Új privát üzeneted érkezett!

szia!
Mehet konkrét is esetleg priviben, vagy csak általánosan kérdezzek???
Vendég
 


Szia!
A családi pótlékkal kapcsolatos ügeket csak a lakóhelyileg illetékes Államkincstári Igazgatóságnál, vagy Budapesten is lehet intézni?
Válaszodat előre is köszönöm!

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 


ügyeket :)

Orsi
Kép
pidlacsek
 
 

 
 

Kedves TB Szakértô!

Az lenne a kérdésem, hogy a rendes éves fizetésen felül kapott bónusz összege beleszámít-e a GYÁS összegének kiszámításába, van-e a felsô összeghatára a GYÁS-nak, illetve hogy a GYÁS összege azonos marad-e a GYÁS teljes ideje alatt, vagy ha a GYÁS ideje áthúzódik a következô évre is, akkor újra számolják-e ismét (az elôzô évet figyelembe véve)?

Köszönöm szépen!
krisztiana
 
 


Kedves TB Szakértô!

Köszönöm szépen a választ! Még egy kérdésem lenne: ha terhesség alatt, szülés elôtt táppénzre megyek, akkor a táppénz összegének kiszámításánál is figyelembe veszik-e a bónuszfizetést, és ha igen, akkor a táppénzbe vétel évében történt kifizetés számít-e, vagy ott is az elôzô évet veszik figyelembe?

Köszönöm szépen!
krisztiana
 
 


Kedves Szakértő!

Az én orvosom le akarja zárni a táppénzemet, mondván, hogy 28 nappal szülés előtt leszek, és akkor már igényeljem a tgyást.
Én azért nem szeretném még, mert karácsony környékén fogok szülni, és ha a bébi nem jön időben, megvárják az ünnepeket a dokik, mielőtt befektetnek. Ez esetben több nap is lesz a táppénz lezárása és a tgyás igényelhetősége között. Mi a helyzet azokkal a napokkal?
Valamint én azt hittem, eldönthetem saját magam, hogy meddig szeretném a táppénzt igényelni... de a doki berendelt a lezárásra.

Előre is köszönöm a választ!

Milla

Kép

Kép
millababa
 
 


KEdves Szakértő!

Kapcsolódnék az előző (Milla) kérdéséhez annyiban, hogy nekem a nőgyógyászomtól kellett vinni a táppénz alatt igazolást hogy igazolt a táppénzen tartás veszélyeztetett terhesség/koraszülés veszélye miatt.
Ma mondta a nőgyógyászom hogy 37. héttől már nem tud igazolást adni, mert akkor már ugye nem áll fenn a koraszülés veszélye. Ezek után már akkor a háziorvosommal kell megbeszélnem, hogy táppénzen kívánok maradni a fennmaradó 3 hétben és a tgyást csak szüléstől igénybevenni?

Köszönettel várom válaszát.
Vendég
 


Kedves Tb-szakértő!
Köszönöm, hogy ide irányítottál! :)

Szóval a kérdésem:
Kisfiam 2007.dec.24-én született.Idén, dec.24-én megszűnik az utána járó GYED.Elvileg jön a GYES.
Kislányom elvileg 2010.január 24-én fog születni.
Az 1 hónap "szünet" kissé megkavarja az utánuk járó ellátások sorát.Ha jól tudom, van néhány megoldás, hogy anyagilag ne járjunk nagyon rosszul, de egyszerűen nem kapok normális felvilágosítást, melyik lenne célravezető. (Az alapproblémám, hogy nem tudom, a 2. gyerek után járó TGYÁS?GYED alapja mi lesz?)
1. A dokival megbeszélem, "előre hozza" papíron a szülés dátumát, így beleférek a 28 napba, így szülés előtt kérem a TGYÁS-t.Ebben az esetben a TGYÁS, majd a GYED alapja mi lesz?Ami a kisfiaménak?Tehát ugyanannyit fogok kapni a kislányomra is?
2. Kiveszek pár nap szabadságot+TGYÁS-t dec.28-tól.Szerintem ez a megoldás hülyeség, ezt elvetném.
3.Kiveszek egy hónap szabadságot, és a TGYÁS-t csak a szüléstől kérném.Gondolom így járok a legjobban.De ebben az esetben milyen fizetést, munkaidőt átlagolnak nekem?
Úgy tudom, ha a szabadság kivételével élek(azaz papíron újra munkába állok), akkor új szerződést kell írnom a munkáltatóval.Érdemes ekkor fizetésemelést kérni?
És még egy kérdés: mindemellett kérhetem egy hónapra a GYES-t?Érdemes?
Remélem nem bonyolítottam túl....
Válaszod előre is köszönöm!

Kép

Kép
linus
 
 


Kedves Tb-szakértő!
A szerződés szerinti bruttó bérem 131 ezer Ft.Ez 2007-ben volt, azóta nem tudok róla, hogy emelkedett volna.A kisfiamnál a TGYÁS igénylő lapon a 2006-os 2. félévet (akkor még 125 ezer volt), és a 2007-es évet ekellett beírni, a GYED-nél pedig a 2007-et.)Holnap találkozom a főnökömmel, és azért is szeretném megtudni, mi a helyzet, mert nyilván szeretnék fizetésemeleést kérni.Jelenleg erre az előbb említettre 78 ezer Ft GYED-et kapok.Nem kevés ez?A max GYED-re mennyinek kellene lennie a bruttó jövedelmemnek?
(Ne érts félre, nem vagyok pénzsóvár, de megalázónak tartom ezt az egész rendszert, és nem szeretnék tudatlanságból sokkal kevesebbet kapni még 2 évig... :wink: )

Kép

Kép
linus
 
 


Ja, bocsánat elfelejtettem, hogy 2007 októbertől dec.24-ig (tehát az utolsó három hónapban)táppénzen voltam....

Kép

Kép
linus
 
 


Kedves Tb-szakértő.

Én május végére várom babykám születését.2009 januártól munkanélkülin voltam júniusig.Jelenleg sincs munkám így fizetem a tb-t havonta.Én milyen juttatásra számíthatok? Csak GYES-re??? Veszélyeztett terhes vagyok lombik babával.2007 szeptembertől volt munkám 2008 december végéig.

Válaszodat előre is köszönöm.

Kép
Kép
melánia
 
 


Nagyon köszönöm!!
Vendég
 


Kedves TB-szakértő!
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!Azért ez eszméletlen...ilyen "apróságokra" nem tudom, melyik kismama gondol...Hogy napokon múljon súlyos tízezer forintok sorsa...Na mindegy...Köszönöm!Szerintem a szabadság+fizetésemelésnél döntök.

Kép

Kép
linus
 
 


Tb-szakértő.

Köszönöm válaszodat.Gondolom arra gondolsz hogy én jelentsem be valahova magam vagy esetleg fizessek magam után.Nagyon nem értek ehhez a témához.
Keresni foglak telefonon!!! Ha esetleg privibe megírnád,hogy mikor kereshetlek,mikor nem zavarlak azt megköszönném.
Nagyon rendes vagy,hogy így segítesz itt nekünk!!! :lol:

Kép
Kép
melánia
 
 


Kedves Tb-szakértő!

Én 2007.09.09-én szültem a kislányomat. A GYED 2009.09.09.-ével lejárt. Azóta GYES-en vagyok. Várandós vagyok és a pici 2010 június végén érkezik.
Érdeklődnék, hogy most mit kellene lépnem? Vegyem ki a felhalmozódott szabadságaimat majd menjek el táppénzre? De akkor itt már felvetődik az is, hogy hiába dolgoztam 12 évet szinte folyamatosan, költözés ( másik városba) miatt megszakadt a folytonosság (majd 2 hónap után kaptam csak állást) és csak az új munkahelyemen eltöltött időt vették táppénz alapnak. Mikor már táppénzem voltam annyit amennyit ledolgoztam akkor kiküldték a levelet, hogy nem vagyok többre jogosult. Az azóta eltelt 2 év ezen változtatott? Sajnos nem tudok visszamenni dolgozni, pedig talán az lenne a legjobb megoldás, de veszélyeztetett terhes vagyok az előzmények miatt.
Válaszát előre is köszönöm szépen:
Móni

KépKép
Kép Kép
l.móni
 
 


Kedves Tb- Szakértő!
Köszönöm válaszát, de eszembe jutott még valami:
Ha jól értem, a GYED alapnál figyelembe veszik majd a bérezett napok számát....ezért lenne nekem jó, ha egy hónapnyi szabadságot vennék ki, azaz vissza mennék dolgozni.De mi van, ha a baba előbb születik.Mondjuk két héttel.Akkor a hónapnyi bér helyett csak két hetet számítanának?
Ha még erre válaszolna, megköszönném!

Kép

Kép
linus
 
 


Kedves Melánia
Olvasva soraidat, én is hasonló cipőben járok tb-jogviszony ügyében, bár én még nem vagyok állapotos. De mivel szeretnénk babát és januárban letelik a munkanélkülim, se munkahelyem, se jogviszonyom nem lesz.
Emiatt nagyon érdekelne az a válasz a szakértőtől, amit kapsz, ha nem titkos. Én addig nem venném fel vele a kapcsolatot. Ha esetleg megkérlek, nem írnád meg nekem, h mit tanácsolt?
Köszönöm előre is, remélem nem vagyok túl pofátlan.
Benita

Kép
benita76
 
 


Köszönöm Tb-szakértő!

Kép

Kép
linus
 
 


Kedves Szakértő!

2009. május 13-án töltötte második kisfiam a 2. életévét. Most GYES-en vagyok vele itthon. Ha minden jól alakul, akkor 2010. július közepén fogom megszülni harmadik gyermekünket.
A munkaviszonyom 1995 óta folyamatos, jelenleg 150.000,- bruttó bérre vagyok bejelentve.
Kérdésem, hogy ha januártól kiveszem az egy gyermek után járó szabadságomat (az első már 9 éves), majd közvetlenül utána elmegyek betegállományba, akkor ebben az esetben mekkora összegű GYED-et fognak számomra folyosítani? Hogy fogják ezt számolni?
Jól gondolom, hogy ez lenne számomra a legjobb megoldás a jövőre vonatkozóan?

Köszönöm a segítséget!

üdv., Vali
valli
 
 


Kedves TB szakértő!

Nekem is lenne egy kérdésem, sajnos az OEP-nél nem tudtak segíteni nekem.

2010. január 19-ére vagyok kiírva szülésre.
2009. december 7-étől táppénzen leszek (idén már volt 1 hét táppénzem, a 15 nap betegszabadságom lejárt).

Kérdésem az, hogy érdemes-e a TGYÁS-t a szülés előtt 28 nappal igényelnem vagy igényeljem a szülés időpontjától, mert
nekem az lenne a fő cél, hogy a TGYÁS-t a 2008-as fizetésemből számítsák és ne a 2009-esből (2001 óta megszakítás nélküli, folyamatos a munkaviszonyom). Van erre valami esélyem vagy a januári szülés miatt mindenképpen a 2009-es béremet veszik figyelembe a TGYÁS kiszámításakor?

Válaszát előre is köszönöm.

Kép
akire79
 
 


Kedves tb Szakértő,

Nekem azthiszem viszonylag egyszerű az esetem, de mégsem tudom, hogy mi alapján kapom majd a 2. gyermek utáni ellátásokat:

Kislányom 2008.április 28-án született második gyermekünket 2010. április 12-re várom, vagyis elvileg ha időben érkezik még GYED-en leszek az elsővel.
A kérdésem az lenne, jogosult leszek-e TGYÁS-ra a szülés időpontjától, illetve, hogy azt és a 2. GYED-t is a 2008-as fizetésem alapján fogják számolni? A 2008-as évben február 28-ig dolgoztam (2202-től folyamatosan), majd 1 hónap szabadságra mentem és 1 hónapig táppénzen voltam.
A 2009-es bruttó bérem 218.700 volt eddig és csak 72.575FT GYED-t kaptam. Nem járna-e több és a másodiknál mennyire számíthatok?
Illetve, hogy a 2. GYED a 2. gyermek 2 éves koráig fog még nekem járni és utána még 1 év GYES, ugye?

Segítséged előre is köszönöm, Fruzsina

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kedves Tb.szakértő!

az én kérdésem a következő lenne...2007.szep.28-án született a kislányom..2007.márciusában kivettem a szabadságomat,és utána betegállományba mentem mert veszélyeztetett terhes lettem..Szülés után kaptam a tgyat és a Gyedt..2009.áprilisában kiderült,hogy érkezik a második gyermek,és júniusban elmentem újra táppénzre,megszüntetve a gyedet,abban a hitben hogy jobban járok anyagilag a szülés után..

Kérdésem:milyen alapból számolják ilyenkor a bért,mert ugye kevesebb a mostani táppénzem mint az első babánál,attól függően hogy most 60%?
Papirom szerint a besorolási brutto bérem 214000ft.,és most kapok brutto 100 ezret..
Mire számíthatok,hogy kb mennyi lesz a Tgya és a gyed a második gyermeknél,ha így ki lehet számolni?válaszodat előre is köszönöm
Andrea

anda-vivibaba
 
 


Kedves Szakértő!

2004.nov. 30-án született meg az 1. gyerekem, a 2. gyerek 2006.10.06-án, és 2009.10.06-tól töltöm a 2 gyerek után felhalmozott szabadságaimat. Most jól tudom-e, hogy 365 bérezett nap kell ahhoz, hogy a 3. gyerek után Tgyás-t meg GYED-et kapjak? Mi a helyzet akkor, ha kevesebb nap gyűlik össze? Milyen juttatásokat kaphatok akkor? A 365 napnak mennyi idő alatt kell összejönni? A GYES biztosított időnek számít?
Előre is köszönöm!
Erika
erika2004
 
 


Kedves TB Szakértő,

Köszönöm a válaszát! Meg kell mondjam, hogy lehet, hogy én tb analfabéta vagyok, de nem sok mindent értettem.. :oops:
Esetleg le tudná írni számokkal, hogy melyik variáció esetében konkrétan mennyit kapnék?

Nagyon megkönnyítené a dolgom, köszönöm!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kedves TB szakértő,
ha jól értettük a férjemmel, akkor azt javasolja, hogy januártól menjek el szabadságra és, ha az elfogyott, akkor betegszabira a szülésig? Így több lesz a januártól-áprilisig kapott pénzösszeg, mint a GYED az első gyerekkel, de a második gyermek TGYÁS és GYED számításánál nem probléma, hogy nem lesz meg a 180 nap, csak max. 3 és fél hónap. És, hogy az abból számított járandóságok nem alacsonyabbak-e, mintha azokat (GYED és TGYÁS) a 2009-es minimálbér 2x-eséből számítoták volna???

Más típusú kérdésem, hátha tud rá válaszolni:
Ha valaki külföldön tartózkodik, magyar álampolgárként, aki minden járandóságát Mo-ról kapja és ott is jogosult minden ellátásra, akkor amennyiben hivatalosan is tartózkodási engedéllyel van az EU-n belül, akkkor neki milyen járandóságok járnak?
Hogy érthetőbb legyen: ha én a másfél éves és a születendő gyermekemmel EU-s országban tartózkodom életvitelszerűen (férjem kettős állampolgár, én és gyermekünk magyar áp.), akkor mi járhat otthonról és mi külföldről? (GYED, TGYÁS, TB nekem és a gyerekeknek)?
Fruzsina

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kedves TB Szakértő,

Én sajnos nem kaptam választ a nov. 25-i kérdésemre, ami ez lenne:
2004.nov. 30-án született meg az 1. gyerekem, a 2. gyerek 2006.10.06-án, és 2009.10.06-tól töltöm a 2 gyerek után felhalmozott szabadságaimat. Most jól tudom-e, hogy 365 bérezett nap kell ahhoz, hogy a 3. gyerek után Tgyás-t meg GYED-et kapjak? Mi a helyzet akkor, ha kevesebb nap gyűlik össze? Milyen juttatásokat kaphatok akkor? A 365 napnak mennyi idő alatt kell összejönni? A GYES biztosított időnek számít?
Előre is köszönöm!
Erika
erika2004
 
 


Kedves TB-szakértő!

Nagyon örülök, hogy nyílt egy ilyen topik.
A kérdésem a következő lenne:
Első gyermekem 2006.12.17-én született. Mivel én EGT-tagállam állampolgára vagyok, így az édesapa (élettársam) igényelte meg a GYES-t, mivel nekem akkor nem volt biztosítotti jogviszonyom, viszont én voltam itthon a gyerkőccel. Most december 17-én telik le a gyes. Én kb. egy hónapja bejelentkeztem a munkaügyi hivatalba, ahol semmi ellátásra nem vagyok jogosult. De nem is ez a lényeg. A tb-t magam után fizetem havonta. Második gyermekünk májusában érkezik, és szeretném tudni, hogy a gyermek megszületése után jogosult vagyok-e gyesre?
A másik kérdés: Ha vállalok alkalmi munkavállaló kiskönyvvel munkát a szülésig, akkor ez mennyiben befolyásolja a családtámogatási ellátásokat?
Vendég
 


Kedves Tb-szakértő!
Azt szeretném kérdezni,hogy most várjuk az első babát,május végére vagyok kiírva,172.000.ft a besorolási bérem,amiből kb 110.000.ft-ot kapok kézbe!Ez bruttóban kb 190.000.ft!
Ha márciusban eljövök táppénzre,az még befolyásol valamit a tgyás,és a gyed összegén?És azt kilehetne számolni,hogy kb mennyi pénz fogok kapni?
Köszönöm szépen előre is válaszát!
MOncsi

Kép
kevemoncsi
Monor
 
 


Kedves Tb-szakértő

Ezzel a kérdéssel lehet hogy nem hozzád kellene fordulni de nem értem az OEP végzését.
Én a szülés előtt igényelem a Tgyest, amit még 6 nap betegszabi előzőtt meg, amit a háziorvos le is zárt.
Beadtam a papírokat az OEP-hez, amiből kivették a "nyilatkozat Tgyes megállapításához" címűt, hogy ezt ha megszületik a baba akkor kitöltve juttassuk vissza nekik. Ám amit a napokban kaptam végzésben az szerepel, hogy e nyilatkozat hiányában, illetve születési anyakönyvi kivonat hiányában a kérelmem a tgyes-re nem teljesíthető. Akkor most jár vagy nem jár e szolgáltatás a szülést megelőző 28. naptól?
Mi ilyenkor vajon a teendő?

Előre is köszönöm a segítséget

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Kedves Tb szakértő!

2010 április 15.-re vagyok kiírva a második gyermekünkkel, jelenleg gyes-en vagyok, és nem dolgozom mellette. Mi ilyenkor a második gyermek után járó tgyás, gyed alapja? Illetve van-e értelme esetleg táppénzre mennem? Tehetek-e valamit, hogy minél jobban járjak anyagilag?

Előre is köszönöm a segítséget!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Tisztelt Szakértő!

Nekem olyan gondom van, hogy 2 állásom van. Az egyik a fő állásom, közalkalmazotti, a másik meg megbízási szerződéses. Ez utóbbi heti 20 órában van megállapítva, de lényegében a béremet egy olyan igazolás után kapom, hogy az igazoláson feltűntetett feladatokat a hónapban elvégeztem-e.
A kérdésem: Ha a fő állásomban betegállományba kell mennem a babavárás miatt, akkor ennek van valami hatása a szerződédes munkámra. Tehát el kell mennem ott is betegállományba?

Úgy tudom, hogy 24 hétig a szülést követően szülési szabadság jár és ezzel együtt a TGYÁS. Valahol azt olvastam, hogy ez is csak akkor illeti meg a mamát, ha nincs kereső tevékenysége. Itt a kérdésem az lenne, hogy ha a fő állásomból elmegyek szülési szabadságra, akkor a mellékállásomról is le kell mondanom, hogy megkapjam a TGYÁS-t?

A másik kérdésem pedig az, hogy gyedre/gyesre valószínűleg nem fogok tudni elmenni, a fő állásomból, mivel úgy tudom kitétel, hogy ne legyen más kereső tevékenységem. Arra van lehetőség, hogy fizetés nélküli szabadságra menjek a fő állásomból? Milyen lehetőségek vannak, hogy otthon maradhassak?

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Kedves tb Szakértő,

biztos elkerülte a figyelmedet a kérdésem, ami az első oldalon van. Igazából 2 kérdésből áll a probléma, ha lesz időd válaszpolj légyszives.
Köszönöm

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kedves Tb szakértő!

Nos akkor a számok pontosan. 2006-ban az első gyermekünk születése előtti szerződés szerinti bérem 130.000 ft volt, nem tudom ez változott-e azóta. Kis cégnél dolgozom, nagy a csönd mostanában körülöttük, tartok tőle, hogy eladják vagy megszűnik a cég. Persze erről nincs infóm, de nem lepődnék meg ha előfordulna.
Az első gyermekünk 2007. 06.29.-én született, táppénzről mentem szülni. A tgyás igénylő papíromat nem találom, de a kislányunk születése után pár nappal intéztem, a gyed igénylő lapon 2008 01.10. dátum van, de 2007.12.14.-től folyósítják.

Elnézését kérem, hogy mégsem tudok teljesen egyértelmű adatokat mondani, remélem azért így is tud segíteni, ha nem kérem írja meg, és megpróbálom megkeresni.

Segítségét előrs is köszönöm!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Kedves TB szakértő!

Nekem csak az lenne a kérdésem, bár nem tudom, hogy tudsz-e rá válaszolni, hogy idén a tgyás-t és a gyed-et is szuperbruttósítani (27%-kal felszorozni) kell az szja meghatározásakor (annak ellenére, hogy ez után nincs tb járulék fizetés)?
Köszönöm szépen a választ előre is.
Vava
vava81
 
 


Kedves Tb szakértő!

Megtaláltam a tgyás igénylés papírját is, 2007.08.08.-án igényeltem a tgyást.

Várom válaszod!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Kedves TB Szakértő.
Először is szeretném megköszönni a nekünk kismamáknak nyújtott segítséget.
Május 5.-ére vagyok kiírva. Azt szeretném megtudni, hogy mi alapján fogják kiszámolni a járandóságaimat (TGYÁS, GYED) abban az esetben, ha a 3. hónaptól (2009 november) táppénzen vagyok mint veszélyeztetett terhes- ezt decemberben megszakítottam, mert ki kellett vennem a maradék szabadségomat, de januártól ismét táppénzen vagyok. Idén is ki kell majd vennem a szabadságaimat- de nem tudom, hogy mikor járok jobban- ha a szülés előtt, vagy ha a szülés után veszem igénybe a TGYÁS-t.
A választ előre is köszönöm.
Mokimama

Kép
mokimama?
 
 


Kedves TB Szakértő!


A problémám a következő lenne: 8 hetes kismama vagyok. Márc 1 től szeretnék elmenni táppénzre (a munkám miatt), de nem tudom, hogy a GYed összegét le fogja-e rontani a 7 hónapig tartó táppénz! A gyed igénylésére már csak 2011-ben kerül sor, szept 27-re vagyok kiírva! Azt tudom, hogy a Tgyást a tavalyi átlagjöv-ből nézik, az rendben is van, átlag bruttó 150 000 Ft-ból számolják majd. De, ha a gyedet az ideiből nézik, a táppénz miatt sokkal alacsonyabb lesz, vagy nem?

:(

Előre is köszönöm a gyors választ!
cicca25
 
 


Kedves TB szakértő!
A gyermekápolási táppénzről szeretnék érdeklődni, hogyan lehet igényelni, TGYÁS lejárta után rögtön lehetséges igénylése, a GYED elkezdése nélkül? Kinek jár? Ki fizeti ki? Mekkora összegre számíthatna a lányom, aki jelenleg brutto 414.200 Ft-t keresett a gyermeke megszületése elött? Munkaviszonya, biztosítása már 6 éve ugyanannál a cégnél van, az első gyermekével van jelenleg otthon, aki most lesz 5 hónapos és csak anyatejet eszik. A TGYAST a baba születése napjától kapja elötte kb. 2 hónapig táppénzen volt otthon. Ha eltud menni GYÁP-ra az befolyásolja a követkeő baba után kapható TGYÁS-t, vagy GYED összeget, ha nem megy esetleg vissza dolgozni? Köszönöm visszajelzését. Szép napot.

Linda
liinda
 
 


Kedves TB tanácsadó! Nagyon-nagyon rendes dolog, hogy vezeted ezt a topikot, mert tényleg elvész az ember a paragrafusok között, és pl a munkáltatónak nem feltétlenül az az érdeke, mint a mvállalónak!
Nekem is lesz majd egy kérdésem ,de most egyelőre jó vizsgát kívánok, drukkolunk, és majd márciusban visszatérek: Claire
claire
 
 


Kedves TB Szakértő
Remélem jól sikerült a vizsga- nagyon drukkoltunk

Kép
mokimama?
 
 


Kedves TB szakértő!

Remélem sikerült a vizsga!

Gyed-ed kapcsolatban szeretnék kérdezni! Mitől lehet az, hogy most 8 ezer forinttal kevesebbet kaptam? Általában 68-70 ezret szoktam kapni, és most csak 62-t kaptam. A szomszédasszonyomat is megkérdeztem, de ő 10ezerrel többet kapott, így lett neki is 60000 körül!

Előre is köszönöm a válaszát!

kiru84
 
 


Kedves TB szakértő! Megvan a vizsgád? Jelentkezz, ha tudsz, várjuk a jó híreket! És persze remek új kérdéseink is vannak! Claire :lol:
claire
 
 


Kedves tb szakértő

Olyan kérdésem lenne hogy jelenleg Pest megyében élek de az állandó lakcímem tolna megyében van és augusztusban kisbabát szülök itt , a 2 nagyobbik fiam után Pécsről kapom a családi pótlékot ha meglesz a kicsi akkor utána Pest megyéből jár majd a gyes és a családi ,kérdésem az lenne hogy most kérjem át a nagyobb fiaim ellátását a Pest megyeiekhez vagy várjam meg a kicsi születését melyik lenne jobb mert ebből tuti keveredés lesz .
Vendég
 


Tisztelt TB Szakerto!

TGYAS/GYED/GYES ugyben szeretnek tanacsot kapni Onoktol.
Adatok:
1. gyermek szuletesi ideje: 2008.07.11.
2. gyermek varhat szuletesi ideje: 2010.05.31.
Jelenlegi biztositasi jogviszonyom kezdete: 2004.04.01., tehat azota folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem.
A TGYAS-ra valo jogosultsag elso napjan ervenyes szerzodesben meghatarozott havi jovedelem (dijazas) osszege: 307.987 Ft.
Jovedelemmel el nem latott idotartamok:
TGYAS: 2008.07.11. – 2008.12.25
GYED: 2008.12.26-tol elvileg az elso gyermek 2 eves koraig
Kerdeseim:
A. A fenti adatok mellett, a 2. gyermek szuletesekor TGYAS igenylese a legkedvezobb?
B. Van-e anyagi jelentosege annak, hogy mikor mondom le az 1. gyermek utan jaro GYED-t, ill. igenylem meg a 2. gyermek utan a TGYAS-t? Celszeru ezt mar a szules varhato idopontja elott 28 nappal megtenni vagy eleg a szules utan? Van-e anyagi kulonbseg a ketto kozott? (par helyen olvastam, hogy celszeru minel elobb valtani, de sajnos nem igazan ertem, hogy miert)
C. Amennyiben a 2. gyermek utan az anya TGYAS-t kap, az apa igenyelhet-e a GYES-t az idosebb gyermek utan?

Koszonettel!
joodit
 
 


Tisztelt TB szakértő.GYES ügyben szeretnék tanácsot.Már 2hónapja beadtam a kérelmem de még nem küldtek határozatot vagy hogy egyáltalán fogom-e kapni,
t katinka
 
 


Kedves Tb szakértő!

Szeretnék válaszokat kapni tgyás és gyed ügyben!
Előszőr is 2010. 08. 14.-ére vagyok kiírva az első gyermekkel és szeretném tudni, hogy milyen jutattásokra leszek jogosult!
2008.08.21.-2008.09.03. 8 nap bebélyegzett napom van alkalmi munkavállalói kiskönyvben naponta 4000 Ft-os fizetéssel és 1100 Ft-os közteherjeggyel.
2008.09.06-2009.01.14. munkaviszony (2008.12.20.-2009.01.13.-ig táppánz) alatt minimál bér körüli fizetéssel.
2009.03.04.-2009.06.05. álláskeresési segély 28500 Ft
2010.01.11.-2010.05.31. közcélú foglalkoztatás minimál bér a fizetésem.
2010.06.01.-től (már utánnajártam) 3 hónapig ismét jogosult leszek álláskeresői segélyre! Gondolom ismét 28-30000 Ft körüli összegre.
Kérdéseim:
Ha ezalatt az álláskeresői segély folyósítása alatt szülök meg akkor milyen és mekkora összegű jutattásokra leszek jogosult?
Mivel a szülésemkor biztos, hogy munkanélküli leszek hová és milyen formanyomtatványokat kell majd beadnom?
Válaszát előre is köszönöm!

times
ftimes
 
 


Tisztelt TB szakértő!
Jelenleg kislányommal GYED-en vagyok még 2010. október 31-ig. Tervezzük a második babát, de nem tudom mikor hogy járnék anyagilag.
Folyamatos munkaviszony: 1998 augusztustól
Legutolsó munkahely: 2007 decembertől (bruttó 315 000Ft)
Betegállomány : 2008. május 22 – október 30.
TGYÁS: 2008. október 31 – 2009. április közepéig ( kb. nettó 138 000 Ft )
GYED: 2009. április közepétől – 2010. október 31 ( maximum )
Kérdéseim:
Ha a második baba 2011-ben születne mi alapján számolnák a TGYÁS-t és a GYED-et? Ha amint terhes leszek elmegyek betegállományba akkor mi alapján számolják a táppénzt, a TGYÁS-t és a GYED-et?
Ha a az első baba 2 éves kora után megyek csak el betegállományba akkor mi alapján számolják a táppénzt, a TGYÁS-t és a GYED-et?
Lényeg, hogy mikor járok a legjobban?
Előre is köszönöm válaszát! Viktória
bviki78
 
 


Kedves szakértő!

Kb. mikor várható válasz Öntől?

Köszönettel
bviki78
 
 


Kedves Szakértő!

Megpróbálom felvázolni röviden jelenlegi helyzetem, és szeretnék választ kapni arra, hogy mi a teendőm, hogy a lehető legjobban járjak..(sajnos nem kapok konkrét válaszokat... :? )
2008. augusztus óta közalkalmazott vagyok (pedagógus), 2010. augusztus 31.-ig! Április közepe óta táppénzen vagyok (veszélyeztetett terhesség). A szülés várható időpontja 2010.szeptember 27. Ahogy én átolvastam a jelenlegi jogszabályokat, tgyás-ra jogosult vagyok, viszont gyedre nem... Bár nem tudom, hogy jól értelmeztem-e... Júniusban még táppénzen vagyok végig, viszont júliustól augusztus 20-ig kb nyári szünet miatt szabadságon!
Kérdéseim: hogy lehetnék mégis jogosult gyedre? a juttatásokat mikor kell igényelnem? mi lenne számomra a legkedvezőbb? (hallottam olyat is, hogy aug.31-től menjek munkanélkülire...De ha addig megszülnék??)
Elnézést a hosszú levélért és a sok kérdésért, de nem kapok egyértelmű válaszokat!
Üdvözlettel.
beevi
 
 


Kedves TB szakértő! Örömmel látom, h visszatért. Vizsgák rendben??

Kérdésem lenne, elég kacifántos, legalábbis eddig senki nem tudott teljeskörű választ adni. nekem jelenleg 4 gyerekem van, a kéz legkisebb iker, áprilisban töltötték a 6-ot. 2010 dec-ig tuti jár a dupla gyes utánuk. 1. Ha még nem mennek most szeptemberben suliba, akkor ez meghosszabítható, vagy sem?
2. Augusztusban újabb ikerpárunk fog születni. Én 2006 augtól visszamentem dolgozni, 2 tanévig fél, majd az idei tanévben teljes állásban tanítottam. Jelenleg szabadságon vagyok. Szülés után ha nem szülési szabira mennék, hanem kiírnának betegállományba akkor ugye nem kéne lemondanom a decemberig járó dupla gyest? ezt jól tudom? 3. Táppénzt miből számítják, a 2009es tényleges keresetemből? 4. A szülési szabi csak közvetlen szülés után igényyelhető, vagy "csúsztatható"? 5. ha a gyed igénylése átcsúszik már 2011re, akkor ezt a 2010es fizetésből fogják számolni?

Bocsánat a kérdésdömpingért, bízom benne, h vki eligazít, köszönettel: Claire
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: