Új privát üzeneted érkezett!

Hol vagytok??? Mindenki mar csak fb-n van?

Charlott,
van olyan, aki magatol valasztodik el, csak bird ki varni :)
az együttalvas viszont megnehzeiti az elvalasztast, szerintem.
a hiszti pedig egy külön muvészet... nekem, ahogy nonek a gyerekeim egyre inkabb ugy gondolom, az ilyen pici gyerekek csak moka kacagas.. a neheze késobb jön, a kamaszkort nem tudom, h fogjuk atvészelni.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Ma egész nap egy konferencián voltam, Anna meg otthon apával kettesben. Most először :)
Gyerek tiszta maszat, a tegnapi koszos nadrág a pizsamára feladva :D Pedig esküszöm odakészítettem nekik mindent.
De lényeg, hogy jól érezték magukat :)

Orsi - mivel otthon nincs sok segítség, rokonok távol, ezért szerintem légy önző és menj el kettesben a férjeddel.

Tényleg mi van a többiekkel???!!!

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Mire meggyoztem magam, duplajara nottek a repjegyarak... a francba... ilyen az én szerencsém...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 

 
 

Akkor lemondasz a hétvégéről? :(

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Ááá, akkor most lefújod? Nagyon aranyos Elisa a babával, és milyen ügyes! Samu még csak a tetejére teszi a karikát, de nem tudja ráhúzni a botra.

Csigaby, annyira kíváncsi lettem a sztoridra, írd már le! :)
Kérdezted a fáradtságot meg a tisztítást. Csak a kozmetikumokat cseréltem le, elvileg csak a bőröm tisztul. Persze próbálok egészségesen enni, de a szopi miatt nem mertem még tisztítókúrába kezdeni.
A rizstejet veszem, de gondoltam már a főzésre is, mert nagyon egyszerű, csak hosszú idő...

Csöpplány, hogy sikerült a spenót? Jövő héten már én is főzök, mert végre megnőtt a kertemben. :) Eddig csak a sóska volt nagy, már 3-szor főztem, Samu szereti.

Az éjszakáink már egy fokkal jobbak. Bár néha felsír Samu (általában a hasa miatt), és vissza kell altatni, de már nem szórakoztatja magát. Nem tudom, mi ütött bele akkor. :? Elég anyás is volt azokban a napokban, még Barnushoz sem szívesen ment át tőlem. Szerencsére hamar helyrebillent. :D
Előfordulhat, hogy megint a fogak vannak a dologban, mert nagyon rágja a kezét hetek óta, és a nyála is folyik, de semmi dudort nem észlelek. :)

Jók a szülinapos képek! Kriszt már néztem fb-n is, igazi vidám, színes szülinapi bulija volt, látszik, milyen jól érezte magát! Gyönyörű a szüleid kertje!
Peti hozta szokásos formáját... :D Akkora arc! Róla tényleg már születésétől kering, hogy meg nem értett zseni feje van, és ez nem változik, sőt ezzel az új hajkoronával még hatásosabb. :) Azt utolsó kép a kedvencem. :) Erről a grimaszról írtál?

Isten éltesse Nílát!

Hát a mi ünneplésünk nem épp úgy alakul, ahogy terveztem. :( Édesapámnak agyvérzése lett. Már a létrás baleset óta szivárog a vér, amit akkor még nem mutatott ki a vizsgálat, mert csak egy pici ér repedt el. Másnak ez be is gyógyul, de ő a szívműtéte óta véralvadásgátlót szed. Pár napja fájlalja a fejét, ma reggel meg már a viselkedése/mozgása/beszéde is rendezetlen volt. Délután megműtötték, nagyon bizakodó a doki, reméljük, nem lesz semmi baj, és gyorsan felépül! De a nagy ünneplés ezek után természetesen elmarad. :( Borzasztóan megijedtem, egész délelőtt remegtem, leejtettem mindent. Az ilyen telefonhívástól rettegek mindennap. Bele sem merek gondolni, milyen, amikor az iskolából hívnak. Samut magamhoz láncolom, én fogom tanítani, kísérem mindenhová, kipárnázom az aszfaltot, amikor biciklizni tanul, a bukósisak a fejére lesz ragasztva,... :) Na, leállok. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barba, ez szomorú. :( szegény apukád... :? jobbulást neki!!! az esés okozhatta most ezt? vagy félreértettem?
samunak is nagyon boldog szülinapot persze!! hogy ünnepeltek így? azért tortája csak lesz? :) :)
elhiszem, hogy parázol az esések miatt, Pepe homloka csupa lila, mindig beüti... :oops: ma meg a karján fedeztem fel 3 karcot, mintha egy macska karmolta volna meg... :shock: észre sem vettem, hol szerezte... de már vágta be a fejét az ajtó élébe stb... ha álmos, dülöngél és mászás közben esik el...

köszi a kép dicséretet, nem tudom, mit kezdjek a hajával. :D én is érzem, hogy furi, de egyrészt tök mókás feje van így, másrészt meg most álljak neki ollóval? eh... múltkor hajmosáskor fel sem ismertem, rá volt nyalva a haja a fejére... :lol: amúgy igen, az utcsó kép a furcsa arc, mintha kérdezne vmit ezzel, akkor szokta csinálni, ha vmit nem ért... asszem...

hány foga is van már samunak?

furi ez az anyásság, én ezt még sosem vettem észre. általában az van, hogy ha én ott vagyok, nyűgösebb... :) de tényleg. elvolt pl anyuval otthon, játszottak, én bementem és rámmászott meg nyűglődött... :shock: ezt rendszeresen eljátszotta.

csigaby, engem is izgat a sztorid... :oops: milyen konferencia volt? tök izgi, hogy bevállalta az egész napot a férjed. ;) milyen volt "távol"?
amúgy én pár órára hagytam eddig max itt őket, de mire hazaértem, mindig tök kupi volt... szóval a konyha úszott, játékok mindenhol... elvannak, de egy napig takarítok utánuk. :lol:

orsi, mi lesz az úttal??? én azt akartam javasolni, mi van, ha csak elisat viszitek el és 3asban mentek a szopi miatt... persze kettesben nagyobb móka, de ha még akarsz szoptatni...
én amúgy fb-n sem vagyok mostanság, állásokat nézegetek, a férjem cégénél nyílt egy jó kis hely, kb 5% az esélyem, hogy felvesznek, de azért készülök rendesen, formázom a cv-met, készülök az interjúra... nem álompozíció számomra (de egész jó), viszont álomcég. :D húúú, bele sem gondolok, mi lenne, ha bejutnék... :)

ja, szeptember 8-22ig leszünk otthon Petivel, ketten megyünk. nyárra még nem vettem jegyet, mert hátha akcióznak még...

charlott, ez a hiszti még csak fokozódik? :lol: ma majdnem felpofoztam szegény gyereket, komolyan, megszerezte a szemüvegem vhogy és nem akarta visszaadni, csak hajlítgatta össze-vissza. keret nélküli kb, csak az üveg van és olyan pózba csavarta, hogy csodálom, hogy nem tört el. próbáltam elvenni tőle, de csak szorította, szorította és még jobban nyomorgatta, már tök kétségbeestem, hogy itt fogja eltörni, tök drága volt, én meg nem tudom elszedni tőle, mert akkor csak még jobban összeszorítja... már kiabáltam vele, mindent odahordtam, de semmi... :evil: aztán egyszer csak odanyújtotta. :D marha jó.
gratula az első lépésekhez! innen kb két hét és normálisan jár Krisz is...

furi, hogy írjátok, hogy mellettetek alszik a gyerkőc. Peti erre képtelen. hiába hulla, ha lefekszem mellé, rámmászik, ráül a fejemre (!), mint egy sajtkukac mocorog. sosem aludt el mellettem. pedig olyan jó lett volna... :oops:

maci, milyen volt a szülinap?

mindjárt nézem az elisa videókat

jó éjt

hibernia
 
 
 


Szerintem nincs gond Peti hajával, tök aranyos! Nehogy levágd!
Annyira röhögök néha az írásaidon. Ez a szemüveges sztori vicces. Nagyon-nagyon ismerős a helyzet... (Mármint az a része, hogy minél aktívabban akarok megszerezni valamit, annál lehetetlenebb, aztán egyszer csak tessék.)
Álláshoz drukkolunk. ;) Babysittert szerzel vagy otthonról végezhető a munka?
Samunak már kemény 6 foga van. :D Valahogy nem akarnak kibújni neki. :?
Ma voltunk börzén (szeptember óta ez a 3. Bicskén), és kapott Samu egy Falcon First Step szandit 2ezerért, vadi új, a kislányra nem ment rá, amikor az anyukája vette neki. :) Egyszínű olajzöld, épp nekünk való. :)
Épp most tervezem a tortát, természetesen az itthoni ünneplés azért nem marad el, meg a bababulit sem mondom most már le. Aztán a nagy kerti party majd apuval lesz. Hála Istennek sokkal jobban van, teljesen tiszta az agya, csak az elmúlt 1-2 napot nem érti, mármint most nem tudja magát időben elhelyezni, olyan neki, mintha hosszabb időt (1-2 napot) átaludt volna. Azt hitte, ma lesz Samu bulija, ő meg ott van a kórházban. :) De amúgy a régebbi dolgokra emlékszik, és a jövővel is tisztában van. Ma már beszéltem is vele, mert véletlen felhívott. :D Feküdnie kell a fejéből kilógó csövek miatt, aztán nyomogatta a telefonját, és nem látta jól a kijelzőt, így felhívott engem. :) Ja, igen, valószínűleg az esés óta szivárog a vér, bár a doki szerint ez nem egyértelmű. Azért szerintem 99%.

Samu 3 órája alszik. Jó ez a kis záporos idő. :) Bár annyi azért nem esett, hogy a veteményes jól lakjon. :?

Én el sem tudom képzelni, hogy Samut le tudnám választani a ciciről két hónapon belül. Egyszerűen annyira függő, hogy amíg nem lehet vele értelmesen beszélni, vagy nem lesz valami akadálya a szopinak, szerintem nem tudom leszoktatni. Azért ritkítom a szopik számát, de éjszaka nincs erőm megvonni tőle, amikor felébred, és elvárja. :oops: Orsi, te miért pont 13,5 hósan hagytad abba a fiúknál?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Még nem fujtuk le a hétvégénket teljesen, ha lesz vmi akcios repcsi, akkor megyek…

Barbazso,
Apukadnak jobbulast !!!!!
Matét azért kellett 13,5 hosan elvalasztani, mert mar 4 hos terhes voltam és féltem a méhösszehuzodasoktol. Alexet pedig azért mert szabalyosan zsarolt a szopival, még 1 évesen is 5-6x kelt éjjel és muszaj volt ennek véget vetni.
Elisa este abszolut igényli, délutan csak akkor, ha itthon vagyunk. Ejjel meg neki félalomban megy a dolog… az inkabb nekem jo, h szopik és alszik tovabb..
Szerintem nem csak Samu az abszlut cicifuggo, hanem Te magad, nem ?

Hibernia,
Szerintem is igy van, ha feltunik az anya a latohataron, sokszor “kezelhetetlenné” valik az addig “semmi baj nem volt vele” gyerek.
Elisat semmiképpen nem akarom Törökorszagba vinni 2 napra, tul faraszto lenni neki, meg nekünk is..
Allashoz akkor hajra! És mit csnalnal?
Nyaron azért még lehet, h jöttök? Vagy végképp nem?
Szemüveg sztorin halalra röhögtem magam, ahogy elképzeltem, h a végén kegyesen visszaadta. Na ki az ur a hazban??

Krisznak gratu az elso lépésekhez!

Mi ma egés znap kirandultunk, délutan egy teniszversenyen voltunk Alex-szal és tölünk 2 m-re magyar szot hallottam, oda is mentem hozzajuk, a lanyuk nekik is teniszezett, a kicsi meg pont ma volt 1 éves. Oriasi baba, 10,5 kg. és jot röhogtem, mert amikor odatették Elisa mellé a plédre, Elisa ment felé, akarta simogatni és mondta neki, h baba. Mintha o mar olyan nagy lenne....

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


jó estét :)

örülök, hogy a szemcsis sztori tetszett, én nagyon ideges lettem... :lol: de ezért megérte... :D

gondolom otthon jó idő volt, ezért nem jött ma sem sok ember. :? itt a szokásos: 14 fok, orkán, eső. :evil: megőrülök. 3 hete próbálunk elmenni egy farmra, háziállatok stb, de MINDIG esik az eső...

nyáron még lehet, hogy megyünk, de mi is várjuk az akciót... :) aztán lehet hiába... szurkoljunk az akciókért hát...

mi ma egy beltéri játszóházban voltunk, színes szőnyegek voltak, puha csúszda, labdás medence stb. iszonyat hangzavar volt, volt a 3 év alatti rész, mi ott voltunk, de volt 3-9 éves rész is és azok a gyerkőcök... ááááááááááá persze mindez a város másik végén... :? de végülis tök jó volt.

barba, apukád meddig lesz kórházban? vigyázz, nehogy úgy járj, hogy 6 éves korában még szoptatod Samut... :lol: volt egyszer egy nő a Fókuszban, nagyon fura volt. :shock: fogilag nem kevés a 6, nálunk most lett 7 + fél... :) :)
hát ha felennének, valszeg bölcsi... teljes napos... :shock: de ezen még nem filóztunk... :) lehet anyukám kijönne... bármi lehet.
ha most alszik Samu 3 órán át (estefelé) mikor feküdt le??? úgy értem éjszakára.

nálunk halál idegesítő, ma fél 7kor kelt, nem aludt már vissza és még mindig randalírozik, sztem 10 után tudjuk letenni megint. ezer éve negyed, fél 11kor alszik csak el és tök korán kel. semmi életünk nincsen... :( mondjuk még most is világos van, lehet bekavar neki. de akkor is. miért nem tud hamarabb lefeküdni??? (mert akkor 4kor ébredne... :?)

orsi, egész nap kirándulás, de irigyellek! :) :) remélem összejön az út...
HR-es munka amúgy, ahová jelentkeztem, otthon is abban dolgoztam, pedig annyira azért nem szeretem. de itt jó lenne... :roll:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést, vagyok, de csak olvasni van időm, szokás szerint, elég sok minden összejött: Julcsi szülinapja, kocsi eladás, mi is találtunk egy házat, talán költözünk, még tervezgetünk, számolgatunk...

Gratulálok minden babának az első szülinaphoz! Néztem a képeket, videókat, olyan ügyesek már a gyerkőcök :D
Barba: örülök, hogy Apukád jobban van, gyors felépülést kívánok!
Hibernia: munkához drukkolok!
Orsi: Neked az utazáshoz :)
Én szívesen találkoznék bárkivel, bármikor, bárhol, Julcsinak elég kevés a gyerek társasága..

Nálunk a helyzet: Julcsinak 2 nappal a szülinapja előtt áttört az első foga..végre :D Szerencsére nem volt nagyon nyűgös, azóta picit többet eszik és iszik, bár elég változó, még mindig sokszor szopizik, ő is cicifüggő, nem bánom, de azért én is ritkítanék már, most 3x kel éjjel :? Kajával egyébként is küzdünk még, mindent megeszik, de nagyon változó, hogy mennyit. Meg néha ötletem sincs mivel kínáljam, hogy ne nekem kelljen megennem..
A szülinap 4 napos jövés-menés vendégeskedés volt, kicsit fárasztó, de nagy boldogság volt :) küldök majd néhány képet..
Ja, és még mindig nem indult el, csak néha megfeledkezik magáról és álldogál kicsit kapaszkodás nélkül. Jövő héten megyünk oltásra, mérésre, mostanában "megnyúlt", kíváncsi vagyok mit mérnek.
Egyébként most én is megállítanám az időt, annyira édes :D

További jó hétvégét mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Jajj Hibernia, itt meg olyan szarazsag van, h borzaszto... bele lehet bolondulni, abba a sz.. idobe, ami nalatok van. gondolom igy mostanaban a tengernél sem voltatok..

Nalunk eddig Elisa elég "rendesen" viselkedett. Ha kérek tole vmit, azt altalaban ideadja. Kifejezeyyen élvei, ha azt jatszuk, h én kérek vmit, ide adja, megköszönöm, aztan visszaadom, ujra kérem, stb..

Juci, de jo, h jöttél. Julcsinak utolag is boldog szülinapot!!! varjuk a képeket!

Fogak: nekünk tovabbra is 6 db van, januar ota.

Tegnap kaptam az elso igazi cuppanos puszit Elisatol! eddig mindig csak a levegobe puszilt, de tegnap igazibol az arcomra. én is és o is nagyon örült neki.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Juci, de jó, hogy írtál! Boldog szülinapot Julcsinak!
Ha gyerektársaságra vágysz, gyere a buliba hétfőn! ;) Ha ráérsz, szeretettel várunk, csak írj privit a címünk miatt.

Orsi, akkor már csak egy kérdés: hogy csináltad a leszoktatást?! :) Én már nem érzem magam függőnek, bár valamiért úgy gondoltam, hogy tök természetes, ha még egy-két szopi télig megmarad. :? De igazából már nagyon idegesít, hogy nem lehet fogyózni, meg ezt enni, meg azt inni,...
Éljen az első cuppanós! :)

Köszi lányok, hogy gondoltok apura! Szegény ma belázasodott délután, de azt mondják, ez így természetes. Holnap már én is bemegyek hozzá. Még nem tudjuk, mikor jöhet haza, hétfőn lesz csak bent a dokija.

Hibernia, Samu végül fél 11-kor aludt el, de előtte már 1 órával majdnem. Azt az egy órát a karomban töltötte, szenvedett, mert fájt a hasa. Miközben összeszedtem az Espumit, elaludt. :? Aztán még sírdogált, Barnus simogatta. Háromnegyed 2-kor ébredt szopizni, akkor is nagyokat pukizott, látszott, hogy nehezen jön ki neki.

Képzeljétek, már 4 féle megbontott pelus van itthon, mert kb 1-2 hete minden reggel kicsúszik a combjánál a kaki a pizsamába. (Mindig ébredés után jön az első adag.) Ma megelégeltem, és moshatót kapott éjszakára is. Kíváncsian várom a reggelt. :)

Na, megyek, hulla vagyok. Csak azért vagyok még ébren, mert megsütöttem a tortát, Barnus segített díszíteni (almából kerekeket szaggatott a vonatnak, aztán odanyomta a helyére), aztán még elpakoltam, és feldíszítettük a konyhát. ...Ha már a nagy családi buli elmarad...
Tavaly ilyenkor már annak biztos tudatában aludtam, hogy reggel ctg, és 99%, hogy aznap baba. :)

Jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


jó reggelt!

Szülinaposoknak boldog szülinapot!

Barba, apukádnak jobbulást, biztos hamar rendbejön! Még jó hogy elment időben orvoshoz!
Szerintem is van valami abban amit Orsi írt hogy talán Te is nagyon ragaszkodsz a szopikhoz, nem?

Nálunk már csak reggel van, de én nem bánom még ez marad amíg marad, de ha nem hát az sem zavarna :roll:

Nekem a nagyok is 13 hónapig szopiztak de egy ideig csak egyszer ők is este!

Hibernia ott milyen a bölcsi? Csak szólsz hogy egy hónap múlva menne a gyerek? Fizetős?
Itthon sajna nem így megy jó hosszú várólisták vannak :cry:

Nem sajnálod beadni Petit egész napra? Nekem Boti 2,5 évesen ment bölcsibe lehet hogy Kristóf is megy majd ha 2,5 lesz, Boti szerette! Én sak 4 órába akarok majd visszamenni remélem lesz lehetőség :roll:

Orsi szerintem menjél mindenképp ha lesz akciós jegy, és én nem vinném magammal elisát, az úgy már nem az igazi...ti is olyan keveset vagytok férjddel együtt gyerekek nélkül gondolom, néha jót tesz egy pár nap!

Én már sokszor örülök ha anyuéknál maradnak pár órára és elmegyünk együtt csak vásárolni :oops: tiszta hülyeség de néha jól esik...

Nekünk is megvolt a szülinap hétvégén a rokonos, szerdán meg a családi nagyon jó volt az idő is jó volt szerencsére!

Ikeás alagút nagy sikert aratott! Majd küldök pár képet, sokat nem csináltam, férjemet kértem hogy fotózzon, de csinált vagy kettőt...én meg nem értem rá :?

csöpplány mikor derül ki hogy lesz-e tesó? :wink: Fogínydolog nagyon durva, nagyon kell rá vigyázni! Nincs olyan antibiotikum amit lehet szedni ilyenkor? Annyira furcsa hogy mikor Ábel 1 éves volt már terhes voltam Botival és nagyon jó volt, most meg el sm tudnám képzelni hogy terhes legyek, még csak most kezdem összeszedni magam :lol:

És elkezdtem fogyózni :oops:

kriszta0612
 
 


Sziasztok!

Samunak, Nílának, Julcsinak, Kristófnak NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Vagyok én is, csak sajna mire belépek, meg végigolvasom már időm nincs az írásra.
Orsi, végül mi lesz az utaddal? (én is az utazásra szavaztam volna :D amúgy) Elisa milyen ügyi, hogy már puszit ad, ráadásul rendes cuppanósat! :lol: Gréti csak harap... :x Meg néha nyal :shock:

Barba, apukádnak mielőbbi jobbulást!!! Azért ahogy olvasom nincs ok aggodalomra reméljük. Gondolom, hogy gyorsan fel is fog épülni, ahogy én láttam apukádat a talin, nem egy "elveszett ember" :D
Mi mennénk a babazsúrra. Meg kéne majd írnod priviben vagy gmailre a részleteket, cím, mikorra menjünk és mit vigyünk! Örülnék, ha tudnánk megint talizni!

Tegnap Seidelmékkel is sikerült végre összefutnunk! Nagyon szuper volt! Ádi egy tünemény baba!!! A legnagyobb hangzavarba is képes volt békésen szunyókálni :lol: Küldtem képeket gmailre.

Hibernia, drukkolok a munkához! Az milyen király lenne, ha anyukád ki tudna menni és ő vigyázna Pepkére! Amúgy tényleg milyen ott a bölcsi? Nem kell jóval előre jelentkezni?

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


hali

hát én komolyan felakasztom magam, éjjel arra ébredtünk, hogy veri a szél az ablakokat úgy fúj és ez azóta is tart. :evil: kb 100 km / órás szél megint. :evil: tök idegbajt kapok, haza akarok költözni. :cry:
elképzelésem sincs, mit csináljunk ma, SEMMI sincsen, múzeumba nem mehetünk egy egy éves gyerekkel, kinti programok kilőve, halálra unom magam, magunkat... :( úúúúúúúúúúúúúúúútálom ezt a helyet.
már csak a pénz tart itt, komolyan. :roll:

hát igen, bölcsit valszeg találnánk, egy hónap múlvára is, DE az ára magyar viszonyok között annyi, mintha otthon mondjuk 180-200 ezret fizetne vki érte. (átszámolva nem ennyi, több jóval, csak az arányokat mondom...) szóval ha keveset keres vki, meg sem éri, mert többe kerül a bölcsi, mint a havi fizu. úgyhogy inkább várnék otthon arra a bölcsődei helyre... :) :)

hát igen, az lenne a legjobb, ha anyu ki tudna jönni, bérelnénk neki egy pici lakást, ellátnánk és ő lenne Petivel... még úgy is olcsóbb lenne... csak úgy kimaradna a közösség, ami szerintem kéne, mert tőlünk nem fog normálisan megtanulni angolul, ahhoz anyanyelvi társaság kell... meg szociálisan sem fejlődne...
no de ez a jövő zenéje, mondom, picuri az esély, hogy felvegyenek, szóval igazán át sem gondoltuk még.

juci, jó, hogy jöttél, éljen a fog. :) 3x keltek? :( az mondjuk kemény... eszik?
boldog szülinapot nektek utólag is. képeket küldesz?

orsi, hát elisa jó kislány. ;) a videókat el is feledtem dicsérni, pedig az a babázás! annyira aranyos!!!! milyen kis védelmező... a puszihoz gratula, nálunk csak a nagyvilágba megy, arcra nem. :lol:

barba, hogy van apukád, milyen volt a látogatás? mitől fájt samu hasa?? mit evett?
hogy ment az ünneplés?
és persze nagyon boldog szülinapot nektek!!!!

kriszta, Kristófnak is boldog szülinapot utólag is! képeket várjuk ám!!!
itt sajna ennél a cégnél nincsen fél munkaidős állás. :?

nadi, tök jó, ha tudtok menni samu bulijára... meg hogy így tudtok találkozgatni.... :roll:
nézem a képeket mindjárt!

hibernia
 
 
 


Samunak boldog szülinapot!!! Ez szerintem olyan nagy dolog egy anya életében, h az elso gyereke 1 éves. Ha belegondoltok, mennyire de mennyire megvaltozott az élet amiota megszülettek a picik...

Kristofnak is sok sok minden jot kivanunk!! Igen, én sem tudnam elképzelni, h most terhes lennék, pedig anno olyan természetes volt ez nekem, meg nem is volt semmi gond..

Nadi,
de jo, h mentek Samuékhoz!!

Hibernia,
és akkor végülis mit csinaltok ma?
mar le sem merem irni, itt milyen az ido..

Köszi egyébként az utazosos biztatasokat. Még a sogornom is el van keseredve, mar ugy beleélte magat, h egy hétvégére babazhat... hatha összejön..

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Minden szülinaposnak boldog szülinapot!

Barba - Apukádat nagyon sajnálom :(, de örülök, hogy jobban van.
Hogy érted a kaki kicsúszást? Kicsit szőke vagyok. Egyben kijön vagy csak összefogja a pizsit?

Hibernia - az állás miatt szorítok.
A szemüveg elég gáz. Utólag vicces, de nekem is komoly "vitáim" vannak Annával, mert mindig el akarja venni.

Azt én is észrevettem, hogy egy csomószor nekem nyafog, hisztizik. Ha nem vagyok ott, akkor tök jól elvan bárkivel (akit ismer), de ha meglát vagy meghall, egyből nyafogás vagy bőgés és mászik rám.

Pepke haját nagyon irigylem :D Annának nagyon pihe-puha haja van. Nem áll sehogy, tök kevésnek tűnik, viszont belelóg a szemébe. Azon gondolkodtunk, hogy letoljuk neki géppel rövidre, mint amilyen Balué is. Ollóval nem merek hozzányúlni. Szerintetek nem gáz egy kis csajjal szemben?

Nem tudom ismeritek-e a gazdagmami.hu oldalt. Vida Ági szervezte ezt a konferenciát, hogy segítsen az anyukáknak ha pl. vállalkozni akarnak.
Jó volt egy kicsit kimozdulni otthonról úgy, hogy nem Annát viszem éppen kezelésre. Most látom csak, hogy mennyire be van szűkülve az életterem. Sokat megyünk, de mindig ugyanarra a pár helyre és kész. :(
Annyira meglepődtem, mert amikor beszéltem a konferenciáról, hogy milyen jó dolog, meg mennyire érdekel és még megfizethető áron is van, akkor a férjem magától ajánlotta fel, hogy kivesz szabit és otthon marad Annával. :shock:
Ez azért is fura, mert egyébként nem nagyon szokott segíteni a gyerek körüli teendőkkel. Konkrétan még soha nem vigyázott rá egyedül. De jól elvoltak, úgyhogy remélem ez motiválja majd a jövőre nézve :)

Juci - hova költöznétek?

Nálunk még mindig 2 fog van. Néha úgy érzem sose nő ki több. ..

Orsi - pusziért irigy vagyok :)
Nálunk a buccolás a menő. A puszit kérek, akkor is lefejel :D Egyszerűen nem tudom rávenni a puszira.

Kriszta - sok sikert a fogyóhoz!

Képzeljétek Anna tök jól tud(na) állni egyedül (már elég régóta állogat), de mégsem hajlandó egyedül. Ha nem veszi észre, akkor percekig eláll kapaszkodás nélkül, pl. a labdával feláll guggolásból és vissza, tehát nem lenne neki gond, de mégsem hajlandó. Állandóan kapaszkodni akar. Sokszor úgy megy, hogy közben csak 1 ujjamat fogja és érzem, hogy nem én tartom, hanem magától áll, illetve megy, de ha megpróbálom elengedni azonnal letérdel, leül és inkább négykézlábazik. Ha valahol áll és hívom, akkor meg sem próbál jönni, hanem azonnal megy mászásba.

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Isten éltesse a szülinaposokat!!! Lassan mindenki betölti a bűvös 1-et. :-)

Barba, Apudnak jobbulást!!

Hibernia, nálunk is ugyanez a helyzet, Ádi addig tök jól elvan, míg meg nem lát, onnantól addig nincs nyugta, míg rám nem mászik...

Orsi, puszit irigylem. :-) Nálunk a bújás a menő mostanság, vezényszóra párnához vagy bármihez, meg az alvós nyuszi ölelgetése. Imádom!! :-)

Nadi, nagyon szuper volt, hogy tudtunk végre találkozni! Gréti hihetetlen édes, és jó volt a két kis vigyorit együtt látni. :-) Hazafelé elkapott egy kis eső, de nem volt vészes. Viszont néztem a fotókat, és nagyon durva fejeim vannak! ;-) Azért a többieknek el kell mondani, hogy ezek egyből azután készültek, hogy egy kemény sprint után feltoltuk a gyerkőcöket egy meredek dombon, a legnagyobb hőségben... Legutóbb tesi óra után volt ilyen rákvörös fejem... Hiába, akinek nincs állóképessége... ;-)) De nagyon szuper volt, jó volt látni Titeket! :-)

Tényleg, egy kérdés: ki milyen fogkrémet használ a picinél?

KépKép
seidelm
 
 


Sziasztok!

Orsi: én is úgy gondoltam, hogy most sokkal könnyebb kezelni most a babáinkat és ahogy nőnek azzal nő a nevelés nehézsége. Kisbaba kis gond! - Nagybaba nagy gond! :)
Sajnálom, hogy nem jött össze a hétvégi kiruccanás! :(

Csigaby: piszomára kimenős nadrág!! :D Ezen sokat nevettem.
Anna ugyanúgy mozog, mint Krisz. Ő is feláll, akár fél másodpercet is álldogál. És ha segítek a járásnál, akkor én is érzem, hogy éppen, hogy fog, tudna menni egyedül is. De hát ők tudják, érzik, hogy képesek-e rá vagy sem?! ;)

Barbazso: Boldog születésnapot Samunak! :D
és jobbulást kívánok apukádnak, sajnálom, hogy agyvérzése lett. :(
Köszi a dicsiket, szüleimnek is átadom. Örülni fognak neki, mert sokat dolgoznak a kicsi kertjükben. :) Végül hogyan ünnepeltetek?

Hibernia: az a szemüveges sztori tipikus, minden ami tiltott ahhoz előszeretettel visszatérnek és csak azért is hozzányúlnak, szájba teszik és élvezik, hogy mérges leszünk. Jaja, én is szoktam dühös lenni Kriszre, mondok csúnyákat mikor rosszalkodik, szégyenlem is magam rendesen.
Drukkolok HR-es munkabetöltéséhez! ;)

Nadina: néztem a képeket gmailon, jó lehetett Seidelmékkel a találkozó! Aranyosak a babák egymás mellett! :)

Seidelm: Krisz még nem használ fogkrémet. 1 éves kortól kellene már?

Mi holnap megyünk az 1 éve státusz vizsgálatra, remélem Krisz megfelelő értékeket fog produkálni! :)

KépKép
charlott
 
 


sziasztok

charlott majd meséld el, mit néztek a státuszon! meg mik az eredmények. ;)
csigaby, charlott, nálunk 2 hete volt kb az, hogy csak úgy ment hogy fogtam a kezét. kellett az a biztonságérzet neki. aztán egyik napról a másikra elkezdte eltolni a kezem és egyedül kezdett menni.
ha göröngyös a talaj, még most is nyújtja a kezeit, hogy fogjam meg, hogy úgy sétáljon... :)

csigaby, jó fej volt a férjed akkor.. ;)
köszi a hajdicséretet, én már nem tudom, mit kezdjek vele. :D

moncsi, mi nenedent fogkrémet használunk, lenyelhetőt. esténként mosom csak, kiköpésről szó sincs, max. 5-6 húzást enged és szevasz.
én úgy tudom, ha van már foguk, érdemes "mosni."

orsi, hát ne idegelj az idővel. :lol: undorító, ami itt van.
végül elautóztunk a tengerpartra, ott 5 percre kiszálltunk kb, ettünk egy fagyit, Petit sétáltattam kicsit a homokban, de aztán eljöttünk, mert még jobban fújt a parton a szél + mindig le akart ülni a vizes homokba és belemászni a vízbe. :) azért jó volt....
aztán délután felfelé (!!!) esett az eső. no comment. :D :D

hibernia
 
 
 


Az a cuppanos puszi csak mutatoban volt! azota sem adott egyet sem...

Seidelm;
Elisa is nagyon bujos. O is bujik a parnakhoz, meg mindenhez, nagyon aranyos olyankor (is).
Mi Colgate 0-2 évig fogkrémet hasznalunk. Azért ilyet, mert hetekig semmilyet nem tudtam venni. Miota van fogkrém, meg tudom mosni a fogat rendesen, elotte a fogkefét sem tudtam a szajaba tenni.

Csigaby,
szerintem mar csak par nap és Anna elindul. Valami miatt még nem mer, hiaba képes ra.
Sokan mondjak, h ha egyszer lenyirjuk a hajukat, akkor "megerosodik" és jobban no, de én sem merem kopaszra nyirni Elisat... most kicsit elkezdett noni a haja, ugy latom hatul göndör fürtöcskéi lesznek, ha egyszer megnönek..


Charlott,
majd gyere meséld el mi volt a statuszon.
Most lattam még csak a képeket, olyan kis mosolygos kisfiad van, nagyon aranyos!

Hibernia,
a te képeidet is csak most lattam! Nagyon szeretem Petinek ezeket a pofakat vagos képeit.

felfelé esett az eso! Irorszagban még a gravitacios ero is forditva mukodik :) :) sajnalom. Na itt 30 fok, a teraszon reggeliztunk, ebédeltunk, ma olyan nem csinalunk semmit napot terveztunk, aztan délutan kicsit osszevesztunk a gyerekekkel a hazi feladatok miatt, kozeledik az év vége, mar eleguk van az iskolabol. Ilyenkor 10 perc alatt 10 évet öregszem, olyan érvelésük van, hogy fantasztikus. ezért mondom, h most még moka kacagas a picikkel.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a köszöntéseket :)

Barba: kellemes ünneplést! nagyon szépen köszönjük az invitálást, elkiabáltam ezt a bármikor bárhol dolgot, mert tegnap eladtuk az egyik kocsit, így most már csak akkor tudok kimozdulni messzebbre, ha páromnak nem kell a kocsi. Persze tömegközlekedhetnék, de arra még nem készültem fel :? Holnap párom elmegy alaposabban felmérni a házat, hogy belefér-e a keretbe a felújítás. Egyébként Nőtincsen van, parasztház, kicsit messzebb, mint szeretném, de azért nem vészes és Anyukámékhoz közelebb lennénk. Mondjuk az nem nekem lenne segítség, inkább mi nekik.

Jaaj, az nálunk is úgy van, hogy Julcsi jól elvan bárkivel, aztán amikor meglát engem, akkor nyűg és mászik rám.
Egyébként nálunk elég gáz ez a szopi téma, nem lesz egyszerű az elválasztás, egyértelműen nem csak evésre, hanem megnyugtatásra, elalvásra is használja. Az ujjszopásról még néhány hónaposan leszokott, se cumi, se rongyi, semmi más csak cici. Álmomban nem gondoltam volna, hogy ez lesz a legnagyobb problémám, hogy nem tudom abbahagyni a szoptatást. Abból a szempontból nem zavar, hogy tudom, hogy jót tesz neki, meg nekem is jó, de már kezdek kicsit kimerülni, ezért én már ritkítanám, meg így kiszámíthatatlan, hogy szilárdból mennyit eszik, jó lenne többet. Nem szeretném ha sérülne a bizalma bennem, de valahogy fokozatosan szeretném elérni a napi 2-3 szopit. Na meg jó lenne már egy kiadósat aludni. Szívesen veszem a véleményeteket, esetleg a tapasztaltaktól tanácsot.

Hibernia: igen, eszik :( illetve 5-10 perc és alszik tovább, tehát inkább visszaaltatás. Sajnálom, hogy ilyen rossz az idő ott, én meg már a hőségtől rettegek :( pedig szeretem a nyarat, de tökre aggódom, nehogy Julcsi leégjen. Bölcsi durva, szorítok, hogy meló összejöjjön, ahogy szeretnéd, megértelek, baromi nehéz lehet rokonok nélkül, jó lenne ha Anyukád veletek lehetne.

Orsi: remélem összejön az utazás, teljesen jogos az igény egy kis kikapcsolódásra...nekem már az is nagy szó volt, hogy Julcsi szülinapja előtt el tudtam menni fodrászhoz meg pedikűröshöz :D

Puszi nálunk olyan, hogy a nyitott száját nyomja az arcomhoz, jó nyálas :D de megzabálom :D

Csigaby: gondoltam, hogy erre a konferenciára mentél :) ismerem Vida Ági munkásságát, én is agyalok már, hogy belevágok saját vállalkozásba, a munkahelyemen nem fogok kelleni már... És én is nagyon érzem, hogy mennyire beszűkült az életterem, barátok, ismerősök elmaradoznak, családra sem nagyon számíthatok Julcsival kapcsolatban, párom meg inkább csak a jó oldalából veszi ki a részét, játék, móka-kacagás... Most ki is vagyok merülve egy kicsit....na mindegy, bocsi nem akartam panaszkodni.

Julcsi ugyanott tart mint Anna, nem hajlandó elindulni, még segítséggel sem, de ha nem figyel oda, egyre többször és hosszabban ácsorog elengedett kézzel :D
Hajvágáson én is gondolkozom, de azért, mert állandóan megizzad szopi közben :(

Képeket még páromtól nem kaptam meg - elindult az esküvő szezon, elfoglaltabb most - az enyémek meg nem olyan jók, de igyekszem majd tenni gmailre.

Csöpplány: ismerem a problémád, volt férjemnek ugyanez volt, de ő olyan erős antibiotikumot kapott az ínyére, amire allergiás lett, de olyan szinten, hogy anafilaxiás sokkot kapott, elájult, éjjel az előszoba padlójáról szedtem össze, aztán egy hét kórházi kezelés után lett jobban. Szóval néha jobb antibiotikum nélkül kezelni.

Na most jó hosszú lettem, még így is sok mindent kihagytam, bocsánat :)

Jó éjszakát mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 


Csak még egy dolog: légyszi adjatok ötleteket reggelire és vacsorára, bővítenem kell a repertoárt, hátha valami nagyon ízlene Julcsinak és enne belőle jó sokat :) köszi

Juci

Kép
juci71
 
 


Köszi az eddigi válaszokat fogkrém-témában. :-)

Kicsit aggaszt, Ádi 2 napja fel-felköhög álmában, elég csúnyán (igaz, sokszor fel sem ébred rá), de ébren egyáltalán nem köhög, és más tünete sincs. Volt már valakinél ilyen? Mi lehet ez?!? :-(
Na, most viszont felébredt rá, 20 perc alvás után. :-( Megyek is...

KépKép
seidelm
 
 


Ha folyik az orra, akkor a takony folyik hatra a torkaba és attol köhög. Tehat alvas elott mosd ki az orrat, illetve emeld feljebb a matracat, h ne legyen teljesen vizszintesbe.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Nem folyik az orra, csak sírásnál. De azért figyelem, meg akkor kap majd lefekvés előtt Sterimart az orrába, hátha ez a gond. És matracdöntés. :-) Köszi Orsi a tanácsokat!!

KépKép
seidelm
 
 


jó reggelt

Krisznek itt is boldog szülinapot, hát eljött a nagy nap végre. ;)
olyan furi, hogy ennyien születtek 20a környékén, én kb semmire sem emlékszem... :oops: csigaby, csöpplány oké, ők még áprilisiak, aztán azt is tudom, hogy mayday 3 nappal utánam jött, de hogy a többi ködbe vész... :) :) ja meg még nadira emlékszem, hogy ő meg mindig még csak várt, várt... :D

moncsi, nálunk is nátha alatt szokott köhögni + ha fáradt nagyon és félrenyeli a nyálát... :oops: elég idegesítő... :?

juci, panaszkodj csak nyugodtan, ezért (is) vagyunk. ;) reggelire én tápszert szoktam + vagy tejpépet vagy gabonapépet vagy gyümis tejpépet / gabonapépet vagy vajas kenyeret vagy itteni pogit, szintén vajjal. néha joghurtos kenyeret. :lol:
de amúgy nálunk most már össze-vissza van kaja, hol 5x, hol 4x eszik és SOKKAL kevesebbet, mint eddig.
na mi lett a házzal? hogyhogy nem mentél te is megnézni?
Nőtincs? az merre?
mindenki házasodik? :lol: :lol:
szopit illetően, szerintem adj egyre több szilárdat és utána szoptass, ha még kér. jó kis tipp, mi? :D ki gondolta volna... no de a lényeg, hogy ne parázz a kaján, egy éves elmúlt julcsi is, tudja ő, mi kell és mennyi...
nálunk ha csak kis üveg gyümit eszik tízóraira (120 mg) és mást nem kér, hagyom... ennyi... aztán ha hamar megéhezik, akkor vagy adok neki egy kekszet vagy vmi rágcsát, hogy kihúzza vagy előrébb hozom a következő kajálását. már tök rugalmas vagyok ebben. ha 6-7x akarna enni, 6-7x enne... ő tudja. én is hol többet eszem, többször, hol kevesebbet...

no lépek, mit csináltok ma?

hibernia
 
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az orvostól és semmi rendelleneset nem talált Krisszen a dokinő! :lol:
8,5 kg (!) még mindig csak, pedig etetem és olyan nehéznek érzem mikor felemelem! Ajánlotta a doki a joghurtokat és a tápszert is. Ezen is csodálkoztam, azt hittem, aki ilyen sokáig tud szoptatni, akkor már nem kell egyéb tejkiegészítő. :roll:
76 cm hosszú - jól megnyúlt! Fej és mellkas méret 45 cm. ;)
Fogmosást minden étkezés után javasolt. Eddig én csak fürdetésnél masszíroztam az ínyét és tisztítottam a fogait a fogkefével. És fogkrémet nem kell használni még! :shock:
Fütykösét majd valószínűleg kenni kell valamilyen krémmel, mert nagyon szűk neki. Várható volt, lesz.... :(

Hibernia: köszi! :) Igen, eljött az igazi születésnap is. Krisz, mintha tudná vigyorog egész nap. Tegnap anyósék voltak itt, aztán kellőképpen felbosszantottak az alpári viselkedésükkel. Nem volt szülinapozós kedvem. :?
Sajnálom, hogy ilyen szélsőséges az időjárás nálatok, illetve hogy köd, eső, szél és hó!! között válogat a természet. Mo-on pedig strand idő van, felforr az agyvizem. :o
Tápszerbe teszel valamilyen gyümölcsöcs pépet?

Orsi: köszi a Krisz dicsiket. :) És a fiúkat hagyd lazulni! Gondolom, a nagy hajtásnak vége van? vagy hosszabb ideig tart nálatok a tanítás. Én sem tudtam már koncentrálni év végén, csak a suli ablakában lógtam és ábrándoztam... :oops: :)

Juci: boldog születésnapot Julinak is! :) Akkor mozgásfejlődésben ő is egy csónakban evez, ha járást nézzük Annával és Krisszel. ;)

Seidelm: boldog születésnapot Ádinak! :)
Orrát kiszívtad többször is? Lehet, hogy maradt valami előző náthájából?

KépKép
charlott
 
 


ja, eszembe jutott a csúszda kérdés:

Szeretnék venni a szüleim kertjébe csúszdát, de melyiket érdemes?
Orsi, esetleg nálatok van, volt? Melyik jött be?
Én egy közepes nagyságúra gondoltam, de arra az 2 év felett ajánlott! De a manócsúszda szerintem nagyon kicsit, hamar megunná Krisz. A játszótereken is nagy csúszdát használjuk. Van, hogy egyedül is lejön Krisz.

az én választottam:
http://www.minimano.hu/termekeink/jatek ... 10153.html

KépKép
charlott
 
 


Charlott,
Krisznek boldogot!
a 8,5 kg tökéletes. Nem?
Kap Krisz kész tejpépeket, nem? Abban ugyanis tapszer van.
A joghurt vagy kefir az nagyon jo calciumforras és altalaban imadjak ilyen korban még natur.
Itt még junius végéig végig van iskola... cserébe a sok évkozti szünet.. meg a szabad szerda

Juci,
nalunk is olyasmi a reggeli, mint Hibernianal. Tapszer natur gabonapehellyel tejpéppé varazsolva és megbolonditva egy kiskanal kakaos gabonapehellyel. Miota ez van, azota eszik.
Elisa is borzasztoan izzad szopi közben, pedig még a hazban egész jo a homérséklet, mert hiaba van dögmeleg nappal, az éjjelek még huvosek.
én mar hetek ota kinalom tapszerrel közvetlen lefekvés (és szopi elött), iszik egy picit, aztan meg szopik még 10 percet. Tehat nem a kaja kell, hanem csak a cici.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok Lányok !

Jó rég voltam itt fent.
Rólunk csak annyi, hogy ki jött a 6. fogunk. Járni tanulunk. Ma már egyedül felmászott az ágyra is. Térdelünk magunktól.
Beszéd terén az alábbiakat mondja: mama, anya, labda, papa, hagyjál. nem. Most már ételek terén azt eszi amit mi. Például a paradicsom leves jobban ízlett neki úgy, ahogy mi csináljuk. Hagymásan, egy kis lisztel berántva. Pirítós kenyeret is szereti majszolgatni. Most már virslit is adok neki egy kis krém sajttal.

Június elején megyünk a doki nénihez, általános vizsgálat + a kullancs elleni oltást megkapja. Sokat járunk kirándulni.

Közben holnap már 1 éves lesz a kis drágám, szombaton kerti parti lesz a pároméknál. Ott ünnepeljük Szintike szülinapját. Szűk családi körben leszünk kb: 15-en.
Majd teszek fel a G-mailre fényképeket.

Tegnap voltunk a Margitszigeten sétálni ott is készült egy pár fotó. Ezeket elküldöm már most a G-mailre.
Jó meleg volt. Megnéztük a kis állatkertet. Volt paci simogatás meg minden.

Na mennem kell, fel kelt a kis drágám

majd még később írok és vissza olvasok is.
cyntia2009
 
 


Hát, jól eltûntem....de sikerült visszaolvasnom. ma este átküldöm a házképeket!

Reagálás, nem biztos, hogy fog menni, ami most eszembe jut:

Barba: jobbulást apukádnak!! Nagyon köszi a citromfû + mentapalántákat, augusztusban költözünk!!! Egyébként most szeretnék citromfûszörpöt eltenni.


Juci: nálunk is nagyon hasonló a helyzet. éjjel 3-4 kelés; délelôtt semmi szilárdat nem eszik (pedig már annyi mindent kipróbáltam, így én is szívsen veszem a reggeli ötleteket)...Níla is cicfüggô, és én is az vagyok :D , ami nem biztos, hogy jó, de én még nem szeretném elválasztani, mert szeretek szoptatni (Bár éjjel nem mindig.....) , és nálam simán belefér, hogy akár 2 éves koráig szopizzon, ha ô igényli. Szerencsére nem harap, és a közhidelemmel ellentétben, még ilyenkor is van tápértéke az anyatejnek.

A szülinapozás családias volt, csak Níla , apa és én. sütöttem tor,tát (eper), amit én ettem meg (még van egy pici), mert nílának nem jött be, Soma meg fogyózik....Voltunk állatkertben is, nagyon jó volt: legjobban a viziló tetszett neki (hiába a gének.... :D , az én kedvenc állatom :D , és a fóka-show) Nagyszülôkhöz jún. 4-én megyünk , ott is lesz ünneplés. Ajándékot nem kapott sokat (baba, labda, vizilovas éjszakai lámpa).....az elveim :D

én egyébként nagyon kimerült és elég rosszekedvû vagyok mostanában (aminek 90% a betudható a közeli menstruációnak). Nagyon lefárasztanak amindennapos küzdelmeink (kajával ill. hogy szopi közben tépi ahajam----komolyan már gondolkodok, hogy beszerzek egy parókát, amit csak szoptatáshoz veszek fel :lol: , illetve a pelenkázástól is összerándul a agyomrom, mert annyit forog-pörög, hogy közben belelép a kakiba, stb. ....) Ti hogy foglaljátok le ôket pelusozásnál? Mert én már idegrohamot kapok :lol: , eddig mindiog valami "érdekes " tárgyat kapott a kezébe, hogy nyugton legyen, de már nem igazán köti le semmi, folyton továbbállna.....
Jó lenne, ha valami simán mûködne (pl. éjjali alvás, vagy evés, stb..), vagy legalábbis lenne egy lelkes nagyi , hogy néha tudjak pihenni, mert most asszem eléggé elfáradtam....Na, nem sajnáltatom magam.....

Küldök este ház-képeket!!! puszi mindenkinek!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Mi is voltunk dokinál egy éves státuszon: 9200 g és 75 cm. 45- ös kalap, és 45-ös melltartó kell neki :D Persze, végigordította a vizsgálatot.
Gondolkodoma dokiváltáson, mert bár nagyon jó a dokink, a távolság miatt (egy óra tömegközl-sel), célszerû lenne, egy ottani szigetmonostori gyerekorvos.....

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


szerintem akinek a gyereke éjjel 3-4x szopik, akar mit is kinaltok reggelire, semmit nem fog megenni, mert egész egyszeruen nem éhes.
Nalunk Elisa olyan 2 és 6 körül szopik, +/- fél ora és csak 9kor reggelizik... keveset

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


hahó

halljátok, akkorát röhögtem. időjárás megint.
ma jött Obama Írországba, néztük a közvetítést, az az idő... :lol: :lol: öltönyös fickók próbáltak menni előre, csonttá ázva, úgy hogy az öltöny egy méterrel mögöttük lobogott a széltől... :D szerencsétlenek. :lol: esernyő persze zéró, mert minek, úgyis kifordul. nagyon vicces volt... :lol:
(tényleg, nálatok néz tv-t a gyerkőc? nálunk le sem sz...ja, kb 1 percig, ha néz vmit, utána elfordul. se rajzfilm, se semmi. no jó, a lottósorsolást szereti, azt 5 percig is nézi, de csak mert a műsorvezető vhogy úgy néz ki, mint egy robot...)

orsi, igen, tényleg a reggeli azért is maradhat el, mert nem éhesek a babák.
nálunk ez úgy megy, hogy este 9re megeszi a vacsit (180 ml tápszer), majd éjjel ha kel, ha nem, úgysem eszik, majd fél 8-8 körül reggelizik, 150 mg tápszert + egy kis pépet, ha kér. itt tartunk most. utána fél 1kor ebéd: zöldség + hús, majd 4kor uzsi, gyümölcs és 6kor kis rágcsa, pl vajas kenyér és 9kor vacsi ugye. ennyi. 8 hósan már 240 tápszert is evett este, most 180at...
ma meg is mérem...

a státuszon amúgy csak súlyt, hosszt meg fej-mellkaskerületet mérnek? semmi más?? gratula az eredményekhez!!

maci, pelenkázás ügyileg welcome to my world... :D én a sudocremes dobozt szoktam odaadni, azt próbálja kinyitni, ha megunja odanyújtja, kicserélem a fésűre, amit forgat, majd odanyújt, akkor azt bekapom, az tetszik, elveszi, megint bekapom, röhög, eldobja a fésűt, ekkor jön a kifogyott törlőkendős zacskó, tépegeti, megunja, forgolódik, de ekkora már kb kész vagyok, odanyomom az arcához a hajam és a fejemmel fogom le a hasát, hogy ne tudjon moccani és közben vakon befejezem a pelust. a body-t már úgy gombolom be, hogy beteszem a kiságyba. általában kissé zilált hajjal ér véget a meccs, de nyerek.
próbálj pihenni vhogy!!! ha elköltöztök, akkor ott lesznek rokonok, segítség? vagy "3asban éltek az erdő közepén?" :)

csöpplány, mi van a vese ellenőrzéssel????

charlott, jó ez a csúszda! már lejön ilyenek krisz?? kis ügyes... nálunk még bucskázna. :?
alpári viselkedés???? sajnálom. :(
tápszert én csak natúran adom (csak a simát szereti, a banános stb ízűek fúj). a gabonapépbe szoktam keverni összenyomott banánt vagy reszelek bele almát. abból sem szoktam előre ízesítettet adni. tejpépet még otthonról hoztam, még van, de itt ugye nem is árulják, szóval amíg az otthoni kitart, azt adom (nestle gyümölcsös tejpép cukor nélkül, éljen), aztán meg ennyi.


képeket nézem most

hibernia
 
 
 


Isten éltesse Krisz Nimit!!!!

Apu gyorsan javul, holnap már kiveszik a csövet a fejéből, hétvégére talán haza is jöhet. Nagyon jól esik, hogy gondoltok rá.

A buli jól sikerült, sok baba volt, egész nap hét ágra sütött a nap egészen addig, amíg fel nem tálaltam a tortát a kertben. :D Samu már megkapta az adagját, amikor ránk zuhant az ég. Mindenki mentette a gyerekét, a babakocsiját, a cuccait, én meg a tortát, az ajándékokat, a plédet,... Samu pedig egyedül ült a kerti asztalnál a zuhogó esőben, és rezzenéstelen arccal tolta magába a tortáját. :lol: Persze csak annyit esett, hogy elázzon a fű, és már ne menjünk ki megint. :? Azért tényleg nagyon jó volt szerintem. Még sosem volt ekkora gyerekzaj a lakásunkban. :) Nadiék is voltak, Grétit megzabáltam, csak párszor találkoztunk, de teljesen úgy közeledik Samuhoz és hozzám, mintha születése óta összejárnánk. Nagyon nyitott. :) Szerencsére Samu is, így tudtam rohangászni a vendégek között a lakás különböző pontjain. :)

Mi Dr Hauschka fogkrémet vettünk Samunak. (Csak semmi szintetikus összetevő... :))

Reggelire rossmannos baba kétszersültet adok mostanában Samunak. Azzal elvan, amíg én megiszom a kávém. Néha megkenem kókuszzsírral, vagy adok hozzá gyümölcspépet. Vacsorára van egy nagyon jó receptem: apróra vágott hagymát és fokhagymát olajon felkockázott csirkemellel összepárolunk (+só+bors), aztán összeturmixoljuk reszelt sajttal és tejföllel. Nagyon finom húskrém lesz belőle, amit kenyérre lehet kenni, és a babák is ehetik 8 hónapos kortól. Az arányok szerintem nem lényegesek, mert minden összetevő finom. Ha túl sűrű, kell még tejföl, ha túl híg, reszelt sajt. Samu nagyon szereti.

Fú, nagyon fáradt vagyok. Megyek összepakolok holnapra. Megyünk hajnalban Pestre (Samu nagynénizni, én apuzni).

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba,
milyen torta volt végül?
Samu az esöben :) muris lehetett, ahogy evett.

Hibernia,
akkor Elisa nem is eszik olyan keveset reggel. 150 ml tapszert csinalok, abbol kb a felét megissza, a masik felébol meg pép lesz..
Nem nézi a TV-t, sajna néha be van kapcsolva az apja és/vagy a tesok miatt.. a következö hazunkban tuti biztos nem engedem a nappaliba tenni a tv-t!

Maci,
pelenkazasnal nekem irto szerencsém van, tovabbra is szinte mindennel el tudm foglalni. Mostanaban az éneklés és / vagy a krém kupak lecsavaras a slager...
Haat én csak lesek itt a sulyokon, Elisa is kb 75 cm, de 2 kg-val kevesebb, mint Nila. Mi 2 hét mulva legyünk statuszra. és még panaszkodsz, h nehezen eszik!

Szintikének is boldog szulinapot holnapra!

képzeljétek talaltam a mélyhutoben ma nyers sutotokot, aztaa mekkora adagot bevagott belole, krumplival és csirkehussal. Csak lestem! Ez volt a mai nap sikerélménye... :)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Jó reggelt!

Mi is voltunk múlthéten státuszon: 9860 g, 76 cm 46 cm fejkörfogat!

Meglepődött a védőnő hogy Kristóf a saját lábán közlekedett :lol:

Jövőéten meg a gyerekorvoshoz kell menni státuszra, igazán dolgozhatnának együtt :wink:

Nézte a kutacsát, K.nak még mindig van! Kérdezte hogy adom-e még a d vitamint :oops: hát már nem nagyon, ha egy héten egyszer eszembe jut már jó...

Barba tök jó hogy ilyen sokan voltatok az eső meg akkor csak aa végén jött! Nagyon jó hogy apud már ki is jöhet legközelebb ne engedjétek létrára! 8)

Hibernia elhiszem hogy nagyon rossz ez az idő, és most még kicsi Peti, ha nagyobb lesz a mozgásigénye tényleg meg fogtok őrülni ha mondjuk egy hétig nem lehet kimenni, vayg tovább ahogy írod hogy mindig ilyen szar idő van!
Tudom hogy ha nálunk mondjuk 3 napig esik az eső akkor már a 2. nap inkább rájukadtam gumicsizmát esőkabátot csak menjünk ki egy kicsit mert meg voltak bolondulva, meg én is..nem bírjuk a bezártságot!

Maci, Juci tök izgi ez a házvásárlás, biztos föl fog dobni titeket is az új környezet, kertesház :wink:

Én is úgy szeretnék költözni, mondjuk mi nagyon jó helyen lakunk legalábbis én szeretem így itt helyben szeretnénk maradni csak nagyobb házban és nem anyósék mellett 8) Jövőre remélem sikerül nagy igéretek vannak hogy megint lesz szocpol úgyhogy mostmár azt megvárjuk a múltkor pont lemaradtunk róla!

Kristóf nem nézi a tévét abszolút nem érdekli, a nagyfiam tök kicsiként bámulta már a reklámokat!(most is nézné sokat ha hagynám :roll: )

Reggelire én általában péksütit adok neki mert oviból hazafelé veszek a boltba, vagy kap az oviba a rajongóitól valamit :lol:
Vagy pedig joghurtot kap, vagy tejbegrízt vagy ilyesmit...

Kaptam most egy dm-es levelet amibaen volt ilyen tanácsadó füzet hogy mit kéne ennie a gyereknek ennyi idősen egy nap, hát nagyon durva én nem eszek annyit el nem tudom képzelni hogy állították ezt össze :shock:

kriszta0612
 
 


Orsi: tényleg nehezen eszik! Szerintem a szopitól hízik, nem a 2-szer 100 mg fôzeléktôl....

Reggeli-ötletek (amiket próbáltam.... nálam az már siker, ha kb. 10 kanállal megeszik reggelire vmibôl): zabkása vaníliás rizstejben fôzbe banánnal, karobos-banános zabkása, Abonett+ kefír /natúr joghurt, Sió vitatigris gyümölcspüré (ez azért jó, mert nem kell kanalazni, csak rágcsálja a csövét, és észrevélenül belenyomom afelét), kókuszzsíros/növ. margarinos kenyér,gyümölcspüré (ebbôl minimális)...tejpép....asszem elég nagy variációt kipróbáltam.Tegnap már kipróbáltam a krémtúrót is, nem izgatta....
Ebéd+ uzsi: fôzelék. (Kb. 100 mg) Ennyit eszik és kész.

Hibernia: Sudokrémes tégelyt kb. 2 mp alatt leszedi, és nyalogatja a tartalmát :shock: Most papírdarabokkal próbálkozom......hátha

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Szülinaposokat Isten éltesse!

Mi Nenedent baby fogkrémet használunk. Nekem tetszik.

Hibernia: nagyszülökkel itt sem vagyunk eleresztve (Somának meghaltak a szülei), az enyémek meg nem túl lelkesek segíteni :( vidékrôl+ rengeteget dolgoznak...Amolyan vasárnapi nagyszülôk, akik csak "élvezni" akarják az unokát 2 havonta, de segíteni nem nagyon....Én igazi nagymama szeretnék lenni...Akikkel összejárunk (barátok), velük meg ott is összefogunk, mert annyira nem ijeszt meg, hogy kicsit többet kell közlekedni+ ôk is fognak jönni. Ami fontos, arra az ember idôt+ energiát tud szánni....csak motiváció kell, hogy legyen. (Pl. múlt hétvégén 1,5 órát utaztunk egy fekete boleróért :-))Hetente 2-3 -szor megyek ott is társaságba terveim szerint----egyébként meg itt is néha tök egyedül érzem magam a "város közepén".

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


maci, hát negyedig teli sudocremet kell adni neki... :lol: (mondjuk már én is jártam úgy, hogy mire észbe kaptam, az egész szája, orra teli volt krémmel... :D)
milyen messze is van Pesttől ez az új ház? néztem a képeket, nagyon hangulatos, biztos jó lesz ott nektek! ;) felújítjátok majd, tervezgetitek mi hol lesz? nem semmi munka...

kriszta, rajongók... :D :D :D milyen péksütik? kakaós? túrós? abból eszik mennyiséget?
jó súlyos Kristóf is! :)
(bár asszem Ádival visszük a prímet... :oops:)
én már régóta nem adok d vitamint...
igen, mi is átgondoltuk, hogy magyar aggyal ilyen szar időben ki nem vinném a gyerekemet (tegnap 144 km / h volt a szél!!!!), de egyszerűen itt élünk, ezt kell elviselni... otthon amúgy nem ilyen hosszú ideig (hetekig) sosincsen ekkora szél, úgy képzeld el, mint mikor otthon vihar van és hajlonganak a fák meg a jelzőlámpák majd' körbefordulnak... mész és szó szerint dobál a szél, arrébb kell lépni, mert fellök. csak épp otthon ez max egy óra, itt meg pár hét egyvégtében. :( :(

orsi, nálunk is ez volt a menü tegnap. :D csak tészta is volt benne.

barba, esős szülinap... :D november rain-ben volt ez, tudod, guns'n roses klip... :) nagyon jó ez a recept, köszi, kipróbáljuk. ;)
várjuk a fotókat!!!

szintit néztem a gmailen, nagyon szép kislány! milyen mosolygós! és a haja is szép hosszú...

jaj nálunk a legújabb, hogy 7-8tól dülöngél, elesik a lábában, mászásban eldől, bújik hozzám, rámmászik, dörzsöli a szemét, fél 9kor fürdés, 9kor vacsora és fél 11kor még itt kukorékol. ha felvesszük ringatni, le akar menni, ha nem engedjük, görbíti a hátát és visít, ha letesszük dülöngél, elesik stb. tegnap 3/4 11kor tudtuk letenni aludni. :shock: elképzelésem sincs, mit csináljunk... mi éjfél körül kerülünk ágyba, mert fürdés stb, ma meg 6.30kor már ébresztett. (fél 3kor is kelt) 6 óra alvás nekem baromira nem elég. :cry: hogy lehetne hamarabb letenni???? vagy legalább kelne később... :(

hibernia
 
 
 


Sziasztok!


Orsi: ahogy itt a fórumon olvasom, a 8,5 kg kevés. És ma hallottam, hogy az Oszter lánynak 9 hós fia 12 kg-os!!! Remélem ez már genetikai kérdés, hogy ennyire nem vagyunk egyformák. Elisanak nincs baj az étvágyával, gratulálok a sütőtökös krumplis reggelijéhez!
Tudom, hogy a tejpép alapja a tápszer és ezzel azt hittem, hogy elég is a műkajából. Tegnap meg is vettem a tápszert (babylove) és meglepődésemre Krisz 1 dl-t meg is ivott belőle.
Este még szopizik Krisz és reggel is nyammog a didin, de reggelizni azért tud. Sokszor keveset adok neki (7-kor és 9-kor is kap)
Izzadás Krisznél is megjelent – itt a nyár! Ugyhogy nagy bánatomra meg kell fosztanom szép fürtjeitől. :)

Macianyu: pelusozás közben mindig teszek a keze ügyébe valamit, törlőkendő tasakot – nagyon tudja zörgetni! Krémtubusát, de amint kinyitja, már veszem is ki a kezéből. Csiklandozom a hasát, akkor nevet és nem mozdul! :)
Szép súlya van Nílának! Hányszor kap enni egy nap?

Hibernia: csúszdán segítségemmel jön le Krisz, de volt már, hogy egyedül is mert. Szereti nagyon. Ma is a játszón automatikusan a csúszda felé indult el. ;)
Tejpépet én is tuningolom rendesen túróval, banánnal egyéb gyümi pépekkel.
Talán még jobban kikellene fárasztani Petit, akkor jobban aludna, de ahogy írtad, hogy milyen idő van nálatok, akkor biztos nem tudtok játszóra menni sűrűn. Krisszel egyszer este 7-kor indultunk le játszani, mert nem bírtam vele.

Barbazso: köszi! És örülök, hogy apukád jobban van már! :)
Ahogy leírtad nagyon jó lehetett a szülinapi zsúr!! Az az esős jeleneten nagyokat nevettem! :D

Kriszta: gratula Kristóf súlyához! Felétek is intézem kérdésemet: mit adsz enni és mennyit a nagyfiúnak? Dm-es táblázatot én is nézegettem, de láttam, hogy messze vagyunk ettől az étrendtől!

Krisz mai meglepetése: a játszón kocsiból kiszedve, az egyik kezembe kapaszkodott a jobb kezével és a másikkal hadonászva, oldalazva menetelt. :)

KépKép
charlott
 
 


Hibernia,
huuu mennyit lattam azta november rain klippet anno... milyen rég volt, Uristen.
Nalatok most mar lassan bejatszik az "alvastanitas". én is ujra és ujra kezdem, de mindig kozbeszolt egy fog, egy betegség, egy utazas...
Most ott tartunk, h elalszik az agyban egyedül, de ott kell allnom mellette, néha simogatni a fejét, sot miota ilyen meleg van, legyezni (!), de legalabb nem kell ringatni.
Lehet nalatok az a gond, h mire eljön az alvas ido, mar tul esik a holtponton, magyarul pont akkor mar nem almos..

Maci,
ez ilyen tipikus kisbabas anyuka betegség, beszükült élettér, magany, akar hol is vagy.. ez nekem is nagyon hianyzik, h tarsasagba jarjak, sok emberrel talalkozom nap mint nap az iskola révén, de az nem olyan, mint amikor régen a baratnoimmel egész délutan lofraltunk, stb. de most ez van. én most pl ezért vagyok magam alatt megint, h még a férjem sem lesz itthon megint egy honapig.. mindig a 0-rol a a100ra megyünk és vissza, jövö héten elutazunk egy hétre, az szuper lesz (remélem) aztan egy honap szürke hétköznap... aztan megint elutzaunk, stb, stb, stb
én is olyan igazi nagyszülö szeretnék lenni, aki nem huzogatja a szajat, h mar megint unokazni kell!

Kriszta,
nekünk is jönnek ilyen levelek, amibe az is benne van, mi mindent kellene enni, haat én is mindig elképedek, h van-e ilyen gyerek, aki ennyi mindent megbir enni?
Mi is minden nap kimagyünk, akar milyen ido van, de mondjuk itt nincs olyan szélszoséges idojaras, mint Hibernianal. Most meg jon a vulkanfelho megint!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Még egyszer minden szülinaposnak sok boldogságot! Köszönjük a köszöntéseket.

Köszönöm szépen a reggeli tippeket! Barba a vacsora receptet én is kipróbálom szuperül hangzik, köszi :)
Orsi: igazad van, hogy ha éjjel szopizik, akkor nem éhes, de Julcsinál sokszor van, hogy nem kér enni vagy csak keveset eszik és utána azonnal vagy fél óra múlva szopit kér. Ha meg nem kínálom meg hanem kivárom, hogy éhes legyen, akkor már nem fogad el semmit, csak tépi magát az ölembe szopiért. :( Hibernia: próbáltam már, hogy kaja után kap szopit is, hátha jóllakik és kibírja a következő kajáig, de nem nagyon sikerül így sem kiváltani egy teljes étkezést.

Kb. 5 hónapos korában volt ilyen éjszakánk utoljára mint tegnap: csak 2x kelt, és csak fél 8-kor reggel, eddig háromnegyed 7 körül felébredt és már nem aludt vissza csak délelőtt. Csak néztem furcsán az órára éjjel, hogy sikerült 4 órát aludni egyhuzamban :D
Remélem nem csak egyszeri eset volt. Így el is lennék, már csak a nappali szopikat kéne csökkenteni valahogy..

Barba: örülök, hogy jól sikerült a zsúr én is jót nevettem, hogy Samu az esőben eszi a sütit rendületlenül :)

Macianyu: nagyon egy cipőben járunk minden téren: kaja, szopi, fáradtság, magány dettó, de még a ház is :D
Tulajdonképpen én csak azért parázom azon, hogy keveset eszik, mert szeretném csökkenteni a szopikat. Ma mi is voltunk státuszon és nagyon megdicsérték, hogy milyen szép és hogy tökéletes a súlya (8650 g, 75 cm, fej 46 cm, mellkas 44 cm - mondtam én, hogy bucifejű :DDD) de ez neki is a szopik miatt van és nem azért, mert jól eszik. Na mindegy, kínálgatom, aztán majd csak eszik többet is valamikor :)
Ja, a státuszt, mérést nagyon jól viselte, békésen csendben nézelődött, és mikor megkapta az oltást, akkor is csak legörbült a szája, de nem sírt, csak nézett a dokira meg a védőnőre csalódottan, azt hittem megzabálom :D
Pelusozásnál én a Sterimart adom neki kézbe, ez egy jó ideje bevált, nem unja el, vagy valami más érdekes dobozt, zacskót, bármit, ami eltereli a figyelmét. Mondjuk nála csak addig kell, amíg lefektetem, utál hanyatt feküdni :shock: de ha már fekszik akkor már elvan.

Képekkel még tartozom, de hamarosan :) Látni fogjátok, hogy Julcsi csokitortát kapott, de nem azért mert már eszik csokit (semmi cukrosat nem kap), hanem mert tudtam, hogy abból sem fog enni. Így is lett, a nagyon finom belga csokitorta sem hatotta meg :D úgy kellett belenyomni a kezét, hogy maszatoljon egy kicsit, mi viszont nagy élvezettel ettük :)
Erről jut eszembe, hogy vasárnap azt hittem ráborítom az asztalt Apósomra, az ebédlő asztalnál a cukortartóból adta a kristálycukrot a gyerek szájába, és ezt most másodszor játszotta el, azok után, hogy ezerszer elmondom mindenkinek, hogy nem adunk neki nem hogy cukrot, de cukros dolgokat sem. áááá de ideges voltam rá.

off Ház: Nőtincs 50 kilométerre van Budapesttől az M2-esen, kb. fél óra kocsival. Kicsit parázom, hogy ott aztán elásom magam végleg a társadalmi élettől, de az már így se nagyon van, és most így pici gyerekkel el tudom képzelni, hogy ott éljünk, kertes házban. Hétfőn azért nem mentem, mert párom horgászni is ment - nagyon szép tó van - meg beszélt a polgármesterrel, jegyzővel, meg lemérte a házat, hogy tervet és költségvetést csináljon, hogy egyáltalán belefér-e a keretbe az átalakítás. Az a jó, hogy megegyeztünk, hogy csak úgy vágunk bele, hogy megtartjuk a pesti lakást, ha bármi van, vissza tudjunk jönni a városba.

Juci

Kép
juci71
 
 


Ja, a dm-es és egyéb táblázatok csak azért vannak, hogy elhitessék, hogy meg kell venni a sok - legtöbbször cukrozott - bébidesszertet, bébijoghurtot, ilyesmit. Nem hiszem el, hogy van olyan gyerek, aki megeszik annyit...

Juci

Kép
juci71
 
 


Sziasztok!!

Mi jól vagyunk,elnézést az eltűnésért,csak mindig van valami,és csak olvasásig jutok,hiába egész nap megy a gép :?
Voltunk uh-n,még mindig ott van a szűkület,9mm*9mm-es.Azt mondták hogy semmi gond,majd elmúlik,de ha nem akkor se gond,ha nem nagyobbodik.2 cm-ig nem foglalkoznak vele,csak félévente kontrolon nézik,nem-e nő.Azt mondták nem fáj neki,nem okoz semmilyen problémát,ne aggódjak.
Dokinál is voltunk,megkapta a fertőző agyhártyagyulladás elleni oltást,junius elején kapja meg a kullancs ellenit is.Mérésnél 8720 gr volt,bodyba meg pelusba.
Jön a foga is,emiatt volt hőemelkedése,popsikiütése,ömlik a nyála,taknya,étvágytalan,sőt volt hogy a vacsit is visszahányta :? Egyébbként meg tök jókedvű,csak néha mintha belenyilallna neki és elkezd üvölteni vigasztalhatatlanul :?
Elkezdett formabedobózni,néha meg is találéja a helyes lyukat :) Mondja hogy hamma (kaja),lehet ez az első szava :D
Most hirtelen ennyi,rohanok is hozzá,csak gondoltam adok egy kis életjelet(Hibernia rámírt fb-n :) ).Na rohanok is,majd még jövök ha tudok :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia: igen, mindenképpen felújítjuk a házat. Igazából a lehetôségei tetszenek (nagy teraszok, nagy kert, zöld környezet, óriási nappali, stb.) Legrosszabb esetben visszajövünk Pestre, bár ilyen környezet után (ôsfás erdô), asszem ez kivan zárva....Soma elmélete szerint az ember személyiségfejlôdésének amúgy is jót tesz, ha idônként költözik, állást vált, stb... :D Nagyon ügyes Pepke, és tök jó a kép a fb-on!

Charlott: Níla 3-szor kap szilárdat (reggeli- ez ugye minimális kb. 5-10 kanál + ebéd+ vacsi). Le sem merem írni hányszor szopik :oops: , nehogy megkövezzetek :lol: Délben+ vacsira általában ugyanazt a fôzeléket kapja; ami az alábbiakból áll /Az egyes kategóriákon belül variálok/: zöldségek (paradicsom, krumpli, cukkini, répa, stb...) +gabona (köles vagy zab, vagy rizs)+ hüvelyes (vörös lencse vagy mungóbab, vagy csicseriborsó, stb...) Mindezt néha felturbózom pattogatott amaránttal (nagyon egészséges fehérjeforrás), esetleg túróval, reszelt sajttal. tejterméket kb. kétnopnta kap.

Juci: tényleg nagyon egy cipôben járunk :D . Te küldtél már képeket a házról? Már régen voltam a gmail-en.... Kíváncsi lennék a házatokra!

Orsi: azért nagyon remélem, hogy ez még nem a gyes-betegség :D , inkább csak aközelgô menzesz beszél belôlem.... :-)akkor teljesen világvége hangulatom tud lenni. A szülés után pár hétig totál depressziós vltam, annak ellenére, hogy nagyon-nagyon örültem Nílának (kevés segítség, hormonok, sose láttam csecsemôt csak TV-ben, stb stb.). Hála égnek ez elmúlt, és alapban nagyon társas lény vagyok, és nagyon sok haverom+ kevés igazi, "mély " barátom van. Szerintem ez társadalmi jelenség, és nem hiszem, hogy csak a kismamákat sújtja. Az emberek-legalábbis itt a nagyvárosban- "nem érnek rá" egymásra, tisztelet a kivételnek. Már Níla elôtt is ez volt a tapasztalatom, ezért is lesz jó kipróbálni egy kisebb közösségi életet.

Csöpplány: Balu is tökjó súlyban van. Azért ne felejtsük el, hogy ô hízta6produkálta itt a legnagyobbat a babák között (vagy Anna?)a születési súlyhoz képest :D Hogy van a fogad?

Barba: Hogy van apukád???? A héten rendelek sheavajat, köszi a linket!

Képzeljétek: Níla eteti a babáját a játékcumisüvegbôl :D , nagyon édes. csak azt kell mondani neki: "Szomjas a kisbabád!" :D Ô maga sosem látott cumisüveget, mégis elég volt megmutatni....annyira benne van már az anyai ösztön...Persze, ha nem nézek oda, azért jól beleharap a baba fejébe :lol:

Na, megyek vacsizni

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


olyan érdekes (és jo) latni, hogy köztetek is vannak akik hasonlo uton jarnak mint mi, par évvel ezelött. Kiköltözni egy fövarosbol az isten hata mögé, a gyerekek miatt. Nekik paradicsomi allapotok vannak itt, de én most 4 év utan vagyom vissza vmi kertvarosba. és sajnos ra kellett jönnöm, h itt is ugyanugy nem érnek ra az emberek... de egyaltalan nem bantam meg, h itt lakunk, csak most kinottuk a hazat és muszaj lesz valtani. Eleve azt mondtuk, max 5 évet leszünk itt, mert az iskola miatt jobbnak latom vmi közepes varosba vagy annak kôzvetlen közelébe költozni.

Maci,
én is pont ma rendeltem végül egy "több funkcios" babat Elisanak a szülinapjara, remélem megérkezik. Becsukja a szemét, sir, nevet, neki is lesz cumisüvege, alig varom, mit fog hozza szolni.

Juci,
kéri a szopit? de hogy? nalunk napközben nem kéri, mindig csak alvas elött, akarmikor is evett elotte.

Csöpplany,
Akkor Balu és Krisz egy sulycsoport. :)
az szuper, h nem nagyobbodott a szükület, akkor tuti elmulik majd!

Mai uj kunszt: négykézlab jaras, de térdelés nélkül. Tegnap is, ma is olyan meleg volt, h csak egy kis ruha volt rajta, nadrag nem, bar ugy is védte a térdét, de néha csupaszon ment vele a padlon, biztos faj neki, mert nagyon vicces, ahogy megy, nem teszi le a térdét. lehet küldök majd videot, ha lesz idom feltölteni.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Na még egy gyors aztán megyek megint.

Születésnaposokat isten éltesse sokáig!!!!Még kívánunk sok iylen szép napot nekik! :)

Maci:fogam szerintem jobban van,mármint nem vérzik fogmosáskor,és mintha az ínyem is fentebb lenne.Majd 30.-án kell mennem vissza,akkor kiderül hogy mi van. :)
Köszi a súlyelismerést :D Hát én is mindig azt nézem hogy ő honnan indult.Csak mégis idegesít hogy a doki emg a védőnő is kevesli a súlyát és megkértek hogy legalább havonta vigyem mérésre....ehhhh...Na meg egyébként én meg párom is kis nyüzügék voltunk,akor Balu milyen legyen? :D Én 1 évesen még 8 kiló sem voltam,és 2 és fél kilóval születtem,aztán meg lehet most nézni engem :lol: Hát Balu legkisebb súlya 1810 gramm volt.Most ugye a tiszta súlya olyan 8600 gramm lehet.6790 grammot hízott a 13 hónap alatt.Szóval azért ez sem sok :) Szerintem van aki nálunk többet hízott :)

Barba:nagyon sajnálom ami apuddal történt,mielőbbi gyógyulást kívánunk neki! :( Kicsit azért lelkifurim van hogy (közvetve ugyan) de miattunk esett le a létráról :? Remélem sikerül teljesen felépülnie :(

A házvásárlóknak meg üzenem hogy irigykedem,nekem is minden vágyam egy csendes,zöldövezetes kis kertes ház :) Sajna nálunk nincs kilátásba ilyesmi,maximum akkor mernénk valamit lépni ha sikerülne eladni a földet,amit párom örökölt.Olyan jó lenne ha Balu kint futkorászhatna,pancsolhatna,játszhatna,ahol nem kell folyton azt nézni ki rúgja épp fejbe a gyereket,vagy hogy mibe lép bele,vagy hogy úristen ott egy autó (ugye nincs lekerítve a játszótér),na meg a magad ura vagy,nincsenek kellemetlen falszomszédok,szóval na,nagyon szeretnénk mi is egy kerteset :D

Valaki kérdezte talán a kistesó projektet.Hát rajta vagyunk az ügyön,de eddig még sikertelen a dolog.Kb másfél hete nem bírok a hasamon aludni,meg néha szédülök,émelygek.Ma lőttem egy tesztet,de negatív lett.De nem szomorkodom,majd jön ha jönni akar a kistesó :) Próbálkozunk tovább lelkesen :P Őszintén mondom meg is lepődtem volna ha pozitív lett volna 1 hónap próbálkozás után :) Még csak 03.21.-én hagytam abba a gyógyszert 10 hónap után.

Na lépek vacsizni,Balu elaludt :)

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Jó estét!

Csöpplány: tágulatot biztos kinövi majd, tényleg az a lényeg, hogy ne legyen nagyobb. Julcsinak is volt az egyik oldalon, de csak 3 mm és a fél éves szűrésen már nem volt ott. Nekünk azt mondták, hogy az indokolatlan lázra figyeljünk mert hajlamosabb lehet húgyúti fertőzésre, de ez inkább vonatkozik a lányokra szerintem. Kicsi neki úgyhogy biztos, hogy kinövi.
Súlyhoz gratula, bőven megvan a születési 3x-osa, ez a lényeg, nem?
Kistesó projecthez drukk :)

Macianyu: a házról nincs képem, mert nem hirdetik sehol, csak a házra van kitéve, hogy árulják, ott láttuk meg, ahogy elmentünk előtte. Ha megvesszük, akkor úgyis lesz előtte-utána fotózás, elég nagy átalakítás kell. Én is Julcsi érdekeit nézem elsősorban: nyugalom, nagy kert, nagy szobák, jó levegő...
Húú a lányok ilyen ügyesen játszanak a babákkal? Julcsit egyáltalán nem érdekli, max. dobálja :oops: Csak arra használjuk, hogy hol az orra, szeme, füle stb. de az se köti le nagyon :? Lehet meg kellene mutatnom, hogy kell vele bánni? :D A nagy méretű plüss dolgokhoz bújik, szeretgeti, azt a nagy maciján megtanítottam neki :)
Níla mennyit iszik? Julcsi mostanában több vizet iszik, ez nála kb. 1,5 -2 deci/nap. Kéri is, sokszor kaja közben is, addig nem hajlandó tovább enni, míg nem ihat. Szerintetek nem gond, hogy kaja közben iszik és nem csak utána?

Orsi: én azért eléggé parázom a költözés miatt, itt születtem Budapesten, sosem éltem máshol, és kertes házban sem. Nem tudom hogy menne-e ez nekem, de szerintem érdemes megpróbálni. :)
Szopit úgy kéri, hogy bújik, ha felveszem, akkor a kezét dugja a hónom alá és dől oldalra, helyezkedik és reklamál, szóval egyértelműen jelzi, hogy szopizni szeretne. Ezért írtam, hogy ez nem mindig azt jelenti, hogy éhes, van, hogy szomjas, vagy csak pihenni akar kicsit, vagy elaludni... ezért nehéz, mert sokszor kéri és nem mindig tudom, hogy éppen miért, azt mondjuk látom, ha álmos. Van, hogy el tudom terelni a figyelmét valamivel, vagy pl. kiviszem a konyhába és együtt csinálunk kaját, akkor néha leül és eszik mást, de ez nem jön be akkor, amikor nem az éhség az oka.
Új kunszt vicces lehet, okos Elisa :) Julcsi is már csupasz lábbal mászkál, de ő inkább gyötri a térdét a szőnyegen (elég kemény, durva anyaga van), ezért is jó lenne, ha elindulna :)

Megyek, remélem a mai éjszakánk is olyan lesz, mint a tegnapi.
Jó éjszakát mindenkinek!

Juci

Kép
juci71
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: