Új privát üzeneted érkezett!

én használok fenistil KRÉMET szúnyogcsípésre ott ahol nem tudja lenyalni meg a szemébe kenni(kiprobáltam, csíp)
-remélem ez volt a kérdés(mert van más fenistil termék is ha joltudom)

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Csuppancs! Nem akarok hülyeséget írni, de valahol azt olvastam, hogy Fenistilt ne, mert sz@r. Hogy miért, már nem emlékszem. :oops: (allergiás reakció?) Helyette házi gyógymódot ajánlottak csípésekre. Na, bevallom erre sem emlékszem biztosan. (vagy ecet vagy szódabikarbónás víz.) Szóval kérlek ne hagyatkozz rám, majd lesznek nálam okosabbak... :oops:

Kép
Kép
molmar
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára norcogomorcogo 2010.07.06 16:54-kor.

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 

 
 

Sziasztok!

előszőr azt hittem rossz topikba jötem, annyi az új név :shock: jó régen jártam erre :oops:

Látom, már szinte mindenki babócája pörög-forog. Sokan már hozzátápiztok is.
Nem olvastam sokat vissza, mert esélyem sincs rá, de úgy látom csatlakozhatok Roncihoz, mint zúgolvasó, mert olyn ritkán járok erre, hogy csak erre a címre pályázhatok.
Egyébként ezúton is köszönöm Zuzmonak, hogy megkeresett a képek miatt.
Rólunk röviden:
Mi is eszünk már ezt-azt, felfedeztük a hangunkat ás a lábainkat. Sajnos az utóbbi időben elromlott az alvókánk és visszatértünk a 2 óránkénti szopira :roll: .

Sajnos mennem kell, de igyexem jönni és nem csak itt, de a gmailt is átolvasni.

Kép
csipike09
 
 


norcogomorcogo írta:Csilla! Fenistil mehet! Ti nem olvastok gmailt????? :roll:

Ezt mire írtad? Elvesztettem a fonalat. :oops:
zuzmooo
 
 


Halihóóó!

Csipike! Üdv újra. Most már nem ám eltűnni :wink: Kokonya még mindig nem jelentkezik. Elérhetőséget nem tud valaki?

Bea! Tényleg szuperek a vonalzók.

Szúnyogcsípés ellen (!) és viszketésre valamint oltás előtt, hogy az oltás helye ne gumósodjon be: ledum palustre 9 ch

Az én fiacskámmal nem tom mi lett... Elmentünk sétálni. Fél 12-kor evett, ugye ha 3 órával számoljuk akkor fél 3 körül ennie kellett volna. Séta után a barátnőm becsábított magukhoz, mondván, hogy van neki is bimbóvédője, nem is használták, majd lesterilizáljuk, maradjunk. Mondom ok. Egy hangja nem volt a drágámnak. 3 körül elkezdett nyüszizni, na mondom végre éhes. Megpróbáltam megetetni, de nem kellett neki, csak úgy túrta ki a cicit. Gondoltam a bimbóvédő, nem olyan mint a miénk, pedig látszólag tök ugyan olyan. Mondom gyorsan hazajövünk bár gondoltam, hogy végig fogja üvölteni az utat. Hát még az utcájukból sem értünk ki már aludt a gyermek. Hazajöttünk, kikapartam a babakocsiból betettem a kiságyba és még most is alszik. :shock: És én ismét egy görögdinnyével és egy sárgadinnyével járkálok :lol:

bellerreni
Eger
 
 


Zuzmoo Köszi a háti MT videót. Ez tök jó! És a háti lexit is jól mutatja. Nekem nincs elég gumi kezem, a vállam alighanem meszesedik (főleg a bal), majd megpróbálom így.
Csisza már sokan írták, nem annyira korhoz, hanem inkább súlyhoz kötik, 7kg felett nem igazán jó elől hordozni. Tehát marad a háton :D. Én is szívesebben vinném még elől, de 7,5kg felett jár. Nem bírom hosszan.
pammut
 
 


Boruska merre vagytok a Balcsin

Mán megint sikongat. Szétszakad a fejem (és az ablakok se bírják már soká)

Váááh, Ramiolgi, azt hittem, hogy van még egy nagylányod. Aztán eszméltem…

Bulcsú is hátibaba lett. Én soha nem hagytam és nem hagyom, hogy belenyúljanak a kötözésbe. Tudom, hogy kb hol kell lógnia a kendőnek, ha belenyúlnak, akkor már nem találom és ettől ideg leszek. Ne így segítsenek. Sokkal másabb mint elöl ölelgetni, iszonyatosan szabadnak érzem magam. Bulcsú meg csak kacag.

De nem most: mennem kell, mert gyogyi lett a baba.

zarja
 
 


Hello!

Nem tudtam írni, káosz volt ez a pár nap... Visszaolvasni még nemtudtam, de majd reafgálok, ígérem (bocsi)
Eszter sikogat, kacag, kiabál, magyarázz folyamatosan, élvezi, hogy van hangja, és ami a leghihetetlenebb: KÚSZIK!!! A buksiját furcsán tartja, és mérgelődik közben, olyan tündéri... :D :shock:

Nagyon gondolkodunk, hogy HA a páromnak lenne biztos munkája, és HA vhogy tudnánk házat/lakást venni, visszaköltöznénk Veszprém megyébe. Kapolcsra v környékére mennék szívesen... Ennek, hogy albérletből albérletbe vándorlunk, nincs sok értelme. Két kezemen nem tudom megszámolni, hány helyen laktunk már.. Manócskával ez már nem járható út.

Holnapután utazunk haza, nekünk most ez lesz a nyaralás.

Holnap 4hós oltás. Kicsit aggódok,nehogy belázasodjon.38C alatt ti adtok lázcsillapítót v csak hűtőfürdő?

Felhívtam a haemangióma szakrendelést tegnap, hogy a bórgyógyászatról küldtek, h kérjek egy KÖZELIi időpontot. Aug. vége, azt mondja. Mondtam milyen fontos,mert nagyon kényes helyen van a haemangióma, stb stb, így kb 10 perc kérlelés után AZNAP mehettünk... Semmi teendő nincs, a fagyasztástól eltekintettek, nehogy kisebesedjen utána, fél év múlva kontroll, vérzés, sebesedés esetén azonnal. Ezen is túl vagyunk :)

Niki
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szana80 2010.07.07 20:44-kor.

Kép
Kép
szana80
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ézsóné 2010.07.06 19:27-kor.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


szappanoperás zugolvasó mondjon le!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil:

Edit

Kép
ézsóné
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ézsóné 2010.07.06 19:27-kor.

Edit

Kép
ézsóné
 
 


8) 8) 8)

Edit

Kép
ézsóné
 
 


Húú, nem jó ilyen későn jönni, mert sok hozzászólás helyén csak pontokat látok. :shock: :oops: :)

A múlt heti talin Balázs rájött, hogy milyen jó a nyüzsgés és a nagy társaság. Azóta folyamatosan menni kell vele, itthon sehol sem jó, csak a kamrában és a garázsban. Ezeken a helyeken van nálunk a legnagyobb káosz és ő is itt volt a legkevesebbet eddig, szóval van mit nézni.
Csütörtök óta minden nap megyünk valamerre, ennyit még nem mászkáltam vele összesen szerintem..

Niki! Nagyon ügyes Eszter!! :) Bazsu is próbálkozik, a fejét leteszi a popsiját meg feltolja és próbálja a fejét előre tolni... :lol:

Zsó, te csináltad a borsófőzeléket is? Nem is tudtam, hogy már ilyen hamar lehet adni azt is. Fagyasztottam le B.-nek saját termesztésűt, de csak tél vége felé terveztem odaadni.

Megyek visszalapozok, mert a többit elfelejtettem..
:oops:
Vendég
 


Hát ezek a pontocskák nekem sem túl szimpik :shock: :x Na mindegy.

Így nem tudok mihez hozzászólni :roll:

Jó éjt.

bellerreni
Eger
 
 


Egyenlőre nem nagyon tudok írni. A telefonom szarul tördeli az oldalt, nem tudom a pöttyöket bejelölni és nem hozza fel a hozzászólás ablakát. :( Méltó befejezése egy pocsék napnak. Holnap megpróbálkozom újra.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vicky79 2010.07.07 08:36-kor.



vicky79
 
 


Sziasztok,

Itthon vagyunk vegre, csak nehezen tudok netezni, mert a net kisse problemas.

Sok intezni valo van, rohangalas, haz kereses, pakolas, pakolas, pakolas, elegem van... Estere mar csak kovalygok mint egy zombi, es masnap minden kezdodik elorol. Na de en mazohista allat meg elvezem is a dolgot :) Jaaaj es hogy milyen meleg vaaan hat imadom.

Valamennyire visszaolvastam, de csak kicsit... :oops:

Edit, sokat gondolok rad, es nagyon szoritok nektek.

Tali naon kafa lehetett, irigyirigyirigy.

Majd meg jovok ha enged ez a fostos net.

Kép

Kép
editmk
 
 


Jajj, Reni, olyan ari vagy, h hiányzom :P
Az igazság az csajok, hogy már 5x jönni akartam elköszönni tőletek, de még arra se fussa az időmből. Szal az van, hogy Ádám nappal NEM!!!alszik. Fölkel reggel 8 körül, 12-13 között rajtam alszik fél órát és legközelebvb este 8kor. Meg a másik hármat is szórakoztatom, meg főzök, stb, szal nincs időm ide jönni, nem tudlak követni benneteket, nem is tudom ki-kicsoda. Talira Nórihoz majdnem elindultunk, de belegondoltam, h 4 gyerekkel odamegyek, Nóri lemond :P meg a nagyoknak nem lett volna társasága. Bizony vannak napok, h a hajamat tépem én is. Meg rossza abezártság, mert ennyi lurkóval nem tudom hová mehetnék egyedül :( Na szóval legyetek jók!! Talán ha befejezik az Üvegtigris 3 forgatását, meghírdetem itt a talit, akkor találkozhatnánk. Reni írj privit gyomor ügyben, értekezünk golyókról. Vagy ha bárkinek hiányoznék privit hamarabb olvasom.

Puszi mindenkinek

Kokonya Móni
kokonya
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kép dicséreteket.
Zarja jót mosolyogtam a hozzászólásodon. :D

Kakti: milyen az a HA pép? Ezt így kell kérni a gyógyszertárba? Az ilyen dolgokhoz én tiszta hülye vagyok. Lehet, hogy én is vennék. Az én lányom bélpoklos.

Tegnap extrán rossz napom volt, a gyermek úgy döntött, hogy a kevesebbnél is kevesebbet alszik.



Még egy kérdés: ki használ 0-18 kg-ig használható gyerekülést? Ha valaki használ akkor milyet? Gondolkodom, hogy veszünk egyet csak megakadtam teljesen.

Olgi
ramiolgi
 
 


sziasztok:
milyen keveset írtatok!!!! :wink:
funky:
a zöldborsófőzi:univer bio(ilyen is van,kivi vagyok, h. ami nem bio az milyen és miért nem az???)
én próbálok minden napra főzni, csak a Mirci nagyon szereti az uj izeket, ha valaqmi ujat kap, abbol bezabál, a répafőzimen meg elnyammog de már nincs nagyon oda érte.
így gyakran befigyel egy kis üveges kaja
és, képzeljétek, itt kismaroson nem nagyon lehet kapni normális babakaját(krumpli, répa, öszibarack, alma, meg borsó...csak ilyen össze-vissza drága xarokat amiket nem vesz senki és xar is)
ugyhogy rá vagyok kényszerülve a főzőcskére.
leírom a repertoárt :D -csak úgy..
-sok sárgarépa kevés krumplival, táppal főzelékesre csinálva
-sok krumpli kevés répával(csak a szine miatt :wink: )sósan(védőnő mondta h, 1 ici-pici so mehet izfokozás gyanánt))
-alma
-alma +öszibarack egy nagyon kis cukorral(mer elég xar idén az öszibarack)
üvegesből:
-őszibarack
-répa
zöldborsó
-meg valamilyen krumplis cucc, de mivel krumplit ugyis tudok főzni azt már nem veszem
egyszer evett már szilvát-üveges(a védőnő azt mondta h. hülyeség ennyi idösen, pedig az üvegre 4 hó van írva)
vettem már 1 körtét-üveges,de nem adtam oda
nemsokára kóstoltatok paradicsomot(átpréselve-védőnő mondta)
dinnyét(apám engem is azzal etetett 4 hosan)
-ja és egyszer kóstolt már meggyet kiprobálásképpen
ez napi bontásban azt jelenti:
táp-gyümölcs-táp-fözelék-táp

unatkozom, mert a lányom visszatért a régi kerékvágásba és jokat alszik.

zsó
Kép
pcd1985
 
 


ja ami nem jött be:DM-es krumpli+cukkini meg a sütőtök körtével almával üvegesek....

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Sziasztok!
Én is "zugolvasó" módban vagyok már jó rég óta.
Bekapcsolódni esélyem sem volt, hisz nekem babám még nincs, nyár végén szeretnénk elkezdeni a baba projektet.
Amiért írok, mert sajnálom hogy átmentetek zártba, de meg is értem.
Bár azzal, hogy ide írtatok, vállaltátok, hogy mindenki belelát az életetekbe, és nem értettem miért volt baj, hogy ezt valaki beírta.
Azzal, hogy én olvaslak benneteket, sokaknak segítetett, mert a trükkjeitek, praktikáitok nagyon jók.
Én élveztelek olvasni benneteket, igaz írni nem írtam volna soha, de szerettem volna elmondani, hogy nem egy zugolvasó követi az mindennapjaitokat.
A minap például Zarja segített nekem, mert egy babának begyulladt a szeme, és itt olvastam a szemvidítófűről, és ő kedvesen leírta hogy is kell használni, így pár kisabának tudtam vele segíteni.
Még annyit, hogy a babáitok mind gyönyörűek.
Nóri pedig sok anya példaképe lehet. Ahogy helyt áll a 2 picivel, ahogy felfogja az egész anyaságot, a felkészültsége, a taplraesettsége ... szerettem őt olvasni.
Kakti a te felháborodásodon lepődtem meg a legjobban. Azt írtad, hogy téged zavar, hogy mások olvassák az életeteket. Nem rég viszont a blogodban arról panaszkodtál, hogy nem írnak kommenteket, és rosszul esik, hogy a ti életetek nem érdekel senkit. Ez nagy ellentmondás, és nem tiszta. De ez a te dolgod, ismeretlenül nincs jogom bárkit "leszólni".
Elnézést hogy írtam ide, mindenkinek további sok boldogságot és örömet a babákhoz.
nage
 
 


én meg itt LÚÚÚZERKEDEK :(

zsó
Kép
pcd1985
 
 


ugy érzem magam mint akit lezartak a taroloba

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Zsooooooooooo!!!!!!!!!!
Lepj be a gmail-re, a piszkozatoknal tessek olvasgatni. Most!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


mindent tudok, mégse vagyok ott ahol szeretnék :oops:

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Ird meg nekem privire itt, hogy mi a hiba, okes?
Orvosoljuk.

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


Zsó!

Helyed tudod hol van, tessék gyünni át!

Nage!

Szerintem mindenki tisztában van azzal, hogy olvasnak minket. Ez egy nyílt fórum. De mi már többet jelentünk egymásnak pusztán egykorú gyerekek szüleinél. Sokakkal barátok lettünk. Így teljesen más hangnemet engedünk meg egymással szemben, szidjuk a férjünket, anyósunkat, szomszédot. Ám ezek már kimerítik a nyílt fórum adta biztonság határait.
Nehéz megfogalmazni ezt, én is volt, hogy beleolvastam más fórumokba, de valahogy nem éreztem tisztességesnek, hogy én olvasom őket, ők meg nem tudnak rólam semmit.

Én nem érzem úgy, hogy nem voltunk barátságosak a csatlakozni szándékozókkal. Tényleg van, aki alig 10szer szólt hozzánk, mégis befogadtuk. Első szóra adtunk elérhetőséget a gmailes levelezéshez, ahol mindenkinek a címe, telefonszáma is megtalálható.

A mai világban sajna vannak olyan emberek, akik visszaélnek ilyesmivel. Pl ha tudja azt is, hogy adott ember ott lesz egy talin, a címe is megvan, simán be is törhetnek hozzá!!!

Jó, ez elég kifacsart dolog, de akkor is!

Én magam legalább 4olyan lánnyal találkoztam, aki ismert blogról-fórumról szedte le mások képeit és állította róluk, hogy a sajátja. Volt olyan, aki 1éve irkált, mire kiderült. Az igazi édesanya pedig bizonygathatta, hogy övé a gyerek! :shock: :shock: :shock:

Valóban, amikor ide írni kezdtünk, mindenki tudta, hogy ez egy nyílt fórum. De azt nem tudhattuk, hogy ilyen erős közösség alakul ki nálunk és ennyire megszeretjük egymást.

Ez a topic itt marad. A személyes dolgainkat megbeszéljük zártan. Olvasótábor nélkül.

Ide pedig vagy jön egy új nemzedék, aki valami miatt nem akart, vagy nem mert csatlakozni, vagy visszaminősül annak, amire született. Tanácsadó topicnak 2010. februári babák szüleinek.

Itt nyitva áll az ajtó minden barátkozni, beszélgetni vágyó édesanya előtt. Mi pedig a személyes mondandónkat otthonosabb környezetben beszéljük ki ezután!

Csak kívánni tudom az utánunk idetévedőknek, hogy legalább olyan társaságuk legyen, mint a mienk most!

Nóri
Kép
Kép
norcogomorcogo
 
 


Bea:ment PÜ?

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Nage: hát így alakult, ha lesz majd babád, tuti, hogy megtalálod azokat akik segíteni tudnak. De mindig ésszel válogass a jótanácsokból, amire a szíved nemet mond, meg se halld. Különben úgy jársz mint én.

zarja
 
 


Zso: nem jott semmi.

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


sohaj,sohaj :twisted: :twisted: :twisted:

zsó
Kép
pcd1985
 
 


Nóri : Igazad van, ezt így nem gondoltam át. Teljesen jogos amit írsz. Észrevettem hogy jó kis csapat forrt itt össze, ez is az egyik ok, hogy jó ebben a topikban olvasgatni. És jó ötletnek tartom a gmail-es megoldásotokat, mert így a személyesebb dolgokat mindig oda írtátok le.
Amiket pedig írsz, hihetetlen. Régebben már írtál ilyesmiről, felfoghatatlan hogy mikre nem képesek egyesek.
Nem is éreztem fontosnak hogy írjak,(messziről jött ember azt 'ír" amit akar) nekem jó volt az olvasó üzemmód, csak meglepett most a kifakadás, egy általam ártalmatlannak vélt hsz miatt. De nyalván ti tapasztaltabbak vagytok, és jobban átláttok dolgokat. Meg a férj témával kapcsolatban nem biztos hogy le kellett volna írnia a véleményét. :S
De mindenesetre köszönöm, hogy ezt így összefoglalva leírtad nekem!

Remélem a társaságotok csak erősödni fog. (:


Zarja: Nagyon szépen köszönöm, igyekszem majd. Bár már ott tarthatnék. (: Már elég régóta dolgozik bennem, hogy szeretnék egy babát, emiatt is kezdtem el babás fórumokat olvasgatni, de eddig sajnos nem voltak adottak a körülmények.
Privátban írtam is, nagyon tisztelem a kitartásodat, remélem bárminemű problémám adódik, lesz ennyi erőm, kitartásom véghezvinni azt, amit elterveztem.

További szép napot nektek!
nage
 
 


Megkaptam, valaszoltam is!

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


Sziasztok!
Még teljesen új vgayok itt közetetk,én is már nagyon régóta olvasgatlak titeket.
Mi a gyermekáldást jövöre tervezzük. Idén lesz a lagzink:)
Nagyon sok és fontos dolgot tudtam meg itt töletek,remélem majd hasznát is veszem!!!!
Senki ne sértödjön Nóri nekem te vagy a favoritom,nagyon ésszerű és kitünö tanácsokkal látod el az anyukákat!!!!
Lanyus
Vendég
 


MÁSODIK FELVONÁS

Kedves februári kismamák és kisbabák!

Ahogy látom, a régi topiklakók elköltöztek zárt keretek közé.

Jók voltak, aranyosak voltak, de így döntöttek. Bár a felháborodást én sem értem igazán, hiszen egy nyílt topik aktivistái voltak. Gondolom, nem csak nekem tűnt fel, hogy a 30 ezer hozzászóláshoz közel 500ezer kattintás kapcsolódott.
(A nem aktív részvétet netes körökben RO üzemmódnak hívják.)
Kérem szépen ez már a 21. század! Tessék elfogadni ill. felfogni, hogy a nyílt tartalmakat bárki olvashatja, láthatja.

Szóval, jó lenne, ha lennének újak, akikkel meg lehetne beszélni a februárban született kisbabák ügyes-bajos dolgait. A tavalyi statisztikák alapján kb. 8ezren vagyunk az idén is, akiknek februárban született gyermeke.

A szülést már túléltük, sőt az első 4-5 hónapot is magunk mögött tudhatjuk.
Első kisbabásként millió kérdésem lenne pl. hozzátáplálás ügyben és még sorolhatnám a témákat. (a szúnyogok ellen sem igazán tudom, hogy mit csináljak/csinálhatok)
A férjünket, szomszédunkat ráérünk szidni majd egy fél év múlva

:D
Mari vagyok és van egy februárban született kisfiam
dumm
 
 


Sziasztok!

Üdv Mari, Lanyus, Nage!!!!!

Akkor hajrá második felvonás!!!!!

Három kisfiam van, Botond 8 éves, Csongor 5 éves és Marci pedig február 16-án született. Szívesen csatlakozom én is a csapathoz. Nagyon kedveltem szinte mindenkit az eredeti társaságból, sajnálom, hogy így döntöttek, de hátha néha-néha visszanéznek még közénk!



:D

Üdv: Meskete
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok újak! Kár, hogy nem kicsit előbb jöttetek, 1 hónapja is csatlakozott hozzánk pár új anya és baba, velük (is) már azóta is többször találkoztunk. Jó lenne, ha újra belaknátok a fórumot, ha tehetem, néha "rátok nézek".

Üdv.!
ktc
 
 


Hahó Meskete!

Na, fog ez menni így is! :D

üdv.
Mari
dumm
 
 


Csajok, szerintem no problem. Úgy látom az élet megy tovább. :D MINDENKI megtalálja azokat, akikre épp akkor szüksége van. Ti is!

zarja
 
 


dumm: Én is vissza szoktam néha nézni, mert van még a babaneten olyan fórum ahová írogatok. A szúnyogcsípés megelőzésére nekünk nagyon bevált a galaktiv bio. Ez egy szúnyogriasztó.

Jó egészséget a többi februári babának is.



vicky79
 
 


Én is olvasgattam itt,csupán azért,mert szimpatikus volt a társaság és rengeteg tapasztalattal rendelkezik némely ex-topiklakó.
Nálam se a kukkolási vágy játszott,csak néha jó volt olvasni,mások hogy látják azokat a problémákat,amikkel én is küszködök esetleg.

Én csak azért nem írtam soha,mert nagyon összeszokottnak éreztem a csapatot és tuti kívülálló maradtam volna,legalábbis a saját szememben... :oops: :oops: :oops:Bár hazudok, egyszer írtam,mert értesíteni akartam az ittenieket,hogy egy közös ismerősünk,Fanni megszült és senki nem reagált rá...még a jó hírre sem...
Azonkívül én egy másik topikban megtaláltam azokat az embereket,akikkel egy húron pendülök...ide tényleg csak a kíváncsiság hajtott,no nem az iránt,hogy kinek hogy zajlik a magánélete...és ebben nagyon igaza van Nórinak,hogy azt nem itt akarják megbeszélni...szóval én hivatalosan is szólok nektek,leendő topiklakók,hogy ezek után is benézek néha,hátha van olyan dolog,amiben tudunk egymásnak segíteni.

Az én lányom januárban született,31 hétre,tehát korababa.
Első gyerek,de van némi tapasztalatom,évek óta csecsemőotthonban dolgozom,így a gyerkőcök sok újat már nem tudnak mutatni... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Piki: igazán írhattál volna korábban is. Mivel csecsemőotthonban dolgozol, biztos te is tudtál volna nekünk segíteni ...

Attól, amiket mióta elköltöztünk írogattok, nekem nagyon "magyarázom a bizonyítványom" érzésem van. Mindig is volt olyan, hogy átsiklottunk véletlenül egy-egy hozzászóláson, viszont aki tényleg közénk akart tartozni, azt tárt karokkal fogadtuk. Nem hiszem hogy emiatt támadni kellene minket.
zuzmooo
 
 


Szó nem volt támadásról...és bizonyítványt se magyarázok,nincs miért ugyanis.
Csupán azért írtam,mert az esetleg utánatok jövők még új társaság lesz,akikkel hasonló korú gyerekem van és talán tényleg szót tudunk érteni bizonyos dolgokban.
De már kezdem bánni,hogy írtam... :?

piki
 
 


Piki, ne bánd hogy írtál. Biztos én értelmeztem rosszul és tele vagytok jószándékkal ;)
Remélem jön helyettünk sok jó ember akikből hasonlóan jó kis társaság alakul.
zuzmooo
 
 


Vicky!

per pillanat sehol nem lehet kapni.

Hozzátáplálás???
Hogyan kezdjek hozzá???
Annyi szart összeolvastam már, de a gyakorlatban el sem tudom képzelni.

Előbb szopik, aztán kap vmi cuccot vagy fordítva.
Van most ez a trend, hogy nem turmixolunk, rögtön darabosat adunk.
Gondoltam, ez oké, ha van foga, de az okosok azt írják, hogy akkor is széttudja nyammogni, ha nincs fog. (Igaz a nagyapám is megette a kiflit fog nélkül, bár volt 80 év tapasztalata.)

És mennyit kell ennie?

Jó, tudom, hogy előbb-utóbb fog ez menni, csak most még elképzelhetetlen.

Napközben ti hol tároljátok, ha nem alszik? Nincs babaszék, nincs járóka. Lerakom a földre, onnan legalább már nem tud hova esni, de azért jókat koppan a feje. (Van alatta matrac egy ideig)

Oltások? Bárányhimlő elleni?? Tapasztaltak véleménye érdekelne. Még ellene vagyok, de meg lehet győzni.

dumm
dumm
 
 


szét tudja -természetesen
dumm
 
 


dumm: A szúnyogriasztót nézd meg esetleg dm-ben vagy gyógyszertárban. Hátha. Én a hozzátápit kóstoltatással kezdtem két étkezés között. Utána meg egyre többet evett és így később kért enni. És egy idő után már kiváltott egy étkezést. Én nem adattam be a bárányhimlő elleni oltást és nem is tervezem. Barbus is sokat van a szőnyegen, de nincs az a szőnyeg amiről le ne fordulna. Sokszor koppan a feje a parkettán.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Piki! Én nagyon örülök neked! Egy tapasztalt szakember sokat segíthet!
Nagyon édes Sára! Ahogy látom szépen fejlődik, méretre sem tűnik sokkal kisebbnek! Megkérdezhetem miért lett koraszülés?

Dumm/Mari! Hozzátáplálás: Attól függ, ha az a célod, hogy kb egy éves korára elválaszd és minden szopit kiválts kajával, akkor előtte kell megetetni, majd, ha a kóstolás után még igényli, akkor utána szopi. Így, ahogy nő az egyszerre megevett mennyiség, egyre kevésbé fogja alkalmanként még a szopit is kérni utána, vagyis előbb-utóbb kiváltod az adott szopit. A másik verzió, amit inkább az igény szerinti szopiztatás támogat, hogy nem veszel el szopit, továbbra is akkor szopik,amikor kér, de a fő étkezési időkben, amikor a család asztalhoz ül, ő is jön és kóstolgat. Nálunk az utóbbi vált be minkdkét fiúnál. Itt is előbb utóbb elhagyja majd a napközbeni szopikat, hiszen itt is természetesen nő majd az elfogyasztott étel mennyisége, tele lesz a pocak. Hogy darabos, vagy nem az a gyerektől függ, melyiket fogadja el, kedveli inkább. Nekem a két nagyfiam tűz és víz, mindenben ellentétek, testalkatban, lelki alkatban. Boti egy békés nagy mackó, Csongi pedig egy izgő-mozgó kismajom, egy percre nem áll meg. Boti szépen, nyugodtan elfogadott mindent, amit a szájába dugtam, üveges, nem üveges, pépes nem pépes, mindegy volt, csak kaja legyen! Na, Csongi meg szinte semmit. Ugyanígy februári születésű, így augusztus tájékán kezdtük a kóstolgatást, a pép és a kanál láttán szó szerint undorkodott, lökte ki a kezemből, grimaszolt stb.. Mit volt mit tenni kipróbáltam darabos formában. Az őszibarackból kb kis körömnyi darabokat törtem le és tettem az etetőtálcára. És bevált... a gyerekem elkezdett enni.... Úgyhogy mindennel ugyanígy tettünk, répadarabok, krumplidarabok, sütőtökdarabok és darabok és darabok és darabok midenből........Majd kapott a kezébe műanyag kisvillát (ikeás) és azzal szúrkálta fel magának. Nekem könnyebb volt egyébként ez a verzió, hamarabb ette ugyanazt, mint mi.
Az, hogy mennyit kell ennie, mennyivel éri be, szintén gyerekfüggő. Botinak egy éves korában kevés volt 1 banán, simán benyomott kettőt is egyszerre. Csongor pedig egy fél őszibarackkal megelégedett uzsira. Úgyis látni fogod milyen kedvvel eszik, nyitja-e a száját, tetszik-e neki, kér-e még. Ha nem ne erőltesd, úgysem fog többet enni!

Tárolás! Hát hol is lenne máshol, mint kézben! :D Akárhanyadik gyerekem, ugyanúgy mindegyiket cipelem. Nagyon keveset van el a földön, 10-15 perceket nézeget max. Sokkal jobban szereti, ha nézheti a nagyokat, jár a keze-lába, kurjongat, amikor a nagyok bírkóznak, rohangálnak. Pedig ő is mozgékony, szépen forog oda-vissza, hason emelgeti a fenekét és löki magát előre, de ez nem elég érdekes, a függőleges helyzet jobban tetszik.

Oltások! Én a kötelezőkön kívül az agyhártyagyull. ellenit és a Prevenart adattam be. Se rota, se bárányhimlő. Utóbbi két betegségen egyébként Boti és Csongi is gond nélkül átesett. Nem vagyok szakértő, de azt gondolom, ha néha-néha megdolgoztatjuk az immunrendszerünket és találkozik egy-egy betegséggel, ami ellen saját maga állítja fel a védekező képességet, az hosszú távon csaj jót tehet, lehet nem jól gondolom.

Na, mennem kell, felébredt Marci!

Üdv: Meskete
meskete
Őrbottyán
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: