Új privát üzeneted érkezett!

katinkababa
én nem néztem utána de azt mondták nincs nagy különbség a bébiétel gyártók közt a kecskeméti talán azért jobb mert hazai és így az itteni igényeknek még jobban megfelel....hát cukrot meg sajnos figyelni kell
sajnos a sütőtököt asszem mi már csak üvegből tudjuk kipróbálni mert piacon már nincs :cry: pedig igyekszem sajátkezüleg csinálni a HT-t

lányom irománya :arrow:
6tzhujioi9ilpé-dfghhzjk,ikj7tzbb grrrrrrrrrrrrrrv f lmlkommkpmr

bei
hát már aránylag jól vagyok nagyon makacs vírus és baci lehetett mert még most is hőemelkedésem van de ez így már nem gond...
már csak a néha rámtörő köhögés bajos meg hogy még mindig rekedt vagyok....napok óta nem volt semmi hangom képzelheted :roll: Laci örült de még így is sokat nyomtam neki a sódert... :lol:
úgy néz ki a többiek megúszták de lekopogom!
ha elmegy akkor elsőre egy hónapra aztán hazajön elrendezni a ki-belépést...mert nem tudhatjuk hogy sikerül-e lehet hogy valami nem lesz ok és akkor ha hazajön nem akarjuk hogy 2 szék közül a földre essen így addig még nem lép ki csak ha már biztos a helye
késöbb meg mi megyünk hozzá mert mi nem vagyunk kötve...
aztán meg mivel cukros szoktak lenni vizsgálatai ezért azok miatt akkor kell jönnie szóval kb havonta találkozunk majd ...mindez persze pénzbe is kerül és hát azért megy ki mert az nincs vagyis az elején még ritkábban aztán ha jól megy akkor sűrűbben tudunk jönni-menni
néztem vonatjegyet repülőt mert kocsival nem mernék menni gyerekestül hisz a kocsink nem olyan hogy bízzak benne...szóval :roll:
:lol: nálunk az előke tényleg állandóra van már feltéve :lol:

tkatinka
hát nem vagyok orvos de a taknyoskodás nem tejallergiának néz ki de amondó vagyok hogy legyen igazam mert tejallergia ááááá
nagyon sajnálom hogy ennyit kell szenvednetek!drukkolok hogy végre kiderüljön mi a baj

mazsan
na jót nevettem a pisilős mérlegelésen :lol: így most vajon pisi nélkül vagy azzal mérték le? :P
én bizony adnék neki ha kelne...bizonyára nem olyan laktató neki a tejcsi hogy átvészelje vele az éjszakát de ha lenne tejem én az űrből tojnék rá mit mond az orvos ha a gyerekem éjszaka felsír....
csak azért hogy végig aludja az éjszakát nem kezdenék neki tápszert adni hogy jól betankoljon éjjelre amíg lenne tejcsim addig csak is azt adnám!....és NE HAGYD SÍRNI!!!!én egyszer halgattam másra és hagytam de soha többé! én boldogan vállalnám a felkelést éjszaka akár 1 évig is ha nekem lenne tejem!

eper
a mininő remekül van...apát pörgeti az ujja körül :lol: most hogy én kiestem a pikszisből és apa volt többet vele hááááát vérszemet kapott :lol: most nem akar meglenni megint magában és a hintából is ki akar fordulni szóval már minden uncsi neki a cipelésen kívül
tegnap még a naplementét is kint néztük és olyan szép idő volt hogy egy szál bodyban pucérkodtunk :D
reggel meg voltunk pszichológusnál és ott is nagyon szépen csinált mindent amit kellett...

cicóka
hát akkor a múlt hét a mozgás fejlesztésére a mostani meg a beszéd fejlesztésre volt kihegyezve....lehet hogy beosztja :lol: nem lehet mindent 1xre

cedis
én nem is próbáltam a teát és a vizet....addig míg tejet tudok neki adni én a szomját is azzal oltom ...épp pár napja beszéltük Lacival ezt mert a melegben már látni hogy nem mindig éhes hanem szomjas és Laci is kérdezte de mondtam neki hogy mivel kapunk tejet a gyüjtőből és a fagyóban is még van ezért addig azt kapja....a tej nagy része víz és a gyerek súlya még mindig alatta van a korához képesti átlagnak úgyhogy semmi nem szól a tej ellen

brumika
háááát ez tényleg őrült és vicces...én asszem mikor ezt elkezdte nem hagytam ennyire beterrorizálni magam...asszem akkor durrant el az agyam mikor a wc-re én is csak így tudtam menni és akkor is kapkodva....na akkor vettem egy nagy levegőt és azt mondtam hogy eddig és ne tovább....szóval vagy megacélozod magad és igenis elmész zuhanyozni vagy mást csinálni és kibírod hogy addig ordít vagy teljesen ellehetetlenülsz...
amúgy nagyon okosak szóval amint rájönnek hogy nem érik el a célt már abba is hagyják és leszoknak róla de ha azt látják hogy őrült módon rohansz és azt teszed amit akarnak akkor miért ne követeljenek minden figyelmet és időt maguknak?
különben megértelek nagyon édes érzés mikor csak téged néznek és semmi nem olyan boldogság mint a te arcod felbukkanása én is imádom! pl orvosnál is a doki össze vissza forog vele a gyerek nyaka meg kitekeredik annyira csak éééééén vagyok jó a doki meg reklamál hogy "hééééé hát ide figyelj ,ne csak mindig anyát nézd"

julcsi
fejessalit hogy készíted el neki? én a céklát is akarnám e nem tudom azt is hogy kéne csinálni...én azt csak mindig készen vettem
gesztenye masszában szerintem nincs cukor de lehet hogy rosszul emlékszem

tkatinka
nutriton....nagyon imádom!egy csodaszer! nálunk éppen elfogyott most anélkül vészeljük át a 7végét de lehet hogy ha nem fektetjük le kaja után akkor nem lesz baj....meglátjuk
receptes de sokáig elég....én itt olvasok tükrözésről de teljesen ki vagyok tőle!én addig nem engedném míg vévig nem csináltam mindent az ágy nálunk teljesen lejtős 4db könyvet raktunk a gyerekágy fejvégi lábai alá! és sose fektetem le kaja után és hasra is csak akkor ha rég evett ezért van sokat a hintában és a hordozóban ami persze a gerincének nem olyan jó de az biztos hogy a refluxos kinlódástól jobb...azt mondják így gyengébb lesz a hátizomzata de én mérlegeltem és úgy vagyok vele hogy majd megerősödik neki...
segítségen nem sok lesz....tesóm ugyan itt van de őrá csak akkor hagynám hamuszáj és akkor is max 1 órára...vész esetre "tartogatom" nagynénémet aki nagyon megbízható nyd-as pedagógus de mivel őt a tesóm elég gyakran igénybe veszi nem akarom még én is sűrűn lefoglalni...szóval kivételes esetekre azért van megoldásom csak a mindennapok biztosan nehezek lesznek na de ez se élet hogy itt vergődünk hónapról hónapra és lassan rámegy a házasságunk is

mazsan
összeszorult a szívem...de gondolj arra hogy már nem tart sokáig és hazajöttök

julcsi
tükrözés :shock: isten ments!!!!
én magamnak se engedem pedig van gyomorbajom bőven de mindek tükrözni ahoz hogy kimondjuk h refluxos valaki....annyira egyértelmű jelei vannak....
nálunk is ilyen a gyerek mint Kéra de az ágy emelésével és a nutritonnal minden gond megoldódott eszembe se jutna ilyen kínnak kitenni az altatásról nem is beszélve...

Kép
menion
Budapest
 
 


lányok én is boldog egészségben telt husvéti ünnepeket kívánok!!!!és szép időt hozzá!

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is jöttem Kellemes Húsvétot kívánni.

Mazsan: elhiszem, hogy ilyenkor ünnepekkor még rosszabb távol a szeretteitektől, de gondolj arra, hogy hamarosan jöttök haza.

Menion: de jó, hogy jobban vagy. Nem tartasz tőle, hogy Laci nem lesz nap mint nap melletted? Én átéltem egy hosszabb időszakot az akkori páromtól, és borzasztó volt, és a kapcsolat is végül is ezért ment tönkre, én utálok egyedül lenni, mármint felnőtt társaság nélkül. Igaz neked ott a tesód.

Ma kipróbáltuk a céklát, nem nagy sikerrel, nem igazán ízlett neki.
Keddig mi is kettesben vagyunk Kamillával, fiúk a mamánál.

Én fogok neki husit, persze csak egy picit adni nemsokára, mert sok benne a b vitamin, és a vas, ami már egy ekkora babának nem elég, ami a tápszerben van.

Mazsan: azt hiszem te kérdezted miért megyünk ortopédiára. A redők a combiján nem szimmetrikusak.

Kép
cedis
 
 

 
 

Uristen csajok hát én mindenre gondoltam de arra nem hogy tükrözésre küldene :shock: :( hát nem az biztos hogy nem fogom engedni.
Felfogom iratni ezt a nutriont.
Az ágyat felemeltük ugy 8-10 cm között az elég vagy rakjak még valamit :?: Kincsőke hason alvós baba a hátán nem tud jól aludni :roll: ez is baj :?:

Mindenkinek kellemes husvéti ünnepeket :) Csajoknak sok locsolót :) fiuknak sok pirostojást :)

Menion elhiszem és örülök hogy azért lesz segitséged :wink:
Cedis én is félek hogy emiatt lesz vége Pistivel a különlét miatt :? egy kis ideig elmegy de már 4 éve lassan :? és már nem sok kell hogy kibukjak :(

t katinka
 
 


menion!
amikor kész a krumpli, az utolsó 2 percre bedobom a vízbe a saláta levelet, csak leforrázni... aztán megy együtt a turmixba.

cicóka!
nálunk nincs kaiser's... de talán az is spar-csoport, ha jól rémlik, úgyhogy ott talán van.

katinka!
mivel én bélbajos vagyok, nekem elsőre a tükör ugrott be, mint vizsgálat a gasztrón...
egyébként Kéra is hason alszik, ég jó... mert ha már egyszer feljön a cucc, folyjon is ki!
sztem elég a kb 10 centi. a lényeg az, hogy gravitáció ellen dolgozzatok ;)

cékla: nálam ugyanaz a kategória, mint a barack... mivel nem eszem meg ezeket, nem tudnám jó szívvel adni a prücsöknek, mert nem tudnám hozzá mondani, hogy jajj, de finom :shock:
szóval ezek kimaradtak... és még sokmindennek ez lesz a sorsa... majd eszi valamelyik mamánál.. a brokkolit, karfiolt, felesborsót, kelbimbót, káposztákat, körtét, szilvát, áfonyát (unokahugiék imádják, na meg segít kakálni ;)), epret, málnát és még ezermindent... ezeket nem tudom, hogy fogom vele megetetni.

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Kellemes Húsvéti ünnepeket és jó pihenést az egész családnak!

Sajnos nálunk lóg az eső lábalehet így holnap itthon maradunk.
Norbikának már volt itt a nyuszi, aranyos volt, a kis vödrébe szedegette a csokitojásokat, amit a mama dugott el. :wink:
Tegnap készítettünk a nyúlnak fészket is, raktunk neki répát is ha megéhezne mire ideér!Reggelre az répa felét meg is ette a nyuszi :lol: és ott volt a dömper helyette!Nagy volt az öröm. :D
Most megyek tojásokat festeni, aztán anyóséknál ebédelünk.
Bazsi most alszik, még nincs kinnt a foga, de nagyon feszül a kis ínye. :?
Tegnap evett másodszor őszibarackot, most már nagyobb adagot! :)

Julcsi, Cedis....a cékláról annyit hogy nem is hinnéd milyen finom az összekutyulva egy kis őszibarackkal vagy almával..olyan mint a málna lenne..komolyan.Én is meglepődtem, mikor régebben Norbinál kipróbáltam. :lol:
Én csak lereszeltem almareszelőn nyersen, kicsit megfőztem/pároltam , hozzáadtam a gyümit és ette Norbika!Önmagában tényleg nem jó.
De nagyon jó vérképző!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk mindenkinek !!!

Pénteken átvettem Noel útlevelét, így tegnap haza is jöttünk :lol:
Pénteken megyünk vissza Olaszo.-ba majd utána mesélek, meg visszaolvasok!!

Puszi

Daisypath Christmas tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
nenu
 
 


Sziasztok!

Lovaszkata: köszi a receptet, ki is próbáltam ma a céklát almával, tényleg nagyon fini, egészen olyan, mint amálna, és Kamillának is nagyon ízlett.

Nenu: itthon? De jó! Majd mesélj Noel hogy bírta az utazást. Nem viselte meg a környezetváltozás?

Kamillát eddig megviselte mindig ha ott is aludtunk a mamánál, pár nap kellett neki mire megszokta.

Valami front van ma? Olyan nyűgös egész nap, és eddig 2x20 percet aludt.

Kép
cedis
 
 


cedis
tudod ha nem megy akkor pláne tönkre megy a kapcsolatunk mert már rövid idő alatt eljutottunk olyan szintre amit mások 10-20év alatt csinálnak és emiatt én már nagyon sokat szorongtam és azt hiszem már csak heteink lettek volna hátra...hidd el nagyon rossz irányba mentünk már és mindketten nagyon eltorzultunk a sok gond és feszültség miatt...szóval gyakorlatilag ez csak javíthat a kapcsolatunkon jelenleg
hát ha front van akkor mi úgy reagálunk rá hogy alszunk mint a mormota....megfürdött és átmaszíroztam volt nagy sírás-rívás miatta de utána bezabált és kidőlt azóta csak alszik pedig nappal már ilyen hosszan nem szokott :roll:

tkatinka
annyi elég biztosan sőt!az én lányom is csak hason alszik kizárólag úgyhogy az nem baj mert én így nem félek hogyha esetleg feljönne neki a tej akkor nem tud megfulladni álmában mert hason fekve kifolyik a szájából a cucc...ez nálunk elég gyakori mert evés után 2órával is képes egy kicsit bukni márpedig egy korty is elég hogy a légcsőbe jutva fulladást okozzon szóval a hason alvás a legbiztonságosabb refluxos babáknak

julcsi
ok majd megcsinálom!köszi
húha amiket mind felsoroltál azt egyet se szeretsz?én azt hittem én vagyok válogatós :roll:

lovászkata
na akkor ezt is kipróbálom mert a cékla kéne a vas miatt nagyon....

nenu
jaaaaj hát akkor csak 1 hét volt :cry:

Kép
menion
Budapest
 
 


azt még nem meséltem el hogy pénteken voltunk a pszichológusnál és képzeljétek rám hozta a frászt a gyerek....
elkezdte a nő mutogatni neki a sakktábla mintát és az én manóm meg nem követte nem is érekelte :shock:
na azt hittem baj van ráadásul sokáig izélt vele a nő már egész kétségbe estem hogy a gyerekem visszafejlődött
erre megszólal a nő:"látom ez neked már uncsi! nem köt le téged"
erre mutat neki egy érekesebb mintát a táblán fityegő bogyókkal
naaa azt aztán úgy figyelte hogy körbetekerte a fejét :lol:
szóval megkönnyebbültem hogy nincs baj :oops:
kérdezgetett egy csomót hogy mit csinál mit nem....
mondtam neki hogy nem nyúl a játékért és nem nyitja a száját a kanálnak...mondta hogy nem baj mert az ő korrigált kora szerint nem is kell...aztán csörgőtt mutizott neki és érintgette a kezéhez
jaaaaaj csajok majd el olvadtam mert az én kicsim oriási szemekkel koncentrált a csörgőre és minden idegszála megfeszült látszott hogy nagyon akarja aztán kicsit meg is mozdult a kezecskéje olyan 1 centit de nagyon bizonytalanul :D ééééédes volt!
a leleten az van írva hogy "a keze csalogatható" nagyon cuki...
aztán megkapta és abban a pillanatban a másik kezével is rácsapott és ügyetlenül félig zárt ököllel kanalazta befelé a szájához :lol:
mondtam hogy most mindent a szájába töm de főleg a kezét mondta hogy ez így jó :D
na szóval nagyon szépen bemutatta a tudományát és még egy kis gagyogást is prezentált ...nagyon büszke voltam rá!

Kép
menion
Budapest
 
 


lovaszkata!
nekem a málna sem gyerebe!
még a szagát sem bírom...

menion!
én rettenet válogatós vagyok. szinte semmi gyümölcs, zöldség... semmilyen főzelék, kivétel a spenót, de az is csak bundás kenyérrel, és akkor, ha száraz kenyér sincs már otthon.
már kicsiként is képes voltam napokig nem enni (kórházban 3évesen nyújtottam a dokinak a karom, hogy inkább az infúzió, mint a tea), ha olyan volt, amit nem szerettem...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Cedis...örülök hogy ízlett a céklás -alma :D
Ez valóban jó vas-bomba.Ha meg ez kicsit megsűríti a kakit, akkor barackal add, az lazít! :wink:

Julcsi...húú, akkor nem irigylem anyukádat, megkínlódott veled biztos kaja ügyben. :roll: De ha te nem akarsz kínlódni Áronnal, akkor jobb ha adsz neki olyan zöldséget, gyümölcsöt is amit te nem szeretsz.
Nagyon fontos hogy következetesen, szoktassuk a babákat az egészséges ételekhez, még akkor is ha mi nem szeretjük...ki tudja, lehet hogy ő szeretni fogja! :lol:

Balázs tök nyűgös volt egész nap :( Mondja a lehülést holnapra meg az esőt, lehet hogy ezt a frontot érzi? :?
Sajna így nem fogunk menni kirándulni meg piknikezni :(
Norbi se volt túl jó gyerek, túlpörgött, nem fogadott szót, a sok játék és csoki miatt. :? Mindíg megfogadom hogy nem kap ennyi játékot és csokit, de aztán mindíg el van kényeztetve,mert a mamák is készülnek mindíg meglepivel...stb. és a bőség zavarában már félek nem is értékeli az ajándékokat :( Sok ez egyszerre neki, Karácsonykor se bírtam vele, szinte sokkot kapott a sokmindentől :roll: :shock:
Bazsi is kapott ezt-azt...főleg hasznos dolgokat, bébiételt, 2 előkét,zoknit :)

További jó estét mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovaszkata 2011.04.24 20:32-kor.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Bébiétel: valamikor - még mielőtt babát vártam - olvastam, hogy a kecskeméti a legjobb. (talán a táplálkozástudományi intézet vizsgálta őket). Ha jól emlékszem, ez tartalmazza a legtöbb gyümit/zöldséget és a legkevesebb hozzáadott anyagot.

Bár én is főzőcske-párti vagyok, csak azt veszek bébiételből, ami nagyon nincs. (Sajnálom, hogy nem fagyasztottam több sütőtök-pürét - nagyon csúszik. :))

Menion!
Csak ismételni tudom, hogy vigyétek dévényre - rendszeresen. Balázs bő másfél hónap alatt rengeteget fejlődött: hason gyönyörűen kitámasztja magát, oldalra kinyúl a játékokért, felveszi, átteszi egyik kezéből a másikba (ma pl: egy labdát, aminek van egy kis "szára" az egyik kezével fogott és tartott, míg a másikkal püfölte). Míg nem kezdtünk el járni, hason alig maradt el, és céltalanul hadonászott a kezeivel.

A hason altatást pedig mindenkinek ajánlom - nem véletlenül altatták őket így a korán is.

Viszont nagyon repül az idő: kedden már fél éves. :) Kb. 70 cm és 8.300 gramm. (45 cm és 1530 g is volt...)

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


jesszus julcsi
ez már nagyon komoly....és akkor mit eszel?
én gyerekként csak krumplit ettem semmi mást!ha nem volt krumpli én se ettem így anyu szegény csinált nekem mindig külön ha ők már hánytak a krumplitól ...de mára már nagyon sok mindent megeszek....lassanként elkezdtem mindenfélét enni egyenként kipróbálni és mostmár azért sok mindent szeretek de a krumpli azért a favorit...a válogatás mára főleg a húsnál megmaradt ezért nem eszek csak szárnyast és abból is a mellét mert abban nincs csimbók meg inak porcok...ezektől világgá mennék de hozzá mentem egy húsimádóhoz és mostmár az is kiderült hogy azért vannak más husok is amik számomra ehetők :wink:
na de azt tudod hogy a gyerekeink a mi mintánk szerint esznek?
vagyis ha azt látja hogy te nem eszed akkor ő se fogja....
nálunk ez a tesóméknál nagyon kijött...ott csak cóla fogyott és a gyerek nem volt hajlandó meginni a vizet....amint eltünt a fekete üdítő és a színesek(boleró) voltak az asztalon akkor csak azt akarta :roll: az se túl jó de a cólánál egy fokkal jobb....de ha hozzám átjön és nálunk az ásványvizet látja hát azt issza és semmi gondja vele :wink:

Kép
menion
Budapest
 
 


lovaszkata!
kicsiként mindent megettem... aztán 2-3 évesen öntudatra ébredtem :lol:

menion!
hogy mit eszek?
nem sok mindent... mégis jó nagyra nőttem :oops: :D pedig pl zsíros dolgokat egyáltalán nem eszek. sem zsíros húst, sem pörkölteket... a spagettit is vagy 20évesen ettem meg életemben először, pizzát sem sokkal korábban (ugyanis a paradicsom is a nemehető listán van, kivéve a pari szósz, de csak a bolti, bádog :))...
savanyúságot nem eszek, pedig látom, hogy a kicsik nagy kedvence a savanyú ubi... mert azt pont marokra lehet fogni ;) én meg még a szagát sem bírom semmi ilyen ecetes cuccnak...
szóval nem vagyok egyszerű eset :?

lányok!
szegény fiam estére brutál módon nézett ki.
vettem neki régebben ilyen 8-as alakú rágókát... a tecsóban ez volt a legolcsóbb, duplán csomagolva... ezt tudja a legkönnyebben megfogni és a szájába rakni... bár utóbbi nem mindig sikerül.
na, a szentemet piszkosul nem zavarja, hogy nem a szájánál van a rágóka, ő csak nyomja be az arcba... akár a pofijánál van, akár a szeménél... akárhol :shock: szóval mire eljött a fürdésidő, a kincsemnek az egész arca teli volt vörös foltokkal...

akartam még valamit, de elfelejtettem... :(
hülye anya! :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


katinkababa
megyünk...keddre van időpontunk és nem kell mondanod annyira látványos az eredménye....bárcsak lenne több pénzünk :(
addig csak én masszírozom úgy ahogy tudom...ma is kicsit fellazítottam a mellkesi izmokat és nagyon nem örült szegényem...de nem hagyhatom hogy a masszírozás eredménye kárba vesszen és megint bemerevedjenek a karjai...már olyan szépen támaszkodik hason és a lábikója is könnyebben kimaszírozható
szóval nem hagyjuk ki :D csak addig míg nem kerülünk sorra az ingyenesen addig nem tudjuk hetente vinni a fizetőshöz :(

Kép
menion
Budapest
 
 


Elnézést, hogy elmaradtam, de ezer dolgunk volt.
Mi is kívánunk mindenkinek Kellemes húsvéti ünnepeket! A lányoknak sok locsolkodót, a fiúknak sok piros tojást!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok!

lovaszkata: A megpárolt céklához a gyümölcsöt csak úgy reszelve teszed hozzá vagy azzal is csinálsz valamit?
Biztos az időjárás is közrejátszik a nyűgösségben.

menion: Havonta találkozni az nagyon rossz lesz, remélem rövid időn belül tudjátok sűríteni a találkozásokat.
Örülök, hogy Anna baba ügyes volt a pszicho dokinál, de miért kell egy ilyen csöpp gyereket elvinni hozzá????

Julcsi: Húúú tényleg sok mindent nem szeretsz, nem ízlenek vagy miért?

Velünk minden rendben, nagyon jó volt a szülőknél. Szerencsére ma délelőtt levittem a Picurt a parkba, mert most itt is esik az eső!

Kép
eper74
 
 


Eper..igen,az almát nyersen reszeltem hozzá, egész finom, apró lyukú reszelőn.De volt hogy össze is turmixoltam.
Barack, ha üveges azt csak hozzáöntöm, de ha majd lesz rendes barack azt is turmixoltam, mert azt villával még nem lehet jól összetörni.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Menion orulok, hogy jobban vagy! Talan mar meg is gyogyultal. :)
Nem biztos, hogy rosszul elned meg a szulest. Ha valaki azt mondja, hogy nem volt nehez a szulese, akkor az lehet hogy igaz is. Egyeni szerintem. En bevallanam ha borzaszto nehez lett volna. De nekem nem volt az. Talan jol turom a fajdalmat. :)
Nagyon nehez lesz nektek tavol egymastol. :( Remelem meg tudjatok oldani, hogy gyakrabban talizzatok!
Miert kell pszichologushoz menni Annaval?

Cedis itt is ajanljak Kanadaban kezdetben naponta egyszer a husfelet (baromfi es hal) hozzatapinal. Sot amin meglepodtem, mert ezt meg nem hallottam toletek sem, tojas sargajat kemenyre fozve. Feherjet 1 eves korig nem.

Julcsi el sem tudom kepzelni, hogy mit eszel. Ezek valami rossz elmenyhez kotodnek kiskorodban? Vagy csak hirtelen nem izlettek?
A ragokarol jutott eszembe, hogy Pankat az sem zavarja, hogy a sajat szemeben turkal. Felelmetes ahogy csinalja, nagyon idegesit. Nem kapkodhatom el a kezecskejet, mert felek, hogy belekap. :roll:

Nenu tok jo hogy idoben meglett az utlevel! :)

Katinka en sem engednem, hogy Pankat tukrozzek. :( Nagyon drukkolok nektek!!!!

Lovaszkata elmentetek vegyl piknikezni?

Katinkababa szep meretek!:) Hihetetlen , hogy mar fel eves...:)

Zsanimano mi a helyzet Norbi nyakaval?

Lanyok mi tortent Annussal? Tud valaki roluk valamit? Persze vannak meg masok is akik eltuntek. :roll:

Nalunk is eltelt az unnep. Semmi husveti hangulatunk nem volt. Kepzeljetek el nem volt sonkank, es a fonott kalacs is nagyon hianyzott. :? Na majd jovore megeszem a dupla adagot. :lol:
Viszont mindezt karpotolta a jo ido!!!! :lol: Rengeteget setaltunk a hosszu hetvegen. Vasarnap pedig elmentunk kirandulni a hegyekbe. Gyonyoru volt. Irok beszamolot a blogomra majd.

Panka tok jol viselte, hogy hurcoltuk mindenfele. A nyaka miatt megint aggodunk, mert nem javult inkabb visszaesett. Ugy dontottunk a ferjemmel, hogy 1 hetet adunk meg neki es irany a klinika. Tudom azt mondta a doki nincs baj, de nekunk nem tetszik. :roll:

Remelem mindenkinek jol telt a hetvege!
Puszi

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


sziasztok!

nem volt túl szép idő az ünnepekre, Mazsan, még a végén kiderül, nálatok most jobb volt az idő :shock: :lol:
megértem, hogy hiányoztak mindenben az itthoniak, de meglásd, jövőre még nagyobbra értékeled itthon mindezt, az nagyon jó érzés lesz...tudom, éltem én is külföldön...
én is azt mondom, vigyétek vissza, ha van egy kis visszaesés, jobb ha látják újra Pankát! Drukk, hogy ne legyen baj, és köszi, hogy bírod a nem könnyű humoromat :wink:

Menion, sok kitartást nektek a pároddal!!! Pszichológus baba korban? Vagy te jársz és megmutattad a kislányodat is? Nem faggatlak, ha nem publikus... :oops:

Julcsi, tényleg elég kevés fajta amit megeszel, de hogy pozitívat kérdezzek: megírod mik a kedvenceid??? Én pl. a drumtésztákat imádom szószokkal, sajttal, sütiből meg a tiramisu a menő nálam, meg a zserbó...nálad???

nenu, de jó, hogy itthon!! :D

mi kóstolgatunk, az édesebb alma meg a sütőtök hatalmas kedvenc, lassan jön a répa, meg a krumpli...

kisfiam elérte, hogy pár másodperc alatt fordul hátról hasra, ott szépen kinyújtott nyakkal, kézzel nézelődik, majd emeli a popsit, húzza a kezét-lábát, szóval kúszna...jó nagy hanggal csinálja, ha erőlködik, vagy ha nem sikerül, akkor igazán dühös...
szereti hallatni a hangját, bármit csinál, jó erősen, volt, hogy a 4.emeletről nyitott ablaknál a ház elé lehallattszott, ahogy kurjongatott játék közben!!! :lol:

Annus, tényleg, merre vagy???

Szép hetet, jobb időt!!!

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy azért mindenkinél jól telt a húsvét.

Mazsan: és Panki, ha hátára fekteted, akkor sem tartja a fejecskéjét a középvonalban?

Brumika: jaj, de kis ügyes Barnus is. Kamilla csak pelus nélkül hajlandó megfordulni, azt is egyenlőre csak jobbra csinálja, de azt nagyon profin. :D

Neki is a sütőtök a kedvence, aztán jön az őszibarack, de mindent megevett eddig(répa, krumpli, cékla)

Azt vettem észre, hogy amióta van hozzátápi, a hajnali 4-ig alvásunk egyre kevesebb, először kelt 2-kor most meg már 1-kor, és éhes ezért ébred.
Lehet át kellene menni lassan a 2-es tápszerre vagy délután már adjak neki tejpépet?
Az esti rituálét nem akarok tejpépes kanalazással keresztbe húzni, mert már a tápszert is félálomba issza meg, de hát nem elég már neki ez az energiamennyiség ezek szerint.

Tényleg nagyon el van tűnve Annus, meg Edit is régen volt.

Kép
cedis
 
 


eper
nem tudom minek kell menni de én is túlzásnak tartom hiszen a neurológiára is 3 havonta kell járni és ha lenne valami probléma akkor ráérne akkor küldeni pszichológushoz...na de nem vitatkozhatok az orvosokkal és koraszülötteknek ez a protokol...egy csomó vizsgálat van előírva így nekünk...
nem tudom hogy elmegy-e a Laci mert még mindig nem jött email hogy hol lesz a találkozó....mostmár nagyon idegesek vagyunk...
2 nap múlva kéne indulnia :shock: :roll:

mazsan
hát elvileg én is jól bírom a fájdalmat ezt láttam a kórházban hogy más császárosok mit műveltek de nekem az ami a műtét után volt az tényleg semmiség volt!azt én negyedévente is vállalnám de amit a rendes szülés alatt szenvednek a nők na az brutális!azt én biztos nem bírnám úgy mesélni mint sokan ...nekem tuti az lenne az emlékem róla mint julcsinak
pszichomókus a koraszülöttség miatt nézegeti a neurológus is szemész is meg az uhus is....hogy van e valami eltérés
ha mégis elmegy Laci akkor sűrűbben nem találkozunk de most azért izgulunk hogy egyáltalán elmegy-e
nekünk se volt se sonka se ünnepi hangulat...de csak most hogy írod jutott eszembe a sonka :roll:
hát ha nem értesítenek minket az indulásról és vissza kell menjen dolgozni akkor besonkázunk vígasztalásul

Kép
menion
Budapest
 
 


brumika
az igaz hogy rám is rámférne :lol: de azért vittem mert küldtek minket....fenntebb írtam már miért....hát nem sok értelmét látom de a hurcoláson kívül sok kárunk nincs belőle így hát megyünk ahova küldenek...

Kép
menion
Budapest
 
 


mi pedig nem tudni miért de éjjel 3kor keltünk....
aztán rendesen 7kor is de akkor már nem ment a kajálás csak fent van és foglalkoztat minket...
egy óra múlva megyünk dévényeshez aztán ha hazajövünk remélem kidől és alszik mert estére akkor nagy cirkusz várható ha nem alszik eleget....
nem tudom miért ébredt fel éjjel remélem a front miatt és nem lesz rendszeres a dolog.... :roll:

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion, nem úgy értettem ám, hogy rádférne, bár én bevallom, sok nehéz évemben jártam pszichomókusnál többször is, és nagyon sokat segített! Fontos lenne a szemléletváltás az emberek többségénél, hogy ez ugyanúgy természetes dolog, mint a testi bajok kezelése, hiszen a lélek is részünk! Nem?
Így már ahogy leírtad, mindent értek!!! :oops: :D
Vigyázzon azért a párod, sok a kamu állás, remélem megbízható forrás alapján megy ki Németbe...

Cedis, én is ugyanezt tapasztalom, ma is kelt éjjel 1 körül és bevágott 200-at, viszont én adom már neki a rizspépet az esti utolsó etetés előtti etetésnél, de még csak 60-80 ml megy le neki, ehhez iszik utána tápit és mégis kel :shock:
pont megyünk holnap oltásra, megkérdezem, mi a véleménye a dokinak ezekről! Majd referálok! :wink: :D

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

Látom azért Húsvétkor sem állt meg az élet a fórumon. :) Örülök, hogy mindenkinek jól telt. Mazsan, ha előbb szólsz, Húsvéti sonkát, kalácsot és hangulatot is küldhettünk volna! ;) Nálunk volt minden, tele voltunk gyerekekkel, így volt igazi hangulat.
Menion: örülök, hogy jobban vagytok. Akkor most azért szorítunk, hogy Lacinak telefonáljanak már! Remélem sikerül ez a meló, és rendbejöttök anyagilag is meg kapcsolatilag is. Bár neked nem lesz könnyű egyedül otthon a babával, de ügyes vagy, minden rendben lesz!
Julcsi: én sem irigylem anyukádat. :) Szegény, biztos megszenvedett az etetéseddel. Remélem Áron azért jobb evő lesz.
Lovászkata: olyan jó, hogy hozod a tanácsokat a hozzátáplálással. Jó egy tapasztaltabb anyukától tanulni. Örök hála! :)
A Húsvét a gyerekeké, nem baj az, ha sok a játék meg a csoki! :D
Cedis: megfigyeltem, hogy Bogi nagyobb adag tápot eszik este, amióta hozzátáplálás van. Simán behúz 220-at még a cicizés után. Ő sem cici+alma, sem cici+tejpéppel nem bír ki 3 óránál többet napközben, így elelavás előttre marad a cici+ tápi, ez a biztos.
Brumika: gratulálok a forgáshoz, ügyesek vagytok!
Mazsan: én is visszavinném a helyetekben Pankit. Nem hiszem, hogy gond lenne, de azért biztos ami biztos...

Kép
orsolymors
 
 


Rólunk:

Nagyon jól telt a Húsvét nálunk is. Szombaton délután összejött a baráti társaság nálunk, bográcsoztunk. Tök jól sikerült, rgen beszélgettünk már ilyen sokat. Amióta több a gyerekes család, ritkulnak a bulik, nehezebb összehozni, hogy mindenkinek jó legyen. Most végre sikerült!
Vasárnap anyukámnál töltöttük a délelőttöt, tesómékkal. Aztán anyóséknál ebédeltünk, itt voltam a férjem unokatesói, délután 2 órát sétáltunk a Dráva parton. Nagyon szép idő volt, 24 °C, napsütés.
Tegnap délelőtt aludtunk egy nagyot, meg jöttek a locsolók. Itt tegnap is szép idő volt, délután kint voltunk a kutyával, sétáltunk nagyokat. Estére ideért a vihar, de nem volt vészes. Egy baj volt a Húsvéttal, hamar eltelt. El tudnám viselni, ha még a héten családozhatnánk....

Ma mini fórumos találkozó lesz délután, Nenuékkal találkozunk Pécsen! :D Már alig várom, kíváncsi vagyok rájuk nagyon, főleg Noel babára! Majd beszámolunk. Ha nem felejtem el, fotózunk is.

Bogi elkezdett a hátáról a hasára is forogni, párszor már megcsinálta, most is épp azzal erőlködik. Az alma megfogta a hasát, így most szüneteltetem kicsit. Most kapja a higított almalét meg a kamillateát inni, lassan normalizálódik a helyzet. Nem tudom mivel folytassam, mert a srépa is fogja a székletet... Talán üveges barack. Nem tudom.

Szép napot mindenkinek!

Kép
orsolymors
 
 


húha... lányok...
nem eszek meg dolgokat, mert... mit tudom én. nem finomak, csúnyák, büdösek... pl fixa ideám, hogy a barack húsa szerintem nyálkás... pfúj! vagy a tejföl ugye... az ember a savanyú tejet kidobja, de ha annyira savanyú, hogy összeáll, még fizet is érte... savanyúságok... miért jó, ha egy zöldség már puhára romlik valami löttyben? ráadásul a kovászos ubi, ami kenyérrel van összerothasztva! brrr... a paradicsom ronda, ahogy felvágás után a magoknál az a rész elkezd belőle kifolydogálni :? a káposzta büdös minden formában (kivéve teljesen nyersen só, minden nélkül)... sorolhatnám még :)

mazsan!
amikor Áron megtalálja a szemét, szoktam neki mondani, hogy ne tépje ki, szüksége lesz még arra :D ha ezt rágókával teszi, megkérdezem, hogy "mi van, fiam? csak a szemed kívánj?" ezekből általában nagy vigyorgás lesz :)

brumika!
nálam zserbó kilőve. ahogy gyümölcsöket nem eszek, lekvárt sem, lekvárosat sem. semmiféle formában.
amit 2naponta meg bírnék enni, az a pizza, na meg simán hetente lecsúszna a halászlé (bajai vagyok, vagy mifene:)). amúgy sokmindent eszek. húsok (leginkább szárnyas) sütve, rántva, krumpli, rizs, gomba, kukorica, zöldborsó és fejtett/tarka/szárazbab, de csak levesnek (na meg csilisbabnak :)), milánói, bolognai, lasagne, rakott krumpli (hú, az nagyon bejön), krumplipaprikás (érdekes, hogy ez OK, de csak virslivel, viszont semmilyen pörköltet nem eszek meg), diós/túrós/krumplis tészta... szóval van miből válogatni (atyaég! és most nagyon megkívántam a tejbegrízt!!!)

na, még gyorsan, mert ébredezik a muki:
alulmúltuk önmagunkat hízás terén :roll:
13 nap alatt "csak" 240 gramm és 2,5 centi (7090 és 64).
2 oltás, nagyon sírás, még alvás, pedig már fél órája volt a kajaideje...
megyek is, megsimizgetem, hátha eszünk egy kis sütőtököt ;)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok!

menion: Nem tudtam, hogy a koraszülött babáknál vannak ilyen kötelező vizsgálatok, de ez nagyon jó, hogy így nyomon követik őket.
Tovább drukkolok.
Egyébként ha engem megkérdeznek, hogy milyen volt a szülés, mindig mondom, hogy borzalmas.

Orsolymors: Remélem lesznek közös képek a Picurokról, na meg természetesen rólatok.
Ti sem unatkoztatok hétvégén.

mazsan: Az a lényeg, hogy jól telt a hétvége kikapcsolódtatok, majd, ahogy írod jövőre bepótoljátok.
Remélem semmi gond nem lesz Panki nyakával.

Julcsi: Tényleg sok mindent nem szeretsz, de lehet, hogy ennek a betegséged miatt tartott diéta az oka, azért jó lenne, ha Áron ezekből a finomságokból nem maradna ki, majd a párod megeteti azokkal amit te nem szeretsz :D

Sajnos a mai napunk nem volt valami jó, hajnal fél5-kor kelt a Réka és nem aludt vissza csak délelőtt, aztán fájt a hasa és sírt szegényke és délután is nyűgös volt.
Úgy látom minden baba forgolódik már, Réka még nem fordult meg.

Kép
eper74
 
 


brumika
áááá nem kell mentegetőznöd simán rám férne ahogy ebben az országban a többségünkre :roll: csak hát ez is olyan "luxus"amit nem engedhetünk meg magunknak...én egyszer-párszor potyáztam az ügyeleten mikor pszichomókus volt éppen az ügyeletes doki de az ugyebár csak egy beszélgetés arra nem jó hogy "helyre tegyen"...
ma se jött még hír az állásról szóval eléggé le vagyunk már törve...holnap van az utolsó nap aztán ha nem ír akkor stornó :cry:
viszonylag le van informálva a cég ott dolgozik a Laci barátja 1 hónapja és a másik magyar aki ott dolgozik 4 éve van ott...persze semmi nem biztos...ha most nem viszik ki akkor nincs még munka de amúgy itteni a cég és bejelentett szóval így kevésbé rizikós..na de lehet hogy várni kell

orsolymors
igen még holnapig várunk ha nem jelentkezik akkor sajnos most nincs állás és legjobb esetben várni kell pár hetet... :? rendi vagy köszi a rukkot!

julcsi
hű hát láttam pár ilyen problémával küzdő emberről filmet a tv-ben bár azok nagyon drasztikusan elutasítottak minden ételt volt olyan aki 2 dolgot evett csak sültkrumplit és kechupot és kizárólag csak ezt! :shock: nekik akár egy étterembe menetel is gond volt és arról szólt a film hogy próbálták rávenni más ételek evésére...
na lényeg hogy nem lehet könnyű neked! végülis akkor mit eszel kb 10 zöldség gyümi megvan? vagy annyi se? és a husi?azzal hogy állsz?

eper
na akkor te se vagy olyan mint a tesóm pl. mikor bent voltam a nagyvetélésénél és 24 órát végig kínlódta én meg vele szenvedtem majd másnap azt mondta "nem is volt olyan szörnyű" :shock: háááát ha nem a saját fülemmel hallom akkor nem hiszem el hogy azok után ezt mondja...az az élmény mai napig hidegrázással tölt el!


mi pedig voltunk dévény tornán...most majd az egészet végig ordította hatalmas könnyekkel... én már nagyon nehezen tudtam tartani magam....úgy nézett rám hogy majd meg szakadt a szívem....mintha kínpadról nézett volna rám hogy segítsek...
nagyon szörnyen érzem magam....

aztán azt vártam egész nap majd alszik de csak félórákat szuszmogott és 8ig kitartott a kis manó....

holnap megyek a tárgyalásra délelött túlesek a keresztségen...ezért megyek is aludni korán

Kép
menion
Budapest
 
 


ja és ma borsót ettünk....nem volt hasfájás tőle de kb úgy ettük mint mindent :? ki-be-ki-be tolva a kaját....azt hittem utána hogy allergiás mert kiütései lettek a mellkasán nyakán de fél óra múlva eltűnt...talán holnap megnézzük megint mert ma a masszírozás is nagyon kipirosította a bőrét bár az evésig volt 1-2óra különbség szóval nem hinném hogy attól lenne :roll: ...de a borsó??? az nem allargizálós fajta nem? na majd holnap kiderül :roll: jó éjt

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!!!!

Utólag is kellemes ünnepeket kívánok!Nagyon eltűntem,be se léptem vagy 2-3 hete :oops: nagyon összejöttek a dolgok.

Egyrészt még mindig a költözés lóg a levegőben,most is épp házat nézek,sok idő elmegy ezzel.Aztán jöttek az ünnepek,Iza szülinapja,mindegy egyben...ezer vendég.A blogomban van pár kép meg beszámoló,bárott is lemaradásban vagyok.Nagyon jó volt az elmúlt időszak,szép az idő is,sokat vagyunk kinn.

Iza szerda-csüt bölcsibe jár.Én meg itthon "dolgozok".Vagyis megcsinálom azt amit mellette nem lehetne....ablakpucolás és hasonlók.Még a takarója sincs kész,de igyekszem...most is megyek varrni!

Nikivel minden oké,6160 g,nem sokat hízott most megint.Mi még csak cicin élünk:))De valahogy nem is várom a pancsolást:))))Ő se igényli,de lassan majd el kell kezdeni neki is:)Amúgy forog minden felé,imád a tesóval játszani.Annyira menne,már majdnem kúszik.A fejét lenyomja előre,popsit megemeli és túrja a földet,olyan cuki!Tegnap meg majdnem négykézláb állt,vagyis annyira kiemelte a popsit meg a pocakot,csak lestünk!

Esélyem sincs visszaolvasni...a gmailen se jártam hetek óta,a közös blogban is eddig 1szer voltam:(Folyton úton vagyunk,kéne rám egy laptopot szerelni:)Tegnap is talin voltunk,szupi volt!


Jaj köszi h hiányoltatok,látom,elolvastam gyorsan ezt az oldalt:))

Lemaradtam vmi fontosról? :lol: :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Végül nem voltunk ám sehol hétfőn.De délután szép idő lett így itthon grilleztünk.Amúgy is totál fáradt voltam.mostanában nem nagyon hagynak aludni a gyerekek! :(

Balázst holnap viszem mérésre és megkapja a rota vírus elleni 2.felét.Feltéve ha nem lesz náthás, mert úgy szörcsög az orra. :? Persze ez lehet a fogzástól is, szerintem pár napon belül lesz 2 fogunk :shock: :D Mert mind a kettő látszik alaul már...csak még nem törte át az ínyt.
Szegény nagyon sírós, főleg ha fáradt, tök nehéz elaltatni. :roll:

Orsi..köszi, kedves vagy.Szólj csak hogy mit mondjk el a hozzátápival kapcsolatban.Norbinál kiokosítottam magam. :wink:
Ti is forogtok, nagyon ügyes Bogika! :D

Brumika..hűű gratula a forgáshoz.Bazsi még csak oldalra billen. :)
Úgyhogy Eper, ne aggódj, mi se forgunik még, sőőt még hasalni se szeret mindíg, pedig neki rendben is van az izomzata. :roll: a mi babáink kicsit lusták! 6 hós korig kell megfordulni, no para! :D

Cedis..hát próbáld meg azt a pépet vacsira, nem veszítessz semmit!De a 2-es tápszer szerintem még erős neki.
Nem hülyeségből van rajta hogy 6 hós kortól adható.És azt már ki se írja a gyerekorvos, teljes áron kell megvenni. :?
Enyém fiam is ilyen külömben, multkor már aludt este 10-től hajnali 3-4-ig most meg 2-kor kel fel enni. :(

Bazsi úgy eszik: hogy legtöbször csak 120ml-ket, még annyi tejem van hogy egy nap összegyüjtök 100-110ml-t, azt reggel kapja meg 7körül.
Eszik délelött 10-11 között almát vagy barackot(fél adagot) és iszik rá 60ml tápit.Alszik egy nagyobbat.Aztán tornázunk még Norbi alszik.
Majd 2körül 120ml tápszer. Délutáni séta.Alszik 1 órácskát közben.
Délután 5-6 között 120ml(de néha akkor többet is eszik)tegnap 150ml-t evett :D párszor kapott már így délután fél adag vaniliás rizspépet is és akkor csak 60ml tápit evett.
Akkor játék , fürdés...utánna nagyon elalszik 7 óra körül, fel se kelne, de én mindíg kiveszem este 10 órakkor és félálomban még benyom 120ml-tés rögtön visszaalszik(az a Suttogó féle álometetésnek felel meg.)Aztán hajnalban kel megint enni. Ha jól számoltam ez 6 etetés.
Azt várom hogy gyümit és főzeléket egész adagokat megegyen, mert attól talán jobban fog aludni éjjel.de még nem nagyon akar pár kanálnál többet enni.
Ma kapott először alma-barack mixet.Üveges barack negyede hozzá kissebb fél reszelt alma.Azt mind megette. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Voltunk mérésen 6100gr :D és 58cm.ugy öörülök hogy igy megindult :D már sokkal jobban van már csak néha kell szivni az orrát :D a doki azt mondta hogy már nem hall semmi zörejt teljesen"tiszta" :D mondta a doki is hogy nagyon örülök neki :lol: hogy végre sokkal jobban van :D Ja és azt mondta hogy nem tükrözik a gyomrát csak megvizsgálják hát nagyon remélem mert nem fogom engedni neki is megmondtam azt mondta megérti :wink:

Kata Eper Kincsőke sem fordult még meg csak oldalra és nagyon idegesíti hogy megakar és nem tudja meg :P kis mérregzsák ilyenkor sokat nevetek rajta :lol:

Mi már sok félét eszünk de még a kanállal evést gyakorolni kell :wink:

Annus örülök hogy jelentkeztél és jól vagytok :) hát igen itt a jó idő már egyre többet vagyunk kint :) csak itt ma nagyon fuj a szél mondjuk meleg szél :wi :wink: Szereti a bölcsit Iza?Utólag is boldog szülinapot :) Néztem a képeket a blogodba nagyon aranyosak :)

Na megyek beszedem a ruhákat a száritóról persze ha el nem fujta a szél :lol:

t katinka
 
 


Sziasztok!

Na akkor ez valami topic éjjeli szolidaritási ébredés a gyerekek között úgy látom.

Kamilla evése: reggel 8 órakor 120 milli tápi, délben főzelék fél adag 90 milli tápi, délután 3.30- 4 körül pár kanál gyümölcs 120-150 milli tápi, este 8 150 tápi és aztán éjjel 1-2 körül megint 150 milli tápi.

Valahogy délelőttre kellene tennem a gyümölcsöt, délutánra meg a tejpépet. Tegnap adtam neki egy pár kanállal, nagyon ízlett neki, de utána kicsit hígat kakált. Ma adtam egy pár kanállal többet, majd kiderül ma is okoz-e valamit.

Annus: házat vesztek? De jó!!! Merre nézelődtök?
Nagyon hiányoltunk már! Ügyes Niki baba a forgással.
Kamilla továbbra is csak jobbra csinálja, de azt már profin.

Eper: Ne addódj, Réka is fogja hamarosan csinálni.

Lányok van valaki, aki spirállal védekezik? Én három hónapja azt tetettem fel, de azóta baromi hosszú a mensim, most is már 13. napja tart. Szerintem ez már nem normális. Lehet le kellene szedetnem, de nem tudom akkor mi marad, mert a gyógyszert nem bírja a szervezetem, a férjem meg az óvszert nem bírja, szóval passz. :shock:

Minden esetre így remekül szuperál a fogamzásgátló hatása, mert ugye így nincs szex. :oops:

Kép
cedis
 
 


Sziasztok!

Annus, de jó, hogy jöttél!! :D

Köszi a gratut a forgáshoz, csinálja gyorsan és lelkesen, és nem tudom hogy de bizonyos távolságokat és egész fordulatokat is megtesz hason. Csak azt látom, a körbebástyázott helyen hátról hasra került, és teljesen máshogy és máshol, mint hagytam...na majd kilesem :lol: ...de tényleg ne parázzatok, a doki és a védőnő is mondta ez nem gyakori még ebben a korban, főleg fiúknál...
Katinka, enyém gyerök is úgy van, ha nem sikerül valami, méregzsákoskodik, most épp a kúszás miatt kiabál, nagyon-nagyon szeretné már!!! :wink: :lol:

Voltunk ma oltáson, ünnepek miatt és az első hós csúszása miatt jött ki mára, el voltam képedve, mindkét combikát szúrták neki, röviden felordított, majd rá 2 percre nevetgélt apa ölében!!! :lol: Irtó büszke vagyok rá!!! :D
Ja és a dokinővel flörtölt ezerrel!!! :lol:

Meglepődtem ma, mert a dokinő azt mondta napi adag a testsúlynál a 100-as szorzó, eszerint elég 660 g naponta? Én 150-es szorzóval tudtam...
Ti ezt hogy tudjátok??
Azt is mondta teljesen OK a 6600 g, azóta ennyiek lettünk és a 68 cm. Hiába magas vékony pasinak készül, majd teszek fel a gmail-re új képet!!! :wink: :lol:

Ma az oltás bezavart, nem ment le délelőtt csak pár kanál püré, sem most a rizspép, sokat aludt és tápit is csak 60-at kért, viszont issza az édeskömény teát egész nap kb.20-30 ml-enként sűrűn....
láza még nincs, maradjon így!!!

Menion, ja, ha leinformált hely,akkor OK, de jó lenne már tényleg, ha szólnának, lehet, hogy csúszik egy kicsit az út??? Drukk nektek!!

Cedis, fog.gátlás kapcsán nekem nincs ötletem, de majd a többiek!!! :wink:

Éjjeli szolidaritás. Fiam tegnap este 7-kor evett 200-at, majd 8-tól éjfélig aludt, éjfélkor 200-at újra, és 4-kor kelt, 150-el indított, és már vissza sem aludt utána, így én ma kb.3 órát ha aludtam....és aztán jött az oltás :?

Lányok, nálatok is van olyan, hogy a pelusból kifolyik a kaki? Mióta kóstolgatunk, azóta van, hogy néha mindent mosni kell, eddig ez sosem volt, tehát nem a pelus a ludas...

Megyek is, nyügizik, ez ilyen oltásos nap lesz....

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!

Brumika: Nálunk gyakran előfordul, hogy kifolyik a kaki :D ma konkrétan nyakig kakis volt és, ahogy vettem le a bodyt a karja is olyan lett, tehát szinte az egész gyerek! Mondjuk ez anyatejes nagyon híg kaki, ahogy egyszer írta Julcsi ki lehet önteni a pelusból.

Annus: Nagyon örülök, hogy jöttél. Remélem találtok megfelelő házat. Szerintem most nagy a választék. Hol keresgélsz? Mekkorát?
Nagyon szépek a lányok és Niki nagyon ügyes.

tKatinka: De jó, hogy jobban van Kincső, eleget szenvedtetek már eddig, most már minden szuper lesz.

Réka is már oldalra fordul és bejárja az egész járókát addig erőlteti magát a lábával, meg ide-oda fordul és halad.

menion: Drukk! Várunk a hírekkel!

Orsoly: Hogy sikerült a tali?

Majd gondolok mindenkire éjszaka, bár mi hamar szoktunk végezni, 10 perc alatt szopizik utána 10 perc büfiztetés, van, hogy fél sem ébred szerintem közben.

Kép
eper74
 
 


Sziasztok!

Koszonom a biztatast Lanyok! :) Igazan jol esett. Nagyon be tudok neha depizni itt. De aztan gyorsan osszekaparom magam. :) Lehet kene nekem is pszichomokus... :lol: A sonkat meg jovore bepotoljuk.

Brumika a te fiad lesz a kovetkezo kuszo-maszo? (Bei Rekaja utan) :) Nagyon ugyeske! A kaki meg sokszor kifolyik nalunk akarmilyen pelusbol. Ahogy mar Eper is irta nyakig kakis a kisasszony sokszor. Sot ujabban beletapicskol a kakiba peluscsere kozben...:roll: Nagyon ugyesnek kell lennem...:)

Cedis ha Panka hagyatt fekszik, akkor is hajlamos elbiccenteni a fejet. :( Persze minden pozicioban tudja rendesen is tartani, de ritkan.

Menion meg mindig megy a drukk!!! Vegre tul leszel a birosagos ugyon is!

Annus orulok, hogy megvagy! Szepek a csajok! Neztem a blogodat. Nekem sem hianyzik meg a "pancsolas". :) Nagyon kenyelmes a szoptatas.

Lovaszkata drukk a fogacskakhoz!

Orsi milyen volt a mini tali? Ugyes a kis Bogi is, hogy forgolodik! :)

Julcsi imadom a bajai halaszlet! Kalocsan is azt fozik. :wink:

Tkatinka jaj nagyon orulok!!! Igazan jo hireket hoztal. :)

Eper menni fog Rekanak is hamar a forgas, foleg ha mar oldalra elforog. Hihetetlen sokat valtoznak most. Mi is gyorsan vegzunk az ejszakai szopival. :)

Mi jol vagyunk. A hason alvos babambol haton alvos lett. :roll: Hason rakom le mindig aludni es atfordul. Hatrol hasra meg nem megy nekunk sem. Ja es megeltuk azt is, hogy este 8-kor elalszik furdes utan. :lol: Nalunk ez szenzacioszamba megy. Eddig este 11-kor meg kukorekolt. :roll: Viszont 2x kelunk ejjel enni... :roll: Es reggel 7-kor mar ugy gondolja, hogy kelni kellene... :roll: Na mindegy majd edzodok. Jovo heten megyunk oltasra es akkor megmutatjuk megegyszer a nyakat Pankanak aztan meglatjuk. Kicsit aggodom a tejcsim miatt, mert elegge lefogytam...hiaba eszek naponta 4-5-szor. Etvagyam is van rendesen. Lesziv teljesen a kiscsajom. :roll:

Na megyek mert ebredezik a kis cicimanias. :)

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Na ma is jöttem :lol: Iza még alszik,de aztán sietünk a bölcsibe.Amúgy bejött neki nagyon,vagyis el van egész nap,szépen játszik,nincs vele gond.De azért néha hiányol h hol vagyok.


Szigetszentmiklós-Dunaharaszti magaságában nézelődünk,olyan 80 nm körüli házat/ikerházat ilyesmit.Meglátjuk mi lesz!

Na az elmúlt 2 éjszaka nálunk is borult,kelt is enni Niki egyszer,meg többször be kellett mennem cumit visszatenni.Pedig már beleszoktam a jóba megint h leteszem és reggel meg kiveszem:))

Julcsi!
Na akkor én nem is vagyok válogatós:))Pedig azt hittem.Én ilyeneket nem eszek h csülök,pacal,bőr és minden ilyen gusztustalanság:)Meg zöldbab,tök stb.Szóval csak van 1-2 dolog amit nem szeretek és kész.

Brumika!
Én is a 150et tudom,de lehet h van egy tól-ig határ,passz...

Én nem tudom h Niki mennyit szopizik,néha jobb is:)De egyszerűen nem is kell neki más,tiszta cici fan!Inkább 2 óránként szívja ha nem elég,de meg nem inna mást!Pedig anno 2szer is pótoltam neki és akkor megitta,utána sose.Mondjuk nem baj,a lényeg h épp elég a tej ami va.Aztán még 1 hónap és jöhet a többi finomság is!


Van mát vkinek foga?Mármint a gyerkőcnek?
Tali volt azóta?vagy el van napolva?

annus11
 
 


Na ma már 2szer jöttem,ere sehol senki:))))

Iza reggel eltaknyolt,nem nagyot,de lehorzsolta a felső ajkát...most olyan Angelina Jolies:))
Lehet emiatt(is),de nehezen váltunk el egymástól reggel...de nem hívtak még h menjek mert nagyon sírna,szóval remélem h elterelika figyelmét!

annus11
 
 


Annus, biztos nem lesz gond Izával, jobbulást a szájacskának!

lányok, aki sinlacot kap, mennyiért kapjátok receptre? meglepődtem, mert a dokinő valami 200 ft-ról beszélt és majdnem 1400 volt a patikában egy doboz... :shock: még jó, hogy vittünk több pénzt :evil:
akkor most melyik ár a jó?? megírnátok??
jövök még, csak épp levegőzni készülünk.....ölemben a kisfiam, fél kézzel pötyögök...

szép délutánt! :D

Kép
brumika
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Annus szupi hogy Iza szereti a bölcsit :)
Kinga is szereti még mindig reggelente ő költ engem hogy "anya menjünk már oviba"még hétvégén is :lol:
Holnap meg anyák napja lesz az oviba már alig várom ez az első ilyen alkalom :) tuti elsirom magam :oops: :)

Fogunk még nincs de alul meg van neki duzzadva fehér neki de szerencsére nem nyügös :) :wink:

Sajnálom Izát nekünk is volt a mult héten ijen balasetünk Kingával

Mazsan tőlem is megy a drukkk :)

Csajok kérdeznék valamit nem babadolog szóval kinéztünk egy házat teszik is meg minden a tulaj az egyik bankban dolgozik és olyan hitel akart nekünk intézni hogy az összegnek az ötszörösét kellett volna visszafizetnünk 4.5millát 35 évig 44ezer forintal szerintetek ez hogy létezik állami banknál ekkora kamat :shock: :roll: és kijött 18380000 ft. :shock: szerintetek át akart verni minket a nő vagy sajnos ez van :roll:

t katinka
 
 


Sziasztok!

mazsan: Azt olvastam, hogy a tejtermelés akkor is fenn marad ha szinte éhezik az ember, de természetesen lehet, hogy nem igaz, és ezt nem szabad kipróbálni.
Csak azért írtam, hogy ne aggódj a tejed miatt. Szerintem nem lesz gond vele, Panki szépen szopizik és biztosítja magának az utánpótlást.
Köszi a biztatást, biztos Réka is hamarosan forgolódni fog.

Annus: Dunaharaszti nagyon jó hely két unokatesóm lakik ott, én Taksonyban nőttem fel (Haraszti mellett van) a szüleim most is ott élnek csak ajánlani tudom.
Izusnak rendben van a szája? Örülök, hogy tetszik neki a bölcsi, olyan okos kislány.

tkatinka: Szerintem ez forintalapú hitel, fix törlesztőrészletekkel, előfordulhat, hogy ilyen horror sokat kell visszafizetni. Kérdezzetek meg más bankot is.

Velünk minden rendben, Réka megállás nélkül beszél, akkor hagyja abba amikor elalszik.

Kép
eper74
 
 


annus
házat néztek?nagy dolog az...jól meg kell nézni az biztos hogy sok időbe tellik
bölcsi hát nem irigykedek.....nem is tudom én mit fogok csinálni majd ha be kell adni
sajnálom az "ajakfeltöltést" jobbulást

lovászkata
nagyon szépen esztek mi nem eszünk ilyen sok mindent én napi 1x próbálkozok HT-vel álltalában koradélután mert akkor jobb a kedve és addig el is készülök....de se pépet se mást még nem próbáltam eddig

tkatinka
na végre jó hírek tőletek :D örülök hogy nem lesz tükrözés és ügyi vagy hogy megmondtad!én nem nagyon szoktam vitatkozni orvosokkal ezért nekem az ilyenek nehézséget okoznak.....pl most nálunk ez a vérvétel :( nem akarom szadizni a gyereket és úgy döntöttem nem viszem el vérvételre a vas miatt...mert mondtam a dokinak hogy nem kéne-e vasat pótolni erre mondja hogy ja hát akkor vegyünk vért és írt vaspótló cseppeket....mivel ha nem kérdezem meg akkor se vérvétel se vaspótlás nem lenne így azt gondolom nem tragédia ha kihagyjuk ezt most... :roll:
óvodai anyáknapja?naná hogy sírás lesz...én már most elérzékenyülök a gondolatra hogy ez már idén rám i vonatkozik
a hitelhez nem értek de az enyém 20 év alatt kb duplája lesz mire kifizetem nem 5xöse!kérdezz meg egy tanácsadót!

cedis
hűűű főzelék és gyümi is és tejpép :shock: ti aztán ügyesek vagytok hogy ennyi mindent esztek...az mit jelent hogy a fézelék fele adagja?akkor üveges főzelékről van szó?és akkor fél üveggel megeszik? :shock:
13nap :shock: :shock: :shock: az nagyon sok!meg kéne nézni a vérképedet is akkor ha így kivérzel...szerintem a házidokival is beszélj ne csak a nőgyogyival...ha le kell szedni akkor nekem már csak a pesszárium jut eszembe de nem vagyok napra kész ez ügyben....lehet hogy van már valami új megoldás...mintha lenne havonkénti valami szuri is de mondom nem nagyon foglalkoztam a témával meg az is hormon készítmény mint a tabi

brumka
igen csúszik az már biztos mert már úton lehet oda a pasas...nagyon mérges vagyok mert szemét dolog volt hogy nem szól mi meg minden nap vártuk na de ez van...még lehet hogy összejön a dolog mert a Laci barátja kint izélgeti a hapsit majd emiatt de ha nincs hely akkor persze nincs mit tenni....ma várjuk a Laci barátjától az infókat miért nem jelentkezett és lesz-e még hely
a kakifolyás lehet azért a pelus hibája is mert ha már kicsi rá akkor előfordul...nekünk rendre folyós és már a kicsi pelust nap közben nem merem ráadni vagy ha érzem hogy berottyant rögtön csere mert oda a ruci viszint a nagyobb pelusból nem jön ki
sinlac ügyben nem tudok segíten de a nutriton is kb ennyi amit mi a sűrítésre kapunk receptre

eper
hát semmi jó hír...Laci maradt infónk nincs miért nem jelentkezett...ma érkezik ki a pasi úgyhogy a kinti baráton keresztül majd megtudjuk hogy késöbb lesz-e lehetőség vagy mi van :cry:

mazsan
köszi a bíróságon túl vagyok de a Laci munkája jelenleg nem jött össze....még nem adtuk fel mondjuk csak mérges vagyok hogy felültetett az illető.....
még mindig nem ettünk mi se sonkát :wink:
akkor küldök neked jó pár kilót mert nekem van bőven feleslegem :P


mi ma körtét ettün nagyon nagy sikerrel mert apa okos tanácsára előszedtem a főzelékes cumit és babavízzel higítva azon át itta meg....és mivel a cumit remekül használja így nagyon gyorsan lehúzta és ordított mikor elfogyott...gyorsan újra töltöttem azt is lehúzta szóval innentől majd amit lehet cumin át adok mert a kanalazás nagyon vacakul megy

Kép
menion
Budapest
 
 


tegnap voltam a bíróságon hááááát iszonyatos volt
kezdve azzal hogy az utcán elöttem utánam láncon vezetett elítéltek csoszogtak majd bemenve elvesztem szinte abban a hatalmas épületben...olyan volt mintha pályaudvaron lettem volna....azt se tudtam merre induljak :oops:
végül sikerült megtalálnom a megfelelő ajtót benyitottam és vagy 10 ember bámúlt rám talárban...kiküldtek aztán hangszórón behívtak :roll: húztam be az ajtót mire valaki visszahúzta nézem hát a "beteg"aki miatt mennem kellett :shock:
ott aztán középen kellett állnom :? mondjam el mi történt....na hát amire emlékeztem elmondtam erre a "beteg"a hátam mögül elkezdett belekiabálni hogy nem volt ellátva nem kapott ellátást pedig azért ment mert baja volt :shock: na rám jött a frász hogy majd nekemesik...a 120 éves bácsi aki védte megkérdezte tőlem hogy a detoxikálón kívül szóbajöhetett volna-e más kezelési mód?mondtam hogy nem hiszen addig míg ittas nem tudunk neki adni semmilyen gyógyszert ezért az ilyenkor a protokoll hogy beutaljuk a detoxba s ha már kijózanodott akkor lehet kezelni az aktuális panaszát....
ne ez meg addig végig a háttérben kotyogott a bírónő már kiabált vele hogy "LEÜL! NEM MOZOG!" na de mikor megkérdezték hogy szerinte is így volt-e akkor elkezdte a kezemet rángatni meg szorongatni hogy ő elnézést kér és csókolgatta a kezemet :shock: :shock: :shock:
erre a bírónő azt mondta"biztos akkor is így kezdődött az egész"..mondtam hogy igen csak nem így folytatódott....
kérdezték hogy megijedtünk-e....okos kérdés volt hiszen 3 fiatal nő bezárkózva az ügyeleten az ajtót rúgdosó beteg meg kettérúgja az ajtót :roll: na mindegy szóval kérdezték végül hogy kérek-e igazolást és utiköltséget mivel nem kértem mondták hogy mehetek.....behúzva az ajtót kényszeredett mosollyal a pofámon azt mondtam a "betegnek"minden jót! de közben azt kívántam inkább hogy forduljon fel....
egyszerűen elképesztő és nem tudok napirendre térni afelett hogy nekem fél méterre ettől az alaktól kellett állnom eltűrve hogy tapizzon és így mondjak róla terhelő dolgokat????mégis ezt hogy a fenében képzelik? milyen elmebeteg eljárás ez?
szerencsémre ez egy totál debil alkesz alak és már beszélni se tud annyira elitta az agyát szóval nem kell attól tartanom hogy "bosszút áll".....de mondta hogy azóta is TÖBBSZÖR volt már az ügyeletünkön :shock: szóval még lehet hogy találkozunk...
hát szóval egy rémálom volt az egész és nem is tudom elképzelni durvább esetekben hogy zajlik az ilyesmi..mert kötve hiszem hogy a 120éves ügyvéd meg a többi 40 kilós lánykák akik ott ücsörögtek értelmesen befolyásolnák az eseményeket :roll:
csak azt tudom mondani hogy elkéééépesztőőőő

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tkatinka gyorsan utananeztem ennek a hitel dolognak, mert soknak tunt nekem hirtelen amit irtal. Nem tudom, hogy milyen bank lehet ez...de ahogy en szamolgattam (szakmai artalom :D) 15 ev futamidore jott ki a havi 44000Ft. (4,5 milliora hasznalt lakas vasarlasra) :roll: Persze ez a hitelkalkulacio becsles, de nagy a kulonbseg szerintem. Kerdezzetek meg egy tanacsadot, masik bankot!
Mi is megyunk vasarnap Anyak napi musorra a magyar kozossegi hazba. Panka ugyan meg nem fog szavalni nekem, de mar latom hogy siras-rivas lesz reszemrol, ha meghallom a kis magyar ovisokat...:D

Annus sajnalom Iza szajat!

Eper megnyugtato amit irsz. :) Sok puszi a kis dumagepnek! :D

Menion nem banom kuldjel par plusz kilot! ;) A ferjem ugyis szeretne, ha felszednek par kilot.

Mi ma nyuglodunk...nemcsak Panka...:( Lanyok nem akarlak ezzel farasztani benneteket, de itt SZAKAD A HO... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Utalom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mit fozzek Lanyok? Mondjatok nekem finomsagokat!
:lol:
Na megyek a torpikem hiv.

Lilypie Second Birthday tickers
mazsan
Szeged
 
 


Mazsan, HÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ??????
Te atyaúristen.....itt sincs az az aranyidő, de akkor fogom is be a számat.... :lol: :lol:
Finomat??? Nekem ahogy írtam mindenféle szószos durumtészta a nyerő, na persze a bolognai, milánói a sláger, de imádom a legegyszerűbbeket is, pl. durumspagetti, füstölt reszeltsajt, tejföl...nyammmm...ja és a lasagne-ről ne is beszéljünk, meg a tortellini, ravioli, stb... :lol: szívesen élnék olaszban az ételeik miatt, pizza is minden mennyiségben jöhetne, szóval nekem finomról ilyesmi jut eszembe :lol:

Julcsi, na megnyugodtam, van azért olyan, amit én is szeretek abból, amit felsoroltál, pl. pizza és élek-halok a halászléért is!!! :D

Bei, merre vagy? Hogy vagytoK?

Cicóka???? Hogy van a druszánk???? :lol:

Jaj, félek az éjjeltől már, többször kel a picim, mint újszülött korában, kezdünk mi is beállni az ő bioritmusára, ha aludni akarunk.... :wink: :o
Ja, és a sinlac pép almával sem jött be, visszaköpte, ahogy a HA-s rizspépet, sajnos a sütőtök és az alma marad a fix kedvenc, almából is az az édes fajta, kész édesszájú a kis huncutom :wink: :lol:

Katinka, bankos témában sültbuta vagyok, bocsi :oops:

Annus, drukk, gogy szuperül sikerüljön a lakáscsere!!!!

Menion, állásügyben szorítok, tudod mit??? Küldök egy kis jóhír hozó csomagot neked, Mazsannak meg hóolvasztót!! :lol:

Képeket láttátok amiket újonnan raktam fel közösre???? Nekem nagyon tetszenek nem csak a kisfiamról, hanem mindenkiről amik fenn vannak!!! :D

Nyugis éjjelt!! :wink:

Kép
brumika
Budapest
 
 


hát mazsan akkor csak azt írd meg mennyit küldjek mert nálam korlátlan a választék :lol: :lol: :lol:
rakottkrumpli-milánói-hortobágyi palacsinta-rizseshús-borsó főzelék-gombás sonkás palacsinta sajtmártással-paradicsomos húsgombóc
ma én párolt vörös káposztát zöldséges rizst és párizsi bundás csirkét gyártottam :D


brumika
köszönöm a csomagot!remélem használni fog mert ránk férne!

én még nem néztem a képeket....sajnos arra már rég nem volt időm de pótolom!

Kép
menion
Budapest
 
 


hát megnéztem bizony és minden baba csodaszép!


bei
a videó teljesen meghökkentett hát ez a manó hogy miket tud :shock: :shock: :shock: szinte már négykézlábra áll...nem sok kell hozzá...mi ehez kéest sehol nem vagyunk még....na nem mintha verseny lenne...
nagyon szuper nézni videókat mert így látom mit tud más baba...

Kép
menion
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: