Új privát üzeneted érkezett!

Ápr 4 óta gyűrjük ezt az oldalt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


És új :))) már megérte! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Gratula a leendő ovisoknak!!! :D
Nálunk is bejött a szilva jel, Évi :lol:

Barbcsi, nevek, ne is mondd, azt hiszem, túl sok a kritérium :oops:

Szaladok, csak benéztem a jó hírekre!

bekri
 
 

 
 

Nálunk még mindig nincs meg az ovi felvételi.... :( Komolyan, mintha az egyetemről lenne szó :roll: .

Bekri! Nevek: sosem könnyű, de azért nem kellemetlen fejtörő.

C
claire
 
 


Van eredmény, Claire?
Sose tudhatod, lehet, az egyetem simább dolog lesz, mint az óvoda
:wink:

Évi, sose látom a tickerjeidet, van ezzel így valaki más is? :oops:

bekri
 
 


Még mindig nincs, önkormányzat küldött egy levelet, h két új ovi indul a kerületben októbertől, be lehet adni kérvényt, hogyha nem veszik fel az eredetileg megjelölt oviba, akkor oda. Nem igazán alkalmas nekünk :-(. Meg nem hiszem, hogyha ez az ovi működött 4nek, akkor most kéne újat keresnem. gondolom emiatt még nincs leosztva a kerületben az egész, szóval várunk....
C
claire
 
 


Ez szuper...
De miért nem küldenek értesítőt az oviból? Rájuk telefonálni túlzás? Más sem kapott?
Sokáig nekünk is csak "nemhivatalos" értesítőnk volt, de kb. két hete kaptunk rendeset is.

bekri
 
 


sziasztok
böngészőtől is függhet Bekri,nálam az opera hú de car
De nem vesztesz sokat,Ádinak még nincs új vonalzója, hiába na még csak 8 hónapos lesz,az ajtóra se sikerült még kiirni a nevét,Tomit bezzeg anno első nap.Nahh.

Tettem videot a blogba a testvéri szeretetről.No comm.

Bekri,pocakod? hogy bírod?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Bekri
Gratulálok a kislányhoz! :lol: :lol: :lol: :lol:

Tegnap hazajött Ádám :lol: :lol: :lol: :lol:
Már kezdtem a szemöldökömet is befonni... minden rámmaradt...Ilyenkor veszi észre az ember igazán, hogy a párja mennyi dolgot megcsinál, mennyivel könnyebb az élet teljes családban, ahol mindkét fél normálisan viszonyul a dolgokhoz!

Közben a kicsikéim fognövesztő-projekt vérgehajtásán dolgoznak. Nyűgösség megy ezerrel, főleg Ollie viseli nehezen :oops: :cry:
(Borostyánlánc semmit sem ér... bebizonyosodtam arról, amit eddig is gondoltam, hogy csak egy nagy humbug az egész :? )
Időnként egy-egy adag ibuprofen, paracetamol többet jelent :wink:

Limo
Csajozó Berci :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Klári
Milyen nagy fiú lett már Boti is! :lol: :wink:

Évi
Testvéri szeretet :lol: :lol: :lol: :lol:
Dolgokért menő "harc" nálunk a két kicsi között is van! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi, ha látnád, nálunk mi megy testvéri szeretet címszó alatt :roll: :D Van, hogy első blikkre ok nélkül piszkálják egymást, bántják, rúgják, ököllel verik egymás arcát. Meg kell hagyni, az esetek nagy részében a tapasztaltabb csinálja ezt a testvérével.

Máskor meg elolvad az ember, hogy az óvodából úgy enged el minket, hogy mindenki - a pocaklakót is ideértve - kap puszit, ölelést. Én nem vagyok egy nagy ömlengő, nem szoktam nagy feneket keríteni se a pozitív, se a negatív dolgoknak, de azért jó látni, hogy nemcsak a bunyó megy...

Ircsi, nálunk sem volt borostyánlánc, nem is tudom, milyen lett volna.
Jó, hogy Ádám ennyit tud segíteni. Félre ne értsétek, nem panaszkodom, bár nálunk most egy jó ideje nem ez a helyzet. Mert tudom, hogy amennyi erejéből telik és még azon felül is rengeteget teljesít a férjem, csak épp most nem annyira a házimunkában látszik meg ez. Egyszerűen mindketten hullafáradtak vagyunk. A gyerekeknél meg egyelőre alakulóban van a rend szeretete :lol: De tényleg alakul, nem viccből mondom. Például a pizsamájukat elteszik a szekrénybe, Kristóf már egyedül össze is hajtja.

Évi, ha elnézem ezt a tendenciát, nem tudom, mi lesz a harmadiknál :oops: Kis hátrányos helyzetű lesz, de nagyon fogjuk szeretni, és végtére is, olyan előnye lesz, ami senki másnak nem volt a családban: lesz két bátyja :-)

Ui.: nálunk még mindig nincs neve a pocaklakónak... :oops:

bekri
 
 


Bekri,hát igen ezt a hanyatló tendenciát észleltem én is. Ádámkának mostohább a sorsa...na nem általunk.
Nálunk már most van neve Hármaskának :) nem vagyunk normálisak

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi :-D ne aggódj, nálunk is már Dávid is Eszter lett volna....

Bekri, Évi! sztem jobb, ha tudomásul veszi az ember, h nincs két egyforma helyzetbe születő gyerek egy családban....persze ettől még néha lelkifurdalása van az embernek....

claire
claire
 
 


Persze, és nem is baj, a másodiknak azért sok előnye is van :wink:

De jó nektek! Hogy a szöszbe rendelkez(te)tek már névvel ilyen előre? Én meg itt vagyok, és mindig csak a keresgélésnél tartunk :lol: Biztos én csinálok belőle túl nagy ügyet :oops: :D

Évi, jól sejtem, hogy lánynév van a tarsolyotokban? :lol: Nekem inkább fiúnevek voltak, bár azt hiszem, legbelül tudtam, hogy lány, meg minden "jel" erre mutatott... :oops:

bekri
 
 


Persze, egyáltalán nem gondolom, hogy a második gyereknek rosszabb, csak mindenkinek más a helyzete a családban. Sőt, bizonyos szempontból az első gyereknek a legnehezebb...

Nevek: nálunk sem volt egyszerű, de ne aggódj, csak keresgélj, a végére úgyis kialakul, és a legjobbat fogjátok megtalálni! :wink:

claire
claire
 
 


Nálunk megvan a fiú és a lánynév is :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


El vagyok kenődve,Tomi kifordult önmagából napok óta vagy tán két hete is.
Hisztizik,üvölt,eszetlen,nem hall,hát sorolhatnám.Kamaszodik...a kicsi meg durván akaratos, visít ha valamit nem ér el,nem kap meg...egész más mint Tomi volt...
Most pl egy másfél órás,jelzem eredménytelen utat tettem meg velük, v.gül az uticélig nem értünk el(na ez egy max 10 perces szakasz egyedül) már előtte is hisztizett,de menni kellett mese nincs meg hát egyáltalán azért ne nőjön már teljesen a fejemre hogy nekem szanaszét kelljen szervezni egy rohadt boltbamenést,a kicsi meg visít mindenen,iszonyú akaratos,nem engedem pl lefordulni a pelenkázóról hát úgy visít hogy na, elterelni se lehet a figyelmét én nem tudom,nem lesz egyszerű...Tomi meg lent, hol húzatta magát hol lefeküdt a földre mint egy eszement úgy viselkedett már sírni tudtam volna..pedig Tomi nem volt ilyen.Nagyon gáz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi, ne add fel a figyelemelterelési módszert! Nálunk csak ez működik. Illetve, egy időben ez se működött, na az nem volt piskóta nálunk sem. De most megint lehet vele akadályokat venni, csak kitartóan kell próbálkoznom... :oops: Van, hogy csak a negyedik-ötödik tipp jön be, na akkor már szoktam magamban fohászkodni, hogy kibírjam üvöltözés nélkül... De van, hogy nem megy nélküle. :oops: :shock: Bálint szokott csúnyán nézni, hogy most miért kiabálok, és ilyenkor válik egyértelművé számomra, hogy ők teljesen másképp élik meg a konfliktust, azt hiszik, csak én fújom fel a dolgot :lol:

bekri
 
 


Ja, és nálunk mindig olyankor van fejlődési ugrás, amikor ilyen elviselhetetlenül kibírhatatlan a helyzet.

bekri
 
 


Pasik :O

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Állítólag a csajokkal még nehezebb - valóban???

bekri
 
 


Hát, miben hogy szerintem.

Nevekre visszatérve, mindig újat találunk ki,úgy értem a Tomi volt a Lili(en) aztán a MA.baba Sárika,Ádám Boróka :) nem visszük tovább őket.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Hát ahol ekkora a választék :-D, mi bizony volt olyan, amit tovább vittünk, a legnagyobb Zsófi lett volna, azt nem, de már Dávid Eszter lett volna, Ádám Noémi, és a Jonatán név is felmerült, de azt hiszem már minden név, amit komolyan gondoltunk, elkelt :-D!!!!!
claire
 
 


Sziasztok!

Testvérek közötti harc
Nálunk általában a legkisebb a kezdeményező, azaz Ollie :oops: :wink:
És ő a leghisztisebb is... túltesz a két lányon!

Évi
Nálunk a következetesség elég jól bevált és egy bizonyos fokú rendszer is kell...
Pelenkázót én már régóta nem használom... egyszerűbb a földön ülve tisztába tenni a gyereket...és kevésbé balesetveszélyes... :wink:
Nagyon jó anyukája vagy Tominak, Ádámnak, csak próbálj meg egy kicsit lazítani! Valahogy elég nagy megfelelési ényszert érzek benned mostanában! (ez jön le az írásaid alapján... )

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


A nevek érdekesek, felmerülnek, elmerülnek, újra fölbukkannak :lol:
A másodiknál fel se merült olyan, ami az elsőnél. Valahogy teljesen más nevek játszottak, és lám, a két fiú is egészen különböző :D

Ennek a lánynak lehet, még valahogy nem éreztem rá a személyiségére? :oops:

Ircsi, időnként nehéz a lazítás :oops:
A két lány mellett milyen a fiú? Úgy általánosságban kérdezem. Van-e, amit vele másképp csinálsz, mint a lányokkal? Milyen a te hozzáállásod ehhez a hármasfogathoz? Mi a fél éves tapasztalatod? :D

bekri
 
 


Nálunk anno a fiúnév választás nagyon egyszerű volt: elkezdtem sorolni a neveket, ami tetszik: Benjamin, Bendegúz, Bertalan, Benedek, Boldizsár! Apa: Lehet Bertalan, a nagyapám is az volt! Oké megegyeztünk Bertalan! :)
A lány már kicsit válogatósabb volt, de Apa megbékélt a Blankával, és ha lenne második, vinnénk tovább! Szóval végül is elég egyszerűen eldőlt!

Megvolt az első ovis szülői, pöttyös labda lesz a jelünk (bírom ezt a királyi többest) Amivel kell barátkozni, mert a szekrénye a vonat mellett van, és persze neki az kéne. Ezért tegnap kapott egy klasszik óriási pöttyös labdát, barátkozzon vele. Néha bemegyünk az oviba, már ismerkedünk az óvónénikkel. Jó, mert már névről emlegeti őket, pedig személyesen még csak az egyiket ismeri. Pillanatok alatt birtokba vette a terepet, alig tudtam kiimádni, és akkor még át kellett jutni az udvaron. Így remélem nem lesz gond a váltással!

Berci is kóstolgat rendesen, nem is hisztinek mondanám, inkább rosszalkodik, próbálgatja meddig mehet el. Nálunk most már működik a sarokba állítás. (Korábban csak nevetett rajta, játéknak vette) Szólok egyszer-kétszer, a következő menjél a sarokba gondolkodni, reakció: jó leszek anya, jó leszek...és tényleg abbahagyja. Volt egy időszak, amikor rögtön szeretlek anya volt, ilyenkor odamentem megöleltem, megbeszéltük. Neki soha nem mondom azt, hogy ő rossz gyerek.
Ez klassz, hogy így működik, de néha (sokszor) félek, hogy túlságosan komolyan nevelem.

limo73
 
 


Limo, nálunk is világháború volt, mert Kristófnak nem tetszett a szilva jel, majdnem visszaadta az óvónéniknek a kézzel készített szilva jeles ajándékot. Hogy neki körte kell... De megbékélt vele, taktikáztunk mi is kicsit, hajrá, jól csináljátok!

Sarokba állítás nálunk nincs, meg más hely sincs. Nem is tudom, mi a fegyelem ereje nálunk... :shock: Talán csak a szavak, meg a szavak, meg a szavak, időnként rojtosra beszélve, kiabálva... Mondjuk, van, aki szerint túl türelmes vagyok :lol:

bekri
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, végre megvan az ovi! Felvették őket!!!!
Nagy győzelem, mi? Aminek viszont nem örülök: 30 an lesznek a csoportban! :shock: Ráadásul tök kicsik a szobák! :? Sztem akkor járunk a legjobban mindannyian, ha a lehető legkevesebbet vannak bent, csak hát ez csak addig megy, amíg nem megyek vissza! :-(

Ircsi! Persze, h a pasi a leghisztisebb :-D :wink: !

Bekri! tényleg mások a fiúk, mint a lányok, de mint tudjuk nemükön belül is különbözők , de viccen kívül, sztem tényleg máshogy viszonyulok a fiúkhoz, mint a lányokhoz!

Sajnos a nevelésben a szép szavak időnként kevésnek bizonyulnak, aztán jönnek a hangosabb és kevésbé szépek...és raktam már ki a szűrüket a kertbe, mármint a nagyobbaknak....

Évi, Limo! mindig aggódunk, h jól csináljuk a dolgokat, de azért tökéletesen ne akarjuk csinálni, úgysem megy sztem! Elég jól talán! :-)
Na, belőlem is elég :-)
claire
 
 


Bekri
Hogy milyen két lány mellett egy fiú? :roll: :roll: :roll: :oops: :wink:
Szerintem, Ollie sokkal akaratosabb, hisztisebb, mint a két lány együtt...sokkal többet is igényel belőlem :wink:
Igazából, nem bánok vele másképpen...mindig helyzetfüggő a gyerekekkel való foglalkozás :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Blogba töltöttem fel egy kis videot... kicsit jellemzi a helyzetet :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi!....a kis méregzsák :) , de Lia nyugalommal tűri.

Claire!....Nekem elég az "ELÉG" is. Azt hiszem elég jó anyukája vagyok, egy elég jó gyereknek! :)

Hát igen szép szavak!!!.....Minden apróságon nem akadok fenn, rám is mondják, hogy birka türelmem van, de van amin hamarabb kiakadok. Pl. bölcsis hozományok: hagyjál békén, megverlek és tenni is próbálja, vagy ha köpködni akar....na itt kezdem a szépen megmagyarázommal, ami nem működik, lévén ez általában már felfokozott érzelmi állapotában zajlik, és itt jön a sarok....érdekes módon, fél perc alatt helyreáll a rend, megnyugszik.
Van a bölcsiben egy kis társa, aki az igazán nehezen kezelhető kategóriába tartozik, a bölcsis nénik sem tudnak mit kezdeni vele, sokszor nekik megy. Nem egy követendő példa, de persze tanulnak tőle.

Ez biztos az oviban is kihívás lesz, 30 gyerek, különböző korúak, jönnek az új rosszaságok, új mániák....ajjajjjjj :) :) :) Ennek ellenére nagyon pozitívan állok az ovihoz, és biztos minden jó is lesz!
Ebből az is kiderült, hogy nálunk is 30 fős a csoport, a szoba elég nagy, vagy legalább is nagynak tűnik. Az egyik fala tiszta ablak, közvetlen kapcsolat az udvarral, így világos, nyitott. A mosdó rész az egy kicsit zegzugos, meg az egész ovi alaprajza, nem egy egyszerű, de 3 év múlva már biztos profi leszek!

limo73
 
 


Gratula az ovihoz, Claire! Csak sikerült!

A 30 fős csoport ismerős, de mindig akadnak hiányzók. Mondjuk, még így is sok... Nálunk is ez van, sajnos.

Izgi, hogy a fiú a hisztisebb, akaratosabb :-) Ircsi. Talán a gének :wink:

Annyira tanácstalan vagyok, itthon kitört a "név-háború". Szűk családon belül is van két esélyes, és apa és fiú nem tudnak megegyezni. Egyébként meg ez alkalommal megkaptuk, hogy zsidó nevet akarunk választani??? :shock: :shock: :shock: Nem tudom, mi jöhet még. Teljesen hülye, aki nem normális :lol: Már bocsánat :oops:

Mondtam Tominak, hogy majd mikor megszületik, küldjünk sms-t mindenkinek, hogy megszületett X.Y.Z ennyi cm és ennyi kg. Akkor aztán senki nem fog lamentálni a neveken. Unom, hogy harmadjára is ugyanott tartunk, hogy egyesek bele akarnak szólni.

Én komolyan nem értem az embereket, vannak, akik azt hiszik, nekik kötelességük mindent kritizálni, mindenbe beleszólni. Kész csoda, hogy el tudják viselni saját magukat, a saját hibáikat és azokba nem bolondulnak bele. Le a kalappal azok előtt, akik tartósan elviselik őket! 8)

bekri
 
 


Claire, ti a szobatisztasággal hogy álltok?
Mindenkinek rendben, csak nálunk várat még magára?

bekri
 
 


halihó
a francba hogy állandóan kirak ez az oldal és akkor napokig nem tudok visszalépni :O csak én?

Jó sokat írtatok :) nélkülem is,hogyhogy? :)

Mi is a szobatisztaság rögös talaj (melletti kis út kezdő szakaszára) léptünk..ezen a héten egész jól haladunk..ma a 4.nap már zokszó nélkül ül bilire és pisil,ma még nadrágcsere se volt.
Ovira muszáj...de gáz.

Bekri,igen,vannak ilyen emberek :((( energiavámpírok.

Limo több mint elég jó.Limo nagyon ügyes,következetes,profi!!
Tanúsíthatom. Szigorú,de Berci ahogy imádja az elmond mindent.
Meg hát Limo ki más lenne szigorú nálatok? :lol:

Claire jaj :( itt 26 azt hiszem a csopilétszám,a szoba hát az a szocializmusból ittragadt ovi szoba méret (itt az összes ovi kinézete,alaprajza stb ugyanaz,össze is lehetne őket keverni :) )
Ovonénit választottam, szép arcú,kedves, lány halk hangú, iszonyú kedveset...azt hiszem,Tominak ez fog kelleni.

Kitört a nyár !
(nem nagyon örülök)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Szobatisztaság: haladunk, de azért ha kocsival megyünk adok rájuk pelust, meg alváshoz is, de általában szárazan ébrednek. Most már mindkét dolog megy bilibe vagy WC-be :D , általában :wink: .
Remélem őszre minden OK lesz, a nagyobbak később mentek oviba, így ez sosem volt gond!

Ma volt szülői az oviban, szerváltunk két használható jelet a kicsiknek, vitorlás és harang (csengettyű). De én nem akarom még "éjjel-nappal" bent tartani őket!

Csoportszoba: 30 gyerekhez 60 nm kéne! sztem kb 3x ekkorának kéne lennie :roll:

Claire
claire
 
 


Ennyit a szavakról, tegnap kapott egyet a fenekére :-( Miért kell mindenen hisztizni??

Csoportszoba: nálunk egész nagy, szerencsére.

Szobatisztaság: nálunk mindenre van magyarázat, csak kapkodom a fejem. Hogy lett ilyen ez a gyerek (is)? :-)

Nyár: azért kicsit örülök, hogy hogy szoknyát húzhatok a görögdinnyémre :-D

bekri
 
 


Éljen a dinnyeszezon :-D !

Claire
claire
 
 


Hú, azért most már kicsit durva a helyzet, és nincs redőnyünk :(
De a gyerekeket nem nagyon zavarja a meleg :shock: :shock:

Voltam terheléses vizsgálaton, az az eredmény jó lett, a koleszterin-szintem meg kicsit magasabb a megadott tartománynál. Majd holnap megmondja a doktornő, hogy ez belefér-e. :roll:

bekri
 
 


Ma nem voltunk itthon, mire 6 után hazajöttünk, és elkezdtem kinyitni ajtót-ablakot: 31,7 fok volt a lakásban....

koleszterin: sztem ilyenkor nem lehet az gond, a nemi hormonok is tehetik.

C
claire
 
 


Igen, azzal nincs gond. A vasam esett vissza durván, 27-ről 10-re. :-O
Mikor tudnak elaludni a gyerekek nálatok, Claire, ebben a melegben a tetőtérben?

bekri
 
 


Nálunk lett klíma,hát komolyan fantasztikus!!! 6 átszenvedett nyár után, a délelőtt 10-től este napnyugtáig idetűző nap miatt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


10es vas, nálam az kb álom terhesség nélkül is :-D. Legutóbb az ikreknél lement 2re, doki mondta, h duplázzuk meg a szedett vasat, mondtam, h már megtettük, úgy ennyi :-D. Ezek után azt mondta, akkor mostmár ki kell húzni, majd szülés után helyre áll. Ahhoz képest egész jól elvoltam, egyesek szerint csoda, h az ágyból ki tudtam kelni :-D.

tetőtér: egyelőre elég jól át lehet szellőztetni , később fekszenek, de amúgy is kitört a szünet :-D. Amíg jár éjjel a levegő, addig tűrhető. nap közben mindig nyitva van az az oldal, amit nem süt a nap, a kertben fel van állítva egy medence, nem vagyunk beszorulva a lakásba, szerencsére.
claire
 
 


Nekem nem ilyen stramm a szervezetem:-D Nekem szülés után vénásan kellett pótolni a vasat, mert nem tudtam fölkelni... :-)

bekri
 
 


Nekem nem ilyen stramm a szervezetem:-D Nekem szülés után vénásan kellett pótolni a vasat, mert nem tudtam fölkelni... :-)

bekri
 
 


Na, hát legutóbb a császár után iszonyú fejfájásom volt, és nem csak annyi ideig, amennyi indokolt lett volna az érzéstelenítés miatt, szóval abban lehet, h a vashiány is benne volt.....
(bizots azért bírtam jobban terhesen, mert alapból is alacsony szegény szervezetem nem is tudja, h lehetne normális is :-D )

Mi meg egy hét szabin voltunk a párommal, ez 10 éve nem fordult elő! Megünnepeltük a 20. (kimondani is sok ) házassági évfordulónkat, a gyerkők meg 4-2 arányba a nagyszülőknél voltak, és ami szuper, h mindenki elégedett volt a héttel!

Erre felé mi újság? Nagy a csend....
Claire
claire
 
 


Gratula, Claire! Szuper, nyaralni is voltatok?

Képzeljétek, Bálint hetek óta szobatiszta! Nemcsak nappal, alvás idején is! Egyik pillanatról a másikra hagyta el a pelenkát - úgy tűnik, nálunk ez a módi :-D

bekri
 
 


Munkába jövet Berci szülinapján gondolkodtam, ajándék, torta stb....meg azon hogy repül az idő, már 3 évesek....és itt esett le....hogy valaki korán nyitotta a sort. Egészen eddig imádkoztam, hogy azért még ne késsek el, de mégis sikerült....(azért a 8 napba még belefér)

Chloenak nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánok!
Kép

limo73
 
 


Ollé tényleg!!
2010,Július 2, kicsi Chloe megszületett!
Boldog 3.-dikat neki!

(mi se ma kezdtük itt :lol: :lol: :lol: :lol: )

Bekri, gratula hozzá, nálunk is ment 3 nap alatt gyakorlatilag. Alváshoz kap csak pelust.
Be kéne jussak végre az oviba beszélni az ovonénivel, de ez a felváltott napirend...most hamarosan Ádi megy aludni, akkor nem tudunk menni, tudnám vinni de a csoportszoba az emeleten van akkor most oda hogy vigyem fel magammal a babakocsit (mélykocsi..) huhh ez nem is lesz egyszerű minden nap...

Na ennyi voltam,üvöltés van

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!
Hú, micsoda izgi időszak volt az 3 éve....Jajj, de gyorsan elment :-(

Chloénak boldog szülinapot!

Bekri! grat a szobatisztasághoz! Szerencsére nálunk is működik, csak éjjelre kapnak pelust, az is sokszor száraz reggel. Ja, meg ha tudom, h hosszan autózunk, akkor adok rájuk biztonságiból.

Igen, nyaraltunk 10 év óta először gyerekek nélkül! Fura volt. Élveztük, de azért hiányoztak ám piszkosul!
Meg ti most még sztem nem érzitek, mert van, vagy lesz kisebb, de én el tudok busongani azon az érzésen, h már senki sincs annyira hozzám nőve, már a legkisebbek is el tudnak lenni nélkülem... hülye vagyok, mi? Más erre vár!

Évi! Nagyon ügyi mindkettő! A felváltva alváshoz no comment, biztatásul csak annyit, h elmúlik :-D!
Nem tudsz váltani vmi könnyebben hordható kocsira? Csak mert gondolom eleinte nem fog ott aludni Tomi, tehát ez napi műsor lesz. Pedig ha össze tudja úgy hozni az ember, h a kicsi alszik a kocsiban, addig begyűjti a nagyot és hazasétálnak, az a nagynak is tök jó. Igaz, utána kéne a nagyot elaltatni, stb...
Emlékszem én erre. (Nálunk az ovi ugyan földszintes, de az első ikres kocsival elég nehéz volt bejutni a kapun :-D.)

Claire
claire
 
 


Chloe, boldog szülinapot - tényleg elkéstünk :oops:

Évi, az jutott eszembe, hogy nálunk az oviban kitalálták, hogy egy utazóágyat betettek a csoportszoba folyosójára és a kistesót be lehetett rakni, amíg az ovis öltözködött. Meg tuti lesz pár anyuka, aki szívesen megfogja Ádámot, amíg ti elkészültök Tomival. Persze, értem, ha alszik Ádám, nem akarod macerálni.

Nálunk is izgi lesz szeptembertõl... Kristóf a menta csoportba megy a földszinten, Bálint a margarétába az emeleten, a legifjabb tapsifülest meg hurcolom ide-oda... Azt hiszem, olvadni fognak rólam a kilók... :oops: :oops:

Felváltva alvás: kb. egy éves korában Bálint is átállt a napi egy alvásra, lehet, hogy nálatok se tart sokáig a mostani állapot. (???)

Claire, hát én értem, mire gondolsz, pedig én most még fogok babázni... De ha ránézek a 3 és 5 évesemre, hogy milyen nagyok már és milyen önállóak idõnként... Hihetetlen... :roll:
bekri
 
 


Van olyan régi táblázatunk, hogy ki mikor született?
A gyerekekre gondolok :oops: :)
bekri
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: