztosan nem bírnám így csinálni.. Csak így tovább, szorítok Nektek!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Szia Linda! Most egy kis feszültséget, nyugtalanságot érzek és nem alszok túl jól. Más probléma nincs. Csak ismerem ezt az érzést, ezért tartottam tőle hogy újra elkezdődhet. De egyenlőre nem emelem a bogyót, hanem relaxálok és "beszélek Hozzá". :-)
Még csak telefonon értekeztünk a dokival. Azt mondta feküdjek. Jövőhéten megyünk hozzá.
Elvelig akkor leszek 5+5 hetes. Látszódhat már valami akkor a petezsákon kivül?
(Így utólag úgy tűnt korábban az lehetett a baj hogy üres volt a zsák.)

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia burnee, igen biztosan látszik már valami akkor, mert a 12 hetes uh-n már konkrétan ilyen aprócska, kezdetleges ember formájuk van :)

Az jó ha nincsenek pánikrohamaid meg azért nem az van, hogy egész éjjel bámulod a plafont. Ha kiderül majd az uh-n hogy minden rendben van, akkor szerintem ez a feszültség is elfog múlani..

Ezek szerint szedsz most gyógyszert? Én azt hittem elhagytad, vagyis úgy értelmeztem a leveledből..

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Nyáron elhagytam hogy tiszta legyek és ne okozzakbajt a babynek. De miután teherbe estem és elvetéltem visszatértek a rohamok. Nagyon durva volt. Előtte sosem volt ilyen. Korábban 20 mg rexetint szedtem de vetélés után 30 mg sem volt elèg, rá kellett segíteni napi 6valerianaval is. Szó szerint zombi voltam. Szegény párom is kikészült hogy nem tud segiteni. De erőt vettem magamon ès kineziológushoz is elmentem és helyrehozott. Most napi 10 mg rexetint szedek. Annyira szeretnénk már Picit! Már lassan 2 éve várunk rá.
A genetikus megnyugtatott hogy a gyógyszer nem rizikósabb mint alap helyzetben. Így kicsit nyugodtabb vagyok. Bár még nem nagyon merem beleélni magam, csak a tünetek "támogatnak". Mondjuk még nem örültek ennyire ilyen tüneteknek. :-)
Veled mi a helyzet? Hogy vagy? Rohamok? Babóca?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia Burnee!

Neked azt mondta a dokid, hogy végig szedheted a gyógyszert? Tehát a szülés előtt nem kell lecsökkenteni vagy elhagyni? Nekem azt mondták, hogy ha tudom, akkor jó lenne elhagyni teljesen, de ha nem megy, akkor nem megy..

Írj majd, hogy mi volt az Uh-n!

Én most viszonylag jól vagyok meg nekem nem is annyira rohamaim voltak, hanem iszonyúan szorongtam meg minden féle szörnyű gondolat meg félelem gyötört. Illetve én most elkezdtem megpróbálni csökkenteni a bogyót, mert ikreket várok és sajnos az egyik baba nagyon lent fekszik, ebből kifolyólag elkezdett rövidülni a méhszájam és 3 hete szigorú fekvés van. Így elég nagy a valúszínűsége egy koraszülésnek, ezért szeretném megpróbálni elhagyni...

Szép napot!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


A dokim azt mondta hogy jó lenne letenni előtte de javasolta a genetikus meglátogatását. A genetikus meg azt mondta hogy vagy jóval előtte elhagyom (amit jelen esetben még sokáig nem tudtam volna) vagy tovább szedem de akkor közben nem változtatunk, végig ugyanaz a dózis, mert inkább szedjem mint nem szedem vagy kevesebbet szedek és pánikolok. Azt mondja az jobban árt. Amúgy a rexetin szedése 1 %-al emeli azt a kockázatot ami alapból is megvan mindenki másnál.
Azt mondta emiatt ne várjunk a babával. Engem meggyőzött. :-)
Neked a dokid mondta hogy menet közben abbahagyhatod? Az javit valamit a koraszülés lehetőségén?
Mimden doki más de mindegyik a legjobbat hozza ki a helyzetből.
Biztos minden rendben lesz nálad is. :-)

Tudod már a babák nemét?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia Burnee!

Nekem azt mondta, hogy próbáljam meg elhagyni, de ha nem megy, akkor sincs baj..

Nézd meg ezt a videót, amiben a Czeizel nyilatkozik. Engem ez eléggé megnyugtatott:

http://www.videoklinika.hu/gyogyszersze ... _kismamak/

Mindkét baba fiú lesz :)


Kép
linda0707
Pécs
 
 


Ez tényleg megnyugtató! :-)
Én nem fogom jobban csökkenteni.

Holnap megyünk megismerkedni a mi Pötyikénkkel! :-)
Olyan jó lenne már látni és hallani a szivecskéjét! Még az is lehet hogy két Pötyink lesz, mert elég erőteljes tüneteim vannak. Az első terhességnél ennyire nem volt hányingerem.
Szerinted befolyásolja a tünetek erősségét a babák száma?
Neked milyen volt az elején? És most?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Örülök, hogy tetszett a videó :)

Szerintem nem befolyásolja a tüneteket, hogy hány baba van..max a terhességi teszten lehet erősebb a csík a magas hcg miatt.

Én kb. a 6-7-ig hétig semmit nem éreztem. Aztán a 12-ig hétig nagyon szarul voltam, 1x sem hánytam, de végig nagyon durván hányingerem volt és akkor voltam jól, ha folymatosan ettem valamit. Féltem is, hogy jó meghízok már az elején, de végül miután ez megszűnt még fogytam is kicsit, mert utána meg nem volt étvágyam a depim miatt :( Szóval eddig olyan 7 kilót híztam. Bár tudom, hogy csak most jön a java, de most sem eszek sokat, csak amennyit muszáj.

Most már inkább olyan bajaim vannak, hogy itt nyom, ott nyom, esténként mintha tűzet gyújtanának a gyomromban stb. Ez már ugye azért van, mert ahogy nőnek egyre kevesebb a hely..

Nagyon drukkolok Nektek, majd írj hogy mi volt!

Cucmorgo mi újság? Hogy vagytok?

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Ugyanazt érzem mint anno Te. De csak vajas kenyeret birok enni. Mástól rosszabb. Holnap majd megírom mi volt! Remélem csak jókat mond a doki! :-)

Szoktál relaxálni? Kineziológiában hiszel? Nekem az segített amikor pánikoltam.

Jó éjt! Holnap jelentkezem.

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Na mi a helyzet? Írj amint van időd meg híred!


Kép
linda0707
Pécs
 
 


Szia! Jó híreket kaptunk. :-)
17×13-as petezsákom és benne a szikhólyag. Gondolom az az ys, ami a leletenvan. Az 3.5-ös. :-)
Azt mondták 98% hogy lesz baba. Kb 10 nap múlva megyünk vissza, azt mondták addigra kell szívhangnak is lenni. Most olyan 5 hetes 5 napos körüli lehetek és a méretek is ennek megfelelőek.

Örülünk hogy van már egy "spájzunk", ahogy Apuci nevezte, :-) de még nem igazán hiszem el.

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Nagyon örülök Nektek!!! Gratulálok!! Nyugi most már minden rendben lesz!
Anyuka leszel végre!!! :)

És a lelked hogy van? Gondolom most nem szorongsz.. Szerintem amúgy Te elfogod tudni hagyni a bogyót a terhességed elején!!

Akkor most nagyon vigyázz magatokra!!!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Köszi a biztatást! :-)
A lelkem most jól van. Egész nap küszködök a tünetekkel, igy nem is tudok most másra koncentrálni. :-)
Még nem merek kisérletezni a bogyó elhagyásával de ha teljesen jól leszek akkor lehet megpróbálom.

És Te hogy vagy? Szorongassz még? Szeded a gyógyszert?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Nem is kell kisérletezni ha még nem érzed itt az idejét! 

Szerencsére nincsenek most szorongásaim, illetve holnap lesz egy hete, hogy már csak fél bogyót szedek, így remélhetőleg teljesen eltudom majd hagyni a szülésig. De egyelőre hagyom így.

Kitartás a rosszullétekhez! Gondolj arra, hogy hamar vége lesz és utána jön egy klasszabb, energikusabb időszak! :)

Én amúgy mindig pirítós kenyeret ettem, az nagyon jól esett :)

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Ezt mondogatom én is magamban. Próbálok változatosan enni de erősebb a hányinger. A piritoskenyér meg a héjába főtt sós krumpli jól esik. Csak azt nem tudom mitől fáj a gyomrom. Talán az utrogestantól lehet. Most váltottam hüvelyire és hátha pár nap múlva elmúlik.
Bocs hogy panaszkodok csak tartósan nem voltam még ílyen rosszul. Meddig fog tartani?

Örülök hogy jól érzed magad! :-) Mikor lesz a nagy nap??

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok! Új vagyok a fórumon, örülök, hogy itt lehetek! :)
A történetem: évtizedekig Fevarint szedtem kényszerbetegségre. A terhességem alatt is, mivel azt mondták, nem árt a babának, viszont nem szoptathattam. A terhességem nagyon boldog volt, szerencsére a gyógyszer semmi komplikációt nem okozott a babánál. Teljes biztonságban éreztem magunkat a terhesség alatt és után is. Ekkor 27 éves voltam, most 34.
Letettem a gyógyszert, másfél évig nem szedtem, de egy más jellegű egészségügyi probléma miatt előjöttek a szorongásaim és újra elkezdtem szedni. Tavaly augusztusban terhes lettem. Ahogy megtudtam, abbahagytam ismét a gyógyszerszedést. Sajnos, elvetéltem, de úgy tűnt, gyógyszer nélkül is fel tudom dolgozni. Aztán januárban szédüléses tüneteim lettek, amik ismét előhozták a szorongást, ebből pánikrohamot lettek. Úgy gondoltam, hogy gyógyszer nélkül is túl leszek rajta, de mára már olyan állapotba kerültem, hogy közel vagyok a depresszióhoz, néha olyan elviselhetetlen a szorongás, hogy ki tudnék menni a világból. Jövő héten kezdem megint a gyógyszert.
Remélem, írásommal tudtam olyanoknak segíteni közületek, akik félnek a terhesség alatt Fevarint szedni. Bár, én is ezért tettem le augusztusban, mert úgy gondoltam, hogy jobb, ha nem szedem terhesség alatt, de ha muszáj, akkor muszáj, ezt az orvossal meg kell beszélni. Továbbá, elnézést kérek, hogy egy babaváró topicban a babáim elvesztéséről írtam, de így teljes a történet.
handi80
 
 


Boldog húsvétot csajok! Holnap írok bővebben! :)

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Boldog Húsvétot! Sok locsolót! :-)

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia Handi!
Köszi hogy megosztottad a tapasztalatod. Ez erösiti a megnyugvást. Biztosan jobb lenne nélküle, de ha muszáj, akkor sincs félnivalónk. :-)
A következő terhességed biztosan sikeres lesz! Én szurkolok! :-)

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia!
Köszönöm! :) Most kezdem majd el újra a Fevarint. Kíváncsi vagyok, mennyi idő után hat, mert nagyon szorongok. Azt sem tudom, miért.
handi80
 
 


Sziasztok!

Burnee ha szerencsés vagy, akkor a 12. héten úgy elmúlik a rosszúllét mintha elvágták volna. Én sem akartam elhinni, de tényleg úgy volt, hogy egyik nap még nagyon szarul voltam, másnapra meg már semmi :) Viszont saja vannak olyanok is, akiket az egész terhesség allatt végig kísér a rosszúllét, de bízzunk benne, hogy Te nem ebbe a csoportba tartozol :)
Hogy vagy? Mind szorongás, mind pedig gyomor ügyileg kérdezem :) Jól teltek az ünnepek? Tudtál azért finomakat enni?
Én szerencsére jól vagyok és a méhszájam sem változott az elmúlt egy hétben, így most nagyon örülök :) Június 25-re vagyok kiírva, de addig biztosan nem fogom kihúzni, a dokival a 34-ik hetet tűztük ki célnak, hogy addig mindenképpen bírnom kell, az pedig május közepe, szóval még 5-6 hetet kellene kitartani így ágyban fekve...

Handi üdv itt! Köszi, hogy leírtad a történeted! Ezek szerint a szülés előtt sem hagytad el a gyógyszert? És semmi komplikáció nem volt a babádnál? Minden rendben volt?
Sajnálom, hogy a második babádat elvesztetted, de nagyon erős voltál, hogy akkor nem kezdtél el gyógyszert szedni! Továbbra is szeretnétek babát? Tehát próbálkoztok most? Neked milyen jellegű szorongásaid vannak? Úgy értem mitől szorongsz?

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Szia Linda!
Talán picit jobban vagyok. Többször eszek keveset meg most citromos vizzel próbálkozom. A gyomrom már csak a hányinger miatt szokott fájni de hál' isten az nem folyamatos má.
Sajnos nem sokat tudtam enni a húsvéti menűből. Csak husi levest meg csirke és kakas pöri ment. Azok is több felvonásban. :-)
Most inkább a folyadékbevitellel van gondom. Szerintem nagyon keveset iszok. Max. 1, nagyritkán 1,5 litert tudom magamba eröltetni, sde nem esik jól semmi. Valami szörpike biztos jobban csúszna de a doki letiltott a cukros dolgokról nehogy meghizzak.
(A korábbi hormonkezelés alatt a bogyók miatt közel 20 kg-t hiztam és nem birtam leadni a terhességig.)

Már nincs sok idő hátra hogy megölelgesd a fiúkat! Gyorsan elrepül majd. Lehet tudni mi lesz a nevük?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia Burnee!

Örülök, hogy jobban vagy! A sok folyadék nagyon fontos, nekem minden alkalommal elmondja a dokim, hogy napi 2,5-3 litert igyak meg és ezt be is tartom.
Amúgy én is citromos vízzel enyhítettem a hányingert és bár tudom nem jó, de néha kólát is ittam, mert nagyon megnyugtatta a gyomromat.

Sajnos én egyre nehezebben bírom a fekvést, de tudom hogy muszáj kitartanom, szóval igyekszem erősnek lenni a sok szenvedés ellenére.

Neveken még megy a "vita", de már van ötletünk :)

Vigyázz magatokra és írj ha van kedved!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Szia Linda!
Sajnálom hogy feküdnöd kell. Biztosan nem könnyű.
Próbálok többet inni de valahogy nem sikerül. Majd nézek valami praktikát a neten hogy hogyan csináljam.
A héten megyünk a dokihoz is, majd vele is beszélek.
Kitartást Neked. Pihend ki magad, mert utána a fiúk lekötnek majd! :-)

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia Burnee!

Hogy vagy? Képzeld én is tök nehezen tudok enni, mert a hasam nem széltében növekszik, hanem felfelé és már teljesen fent vannak a babák a melleim alatt. Ezáltal a gyomromat is jól összenyomják, így csak szakaszokban tudok enni, mert pár falat után annyira tele vagyok meg lihegek, hogy pihennem kell..

Te hogy állsz a rosszúllétekkel? Lelkileg hogy vagy? Szorongások? Írj majd hogy mi volt a dokinál!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Szia Linda!

Nálam most semmi szorongás nincs. Néha érzem hogy be van feszülve az állkapcsom de semmi egyéb. :-)
A rosszullétek enyhültek. Hányinger márkevesebbszer van, igy tudok néha többet is enni.pár kajáról le kell mondanom mert bántja a gyomrom de igyekszem többmindent kipróbálni.
A folyadéknál a viz és az enyhén cukros limonádé amit most tudok inni.

A dokinál minden rendben volt. Pötyikénk 12,7 mm már és nagyon gyors szívverése van. :-)
7 hét és 6 napos vagyok ma. :-)
Tènyleg az a kis vonalat a hosszászólás alatt ami a terhessèg korát jelöli hogyan tetted ki?

Neked adtak valami tanácsot hogy mit tudsz csinálni hogy többet birj enni?
Nagyok a babàk és nem férnek el? Más "gondot" nem okoznak? Te hogy állsz a szorongással meg a gyógyszerrel?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia!

Szerencsére én is jól vagyok most szorongás ügyileg..

Sajna az evést csak úgy tudom megoldani, hogy többször kevesebbet, mert másképp nem fér el, de nem gond, a lényeg hogy megmarad bennem, mert van olyan kismama is, akinek annyira fent van a baba, hogy amit megeszik az ki is jön.

A vonalzót itt tudod elkészíteni, ha elakadsz abban hogy a profilodba beilleszd, akkor szólj és segítek!

Jó babavárást Neked és írj ha kedved támad!


Kép
linda0707
Pécs
 
 


Ma megtört a sikerszéria, Pötyike "üzent". :-/
Bíztam benne hogy megúszom csak hányingerrel de nem jött össze.

Kicsit béna vagyok de nem tudom hogy kell elkésziteni ezt a vonalzót. :oops:

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Ne haragudj Burnee, a linket nem küldtem el, hogy hol tudod elkészíteni a vonalzót! Nem Te vagy a béna! :)

Szóval itt: http://vonalzo.picibaba.hu/

Írj ha segítség kell!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Ha minden igaz sikerült! :-) köszi!

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Ügyes! :)

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Új vagyok még itt.
Rám kb. hetente egyszer tör rám szorongás,13 hetes kismama vagyok. A nődokim azt mondta,hetente egy szem nyugtató még nem ártalmas a babára nézve. De azért én félek kicsit. Mi a véleményetek? Tényleg lehet hetente 1 szemet?
ency1991
Kémer
 
 


Szia! Egyébként szedsz valamit rendszeresen? Pszichiáter mit mond? Genetikusnál voltál már?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


@burnee84:


Nem szedek semmit,Eleviten kívül. Nem voltam pszichiáternél,se genetikusnál. Gyógyszertárban nem mernek adni semmi nyugtatót. Nekem van itthon kétfajta,Distonocalm és Alprazolam,de mióta terhes vagyok,nem merem szedni. Ezért is kérdezem,hogy heti 1 szem árthat-e.
ency1991
Kémer
 
 


@ency1991:


Esetleg próbálkozzam MagneB6-tal? az segíthet? Mennyi a napi szükséges bevitel belőle?
ency1991
Kémer
 
 


Szia Ency!

Szerintem próbáld meg először a magne b6-ot. Rá van írva a dobozra, hogy mennyit lehet max bevenni. Ha nem segít akkor elvileg az alprazolam is szóba jöhet kis adagban(Xanax, Frontin vagy Helex?)De elvileg a legbiztonságosabb sok orvos szerint a Seduxen a terhesség alatt. Bevált gyakorlat szerint azt adják vetélés ellen a kórházban is akinek szükséges, mert lazítja az izmokat is. De a helyedben megkérdezném legalább a háziorvost, hogy melyiket javasolja és ezeket Ő is kitudja írni.

Én is seduxent szedtem a terhesség alatt az antidepi mellé és minden oké a kislányommal, aki októberben született. Egyébként többet árt a babának a szorongás, mint néha egy szem nyugtató, ezt a genetikusom is megerősítette tavaly.

Lilypie First Birthday tickers
bells
 
 


Köszönöm szépen,ez megnyugtató :)
ency1991
Kémer
 
 


Sziasztok Lányok! Mizu veletek? Hogy vagytok?

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok! Olvasok itt nagyon sok mindent és nagyon jó dolgokat.Én 23 éves vagyok,7 éve vagyok a párommal akit nagyon szeretek és szeretnénk babát is.Úgy gondoltuk az év végén belevágunk,csakhogy januárba történt egy gyilkosság nálunk a faluba ami nagyon megviselt :( ezútán pszichologusnál voltam kétszer és frontint szedtem 2 hónapig...aztán minden oké lett de jelenleg ismét rámtört valami szorongás,megint frontint szedek reggel és este 0,25 mg-ost délbe meg a felét,e mellett jobban vagyok de féle hogy életem végéig szednem kell és hogy fogok emelett babát várni.Az a baj hogy mindent túlreagálok,mindentől félek hiába nincs rá okom.Szerintetek ha esetleg kell a gyógyszert szednem akkor is lehet egészséges babám? Esetleg agykontoll vagy valami segített már valakinek?
saxoo92
 
 


Szia saxoo!

Én kineziológusnál voltam és nekem segitett. Ha hiszel az ilyenekben akkor megér egy próbát.
A bogyók miatt meg menj el genetikushoz.

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Szia burnee84!


Mindenképp valami módszert szeretnék kipróbálni,agykontrollt vagy valamit.Bár az is befolyásolja hogy otthon a szülök nincsenek jóba,válás helyzet van de elvállni nem akarnak csak nem beszélnek egymással...stb....és erre elég érzékeny vagyok.Párommal jövöre talán össze tudunk költözni ,a légkörváltozás talán jót tenne.A genetikus ő a gyógyszerről fog nekem mondani valamit vagy vizsgálja a kicsi fejlődését majd hogy minden rendben van e vele? Bocsi ha buta a kérdésem de semmi tapasztalaptom nincs ebbe és fel szeretnék készülni mert nem tartom magam olyannak aki csak bumm a közepébe és lesz majd valami.
saxoo92
 
 


A genetikus a gyógyszerről tud nyilatkozni illetve mindkettötök véréből egy vizsgálatot végeznek hogy mekkora esély van bizonyos betegségekre.
Mi azért mentünk mert én gyógyszert szedek páromnak meg autoimmun betegsége van.

A kineziológiában van egy kis agykontroll is de főként "izomstimulálás". Neten olvass utána mert nem tudom rendesen elmagyarázni. Pszichológusnál is lebet tanulni auto tréninget. Az inkább relaxáció. Agykontrollról nincs tapasztalatom.

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 


Sziasztok!

Elhatároztam hogy elmegyek kineziologushoz. Kicsit vannak félelmeim mert ma is csökkenteni akartam a Frontint, 0,25 felét akartam bevenni és a szívverésem nagyon felgyorsult. Fizikális bajt nem találtak a magas pulzusszámra,viszont nem érzem magam idegesnek semmi okom nincs rá.Volt akinek hasonló tünetei voltak? Csak pulzus? Nem szeretnék gyógyszert szedni ezért próbálom meg a kineziologust.
saxoo92
 
 


Sziasztok!

Lívia vagyok, 27 éves.
A párom jövőre nagyon szeretne babát.
Az az igazság, hogy 23 évesen jobban szerettem volna, mint most.
A félelmem oka az, hogy pánikbeteg vagyok illetve szorongésom van.
Kb 2 éve írták fel nekem a Rivotrilt 0,5 napi 2 szemmel, de nem mertem szedni.
De annyira elhatalmasodott rajtam a félelem, hogy egy éve el is kezdtem szedni,de csak napi fél szemmel.
Vannak napok,amikor többre van szükségem.
Bármennyire is szeretnék anya lenni, átélni azt a csodálatos élményt, hogy egy kis baba növekszik a pocakomban, és akérmennyire is szeretem és imádom a gyerekekt, egyszerűen félek.hogy a nevelés során olyan problémákba ütközöm,ami miatt nem fogom tudni végig csinálni és nem leszek jó anya. 
Kárt sem szeretnék okozni a babának avval,hogy gyógyszert szedek.
Bennetek nem volt hasonló félelem, és ha igen, hogy tudtátok ezt leküzdeni?
liv88
 
 


@liv88:
Szia! Én is féltem, de nagyobb volt az az erő, hogy anya szerettem volna lenni. Ezéfrt megbeszéltem magammal a dolgot és pozitivan kezdtem erre a helyzetre gondolni. Pliusz amiket fentebb is irtam, hogy orvosi segitséggel is éltem, hogy biztonságban legyen a baba. :-)
Attól ne félj, hogy nem leszel jó anya! :-)

Kép
burnee84
Kiskunhalas
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: