Új privát üzeneted érkezett!

Ja, én nem értem. Enyém gyerek mééér eszik csak 110-130-at(és akkor már jól evett)?????
Itt meg 200-at olvasok, meg 180-at.
Az a vicc, hogy ha adok tápot, avval is ugyanannnyit tol be.
Na, jó, így is gyarapodik a lelkem, de jobb lenne, ha jójójójósokat enne ő is. Még mindig itt tartok. Tényleg, ahány gyerkőc, annyi ház... :lol: vagy mi?!
Vendég
 


Ez jól hangzik, nekem sem lenne messze, mindjárt kattintok.
Vendég
 


Dóri is ennyiket eszik. Hidd el Judy, Áron nem látszik alultápláltnak. Neki ennyi kell ezek szerint. Én is ezzel nyugtatom magam, mert Dóri van amikor már 90nél kiköpi a cicit és vigyorog.
Vendég
 

 
 

Árak nincsenek a honlapon, azt emilben kérdeztem meg,
Vendég
 


Judy valszeg Áron a kicsit is jobban hasznosítja :)
Ha nem látnám Zalánon, hogy jókedvű, mosolygós, és fejlődik, akkor már a sokadik orvosnál járnék, hogy sokat eszik és nem gyarapodik. De így nyugtatom magam, hogy semmi baja a gyerekemnek :?

Najdán kívül senkinek sem jött még meg az új vonalzó?

Gabi
Vendég
 


Gio, naggyon jó, ügyi vagy, hogy találtad.
Vendég
 


Nem jött vonalzó. :mrgreen:

Köszi lányok, hát gondolom, akkor úgy is van. Végülis nincs baja a fránya pukikon kívül. Azt meg kinövi, mire megőszülök.. :lol:
Vendég
 


Akkor majd egyeztethetünk Judy
Kata (ap) nektek is közel van sztem illetve még O'hara Te is írtad régebben hogy mennétek. Mi elköltözünk, aztán a 4. havi oltás után megyünk, ez olyan ápr.vége, május eleje. Addig meg a kádban rágyakorlunk, meg hűtjük a vizet fokozatosan, mert az uszinál 32-33 fokos a víz és állítólag sok baba ezen kiakad 8)
Vendég
 


Tök jó lenne. Szerintem, ha Apa is jönne, akkor nekünk a szombat lesz jó, de majd meglátjuk. Elsőre tuti együtt megyünk.

Gio, azt nem mondták, mennyire zsúfolt? Mennyivel előre kell "bejelentkezni"?
Vendég
 


Gio sikerül elköltöznötök? Én még ott vagyok leragadva, hogy várandósságod idején írtad, hogy nem jön össze...

Gabi
Vendég
 


ok gio majd járjunk együtt

Kép
apkata
 
 


Most küldte a MÁK az értesítést a start-számláról, valamint a nyomtatványt a családi pótlék igényléshez :shock:
No comment, ugyanis a CSP 2 hónapra jár visszamenőleg, az én gyerekem pedig 3 nap múlva 3 hónapos lesz.

Gabi
Vendég
 


GAbi
igen, végül sikerül. Váratlanul mégis így történt. :-) A feltétel hogy febr.vége ápri. vége között ennek meg kell történnie. Úgyhogy lesz izgalom:)

Judy
mi is apásan megyünk mindenképp. Én sztem csak etetni megyek:-) Mert a férjem nagyon szeretné úsztatni így úgy döntöttem legyen meg az ő akarata, úgyis kevés olyan helyzet van a fürdetésen kívűl amikor együtt tudnak lenni.

Azt nem tudom mennyivel előtte kell bejelentkezni, mert csak annyit írt a csaj hogy telefonáljunk amikor aktuális lesz.
Vendég
 


Nagy a csend....
Vendég
 


Sziasztok!

csak olvastam hogy apkata megy uhura... mi a gond??? ezen átfutottam!

Kata
labkat
 
 


Labkat másik Kata hasi UH-ra viszi Rékát, tehát gond nincs, és reméljük, nem is lesz :)

Gabi
Vendég
 


Köszi a köszöntéseket! :D

Gio, Judit, a védőnő nekünk is javasolta a babauszit, és itt van egy uszoda a közelben, ahol van is. Egyik védőnő kolléganője csinálta korábban, de most más, így bővebb tájékoztatást nem tudott adni, én meg még nem hívtam fel és érdeklőstem meg. Azt tudom, hogy babának mamának egyaránt kell orvosi igazolás. Ez az Erzsébet királyné útjánál van a Széchenyi úti felüljáró lábánál. Majd ha tudok bővebb infókat, megírom.

Judit, nálunk is van ökölrágcsa ezerrel, ahogy az a videón is látszott. Szerintem csak újszülött korban jelzték így ha éhesek, most már nem. Zéti ha éhes bújik a cicihez ha olyan pózban van, hogy ezt meg tudja tenni, és tátog, illetve szopis mozdulatokat tesz a szájával. Tegnap tegnapelőtt próbáltam vizzel itatni. Hát nem kellett neki, így megmondtam anyósomnak ezzel a témát le is zártam, nem erőltetem. Szerinte ez annak a jele, hogy nem fogja az új ízeket csak nehezn elfogadni. Hát nem tudom, szerintem csak nem kell neki és kész. Egyébként mikor adtam neki, elfordította a fejét a mellemhez, és cuppogni kezdett és nézett rám a nagy szemeivel, hogy te hülye, miért adsz mást, mint amit én szeretek, nekem ez kell!! :D Férjemmel majd megzabáltuk.

Gabi, a madártej recetet én is kipróbálom majd.

Meli, odavagyok a fotóitokért. Nagyon profiknak tűnnek, némelyik olyan mint egy képeslap. Ja, ezt Melindának is akartam írni, hogy az iwiw-en az egyik kép Noelről szintén képeslapnak is beillő.

Csajok! = kg körüli súlyok??? Hogy bírjátok a csemetéket?

Tegnap itt volt egy barátnőm. Ismét kiderült, a dokik abszolút nincsennek képben a dolgokkal, egyik ezt mond a másik mást. Dokim azt mondta ne igyak rostosat, napi 2 dl tej a max, amit ihatok. Barátnőmnek a rostos Capytől volt sok teje, folyton azt ivott, és rengeteg tejterméket, főleg túrót etetett vele a gyerekorvos szintén a sok tejcsi miatt. Hát így legyen okos az ember. Nekem meg úgy hiányzik a tejtermék. De a napi tejeskávémon kívül mást nem eszek, max. pici sajtot.

Hogy Zéti 3 hónapos lett, ma zöldbabfőzelék lett a menü. Kíváncsi vagyok, okoz-e bajt. Remélem nem.

Zéti újra csak ölben alszik el. Hát nem erőltetem. Mindig megpróbálom, hátha, de max. 20 percig erőltetem a dolgot, illetve sírásig. Nem tudom mi történt.
Vendég
 


O'hara a tejtermékről annyit, hogy nekem doki tiltott le, hogy biztos attól száraz a gyerek bőre. Jó, betartottam amit kért, bár tudtam, nem az a baja az én fiamnak.
A gyerek bőre rendbejött, látta a doki is, és ezzel együtt ismét tejtermékezek... Szerintem ez is egyéni, mindenkinél más, ugyanúgy, mint a többi étel.
Próbáld meg, de csak óvatosan!
A sima tej a későbbi allergia miatt van tiltólistán, arra mindenki azt mondja, hogy mértékkel, vagy sehogy :(

Hozzátáplálás a ma felbontott tápis dobozban van, hogy a Milipának van 4 hótól tejpépje, amivel már lehet zöldségeket is sűríteni. Azzal reklámozzák, hogy 5 hó körül már nem elég tápláló a tápi a gyerekeknek.
Hozzáteszem, ez sem a legolcsóbb :? és ezt is receptre is fel lehet íratni.

Gabi
Vendég
 


Nekem a védőnő elkoordinálta ezt a csípőszűrés/ultrahang dolgot, és így a gyerek több, mint 3 hónapos lesz mire odajutok (akkorra kaptam időpontot). Nem túl késő az?

Domi, mostanában az enyém is nagyon igényli, hogy beszélgessünk (azaz dumáljak hozzá, bár mostmár "válaszolni" is szokott). És azt élvezi legjobban, ha megismétlem amit mondott (heö, áo, és társai), olyan hangsúllyal mint ő, hát attól teljes izgalomba jön. De ha nem vagyok hajlandó, sokkal hamarabb elunja magát mint korábban. Viszont ma először volt olyan, hogy felébredt az ágyában, és azonnali jelzés (=üvöltés) helyett szépen nyugisan nézelődött. Az is klassz, hogy mintha kicsit csökkenne az érdeklődése a kaja iránt, egyrészt ritkábban eszik és magától is tartja a 4 órákat, másrészt ha felébred, nem üvölt rögtön ha nincs a szájában 2 percen belül a tej. Szerencsére a növekedése is lassult kicsit, így is már majd 7 kiló.

Viszont mióta megtalálta a kezét, éjszaka néha olyan hangosan szopja, hogy lehetetlen aludni tőle még a szomszédos szobában is. Úgyhogy visszaköltöztem az apja mellé a hálószobába (onnan is kiválóan hallom ha nyüsszög), ő viszont horkol, amitől úgy tűnik, elszoktam időközben, szóval nincs egy olyan pontja a lakásnak ahol nyugodtan tudnék aludni. :? De lehet, hogy csak rámjött az álmatlanság, mindenesetre egy hete egyszer sem aludtam többet 5 óránál, úgy, hogy a gyerek stabilan csak egyszer kel közben.

Másik gond, hogy megint durván sok a tejem, lehet kezdeni borogatni meg jegelni, de nagyon tartok tőle, hogy megint begyullad. Már kezdem is érezni, hogy csomósodik... :cry: Nem tudtok valami jó tejcsökkentő praktikát ezeken kívül? A neten fellelhető mindent kipróbáltam, de nulla eredmény. Ha hármasikreim lennének biztos örülnék neki, de így a fagyóban is már annyi van, hogy a 3. világháborút kihúznánk vele. A mellgyuszi meg bőven elég volt kétszer, meglennék nélküle hátralevő életemben.

/
lemonsong
 
 


Kiváltottam a rotát, dobtam egy hátast...

Majdnem 2 órát sétáltunk. Hazajöttünk, elindítottam egy mosást, csöpp ruhákkal. Tisztábatettem Áront, erre zoknistól tapicskolt a kakiban. Nem figyeltem egy pillanatra, és ez lett. Gyorsan még megállítottam a gépet, és betettem a zoknit. :lol:

Rita, Áron sem iszik semmit, azért folyamatosan próbálom tolni, de nem és nem. Na, pl ezt elfelejtettem a védőnővel megbeszélni.

Gabi, regisztrálj a Milupa honlapján és küldenek mintákat. Nekem megjött már, remélem adhatom majd, és nem lesz akkor már érzékeny. Lehet, most sem az :?: :idea: :?: :idea:
Vendég
 


Lemon, köszi, h írtál!
Remélem, h csak a 3 hós fejlődési ugrás, mert tényleg nagyon nyűgösködik...
Most egy időre nem jövök asszem, nincs kedvem panaszkodni, most csak azt tudnék..... bár tegnap és ma akkorát bőgtem, h már attól is sokkal jobb.......

KépKép[/url]
domi06
 
 


A levlistára írtam az UH-ról.

Kép
apkata
 
 


Ohara
mindenképp írd majd meg, mert az azért közelebb lenne hozzánk is mint Mátyásföld. (a jövőbeni kéglitől tekintve legalábbis)
Jah a babauszira értem:-)
Vendég
 


Megint szar a freemail. Mindent később látok. :mrgreen:

Enyém ma hisztis. Asszem elkapódott rendesen. Nem lehet letenni. :shock:
Vendég
 


Judy köszi az ötletet, megtettem!

Olyan gyerek nincs, akit nem lehet letenni 8) max. ordít, és gyorsan fel kell venni :)

Gabi
Vendég
 


Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a sörös tippet lányok, apával ma hozattam, bevásárolt vagy 5 faját, :shock: :D de még előtte az elkészített szopis teámat akarom behúzni. Aztán jön a sörhas növesztés. :oops:
Éjszaka viszonylag jó volt, 11-kor elaludt és 5-kor ébredt, de aztán nem akart visszaaludni! :evil: Hogy én hogy irigyeltem hajnalban azokat akinek szopi után rögtön visszaalszik a babó...
Nappal végre 5 nap nyüglődés után tűrhetően viselkedett, persze csak úgy, hogy állandóan magyaráztam, vigyorogtam neki, semmi mást nem csináltam egész nap. :? Domi együttérzek veled, nálunk csütörtöktől (az oltásoktól) nem volt egy nyugodt perce a gyereknek.
Rossz hír, hogy a jobb cicimből már semmi tejcsi nem jön. :cry: Mindig is kevesebb volt benne, a bal már csomósodott úgy tele volt, amíg a jobbal vígan elvoltam. Próbálom visszahozni, babót először arra rakom, de pár perc után megunja a semmiért kínylódást és sír. Mellszívóval is macerálom, hogy addig termelődjön, de eddig csak pár csepp az eredmény. :( Megyek is "fejni".
csillag25
 
 


Rita, hát igen...... én már ez ügyben is összezavarodtam, de remélem, akkor majd fogom tudni, érezni mi a jó.
Vendég
 


Csillag, hajrá, drukkolok!
Vendég
 


Csillag! remélem minden rendben lesz a tejcsivel! Jó sörözést! :)

Nekem ma alvóbabám van. Egész délután alszik. Olyan jó sétáltunk , 2 órát kinnvoltunk sétálni. Nagyon jó volt. De olyan nehéz öltöztetni lyen időben. Hogy meg se fázzanak, ne is legyen melegük.
Vendég
 


Már füröszteni kellne , de alszik.... :shock:
Vendég
 


Délután meglátogatott minket apu :)
Maja persze vigyorgott rá ezerrel 8)
Most találkoztak másodjára :(

aztán voltunk sétizni, 6ra értünk haza és azóta megy a szundi a babakocsiban :shock:
én meg persze semminek nem mertem nekikezdeni, mondván úgyis mindjárt kel Maja...
Éjjel biztosan megint az apjára vár majd és nem alszik!!!

Kata, nem kapom levlistára a leveleket, remélem minden rendben volt UH-n..

Jajjdenagyonizgulok a holnapi oltás miatt!!! Délelőtt megyünk!
Vendég
 


Réka, Drukk az oltáshoz!!!

Melinda, mi most fürödtünk, és már megy az ökölcsócsálás.

Adtam csörgőt, de olyan intenzíven mozog Áron, hogy félek, fejbekólintja magát vele. Kipróbáltam magamon,(nem röhög!!), és hát fájt. :shock:

Briell, van változás mióta lefejed a tej elejét? Nálunk volt valami, de abbahagytam, mert egyre kevesebb volt a tej, és inkább odaadtam azt is. Lehet, megint ráállok.

Na, JÓ éjt itt is, holnap folyt. köv.
Vendég
 


Köszi!
Melinda, ha egyszer-egyszer kimarad a fürcsi én nem csinálok belőle problémát. Most úgy néz ki bealszik az én gyerkőcöm is, így fürcsi halasztva. 8) Eddig tartogattam mint utolsó esély a lenyugtatásra, de úgy néz ki nem lesz rá szükség. :D Azért ha eljön a nyugis korszak nem azt jelenti, hogy nem lesz fürdetve a gyerek. :lol:
csillag25
 
 


Judy, bocs, de ez nem megy röhögés nélkül :lol: :lol: :lol:
Vihogok rajtad rendesen :lol: :lol: :lol:
Az a baj (?), pöttyet vizuális típusnak születtem 8)
Vendég
 


Mi még csak most fürdettünk:-)
Egyre jobban élvezi, meg utána a masszázst amit apa csinál neki. Szabályosan nyög és vigyorog:-) Meg kell zabálni.
Ő ma kitolta a fejét fel hason és megtartotta, megdicsértük nagyon és büszkén mosolygott:-))
Dehát ő egy hason született gyermek, a hasonlétezés a lételeme.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.02.23 21:21-kor.
Vendég
 


Judy
én pont ilyen megfontolásból nem adtam még szintén csörgőt a kezébe:-) Olyan intenzív a kézmozgása hogy mindig azt látom magam előtt hogy fejbe kólintja magát:) De még nem próbáltam ki mennyire fájhat :D
Vendég
 


Sziasztok!

nálam a sör nem válik be nem tudom meginni,így lassan csak tápszer lesz,mert nem elegendő a tejcsi...
Ráadásul szegény Márkó fürcsi után cicizett és ki is hányta azt...lehet megdobta a meleg mert elég meleg lett a szobában...vártam 1 órát aztán még 100 tápszert megevett.többet nem mertem adni neki,most bealudt...remélem nem lesz gond...

én tápszerből ha csak azt eszik akkor 130-160-at csinálok,de van mikor csak 100-at kíván...

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Gio: gratula, Maja még ilyet nem csinált.. kicsit aggódom is, ez a hason kitolt fejmegtartás még nagyon messze van nekünk.. :( pedig sokat van hason, csak úgy alszik pl....

Mi is most fürödtünk :)
És most csináltam a második adag kaját, mert 160ml nem volt elég!!! :shock:
Vendég
 


Maja milyen kis bélpoklos :D

Domi nagyon gyéren eszik mostanában, sokkal kevesebbet, mint korábban, azért csak hízik, úgyhogy nem parázok...

KépKép[/url]
domi06
 
 


Hát Dóri meg aztán végképp nem viszi túlzásba a kajálást....Én meg olykor ezen aggódom, hogy miért eszik keveset. Mondjuk már nem mérem minden étkezéskor mert akkor beüt a függőség és csak parásabb leszek

Vki szedi/szedte még ezt a More Milk kapszulát? Millát tudtam, de már ő sem szedi. Hugom most kezdte újra, de még nincs eredmény.
Vendég
 


Miért nem küldik már a nagyonbabás vonalzókat??
Vendég
 


Ha keveset eszik azon aggódunk, ha sokat akkor meg azon :)
Azért amit ma este evett Maja, tényleg túlzás.. 150ml vízből+60ml vízből készült tápi.. az szerintem durván sok.... mondjuk ha ezzel elaludna reggelig 8) azt bírnám!!
De most elmélyülten meditál a kishölgy, a lámpa szellemével :)
Vendég
 


nem tom, de én is nagyon várom a vonalzót, gondolom rengetegen kérték, lassan megy,....
Dóri babát is biztos jobban érdekli a környezete most, mint a hami... :D

KépKép[/url]
domi06
 
 


Gio, nemtom, én még meg sem rendeltem az új vonalzót... olllyan lusta lettem..
Vendég
 


Domi
igen, igazad van, eléggé el van foglalv a világgal mostanság az tény :-)
Kisfiad megnyugodott? Pihen már?
Vendég
 


már fél 9-kor beájult, annyira hulla volt, végigordította az egész napot, de olyan igazi hisztérikusan sírt egész nap, borzasztó volt....
Remélem kialussza magát, és holnapra jobb lesz....
Ilyenkor olyan idegbeteg tudok lenni, aztán meg szégyellem magam.... :oops: :cry:

KépKép[/url]
domi06
 
 


Ne szégyelld. Ez mindannyiunkat utolért már legalább 1x mióta megszülettek:)
Dehát emberből vagyunk mi is és mindenkinek megvannak a határai.
Vendég
 


Domi, a cérna mindenkinél szakad... aki azt állítja, hogy nála aztán sose, az hazudik!!!

Van vmi módszeretek a frissen kivasalt gumis szélű lepedő olyan összehajtogatására, hogy ne tűnjön felesleges munkának a vasalás? :evil: Ez a lepedő mindig kifog rajtam! :oops:
Vendég
 


Én is ezen gondolkodtam minap mikor kínkeservesen végre kivasaltam, de nem jöttem rá semmi okosra 8)azaz csak arra hogy legközelebb használatbavétel előtt vasalom csak ki és akkor rögtön fel is kerül a kiságyra:)
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: