Új privát üzeneted érkezett!

Hibernia,
ott még van riaszto az autokban? mi a fenének....
ne haragudj, de nevetek titokban, Peti szo szerint megkonyorul rajtatok igy néha, egy-egy jo éjjellel és nappallal. de jo lenne rajonni, mitol van? Holdjaras? Kaja?

éjjeli pelus
hat én még az éjszakak nagytobbségében a 2 szopi elott is kénytelen vagyok tisztaba tenni, mert kulonben mar nem alszik olyan sokat, annyi a pisi benne... sotétben, az agyban teszem tisztaba... bar se tegnap se ma "nem mertem" tisztaba tenni fél 7kor, nehogy tul felébredjen és ne aludjon vissza. Igy is 9ig aludt, szoval lehet, h csak régebben zavarta

Charlott,
én is azt akartam irni, h Krisz azért (is) nathas, mert jon a foga..

Monde,
nalunk se zavarja nagyon a zaj Elisat, de azért mi figyelunk, h a zajnivo ne legyen tul nagy, ha alszik. Mar nagyok a fiuk, megértik.

Sutottem egy csomo palacsintat... kivancsi vagyok marad-e belole holnapra is?
s.orsi
 
 


Nem lehet, hogy az új fog miatt kakil ilyet? Amúgy gratulálok hozzá! :)
Nagyon szupi az a videó! Az elején anyukád van veled (nem a legelején)? Tisztára mint te meg Peti! :D
Samunak augusztusban volt a névnapja, amikor Balatonon voltunk. Mi sem tulajdonítunk ennek túl nagy jelentőséget. :roll: Persze ha nekem van, tuti kikunyizok valamit. :D

Tök jó, hogy Balu így alszik! Ugye milyen jó érzés? Én tegnap este 3 lépéssel a föld felett jártam, pedig nálunk még valószínűleg egy kivételes eset volt. Talán nekünk is külön szoba kéne? De nincs. :) Még egy darabig osztozunk, aztán szerintem a háló lesz a gyerekszoba, mi meg a nappaliba költözünk, amíg nem építjük tovább a házat.

Pont arra gondoltam ma, hogy a vegák sokkal tudatosabban esznek, mint mi, sokkal jobban odafigyelnek, hogy minden szükséges tápanyagot bevigyenek. Én pl egyáltalán nem foglalkozom ezzel. Csak eszem, amit épp megkívánok. Viszont ha nagyon kívánok valamit, akkor tuti, hogy valami vitamin-, vagy tápanyaghiányom van, azért kívánom annyira.

A reggeli pelus nálunk mindig nagyon tele van, és kaki is van benne, amit a hajnali szopi után termel valamikor.

Én attól nem félek, hogy nem tudnám egyformán szeretni a gyerekeimet, mindig is minimum 4-ben gondolkodtam, csak múltkor eszembe jutott, hogy Samu az egyetlen egyetlenem. :D Ilyen már nem lesz több.

Fú, ma nagyon beindult Samu. Már pár kúszó mozdulatot tesz előre egy-egy játékért, sőt, még mászót is előre is és hátra is. Még nem teper át a fél szobán, de rövid távot már megtesz.
Betegeskedőknek jobbulást, új fogakhoz gratula! Nálunk még mindig csak kettő van...

Na, megyek vacsizni. Tegnap végül megint 00:20-kor feküdtem le, Samu pedig 00:44-kor kelt szopizni. :?

Jaj, még ezt gyorsan. Ma ebédre külön kupacokban tálaltam Samunak a kaját (barátnőm adta az ötletet): céklát, almás krumplit (csak törtem), csirkemellet és májat (ezt is csak villával törtem). Ez az egész kiterített egy teljes mélytányért kb, és Samu bedörgölte az egészet! Hibernia-féle almateát ivott hozzá. :) Tök finom!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Orsi:tényleg,Elisa is sokat ébred magához képest.De nála mi okozhatja ezt?Huuu,most én is megkívántam a palacsintát!!!.Én ma becsináltlevest csináltam emg paprikás krumplit :D Jó kis párosítást :lol: Ezt kivántuk meg :D

Monde:Egyetértek hogy kel humor a gyerekneveléshez!Én is volt hogy már a saját nyomoromon röhögtem :D De valahogy könnyebb volt elviselni az adott helyzetet :) Ez tetszik :lol: Bori leakaszt :D :lol: Utólag is boldog névnapot Borinak! :) Róla mikor láthatunk új képet? :P Én is szeretem az f word-ot :) Szoktam nézni.De a the hells kitchent is :) Szeretem Ramsay-t :)

Hibernia:Gratula az 5. foghoz :) Örülök hogy Pepke megkegyelmezett ma :) Nagy túlélő az már biztos :D Édekes hogy mindig mindig továbbfeszíti nálatok a cérnát,aztán hirtelen "megjavul" :) Ezt tényleg tanítani kellene!Már értem a Mester jelzőt :P Tök jó hogy jól van Peti,de miért kell pisiteszt?Én is örülök hogy szereti.Délután is simán elaludt benne,5kor és 6kor én keltettem :) Valami van abban a szobában :D Lehet tényleg hasmenés,nem tudom.3 órát aludt ma Peti???Azigen :D Milyen videóról beszél Barba?Lemaradtam :D

Maci:sajnálom az éjszakát!Szupi lett a vonalzód! :wink: Ez jó hasonlat :) Kaszálás :) El is hiszem hogy zokogtál,mikor "zebrás" lettél :) Én szeptember 15.-én tudtam meg,véletlenül,előtte dokinál voltama rosszullét miatt,aki vírusos megbetegedést állapított meg :lol: Aztán ha már ott voltam az sztk-ba és már 2 és fél hónapja nem volt meg,gondoltam megnézetem magam mi van már :D (miután abbahagytam a gyógyszer össze-vissza volt emg mindig)Én is inkább cumi támogató vagyok,mint ujjszopás.De ezt is mindenki másképp látja :) Köszi a köszöntést!Hát nem nagyon ünnepeltünk,névnapot nem nagyon tartunk.Mamáék átjöttek és meggyúrták Balut,kapott fürdőjátékot,meg gyümölcsöt :) Nekünk a reggeli pelus általában nagyon nehéz.De ezen nem csodálkozom mert pancsi után kerül rá,és reggeli ébredésig nincs csere.Szóval sokszor több mint 12 órán át van alatta.Nappal meg 3szor szoktam cserélni,plusz ugye a kakis pelusok.

Charlott:remélem hamar meggyógyultok!Neked is ilyen keveset alszik Krisz?Köszi a köszöntést :) Macinál már leírtam hogy ünnepeltünk.Majd szombaton lesz nagyobb összeröffenés,Balázsnap alkalmából :) Üdülés tuti jó lesz :)

Zaj:Balut se nagyon érdekli,úgy tud aludni mint egy kis mormota.De kiskorától ehhez szoktattuk.Viszont kifinomult érzéke van azt meghallani hogy anya felkelt :D Bár most már ez nem érvényes :)

Barba:én is nagyon örülök,és tényleg a föld felett járok,mert iszonyat nagy megkönnyebbülés.Szerintem simán megoldható hogy a nappalit átvarázsoljátok hálószobának :) Nálunk nincs nappali hanem a szobánk az :) mármint az is :D Gratula Samunak a mozgdulatokhoz!Nemsokára mindenki elindul?? :) Szoktad mérni mennyit eszik Samu?

Balu ma azzal kisérletezett hogy csak egyik kezemet fogva sétált,és olyan ügyesen csinálta hogy hihetetlen!!!Persze mikor előkerült a fényképező,akkor úgy bepörgött tőle,hogy csak kapkodott.Azért lehet feltöltöm majd a videót.Na megyek,megfüröttek,kicsit elcsúsztunk vele.Sebaj.Megyek kikapom a vízből Őuraságát :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 

Csopplany,
nem masik iranyban alszik Balu? az is lehet, pl aki rosszul alszik, h rosszul van betéve az agy, rossz iranyban vagy vmi rossz vonalon (pl Gabi, Peti, hm?). észak felé jo aludni, arra kell lenni a fejnek, a japan teoriak szerint....
s.orsi
 
 


Orsi:ugyanazon a falon alszik mint eddig csak ugye a másik szobában.FEje az össze vissza van,ahogy éppen kidől :D Szeret forgolódni az ágyban,főleg mióta megtanult visszafordulni a hasáról a hátára :) Szépen gurgulászik ide-oda :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Milyen érdekes! Elisa abszolut nem mozog alvas kozben, max a fejét forditja balrol jobbra és vissza. Mindig ugyanabban a pozicioban ébred, mint ahogy elaludt. De o eleve lusta forogni... par nap mulva maszni fog és még mindig nem fordul meg, csak nagyon ritkan. Ma mar tett a kezével 3 lépést elore, négykézlab.
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok de nincs sok hangulatom semmihez :?
Utálom ezt az időt nagyon nehezen bírom mindíg ezt az időszakot.. de csak eljön a tavasz meg a rügyező fák és a madarak is visszatérnek egyszer.
Szóval most 1 hónap depi :roll:

Megint óránként keltünk este, napközben is nyügi volt Gabi de erről ennyit is inkább törlöm az emlékeimből. Az én fiam miért nem csinál ilyen kiengesztelő estéket?? Nekem csak napról napra rosszabb! Talán mert beletörődöm? Á fene tudja, de azért néha megdobhatna ilyen estékkel/napokkal mint Pepke. Nekem aug óta nincs átaludott este. Egy se, és szerintem még jó sokáig nem is lesz.

Orsi, Kriszta, Monde köszi a beszámolót a többgyerekezésről. Tudom hülyeség ezen agyalni, de miután Gabi komoly sokkhatás volt mikor megszületett és lila ködből a pokolban éreztem magam :oops: próbálok hangolódni a következő megmérettetésre :oops:

Talán nem is az a bajom, hogy nem szeretném annyira, mert hát pesze, hogy de, de a figyelem. Nem fogok tudni onnantól egyik gyereknek se annyi figyelmet és időt adni. De majd hozzá szoknak :D
Kristóf tényleg kemény, hogy ő féltékeny. Kis öntudatos :D

MAcianyu, igen Gabi eszik megint szilárdat, mióta kijött a a foga azóta megjavult. Mondjuk ma pont végigordította az ebédet :?

Az átállás meg a szopikban nem is tudom hogy jött..elkezdtem feszegetni a határokat. Először stabilan 2 óránként ettünk, ez nálunk már őrült nagy szó volt, és mikor ez beállt pár hétre elkezdtem nyújtíni 2,5 majd 3 órára, bár ma ez sem jött össze, de ez egy ilyen szar nap :?

Abba is hagyom az írás mert semmi értelme ezzel a jókedvvel bombázni titeket. :oops:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu, bombázz csak, bombázz, még én is jövök. :lol:
nálunk is átsírta a vacsit, gondolom mindkettőjüknél a fog... nem szopizott, nem kellett rizs neki, tápból alig evett... fura hát ez van... :(

szóval mesélj csak!!! én minimum figyelek. :) :)

fürci bocsánat

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Megint lemaradtam :oops: , képtelen vagyok reagálni, annyit írok :), csak olvasni van időm... amire emlékszem:

Hibernia: sajnálom a nehéz napokat, én megértem az érzéseidet, nekem is sokszor eszembe jutnak azok a dolgok amiket nagyon szerettem, de le kellett mondanom róluk, legalábbis egy időre. Mondjuk nem panaszkodhatok, mert Julcsi nagyon jó baba, rengeteget nevet, mosolyog, én meg olvadok tőle, azonnal elfelejtem a nehézségeket. Örülök, hogy azért Peti kárpótol Téged szép napokkal és jobb éjszakákkal :) Annak a nevetésnek sem lehet ellenállni :) Híg kaksi nekünk sincs mióta eszik mást is, néha kicsit folyósabb, ha hajtósabbat kap.
Julcsi is nagyon nyomatja ezeket a két betűs dumákat: vavava, bababa, gyágyágyá, dádádá, megzabálom :) de tudatosan még nem mondd semmit....azt hiszem :)
Nagyon jó a családi film!

Csöpplány: gratula a szobához, nagyon klassz lett és szuper, hogy Balunak így bejött. Boldog névnapot Neki! Nekünk is Balázs lett volna Apukám után :) Nagyon ügyes Balu, hogy már sétál :) Én Julcsin is csak kapkodom a fejem, 1 hét alatt eljutott a térdelésből a felállásba, most már az is nehezíti az altatást, hogy állva fogad az ágyban :)

Orsi:Máté story aranyos :) Nálunk sajnos már nem kérdés, hogy mi lenne több gyerekkel... majd a következő életemben :) Nálunk múlt héten volt palacsinta torta Párom szülinapjára :) Az éjszakákkal sajnos sehogy sem állunk, az már biztos, hogy az éber szakaszokban ébred és nem tud visszaaludni, mert szinte percre pontosan másfél óránként ébred. Az utóbbi napokban nem voltam túl jól, kapart a torkom és levert voltam (nem nagyon szoktam beteg lenni), most gyűjtöm az erőt, muszáj lesz megtanítanom egyedül visszaaludni, sajnos ezt nagyon elszúrtam, előre lelkiismeret furdalásom van, hogy át kell szoktatnom, most úgy döntöttem, hogy nem hagyom magára, a felvesz/letesz módszerrel próbálkozom majd.

Macianyu: én is üdvözöllek! Én 2 nappal előtted szültem az Istvánban, úgyhogy egyszerre voltunk ott, lehet, hogy találkoztunk is :) Jó, hogy szép élményeid vannak a szülésről, nekem sajnos kevésbé, pedig hasonlóra vágytam. Csodababának tényleg nagyon szép neve van :) Orrszívás aranyos :) Remélem már jobban vagytok! Képeket várom :) Én is többször gondoltam rá, hogy cumival talán könnyebb lenne, de ha már így alakult, akkor most már anélkül kell megoldani. Ráadásul leszokott az ujjszopásról, talán ezért is nehezebben alszik el Pelus nekünk reggelre tele van, de mi sem cserélünk éjjel, jól bírja. (Most váltottunk lilára :) vagyis 4-esre, mindkét fajta, amit használunk lila). Hááát én is húsevő vagyok, de valószínű a vércsoportom miatt is. Egyszer tartottam egy 100 napos qigong kúrát, mert Kínába készültem taiji-t tanulni, de a hús hiánytól nagyon legyengültem és az arcom tiszta kiütés lett :( szóval nem nekem találták ki, de én is maximálisan megértem és tolerálom, ha valaki vega. Az indiai vega kajákat egyenesen imádom :)
Nagyon jó lett a vonalzó, megérte :)

Charlott: jobbulást! Azt hiszem Te kérdezted a sinlac-ot. Nekünk azt írt fel a doki először, de mondta, hogy most éppen hiánycikk, ezért írt milupát is (HA). Nemrég viszont ki tudtam váltani az első receptet is, de a sinlac nem olyan finom (egyébként ugyanolyan HA csak a Nestlé-é), most megint milupát kértem, van vanilliás is belőle. Autós ülést még mi sem vettünk, még 8 kiló sincs.

Monde: "Bori leakaszt" :DDD Süti így is biztos finom lett :)

Barba: nekem Julcsi az egyetlenem marad :) Húúú Samu ennyit eszik? Jó ötlet a kupacolás :)

Bocsánat, hosszú lett de lehet, így is kihagytam valamit...
:oops:

Betegeknek jobbulást, fogakhoz, mozgásokhoz gratula :)

Jó éjszakát mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Cuki vagy.

Hát csak ennyi, tél végi depi :(
Na meg 9 kor tettem le aludni Gabit már 3x kelt azóta..fini esténk lesz megint :?

NAPSÜTÉST AKAROK!!!!!!!!!!!!!!!

(mega férjem akit egész héten szinte nem isláttam, így azért k*rva nehéz gyereket nevelni, Orsi le a kalappal!!! )

Sebaj jön a hétvége, é s elvileg egy kis napsütés is :D
Apósom meg 60 éves holnap, szóval vasárnap családi heppening..a hátam közepére nem kívánom anyósomat erre egy egész nap vele :evil:

Kezdek eldurvulni vele kapcs, tök leépítettem de így is elegem van :oops:

Na megyek aludni, ha tehetem :?
Bocsi, Hibernia kár volt felhívni keringőre.. :lol: :oops:

Holnapra remélem kialszom magamból, szerencsére ritkán vagyok ilyen de akkor nagyon.....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu: annyira megértelek, nálunk detto. 9 hónapja nem aludtam 3-4 óránál többet egyhuzamban, az utóbbi hónapokban pedig már 2-3-nak is örülök :(

A kaját nekem tukmálnom kell, alig eszik, kb. 50-eket. Már próbálom különböző időpontokban két szopi között, de ritka, hogy szívesen megeszik valamiből 100-at :( Volt már, hogy szopi után 2 órával nem kért pürét viszont megint szopizni akart :shock: Olyan nehezen megy ez is.

Mondjuk, ha leszoktatom az éjszakai szopikról, akkor talán többet eszik majd napközben... nem tudom...

Juci

Kép
juci71
 
 


Hihetetlen, hogy Elisa és Samu szinte mindent napra pontosan egyszerre kezdenek! :shock:

Én cumit akartam eredetileg adni Samunak, de ő az ujját szopta. Aztán amióta kibújt az a két szem foga, már nem használja megnyugtatásra az ujjait, így bepróbálkoztam a cumival alváshoz, és tetszik neki. Azt nem szeretem, ha egy gyereknek éjjel-nappal lóg a szájából a cumi, de az ujj és a cumi közül mégis azt választanám. Most, hogy már Samu a földön van egész nap, és néha kutyát, cicát simogat, meg az öreg nőcik is rögtön a kezét fogják engedély nélkül, különösen örülök neki, hogy cumira váltott.

Éjszakaátalvás nálunk sem volt a 8 hónap alatt, csak 4 hónaposan egy-két 6 órás alvás, viszont nálunk a nappalok jók. Nagyon nehéz lehet Zsunak és Hiberniának. :(

Ja, Hibernia, köszi a homeos linket! Hát sajna egyik alkati szer sem illik Samura. :shock: :) Egyelőre. Ki tudja, lehet, még nem is vagyunk benne igazán a fogzásban. :)

Csöpplány, nem mérem, hogy mennyit eszik Samu, de pár hete pont lemértem egyszer szopi előtt és után kíváncsiságból. 160ml-t ivott. Ez a délutáni szopi volt. Igazából nem vagyok ennek a méregetésnek a híve, mert látom, hogy minden rendben vele, nem sír, hogy éhes, elégedett, kiegyensúlyozott... Az igazat megvallva kicsit soknak is tartom ezt a napi "két főzelék, egy gyümölcs, egy pép/kása, 3 szopi" -t. Néha azt sem tudom, hogy osszam be mindezt egy napra. Az igazat megvallva, nem is minden nap tartom magam hozzá. :)
Hibernia egyik hsz-ában küldött egy youtube linket, azt néztem meg.

Ma lefekszem időben. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Juci, nem rábeszélni akarlak, de Panka anyukája veled egyidős, és ők még terveznek egy kistesót. :wink: Szerintem nem vagy elkésve vele, ha szeretnétek még babát, ez ne tartson vissza. :)
Érdekes, hogy ezt a következő élet dolgot írod. Pont ma gondolkoztam azon, hogy engem ez tesz boldoggá, hogy anya vagyok, és itthon vagyok a gyerekemmel, és ebben az életben tuti, hogy ez a hivatásom. Ha nem lehetne több gyerekem, örökbe fogadnék akár értelmi fogyatékos gyereket is, és sajátomnak tekinteném, és boldog lennék még úgy is, de nekem ez kell, ez az életem, erre vártam világ életemben. Amikor először megjött (14 voltam), olyan mérhetetlenül boldog voltam, mert nekem az azt jelentette, hogy anya lehetek majd valamikor. Banyek, annyit filozofálgatok mostanában magamban. :)
Ezt a vá-vá, bá-bá-t Samu péntek óta mondja. Mondja?! Kiáltja... :)
Julcsi már áll? Gratulálok!

Zsu, kitartás, mindjárt itt a tavasz! Február a legrövidebb hónap! :wink: És hétvégére jön a jó idő!
Fú, anyós miatt megértelek, és sajnállak. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hali

barba tök jó, hogy így gondolkozol az anyaságról... :) :) olyan jó olvasni hogy ilyen lelkes vagy!!!!
ez a bábábá haláli tényleg, ma egész végig ez ment, annyira aranyosan hangzik a kis egérhangján... :D
nálatok sem volt éjjeli alvás? úristen, hát engem az készít ki igazán (már a nem alvás), a nappali nyűg már fel sem tűnik... no jó, de, feltűnik, de azért ha az éjjelt sem alussza át, no az együtt már nehezen tolerálható. szóval nem könnyű itt senkinek, te kelsz éjjel, mi decemberig 10-8-ig aludtunk zömében, azóta van csak ez a mizéria. ;)
a videón amúgy igen, anyukám van meg én a dagi fejemmel... :lol: hihetetlen, micsoda mufurc pofa voltam, nem tetszem magamnak, Peti legalább vicces szépfiú... :)
örülök, hogy ízlett a tea, nálunk is menő.
gratula a nagy mozgásokhoz!!!!

juci, sajnálom az éjszakákat szintén.. :? kajáról jut eszembe: nálunk tök felborult a rend, kb 6-8x eszik / nap... eddig ugye 5 volt pont... :roll: már fel sem tudom sorolni, miket eszik... néha kap kis gyümit, zöldséget, gabonát... kb azonos időben, de ugye hol 6x, hol 7x, hol 5x eszik...
kínába készültél?? de izgalmas! :)
a lila pelus nálunk is megvolt... ;) tök lányos... :oops:
sajna nálunk sincs se cumi, se ujjszopi... én bármelyiknek örülnék... :) gratu az álláshoz! nem esik el? ez csak nálunk volt ilyen gond?? :lol:
hát igen, a nevetéséért oda vagyok én is, ha jó napja van, nagyon jó napja van, ezt már kifigyeltem... :D

zsu, jajj te szegény... :( igazán engem is kiakasztott a hét elején, hogy a férjem tök későn jött (7-fél 8 felé, ez nálunk késő)... :roll: egyedül nagyon gáz vinni a dolgot... :? főleg az ilyen szar napokon... hallom milyen hideg van otthon... :( :(
no itt ez a szélvihar... :roll: a héten nem voltunk még sétálni... :oops: kikapja a kezemből az ajtót, olyan szél van, a dokihoz menet azt hittem felborul a babakocsi (itt van kb 200 méterre pedig)...
igen, Peti heti 1x megkönyörül... :lol: most néztem a kis könyvét, december óta heti 1x ajándékoz meg 11-6/7ig éjszakával... hagy feltöltődni a kis cseles, elhúzza a mézes madzagot, hogy ilyen is lehetNE... ;)

orsi, gratu az előre haladáshoz! ;)
én is mindig máshol találom Petit az ágyban... :) de most mindjárt megnézem, merre fekszik a feje alapból...
hát én örülnék a legjobban, ha lenne használati utasítás Petihez, épp miért jókedvű / szar kedvű... :D gőőőőőőzöm sincs. rémisztő... :roll:

csöpplány, sétál Balu, óóó de aranyos lehet. :) pisitesztet azért csinálunk, hogy kizárjunk x betegséget (hogy miért sír ennyit)... :roll: ha nem ad ki semmit, megy vérvételre... hasi ultrahangra... ilyesmi.

tényleg, Petinek is volt névnapja már, most jöttem rá... :D a júniusit választottuk... asszem... van áprilisban is, de az közel van a szülinapjához.

huh jó sokat írtam, nagyon belendültetek... :)

jó éjt

hibernia
 
 
 


Most már biztosan kúszik Samu. Hát én odavagyok ettől! :) Más babája meg már jár... :D Balu eszméletlen ügyes!

Hibernia, az a pisiteszt vicces dolog. Mi is csináltunk még az elején, mert Samu sírt, amikor pisilni kezdett, és felmerült, hogy vesehomok, vagy -kő miatt, de valószínűleg csak azért volt, mert túl sokáig várt, és nagyon megtelt a hólyagja. :) Na, szóval ugye friss pisit kell reggel leadni. Barnus vitte (volna) munka előtt a termést a laborba, de nem egyszerű egy babát rávenni a pisilésre akkor, amikor amúgy nem akarna. Ráragasztottuk a zacsit, és vártunk... Először. Aztán már mindenfélét kitalál az ember. Még ha véletlenül elsőre sikerül is összehozni a pisit, utána az a szenvedés a ragasztózott szélű zacskóval... Áááá! Ja, persze elsőre egy zacsit vett Barnus, amit elbénáztunk, ezért mehettünk újra a gyógyszertárba, és másnap újabb próbálkozás következett. Nagyon jó móka volt! :D Vérvétel. :( Talán nem lesz rá szükség.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


hát igen ez a pisi teszt izgi... :roll: én nem is értem, hogy kell... :D ráadásul itt heti 1x viszik el, szóval ha nem sikerül, buktunk egy hetet. :?

jajj gratulálunk a kúszáshoz! tök ügyes Samu is!!!

fura egy éjszakánk volt, 3/4 4kor ébredt csak 10től, de egy órát fenn kukorékolt, 3/4 5kor tudtuk visszaaltatni csak... addig betettem az ágyba, felmászott, simogattam, hordoztam stb. aztán 7kor újra kelt, szokásosan, erre 3/4 9kor megint visszaaludt... :shock: tök rendszertelen. :( és nem is evett... :shock:

ja és még mindig baromi szél van... :cry: tök uncsi, ki sem mozdulunk. :(

hibernia
 
 
 


ja hülye kérdés de ugye megyünk haza majd...
bio gyümiket, zöldséget hol lehet otthon venni? tesco, spar lyesmiben van?? vagy hol?
Peti előtt sosem ettünk biot (most sem, csak ő kap azt) és nem tudom, honnan kell szerezni...

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Köszia megértést! MA már jobb. Férjem de. itthonról dolgozik, legalább látom Őt :D

Hibernia, ha férjem 7, fél8 körül itthon van az csúcsszuper nap!!!!!!!!
Elmegy reggel fél7-7 körül és este jön haza :?

Este: 2 óránként keltünk és már reggel 6kor kukorékolt, de már 1 órája alszik :shock:

Juci, sajnálom ezt az etetés dolgot nálunk sem egyszerű, pedig anno hogy vártam :oops:

Monde most hogy leírtad..sír itt a szám olyan apróságok miatt, hogy nem alszik, mi lesz majd a szobatisztasággal, meg az ovival, meg az öntudattal és sorolhatnám..jajj nekünk :oops: :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


zsu örülök, hogy jobb kicsit... bezzeg otthon a férjed, erre alszik. :D

amúgy tök irigylem azokat ahol otthonról dolgozik a férj... :roll: oké, nem ketten gyerekeznek mindig, de azért gondolom ők enni, pisilni, arcot mosni a nyűgösebb napokon is tudnak...

jajjj ne is mondd ezeket a "fegyelmi" gondokat.. én tök lágyszívű vagyok, tudom, keményíteni kell, különben a fejemre fog kakilni, de olyan nehéz kibújni a bőrömből... mondjuk már igyekszem, tök büszke vagyok arra, hogy mindig rászólok, ha veri az üveget valahol, de ez csak egy dolog, mi lesz, ha sokat csinál olyat, ami tilos?? komolyan kell néznem majd a nap 20 órájában??

hibernia
 
 
 


Bio... ??? Én nem nagyon foglalkozom ezzel. Cékla, répa, sütőtök van pürésítve adagonként lefagyasztva, ja, gesztenye is, de az bolti. :) Almát, krumplit simát veszek, de néha friss répát is főzök, az sem bio. :? A céklát a Mammutban vettem, de gondolom, addig a bio boltig nem akartok elugrani zöldségért. :) Szerintem én csak a Corában láttam bio zöldségeket. Fagyasztott bio cuccokat pedig szerintem sok helyen lehet kapni.

Azt elfelejtettem újságolni nektek, hogy hétfőn észrevettem, hogy Samu köszön Zafírnak (meglátta a konyhaablakból), azóta figyelem, és ha olyan szituáció van (meglát valakit, vagy valamelyik állatunkat, vagy mondom neki, hogy szia), mindig, következetesen azt mondja, hogy hej. Azért vicces ez, mert Barnus szüleivel szinte mindennap webkamerázunk, és amikor meglátják Samut a képernyőn, mindig felkiáltanak, hogy "Héjj, babaaa!". :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Bio cucc: a legtöbb szupermarketben van amire ezt írják. Hogy az is-e??? Intersparban is elég elterjedt...

JA, jó ha néha itthon dolgozik a férj, csak ne legyen ideges Amúgy ugyanolyan minden nmintha nem lenne itt csak kell neki is kaját adni, és hallgatni ahogy őrjöng, meg telefonál, és persze így nehezebb altatni, ha üvölt a gyerek miért nem mész arrébb mert zavarod..szóval azért nem olyan jó az, ha nincs külön szoba erre.

Én is gyenge vagyok, de próbálok most keményíteni. Kontektort meg szemetest tiltom eddig.
De mesélte az egyik anyuka, hogy egy ideig olyan kaliberű gyerekkel mint a mienk csupa veszekedés az egész nap Ezt nem szabad-azt nem szabad. Ezért lesz jó, hogy ha ki tudunk majd menni a kertbe/utcára ott aztán lehet világot felfedezni. Mondjuk az meg olyan lesz mint amit Orsi írt. Egész nap a ház előtt CSI-esként vizsgálódunk :lol:

Barba, tényleg jó a hozzáállásod. Nekem is mikor megjött tudatosult bennem, hogy anya leszek és azóta erre készülök..csak k*rvára elfelejtettek szólni arról hogy vannak olyan gyerekek mintGabi...akkor kiképző táborba is mentem volna előtte :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


barba, köszi. csak cora?? óóóó, hát ott kb 2x voltam életemben. :( :(
állítólag a veséjük még éretlen a sok kemikáliához, ezért egy ideig ildomos bio cuccokat venni nekik... :roll: lehet üveges kaján fog élni... :oops: néha adok én is simát, de ritka... kb minden étele itt bio, mert nem sok különbség van árban meg elérhető helyen lehet kapni bio dolgokat (pl tesco, spar).

ügyes Samu!!! köszön? :roll: hát én a nagy váváává meg bábábától elájultam. :D pedig elisa már mióta nyomja... :D

basszus tök el fogunk csúszni... még alszik. :shock: lassan 1,5 órája... most 2 napja 2x1,5 órát aludt napközben, ha most kilövi az első 1,5 órát (és kilövi), már csak 1x fog szundizni és estére megőrülünk...

no most ébredt pont, kis szamaram. :D

hibernia
 
 
 


Ja és gratula Samunak is meg Elisának is! NA meg Julinak az álláshoz.
Mi kitartóan térdelünk :D

Samu döbbenetesen agyra gyúr. Édes gyerek :D

Jajj Orsi a fiad Maté vagy Máté?? Vagy ez mindegy?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Majd kiröhög, mint Kristóf. :lol: Bátyáméknál is az volt a legnagyobb humor, hogy nem szabad. :D (Mármint az ikreknél.)

Jaj, az éjszaka! Banyek, Samu fél 2 körül szopizott, de ahogy letettem, sírt. Barnus elringatta, aztán megint sírt. De olyan élesen! Nem tudtam, mi baja lehet. Aztán megint elringatta, én közben elaludtam, és kb félóra múlva arra ébredtem, hogy brutál zsibbad, feszít a fejem és az összes végtagom. Valószínű a melegfront miatt. Nagyon kemény volt. Szegény Barnus még vissza sem aludt addigra, onnantól nekem kezdett "ugrálni". Ablakot nyitottunk, a hűvöstől jobb lett. Még azt is felajánlotta, hogy megmasszíroz. Nem tudom, mi ütött belé, mert egyrészt utál masszírozni (zavarja, ha bármilyen krém, vagy olaj kerül a kezére), másrészt utál éjszakázni. Nem éltem a lehetőséggel, mert annyira sajnáltam szegényt. :?
Fú, és a másik. Vesekövem van, pedig napi minimum egy liter folyadékot mindig megiszom. Általában jóval többet. Tulajdonképpen már vártam, mert minden évben legalább egyszer van. :? Nagyon kellemetlen. :(

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


A kiröhögőset még Hibernia 10:55-ös hsz-ához írtam. Kicsit elmaradtam vele. :?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sajnálom a vesekövet. Kitartást hozzá!!!!!

Gabi most hozza be a reggeli korán kelést, félek mi lesz ha most ennyit alszik.....

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Zsu, a kertben majd villámgyorsan megtalálják az összes szúrós botot, kavicsot, földet, amit szájba lehet venni -szerintük. Azért ettől függetlenül már én is nagyon várom. :)
Na, igen. Talán változtatnék a nézeteimen egy nehezebben kezelhető babával. :?

Hibernia, szerintem ne aggódj ezen a csúszás dolgon! A napirendet úgyis maguknak alakítják ki mindig. (most még) Lehet, hogy pont most változtat magának. Ritkábban fog enni, vagy kevesebbszer, de hosszabbat fog aludni. Szerintem ne próbáld beosztani a napját, mert csak feszültek lesztek mindketten. Samu a születése óta kb 2-3 hetente változtat valamit, amihez utána 2-3 hétig következetesen tartja magát. :) Én nem görcsölök azon, ha kimarad a hosszabb alvás miatt egy kajálás pl. A lényeg, hogy ne legyen éhes, de hogy most tízórait eszik, vagy ebédet 11-kor, ha épp akkor éhezik meg... Most ugye a legújabb nála ez a fél 8-as kelés. Eddig 9-fél 10-ig aludt. Tök jól megszoktam, nagyon jól programozható így a nap, erre tegnap megint fél 10-ig aludt. Hát a tízórai elhanyagolható lett (pár kanállal evett), és uzsira is csak szopit kapott. Egyszerűen így nem fért bele több a napunkba, és nem is igényelte. Mondjuk ebédre felnőtt adagot tömött magába. :shock:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Samu, ha sokat alszik, délután már egyáltalán nem szokott. A délelőtti a fix alvása. Ki kell élvezni ezeket a nyugodt perceket! :D Megyek is, eszem valamit, mert már Kukó :) is egy órája húzza.

Jaj, köszönjük a gratulációkat! Átadom Samunak. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


jaj barba vesekő??? azt hogy?? mitől???

akartam már rég írni, hogy az üveges kajcsikat vmi hőeljárással tartósítják, nincs bennük semmi tartósító és ugye ezért szabad csak 1x felmelegíteni őket... asszem te kérdezted.

felkelt és nem szopizott... :shock: tök fáj a cicim tegnap 9 óta... :?

hibernia
 
 
 


Csak gyorsban bejelentkezem, épp anyunál vagyunk, beugrottam olvasni, rohanok el vásárolni, de egy valami megütötte a "szememet". Barba!!!!! Napi minimum 1 liter folyadék??? Hát az még normál esetben sem sok, nemhogy szoptatás mellett! Én hármat iszom minimum! Tessék növelni az adagot! :)
monde
 
 


Sziasztok!

Nekünk jó éjszakánk volt,bár Balut 11kor tudtuk leküzdeni :) Igazából akkor tűnt már kicsit álmosnak,betettük az ágyba és 5 perc alatt bealudt magától! :D Én még mindig a föld felett járok emiatt :D Viszont fél 5kor felkelt enni.Valószínű mert a kajcsiját 3 részletbe ette meg így hamarabb megéhezett.De megetettem és után aludt vissza,és fél 10kor kelt :) És amin elcsodálkoztam hogy benyomott 290 gramm tízórait(1 banán+1 alma+6 db babakeksz összepürésítve :shock: ) .Erről egy kérdés.Szerintetek ehet ennyit?Nem fogja megülni a pociját? :? Ennyit még sosem evett,és folyton tátotta a száját,és ha nem adtam akkor kiabált,meg hepciáskodott :? Remélem nem lesz baja hogy ennyit evett.

Orsi:huuu,nekem Balu soha nem volt ott ahova tettem az ágyba :D Már mikor hazahoztuk a kórházból akkor sem :D Folyton felkúszott az ágy végébe,lehet már akkor se tetszett volna neki az ágynak a helye? :roll: Gratula az első mászómozdulatokhoz! :)

Zsu:Én is várom már nagyon a tavaszt, a nyarat.Nekem azt javasolták hogy ha ilyen rossz hangulatom van az idő miatt,akkor égessek valami jó kis füstölőt,aminek "tavasz" illata van,meg igyak teát :)
Sajnálom a rossz éjszakát! :( De ilyenkor miért kel fel Gabi?Van oka,vagy csak annyi hogy anya vegyél fel?Mert Balu is ezt kezdte játszani velem,amikor azt mondtam ezt kizárt hogy csinálni fogja velem,és hagytam kicsit sírni éjjel,és alig egy hét alatt rájött hogy hiába sír.Lehet kicsit "kegyetlen" voltam,de muszáj volt.Neki se jó,ha nem alszik éjjel,nem tud mélyen aludni,mert folyton felkel,nem tudja magát kialudni,így ez rányomja a bélyegét a nappalokra is,meg nekem se jó.Vagy te nagyon ellene vagy a sírni hagyásnak?Szép tudatosan állítottad át Gabit a ritkábbi szopikra!
Gyere nyugodtan,akár panaszkodni is :) Szerintem szívesen emghallgat mindenki,és talán még vigaszt is tudunk nyújtani :) Néha nagy segítség :)
Isten éltesse apósodat!Gondolom hogy a hátad közepére se kívánod anyósodat.Mennyire építetted le a látogatásait?
Milyen volt az estétek végül?Ohh,akkor Gabi most pótolja amit este nem alszik?
Csi :lol: Kiképzőtábor :lol: :lol: Látom azért mára jobb kedved van,de legalábbis tuti humorodnál vagy :lol: Vagy 5 perce ezen röhögök :D
Mióta alszik Gabi?Azt olvastam hogy ilyenkor még reggeli után visszaalszanak a gyerkőcök 1-2 órára és utána már csak délután alszanak 30 percet.alu sosem alszik vissza reggeli után.

Juci:köszi a szobadicsit,meg a köszöntést is! :) Átadtam Balunak :P Na igen,amikor emgtanult Balu is felállni,onnantól még nehezeben mentek az altatások,és másfél hónapig bírtam a küzdést vele :) Alig vártam hogy kész legyen a szobája és normálisan tudjam altatni.Ugye a szobánkb nem ülhetek sötétben csak azért mert Balu alszik.
Miért nem akartok még egy gyerkőcöt?
Utólagosan is boldog szülinapot a párodnak! :)
Szerintem ne legyen lelkiismeretfurdalásod emiatt,mert ezzel neki is jót teszel,még ha most "kegyetlennek" is tűnik ez a dolog.
Neked meg jobbulást! :)
Olyan rossz olvasni hogy sokatok ennyire keveset tud aludni egyhuzamba :( Azt hiszem nekem írtó mákom van,bár szerintem 90 % hogy a tápszerezés miatt alszik ilyen jól Balu.
Azt is észrevettem hogy a szopis babák nehezebben térnek átt a rendes kajcsira.Gondolom hogy jobbnak érzik a cicit :)
Gratula az álláshoz!! :)

Barba:én kezdettől fogva cumipárti voltam.Mondjuk én nem akartam semmit adni neki,de egyszer csak elkezdte az ujját a szájába venni,na akkor rögtön adtam neki a cumit.Még mindig kotorászik a szájába de már nem akarja szopni az ujját.
Én is annyira sajnálom akik iylen keveset alszanak.El sem tudom képzelni,hogy bírjátok!Csajok hatalmas respect nektek!!Le a kalappal előttetek!
Nem a szopira értetem a mérést :) Hanem a szilárd kaját amit eszik :) Én általában mérem neki,ritka ha nem.Szeretem látni mikor mennyit eszik,de nem írom.
Napi 7 étkezés? Nekem a doki azt mondta hogy 8-12 hónapig reggel este szopi/tápszer,tízórai uzsonna gyümölcs/tejpép/joghurt és az ebéd meg főzelék.Na meg persze mivel Balu stagnált így a tízórai vagy az uzsi az főzelék neki.Én a saját fejem után megyek,abszolút nem tartom amit a doki mond.Pl reggelire már rendeset eszik Balu,mert a tápszerből nem hajlandó reggelre 70nél többet enni.Szóval nem is erőltettem neki.
Én is nagycsaládos hivatásos anyuka akartam lenni,és még most is benne lennék,de ahhoz egy nagyobb lakás kellene.Mondjuk én csak 3 gyereket szeretnék :)
Nem is tudom hogy császárosoknál van erre lehetőség?Mert gondolom a másik kettő is csaszi lenne.
Na de még ez a jövő zenéje,egyelőre most csak Baluban godolkodunk,aztán meglátjuk hogyan alakulnak a dolgaink.
Gratula a kúszáshoz!!! :) Kapunk videót róla? :P
Hidd el hogy Samu simán utól fogja érni Balut :) :P
Na,látod Samu észre gyúr :D Balu még semmi ilyesmit nem csinál :) Miért kelhet ennyit Samu?Mindig ennyit kel vagy csak most?Lehet tényleg a frontot érezte ő is.
Jajj ez a vesekő nem hangzik jól :? Erre van valami gyógyszer nem?Hogy könnyebben távozzon.Meg hallottam valami teáról is ami segít a kialakulásában.Szedsz rá valamit?
Egyetértek a napirendről.Nekik is más az igényeik,ők is kis embrek,ahogy Orsi is írta,önálló akaratzuk van,és szerintem nem szabad rájuk erőltetni a szerintünk jó napirendet.Oké,bizti könnyebb tervezni ha kiszámítható a nap,de úgyis felborítják ezek a törpék ha úgy van kedvük :D

Pelus:mi nappalra még 3ast használunk,még van vagy 30 darab,aztán átállok nappal is a négyesre.Éjszakára 4es pampers sleep and playt adok rá,eddig ez bírja legjobban a 12-14 órás fentlétet :)

Hibernia:Nálunk is esett Balu,de inkább csak lehuppant a popsijára.Nagyon keveset esett úgy el,hogy beverje a buksiját.Pár esés után rájött hogy ha kitámaszt a kezével akkor nem üti emg a fejét :)
Te még mindig írod a napjait!!Tök jó!Én már rég abbahagytam pedig most így visszagondolva tök jó dolog!Tök jó visszanézni :)
Na madj felteszem a videót,hogy hogy sétálunk már :) Egyébként 10-15 méternél többet nem tud még egy kézzel menni,összeakadnak a lábai még :D
Akkor ez még viszonylag tűrhető éjszaka volt,nem?
Melyik repülőtérre jöttök?Csak mert ferihegy kettőnél,Vecsésnél van a Market Central,és itt is vannak bio zöldségek a Tescoba!Na meg aztán össze is futhatnánk :P Én egyébként nem nézem hogy bio e,annyita nézek hogy magyar termék legyen.Üvegesből is csak akkor kap bio-t ha le van értékelve és egy árban van a simával :)
Fegyelmezés nálunk is elég nehézkes.Sokszor mondom neki hogy nem szabad,néz is rám,de ugyanúgy csinálja.Ilyenkor elveszem onnan és elmagyarázom neki hogy nem szabad.De ha valami veszélyes dolgot csinál,akkor van hogy pár rászólás után rácsapok a kezecskéjére kicsit,hogy érzékelje hogy nem szabad.Ebbe még nem hal bele,de ha a konektorba nyúlkál...
Azért ez jó,hogy Peti ennyit alszik nappal,nem?Tudsz enni,pisilni :D :lol:

Na asszem a végére értem,nagyon belendültetek sajok! :D Hálisten Balu szépen elszórakoztatja magát és hagy írni :) Bár most épp a függönyt tépi,ez az új heppje. :? Na meghyek reggelizenm.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


A vesekőre nem kell szednem semmit. Pár nap, és kipisilem. :) De még sosem vettem észre, mikor távozik! :shock: Amióta megszületett Samu, nagyon sokat ittam. Napi 2-3 liter gyógyteát, meg néha még mást is. Most meg ami tuti, az a napi 1 liter kristálygomba limonádé :D , azon kívül igazából nem számolom, de azért persze iszom mást is, meg eszem levest. De tény, hogy egyre kevesebbet, és erre a vesém rögtön reagál is. :?

Ja, úgy nem mérem, mennyit eszik. Nagyjából látom, hogy az üveges főzelék felét eszi meg kb. Ha paradicsomos kaja, akkor az egészet. Ha én főzök, nem tudom, mennyi az adagja pontosan. A tányérban látom, hogy meddig kell kb pakolnom. :)
Az a napi 7 étkezés úgy van, hogy uzsira szopi is és főzelék is lenne, így csak 6 alkalom. Fürdés előtt egy pépes vacsi, fürdés után esti szopi, szóval két vacsora.
Igen, éjszaka mindig minimum2-3 alkalommal ébred Samu, de csak szopizni szokott, és alszik is tovább. A ma éjjeli sírása ritkaságszámba megy. Bár amióta elkezdtek kibújni a fogai...

Köszi Hibernia! Igen, én kérdeztem. :)

Samu már 2 órája alszik. Ilyenkor kicsit bánom, hogy kinti alváshoz szoktattam, mert most olyan jót aludnék én is itt mellette... :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsu,
Mar kifelé megyunk a télbol !!! (én novemberben szoktam depis lenni…)
A férjem ezen az éven még csak 3 napot volt uton. Es hétfotol jon 2x5 nap. Borzaszto. Amikor itt van, olyan sokkal turelemesebb vagyok…
Ja és 7 korul jon o is haza este, viszont reggel elviszi a gyerekeket az iskolaba fél9kor.
A fiam Maaté, csak nincs ékezetes a betum. Egyébként Mathieu frranciaul. De én magyarul szolitom.

Beszélgetés,
Na, akkor a fiuknak is csak megjott a kedvuk ! Elisa mar valtozo hangsulyban mondja a szotagokat, attol fuggoen mit akar, szo szerint beszél, nekunk pedig ki kell talalni, mit mondott éppen… o is koszon… Valszol is, éhes vagy ? valaszol… csak azt nem tudom igen-e vagy nem ?? szerintem, ha Elisa elkezd beszélni, reggeltol estig be nem fog allni a szaja. Néha a babakocsiban is ba ba ba-z, nagyon hangosan. Tok vicces…

Mi is lila pelust hasznalunk ! Még 3as elég…

Barazso,
Lehet én is inkabb adattam volna neki cumit, amikor abbahagyta az ujjszopast és akkor szépen aludna.. sosem tudom meg… Most mar nem adok neki… tul nagynak talalom, h most kezdjen el cumizni.
Oooo, veseko ! sajnalom !

Hibernia,
Jaaa, ha nem tudtatok a héten még sétalni (mar péntek van), az is kékésziti a gyereket is meg persze téged is. Pont a multkor gondoltam, h miért nem viszed sétalni, mikor almos, akkor legalabb hordozgatni nem kell.. de akkor azt sem lehet, a szél miatt…
Heti 1x pisiteszt ??? Uristen, milyen kokorszaki allapotok !!! Mi az amit annyira szerettek Irorszagban ?? (még nem voltam, hallottam, h nagyon szép) Tényleg a koltozés projekt hogy all ?
En sem veszek biot, viszont a piacon frisset. Ha vidékre mentek, akkor lehet, h talalsz vkit, aki a kertjébol eladna neked zoldséget…
Haaat majd meglatod, az anyabol rendorré vedlunk at egy ido utan. El sem tudom mondani, naponta hanyszor szolok rajuk, h ezt ne, meg azt ne… Most mar jobb, mert nagyok, de ovis korban….
És miért baj, ha elcsusztok?? Még csak dél van… Orulj neki, h alszik!!!2x masfél ora alvas tokéletes ilyen korban. Szerintem.

Csopplany,
En a sirni hagyast csak ugy tudom elképzelni, h rendszeres idokozonként odamegyunk szolni, h itt vagyunk még, nem hagytuk magara…de tény és valo, h sok helyen hasznal egy-egy ilyen kiképzés.
Csaszarral is lehet 3 gyereket szulni. Tobb baratnom van, aki mind a 3-t csaszarral szulte.
Nem belepofazas, de “nem ajanlott” a babat kézen fogva sétaltatni. Ha o lépeget egyedul oldalazva, stb, az mas.

Barabzso,
Samu kuszik ? Gratula !!
Pisitesztet mi is csinaltunk mar. Ugye csak 30 percet lehet rajta a zsak… Nem pisilt… mikor levettem, rogton jott apisi és még sikerult is véletlenul a zsakba is egy kicsit… imadkoztam, h elég legyen az a par mililiter, mert a tobbi ugye mellé ment… de elég volt.

Nem tudom, azért engem nem razott meg az elso gyerek sem ennyire, mint parat kozuletek. De lehet, hogyazért, mert sokat bébiszitterkettem és ott mar rengeteg mindent lattam, ami jo és ami nem tetszik… és az is igaz, h az elso fiam nem volt nehéz eset… Olyan konyv szerinti baba, mint akkor csinalt és ugy, ahogy a nagykonyveben meg van irva… 3 hotol ataludta az éjjeleket, par hetes kihagyasokkal…

Juli kis ugyes! Én még el sem tudom képzelni, h fel fog allni egyszer. A négykézlabazas nagyon tetszik neki, de ha a hatara teszem, ugy marad és ugy jatszik. Pl most ebédelt, mar egy jo fél oraja olvasom és irom ezt a valaszt és o szépen jatszik a hatan, egy helyben, nem lat engem. Néha szol, akkor valaszolok… nem is lattam még ilyen babat, aki nem forog… csak nagyon ritkan..
s.orsi
 
 


Barbazso,
Samunak szezrintem jot tesz, h kint alszik. Magatol meg fog oldodni a helyzet. Egy ido utan mar fogod latni, h nem alszik hosszut, mert kényelmetlen lesz neki a babakocsi. Na akkor kell majd atszoktatni a benti alvasra.
s.orsi
 
 


Orsi:Balu semmi ilyet nem csinál.Mármint abszolút nem dumál.
Én 15 percet szoktam hagyni,aztán bemegyek,szólok neki,aztán megint hagyom.De általában 20-25 perc alatt bealszik.
Nem szoktam sétáltatni, csak nagyon ritkán.Szerintem 1 héten talán 4-5 alkalom,és akkor is pár perc.Nem akarom hogy hozzászokjon,mert annál nehezebben fog megtanulni egyedül menni,és rajtam fog csüngni hogy sétáljak vele :)
Úgy tűnik Elisa nagyon jól érzi magát úgy ahogy van :) De ő is meg fog indulni ez 100 % :)

Itt van két videó,egyik a sétálós, a másik meg ahogy bírkózik a lepedővel,meg a paplanhuzattal :D
http://www.youtube.com/watch?v=0dKqgntSui4
http://www.youtube.com/watch?v=iLg0Cy0Rphk

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jaj és ha nem unjátok tettem fel új képeket Balu babáról :)
https://picasaweb.google.com/tahirak.mo ... u9Honapos#

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Balu olyan nagy fiu mar!!! és milyen huncut!!! a takaros video :) :)

Elisa maszik!! mindjart teszek videot
s.orsi
 
 


úristen, de pörög mindenki... :lol:

elisa mászik? wow! :) tök jó, hogy már így kommunikál! :D én eddig azt vettem észre, hogy ha játszik, akkor bábábábá megy, ha ideges pl éhes és áll a rácsnál, akkor mámámámáá... :)
ez az orkán már eltűnhetne, tényleg. :evil: hulla uncsi. :lol:
sajnos leállt a költözés projekt az elmúlt hetek őrülete miatt + most a férjemnek baromi sok munkája van, még jövő hét ilyen, aztán állítólag csökken a nyomás... remélem.-... :roll:

csöpplány, balu belehúzott a kajába? :) csak nem árt meg neki... ;) kell az energia!
amúgy már csak azt írom, mennyit alszik, mikortól meddig és ha vmi újat eszik vagy vmi kiugrót csinál... :oops: tegnap pl hogy elkezdte ezt a baromi hangos vávááv-t... :)
jajjj a függönytépés izgalmas, bár az engem nem zavar... :D
ja és a nagy sláger már egy ideje a lapozgatás... :D minden kemény fedelű könyvet becsuk-kinyit... :lol:

barba, na téged éjjel az ág is húzott... :? szegény...
én sem mérem a szilárdat nem is tudom, hogy kéne... :roll: konyha mérleggel???

szerintem átforgatjuk majd az ágyát, bár az a szar, hogy ahogy leteszem, nem fog kézre esni, hogy északra legyen a feje, mert akkor a szekrény elé kéne tenni a kiságyat... :? amellett meg az ajtó... :roll: na nem tudom elmagyarázni jól, a lényeg, hogy nehéz megoldani, hogy észak felé nézzen, de próbálkozunk. :D

hibernia
 
 
 


jajj ez a tátott szájú séta! tök aranyos!

olyan furi, teljesen másnak látom Balu meg Peti mozgását, pedig kb ugyanazt csinálják... :roll:
Peti vhogy olyan kis masszív, Balu meg fürgébb és nyúlánkabb... hány kg is? én tegnap 9,32 kg-t mértem pucéran... :) lehet ez az oka...

ja és nem írtam pedig röhögtem tegnap: lehúzta az apja nadrágját... :D mindig feláll ránk mostanság... :)

hibernia
 
 
 


Húú, mennyit írtatok! Gyors leszek most, mert meg szeretném csinálni a popsitörlôt, amíg még Níla alszik!

Átkülditek a gmail-es címet??? Olyan kíváncsi vagyok már a babáitokra!!!

Hibernia: Nagyon szuper az almatea!Hátha Níla hajlandó inni többet belôle, mert a vizet nem nagyon nyomja. Napi kb. 20-30 ml víz fogy el nálunk.... A rooibost, még nem próbáltuk ki, viszont tegnap csak 2-szer kelt Níla éjjel, szóval ez már jónak számít nagyon!A dokinôm MM. volt a RK-ban (így tudod?), a terhesgondozással elégedett voltam, de állandóan császározni akart, az nem tetszett.

Csöpplány: Nagyon jó étvágya van Balunak!Igazán örülhetsz neki, és ráadásul még ilyen jó alvókával is rendelkezik! Nálunk evés-alvás terén hiba csúszott a gyártásban :D , mert ez a kettô elég nehézkes... Mindenki kérdezgette korábban , hogy "jó baba? eszik? alszik?" Igen, tök jó baba,imádjuk; de nem eszik, nem alszik :D . Mondjuk ezt senki nem szokta elhinni, mert annyira jó húsban van...

Zsu: Kitartást, mindjárt itt a tavasz:-) !!

Monde: Köszi a cikket, megnyugtató, amiket ír az öreg...Bori is szopja az ujját? Ô már jobban eszik?

Juci: Hát, nálunk ugyanez a helyzet szilárd kaja téren, mint nálatok. Én is remélem, hogy egyszer elkezd jobban enni Níla...olyan rapszodikus a kajálása. Bár nem mérem (én a kiskanalakat szoktam számolgatni: ált. 12-15 kk az adag mostanában...az nem sok).

Charlott: A Sinlacot mi is kipróbáltuk , sôt idônként (2-3 naponta ) adom is Nílának, mert elég jókat hallottam ról aegy barátnômtôl. Sajnos ebbôl is csak kb. 10 kanállal eszik meg Níla (az is meggyel hajlandó csak megenni, vagy sütôtökkel), de mivel vasat + egy csomó hozzáadott vitamint tartalmaz, és tejmentes; nekem szimpatikus. Az íze is jó szerintem, de Níla másképp gondolja....
Krisz tûri az orrszívást? Remélem, már jobban vagytok! Szóljál majd, ha errefelé sétáltok!!!

Barba: Ne is mondd, annyira utálom, mikor mindenki (HÉV-en, bolti eladók,stb.) azonnal Níla kezéhez nyúl. Amikor szólok érte, akkor én vagyok a bunkó...

:evil: , de nekem ne tapizzák a gyerekem kezét idegenek!!
Nem semmi huzatja van Kukó Úrnak! :) Egy cicibôl szoptt 160-at :shock: ? Hogy fér el ennyi étkezés a napotokba? 3-szor szoptatsz napközben?
Bicske egyébként a szívem csücske, fél gyerekkoromat ott töltöttem, unokatesómék ott laknak . :)
Na, megyek popsitörlôt csinálni...
Én is alig várom már a tavaszt, utálom ezt a szürkeséget, hiányzanak a színek...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Tudtok valami jófajta babakekszet?

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Még egy kérdés, azokhoz, akiknek sokat (min.1,5 óra/alkalom) alszik napközben a babája: HOGY csináljátok????Mi a recept


:D ???
Tudom, hogy ez nagyrészt "gyárilag van kódolva", de azért érdekelne , hogy Ti hogy csináljátok...Nálunk Níla születése óta katasztrófa a nappali alvás: 2-3 hónapos korában volt, hogy SEMMIT nem aludt napközben.
Most már sokkal jobb a helyzet (kb. napi fél-eg yóra alvás/alkalom-...kétszer egy nap), de még mindig nem jöttem rá a titok nyitjára, hiszen sírva, kialvatlanul ébred.
Most is elaltattam du. (cicin- ez egy másik téma, hogy miért cicin altatok; de csak félálomban szopik normálisan, így muszáj élnem az alkalommal), és fél óra múlva üvöltve ébred. Mindig ez van!!! Aztán kendôben visszaaludt rajtam (elöl--leszakad a hátam a 9kg-tól (én 55 kg vagyok :-))egyébként háton, csípôn hordozom), de így is megszakdt az alvása. Ha mellébújok néha visszaalszik, néha nem; visszont így bármit csinálni marha nehéz....
Babakocsiban aludna talán többet (kertünk, erkélyünk nincs), de nincs humorom órákat róni a köröket ebben a szar idôben...
Van ötletetek?Köszi, aki hozzászól!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Ez a legelso, ahol magam is meglepodtem, hogy maszik :
http://www.youtube.com/watch?v=QkYXbyr-Fm0

ezek par perccel késobb készultek, bocs, kicsit hosszuak, mert mindig leallt vmi jatéknal vagy hatat forditott... szoval olyan, mint egy lassitott felvétel, de akkor is matol kezdve ugy veszem, h maszik. Kb 6-7-8 lépést tett egyhuzamban ma. Teljesen meg fog valtozni az élet.
http://www.youtube.com/watch?v=Jknk-dTGAHQ
http://www.youtube.com/watch?v=xI59IU8qMls

Hibernia,
Most néztem meg életed filmjét. Peti egyértelmuen rad hasonlit!!!

Monde,
Azt a cikket az ujjszopasrol is csak most olvastam el. Koszi, h belinkelted!
Én is talaltam egy érdekes irast ugyanott, a beszédfejlodésrol:
http://www.okosbaba.hu/ertelmi-fejlodes ... oldkovek-4

Macianyu,
napkozben 3x szoptatok, reggel, déli alvas elott és este. A hosszu alvas titka gyerekenként valtozo. Alapvetoen kell szerintem hozza: kello faradsag, de nem tulporgés, jollakottsag, egy kis korités... Ha lenne egy univerzalis receptem, gondolom mar milliomos lennék :) :)
s.orsi
 
 


Ja és a legfontosabbat kihagytam, a hosszu alvas titka az egyedul elalvas, tehat cici nélkul, ringatas nlkul, anya nélkul... olvass utana, és ha talaltal egy szimpatikus altatastechnikat, probalkozz. hatarozottan, kitartoan. minden uj technika csak akkor mukodik, ha TE elhitetetd magaddal, hogy menni fog. Akkor Nila is elhiszi majd. Amig TE bizonytalan vagy, o rogton ki fogja hasznalni a kiskapukat.
s.orsi
 
 


Orsi:olyan fura hogy ilyenekkel olyan jól el tud játszani,és közben sikít,mint a videón :D Olyan aranyos,imádom ilyenkor nézni :) Gratula Elisának a mászáshoz! :) Nagyon ügyesElisa!És milyen ügyes a kis keze is!!!!Tényleg lassú még,de pár nap és utól se éred majd :D Egyetértek az altatási módszereddel.Mármint a titokkal :)

Hibernia:ekkora szél van nálatok?Hát csak reggel evett ennyit,egész nap nem hajlandó enni.Most sikerült fél doboz mandarinos joghurtot "beletömni".Lehet a foga miatt nem szik ma?Engem azért zavar a függönytépés,mert félek hogy eltépi a függönyt és nem volt egy olcsó darab :? Engem nem zavar hogy kell letennem,ahogy esik úgy puffan :lol: Amikor meglátja a kamerát mindig így bepörög :D Balu kb 7,5 kg lehet :roll: Jajj nadráglehúzás nálunk is történt :D kedvencem még amikor a pólómat cibálja,és kint van midnenem.Főleg azt szeretem amikor ezt társaságban játssza el,levetkőztet :D Egyébként igen,Balu elég nyulánk,meg kis "csík" ahogy írtad régebben :D Kis fürge :) Én konyhai mérleggel mérem a kajcsiját.Van egy kis mérleg ami egyben hőmérő is,és azon szoktam neki mérni.

Maci:hát régen nagyon jól aludt Balu,aztán amikor volt a pocifájása,na onnantól kezdve jött a ringatás,és volt hogy pár hétre,napra "megjavult" de mindig visszatértünk.És hálisten most nagyon jókat alszik :) Lehet rossz helyen volt neki az ágy.Na meg anyukám varrt neki tollpaplanból egy kis "matracféleséget" amit a kókuszmatracra rakok és abban alszik.Lehet hogy jólesik neki belebújni,belesüppedni a jó meleg tollpaplanba.Imádtam ezeket a kérdéseket régebben.Na meg hogy ugye szopizik?És amikor mondtam hogy sajna nem akkor jött a lesajnáló tekintet,meg a többi.Gyerekpiszkát én is utálom.Amikor 3 ós volt voltunk a gyömrői tavon és elkezdte csókolgatni a kezét egy nő,hogy milyen cuki,aztán rászóltam aztán nem győzött bocsánatot kérni.De miért kell ezért szólni????Nem természetes lenne?A szájban van a legtöbb baktérium,és összenyalja a gyerekemet aki ezután a szájába veszi a kezét.ááááá,megőrülök az ilyenektől.Én most Hipp-eset vettem,de a Müllerben van többféle is.Én korábban Milupásat adtam neki.Én mostanában csak leteszem és elalszik,de ezelőtt ringattam,meg általában mikor láttam hogy fáradt akkor etettem meg é így teli hassal jobban alszik.Na meg jól lefárasztottam ,de igazából semmi receptem nincs erre.Nekünk eddig a negatív rekord az 30 perc volt napközben.2-3 hósan nem aludt semmit???Az nagyon durva.Nekem akkoriban 2 órát se volt fent és aludt fél/1 órát.aztán kaja,2 óra ébrenlét aztán alvás.Nekem nincs ötletem hogyan lehet altatni.Nálunk csak a seggrisza volt nyerő.

Na hazahoztam Balut,nagy nehezen megetettem,megfürdött,most épp szárítót pakol,megőrít ezzel :D

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok, na itt vagyok, mindenki alszik... Hú esélyem sincs szerintem mindenre reagálni, de megpróbálok.

Orsi, gratulálok a mászáshoz, irtó édi Elisa! Olyan igazi lány szerintem, Bori ennél kicsit zömökebb, bár nem egy dagi darab. Inkább olyan keményhúsú. :)

Macianyu, igen, Bori szenvedélyes ujjcumizó, megzabálom, annyira aranyos, a jobb kezén a két középső ujját szopja, azaz a középsőt, meg a gyűrűst. Hát Bori igazából elég jól eszik most már, szóval ezzel nincs probléma, inkább én is azzal küzdök, hogy nem férek bele a napba a sok kajálással. Én még nap közben is minimum kétszer szoptatok, plussz reggel-este (már csak én szoptatok ilyen sokat?), és néha úgy érzem, hogy a napunk egy étkezéshalmaz, semmi más.
Az alvástéma meg... Nem tudom. Igazán nekem az a természetes, hogy a gyerekek alszanak. Nem tudom mi juttatott el minket odáig, hogy ez működik, biztos a rendszer, meg a szoktatás, illetve az, hogy részemről ez egy elvárás is volt, meg persze biztos genetika is. Én a napirendben hiszek, abban, hogy alvás után játék következik, játék után kaja, kaja után alvás. Már régebben írtam, hogy a különféle álombaringatásokban nem hiszek, mert attól tud sokat és jól aludni egy baba, ha magától alszik el, nem külső segítséggel.

Kajamérés, fura, hogy írjátok, hogy mérlegen méritek a kaját, én aventes poharakból etetem B-t, ott ugye rovátkálva vannak a milliliterek. Illetve a botmixerem edénye is mértékes, én onnan lesem az adagokat.
monde
 
 


De kis ügyes Elisa! Hát igen, ezzel megváltozik a világ otthon... :)

Maci, sajna nekem csak kint alszik Samu a kertben, babakocsiban. :( Én is meg vagyok lőve, ha zuhog az eső. Múltkor már esőben is kitettem. :oops:
Ma megint három órát aludt végül. Ilyen éjszaka után... :)
Na, hogy sikerült a popsitörlő? Nem tudom, mitől penészedett be nekem a második adag, de azóta csak vizet használok.

Balu szuper ügyes nagyfiú!

A babakézfogás... Banyek, múltkor Auchanban voltunk apuval, és én babakocsiban toltam Samut, ő pedig a bevásárló kocsit. Tehát közös kocsiba pakoltunk. Amíg apu gyümölcsöt válogatott, én megpróbáltam szétválogatni a cuccainkat, és a kocsi két felébe rendezni. Samu oda volt tolva a bevásárló kocsi végébe. Erre egy koszos öregasszony (bocs, de tényleg az volt) behajolt fölé, tök közel az arcához, és elkezdte neki mondani, hogy őt meg így itt hagyták egyedül?!? Kihúztam a kocsit a néni bögye alól, erre elkezdett mentegetőzni, hogy annyit látni a tévében, hogy az anyukák így meg úgy, és hogy a gyerek háttal van nekik,... (Ezt NEKEM!, aki állandóan a hordozás, baba felénk fordítás mellett kampányolok...) Aztán meglátta, hogy a babakocsi is úgy van beállítva, hogy velem szemben van Samu, és kicsit elszégyellte magát. Elkezdett jópofizni. Banyek, szálljon le rólam az ilyen! Nem vagyok kíváncsi a véleményére!
Az Alléban pedig egyszer a mozgólépcsőn mentem le, ölemben Samu, és a mögöttem álló nőci fogdosta meg a kezét, hogy milyen aranyos.
És tényleg! Még nekem van lelkifurim, hogy elhúzom a gyereket tőle. Áááá! Ezt nagyon utálom!

Nekem nem nagyon vált be egyik babakeksz sem. Kétfélét próbáltunk. Valami Detki bio-t és rossmannos teljeskiőrlésűt. A Detki tele van minden sz*rral, a rossmannos, meg ilyen kis hurkákra van formázva, hogy jól passzoljon a "baba kicsi kezébe"... Na, azt Samu kapásból betolta az egészet keresztbe(!) a szájába. :D
Nem egészséges, de ami szétolvad, az a babapiskóta. Nagy ritkán azt kap, amúgy rizs- és kukoricagolyót. Abból már 2-3-at is betol egyszerre, de sosem ment félre, nem koszolja össze a ruháját vele,...

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Monde,
nalam is elofordul még, h + 1 szopi becsuszik, ha délutan keveset alszik és sirva ébred, de most mar probalom magam errol leszoktatni....

Borirol nem kuldesz egy minivideot?? vagy legalabb képet?

én is utalom, ha vki a babak kezét fogdossa... mindig olyan érzésem van, h az emberek nem tisztelik a gyerekeket, kb ugy fogdossak, mintha kutyat simogatnanak... én mindenkire raszolok.

semmilyen kekszet nem adtam még. Kolesgolyot veszek majd, csak mindig elfelejtem.
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Hát nem is tudom leírjam-e, nem kiabálom-e el, de Kristóf 3. napja alszik éjszaka 21-6-ig!!! Annyira jó!!!

Macianyu, nálunk napirend van és ezt nem feltétlenül órához állítva kell elképzelni mert attól függ mikor kelünk reggel, de van egy délelötti alvás és egy délutáni mindegyik 1,5-2 órás általában, bár most hogy alszik éjszaka van hogy kevesebb azért! És cicin alszik el, lehetőség szerint jóllakottan és fáradtan! :wink:

Elisa nagyon ügyes!

Múltkor a boltban puszit akart adni K-nak az eladó :shock: úgy húztam el a gyereket, nem is ismerem a nőt, hihetetlen!

nekünk nasinak a kölesgolyó vált be, de az nagyon!

és Kristóf oldalazva megy a bútorokon :shock: , viszont szerintem soha nem fog mászni, egyszerűen nem hajlandó, csak kúszik...

Na megyek szülinapra készülődni annyira várják már itt ugrálnak a fejemen mikor indulunk már! :lol:

kriszta0612
 
 


Köszi az altatós tippeket! Napirend az nálunk is van, levegôzés-játék is minden nap (néha többször is)....Majd próbálkozom, de lehet, hogy a "segédeszközök" nélküli altatással már elkéstem :oops: . Idônként próbálkozom (pl. tegnap is), de ilyenkor mindig "visszatapsol"

:D , én meg gyenge vagyok, és beadom a derekamat :) / cickómat... A köv.. babánál már máshogy csinálnám.

Csöpplány: Igen, 2 hónapos korában nyaraltunk egy hetet; és szinte semmit nem aludt napközben (csak hordozókendôben késô délután). Egyébként végtelenül kiegyensúlyozott, értelmes (alig vagyok elfogult :D ), és szinte sose sír....csak ha lerakom aludni a kiságyba :) . Mivel a férjemmel mindketten nehezen bírjuk a gyereksírást, mindig elejét vesszük....ez nem biztos, hogy mindig jó.

Orsi: nagyon-nagyon ügyes Elisa! Tényleg igazi kislány, és milyen kis cipôje is van :) !

Barbazso: tök jól sikerült a törlôkendô!!Az eredeti recept szerint csináltam, és a folyadékot fújom rá a fenekére, azt törlöm le konyhai papírtörlôvel. Még mindig moshatós melltartóbetétet használsz? (Azt hiszem, Te írtad ezt régebben)

Többieknek is jó hétvégét! Lassan megyünk fürdeni...

Raktam fel képeket a gmail-re!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: