Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Cicóka, de jó, hogy jöttél, ügyi vagy a nagytakival :wink: :D
Ezek a Barnusok, nagyon egy húron pendülnek!!! :lol:
Képzeld, épp 2 napja nálunk is újra műsoron a 2 és a 4 órai fennlét is, és 4-kor eszik is újra!!! Mi almán vagyunk túl, most barackozunk, Hipp-et vettem, gondolom ti is üvegeset, mert nincs szezonja épp!
Na találjunk ki gyorsan együtt valamit, hogy újra jóalvó csemetéink legyenek, így most én sem tudok erőt küldeni :wink: :lol:
Viszont a mozgása Cicóka, nem semmi, hogy kúszni kezd, hatalmas gratu :lol: :lol:

Eper, te is csatlakoztál Rékával a kétszer kelők táborába! Kipihentek? Csak eljön az is, kitartást!! :wink:

Bei, mit mondott a védőnő az 1-es tápszerre? Szerintem nem lesz baj a 2-esből sem, de azért jó lett volna, ha tudják, hogy van :evil:

Mazsan, szerintem is csúcsszuper a változás, nagyon sokat változott Panka fejtartása, csak így tovább!!! :wink: :D

Én mlost parás lettem a súlyától Barnikámnak. Nyúlik mint akit húznak, már 70 cm, kinyújtózva, a súlya meg 20 napja 100-g-al nőtt, az oltári kevés,nem??? Van okom aggódni? Nem is eszi meg a napi adagot továbbra sem, és mindig bealszik az üvegen. Ez normális? Vagy vashiányos esetleg?
A csak tápis babáknak azért jobban kellene gyarapodni és ez nálunk 2,5 hónapig nagyon erős is volt, igaz sokat mozog azóta, de azért ez nem tetszik nekem :roll: :shock: :?
Közel 3 hét alatt 100 gr.brrrrrrrrrrrrrr

Annus?????

Most ennyire futotta, hív a természet :lol: (ez kétértelmű, de én a kinti sétára gondoltam :lol: :lol: tudjátok, a humorom :lol: )
Szóval irány a friss levegő, ez is talán segít az étvágyban, végre nem szeles az idő!!!

Nektek is jó vasárnap délután!!! Majd még jövök!!!

Kép
brumika
Budapest
 
 


cicóka
hát ez engem is nap mint nap meglep hogy milyen gyorsan fejlődnek...és olyan fejet vágnak mintha azt mondanák hogy:"mit nézel hisz ezt eddig is tudtam " :lol:
jó lehet ez a meztelen sikongatós buli :lol:
jó neked hogy mehettél "generáloztatni" iszonyatosan hiányzik a műköröm nekem :oops:

brumika
hát szerintem telefonálj rá a dokidra hogy ennyi a gyarapodás és szerinte is kevés-e...én nem tudom....kevésnek tűnik valóban

én meg még rosszabbul lettem :cry: reggel 39,2vel ébredtem azt hittem elesek ahogy kimentem wc-re...asszem még sose volt ilyen magas lázam....nem vagyok egy lázongó tipus...
most nyomom az ágyat izzadok mint egy versenyló és elkezdtem AB-t is...
Lacit csatasorba állítottam hogy legyen a helyzet magaslatán(most itt hortyog mellettem és a gyerek mellett :roll: )
most megyek ennyi telt tőlem ....
holnap lesz a "nagyremények napja" nálunk nagyon jó lenne ha jó hírt kapnánk :roll: reménykedünk

Kép
menion
Budapest
 
 


nem tudjátok hogy lehet kezdőlapnak beállítani a babanetet?

Kép
menion
Budapest
 
 

 
 

jaj, aranyosak vagytok :)
de én tényleg nem szeretnék többet szülni... kihordom, felnevelem... csak azt a napot had hagyjam ki!
a dokim szerintem tisztában is van ezzel, ezért nem is kérdezte, hogy mikor jön a kistesó... egyszerűen közölte, hogy 2-3 év múlva ő újra intézi a petefészkeim részéről a dolgokat :o valahogy őt hallgatva olyan természetesnek tűnt, hogy lesz... de én tényleg úgy érzem, hogy nem tudnám újra végigcsinálni...

lovaszkata!
Norbinak jobbulást!

hát, nem tudom... én ma simán a tecsó veljú kekszet reszeltem bele az almába... a gyerek meg nyelte mint kacsa a nokedlit... és amikor az utolsó cseppeket is kikapartam a pohárból, és közöltem, hogy elfogyott, éktelen üvöltésbe kezdett, amit csak cicivel lehetett elhallgattatni :lol:

ááá... nem tudok tovább olvasni!
hív a fiam!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

Hadedit gratula a keresztelohoz! :) Hozzal kepeket a kis tunderkerol! Sajnalom a kocsit!Mi tortent szegeny kutyussal? :(

Menion voltal orvosnal? Hogy vagy? Javulsz mar? Holnap szoritok!++++++++++

Cicoka olyan jo volt olvasni, hogy tenyleg jobban vagy!!! :) Nagyon ugyes a kislegeny! Mi is imadjuk a csaladi hancurozast, hatalmasakat tud kacagni a lany, amikor apa es anya is szeretgeti... :lol:

Lovaszkata jobbulast Norbinak!

Eper nalunk is van ilyen neha, hogy ejjel is 3-4 orankent eszik Panka. Most is 2x kelunk, 2-3 es 5-6 korul. En mar le is tettem rola, hogy amig szopizik ataludja az ejszakat. :D Ne aggodj, ha szepen fejlodik Reka nincs baj a tejcsivel!

Brumika van ejszaka 2x evok tabor, akkor csatlakozom en is. :lol: Erot nem tudok kuldeni en sem... :roll: Remelem visszajon a nagyfiu etvagya!

Annus merre lehet?

Nalunk, ahogy mar irtam 2x keles van ejjel... :roll: Kicsit faradt vagyok. :D
Tegnap a Panka "igazi" csajszi lett! :lol: Megkapta a fulbevalojat. Apat nagy nehezen megpuhitottam, de meg nem bekelt meg. :roll: Rakok ide kepet: Kép Fulbevalos csajszim Kép Panka

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Mazsan: hát nagyon édes lett ezzel a fülbevalóval a kisasszony! :) Na, nem mintha eddig nem lett volna az, de így igazi kiscsajos! Hogy bírta? Nem lett nyügisebb tőle?
Menion: remélem jobban vagy! Nem igaz már, hogy téged tényleg minden elér! Laci besegített azért, amikor nagyon szarul voltál?
Kezdőlap beállítás: Start menü - Vezérőpult - Hálózat és Internet - Internetbeállítások - Általános fül- kezdőlap: beírod amit szeretnél kezdőlapnak Legalábbis nálam így van, én Windows 7-et használok.
Eper: sajnálom az újbóli kétszeri kelést :( Persze, hogy lesz olyan, hogy kipihenten ébredsz..... ...pár év múlva :D :D :D Kitartás! :)
Lovászkata: hogy vagytok? Norbi jobban van?
Brumika: ha Barni kiegyensúlyozott, mosolyog és jókat alszik, szerintem ne aggódj! Van olyan, hogy megtorpan kicsit a gyarapodás.
Cicóka: de örülök, hogy jobban vagy! Én is elkezdtem futni esténként, még 2-3 km-eket, de most épp elég ez is, meg féltem még a tejcsit. Nekem nagyon jót tesz a lelkemnek, teljesen kikapcsolok és feltöltődök tőle. Te mikor szoktál futni? Futhatnánk együtt..... :) Majd gondolok rád! Én általában olyan este 9 körül tudok csak nekiindulni, meg akkor üresek a cicik....
Edit: hogy törtétek össze a kocsit? Mi történt? Remélem nektek nem lett semmi bajotok?!Kutyus jól van?

Hozzátáplálás: az üveges kaják közül melyik márkát adjátok a babáknak? Mi a héten kezdjük az almázást, egyenlőre saját készítésű kajákat tervezek, de azért a biztonság kedvéért szeretnék pár üveges kaját venni a napokban.

Nálunk semmi különös nincs, egész hétvégén jöttünk-mentünk, Pécsen voltunk, sétáltunk. Tegnap az udvart rendeztük, kutya leköltöztetve a teraszról (meglepően jól viselte, éjjel már az új helyén aludt), terasz letakarítva, úgyhogy végre kiköltözhetünk napközben. Bogi kapott egy utazóágyat, abban van kint, amikor én pücskörészek az udvarban. Nagyon élvezi, nagyokat alszik benne.

Cicus nagyon eltűnt! Tud róla valaki valamit? Annus veletek mi van?

Puszi

Kép
orsolymors
 
 


Sziasztok!

Bei: de ügyes már Réka! Szerintem ha bírja a 2-es tápit a pocakja, nem lehet baj, de azért kérdezd meg a dokit.

Orsi: irigy vagyok a terasz, és a kert miatt. Én is nagyon szeretném, ha korlátlanul levegőzhetnénk, legalább egy saját nagyobb teraszon, de nekünk csak a park marad, ha levegőzni akarunk.

Cicóka: Barni is ilyen ügyes már? Gratulálok neki is. Kamilla még csak oldalra fordul el, és továbbra is ököllel támaszt, de sokat gyakoroltatom.

Lovaszkata: simán lehet nyűgös az oltástól Bazsi, Kamillát eddig mind megviselte, de ha egy-két napnál tovább tart, akkor már nem arról van szó.

Menion: remélem ma már jobban vagy. Nekem is volt egy magas lázzal járó vírusos valamim 3 hete, most sok ilyen vírus van állítólag, nálunk minden felnőtt elkapta.

Mazsan: sokkal jobb Panka fejtartása, csak hajrá a tornával. Remélem ma már jobb idő van felétek.

Brumika: hát a 100 gramm szerintem azért kevés, beszélj a dokival majd.

Kamilla egyszer ébred, de nagyon nyugtalanul alszik mostanában, lehet már a foga bántja, nem tudom.

Nagyon sokan eltűntek innen. Olyan jó lenne, ha csak ritkán is, de jelentkeznétek.

Katinka: Kincsővel minden ok?

Pancsi, Tyche, Titokbaba, Moncsi, Cicus a teljesség igénye nélkül, és mindenkit várunk, aki elveszett!!!!

Kép
cedis
 
 


Szasztok!
köszi a bókokat! :D

Cedis..Hát a mi nyűgösségünk mér 3 napja tart! :(
engem az aggaszt hogy éjjel és hajnalban is megébredt és oltári üvöltésbe kezdett. :shock: :cry: Alig lehet megvígasztalni, hiába veszem fel és ringatom, sok idő mire lenyugszik.
Enni nem nagyon akart, csak 80ml-t ivott, cici se kell neki már napok óta. :( Nem értem. :( Még azt jutott az eszembe hogy lehet jön a foga.Mert sokszor a cumi se kell neki csak az öklit rágja és úgy ráharap a kezemre is néha mint éhes kutya a csontra. :shock: :?
Norbika 6 hósan 2 foggal meglepett, lehet Bazsi hamarabb kezdi?
:roll:

HT: Almát mi most nem is eszünk a nyűgösség miatt.Én adtam neki Milupa Ha-s vaniliás rizspépet már 2x, ízlett neki!

Orsi:Jók a Kecskeméti(az is Hipp termék) Hipp, Univer is.De a Nestlébe csak a gyümik jók, a főzelékük szörnyű szerintem.
De arra figyelni kell hogy cukrot ne tartalmazzon!(sajnos néha előfordul hogy van benne) :evil:
Meg én csak lesek mikor ilyen trópusi mix meg mandarin, ananász van egy 4 hós kajában, olyat én nem adtam sose! :shock: :( kicsit durva szerintem.
Amúgy nekem is van /volt itthon mindíg pár üveg vésztartalék.Jó ha van! :D
Norbi szerette a főztöm de megette a boltit is!Jó evő baba volt! :D ..bezzeg most :( ..olyan finnyás!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Brumika..nekem Bazsi is csak 90ml és 120ml között eszik! és nézd csak milyen combjai vannak! :D
Vannak babák akiknek a kevesebb is elég.
Bazsinak csak napi 1x van kakija.Magára dolgozza javarészt a tápit is. Ez is számít ám!

Bei..óvatosan a 2-es tápszerrel, nehogy az erős legyen neki!!!

Mazsan..jaj de cuki ez a kép!!!! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ja, és lényeg, ma délben Bazsi oldalra billent úgy játszott! :lol:
Nemsokára meg fog fordulni ő is.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Mazsan: Volt a védőnő. Azt mondta masszírozzam fürdés előtt olajos kézzel 8-10percig. Vagy ameddig tűri. Na ma 20percig masszíroztam, eleinte nem tetszett neki, de utána majdnem bealudt tőle. Nem érti miért tartja így, hisz nem így született, azt mondta muszáj masszírozni, nehogy tényleg végleg elferdüljön. Vannak benne csomók én ma azokat próbáltam kinyomkodni. Sok sikert.

Mi holnap megyünk 4 hós oltásra. A védőnő, azt mondta, na most tényleg belázasodhat. Hát remélem nem fog,lekopogva eddig még nem lázasodott be. Na képzeljétek bealudt a fürdés előtt ilyenkor már túl szoktunk lenni rajta és már vacsizni szoktunk. Puszik

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok!

Orsi en is irigylem a kertes hazikot. :) Kisvarosban nottem fel kertes hazban...hianyzik. :roll: De majd egyszer...:)
Bogi helyeben en is nagyokat durmolnek odakint a jo idoben. :lol:

Cedis lehet a kis fogacska bantja Kamillat. :( Mi is igy vagyunk. Egyik pillanatban mosolyog a kovetkezo pillanatban elsirja magat, folyik a nyala es nagyon rag mindent. :roll:

Lovaszkata nalatok is fogzas. :( Szerintem nagyon meggyozoek a fotok Bazsirol...szepen fejlodik, szep formas, es a hurkak rendben vannak. :D Lehet milliliterre keveset eszik, de eleg neki igy is. Valoszinuleg tenyleg feldolgoz mindent rendesen. :) En soha nem mertem meg mennyit eszik a lany, mert nincs mivel. :) Latom, hogy fejlodik aztan kesz.

Zsanimano sejtettem, hogy ennyi az egesz. Az izomzattal van problema. Mi is tornaztatjuk, masszirozzuk. Szerdan azert megmutatjuk dokinak es megirom, mit mondott.

Menion jol vagy?

Es persze a tobbiektol is varjuk a hireket!!!!!!!

Nalunk minden ok. Kicsit nyugos neha, szerintem a foga bantja. Ma szep ido van, ki is hasznalom! Ma vagyunk 4 honaposak. Hoztam egy kepet, ami nagyon tetszett ma. :)

Kép Huu de nagy vagy!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Orsi elfelejtettem irni. Panka nagyon ugyes volt a fulbelovesnel. Mondjuk jo volt, mert egyszerre lottek neki a ket fulet. Utana kb egy percig sirt, aztan mar mosolygott. Azota semmi pirosodas, viszketes nincs. Apolgatjuk, kaptunk ra szert. Nem is piszkalja. Nem is erzekeny neki, mert amikor mosom neki, nem sir.

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Brumika: Szerintem nincs semmi baja Barninak, állítólag van olyan időszak amikor alig gyarapodnak.

menion: Remélem jobban vagy és jól drukkoltunk. Gyere mesélni!

mazsan: Most úgy rácsodálkoztam Pankára, ahogy a Rékára szoktam néha, milyen nagy lány már! Nagyon okosan néz, és csodaszép a fülbevalójával. Nekünk nem lesz, majd csak akkor ha Ő kéri.
Boldog 4. hónapot!

Cedis, Julcsi: Voltatok végül ortopédorvosnál?

lovaszkata: Gondolod, hogy ilyen hamar kezd nőni a foga Bazsinak?
Szegénynek most múlt el a hasfájása és kezdődik a fogzás.

Réka ma 4 hónapos, ennek örömére :x megyünk délután oltásra. Már nagyon utálom az oltásokat, ma is kettőt kap plussz a Rota ellenit. Kíváncsi vagyok a súlyára, mert olyan nehéz mint egy kis sózsák.

Kép
eper74
 
 


Eper, Mazsan, Zsani boldog 4 hósat nektek is!!!
Eper, Zsani, drukk, hogy ne legyen láz, meg semmi gond!!! A súlyát majd írjátok meg!! :wink:

Mazsan, hű, de csodaszép a kislányod és gyönyörű a fülbevalója is, jó, hogy ilyan szépen viselte és nem gyulladt be, jól megcsinálták, profi munka!!! :wink:

L.Kata, igen, látom a combikat :wink: , de szerintem a te picid többet nyom, hiába eszik kevesebbet, ma újra mértem, enyém 6400 gr...

Menion, jobban vagy????


Lányok, a fiam nem bírja az őszibarit, megette szépen, de ment a hasa és fájt is neki, meg kicsi apró kiütése van, nyűgös a hasfájástól, überbrutált kakkantott, így ma semmit nem adtam és visszatérünk almázni...pedig hipp volt az őszi....

Lányok, lehet nem is tavasz van, hanem nyár??? Hű, ez aztán a váltás!!! :lol:

Többiek, gyertek ti is!!!

Üdv és nyugis éjjelt!!

Kép
brumika
Budapest
 
 


Eper: jövő héten csütörtökön megyünk ortopédushoz.

Brumika: mennyit evett Barnus? Az őszi hashajtó, de az igaz, hogy pöttyöket nem kellett volna csinálnia.
Én meg most pont azt akarok adni neki, mert a répa iszonyatosan fogja a hasát, és attól fáj neki.

Jelentem ma este kétszer hátáról hasára fordult Kamilla, és annyira büszke volt magára.

Mennem kell, apának át kell adnom a gépet.

Mazsan: tündéri Panki a fülbevalóval.

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Voltunk oltáson.

Norbikám 65,5 cm, és 7100 gramm.

Az oltást hősiesen tűrte nem sírt csak már öltözködésnél, mert volt egy 1 hónapos kiscsaj, aki üvöltött, ezért ő is rákezdett.
Nyak téma. Mazsan figyelj. Mondtam dokinak, meg is nézte. Azt mondta mivel tudja, jobbra-balra fordítani nem lesz semmi baja, ő azt javasolta, hogy tegyem a gyereket a kiságyban pont fordítva. Ahol eddig a feje volt ott legyen a lába. Ő még a masszírozást sem mondta igazán.
Lányok Norbika elég nyügi. 2 napja megint egy órával hamarabb akar elaludni,most már 17.00-kor. Pedig a fürdetés eddig 18.00-kor volt és mire ágyba tettem 19.30. Most meg már 18-kor tegnap bealudt, ma nyűglődött. És nem tudom, hogy az oltástól- e, vagy, hogy megfordítottam az ágyában, de folyamatosan forgolódik, horkol, felébred, sírdogál. Láza nincs. Úgy néz ki kemény éjszakánk lesz. Puszik,megyek is próbálok aludni! Sziasztok!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Cedis, mivel az almát már falta 4-5 napja, ugyanúgy elkezdtem a barackot 2 kanálkával, aztán másnap 3-mal...ízlett neki, de tudni kell hogy a hipp-ben is 45% csak az őszibarack a többi víz,meg rizssürítés, de legalább cukor nincs benne.Ez az összetétel meg a 45% nekem nem tetszett, de onnan szedjek ilyankor valódi barackot? :roll: Na de nálatok meg jót fog tenni szerimtem a répa hatása után.
Gratula a fordulás miatt! :D :D

Elgondolkodtam, lehet mással kellett volna alma után folytatnom? Én védőnőm alma, barack, krumpli, sütőtök sorrendet ajánlotta, répát és keverékeket majd hó végén csak. Meg tej-vagy rizspépet uzsira.

Ki ad még tej vagy rizspépet is már az elején lányok? Miylen márkát, fajtát? Nekem gyümi délelőtt, tej/rizspép délután az ajánlat, de ez utóbbit még nem adtam, azt is most kellene már bevezetnem? Hátha jobban gyarapodnánk...
De nehéz dolog ez is!!! :oops: :shock:

Hű Zsani, szép méretek!!! Drukk a lázmentességért és nyugalmas éjjelért!!

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok Rám,nem voltam már 2-3 hónapja erre. Aranyosak vagytok,hogy hiányoltok,iwiwen is kerestek! :) Nagyon sok gondom-bajom van,nem a gyerekekkel,mert ők tündériek!!!
Nagyon hiányoztok Ti is,az utóbbi hónapokat visszaolasni lehetetlen :( ,de ezt a 135. oldalt el sikerült olvasnom. :)
Remélem mindannyian jól vagytok,Cicóka édes,amit a babás együttlétetekről/ hancúrjaitokról írtál! :) És Orsi,jót mosolyogtam az Eper-nek írt bíztató szavaidon! :lol: De tényleg,már csak pár év és alhatunk! :wink:
Nálunk ebből a szempontból semmi gond,1x kel fel a gyerek. Ő is már hasra fordul,bár néha a kis kezét még nem tudja kihúzni maga alól. :roll:
Enni eszünk gyümit és főzeléket,az általában üveges. És rízspépet,málnásat,vaníliásat,nagyon szereti Zsófi.
Nekünk is jön a fogunk,sok a rágókázás,nyálzás,de a nyűgösség nem annyira jellemző.
4 hósan 62 cm és 6120g volt Zsófi,dehát azóta már eltelt 1 hónap,majd megint megyünk jövő héten mérésre. 50 cm-rel született,így nagyon nyúlik a kiscsaj! :lol: Magas lesz,mint az apja.

Mazsan,üdv. itt,mi még nem "találkoztunk",bár talán láttad a fotókat Rólam és népes családomról az albumunkban. Majd hozok képet,ígérem.

Menion,olvastam hogy beteg vagy! :( Remélem már jobb a helyzet és Laci segít Neked!!!

Julcsi: régebben olvastam a szüléstörténeted,én is így szültem,nekem is "arccal előre" jött a gyerek,de nem volt császár,mert hogy 4. szülés... Hát képzelheted,majd' szétszakadtam,ráadásul el is akadt bennem,szóval... huhh... de ettől függetlenül ha nem lennének már ennyien :lol: ,bevállalnék még egyet,hisz minden szülés más és más. Alapban meg,ha most császár volt,sztem a következő is az lenne... :roll:

Most hirtelen ennyi,ígérem ezentúl minden nap olvaslak újra Titeket és jövök,ahogy tudok!!! Ha több időm lesz,leírom,mik is a nagy gondjaim,nem túl kellemes esetek,sajnos. :(

Puszi mindenkinek,a gmail-es képekig még nem jutottam... ma lesz később arra is időm,remélem!

Cicus

Kép
cicus78
 
 


sziasztok
csak rövid életjelet adok olvasni válaszolni még nem menne
jó hír:amiért drukkoltatok összejött :lol: bár nem teljes az örömünk mert szétválunk Lacival és elmegy németországba dolgozni de talán ha lesz pénzünk akkor mi se marjuk majd egymást és az se biztos hogy a különlét nem tesz jót :roll:
rossz hír:én azóta is beteg vagyok...eljutottam vasárnap és hétfőn a 40 fokig :shock: a gyógyszerek nem használtak 2 algóval ültem a hűtőfürdőbe és 2 tizedet vitte csak mindez le a lázam...
most keddtől mintha kicsikét jobb lenne de most meg baromi köhögés kínoz éjszaka fulldoklok szabályosan...
nem tudom mi lehet ez de nagyon durva!hétfőn ezért el is hagytam az immun gyógyszereimet mert bizonyára emiatt nem tudok védekezni a fertőzés ellen :roll: az orvosom persze nem volt megint elérhető úgyhogy ismét magam döntöttem a dologban....
még azt mondják a beteg ne döntsön önkényesen mert az orvos jobban tudja!igen ám de ha az orvosra várnék már meg is döglenék baszus
20000ft ra rúg már a gyógyszer költség még így is hogy egy csomó bogyóm volt /van itthon...
azon imádkozok csak hogy a gyerek ne legyen beteg mert ő ezt nem bírná ki és tuti kórház lenne a vége...de Laci se kapja el mert akkor lőttek az új munkának....

remélem mindenki jól van és helyettem is élvezi a jóidőt és a babázást!!!

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Látom az örök aktuális: a hozzátápi.

Én nagyon nem rajongok a bébiételekért, de ha mégis: az kecskeméti. Bár sajnos ezek is tartalmaznak hozzáadott cukrot, de még így is a legjobbakat erről olvastam.

Alma után jöhet nyugodtan akár a banán is - a kettő keverve meg nagy valószínűséggel nem fogja meg a babapocakot.

Balázs eddig kapott: almát, banánt, őszibarackot, sütőtököt, krumplit és répát.

Egyébként én 1-2 napig adok neki a már ismert dolgok előtt új gyümit, majd keverem a régiekkel. De hetente szigorúan csak egy dolgot vezetek be, mert ha allergiás reakció lép fel, tudom, mitől van.

Reggel tápszerrel kezdünk, aztán a következő a gyümi (ő már kb. egy almát és egy banánt eltüntet - kb. 150 ml), délben kb. 100 ml főzi és kb. 150 ml tápszer, délután kb. 150 ml tápszer, uzsira egy adag kb. 200 ml tejpép (nálunk a vaníliás, illetve rizses-kukoricás a nyerő - én málnásat nem akartam még adni neki, elvégre az egy éves korig tiltólistás, tudom, az aprómagok miatt, de akkor se), vacsira pedig fürdés után szintén 150-200 ml tápszer.

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

MA voltunk megint dokinál, hogy akkor kimondja, hogy tényleg tejallergia, mert elmúlottak a kiütései az új tápitól. Eheti a 2-est, mert igaz, hogy 6 hónap van rá írva,de már 4 hónapos kórtol adható. Úgyhogy most 1 évig tej mentes diétán van. Viszont a tápszer így kicsit olcsobb lett. 900 ft- helyett 200 lesz és a sinlak is 1300 helyett 2-300 lesz.Most a súlya 6,5 kiló és 69 centi. :)

Brumika!
Szertintem is kevés a 100g hízás Réka 300-at hízott 2 hét alatt. Én sinlakot adok neki,amit doki ír fel, ezt lehet 4 hónapos kórtól adni és Milupa HA vaniliás rizses tejpépet is lehet adni. Ezt is doki írja fel. A sinlakot Először vízzel kell keverni, ha úgy nem tetszik neki,akkor lehet gyümölcslével is kikeverni, olyan állagúra, hogy kanállal lehessen adni neki. Egyébként finom édes íze van. :) Nem is értem neked mért nem írt fel ilyet a doki. ?

Cicóka! Örülök, hogy jobb a kedved! ÉS már ennyit tudsz futni? Én is tervezem, hogy elkezdem, szerintem ma vagy holnap megyek is először. Nálam még nem indult meg a fogyás, pedig nem eszek annyit,mint előtte,mondjuk felét és kenyeret eggyáltalán nem,se zsemlét. NA mindegy majd elindul nálam is ha elkezdek futni. Annál jobb nincs is. :)

Mazsan! PAnka Tündéri ! NAgyon aranyos!

Menion! Úr isten! Remélem sikerül kigyógyulni a nyavalyából és remélem nem kapja el tőled Anna sem. Azért ez lehet nehéz lesz, hogy LAci elmegy németbe dolgozni. Milyen gyakran jön majd haza?

Cicus ! De jó, hogy jöttél te is! :) Jó azért felőled is hallani. Örülök, hogy minden rendben! :)

Kép
bei
 
 


Folyt....

És Cicus! NAgyon aranyos ez az összebújos hancúrozós cici pótlás! :D


Rékának is ömlik a nyála és állandóan valami a szájában van. Lassan előkét kell kötnöm állandóra, mert annyira nyálas a ruhája. :shock:
A hozzá táplálást én csak 5 hósan kezdem el az allergiája miatt, bár almát és barack pépet már én is adtam neki még 3 hósan,de amióta kiderült az allergia nem adok neki, csak kevés gyümi levet kaphat. Állandóan hason van,viszont a visszafordulás még nem mindig sikerül. És basszus egyre többet mászik. Hátra felé,mint a rákok az már nagyon megy és előre is néha sikerül 1-2 lökést produkálni. Rendesen behúzza a térdeit maga alá,felemeli a popót, sőt négykézláb áll és ellöki magát előre. NA ez a négy kéz lábról való ellökés előre kb 2-3 szor sikerült ,viszont hason pörögni oldal irányba nagyon megy. A játszószönyegről már simán lekúszik a szőnyegre, parkettára. Már nem lehet egyedül hagyni a földön sem. :lol: Rám ütött :) 7 hónaposan állni fog,mint annó én. :roll:

Kép
bei
 
 


Sziasztok!!

Hát lányok semmi sem jó Kincső nincs jól :cry: én már nem tudom elhinni hogy nem jön helyre a takonyból :cry: :o
Kértem hogy csináljanak egy alergia vizsgálatot neme tejallergia van a dologban de nem mert nincs több tünete :shock: :roll: komolyan nem hiszem el most mibe kerülne mennyit kell még szenvedjen a kicsikém hogy kiderítsék mi van vele :cry: lehet hogy kéne tömni a zsebüket aztán kezdenének valamit :x :?:

De azért jó hir is van voltunk csipőszürésen és minden oké :)

Cicus látom jelentkeztél nagyon örülök neked majd gyere és mesélj.

Puszi mindenkinek most nincs erőm de majd pótolom :wink:

t katinka
 
 


Sziasztok!

Eper kicsit megkesve boldog 4. honapot Rekanak! :) Mindig eszembe juttok, mert egy napon szulettek Pankaval magyar ido szerint. :D Remelem jol viselte Reka az oltast!
Koszonjuk a dicseretet!

Brumika remelem jol van Barni pocakja!Mi a helyzet az etvagyaval?

Cedis gratulalok az atfordulashoz! Ugyes kislany! :)

Zsanimano szep meretek! :) Voltunk dokinal, azt mondta nincs baj Panka nyakaval, mert forog minden iranyba. El fog mulni a biccentes, ahogyan erosodik a nyakacska, ugyhogy erre a legjobb az ha tovabbra is tornaztatjuk. Hasra vele, amennyit csak bir!!! :D

Szia Cicus! :) En meg emlekszem rad, mert olvastalak benneteket, mielott irtam eloszor. Orulok, hogy jelentkeztel! Gyere amikor tudsz es meselj!

Menion hurra! :) Orulok a jo hirnek!!! Viszont a betegsegednek fele sem trefa... :shock: Gyogyulj meg!!!

Katinkababa jegyzetelek...mire a hozzataplalas jon nalunk mar mindent fogok toletek tudni. :) Minden tapasztalatra kivancsi vagyok!

Bei jo hogy megoldodott a tapszer kerdes! Ejha Reka nagyon elolre van a mozgasfejlodesben. Ugyeske!!! :D Hason porog? :lol: Cuki lehet. Nincs rola videod?

Tkatinka ez mar hihetetlen! :roll: Hogy nem tudjak mar kideriteni ennek a nyavalyanak az okat? Nem tudod elvinni masik orvoshoz, mas velemenyert? Hat lehet a penz a zsebbe segitene...ez viszont undorito. :? Gondolok ratok!!! Sok-sok gyogypuszit a pici Kincsonek!!!

Ma voltunk a 4 honapos mericskelesen. Panka szepen eleresztette magat a merlegen...a kis asszisztensno arcan pedig nem azt lattam, hogy jaj de cuki ez a baba. :lol: Dehat istenem nem latott meg csecsemot pisilni... :?
6480g a dragam es 62cm, igazi husis baba. :D Aminek orulok, hogy meg mindig eleg a tejcsim a gyarapodas szerint. Hatha kihuzzuk 6 honapos korig. :) Itt is azt javasoljak, hogy akkor kezdjem a hozzatapit.

A dokineni kerdezte az etetest. Panka meg mindig 7-8-szor szopik egy nap. Azt mondta, hogy sokszor eszik. Probaljuk meg az ejszakai evesrol leszoktatni. Persze en is orulnek, ha alhatnek, de olyan nehez ez...most kinozzam ot ejjel?Hagyjam sirni? :roll: Szerintetek mit csinaljak?Mi a velemenyetek errol?

Szep ido van!!! :lol: A napi ket seta szuper!

Puszi mindenkinek

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Cedis: Gratulálok a forgolódáshoz. Nagyon ügyes Kamilla.

Brumika: Egyre érdekesebb dolgokat írtok a bébiételekről és italokról. Jó lesz vigyázni. Remélem Barni hasa rendbe jött.

Zsani: Gratulálok a méretekhez. Elmúlt a nyűgösség azóta?

Cicus78: Nagyon örülök neked, hogy jöttél! Annyit gondoltam rád! Örülök, hogy a gyerekekkel rendben van minden és Zsófi baba ilyen szépen fejlődik. Mi a baj? Ha tudsz gyere és mesélj!

menion: Jobbulást, nagyon szörnyű lehet amin keresztül mész. Akkor megint jól drukkoltunk. Mennyi időközönként tud hazajönni Laci?
Mininő jól van?

bei: Nem semmi, hogy Réka hamarosan kúszni fog, az én Rékám még nem fordult hasról hátra, viszont a helyzetét remekül változtatja, addig kapálózik a lábával.

t Katinka: Ez nem jó hír! Ha lehetőséged van rá, mutasd meg másik orvosnak. Nem állapot, hogy folyamatosan beteg szegényke.

mazsan: Köszönjük! Én is mindig gondolok Pankára. Nekem az a véleményem, hogy ne hagyd sírni, miért baj az, hogy éjszaka szopizik, ha közte jól alszik? Ha nem eszik akkor éhes és forgolódik, nyöszörög, az miért lenne jó.
Réka is 7-8x cicizik és éjszaka is van, hogy kétszer, de közte alszunk. Én már megszoktam egyáltalán nem zavar.
Gratulálok a méretekhez és örülök, hogy semmi komoly gond nincs a nyakacskájával, persze gondoltuk, hogy így lesz, de jó a megerősítés.

Réka jól viselte az oltásokat, alig sírt, a Rota elleni nem tetszett neki, alig akarta lenyelni utána meg köhögött szegényke. Szerencsére csak hőemelkedése lett éjszaka, nem adtam rá semmit.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!
Mazsan! Van videó, csak múltkor mikor próbáltam gmailre feltölteni, nem ment, csak pörgött-pörgött az óra aztán meguntam..... azért megpróbálom hátha most sikerül. :) Szép méretei vannak Pankának! :) Szerintem ne kínozd az éjszakai szopi miatt, de azért egy próbát megér. Tényleg legalább éjszaka tudnál te is pihizni.

Jajj Katinka! Annyira sajnálom Kincsőt!!!! :cry: Szerintem menjetek másik orvoshoz-magánba-akkor biztos meg nézik mért nem gyógyul.

Réka tényleg előrébb van a fejlődésbe ezt a doki is megmondta.

NA rakok képeket és talán videót is sikerül gmailre.

Kép
bei
 
 


Na kicsit késöbb mert felébredt Réka.

Kép
bei
 
 


Mazsan..Sajnos Balázs is eszik még éjjel.Most már nem szopizik csak néha akar, és tápszert kell csinálni. :roll: Mikor alig látok a fáradságtól.De tudom ő azért kel fel enni meret napközben kevesebbeket eszik.
Panka rendesen szopik éjjel is vagy csak keveset szopik a többi cicizés??
Mert lehet ez nála csak megszokás, lelki nyugalom, nem?
Cumizik ő?Megnyugszik a cumitól?Ha bedugod neki a cumit nem alszik vissza??
Sírni semmi esetre se hagyd, az nem jó!
De ha jól, és sokat eszik éjjel akkor valóban éhes, próbáld neki az utolsó 2 kajánál megtömni.Lehetnek este adni neki 4 hós rizs vagy tejpépet is(az laktató)hátha így tovább alszik. :wink:
Ezt én is most szeretném kipróbálni...csak még nem nagyon fogdja el a szilárd ételeket.Almát se nagyon akarta, tegnap és ma a barackot próbálgattuk. :roll: Rizspépet evett már egyszer, lehet majd azt fogom adni este.

Sok-sok gyógypuszi Kincsőnek! :( szegény kislány!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok végre.

Katinka: óóóóóóóó nagyon sajnálom a kicsi Kincsőt! Szerintem is vidd el egy másik dokihoz, mert ez már nem normális :roll: Millió gyógypuszi nektek!

Cicus: de jó, hogy jelentkeztél és, hogy jól vagytok. Remélem a zűrök sem olyanok, amiket ne tudnátok megoldani!

Menjon: jobbulást neked, elég c@r lehet. Remélem Laci németországi munkájával rendbe jönnek a dolgaitok, de azért rossz lesz külön. Milyen gyakran jön majd haza?

Bei: nem semmi kislányod van! De a lányok egyébként is korábban érnek, én is mentem már 9 hósan, de a fiam szerintem nem fog.

Brumika: na lövésem sincs, hogy elég-e a 100 g. Azt mondják 6 hósan kell megduplázni a születési súlyt, na ez nálunk picit több mint 3 hósan megvolt. Ha továbbra is ugyanolyan ütemben gyarapodna, akkor hamarosan egy szumóbírkozó lenn. Azért kérdezz rá a dokinál, de szerintem, ha a következő hetekben hízik akkor nincs gond, átmeneti megtorpanás előfordulhat.
Én még tejpépet nem adok, egyelőre gyümölcsök és zöldségek bevezetésénél tartunk. Ha majd abból stabilan megvan két kaja, akkor az uzsit megpróbálom kiváltani.

Cedis: gartula a forgáshoz!!! Na ugye, gyógytornásznéni bekap... (bocs) majd csinálja ő, ha akarja.

Mazsan: örülök, hogy nálatok sincs nagy baj, bár ezt sejtettük.

Zsanimanó: gratula a méretekhez, Norbika is szépen megnőtt :lol: :lol:

Katinkababa: hol olvastad, hogy a Kecskeméti bébiétel a legjobb vagy a legkevésbé rossz?
Jó, hogy leírtad, hogy hogyan eszik Balázs, én is ide szeretnék eljutni. Zabpelyhet mikor adsz neki? Én a gyümihez gondoltam keverni, és mondjuk 2szer 1 héten.
Én vettem üveges kajákat, mert pl a sütőtöknek nincs szezonja és hétvégén a biopiacon egy kicsit 1800ért akartak adni. Főleg HIppet vettem, meg dm-eseket, mert ezek biok és kiválogattam azokat, amik hozzáadott cukrot nem tartalmaznak.

Rólunk: mi is eszegetünk alma, barack, répa, sütőtök eddig oké. Ma volt krumpli, ami annyira nem aratott sikert - lehet nem is volt éhes eléggé, mert utána tápit is csak egy kicsit evett. Ma volt először, hogy délelőtt kapott gyümit, ebédre meg próbálkoztam a krumplival. Végül tettem neki bele egy kis almát is, úgy láttam így jobban tetszett neki.
A múlt heti nagy mozgásfejlődésünk megtorpant. Barni mindent megmutatott, hogy tud csinálni, de most nem csinál semmit, illetve csak jobbra forog, ha beteszem a kiságyba, azonnal fordul a jobb oldalára és úgy alszik el. Egyébként meg háton tök jól közlekedik, mindig pörög, szoktam is neki mondani, hogy mi van kisfiam breaktáncos leszel? A mozgás helyett inkább dumál, tegnap órákon keresztül sikongatott, pürrögött, gargalizált és egy darab zacskóval játszott egész nap. Hiába na, tipikus pasi egyszerre csak egy dologra tud koncentrálni. Az éjszakáink rendeződni látszanak, ma csak egyszer kelt n3kor, tegnap átaludta az éjszakát n6kor ébredt.

Jövő kedden utazunk anyukámhoz 1 hétre, ott bizti nem lesz még ennyi időm sem, de addig még jelentkezem.

cicóka
 
 


Mazsan: ja az éjjelekről. Barnim nem nagyon eszik éjjel, inkább csak cicizik, abba meg ugye már csak pár csöpp van. Tápit nem adok neki, de sírni sem hagyom. Próbáltam csak a kiságyba hagyva megnyugtatni, vissza is aludt, de félóránként ébredt. Szóval úgy tűnik ki kell vennem, így 10-15 perc alatt mélyen visszaalszik. Nem lehet, hogy Panka is inkább csak ellenőrzi, hogy megvan-e anya és iagzából nem eszik?

Kérdés: ha fogja a kaja a babapocakot, akkor mit adjak neki, amivel tudom segíteni az emésztését?

cicóka
 
 


Sziasztok!

Cicus: jó végre itt látni. Gyere és mesélj! remélem azért nem komoly bajról van szó.

Cicóka: Én azt gondoltam ki, hogy ha olyat eszik amiről már tudom fogja a hasát, akkor aznap adok mellé olyat, ami viszont kicsit hajtja(őszibarack, szilva) Még nem próbáltam eddig, mert egy nap csak egy szilárd étkezés volt, de ma először kipróbálom. Majd beszámolok róla mi volt.

Katinka: tényleg menjetek másik orvoshoz szerintem is.

Mazsan: de jó, hogy minden ok Pankival.

Annus: merre vagy?

Lovaszkata: pocifájás megszűnt már nálatok?

Ma vendégeink voltak délelőtt, játszótéren voltunk, nagyot sétáltunk, szuper idő van kinn, igazi nyár. Délután megint megyünk.
Kamilla is úgy van a forgással mint Barni, tegnapelőtt csinálta, tegnap csak 3x fordult meg, ma meg még egyszer sem, gondolom nem igazán érdekli a dolog. Tejpépet én sem adok még neki, jövő héten megyünk oltásra, akkor megkérdezem a dokit eheti-e, de Bazsinak is később adtam, meg ő nem is igazán szerette. Kamilla kedvence a sütőtök, ma is az volt az ebéd, de nagyon fogja, és a répa is, talán az még jobban. 5 hónaposan már lehet majd csirke és pulykahusit is adni a főzihez. Találtunk a belvárosban egy bioboltot, ott bio husik is vannak, igaz fagyasztott, de szerintem így is szuper, egyenlőre onnan vásárolok neki. Ő is sokat sikongat, kacag főleg Balázson, imádja őt. Az idegenektől elkezdett félni, tartózkodó velük szemben.

Nektek elfogad a babátok vizet, teát? Kamilla nem akarja meginni egyiket sem. A gyümilevek ízlenek neki, gondolom a cukor miatt, de nem akarom ezekre szoktatni. Valami ötlet? Vagy ha szomjas lesz majd elfogadja?

Kép
cedis
 
 


Cedis..köszi, 1 hete nincs vészes pocifájás :D helyette fogzás :?
Vizet ivott már Bazsi.

Cicóka... a sütőtök ,barack, vilmoskörte(hipp) lazítja a kakit. :)
De, a s.répa, alma,krumpli, cékla, banán fog :( azzal óvatosan ha szorulós fajta Barnika.
Ja a krumplit add sütőtökkel, úgy finibb.Vagy almával, de mint írtam az fog. :roll:

Tej/rizs pép.... lehet adni nyugodtan,szerintem is jó a Milupa és a Hipp grízes pép is.Norbika szerette :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Csajok! Hogy kell videót feltölteni gmailre????

Cedis! Réka először nem akarta a vizet elfogadni, de aztán fokozatosan hozzászokott. Akkor itta , ha szomjas volt.( A teát bármikor képes volt inni) Most már csak vizet adok neki és nagyon issza. :)

Kép
bei
 
 


Sziasztok, őrült és vicces napok vannak. Képzeljétek a kisfiam, ha csak a látómezejéből eltűnök, visítva sír és követel vissza, így csomó mindent tudok már 1 kézzel :D csinálni és a wc-ből is résre nyitott ajtónál kiabálgatok ki neki (jó, hogy a szellőzőn a szomszédok is hallják, hogy "drágám, sietek hozzád...pici türelmet...stb :lol: :lol: ) aztán a legviccesebb ma volt, leizzadtam a melegben és napközben zuhanyozni akartam, mivel ma alig aludt, gondoltam viszem magammal a pihiszékben. Igen ám, de ahogy behúztam a zuhanyfüggönyt, sírt, kihúztam, ránéztem, nevetett, behúztam, sírt, kihúztam nevetett, végül feladtam és kiszálltam, most zuhanyoztam, hogy apa megjött, de vicces jelenet volt...viszont az nem olyan vicces, hogy ez mitől lehet ilyen erős?? Szeparációs szorongás korai, és néha szabályszerűen többször igényli, hogy bújjunk össze, cirógassam, viszi az arcához a kezem, dugja a kis arcát, imádom, de lépni nem tudok, ha fenn van mostanában, Odáig fajult, ha séta közben 10 percnél többet beszélgetek valakivel és nem vele foglalkozom, addig visítva sír, amíg nem rá nézek újra, olyankor azonnal nevet....egyrészt örülök a kötődésnek, de mi lesz így velünk??? :roll:

Cicus, mi azt hiszem nem "találkoztunk" még itt! Üdv neked és gyere majd még!!! Gondokat sajnálom :(

Menion, hűűű te jó ég, gyógyulj meg és ne kapja el a kislánykád, se a férjed, neki jó munkát, vagyis "alles Gute" hogy stílszerű legyek :lol: :lol:

Bei, mi is ennyiek vagyunk, azaz ma 6500 g és talppal 69 cm. Most kapunk rizspép receptet!!

TKatinka, a fene egye a dokit, ennyi szenvedés után nem segít jobban, sajnos ilyenkor nincs választás, menni kell magánba :cry: :twisted:

Mazsan, tök jó, hogy a fejecske tartás rendben lesz, a pisis sztori durva, hát nem gyerekekkel dolgozik az a némber??? Mit várt? Hogy egy 4 hónapos baba udvariasan megkérdezi, hogy "engedelmével kérem, merre van a toalett???" :lol: :lol:
Éjjeli etetés nehéz ügy, mert mi azért nem hagyjuk még ki, mert a kisfiam, ahogy Balászka is, nagyon keveseket eszik néha nappal, most is gyakori a 120-150-170 és a nem a 200-220 ml per alkalom...az a lényeg, hogy nagyon ne lépjük túl a napi előírt adagot...azért döbbenet, hogy változik Barnusom is, hiszen nemrég még a túlevéseiről panaszkodtam, meglátjuk mit segít a rizspép!!

Cicóka, jó időtöltést anyudéknál!!! A sütőtök hipp-ben csak az van??? A barackban ugye Eper is észrevételezte,hogy írtam, hogy a fele nem barack, kérdezte is valaki a boltban, miért nem fagyasztottam le mikor nyáron babát vártam, neki nem mondtam, de ti tudjátok, miért nem tudtam :wink: :(

Cedis, nálunk Barni imádja és igényli a teákat, kis édeskömény, vagy csipke enyhén megfőzve forralt vízben ezeket váltva ma is vagy 120 ml lement a kaják között!!!

Mi jól vagyunk hasilag, visszatértünk almázni, azt imádja, holnaptól délután rizspép is, aztán szerintetek krumplival vagy répával, vagy sütőtökkel folytassam a kóstoltatást harmadiknak amivel nem járok úgy, mit a barackkal?? :roll:

Na megyek, férj is kér egy kis összebújást, nem csak a fiam :wink: ő most alszik épp...

Szép estét nektek is!!! :D

Kép
brumika
Budapest
 
 


nah, 2 nap net nélkül... brrr...

eper!
voltunk ortopédián. a doki megnézte a törpe lábát, elkülött rtg-re, de már előtte mondta, hogy nincs semmi baj... ahogy megvolt a felvétel, mondta, ha bki szólna érte, mondjam meg, Ő mondta: az a redő nem redő :lol:

mazsan!
nagyon szép a leányzó a fülbevalóval :)

cicus!
jó újra itt látni ;)

mi 2 napja elkezdtük enni a fejes salátát.
nagyin ízlik a pocoknak, bár ma nem kakilt, és lehet ettől :?: (elvileg mivel rostos, nem foghatja... de majd holnapra kiderül :))
most azon filózom, hogy gesztenyét kóstolnánk legközelebb... bár, ha jól rémlik, a fagyasztott masszában van cukor, olyat meg még nem vett a prücsök (jah, dehogynem! háztartási keksz megy).
ha nem gesztenye, akkor viszont fehérrépa, vagy spenót... még nem tudom melyik...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Van videó Réka mászásáról gmailen. :)

Kép
bei
 
 


Sziasztok!!

Na voltunk a dokinál emlitettem hogy nem lehet hogy tej allergiája van azt mondta nem :roll: emlitettem hogy evés után több a takony iggy mondta gogy lehet az a gond valami refluxos nevű betegsége van :roll: de 6 hós korra kinővik legtöbben mire megtanulnak ülni :roll:
Kért időpontot gyerek gastro valahova (elfelejtettem a nevét :oops: )és 6 hó 8-ra kaptunk időpontot :evil: azt mondta lehet hogy addig ki is növi :roll: ugy legyen :!: :!: :!:
Az a probléma szóval hogy nem zár jóll a pocija mondtam is hogy mindig bukik és attól vlehet a takony.
Ajánlották hogy az ágylábához tegyek könyvet vagy valamit hogy emelkedjen meg ne egyenesen feküdjön.

Menion ird le légyszi hogy hivják azt a tejbe való süritményt hátha az használna :wink: plizzz :wink:
Sajnálom hogy Lacinak is el kell menni de ez a ki....ott pénz mindent tönkre tesz ha nincs elég :x Azért remélem lesz segitséget mert egyedül pici gyerekkel kemény :? sajnos tapasztalatból beszélek és nekem 2 van :) :wink:

Brumika nekünk is van ilyen Kincső is nagyon ragaszkodik ha nem lát sir szóval én is viszem mindig magammal :wink: :)

Mi is ezegetünk már az almát szereti krumlival a málnást is adtam csak ugy nyelte imádta :) Én amit eszek mindenből adok egy picit annyira nézi és folyik a nyála és olyan boldog amikor adok neki :)

Most majd jövök most megyünk vegyünk valamit husvétra még semmi sem vásároltam bérelek 1 inhalálót is azt is ajánlották :wink:

Puszi mindenkinek.

t katinka
 
 


Sziasztok!

Bei: basszus, nagyon erős Réka!! Ez már tényleg mászás, Kamilla még csak megközelítőleg sem csinál ilyeneket. Le a kalappal előtte, nagyon erős baba, és milyen szépséges. :)

Katinka: na végre valami előrelépés ez ügyben.

Brumika: szerintem mehet a sütőtök ezek után, aztán én krumplit adtam, majd a répa, most meg adom az őszit a főzi után, így a kaki gond is megoldódni látszik, az egyik fogja, a másik hígítja, és így pont jó lett az állaga.

Nekem van itthon bio cukkinim, meg ma próbálok szerezni bio céklát, ezt tervezem adni neki a jövő héten, aztán megyünk a dokihoz, majd megmondja hogyan tovább, de azt hiszem most már majd csirke és pulyka husit is lehet bele tenni 5 hó felett.

Kamilla is biztosan van már vagy 65 cm, mert lassan a 68-as ruhák kicsik lesznek.

Csütörtökön mi is megyünk a redők miatt ortopédiára.

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Eper orulok, hogy megusztatok laz nelkul az oltast! Gondolkodtam az ejszakai szopin, nem piszkalom ezzel. Majd alakul magatol. Engem sem zavar, ha eszik ejjel. Ha akar egyen. Legalabb a tejcsi is termelodik rendesen. Meg amugy is nagyon szeretek szoptatni! :)

Bei huuu nem semmi a lanyod! :D Nagyon ugyes, eros baba. Tenyleg futhatsz lassan utana. Ja es gyonyoruseges! :)

Lovaszkata semmikeppen nem hagyom sirni Pankat. Ugy dontottem maradunk igy ahogy eddig, majd alakul a lany ha eszunk mast is. Egyelore nem akarok neki mas kajat adni. Amugy eszik ejjel is rendesen. Kiprobaltad vegul a rizspepet Bazsinal?

Cicoka nalunk is igy van a mozgassal. Van hogy par napig nincs kedve semmit produkalni, meg a forgast is elfelejti. :) Jo lesz nektek anyukadnal!
Nem tudom, hogy Panka ellenoriz-e ejjel minket. Mindenesetre eszik eleget akkor is, igenyli a cicit.

Cedis Huuu 68-as rugik? :lol: Nalatok is baj van a redokkel?:(
Panka sem iszik meg semmit tejcsin kivul.

Brumika lehet ez csak atmeneti, hogy ennyire csak teged akar Barni. Nalunk is volt ilyen par napig.

Julcsi orulok, hogy minden rendben a redokkel! :)

Tkatinka gasztroenterologia...:( Jajjj nagyon sajnalom! Szoritok, hogy addig elmuljon!

Nalunk minden rendben. Ahogy mar irtam itt, nem akarom kinozni a lanyt ejjel. Hagyom, hogy magatol alakuljon a kajalas.

Ugy tunik szep ido lesz Husvetkor itt, bar ezt nem akarom elkiabalni. :roll:
Kicsit rendhagyo Husvetunk lesz most...harmasban toltjuk. Nem szeretem az unnepeket. Meg jobban erzem, hogy mennyire magunk vagyunk itt a vilag vegen. A Karacsonyt es a Szilvesztert is vegigbogtem...:( Ebben Panka is partner volt par naposan. :D
Na mindegy. Szoritsatok, hogy legalabb jo legyen az ido, mert akkor elmegyunk kirandulni valamerre. :)

Mindenkinek jo keszulodest a Husvetra!
Puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

cicóka: Nagyon ügyesek vagytok, hogy már ennyifélét eszik Barni. Érezzétek jól magatokat az Anyukádéknál, azért pihenj is!!!

julcsi: Mire mondta, hogy nem redő? Miért kellett röntgent csinálni?

t Katinka: Tényleg ez nem jutott eszünkbe, hogy nem zár rendesen a gyomorszáj és visszafolyik a gyomortartalom a nyelőcsőbe és bekerülhet a légutakba is, és ugye ott gyulladást tud csinálni. Tényleg az a megoldás, hogy megemeled a fejrészt, tesóm is azt csinálta anno.

Brumika: Azt olvastam, hogy ez az állapot amit leírsz kb. 6 hónaposan jelentkezik a babáknál. Lehet, hogy Barninál előbb alakult ki, szerintem is vidd magaddal ahova csak tudod.

mazsan: Megkérdezhetem, hogy milyen pozícióban szoktál szoptatni? Nálatok mennyi ideig tart kb. egy szopizás? Most már én is nagyon szeretek, amióta nincs gond a mellbimbómmal, de csakis fekve tudok, ha ülve szoptatok két szoptatás után fáj a cicim.
ÉS megmondom őszintén kezdek félni a hozzátáplálás elkezdésétől, nem tudom, hogy miért.

Ma szuper napunk volt, tesóméknál voltunk meg sétálni.
Hétvégén meg családlátogatás lesz.

Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!


Kép
eper74
 
 


Mazsan az fájni fog Kincsőnek az a vizsgálat :?:
Igy van szerintem sem kell kinozni majd ő tudja hogy mikor mennyi kell neki siratni meg nem lehet :wink:
Nem is irtam idáig Panka gyönyörűséges ahogy ránéz a macira nem semmi :) drukk a jó időért :)

t katinka
 
 


Csajok, boldog Húsvétot mindenkinek!!!!

Köszi a véleményeket, viszem, ahová tudom a nagyfiút! :lol:

Ja, a humoromat még bírjátok??? Nem egyszerű, tudom... :lol: :lol:

Képzeljétek, kiköpi Barni a riszpépet, mondjuk nem értem miért HA-st kapott, mert abból a tápit is utálta, nem ette, én is megkóstoltam és hiába Milupa vaniliás rizspép 4+ ha HA-s,keserű mint a bűn :twisted: :roll:

Segítsetek kérlek, van hasonló riszpép nem HA-s ami elfogadhatóbb ízű?? Hol veszitek? déemben is láttam, de az nem ilyan volt, valamit kéne venni, amit elfogad....
Na a barack után ezzel is befaragtam, viszont az almát kéri, szó szerint ham-ot mond, ha látja!!! :lol:

Üdv.Brumika

Kép
brumika
Budapest
 
 


Tejpép..hát a HA-s mind ilyen kesernyés.Nekem mondjuk megeszi Balázs.
Mazsan ezúton válaszolok is, adtam rizspépet(fél adagnyit), és megette :D
De létezik a Milupának sima 4 hós vaniliás és gyümis pépe is! :)
Jó a Mildipép is és a hipp gríz is!
Én ezeket a Dm-ben veszem, ott nagy a választék! :wink:

Julcsi...van olyan fagyasztott gesztenyepüré is ami nem cukros, úgy van ráírva hogy "natúr" gesztenyemassza.Husok töltésére én már vettem olyat.De nem adtam babának még.

Husos étel: hát én szerintem ezt nem szabad elsietni :roll: .Ráér az 7 hónaposan...szerintem. :( De nem szeretnék okoskodni.
A hús savasít, így is nagyon sok húst eszünk..nem biztos hogy egészséges dolog. :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


katinka!
Kéra baba is refluxos nővéreméknél. úgy fekszik, hogy a kiságy láb felőli része eggyel lejjebb van, mint a fejénél. szegény reggelre mindig becsúszik a paplan-alagútba :)
de még pelenkázáskor is kell a feje alá valami... egyáltalán nem lehet vízszintesbe lerakni, mert egy sima felemeléstől is képes még 3 órával a kaja után is visszaküldeni anyára a cuccot :o
ők sinlac-ot kaptak sűrítésre.

én egyébként tuti nem engedném, hogy megtükrözzék a babát, ha féléves korára vsz kinövi... majd ha nem, csak akkor... valamikor az ősszel...
nagyon sz@r a gyomortükrözés... igaz, hogy a kicsiket ált. altatják, na d gondolj bele, hogy nem ehet előtte nem is tudom,hány órán keresztül (felnőtteknél délelőtti vizsgálatnál utoljára vacsi mehet)

eper!
Áron egyik combiján látványosan eggyel több hurka van, mint a másikon. hason fekve sem egyformák a redők, ezért kellett a csípőjéről egy rtg. de szimplán csak egyik oldalára kövérebb :D

lovaszkata!
köszi, keresni fogom a natur gesztenyét... anyu is mondta, hogy szokott lenni, vsz csak azért nem láttam, mert még sosem kerestem.
ha találok, tuti megkóstoljuk... én speciel imádom :)

boldog nyuszit mindenkinek!!!

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Tkatinka jartam sajnos gasztrora reflux miatt. Mit mondott a doki nektek, milyen vizsgalatra utal be?Nem akarom, hogy megijedj!!!Nem tudom, hogy a csecsemoknel mit csinalnak. Nekem gyomortukrozesre kellett jarnom. Ez egy kellemetlen vizsgalat, szajon keresztul megy le egy cso a gyomorig. :(
Remelem nem kell mennetek!!! Kinovi addigra! :?

Eper szoktam ulve es fekve is szoptatni. Fekve hatekonyabb es gyorsabb, mert nem nezelodik annyit. :) Panka nagyon gyors, 6-10 percig szopizik. Ez nagyon jo, foleg ejszaka, mert 15-20 perc alatt vegzunk bufizessel egyutt. :) Viszont annyira moho neha, hogy majd belefullad a tejcsibe szopi kozben. :roll: En sem varom annyira a hozzataplalast, tartok tole egy kicsit. Mindig eszembe jut, hogy hasfajosok voltunk. Most vegre semmi baj nincs a pocakkal, aztan jonnek majd az uj kajak... :roll: Remelem meg sok-sok tejcsit tudok neki adni akkor is! :)

Brumika en birom a humorodat! :)

Kellemes Husveti Unnepeket!

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beköszönök és KÍVÁNOK MINDENKINEK BOLDOG NYUSZIT! :D

Velünk minden oké, tegnap óta almázunk, úgy tűnik ízlik, néha nem tudok elég gyors lenni a kanalazással. :)
Jövök majd ünnep után, eddig pörögtem mint a búgócsiga, de ragyog a lakás, gyönyörű a terasz és az udvar, kerítés lefestve! :)

Puszi mindenkinek!

Kép
orsolymors
 
 


Sziasztok!

[color=red]Kellemes Húsvéti ünnepeket! Lányoknak sok locsolót, fiúknak sok piros tojást kívánok![/color]
.

Én is végeztem mindennel, az utolsó párna, paplan kimosva, szekrények átpakolva...stb

Bei: Réka nagyon ügyes, nem semmi, ahogyan mozog. Nagyon rövid időn belül kúszni fog. :lol:

Katinka: sajnálom Kincsőt és nagyon szurkolok, hogy mire sor kerülne a vizsgálatra kinője a betegséget! Én is azt hallottam, hogy ilyenkor meg kell emelni az ágy lábát a fej résznél.

Julcsi: a Kaiserben lehet kapni fagyasztott egész gesztenyét is - igaz eddig mindig karácsony környékén néztem, mert mindig gesztenye krém levest szoktam csinálni, és ez egyszerűbb mint sütögetni és pucolni :wink: de ott találtam már édesítés nélküli masszát is.

Na most csak ennyire futotta, mert felébredt a legénykém. Jövök még utazás előtt.

cicóka
 
 


Sziasztok! Most csak gyorsan benéztem, ha tudok jövök még ma. CSak meg akartam köszönni a Réka bókokat. :) Tényleg nem lehet már egyedül hagyni a szönyegen sem, mert a nagy párnát is amit barikádnak rakok oda eltolja hátrafelé menet. :lol: és már csak azt veszem észre, hogy a parkettát mossa fel...... :shock:


Kellemes Húsvétot mindenkinek és sok-sok locsolót!!!!!!

Kép
bei
 
 


julcsi
olvasva téged hogy nem csinálnád még 1x annyira felnézek rád mert mindenki csak regél arról hogy ez milyen csodás meg miegymás de azért azt ritkán hajlandók így kimondani amit te is hogy ez azért iszonyatos nagy szenvedés volt
nekem nem az volt mert nem én szültem meg a babámat de 1x végignéztem milyen szenvedés és biztos vagyok benne hogy én is ezt írnám utána amit te....és ha felmerül bennem az hogy esetleg még egy babát vállalnék akkor rögtön az jut eszemben hogy másodszor nem lenne ilyen szerencsém...

mazsan
nem voltam orvosnál mert mindent megoldunk itthon
tesóm az orvosnak referált mi van az meg írta ami kell...nem jutottunk volna többre ha megnéz se...kórházban se tudtak volna többet tenni értem amúgy...
nagyon szép Panki a fülcsivel!nagyon édi fülbevaló szerintem az ilyen pici köves a legszebb egy babának!

orsi
nagyon köszönöm már be is állítottam kezdőnek....én a babanet oldalon keresgettem a lehetőséget de nem találtam sehogy

cedis
mindig sok vírus van a fene egye meg ...csak nekem most ugye a gyógyszer kikapcsolta az immunrendszerem és ettől padlót fogtam

lovászkata
ez az nekem is gúvad a szemem hogy miket adnak 4 hósan

eper
nagyon jól drukkoltatok!köszönöm!
én is utálom az oltásokat :( most meg még jött hozzá az agyhártya gy.elleni is ami 2 részletből áll

brumika
mi is így lettünk a barival de hasmars nem volt csak nagy hasgörcsök úgyhogy apa ette meg ami megmaradt...amúgy tényleg fini volt és ízlett neki....meg a kaka is barack szagú is volt :oops:

cicus
sajnálom a gondokat remélem megoldódnak....
mi kereken 40centivel születtünk és most 62 :lol:

Kép
menion
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: