Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
norcsi
Lenti
 
 


Már egy ideje olvasgatlak titeket, sajnos én is antidepi mellett csinálom végig a terhességemet! Történetem, 31 éves vagyok és 8 éve szedek 20mg (napi 1)paroxatot pánikbetegségre! Kisebb kilengésekkel az állapotom stabil gyógyszerek mellett! Teherbe pont egy kilengéses időszakban estem, az orvosommal megbeszéltük h gyógyszer mellett kell végigcsinálni, ő megnyugtatott! A pocaklétem első 5 hónapja, pánikmentesen, boldogan telt, a terhességi rosszulléteim ellenére! Elmentünk genetikai uh-ra többször is, ott kikérték az orvos véleményét, szerencsére minden rendben van a kislányommal és velem is! 24 héttől elkezdtem csökkenteni a gyógyszeradagot, sikerült már negyedre levinni, amikor is egy újabb rosszullét miatt durva pánikrohamok törtek rám! Most visszaemeltem az adagomat napi fél szemre, ezzel elvagyok! 34.hetemet töltöm, és nagyon félek! Félek h a babámnak megvonásos tünetei lesznek, félek h mégis lesz valami gond születés után! Szörnyű érzés így végigcsinálni egy terhességet! Belőletek merítek erőt közben és a már megszületett babáitok egészségéből! Bocsi h hosszú voltam de ezt ki kellett írnom magamból!
norcsi
Lenti
 
 


Alkonyka, linda0707 kibújtak már a babák, minden rendben ment? Ti el tudtátok hagyni a végére a bogyókat? Remélem minden ok mindenkivel!!
norcsi
Lenti
 
 

 
 

sziasztok  látom sajnos nem vagyok egyedül ezel abetegségel sokan vagyunk igy sajnos  én 31 évesvagyok 5 gyermekem vanmár de most 7 éveselmult kiseblányom után terhesletem 13 hétenjárok és sajnos frontin nélkülnem megy nagyon félek akihordástolis meg azegészdologtol föleg hogybetegleszababa  rossz igy végigcsinál ni aterheséget tanácsotokat szivesen elfogadom hairtok vigyimagatokra és ababátokrais

karolyneberki
natasa01
Edelény
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Nem nagyon szoktam ide felnézni....
Norcsi, megszületett a kislányom 3héttel korábban jött de makk egészséges! Nem fértünk egy bérben, szerintem azért kött hamarabb. Nekem a dokim azt mondta ne hagyjam el a gyógyszert, csak a szülés után ha akarok szoptatni. Így is tettem és nem volt elvonási tünete, semmi gond nem volt. Nagyon nyugodt baba volt. Csak később jött a hasfájós sírás, de az nem a gyógyszer miatt. Én fél cipralexet szedtem végig, néha kétnaponta vettem be. A szülés után másnap el is hagytam azonnal, és ebből sem volt gond.
Most a nemalvás miatt visszavettem kétnaponta a felet a biztonság kedvéért.
Ne aggódjatok, minden rendben lesz!! 



Kép
alkonyka
Budapest
 
 


Alkonyka, Köszönöm h írtál, olyan megnyugtató ilyet olvasni! Gratulálok a babádhoz, és minden jót a továbbiakban is! Engem is megnyugtatott az orvosom, és a genetikai uh-s orvos is a gyógyszerrel kapcsolatban! DE ahogy közeledik az időnk egyre jobban félek és folyamatosan ezen kattogok, mi van ha mégis..... sokat sírok emiatt, nem tudok örülni , csak a rettegés! Feleket-negyedeket szedek, de ennél jobban nem bírom elhagyni! Folyamatos önostorozás! :( Köszönöm mégegyszer a megnyugtatást!
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Ne ostorozd magad és ha nem tudod jobban elhagyni az sem gond. Nekem október 8.-án született meg Panka és Én szinte végig szedtem az Asentrát és seduxent is. Igaz a szülés előtt egy hónappal elhagytam őket, de a szülés után 3 héttel már olyan rosszul voltam, hogy újra kellett kezdenem. Sajnos Én fél évig nagyon depressziós voltam...Ma már azt mondom, hogy nem szabadott volna abbahagynom és életem végéig szedni fogom, mert nem akarok becsavarodni mégegyszer Én nem mertem a gyógyszerrel szoptatni. Illetve ha elég lett volna az antidepi akkor mertem volna, de a nyugtatóval nem. Kitartás!

Lilypie First Birthday tickers
bells
 
 


Bells, neked is Köszönöm, h írtál és jól esik h próbáltok erősíteni! Nagyon sokat jelent h tudok olyanokkal "beszélni" akik átérzik a problémámat, mert aki ebbe nincs az nem érti meg soha, úgyh mondani se akarom senkinek! A családomat már totál kiakasztom, szegény párom is már nehezen bírja a folyamatos pesszimizmusomat, pedig amúgy mindenben támogatnak, nagyon szerető család vesz körbe! Át kellene kapcsolnom pozitív gondolkodásra, mert félek bevonzom a rosszat, meg ahogy Bells is írta félek h becsavarodok, pedig most pont nagyon nem kéne! Előre minek agyalok?....pfff Kösziii Csajok!!!
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!
Igaz, hogy én nem szedtem terehsség alatt semmilyen gyógyszert, szerencsére nem volt rá szükségem, de szülés után újra kijött a pánik betegségem. Mivel szoptatom kislányomat igyekeztem gyógyszer előtt megpróbálni más dolgokat. Kaptam tinctura aromatica cseppeket és bach cseppeket. Ezekkel jöttem helyre, igaz még mindig nem 100%-ig, de jól vagyok és már nincsenek félelmeim. Szóval, ha ennyire félsz kérdezd meg az orvosdat, hogy szedheted-e a tincturát. Sokat segít a hangulatod stabilitásában. Én napi 3x5 cseppet iszom 2 dl folyadékban. Így nem kellett lemondanom a szoptatásról, mert ha gyógyszerhez kellett volna nyúlnom biztos, hogy tápot kapott volna kislányom.

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


Köszönöm h ennyien írtok, és köszi a tippeket neked is Csepp, meg fogom kérdezni róla az orvost! Jó lenne gyógyszer nélkül élni, de ha kell, bevállalom, kisbaba mellett nem lehetek olyan szörnyű állapotban ahogy szoktam lenni! Legalább amíg még bennem van az én kis életem addig bírnám minimális gyógyszerrel....! Szorítsatok nekem lécci!! Minden nap küzdök vmi "démonnal" de próbálok erős és pozitív lenni. Már csak 5 hét, ki kell tartanom! De jó nektek akik már túl vagytok rajta és minden ők veletek, jó babázást Mindenkinek! :)
norcsi
Lenti
 
 


Natasa01 hogy vagy? Szeded a frontint? Kitartás Neked is!
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Sajnos nekem nagyon hamar érkeztek a fiúk, mert 30-ik hétre szültem, de már csak minden másnap szedtem akkor az 5mg Scippat. Tudtam hogy korábban érkeznek majd, de azt nem hogy ennyivel, ezért kezdtem el csökkenteni a gyógyszert és szerettem volna teljesen elhagyni a szülésig...

DE, minden rendben van a babáimmal, nem volt semmi baj a szülésnél sem és azóta sem! Nincs elvonási tünetük és egészségesek! Szóval ne aggódj, mert minden rendben lesz Nálad is! Ne paráztasd magad feleslegesen, mert látod, mindannyian akik hasonló cipőben járunk mint Te, egészséges babákat hoztunk a világra és ez Nálad is így lesz! Szóval próbáld meg élvezni a terhességed hátralévő részét és ne izgulj! Tök jó hogy letudtad csökkenteni az adagodat! Minden rendben lesz!

Kitartás!

Kép
linda0707
Pécs
 
 


Linda, örülök h jól vagytok, nem semmi ügyesen végigcsináltad az ikrekkel a terhességet! A mi betegségünkkel pedig az ilyen természetes dolgok se egyszerűek! 5mg-nál(negyed szem) tartok a gyógyszerrel, egyenlőre ezzel megvagyok, bár nem akarom elkiabálni! Jövő héten Uh, és meglesz az első Nst, már nagyon izgulok h minden ok-e! Hízni nem hízok semmit 8kg plusznál tartok, most meg ezen aggodok h remélem a babám nől azért, bár eddig minden rendben volt, annyit mondtak h kb. 3 kilós bébireszámíthatok, de én is pici vagyok! De most is bennem van h mi van ha a gyógyszer miatt nem tud annyira fejlődni! Bármi van, mindig ezen pörgök! A szüléstől is félek már, jujj már bármikor eljöhet az idő..... Jövő héten helyzetjelentés! :)
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Sajnos masfel eve kuzdok egy panikos-fobias betegseggel ( fertozesektol valo felelem), ami tavaly annyira padlora tett, hogy kenytelen voltam pszichiaterhez fordulni 4 at nem aludt ejszaka utan, a pszicho felirta a cipralexet 10 mg-ot xanaxot es somnolt az almatlansagra, a cipralex mellekhatasa borzaszto volt az elso ket hetben de aztan sikerult megszuntetni a szorongasos hangulatot, aztan a paromat akivel 10 evig voltam otthagytam, es onnantol kezdve letettem a cipralexet fokozatosan felezve mindenfele pszichiatriai tanacsadas nelkul.
Nem sokkal kesobb azaz 8 honappal ezelott megismertem egy sracot akitol most gyereket varok, elmeseltem neki a problemaimat es megertette, orultem eleinte a terhessegnek, de a fobias tunetek megint jelentkeztek kokemenyen ( olyan mintha nem tudnam befogadni ezt a terhesseget az uj parommal egyutt), borzaszto napokat eltem at , a gondolatok azok a rosszak jottek egymas utan stb., megaideges voltam, nem birtam lenyelni a falatokat stb. Kisirtam magam es kiadtam magambol a feszultseget ( cigizek az idegtol). A kerdesem az lenne, mivel 38 eves vagyok es nem szeretnem ezt a babat elvesziteni az en szorongasaim miatt, erdemes
e ujrakezdeni a cipralex szedeset azert, hogy nehogy halalra idegesitsem szegenyt. Valaszotokat elore is koszonom. Szep estet


erdemes-e ujrakezdeni a gyogyszer szedeset
sarolta77
Szeged
 
 


Szia Sarolta!

Terhesség alatt lehet cipralexet szedni, nem árt a babának, viszont mindenképp keress fel egy szakembert is!

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


Sziasztok! Sajnos szomorúan látom milyen sokan szenvedünk hasonló problémáktól, tünetektől.15 éve kezelnek pánikbetegséggel.S amikor gyógyszeresen kezelnek( helex,cipranlex)akkor egy idő után jobban leszek.Jelen
xadrienn82
 
 


Sziasztok! Sajnos szomorúan látom milyen sokan szenvedünk hasonló problémáktól, tünetektől.15 éve kezelnek pánikbetegséggel.S amikor gyógyszeresen kezelnek( helex,cipranlex)akkor egy idő után jobban leszek.Jelenleg 25 hetes vagyok s az első 3 hónapban le tudtam tenni a gyógyszert, most viszont annál rosszabbul vagyok.A 4. Hónaptól szedem a helexet,0,5 mg, viszont a tegnapi nap újra be kelett vennem a cipralexet,lassan 7 hónap után.Már olyan rosszul voltam, s napok óta nem alszok, hogy csak ez tűnt megoldásnak.Az orvosom nyilván nem vállalja a felelősséget,ami érthető.De ha mi kismamik nem tudunk mihez nyúlni egy rosszullét során, szükség van a gyógyszerre.És igen , biztosan nagyon sokan csináljuk végig a terhességet szorongva.S lelkiismeretfurdalással minden szem gyógyszertől.Kérlek segìtsetek néhány pozitìv tapasztalattal,akár privát beszélgetésbe is kezdenék, hogy támogassuk egymást ilyen nehéz helyzetben.
xadrienn82
 
 


xadrienn! Pozitív tapasztalatom van a számodra! Én végig szedtem az Asentrát a terhesség alatt és mellé Seduxent. A szülés előtt 1 hónappal abbahagytam és semmi baja a lányomnak. Ma már nem hagynám abba, mert a szülés után 3 héttel jött a szülés utáni depi...újrakezdtem a gyógyszert, de majdnem fél évbe került, hogy kikeveredjek a depiből. Szerintem nyugodtan szedd, más is szedte és nem lett semmi baja a babáknak. 

Üdv
Bells
bells
 
 


Ja és Panka már 9 és fél hónapos gyönyörű, okos baba. Mondjuk Én szoptatni nem mertem már a gyógyszerrel, de van aki azt is meri és nincs gond.

Lilypie First Birthday tickers
bells
 
 


Sziasztok! Kérdésem a következő lenne Hozzátok (persze ha odáig jutunk konzultálni fogok róla a nőgyógyásszal is, most csak első körben infot próbálok gyűjteni): brutál stresszelős típus vagyok, ezért a háziorvos pár éve Frontin 0,25 mg ot írt, 2x1et. Stresszes időszakban szedem azóta is, évente 1-2x kb 3 hétig, de már csak 2xfelet pár napig, onnantól csak reggel felet (hányingerem van a stressztől, b6 stb nem segìt, csak így tudok enni). A héttől megint egy ilyen 2 hét következik, viszont szeretnék babát. Gond lehet ha ponz ebben a ciklusban jön össze? (Ma van a ciklusom 8. napja, szóval mire kiderül h sikerült e, ha minden jól megy, pont abba is tudom hagyni) köszönöm, ha megosztjátok velem a tapasztalataitokat!
hvat
 
 


sziasztok frontint szedek ill cipralexet Nagyon tanácstalan vagyok Jvhéten megyek orvoshoz nő dokihoz 5 hetes terhes vagyok és pánik beteeg csokkenteni il elhagynom kelenne de nem megy
baba26
Apátfalva
 
 


Bells köszönöm a megnyugtató válaszod! Baba26 ne aggódj, semmi baj nem lesz, ha gyógyszert szedsz.Nagyobb probléma lesz, ha abba hagyod.Én a terhességem 3 hónapjában nem szedtem, mert pszichésen jól éreztem magam.De ami utána következett, az maga a pokol.Most már a nőgyógyász nyugtat s biztat, hogy kezdjem el szedni az antidepit a cipralexet, mert szülés után sokkal rosszabb is lehet.S akkor már nem tehetem meg, hogy lehúzom a redőnyt, befordulok, s nem érdekel senki és semmi.Jelenleg 0,75 helexet szedek a 3.hónaptól, most a 30. hétben vagyok.Baba szépen fejlődik.De tudom jól, hogy hiába minden nyugtatás, igazából mindenki akkor nyugszik meg,amikor megszületik a baba s azt mondják, hogy teljesen egészséges!
xadrienn82
 
 


Sziasztok! Voltam orvosnal, nem latjak meg a babat! Viszon
t eroltetik hogy gyogyszer valtas!!! Jelenleg 10 mg cipralex 4*0,25 frontin! Amit a dokim ajanlott! De a no dokim ellenzi :( Mar nem tudom mit csinaljak....... Aggodom nagyon! De probaltam csokkenteni de meg roszabb tunetek jottek . Rivotrilra atternek? Szerintetek?
baba26
Apátfalva
 
 


@xadrienn82:
Koszonom a megnyugtato valaszod!
baba26
Apátfalva
 
 


Baba seduxenre válts, a frontint és a rivotrilt nem lehet szedni az első 3 hónapban.
csepp24
 
 


@csepp24:
Koszonom a gyors valaszodat Csepp!! De seduxennel is jol viselheto a panik? Sajnos a phszihiaterem szabin van!!!! Es nem tudok vele konzultalni... Ugy erzem egyedul maradtam..
baba26
Apátfalva
 
 


Az is ugyan olyan nyugtató, csak a hatóanyaga más. A pánikra a cipralexet szeded, amit lehet terhesen. A nyugtató arra jó, hogy a hirtelen jött pánikot csillapitsa.
csepp24
 
 


Baba 26 : Mivel kórházban vagyok jelenleg is, mert otthon már nem tudtam elviselni a pánikot.Itt konzìlium volt mi szedhető s mi nem...10 mg cipralex és 2×0,5 frontin vagy xanax.Ez az, amitől javulàst várunk..de sajnos ehhez idő kell.Igaz én a 30. héten vagyok, nem az első trimeszterben.De mindenképp beszélj pszichiáterrel, ha más nem, hìvd fel a területileg illetékes pszichiátriai osztályt, mondd el, hogy kismama vagy, azt, hogy szabin van az orvosod,s segìteni fognak .Ne hagyd magad szenvedtetni.De itt mi csak tanácsot tudunk adni, biztonságos segìtséget szakembertől kapsz.Vigyázz magadra!
xadrienn82
 
 


@xadrienn82:
Szia remelem jobban vagy! Ma voltam no dokinal! Hat azt amit kaptam.... Vetesem el meg ilyesmi... Onnan at a pszihiatriara jellzem egyiksem az orvosom!! Nagyon szimpatikus holgy volt egyebkent! De megegyszer megkaptam hogy biztos akarom e a babat!! Na most mar ugy erzem most szakad meg a szivem! Rivotrilt ajanlott kis tulzassal! Mert megmomdta hogy baba vagy gyogyszer! Cipralexet elvonta azt mondta hogy azt nem lehet! Genetikara kaptam beutalot majd ott eldol minden! Haragszom magamra mert nem tudom lerakni...
baba26
Apátfalva
 
 


@baba26:


Ne hagyd magad. Cipralexet lehet terhesen szedni. A zárt csoportban volt aki végig szedte és tökéletesen egészséges babája van. Ne legyen bűntudatod. Várd meg a saját orvosodat, nőgyógyászt pedig válassz olyat aki így is pozitívan áll hozzád. Nyugi, minden rendben lesz. Ahogy már írtam, rivotril és frontin az első három hónapban nem ajánlott, helyette a seduxen.

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


Csepp24 koszonom a biztato szavakat! Holnap kiiratom a seduxent! Es bizom benne hogy rendben lesz minden! Cipralexet folytatom... Jol is vagyok tole! 7 hetes kismama vagyok remelem az eddig bevett frontin rivotril nem okoz gondot! valaki volt mar genetikan ott mi var ram?
baba26
Apátfalva
 
 


Sziasztok! Szeretnek egy kis biztato szavakat leirni! Beszeltem genetikussal telefonon es azt mondta hogy a gyogyszereknek nincs magzat karosito hatasa! 28.megyek hozza de addig is megnyugtatott!! Lanyok ne idegeskedjetek minden renben lesz!!!
baba26
Apátfalva
 
 


@csepp24:
Szia a zart csoportba lehetne csatlakozni?
baba26
Apátfalva
 
 


@baba26:


Jelentkezz és felveszlek.

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


@csepp24:
Egy kis segítsèg!! Mert nem tudom hogy hogyan kell!?? Köszi
baba26
Apátfalva
 
 


@csepp24:
Egy kis segítsèg!! Mert nem tudom hogy hogyan kell!?? Köszi
baba26
Apátfalva
 
 


@baba26:


Felvettelek a zártba.

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


Xadrien jol vagy?? Pici megszuletett?
baba26
Apátfalva
 
 


Sziasztok!
29.hetben levo kismama vagyok.par napja kezdtem el sertralint es frontint szedni.olyan eros kenyszergondolstaim vannak ill. Ellenorzesi kenyszerem mar panikrohama is voltsk
Neha ugx erzem h nem birom tovabb.reggel ugy kelek h zsibbadmsk a vegtagjaIm nyom a mellkasom
.biztam benne h vegig tudom csinalni gyogyszer nelkul..van koztetek hasonlo aki kenyszeres es neha mar azt erzi h megorul?kodzonom a segitseget!
anide28
Debrecen
 
 


Sziasztok!
29.hetben levo kismama vagyok.par napja kezdtem el sertralint es frontint szedni.olyan eros kenyszergondolstaim vannak ill. Ellenorzesi kenyszerem mar panikrohama is voltsk
Neha ugx erzem h nem birom tovabb.reggel ugy kelek h zsibbadmsk a vegtagjaIm nyom a mellkasom
.biztam benne h vegig tudom csinalni gyogyszer nelkul..van koztetek hasonlo aki kenyszeres es neha mar azt erzi h megorul?kodzonom a segitseget!
anide28
Debrecen
 
 


@anide28:


fel lettél véve a zártba

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


Nagyon köszönöm!!
anide28
Debrecen
 
 


Nagyon köszönöm!!
anide28
Debrecen
 
 


@norcsi:


szia segitenél nekem nem tudom hogyan kell az üzenőfalra irni elöre is köszi :)
melinda0209
Miskolc
 
 


JA JOLVAN ITT VAN A SZEMEM ELŐTT 
melinda0209
Miskolc
 
 


Sziasztok! örülök hogy megtaláltam ezt az oldalt ha tudtok segitsetek 31 éves vagyok két fiam van 13 és 8 éves a kissebbiknél 8 hónapos terhesen jött a pánikbetegség és aztán teljes káosz és depresszió szedtem gógyszereket közbe két picibabát elvettettem mert nagyon féltem kiujjult minden .és most egy éve letettem az antidepit miagen nevü volt és most 6 hetes terhes vagyok és nagyon félek nehogy ugyanazt átéljem hogy ne tudjak oda figyelni megint lehuzzák a rolót nagyon félek nem tudom eldönteni meghaggyam e félek a gyógyszerektöl is már az antidepiktöl nem tudom mit tegyek  elöre is köszi a hozzászolásotokat!!
melinda0209
Miskolc
 
 


@melinda0209:


Szia! Nyugi, szedhetsz terhesség alatt antidepit nyugodtan. A terhesség elejétől lehet, nem árt a babának, ez miatt ne vetesd el. Itt ha visszaolvasol láthatod, hogy mások is végig csinálták gyógyszerrel és egészséges babájuk született.Keress fel egy szakembert és beszéld meg vele. Ha bármi gondod, kérdésed van itt felteheted.

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 


Nagyon Szépen köszönöm hogy válaszoltál csak tudod az hogy én nagyon beteg voltam akkor még a házzasságom is ráment ami már hejre jött hála istennek 4 év volt a pokol és már nagyon félek hogy nehogy viszaessek arra az állapotra megint antidepik aminek a mellékhatásai kitudja mienek nagyon félek mikor megtudtuk hogy terhes vagyok olyan pánik jött rám azt hittem megint bekattanok  nagyon félek az a bajom
melinda0209
Miskolc
 
 


@csepp24:


Nagyon Szépen köszönöm hogy válaszoltál csak tudod az hogy én nagyon beteg voltam akkor még a házzasságom is ráment ami már hejre jött hála istennek 4 év volt a pokol és már nagyon félek hogy nehogy viszaessek arra az állapotra megint antidepik aminek a mellékhatásai kitudja mienek nagyon félek mikor megtudtuk hogy terhes vagyok olyan pánik jött rám azt hittem megint bekattanok  nagyon félek az a bajom
melinda0209
Miskolc
 
 


@melinda0209:


Melinda tudom milyen érzés a gödör aljára kerülni. Rajtam mikor elöszőr jött ki, azt hittem, hogy megbolondultam, szó szerint. Az orvos nyugtatott meg, hogy pánik beteg vagyok. Nagyon nehezen jöttem ki belőle én is. Három kislányom van. Kettő már megvolt, mikor pánikbeteg lettem. Akkor azt mondtam, hogy én így nem vállalok soha többet babát, mert nem tudom ellátni és most mégis van egy imádnivaló 7 hónapos kislányom.  Nem mondom, hogy könnyű, mert tudom, hogy milyen nehéz. Nekem szerencsére gyógyszert nem kellett szednem terhesség alatt, 2,5 éve nem is szedek. Nem érzem szükségét, szerencsére, de vannak itt akik szedtek végig a terhesség alatt. Szerintem, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor igenis beszéld meg az orvosoddal és kezd el, főleg, ha ez megnyugtat. 
Nyugi, sokkal fontosabb, hogy kiegyensúlyozott legyél, neked is és a babának is. Ha ez gyógyszerrel megy csak, akkor kezd el. Dr. Czeizel Endrének van a neten videója, ahol elmondja, hogy az antidepik nem ártanak a magzatnak. De genetikushoz is elmehetsz, ott is meg fognak nyugtatni.

ConnectedMoms.com Ticker
csepp24
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: