Új privát üzeneted érkezett!

Ja és amit kihagytam :D
A gyermekem annyira szeret pohárból inni, hogy ha lát valahol egy pohár vizet képes addig nyafizni és nyújtózkodni érte, amig nem adok neki inni. Ha szomjas, ha nem, neki akár a 3 decis üvegpohárból is innia kell. Kis kacsám :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


Nagyon fontos!!!

Olvassatok privit!!!


Az igazság odaát van 8)


Válaszaimat, reagálásaimat ott találjátok.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Hogyan lehet eljutni az 5 percre lévő müllerbe másfél óra alatt?
1.Indulásnál gyerekemet felemelem és végig bukja magát é engem.
Átöltözés........
2.Gyerkőc elkezd nyomni,kaka van,peluscsere,határozott mozdulattal kirántja a kakis pelenkát és nem részletezném....
Átöltözés.......
3.Húzom rá a nadrágot mikor érzem,hogy vizes a body rajta,pelenka (huggis)elcsúszva ,oldalt kipisilt!
Átöltözés :evil: :evil:

Snowball
Én szeretem a nyarat,de nem a dög meleget így,hogy nincs meleg nem zavarna,csak sütne többet a nap,mert attól a borongós időtől lehet bedepiznék!Viszont a hideg telet nagyon nem szeretem és a havat sem!Főleg lapátolni!
Majd Mollynak is vehetsz cuki gumicsizmát,sőt lehet egyforma a tiéddel ,az annyira jópofa szerintem.Imádom a fiam,de a lányokat dögösebben lehet öltöztetni.Lehet nem ez a megfelelő szó rá,de gondolom érted mire gondolok! :wink:
Pohárból ivás vagány :lol: !
panni76
 
 

 
 

Panni olvass privit!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok lányok!!eltűntetek????mi a helyzet???
hiányoztok
egy zugolvasóóó

Kép
winona
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek, aki épp pocakot növeszt. :)

Fotoalbumomat szeretném a figyelmetekbe ajánlani, nagyon sok eladó rucink van, nézzetek szét hátha szükségetek van valamire.

http://hu.fotoalbum.eu/zsuzsa19

Áraim alkuképesek.

Elnézést, ha zavartam.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Drága zugolvasóink!

Bezárultunk. Azok lettek tagok, akik babájuk születése óta legalább egyszer életjelet adtak magukról. Mivel érezhető volt a készülődés, azok, akiknek fontos volt, hogy velünk jöjjenek, még az utolsó pillanatban csatlakoztak, és jöttek. Mivel a zártban már elég sok igen személyes információt megosztottunk egymással, nem szeretnénk úgy odaengedni valakit, hogy mi „meztelenek” vagyunk, de rólad semmit sem tudunk. Ezt remélem megértitek.

Ha mégis igényetek van arra, hogy hasonló korú babások problémáit olvassátok, kezdjetek írni, hátha több zugolvasó is „kilép a fényre”!

Sok örömöt, jó babázást, átaludt éjszakákat kívánunk, a
2011 januári babavárók zárt topik lakói!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok!
tök megértem.
nektek is minden jót!

Kép
winona
 
 


Kedves Piroska!

Nem tudom szoktad-e még nézni a fórumot, remélem még igen és elolvasod ezt a beírást.
Neked ismeretlen vagyok, de te nekem ismerős. Én január közepe óta vagyok zugolvasó,amióta megszületett a kisfiam.
Az én véleményem,hogy ez egy szuper jó csapat és nagyon sok mindenben segített nekem,hogy tudtam őket olvasni, ha írni nem is írtam,mert arra már nem volt lelkierőm.
Igaz, nekem sincs papírom arról,hogy normális vagyok, de mint ahogy ezt korábban valaki írta, talán így normális. :)
Én úgy gondolom és érzem,hogy a terhesség, szülés, gyereknevelés egy csodálatos dolog,amelyben a gyereked természetesen óvni kell, figyelni, vigyázni rá, DE EGY BIZONYOS HATÁRON BELÜL,mert különben felőrlöd saját magad és később őt is. És minden percnek, mozdulatnak,mosolynak ÖRÜLNI KELL,nem pedig azt nézni,hogy vajon tökéletesen csinálta-e.
Persze, én megértelek,hogy aggódsz a saját gyereked iránt,az előzmények után, de nem kellett volna ezt a topik minden gyerekére kivetíteni! Megmondom őszintén,hogy én egy idő után el sem olvastam amiket Te írtál.
Mint említettem,ez a csapat nagyon jó, és szerencsére nem hullott szét,és teljesen igazuk van,hogy átmentek zártba,amit nem nagyon akartak.
Velük szerencsére nem "szúrtál ki". Viszont azokkal,akik zugolvastak,mert nem volt idejük írni,vagy csak akkor nézték meg a topikot,ha valamit szerettek volna "tanulni", azokkal nagyon kiszúrtál. És gondolom nem csak ketten vagyunk.
Sajnálom,mert én úgy érzem,hogy így elvesztettem néhány "barátomat" -ami így kicsit hülyén hangzik,mert ők nem ismernek engem-, illetve elvesztettem egy lehetőséget, hogyha bármi problémám van, vagy bármit szeretnék megtudni,hogy más hogy csinálja, nem fogom tudni megnézni.
Gondolom, most az a véleményed,hogy én is egy "rossz anya" vagyok,aki nem foglalkozik eléggé a gyerekével. Én ezt nem így gondolom, és nem így gondolja a doktornéni sem, a védőnő sem és senki,aki meglátja a gyerekem és el van tőle ájulva,hogy milyen szépen mozog, beszél, mosolyog. Többen mondták már,hogy látszik,hogy nagyon sokat van vele foglalkozva, boldog baba.
Remélem,hogyha elkezdődik a tanfolyamod,ott rávilágítanak,hogy nem lehet ennyire negatívan kezelni a világot, mert így szegény kismamák is pánikban fognak lenni,akik hozzád fognak tartozni.

Nekem nehezen jött össze a baba. Több évig próbálkoztunk, már a meddőségi kapujában voltam,amikor beköltözött. És végig úgy voltam,hogy vigyáztam magamra,odafigyeltem, az utolsó hónapig dolgoztam, próbáltam sokat mozogni, persze bennem volt a félelem,hogy mi van ha nem marad meg, ha baja lesz, de ez mindenkiben megvan. És szerintem ami a legfontosabb volt, hogy ÉLVEZTEM A TERHESSÉG MINDEN PERCÉT ÉS NAGYON BÜSZKE VOLTAM A POCAKOMRA!!!!! :) Ha nem maradt volna meg, valószínűleg nagyon nagyon sajnáltam volna, de akkor is azt mondtam volna,hogy boldog lehettem,hogy ezt is megélhettem,mert van aki sajnos azt sem élheti meg,amikor a kezébe veszi a pozitív tesztet. :( És most is úgy vagyok,hogy élvezem minden percét,amikor a gyerekemmel lehetek, akkor is ha hulla vagyok, ha nincs időm magamra.

Szóval a lényeg,hogy (bár többen kérték, mégsem volt eredménye, de azért megpróbálom én is) nézz egy kicsit magadba és próbáld meg pozitívan felfogni a világot,mert így mindenkit elüldözöl magadtól....és hidd el,később ezt a gyereked is észre fogja venni és talán ő is így reagál.

Sajnálom nagyon a topikot. :cry:
De kívánom nekik,hogy legyenek továbbra is ennyire összetartók,mert ilyen szuper csapatot én már rég láttam! :)

Üdv mindenkinek!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Üdv zugolvasók!

Ha szeretnétek új barátokat találni itt a lehetőség! Ez a fórum már egyszer majdnem "elcsendesedett", de "újraélesztettük".

Akinek már több ideje van írogatni, ahogy nagyobbak lesznek a babók javaslom találjátok meg egymást - ahogy mi is ezt tettük!

Sok szerencsét és szép babázós mindennapokat!

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
evian19
 
 


Lehet,hogy mégiscsak 1 szem zugolvasó voltam. :(

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Szia Napvirág!

Nem vagy 1 szem zugolvasó!!!!!

Már ketten vagyunk! :) Vagyis nagyon sajnos csak voltunk, mert én is őszintén sajnálom, hogy bezárult a fórum.

Az én kislányom január 7-én született.

Üdv.:
banana
banana_split
 
 


Szia banana! :)

Tök érdekes,hogy hiányoznak ám a csajok. Nem is gondoltam volna. :( Szinte minden nap eszembe jut,hogy tök szar, nem tudni róluk semmit és milyen hülye voltam,hogy csak zugolvastam.
Megpróbáljuk "újraéleszteni"? (Vagy az is lehet,hogy most a "régiek" lesznek zugolvasók és később minket is befogadnak ;) )

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Annak idején Nyufó meg Betti ide is írt, miután átmentek a többiek zártba, hátha ez segít nektek is újraindulni :) Meg Nyufó néha hozott híreket is a zártból, bár ezt nem ígérem. Annyit, hogy mindenki jól vans, okan nyaralnak/nyaraltak, mindenki szenved és sűrűn kel éjjel (is) a melegtől.

Szaffi teljesen leszokott a szilárd kajáról a kánikula miatt, viszont napi 6 üveg tápit benyom :shock: Próbál kapaszkodás nélkül állni, de olyan messze van tőle, mint a diplomától :) Rájött, hogy nem csak mozogni lehet, úgyhogy elkezdett gügyögni amit heves gesztikulációval és némi énekléssel tesz színesebbé. Mindezt csak apának meg nekem, anyám csak azért hallhatta, mert épp telefonáltam vele amíg Szaffi elmesélt nekem egy igen érdekfeszítő történetet, de nem jöttem rá, hogy vajon a flamingó élettörténete vagy a pisis pelus szaga volt-e a fő téma. Úgy csináltam, mint aki tudja, nehogy lebukjak, hogy rossz anya vagyok :) Szerintem fogorvos akar lenni, mert kerek 14 percig (nemtom, ez mért kerek) tanulmányozta a fogaimat. Utána aktuálisnak éreztem nála egy körömvágást. Meg akarta harapni a nyelvem, de szigorú voltam, és nem hagytam.

Írjatok magatokról, mindennapjaitokról, és lehet, még megjelenik pár zugolvasó :) Kénytelenek lesztek ezentúl a saját életeteket olvasni a miénk helyett :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja:
Jó, hogy jelentkeztél! :)
Remélem a többiek is adnak néha egy kis életjelet magukról ;)
Hihetetlen ez a csajszi! :)
Nálunk megy a gyümi is,meg a főzelék is, én épp azzal szenvedek,hogy nem tudom iszik-e eleget. A vízet csak nagyon nagyon ritkán issza meg és nagyon nagyon keveset. Próbáltam én már teával(persze nem cukrossal), gyümivel (amit töményen turmixolva megeszik,azt vízzel hígítva nem), de csak a tápszert hajlandó meginni. Viszont azt meg nem akarok olyan sokat adni, ezért hígítom. De annyira jól lakik a kajával,hogy abból is csak 10-20 ml kell neki. Ha meg kevesebb kaját adok neki, megy a sírás 2 mp. alatti fejvörösödéssel. :S
Tegnap óta megjelent nálunk is a "lesmacizásos" érdeklődés. :D
Ha kézben van, hirtelen hátranyomja magát,mereven néz pár másodpercig,aztán hirtelen rácuppan az orromra, néha alig bírom elrántani. Akkor persze elkezdek nevetni meg beszélni, és ezt kihasználva tátott szájjal már indul is a számba. :D
Persze én sem hagyom,jobbra-balra rángatom a fejem. :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Na,akkor most mesélek. Megpróbálom, röviden,tömören.....unalmasan ;)

Január 15-én született a fiam a X. kerületi Bajcsy kórházban, császárral. 35 éves vagyok, első gyerek. Remélem lesz még kistesó,csak most építkezünk, egyenlőre nem tudjuk bevállalni. :(
Meg amúgy sem tudom,hogy lesz-e egyáltalán, mert így is évekig kezeltek (PCO-s vagyok amúgy) és azt mondták,hogy nem megy természetes úton. Már a meddőségibe gyűjtöttük a vizsgálati papírokat, közben vettük meg a házunkat,ahol építkezünk. Ott a bankkal voltak problémáink,mert hónapokig húzták,nem akartak fizetni,mindig "hiányzott valami". Szóval tiszta idegbetegek voltunk és én már nem figyeltem semmi jelre,hogy terhes vagyok. Időpontom volt a dokihoz. Előtte 2 nappal megnéztem mikor kellett volna megjönnie. Késett 2 hetet. Persze ez nálam nem volt ritka,akinek félévente volt mensije. Mérges is voltam,hogy mehetek patikába tesztért,mert a doki úgyis egyből ezt kérdezi,hogy csináltam-e. Hááát utána már nem voltam mérges! Persze 2 tesztet vettem,mert nem akartam elhinni! :)
Tejem sajnos későn indult meg, így 4 és 1/2 hónapig fejtem. Nem volt igazán kedvenc időtöltésem, de örültem, hogy anyatejet adhattam neki! :)
5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, gyümölcsből almát, körtét, barackot eszik, főzelékből répa, krumpli, tök, zöldbab. Csirkemellet és pulykanyakat adtam eddig neki.
Az alsó 2 fogacska kinn van, a felső szerintem hamarosan várható, mert piros csík már ott van az ínyén.
Jobbra-balra fordulások mennek, négykézláb hintázás is, a mászással még hadilábon állunk. Négykézláb hintázásból van egy ugrás lábfelhúzással, aztán lefekvés. Így megy nálunk a haladás. Ja,meg breaktáncos módra! :D Hason fekvés-lábak felemelése-karral oldalra kapálózás és már fordul is! Az ülésre meg szerintem még esély sincs. Bár ha a hátán fekszik folyamatosan nyomja fel a fejét. :)
Egy napunk:
6-7 körül ébredés, villámgyors tápszer adás, mert akkor eszmél rá, hogy ő egész éjszaka nem evett és nagyon éhes ;), ha szerencsém van 9 körülig vissza is alszik.
9 körül átöltözés, gyümizés, játék.
11-13-ig alvás (persze nem mindig)
13-körül főzelék, játék
kb. 1/2 3-5-ig alvás,utána babakocsizás
19-kor fürdés
1/2 8 körül tápi, és 8-1/2 9 körül alvás.
Amikor ébren van, akkor vagy a járókában játszik egyedül , vagy a szőnyegen velem vagy egyedül. Születése óta kiságyban alszik, de csak este. Napközben amíg nem forgott a franciaágyon, játszószőnyegen, amióta forog, azóta járókában.
Hát tömören, nagyvonalakban ennyit rólunk. :)

Zugolvasók jelentkezzetek! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!
Szia Napvirág!

Na, akkor én is mesélek:
Eszter 2011. január 7-én született az I. sz Női Klinikán. Első gyermekünk. 35 évesen leszünk Apával együtt mindketten. A teherbeeséssel megjártuk a "hadak útját", már régóta szerettünk volna babát, volt sajnos vetélésem is, na de ezeket nem is részletezném nagyon, a lényeg, hogy a végén aztán csak lombikkal sikerült. (Kaáli)
Nagyon boldogok vagyunk, és élvezzük Eszterrel töltött minden percünket (közhely, de így van). Eszti igen nyugodt baba, jól alszik, tudom ritka, ezért nagyon szerencsésnek érzem magam, mert az éjszakát átalussza (kopp-kopp) este 8-kor evés, és reggel 6-7 között kel, addig meg sem nyekken.
Szopizik, de ezzel is a hadak útja volt, mert nem volt tejem, úgy jöttem haza a kórházból, de nálunk teljesen sikerült a "csoda" (tényleg) mert 100%-os tápis babából 100%-os anyatejes baba lett. 2 hetes volt, mikor először "értékelhetőt" szopizott, és egyre csak többet és többet sikerült lassanként. Jó 8 hetes volt, amikor el tudtuk hagyni a tápit.
Eszti a szopi mellett most már 2 szer eszik "kanalasat" délelőtt gyümi (legtöbbször botmixerrel alkotok), és ebédre meg vmi főzit (gyakran ütök össze neki vmit, de ha nincs idő rá, akkor bébiételezünk. Tulképpen mindent szeret, a krumpli kivételével.
Az éjszakákkal ellentétben napközben nem sokat alszik, most már csak egyszer kb 2 órát.
Napirend:
6-7 között kelés-rögtön szopi
9-10 között tízórai gyümi utána 1 babakeksz/kiflicsücsök
és akkor vagy itt alszik 1-max 2 órát
12-13 körül ebéd-főzelék
vagy itt alszik 2 órát
16-17 körül uzsi-szopi
1/8-tól fürdés és szopi
8-9 között alvás
Mozgás:
szépen forog, és a héten kezdett el 4kézláb mászni is. (de itt van nálunk egy kis "rásegítés" az elhúzódó szülés miatt volt 1 kis "feszessége" ami miatt 7 hetes korától 20 héten át dévényeztünk-védőnő/doki javaslatára, és most meg a TSMT torna megy-ez már csak rásegítés, mert úgy néz ki, hogy teljesen rendben vagyunk, és remélem az őszi kontroll után megkapjuk a "pappert" hogy minden okés, és nem kell már a torna.)
Elkezdtünk babaúszásra járni, na az meg aztán tényleg bejött Esztinek és szerintem ettől is csak jobban beindult a mozgása. Szépen beszélget ő is, megy a BABABABA, meg a MAMAMAMAM.
Fogunk viszont még nincs. (nekem persze igen :) )
Eszti 70 cm és 9 kg. (nem kicsi, tudom... )
Fórum olvasás:
már a kezdetek óta olvasom, csak hát a terhességem "nem kissé" volt bonyolult, hogy ez-hol-az miatt feküdni kellett, és a múltbéli történések miatt is babonából nem mertem írni. Szülés után meg már azért nem akartam beírni, mert láttam, milyen összeszokott a gárda, akiket én is nagyon nagyon a szívembe zártam, és nekem is nagyon hiányzik, hogy már nem olvashatom a velük történteket.
Na hát röviden ennyi :)
Rekuja: Szaffi hihetetlen, hogy milyen ügyes kislány, hogy már ennyi mindent csinál, és mindig jókora csodálattal olvastam, milyen érdeklődő!!!!!
Napvirág: na akkor próbáljuk meg, hátha jönnek még zugolvasók! :) És persze azért remélem, hogy a "bezárult" gárdából azért fogunk híreket kapni, mert én már "függőnek" mondhatom magam :)
Mi is szeretnénk tesót, ha lehet, akár most, de tartok tőle hogy megint csak lombikkal fog sikerülni. Igazából a szülés óta még meg sem jött, gondolom a szopi miatt nem is igen lehetséges mostanában a dolog.
Ált. este tudok jönni, miután Esztit letettem aludni, na akkor szoktam igazán netezni.
banana_split
 
 


Sziasztok!

Az ujrainditás tök jó dolog:)Én nagyon szerettem ezt a fórumot,és miután elmentünk innen,sokáig idegenkedtem a másik fórumtól,de megszoktam.Bár mostasnában oda is ritkán jutok.
Egyébként jól van mindenki,nőnek a bébik.van aki már kistesót tervezi.

Ferike is már mászik,kúszik,feáll az ágynál,felűl.Sokazor szopizik még,2x kap pépet.

KépKép
bettike83
 
 


bettike83:
De jó,hogy te is jelentkeztél!!!! Gratula a felüléshez, felálláshoz! :) Hogy ül fel? Négykézlábazásból hátra vagy oldalról?

banana_split:
Ált.én is este tudok netezni. Az utóbbi időben a meleg miatt ment napközben is,mert "szobafogságra ítéltem" magunkat, és még itt benn sem volt kedvem semmihez. Gyereknek főztem és mosogattam utána,ennyi. Apa sem vágyott este meleg kajára szerencsére. ;)
Nekem sem jött még meg,pedig már lassan 3 hónapja nem szoptatok. :S
Nagyon ügyes és kitartó voltál a szopival,hogy beindult, le a kalappal előtted! :shock: Én már Rekuját is csodáltam előtte,hogy mit meg nem tett az anyatejért!
70 cm - kiló? Hát tényleg nem kicsi! :shock: Dani 68 cm (múlt hónap óta vagy nem nőtt,vagy nem jól mérte a doktornéni) és 7,5 kiló. Én az elején jártam úgy,hogy addig hagytam enni a törpét,amíg bealudt. Gondoltam,altatási probléma megoldva. Láttam én,hogy husisodik az a gyerkőc,de gondoltam majd lemozogja. Aztán amikor a doktornéni mondta,hogy talán valahogy vissza kellene fogni az evést,mert már azt a mozgást sem tudja,amit eddig igen,akkor változtattam és inkább kevesebb kaja, több ébrenlét kapálózással. :D
A napokban kezdett el hangosan,szándékosan jóízűket kacagni. Hát imádnivaló! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Napvirág
Aranyos az új fotód :) Jó a videó, amt priviben küldtél, haláli, ahogy lökögeti magát :D Ez valami spézi ágy, hogy ennyire kileng? Még mindig fent van? Már nem is emléxem rá, milyen volt, mikor olyan kicsi babám volt, hogy fent lehetett a fekvőfelület :oops: Most hetek óta az a gondom, hogy rágja az ágyrácsot és jön le a festék, és mindenhol hiánycikk az ágyra tehető műanyag védő :? Mondtam apának, hogy a Bécsi IKEÁban van, ugorjunk ki :D
Gyerkőceink akkor kb egyforma méretűek :)
Nem semmi, hogy fejtél és úgy etetted :shock: Azért az kemény lehetett :roll: Nekem meg látod, hiába volt szerencsém Szaffi szopis képességével :roll:

Banana
Hogy sikerült visszanyerni az anyatejet? Lécci, hátha vmi olyan, amit még nem próbáltam és legközelebb működne! Még mindig nem sikerült elfogadnom, hogy fizikai korlátaim vannak :oops:
Megértem, hogy nem írogattál a fórumba, én is ugye csak a végén kezdtem pár héttel Szaffi előtt. Én is úgy voltam, hogy a vetélés meg a lombikok után vártam, amíg ha kijön életképes lesz :oops: Most már persze hülyén hangzik, de akkor meg ez volt a természetes. A fura, hogy sztem a következőnél megint úgy leszek, hogy na, tuti minden rendben lesz, mert már tudja a szervezetem a dolgom aztán majd jön a pofára esés, mint barátnőmnél :cry:

Betti
Jó hallani felőled, néha belenézek a blogodba, hogy minden okés-e. Bűbájos kisfiad van :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Bettike!
De jó újra hallani Rólatok! Téged is nagyon "megkedveltelek" az "ősi" csapatból. Nahát, hogy már fel is állt Ferike! Aztaaa, nagyon nagyon ügyi!!!!!! Gyere Te is többet, jó lenne gyakrabban hallani felőletek.
Napvirág!
Nekünk a védőnő nem szólt soha, hogy sokat eszik, mert amikor még tápiztunk ,akkor mindig a súlyának megfelelőt adtuk neki, sosem többet, aztán mikor meg már "csak" anyatej volt, akkor is mértük, de a "beállított" mennyiségnél sokkal többeket nem evett. Ráadásul a zt is mondta nekünk a védőnő, hogy ne izguljunk, mert anyatejes babát nem lehet túletetni. Most meg már nem gyakran mérjük. Egyébként 3 hete stagnál a súlya, gondolom azért mert akkor kezdett igen aktív lenni. Egyébként mi is elég magasak vagyunk, én 175cm férjem meg pont 2 méter, szóval tudjuk, hogy nem lesz kicsi Esztike. Kövérnek meg nem látszik Esztike, olyan husis, persze.
Rekuja!
Anyatejjel nekem a rengeteg fejés jött be igazán. Persze szedtem az utricát is (homeos bogyó) meg vagy 5 liter ásványvizet ittam meg naponta, de mindig az volt a menetrend, hogy minden etetésnél először mellre tétellel kezdtünk, (ez vagy sikerült, vagy nem) utána ami az előző fejésnél lejött tej, azt becumizta, és ha a lefejt tej marha kevés volt (pl 30 ml) és Eszti éhes volt, és ha a "kiszámolt" kajamennyiség még nem volt meg, akkor jött hozzá táp. Férjem viccelődött is, hogy na itt van a gyerek, még nem 2 hetes, és 3 fogásos kaját eszik.. Na szóval ezek után meg még nekiálltam MINDIG fejni, és alkalmanként vagy háromnegyed órákat fejtem gépi fejővel, napi ötször. Persze ehhez hozzá kell tennem, hogy az első 6 hétben emiatt mindig volt segítségem, mert Anyukám és Anyósom felváltva költöztek be hozzánk és segítettek. 6 hét után meg már elég volt csak napi 3szor fejni, aztán csak napi 2 szer és már vagy 2 hónapja nem is fejek egyáltalán, beállt a kereslet-kínálat! A dévényes tornász is kezelte a száját is, benyúlt a szájába is (orvosi kesztyűt húzott természetesen) és ott is vmilyen letapadásokat kezelt, így a kislányom "szopizási technikája" is javulhatott ettől.
De ez az én esetem, ebből nem lehet általánosítani, mert nem biztos, hogy mindenkinek a sok fejés segít, nekem is magyarázta a védőnő, hogyha nincsen elég tejmirigy, akkor az ember a feje tetejére is állhat, akkor sem lesz teje.
Én meg iszonyú elvakult tudok lenni, és úgy voltam ,vele, ha a fejésen múlhat a dolog, akkor lesz ami lesz, és végigcsinálom, de ugye ezt könnyen mondhattam, mert az elején végig volt segítségem. (azt már csak félve írom le, mert már a hihetetlen kategóriába tartozik, hogy a szülésem másnapján a férjem az gyalog utcán rosszul lépett, és szilánkosra törte a bokáját, így azonnal műteni kellett, így ő az egyik kórházban feküdt, és a másikban, úgyhogy a nagy nagy családi összefogás is ezért jött létre ilyen olajozottan. Ezzel is volt nagy viccelés, hogy a szülés megvolt, de az epidurált nem a feleség, hanem a férj kapta... :))
Szóval szerintem a titok a fejés.
Én is meg szeretném kérdezni, hogy az ülés az a mászásnál alakul ki, hogy maga alá húzza a kis lábát, és félredönti a popsiját, és a kezeivel letámaszt? Mert mintha ma ilyenekkel próbálkozott volna Esztike.
banana_split
 
 


Ja és igen én is megmaradtam elég "parásnak" és szerintem a tesónál is babonából nem fórumozok, csak majd passzívan.

Na azért úgy látom, hogy akkor talán talán lehet, hogy mégis feltámadhat ez a fórum. :)
Vásárlás: "rohamaim" szoktak lenni, és ha rámjön 1 csomót vásárolok a neten természetesen, de már én is mondtam a férjemnek, hogy mi is elmehetnénk, olyan vásárlós kirándulást csapni, pl az osztrák határ menti outletet már nagyon régóta szeretném megnézni, egyszer jártunk arra még évekkel ezelőtt, de akkor aznap vmilyen ünnep miatt zárva volt minden... :)
banana_split
 
 


Sziasztok!
Úgy alakult, hogy a hét eseményeit, csak háttérből tudtam figyelni, mert nyaraltunk. Úgy gondoltam, én is írok nektek pár sort, mert én voltam anno, aki újraindította az új topikot. Igen, megértem a szomorúságot, mert még emlékszem rá, hogy engem is hidegzuhanyként ért, amikor a lányok anno bezárultak. Részei voltak a mindennapjaimnak, és úgy éreztem cserbenhagytak. Pedig kijelenthetem, hogy elleneztem anno minden internetes kapcsolattartást. És akkor bánatomban írtam, és újraéledt egy dolgo. Mert be kell látni, hogy nem általunk működik egy fórum, hanem attól, hogy emberek ugyanarról a témáról, problémáról csacsognak, és ez tartja össze őket. Igen az első csapat is jól összeszokott, és mi is összerázódtunk, ezért is éreztük fontosnak, hogy olyan dolgok is terítékre kerüljenek köztünk, amit már csak mi olvasunk. Itt nem Piroskán van a hangsúly, inkább Ő volt az I a pont. Remélem a nyílt fórum újraéled, és Ti is összeszokott ki csapat lesztek,mert közös az örömötök, és közös a "gondotok". Bízom benne, hogy Ti is kultúráltan és megértően tudtok majd egymással beszélgetni, és sok mélyponton átsegítitek majd egymást. Jó olvasgatást, és fórumozást.

Pár sor rólunk: Bálint nagyon jól vette az utazást, és mindenki nagyon meg volt vele elégedve(500km). Senkit sem irigyelek, aki ebben a melegben itthon maradt, mert fent a hegykben ez könnybben elviselheő volt.
Most azon aggódom, hogy eddig 9ember rázta a kis fenekét, és animálták, de most csak én leszek, és ezt kezdi nehezen venni.

Bettike: kérünk mi is életjelet a zártba!!!

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Rekuja:
Köszi. :) Az a baj,hogy annyira kicsi itt a kép,hogy a 2 kis fogacska nem látszik.
Igen, ez egy olyan ágy,ami „ringató funkciós” is. Van alul egy hintatalp,amit lehet rögzíteni is,hogy ne mozogjon. Így néz ki az alja:
Kép

A videó már régebbi, kb.2 hete nálunk is lejjebb van egy fokkal a rács,mert amikor hason feküdt és felnyomta magát már szépen meg tudta fogni az ágy szélét. Hát ez a látvány nekem épp elég volt,hogy aznap este átszereljük az ágyat! :D
Tudod mi volt az érdekes a fejéssel kapcsolatban? Hogy akkor nem is tűnt annyira durvának. Sőt, természetes volt. Amúgy tényleg a nagy titok a sokszor ciciztetés, vagy a fejés. Nekem ugye a ciciztetés nem ment, maradt a sokszor fejés. Ráadásul nem emelkedett ki a bimbóm, bimbóvédővel próbáltunk cicizni,de Dani nagyon kis mohó volt és nem volt elég kitartó cicizni…..meg lehet,hogy én sem,mert sajnáltam szegényt,nehogy éhen haljon! :D

banana_split:
Hát nagyon egyedi „szüléstörténeted” van! Így viccesen hangzik,de nem lettem volna a helyetekben,akkor biztos nem találtatok viccesnek ti sem! :S
A felülést (legalábbis ahogy olvasgattam utána azt írták) vagy a mászásból szokták,ahogy írtad,vagy oldalfekvésből.
A napokban nálunk sikerül ilyen oldalra dőlés-könyök támasz-kicsit felnyomom a kezem mozdulatokat csinálni. Gondolom nálunk ebből lesz majd a felülés.

kat78:
De jó, hogy te is jelentkeztél!!!!
Köszönjük a bíztató szavakat, remélem még van néhány zugolvasó, vagy véletlen erre tévedő olvasó,aki társul hozzánk.
De majd ugye fogtok Ti is ide írogatni, hogy ne hiányozzatok annyira?
Örülök,hogy jól sikerült a nyaralásotok és jól bírta Bálint a változást. Én (meg apa is) azon agyalunk,hogy nekünk is el kéne menni valamerre,de kicsit tartunk tőle. Meséltelek neki titeket,hogy itt a fórumon mennyi felé mennek babával, Snowball még repülőutat is bevállal (azért remélem ő is jelentkezik,hogy milyen volt az út,milyen itthon stb.), de meggyőzött apa,hogy amíg nem ül Dani,addig maradjunk. :(
Nálunk délután uzsi után szokott jönni a babakocsizás, és akkor a nagyszülőké a gyerek (egy telken lakunk). A múlt héten elutaztak 4 napra,és abban az időben nem bírtam a gyerekkel,mert annyira megszokta,hogy mást lát,nem engem.
Majd írsz,hogy vette az akadályokat Bálint?

Kérdés: Ti mit gondoltok a gügyögésről? Meg arról,hogy a gyereknek nem azt mondják,hogy autó,hanem hogy tütü, meg a kutya vauvau…engem annyira idegesít!!!! Tényleg így kell kezdeni a beszélgetést a gyerekkel? Hát én ettől ki fogok borulni!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Banana
Én úgy tudom, hogy ilyen piciknél nincs elhízás, mert ez még fgtlen a későbbi testalkatuktól :roll: Szóval én tuti nem vigyáznék az alakjára, ha kis buddhás lenne :) De pici lány. Mondjuk én 173 apa 176 cm, szóval nem lesz egy kosárlabdás csajszi. Méricskélni én nem nagyon mértem kaja előtt/után, mivel folyton kudarc volt, hogy 10ml-ket szopik csak :( Jobb ha nem látom :( Hát ez a „csak30-at fejtem” mondat... bár legalább egyszer tudtam volna 30-at fejni! :oops: Akkor ez is egy olyan trükk, amit én is próbáltam :( Kár, reméltem van valami „csodaszer” :) Nekem ugye a gép sose hozott ki egy cseppet sem, csak a kézi stimulálás maradt :(
Apa rögtön félrelépett, amint megszültél? :) Igen ez is egy olyan story, ami utólag nagyon mókás, de átélni gondolom nem volt az :(
Ha mennétek ausztiába vásárolni, hozzatok nekem a kinti IKEÁból kiságyra műanyag védőt, mert rágja róla a festéket és itthon hiánycikk :)

Ülés A négykézlábazásból lett, a mászás után, de sztem attól fgtlenül. Csinálta azt, hogy felnyomta a popóját (olyan mindjárt eldördül a startpisztoly pózba) és ebből tette oldalra. Először még az egyik kezével támaszkodott, mint a festményeken a pucér nők a kanapén, nagyon csajos volt :) Aztán már feltolta magát eléggé, hogy függőleges testtel üljön. Kb 1,5 hónappal az első 4kézláb felnyomásból lett a felülés.

Kat
Üdv itt is :wink:

Napvirág
Nagyon jópofa ez a kiságy, nem is hallottam ilyenről még :) No nem mintha annyira megnéztem volna a választékot, mivel apa közölte, hogy zöldet akar és olyan csak az IKEÁban volt :) Mondjuk csak két fokozatba tehető az alja, de tekintve, hogy a felállás és felülés 1 nap különbséggel történt, nem sokat lett volna középen úgyse :) Igen, én is akkor tetettem lejjebb, mikor megragadta a fenti rudat :evil: De kb 2 héttel rá már megint markolászta, csak már állva :) Most meg ugye rágja :(
Hát én sokszor ciciztettem, mert akkor még nem volt cumi, szóval minden nyugtatásra ezt használtuk :(

Gügyögés Sok helyen olvastam róla, és azt szokták mondani, hogy a baba-nyelv, vagyis a kutya helyett vau-vau stb. segíti a babát, mert ilyen módon képes kommunikálni a külvilággal. Idővel úgyis kutyát mond már. Meg azt is mondják, hogy az erőteljesebb hangúlyozás (mint mikor a mesét olyan mókásan olvassák) szintén segít nekik az érzelmi töltet megértésében, amiket a szavakon még nem éreznek át. De a nyervákolás, felhangon beszélés, direkt selypítés, az ő hibáinak átvétele, mert milyen cuki, hogy „ajtó”-t mond autó helyett, az káros.
Nővérem kislányán néztem pl. hogy már 6-7 éves volt, mire megértette, ha valamit iróniával mondtunk, mert egyszerűen addig nem áll össze neki a kép, hogy a tartalom meg a hangsúly néha pont az ellenkezőt jelenti. De most 9 évesen már ő is remek ebben :)

Na megyek, meg kéne mosnom a hajam, mert nagycsaládi összeröffenésre megyünk, ha Szaffi felkel :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Na, az esti fektetés után vasaltam vagy 2 órát. Már 1 hete húztam-halasztottam, de most már nem volt olyan olvasztó meleg, így kivégeztem a kupacot.
Kat: de jó, hogy Te is jöttél!!!!!! Igen ez nálunk is probléma, hogy miután levonul a család (nem kicsi) akkor a gyerek kissé nehezen viseli a "váltást", hogy a sok ember eltűnik és a társaság középpontjából egyszer csak egyedül lesz "az első számú rabszolgával". Nekem egy egy családos-"turnés" 7 vége után kb fél -1 nap amíg visszaáll a kerékvágásba:ugyan többet alszik napközben, de amikor fent van, akkor az egyedül nem nagyon van el. Nem kell állandóan szóval/játékkal tartanom, csak ott kell hogy legyek a közelében, és ne essek ki a látóteréből. Az ezután következő a már a jól megszokott szokott lenni. mehet szabadon a házimunka közben... :)
Napvirág: hajrá, felülés, szuper, hogy ilyen ügyesen próbálkozik Dani. Gondolom jó hamar meg lesz az a felülés Nálatok!
Gügyögés: pont a Ranschburg könyvben olvastam, hogy az ilyen vau-vauzás még jótékony is; az a nem jó, ha a rosszat ismételjük,- mint ahogy Rekuja is előzőleg leírta -és mi is ezt ezután így hasznéljuk, csak mert jópofának tűnik és aranyos, mert ez okozza a rossz beszédet, beidegződést.
Engem nem idegesít, sőt napi 50 szer is képes vagyok a "hogy csinál a kutya?-vau vau"-t elismételni és hozzá hevesen a könyvben szereplő kutyát mutogatni.
Rekuja: az a félkezes-térdelős csajos tartás, na az nem lehetett semmi!!!! Tényleg, Szaffi most hol "tart"? Csak nem már egyedül lépeget? Már csak azért kérdezem, mert Nálatok olyan expressz gyorsan halad előre Szaffi, hogy nem igaz!
Kérdés: Ti milyen mosószert használtok a gyerkőc ruháinak? Én eddig a dreftet használtam, de úgy érzem, mostanában megváltozhatott az összetétel, mert olyan igen semmilyen illatuk lesz a ruháknak. Persze nem cél, hogy pacsulis legyen a ruha, csak mintha korábban kimondottan kellemes illatúak lettek volna mosás után a ruhácskák, most meg így nagyon nem jön be. Pedig nem váltottam, a baby sensitive változatot vettem korábban is meg most is. Ha van tuti 5letetek, akkor váltanék szívesen.
Fúú ennek a késői beírásnak meg van az átka, hemzseg a hibáktól. Javítgattam, de még így sem okés teljesen. Meg aztán nem vagyok egy kimondott gyors-és gépíró, sokszor ütöm félre a betűket.
banana_split
 
 


Jövöknéha ha tudok.bár mostmár nem egyszerű mert Ferike nagyon izgő gombóc lett.pillanatok alatt kit van utánnan a konyhában.1 pillanatra nem hagyhatom magárra mert üvölt,üvöltve mászik oda ahova épp vagyok.kiabál,mostmár elég sok szót i lehet venni a mondókájából.ügyesediik.
Mindenben benne van,szekrényben pakol.
a járókában nem marad meg,szoval most elég nehéz.De gondoltam veszek babakarámot,abbanlegalább nagy helyw van kzlekedni,de addig is mig nekem dolgom van,tudom, nem csinál rosszat.

ülni úgy űl fel,mikor fekszik,simán,semmi erölködés nélkül felül.Az ágynál is simán felhúzza magát.1-2 hét alatt olyan sokat ügyesedett,változott.

ja és nem mászik,csak kúszik :D Bár négykézlábra áll,de valamiért inkább a kúszást könnyebbnek érzi,én meg em eröltetem.

KépKép
bettike83
 
 


rekuja:
Jól emlékszem, Bebára váltottatok? Nálunk is most volt váltás, vettem a DM-ben kuponokért meg -15%-ért Milupát. Daninak nincs baja vele, nekem annyi,hogy nagyon habos lesz, ami annyira nem tetszik,mert így is nagyon sokat bukik, főleg a tápszerek után. :?
Mi most tartunk a "pucér nők a kanapén"póznál. :lol:

banana_split:
Én nyáron nem vasalok. :oops: 600 vagy 800-on centrifugázom, kiteregetek és olyan szépre szárad,mintha vasaltam volna! ;)
Hmmm...most már kezdem magam rossz anyának érezni.....nem mosom külön a gyerek ruháját, pedig tudom,hogy így kellene :oops:
Nekem a Tomi mosóporok váltak be már hosszú évek óta,meg a Silan öblítő (az ingyenreklámért majd behajtom a gyárakon a lovét...), nem is próbáltam mást.
Nem vasalok....nem mosom külön a ruhákat.....el ne áruljátok a "bezárkótott" gyermekvédelmisnek! :lol:

bettike83
Állítólag ebben a korban van egy időszak,amikor nagyon anyás lesz a gyerkőc, mindig kell látnia,akkor nyugodt. Mondjuk ez nem tudom mennyire igaz,ezt a védőnőm mondja,akit mindennek lehet nevezni,csak védőnőnek nem! A tanácsadása a terhesség alatt abból állt,hogy olvassam el ezt a könyvet,meg azt a könyvet és ha ezt meg azt tapasztalom akkor NAGY A BAJ, menjek gyorsan kórházba. Hát akkora volt a fejem,mikor elment,hogy az csak na, pedig kb.10 percig volt itt. Na,arról nem is beszélve,hogy a gyerekhez az első hetekben úgy jött,hogy tiszta takony volt! Bejött, beszélgetett velem, közben 2x kifújta az orrát, és amikor a gyerekhez ment mondta,hogy felrakja a maszkot,mert meg van fázva. Persze a konyhában biztos nem hagyta ott a baciját!!! :twisted: Áhhh! Nem is mesélek róla,mert csak idegbeteg leszek!
Ha a járókában nem marad meg a karámban meg fog szerinted?
Bár érdekes,mert anyáméknál utazóágy van, és amióta forog nem érzi jól magát benne. Mindig át kell vinni hozzájuk a járókát,mert az nagy (100x100) és tud mozogni. Ez a karám nekem is tetszett, csak nincs annyi helyünk,hogy elférne. :(

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Ja, az lemaradt,hogy meggyőztetek.
Átállok majd a tütü-nínó-vauvau nyelvre. :?
Egy idő után már biztos megszokom,meg észre sem fogom venni,hogy így beszélek, biztos. :D

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Jaj ne érezd magad rossz anyának!!! Ahány ház, annyi szokás. Meg aztán, lehet hogy én lihegem túl a dolgot a vasalással, meg a külön mosással, a fene tudja. Eddig nekem az volt a megnyugtató ha ki is vasaltam a ruháit, mert viszont csak 40 fokon szoktam őket mosni. Vasalni viszont marha gyorsan megy, mert egy ilyen "gőzállomást" használok, és tényleg csak 1 szer kell átmennem, és teljesen gyűrődésmentes lesz vele minden, még a férjem legkényesebb inge is.
Szóval akkor tomit használsz. Öblítőt nem használok viszont csak a mi ruháinkhoz, de az nálunk is silan :)
Voltunk ma egy barátnőméknél, ott 3 gyerkőc van, úgy vannak, mint az orgonasípok a lurkók. A legkisebb kislány (mert mind a 3 lány) 12 héttel később született, mint Eszti. Jaj olyan törékenynek tűnt Eszti mellett. Hihetetlen, hogy ez a 12 hetes különbség mennyit számít.
banana_split
 
 


Rajtunk kívül más Zugolvasó nem kapott kedvet a "színre lépéshez" ??? :)
banana_split
 
 


Én se vasalok már úgy egy hónapja :oops: Nálam is a kánikula verte ki a biztosítékot, no meg, hogy apának nem volt miben dolgozni menni, mert folyton a bébiruhák után meguntam a vasalást :) inkább apa legyen szép a munkahelyén :) Bár apa mindig szép :)
Csajszim mozgásban mostanában nem alkotott nagyot, finomítja, amit tud :)

Mosóporom nekem is Tomi, tök ugyanazt tudja, mint a 2x annyiba kerülő, vagyis a kis foltokat kiszedi, a nagyokat nem :D öblítő fehér silan, amin a baba van :) Ragaszkodok a szagok miatt hozzájuk, mert Szaffi ezt szokta meg, nem akarom megzavarni más illattal :roll:

Betti Babakarámban én is gondolkodtam, aztán megláttam mennyibe kerül :shock: az a plusz pár m^2 nem ér meg annyit sztem :roll:
már kérdeztem, de bizti nem olvastad, az, hogy felkerült egy ciklusfigyelős vonalzó, az a tesóprojektet jelenti? :)
Szeparációs szorongás tényleg most indul be, Szaffinál is érzem a jeleit, aggódok is miatta :oops:

Napvirág Mindig Beba ha-t kapott Szaffi, most is azt eszik, csak 2-eset. Nem akarom keverni neki őket :roll:
Én ha vendégségbe megyünk nem viszek járókát, úgyis valaki mindig foglalkozik vele, hadd legyen szabadon :) Anyám meg is sértődne, ha letenném és nem nyomkodhatná.

Banana Rozi 4 hónappal fiatalabb, hát a méretén nem nagyon látszik, volt pár hét, hogy mindketten 68-as ruhát hordtak, mondtam is, hogy már nem soká tudnak mit kezdeni a levetett göncökkel :) A mozgásban viszont van különbség, ő a 3,5 hónapjával most kezd forgolódni, hasról hátra már többször sikeres volt (én meg elhallgatom, hogy Szaffi ennyi idősen már mindkét irányt rutinból nyomta :oops:). De tényleg, uncsitesóm 3 évvel fiatalabb és egész kiskorunktól nagyon összenőttünk, mi ahhoz képest ez a 4 hónap? :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is írok pár sort, hátha mi is hiányoztunk Mollyval 8)
Nem ígérem, hogy sűrűn fogok majd jelentkezni, mert még így is sokszor alig van vagy időm, vagy energiém, hogy írjak a zártba :(

Reméelm fel fog éledni a topik ismét, és megtartjuk/játok a jó hírnevet. Sok topikban csak a balhé megy, el sem hiszem, hogy felnőttek módjára, képtelen dolgokon össze tudnak némelyek veszni :?

Napvirág:
Akkor, ha jól értelmezem, tényleg lehet otthon kapni a dm-ben Milupa tápit? Mert 2 hét múlva megyünk haza, és nem szivesen cipelnék tápit. Már anyunak mondtam, hogy nézze meg, mondta hogy van, de nem nagyon bíom a sas-szemében :lol:

Bettike:
Jó tudni,h ogy nem csak Molly ül fel ilyen módon :lol:

Banana:
A neved (banana split) borzasztó vágyat ébresztett az édesség iránt..ismét. Így aztán gondolkodhatom, hogy honnan a csudából szerezzek most be egy banana splitet :lol:

Kép

Kép
snowball
 
 


banana_split:
Dehogy érzem magam rossz anyának,ez a szöveg csak úgy belém rögzült a topic "előző" életéből! :D
Amúgy szerintem ősszel meg télen,ha már nem lehet az udvarra teregetni és normál centrizést használok,újra vasalok én is. :S
Úgy tűnik csak ketten voltunk zugolvasók. De én örülök neki nagyon,hogy a zártak is kinyílnak! :) :) :)
12 hét az még nagyon nagyon sokat számít! Sőt,szerintem ilyen piciknél már 2-3 hét is sokat jelent!

rekuja:
Na,tudom kihez fogom vinni a ruháimat mosni! :D Így,hogy ugyanazt használjuk még fel sem fog tűnni, csak sötétben kell,hogy mossál és teregess! ;)
Nekünk eddig Humana volt, szintén HA, csak elkezdett szegénykém savasat bukni és akkor mondta a doktornéni,hogy már nem kell HA-s és ha akarom válthatok. Gondoltam keresek valami olcsóbbat.
Húúú,én a nagyszülőkkel nagyon szigorú voltam már az elejétől kezdve! Mondtam,hogy seggrázás csak etetés előtt és büfiztetéskor. Közben is lehet őt nyömöszölni meg puszilgatni, DE az ágyra letéve a játszószőnyegen! Szerencsére megértették,sőt,most már elég hamar meg is unják a felvételt,mert sok nekik a 7 és fél kilót cipelni! ;) Meg Dani sem igényli szerencsére. Sokszor látom,hogy néz lefelé a játékok felé,már menne le. Viszont a szőnyegen meg nagyon bírja a társaséletet! Állandóan fülig ér a szája!

snowball:
Persze,hogy ti is hiányoztok!!!!! :) Tök jó,hogy jöttél te is!!!! :)
Én már úgy izgulok,hogy milyen lesz nektek itthon!!!! :)
Igen, vagyis egész pontosan én Milumilt vettem, a kéket. Nem tudom,hogy Milupa tápszer van-e külön. Tejpép van Milupa és Milumil is, az tuti!
Mollynak mekkora a haja? Apa nem vette még kezelésbe? ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Snowball:
igen igen nekem is nagyon hiányoztatok Mollyval!!!!!!!!
Háát nem véletlenül lettem banana, mert én is imádom ezt a desszertet. :lol:
felülés: az a mód, ahogy Bettike leírta, hogy csak fekvésből simán felül a gyerkőc, az azért nagyon nagy dolog lehet ám, hiszen nem semmi hasizom kéretik ehhez. Huh, ezt kigyakorolni... akkor jó kis "izomgépek" lehetnek a babáitok Bettivel!
Rekuja, Napvirág:
A tomi mosópor nyert. :) Akkor szerintem kipróbálom én is, mert ezt a dreftet jól megutáltam.
Eszti ma halál korán kelt, (fél 6) és csak 10 től aludt f 12-ig, és még 2szer 20 percet -a kocsiban a babauszira oda és vissza- összesen este nyolcig. De most beájult szegényke, és nagyon alszik. De nem baj, a lényeg, hogy éjszaka jól aludjon.
Viszont képzeljétek mára összecsípték a szúnyogok!!!! A lábikóján van 4 csípés, és még a fején is van 1!!!! És annyira bepirosodnak, hogy ihaj. Kenem szorgosan fenistillel, de nem nagyon lohasztja. A szemét patikust meg jól leszúrom, mert ő lőcsölt rám egy ilyen hiper-szupernek mondott ultrahangos, éjjeli fénnyel kombinált, konnektorba dugós szúnyogriasztót 5 ezerért, de sz@rt sem ér!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted:
Inkább használom az "oldszkúl" :) bedugós riasztót, az lehet nem hiper modern, de szúnyogok ellen legalább jó. Egyébként nem is értem, hogy hogyan csíphették össze, mert én nem is gyanítottam, láttam, hogy van szunyesz a lakásban...akkor lehet, hogy pók volt???Milyen a pókcsípés??
Hát szerintem igenis vannak még zugolvasók, csak NEM ÍRNAK nekünk :)
banana_split
 
 



Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


banana_split:
Tegnap nálunk is elég vacak nap volt. Alvás nagyon minimális volt napközben, közben persze nyügi volt. :S
Szúnyogcsípéssel mi is küzdünk. Mi konnektorba dugós folyadékost használunk. Valamelyik nap elfelejtettem bedugni és mi is úgy jártunk,hogy a fejét meg a lábát csípték össze. De még a talpacskáján is volt! :S
De neki szerencsére nem vészes,mert nem vakarja :shock: és "csak" pici kiütés szerű pötty.
A pókcsípésnél több pötty van, kisebb és közel van egymáshoz nagyon. Vagy szabályosan egymás felett, vagy háromszög alakban.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Mai nap is káoszos volt, már reggel 9-kor tudtam, hogy nem lesz könnyű menet: térdelőállásba felkapaszkodott egy szék lábánál, és persze dobott egy hátast. a kövön.... volt jó kis ordítás, alig tudtam megnyugtatni, és a vége persze hogy cici lett, és még így is hüppögött vagy 20 percet még. Be is aludt egy kicsit (30 perc) , de csak úgy, ha a szájában volt a cic, így a " foglya" voltam. :)
Na emiatt nem volt rendes időben tízórai, aztán ugye emiatt ebéd, és 3-kor kínomban kivittem babakocsival sétálni, hogy aludjon. Most alszik, de az idióta szembeni szomszéd most kell, hogy járassa a fűkaszáját, és nanaá, hogy elől matat vele (és nem hátul, a kertjében) , hogy még jobban harsogjon a gépével. Árnyék meg nálunk csak feléjük van. Na, szerintem ennyi volt az alvás... :( riadó.
banana_split
 
 


A mai nap jobb volt, alvás volt de 2 óra, és du fél óra, de előtte 3 órán át "fárasztottam" a 4kézlábazással, játékkal, meg tapsi-tapsizással.
Rekuja: Baba magazin, augusztus? :lol: Ugye jól láttam?
Napvirág: nálatok mi a helyzet alvás terén? jobb?
banana_split
 
 


banana_split:
A hátas a kövönt te hogy viselted?

snowball:
Akartam már kérdezni,csak elfelejtettem,hogy sikerült Mollyt rávenni a pohárból ivásra? Nálunk az istennek nem megy le 2 korty víznél több, az is cumisüvegből! A többi,ami bekerül a szájába,az anyára nézés és bájos mosolygással a nyelv segítségével folyik ki a másik oldalon.
Ha pohárba adok neki, akkor kezet mos benne...mint régen a nemesek! :D
Próbáltam a tanulópoharat is, de az tápszerrel nem ment (lehet,hogy nem is azzal kell...holnap próbálom vízzel is)

Nálunk ma volt tiszta káosz. :?
Reggeli alvás kimaradt, helyette fájdalmas sírás,ha anya nem játszik velem ment. Én már mindent csináltam. Etettem, tisztába tettem, zenét hallgattunk, villogó játékot néztünk, semmi nem volt jó. És ez így ment egész nap. Alvás nem volt ebéd után sem és egész nap sem. Viszont 6-kor már füri 7 helyett, úgyhogy 7-kor be is dőlt az ágyba! Úgy alszik,ahogy letettem! Ilyen nem volt már jó ideje! :D
Én nem tudom mi lehetett vele. Ja,és másfél szeres kajamennyiséget evett minden alkalommal! :shock:
Remélem a holnapi nap jobban fog sikerülni, különben kezdek zombisodni :roll:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


sziasztok!
én is itt vagyok, csak újra kellett regisztrálnom. végre sikerült!
szóval van egy 7 hónapos kislányom.
olvastam én is a topikot, és mikor zárt lett elszomorodtam. sok hasznos infót kaptam, habár van már egy hároméves nagylányom is.
lizaliza
Budapest
 
 


Sziasztok! Annyira jó olvasni hogy újra és újra feléled a topik, holott már 2x is zárttá változott. Gyertek sokan, írjatok egymásnak! Kívánom hogy ismét egy nagyon klassz csapat jöjjön össze!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Gyertek, gyertek, élesszétek újra a dolgoz. Üdv Liza. És jó látni Nyufót is.
Bálint tegnap este belázasodott. Először beteg, és a dokim elutazott Svájvba. A hőemelkedés, és láz határán mozog, de amikor mimegy belőle a lázcsillapító, akkor emelkedik. Kicsit folyik az orra, szivom is, ezt se tettem eddig. És remélem hamar meggyógyul. A kedve vidám, és persze eszik rendesen.
Makd jelentkezem, hogy vagyunk

KépKép
KépKép
kat78
 
 


lizaliza:
Üdv köztünk! De jó, még többen lettünk! :)
Írsz egy kicsit bővebben magatokról? Hogy telnek a napjaitok?

nyufó8:
Jó lenne egy olyan...vagyis hasonló csapatot összehozni,mint az előző volt! :) Az elsőt nem tudom milyen volt,mert szerintem én akkor még "februári babás" voltam. ;)
De persze ettől függetlenül nagyon jó,amikor valaki megjelenik közületek és hírt ad magáról/magukról, mert hiányoztok ám! ;)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


kat78:
Elküldtem a választ, és látom te is írtál, tök megörültem neki! ....És nézem,hogy nem jó híreket írtál :(
Nem lehet,hogy egy fog a bűnös? ;) ...bár akkor nincs orr dugulás,azt hiszem.
Tök érdekel dolog,hogy a kisbabákra meg az állatokra az mondják,hogyha egyik,akkor nincs nagy baj. de ez így olyan hülye megfogalmazás,mert itt van például egy láz,ami "csak egy láz". De ez így nem igaz,mert az ember ugyanúgy aggódik és görcsöl,mintha valami nagyobb baj lenne!
De az nagyon jó,hogy vidám és eszik!
Mindenképp jelentkezz,hogy vagytok!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Nem a foga a bűnös, valószínű megfázott. Most ápolgatjuk, olyan kis bágyadt, de enni eszik, csak lassabban. A lázát kordában lehet tartani a kúppal. Remélem nyugidtam éjszakánk lesz

KépKép
KépKép
kat78
 
 


kat78:
Nyugodt, lázmentes éjszakát nektek!
Hátha elmúlik neki a hosszú alvással.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Kat! Jobbulást Bálintnak! Orrszívás: hát az első pár alkalom a szülőnek igen megrázó (legalábbis és nagyon ki voltam tőle, pedig magamon is kipróbáltam előtte és nem fáj) de aztán ebbe is bele lehet jönni. Nyugodt éjszakát kívánok!
Liza: Üdv itt!!!!
Nyufó: Mizujs Veletek? Hogy vagytok? Jöttetek haza kocsival most nyáron?
Napvirág: Hátas a kövön persze "a jeges rémület szorította össze a szívem először" de aztán láttam rögtön, hogy nem jó ha kimutatom Eszti felé, ha én (is) megijedek, mert attól csak elbizonytalanodik, és csak jobban ordít. Szóval jól kétségbeestem, és ettől ő is kétségbeesett, és nagyon-nagyon ordított. Megfogadtam, hogy uralkodni próbálok magamon, hogy ne lássa, hogy a "balesetek" mit váltanak ki belőlem. Hiszen az én feladatom, hogy nyugtassam őt, közvetítsem felé a biztonságot, és átadjam a minden rendben lesz érzést. Szóval lecke a mamának és a babának.
Örülök, hogy ma ilyen sokat írtunk ide, és éled a fórum!
Off: ma szomorú napom van, a Nagyim örökre elaludt. :(
banana_split
 
 


kat: jobbulást nektek!azért én elvinném dokihoz, akkor a helyetteshez.

szóval.....picimnél most kezdődött az, h. lerakom és kimegyek, akkor sír.....kicsit őrjítő. úgyhogypl. ha zuhizok azt végigsírja, ha lát akkor már nincs baj......és sajna ha nem anya és apánál van akkor is kivan.....úgyhogy nem tudjuk sehol sem otthagyni....remélem hamar kinövi.
amúgy most le vagyok fáradva, két picivel nehéz az élet, várom már az ovit, mi okt. től kezdjük.
lizaliza
Budapest
 
 


Liza: Egyszerre írunk ! :)
Nálunk is ugyanez van. Igen kiborító, hogy sírás van, ha csak pisilni megyek akkor is, viszont Apukával elvan egészen addig amíg rá nem jön, hogy MAMAMAM kell neki, így nevezte el a szopizást. És is őszintén remélem, hogy hamar elmúlik ez a "szeparációs szorongásos" időszak. 2 picivel meg aztán tényleg nehéz lehet, és gondolom, hogy várod már az ovit.
banana_split
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: