Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Látogató!
E kérdőívet azon célból hoztam létre, hogy a szakdolgozatomhoz adatokat gyűjtsek. Jelenleg szülésznőnek tanulok, és az iskola tanrendszerében nagy hangsúlyt kap a szakdolgozatban egy önálló kutatás elvégzése. A kérdőív során az egyéni válaszok nem lenyomozhatóak, pusztán adatok egy statisztikában. Előre is köszönöm az erre szánt perceket!

Down szindróma
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/330535111/

Terhességi magasvérnyomás
http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/333937964/
szakdolgozat
 
 



onlány: anyák dugó távozása azt jelenti max 10 napod van hátra

ma uh 3600 gr és 46 cm kis dagika méhszájat nem nézett nehogy meginduljon a szülés de jó eséllyel hétvégére lehet valami

gtimi:köszi hogy izgulsz ma uh meg 2 vérvétel volt
holnap nst ha addig nem lesz semmi 20 perces fájásaim vannak tegnap dél óta akkor ment el a dugóm

nem tudo kmit tenni mint várni

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 

 
 

Onlány,

jól eljátszadozik veled ez a babóca! azért kitartást! már nemsokára túl leszel rajta.

Kép
gota79
 
 


jó reggelt!


Vagyok, csak besűrűsödtek a dolgaink. csütin és pénteken megint kórházba kellett mennem. MEgnézték a picúrt, aki nem is olyan picúr... 3600g (dr szerint minimum jövőhétre 3800g lesz) és baromi jól érzi magát odabenn.
Tegnapelőtt hihetetlen jól aludtam, egy kósza görcsöm se volt, aha de délután ezt bepótolta triplán. Szó szerint haldokoltam, már ott voltam, hogy kocsiba be se ülök, inkább hazavánszorgok gyalog. Aztán bevettem egy rakás magnéziumot és a rendszeres megint 5perces fájások kezdtek ritkulni. Hát azóta így telik a napom-éjjelem. NAgyon próbára tesz ez a lány. Még Lizánál az elmaradt görcsöket is simán bepótolom, no de nem baj, a csajszimért mindent és már csak szűk 5napom maradt! Hihetetlen!!!!
A ma éjjelem is csócs volt... nem tudtam aludni.
jó volt apuéknál Gyuláék dolgoztak én meg a kanapén a kertben néztem őket -persze fekve- Képzeljétek, annyira bevizesedtem tegnap, hogy hurka ujjaim lettek most is nagyon nyom a víz, ettől nem tudtam szerintem aludni. Nem merem megmérni a vérnyomásom.... csak nehogy toxémia legyen. Frankón a fejemet is nyomja a víz. Hülyén hangzik, de "fáj" olyan nyomás érzés. Jaj de borzasztó ez....
Nem szokásom ennyit nyafogni, de már kezd ez a terhesség nagyon elviselhetetlen lenni. És beleképzeltem abba, ha mondjuk megvárnánk a május 12ét és ugye max 2 hetet hagynak a babának hogy előbújjon, jesszusom
:shock: az még 1 hónapot jelentene...
Ti is kínlódtok? Vagy ti jól viselitek?

Kép
Kép
onlány
 
 


Kismami, tényleg max 10 napot jelent? :roll: :shock: reméljük nem jön előbb, mert most már belenyugodtam, hogy kivárjuk a pénteket.

Gota, igen, nagyon szórakozik velem :) Mikor teszel fel képet a hajasbabádról?

Timi, most nézem :shock: 39.hét! Azta! Tessék jelezni ha van valami!!!!

Red???????

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok!

Hát ami azt illeti ma is bal lábbal keltem mert nem hogy fájások de még jóslók sincsenek.Tegnap jól megmondtam a babakocsinak meg a kiságynak hogy hiába várnak még nem lesz gazdi.Nem akar előbújni a Matyink.Nagyon nehezen birom mert a savam az rengeteg sok és már semmi sem használ.A napokban mindent elkövettem sex meleg fürdő talicskázás takaritás de még egy picike görcs sincs. :cry:

Tök jó hogy amikor annó jöttek a mensi görcsök hogy utáltuk most meg minden kis fájdalmat hogy vár az ember.

Onlány!
Veled tényleg jól eljátszik az a lányka.Holnap megyünk Nst megint.Itt sajna CTG nincs igy nem fogom még abból sem tudni hogy van e fájás.

Kismami hol van?

gtimi83
Győr
 
 


Ja és tegnapelőtt megszületett az első anyatanyás baba is.

gtimi83
Győr
 
 


Onlány,

hát hogyne raknék fel képet. íme néhány:

Kép

Kép

Kép így alszunk szopi után

Kép
gota79
 
 


Gota!

Ennek a leányzónak mekkora haja van.Olyan kis édes vele.

Ma megszületett a második ayatanyás baba is.Babaeső van!

3300g és 48 cm Mira a neve!

gtimi83
Győr
 
 


Gota :shock: :shock: :shock: hát nem semmi hajú csaj! NAgyon édes vele! Hatalmas a haja, esküszöm, csodájára járok! Pocakfájás?

Timi, naaa beindult a a babaeső? Gratulálok az anyukáknak! Erőt egészséget kívánok nekik!

Domi?

Kép
Kép
onlány
 
 


Monccs???????

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány,

sajna még van pocakfájás. de szerintem már nem annyira mint az elején. sokat számít most alvásban, hogy már járunk sétálni, amit simán végigalszik. remélem a tejcsi is minél tovább kitart. félek tőle, hogy nem lesz sokáig. anyós kavarja a sz.rt, én ma is egész délután sírtam. először idegből, utána meg azért, hogy emiatt el ne menjen a tejcsi. útálom nagyon!!!!!!!!!!!!!!

Kép
gota79
 
 


jaj, szegényke :( miért kavar? Nem kímélni kéne téged és segíteni??? Nyugi, emiatt ne idegeskedj! Lesz tejcsid! :wink:

Kép
Kép
onlány
 
 


Onlány,

lételeme, hogy betegyen ahol csak tud. tegnap volt itt, előtte pont összefutott a ház előtt anyáékkal. nekik panaszkodott, hogy a fia milyen csúnyán beszél vele, hogy a múltkor is amikor itt volt a pasijával, akkor is hogy beszélt vele, én meg a konyhában álltam és grimaszoltam. a pasija meg is jegyezte állítólag neki, hogy szerinte mi nem szívesen látjuk őt, úgyhogy nem jön többet hozzánk. anya szerint így legalább nem kell kikísérni. sajna olyan vagyok, hogy sokáig rágódok dolgokon, mégha tudom, hogy nem érdemes, meg hogy nem lesz vele jobb. most meg szerintem különösen érzékenyebb vagyok. ami még nagyon bánt, hogy ha van valami baja, mondja meg, és ne a hátunk mögött kavarjon. na mindegy. ilyenkor mindig gonoszság jut eszembe, többek között, hogy kár hogy csak 54 éves...
de egyszer el fog durranni az agyam és csúnyán beteszek neki. a testvérei amúgy szóba sem állnak vele, amikor az apjuk meghalt, állítólag a halála előtt néhány nappal beráncigálta az autóba, bejöttek Nyíregyre, és közjegyző előtt végrendeletet irattak, melyben mindent ő örököl. hát ilyen ő. néhány éve volt egy öreg lóvés pasija, akitől (gondolom) a szolgálataiért kapott egy kocsit.
ha eldurran az agyam, ezt az infot megosztom a testvéreivel... egy közeli kisvárosban laknak, díjaznák az infot :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
gota79
 
 


Gota :shock: :shock: :shock: :shock: ööö, hűha, nem semmi anyósod van... Szegény :( Nem tudok erre mit mondani. Gáz.

Majdnem annyira mint anyám:
nagyon mérges vagyok! Tudom hogy anyámra nem igazán lehet számítani, de most nagyon jól jönne a segítsége... Gyulát megkértem, hogy szóljon anyunak hogy holnap jöjjön le délelőtt segíteni. Erre a válasz, hogy vérvételre megy. Ki a fütyit érdekel? Egyszer megtehetné, hogy segít.... amúgy meg reggel 7től van helyben vérvét, sőt el lehet napolni is... na mindegy. Ezen annyira felidegesítettem magam... Basszus, anyósomék kilehelik a lelküket, azt se tudják, hogy segítsenek, vigyázzanak Lizára. Tegnap megkérdezte anyós, hogy nem e tud anyum jönni... mert az egész heti melóját igyekszik letudni holnap. Anyámnak meg eszébe se jut megkérdezni hogy segíthet valamit......

Kép
Kép
onlány
 
 


Sziasztok! Vagyok, vagyok, csak rengeteg dolog volt.. Ovis nyílt napok voltak, megnéztem 2-őt, mindenütt kevés a hely, csak a körzeteseket veszik fel (abból is csak annyit, amennyi hely van, és persze nem elég), és csak akkor, ha nem gyed/gyes-en van anyuka. Szóval esélytelen. Most nézegetem a helyi magánovikat, árak horror..
Aztán elintéztem a pénzügyeket, gyás, családi pótlék, anyasági.. Közben háztartást vezetek, és van 2 gyerekem, akik maguknak szeretnének egész napra. :lol:
Ja, és a héten is jó lesz, dokihoz 1 hónapos státuszra kell menni, aztán csípőszűrésre is vinni kell Kriszt, nemsoká 6 hetes kontrollra a nőgyogyihoz.. Sosem unatkozom. :lol:

Gota: fodrászhoz mikor viszitek a manót?? :lol: Ez a hajzuhatag tényleg őrület! :D A tej miatt ne aggódj, minnél többet aggódsz rajta, annál rosszabb. Lesz és kész. Mások miatt pedig nem szabad idegesíteni magad. Iktasd ki egy kicsit az ilyen embereket/tényezőket az életedből, most nyugi kell.

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok!

Hát engem pénteken császároznak.Kiderült hogy harántfekvésű a kicsike. :(

gtimi83
Győr
 
 


Timi!

egyszerre szülöünk! dejóóó! Gondolom a császártól nem vagy elájulva. Sajnálom amúgy a harántfekvést, de másképp nem tudnád megszülni. MAjd írok neked :) de nemtom a számod :(

Kép
Kép
onlány
 
 


halihó csajok!bocsi hogy nem jöttem!
már engem is kikészít a csajom szivat rendesen 1 hete nincs nyákdugóm előrehozták a dátumomat május 5 re
szóval még egyben de kéne már szülni mert akora hassal nem lehet élni

gota:sajnálom hogy ilyen anyóst fogtál ki tudnék én is mesélni de nem érdemel az ilyen szót se azt meg pláne nem hogy lelki bajom legyen tőle amúgy olyan szép a babád és mennyi haja van igazán gyönyörű :D

gtimi:azt hittemmár megszültél



onlány:édes még te is itt ?amúgy nekünk anno azt tanította védőnő ha elmegy a nyákdugó max 21 nap és szülsz de persze egyéne válogatja
nálam is Józsikánál miután elment a dugóm 4.nap meglett a fiam most egy hete elment és semmi



ááááááááááá
fáradt vagyok mindennap haptákban állok a lakás rendben gyerek cuccai összekészítve és megvan melyik nap ki vigyáz a gyerekre

anyósék helyben laknak apuék meg 20 km re szóvallesz segítségem mert bár anyós érdekes pofa az unokáiért rajong és ha róluk van szó jön

bár a kilenc hónap alatt egyszer se kérdezte meg hogy kell-e segítség na sebaj a barátnőm itt volt /van velem és segít mindenben lehet azt várta majd szólok
:oops: arra várhat :twisted:

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Sziasztok!
monccs
Köszönöm a hírhozatalt. :lol:
Hogy miért lett császi? Hétfő reggel elment a magzatvíz. De mint kiderült nem az összes. 1/2 8kor a kórházban voltunk. Vártunk, hogy induljanak a fájások, de csak nem akartak. Akkor a doki még repesztett a burkon. Újabb várakozás. Elkezdtek 5 perces fájásaim lenni. Megnézték a méhszáj zárt volt. Vártunk, hogy nyíljon, csak nem akart. Akkor este 8kor infúzióra tettek. De nyílni 5 óra alatt bő 2 ujjnyira nyílt csak ki, ezért lett belőle császár. No nem is fontos ez már, hiszen Fruzsika egészségesen szép nagy súllyal jött a világra. No nem mondom, hogy kellemes volt a műtét után kiszolgáltatottan ott feküdni és hogy most is olyan könnyű volna, mert a méhösszehúzótól eléggé fáj a hasam. A felállás igen nehézkesen megy, de majd elmúlik. :lol:
Ami viszont elkeserít az a szopiztatás. Nem megy. NAgyon kevés a tejem, így Fruzsi nem is akar szopizni már szinte. Kész harcot küzdünk a cicizéssel. Begorombul és nem akarja, persze szegénynek nem is igen jön belőle. Már a kórházban is tápszert kellett neki adni, mert 3 nap alatt 3500ra esett vissza a súlya. Aztán 3690el távoztunk. Tegnap már írógörcsöt kaptam, hogy én nem tudok szoptatni és mindenki ezzel szekíroz, hogy szopiztass, szopiztass. Iszom a teát, szedem a bogyót, de nem vettem észre, hogy több lenne. A szüleim vigasztalatak, hogy zene ne görcsöljek, én sem szopiztam és felnőttem tápszeren. Beteges sem vagyok. CSak azért nagyon elkeserít a dolog. :cry:

Kép
domi001
 
 


Kép Kép Kép Kép

Kép
domi001
 
 


Domi!
Nagyon édi a babád!

Onlány!
Újjabb verzió mert ma voltunk bemutatás cimén a kórházban és hát megvizsgáltak meg elküldtek ultrahangra Matyi most úgy gondolja hogy nem császár lesz hanem rendes szülés mert ismét befordult.Aminek örülök is mert nem akartam császárt sehogy sem.Viszont annak nem hogy megint izgulhatok mikor jön.

Itt van a számom 06206145562 erre irhat akárki.

gtimi83
Győr
 
 


Domi, mekkora baba :) milyen helyes!!! Tedd gyakran cicire, hátha segít valamit. Tudom, mit érzel át.... engem mindenki cseszegetett a tej miatt, a gyerekdr meg pláne. Emiatt eléggé depressziós lettem. De a lényeg, hogy a tápszerben minden fontos ásványi anyag és vitamin megvan! Csaszi után hogy próbáltad ciciztetni? mennyi idővel? és mennyi idő után lövellt be a tej?

Timi, hát a te fiad is szórakozik, mint az én lányzóm :D oksa, mentettem a számot!

Kép
Kép
onlány
 
 


hihetetlen ideges vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock:

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány
Ahogy kihoztak a műtőből rám tették, de nem cicire. Aznap még cicire tették, de nem nagyon akarta akkor sem. Most meg pláne. AZ a baj, hogy próbálom minden evés előtt cicire rakni, de nem hajlandó cicizni. Üvölt, begurul. Jó ha kettőt szív bele és üvölt. A tejbelövellésről annyit, hogy tulajdonképpen még mindig inkább ilyen lőtejszerű dolog jön belőle. Elég sárga. Ma az egyik mellemből egy ponton tudtam igazán lövellészserűen fejni, de igazából szinte semmit nem sikerül fejni. MA eddig össszesen 10 ml. Tehát nem csodálom, ha már Fruzsinak sem kell, mert elég erősen kellene szívnia ahhoz, hogy egyálatlán alami jöjjön belőle. Szóval ez van. A gyerekorvos nem cseszeget vele, csak ugye mindenkinek ez az első kérdése, hogy és szopik. De ma már nem igazán érdekel. Tápszeres gyerek lesz akkor az lesz, ez van. AZ a alényeg, hogy jól van. :lol:

Kép
domi001
 
 


jó reggelt!


Hát, eljött az időm! :D Megyek bevonulni! Puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra és a babócákra!

Kép
Kép
onlány
 
 


domi: a legfontosabb hogy ne add fel igyál elég folyadékot és ne idegeskedj igyekezz minél többször mellre tenni a picit akkor is ha kevés a tejed hidd el beindul és a teát hagyd el a fenébe elég a bogyó

http://www.kismamablog.hu/szoptatas/tut ... gottuk-van

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány_jaj nagyon izgulok értetek !minden okés lesz meglátod

olyan jó egyre több a babóka hát mi még egyben :D

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Domi: jaj de édes a kiscsajszid! Nagyon tetszik, főleg az utolsó képen, gyönyörű kisbaba! :)
Szopi: tényleg ne őrlődj rajta, sajnos csaszi után nehezebben indul meg a tej, főleg, mert nem a szülőszobában teszik mellre a babát, és utána sem tud a baba cicizni 2-3 óránként, vagy ahogy ő szeretne. Ha még próbálkozol, akkor tőlem is egy jó tanács: ha nem szopik, akkor fejni kell 2 óránként, 15-15 percig mindkét mellet.. Tejserkentők mehetnek (nagyon drága, de nagyon jó a More Milk Plus kapszula). Minimum 1 hét kell a látható eredmény eléréshez!!! Mindezt nem azért írtam, mert cseszegetni akarlak, hanem ha szeretnéd megpróbálni, akkor ezt ajánlom. Nekem Danival volt egy krízis, mert költöztünk 2 hónapos babával, és akkor nagyon minimálra ment a tejem, tápot pedig 4 féléből egyet sem volt hajlandó meginni. Akkor kaptam ezeket a tanácsokat (tejserkentő+fejés+szoptatás), és 1,5 hét után kezdett jól lakni Dani. Na, szó mi szó, ha még meg akarod próbálni, drukkolok ezerrel! Ha pedig nem, akkor a táppal sincs semmi gond, a mai tápok már nagyon korszerűek, nem lesz semmi baja Fruzsinak attól, hogy tápszeres. Te pedig nem vagy ettől rossz anya!!!!!

Onlány: puszi nektek, és drukkolok, várom a híreket! :lol:

Kismami: Veletek mi a helyzet?

Timi: akartam is írni, hogy még simán befordulhat, nyugi, dehát látom tudja a dolgát! :lol:

Kép

Kép
monccs
 
 


Onlány!Drukkolok!
gtimi83
Győr
 
 


:shock: itthon :shock:

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:mi újság hogy hogy itthon?

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


kicsit beszunyáltam, padlóra küldött az ideg :cry:
A történet:
11után elaludtam, fél 2kor felébredtem, majd visszaaludtam. 4kor a madarak eszméletlen csicsergésére ébredtem, majd vergődtem háromnegyed órát. Felkeltem, elkészültem, negyed hétkor elindultunk. Sík ideg voltam, éhgyomorra mentem, mert benne volt a pakliban, hogy még ma megműtenek -ha tovább nyíltam volna-. 7:20perckor már a betegfelvételi irodán csücsültem, töltögettem a papírokat. Kaptam egy kisebb paksamétát, amivel a szülészeti osztály nővérszobájába kellett elballagnom. Ott egy picit kellett várni. Felvettek ott is. Majd kérdem a nőt, hogy most hogyan tovább és ugye ebédet már fogok kapni. Mondja, persze. Majd erre jár egy orvos és akkor felveszi. ??????? Eddig a két helyen mit csináltunk???? Mondom szoba? Hát, majd délutánra lesz, ha lesz, mert teltház van. Na ekkor már nagyon ideges voltam. Vártunk vártunk, egyszer csak felvett egy orvos is. Várakozás, majd jött egy manuális vizsgálat, majd megint várakozás. már 10 óra.... menni kellett uhura, majd ctgre. Aztán kaptam elméletben szobát. De addig is várakozás. Egy fa kispadon. Aztán jött a drim, hogy haza szeretnék e menni. Mondom, persze. Azt mondta, hogy csak viccelt. Haha, további várakozás. Akkor a férjem elment, mert dolga volt. Elkezdték 1kor az ebédet hordani. Mondom a nőnek, hogy ugye én is kapok, mert már keresztben állnak a szemeim. Nagyon rendes volt, mondta, hogy természetesen. Ekkor megjelent a drim, hogy gáz van, a szobámat már egy tegnap óta vajudó nőnek adják, mert ugye ő már tegnap megkapta, csak szülés alatt van. :cry: megkaptam az ebédet, nagyon fini volt és hazajöttem. Gyula nem akart hinni a fülének... de én sem.... holnap reggel 6-fél7kor a szülőszobán jelentkeznem kell és elkezdik az előkészületeket.

Nagyon megviselt ez az egész, meg a 7:20.13:25ig való várakozás. Nagyon bízom benne, hogy holnap nem potyára megyünk. Kicsit el lennék keseredve :cry:

Kismami, nem volt késő az üzid, mert itthon vagyok :S Annyira elment a kedvem mindentől

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány kitartás drága van hogy kitolnak az emberrel ,de nemsokára talákozhatsz a picivel én ma nst-re megyekmég mindig egyben vagyok és ha ma nem szülök csak 2 évig lehetek itthon bár ez nem is érdekelmár csal türelmetlen vagyok és ingerlékeny és utálok már mindent csinálni nem tudok másra gondolni csak a szülésre meg hogy mikor foghatom meg végre a lányomat!

puszi amúgy mindenkinek visszafelé már nincs erőm reagálni

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


HALIHÓ!
MEGSZÜLETETT MA 9:33 KOR ONLÁNY KISLÁNYA FÖLDVÁRI HANNA SZÓFIA
sajnos részleteket nem tudok de biztosan jól vannak 3970 gr és 52 cm

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány,

gratulálok a kislányodhoz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domi,

ne parázz. nekem a kórházban szinte egyáltalán nem volt tejcsi, alkalmanként max. 30grammot tudott kiszívni. nekem 3650grammról 3350re esett a súlya. én csak itthon kezdtem el ciciltetni, folyamatosan lett több tejcsi, bár így is kevés, kell pótlás. én is iszom a Laktoherb teát, meg valami homeos bogyókat is szedek. nekem bevált a laktatós kaja, pl rántott húsi és egyéb ilyen nyalánkságok. az ami nekem ebben a szoptatásban nagyon megterhelő, az állandó mérlegelés. mivel nem tudtuk, mikor mennyit sikerül kiszopizni, minden evés előtt, után mérlegelés, hogy tudjuk kell e pótlás. bár még most sem eszi meg azt, amit a könyv szerint kellene ennie. de nem foglalkozok vele, hízik, és ez a lényeg.
az elején babó nekem is sokat sírt cicilés közben. szinte folyamatosan próbáltuk ciciltetni. a dokinő mondta, hogy próbáljuk meg kihúzni a 3órát, de min. 2őt. az elején nehéz volt, de bejött. most csak akkor van tejem, ha beiktatok 1-1 tápszert. néha viszont úgy bedurran, hogy csak na. főleg ha babó sokat alszik. volt hogy arra keltem, az egész hálóingem tiszta tej. az elején én is depis voltam hogy nem jön össze, a férjem mondta azt amit te, hogy más is felnőtt már tápszeren, nem kell aggódni.
kitartást neked, fogod érezni, hogy mi a jó. puszi

Kép
gota79
 
 


Sziasztok!
Onlány!Gratula a babához.Szép nagy lett.Sok boldogságot nektek.Várjuk a képeket.

Mi még mindig egyben pedig ma nagyon sokat sétáltunk.Holnap már a 40.hét.Megyünk NSTRE reggel.

gtimi83
Győr
 
 


gtimi:juj szurkolok nektek!a tied se siet kifelé :))
kitartást már ne sok van tutira

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


onlány
Szívből gartulálok a kislányotokhoz. A szülés időpontjában nem, de súlyban beelőztetek nekünk :lol: Minden jót és sok boldogságot hozzá!
gota
A 30 gramm az rengeteg. Nekem 5 grammokat tudott szopizni. NEkem sem a tea, sem a bogyók, sem az alkoholmentes ör sem semmi nem használ.
red
Köszönöm a biztatást. Hihetetlenül jól esett a leveled. Meg is könnyeztem, annyira jól esett. Tegnap voltunk lent sétálni és csomó ismerőssel beszéltem, akiknek a babája tápszeren nőtt fel és alig volt beteg, akinek az anyukája is tápszeren nőtt fel és az anyatejjel táplált testvérei már 60 évesen szegények meghaltak, ő pedig 85 éve és szinte semmi baja nincs a mai napig. Anyatejes anyukákkal, akiknek a gyereke nagyon sokat beteg. Szóval megnyugtatattak. Párom azt mondta elküldi a leveledet anyósomnak, hogy szálljon le a témáról. Szóval nagyon sok erőt kaptam tőle. NAgyon Köszönöm!

Kép
domi001
 
 


Onlány:
nagyon-nagyon gratulálok, erőt-egészséget meg minden finomat kívánok amit csak illik... ;)

Gota:
szerintem tök jól csináljátok, hogy kivárjátok a minimum 2 órát két kaja között, mert különben keverdik a pociban a friss meg a félig emésztett kaja és akkor jön a kólika :S
a mérlegelésről meg csak annyit, hogy pannánál meg botinál is előfordult, hogy szopi után kevesebbet mutatott a ketyere, sokat idegeskedtem miatta. pannánál 3 hónapig mértem minden evést (és ő 2 óránként evett éjjel-nappal), botinál csak 6-7 hétig, aztán átálltam a napi 1x-i tiszta súly mérésére. szerintem nektek is elég lenne így.
az meg hogy mennyi pótlás kell... hát amit jóízűen megeszik szopi után, nem? ;)
ja, és gyönyörű a csajszid!!!

Domi:
szívesen! de tényleg...
és utólagosan is bocsánat a gépelési hibákért, Boti itt lógott meg ficergett rajtam a potom 6,2 kilójával és nem volt érkezésem visszaolvasni meg javítgatni. szal bocsi :D

lányok, drukkoljatok értünk.!!!
holnap műtik Panna kezét, tiszta ideg vagyok, bár ha minden jól megy, nem kell bent aludnia hanem hazahozhatjuk este.
de mire meggyógyul... szülőnek nem való szenvedni látni a gyerekét és nekünk már volt egy iylen műtét, tudom h nagyon meg fogja viselni...

boti nagyon jó fiú, este 7kor eszik, 8tól alszik-4ig, aztán meg 7ig megint szunyál.
amúgy 6,2 kilós és 67 cm (panna 5,5-6 hósan volt ekkora)
rakok én is képet a kis makiról, bár ezen a nyamvadék laptopon nincs képoeszerkesztőm és nem tok értelemesen kicsinyíteni, szal random méret :)

Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red!
Édi a baby!

Mi még mindig egyben vagyunk.

A doki azt mondta ha a héten nem lesz meg a gyerek akkor 13.-án fektetnek be csak. :cry: Alig vagyok ideges csak!

Onlány gyere ám a hirekkel ha kiengednek meg a képekkel is.

gtimi83
Győr
 
 


onlány:mi újság veletek miért nemjösz?

gtimi:veled mi újság?

tegnap azt mondta doki aki megvizsgált hogy ő támogatja a sima szülést de valószínű nálam a császár ismét mivel elég nagy a lány
hát meglátjuk még

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Sziasztok még mindig egyben!

A tegnapi vizsgálatnál is azt mondta a doki ha valami csoda nem történik jövőhétnél előbb ebből nem lesz gyerek.Csak hétfőn vagy kedden fektetnek be.

Onlány tényleg jöhetnél már!

Kismami reméljük nem lesz császi!

gtimi83
Győr
 
 


gtimi_hát én is remélem nem lesz császár bár amennyire kivagyok már azt se bánnám csak már lenne kint
még szegény húgom is egyben van de ma elment a nyák dugója
én meg szedem a canesten hüvely kúpot 3 naposat kaptam

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


sziasztok!

itt vagyok :) majd mesélek, csak egyszeűen nincs most időm semmire. A gépemet a férjem mindig elviszi, mert az övé elromlott és így nem tudok netezni.
Ha jól látom mindenki egyben van még :)
Red, drukkoltam Pannádnak. Helyzet?
NEkem egy tündérnyugodt picurim van :) csak állandóan stresszelnek, majd később írok erről, most lekell adnom a laptopom :(

Kép
Kép
onlány
 
 


onlány:végre már nem tudtam mi van?remélem most már én is sorra kerülök :))

gtimi:kitartás az már nem sok idő!legalább tudsz biztosat én még azt se :((

Kép

Eri
kismami22
Nagyvázsony
 
 


Sziasztok!

Onlány örülök hogy itt vagy!

Mi még mindig egyben méhszáj 2111 a magzatviz tiszta NST rendben.

Kismami!

Ma megint variált a doki hogy majd csak csütörtökön inditják!Ettől már kikészülök.

Ez a méhszáj érték azt jelentheti hogy már közelebb vagyok?

Onlány hozzál képeket ha tudsz!

gtimi83
Győr
 
 


onlány
Mégegyszer szívből gratulálok. :lol: Ne hagyd magad stresszelni. Mondom ezt én :lol: , akit stresszel a holnapi és holnaputáni nap, amikor a férjem szülei és testvére a barátnőjével itt lesz. És anyósom még mindig nem hagyja a tápszeres témát. No meg állandóan, hogy miért ringatjuk azt a gyereket, el lesz kényeztetve. Pedig szegény drága nincs is sokat kézben, mert legtöbbször evés után elalszik és akkor teszem az ágyikójába. Néha meg kell ringatni és altatni. :lol:
Tegnap is voltak látogatóink és először mentünk ki a szüleimhez. Csudaszép kis kuckót alakítottak ki neki a szobájukban ők is. :)) No meg a dédije teljesen meg volt hatódva tőle, nagynénjém pedig állandóan tartogatni akarta :lol: Imádta mindenki.
Fruzsi is nagyon jó kislány. Persze van, hogy sír kicsit, nem bírja ki a 3 órát. Olyankor kell kicsit ringatni, de legtöbbször eszik és alszik, meg nézelődik egyre többet.
No és ma a pelenkázón átfordult oldalról a hasára és a fejét is annyira ügyesen emelgeti. HA a vállamon van, akkor mindig felemeli és úgy nézelődik. NAgyon cuki :lol:
Csak küzdünk a csipával. Már 4-5 napja. Hol az agyeik, hol a másik szem csipásodik be nagyon. Kaptunk szemcseppet és kamillázunk. Kicsit talán jobb a helyzet. Ja meg nem tudom eldönteni hogyan kell felöltöztetni. Nem akarom, hogy megfázzon. 23-24 fok van a lakásban és nem tudom mit adjak rá. Tegnap reggelre kijöttek neki a homlokán ilyen melegkiütések. Legalábbis azt mondják, hoy az az. Így tegnap itthon már rövidujjú bodyba és ujjatlan rugiba voltunk. Az utcára ti hogyan öltöztetik fel ilyen időben? Mivel takarjátok? Tapasztalt anyukák: Ilyen hőmérsékletű lakásban mibe kell öltöztetni? Éjjel mit adjak rá???
kismami, gtimi
Kitartás. Már igazán nem sok van hátra nektek sem. :lol:

Kép
domi001
 
 


Domi,

nekem a lakásban hosszú ujjú body és ujjatlan tipegő, vagy rövid ujjú body és hosszú ujjú tipegő van rajta. az utcán ugyanez plusz még egy kötött pulóver, alul felül pedig egy pléd. persze sapka is. a védőnő azt mondta, hogy kb 30 foknál lehet csak bodyban levinni. éjszak szintén úgy van mint nappal, csak tipegő helyett hálózsák szintén ujjatlan, vagy hosszú ujjú.

anyóssal ne foglalkozz (mondom én). a múltokor nekem is mondta, illetve babóval beszélgetett, hogy milyen szép, csak kár hogy tápos. legszívesebben a fejét a falba vágtam volna.

amúgy gyarapszik szépen Fruzsi (nagyon szép neve van)? mondjuk szerintem nekem mikor hazajöttünk az első 1-2 hétben nem hiszem hogy hízott volna. ringatni nekünk is kell szerencsére csak nappal, éjszaka lerakom evés után és már alszik is. az meg hogy ringatom és hozzászokik, senkinek semmi köze hozzá, magamnak csinálok plusz melót nem másnak. amúgy pedig nem lenne szívem hallgatni egy néhány hetes (esetedben 2) baba ordítását csak azért mert nem akarom a karomba venni.

Kép
gota79
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: