Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ma egy éve teszteltem pozitivat! :lol: Gondoltam ennek emlékére megnyitom a 2009 decemberi kismamis topicot, ha még nincs! :lol:

Ide jöhetnek azok a kismamik, akik ez év decemberében fognak szülni.

GONDTALAN BABAVÁRÁST ÉS ÖRÖMTELI POCAKOSODÁST KIVÁNOK NEKTEK!!! ÉLVEZZÉTEK MINDEN PERCÉT, MERT OLYAN HAMAR ELTELIK!
Az én babám mindjárt 4 hónapos már... :lol: :lol:
Ha van kérdésetek nyugodtan benézhettek a 2008 decemberi kismamák topicjába, szeretettel várunk!
Kép

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Na igen a nosztalgia. :) Noel baba 2008. ápr. 7-én fogant :) véleményem szerint :D Már majdnem egy éve...

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Szia Aida! :lol:
Hát igen!Rohan az idő! :wink:
Nos, átadjuk akkor a stafétát? Reméljük hamarosan lesz kinek!!!!
GYERTEK DECEMBRI BABÁSOK!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 

 
 

Átadjuk bizony! Furcsa amúgy, hogy még nem jelentkeztek. GYERTEK KARÁCSONYI/MIKULÁSI KISMAMIK! :)

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Akkor én leszek az első!
Köszönjük a topic nyitást, ez olyan szép dolog, hogy így jár körbe a "stafétabot" :D

Remélem hamarosan lesz kikkel beszélgetnem és csatlakoznak jó sokan!
Ma reggel teszteltem pozitívat, halványan ugyan, de szépen látszik a második csíkocska! :D

Gyertek kismamák, legyünk minél többen! :lol:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica!

Gratulálok! Kívánok neked egy nagyon boldog, aggodalomtól, problémáktól mentes kismamaságot, egy könnyű szülést és egy egészséges gyereket!
És természetesen a 2008 decemberi kismamáknál bármilyen kérdéssel szivesen várunk! :lol:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Pókica, hasonló szépet és jót kívánok, mint Enikő! És gratulálok a picurhoz! Első baba?

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Köszönöm szépen!

Jó, hogy benéztek, itt árválkodom egyedül. Lehet, hogy decemberben nem is fognak babák születni? :oops: :D
Nem első baba lenne, de ugye minden terhesség más.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia Pókica!
Üdv a decemberiek táborában!
Gondtalan babavárást kivánok és egy egészséges kisbabát!!! :lol:
Hát tényleg elég gyér a forgalom :lol: de ami késik nem múlik... :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!!!

Bogi vagyok, és ha minden jól megy, akkor én is decemberben fogok szülni. Első babát várjuk, akit már 4 éve várunk!!! Most nagyon boldogok vagyunk, lombik beavatkozással estem teherbe, de ez nem befolyásol semmit. Örülök a topiknak, és h megoszthatom az élményeket hasonló időben lévő kismamikkal:-)
Ti honnan számoljátok a heteket? az utólsó mensi első napjától, vagy a tényleges beágyazódástól?

pussz Nektek:

Bogi
mustyi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is, valószínű én leszek az első, aki decemberben fog szülni, előreláthatólag elsején.
Első baba, amit már nagyon vártunk. Orvoshoz jövő héten megyek, addig is édes a várakozás.
Vendég
 


Szia Bogi!

De jó, hogy jöttél! :D
A heteket az utolsó mensi első napjától kell számolni, onnantól 40 hét a szülés.
Jó sokat kellett várni a bébire, de a lényeg, hogy már ott van a pociban! :D
Mikor mész dokihoz? Kalkulátorok alapján mikor van a szülés napja?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia m&g!
Neked is nagyon örülök! Hű, akkor Te már a 6. héten jársz? De jó!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia pókica!
A 6. végén, holnap kezdem a 7. hetet. :D
Hányadik babátokat várjátok? Te már rutinos, gyakorlott vagy, de legalább van kitől kérdeznünk.
Vendég
 


:lol:
Persze, nyugodtan kérdezzetek! A 3. baba, de már tényleg az utolsó. :oops:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia Pókica!

Az utólsó mensitől számolva ma vagyok 5 hetes terhes, és a kalkulátor szerint december 5- 6 között születik majd meg:-)
Valószínű császármetszést fogok kérni, ezt elsejére szeretném időzíteni, ha addig nem akar majd kibújni:-) Csütörtökön megyek dokihoz, akkor derül ki, hogy egyedül van, vagy ketten is laknak odabent:-) A doki a hcg-m alapján nem zárta ki az ikerterességet sem, de én nem hiszem, hogy két baba lenne. Mi egy babának is maximálisan örülünk.
mustyi
 
 


Bogi!
Kérhetsz császármetszést? Úgy tudom anyai kérésre nem csinálnak programozott császárt.
Miért így szeretnéd?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a babákhoz!

Mustyi! Miért akarsz császárt kérni?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék. :) Első baba, és a kalkulátorok szerint dec. 4.-e körül bújik majd ki. :)

Bogi, mennyi az a nagyon magas hcg?
Vendég
 


Szia pompom 81!

Én 81- es születésű vagyok, lehet, hogy egyidősek is vagyunk:-)

Transzfer+12 napon 276- os volt a hcg- m:-) Összvissz 12 napos volt a terhességem ekkora értéknél. Egy fórumtársamnak a hoxán 3- as ikrek mellett a 10. napon volt 149 a hcg, de nálam a 3-as ikreket rögtön kizárta a doki. Holnap derül ki, hogy lehetnek e ketten, mert 3 embrió visszaültetését kértük:-) Jobban örülnék, ha egyedül lenne, mert kockázatosabb a kettő, és nem igazán szeretnék rizikós terhességet. Egy legyen gyönyörű és egészséges!!!

Örülök, hogy csatlakoztál, remélem sokmindent meg tudunk majd beszélni. Mi debreceniek vagyunk:-)

Minden jót!
mustyi
 
 


Sziasztok pókica, isarenikő!

Lombikos kismamik a fogantatástól kezdve veszélyeztetett terhesnek vannak nyilvánítva, és minden előzmény nélkül kérhetnek császármetszést, nem akarom megkockáztatni, hogy a szülőcsatornába beszoruljon, mert van egy ismerősünk, aki így járt és beteg lett a kislány. Lehet az adott helyzetben máshogy fogom gondolni, de a baba érdekében előnyösebbnek érzem. Ez az én véleményem, persze más nézeteket is megértek. Majd még utána kérdezek ezeknek a dolgoknak!

Üdv: Bogi
mustyi
 
 


"Tervezett császármetszés
Előfordulhatnak olyan esetek, amikor már a terhesgondozás során fény derül problémákra, rendellenességekre és már akár a második trimeszterben eldőlhet, hogy a magzat császármetszéssel jön a világra. Ezt a tervezett műtétet nevezzük elektív császármetszésnek. Ilyen eset például az először szülő várandós, ha magzata medencevégű (faros). Azaz a magzat popsija van a kismedencében (medencevégű primipara). Esetleg haránt fekvés, vagy ikerterhesség esetén, ha a magzatok akadályoznák egymást szüléskor. Külön figyelmet igényelnek az idősebb (40 év körüliek) először szülők és azok a várandósok, akik IVF (mesterséges megtermékenyítés, lombik) útján estek teherbe."

Ezt a szülöklapja.hu- n találtam.
mustyi
 
 


Óh, már értem! :P
Nekem az első kettő normál úton született, az első 3950 g volt, a második 4250 g. A doki szerint a 3. gyerek 4.5-5 kiló között lesz, így én is gondolkodom a császáron, főleg mert szeretném elköttetni magam és akkor már szüléskor meg is csinálhatnák. Több gyermeket nem szeretnék (gondolom érthető a mai világban), viszont bogyókat szedni sem még évtizedeken át, ha úgysem akarunk többet. 35 fölött már amúgy sem szülnék.

Üdv pompom!

Úgy látszik én vagyok a legkisebb terhes! :P

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Mustyi, Pokica! Én 2 császáron vagyok túl! Én nem ajánlom a programozottat, mert ha semmi gond nincs akkor sokkal könnybb felépülni egy sima szülésből. Persze ha bármi gond van, akkor igen,mert a baba, meg a mama egészsége a legfontosabb. De ez majd ráér a szülés beindulása után és mind a mamának, mind a babának jobb az, ha a császárt vajúdás előzi meg.
Pókica! Neked sem mindegy, szerintem a 3-ik már siman megszületik akármekkora és az elköttetéshez úgy tudom nem vágják fel a hasat (az jelentős különbség mind a gyógyulás mind a kockázat terén)
Na haragudjatok a kéretlen tanácsért, mostbár befogom a szám és átadom nektek a terepet.

Mégegyszer kívánok nektek problémamentes babavárást és egészséges kisbabát (babákat)! :lol:

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Isarenikő!
Tudom, hogy elvileg nehezebb felépülni a császár után. De ekkora babákat megszülni sem könnyű, az első után két héten keresztül még az oldalamra sem tudtam szinte fordulni, anyám látta el a babát és hozta az ágyba szoptatni. Minden mást Ő csinált. Begyulladt a gátsebem.
A második olyan gyorsan és óriási fájdalmak között jött kifelé, hogy a gátam teljesen átrepedt, fél éven keresztül kiabáltam vagy sírtam minden egyes WC-zésnél és kb két hétig nem ültem le evéskor sem, csak az ágyban feküdtem, de onnan is siralmas volt felállni.
A császáros barátnőm nem szenvedett annyit mint én bármelyik szülésemmel.
Az elkötéshez pedig pár napig bent kell lenni a kórházban, amit én nem tudok megtenni 3 gyerek mellett.

Lányok, hol vagytok?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica! Sajnálom az átélteket! Én kitolásig sosem jutottam el, így erről nem tudok nyilatkozni. Egyébként nekem is nagyok voltak a gyerkőcök (az egyik 4,40 a másik 4,28 kg volt). Neked mennyi idősek a gyerkőceid? Fiuk?

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Szia!
Csináltam rendes vonalzókat, most van gy kis időm, mert a kicsi alszik.
Egyik lány, másik fiú.
Hát ez az, hogy én meg a császárról nem tudom milyen, de úgy gondolom, hogy az enyémnél rosszabb nem lehet. Aztán majd meglátjuk.
A lányom 6 óra alatt megvolt az első fájástól számítva, a fiam pedig az első fájástól nézve másfél óra alatt. Szegénynek még a kulcscsontja is eltört szülés közben, alig fért ki. Jaj, nagyon sírt az első percekben!

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Még azt elfelejtettem, hogy ha minden igaz és hihetek a kalkulátoroknak, akkor egy napon fog születni a legkisebb a fiunkkal, aki december 15-ei. :D

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Pókica! Majdnem egyidősek a fiaink. :lol: Az enyém dec. 12-én született.

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Igen. :D
Látom a Ti hónapotok is a március. :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok nektek, boldog babavárást! Ha van kérdésetek, vagy csacsognátok velünk, írjatok a 2008. decemberi topikba is.

Nekem 2 fiam van, a nagyfiam májusban lesz 7 éves, a kicsi december 4-én született. Összesen 4 terhességem volt, megéltünk nagy tragédiát is, de most, 37. évemben nagyon boldog vagyok, teljes lett az életem!

Sziasztok! Laura

Kép
Kép
szeles4
 
 


Szia Szeles!
Köszi Neked is!
Sajnos nekem is vannak tragédiáim, ez az 5. terhességem. A legutolsót tavaly október 31-én veszítettem el. :cry:
De most teljesen nyugodt vagyok, nem stresszelem magam, úgy érzem Ő már meg fog születni.
Látszik, hogy itthon vagyok a Kicsivel, van időm írogatni, már olyan jól elfoglalja magát, főleg ha a tesója hazajön a suliból. :P

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rólam is a mai nap derült ki, hogy kb. 5 hetes terhes lehetek :D , még mindig nem bírom elhinni...bár még nagyon az elején járok, remélem nem lesz semmi gond!

Üdv mindenkinek :lol:
domina79
 
 


Jéé, látom már vagytok páran itt! :)

Szívből gratulálok minden babához és mindenkinek problémamentes boldog babavárást kívánok!

Ja és szüljetek december 20-án a legjobb nap a szüléshez és 24-én szenteste már pont otthon is lehettek! :D

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok,

Én is a 2oo8 decemberi topikból :D

Mustyi, mi is 4 évet vártunk, már engem is előjegyeztek lombikra, de a 1o. inszem végül sikerült. Én ma egy éve teszteltem pozitivat, el sem akartam hinni..gondolom Te is igy voltál...

Nekem progi császár volt, de a kis huncut annál is előbb ki akart jönni, igy már nov végén megszületett a mi kis szépségünk :D

Mindenkinek gondtalan babavárást kivánok, és élvezzetek minden percet, mert olyan hamar elrepül a terhesség..tudom ez közhelyesen hangzik, dehát majd ugyis meglátjátok :D

Ja, és bármiben segithetünk, vagy dumcsiznátok, szivesen látunk benneteket a 2oo8 decemberi topikban
:D :D :D

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Szia Zsiraf8!

Én még most sem fogom fel, egyszerűen nem akarom elhinni a sok kudarc után. Sokat hőmérőztem, ovulációs tesztek, gyógyteák, inszem, aztán a lombik mellett döntöttünk, és most a 2. sikeres volt. Nagyon boldogok vagyunk, csak a baba körül jár az eszünk. Remélem minden rendben lesz, nagyon remegünk ezért a kis bogyóért. Most úgy sikerült a teherbeesés, hogy meggyőződtem róla, h úgy sem sikerül, csak legyen már vége a kezelésnek, és nem is próbálkozom többet. Megbeszéltük a párommal, h nem folytatjuk, szeretjük egymást és kettesben is nagyon jól megvagyunk. A lombik után laparoszkópia következett volna, amit nem biztos, h vállaltam volna. Ezt a babót a sors küldte nekünk, vagy ő érezte, ha most nem jön, akkor lemarad mindarról, amit megtudunk neki adni. 48 hónapon át mindig vártuk, és mindig megjött, még a mai napig figyelem a vérzést, nem hiszem el, h kimaradt:-)

Ma derül ki, hogy egyke lesz, vagy párban vannak:-)
Majd du. megírom nektek!
Vigyázzatok magatokra

Pussz
mustyi
 
 


Bogi: Tényleg a Sors küldte a babátokat! :D Vagy babáitokat? :wink: Írj amint hazajöttetek a dokitól!

Domina79! Üdv köztünk, nagyon örülök, hogy egyre többen vagyunk! :) Te mikor mész dokihoz?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Üdv az újaknak, remélem egyre többen leszünk!

Az állapotom változó, délutánonként semminek sem hívnak, addigra állandósul az émelygés. Reggel még vígan ébredek, de estére egyre rosszabbul vagyok.
Remélem, gyorsan elmúlik, és boldogan élvezhetem a várandóságot.

Ki hogy van? Orvoslátogatások, Uh?

Gabi
Vendég
 


Sziasztok!

Nekem még keresnem kellene egy megbízható orvost, "sajna" egészségügyis vagyok, így minden orvosról hallottam jót és rosszat is...ráadásul veszélyeztetett munkahelyen dolgozom, így tegnap óta nem dolgozhatok.
Ti hogy vagytok?
domina79
 
 


Gabi!
Én pont fordítva vagyok! :P Reggel még reggelizni sem bírok, csak egy aktíviát iszok meg. Kb délután kettő körül éhezem meg annyira, hogy az evésre is gondoljak, akkor eszem egy keveset. Este viszont már két napja olyan sokat eszek, hogy én is csak lesek! :) Utána van némi émelygés, de bent marad.
Egyik terhességemnél sem hánytam egyszer sem, szerencsére.

Dokihoz talán elmegyek jövőhéten, de lehet, hogy csak az utána való héten. Még nem tudom. Szívem szerint nem sietnék, hogy ne kelljen izgulni a szívhang miatt, hogy miért nincs és mikor lesz már.

Ma elkezdett többet szurkálni a hasam, főleg ha felállok. Na, és a fiam is sikeresen beletenyerelt a hasam oldalába, akkor nagyon belenyillalt.

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nekem szinte semmi tünetem nincs, du.- ként émelygek egy kicsit, de ez nem jelentős. Voltunk a dokinál, aki megállapította, hogy egy kisbabónk lesz. Nagyon örülünk neki, mert így sokkal több figyelmet tudunk neki adni:-) 12,5 mm a petezsák, és nagyon szépen fejlődik, el is bőgtem magam, amiért a párom nagyon kínosan érezte magát, de nem bírtam uralkodni magamon. A dokit is sajnáltam, mert hírtelen szóhoz sem jutott, csak nyugtatott, hogy ő már az elején megmondta, h úgyis összejön:-) Pihenésre ítélt, ami ellen nem tiltalkozom.

Pusszka, majd írjatok, h veletek mizu!!!
mustyi
 
 


Pókica: 2 héttel ezelőtt ezelőtt még én is nagyon rohanni akartam orvoshoz, de ha nehezen is, rábeszéltem magam, hogy majd húsvét után, ugyanazon okokból, amiket Te is írsz.
Így is olyan hosszú az első 12 hét, ráadásul csendben örülni, hiszen még mindenki előtt mélyen titkolózunk.
Vasárnapi családi ebéden leszünk, remélem tudok feltünés nélkül émelyegni, mert nem akarjuk a nagy hírt hamarabb nyilvánosságra hozni, mint ahogy szívhangot látnék.

Vigyázz magadra, és próbálj vigyázni a fiadra is, hogy minél kevesebb baleset érjen!
Vendég
 


Mustyi: :D
és szót fogadni doktorbácsinak, pihenni!

Mondom ezt én, aki most dolgozik, de én nem veszélyeztetett helyen dolgozom.
Vendég
 


Bogi!
Mikor kell menni legközelebb? Elhiszem, hogy meghatódtál... :P legalább tudod, hogy jó helyen van, ez a nagy előnye a korai uh-nak!


Most jött haza a lányom a suliból, mondja, hogy jövő héten nincs suli, szünet lesz. Teljesen kiment a fejemből, hogy most van a tavaszi szünet. Így meg is oldódott a kérdés, csak két hét múlva tudok dokihoz menni.
A jövő hét így hamar eltelik, lefoglal a két gyerek. :wink:

Nálunk is nagy titkolózás van. Az előző babánál is az volt és milyen jól tettük! Utána nem zavartak a kérdésekkel, mivel senki nem tudta, még az anyukám sem!
Most is így lesz, a 12. hétig senkinek nem mondjuk el. Főleg, hogy szeretnék korion-mintavételre menni és annak is van vetélési kockázata. Aztán lehet, hogy a dokim majd lebeszél róla. :?:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Szia pókica!

Mi az a korion mintavétel?

Mi már szétkürtöltük mindenkinek, mert első babánál kicsi az esélye a vetélésnek, vannak ismerőseim, akiknek volt vetélése, de az egyiknél sem az első baba volt. Bízunk benne, hogy a mi bogyókánk bennmarad!!! Sok tapadást eősegítő golyót kapok, annak ellenére, hogy nincs ilyen jellegű hormonális problémám, én ezért is bízom a terhességeben. Nem is bírnám magamban tartani ezt az örömöt, annyira hihetetlen :D

Jövőhét csütörtökön megyünk újra, már most alig várom, majd teszek fel képeket!!!!
mustyi
 
 


A képeknek nagyon örülünk! Szerintem nemcsak én!

A korionboholyból vesznek mintát és sok rendellenességet ki tudnak mutatni vele. Van vetélési veszélye, de már 30 fölött vagyok és voltak gondok a fiamnál, így most már előre félek.

Homeos bogyókat kaptál?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Sziasztok! Azt hiszem csatlakozhatok hozzátok. Bár még egy kicsit félek mert, csak ma tudtam meg hogy kismami vagyok. Szóval nekem lombikos terhességem van. Március 27-én volt a beültetésem, és ma keellett mennem tesztelni. Az UH nagyon megvastagodott méhnyálkahártyát mutatott, és 321-es hcg-t.
Minden újdosült, és már 1 éves kismaminak szívből gratulálok!!!
Még egy kicsit utána kell itt olvasnom hogy megismerjelek titeket, de remélem hamar menni fog!
Vendég
 


Bogi! Melyik intézetbe jártok?
Vendég
 


Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Megcsináltem a nagyonbaba oldalán egy vonalzot, és nem tudom hogy a beillesztőkodót hová kell beírni!! Köszönöm előre a segítséget!
Vendég
 


Szia Melinda!

Egy másik fórumon szerintem szorítottam már érted!!! Endometriosis- os fórumban, az lehettél te? Mi a debreceni Kaáliba járunk. Gratulálok neked/nektek!!! Örülök, h csatlakoztál. Nekem 19- én volt az ET. Egy héttel járok előtted:) A vonalzóhoz sajnos én sem értek :(

Jó éjt!
mustyi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: