Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok csajok!! Ide lehet akkor irni a finomabbnál finomabb recepteket! Leves, főétel, desszert, mindegy, csak gyűljön..... :lol:

d.dodó
 
 


Gorgonzolas - tejszines - csaszarszalonnas penne / fusilli

Barbuss: ugy csinalod, hogy aprora vagott fott csaszarszalonnat lepiritasz a zsirjara pici oliva olajon, hozzateszel amikor mar majdnem lepirult egy kis zuzott fokhagymat. Soval borssal izesited. Teszel hozza gorgonzolat elmorzsolva, ugy szemre, en szeretem, ha boseges. Amikor a gorgonzola megolvadt es osszesult a csaszarszalonnaval egy pohar tejszinnel nyakon ontod, besurusodesig forralod. A vegen pedig aprora vagott snidlinget tegyel a szoszhoz. Egy tipp: mar nem hasznalok fozotejszint, hanem csak habtejszint a szoszokhoz. De nagyon nezzetek meg nehogy cukrozott legyen. Ha sima habtejszinnel csinalod sokkal kremesebb marad az allaga, nem all ugy ossze. Barbuss: altalaban a rovid teszta jo vele, a penne, vagya csavart fusilli. A tesztat foghegykemenyre fozod, a meg meleg szoszra dobod, es meg egy fel percig kozepes tuzon osszeforgatod oket. A vegen parmezannal szorod meg. NAgyon nagyon egyszeru etel.

Legkozelebb fotot is teszek hozza, most pillanatnyilag nincs, de ha legkozelebb fozom mindenkepp csatolok egyet.
pocaklako
 
 


Tiramisu golyó (én is most fogom először csinálni)

0,5 kg darált háztartási keksz, 0,5 kg mascarpone, 1dl kávé, rumaroma vagy rum izlés szerint, 3-5 evőkanál cukor (izlés szerint), 2 csomag vaniliás cukor.
Az egészet összekeverjük, golyókat formálunk, keserű kakaóporba hempergetjük. Majd hűtőbe tesszük.
Jó étvágyat!

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára d.dodó 2010.02.18 16:24-kor.

d.dodó
 
 

 
 

Dodo, azt a masik csokis csudat is masold mar be legyszi, meg a turorudit. A rudi az tuti a 67. oldalon van
pocaklako
 
 


Bemasolok Nektek ide meg egyet, ez is az en receptem, anno szerkesztettem az abbcenter oldalat, oda lettek felteve

Spenótos - sonkás - mozzarellás meleg vendégváró


Hozzávalók: 1 csomag leveles tészta
15 dkg sima vagy füstölt gépsonka
2 golyó mozzarella vagy 15 dkg pizza mozzarella
15 dkg főtt spenót levél
1 egész tojás

Elkészítési idő: 1 óra

A spenótót tisztítsuk meg és 5 percig forraljuk sós vízben. Ezután szűrjük le és hagyjuk kihűlni. Közben készítsük elő a leveles tésztát: gyúródeszkán nyújtsuk ki, kb. fél cm vastagra. Majd vágjunk ki belőle két db egyforma téglalapot, ugyanolyan méretűt, mint a tepsink nagysága. Ezek lesznek a sós torta alsó és felső lapjai.

Ezután sütőpapírral béleljük ki tepsinket. Ez azért szükséges, hogy sütés közben a tészta ne ragadjon le, és könnyen kiborítható legyen. A bélelés után tegyük a tepsibe a leveles tészta egyik lapját, ez lesz az alap.
Erre helyezzük az kihűlt és levétől jól kinyomkodott spenótot. A spenótra tesszük rétegesen a gépsonkát, majd erre a mozzarellát. Ha golyó alakú mozzarellával dolgozunk, szeleteljük vékony szeletekre, és tegyük a sonkára, úgy, hogy mindenhol egyenletesen beborítsa. Ha készen kapható pizza mozzarellát használunk az egész lapot csak egyben terítsük a sonkarétegre.

Befejezésül a megmaradt másik leveles tésztával beborítjuk, az a széleken kicsit megnyomkodjuk, hogy jobban igazodjon a tepsi formájához.
A tetejét, hogy sütéskor szép fényt kapjon egy egész felvert tojással kenjül le. Mielőtt a sütőbe helyeznénk tetejét villával megszurkáljuk.
Előmelegített sütőben alacsony hőfokon 35 pecig sütjük. Ha elkészült 15 percig hagyjuk állni, majd melegen óvatosan szeleteljük.

Ideális és nagyon egyszerű vendégváró Kép
pocaklako
 
 


pocak: ez nagyon jól néz ki!!!!!!!!

dodó: teszel majd Te is képet? hadd csorogjon a nyálam :lol:

Kép
zsani78
 
 


Majd lesz kép.....meg turó rudi reci is.
De a másik "csokis rud" nem tudom mi. nem emlékszem.

d.dodó
 
 


Sajtos brokkolikrámleves

Én fagyasztott brokkoli rózsákból szoktam csinálni... de lehet frissből is. Berakom egy lábasba, majd rakok hozzá 2 db közép méretű hámozott krumplit (ez szaporításnak).
Egy leveskockát szoktam belerakni. Felöntöm vízzel...de nem kell hogy ellepje (nehogy túl híg legyen). Ezt igy egybefőzöm. Még mehet bele bors.
Majd ha minden teljesen puha, akkor összeturmixolom. Pici tejet is teszek bele turmixoláskor (ezzel higítom vissza). majd felkockázok sajtot, és beleteszem, és visszarakom még a tűzre összeforralni (kevergetni kell, mert ilyenkor már hamar odaég). Mig felforralódik, az alatt az idő alatt a sajt is beleolvad valamennyire (de megmarad kis kockáknak).

És már fogyasztható is.... fogyasztáskor lehet még belerakni pirított kenyérkockát is. Vagy simán vajas pirítóssal enni!

d.dodó
 
 


Dobos torta

Tészta: Simán sütök két 6 tojásos kör alakú piskótát.... mind a kettőt 3 lapra vágom szét. Egyik piskótát ugy, hogy legyen egy vastagabb (ez lesz az egész torta alja) és egy nagyon vékony (erre jön majd a cukormáz - a teteje).

Krém: 25 dkg margarin, 3 dkg kakópor (én sima édessel csinálom) 3 dl tej, 25 dkg cukor, 4 dkg vanilia puding.
Először is a tejet, cukrot és a pudingot sűrű masszává főzöm (ne forrjon) lassu tűzön kevergetés mellett. Majd egy tepsire terítve hagyom kicsit meghülni. Egy tálban összekeverem a margarint és a kakaót, majd hozzáadom a kihült pudingot. (kicsit turmiygéppel is össze szoktam dolgozni, mert különben elég darabos a puding.
Majd megkenem a lapokat....szépen elosztva a krémet (oldalára is hagyva) de a legfelső vékony félretett piskótára nem rakok.....sőt, még rá sem teszem a többi tetejére azt az egy lapot (arra előbb a máz jön).

Máz: 10dkg cukor. Ezt egyszerűen lassu tűzön keverés mellett felolvasztom... ha már aranybarna, akkor le is emelem a tűzről, és a vélony piskótalapra öntöm ( gyorsan kell dolgozni vele) és vizes széles kézzel elsimítom... amjd mig még teljesen meg nem köt gyorsan egy ollóval (könnyebb mint késsel) 8 részre vágom (tényleg gyorsan kell dolgozni, mert ha megköt, akkor törik). majd ráhelyezem a tortára.

Egy nappal a fogyasztás előtt érdemes megcsinálni, mert idő kell hogy összeérjen.

Mellékelek egy képet is (saját készítés) Itt még hűtés előtt van... 8és egy-két tető nekem is megtört sajna....na de majd legközelebb már profibban megy. Ja, az oldalát még beszórtam darált dióval (ez elhanyagolható).

Kép

d.dodó
 
 


"Intelligens" krémes vagy Madártej kocka

Hozzávalók: 8 tojás, 25 dkg porcukor, 3 csomag vaniliás cukor, 25 dkg margarin, 9 púpos evőkanál liszt, 1 liter tej.

Elkészítés: A tojások sárgáját habosra keverjük a porcukorral, majd hozzáadjuk a vaniliás cukrot, a megolvasztott margarint, a lisztet, a tejet, majd a felvert tojásfehérjét.

- Ne lepődjünk meg, hogy szinte egy leves hígságú masszát kapunk.
- Magas falú tepsiben süssük.
- A tepsit kivajazzuk, kilisztezzük (az oldalát csak vajazzuk).
- 160 fokon egy órát sütjük. A végére egy aranybarna tetőt kell kapjunk....kést nem kell beleszúrni, mert a középső réteg ugyis krém.
- Meg kell várni míg teljesen kihűl.
- Én hűlés után még egy fél literes tejszínt felvertem, bele kicsi zselatin, és rákentem.

Íme a végeredmény:

Kép

d.dodó
 
 


Hagymaszósz

2 nagy fej hagymát (vagy 3 kisebb) nagy darabokba kell vágni... felőnteni vízzel hogy épphogy ellepje, só, bors, és kb 3 teáskanál cukor (izléstől függ hogy több vagy kevesebb). Ezt jól össze kell fözni! Majd mikor a hagyma teljesen puha, akkor csinálni egy sima tejes habarást (csak liszt és tej).....azzal behabarni. Nem olyan nagy gond ha csomós lesz, ugyanis ha rotyog, le kell venni a tűzról, és botmixerrel összeturmixolni...... majd hülni hagyni, és ha már visszahült, akkor kb 2-3 teáskanál ecetet kell belekeverni (ez is izlés hogy ki mennyit tesz). És tényleg vigyázni kell, hogy ne legyen már meleg, különben (mivel tej van benne) az ecet összetúrósítja....
Sós pirított burgonyával a legfinomabb szerintem
!
Jó étvágyat!

d.dodó
 
 


Chillis bab (ahogy én készítem)

egy fej vöröshagyma
olaj
kb fél kilo darálthús (sertésből szoktam)

bors
erőspaprika (én a szárított piri-piri-t szoktam használni - az ilyen nagyon apró és nagyon erős)
és konzerv fehérbab olyan, ami már alapból paradicsomszószban van
(2 kis konzerv - kb 200g-os a konzerv)

Vöröshagymár apró kockára vágom, olajon megdinsztelem... rárakom a darálthúst, sót, borst, és kettőt szoktam ebből a piri-piri paprikából mozsárban összetörni (de izlés szerint lehet többet is).
Majd egy deci vizet öntök rá, fedő alatt picit párolom a husit. Majd ráöntöm a két paradicsomos babkonzervet (elég gyér a paradicsomozása, ugyhogy szoktam még egy kis extra íznek pici ketchupot belenyomni). Fedő alatt még egy kicsit összefőzöm, hogy összeérjenek az ízek (mert amugy a bab már puha - mivel konzerv).
És már lehet is tálalni friss kenyérrel!

d.dodó
 
 


Hortobágyi húsos palacsinta (ahogy én csinálom):

Arányokat nem nagyon tudok... nem szoktam dekára kimérni!
Kockára vágott sertés karajt (vagy valami egyéb szép színhúst - sertés) felrakok olajon és hagymán.... rá piros paprika, majd víz. Só, bors. Egy pörköltet csinálok végülis... (amolyan 2 személyes adagot - mármint én csak annyit szoktam ).
Bele leget egy paprikát és egy paradicsomot is főzni (frisset).
Mikor kész, akkor minden sürejét kiszedem (hús, paprika, paradicsom...) Ezeket húsdarálón ledarálom, és egy külön lábasba rakom (a szaftot is megtartom természetesen- abból lesz az önetet a palacsintákra).
A ledarált húshoz visszamerek 2-3 evőkanállal a szaftból, extra sózom, borsozom, és 2-3 evőkanál tejfölt rakok abba is.
Ez lesz a palacsinták tölteléke!

Majd a szósz részt visszaforralom, és egy tejfölös lisztes habarást teszek bele (ne legyen nagyon lisztes - inkább több tejföl legyen benne).

Sütök sima palacsintákat (cukor nélkül). Ezekbe beletöltöm a husos masszát. Két oldalát picit behajtom a palacsintáknak, és ugy göngyölöm fel.
És tálaláskor a forró szószt ráöntöm!

d.dodó
 
 


Hókifli

25 deka liszt
7 deka porcukor
1 vaniliás cukor
1 tojás
20 deka margarin
10 deka darált dió

(Én már rendszerint 4-5 adagot csinálok ebből karácsony előtt. Praktikus,mert 1-2 héttel előbb is el lehet készíteni, és fedeles dobozban eláll sokáig)

Összetevőket összedolgozni, majd fél órára hűtőbe rakni a tésztát. Utána kis kifliket formálni belőle - én csipkedtem darabokat, és a tenyerem között sodortam (én a nagyon aprókat szeretem), majd kb 15 percre lapos tepsiben zsirpapirra rakom, és sütőbe teszem kb 160 fokon. Miután átsült, még forrón átszitált vaniliás cukorral összekevert porcukorba forgatjuk!

És akkor egy kép! Én dupla adagot készítettem most, abból három ilyen pupos tányérnyi lett!

Kép

d.dodó
 
 


Sonkás hagymás kenyér!
400g fehérliszt, 100g korpás liszt, kb 1 evőkanál só, 1 csomag porélesztő (itt az 12g-os), kb egy "kupica" (mondjuk pálinkás) folyékony vaj...de amugy csak érzésre öntöttem bele... egy kicsi fej hagymár olajon megpirítottam apróra kockázva, és a sonkát is. Majd langyos vízzel kb 3,5 -4 dl összedagasztottam. (ne legyen ragacsos a tészta!!!!)gombóccá formáltam, és 30 percet kelesztettem. Majd ujra átgyúrtam, megformáltam, és vágtam a tetejébe 3 csíkot, és kelesztettem még 20-30 percet (men szabad hogy túlkeljen, mert nagyon lapos lesz). a sütőbe alulra tettem egy jénai tálban vizat, majd zsírpapírral lefedett sütőlapo beraktam sülni a kenyeret (eleve azon kelt) 230 fokra. Ja, mielőtt betettem, lekentem a tetejét víz és tej keverékével. 15 perc elteltével kiveszem a vizesedényt a sütőből, ekkor ujra megkenem a tetejét vizes tejjel. Majd pirosra sütöm. Aztán a LÉNYEG: Ha kész, leveszem a tepsiről, és simán a sütő rácsára teszem, lekapcsolom a sütöt, lekenem még egyszer utoljára vizes tejjel a kész kenyeret, és félig nyitott (becsípek egy fakanalat) sütőnél hagyom kihűlni.

Kép

Kép

d.dodó
 
 


dodó: nagyon ügyes vagy! csorog a nyálam! holnapra már vettem husit, megvan a menü, de sztem hétvégén megcsinálom a hagymakrémet! nagyon jól hangzik!

Kép
zsani78
 
 


dodo: a hókiflinél a diót is összegyúrom a tésztával?

Gabi
Kép Kép

2D 03.09
sakura1974
 
 


Sakura!
Persze, lényegében az az alapja. Ez nincs töltve, de volt már olyan, hogy valami keményebb lekvárral töltöttem is.

d.dodó
 
 


Dodo, ez a kenyer....nagyon jol nez ki :lol: :lol:
pocaklako
 
 


Kekszgolyó
Hozzávalók:
-25dkg darált háztartási keksz
-15 dkg porcukor
-10 dkg margarin
-2 ek. kakaó
-kb. 1dl tej
-kókuszreszelék

A hozzávalókat összegyúrjuk, annyi tejet adunk hozzá, amennyit felvesz. 30 percig hűtőben pihentetjük, utána nedves kézzel dió nagyságú gombócokat formálunk belőle. Majd kókuszreszelékbe forgatjuk.

Ízlés szerint a közepébe meggyet, mandulát...stb nyomunk.

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Sajtos rúd:

Hozzávalók:
-50 dkg liszt
-25 dkg margarin
-1 tojás (+ megkenni)
-só
-2 dkg élesztő (belemorzsolva)
-tejföl
-reszelt sajt a tetejére (ízlés szerint)

Hozzávalókat összedolgozzuk, fél cm vastagságúra kinyújtjuk, felvágjuk. Tojással megkenjük, reszelt sajttal megszórjuk. Előmelegített sütőben, közepes lángon aranybarnára sütjük!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hmeme 2010.02.19 18:30-kor.

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


meme!
És ez a sajtgolyó csak igy?? Mármint ugy értem van benn nyers tojás, élesztő, stb, és nem kell sütni, hanem végülis egy nyers kelttésztát eszel?? :shock:

d.dodó
 
 


Dodó: Bocsi, kell sütni! Csak azt elfelejtettem odaírni:( De javítottam!!:) A kekszgolyót nem kell. csak a sajtos rudat.

Meme

Kép
hmeme
Németország
 
 


Eperkrémleves

Fél kilo fagyasztott epret rakok egy lábasba (4 adag lesz). Öntök bele hidegvizet, de nem kell hogy ellepje, ugy 3-4 dl víz lehet. Ezt felrakom főzni, hogy az eper összeroggyon. Majd ízlés szerint teszek bele kristálycukrot, és vaniliás cukrot. Majd leturmixolom, és 2dl habtejszínt öntök bele....ezzel is összeforralom. Mi melegen ettük, nagyon finom volt.
Innentől már csak a képzelet szabhat határokat. Én ma tejszínhabbal tálalom (majd készítek képet). Nyáron finom és jóleső lehet hidegen is, egy gombóc vanilia fagyival is. Vagy lehet bele firss eperből kockázni a tányérokba. Valaki esküszik arra, hogy ugy is finom, ha egy deci fehérbor is bele van főzve. Én még nem próbáltam.

d.dodó
 
 


dodo: mennyi nálad az ízlés szerint??? mert most legyártanám, csak nem nagyon érzem az ízeket (nátha), tehát jó lenne valami kiindulás, pl: 6 evőkanál cukor, vagy valami hasonló :D :D :D :D

Mercy



"Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog"
mercedes79
Győr
 
 


Narancs torta:

Hozzavalok:
6-7 hamozott narancs, izles szerint porcukor, 1 dl narancsle, 3 evokanal rum, 30-40 dkg babapiskota, 4 tojassargaja, 10 evokanal cukor (en porcukrot hasznaltam), (6+4!!!), 1 csapott evokanal liszt, 2,5 l tej, 2,5 evokanal zselatin, reszelt narancshej, 5 dl jol behutott tejszin.

A narancsokat meghamozom, egyenletes picit vekonyabb, mint 1 cm-es szeletekre vagom es meghintem porcukorral, hogy levet engedjen, kozben egy masik talban elokeszitem a babapiskotat ugy, hogy aprora tordelem. Kikeverem a kremet: a 4 tojassargajat habosra keverem a 6 evokanal cukorral, a csapott evokanal liszttel es a 2,5 dl tejjel. Ezutan lassu tuzon surure fozom allando kevergetes mellett. Ha eleg suru leveszem a tuzrol es folyamatos kevergetes mellett kihutom, kozben egy harancs hejat belereszelem, hozzaadva az 1dl narancslet (lehet frissen facsart vagy 100% -os bolti) + azt a levet is amit a narancs szeletek engedtek is a kremhez adom. Hozzateszem a 3 evokanal rumot. Kozben felfozom a zselatint pici vizzel es cukorral, ezt szinten a kihult kremhez adom. Legvegul az 5 dl tejszint felverem kemeny habba a maradek 4 evokanal cukorral. (ha gepivel veritek a legkisebb fokozaton verjetek, kulonben megfolyosodhat, es a lenyeg, hogy jo hideg legyen a tejszin, ha kesz ezt is a kremhez keverjuk ovatosan, hogy a leheto legkevesbe torjon ossze a tejszinhab. Ezzel a kremunk elkeszult.
Veszek egy lehetoleg atlatszo uvegtalat, eloblitem, hogy vizes legyen egy kicsit belul, hogy a narancs szeletek amivel ki fogjuk belelni jobban tapadjanak. Ezutan kibeleljuk a talat a narancs szeletekkel. A tolteleket a kremmel kezdjuk, a tal aljara teszek egy reteg kremet, ez azert is fontos, mert a narancs szeletek kozotti hezagokat majd a krem fogja kitolteni. Ezutan egy jo adag aprora tort piskota, kozben meg lehet egy kis narancslevel + rummal locsolni izles szerint. Ujabb reteg krem, jo vastagon, mert a piskotanak fel kell szivnia a nedvesseget, nem jo ha a kozepe ropog. Ujabb reteg piskota es a vegen kremmel fejezzuk be. A legtetejere narancskarikak kerulnek. Ezt igy, alufoliaval lefedve hutobe tesszuk, es egy napig pihentetjuk, hogy a piskota jol felszivja a nedvesseget es az izek osszeerjenek. Mindenkeppen amikor belelitek ki a talat a kremmel es a piskotaval nyomogassatok meg egy kicsit, legyen jo tele, kulonben kiboritaskor beszakadhat a teteje.
Masnap talalas elott 10 perccel kiforditjuk a talbol (ki fog cuppanni belole), nagyon mutatos es egy friss desszert, de ha felvagjatok mar nem lesz annyira szep, mivel eleg puha es nem lehet szepen szeletelni. Nalunk a csaladban mindig sikert arat, es kulonben magyar recept.
pocaklako
 
 


meme: köszi a sajtos rudat! felezve csináltam (kettőnknek elég) degeszre ettem magam :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
már megint tiszta sav voltam, erre kifejezetten jól esett most! csak azt nem írtad, h mennyi tejföl kell bele, találomra tettem... (gondolom Te is 2-3 tepsivel felváltva csinálod, különben estig sem végzel)

Kép
zsani78
 
 


Merci!
Most láttam, hogy írtál....máskor a másikon nyugodtan ijr annyit, hogy héééé, írtam neked a receptesbe! :lol:
Én kb 10 teáskanálnyit tettem bele.

d.dodó
 
 


Békebeli vajas kifli

3 dl tej
1 ek. só
csipet aszkorbinsav lehet helyette 1 evőkanál ecet is (a savasítás a lényeg)
1 ek. cukor
60 dkg BL 80 liszt
10 dkg vaj
2,5 dkg élesztő
2 ek. burgonyapehely ( elhagyható)

A langyos, cukros tejben felfuttatjuk az élesztőt. Majd minden összetevőt összedolgozunk. Szép hólyagos tésztát dagasztunk belőle.
Kelesztőtálban duplájára kelesztettem, majd lisztezett felületen 8 egyforma darabba vágtam. Nagyobb kifliket szerettem volna, de lehet 10 vagy akár 12 részre is osztani. (én a 8-ra esküszöm, akkor lesz olyan méretű mint a bolti) Egyenként szinte kocka alakra nyújtottam őket, majd feltekertem. (Nagyon lényeges, hogy nagyon vékonyra kell nyujtani...szinte mint a rétestészta. Az egyik sarkától kezdve kell feltekerni - tehát átlóban) Lisztezett felületen hagytam őket kelni, 10-15 perc-ig (nem tovább, nehogy tulkeljen). Egy nagyobb lábosban vizet forraltam, majd a megkelt kifliket egyesével előfőztem. Oldalanként fél-fél percig. Óvatosan nyúltam alá egy szűrőlapáttal és sütőpapírral bélelt tepsire helyeztem őket. Érdemes azonnal a helyükre tenni, mert nem lehet késöbb mozgatni őket. (egy nagy lapos gáztepsire csak 4-et teszek egyszerre) 200 fokra előmelegített sütőben sültek kb. 15 -20 percig. (de természetesen akkor a "tökéletes", ha aranybarna - és ezért is vontos, hogy vékonyra legyen nyujtva, hogy a közepe is jól átsüljön). Majd egy rácsra teszem, hogy átszellőzve kihűlhessen.

Kép

d.dodó
 
 


Mázas meggyes kalács

Tésztája:

45 dkg liszt
1 dl tej
60 g cukor
1 mk. só
2 tojás
5 dkg olvasztott vaj
1 tk. vanília
2 dkg élesztő

Felfutattam az élesztőt a langyos tejben, majd a többi hozzávalóval bedagasztottam a tésztát. Kelesztőtálban hagytam duplájára kelni, ez kb. 1 óra volt. Addig elkészítettem a meggyes tölteléket.

Meggyes töltelék

1 üveg meggybefőtt (nekem csak egy fél volt éppen, igy a meggyet pótoltam fagyasztott fekete - és vörös áfonyával, igy isz szuper lett, hisz ezek is savanykás piros gyümölcsök)
2 ek. cukor
1 csomag vanilia puding (lehet helyettesíteni 2 evőkanál kukoricaliszttel is)
A meggylevét felforraltam, majd a kis meggylével elkevert vanilia pudinggal besűrítettem. Cukorral ízesítettem. Végül beleforgattam a meggyszemeket (gyümölcsöket). Hagytam kihülni.

A megkelt tésztát kiborítottam, ellapogattam, majd egy 28 cm átmérőjű kivajazott formába nyomkodtam. Hagytam ismét duplájára kelni, majd egy kanál belisztezett nyelével belenyomkodtam 2 vájatot (egyet a közepéhez közelebb, és még egyet körben a széléhez közelebb). Kiraktam a meggyel a vájatokat. Lekentem a tésztát egy felvert tojással, majd 180 fokon sütöttem kb. 30-35 percig. Félidőben letakartam egy fóliával a tetejét.

Miután kisült, a maradék meggyel kitöltöttem a vájatokat (mert sütés közben lejjebb süllyed a töltelék), rácson hagytam kihülni.
10 dkg porcukrot annyi citromlével elkevertem, amitől kissé folyékony lett, majd a tészta tetejére csorgattam.
Ha marad még meggyes mártás, tálaláskor a szeletekhez lehet adni!

Kép

d.dodó
 
 


Ha nem bánjátok, teszek fel még a torta műveimből is képeket!!
Ott csak képeket, mert minden torta más ízesítés, és valamelyik "belülről" ronda, de a marcipán ápol és eltakar! :P

Kép

Kép

Kép

Kép

d.dodó
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

d.dodó
 
 


dodó: hűűű, ez nem semmi! nyithatnál egy cukrászatot, biztos remekül megélnétek belőle! nálam a birka vitte az aranyat :lol:

Kép
zsani78
 
 


zsani!
Majd ha lesz sok pénzünk saját vállalkozást nyitni, elgondolkodunk rajta. ;)
A birka jó meló volt....mármint a szőre....kicsi fagyasztós zacsi sarkát vágtam ki, abba töltöttem a felvert tejszínhabot zselatinnal, és abból nyomogattam ki kis csigákat.

d.dodó
 
 


Az a magyarzászlós SOMIT-os (svédországi magyar ifjusági találkozó) az nagyon sok embernek készült.... lényegében 4 db 8 tojásos piskótából (32 tojás) készült.

d.dodó
 
 


Boszniai tojásleves

Hozzávalók: husleves alaplé, 2db zöldpaprika, kicsi olaj, fokhagyma, személyenként egy-egy toast pirítós, személyenként egy-egy tükörtojás

Készítés:
Kell egy husleves alaplé....de elég ha vizet felforralunk benne egy húsleves kockával (nekem most az a leveskockás, fokhagymás lé van, amiben a borskérges szűz husija párolódott).
Ha ez kész, félretesszük, és egy másik lábasban kicsi olajon felteszünk "pirítani" 2 db zöldpaprikát, amit a félbevágás után csíkokra vágtam (nem túl vékonyra), ehhez teszek egy kis vágott fokhagymát. Ha kellően megpirult, akkor hozzáöntöm a husleves alaplét. Ezzel kész is. A lényeg a tálalásnál jön! Személyenként egy-egy toast kenyeret pirítok, a tányérba teszem, erre egy-egy tükörtojást teszek, és erre merem rá a forró paprikás levest.

d.dodó
 
 


Brownie

Hozzávalók:
4 egész tojás, 250g minimum 50%-os kakaótartalmú (én 75%-osból csináltam) étcsokoládé, 250g margarin, 250g kristálycukor, 200g barnacukor, 150g liszt, 1 evőkanál vanilia esszencia (de jó a vaniliás cukor is). Izlés szerint lehet beletenni 1 1/2 bögre aprított mogyorót vagy diót, de akár magozott meggyet is. (Én semmit nem tettem)

Készítés:
Gőz felett megolvasztjuk a margarint, majd az apróra tördelt csokit is hozzáöntjük. Mikor az is elolvadt, lehuzzuk a tűzről (én csak lekapcsoltam a villanytűzhelyet, de rajta hagytam, igy a cukor is jobban elkeveredett benne). Folyamatos keverés mellett belekeverjük a két féle cukrot, az enyhén felvert tojásokat (én csak kézi habverővel kevertem fel), a vaniliát, végül a lisztet. Majd a mogyorót, diót, meggyet ízlés szerint (kihagyható). Előmelegített sütőben sütőpapírral bélelt tepsiben szétterítve sütjük 170 fokon 30 percig. A késpróba itt cak olyannyira mérvadó, hogy ne folyós legyen a késen, ragadósnak viszont ragadós lesz, mert ennek puha lesz a belseje...de 30 perc sütés pont elég. Mikor kész, porcukrot szitálok rá, de csak hidegen kockázom fel.

d.dodó
 
 


Currys csirke

Hozzávalók:
csirkemell, olaj, hagyma, currypor, víz, só, bors, tejföl, ananász kockák ízlés szerint

Készítés:
hagymát kockára vágom, olajon megpirítom. MAjd hozzáadom a kockákra vágott csirkemellet, ezt is átpárolom, majd öntök rá kb 2dl vizet, és az ananászkockákat is hozzárakom (én a víz helyett az ananászkonzerv levéből szoktam ráönteni) Fedő alatt párolom. Só, bors, curry. Majd tejföllel besűrűsítem, ezzel is átforralom. Rízzsel tálalom!

d.dodó
 
 


Fehér kenyér

Hozzávalók:
* 3 dl víz
* 2 tk. só
* csipet aszkorbin
* 2 ek. burgonyapehely
* 2 ek. olaj
* 20 dkg öregtészta ¤
* 50 dkg BL 80 liszt
* 1 tk. cukor
* 1,5 dkg élesztő

¤ Öreg tészta:
* 3 dl langyos víz
* csipet só
* 50 dkg liszt
* 1 ek. olaj
* 1 tk. cukor
* 1 dkg élesztő

Gépben 20 percig dagasztatom, majd hagyom, hogy alaposan túlkeljen. Nyáron az üsttel együtt beteszem a hűtőbe 10-12 órára, ilyenkor hűvösebb időben maradhat a gépben egész éjszakára. Másnap bekapcsolom a gépet, de csak addig, míg gombóccá gyűri a tésztát. Tálba teszem, letakarva hűtőbe tárolom, akár 1 hétig, 10 napig is felhasználható. (én kézzel gyúrtam be - ez máshonnan szedett reci). Na, és ebből kell a kenyérbe 20 dkg-t tenni. Minimum másnapos legyen a tészta. Tehát ha kenyeret akarunk sütni, akkor kell hogy legyen a hűtőben készen öregtészta.

Kenyér készítése:
Ne lepődjetek meg, hogy enyhén, de nagyon enyhén ragacsos a tészta. Ne tegyetek hozzá extra lisztet, mert akkor nehéz lesz a tészta.

Kell hozzá egy jénai vagy egy fém - vagy kerámia fedeles kacsasütő.
Egy tálba tesszük az összes összetevőt, és jól összedolgozzuk.
Majd lefedjük, és hagyjuk duplájára kelni (ez akár egy óra is lehet).
Majd egy enyhén lisztezett felületre borítjuk, és átgyúrjuk, majd kenyér alakúra formázzuk. Egy sütőpapírral kibélelt jénaiba (kacsasütőbe) tesszük (az oldala is legyen bélelve, inkább lógjon túl a papír).
Ezután lefedjük a jénai fedelével, és ismét hagyjuk duplájára kelni, de ekkor már bekapcsoljuk a sütőt 200 fokra, hogy előmelegítsük. Ha duplájára kelt az immár formázott kenyér, akkor bevagdaljuk, és még 15-20 percig kelesztjük (vagy addig míg a vágás szét nem nyílik).
Majd a Jénai fedelét bespricceljük belülről vízzel, visszatesszük a kenyérre a fedőt, és mehet a sütőbe. 50 percig sütjük, majd ekkor le lehet venni a tetejét, és még 10 percig sütni fedő nélkül (ettől vastagszik a héja), vagy amig szép barna nem lesz (ha nem elég neki a 10 perc).
Majd egy rácsra (én egy fém talpas tésztaszűrűre szoktam tenni - mert ugy alul i ki tud menni a gőz) tesszük, és egyszer lepermetezzük hideg vízzel. Én egy kicsit vártam, hogy elkezd repedezni, majd visszatettem még egy 2 percre a forró sütőbe, de ez nem fontos.
Jó étvágyat hozzá!!

Kép

d.dodó
 
 


Francia hagymaleves

Hozzávalók:
500g hagyma, 30g vaj, 30g liszt, 1 liter erőleves (1 l víz, 2 húsleves kocka összeforralva), toastkenyér, sajt

Készítés:
A hagymát megpucoljuk, egész szeleteket vágunk belőle, de vékonyra. Így vágjuk fel az egész fél kilot. Egy lábasba odatesszük 30g vajjal. Kis lángon (E-n kb 3-as fokozat) fedő alatt teljesen vajpuhára pároljuk, néha keverjük. Ezidő alatt egy másik lábasban 1 liter vizet összeforralunk 2 db husleveskockával (én csirkehusost használtam). Ha a hagyma teljesen puha, meghintjük a 30g liszttel, majd felöntjük az erőlevessel. Lassu tűzön, fedő nélkül forraljuk folyamatosan, és néha kevergetjük. A hagyma szinte "el fog tűnni" belőle, olyan krémes lesz. Személyenként készítünk toastkenyérből egy egy pirítóst (én csak 3-as fokozaton pirítottam ne legyen túl sötét), majd mindegik pirítóst beborítottam trappista sajttal, de a tetejére tettem egy szelet camambert is. Majd a sütőbe a grillező fokozatra betettem 180 fokra kb. Addig hagytam benne, amig láttam, hogy nem folyósodik a sajt. De ezt közvetlen csak evés előtt kell elkészíteni. Mehet a pirítós a tányér aljába, majd rá a forró leves!
Jó étvágyat!

d.dodó
 
 


Gombaragu

Hozzávalók:
olaj, hagyma, gomba, kb 1 dl víz, 2 - 2,5 dl tejszín, leveskocka, só, bors, tárkony, akár bazsalikom is, kicsi fokhagyma (bármelyik fűszer elhanyagolható ízlés szerint)liszt a habaráskor

Készítés:
A hagymát apró kockára vágom, majd olajon megpirítom. Rádobom a gombát (egy fejet 4 darabba vágok), de azt nem hagyom pirulni (mert akkor nagyon összeesik). Öntök rá egy deci vizet, és dobok bele egy fél leveskockát. lassú tűzön kicsit főzöm, hogy a gomba puhuljon. Teszek bele tárkonyt, bazsalikomot (ki melyiket szereti jobban - vagy mindkettőt). Mikor a gomba már elég puha, felöntöm tejszínnel. Ezzel is kis tűzön felfőzöm, majd egy evőkanál lisztet elkeverek egy kicsi vízzel csomómentesre, és mikor forr a gombás mártásom, akkor ezzel behabarom. Kész is! Rízzsel tálaltam!

d.dodó
 
 


Halas sülttészta

Hozzávaló:
főttészta, tonhal konzerv, fagyasztott vegyeszöldség, tejszín, só, bors, kapor

Készítés:
Kifőzöl bármilyen tésztát. Beleteszed egy jénaiba (vagy tepsibe). (Nem kell túlpuhára főzni). Egy tonhalkonzervet "rámorzsolsz". Szórsz rá valamilyen fagyasztott vegyeszöldséget (borsó-kukorica-bébirépa...ilyesmi). Só, bors, kapor (ha szeretitek), egy kis vegetát is lehet, majd 2 dl tejszín (de lehet hogy tejjel is jó, de a tejszíntől ugye szaftosabb lesz). Jól összekevered (én kézzel szoktam átforgatni, hogy mindenhova jusson minden. Lehet bele ízlés szerint reszeltsajtot is tenni. Majd a jénai tetejét rátenni (tepsinél alufólia). És be a sütöbe 40-50 perc akatt egybesütni!

d.dodó
 
 


Kínai sülttészta

Hozzávalók:
olivaolaj (de jó a sima is), csirkemell filé. De jó a kicsontozott comb is. wok zöldség (ebből azt szoktam venni, amiben bambusz karika, brokkoli, babykukorica van), hagyma, méz, szójaszósz, pici víz, göndörtészta (ez olyan mint ami a gyorslevesekben is van)(4 adagra 4 kockányi - az nálunk egy csomag)

Készítés:
Először a tésztát készítem el. Kicsi sós vízben megfőzöm, majd mikor lecsöpögtettem, egy serpenyőbe teszek olivaolajat, és megpirítom a tésztát....nem kell nagyon ropogósra, de legyen színe. Ezt félrerakom.
Majd a wok-ban kezdek dolgozni. Teszek bele olivaolajat, rá a felkockázott csirkemellefilét, Ha már elszíneződik, egy 5mili (nem elírás - szóval nagyon kevés) vizet öntök alá...csak hogy ne égjen le... (végig nagylángon dolgozok....villanynál 5-6-os fokozaton). Majd a hagymát félbevágom, azután cikkekre, hogy igy rétegekre tudjon hullani, ezt is beleteszem, majd a wokzöldég. Aztán egy olyan fél deci vizet öntök alá. Só nem kell, mert a szójaszósz elég sós.... ha a fagyos zöldség kienged, már jó is, nem kell tökpuhára főzni, az a jó ha ropogós marad egy kicsit a zöldség. Rakok rá kb 1 evőkanál mézet (ízlés szerint lehet többet kevesebbet....szeretjük édeskésebben), majd kb fél deci szójaszószt öntök rá (de megmondom, hogy nem szoktam kimérni. Szép színe legyen, ha tul erőteljesenek érezzük a szójaszósz ízét, tehetünk még kevés vizet és mézet, de ne legyen sok lé....csak 1-2 deci összesen, hogy a tészta fel tudja venni. Ha megfelel íze, hozzá is keverhetjük a sülttésztát, jól összekeverhetjük, és fogyasztható.

(Ujabb verzióm az volt, hogy ez egészhez egy kis valódi - Amerikai - ízesítetlen földimogyoróvajat tettem a szósz részébe egy evőkanállal....isteni finom lett tőle)

d.dodó
 
 


Lángos

Hozzávalók:
1 kg liszt, 5 dkg élesztő (friss), 2 db kisebb főttkrumpli, vagy 3 kanál krumplipüré por, 2ek só, kb fél liter langyos víz (de amugy annyi, hogy egy lágyabb tésztát kapjunk)

Készítés:
Az összetevőket jól összedolgozzuk egy homogén tésztává, majd kelni hagyjuk. Azután 10-12 dekás gombócokat formázunk enyhén olajos kézzel, majd picit beolajozott tálcára tesszük, és igy gombóc formában is kelesztjük. Majd a wok-ban szoktam olajat hevíteni. Jó forró legyen az olaj....az a próbája, hogy egy csipet tésztát beledobok, és abba a pillanatban fel kell jönnie az olaj tetejére. Ekkor elég meleg az olaj. majd szintén enyhén olajos kézzel dolgozok. a tésztát megfogom a szélénél, és "forgatom" a kezemben, hogy az önsúlyánál fogva szép kerekre kinyúljon, majd a forró olajba teszem, de rögtön meg is fordítom, igy nem hójagosodik fel a közepe (elvileg - gyakorlat teszi a mestert).

d.dodó
 
 


Mézes-mustáros csirkecomb

Hozzávaló:
csirkecomb, só, grillfűszer, olaj, méz, mustár

Készítés:
A csirkecombokat (a bőrt rajta szoktam hagyni) besózom, befűszerezem ízlés szerint, majd tepsibe teszem, pici olajat öntök alá, és fólia alatt sütöm, hogy puha legyen a hús, majd leveszem a fóliát, és pirítom (mintha sima sültcsirkét csinálnék) Addig gázon kislábasban összemelegítek 1:1 arányban mézet és mustárt. Mikor már majdnem kész a csirke, kihúzom a sütőből, lekenem ezzel a mézes mustárral, és ezt még rápirítom. Rízzsel, krumplival, csak salátával, ki hogy szereti.

d.dodó
 
 


Raffaello

Hozzávalók:
2dl víz, 25 dkg cukor, 1 vaniliás cukor, 25 dkg margarin, 25 dkg tejpor, 25 dkg kókusz

Készítés:
A vízben felfőzzük a cukrot, hozzáadjuk a vaniliás cukrot, és a margarint. Ha bugyog, lekapcsoljuk, és elkeverjük benne a tejport és a kókuszt. Fél napot hűtőben tároljuk, majd golyókat formálunk belőle és kókuszba forgatjuk. A közepébe mandulát is tehetünk!

d.dodó
 
 


Tárkonyos csirkeragu leves

Hozzávalók:
csirkemellfilé
vegyes fagyasztott zöldség (borsó, kukorica, brokkoli, karfiol - ki mit szeret)
húsleves kocka
tárkony
víz
2 -2,5 dl tejszín
esetleg friss gomba (van hogy kihagyom)

Készítés:
Pici olajon elkezdem a csirkemell kockákat pirítani. Mikor már majdnem teljesen fehér, akkor szórok rá majdnem egy fél marok tárkonyt. Majd felöntöm kb 2dl vízzel, fedő alatt kicsit párolom, Majd a fagyasztott vegyes zöldségből öntök hozzá, és annyi vízzel felengedem, hogy épp ellepje. Bele egy tyukhusleves kocka. Ha a fagyós zöldségek már puhák, akkor lehet még bele gombát rakni aki akar. Majd végül a 2 - 2,5 dl tejszínt. Azzal még átforralom és kész is.

d.dodó
 
 


Túrórudi

Hozzávalók:
fél kg túró (nekem nem volt egészen 400 g - és igy lett belöle 14 db), 5 EK kristálycukor, 3 cs. vaniliás cukor, reszelt citromhéj, pici citromlé, 1 kis pohár tejföl (én nem raktam bele ennyit), 2dl vízben annyi zselatin, ami a leírás alapján van a zselatinos zacsin, hogy 2dl-hez mennyi kell (ezt se raknék ennyit, mert elhigítja...és gyorszselatint használok, amit nem kell előfőzni, hanem közvetlen a masszába önthető).

Készítés:
Ha kész a massza, alufólián hengerré alakítom (de nem hagyom becsomagolva). Csak a fagyasztó felső polcára tettem alufóliát, és oda rakosgattam. Egy óra mulva felolvasztok tortabevonó csokit (vízgőz felett), és a turó rudakat egyesével veszem ki a fagyasztóból, hogy fagyos maradjon, majd beleteszem a felolvasztott csokiba, meghempergetem, és én műanyag csipesszel szedtem ki szintén alufóliára (ahol hozzáért a csipesz, oda utólag kiskanállal csorgattam rá kis csokit). Mivel a rudi fagyos, a csoki meg meleg, igy pillanatok alatt megköt rajta a csoki. Majd betettem a sima hűtőbe, hogy a rudi közepe is kiengedjen, mégse olvadjon le róla a csoki.


Kép

Kép

d.dodó
 
 


Töltött krokodil

Hozzávalók:
Tésztához:
500 gramm finomliszt (BL55)
100 gramm tejföl
2,5 dl tej
1 kiskanál cukor
1 kiskanál só
1 csomag száraz élesztő vagy 25 gramm friss

Töltelék:
Én tettem bele egy hagymán, olajon átpárolt darálthust sózva, borsozva, valamint párolt zöldséget (borsó, kukorica, répa....), és reszelt sajtot. De végülis bármivel lehet tölteni....sonkával-gombával-kukoricával, de akár édesen is lekvárral.

A tésztát dagasztjuk, kelesztjük, majd formázzuk.
(én a tészta kinyujtását eleve sütőpapíron kezdtem, mert ha már rákerül a töltelék, elég nehéz lesz a kroki, és sütőpaírral együtt könnebb a tepsire huzni)

Egy kevés tésztát félretettem a lábaknak-szemnek, a maradékból egy nagy téglalapot nyújtottam.
A közepére felhalmoztam a tölteléket.
A két oldalán derelyeszaggatóval csíkokat vágtam (3-4 cm), úgy, hogy a két végén hagyjak 1-1 nagyobb részt bevágás nélkül.
Felhajtogattam a csíkokat. Egyszer egyik oldalról hajtottam át a másik oldalra, majd a szemközti oldalról hajtottam egyet.
Az elején lévő részt egymásrahajtottam és jól összenyomkodta,, ez lesz a krokodil szája.
Ezután szemöldököt, szemeket, és 4 lábat gyártottam (a félretett tésztából), és jól odanyomkodtam a kroki testéhez.
Mikor ez megvolt, fogtam egy ollót, és fogakat vagdostam a szájába mindkét oldalt, és a hátát is bevagdostam.
Így kelesztettem még letakarva egy kicsit, majd előmelegített sütőben kb 180fokon 40 perc alatt megsütöttem.

Képek:

Kép még nyersen, de már a tepsin

Kép sülve

Kép megvágva

d.dodó
 
 


UI Krokihoz!
Nekem azért néz ki ilyen "színesnek" az első képen, mert előszön nem sütőpapíron nyujtottam ki a tésztát, hanem az asztalon..ahogy akartam ártakni a tepsire, kiszakadt, és gyurhattam össze ujra a tésztát...de igy került már bele egy kis borsó, répa :).

d.dodó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: