Új privát üzeneted érkezett!

halihó

köszi a gratulákat lányok. :)

én nem örülök mit ne mondjak (nekem semmi sem jó :lol:), mert ha nem alszik, akkor egy mp-re sem vehetem le a szemem róla... :? odamászik a kisasztalhoz, feltérdel, aztán rugózik egyet és áll. matat a kezével, veri az asztalt majd 2 perc múlva rogyadozni kezd és mikor megunja, elengedi magát és esNE el a fenébe, ha nem lenne mögötte a kezem, hogy elkapjam... jáááááááááááj.

zsu, szilveszteri mátra óóóó de irigyellek... meg masszázs... mikor lesz?

örülök, hogy mindenkinek jól teltek az ünnepek. :) én elhatároztam, hogy ez volt a utcsó itt töltött karácsonyunk, mert ez így nem buli. egyetlen csomi nem jött meg, mert a "hó" miatt leállt a posta + 24-30-ig zárva van úgy összességében amúgy is... elég szívás volt ez így, hogy minden kaját, sütit én csináltam, lehet ez csak nekem gáz, de így elég idegesítő volt, hogy folyton azon agyaltam, hogy no most mit reggelizzünk, ebédeljünk, vacsizzunk, mi legyen a desszert... gondolom ez másnak fel sem tűnt, milyen segítség az, ha legalább egy ebédet átvállal vki a családból... :oops: vagy ha nem kell beiglivel bajlódni, mert csak úgy van... :lol: mindegy, egyszer ez is kellett, de jövőre tuti hazamegyünk.

ja 24-e nálunk tök kaotikus volt, hiába sütöttem 23-án egész nap, egyszerűen nem lettünk kész semmivel 24-én estére... a leves kész volt, a 2. nem... mondjuk ez azért is volt így, mert Peti reggeltől kb 4ig semmit sem aludt és hol apa díszítette a fát, én fogtam Petit, hol én főztem és ő fogta... szóval borzasztóra nem haladtunk... :? na de mindegy is, tényleg, tanultunk az esetből. :)

csöpplány, tök jó kis ajándékokat kapott Balu is!

zsu, a playboy-on jót röhögtem. :lol: bolond vagy te! :) :)

mucus, tök jó, hogy rendeződni látszik a két tesó kapcsolata... :)


ja új hepp: csak a férjemnél alszik el. :shock: nálam visít, pedig hulla álmos, ő felveszi, 5 perc és alszik... :lol: nem tudom, mi lesz holnaptól, ugyanis újra munka, egyedül leszünk... :oops:

zsu, olvastam, hogy puffadást is okozHAT a fogzás... :shock: amikor Peti fenn volt (van) 2 órát éjjel, tök dagi a hasa is... :? Viburcol kúpot ajánlják... most ő áttért a 3x-4x kelésre... változatosság gyönyörei... :D asszem ez jobb, mint mikor 2 órát fenn van hajnalban... :roll: inkább ezt választom, ha lehet... :D (persze inkább a 0 ébredést, de asszem az nem opció)
nálunk 1,5-2 hónapig ment hátra, mikoris megindult előre is... :) azóta meg mint a csík, úgy rohan. a mászás nem is vészes, abból nem dől el, de ez az állandó felállás... :evil: a falnál is csak tápászkodik, a hűtőnél, a sütőnél is, mindenhol... :)

kriszta, nálunk is a papír a nyerő... :lol: a lasztijára rá se néz kb meg a többi ajira sem... a gitár (nagy), a szemetes meg a mérleg lefoglalja 1-2 percre amúgy semmi. megy térdelni...

csöpplány ez a hozzámmászik és rámmászik ismerős... :D csak el is dől folyton az idegesít. mindenre fel a kezet és bámm, oldalra. melletted aludt Balu reggelig? az komoly!!! hogy csinálja? ma pl 6kor kelt, elkezdett szopizni, próbáltam fekve de ott ficergett végig, rugdosta a hasam, egy percig sem tudtam (tudtunk) pihenni... :? meg ha leteszem magam mellé mindig hasra fordul és elmegy... hiába álmos.

na lépek, vacsizunk... kinél van már munka? nálunk most holnap-holnapután van... :(

hibernia
 
 
 


na én is 2x küldtem, de törölve :lol:

hibernia
 
 
 


Hibernia, kemény karácson lehetett!!!
Sajnálom nagyon. Tény hogy jó mikor azért 1-1 ebédet le vesznek a lábadról de mi el ettük voln a3 anpig amit csináltam szerintem, bár az nem épp ünnepi, tudom :D
Beiglit meg nem szeressük :oops:
De én csak 1 napra csináltam de kicsit kivoltam ráadásul Gabi is extra nyügi volt, ha anyukám nem jön át pénteken hasonlóan jártam volna mint ti....

Viburcol nekünk is van de én nehezen veszem rá magam a használatára, mert azt hiszem csak max 4 napig lehet egyhuzamban használni.

Csöpplány ti milyen homeós cuccot szedtek?

A kamilla teát hogy csinálod Balunak? MEnnyi vízbe mennyi filtert mennyi ideig áztatsz?

Szerintem frankón lehet anyamánia a háttérben, ilyen korban jön a szeparációs félelem 7-8 hónapos (vagy talán 8-9) fene se tudja pontosan, plusz egyénileg is változhat de én úgy olvastam hogy ez ideig óráig csak rosszabb lesz aztán majd javul
NA most biztos sokat segítettem :oops:

Orsi te mikor meguntad a iúknál a nem alvást milyen módszert vetettél be?

Kriszta hát igen, sok ajándékot kapott Gabi nem is örülök neki annyira, felelőtlenül azt mondtam egy család 1 ajándék de még ez is sok :oops: Pedig ennél kevesebbre nem tudom húzni a limitet... ráadásul mondtam mindenkinek, hogy módjával, 3 hónap és névnapjará 2 hónap és szülinap..júniusban meg bérelhetünk egy raktárat :roll: Na mindegy. De a családban ő az egyedüli kisbaba mind a két oldalról így nyomják az ajándékokat, majd ha lesznek tesói meg uncsi tesói korán sem fog ennyi mindent kapni mert nem bírná senki pénztárcája, csak attól félek akkor jön aféltékenység.. húú basszus nehéz. A lényeg hogy a család kordában lesz tartva mert nem szeretném, ha állandóan ajándékhalmazt kapna

Most fektettem le tökit... kivi vagyok az estére... pontosabban már túl lennék rajta :roll:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

nayukám csütörötökön jött át segteni. Kicsit k.o. vagyok, bocsi :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Megint off leszek egy darabig. :oops: :( Mindkét gyerek köhög,lázas,hány már 3.napja.Már ab-t szednek..... :x

KépKép
Kép
mucus75
 
 


mucus sajnálom. :( szegénykék... :(

zsu, nem szeretitek a beiglit? :shock:
hát igen, gabesz el lesz látva játékokkal... :) viburcol nem jött be? :( most hozatok otthonról épp...

ja mi ma follow on tápszert vettünk, 6 hótól adható, több benne a vas. fosok a vashiánytól, gondoltam kipróbáljuk. holnap. ad már ilyet vki?

hú vmit akartam még... :roll: vmi hozzátápi... ja igen... kínos kérdés... nálatok milyen a kaksi? :roll: nálunk tök kemény... :? nem sötét olyan kis világos, de nem a peluson van, hanem így rátapadva a fenekére... :oops: :oops: ezt így most hogy? jó ez?

illetve nálunk tök kattog Peti válla... :( ez normális? így roppan...

no jó éjt!!!

hibernia
 
 
 


Hali!

Sajnálom Mucus, kitartást az ápoláshoz na meg mielőbbi jobbulást :D

Hibernia, bejött a viburcol nálunk, csak az nem adható sokáig ergo én bizalmatlan vagyok. Kiváncsi vagyok Csöpplány mit adhatott Balunak.
Mindenestre jól teszed, hogy hozhatsz mindig jó ha van otthon. Pl náthára is jó.

Kaksi: nekünk is "kemény" nem darabos, pürés de rátapad a popeszra bőven. Egy komoly massza az egész :D Már ha van egyáltalán :roll:

És hát ja se Gabi (férjem) se én nem szeressünk a beiglit... érdekes tudom, nem sok ilyen emberrel találkozni Mo-n :lol:

Amúgy akartam még írni, hogy Gabi is nyög, nyugi
+ kattok, én is be voltam sz@rva tőle, de mondta a védőnő, hogy fog is ropogni mert most járódnak be az izületek/porcok.

Köszi az infókat, Gabi kb 1- 1,5 hónapja 4kézlábazik és megy hátrafele. Akkor talán lassan elindul előre.

Amúgy nekünk előtte volt minikúszás de azt hamar megunta. Akkor még előrefele ment..aztán 4kézlábra állt és elindultunk hátra :D

Csöpplány: Nektek volt hátramenet? Vagy rögtön előre mentetek?
Ezt a könyvet kaptam , imádom :D

http://bookline.hu/product/home.action?id=49926&type=22

A masszázst nem tudom még mikor kapok, igazából egy wellnes kp szolgáltatásai közül választhattam tetszésemre, én ezt választottam :D Aztán a férjem és a tesója leszervezik, de a részleteket nem tudom. Viszont alig várom.. 75 perc mhhh :D

Mátra is jó lesz remélem, bár kicsit félek Töki hogy bírja, de 1-2 hét alatt bármi is lesz csak kiheveri, az az 1-2 hét meg megéri..kis firss levegő, kiszakadás innen. Na meg Tökesz is szokja hogy biza nem otthon vagyunk állandóan :)

No megyek!

Szép napot mindnkinek
Hibernia kitartást, hogy bírod apa nélkül??

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


JA, van egy ajándék még ami nagyon bejön, kaptam egy korszerű mondókás könyvet az a címe, hogy akinek a lába hatos.

Egyik kedvencem belőle:

Ez az orrom
Ez a szám
Ez a cuki frizurám

Ez a fül,
Ez a has,
Ez az ököl ami vas

Ez a boka
Ez a toka,
Sokat eszem az az oka

:lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Sziasztok!

Hibernia:Huu,nálunk ilyen esés nem volt.Inkább csak kibillent az egyensúlyból.Ha elfárad simán leült a popójára :? Hát így tényleg nem lehet egyszerű.
Nekem azt mondták hogy ahol fel szokott állni ott párnázzam körbe,mert ha folyton elkapom mikor esik akkor megszokja hogy úgy se üti meg magát,és nehezebben tanulja meg hogy kell önállóan leülni.
Akkor ezek szerint nem kaptad meg a csomagot még.Na hátha helyreáll nálatok a rend és járni fog a posta is.
Tényleg nagy segítség hogy nem mindent neked kell csinálni,van segítség,vagy átjön valaki figyelni gyerkőcre és tudsz jobban haladni.
Nálunk is Balu csak apánál alszik el.Elalszik nálam is,de akkor nem lehet letenni mert rögtön felkel :D Apa simán el tudja altatni a kiságyban is :)
Sík felületeknél Balu is feláll és ott tényleg esik is nagyokat,meg megfejeli amiben épp támaszkodik :? Ezellen szerintem nincs mit tenni :?
Igen,mellettem aludt reggelig Balu :) Valahol jó volt,de nem akarom odakapatni :? Balu ha álmos akkor simán fekszik mellettem,ha ébren van akkor is először csak magyaráz,aztán vagy visszaalszik,vagy felül,elkezd tapogatni :lol: Elmászni nem szokott mellőlem,csak rámmászik,feláll, tépi a hajam meg ilyen ínyencségek :D Ha ezt csinálja akkor már tudom hogy kialudta magát :D
Elméletileg nem gáz az ilyen kaksi,ha nem erőlködik rajta.De ha idegesít adj neki valami olyan dolgot ami lágyítja a székletet.Én ilyenkor kamillateát adok,de vannak olyan gyümik amik szintén jók.De szerintem nem gáz az ilyen kaki.
Balu bokája ropog,de nekünk nem mondtak rá semmit.

Zsu:mi se szeretjük a bejglit.Anyu nekünk mindig kakaós bejglit csinál,az az egy amit megeszünk :D
Mi Chamomilla Vulgarist használunk úgy tűnik bevált,jóval csökkentek az éjszakai kelések.
Én naturlandos filteres kamillateát veszek.4dl vízbe teszek 1 filtert,meg néha egy mokkáskanálnyi cukrot.A vizet felforralom,de csak hogy épp gyöngyözzön,aztán 10 percig áztatom,és utána kiveszem a filtert és hagyom kihülni.
Ööööö,segítettél és egyben megijesztettél :lol: :D Remélem hogy nem ez van a háttérben vagy ha mégis hamar elmúlik :D Olyan mint egy kismajom,folyton rajtam csüng :lol:
Én se akarom hogy Balu sok ajcsit kapjon,hálistennek nálunk a rkoni viszony nem olyan szoros hogy egymásnál karácsonyozzunk,csak a szűk család,uncsitesók nélkül,így nem kapott olyan sok ajcsit.De én is szeretném lekorlátozni.Mondtam is hogy ha valaki csak látogatóba jön akkor ne hozzon nagy ajcsit.Nem szeretném hogy Balu ezzel párosítsa a látogatást.
Nekünk is volt hátramenet,kb fél hónapig.Aztán elkezdtem csalogatni kulcs-csomóval,meg ami tetszik neki,és azért elkezdett nyúlni mikor négykézláb volt,és 2 nap alatt rájött hogy huuu,ezzel tudok haladni előre :D
Tök jó a szakácskönyv :) Én is most kaptam egyet hugom vőlegényének a nővérétől,de ebben olyan kaják vannak.Olyan luxuskaják :D Minestrone, meg felfújt úgy hogy babák számára is fogyasztható legyen.
Én is megyek kényeztető masszázsra,karácsonyi ajándék páromtól,biztos megunta hogy folyton nyafizok a derekam miatt :D Ez a lávaköves milyen??Nem is hallottam még róla.75 perc??Huuu,biztos isteni lesz :)
Ez a vers!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon állat! :D

Mucus:jajj szegények :( Jobbulást nekik! Mennek a gyógypuszik továbbra is :( Mi az az ab?

Mi:tegnap Balu bealudt fél 9kor,aztán fél 3ig egyszer kelt.fél 3kor viszont alig lehetett visszaaltatni,apának sikerült,mert ha én akartam megint kezdte a felállásosdit.Ehh...Mi lesz ha apa megy 24-be? :? Aztán kelt 6:55kor,apa megetette de nem akart már aludni,mi meg hullák voltunk még( ennyit a 7-fél8as kelésről :lol: ) így magunk mellé tettük Balut és aludt fél 10ig :D Aztán felkelt megmászott mindkettőnket úgyhogy felkeltünk :D
Most tízóraira benyomott 200 grammot.Banán-őszibarack.A mai két főzije meg sütőtök-csirke főzelék lesz,meg sóska csirkefőzelék.
Na megyek takarítani,meg főzni,mosni :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


zsu ez a vers tök vicces. :D okos ajándék volt... :D
a kattogás akkor "normális" remélem... :roll: csak a válla ropog, de idegesítő.
a massza ismerős... :)
nálunk nem volt előre kúszás... csak hátra... aztán hopp - előre kezdett mászni egy reggel. hallottam erről a könyvről, tök jó. :)

csöpplány, Balu leült a fenekére? ó a kis ügyes... :) hát nálunk semmi ilyen. álldogál és próbál lépni oldalra, de van, hogy a kezével a semmit támasztja és elzúg, ha nem kapnám el, a fogait kiütné az asztal szélénél... :( nem tudom, mit kezdjünk vele, nagyon gáz... :( :( most elaludt, azért van 2 percem... szerintem egy takarót teszek az ágy elé, mert sosem tanulja meg hogy ne essen el. :(

mindenki masszázsozik? :lol: én kaptam egy masszázs ágyat, de visszavittük, mert mondtam, hogy úgysem lenne rá időm... :oops:

31-én jön anyósom, kíváncsi vagyok, mit kezd velünk. :lol: úgy értem, már tegnap mondta, micsoda akaratos ez a gyerek, mert beszéltünk videóval és látta, hogy ha nem az van, amit ő akar, azonnal hisztizni kezd... :roll: basszus ezzel mit lehet kezdeni? fogadjunk ő lesz a gyerek, aki a földhöz vágja magát a boltokban... :oops:
próbálok kemény lenni, pl peluscsere közben nincs forgás, de úúúúúgy ordít, hogy az kabaré. egy kézzel fogom le erőből, ő frusztrált és visít, másik kézzel peluscsere... ez csak nálunk ilyen gond? meg kaja közben is hasra fordulna és menne el... :evil: a rugijánál fogva húztam vissza reggel is. :)

reggelizem, míg tudok... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.05 23:42-kor.

hibernia
 
 
 


Bocsi Csöpplány nem akartalak megijeszteni. Tudod, azért embere -(gyereke) is válogatja :D
Köszia kamillás info-t!

Hibernia, szerintem ne aggódj, hoyg Pepke akaratnok. most nehéz de a suliban még azt is ő fogja diktálni mikor csengessenek be :lol:
Van azért előnye az ilyen személyiségnek is, bár tény, hogy nem ebben az időszakban. Amúgy nem értem anyósod. Gabi is rögtön szóvá teszi ha nem úgy vannak a dolgok ahogy neki tetszik, de úgy tudom a tolerancia, empátia, türelem stb nem vele született dolog. MAjd belejön idővel (reméljük :lol: )
MAjd kíváncsi vagyok mit írsz anyós ottlétéről. Kitartást! Ja a januári kiruccanásotok tuti bukta? Nem tudtok valahova meglépni, ha mást nem hármasban?

Amúgy nálunk is Apánál hamarabb alszik el a gyerek..ez az anyák sorsa :roll:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


ez jó, ő mondja, mikor csengessenek... :roll: kiskirály... :roll:

ja azt akartam, hogy 1-2 hétre mentek? vagy mi az az 1-2 hét kikapcsolódás?

mi nem megyünk most, mert kerestünk szállást és k... drágák ÉS szarok... most ott tartunk, hogy ha hazamegyünk, otthon nyaralunk pár napot: olcsóbb és jobb is. wellness szállót kerestünk, de a víz ugye itt nem nyerő, uszik sincsenek ugye, el lehet képzelni az itteni wellness szállodákat... gagyiba meg minek menjünk egy vagyonért... :? ez világos. de otthon kiharcolom majd!!! ti milyen szállásra mentek?

többiek még ünnepeltek? :lol:

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Látom mindenkinek egész jól teltek az ünnepek :D
Nálunk is, bár sajnos 2 napja férjemmel iszonyatosan összevesztünk. Igazából komolyabb oka nem volt, csak mindkettőnknél betelt a pohár... kibékültünk, de gáz volt nagyon :cry: Majd lehet, hogy gmailre leírom, mert kíváncsi vagyok azért, hogy Ti mit gondoltok. Bár ahogy itt mindenkit ismerek úgyis nekem adtok igazat :lol: (egyrészt mert igazam is van :lol: , meg hát Ti pontosan tudjátok mennyi küzdés van egy fél évessel, úgy hogyha ráadásul "kedves" férj nem aktivizálja magát egyáltalán a teendőkben.... :x )
Erről most ennyi elég is.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Hibernia, pihenj rá anyósra még a mai napon!!! Na aztán én is kíváncsian várom, hogy mit kezd Petivel majd ilyen angyali unokák után :twisted: . Megnyugtatásképp írom, hogy Gréti is elkezdte a hisztikorszakot. Akkor üvölt, ha látja, hogy ott vagyok, de ha rá se nézek, abba hagyja hamar...ha nyugtatni próbálom és ráerőltetni az akaratomat, akkor úgy felhúzza magát, hogy üvöltés közben levegőt is alig kap! Tök para. Anyós mondta, hogy férjem pont ilyen volt, és el is ájult, így hiszti közben a csap alá kellett vinni, hogy magához térjen....szép kilátások!
Ja és én már gyakran pelusozom hason fekve :x végül is úgy is be lehet :roll: :D

Zsu, ez a mondóka nagyon jó!!! :lol: :lol: :lol: Nekem is be kell szereznem ilyen könyvet! A masszázs cuccért irigyellek! Használod? Milyen?

Nálunk is sok ajándékot kapott Gréti, de legjobban a zörgős papíros csomagolás hozta lázba :lol: . Kapott olyan fisher price-os vonatot, amit Charlottéknál is láttam a fotón, nagyon jó! Én is eltologatom :lol: , aztán kapott játékmobiltelefont (mert az igaziért oda van) de továbbra is az igazi érdekli :? Kapott babakönyveket, de csak rágdossa egyenlőre. Nagyi olyan könyvet hozott Angliából, aminek a szélén kis képek vannak, amit ha megnyomunk zenél, közben meg lapozgathatós és megy a történet :shock: Na ez bejön neki nagyon! Kapott pár ruhát, meg anyósék kifizették a járókát (nem is számítottam rá, jó fejek, örültem, mert megint egy rakás pénzt költöttünk, így most jól jött nagyon). Én egy új szemüveget kaptam, amit már régóta szerettem volna, meg kontaklencsét, amit szintén.
Amúgy az ünnepek jól teltek, kicsit rohanósan, mert mindenkihez mi mentünk (most utoljára) Jövőre mi leszünk itthon és a rokonok majd hozzánk jönnek, ez tuti!

Ki mit csinál szilveszterkor??????
Minket egy barátaink meghívtak magukhoz :? De nem tudom el merjünk-e menni. Nem laknak túl messze, de egyrészt dohányoznak, másrészt elég hangosak....háááát nem tudom Gréti hogy viselné. Na meg hogy hogyan altatnám, stb... Vagy én parázom ezt túl?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csöpplány, most látom, hogy Balu 8 hót betöltötte!!!! Boldog 8 hót a kis "hegymászónak"! :lol: :lol: :lol: Ezen jót nevettem, hogy reggel felkeléskor az ágyban megmászott mindkettőtöket :lol:
A banán-őszit Te csinálod, vagy üveges? Gréti még nem eszik meg 200grammot, sőt talán a felét. Mi még mindig egy helyben állunk hozzátápi terén :evil: . Délelőtti gyümi megyeget, de a délutáni főzelék kudarc. Nem kell neki semmi, és tegnap kipróbáltam, hogy adtam neki tápit, azt simán beitta. Szóval tuti éhes, de nem a főzelékre. Próbáltam már minden félét, és üvegeseket is. Pár kanál ok, aztán üvölt és tolja el... ma jön a répa, hátha az lesz a nyerő.

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Csöpplány, én is köszönöm a kamillateás infót, kipróbálom. Eddig vettem Hipp-es granulátumos gyógynövényteát. Nem issza :x , vizet sem issza, és a mecsek féle filteres babateákat sem. Egyenlőre semmit sem iszik :shock: :shock: :shock:

Ma jön anyukám vigyázni Grétire! Most először ajánlotta fel, hogy vigyáz rá úgy, hogy én elmehessek végre bevásárolni, ügyeket intézni, stb.. Remélem tényleg így lesz! Meg, hogy semmi gond nem lesz....bár férjem is itthon van, de ő tanul (abban állapodtunk meg a veszekedés után, hogy ő semmit sem csinál, csak tanul január végéig...no comment)

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


nadi, sajnálom a vitát... :( írd le nyugodtan. ;) jan. végéig nincs besegítés??? de azt hogy???
ja innen jut eszembe: nálunk a kari szünetben szinte csak az apja altatta Petit, éjjel-nappal, sőt, napközben is csomót játszottak... :oops: szóval erre nincs panasz most. :) (ja és ő mindig hív, ha késik, ezért én sosem hívom, nehogy b*sztatásak vegye...)

melled hogy áll? hatnak a szerek? anyukád hogy boldogult Grétivel?

sajna nálunk én voltam a keményebb dió babaként, anyukámból most előtörni látszik a sok régi sérelem :lol: mindig meséli, milyen kezelhetetlen voltam, mikor látja, hogy küzdünk Petivel... :) nekik mondjuk volt egy oda-teszed-ott-marad első gyerek, én jöttem másodikként, hát nem tudom, mi a jobb, rögtön így kezdeni a babázást vagy egy jó gyerek után kapni egy rosszcsontot... ;)

céklát próbáltad már? nálunk az a tuti, bár mindent megeszik...

ja és nálunk sincs ivás... vettem két lyukú itatót, abból csak-csak, de kb 10 ml max.

szilveszterkor én tuti kimozdulnék... :) max nem éjfélig csak úgy körbenézni... :)

hibernia
 
 
 


Megjottunk, nagyon nagyon nagyon nagyon szuper volt. Elisa egy igazi tunemény volt, mindenkit elbuvolt. Most honvagyam van. majd ha lesz idom visszaolvasok és jovok! pussz
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Hibernia:igen,Balu állásból nagyon ritkán esett el,inkább csak lehuppant a popójára :)
És most már tudja azt is hogy ha dől akkor a kezével meg tudja magát támasztani :)
Majd mesélj anyóssal mi volt :)
Nálunk a cékla abszolút nem jött be.Utálja,bármivel keverem.Meg a gesztenyepüré se ízlik neki.Nagyon válogatós,apjára ütött :?

Zsu:nincs mit :)

Szilveszter:nálunk a szokásos tollasbál lesz :lol: Nem szeretünk eljárni,meg hát ez az első szilveszterünk,de gyanítom Balu átalussza magát az újévbe :D

Nadi:ha megnyugtat nyugodtan írd ki magadból gmailen :) Örülök hogy azért tisztáztátok.
Akkor Gréti is dúskál akkor a játékokban :D Nálunk a formabedobós csiga meg a tanulókutyus jött be legjobban.A formadobóból szedegeti ki a formákat megrágcsálja és eldobja :D Mostani kedvenc:anya összeszedi a formákat,visszateszi a csigába,Balu odacsörtet és kiszedi :lol: Ezt játszuk egész nap és nem unja!! :D
Ti mentetek mindenkihez?? :shock: Hát nagy respect nektek,én nem mentem csak a szomszédba Baluval :D Messzebre nem válallkoztam volna,így is Balu negyed órát tudott ott aludni így hamarabb hazajöttünk.
Szerintem nem parázod túl a dolgot,én magamat ismerve tuti nem mennék,szeretem az otthoni környezetet és Balu is rutinosabban veszi a dolgokat itthon,mint vendégségbe.Meg félnék hogy nem lesznek tekintettel a gyerekre a "zajszint" tekintetében meg ilyenek.De ez csak az én véleményem :D
Köszönjük a köszöntést :)
Igen a hegymászás a mostani reggeli heppje ha mellettünk alszik :D Meg ha ébredés után magam mellé teszem míg ébredezek,ő jól felébreszt :D
Vettem fagyasztott őszibarackot,banán meg adott most télen :D Ne aggódj a hozzátápin,hisz nemrég kezdtétek,Grétinek is meg kell szoknia a dolgokat.Balu pl nem bírja a darabosat megenni,fitnorog,tolja ki a nyelvével,sőt,még fulladozik is.Majd hozzászoknak és jobban fog menni :)
Én nem szeretem ezeket a teagranulátumokat mert tele vannak cukorral.Ha megnézed az összetevőket az van benne a legtöbb :? Abszolút nem adok neki ilyeneket.Akkor már inkább frissen facsart gyümilé,ha nem kell a víz neki.De ez is csak az én véleményem :D

Orsi:majd gyere mesélj :)

Balu ma reggel 7ig egyszer kelt cumiért,7kor kajáért,nem volt tápszer úgyhogy híg tejpépet kapott.Aztán délután anyum átjött vigyázott Balura míg én kitakarítottam.Aztán átmentünk hozzá ebédelni majd elmentünk turkálni.Tök jó rucikat találtam Balunak,meg nekem egy mackónacit :D meg voltunk gyógyszertárba tápiért.Most értünk haza,Balu két órát aludt a babakocsiban :) Ma üveges spagettit kóstolt,8 hótól valót,darabosa.Felét nagy nehezen megette ,de a tésztát rendre köpte ki,ehh...Na megyek eszem valamit.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Örülök a jól sikerült ünnepléseknek :)

Még egyszer köszönöm a tanácsokat, mi küzdünk rendületlenül... mondjuk én már nagyon kivagyok, Juli mindent produkál, ami bárkinél is probléma: napokig nem kakil viszont pukizik, éjjel fel is ébred rá kb. 1-2 óránként, nem tudom visszaaltatni csak szopival és már napközben is így aludna el, mászik rám, rángatja a ruhámat szopiért, néha eszik mást (őszit meg szilvát adok most) de nem sokat, nem nagyon érdekli, néha hisztis ha nem szabad valamit megfogni vagy megrágni, a foga még mindig nem jött ki, néha azt gondolom attól nyűgös, nem iszik (esetleg mandarin levét)...szóval nem túl jó időszak ez nekünk, nyűglődünk... egy szoftverfrissítés kéne mindkettőnknek :)
Párom az ünnepekre lebetegedett (neki is kéne), nem ment a gyerek közelébe, vendégeskedés így fárasztó volt, Apuékhoz egyedül vittem a gyereket, Anyuékhoz vidékre már el sem mentünk, mert Anyu is beteg lett :(, így legalább pihiztünk itthon.
Bocsi a panaszáradatért!

Azért ha jól van, akkor nagyon édes, dumál és újra nekilendült a mászásnak, már nem csak hátrafelé halad :)
Juli is élvezettel rángatta a csomagolópapírt az ajándékokról :)
Most épp teli szájjal vigyorog Erős Antóniára :) - és jól eljátszik magában - egyébként a szőke emberekre szokott vigyorogni :)
Én is a babakonyhás könyvet kaptam, meg babamasszázsost, meg a lába hatos mondókásat is :)
Tegnap 2 barátnőm volt látogatóban, Juli nagyon élvezte és nekem is olyan jó volt beszélgetni egy kicsit felnőtt dolgokról is :)

Még egyszer bocsi a panaszkodásért így az ünnepi hangulatban, de jó volt kiírni magamból.

Megyek megint nyüszög, fürdés jön ...

Mindenkinek nagyon boldog, örömökben gazdag új évet kívánok!

Juci

Kép
juci71
 
 


vissszaolvastam.

Hibernia,
Peti szép kis karacsonyi ajandékot talalt ki ! felul, felall, bravo !
Most el tudom képzelni milyen nehéz lehet Peti, az unokatesom 9 hos fia 9,5 kg. Mikor felemeltem, olyan érzésem volt, mintha egy zsak kovet emeletem volna fel.

Elisanak karacsonykor legjobban a csillogo és zorgo csomagolopapirok tetszettek. Nagyon jol elszorakoztatta magat veluk. Egyébként egy babat kapott és egy uj kis borcipocskét, mert az elsot kinotte.

Zsu,
Anyukamék nagyon boldogok voltak, h hazamentunk. Elisa gyorsan megbaratkozott mindenkivel. A ritmusba sem zavart be az utazas, szépen evett, aludt, jatszott, rengeteget mosolygott, Elisa nagyon szereti a tarsasagot és persze éjjelente szokas szerint 2x kelt…

Igen, szuper volt a csaladdal lenni + esett ugye a ho, igy a gyerekek rengeteget szankoztak.

Viszont mindenkitol megkaptam, h milyen szarul nézek ki, le vagyok fogyva, nyuzott vagyok, stb... a férjemet is “megszidtak”, h nincs itthon sosem...

Elisa holnap lesz 7 hos, ma kostoltattam vele eloszor hust, bébiétel formajaban. (én is a vashiany elkerulése miatt) Ugy tunik, izlett. A héten kostolt banant is, azzal izesitettem a kolespépet neki, az is izlett. Mindent megeszik, de legjobban izlik neki a baguette vége. Ma is adtunk neki, de most mar vigyazni kell, mert harap belole!
Egyébként a hatrafelé kuszas a hason nagyon jol megy, de elore tovabbra sem képes haladni. Négykézlabra allt par napja, de csak azért, mert hatrafelé kuszaban a faltol nem tudott tovabb menni… viszont o is allandoan allni akar, ha talajt ér a laba. De egyedul képtelen. A pihiszékben Elisa is felul, illetve nem teszi le a fejét egybol, ha bele teszem.

Csopplany, Zsu,
azért az ovi elott még 100x meg fog valtozni a reggeli kelés idopontja. Elég lesz 2 héttel ovi kezdés elott az uj idopontra szoktatni. vagy csak poénnak szantatok?

Csopplany,
tuti, h érzi Balu, ha lefekszel. Elisa is sohajt olyankor, vagy mocorog… ezért kellene egy ido utan kulon szoba… nalunk is sokkal konnyebben le tudja fektetni a férjem, de csak nappal. Miota itthon van, minden nap o fektette le Elisat délutan, kb 5 perc alatt, szuper volt nekem, h egy altatas kimarad a napombol. Mi lesz hétfotol????
És igen, tényleg ellenorzik, h itt vagunk-e. A nagyobbik fiam évekig (!) csinalta, ha elmentunk itthonrol, akkor éjjel felébredt megnézni, hazajottunk-e. egyéként mindig aludt, ébredés nélkul.

Zsu, én az aludj jol-t probaltam, kb 10 hos kortol… kisebb nagyobb sikerrel. De stabilan csak 1 ill. 1,5 éves koruktol aludtak at az éjszakat…
Én imadom a beiglit!!!!!!!!

Hibernia,
haat igen, én most 5 napig a ksiujjamat meg nem mozditottam. Anyukam ilyenkor 1000%-ban ellat minket, nekem tilos barmit csinalni és mit mondjak, jol esik, nagyon.

Mucus,
sajnalom a betegséget!!

Hiberia,
nekunk miota adok barackot, nem kemény a kaki. Elotte meg szabalyosan ki lehetett dobni a pelenkabol…
Ha van szopiparnad, az nagyon jo esésgatlo! illetve nem koppan a fej rajta.

Csopplany,
amikor iskolaszunet van (+ a férjem szabadsagon) és is hagyom magam mellett Elisat, foleg hajnalban. Igy ma negyed 10ig aludtunk, a szokasos fél 8 helyett.
Errol a homeos cuccrol mar én is sok sjot hallottam. Lehet kiprobalom januartol. De eloszor megszuntetjuk az egyik asztma elleni sprayt, ami almatlansagot okozhat.

Hibernia,
Az akaratos gyerekhez acélidegek kellenek. És egy rakas leleményesség. Ilyen korban fusztralo, h nem érti, amit akarsz, de késobb, meg az lesz fusztralo, h érti, de o nem ugy akarja. Alex is ilyen. Mondtam mar, par év mulva csinalj vele inteligenciatesztet!

Juci,
Nagyon sajnalom a beteges karacsonyt !!! jobbulast és kitartast !

Bocs, hosszu lettem......
s.orsi
 
 


Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánunk !


Nekünk a Karácsony betegesen telt. Szinti baba köhög, láza szerencsére nincs. Én is beteg lettem, tegnap volt hőemelkedésem 37,6. Rázott a hideg, fájt a gyomrom. Nehezen nyelek. Étvágyam nincs. Picur szerencsére eszik, az ő étvágyával nincs baj. A doki néni azt mondta, hogy ambroxol köhögés csillapítot 1 ml-t és C-vitamin cseppet egyen Szintike.
Kaptunk mese könyvet, piszamát, disney tálat. ....stb.
Ma meghúzta a macska farkát, nagyon édes volt. :D :D :D :D Persze a macska nem izgatta magát rajta. :D :D :D :D

Képzeljétek Szintike már magától felül. És nem felhúzza magát, hanem hasból. Irigylem, nekem lassan ehez is segítség kell :D :D :D :D , úgy fáj mindenem. :lol: :lol: :lol: :lol:

Megyek megpróbálok aludni egy picit.

Jövőre írok.

BUÉK
cyntia2009
 
 


Csajok!
Mindenkinek Eredményekben és Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet Kívánunk! :)
Puszi:
Kendra Nina és Kata

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Boldog Új Évet mindenkinek!
Samu megvárta az éjfélt. :roll: Mintha érezte volna, hogy szilveszter van. Vígan elvolt, végül koccintás után apa elaltatta. Nálunk is ez neki megy jobban. Samu kb félméteres körzetben kiszagolja a tejcsit, és az az alvással nem összeegyeztethető. :D Nyúl utánam, mutatja a szopizás jelét, ha nálam van, markolássza a ruhámat, fogdossa a didimet.
Visszatérve a szilveszterre... Ha már így alakult, Samuról készítettünk egy pezsgős képet a 2012-es naptárra előre gondolva. :) Hibernia, ismerem a véleményed erről. :) Nagyon vicces volt, hogy odaadtuk neki az üveget, erre Zafír és az egyik macsek rögtön odamentek megszaglászni, nehogy lemaradjanak valamiről.
Mi is tegnap értünk haza Erdélyből. Az út nagyon hosszú volt odafelé, mert csúszott az út, esett a hó, és néha 30-cal (!!!) mentünk az autópályán. A határ túloldalán pedig nem is részletezem az útviszonyokat. Mázli, hogy onnan már nem laknak messze anyósomék. Samu hihetetlenül élvezte a sürgés-forgást, sok új arcot,... mindenkit elvarázsolt. Most látta először a két dédijét. Nagyon aranyosak voltak.

Hibernia, gratulálok Pepkének! Remélem, anyós kiveszi a részét a gyereknevelésből, ha már ekkora szája van! :) Samunak is kattognak az ízületei, még az elején rákérdeztem a dokinál, azt mondta, nem gond.

Zsu, ezen a Playboyon én is jót röhögtem! :lol:

Én ilyet rendeltem Barnusnak: http://ezpontaz.hu/szerelmi_zalogok-igeretek.html Írtam hozzá használati utasítást is, amiket én találtam ki (pl hogy hetente minimum egy zsetont be kell váltani, és hónap elején újra felezzük a zsetonokat), különben nem kapnám vissza sosem az ágyba reggeli és masszázs zsetonkámat. :) Még kapott időjárás-állomást meg egy másik vicces dolgot: http://ezpontaz.hu/kiber_rongy-tisztito_pamacs.html A kollégája sosem marad otthon, ha beteg, én meg rosszul vagyok tőle, hogy teleköpi a szobát, plusz Barnus billentyűzetét a bacijaival. :) Fúj!
Én Esprit sapkát, teás kannát, fa hulahopp karikát kaptam Barnustól (ezeket kértem). Neki kell állnom edzeni. :? Amikor megkaptam, és kipróbáltam, Samu annyira kacagott! Meg előtte beültettem a jumperba, amíg takarítottam, erre egyszer csak azt vettem észre, hogy röhög a felmosáson. De nagyon durván! Majd feltöltöm a videót. :)

Orsi, örülök, hogy jól sikerült az utazásotok, és végre pihenhettél, feltöltődhettél kicsit!

Balunak boldog fordulót!

Ááá, bealszom, pedig ma szilveszter van! Szegény Barnus egyedül ünnepel, amíg én itt gépezek. :)

Még egyszer boldog új évet kívánok nyugodt, okos, ügyes babákkal! Puszi!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


halihó

mindenkinek BUÉK!!!! :)

barba, a felmosás nálunk is hulla vicces, gőzöm sincs, mit szeret benne...
merészek vagytok Erdéllyel, mi tuti el sem indultunk volna, hát szar az idő :evil: felkiáltással.... Ezek az ajándékok!!! Tök tutik!

no lépek, nem tudom, mikor tudok jönni legközelebb... :( de igyekszem... :(

Ja és volt jajjjjj de jó ez a gyerek, szépen átaludta az éjszakát aha csak 1kor fél 6kor és fél 7kor ébredt és 3x ringattuk fél-fél-fél órát, csak épp ő nem hallotta.... :( és 7 óta fenn tombizik... :( eh...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.05 23:45-kor.

hibernia
 
 
 


BUEK!!!!!!!!!!

Elisa tegnap mar fél8kor elaludt, hoemelkedése volt és aztan lazasan kezdte az uj évet. :( valszinu fog lehet az oka, mert mas baja nincs, se elotte, se utana. igy fél1tol fél3ig hordoztam, elaludt, letettem, sirt, stb.. jol kezdodik! de cserében 10kor keltunk.

Hibernia,
probalj magadnak programokat szervezni és el -el menni, h kibird az 1 hetet...

Barbazso,
akkor Samu is élvezte a nagy surgés forgast! Elisa is nagyon. Félek is, mert hétfotol ujra kettecskén leszunk...
s.orsi
 
 


ORSI sajnálom... :( fogacska?

az a baj, hogy nem tudunk lelépni, mert ránéz anyósom és sír... :( :( már Peti... :)
szóval szarban a haza.

ráadásul köhög anyósom tökre és a férjem is kezdi... :cry: szóval remek időket élünk... :? a nagy felszabadítás annyi, hogy velem lesz egy hétig megint... :(

hibernia
 
 
 


Szegény Elisa! Jobbulást neki! Hát igen, Elisa és Samu nagyon hasonló kis emberkék. :) Szuper természet, lassú mozgásfejlődés,... :D

Hibernia, amikor ilyet hallok/olvasok, totál fel megy bennem a pumpa. Annyira sajnállak! Azért ez a rötyis dolog vicces. :lol: Nagyon találékony vagy! :wink:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok! BUÉK!

Hibernia nem egyszerű a helyzeted, erőt és kitartást kívánok! Gyere ha tudsz és add ki magadból...

Orsi sajnálom a lázat, remélem Elisa már jobban van, örülök, hogy jól éreztétek magatokat itthon és tudtál pihenni.

Barba tuti ajándékok :) Erdély miatt gratula, jó, hogy Samu ilyen jól bírja az utazást és a társaságot. Altatás nálunk detto: szopizni szeretne, úgy elaludni mint éjjel.

Nálunk megvolt a szoftverfrissítés :) a szilva megtette hatását és azóta kicserélték Julit: ma evett, aludt rendesen, egész nap vigyorgott, megzabáltam olyan aranyos és jó volt :D A sok szopitól a tej is jobban beindult, lehet, hogy fejlődési ugrás is volt, mert mozgékonyabb és újakat is gagyog.

Jó éjt!

Juci

Kép
juci71
 
 


Újévre angyal Juli... :D
Samu is éjjel-nappal max (!) kétóránként eszik, leginkább csak a cici kell neki. Már csütörtök este óta ez megy, ráadásul amikor kezd jóllakni, néha reszelget a fogával egy kicsit, nagyon kellemes. :) Fejlődési ugrásban bízom. Előző héten volt talán először, hogy nem hízott, most viszont nagyon rákapcsolt. Kíváncsi vagyok a holnapi mérésre! :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csajok, rámentem gmailre, és döbbentem láttam, hogy érkezett tőlem valami. Nem tudom, mi az!!! Aki ért hozzá, segítsen, hogy tudom ezt leállítani!!!! :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Azt hiszem, sikeresen kiléptem az oldalról. :)

Csöpplány, jók a karácsonyi képek! Az 58-ason olyan cukin mosolyog Balu! Azt már a fb-on is többször megnéztem. :) A videók pedig... Nem semmi, amit Balu a kádban művel! Szerintem Samu egyévesen sem lesz még ezen a szinten. :) Sebaj, cserébe okos. :D :D :D Az a delfin hang sem semmi. Sokat csinálja? :)

Hibernia, alakodért irigy, irigy! :oops: Pepke nagyon átszellemült fejet vág, szerintem meghatotta az ünnep. :) Tudod, már Orsi is megmondta, zseni az a gyerek. :wink:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

MEgjöttünk!

Szuper volt, az utat elég jól íbrta Gabi, bár jelzem a Mátrában sem kotornak havat, gondolhatjátok az útviszonyokat :?
Gabi nagyon jól bírta a gyűrődést és mindenki tócsában volt tőle :D
Elsején már itthon is voltunk. Amúgy a szilveszter semmi extra nem volt, Gabit én normálisan letettem aludni, nem mertem megzavarni, elég volt neki az utazás, aztán épp hogy bírtam n1ig :oops: De volt"tánci" meg a többiek jó sokat ittak :lol:

Hibernia, szörnyen sajnáűlom, és nagyon át tudom érezni a helyzetedet, és ez brutális lehet. NAgyon-nagyon sok türelmet és kitartást kívánok! Gyere ha tudsz írd ki mi a gond, az a legjobb!!! Az az 1 hét meddig is tart?

Juci, na a szilva hat? Tök tuti. Amúgy pont Neked meg Nadinak akartam ajánlani ezt aa könyvetsok jó tanács van benne nehézségek esetére is.
Nálunk is kakai ügyben gázosak vagyunk. A barack az ok, de attól fáj a hasa :evil: :roll:
Szóval egyelőre próbálom krumplival tompítani a hasfogást. Az almakrumpli talán-talán beválik, és elkezdem a körtét jövőhéten, ha tudom.
És akkor már húst is kéne adni mi? Pl pulyka, csirke?? Megpárolom és úgy? ÉS pl ha almával összeturmixolom az jó? (bocsi ez a ht nem megy nekem :oops: )

JA és a legfontosabb: MINDENKINEK BOLDOG ÉS ÖRÖMÖKBEN GAZDAG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!

Idén 1 évesek lesznek a gyerkőcök :D

Orsi, sajnálom, hogy Elisa belázasodott, azóta jobb a helyzet?
De az tök tuti, hogy itthon voltatok és hogy jól is sikerült :D

Bocsi, férjem igényli a gépet majd még jövök

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nem, azota nem lazas.

Csajok, huuu de rossz, h vége ennek a 2 hétnek, holnap iskola, apa megy dolgozni. Ha mindig ennyien lennénk itthon, moka kacagas lenne az egész babazas. A férjem rengeteget foglalkozott a gyerekekkel, mindenki kicsit feltoltodott. Elisa is rendes volt, mert 8-9 korul ébredt csak reggel.
Legkozelebb marciusban jon 1 hét szabira, amikor sielni megyunk, addig meg osszeszoritjuk a fogunkat és vissza a mindennapi rutinba.

Hibernia, mizujs?

Zsu, orulok, h nektek is jol sikerult a kiruccanas. Végulis mindenkinek, aki kimozdult otthonrol. ez is azt igazolja, h egy ilyen koru bababval mar igenis lehet menni. (ezt Hibernia anyosanak uzenem)

Elisa is teljesen uj hangokat gyakoro, ba-ba-ba, fuuu fuuul és egyre tobbet ul a pihiszékben.

Zsu, én a hust bébiételbol adom neki. Csak 1-2 kavéskanalnyi mennyiség kell ilyen korban. szerintem nyugodtan megprobalhatsz turmixolni fott hust almaval, igen a szarnyas husokkal a legjobb kezdeni.
s.orsi
 
 


Nem is meséltem, hogy Samu elkezdett az ünnepek alatt kutyázni. Viszont így az önálló kúszás kimaradt, mert azt csak úgy csinálta, ha megtámasztottuk a talpát, vagy az arcát a földbe túrta, mint egy vakond. :shock: Már lassan egy órája a szőnyegen van. Nálunk ez nagy szó. :) (Csoda, hogy nem mozog? :) ) Az előbb már ordított, de sikerült pár kölesgolyóval lekenyereznem. :wink: Most megint kezdi a hisztit, de egyelőre úgy csinálok, mintha nem venném észre, mert így eltereli a figyelmét mással még egy picit.

Zsu, húsból én is csak üvegeset vagy olyat adok, ami tudom, honnan van. Mátra szupi lehetett. :)

Orsi, március már nincs is olyan messze. :wink: Na jó, tudom, hogy ez nem teljesen igaz, de úgy röpül az idő. :) Kár, hogy olyan messze laktok! Az nem merült fel bennetek, hogy Magyarországra költözzetek?
Amit írtál, attól olyan vasárnap délután hangulatom lett. :( Utáltam! Másnap suli, felelés, dolgozat,... Már péntek délután azon görcsöltem mindig, hogy mindjárt vége a hétvégének. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ha valakinek rossz kedve lenne, nézze meg Samuról ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=tBJ2jgsGRh0
Én nem értem, mitől ilyen vicces a felmosás. :roll: Babahumor. :D

Adtatok már gesztenye-meggy párosítást? Samu annyira imádja, egy fazékkal betermelne belőle. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Hali Anyukák!!! :D

Itt vagyok!!! (én mondtam....)

Először is Nagyon Boldog Új Évet kívánok Minden Anyucinak,Babucinak,apukának,kutyának,cicának...!!! :DDD

Rólunk pár szót,elköltöztünk,imádjuk a kéglit,bár fürdőt,wct nyáron alakítani kell majd,de szeretünk itt lenni,nagyon!!!!

Bubu igazi nagygyerek már,mászik,felül,kapaszkodva feláll és hisztisebb,akaratosabb,mint valaha,de már lassan az lenne a furcsa,ha nem ilyen lenne...xD :roll:

Visszaolvasni is fogok,de sajna tuti nem mindnt,arra a fél életem is kevés lenne... :lol:

Pusszanat

Kép

KépKép
mayday
 
 


Éljen, Mayday újra köztünk! Már épp hiányoltalak, hogy mindjárt este, te meg még sehol. :D (Tegnap megígérte fb-on, hogy ma már tuti bejelentkezik.)
Aranyos a vonalzód!
Bubu is ennyi mindent csinál már?!? Mondjuk elsők között kezdte a mászást is. Vagy ő volt a legelső? Már nem emlékszem. :oops: Mi max számolásban vagy beszédben leszünk elsők között. :D Jelbeszédben azok vagyunk. :lol:
Mozgás... Épp háton fekszik, vergődik, mint egy partra vetett hal, és a fp pingvinjét pofozgatja, rugdossa. (http://www.ezeregyjatek.hu/Fisher-Price ... _1588.html Nem ennyiért vettem! :) 3500.- volt a Régióban. Utolsó darab...)
Képzeljétek, megtanulta levenni a lábáról a bőrcipőcskét! A másik lábával lerúgja. Nagyon gáz. Én azt hittem, ezt a fajtát lehetetlen levenni egy babának. :shock:
Kicsit melléfekszem, mert nagyon nyög. Totál felborult a napirendje az ünnepek alatt. Ezt még szívni fogom pár napig. :roll: :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


halihó

mayday, juci üdv újra itt. :)

nagyon menő az új vonalzója bubunak... ;)

tök jó, hogy juli megjavult! :)

zsu, tök irigyellek a mátráért, áldom az eszünket, hogy mi nem mentünk, mert agybajt kapnék, hogy ráköltünk egy csomót és szarul érezzük magunkat... gabesz jól bírta ezek szerint... nyerő. :) mi elvileg márciusban megyünk haza és akkor kikövetelek egy debreceni vagy lillafüredi pár napot hármasban (!!!).

Barba, köszi a dicséretet. ;) gesztenye-meggyet mi még nem próbáltunk... :roll: mondjuk nálunk minden nyerő kb. gyümi, zöldség, hús, mindegy, eszi, mint a parancsolat. a kutyázáshoz gratu!!! alakul alakul... :) egy órája játszik a szőnyegen??? és te gépelsz??? anyááááááááááám, ilyet... :lol:
nálunk MINDIG mellette vagyunk, ha fenn van... különben hiszti és / vagy esés.
átszellemült Pepe arc :lol: :lol: kiborító ez a feje, biggyedt száj, nó mosoly... :D
hát engem nem azonosít a tejjel a kölyök. :lol: mire nem jó a kevés tejci... :roll: :lol:
ja a rötyit a Tótékból lestem. :lol: (meg a férjemtől, ő is mindig oda húzódik vissza egy könyvvel, ha elege van Petiből... :lol:)

orsi, sajnálom hogy vége a jó világnak... :( mi is március végén megyünk haza úgy tűnik!!! :) viszont tök jó, hogy elisa élvezte az otthonlétet... repcsin mi volt? én fosok a repcsitől, mert karban nincs el, le akar menni mászni, nem tudom, hogy kötjük majd le x órán át... :cry: mi az hogy ül a pihenőszékben elisa? már hogy magától ül? mi elpakoltuk a pihiszéket, beleteszem és hasra fordul benne meg kimászik... funkciót vesztett... etetni is a karomban etetem már. beszédhez is gratu. ;) elisa az agyra gyúró kislány.. :lol: láz mitől lehetett?
olyan aranyos vagy ezzel az iq-al... :) hát várom már a kompenzációt, most írt egy ismerősöm, szeptemberi a babája, eszik-alszik ennyi. éjszaka nem ébred... :evil: (:lol:)

zsu, én is üveges húst adtam eddig... csak csirkét. sütőtök-csirke, alma-csirke, gesztenye-csirke (ez fogott legjobban)... a krumpli is fog amúgy.
ja azt hallottam nyersen fog a reszelt alma, a párolt-turmixolt alma meg nem fog. nálunk ezért nyerő az alma, mert én mindig párolom + turmix. ;)

csöpplány, a videók tutik nagyon, ez a kádas jelenet! :lol: meg tök ügyin ül le balu, nálunk bot szindróma van még mindig. :( mizu nálatok?

cyntia jobban vagytok már? gratu a felüléshez... jó kis hasizom!!! :roll:

ja kérdés: van vkinek járókája? milyen? mit figyeljünk? most szeretnénk, mert irtó gáz ez a helyzet, pisilni sem tudok menni...

bocsi, mennem kell, jóóó sokat írtam így is, ébred... :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hibernia 2011.01.05 23:47-kor.

hibernia
 
 
 


Barbazso,
Kutyazashoz gratu!
Gesztenye és meggy az nagyon finom lehet!!! de hogy csinalod? még eszembe sem jutott...

Hibernia,
kuldok képet gmailre, hogy ul a pihiszékben Elisa.
A repulot szuperul birta. oda és vissza is ugy jott ki a lépés, h hullafaradtan szalltunk fel vele és az elso percben bealudt (cicin), aztan pedig kukucskalt a tesokkal + a hatul ulokkel.
Viszont ult elottunk egy kb 4 hos baba. aztaaaa hogy orditott. Imadkoztam, h el tudjak altatni, szerencsére sikerult nekik.

IQ: ne vedd karpotlasnak, ha magas az IQ-ja, inkabb csak magyarazatnak a sok miértre. A magas IQ ugyanolyan "probléma", mint a tul alacsony. Nekem van itthon 2 belole és haat Elisa sem tunik butuskanak... jajj nekunk.

Jaroka,
mi,él nagyobb, annal jobb. de mar ne haragudj, Petit valahogy nem tudom elképzelni benne 2 percnél hosszabb idore. addig meg a kisagyba is be lehet tenni, ha annyira muszaj. A mar maszni tudo gyerekek utaljak a jarokat, mert olyan, mint egy borton.

Mayday, udv ujra itt!

Nadina,
a melled rendbe jott mar?

Csopplany,
ez a Balu! nem semmi!
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Írtam egy csomót a jegyzettömbömbe,már az utolsó hszeket írtam amikor kiikszeltem,és nem mentettem el semmit belőle :? Ma már nincs erőm újra írni,nagyon fáradt vagyok.Majd holnap lepasszolom Balut apának kicsit é megpróbálok még egyszer reagálni!
Jó éjt mindenkinek!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


hali

orsi láttam a képeket az utcsó a kedvencem, tök aranyosak a gyerkőcök!!! :) értem már az ülést, hát akkor jól tippeltem, Peti nem csinálná ezt, tuti hídba menne + hasra fordulna, ki a székből, nem marad meg így.
ő csak kutyából leteszi a fenekét a lábára, kihúzza és ül egy kicsit, majd vissza újra kutya és mászik el felállni. :(
azta a repülő tök jó, hogy így kijött... én is attól fosok hogy végigsírja az utat, baromi frusztrált tud lenni, ha mászni akar, lemenni karból és tilos... :? :cry: így pl végigüvöltött a napokban egy bevásárlást... a babakocsiban unta magát, kivettük karba, de ott is sírt, meg a hasamon próbált felállni, hogy ő most elmegy...

a járókán még filózunk, tudom, hogy nem maradna meg benne, de nem tudok jobbat egyelőre... :( a kiságyba ha feláll, a feje kilóg, fosok, hogy "ugrik" egyet és kiesik fejjel előre... mindenre képes ez a gyerek. :lol:

amúgy ami jó, hogy pár napja tök aranyos legalább Peti - vagyis alig sír, nevetgél, elvan - ha ott ülök mellette vagy épp ringatom..

no lépek, jó éjt

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
B.U.É.K MINDENKINEK! :D
Mi kezdünk kilábalni a 7 napos láz+köhögésből(kopkop)és kibujt az 5 ill.6.fogacska is. :lol:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Azta, 6 fogacska? Gratulálok!

Mindkettő fagyasztott volt, a gesztenyemassza (natúr, semmi adalék nincs benne) és a meggy is. A gesztenyét kiolvasztottam előre, a meggyre pedig öntöttem frissen forralt vizet, és amikor már kiolvadt, összeturmixoltam a gesztenyével. A vízre nincs szükség, mert a meggy nagyon lédús, így is tök híg lett, zabpehellyel sűrítettem. (olyan azonnal oldódóssal) Azt meg úgy, hogy forró vízzel kevertem ki a zabpelyhet, és nagyon sűrűre csináltam, pici banánlével (üveges) hűtöttem, aztán összekevertem a gesztenye-meggyel. Persze, nem kellett volna ilyen bonyolultan, de most így sikerült. :) Samu egyszer már kelt pukizással. Szerintetek ettől? Már tegnap is ilyet evett, de nem ébredt sírva. :shock: Azóta minden rendben, csak egy csúnya puki bántotta. :D

Nagyon vicces, ahogy Elisa ül a pihiszékben! Egyedül húzza fel magát? Szépek a karácsonyi képek meg a csajos kisruhák. :) A cipőről nincs közelebbi kép?

Hibernia, szerintem is vagy a veszélyes cuccokat kerítsétek el ilyennel: http://baba-mama.vatera.hu/bababiztonsa ... 56476.html (bár egy erős gyerek talán még fel is dönt egy ilyet. :) ), vagy egy jumpert vegyetek, amiből nem tud kiesni, annál inkább tombolhat benne. Talán még élvezné is. Nekem nagy segítség, ha wc-re megyek, vagy ajtót nyitok, vagy jön a nyűglődős időszak délután. Van ajtófélfára akasztható is, ami nem foglal ekkora helyet, mint amit mi kaptunk, de az nem zenél, szóval nem olyan izgi. :)
Pl. ez: http://www.babasulypont.hu/termekek/297 ... yerekhinta
Vagy zenész családba ez: http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=4328862 :D :D Ha ez nem köti le Pepkét, akkor semmi. :lol: El kéne menni egy nagy bababoltba, ahol ki lehet próbálni ilyeneket, mert azért poénra megvenni elég drága. :? :)
A bébikompot nem ajánlják, mert nem tanulja meg a gyerek, hogy egyensúlyoznia is kell, ha állva akar maradni, ez viszont pont azért jó, mert minden irányba mozog. És a hónaljukig ér, szóval kiesni sem lehet belőle.
Peti már egyedül tud ülni? Nagyon beindult! Hát csajok, én már nem is tudom követni, ki mit csinál. Gratula minden babának a sok ügyességhez. :D

Kovmartiról senki nem tud semmit? Eszembe jutott, hátha az ünnepek után ő is visszacsatlakozik. Jó volna. Ercsikatiékról sem tudunk semmit. Tényleg, Zsu! Azzal a versennyel végül mi lett? Lesz fotózás?

Megint szófosásom van. Jobb volt nektek, amikor nem írtam. :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Most látom, hogy erről az oldalról: http://intl.fisher-price.com/fp.aspx?st ... ction=desc sikerült kiválasztanom az egyetlen olyat, ami pont nem mozog minden irányba, nem is jumper. :oops: :lol: De hát zenészes! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, és takarításnál is tök jó, hogy nem a földön van Samu, hanem a jumperban a sarokban, mint a videón, amit küldtem. :lol: Azért ettől függetlenül csak akkor használjuk, ha szükség van rá, mert a gerince függőlegesben van. Bár elvileg 4 hónapos kortól ajánlott játék. :? Nem tudom, jobb félni, mint megijedni. :)

Na, most már tényleg leállok. Jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Boldog Újévet mindenkinek!

Rajtunk végigsöpört egy torokgyulladásos szörnyűség, én két napig nem bírtam nyelni, inni is kínszenvedés volt enni meg egyáltalán nem ment, de legalább lement amit karácsonykor fölszedtem...
A gyerekeknél viszont egy egyszeri láz volt azóta hálistennek kutyabajuk, mondjuk kaptak antibiotikumot! Kristófon eddig nem jött ki, remélem most már nem is fog!

Voltunk ma védőnőnél K. 8,7 kg és 70 cm! Nagyon sokat eszik, tisztára bélpoklos lett :lol: az ivás probléma is megoldódni látszik, szépen iszik mindenfélét csőrős üvegből, egyszerre van hogy megiszik 100ml-ket!

Védőnő szerint ne adjak neki még narancsot... nem mondtam neki hogy már régóta eszik :oops: ja és a babajoghurtot sem ajánlotta...

Nagyon ügyesek a babák,én is kezdek belezavarodni hogy ki mit csinál már, de mindenki nagyon ügyi! :lol:

Barbazso megcsináltam a juhtúrós pogit és tényleg tök egyszerű és finom! Én tettem bele még plussz reszeltsajtot is és isteni lett! Köszi!

Nekem ezzel a jumperrel pont az a bajom hogy ugyanúgy egy helyben van a gyerek a komppal meg tud mászkélni, bár nekünk egyik sincs de lehet nem is lesz.

Kristóf iszonyú sokat jön megy, szinte mikor ébren van folyamatosan mászkál, azóta nincs gond az altatással sem úgy elfárad hogy kidől szinte az étvágya is szerintem azóta ilyen hatalmas!

Néztem a képeket Elisáról nagyon aranyos, K.utóljára akkor ült meg így egyhelyben mikor 4-5 hónapos volt, mostanában megpróbál az etetőszékből is kimászni! :shock:

Megpróbálok képet küldeni gmailre és visszaolvasok!

kriszta0612
 
 


Miért ver az Isten?
éjjel 1tol 5ig felvaltva hanytunk Matéval. Nem is tudom voltam-e valaha ennyire rosszul életemben. A fiam sajnos tobbszor nem jutott el a WC-ig, igy a férjem orakat takaritott utana.
Elisa raadasul 4tol fél6ig nem aludt, mert én nem birtam felemelni és hiaba szoptattam (érdekes, még igy is volt tej, pedig féltem, h nem lesz), a férjemnek nem siekrult lefektetni.
Raadasul ma 7 éves a kisebbik fiam, igy délelott tortasutés, stb, kivagyok. pedig épp tegnap irtam, h feltoltodtem,nem? na eddig tartott.

szoval csajok szoritsatok, h a masik két gyerek ne kapja el ezt a hanyos-fosos virust....

Elisa ma extra nyafi, vagy lappang benne valami vagy a foga.
s.orsi
 
 


úúúú Orsi, részvét... :( jobbulást... nem ettetek vmit??

szegény remélem javultok... :(

kriszta tök jó, hogy kifárad kristóf... :D nálunk hiába mászkál, feltöltődik időről-időre... :D gratu az iváshoz... :) ezek szerint kaki gond megoldva. :lol:

barba köszi a tippeket, utánanézgetek, baromi drága a járóka sajnos, ezért is filózom, nem tudom, kihaszálnánk-e... írjál csak, szeretlek olvasni. :) :)

bocsi, lépek

hibernia
 
 
 


ja orsi meg azt akartam még, hogy elisa hogy reagált pl a sosem látott nagyira?
nálunk továbbra is üvölt, ha a nagyi hozzáér... :( ha ott vagyok, ha nem... ha lát, ha nem...
kezdjek aggódni? mit lehet tenni? azon filózom, hogy akinél nanny van, az mit csinál, ott is sír a gyerkőc napokig???

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: