Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

Remélem mindenki jól van, és babázik:)

Lenne egy kérdésem, szerintetek mit lehet be venni fejfájásra. Tegnap óta eléggé fáj a fejem és nem tudom elérni a dokimat, valamit bevennék, hogy elmúljon csak nem tudom, hogy szoptatás alatt mit szabad.
Szerintetek?

köszi előre is

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Nálunk sajna a helyzet nem javul, már kiskanalazunk, hogy ki ne száradjon Zéti, kaja kb nuku.
Szóval a mai napot még kihúzzuk, mert a dokink ügyeletes volt és ma nincs, de holnaptól újra kórház. Két gyerekből kettő 10 hetes kora előtt kórházazik. És sajna felmerült a gyomorszonda is, szóval rendesen kivagyunk.
Én egész nap bőgök, Levi meg csak ölelget és mondja hogy hagyabba, nemszere sír....szóval ultraédes és imádom, de a helyzeten nem segít.

Andi, fél algopirin, de ez is dokifüggő. Itthon a csaszi után ezt adják a kórházban is, amcsiban meg tilos....szóval sztem nyugodtan, hisz hivatalosan okés!
Vagy homeopátia...

Gondoljatok ránk kicsit

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!
Algopirin, rubofen mehet a védőnőm szerint persze módjával.

Aprooka gondolunk rátok sokat! Kitartás!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 

 
 

Sziasztok! Algopirin nyugodtan mehet, nekem a kórházban a császi után egészet is adtak... Szerintem nem lesz gond.
Aprooka, iszonyatosan sajnállak titeket, veletek érzek és imádkozom, hogy mielőbb rendbe gyertek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

4 hete nem szűnő náthára valami homeós Boldizsárnak? HELP! Ki itt a hozzáértő?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Mi jól vagyunk, most, hogy elmúlt a hasfájás, jött a fogzás... :/
De erre legalább lehet adni fájdalomcsillapítót meg be lehet kenni időnként az ínyét....
Mellbajok ismét múlóban, a homeós bogyótól (isten áldja aki kitalálta), már nem kell fejni sem...

Aprooka, nagyon sajnálom, hogy nem javul a helyzet :/ Elszomorító, hogy ennyi pici baba van aki szenved valamitől és az okát meg nem találják...

Kiskavics, homeós bogyeszt csak akkor tudnék ajánlani ha leírnád a pontos tüneteket mert mindenre más kell... De adok egy linket, itt be tudod határolni, hogy mi lehetne jó...
Egyébként az elterjedt homeós erre:

CORYZALIA

napi 3-5x1 tabletta
Komplex készítmény. A kezdeti tünetek tüsszentés, orrdugulás vagy orrfolyás kezelésére.

vagy

OSCILLOCOCCINUM

napi 1x1 tartály, 3 napig.
Komplex készítmény.

A gyógyszertárban is tudnak ám segíteni...

Kép
Kép
zita79
 
 



Kép
Kép
zita79
 
 


Köszi, Zita! Oscillo megy, Phönix Lymphopön is, csak gondoltam, hátha van valami tuti, amiről én még nem tudok. Ahol én veszem, ott nem értenek hozzá... Ahol meg régebben szoktam, az messze van, oda nem jutok el. Azé köszi a linket, majd megsasolom.

Szép napot!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Nekünk szerencsére még egyik sem kellett, nem tudom, hogy melyik a tuti...

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen, közben sikerült a védőnőmet felhívni és ő is az algopirint mondta!

Aprooka!
Gondolunk rád/rátok és sajnálom, hogy ilyen problémákkal kell küzdened. sok sok erőt és kitartást!Reméljük, hogy hamarosan rendbe jönnek a dolgok és meggyógyul az a csöppség!

Zita!
Örülök, hogy veletek minden rendben. Rolinak már jön a foga? én azt hittem csak fél éves koruk körül jön a fog.

Kiskavics!
Nektek is mihamarabbi gyógyulást kívánok!

Igig!
Nektek is minden jót, veletek minden rendben?

Mi szerencsére jól vagyunk, Dóri már több mint 1 hete átalussza az éjszakát, úgy hogy 10kor eszik utoljára és reggel 6-7kor kel. Szerencsére jól eszik, már 5,5 kg. A hasfájás is már ritkán jön elő, főleg inkább este, de nem vészes. Úgyhogy szerencsére nálunk minden oké!

andicsiga
 
 


Andicsiga, már 4 hós korban megjelenhetnek az első fogacskák. Botond is már 2 hósan folyatta a nyálát.
Rolinál még nem látszik, hogy jön a fog, de a csírák megindulhatnak bármikor anélkül, hogy annak valami látszata lenne az ínyén. Csak úgy nem rágják a kezüket ha egyébként nem éhesek... :)

Az algopirin elvileg jó, kórházban is azt adták még Botondnál, most már Panadolt kaptam. Én volt, hogy az Espumisan szirupból vettem be ami 3 hós kortól jó ( :D ), nyilván nem árt ha már közvetlen be lehet adni a babóknak :)

Kép
Kép
zita79
 
 


Zita!
köszi, akkor lehet már Dórinak is elindultak csírái, mert pár napja folyatja a nyálát és rágja a kezét, meg tulajdonképpen mindent akkor is ha nem éhes.
ezt jó tudni, úgyis megyünk nemsokára a 3 hós oltásra, majd megkérdezem a dokitól is.

andicsiga
 
 


Andicsiga, ha nyűgi lenne a fogzástól akkor vegyél Dentinox gélt, az enyhíti a fájdalmat és puhítja az ínyt.

Kép
Kép
zita79
 
 


Az én kis Boldizsárom is 140-190-et szopik (néha egy picivel megtoldja :) ), s utána még rágja az öklét. Ő is csupa nyál. De én ezt a náthára fogtam.
Nekünk Szofinál a Dentinox cart se ért...

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Mármint a sok nyált fogtam a náthára. Amúgy úgy néz ki, múlóban van a nátha. Már alig kell szívatni, s sokkal kevesebb is jön, nyugodtan alszik.
Remélem, többiek is jobban!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hahó!

A mi náthánk is múlóban. Örülök mert Koppa szája már akkor el kezdett görbülni, amikor az orrszívás helye felé közeledtem vele. Nem bírtam nézni ahogy szenved tőle.

Nyíregyházán voltunk a héten. Nagyon jól bírta az utazást. Igaz nagyfiú :-)

És valamiféle rendszer is elkezdett kialakulni. Este 8-kor szunya, 3-4 fele kicsi hami, 6-7 fele újra és szunya 8-9ig. Aztán napközben 3/4 - 1 órákat alszik, 1-1,5 órákat van ébren. Röhög, dumál, nyáladzik, bugyborog, rúgkapál. Sokat énekelünk együtt, játszunk. Imádja a Beatlest. Az Imagine-re alszik el, a Yesterday-en meg kacag. Szóval élvezem a babázást.

Sok jót mindenkinek!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Megint nagyon eltűnt mindenki:-)
Aprooka!
Hogy vagytok? Jobb már a helyzet?

Többiek? Minden rendben?

andicsiga
 
 


Sziasztok
Ha esetleg valakit érdekelne !

Köszike

2010 . májusában vásároltuk , de kaptunk egy másikat így feleslegessé vált, nagyon kevesett használt , jó állapotú sportbabakocsi ! Karfája levehető ! Esernyőre csukható, van hozzá téliesített lábzsák, esővédő, Nagyon jó vele közlekedni ! Ha bármi kérdésed van írjál szivesen válaszolok !

MÁSHOL IS HIRDETEM KÉRLEK ELŐTTE ÍRJÁL MAILT V HIVJÁL FEL,HOGY MEG VAN E MÉG ! KÖSZIKE

[url=http://picibaba.hu]Kép[/

Puszika

Szilvi
toldiszilvi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, bocsi, de napközben az úrfi csak rajtam hajlandó aludni, este meg olyan fáradt vagyok....:-(
Meg ugye apa hetente min. 2 éjjel nincs, ez a hét a brutál, hétfőn hazajött 10 percre enni és ment ügyelni, ma kemény másfél órát van itthon és most indul és holnap 24 órázik, tehát magyarán 36 órázik és majd valamikor péntek késő délelőtt látnánk, ha nem mennénk a Klinikákra újabb vizsgálatra Zétivel....szóval extrabrutál szar napjaink vannak, Zéti továbbra sem eszik, max 100-120akat azt is kb mint a libák, tömöm. De minden eddigi vizsgálat negatív, így marad a hozzátápi bevezetése nemsokára, mert nem hízik. Evvan, végülis 10 éve még 3-4 hetesen kezdték, ez megnyugtató. Cici már nincs, csak éjjel pár perc, mert cumisüvegből még így is jobban csúszik. Már elkönyveltem, hogy én a lelkemet is kitettem, mindent megtettem, de van egy kétévesen akit igenis látni szeretnék, nem tudok órákat küzdeni fekve a szopival. Nehéz harc volt, de így legalább a cumisüveggel futok Levi után, meg próbálok vele is foglalkozni etetések alatt, mivel egy óra minimum a tömés....

Hát ennyi, most mennem kell, bocsi, majd jövök reagálni is, de ugye apa lép le, nekem meg vacsit kell adnom mindenkinek.

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Örülök ha hallok rólatok!

Kitartás Aprooka! És igen legalább közel 3 hónapig anyatejeztetek. Én is addig szoptam, utána tápszereztek és felnőttem. Tudom csekély vigasz, és nagy döntés kell ehhez.

Nálunk minden ok. Meg volt az oltás, kicsit fáradtabb volt tőle, de semmi extra. Nagyokat dumál, már hosszú "mondatokat" halandzsázik Koppa, imádja ha verset mondok neki, közben hatalmasakat nevet és dumál. Amit csak meg tud fogni, tömi a szájába. Hihetetlen eleven kölyök. A lábai folyamatosan járnak, amit lehet ellök vele. Folyamatosan felüléseket csinál, 10-15x egymás után és ha elfárad kicsit pihen, majd folytatja.

Már jó pár hete a nagy kádban fürdünk közösen. Nagyon szeret pancsolni. Igazi kis víziszörny.

A keresztelője után elmegyünk 4 napra egy wellness szállóba, tervezzük az ottani pancsikolást is. Vagy 40-en lesznek a keresztelőn, szóval most lázas szervezésben vagyunk. Én azon izgulok a legjobban, hogy hogyan hangoljam a keresztelőt és az alvást. Vajon mi a jobb ha ébren van abban az 1 órában, vagy ha alszik? Fene tudja. Csak lesz valahogy, de azt nem szeretném, hogy végigsírja az egészet...

Akarnám vinni babaúszásra, de egyenlőre irreálisan soknak tartom az árát. 4000 ft alkalmanként. Meglátjuk.

Akinek van egy sepp kis ideje írjon. Érdekel mi van veletek és olvasni könnyebb és gyorsabb mint írni..

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!
Kedves Babócák és Anyukák!

Elnézést hogy igy ismeretlenül közbeszólok.
Kép

Kép
freyja
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk. Végigment a családon egy ilyen influenzás nyavaja, lázzal, torokfájással, orrszívással. Na, és két beteg gyerek mellett csak hab a tortán, ha a férjem is beteg. Na, ő kitesz még kettőt, annyit tud nyavalyogni. Én meg nem engedhetem meg magamnak, hogy ledöntsön a lábamról. Na, nem az uram, hanem a vírus. Muszáj volt helyt állnom. Jelenleg mindenki gyógyult, én meg kipurcantam ezidő alatt.

Boldizsár szépen fejlődik. Étvágya továbbra is töretlen, 160-190-eket szopik. Éjjel is kel, általában egyszer, de van, hogy kétszer. Persze, amikor egyedül voltam 2 gyerekkel éjjel itthon, akkor megtisztelt háromszori szopival is...

Súlya 5710 gramm, és 61 cm. Egyébként jó baba. Csak akkor nyüszög, ha éhes, vagy álmos. De akkor is max. 2 perc, és már alszik is, egyedül, illetve cumi be és úgy.

Szerencsém, hogy ilyen nyugis, mert ez a nővérkéről nem mondható el. Örökmozgó, locsifecsi, huncut ördögfióka. Folyékonyan beszél, mindent mond. Reggel száraz pelussal ébred, aztán hatalmasat csurgat a wc-be. Nappal viszont az se zavarná, ha egész nap se tenném tisztába. Nem értem, másoknak a éjjeli pelusal van gond, én meg nappalra nem tudom levenni róla. Amúgy szófogadó általában, de vannak napjai, órái, mikor próbálgatja a határait, na meg az én tűrőképességemet. Ez utóbbinak kissé lerövidültek a határai mostanában. Akinél kettő pici van, úgyis tudja, nem kell mondanom.

Tegnap sírtam én is, hogy bárcsak vártunk volna még kicsit, míg legalább néhány dolgot megcsinálna már önállóan. Mennyivel könnyebb lenne, ha őt már nem kéne pelenkázni, elaltatni, wc-re vinni, megetetni, öltöztetni, stb, stb. De ha várunk, akkor tutira nem akkor jött volna a baba amikor szeretnénk.

Szóval küzdünk-küzdünk.

Aprooka: Egyáltalán nem hízik a pici? Mekkora most és mennyivel született? Nem tudom, a 100-120 nem bizti, hogy kevés. Attól függ, hányszor eszik egy nap. A napi öszmennyiségnek kell meglennie. Bár, bizti tudod úgyis, nme is tudom, miért írtam.

A szopival nekünk is elmegy minimum egy óra. 10-15 percet szívja, közben többször büfizetem, így elnyúlik az evés 20-30 percre. Akkor a végén még várom a büfit, ami van, hogy csak 10 perc múlva jön. Persze közben berottyant, tisztába teszem, utána meg addig sír, míg nem kap még egy kis cicit újból.

Igigig: Boldizsár is nagydumás, mosolygós baba. Egy a bánatom , akárhányszor "megszólal", csuklásba fajul a dolog... A csuklás meg sírással végződik, mert sem az újbóli cici, sem a citromlé nem jött be eddig.. Mi is örökmozgóak vagyunk, állandóan jár keze lába. Kétszer sikerült neki oldalra fordulnia kb. egy hete. Azóta nem. De nem aggódom, ez Szofinál is így volt. Múltkor közöltem vele, hogy ő egy kis izomgyúró vaspacsirta... Aztán 5 perc múlva leesett, hogy mit mondtam és nem bírtam abbahagyni a nevetést. ( Mert ugyebár vasgyúró izompacsirtát akartam mondani...) Hanyatt fekve a fejét emelgeti még. Nagyjából ennyit csinál.

Napirend csak nagyjából alakult ki. 2-3 nap egyforma időben cicizik, aztán van hogy ez elcsúszik.

Nálunk mindkét gyerek átaludta a keresztelőt, nem ébredt fel a vízre. Nekünk ez így volt jó.Sőt. Átaludták a vendégséget, nagykanállal evést is. Ennél jobb nem is lehetett volna.

Többiek??? Gyertek, írjatok picit!!!!
Puszi!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hahóóó!!! Tényleg sehol senki???? :(

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Én felmentést kérek, mert Zéti a nemevés mellé bekapott egy jó kis vírust, de hogy honnan???? és 39 fokos lázzal szép csendben kiszáradt. A kórházból haza sem engedtek már, infúzió és utána, mivel nem akart továbbra sem enni, csak úgy engedtek haza, hogy megtanítottak gyomorszondázni. És benn voltunk közel egy hétig.
Itthon vagyunk ugyan egy hete, de eléggé leköti minden időmet így a két gyerek. De jóhír, hogy a körülményekhez képest Mazsola megtáltosodott, csak 3x kellett a szondát elővenni, amúgy eszik szépen 120-170 között, és sztem meg is indult a súlya. Majd két nap múlva kiderül.
Nemlétező szabadidőmben pedig egyszerre próbálom behozni az egy hetes kimaradást itthon, mert eléggé retek lett a ház, itt vannak az őszi kerti munkák, ajándékot gyártok a dokink gyerekeinek, akinél voltunk mindkétszer, mert írtó rendi volt, de mivel tesóm jó barátja, pénzt nem fogad el. Így marad a gyerekei felé irányuló ajándék, társas és a lányának mindenféle ékszer. Még egyetemista koromból maradt egy eléggé komoly felszerelésem mindenféle földi jóból és volt egy akkori társaság, akikkel összejártunk ékszereket gyártani. NA, de ez csak a gyerkők alvási idejében megy, főzés és takarítás közben.
És emellett igyexem az alváshiányt is behozni valamennyire, mert a kórházban eléggé ki volt csukva az alvás, így csodás táskákat növesztettem a szemem alá.
Ja és mellékesen most szombaton lesz a családban duplakeresztelő, Zétié és az 1 éves unokatesójáé, szűk család jön csak, de ez is 80 fő...és mivel a mi templomunkban lesz, ezért a szervezés nagyrésze rám hárul, mert mindenki más Bp.en vagy máshol lakik, csak mi vagyunk Htelkiek.
Párom meg melózik egész nap, heti 2-3x ügyel éjjel is, akkor haza sem jön, vagy csak 1 órára, és most dől el 2 héten belül, hogy mi lesz velünk dec.1től, mert lejárt a rezidensi ideje és most kellene elhelyezkednie. Szóval neki van egyéb gondja is, mint az imént felsorol "pár" ügy, így egyedül maradtam velük...mármint az ügyekkel és persze a Prücskökkel.

huh, zajlik az élet, de amint utolérem magam, csatlakozom gőzerővel ismét.
Addig is tessék előbújni a csigaházból, fotókat hozni, mert már nagyon nagyok lehetnek a Drágáink! És mesélni ki hol tart...fogás, forgás, szopi, séták, napirend, tesók viszonya, meló, akinél van.....lenne miről regélni!
Én is megteszem napokon belül ígérem!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Háát Aprooka Nektek aztán kijutott... Nem is tudok egyszerűen erre mit írni. Nem semmi, az biztos... Na, ilyenkor törpülnek el az én én ügyes-bajos dolgaim. Nem cserélnék veled. Majd írok még én is, csak most kissé későn kerültem gépközelbe, lassan fürdetünk. Asszem, hamarosan ketten maradunk csak ezen az oldalon... Vagy mégsem???? Nem mintha nem lennél jó társaság, de azért kajabálok egyet, hátha bejön..
HAHÓÓÓÓÓ MINDENKIIIII!!!! TESSÉK ELŐBÚJNI!!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy eltűntem, de egy költözés kellős közepén voltunk. Szerencsére most már kezd rendeződni a helyzet, már alig néhány dobozt kell kerülgetni.
A gép is csak most lett összerakva és ráadásul nem találom a fényképezőt:(, pedig azon vannak a friss képek Dóriról. De ha meg lesz ígérem teszek fel képeket.
Fejlődésről annyit tudok írni, hogy nagyon mozgékony a kis drága, egész nap jár keze lába és be nem áll a szája:) Magyaráz egyfolytában és nagyokat mosolyog, sőt már egyszer kétszer hangosan nevetett is:)
Hason szépen tartja a fejét, és egyszer már sikerült átbillennie is, de ez még nem volt tudatos forgás. A csörgőket, játékokat szépen fogja a kezében és természetesen mindent azonnal a szájába töm... a kezét vagyis az öklét is.Továbbra is szépen átalussz az éjszakát (10kor fekszik és 8 körül kel).
Egyelőre ennyi, megyek rendezem a lakást tovább, amint tudok jövök.

Aprooka, sajnálom a helyzetet, de örülök, hogy javulni látszik. További kitartást kívánok!

Kiskavics, a te manód is szépen fejlődik. És jó olvasni, hogy ilyen jó baba.

Többieknek is puszi, jövök amint tudok

andicsiga
 
 


Sziasztok!

Én folyamatosan jelen vagyok, de csak olvasni jut idő általában.
De nem panaszkodok :)

Aprooka, irigylem azt a sok erőt és kitartást ami benned van. El sem merem képzelni, hogy mi zajlik le bennetek... Viszont jó olvasni, hogy már jobb a helyzet és megy a drukk, hogy minden flottul menjen a pindurkával...

Rolival minden rendben van, nagyon mázlista vagyok, türelmes, jó baba. Csak akkor sír ha éhes vagy ha segíteni kell neki elaludni kicsit. Na meg ha már unatkozik... Egész jól el tud játszani nézelődni egyedül, sokszor be is alszik a nagy játék közben... Egyre ügyesebben fog, a cumiját pl. már többször volt, hogy kivette a szájából ha nem kellett neki. Ma meg már egyszer volt, hogy ki-be rakosgatta :)
Hasról hátra tud egyenlőre fordulni, de mint a villám, nem szeret hason lenni. Most a hátról hasra fordulást próbálgatja, de még nem jött össze neki :P
A szopik mennek szépen, csak akkor van baj ha fáj az ínye, de akkor várok mindig egy fél órát és utána bepótolja... Pénteken megyünk mázsálásra, kíváncsi leszek...
Már eléggé kezd elegem lenni ebből az időből, nem lehet egy igazán jót sétálni mert esik és esik és csak esik... Persze én meg elázok mindig. Valahogy kevés ez a két kéz két gyerekhez :D Egyikkel ugye tolom a kocsit amiben Roli van lefóliázva, másik kezemmel fogom Botond kezét aki esőkabátban frankón elvan, na de az ernyőt is tartani kéne... Az a baj, hogy a tesókocsiban a fólia alatt meg nem marad nyugton Botond szerintem... Na de ez legyen a legnagyobb bajom. :D Amúgy minden nap kb. 3 órát sétálunk, és ha lehet Rolit is kint altatom a levegőn...
Napirendünk az nagyjából kialakult, de nem figyelem az órát sosem.

Botond szerencsére nagyon jól "kijön" Rolival, sokat magyaráz neki, viszi a cumit ha sír, felhúzza neki a zenélőt, puszilgatja, stb.

Majd jövök amint ide jutok...

Jó éjt.

Kép
Kép
zita79
 
 


Sziasztok!

De jó, hogy végre mindenki bejelentkezett! Ha jót, ha kevésbé jót írtok, akkor is jó hallani rólatok.

Mi túl vagyunk a keresztelőn, azt hittem 30-40 ember lesz, ehhez képest 60-an voltunk, még jó hogy béreltem termet. Nem kis meló a szervezés, még úgy sem hogy az apósom keresztelte Bogyót.
Végig ébren volt, az orgona alatt (nagybácsija játszott) "énekelt" (nálunk ez a hőőőő hosszú cizellált változata). Van tüdőkapacitása a gyereknek... :-) És mikor az apósom neki beszélt és elemezte a Koppány nevet, folyamatosan közbeszólt. Amikor meg keresztelték kicsit furcsán nézett, amolyan "Na de kérem még nincs este, hogy fürödjünk" kifejezéssel. Édi volt. Sikerült úgy időzíteni, hogy felkelt, öltözés, odaút alatt evett, ott ébren volt a végére elálmosodott, mire az evéshez értünk aludt, aztán a desszertre felébredt. Kapott egy hatalmas tortát, csodaszépet, majd felteszem a picassára és még sok mást is, köztük egy hintát, amit tud már használni, persze csak rövid időre teszem még bele, de szereti.

Aztán a hétre elutaztunk egy wellness hotelbe kipihenni az elmúlt 3 hónapot :-)
Ott úszott először medencében. Irtóra élvezte. A végén már pocsolt is. Szóval nálunk szerencsénkre csupa öröm az élet.

Mozgás: Olyan mint a motolla egy percre meg sem áll. Tegnap fordult először tudatosan a hasáról a hátára. Nagyon ügyesen, lassan és utána ezt csinálta egész nap. Ő is próbálkozik a hátról hasra, de az még csak a c betűig jut el.
Mindent rág, dumál, énekel. Nagyon élvezem.

A favorit még mindig a Beatles Yesterday-e. Ezt ha meghallja énekel vele.

Hamarosan teszek fel képeket!

Minden jót!

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 



Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Kedves Kismamak!

Szeretettel ajanlom ujonnan megnyilo webaruhazunkat, amelyben nagyon sok praktikus es szep termeket talaltok, tobbek kozott teli labzsakot, babakocsi-zsakot, baba-agynemut, valamint a Magyarorszagon eloszor debutalo kisagy-racsvedot.

Kerlek, nezz korul, es ha tetszett, ajanlj minket masoknak is! :D

Kellemes babazast es sok oromet kivanunk!

www.babymarket.webs.com

littlebabymarket
Budapest
 
 


Sziasztok!
Ki tudja, mennyi időm van írni, gyors leszek szerintem.Szóval:
Napirend: végre kialakulni látszik. Este 9-kor fürdetünk, utána fél 10-háromnegyed 10 körül az utolsó cici. Elalszik kb. fél 3-ig, plusz-mínusz fél óra. De ilyenkor nem ébred fel, csak nyöszörög, kínlódik, forgolódik. Szép csendben megszoptatom, tisztába se teszem, csak ha kaka van és elalszik mostanában 8-ig. Plusz-mínusz fél óra itt is. De inkább plusz. Múltkor háromnegyed 9-ig is. Itt az kap először enni, aki hamarabb ébred. Ha Szofi, akkor ő kakaózik, ha Boldizsár, akkor ő cicizik. Aztán picit ébren van, kb 1 órát, s elaszik11- fél 12-ig. Addig én szépen ellátom a házimunkát, foglalkozom Szofival. Délben-fél 1 körül Boldizsár kap először mindig, mert ha már ébren volt másfél-2 órát, akkor már olyan álmos, hogy vagy cici vagy öltöztetés közben már alszik is el. Így ő evés után megy a levegőre babakocsistól aludni. Ha rossz az idő, akkor a szobában nyitok neki ablakot, ha nem akkor kirakom a teraszra, szépen odasüt a nap. S míg ő alszik, megetetem Szofit, s elaltatom őt is. Muszáj, hogy Boldizsár aludjon el előbb, mert ha "nyikog", Szofit lehetetlen elaltatni. Ha már alszik a csajszi, semmi gond, ágyút is robbanthatnak mellette, de elaludni csak csendben tud. Na, ilyenkor van kb.1 órányi szusszanásom, mikor mindkettő alszik. Az a baj, ha Boldizsárt átteszem a kiságyba, felébred. Így én nem tudok pihenni, mert a babakocsiban ugye nincs légzésfigyelő, s állandóan odafutkozok megnézni, hogy minden rendben-e. Szofi meg 1 órai alvás után megébred, s ha nem fekszem melléje, nem alszik vissza. Viszont neki kell 2-3 óra is, hogy kialudja magát délután, különben fáradt, s olyankor meg csak hisztizik, nyafog. Szóval melléfekszem, de közbe ki-kiosonok megnézni az öcsikét. Ilyenkor általában azért mindegyik elalszik úgy 4-5-ig is. Itt megint az eszik először, aki hamarabb kel. Tehát kb.5-kor cici újra. Fürdésig már nem alszik el Boldizsár., max bóbiskol néha negyed-negyed órákat. 9-kor fürdünk,s indul minden elölről.
Evés: Általában ötször cicizik egy nap, néha hatszor. Egy ideje már nem mérem. Jobb, ha nem is látom. Simán becsókolja 10 perc alatt a 170-190-et. Szerencsére szépen büfizik is. Egyáltaltán nem hasfájós. Na, nagyritkán egyszer-egyszer sikerül olyat ennem, de akkor is hamar megnyugtatható, még az Espumisan sem kell. Szóval nem is biztos, hogy hasfájás, csak néha neki is kell sírnia...) Nagyon nyugodt baba, hangját se hallani, csak amikor hangosan nevet. Tényleg csak akkor panaszkodik ( nem nevezném sírásnak), ha éhes, vagy ha álmos. De olyankor meg cumi be, s már alszik is 2 percen belül, szépen egyedül. Nem ám ölben ringatva, mint anno a nővérkéje...
Súlyát tegnap mérük pucéran, most 5960 gramm, hossza 63 cm. (3500g , s 50cm volt születéskor)
Na, letelt az időm, már kell a cici nagyon.
Majd írjatok, ha lesz időtök pici. Kíváncsi vagyok rátok, napjaitokra. (evés, alvás, napirrend, adatok,méretek)
Puszi!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Hali!

Írok mindent, de majd....holnaptól újra egy hetes kórházi tortúra kezdődik, gondoljatok ránk, mert már eléggé a végét járjuk így 3 hónap után. A teljes családi béke és kapacitás rámegy erre a szaros helyzetre... :cry: :cry: :cry:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka! Azt elhiszem... :( :( :( :cry: :cry: :cry: Bárcsak tudnánk segíteni... :roll: Így csak együttérzünk, és megy a drukk ezerrel!! :?

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Aprooka! Csatlakozom Kiskavicshoz, együtt érzünk és szorítunk, hogy minden rendben legyen végre.

Később még jövök és írok rólunk! Röviden, velünk minden rendben.

puszi

andicsiga
 
 


Aprooka!

Én is gondolok Rátok!
Írj, hogy mi van Veletek, amint tudsz!

Üdv
Gina

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Szerettek túrázni?
Ismeritek a Kirándulababát?

Ha ki szeretnétek használni a szép őszi napokat, de nem tudjátok, hova lehet babával, babakocsival eljutni, itt biztos találtok kedvetekre való ötleteket! Sok sok túra, térképpel, fontos információkkal a honlapon!

http://www.kirandulababa.hu

Ha tetszik, like-oljátok is! Így mindig értesültök majd az új útvonalakról.

Üdv.
Anna

sushy
 
 


Sziasztok!

Remélem, Aprooka már otthon vagytok és SOHA többet nem mentek kórházba!!!!

Mi megvagyunk, bár kicsit náthás mindkét gyerkőc. A napirend annyiban módosult, hogy este 9-kor cicizik utoljára, s elalszik 6-ig. Akkor cici, s már alszik is tovább 9-ig, vagy picivel tovább. Most is durmol még.

Megkaptuk a 3 hós oltást múlt csütörtökön. Pénteken belázasodott, de szombaton már nem. Viszont azóta náthás. Mérés is volt szurikor, 6350 gramm. Doktornő megdicsért, hogy szépen hízik az anyatejtől.

Átalakítottam a járókát játszóhellyé neki, most ott hentereghet majd. REengeteget nyálzik, próbálja megfogni a tárgyakat, nyúl értük. Forgással még csak próbálkozik.

Nagyjából ennyi. Most nincs több időm sajna.

Írjatok, mi van veletek!!!!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Segítenétek? Mivel tudnám "zsírosabbá", táplálóbbá tenni a tejemet???? Eddig 25-35 dekákat hízott hetente Boldizsár, most 13-at fogyott. :( Amúgy kutya baja. Védőnő szerint jövő héten vagy a tápszert vagy a hozzátáplálást el kéne kezdeni. De én nem akarom, mert rengeteg tejem van, szopik is 160-190-et, és még csak 3 és fél hónapos. Persze, ha az ő érdekei ezt kívánják... Csak gondoltam, hátha egy kis étrendi változtatással még orvosolható a baj.. Tudnátok ötletet adni????

Hozzáteszem, én is fogytam 1 kilót egy hét alatt, pedig én meg a fogyókúra még köszönő-viszonyban sem vagyunk egymással. :lol:

Lécci, lécci írjatok!

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Szerintem tegyél meg mindent kiskavics, hogy ne kelljen hozzzátáplálnod. Örülj, ha szopik, utána sztem tiszta macera lesz az étkezés, nem beszélve arról, hogy a tejed is fogyni fog.
Okosat nem tudok mondani. Infót itt biztos tudnak adni erről, akár mailben is:

http://www.lll.hu/telefon

Nagyon eltűntetek!
Én megint képzek. Most jöttünk meg Szegedről.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Köszi igigig!

Én is ettől tartok, plusz hogy a cumisüvegeggel nem is tud mit kezdeni, még nem ismeri. S félek, ha mégis, utána már nem kell a cici. Azért köszönöm!!

Hja, ide má lassan csak hálni jár a lélek... Jóccakát.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Ha ez megnyugtat, Koppa sem tudja rendesen használni a cumis üveget, lassan megy neki az evés vele, mert sok levegőt nyel, ahogy bénázik, de így legalább nem szokik át rá.
Persze minden babóca más.

Ezt találtam az LLL honlapján...

"A tápszerpótlás megkezdése önmagában is elegendő ahhoz, hogy csökkentse a tejmennyiséget, míg egyszer csak az édesanya azt veszi észre, hogy csecsemője egyre kevesebbet szopik, és egyre több tápszert kap.
Ha felmerül a lehetősége, hogy a baba nem eszik eleget, először is alapos kikérdezéssel, legalább egy szoptatás megfigyelésével és egyéb vizsgálatok elvégzésével meg kell állapítani, hogy vajon mi lehet az elégtelen súlygyarapodás oka. Ezután a következő feladat az okok megszüntetése és a tejmennyiség növelése - amennyiben szükséges."

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Jaj, most először írom ezt le, és tiszta lelkiismeretfurdim van tőle....DE:
Az lll.-nek köszönhetem, hogy kéthetente kórházba járok Zétivel és 50eket eszik meg van hogy 8 óránként és és és.....én is ragaszkodtam a csak szopihoz, mereven és tuskó módon.
Csak egy dolgot felejtettem el: nézni a gyerekem érdekeit, igényeit.
Az lll-t olyan emberek írták és a csak szopipártiak is olyanok, akiknek a büdös életben nem voltak szopi gondjaik és táplálási zavaros gyerekei!!!Ezt kell szem előtt tartani.

Amúgy utálom a tápit továbbra is és absz. anyatejpárti vagyok, de már nem mindenek előtt!
Hozzáteszem, hogy nekem Levi soha egy kortyot nem ivott cumiból, fogalma sem volt a használatáról és minden tápit, junior italt 1 percen belül visszahányt, szóval ez itt nem a reklám helye...
És még valami, a legújabb orvosi, védőnői ajánlások szerint is az anyatejes babáknak is 4--6 hósan meg kell ismerkedniük a gluténnal és a csak szopi 6 hóig elavult nézettnek mondatott ki 2 hónapja:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=hu


Szóval Kiskavics, először is egyszeri fogyásra még ne alapozz, mert lényegtelen, amíg ekkora mennyiségeket eszik meg Boldi, én nem foglalkoznék a védőnővel még egy hónapot várnék, de min 2 hetet:
Táplálóbb lesz a tejed, de persze hízni is fogsz mindenfajta sütitől, tésztától: sajtos tészta, makarónik, torták, ebből egyél sokat egy hétig és mérickedjetek le.
Ha nem használ, akkor meg nézd meg mit kezd a kiskanállal Boldi, ha nem köpi ki, meg rácuppan, akkor bizony nála eljött a hozzátápi ideje. NÁLA, mert az Ő igényei számítanak, nem másik 20 anyuka tízparancsolat-szerű kijelentései egy honlapon....de persze ez csak az én véleményem, 3 hónap kórházazás után. Zéti tök egészséges, csak rossz élményt köt a kajához, ami lehet, hogy kevesebb volt a tejem anno és ragaszkodtam egy elmélethez és emiatt rögzült be nála a dolog....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Na, végre sikerült felmosnom úgy egy hét után nem volt épp senki itthon. Ez is ritka....

Kiskavics, csak annyit akartam még hozzátenni, hogy nagyon tetsz az a nézet, amit a linkelt cikk írója is magáénak mond, hogy nem szabad senkinek sem maradéktalanul hinni, neki sem, nekem sem. Azt csináld, ami szted a legjobb a csemetédnek, persze a jótanácsok szuperek, de tengernyi van és ellentétesek egymással, de ezt gondolom tapasztalod már kétgyerekesként.
Szerény véleményem szerint és friss tapasztalatom szerint a szopihoz is két ember kell, ha a gyerek nem akarja, a fejem tetejére is állhatok. De persze nálatok totál más a szitu....de a lényeg, hogy egyik tábor sem az axiómák birtoklója!!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Szia Aprooka!

Örülök, hogy rendben vagytok-már ha ez így kijelenthető... (?)

Én is úgy gondolom egyébként, hogy a kisfiam jól eszik, szívesen eszik, jóízűen eszik, eleget eszik, 4-5 óránként eszik, egy nap 4-6-szor eszik. Gond nem lehet! Jókedvű, nyugodt, alszik, éjjelt szinte átalussza. Nem hiszem, hogy nagy a baj. Lehet, ha nem mérem itthon hetente, hanem csak egy hónapban egyszer a védőben megmérik, észre se vettem volna ezt, hogy most fogyott. Majd jövő héten kiderül, mi a helyzet.

Igyekszem kicsivel több pipihusit, krumplit, stb. enni, s a nasinak se mondok nemet, újfent. Majd meglátjuk. Ha mégis a tejcivel van baj, akkor jöjjön, aminek jönnie kell. Nem esem kétségbe, ha tápit kap is. Én nem vagyok tápszerellenes. Ő az első, neki legyen jó. Csak jó érzés táplálni őt, belőlem.

Nem tudom, mit gondoljak az LLL-ről, beleolvasgattam picit.. Lehet, hogy nekik tényleg nem volt gondjuk a szopival, bár ezt kötve hiszem, de rosszat biztos nem akarnak. Talán valakinek bejönnek a tanácsaik, valakinek nem. DE: Ahány gyerek, annyiféle baj, probléma előfordulhat a szoptatás során, s nemcsak a gyereknek, hanem az anyukáknak is lehetnek különböző gondjai, s a "legjobb", ha mindkettőnek együtt. Épp ezért ezerféle megoldás kéne.

Nem írtad konkrétan, hogy te mit csináltál az ő tanácsaik szerint, s mért nem jött ez be nálatok olyannyira, hogy emiatt kerültetek kéthetente kórházba. S hogy lett rossz élmény Zétinek a szopizás? S mi a megoldás? Türelem, főként gondolom.
Most már nem is cicizik?

Amúgy mekkora Zéti most? Nő, hízik szépen?

Puszi nektek! Hív a család.

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Kép Manóka. Kép 2 hónaposan. Kép 3 hónapos vagyok. Kép Mostanság. Kép Gyúrunk, vazze?:)

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok! Bocsánat a zavarásért! :) Gremese vagyok a 2007 szeptemberi babák topikból, és szeretnék nektek ajándék ötletet adni karácsonyra!

December 05-éig minden termék 15% kedvezménnyel kapható a
www.mei-tai.hu oldalon!


Mei Tai-ok, Hordozótakarók, Hordozós Táskák, Derékmelegítők gyerekeknek és felnőtteknek, Kismamabandázsok, Babavédő Takarók bevásárlókocsiba További kellemes babázást és pocakosodást kívánok! :)

Üdv. Gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Sziasztok!

Kiskavics,
Nagyon édes a lurkó:)!
Remélem, hogy nincs semmi gond, bár ahogy írod, hogy szted jól eszik és eleget, így a fogyás, lehet csak átmeneti volt, vagy épp akkor rosszul feküdt a mérlegen (nekem volt már ilyen). Biztos nincs vele gond, kinéztre is látszik, hogy jól van:)

Aprooka!
Veletek rendbe jöttek a dolgok? Én is mindenkitől azt hallom, hogy csak saját magamra hallgassak és figyeljem a babámat. Így első babásként nehéz sokszor hogy éppen mi baja van, miért sír, de úgy érzem eddig jól boldogulunk.

Remélem a többiek is jól vannak!

Dóri szépen fejlődik, már 6,5 kg (3,3kg-mal született), már nagyon jól beállt a napi rutinunk. Reggel 7-8 között kel, aztán szopi egy kicsi nézelődés és alvás 10-11ig, utána szopi, séta amit általában végig alszik, aztán 13-14 körül szopi, ezt valamikor kitolja 15-re is. Aztán játék, utána megint alszik egy kicsit, 17-18 kor ismét szopi, utána megint játék,nézelődés, pici alvás, végül fél 9-fél 10 között fürcsi, szopi, és alvás szerencsére reggelig. És minden kezdődik elölről:)
A hátáról már a hasára fordul, nagyon ügyi:)
A védőnőm jön jövő héten és megbeszéljük, hogy mikor és mivel kezdjük a hozzátáplálást, még csak gyümit fog kapni. Kíváncsi leszek mit fog hozzá szólni a lányzó.
Csatolok néhány mostani képet:
Kép Kép Kép

andicsiga
 
 


Andicsiga! Nagyon édes, vidám kis babátok van nektek is! :) Nyugi, bizti jól csinálod a dolgokat, ha ilyen szépen kialakult napirendetek van. Szerencsére, a miénk is egyre jobb. Most fél 9-9 között eszik utoljára s alszik 5-6-ig. Akkor sem ébred fel, csak nyöszörög. Cici, s visszaalszik 9-10-ig. Akkor ébred fel rendesen. Úgyhogy éjjel nagyokat alszunk. Nappal 1 nagyobb alvása van, aztán inkább csak bóbiskol fél-fél órákat.
Ja, s végre most a másik irányba billent a mérleg. Tegnap 6460 gr-ot mutatott a mérleg. Ki tudja mért lehetett. Mindegy. A lényeg, hogy hízik. Legközelebb majd a 4 hónapos szuri előtt lesz megmázsálva, nem stresszelem magam.
Többiek???? Írjatok, hogy vagytok!? (gajdangy, igigig, zita, aprooka?)

Kép

Kép
kiskavics
 
 


Sziasztok!

Először is rólunk itt találtok fotókat:
http://picasaweb.google.com/littlejohan ... vH9Lm51wE#

Túl vagyunk még egy képzésen. A jövő hét kemény lesz. Minden nap lesz képzés, de szerencsére Bp-en, tehát ittthon alhatunk.Egyre nehezebben szokja meg Koppa, hogy idegen helyen vagyunk. Nem nyűgös vagy ilyenek, csak érdeklődik nézelődik, ami az evés és az alvás rovására megy.

Súlyban mi is lelassítottunk. 7300g Koppa. Elég nehéz mostanában lemérni. Hason fekve van valami esély rá, hogy mérhető legyen a súly, bár akkor meg a lába lóg le :-)
Nagyon aktív kis babó még mindig. Már tudja mondani, hogy bűűűűű. EZ a legújabb. Leggel-este brümmög, ha meg mi csináljuk nevet rajta és még hangosabban folytatja.
Sokszor van hogy behúzza a két lábát maga alá, aztán kilöki.

Én sem vagyok híve a szoptatás mindhalálig dolognak. Én is tápszeren nőttem fel... Egy biztos, hogy macerásabb a tápszer és azt gondolom, hogy sok esetben mondják az orvosok védőnők, hogy állj át rá ha kevés a tejed, és közben emiatt lesz egyre kevesebb. Persze hozzá teszem nálunk pont az ellenkezőjét szajkózzák. A ne lásson ételt a gyerek 6 hónapos koráig elvet, amint szintén nem tartok jónak.
A lll-vel kapcsolatban csak annyit, hogy ami tudást felhalmoztak az anyatejes táplálással kapcsolatban, az nagy segítségére lehet a szoptatós nőknek, ha gondjuk akad. Az más kérdés, hogy a szemléletet mennyire veszi az ember komolyan.

Én elkezdtem Koppával ételeket kóstoltatni, persze nem étkezés céljából, hanem csak az ízek kedvéért. Nagyban nyammog, ha mi eszünk, a kanalat forgatja a szájában, szóval egyre érettebb lesz az evésre, ezért kóstoltatom vele a banánt, almát. Persze egyenlőre nekem jobb ha szopik.

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Hali!

Csak egy gyors bejelentkezés, a változatosság kedvéért újra kórházban voltunk, ezt most ultrabrutál volt, rotát szívtuk be családilag, szóval visszaolvasni sem volt időm, bocsi, a képeket néztem, édesek a lurkók:

Zétit ma hazaengedték, maradhattunk volna és akkor együtt jövünk haza, de van vagy 8 mosatlan adagom, mert mindkét srác kb az összes ruháját össze....
Szóval mi itthon a Picúrral, persze messze nincs jól, alig eszik minimumom, de mit várunk, még vagy 7-10 napig így lesz. De legalább nem benn van és nem döfködik.
Levi egy nappal később kezdte, illetve éjjel, amikor mi már benn voltunk. Le a kalappal Péterem, előtt, aki pénteken fél éjjel Zétivel volt, szombaton Levi 11-3 között éjjel hányt és 4-9 között fosott. 25 tele pelust szedtünk le róla, aztán hazajöttem vasárnap nappalra, Péter ment be, addigra már én is alig bírtam menni, egész nap szunytunk, de nem lett jobban az úrfi, sőt, egész nap nem ittunk, így este irány a kórház. Szerencsére egy kórterem, de persze székeken töltöttük az éjjelt. Péter is bennmaradt végig, mindketten már 4. éjjele nem alszunk, alig várom, hogy Zéti kidőljön....addig aktívan takarítok, bár nekem ma van a második legrosszabb napom, kb. alig értem haza a kórházból.
Levit még tankolják, de messze jobban van, vasárnap éjjel végig 40 fok fölötti lázzal félrebeszélt, mindenáron csigaházakat akart gyűjteni a kertben....szegénykém, marha ijesztő volt, ezek meg benn közölték, hogy nem adnak lázcsillapítót 41 fok lázzal, mert 3 órája kapott kúpot, hiába nem használt. Ott veszekedtem a nővérrel, hogy más hatóanyagot simán kaphat, ezt még én is tudom és jobb ha az intenzívre kerülünk lázgörccsel, vagy leáll a veséje?!

De szerencsére 24 óra után lement a láza, ma már alig lehet az ágyban tartani.

Szóval mindhárman vígan benne vagyunk, de nem tartanak benn, ha nem kell infúzió, még mondom kb egy hétig bulizunk itthon.
Addig meg próbálunk nem visszaesni és sokat inni. Ezt Zétinél eléggé nehéz kivitelezni....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Csak ámulok és bámulok... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
kiskavics
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: