Új privát üzeneted érkezett!

Zsani
Olyan vékony kispárnát sokan vesznek a babának, de én sem kedvelem.... :D
Juhuuu széééép pocak kérem szépen :P
Vendég
 


Hétfordulósoknak nagy gratula!

Meme apácskának tetszettek a ruhák bár nem nagyon érinti meg őt....pasi....
De a kis piros póló feliratán jót mosolygott: Very important person (that's me) :D
Tegnap megint kiborított ezzel a szövegével, hogy a gyereknek máér mennyi ruhája van, és azt már nem is kell venni
aztán beszabadultunk az auchanba, ott mutogattam neki, hogy na persze, könötös, zokini, textilpelus, kifogó, sapi, hosszú ujjú body..... gyerkeknek van össz két hosszú ujjúja, az is ilyen pizsi szerű nem tudom mi a neve, talán az a rugdalózó? de az inkább alváshoz gondolom
erre azt mondja nekem, hogy azt nap közben nem lehet ráadni? na mondom de, két darabot cserélgetek rajta majd napőpal meg éjszaka!
bolond ez komolyan mondom! :D

zsofka83
 
 


Zsani csini a pocid, nem is olyan giga! :)

zsofka83
 
 

 
 

Zsofka
akkorát nevettem ezen a mondatodon:
"gyerkeknek van össz két hosszú ujjúja, az is ilyen pizsi szerű nem tudom mi a neve, talán az a rugdalózó? "
Igen, rugdalozó :D:D:D:D Vannak nappal is használatos rugik ám :D:D:D Ha tényleg ennyire nem megy, segítek ám szívesen csak szólj :P
Vendég
 


Jó reggelt!

Mi rendesen elaludtunk, Emma keltett minket negyed 8-kor :oops: :lol:

Edi, hú jó korán kezdtél ma! Jó, hogy mégis tudsz jönni :wink:

Zsani! Széééép pocak :D Ez az "egyből horkolt" ismerős :lol: Te ilyenkor hogy tudsz elaludni???

Zsofka! Ez aranyos volt :lol: Hát 2 db tuti nem lesz elég, főleg ha arra gondolsz, hogy egy peches napon akár többször is bekakil/bepisil/lebukja a ruháját és át kell öltöztetni :wink:

Éjszaka annyira begörcsölt a vádlim, hirtelen azt se tudtam, hogy hol vagyok :? Ráadásul ettől a hülye húzódástól még annyira se tudtam lehajolni, hogy visszafeszítsem, úgyhogy szegény Gábort rángattam, hogy segítsen már :oops: ő meg annyira nem volt magánál, hogy elkezdte simogatni a lábam :lol: Én meg kínomban elröhögtem magam, és mondtam neki, hogy ez nagyon fini, de inkább feszítse vissza a lábfejem :lol:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Zsani!Nagyon szép pocak!És tényleg nem giga!!!

Edi, de jó,akkor nem ülnek a nyakadon ma sem. :lol:

Zsofka!Jópofa a férjed!férfiak, ilyenek!!De köntös nem kell szerintem a babának.Riki 1 éves és nincs neki, pedig úszni is járunk. Felesleges.

Én olyan ágyneműt vettem ami több részes. Fejvédő, baldachin, paplan, párna.A párna szükségtelen, a paplan azért 1/2 éves korától jól tud jönni.Pedig központi fűtés van, és paplanos hálózsákban alszik manó. De annyiban gáz, hogy bármivel takarom be,mindent letornáz mág zsákban is. :roll:

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Emma-sztori:

Apukám a belvárosban lakik. Múlt hétvégén nála voltunk, hogy elhozzuk a maradék baba cuccot amit eddig nála tároltunk. Indulás, megyünk le a kocsihoz, bepakolunk, Gábor ültetné be Emmát, amikor észreveszi, hogy egy galamb úgy lesz@rta a kocsit, hogy még az ajtónyitó is olyan, belülről kell nyitni. Diszkrét káromkodás után elkezdtük áthidalni a problémát, miközben Apukám kinézett az ablakon, Emma meg felkiabált neki teli torokból, hogy az egész utca tőle zengett:
- Nézd, Papa! Egy madár telefosta az autót!
Hát úgy szakadtunk a röhögéstől, hogy le kellett ülnöm :lol: Beletelt egy kis időbe mire el tudtunk indulni :lol:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Jó reggelt mamik!

ezt a mocsok időt :(

Barbuss: Emmácska egy tündéri kislány lehet,olyan sztorikat mesélsz... :lol: :lol: :lol:

Zsani: egyáltalán nem giga, de csudi ari pocak... :)

Zsofka: nálunk is ilyen apa. mi anyuval össze vissza vásároltunk, ami tetszik persze, de nem ésszerűen ami kell :roll: :oops: ( mentségem h első baba? :D ) namármost tele egy kisszekrény baby rucival de nincs zokni,nincs tutyi, nincs sapi, ruci is csak egy kettő .... az is pizsis ahogy te is irtad... nincs zsák... stb :D és ha mondom h megyek nézek babarucit persze apa kiakad h minek, annyi van már :D de nem az ami kell!!!! és hát naná h nem érti :roll: :lol: :lol: :lol:

Bibar megtaláltalak teszveszen :) na nem volt nehéz...

még mindig fáj a fejem. de csak ha mozgatom :? :( mozog benne a léééé és akkor fáááááááááááj :roll: egy rubofent vettem be este majd egy fél algot mert nem hatott. ugy tudtam elaludni:shock: :(

ágynemü téma: én szeretnék... szemezek is egy micis sárga darabbal teszen, de most nincs rá... :oops:
http://teszvesz.hu/item1010587291_uj_di ... jvedo.html fejvédő - paplan néhol baldahin is van hozzá bár az tetszik de félek nálunk úgy van az ágy h nem látom tőle a babót majd...

valamit akartam még, de hogy mit :shock: még félkóma állapot van :( jaaaaa de tudom :D nem tud valaki valami cica boltot jó áron? kéne nekem frontline meg egy nyakörv: " házi cica vagyok csak kijöttem sétálni" cetlit szeretnék bele és mehet ki a cica...

Kép
freyja
 
 


juhhhhúúúúúúúúúúúú vágom a centit most lesem :D:D:D :shock:

Kép
freyja
 
 


csaknem sikerül egybe leirni amit szerenék, mondom kóma van :)
DODO grat a 27hez :wink:

Kép
freyja
 
 


Barbuss
jóóót nevettem Emmán :)

Freyja
ilyen Fejvédője + Baldachinja van Botinak is, csak tigrises, meg csacsis... :) szerintem a paplan+párna felesleges hozzá.... de persze ez egyéni...
ne aggódj, nekem második gyerek, mégis egy csomó olyan cuccot vettem neki ami nem kell.... csak nekem tetszik és akkor miért is ne.... :roll: :lol: Szóval nyugi, mi Anyák ilyenek vagyunk, a férfiak többsége meg hólyag ilyen téren, fogalmuk nincs miket érzünk egy egy darab édes apró rucinál :P :D:D:D:D
Vendég
 


Még 25 munkanap és végeeee :) Már alig várom :P Így jobban hangzik, mint az, hogy 5 hét :D:D:D:D
Vendég
 


Edi nálunk hideg van... nagyon. földszinti lakás, ráadásul beugróban, tehát árnyékolt is. én is fázom, zárt ablakoknál. a régi lakásban éjjel is nyitva volt az ablak... kelleni fog neki valami. meg itthonra vastag ruci is. nyáron egy áldás lesz ide belépni de a téltől félek...

Kép
freyja
 
 


Freyja
Ez tény, csak télre meg már szerintem az a paplan ami ehhez a szetthez van, lótúrót sem fog érni. Akkor már sokkal jobb egy vastagabb zsák és melegebb takaró.... persze ez csak szerintem.
Mi is próbáltuk Bálinttal a paplant, de a széle mindig feljött, mert merevek a paplanok, és télen még kicsik hozzá..... 1-1,5 évesen már más, de akkorra meg már kicsi lesz ez a paplan.

Viszont akkor nyáron is figyelned kell majd, hogy ha bementek a lakásba, mert ha hirtelen beviszed a 40 fokból a hidegebb lakásba pikk pakk beteg lesz.... tényleg kellenek akkor nyárra is a picit melegebb rucik. Vékony pamut kardi ilyesmi, amit ráteszel mikor bementek a melegről. Mert míg nekünk hűűű de jól esik a hideg lakás, Ők megfáznak.... :)
Vendég
 


Évi, sajnálom a fejfájást :? De legalább már jobb a kedved :wink:

Edi! Juhéé már csak 25 nap :D

Én is hoztam egy 29 hetes pocakfotót :P

Kép

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Edi köszi, ez jó tanács volt. ugyis olyan tanácstalan vagyok miket vegyek neki... köszi köszi :)

Kép
freyja
 
 


A védőnő szerint nagyon lent van a pocakom :roll: OK, hogy a végén leszáll a szülés előtt, de ez még nem lehet az :? Én betudom annak, hogy keresztben fekszik :roll: Szerintetek?

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Barbi
ejha, szép pocak... Sokat nőtt ez az úrfi, aki vagy Zalán vagy nem :D:D:D:D:D:D
Látom nálad is elindult a repedés... én is kenem magam mint a jógyerek, de kíváncsi leszek megúszom-e.... :S
Vendég
 


Freyja
naggggyon szívesen :D:D:D:D:D

Barbi
Nekem is lenn van, mindenki ezzel piszkál, de ez miért is baj???? Nekem ül Boti, a feje a cicim alatt, de így is lenn van nagyon.... Majd este csinálok róla képet, ezzel piszkál mindenki, hogy még korai meg blabla, de nehogy már ezen aggódjak.... vagy kellene? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.23 09:05-kor.
Vendég
 


húúú Barbuss szépen lenn van a pocid :shock: na erre mondják h tipikus pasis poci? :)

Kép
freyja
 
 


Ezek még az Emma-féle repedések :? remélem nem lesz sokkal több :roll:
Na jó, nem bírom ki, hogy ne mondjam el :D a Vince név szerepelt az álmomban :P Emmának nagyon tetszik, nekem is, sőt tavaly még ez volt a befutó mindenkinél, nem értem teljesen, hogy Gábor miért gondolta meg magát :? De hátha még meggyőzhető :wink: Azon túl, hogy nekem jobban tetszik, több szempontból is jobb lenne (pl a vezetéknévhez is tök jól rímel) :)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Freyja,
azon tűnődtem, mi is ez az egész, ami most veled, körülötted történik ...
Szerintem a kis hormonjaid hatására és az extra érzékenyre állított antennáid végett rossz irányba tekintgetgetsz, rossz műholdról veszed az adást ...
Úgy tűnik mindig elfelejted, hogy ezeregy próbát kiálltál már életed során, nekem úgy tűnik te nem tudod, hogy milyen erős kiscsaj is vagy, mert ami elmúlt, azzal te már nem foglalkozol ... pedig lenne mire büszkének lenned! Amikor régen a gondok megtaláltak, biztos ugyanígy sajgott a tested, a lelked, gondolom a szíved sokszor érezte már úgy, hogy ennél több terhet nem visel el, ezt már nem éli túl ...
És láss csodát, túlélted, itt vagy, ember maradtál, még mindig egy álmodozó, tiszta szívű leányzó vagy, ahelyett, hogy egy "belesz@arós" dög lennél ...
Te még mindig hiszel a mesékben, az álmaidban, és ez így helyes!
Mi ez, ha nem hősiesség? Mi ez, ha nem bátorság? Mi ez, ha nem erő?
Miért lenne most másként?
Annyi akadályt legyőztél már! Most is lesz mindenre megoldás, most is jön segítség (fentről - hiszem, hogy minden segítség fentről jön, bárki legyen is a "postás"), csak légy bizakodó!
És ne feledd: Ahova Isten báránykát ad, oda legelőt is ad!

Valamint az egyik kedvencem (biztos írtam már):
"Amit a hernyó a világvégének hisz, azt Isten pillangónak nevezi!"

Freyja, adj hálát az égnek, hogy csak lelki gondjaid vannak és a babáddal együtt jó egészségnek örvendetek, hidd el, ez a lényeg!
Ha bármi felmerülne gyermekeddel kapcsolatban, örömmel becserélnéd a mostani gondjaid százszorosára, csak Ő egészséges legyen!
Szerintem keress egy másik műholdat, hangold át kissé az életedet, mert csodás napok jönnek, de így alig fogod észrevenni, valamit mindig kiszúrsz majd, ami miatt emésztheted magad ... kár lenne ezen rágódni, miközben csemetéd ott virgonckodik majd melletted épen és egészségesen!
Vendég
 


Edi, engem is ezzel piszkálnak :? Merthogy elvileg csak a szülés előtt nem sokkal "száll le" a pocak :roll: De azért attól még odébb vagyunk :wink: Én se akarom még ezen idegesíteni magam! De ha nálad meg csücsül Boti, akkor szerintem neked is ez a magyarázat! Akkor lenne fent nagyobb, ha már fejjel lefelé lennének és cici alatt csoportosulna a manópopó meg a lábacskák is :wink:

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Barbuss
Én a Vincére szavazok, az gyönyörű név :) Mi is fontolgattuk, de végül a Botond győzött, a B.B. miatt.....

Nekem is Bálint féle repedések vannak még csak, de már félek előre, hogy mennyi lesz még.... :? :? :?
Vendég
 


Na Edi, akkor egyetértünk :) Lehet, hogy hülyeség, de szerintem az Emma mellé is jobban passzol :oops: Majd meglátjuk, hogy meg tudom-e puhítani Gábort :lol: (szerintem csak idő kérdése :wink:)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Varrnom kéne, de nekem ahhoz hangulat kell és az most nincs :oops: Inkább mosok egyet, hátha megjön a kedvem :D

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Barbuss

Na igen, nekem pont ez a szöveg detto.... de méég nem szülünk, szóval nem értem. Mindig azt szoktam mondani, hogy miért keressek valamit amin aggódjak??? hagyjanak békén, minden a legnagyobb rendben van...akinek nem tetszik , hogy apocakom lenn van, annak dugó van :)
Szerintem sem kell ezen aggódni... :) Nem lesz semmi, de semmi baj :)
Vendég
 


Barbuss
igen, Emma és Vince... gyönyörűűűűűűűűűűűűűűűűűűűű :P
Küldöm a CSÍÍÍÍ-t, hogy puhuljon Gábor :P
Vendég
 


edi, barbuss: igen, nekem lenn a buksi, fenn a popóka, lábika - ez látszik is sokszor :) vezetés közben, vagy ha pl. az asztal fölé hajolok, akkor a cicimet rúgdossa :) és fenn dugja ki a popsit is, így néha egész kidomborodik a köldököm és a cicim közt a poci! ha lefelé a feneke, akkor persze, h ott kerekszik jobban a pocak :) engem meg azzal "basz....atnak", h milyen naaaagy és milyen kerek és mekkora lesz a végére :shock: :twisted: én eldöntöttem, h az emberek irigyek és inkább kötekednek-kritizálnak, mint hogy örüljenek más boldogságának :twisted: úgyhogy tessék mindenkinek-mindenkit lekakilni - mármint aki azt érdemli :lol: :lol:

Kép
zsani78
 
 


"kedves" apámnak a legújabb bosszantása felém: nem fogok táppénzt kapni, mert x.y. név van a táppénzes papíromon, nem w-x. y., ahogy házasság után változott a nevem. mondtam, h még a tb kártyám nincs átírva, szte így nem fizetnek - most rongyolhatok be pestre, h átírjam a kártyámat :twisted: igaz, h eddig rajta kívül a kutyát sem zavarta, kórház, körzeti doki, sztendre rendelő, labor.... mindenhol elfogadták! de hát kell egy kis kedvesség, csak nekem :twisted:

Kép
zsani78
 
 


megyek is, mert csak délig vannak a teve utcában! majd este jövök! legyen mindenkinek szép napja, sziasztok :)

Kép
zsani78
 
 


Barbuss ha neked nem tetszik annyira a Zalán, akkor mindneképpen keressetek másikat, viszont a párodra se erőltesd rá a Vincét, ha az meg neki nem tetszik. AKkor keressetek olyan nevet, ami mindkettőtöknek bejön, és az lesz az igazi :) nálunk is sokáig tartott, és ment a "harc", de végül sikerült olyan nevet találni, ami egyikünknek sem kompromisszum, hanem tényleg, szívből tetszik. Szerintem ez fontos :)

Edi köszi a segítség felajánlást, biztosan fogok még ezer baromságot kérdezni!
Nálunk is elég hűvös van ám a lakásban!
Akkor valószinűleg én meg tök fölöslegesen vásároltam be rövidgatyókból, mert abból biza van már vagy 6 darab..... de ha egyszer olyan édesek!
Mondjuk gondolom inkább a felső testére kelljobban ruci nekik is, nem?
Mármint úgy gondolom, hogy van rajta mondjuk zokni, ráadok egy hosszú ujjú bodyt (asszem olyanunk még egy darab sincs, vagy max. talán egy...), meg ráadok egy helyes kis rövidgatyát mentre, meg esetleg egy kis rövid ujjú pólót még
ez így szerintetek hideg beki? kell a lábacskájára is a hosszú gatya, ha mondjuk a lakásban olyan 23-24 fok körül van?

A hol van a poci szerintem hülyeség, pont ott van, ahol lennie kell, és kész! :)
Amíg doki/védőnő nem mondja azt, hogy valami nem ok, addig minden a legnagyobb rendben van, és pont!
Na majd holnap én is csinálok 29 heteset, és megmutizom :)

zsofka83
 
 


Sziasztok!

Barbuss: Örülök, hogy neked is tetszik a kép...szerintem is édiiiiii! :D
Emmád ahogy olvasom megint nagyon alkotott!!! Nem is csodálkozom, hogy nem tudtatok elindulni a röhögéstől! :D :D :D
Nem semmi pocak a tied sem!!! Aztaaaaaaa! Nekem nem ekkora! :)
Anyum mindig azt mondja, hogy akkor száll le a pocak, ha a mell alá több ujjad is be tudod tenni.
És a védőnő mit mondott arra, hogy lent van a pocak??? Korábban fogsz szülni, vagy???
Zalán helyett mi a versenyben lévő név??? Egyenlőre még titok? (lehet lemaradtam valamiről...) :? :)
Ááááá, Vince! :) Nagyon szép név!

Tudjátok én mit ennék nagyon-nagyon???
Őszibarackot! :?
Nem tudjátok esetleg, hogy van-e olyan konzervben, ami cukrozatlanul tettek el? Vagy esetleg mirelit őszibarack kapható valahol? Nem találkoztam még velük... :(

Zsofka: Örülök, hogy minden rendben volt Máté babáddal! :) Szuper hírek! :D

Niki: Drukk-drukk!!! Gödörből kiiiiiiiiiiiiiii!!!! :wink:

Hmeme: Nagyon cuki lehetett Nócid...Elképzelem, ahogy lerúgta a hajcsattod! :) Útban volt naaaaaaa... :D

Dodó: Gratu neked is a 27-dik héthez!
Igen-igen 30-dik hét! :) Kezdőthetne 4-gyel is! :roll: :lol: :lol: :lol:

Zsani: Nem semmi giga-poci! :) Nagyon szépséges! :D
Sajna én nem nagyon tudom, hogy a babának melyik végtagja hol van...én általában a popó kitolást sejtem csak, hogy az lehet!
:? Úgyhogy irigykedem... :wink:

Freyja: Szerencsére az én férjem nem szól bele abba, hogy mit veszek a picinknek...sőőőőőőt örül neki.
Mondjuk annak kevésbé, ha egy héten 3 helyre is el kell mennie! :D
Mostanában azt mondogatja mindig, hogy tudja övé lesz a világ legszebb kislánya! :D
Kezdődik! :) Apa-lánya SZERELEM!
:lol: :lol: :lol:

Edi: De jó, már csak 25 nap a munkából! :)

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


Csajok,
talán a napsütés hiánya teszi, de ma "dühös" vagyok ...
Itt ez a pocak "lent és fent" kérdés is ...
Ha nem a 21. században élnénk (és nem lenne mögöttünk a 20. század), ugyanígy végigparáznánk a terhességet?
Engem kicsit megfojt ez a sok "készen kapott" információ!
A nők mindig az intuíciójukról voltak híresek, ha így folytatja a női nem, akkor annyi a szuper ösztönöknek, hamarosan írmagja sem marad. Minden ösztönt becserélünk a mások által elénk tárt információra.
És ez rám is igaz ...
Főleg, amióta itt az internet ... valami szöget üt a fejemben, már nézem is, hogy más miként vélekedik róla!
Jó sok infót összegyűjtök és átlagolok - valószínűségszámítást végzek, ami úgy hülyeség, ahogy van! Mert a valószínűségszámítás a véletlen tömegjelenségének vizsgálatára jött létre és mindig van kivétel!!!!!!!!!!!!!
És legyen ez a kivétel "csoda", de akkor is létezik!!!! Max. pl. az orvostudomány széttárja a karját és azt mondja, nem tudjuk, hogy történhetett - pl. csodás gyógyulások!
A csoda pedig szerintem maga az ember, az emberi hozzáállás!
Mit gondolsz / minek gondolod magad?
Mit hiszel el magadról, a világról?
Szerintem nagy tetteket csak "másként" gondolkodók vittek véghez! Ha minden tudós elfogadná a professzora minden tanát, a tudomány sem fejlődne semmit. Ha a "készen" kapott információkat feltétel nélkül elfogadjuk, akkor bamba, konformista bábok leszünk!
A legnagyobb gondolkodóknak kellett a tér és az idő, hogy nagyot alkossanak! Ez a 21. században ritka kincs, mert inkább bekapcsoljuk a tévét, rádiót, számítógépet, semmint eltűnődnénk az élet dolgain, de ha véletlenül a tűnődést választjuk, nagy a valószínűsége, hogy megcsörren a mobilunk, vagy hazajön a párunk ...
Új jelszavam: kevesebb információ, több intuíció!

Tegnap is volt a védőnő (egyébként nagyon kedves), megkérdezte, milyen szülést tervezek ...
Neki is elmondtam, nekem a gyerek az első, egészségesen szülessen meg!
Kerek szemekkel nézett.
Tényleg az a legnagyobb dráma az életben, hogy császár útján veheted kézbe a gyermekedet, holott természetes szülést képzeltél?
Plusz, megkérdeztem a cumisüvegekről, elmondtam, hogy terveim szerint az esti etetés cumisüvegből lenne - így apa is átélheti a csodát, hogy táplálja gyermekét!
A védőnőm (50 éves) nem ajánlotta, max. 2-3 hónapos kortól. Holott nekem tetszik a suttogó szlogen: "kedz úgy, ahogy folytatni akarod" ... itt van két info, nekem kell döntenem - és nem a nagy átlag szerint, hanem, hogy én mit érzek! Döntöttem, a védőnőnek nem kell megtudnia, hogy én este miként szoptatok! Természetesen azzal is tisztában vagyok, hogy lánykám is pont ezerszer felülírhatja az én elképzeléseimet! Maximálisan figyelni fogok a jelzéseire, de vannak dolgok, amik rá és rám tartoznak, bárkitől bármilyen információt kapjak!

Uff
Vendég
 


Edi, ugye? :wink: Köszi a csíít :D
Zsofka, hát ez nem egyszerű téma, egyébként persze hogy nem erőltetem rá, annyi csak hogy neki a Zalán jobban tetszik. Na mindegy, majd meglátjuk, hogy mire jutunk, bocs hogy itt nektek nyavalygok :oops:

Zsani, Apád nem semmi :roll: Egyébként nekem anno nem fogadták el a TAJ kártyámat a kórházban, mert nem ugyanaz a név volt rajta mint a személyimen :? És akkor ugye vizitdíj volt meg ilyenek: mindent ki kellett fizetnem (az időpontokat nem tudtam hirtelen áttenni :evil:), aztán SOS elintéztem, és végül visszaadták a zsozsót :roll:

Betettem az 56-os cuccokat: megtelt a mosógép :shock: És ezt még vasalni is kell majd :? Hú de utálok...

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


egy kis mosoly csalogató a borús nyálas esős undoritó napon... :shock: :D

Gyermekeink száma miként változtatja meg hozzáállásunkat?

Az anyuka ruhái

Első gyermek esetén (1.): Azonnal
kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat
hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre

1. Vallásos áhítattal gyakorlod a
légzéstechnikát.
2. Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3. A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye

1. Előre kimosod, színek szerint rendezed,
és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2. Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat
tartalmazóktól válsz meg.
3. Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás

1. Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy
fintornál felkapod.
2. Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3. Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a
babakocsit.

Cumi

1.
Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod
és kifőzöd.
2. Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal
leöblíted.
3. Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás

1. Óránként bugyrot cserélsz, akár kell,
akár nem.
2. 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3. Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag
miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás

1. Mosás, szárítás, vasalás.
2. Mosás, szárítás.
3. Szárítás.

Babaprogramok

1. Eljártok babatornára, babaúszásra,
babazenére és babamese-klubba.
2. Eljártok babatornára.
3. Eljártok a közértbe. Mert kell a kimozdulás!

Kimozdulás

1. Első alkalommal óránként rácsörögsz a
bébiszitterre.
2. Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol
elérhetnek.
3. Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér
folyik.

Otthonlét

1. Hosszú órákat töltesz el naponta csupán
azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2. Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja,
böködje vagy megüsse a kicsit.
3. Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén
belül.

Lenyelt pénzérmék

1.
Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az
ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2. Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a
pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os
helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3. Ha harmad szülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből.

Kép
freyja
 
 


Anyamaci! A terhesség és kisbabás lét végképp az az időszak, amikor az ember kéretlenül is kap tanácsokat, véleményeket, tapasztalatokat akkor is ha magától nem kérne vagy keresne :? Ilyenkor még a vadidegenek is késztetést éreznek, hogy megszólítsák és beszédbe elegyedjenek egy pocakos nővel :roll: Az információ világában nem egyszerű mindent elengedni a fülünk mellett, de az tény, hogy arra kell törekedni, hogy uraljuk a helyzetet, ne hagyjuk, hogy mások irányítsák hogy mit gondolunk :) Csak most érzékenyebbek vagyunk, és természetesen mindannyian egészséges kisbabát szeretnénk szülni, szóval azért meg kell találni az arany középutat :)
Ne tudd meg én hányszor kapok el döbbent tekintetet, amikor meglátják a pocakom meg még mellettem Emmát is. A talin is mondták a többiek, hogy első ránézésre meg sem mondanák, hogy van már egy gyerekem :) Pedig nem hiszem, hogy extrém példa lennék azzal, hogy 27 évesen a második gyerekemet fogom szülni, csak az első benyomás csalóka :wink: A múltkor a hátam mögülről hallottam hogy megjegyezte vki Emmára: "Szerinted a testvére?" :shock: mire a másik: "Hát nagyon gáz lenne ha nem!" :shock: Ugyan miért? kérdem én. Na ekkor megfordultam, meglátták a hasam, én meg rájuk vigyorogtam :D Azt a 2 döbbent tekintetet! Csak nem értem, hogy miért érzik az emberek feladatuknak hogy másokat bíráljanak???

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


Barbuss azért mert az emberek szeretnek itélkezni és másokon köszörűlni a nyelvüket :) enélkül magukba kéne nézniük az pedig nem megy. könnyebb mást kritizálni, mint a magunk hibái ellen tenni :)

Anyamaci: köszönöm a kedves szavakat. igyekszem ám!
csak alapból olyan kis érzékenyke vagyok aki kap egy rossz hirt és lesúlytódik pár napra, aztán összeszedi magát. aztán megint rossz hir, és igy tivább :) de egyszer úgyis minden szép lesz és jóóóóóóóó
tuti :D ez is megoldódik majd csak nehéz h én nem mehetek dolgozni, és apára hárul minden felelősség.adósság és a család eltartása is.
ő meg hát lássuk be kicsit lusta :(

Kép
freyja
 
 


Sziasztok!

Megjöttem dokibácsitól.

Hűűűűűűű, rengeteget írtatok tegnap d.u. óta, úgyhogy most csinálok gyorsan valami kaját, aztán visszaolvasok.

De addig is elújságolom, hogy minden a legnagyobb rendben Kata lányommal :)

Képem sajna nincs...

Olvasok, aztán később jövök a részletekkel!

Dóri
Kép
Kép
Kép
d76
 
 


Barbuss ilyen fiatalnak nézel ki? Irigyellek akkor érte! :D

Nálunk a legkedvesebb beszólogató anyósom.... minden egyes alkalommal megkérdezi, hogy "na, és mennyit híztál már?"
én meg mindig mondom, hogy nem tudom, nem mérem, nem is érdekel
persze tudom, de semmi köze hozzá, és nem vagyok kíváncsi a beszólásaira
így nem tud miért :D

Freyja neked akartam még mondani, hogy nehogy Frontlinet vegyél a cicusnak mert sz@rt se ér, nálunk állandóan tele volt a macska kullanccsal mellette....
Nekünk ami nagyon bevált: ADVANTAGE :) 1300 Ft/hónap, azóta nem volt benne egy darab kullancs sem!
Kutyunak pedig az ADVANTIx!

Nyakörvet nem tudom, hol lehetne csináltatni, de szerintem bemész olyan helyre, ahol vállalnak gravírozást, ott tuti megcsináljk a kis táblát :) Nyakörv meg sima állatboltban
ja és még egy tanács, bocsi, hogy ennyit belekotyogok: akármilyen cseppet veszel végül, ne áéllatboltban, hanem állatorvosnál
nálunk legalábbis az az általános tapasztalat, hogy az állatorvosnál konkréltan fele annyiba kerül a csepp, mint az állatkás áruházakban....

zsofka83
 
 


freyja, ez jó volt ...

én most (is) zenékbe menekülök:

Holdviola - Bánat utca:
http://www.youtube.com/watch?v=fLi6dIC9FbA
Holdviola - Erdő, erdő, erdő:
http://www.youtube.com/watch?v=QcZIRU1c ... re=related
Ladánybene - Ha van még a világon:
http://www.youtube.com/watch?v=X3hZ_PQR ... re=related
Vendég
 


Barbuss, irigyellek :) engem már mindenhol "asszonyoznak" :?

Freyja, komolyan megértelek, de tényleg lesz elég dolgod, most írod éppen alá az életed végéig tartó "anyasági munkavállalóit", nem lehet felmondani, nincs szabadidő, non-stop munka, de a fizetés jóóóó :) A többi meg kialakul :)
Vendég
 


Dóri: Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál, és Kata lányod is rendben van! :D
Kár, hogy nincs kép... :(

Emi

Emi



email4
Budapest
 
 


aaa
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.29 09:26-kor.
Vendég
 


Emi
nagy gratula, beléptél Te is a 30. hétbe..... repül az idő :P
Apa-lánya szerelem, háát igen.... :wink:
Vendég
 


sziasztok,
na sikerült megint bejelentkeznem..
nos..elolvasva edi hsz-ét..szívemből szólt..én régen írtam nektek, és pont a fent említett okokból eltűntem..Dodó megkeresett, neki leírtam az okát..ha csináltok zárt topikot én is visszacsatlakoznék, mert nagyon hiányoztok :) így is írnék, de úgy nyugodtabb lennék..

M.
girasol
 
 


girasol leesett :) szija :)
nem ellenzem a zárt topicot...

Kép
freyja
 
 


edi,
persze, sok jó oldala van az információnak, az internetnek is ...
A zárt fórum is jó ... valóban sok a személyes, nekem pl. pont ezért tetszik ez a fórum, tetszik, hogy ti azért nagyon is emberien álltok a dolgokhoz ...
Mellesleg, amin nekem felforrt az agyvizem, az pont az agykamratágulat utáni kutakodás közben esett ...
Csak a "pocak lent és fent" helyzetéről jutott eszembe ...
Vendég
 


Zsofka, szerintem nem :lol: mások szerint úgy látszik igen :wink:

Girasol! Szia :D :wink:

Edi, egyetértek! Én benne vagyok a zárt fórumban, többször lenne, hogy írnék bizonyos dolgokról, de nagy nyilvánosságnak inkább nem :? Veletek viszont azért megosztanám :)

Barbi

Kép

Kép
barbuss
 
 


:D miből esett le?
girasol
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: