Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Január elejére várjuk harmadik babánkat, aki igencsak meglepett minket, mert védekeztünk de ennek ellenére nagyon nagy örömmel fogadjuk! Várok mindenkit, aki januárban fog szülni!

Bár még az elején vagyunk, azt hiszem sokan csak a napokban jönnek rá, hogy baba lakik a pocakjukban! :D

2011.01.05. a mi napunk.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dr_nono 2010.05.04 10:55-kor.
dr_nono
 
 


Szia!

Már napok óta lesem, mikor hozza létre valaki a topikot. Eddig mindig csak zugolvasó voltam korábban, de jó lenne egy klassz csapathoz tartozni. Mi a második babát várjuk, január 4. a mi napunk.
Sajnos nekem kicsit aggasztó ez az időszak, mert most épp antibiotikumot kell szednem és bár azt mondta az orvos, ez nem ártalmas, azért félek :-(
Neked akkor már van tapasztalatod két gyerkőccel, mennyi idő van köztük korban?
nyufó8
 
 


Szia! Én is lesegettem de csak nem jött senki aki megnyissa :D . Így rászántam magam! Sztem az antibigyó miatt ne aggódj. Nem hinném h ez befolyásolja pláne h a beágyazódás még csak mostanában megy teljesen végbe. Lánykámmal sokszor szedtem az elején is, sztem ez nem gáz.

Nálunk is aggasztó dolgok merültek fel bár lehet h csak én aggódom túl. itt pharmatex mellett jött a manó és a nődoki szerint a működési elve miatt nem tuti h oks a baba. Bár sok pharmatexes fórumot olvastam már és ott nem volt ilyen tapasztalat h beteg lett volna a baba ráadásul midnehol azt írták h e mellett inkább csajok érkeztek. Hát meglátjuk. Ha lehet válogatni akkor elsőre egészséges legyen és csajszi. Aztán majd meglátjuk csak nehogy vmi baja legyen. :roll:
A meglévők között majd 3 év van. ez ideális volt nekünk. Most kevesebb lesz, de úgy látszik ennek így kellett lennie.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 

 
 

Én már álláskeresésben voltam mert szeptembertől dolgozni akartam. Hát ugye erre mondják ember tervez, baba.. akarom mondani Isten végez! 8)
Mesélj magadról, mekkora a nagyobb gyerkő?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Szia!

Nekem a beágyazódás már valószínű megtörtént, mert már múlt szerdán teszteltem pozitívat. De remélem tényleg nem lesz gond. De akkor úgy látszik mindkettőnknek vegyül kis szorongás itt az elejébe. Ez a pharmatex valami fogamzásgátló? És úgy jött össze a babu? Nem semmi! Akkor ezek szerint az egyik gyerkőcöd lány és a másik?
Nekünk kislány van, most lesz a hónap végén 18 hónapos. Mi is kislányt szeretnénk megint, de a fiúnak is örülünk csak ahogy te is írod, egészséges legyen!
Mi terveztük a babát, ez volt a 4. kísérlet, csak ezt a hülye antibiotikumot nem terveztük :-( De azt tudom hogy én valószínű túlaggódom, mert több helyről olvastam hogy állítólag ez a fajta antibogyó nem árt, de azt is olvassa az ember hogy az első 12. hétben semmi nem jó. Néha el is gondolkodom, jó-e ez a nagy információbőség, ami van a neten, sokszor csak megzavarja az embert.
Gondolom azért nem bánod hogy mégsem mész dolgozni? :-)
Hogy kell vonalzót csinálni?
Hány éves vagy? Én 30.
nyufó8
 
 


vonalzópróba

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


nyufó, látom te már vagy fórumoztál vagy simán számítógép zseni vagy. Mire én rájöttem a vonalzók használatára....ihajja.... :oops: :lol:
A munka nem fog hiányozni...legalábbis az a fajta az biztos nem. 28 vagyok amúgy.
Mi az antibigyó neve? Én a fiamnál tonna szám ettem az algopirint mert migrénem volt veszettül és el kellett látnom a nagyobbat is. de nem lett baja a fiamnak. Legalábbis nem ettől lett baja...na így pontos.

szerkesztek én is vonalzót a harmadik törpnek.

Kinek mondtátok el eddig?

Net: én sem olvasom a rémmeséket a netről mert frászt kapok. A lányommal a 6. hónaptól nem kapcsoltam be a netet mert a végén már minden szartól falra másztam és tuti beleakadtam az összes rémségbe és fel is fedeztem magamon. Azóta szelektálok és tudom mit higgyek el és mit nem....najó ez erős, de próbálok.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


ha te január 4-re vagy kiírva én meg jan 6ra akkor vmi nem stimmel mert a vonalzók szerint csak egy nap különbség van köztünk....hmmm, lehet h az én napom 5-e?

nyufó: voltál dokinál már? Mikorra tervezed? terhes tünet? Volt a lányodnál? Most van vmi?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Áááá, nekem se ment a vonlzó, hiába másolgattam be, nem sikerült és szóltam az informatikus páromnak, ő csinálta meg :lol:
Én csak a neten kalkuláltam a napot, lehet hogy nem jót hozott ki. Majd javítom ha orvoshoz jutok. De ami fura, hogy nekem 245 napot ír, neked meg 231 napot ír még hátra a vonalzó, valami nem jó.
Itt máshogy van az orvos, sokkal lazábban csinálják, úgyhogy én majd csak a 12. hétben tudom meg először, hogy minden rendben van-e. Összesen két ultrahang van az egész terhesség alatt, a 12. és a 20. hétben. Itt szültem a lányom is és sokszor nagyon rossz volt, hogy ennyire kevés a vizsgálat, a fórumon meg olvasgattam otthon milyen sok van. Túl is hordtam a lányom egy héttel, és úgy képzeld el, az utolsó majdnem 4 hétben a kutya nem látott. Pedig ugye túlhordásnál otthon azért már sűrűn rádnéznek. Orvos meg egyáltalán nem látott. Csak szülésznőhöz jártam havi egyszer, meg az elején párszor a kórházba kellett bemenni vizsgálatokra. Úgyhogy majd én csak csöndesen olvasgatom amiket írtok az orvosi vizsgáltokról.
De mondjuk megyünk nyáron haza nyaralni, úgyhogy majd ott biztos elmegyek a dokimhoz.
A lányomnál semmi tünet nem volt végig, még a mozgását se éreztem, csak a vége fele sokat csuklott, ahhoz képest egy örökmozgó kint.
Most a mellem fájt marhára amikor meg kellett volna jönnie pár napig, de már elmúlt. Remélem most is olyan jó kis tünetmentes leszek. Először persze aggasztott hog ennyire nem érzek semmit, nem is voltam benne biztos hogy tényleg terhes vagyok-e, az első ultrahangon lehettem benne biztos, ami a 14. hétben volt, akkorra volt hely.
És te? Neked az előzőek milyenek voltak? És most érzel valamit?
Most penicilin alapú antibiotikumot kell szednem 5 napig, amoxicillin.
Én is különben megtanultam kiszűrni a dolgokat, jártam az első terhességnél úgy, hogy olvastam valamit és rögtön "felfedeztem magamon". Főleg a végén amikor olvastam túlhordásnál mennyire oda kell figyelni, mert gyorsan megtörténhet a baj.
Még csak a nagyszülőknek meg a legjobb barátnőmnek mondtuk, a többieknek majd 12. hét után. És te?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


írtad hogy "nem ettől lett baja", megkérdezhetem hogy mi baj van a fiaddal?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


már semmi, volt egy kis lyuk a szívén mikor megszületett és h vmi baj lesz már a magzati uhukon is látszott aritmiás volt. Aztán mára beforrt de okozott jó pár álmatlan éjszakát. Plusz volt egy egyes fokú vesetágulata. Mára az is eltűnt szval semmi baja kopp kopp kopp. ....na megyek megnézem mizu a vonalzómmal, hátha az enyém nem oks.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Én úgy c sináltam a vonalzót h beütöttem h ucsó menzesz és akkor nekem ezt a napot adja ki de most beütöttem h jan 6 a napom és akkor nekem 247 napom van hátra. Naaaa akkor most melyik a jó??? én is átjavítom a arra ami neked van de még megnézek pár másik vonalzórt is h azokon melyik napszám áll.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Elvileg a teljes terhesség 280 nap, az a gyanúm neked a 231 túl kevés, akkor már több mint 7 hetes lennél. Vagy nem? :roll:
Te voltál már dokinál?
Nehéz lehetett lelkileg akkor neked a fiaddal az elején, főleg hogy ott volt a kislányod is, akivel foglalkozni kellett! Örülök hogy rendbe jött!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


kijavítva 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Sziasztok,

En ma rmult heten nyitottam egy ilyen topikot a Gyermekek, magzatok kor szerint-ben, de nem akart noni a letszam :).
Akkor most atjonnek ide, lehet?

Januar 04. a kalkulalt datum, ma van az 5. het elso napja, holnap orvos.
Egyetlen tesztet csinaltam - mult het hetfon.

Harmadik gyerkoc, mar van egy 5 es egy 13 eves.

Es akkor most visszaolvasok.

Udv,
Andi
Vendég
 


trompipi - akkor már hárman vagyunk!

Lassan indul a topik az biztos, lehet hogy majd hirtelen megugrik, amikor akik január közepe-végére várják a babát majd csatlakoznak.

Akkor nekem biztos nem január 4, én még csak 4+4 vagyok, majd kikalkulálom újra.

Tervezett baba nektek?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Nyufo: abszolut tervezett!
Tavaly juliusban hagytam abba a bogyoszedest, szeptemberben lett is egy + tesztem, de par napra ra verezni kezdtem es elveteltem.
Azota probalkoztunk es mot ugy tunik, sikerult.

Dr Nono: a Pharmatex az esemeny elotti huvelybetevos tabletta, igaz? En is teherbe estem egyszer ugy, hogy azt hasznaltuk. Abszolut megbizhatatlan. Akkor el kellett vetetni sajnos, de ez egy hosszu tortenet...
Vendég
 


trompipi - elolvastam azt a topikot amit te nyitottál és nagyon drukkolok holnap az orvoshoz, hogy minden rendben legyen!

Klassz lenne ha átjönnétek ide, itt nagyobb valószínűséggel bővül a kis csapatunk, mert a legtöbb ilyen topik itt van a várandóság alatt.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


sziasztok!

én is jöttem bejelntkezni.még nem késik de van egy elég egyértelmű görbém ami reményre ad okot:

http://www.ciklus.hu/images/diagramok/7 ... 31200_.png


meg tegnap csináltam tesztet és nagyon nagyon nehezen észrevehető második csikom lett,csak ha úgy forgattam,de ott volt.
ma ránéztem és mégjobban lehetett rajta látni,még a párom is látta..szova most reménykedek :) és izgulok.
nem tudom mi lesz belőlle...

január 18 lenne az én időpontom.

KépKép
bettike83
 
 


Bettike: azt mondják a halvány csík is csík :lol: A görbéd is nagyon bíztató. 6 nap múlva nem kellene megjönnie :D ? Drukkolok nagyon!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Bettike, mikor tervezel ujra tesztelni?

Nyufo, irok az ott levo ket csajnak, hogy jojjenek at.
Mikor a kettes szamu gyerekkel voltam terhes, akkor meg ott voltak az ilyen topikok, megszokasbol csinaltam ott. Vagy hagyomanyorzesbol :). De itt is ugyanolyan jo lesz!
Vendég
 


Bettike: Belenéztem a blogodba, régóta várjátok már ezt a babut, nagyon-nagyon drukkolok neked!

Trompipi, az szuper ha átjöttök!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


pár nap múlva ujra tesztelek és akkor hátha már erőseb eredményt ad :)

igen régóta várjuk a mi kis csodánkat,több mint 2 éve.
valahogy úgy,6 nap múlva nem akarok mensit.utoljára 35 napvolt,előtte 33,igy olyan köztes időre tenném a napját.
azért is volt még korai a teszt,még csak épp h 4 hetes lennék.

KépKép
bettike83
 
 


üdv új anyuk itt is!

trompipi, elárulod miért kell izgulni érted holnap? Nincs baj ugye? Igen az a pharmatex, remélem e miatt nem lesz beteg a baba. Remélem a védelmi vonalat egy ép kiskatona törte át. Jaj nagyon izgulok de én csak jövő héten mennék dokihoz...de lehet h csak utána. Szívhang úgyis késöbb lesz csak még és nem akarok feleslegesen várcsapolásokra sem menni ha nem muszáj mert nehezen viselem. Na megnézem a dátumomat mégegyszer mert lehet h az enyém sem az ami?

bettike: szorítok h minden rendben legyen és erősen kapaszkodjon a baba.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


normális h még mindig olyan érzésem van mintha most azonnal megjönne? Úgy feszül a hasam alja és olyan érzés mint mikor megvan. Sztem 20mp-ént a 00-vagyok h nem e megjött esetleg. Nagyon nem szeretném ha már úgy döntött h jön, várjuk nagyon.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


Nono, nekem is fájogat kicsit a hasam alja, meg a jobb oldalon olyan mensi szerűen érzem a petefészkem. Olyan érzésem van mintha minden pillanatban meg akarna jönni. Még régebben olvastam valami olyasmit hogy ez normális, ezzel bíztatom magam:
"A terhesség korai szakaszában sok kismama érez a menstruációs görcsökre emlékeztető fájdalmat. Ennek hátterében a méh növekedése és a körülötte levő ínszalagok nyúlása áll. "
Szerintem neked is csak ez van :D !

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Sziasztok! Én is jövök a másik 2011. januári topikból! Mint már ott is írtam nekem egy 9 és egy 3 éves fiam van! 2008-ban két lányom született a 24.-ik hétre, ők meghaltak de nem tudom őket sem kihagyni mert sosem fogom őket elfelejteni, ők is az én gyerekeim! Tavaly nyáron volt egy vetélésem a 6.-ik héten! Most is a 6.-ik héten vagyok, 10-én megyek dokihoz. Nekem január 2.-át számolt a kalkulátor! Nagyon-nagyon remélem, hogy minden rendben van és nagyon izgulok alig várom a hétfőt! Ami fura nekem, hogy nem igazán vannak tüneteim. Fáj a cicim de nem vészes és van 4 pozitív tesztem! Mindenhol azt írják, hogy ezen a héten erősödnek a tünetek...! Ti, hogy álltok tünet ügyileg?
Szoritok mindenkinek!!!
Kinga
lk
 
 


nekem is olyan görcsim vannak meg a petefészkem is görcsölget.meg lent is olyan fura érzés,nektek ott nincs semmi fura érzés?nem tudo megmagyarázni milyen érzés de fura.

KépKép
bettike83
 
 


Szia lk!

Nagyon sajnálom hogy ilyen szomorú dolgok történtek veled, nem csodálom hogy izgulsz! De most fő az optimizmus, csak pozitívakat gondolj!
Nekem sem volt semmi tünetem az első terhességemnél, most volt a kimaradt mensi körül erős mellfájdalom, de szinte elmúlt, csak ha hozzáérek akkor fáj már. Sokat járok pisilni, néha gyenge hányinger, de hamar elmúlik.
Megy a drukk neked is ezerrel!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


A fura érzés meg a fájdogálás nekem is volt, de csak mikor meg kellett volna jönnie, elötte pár napapig, meg utána pár napig, aztán elmúlt. Hányingerrel hogy álltok?
lk
 
 


nekem még korai lenne a hányinger nem?

ha minden jól ment akkor 17.napon volt a tr,12 nappal ezelőtt,a beágyazódás pedig 5 nappal ezelőtt lehetett.amit valószinű éreztem is mert úgy görcsöltem mint még soha,de nem a megszokott modon,valami más görcs volt.és másnap elmúlt.most tegnap óta görcsölgetek megint.hol elöjön,hol elmúllik,most pl nincs gond.

KépKép
bettike83
 
 


pont ma lenne 4 hét.

KépKép
bettike83
 
 


Több mint egy évig tartott mire túl jutottam a történteken. Most már mosolyogva tudok rájuk gondolni, tudom, hogy nekem van két angyalka gyerekem is!
A pisilés dolog az nálam is durva, a pici fiam már elég furán néz rám, hogy miért nem tudunk egy rendeset játszóterezni vagy motorozni. Haza kell menni mert anyának megint pisilni kell!
lk
 
 


lk

most olvastam h mi történt veled,nagyon nagyon sajnálom :cry:

KépKép
bettike83
 
 


Nono, igazabol a szeptemberi vetelesem es az alacsony HCG miatt izgulok. Vagyis izgultam, mert mostanra teljesen ugy erzem, hogy minden OK odabent:
Mult heten elmentem vervetelre, hogy megnezzek a HCG-t. Nem kellett volna, mert csak arra volt jo, hogy elkezdjek izgulni. Ha meg mar mentem, akkor 2 nap mulva ujra kellett volna mennem, hogy lassuk, duplazodik-e az ertek.
Mindezt onszorgalombol tettem, nem doki ajanlotta. Mar banom nagyon :).
A HCG amugy 74 volt, ami eleg alacsony, de benne van a "jo" tartomanyban.

Lanyok, a "mindjart meg fog jonni" erzes teljesen normalis. Amig nincs verzes/barnazgatas, nyugalom.

Tunetek, lassuk csak:
mellfeszules, almossag idonkent, de akkor nagyon, testhomerseklet meg mindig magas, sok pisiles, kajanemkivanas, reggel hanyinger, szedules. Nekem 2-3 napja indult be igazan. Addig semmi nem volt.
Vendég
 


lk a pisivel én is így vagyok, már az elmaradt mensi előtt pár nappal rohangáltam a wc-re, éjszaka is fel kellett kellnem. Nem merek most én se hosszabb távra menni, ha tudom hogy nincs wc a közelben. Az első terhességnél nem volt ilyen.
Nagyon jó hogy így túl tudtad tenni magad a történteken, és képes vagy újraépíteni az életed, ehhez csak gratulálni tudok. Gondolom a meglévő gyerkőcök sok erőt adnak a továbblépéshez.
Bettike mikor tesztelsz megint? Gondolom erősödnie kellene a csíknak, valahol olvastam hogy másfél naponta megduplázódik (talán) a HCG?

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Meg annyi, hogy nagyon orulok, hogy gyulunk itt a topikban. Elozo terhessegemet (ami atyaisten, de reg volt, 6 eve...) itt, a Babaneten csinaltam vegig :).

Ti dolgoztok? Meddig tervezitek?
Vendég
 


találtam egy tök jó pcre letölthető kalkulátort,mutatja a betöltött hetet,napot,tanácsot ad,tök jó Smile


http://www.pampers.hu/hu_HU/PregnancyWidget


pár nap múlva csinálok tesztet.32.nap körül,2-3 nap múlva.akkor már biztos egyértelműen kell h mutassa.

KépKép
bettike83
 
 


lk: ez borzasztó. És egy év alatt tetted túl magad....talán teljesen ezen sosem lehet. Örülök, hogy amennyire lehet mostmár előre nézel de biztos h ez azért majd befolyásolja a mostani terhességet. Talán mikor túljutsz a 24. héten már könnyebb lesz. Remélem most minden rendben lesz és vigyáz a kistesóra a két kis angyalkád ott fenn. Kislány v kisfiú vagy mindkettő lettek volna? Gondolom kaptál sok sok "kedves" hülyeséget a lesz majd másik és hasonló orbitális baromságokhoz hasonlóan. Remélem ez a terhességed zavartalan lesz. Hát kívánom.

bettike: cemét vindóóóóóz nem indítja el pedig letöltöttem. No mindegy.

Nekem a hasfeszülésen kívűl nincs igazán tünetem talán h álmosabb vagyok de az meg annyi midentől lehet és ez még korántsem az este 6tól reggel 10ig képes lennék aludni verzió. Nekem eddig a 6. héttől jött a sok róka és a kóma móka. Most sem számítok jobbra. Szinte precre pontosan a 6. héttől volt mindkétszer. 5.hét 6. nap még semmi 6. hét meg már rókával keltett.

trompipi: én is babanetes voltam a másodikkal. Az eslővel még nem. Remélem olyan klassz kis csapat jön össze mint anno nálunk. Még maradtunk belőle páran és elrejtve a világ szeme elöl még pötyögünk. 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


nekem elinditotta.

kibontottad?

KépKép
bettike83
 
 


http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38

ez a national geograpichos na ezt leírtam, de szuper ahogy bemutatja szinte napról napra.

betti: ja sikerált végre de megharcoltam a vindózzal....én nyertem! 8)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


alszik a törpém, lassan kel és megyünk a nagyobb törpiért az ovodoszba, este ha hagyják még benézek

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


akkor ügyi vagy:)

tök jó nem? :)

KépKép
bettike83
 
 


Nono, tök jó az oldal, elmentettem

Ez az oldal is jó. Minden héten bemutatja a babát 2D-ben, 3D-ben, 360 fokban meg lehet forgatni, alatta a heti fejlődésről ír. Ez angolul van, de aki nem tud angolul, az is tudja nézni a 2D, 3D-s képeket, az is érdekes.
http://3dpregnancy.parentsconnect.com/c ... gnant.html

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


megnézem ezt is :)

KépKép
bettike83
 
 


Bettike a tied is jó, letöltöttem :D

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


ahányszor bekapcsolja az ember a gépet,mindig ott lesz és mutatja hogy állunk :) ez tök jó :)

KépKép
bettike83
 
 


Sziasztok!

Átjöttem én is a másik topicról!

Először is gratulálok mindenkinek, akinek már van + tesztje, Bettinek meg drukkolok, hogy mihamarabb az legyen! :)

Segítsetek!
Voltam dokinál, megnézett uh-val is, de nem látott semmit. Azt írta a papírra, hogy endometrium 13 mm, benne egy 3 mm-es petezsákra susp.képlet.
Nem zárja ki a méhen kívüli terhességet sem, bár méhen kívül sem látott semmit.

Szerintetek?

Pitypang
Kép Kép
pitypang_
 
 


pitypang

köszi a drukkot :)

ha van petezsák akkor biztos nincs gond,csak még gondolom korai volt a vizsgálat.

mit mondott mikor kell legközelebb menned?

KépKép
bettike83
 
 


Holnap reggel kell mennem hcg vérvételre és a kórházban is megnéz uh-val.
Nagyon izgulok, mert 16 hónapot vártunk erre a babára!

Pitypang
Kép Kép
pitypang_
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: