Új privát üzeneted érkezett!

Szeretettel várok ebbe a topicba mindenkit, aki 2010 tavaszára várja csöppségét és szívesen megosztaná az itt kialakuló leendő jó kis csapattal örömét, vagy várandósságának esetlegesen rögös útjait!

Kép
Kép
onlány
 
 


Szióka onlány!!
Én itt vagyok!!! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!


Én is csatlakozom :D

Kép
hné29
 
 

 
 

Szia Kirus! De jó, hogy bekukkantottál :wink: Remélem a többiek is jönnek majd :D

Szia Hné! üdvözlet a nagy csapatban :wink: Mit lehet tudni Rólad, ha lehetek ilyen indiszkrét?

Kirus, azért Te is írhatsz néhány sort Magadról:)

Rólam annyit kell tudni, hogy most várom második kisbabámat, closty mellett azonnal elsőre sikerült. Pestmegyében élünk férjemmel és lányzómmal. Én valószínűleg császárral fogok szülni, bár a drmnak lehet más kissé a véleménye...

Anyósnál voltunk át, pizzát sütöttünk. Nagyon finom tonhalas hagymás 3 féle sajtos pizza lett belőle :P Átjött a szomszéd kicsit dumáltunk aztán húztam 1edül haza, siettem fórumozni.

Kép
Kép
onlány
 
 


Felteszek néhány hasznos linket ide (is):
http://www.joababanak.hu/265-all-in-one.html ez mosható pelenka, ami nagyjából 3 fenerációt tud kiszolgálni és rendkívűl jó a mindősége. Nem szivárog sehol. Éjszakára tökéletes megoldás. Mi sajna küzdöttünk eddig az ellen, hogy a pisi ne folyjon ki, de eredménytelenül Valahogy mindig úgy feküdt a gyerek, hogy ő győzött és jött a hajnali visítás....

Aztán van még a http://hu.motherlove.eu/?q=node/12 oldalt. Ezek a szerek tökéletesek! Egyelőre annak látszanak. Jobb mint a vichy (volt szerencsém elég sok ilyenhez, de nem használtak)

ééééééééééééééés: www.kismamaruci.hu

Kép
Kép
onlány
 
 


Kukucs :)
A május még tavasz?

Örömmel jönnék. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szia Suzytunder!!!

Üdv itt. Naná, hogy tavasz :wink: Akár a június is az lehet, ha olyan szemlélettel nézzük :lol:

Visszatérve arra, hogy a penészes sajtokat nem lehet(ne) enni, meg a sushikat, teljesen egyetértek. Sushiban csak a normálisan megcsinált, nem nyers és félkész dolgokat kóstolnám meg... De a sajtok terén :roll: camambert :P meg rokfort :P nem tudom, nehéz megállnom.... Amúgy mit okoz, vagy miért nem lehet enni?

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány
A táplálkozási szakértők általában azt tanácsolják, hogy a terhesség alatt ne lágy, hanem inkább kemény sajtokat fogyasszunk, mert ezek kevesebb telített zsírt tartalmaznak. Néhány évvel ezelőtt állítólag megjelent a liszteriózis nevű, szennyezett lágy sajt által okozott, fertőző betegség.

A camembert és az egyéb penészes sajtok olyan liszteriózis baktériumokat tartalmazhatnak, melyek egy egészséges felnőtt esetén teljesen ártalmatlanok, azonban a magzatra veszélyes hatásúak.

Emberi fertőzés esetében a liszteriózis lappangási ideje 1-2 naptól, 90 napig terjedhet. Jellemző tünetei láz, borzongás, rossz közérzet, fej-, izomfájdalmak, hasi fájdalom, hányinger.

A terhesség alatti fertőzés a 4. hónaptól vetéléssel, koraszüléssel, halva születéssel, vagy az újszülött súlyos liszteriózis fertőzésével jár.

Itt találod a cikket: http://www.hoxa.hu/?p1=cikk&p2=592

Kép
Kép
susytunder
 
 


És hoztam még egy linket: http://www.freeweb.hu/mama-baba/bizt.html

Kép
Kép
susytunder
 
 


:shock:

Kép
Kép
onlány
 
 


erről nem is hallottam, amit írtál, hát akkor vissza fogom magam, mert nem akarom, hogy ártson a sajt.

Kép
Kép
onlány
 
 


a kenőmásasról is le kéne mondani. Döbbenten olvasom a dolgokat :shock:

Kép
Kép
onlány
 
 


találtam még egy készítői oldalt, Kirus, itt is körbenézhetsz a méret miatt

Kép
Kép
onlány
 
 


baba expo rendezvénynaptár idénre:
http://www.baba-expo.hu/rendezvenynaptar.php

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

Nos, akkor egy kis bemutatkozás :)
29 éves vagyok, tatabányai lakos. Van egy tündéri aranyos férjem, akivel az első babánkat várjuk :)
Terhességi tüneteim szerencsére a mellfeszülésen és 1-2 kajára undorral való nézésen kívül nincs!

Olvastam én is sok kajáról, hogy nem kéne enni hát......
Tegnap hagymalevest ettem, aztán resztelt májat hasábbal + tejfölös ubi saláta végül gundel palacsinta. Ha lehet enni, ha nem, nekem az a fontos, hogy jól esik :) pl a borsos mustáros husi 2 napja áll a hűtőben...
hné29
 
 


jó reggelt!


Elfelejtettem írni, hogy én 27 éves vagyok. Szerencsés vagy hné, hogy nincs hányingered! Huh, nekem van és a szám íze is borzasztó volt az elmúlt időszakban :? és mit tudtam csinálni ez ellen? Ettem, mert akkor ideig-óráig jó volt :( tuti egy csomót felszedtem emiatt. Hála égnek most már jobb. A cicik nálam olyanok mint a hatalmas lufik! Az előző szülés után nem indult be sajnos a tejem, de most nagyon úgy érzem, ezzel nem lesz probléma!Ha minden igaz, én a SOTE1en fogok szülni.

Múltkor én meg rántott májat ettem, nagyon jól esett. Pedig nem rajongok a májért.

Ma jó éjjelünk volt..... Lányom éjjel 1kor felkelt visított és 4ig nem volt hajlandó elaludni. Mondtam férjemnek, visszafejlődünk..... és most 7kor kelt :shock: hulla vagyok.

Kép
Kép
onlány
 
 


Jó reggelt!

Onlány
hányinger ellen nagyon jó, ha oda készítesz az ágy mellé egy kis kekszet, és mielőtt felkelsz bekapsz párat. És a gyömbér tartalmú üdítő is nagyon jó, pl. a canada dry.

Kristóf minden éjjel kel, én minden fél éjjel vele alszok. :?

Miért nem indult be a tejcsid szülés után?
A cicim nekem is olyan, mint 2 túl fújt lufi. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Csajok de jó nektek!!! Én meg azt várom már mikor nőnek meg végre a cickóim :lol: ..
Bár lehet hiába várom mert Kíránál sem nőttek meg..
4és fél éves Kíra de kb 1 éve van az hogy nem kel fel éjjel 5-ször(megváltás volt komolyan)..

Onlány!
Tudod már pontosan mikor mész a 12hetes uh-ra?
Linket nem tettél be ami megnézhetek :roll: ,vagy melyik az??
Írtam a kismamarucisnak mail-t,remélem ma kapok is választ..

10kor indulok a Belgyógyászatra :shock: ,már előre tök ideg vagyok!!
Vendég
 


Üdv köztünk hné!! :)
Vendég
 


Suzytunder, nekem reggel nincs émelygés, napközben jön elő, estére fokózódik és éjjel vagyok kész tőle! Bár már enyhülni látszik. Lizinél csináltam ezt a variációt és nagyon bevált, de most nem tudom megcsinálni, mert kb fél óráig ér valamit :( Nem baj, már csak egy hét és elvileg megszünik :D
:shock: :shock: :shock: Ne idegesítsetek :shock: :shock: nem akarok kelni hozzá... 6 hetes kora óta végigalussza az éjjeleket, de amióta a hátsó fogak jönnek nem lehet bírni vele. Kb 3 körül szokott hepajkodni 1 órát, aztán elalszik és 8körül kel, de ma :shock: remélem nem szokik rá. Az volt a leggázabb az egészben, hogy elmentünk autózni, hogy hamar elaludjon, de elég jól bírta.... 4ig tütükéztünk és raktuk ágyba. UGye azonnal felébredt, ahogy vízszintesbe helyeztük, és még sírt picit, tehát kb fél 5 volt mire elaludt én mondjuk utána sem tudtam nagyon aludni, mert aggódtam a férjem miatt, aki 5 előtt kelt és ment egy baromi hosszú autós útra és féltem, hogy nem aludta ki magát, aludt vagy 3 órát se...
No mind1.

Az az igazság, hogy clostyt szedtem és erre mondják az orvosok, hogy közrejátszik a tejtelenség ügyben. Amúgy elég komplex volt ez a dolog nálam.... Ugye kicsit elkezeltek és azonnali életmentő császárt kellett nálam alkalmazni, rengeteg gyógyszert kaptam, ami nagyon kiütött. Nagyjából 2 napra nem emlékszem. Aztán meg a csecsemős nővérek le sem sz@rták az ember fejét, hiába kérdeztem, hogy smint. Még a pelenkázást sem mutatták meg. SEMMIT. Végül jött egy nő, aki fogta a cicim és úgy megmaszírozta, hogy csak pislogtam! Az oxitocyn sem volt ilyen durva :shock: azt mondja, talán a balból fog jönni néhány csepp, amúgy nem látott semmit. Szóval le lettem csekkolva.... Meg próbálkoztam ám én is, de nem eleget, elég volt a magam baja. Ráadásul ennek tetjébe kissé durva depressziót kaptam a szülés körülményeitől. Tehát minden közrejátszott a tejbelövellés ellen.

Én meg azt várom már mikor nőnek meg végre a cickóim

bizti nőtt! Legkésőbb szoptatásnál tuti meg lesz az eredmény! :wink:
Igen Kirus, én tudom már a dátumot. nov. 04-én kell 8:30ra mennem a Barossba, meg utána a drimmal konzultálok. Esetleg te is a Barossban fogsz szülni?
Linket nem tettél be ami megnézhetek Rolling Eyes ,vagy melyik az??
melyikre gondolsz?

Ki hol fog szülni?

Hné, neked spontán összejött a baba? Mennyi idő után?

Kép
Kép
onlány
 
 



Kép
Kép
onlány
 
 


Na meg is jöttem a belgyógyászatról,hát alig vártam hogy kiszabaduljak onnan :shock: ,öreg papa volt a doki,alig értettem mit makog :lol: ...
Hát nem is hiába a vérnyomásom 160/100 volt :shock:
Csináltak Ekg-t ami jóó (kivételesen ez jó)..
De a vérnyomim miatt írt fel dopeghyt-et 2*1-et kell szednem,csak azt nem értem ha pl 100 a vérnyomásom(mert van olyan is néha) akkor meg majd kiskanállal fognak össze szedni :roll: hát érdekes lesz...
Ja meg mondta ha gyógyszer mellett 150 fölé megy a vérnyomim akkor irány a korház :( ,de remélem erre nem kerül sor...

Onlány!
Akkor erre az oldalra gondoltál itt fent amit írtál..gondolom,mert 18:45kor írtál hogy ott is körbe nézhetek a méret miatt,csak linket nem tettél be hogy melyik oldalra gondoltál :D
Na ezt most elég hülyén írtam le :lol:
De rögtön körbe is fogok ott is nézni mert érdekelnek ezek most tényleg,kéne még egy nacit szereznem :wink:
Én Baján fogok szülni...
Vendég
 


Onlány: Spontán jött össze, de sajnos 1 évig vártunk rá! Augusztusban kicsit elmenekültünk a világ elől! Senki sem zavart minket, szinte csak ketten voltunk meg a tenger:) Nagy séták, úszás és ami a legjobb volt az egészséges kaják. Szóval több, mint 2 hétig mellőztünk mindent és mindenkit!!! Aztán szeptemberben volt nagy meglepi, hogy nem jött meg :D

Sajnos én is császárral fogok szülni és gerincbe nem fogom engedni az érzéstelenítőt!!! Nem tudom milyen lehetőség marad, de oda 100%, hogy nem adhat semmit!

Nővérekkel nekem is csak rossz tapasztalatom van! 2X műtöttek és, ha a családom nem lett volna, akkor éhen is halhatok felőlük! 24 órát nem mozoghattam mindkét műtét után 1 pohár vizet sem adtak....
hné29
 
 


hné, miért nem csinálsz vonalzót?
Hát igen, mondják, hogy a stresz csak rossz dolgokat csinál, de lám 2 hét romantikázás és :D lurkó lett az eredménye! Mikor fogsz szülni, hol?
Hogy hogy csaszival lesz a szülésed? Mondta a dr? És a gerincedbe miért nem szeretnéd? Bár én is áradozhatnák róla, hogy mennyire fájt... Be volt gyulladva a gerinc körüli izmom vagy mim és pont oda szúrtak 3szor. Úgy felugrottam hogy csak pislogtak! Aztán kiabáltak, azonnal görnyedjek vissza. Amúgy van még az altatás, de ezt a drik csak a legeslegeslegvégső esetben alkalmazzák tudtommal.
Naja, a nővérek... AMikor megkaptam azt a szert -nem tudtam mi a mellékhatása- amitől később nagyon rosszul lettem és csaszizni kellett, kérdeztem tőlük, hogy normális, hogy így és így érzem magam? Kiabáltak velem, hogy miért képzelgek, bizti valaki megsúgta a mellékhatását. Éjszaka is jártam ki a nővérhez, hogy baromi rosszul vagyok, erre megmérte avérnyomim pulzus nélkül és azt mondta hogy semmi bajom, rámvágta az ajtót. Kopogtam, kinyitotta az ajtót, láttam, hogy telefonban van és sík ideg rám, mondom még mindig rosszul vagyok. Mért vércukrot, ami rendben volt és azt mondta menjek aludni. 3. napra epilepsziás szerű görcsök jöttek rám, beszélni állni, menni nem tudtam és lázas voltam meg nagyon remegtem. Akkor megilyedtek! Sőt az egyik nővér 2 szer meg is látogatott a szülőszobán, hogy minden rendben van e :lol: Mondtam neki, soha jobban....

Kirus, igen a g portálos oldal az. Remélem tudtam ezzel segíteni. Ha beszélsz velük, megkérdeznéd, hogy mikor lehet hozzájuk menni? Jaj te szegény, nekem is akartak írni bogyót ugyan emiatt, de nem engedtem. Nekem sinus tachycardiám van azaz alacsony vérnyomi és magas pulzus és arra nem lenne jó egy vérnyomi csökkentő. Bizti így minden rendben lesz!

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány: 2X műtötték eddig a gerincemet és most lett volna a 3. rögzítő műtét. Már elsőnél közölték, ha valamikor is szülni fogok, akkor készüljek, hogy császár lesz! Nos ebben benne van miért nem engedem a gerincbe a szurit! Senki nem nyúlhat hozzá, mivel az első két műtét nem sikerült valami jól és belső hegesedés lépett fel ill. a hegek nyomják az idegeket, ezért is kellene a rögzítés.... Nos valami kontár doki nekiállna nekem ott szurkálni jujjjj mit kapna!
Elméletileg Tatabányán fogok szülni, magándokit már fogadtam!
Látom neked is kijutott a rosszból nővérek terén! Remélem a második babánál jobbakat fogsz ki! Ugyanott fogsz szülni? Van már doki jelölted?

Kép
hné29
 
 


Hné, nem vagyok bizti abban hogy ott akarok szülni! Most beszélek egy lánnyal msnen és ugyanannyi lóvét hagyott össz ott mint én! Csak rá figyeltek! Ezt felháborítónak tartom!!!!!!!!!!!! Most gyűjtök infókat különböző kórházakról!

Kép
Kép
onlány
 
 


nem semmi az eseted! Szegény. Fiatal vagy ám az ilyen dolgokhoz!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

De jó kis pörgős topic! Élvezettel olvaslak titeket!
Szabad csatlakozni? Május közepére várom Picuromat.

Üdv.
Bogme

KépKépKép
bogme
 
 


Szia Bogme!

Persze, üdvözlet szerény kis csapatunkban! Mit lehet tudni rólad?

Kép
Kép
onlány
 
 


mikorra vagy kiírva?

Kép
Kép
onlány
 
 


Rólam röviden: 32 éves vagyok, első babámat várom a számomra legtökéletesebb férfitól, a 13. kerületben lakunk jelenleg. Nagyon szerencsés vagyok, mert a pici azonnal megfogant. Szülni úgy néz ki, hogy a Kútvölgyiben fogok. A hányinger végig elkerült, helyette iszonyú fejfájás gyötört. Ha bármi egyéb érdekel valakit szívesen válaszolok :)

Köszönöm a lehetőséget!

KépKépKép
bogme
 
 


Május 11-re vagyok kiírva.

KépKépKép
bogme
 
 


1 nap van köztünk :) nekem az előző terhességemnél 3 hónapig migréns fejfájás gyötört. Kemény volt... Azt mondják ez természetes,a megnövekedett vérmennyiség miatt, meg az orrnyálkahártya feldagad és nyom valamit ott fenn, ami fejfájást idéz elő. Nekem kezdetben a homlokom fájt, elmentem gégészhez és ő regélt nekem erről.

Kép
Kép
onlány
 
 


Császárnál ha nem gerinc érzéstelenítés, akkor altatás van. Nem tudom melyik jobb, nekem mindkettő iszonyat volt. Nekem is nagyon rossz volt mikor szurkálták a gerincemet, meg a ciszta műtét utáni ébredés is. A doki azt mondta most 70 % esélyem van császárra, szóval még ki kell bírni valamelyiket majd még egyszer. :?

Kép
Kép
susytunder
 
 


:shock: Ez mitől függ vajon??? Nekem elvileg, ha a protokoll szerint nézzük csaszinak kéne lenni, de lehet nem az lesz :shock: a 2 szülés között 23 hónap tellik el

Kép
Kép
onlány
 
 


Szegény Suzytunder :cry: mind a 2ben volt részed. Brrr.

Kép
Kép
onlány
 
 


Én úgy tudom, ha valaki császárral szül akkor 12 hónap, de jobb a 18 hónap várakozási idő, erre a doki bólint rá. Én is ízért mentem 1 év után, hogy szabad utat kapjunk a kistesóhoz, és akkor derült ki a ciszta, ezért lett belőle csak most baba. De össze teszem a két kezem, hogy 1 petefészekkel 2 hónap után sikerült. Nekem szerintem az elvesztett petefészekért ez a kárpótlás. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


a várakozási idő stimmel, csak hogy mennyi idő után hogy lehet szülni :roll:
Gyakorlatilag akkor neked a petefészek arányában elsőre összejött a baba, mert ugye minden 2.hónapban van peteérése az embernek, állítólag.... Kristóffal hogy volt?

Kép
Kép
onlány
 
 


Kristóf 8 hónapra fogant, akkor amikor nem is reméltük. Költözés, betegség... meg is lepődtünk, hogy hogy... meg mikor... :shock:
De van! :lol:

Kép
Kép
susytunder
 
 


:D csaszi volt gondolom ő is

Kép
Kép
onlány
 
 


Igen! Rövid volt a köldökzsinór és ezáltal visszafelé húzódott, nem ékelődött be a feje. Engem egyébként nem nagyon viselt meg a császár, én másnap reggel felálltam, zuhanyoztam, kivették a katétert, majd mikor hozták Kristófot egy szúrós takaróba volt, én még az ágy alól a táskából is kiszedtem az ő takaróját. Később a szobatársaknak inni adtam, szóval teljesen fitt voltam, a teknikára is hamar rájöttem, hogy könnyű felkelni.
Ha most császár lesz akkor legalább tudom mire számíthatok.

Viszont a műtét után alig bírtam magamhoz térni, hánytam, majd meg fagytam, iszonyat volt. És nem bírtam felkelni az ágyból!!! Azt hittem megőrülök.

Kép
Kép
susytunder
 
 


hála égnek a technikára én is rájöttem hamar. Nekem az jött be, hogy oldalra fekszam, megtámasztom magam az ágyhoz közelebb eső kezemmel könyöklésben, a másikkal meg kinyomom magam, mint egy erőművész. Nekem 6 óra múlva jött a nővér, hogy kelés :shock: hehe, mondom, de még csak a jobb kislábújjamat tudom mozgatni, semmi mást nem érzek. Aztán kemény volt a csaj, visszajött egy óra múlva, hogy nincs kibúvó :shock: :cry: Felkeltem, felálltam mondom kész, mennék pihizni, aztmondja, szó sem lehet róla, menjek egy kört :shock: :shock: :shock: :shock: mintha egy maratoni távot kellett volna mennem, illetve csoszognom, de másnap már minden oké volt.
Akkor téged is kiütott azért... Rövid köldökzsinór, hallottam már róla, de nem tudtam, hogy emiatt csasziznak, bár ha végiggondolja az ember, logikus. Barátnőm most tudta meg hogy kisfia lesz! Bár már mi is ott tartanánk, hogy tudjuk.

Kép
Kép
onlány
 
 


Én 15 hetesen megyek 4D- re, mi Kristóffal úgy jártunk, hogy 27 hetes koromig azt mondták, vagy 4x, hogy kislány. Aztán 4D- n kiderült, hogy kisfiú, kicsit esett le csak az állam. :shock:
Nem akarok még egyszer így járni.

Nekem az a teknikám a felkeléésnél, hogy felhúzom a lábam és a térdhajlatomba nyúlok és úgy húzom fel magam. Lehet furán hangzik, de nekem ez nagyon bevált. Persze csak az egyik lábammal csinálom ezt és a másik kezemmel pedig tolom fel magam. :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


szép jó reggelt mindenkinek!

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

Ellesek 1-2 felkelési tanácsot :) mivel elöl még nem, csak hátul műtöttek:)
Nekem akkor 24 órát kellett feküdni, aztán felkelés.... Közel fél óra volt, mire csak lábra tudtam állni, de mindkettőnél még sötétbe csináltam, nem akartam, hogy bárki is segítsen! Csak a nővér lepődött meg, mikor rákopogtam, hogy lehet ágyat húzni :lol:

Onlány: nekem az orron dugul be mindig, már alig várom, hogy megszünjön, kicsit kellemetlen :?
hné29
 
 


Császárnál más lesz szerintem kissé.... Nekem olyan érzés volt, hogy ha "hasizmoztam" (nevetés, köhögés, felülés), mintha benn a seb szét égne, ha az eölködést abbahagytam, természetesen szűnt a "fájdalom" is.
Tegnap beszéltem egy nőgyógyász barátnőmmel, aki azt mondta, hogy nm lesz az az orvos, aki sima szülésként bevállalna engem. Akkor kérdem én, miért rémisztget a drim?
Lányok, képzeljétek, nagyon ritkán érzem a picúromat! Mintha ezer apró bubi pezsegne :) tudom hogy az, mert ugye van viszonyítási alapom. Lizát 12 hetesen éreztem először

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány: Akkor igazam volt!!!!!! Nekem olyan, mintha 100 lepke repkedne egy helyen :) Gyorsan leültem a net elé, mikor éreztem, de azt írták, hogy 18 hetes kortól érezni! De magamnak hiszek + az érzéseimnek :)
hné29
 
 


egy anya megérzi az ilyet. Egy kicsit hasonlít az erőteljesebb bélmozgásra, vagy nem is tudom, mintha belül zubogna valami de inkább a bubira tudnám hasonlítani és ez egyre erősödik. 18hetesen már a ház falát is kirúgja, sőt, párod is érezni fogja

Kép
Kép
onlány
 
 


Annyira jó, hogy te is érzed:)))) Első babádnál mikor érezted, hogy megmozdul először benned? Mármint mikor rúgott?
Párom már most is lesi, hogy merre lehet, mert oda ad neki puszikat :lol: Tegnap este is beszélgetett vele :lol:
hné29
 
 


űAblakpucera kész, függöny kimosva. A székek párnái jönnek és mosogatás :shock:
Hűha, ez jó kérdés.... Szerintem olyan 18hetesen már a férjem is érezte! Jelezném, hogy a férfiaknak a kitapintáshoz, érzékeléshez niincs túl sok érzékük :wink: :?
Apja meg minden este beszél neki arról, hogy mit csinált a nap folyamán. Olyan édi, sőt, mindig elmondja, hogy: "na anyád megint hallgatózik" :shock: :lol:

Kép
Kép
onlány
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: