Új privát üzeneted érkezett!

Vikianya, udv koztunk és gratu a pocaklakohoz!

Hemej, boldog babavarast kivanok! én is elvesztettem a 3-t, Elisa a 4. terhességbol szuletett, mar majdnem 4 hos voltam, mikor elmondtuk a csaladnak (aki egyébként a vetélésrol nem tud..., mert anyam halalra idegesitett volna.. egyszer talan elmondom majd neki)

Na nekem nem kell a 3 miatt "szégyenkeznem", itt mindenkinek 3 van legalabb. és nalunk a batyaméknal is 3 van.

Egcsi, én ugy veszem észre, h nalunk is a nagyobbik fiam szenvedte meg jobban a kistesot. érdekes, nem gondoltam volna. és mind a ketto kicsit érzékenyebb lett, de imadjak a picit, valtozatlanul.

Nono, a fiadnak biztos nagyon jo, hogy ennyire jol kijon az apjaval. elvégre neki a férfi példakép a fontos. Van egy bataynom, 3 gyereke ven, most 7, 4 és 2 évesek, az apjuk masfél éve ott hagyta oket, a kozépso fiu. Az anyja vért izzad vele otthon, annyira hianyzik neki az apja.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Nono:a másik topikról nem tudok én sem semit oda is ritkán írtam úgyhogy nem róluk semit.Elvégre aug 4 lenne mensi szerint a cél.De méretek meg összes lelet szerint jul 28.Doki szerint is júliusi baba lesz.Mielött el felejtem gratulálok e leg kisebbedhez:)Vasárnapra meg szép idöt kívánok sok sok napsütéssel.

Cél én nem heteket hanem napokat szoktam magam elé ki tüzni:) mármint most még 122 nap van hátra.22 nap múlva már csak 100 nap lesz és utána már csak két számjegyü a napok száma.. na ezt jól el magyaráztam:)

Aggódás persze van de mióta bébi mozog szerencsére nagyon régóta érzem minden meg nyugszok amikor mint pld tegnap is szinte egésznap ugrált:) ill hólyagon ült :oops: :)

S.orsi: Sajnálom hogy neked is van egy angyalkád :( de gratulálok a gyermekeidhez:)Láttom neked is a pici a kislány a nagyok fiúk mint nálunk.

Név: na szóval a Jasmin már olyan 98% biztos nekünk minden gyermekünknek 2 neve van az még nincs el döntve.
Soraya,Amira ,Emili eddig a be fútok de nagyon nem tudunk apával meg egyezni nekem most a Jasmin Emili a kedvencem:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej
Jó is amikor már érzed a mocorgást. Nem mindig kellemes, de megnyugtató. :)
Lehet, hogy hülyén hangzik, de valahol várom már a rókakoma jelentkezését, mert ha nem lenne pozi tesztem, nem tudnám, hogy albérlőm van.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 

 
 

Egcsi én vártam elöször a rókakomát..

Nálatok ott a pocsolyán túl ,hogy müködök a terhesgondozás?Azt tudom hogy ott felétek elég érdekesen megy az EÜ.De annak aki biztositva van annak jár minden?Vagy magáért a szülésért fízetni kell?Mikor mesz dokihoz elöször?

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


A 8-1O. hétig nem foglalkoznak veled, akkor ha rendes a doki akkor csinál UH-t, ha nincs szerencséd akkor vársz a 18. heti genetikai UH-ig. Még egy UH van a 32 hét körül és kifújt. Vért vesznek, cukorterhelés van, de nem lihegik túl a dolgot. Ez a nem biztosított túra. Biztosításom soha nem volt, de akkor sem kényeztetnek sokkal jobban, szerintem. Ha van biztosítás akkor is kell fizetni max nem annyit. A legtöbb biztosító max 8O%-ot fizet.
Ha nincs biztosítás, akkor elengedik a fizetnivaló felét és részletekben is fizethetsz.
Szerintem május elején megyek dokihoz. :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


huu Egcsi, akkor ott a magamfajta izgulos tipus igen csak el lenne anyatlanodva! itt pont a forditottja, allandoan volt vmi, mar az agyamra ment a sok vizsgalat, havonta vérvétel, stb.

Hemej,
az elso kettot is No-ban szulted? én ugyanis igen, és szerintem szuper volt a terhesgondozas, stb, a sok baba-mamas program utana, stb, stb. ez itt most hianyzik. Itt a nok nagy tobbsége 3hos babatol visszamegy dolgozni..

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Egcsi hát adig van még egy hónap mire doki látt én nem bírnám ki ok nem rajtad mulik.. itt is általában a doki elöször 7.8 hétten látt utána 4 hetente azt hiszem a 28.héttöl 2 hetente és 3 UH van...

Orsi:iegen a két nagyfiút is itt Némeországban szültem

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hali!

Először is Egcsi,nagyon örülök a jó hírnek...már nagyon vártuk,igaz?!
Biztos minden ok lesz,ne aggódj!!!

Hemej,neked is nagy gratula!

Nekem is Viola előtt 3 vetélésem volt zsinórban..szóval tudom mennyire izgulhatsz most....de próbálj nagyon pozitív lenni,nekem ez bevált és nekem is itt szuszog egy kis rózsaszín csomagocska ahogy Nono is írta:)

Vikianya...üdv köztünk!

középső szindróma:lehet emlékeztek rá mert asszem már írtam...nálunk valós probléma volt és van...eddig Krizsi volt a középső és nagyon meglátszott...szinte zsemélyes sértésenk vette h kistesó született...imádta Olikát de velünk akaratos lett,követelőző,így hívta magára a figyelmet amit amúgyis megkapott de kevés volt neki....és nem árulok el nagy titkot azzal h most meg Olika lett ugyanilyen...és ami a jó hír h Krizsi pozitív irányban megváltozott..elmúlt a "középsősége"...meg talán az is lehet h nagyon lányt akart....Olika is imádja Violát de azóta egy kicsit ő is akaratosabb,erőszakosabb,szófpgadatlanabb lett....egyébként napról napra jobb a helyzet....először durva volt de pont a minap beszéltük apával h kezd Olika is normalizálódni....és mi is figyelünk rá h legyen külön program a nagyokkal...általában apa az aki most viszi a srácokat mivel én helyhez vok még kötve a pici miatt.

Nono!

És hol lesz az új lakás?

megértem h szinte megsírattad a régit...én is anno úgy sajnáltam a lakásunkat..mi is 5 évet laktunk kb. ott és nagyon szerettem...onnan házasodtunk össze,oda született Márk....szal nekünk is annyi szép emlék kötődött a lakáshoz...de aztán nagyon megszerettem a házunkat is:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok!!!

Egcsi,én nem vártam a rokakokmát,betöltöttem a 6. hetet,és jött a rokakoma,ha akartam,ha nem.Napi 4-6 alkalommal is..Most kb. 2 hete hagyott alább,illetve inkább nincs is...szoval elég kitarto volt "roka".Bár sajna én Boginál is hánytam a 16. hétig(akkor mozdult meg).Milánnál viszont végighánytam az utolsonapig.Naaa,az nagyon gáz volt,azt nem kivánom senkinek...
Mostanság csak azért hányok,mert lányom beteg és aén takaritom a hányását,és valahogy nem birja a gyomrom.Sajnos beteg a kis drágám,már péntek ota....

Kinél mikor mozdult meg a 3. baboca????Állitolag "ök" már hamarabb érezhetöek....
Pocakom viszont már szépen növöget,és más is észre veszi már...pedig mégcsak 14 hetes terhes vagyok....de védönöm szerint ez tök normális...

Panny:Én is megsirattam az elözö házunkat.Azt mi épitettük,elsö közös fészkünk,oda született Bogi is...
de persze imádom ezt a házat is,csak az más....

Hemej:Kint milyen az ellátás,terhesgondozás????

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Bekukkantottam én is és milyen jól tettem!

Egcsi, nagyon nagy gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Megint milyen sok babásunk lett, gratulálok mindenki másnak is! :D

Nono, nálunk a fiam dettó mint amit leírsz! Mikor Tündi született én is kevesebbet foglalkoztam a középsővel. A nagylányommal akkoriban sokat kellett tanulni, azaz én feladatom volt, Tündi picike volt, így a fiam apára maradt. Addig is nagyon apás volt, de ez most már óriási méreteket öltött, engem sokszor eltol, Őhozzá bújik. Apa nagyon élvezi persze. :wink: Tündi már nagyobbacska, így már próbálok többet foglalkozni Petikével, Anettal sem kell már esténként tanulni.

Hamarosan nekünk is ismét költöznünk kell, eladjuk a lakást, bár még csak 4 hónapja költöztünk ide. Még nem merek elkiabálni semmit. Nagyon átérzem amit írsz a régi lakás elhagyásról, már most sajnálom, hogy itt kell hagynunk ezt az otthonunkat. De a jobb reményében bármit!
Mi nagyon szeretünk itt lakni, csak hát változások történtek és alkalmazkodnunk kell hozzájuk.

Panny, Viola babával mi újság? :D :wink: Szépen szopizik, hízik stb...?

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Panny 3 angyalka sajnálom nagyon.De gratulálok a pici csajhoz.

vikianya én meg vagyok úgy alapjáraton elégedve a terhesgondozásal 4 hetente van ellenörzés.DE Afp (úgye annak hívják? ) az nincs ill. cukorterhelés sincs.De csináltathatsz persze pénzért.Ùgy in igy a Down szürés is.. Védönö itt nincs.Van egy hebamme akit már szülés elött fogathatsz ö olyan (bába,szülésznö,védönö) egyben ö gondozz.. ö csinálja a szülés felkészitést is... ésa ö jönn ki hozzád persze csak ha akkarod 10 napig ha kórházból haza jössz.
Mozgás én tényleg ezt a babát érztem leg hamrabb azt hiszem 13-14 hettesen éreztem elöször a kis pillangó szerü érzést...
Kislányodnak ez hányós-hasmenös vírusa van szegényke jobbulást neki.Te meg vigyázz magadra ne hogy el kapd.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Nekem is irto hamar latszott a 3. terhesség, viszont csak 18 hetesen mozdult meg, mar kezdtem is aggodni....

én nem tudom, ez a kozépso gyerek szindroma nalunk nem ennyire érezheto, a kozépso gyerekem amugy is nehéz eset, kokeményen tudja mit akar és azt is tudja, hogy tudja azt elérni. raadasul mindkét fiam szellemileg elorébb van kortarsainal, szoval ez egy kulon "probléma", igy a helyzet nem rosszabbodott (még szerencse), és mivel nekem a 2 fiu kozel van egymashoz, talan még szorosabb lett a kapcsolatuk. Foleg az elso idoben, Elisa mindig akkor szopott, furdott, amikor a masik 2 is éhes volt, hetekig egyedul vacsoraztak, stb, én odakészitettem mindent, aztan ettek, elpakoltak maguk utan, megmosakodtak, lefekudtek és vartak, h menjek oda puszit adni, mikor a kicsi végre elaludt... igy kettesben jol elboldogulnak, nekem sokszor volt lelkiismeretfurdalasom emiatt, de ilyen az élet, az apjuk sokat van kulfoldon.. Mara mar Elisa alkalmazkodik, egyutt eszik velunk, stb.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi ügyesek a fiaid.



Èn ettöl félek hogy a nagyok valami kárát látják ..mármint arra gondolok hogy pont szopi lesz amikor nekik vacsora idö lesz.. stb.Amikor pici érkezik akkor lesz az oviba le állás úgyhogy a nagy is itthon lesz... Ùgyebár a nagy hasam miatt nem hiszem hogy az idén sokat fogunk strandra járni... Ok ha apa délelöttös lesz Du simán mehetek majd a fiúkkal strandra ide-oda .Ráadául nagyszülökre akikel lehet program ne lehet számitani.Magyarul párom szüleivel január óta nem beszélünk nem is tudják hogy jönn a 3. baba.. meg amúgy is 600km választ el.Anyukámat hívtam aki szintén itt él Némeortszágban hívtam de ös em tud jönni.. (két húgom van akik még iskolások és Bayern-be ahol ök laknak nem akkor lesz szünet mint amikor itt.)Anyu is innen 600km lakik.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Haat Hemej, neked még kicsik a nagyok, igy valahogy meg kell magad sokszorozni majd... de szerintem a kicsi is tud alkalmazkodni, ha nincs mas megoldas. nalunk sem jonnek szoba a nagyszulok a tavolsag miatt..
Nalunk a sracok az iskolaba is egyedul jarnak, jonnek haza (200m gyalog), mert nem latom értelmét felkelteni emiatt a kicsit, ha éppen akkor alszik. Most mar konnyu, mar csak 1x alszik napkozben, fixen fél2-4ig kb +/- 20 perc. de egy ujszulott...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Na ja Orsi nem mondom hogy lehetetlen meg fogom oldani más is megoldota csak hát tartok töle.Esti rituálénk meg van a fiúkkal és ahoz továbbra is ragaszkodom majd a nagyok nem érezhetik hátrányát annak hogy bövül a család... Kicsit majd csajszinak kell majd alkalmazkodnia:)Meg azt hozzá kell tenem hogy férjemre nagyon számithattok ha ö ne ilyen lenne nem vállaltam volna be 3. babát imádom emiatt is:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hú, hogy megindult itt az élet! :D

Hát majd meglátjuk nálunk mit hoz a "szendvicsgyerek" szindróma. 8)
Az itteni terhesgondozás messze elmarad a magyartól, de ez van. :?

Panny, Pókica, köszi a gratut! Kíváncsi vagyok folytatom-e a lányos trendet a topikban. :D

Vikianya
Jobbulást a lánykádnak! Remélem senki más nem kapja el.... :roll:

Orsi, Hemej
Az biztos, hogy külföldön, nagyszülői segítség nélkül nagyobb kihívás 3 gyereket felnevelni, de megoldjuk! A szüleim talán kijönnek a szülésre és anyós is visszajön biztos. Bár anyóstúltengésem lesz, mert most is jön, májusban érkezik és marad 5 hónapot. :shock:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi, 5 honapot marad anyosod??? aztaaaaaa!
Azt hiszem nekunk valoperbe torkollna egy ilyen huzasa anyosomnak...
A gyerekeknek mikor mondjatok el a nagy hirt?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Hát én sem rajongok az ötletért... mióta apósom meghalt, nem találja a helyét. Itt jól elvan, mindig megyünk a medencéhez, boltba, játszóra, igyekszem lekötni. Rendes és nagyon szeretem, de nem lesz egyszerű. Majd jövök ide leereszteni a gőzt. :D
A gyerekeknek nem tudom mikor mondjuk el, szerintem amikor a családnak, mert a titoktartás még nem megy nekik. :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi én mindig is mondtam hogy te egy hös vagy mármint 5 hónap anyóssal hát nem semi:) de legalább lesz egy kis segítséged azzért az jó:)
De minden tiszteletem a tietek hogy nem ennyire törödtök vele és nincs egyedül..

Az hogy kis össze zörrenések vannak szerintem normál..hisz generációs külömbség van köztettek...

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!!

Bocsi hogy ennyi idöre eltüntem,de Apa itthon volt 4 napot egyben,és ilyenkor együtt a család..!! 8)
Boginak szerencsére már van 2 tünetmentes napja.Nem hány,és nem megy a hasa sem.4 napig volt rosszul.Szegénykém ugy sajnáltam.
Tegnapra rajtam is kijött,egésznap hánytam,semmi nem maradt meg bennem,még a vizet is kihánytam.Kb. 8-10 hányás volt,ennyi még normál esetben sem volt a terhesség alatt!!!!! :oops: Nagyon bevoltam parázva...Ma csak 2-szer hánytam,de nagyon levagyok gyengülve,és alig tudok enni(még csak 1-szer ettem ma)
Remélem hogy nem lesz a pocaklakomnak semmi baja ettöl???!!!Ti mit mondtok erre???

Ki hogy van amugy????

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Vikianya
Próbálj meg sokszor keveset inni. A kiszáradás veszélyes lehet. Jobbulást... :?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk:)


vikianyaén parás vagyok én mindenképen el mennék dokihoz a ki száradás mint Egcsi is írdta vigyázz magadra.Jobbulást nektek az jó hogy apa otthon volt :) szóval én mindenképen dokihoz mennék és pihi pihi pihi.Ill folyadék..

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Vikianya!

Én is átestem terhesen egy fosós-hányós betegségen...és nem lett semmi baja a babának...igazából sztem a doki se tudna mit csinálni veled....igyál sok folyadékot ...az most spec jó ha nem nagyon eszel mert akkor hamarabb kimegy belőled a vírus.ha lázad van azt csillapítsd.Jobbulást!!!!és ne para,nem lesz a babának baja...ahhoz ő már nagy....én anno 7 hetes voltam és még így sem lett baja pedig az első 12.hétben a legrizikósabb a betegségek miatt.

Viola szépen hízik...több mint 1kg-ot hízott 4 hét alatt....szépen eszik és alszik ahogy azt egy 4.gyereknek kell:)...ritkán fáj a poci szopi közben de arra is van már módszerem...5 percenként megbüfiztetem szopi közben.a teraszon a babakocsiban 4-5 órákat alszik hétközben...mert akkor nincsenek itthon az "ördögfiókák" és nyugi van..hétvégén már kicsit más a szitu....

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


De jó hogy ilyen nyugodt babád van Panny :)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


vikianya: én is átestem hányós fosóson Liliennel, kb a 25 hét körül. Megabrutál volt nagy hassal csinálni. Nem lett baja pedig a dokim már kórházba akart zavarni de nem tehettem meg h bemegyek mert a középsőm is velem csinálta és ha nem vagyok vele ő is bekerül a kiszáradás miatt így maradtam vele. Nem lett bajunk ill érdekes h utána hetekig valamivel több volt a magzatvíz. Dokim mondta h szte a szervezetem így védte meg a babát a kiszáradástól. nem igazán értettem hosszasan magyarázta de nem lett bajunk végülis és ez a lényeg.

hemej nem lesz nehéz ne félj, az eleje míg gyengébb vagy egy kicsit igen de a 6. hét nagy vízválasztó lesz. Nekünk az volt a nehéz h tél volt és be voltunk zárva meg az h kicsi lakásban ha aludt a baba muszáj volt a nagyoknak csendben lenni és ez gáz volt mert tele voltak energiával így naphosszat fegyelmeztem és caranya érzésem volt folyton de mióta nincs bezráva a 2 nagy jövünk megyünk abszolúte nem gáz. Sztem könnyebb 3al mint 2 vel. Nem tudom miért mert ugye sok a feladat de mégis ezt merem mondani.
Egyet viszont javasolnék mégha van is esti rituálé ne akard mindenáron tartani, egyrészt mert a babának is lesz és ha ragaszkodsz hozzá de a pici a háttérben üvölt semmi jó nem sül ki belőle sztem, lassan úgyis összecsiszolódtok és a 2 gyerekes rutin tök más mint a 3 gyerekes legalábbis nálam ez a tapasztalat. Akkor fürdesd a nagyokat mikor valóban nyugis a pici és van rájuk időd. Én akkoriban sokat zuhanyoztattam őket mert erre volt csak idő de nem volt gáz mert nem csináltam ebből gondot. Amikro lehettet betettem melléjük a picit és ez is nagy élmény volt de nem volt 2 egyforma esténk. Volt h fürdés nélkül aludtak el mert természetesen a kisbabáknak az este mindig nehezebb és mivel estére mi is fáradtabbak vagyunk ez nem egyszerű, bár nagyszerű az biztos. Én mindig hagytam h úgy alakuljon ahogy akar a dolog és ez legalább nem okozott stresszt. A nagyok is elvoltak megértették és mára megint minden rendben megy.
egyébként természetesen mindig akkor akartak vmit a nagyok mikor a picinek is kellett vmi és ez nehéz volt de megoldottuk azért.
Valaki mondta nekem h sokszor úgy állítják be a testvér születését mintha merénylet lenne a nagyok ellen. De nem az, csak nekünk is el kell fogadni hogy ilyenkor mindenki ad és midnenki lemond de kap is sokat. ha ezt megértjük akkor menni fog. Nekem ehhez 6 hét kellett meg a nagy hormon ingadozás lecsengése azért. Sokkal ijesztőbbnek látszik mint amilyen a 3 gyerekes lét sztem.
dr_nono
 
 


Nono!

Alapvetően egyet értek h nem kell eszelősen ragaszkodni a rituálékhoz...de pl.nálunk ahol van már egy iskolás gyerek ott igenis többé-kevésbé muszáj iskolaidőben ragaszkodni az időben leckeíráshoz,időbenvacsihoz,időben fürdéshez és időben lefekvéshez.És mivel nem akarjuk a 3 nagyobbat 3 különböző időben vacsiztatni,fürdetni ezért a két kisebbnek is alkalmazkodni kell a Márkhoz...ergo minden időben kell a hétköznapokon esténként...így sajna nálunk a legkisebbnek kell a többihez alkalmazkodni..vagyis nekünk szülőknek kell úgy logisztikázni és szervezni hogy időben legyen este minden és a pici se sírjon....néha nehéz összehozni...főleg ha a férjem melózik és nem tud segíteni(ha itthon van ő rendezi a 3 srácot,mármint ő fürdeti Olikát és fekteti...a nagyobbak már önellátóak ebből a szempontból::))....de általában sikerül...van h nincs meleg vacsi csak hideg kaja...egy sulis gyerkőcnek muszáj a megszokott rendet betartani,nem láthatja ő kárát másnap a suliban h előző este pl.elcsúsztunk a fektetéssel...van h nálunk Viola nem fürdik mert már rá nem jut idő.De én amúgyis híve vok h este 8-ra mindenki ágyban legyen hisz nekünk is kell egy kis magánélet...így is már 9-re kidőlünk...semmi műsort nem tudunk megnézni este a tv-ben mert hullák vagyunk:)

Emlékszel amúgy amikor írtam h egyátalán nem nehéz 3-mal???Nem akartad anno elhinni...örülök h te magad is ezt tapasztaltad::))

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nálunk is van rutin és a suli miatt tényleg muszáj betartani. Remélem hármaska is olyan jó baba lesz mint a bátyjai, akkor nem lesz semmi gond. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!!!

Dr Nono,és Panny,köszi szépen a biztatást.Ma beszéltem a védönömmel,és ö is megnyugtatott hogy nem lesz semmi baja a babának.Igyak sok folyadékot,és pihizzek sokat.Már szerencsére jobban vagyok,és csak 1-1 hányás van már csak.
Tegnap Apát is hazaküldték a melohelyröl,mert rosszul volt,és belázasodott...Most ö is itthon van.De ö szerencsére nem hány.Lázas,és gyenge...
Bogi már teljesen jol van,szerencsére....
Milán még nem kapta el,és remélem hogy igy is marad....

Hát arra én is kiváncsi leszekhogy hogyan tudom majd a picivel a rutint majd tartani.Boginak suli,Milánnak ovi.De remélem nem lesz gáz...

Szép hétvégét...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Kérdés iskolások anyukáihoz. Ti tanultok együtt a gyerekkel vagy rábízzátok a házifeladatot? tudom ezt gyereke válogatja, de az én fiam magától nem ülne le...mondjuk még nem próbáltam mit tenne, ha én nem lihegnék a sarkában. :) Itt nagyon szarul van megoldva a suli, reggel 9-fél 4-ig suliban vannak és még utána házit kell írni. Legalább egy óra, pedig csak elsős... :?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi.Az én lányom napközis,igy igazábol ott szinte mindig mindent megcsinálnak.De ha esetleg hamarabb hozom el,akkor ö egyedül csinálja meg a leckét,csak akkor segitek be neki ha ö kéri.Amugy csak leellenörizni szoktam a leckéjét.De azt akkor is ha bent csinálja meg a házit a napköziben...
De minden gyerek más,ahogy te is irtad.Ha igényli a fiad hogy ott légy ,akkor legyél mellette.. :)

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


panny: igen ha iskolás gyerek van is más de hemejnél nincs és ő hasonló korú gyerekeket nevel mint én és így megint tök más a dolog. Meghát az is más mikor heti 7 nap napi 24 órában a gyerekekkel vagy és te nem ugye mert a nagyok mind intézményesítve vannak és az anyukád sokat vállalt sokszor, mesélted hányszor bevállalta a 3at is. Ez megint más ugye de mikor 3 pici van akkor az ember hamar kimerül és elcsúszik és ezért nem szabad ragaszkodni a rutinhoz ha nem megy. Sztem. Én erre gondoltam és nem arra mikor már van nagy gyerkőc is. :)
dr_nono
 
 


Betegeknek jobbulast!

szerintem sem szabad mindenaron ragaszkodni a rutinhoz, de a lehetoségek szerint be kell tartani bizonyos dolgokat. Nalunk is hasonlo a helyzet, mint Pannyéknal, az iskola miatt nagyon kotott az esti és reggeli program. én viszont soha nem hagytam ki a furdést a kicsinél, mert féltem, h akkor nem tudja, h most jon az éjszaka... ahogy novekedett egyre jobban a nagyokhoz kozelitettem a bioritmusat és most mar teljesen jol beallt. egyutt vacsorazik a csalad, a kicsi csak utana furdik, szopik, stb, reggel meg még alszik, amikor a nagyok elmennek, igy nagyon kényelmes.

Egcsi, én nem tanulok a gyerekekkel, ha viszont kérik, h segitsek, akkor segitek. A nagyobbik fiam nagyon lelkiismeretesen csinalja a hazikat,a kisebbik néha elsiklik egyes dolgok felett, de rahagyom, ha majd egyszer torténik vmi emiatt a suliban, abbol tobbet fog tanulni, mintha allandoan elenorizni akarnam. ez csak maganvélemény, és az igaz, h gyereke valogatja, kinek hogy jo.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!!

Szerencsére jol van már mindenki nállunk.bogi ma már ment suliba is.Apa is jol van,ö is ment ma már melozni.Én is jol vagyok,bár még nem laktam jol 1 zsemlével,de mindjárt folyt. köv.!! 8)
Ma szerencsére nem fuj ugy a szél mint a hétvégén,igy kitudunk menni Milánnal majd a kertbe,és sétálni.... :)
' hét mulva megyek uh-ra,remélem hogy kiderül ,kilakozik odabent.Ma éjjel álmodtam a pocaklakommal,és kislány volt.Remélem tényleg igy lesz..
Ti hogy vagytok???

Szép napot... 8)

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Jó hogy a tapasztaltak le írják a véleményüket:)köszi érte .Igazából szerintem mindenki maga tapasztalja ki hogy a legjobb az egész családnak.Fürdéshez akkarok majd ragaszkodni mivel fiúk imádják és azzért mert tesó születtik nem akarom hogy azt gondolják na tesó miatt "csak" zuhanyzunk....Meg látjuk hogy alakul..

Vikianya:Ahogy láttom te nagyon kislányt akarsz:) DE jó hogy végre jobban vagytok:)Egy hét múlva lesz az Uh én csak vonalat láttok semi számot ezzért kérdezem:)

Mi amúgy jól vagyunk remélem ti is itt nagyon szép idö van de holnaptól jön a rossz idö aminek most örülök a virágpor(pollen)nagyon tömény.. nem ártana egy ki adós esö ...
Most azzon vagyunk hogy melyik kórházba szüljek..van egy de ott nincs gyerekkórház (ha valami baj lenne)de szobák 1-2 személyesek..saját fürdöszoba wc van nagyon kedves személyzet.A másik na ott van gyerekkórház.. de egy tusoló a folyóson 2 szobára jut egy wc:( ill 3-4 személyes szobák.Ok idáig egyik szülésemnél nem volt szükség gyerek osztályra nem volt semi baj de mi van ha mégis valami baj van?! nem nagy bajra gondolok elég ha "csak" be sárgul... De öszintén én is férjem is nagyon arra kórházra gondolunk ahol nincs gyerekosztály.De visszont itt is van éjjel-nappal van ügyletes gyerek doki.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej, a leirasod alapjan én is azt valasztanam, ahol nincs gyerekosztaly. Induljunk ki abbol, h semmi gond nem lesz! Ha pl besargul, arra ugy sincs gyogyszer, majd elmulik, foleg, ha szoptatod.
én a fiukat mar joval a baba érkezése elott "megtanitottam" az egyedül zuhanyzasra, nagyon szeretnek zuhanyozni, szerintem egészségesebb is, persze, ha fürdeni akarnak, foleg télen, semmi gond. igy nem volt olyan, h azért kell zuhanyozni, mert a baba miatt nincs ido furdeni.. de nalatok ez nem jon szoba, mert a nagyok is kicsik.

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


S.orsiEbben is igazad van(én is zuhanyzás párt vagyok mert egészségesebb) egyébként érdekes mert mint mondtam imádnak fürdeni de pld tegnap maguktól zuhanyozni akartak.Habár mindegy zuhanyzás vagy fürdés egyedül nem engedem nekik.. mármint úgy is ott kell velük lenni:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Hemej
A kórház gyerekosztály nélkül jobban hangzik. Semmi gond nem lesz a babóddal. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Köszi a véleményeket májusba megyünk mind 2 helyre szülöszoba láttogatóba:-) de szerintem mejdnem biztod hogy gyerekosztály nélküli kórház lesz:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!!!

Hemej,igen én kislányt szeretnék nagyon,és ugy is érzem hogy az lakozik odabent..
Hétfön megyek dokibácsihoz....

Háát nállunk mindenki ülöfürdözni szeret....én is.... :oops:
Bár nyáron ha meleg van akkor leszoktam zuhanyozni,töbször is...

Hogy vagytok??Hogy birjátok a szeles idöt??engem kikészit,mert nem lehet kint megmaradni.. :cry:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Fürdés Nos én is imádok fürdeni de amióta gyerekeim vannak ritkán van rá idöm marad a gyors alapos zuhanyzás.de ha fürdök akkor habo-babos jó meleg vízzel régen terheség elött forró fürdö ami apa nem bírt :oops: :-)

Mi jól nagy fiam itthon volt skarlát volt az oviban de szerencsére minket el került.. kopp-kopp-kopp de inkább boztonság kedvéért itthon tartottuk:-)

Itt szél nincs de hideg van.vagyis inkább úgy fogalmaznék tipikus áprilisi idö van idáig meleg volt hétvégén 26°C volt.. imádtam..

Vikianya remélem érzésed nem csal:-) és kislány lesz.Nekem amikor dokinál voltunk kérdezzte hogy akarjuk tudni-e a nemét.Mi igennel válaszoltunk erre- ö na anyuka megérzés én egyböl KISLÀNY :-) Doki:-na még egy bizonyiték hogy az anyák megérzik ki lakik oda bent.Ugyanis kedves anyuka kislányt vár :-) én sírtam :oops: Doki meg mosolygot..

De vannak vicces tesztek is.Ha jól tudom van az a teszt hogy valaki párna alá el rejt elöled egy kanalat,másik párna villa persze te nem tudtahatod.. utána te választhatsz egy párnát.

na itt nem vagyok biztos de ha villa kislány ha kanál kisfiú
valahol utána kellen nézzni tényleg nem vagyok biztos melyik fiú melyik a lány de vicces......

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Fel hívtam a szomszédomat mert ö mesélte nos a kanál a kislány,villa a fiú...

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Nono!

Neked is intézményesítettek:) a nagyok,nem?
Napközben persze nálunk is ki-ki a maga helyén van..suli,ovi,csana....de délután azért így is lefáradok én is mert a nagyfiamat minden nap viszem-hordom valamilyen különórára és oda hurcolom legjobb esetben Violát is,de van hogy Olikát is...főleg most hogy csak egy kocsink van december óta(már csak 2 hétig)még apát is én hoszom-viszem....úgyhogy nem olyan egyszerű a szitu még így sem hogy napközben nyugisabb....na meg a nagyfiammal nemhogy csak leckét kell átnéznem,tanulni,gyakorolni még a zongorát is velem gyakorolja mert én tudok zongizini és segítek neki....szóval ilywen alapon mi is el tudnánk esténkét simán "csúszni" de én nem engedek soha a megszokott időrendből mert én úgy érzem akkor káosz lenne....egy ekkora nagycsaládban sztem elengedhetetlen a napirend,főleg este...persze ez is főleg suliidőben...most jön a tavaszi szünet,meg majd nyáron biztos nálunk is lesznek este lazulások...de ahogy írtam ez az esti napirend azért is kell mert szeretnénk apával egy kis időt csak ketten lenni.

Egyébként Angliában sem fürdetik minden nap a csecsemőket,sőt...ott van hogy csak heti1x...azért az túlzás...sztem simán elég 2 naponta.


Egcsi!

Én is tanulok a gyerekkel...ez már az én hibám is mert elsőben nagyon maximalista lévén minden nap leültem vele,hazahoztam őt a napköziből és együtt írtuk a házit,sokat gyakoroltattam......mostmár annyira megszokta hogy szinte csak úgy tud tanulni ha ott vok vele...nem kell beleszóljak csak üljek ott...egyébként nélkülem is megcsinálná csak 6x annyi időbe telne mert közben elmélázik stb :wink: ...most h itt a pici nem hozom őt el a napköziből,de itthon mindig átnézzük a kész leckét és bizony ha nem tetszik az írása pl.akkor radíroztatom és újraíratom...ez a pici mellett elég megterhelő de úgy vok vele h nem szabad hagyni lazítani csak azért mert megszületett Viola...neki a suli a legfontosabb dolga és elvárom tőle hogy kítűnő legyen továbbra is...na már most úgy veszem észre hogy neki kell ez a szoros kontroll ahhoz h tényleg kítűnő legyen mindenből....sztem pl.Krizsi már egész más lesz...ő magától simán fog tanulni és nem kell noszogatni ennyit mint Márkot....tényleg minden gyerek más.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Azt hidtem ezt a topikba nincs reklám....... na mindegy.........(ÚGY IS tudjuk hogy a mi gyerekeink a legszebbek..)

Panny:Minden elismerésem a tiéd hogy így meg tudod szervezni a napokat.De jó hogy legalább autód van.. én is 2-éve el kezdtem a jogsit de költözés miatt abba kellet hagynom :( de 3 gyerekel szerintem már tényleg nélkülözhetetlen.. úgyhogy idén neki kellene állnom igazából csak ára húzos kedvem lenne hozzá:-) De akkor mindenképen 2 autó kell majd apa 15km-re dolgozik úgyhogy neki mindenképen kell autó de azt beszéltük hogy akkor neki veszünk egy kis autót nekem meg marad a kombi :-) kicsit öreg de gyakorolni jó lesz.. én úgy is csak a városban a gyerek hozni-vinni használom ill. vásárolni.Már nagyon várom..

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Panny
Köszi a tanulós választ. Szerintem, ha már két gyerek tanul, akkor motiválják egymást-remélem így van 8) - lehet, ha már Krizsinek is lesz leckéje, Márk sem igényli annyira a jelenléted. Berci halogatós típus, ha rajta múlna, minden az utolsó pillanatra maradna. :roll:

Hemej
Az autó kell 3 gyerek mellé, hajrá jogsi! Apjuk nem szeret bicajozni? 15 km az nem olyan sok, tavasztől őszig klassz testmozgás. :wink:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Ahol ö megy autóval 15km de biciglivel autópályán veszélyes... meg tilos :wink: kerülö útton kéne menni ez meg jóval több mint a 15km... meg oda-vissza 30km (autópályán) 8 óra álló munka uttán nem hiszem hogy lenne kedve bicajra pattani:-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Rutiról: Nálunk ilyen nincs, csupán annyi, hogy 7 körül elviszem a kicsiket fürödni. Ez minden. :oops: A nagylányunk minden nap 8-kor lefekszik és este 9-ig nézi a TV-jét, akkor kikapcsolja és alszik. Reggel nem szoktunk felébredni rá mikor elmegy vagy néha apa a kulcscsörgésre és elköszönnek egymástól. Aztán apa horpaszt is tovább. Én még ennyire sem. Ez már évek óta így megy. Még soha nem késett el a suliból, este is már mi mondtuk neki pár hónapja, hogy most már elég nagy ahhoz, hogy ne este 8-kor, hanem 9-kor is ráér elaludni. Szóval rá nincs gondunk, mg sosem kellett noszogatni ilyen miatt.
Mikor babák voltak én is csak kétnaponta fürdettem őket, ez Petikénél orvosilag is így volt előírva mert pár hónapos korától atópiás volt a bőre, kb 2 éves volt mikor elmúlt.
Napi rutin sincs, akkor megyünk játszóra, vásárolni ha kell vagy egyáltalán bárhova, amikor úgy alakul.

Tanulás: 6-os koráig minden nap kikérdeztem a leckét és nagyon sokszor volt mikor este 11-ig is tanult, mert sosem volt jó. Nagyon sokat tanultam vele, ha nem sikerült elsőre megírni jól a háziját, főleg matekot és rengeteget magyaráztam. De a közepesnél sosem lett jobb eredménye. Így most 6. osztályban gondoltam ráhagyom, megnézem mit tud magától. Az utolsó két év úgyis kemény lesz. Így hogy nem tanulok vele és nem is nézem meg a leckéjét, még jobban is tanul mint mikor szigorú kontroll alatt volt. Még most sem lehet mondani, hogy erős 4-es, inkább közepes, de ahhoz képest javult ami volt. Ja és kb 1-2 óra alatt kész van minden leckéjével.
Jövőre még itthon vagyok Tündivel, így a 7. osztályt ismét kontroll alá veszem, hátha most megtanult tanulni rendesen és nem fogunk vért izzadni.

Az autó nekem a lételemem, sokkal könnyebb vele a napi élet. Még ha nem is megyek sehova néha, már a tudat is jó, hogy ha bármi van, ott van és indulhatok is.

Vikianya, hétfőn mindenképp írd meg ki lakik bent! :wink:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Egcsi,Pókica!

Sztem Márk nálunk ha én nem tartanám folyamatos kontroll alatt a sulival kapcsolatban akkor leszarná az egészet...sajna még itt tartunk...még annyira gyerek(persze ez a normális valahol)hogy nem fogja fel a dolog súlyát...

Tegnap is este 9-ig magyaráztam neki a maradékos fejben osztást...megjegyzem rohadt nehéz sztem egy másodikos gyereknek...mondok egy példát:azt kell tudni fejben kiszámolni hogy 96:6...és ezt szinte azonnal rávágni....na mindegy...szóval láttam hogy a házija tele van hibával...de magától nem szólt volna hogy magyarázzam el neki...aztán elmagyaráztam és ügyesen megértette.

Remélem idővel ez változni fog és rájön hogy az ő érdeke hogy tanuljon....tudom hogy erre nem ilyen kicsinek szoktak a diákok rájönni...de sajna addig nekem kell őt "ostorozoni"mert akkor nem veszik fel oda ahova szeretném...6 osztályosba fog menni,Református Líceum ,Gimnázium....és ebből nem engedek.

Pókica!


Igazából napközbeni rutin nekünk se nagyon van hisz a nagyok itthon sincsenek...egyenlőre Viola akkor eszik amikor igényli és akkor alszik amikor igényli:)...inkább este érvényesül nálunk a viszonylag szoros időbeosztás ahogy írtam.

Panni

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap megint szar napom volt.Nagyon gyenge voltam,és nem is voltam jol egésznap.Feküdtem amennyit csak tudtam...
pár napja olyan mintha kisebb lenne a hasam és a cicim is ,mint eddig...Szerintetek ez mitöl lehet igy???
Természetesen megirom ki lakik bent,ha megtudom ...de remélem hogy kiderül...lányom nagyon izgatott....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Vikianya Remélem jobban vagy.Pihenj sokat.Nem sokára Uh :lol:

Mi jól voltam dokinál vasam még egy kicsit alacsony.10,06 doki szerinte 11-töl jó.De már igy igy is jobb mint volt 9,04 .
5kg plusz járok :oops: habár doki azt mondta 25 hetes terheségnél 5kg büszke lehetek magamra:-)
méhszáj zárt.Jövö hétten 4D csak megyünk még éppen bele férünk az idöbe mármint hogy egészben látjuk majd nagyon várjuk :-)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Pókica
Szerencsés vagy a lányoddal. :)

Vikianya
Jobbulást! :?

Hemej
5 kg plusz az semmi. :D

Nekem szinte egész nap hányingerem van, akkor jó, mikor alszom. Hirtelen rámtörnek éhségrohamok és akkor ennem kell vagy rosszul leszek. Nem tudom melyik jobb, ez vagy amikor a fiaimnál reggel jött a róka és utána egész nap jól voltam. :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: