Új privát üzeneted érkezett!

Az én kicsilányom 2010 február 1-jén
született!Ezuttal megnyitom a 2011-es topicot!
Beszélgessetek jót!Legyen sok-sok februári kicsibabóka!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

Íme egy webshop, ahol szép, minőségi német árukat, ruhákat, játékokat lehet kapni!

Pár kattintás és pár napon belül az otthonodban foghatod a kezedbe a terméket! Garancia, jótállás, számla alap!

www.bevina-natur.eu

Kérlek, hogy ha Téged nem is érdekel, ne töröltesd a linket!
4 gyermek édesanyja a tulajdonosa a webshopnak, egyelőre ennyi a jövedelme kizárólag, ami itt befolyik!
Hátha másnak fontos lehet, hogy itt ez a link!

Megértésedet köszönjük!
kiskincsunk
 
 


SZiasztok!

Gondoltam akkor megkezdem ezt a topicot februári kismamiként, ha már senki nem szánja rá magát :) Gondolom azért is üres még, mert még csak most derülnek ki ezek az érkező babócák.
Van itt még valaki rajtam kívül? :)

Én kb. február 13-a körül leszek és a héten megyek petezsákkukucsra :)
mieza
 
 

 
 

Mieza!
Te is BMC-s vagy, ugye! :D Nagy gartula neked! Majdnem úgy jött össze nektek, mint nekünk egy éve. :)

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Remélem - ha elnézem a vonalzód :) - úgy is alakul :)
mieza
 
 


Gratula az első jelentkező februári babásnak! :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!
Teljesen új vagyok itt a babaneten. Már múlt hét óta figyelem ezt a fórumot, de nem mertem elsőként jelentkezni... :) Szerdán megyek dokihoz, addig még nem is merem igazán elhinni a dolgot.
Szorítsatok, hogy minden rendben legyen! :) Bár elvileg még csak pénteken leszek 6 hetes, szóval kicsit félek, hogy mit lát majd a doki...

Amúgy elsőre magamról annyit, hogy 32 éves vagyok, 4 éve férjnél, és első baba lesz nálunk!
pkeroka
 
 


SZia pkeroka!
Én 32 vagyok, első baba és 4 éve férjnél :)
Nagyon szorítok szerdához, én csüt megyek :) Majd gyerek és számolj be !

Szintus, köszi!
mieza
 
 


Mieza!
De jó, akkor nagyon egy cipőben járunk :D
Mindenképpen beszámolok a dokiról! Igazából egy héttel később akartam menni, de jövő héten pont nem lesz, és akkor csak két hét múlva mehetnénk, de addig már nem bírnám ki :D Úgyhogy max. kétszer megyek (tudom, túl izgatott vagyok, dehát első terhesség...)

Igazából megcsináltam egy csomó tesztet, mert nem bírtam felfogni napokig, hogy tényleg pozitív lehet... :wink:
pkeroka
 
 


Igen, ez a legrosszabb, várni. Még csak hétfő van, nem fogom kibírni csütörtökig :)
mieza
 
 


Sziasztok!

Nekem ma jutott eszembe, hogy bekukkantok ide.
Én múlt pénteken teszteltem egy pozitívat, meg ma reggel egy amolyan biztos ami tuti jelleggel. :)
Dokihoz holnap(szerdán) megyek. Igaz még igen korán vagyunk, de remélem jó hírekkel szolgál.

Magamról röviden:
Keszthelyen élek, 29 éves vagyok, 3,5 hete házas ;). És a harmadik gyerkőcünket várom.

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom én is hozzátok!Bár márciusban még a novemberi "csoporthoz" tartoztam,de sajnos elvetéltem!:(

Pénteken csináltam egy tesztet és pozitív lett!:)
Ma is csináltam egyet és ez is azt mutatta hogy babót várok!
Számomra szinte hihetetlen,de IGAZ!!!:D

Én pénteken megyek orvoshoz!
Röviden rólam:26 éves vagyok,első baba lesz-"remélem minden rendben lesz most"
Párkapcsolatban élek,hamarosan esküvő!

Üdvözlök mindenkit!
Üdv.:Ani
ani983
 
 


Hahó,

azt szeretném kérdezni tőletek hogy az eper fogyasztása szabad-e várandóság ideje alatt?
Iszonyatosan kívánom!

És még arra is kíváncsi lennék hogy ha savanyút,sósat kívánok akkor lehetséges hogy fiú gyermekem fog születni?:)

Üdv.
ani983
 
 


Szia Blackrose és Ani!

Gratula a pozitív tesztekhez. Nekem holnap lesz egy hete, hogy megtudtam :) Olyan, mintha már ezer éve, legalábbis olyan régóta vágyom erre.
Jaj, de jó, hogy már nem vagyunk egyedül pkerokával.

Ani, ne aggódj, most minden rendben lesz, ez a babavárók éve :)

Én egyenlőre szorulással küzdök, de most elég sok mindent ki fogok próbálni, mert ez így elég fájdalmasak a görcsök :)
mieza
 
 


Ani, van egy ilyen hiedelem, hogy ha sós és savanyú, akkor fiú.
Én a tejtermékekért őrülök meg, pedig előtte nem szerettem. Tej, joghurt, tejeskávé, sajt...

Szerintem nyugodtan ehetsz epret. Szerintem gyümölcsből semmi sem tilos, ha jól meg van mosva. Sőt, inkább jót is tesz!
mieza
 
 


Blackrose, harmadik? Ez szuper! A többiek mekkorák?
mieza
 
 


Köszönöm a biztatást!:)

mieza-én is szorulok....:)
De olvastam hogy az Elevit is okozhatja,mert én azt szedem napi egyszer!

:)
Érdekes dolog ez a várandóság,és igazából nekem az a fura hogy teljesen mások most a tüneteim mint 3 hónappal ezelőtt!
Akkor édeset kívántam,folyamatosan fel voltam puffadva,állandóan "pukiznom" kellett,olyan kellemetlen volt!:D

Most totál ellentét!ki érti ezt?
:D
ani983
 
 


Ani, lehet tudni, hogy a vetélést mi okozta? Hanyadik héten?
Ha nem szeretnél róla beszélni, megértem...
mieza
 
 


Sajnos nem derült ki,nagyon pici volt,nem tapadt meg.
szerettem volna kivizsgáltatni hogy miért történt,de most hogy újra áldott állapotban vagyok ez elmarad.
mármint biztosan több dolgot megvizsgál majd az orvosom....

az a helyzet hogy váratlanul érkezett most a baba
:)
ani983
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni, június 2.-án teszteltem két csíkosat :)
Hétfőn már orvosnál is voltam aki 3 mm-es petezsákot látott :)

Rólunk: Második baba lesz már van egy 14 hónapos kisfiam aki egy szélvész úgyhogy nem sok időm van mellette :)

Tünetem egyenlőre nincs. Vagyis ma délután volt kicsit hányingerem. Meg mindenen bőgök :D de tényleg mindenen :D
tecaaa
 
 
 
 
 


Most néztem nem is 3 hanem 7 mm-es a petezsák. Rosszul emlékeztem :oops:
tecaaa
 
 
 
 
 


Halihó!

tecaaa üdv.nálunk!
már voltál orvosnál?de jó neked!én csak pénteken megyek.alig várom!:D
és mit mondott milyen idős a pici?
én jún.4.-én csináltam az első tesztet!

Üdv.:Ani
ani983
 
 


Én is jún 2-án teszteltem és holnap megyek. Már lerágom az összes körmön-.. Mikor lesz már holnap reggel?

Pkeroka, gyere és mesélj, hogy mit láttak ? :)
mieza
 
 


Ani! Elvileg csak időpontért indultam, de pont nem volt senki nés behívott a doki megnézett. 5 hetesnek mondta, de internetes számolás szerint már 5 hetes és 5 napos.

Nektek van vágyatok hogy kisfiú vagy kislány legyen? Mi most kishugit szeretnénk, de mindegy mert a lényeg hogy egészséges legyen :)
tecaaa
 
 
 
 
 


Képzeld internetes számolás szerint én már 6 hetes vagyok!
Én titkon jobban szeretnék kislányt,a párom kisfiút!
De természetesen mindkettőnknek az egészség számít!
ani983
 
 


Sziasztok!
Tegnap megjártam a dokit... Elvileg a mensim óta 5hét 5 nap telt el, de a peteérésem csak a ciklus 18. napján volt (nem a 14.-en), teszttel ellenőriztem. Vagyis eszerint lehet, hogy a baba csak 5+1 volt tegnap.
A doki csak a 10mm-es petezsákot látta... élő embriót nem... Próbált nyugtatni, hogy biztos csak korán néztük, de akaratlanul nagyon beparáztatott... hazafelé végig zokogtam, hogy mi van, ha baj van vele?.. Ennyi idős terhesen ez normális?... Nyugtassatok meg kérlek... :cry:
pkeroka
 
 


Ja és még annyi, hogy két hét múlva kell visszamennem, nem tudom, hogy bírom ki addig idegekkel...
pkeroka
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a dokitól, ma léptem az 5. hétbe. (4+1 nap). Látott szép 5 mm-es petezsákocskát, egyenlőre egyet, de nem volt jól kivehető.
Viszont van mellette egy 15 mm-es hematóma is, úgyhogy most nagyon feküdnöm kell egy hétig, akkor megyek újra.

Pkeroka, ne izgulj, van akinek csak a 6. héten látszik a szívhang, az a normális! Szóval, nyugi, azzal teszel a legjobbat, az idegesség csak ront a helyzeten.
Ki higgyen benne, hogy minden rendben lesz, ha te sem? Csak pozitivan.

Én is legalább ennyire be vagyok tojva, de muszáj poztívak maradni!!! Majd itt biztatjuk egymást, okés ? :)
mieza
 
 


Pheroka! Nekem sem látott még embriót a doki. De ne izgulj ilyenkor még annyira picik hogy ha kicsit is rosszabb az UH-gép már nem látszik. Szerintem csak korán mentél. Én is ezzel nyugtatom magam. Az a két hét meg hamar eltelik és akkor már biztos lesz szívhang is :)
Nekem csak júliusban kell visszamenni...

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Pkeroka!Ne idegeskedj,a vetélésemnél nálam sem láttak semmit,azt kérdezték tutira várandós voltam??----hisz annyira pici még az 5.-6.ik hétben!
Én is izgulok,holnap megyek dokihoz.

Mieza!Kitartás,pihenj sokat,hidd el fontos,és így minden rendben lesz!:D
ani983
 
 


Sziasztok!
Én jövő hét kedden megyek orvoshoz, szerdán leszek 6 hetes. Anno az első terhességnél is pont így voltam, akkor is szerdán voltak a hét fordulók. És akkor már nagyon jól meg tudta állapítani a terhességet, már 5+6-nál erős 6 hetesnek ítélte meg a vizsgálat alapjn. Uh-ot ő nem csinál, nálunk csak a kötelező 12 hetes van.

Júni 5. teszteltem, 2-3 mp alatt megjelent erős két csík. Az elsőnél is ugyanígy szombaton reggel teszteltem, és még teljesen véletlen ugyanolyan tesztet is vettem a patikában. Csak a csík volt erősebb, mint az első terhességnél. Gyanítom, inkább a ciklus első felében fogant meg. Majd kedden kiderül, hogy mit mond a doki, remélem minden rendben lesz.
Ti milyen vitaminokat szedtek? Az elsőnél nem szedtem semmit, de most folsavat, c vitamint, és calciumot (az erős allergiám miatt).
Odafigyeltek a helyes táplákozásra, vitaminokra? Az első terhességnél nagyon figyeltem mit eszek, és semmilyen vitamint nem szedtem plusszba, de a 3. trimeszter végére erősen vashiányos is lettem.

Pkeroka
Csak korán mentél, és kész, végül is nem lehet ezt pontosan kiszámítani, hiszen nem mindegy, hogy a 7-8. nap környékén, vagy csak 14-15. napon fogan meg a baba. A 6. héttől van csak szívhang. Mikor mész legközelebb.

Mieza
Biztos minden okés lesz, pihenj sokat!

Ani
A jó hír, hogy a májusban fogant babáknál nagyobb az esély, hogy lány legyen. A jónás-naptár szerint is.
Vendég
 


Szia Rita!
Gratulálok!
Én szedem az Elevitet,folsavat,és magne b6-ot!
A jónás naptárnak különösen örülök!:D
Ma 18 h-ra megyek dokihoz!Iszonyúan izgulok!


Ani
ani983
 
 


Most csak gyors bekukk, mert egyedül vagyok itthon a nagyokkal...
A tegnapi nap poénját viszont megosztom veletek... Ha nem velem történik tán el se hiszem...

Bemegyek a helyi nőgyógyászati szakrendelésre, hogy vegyenek táppénzre, mert az orvosom így látja jónak.Erre az doki:
-Első gyerek?
-Nem, harmadik.
-Akkor már szült egyet?
-Nem, kettőt.
-Ja,tényleg a papíron is az van.


Mindenkinek jó kánikula túlélést!!!

Rose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Rita Gratulálok! Én még semmit nem szedek, szerintem csak vasat fogok, de azt most rendesen, mert a fiammal még kórházban is voltam a végén olyan alacsony volt a vasam!

Ani! Szorítok hogy minden jól menjen a dokinál!

Blackrose! nagy ész lehetett a doki :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Én terhesvitamint, folsavat szedek (és ha görcsölgetek, akkor MagnaB-t, de rendszertelenül :)
mieza
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az orvostól!:D
6 hetes 1 napos terhesség!Látható szívhang!!!!!!!!:D
ÉN annyira boldog voltam amikor megláttam hogy elbőgtem magam!:D
Minden rendben!Jajj, megnyugodtam!

Jó hétvégét mindenkinek!

Ani
ani983
 
 


Ani! Gratulálok a szívhanghoz!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Sziasztok!

3 napja csinaltam 2 tesztet es mind a ketto pozitiv lett.
Nem terveztuk mivel csak 5 honapja vagyunk egyutt a parommal. Majd szivbajt kaptam, szerintem panikrohamot is. Foleg attol tartottam o mit szol majd hozza. En 32 eves vagyok.
Megmondtam neki persze o is szivbajt kapott, vegigbogtem az ejszakat. Masnap elmentem dokihoz, aki kozolte 5 es fel hetes a picike.
Ultem ott letaglozva, hogy mi lesz most.
A paromnak nem szoltam,h dokinal vagyok, telefonom kikapcsoltam. A frasz jott ra mi van. A lenyeg, h azt a napot egyutt toltottuk, beszelgettunk es mindketten lenyugodtunk. Tegnap mar arrol beszeltunk mi lesz a neve, kik esznek a keresztszulok meg nagyobb huto kell :shock:
Szoval minden rendben de az elso ket nap brutal volt!
Mivel Irorszagban vagyok es nem otthon a vizsgalatok is masok amitol kiver a viz.
Mivel semmit nem tudok a terhessegrol csak hirtelen probalok minden infot begyujteni de az az igazsag, h nagyon felek.

Mivel olyan gyorsan tortenik minden. Par napja meg nem tudtam, h babam lesz, most meg mar majdnem 6 hetes :shock:

Bocsi a hosszu irasert de tisztara kivagyok :?
valijja
 
 


Helló Valijja!Köszöntelek nálunk!Gratulálok!
Ne idegeskedj,hisz jól alakultak a dolgok!:D
és hidd el ez a jövőben is így lesz,minden jönni fog,és intéződni a maga rendje szerint!!Én sem vagyok képben,de nem is idegesítem rajta magam.Sztem az első terhességnél sokan nem tudják hogy mit kell tenniük!!!!!

Üdv.:
Ani
ani983
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is:-)
Egy hete teszteltem pozitívat, 4+4 voltam ultrahangon (ja, kérem, aki nem bír magával :lol: :lol: :lol: ), már láttunk egy fekete pötyit, szerencsére jó helyen, méhen belül, de nekem nem petezsáknak nevezte a fekete pötyimet a leleten, hanem "felritkulásnak":-)))) és grav.susp. vagyok, azaz terhesgyanús:-)))))

Mindenkinek nagy grat és boldog babavárást!!!!!!!!!:-)

Kép
Kép
nalla
 
 


Koszi Ani a kedves sorokat :)
Mar jobban vagyok lelkileg, kezdem magam jobban erezni, a parom is boldog ugyhogy minden okes. Leszamitva, hogy ma elkezdtem a hanyingerem van te jo eg erzessel kuzdeni!!!!
Febr 8 lenne majd a nagy nap, most varom az elso ultrahangra az idopontot.
A hasam alja is fajdogall de azt olvastam ez normalis es csak azert van mert nyulogatok :shock: belulrol :D
Nektek milyen "tuneteitek vannak????"
valijja
 
 


Szép jó reggelt!
Nalla Gratulálok!:D

Nem tudom mitől lehet hogy most már 4 napja 5 óra alvás után felébredek,és nem tudok vissza aludni!!!!Azt hittem amíg bent van a babó,addig tudunk aludni,sőt a kismamák álomszuszékok ahogy én hallottam!:D:D
Tegnap esküvőn voltunk.Iszonyúan sokat ettem,táncikáltam,gondoltam én kis naív hogy most jol elfáradok,és tudok aludni 10-11ig!!
erre megint korán ébredtem!!!
:(

valijja-én 3 nap reggelén hánytam,majd valahogy elmúlt-a hányás,de az émelygés megmaradt!ilyen esetben gyömbéres kekszet egyél ,vagy teát igyál ha szereted.nekem ezt tanácsolták.Vagy B6 vitamint kell bevenni ilyenkor!


Ani
ani983
 
 


SZiasztok!

Üdv az újaknak!!!!

Én csütörtökig a hematóma miatt fekvésben vagyok, jó ide felnézni, mert meghalok az unalomtól :)
mieza
 
 


Üdv minden kedves várandós kismamának!

Jómagam szintén zenész, azaz terhes vagyok! :D Eddig még nem voltam dokinál, holnap v. holnapután megyek. A kalkulátor szerint 7 hetes vagyok, és febr. 1-ére várható a baba. azért kíváncsi vagyok a doki megerösíti-e az idöpontot.... :?:
Nekem ö lesz a 2. gyerekem, már van egy 14 éves lányom. Kicsit fura ennyi idö után, de alig várom! Nálunk mindenki örül a kicsinek :D
Az elsö terhességhez képest nehezebb a mostani, elég sokat fáj a hasam. Azt olvastam ez normális, de azért elmondom az orvosnak. szeritem az a lényeg, hogy ne parázzunk sokat, mert a stressz a legrosszabb. Legalábbis próbáljuk meg.... :lol:

Szivélyes üdvözlettel: Zsuzsi
zsuzs35
 
 


Sziasztok, szomszédaink költöznek haza Németországba,ésmivel nem terveznek több babát,eladják a KOMPLETT BABAFELSZERELÉST.
Quinny babakocsi, philips babaőr, pelenkakuka, baldahin, függöny, lámpa.... kiskád, állvány, biztonsági fürdető...

érdemes megnézni, minden Bp.2 kerületben van, innen lehet elvinni.És az árak irányárak. Smile

http://picasaweb.google.com/11345920212 ... directlink

érdeklődni sofka08@gmail.com

freestyler
 
 


Sziasztok!

Na akkor amit már lassan egy hete tervezek, csak sose tudok nyugiba leülni....
9-én szerdán voltam dokinál. Egy kedves, aranyos nő.(nem voltak túlzóak azok az állítások amiket a kismamáimtól hallottam róla) Megvizsgált, UH-on láttuk is Babócát(kezdődő magzati echo, meg ilyenek). Leírta a leletbe, és javasolta, hogy menjek táppénzre, mivel olyan munka körben dolgozom(nagy áruházban pénztáros->vagyis mindenes, emelni, cipelni kell)az üzemorvoshoz küldött. Őt csütörtök reggel meg kerestem, ő azt mondta nem az ő hatásköre menjek a háziorvoshoz... a házi orvos meg pattintott tovább, hogy nem megmondtam menjen el nőgyógyászhoz(mert ugye a pozitív teszttel először őt kerestem, hisz 4-5 hetesen a nőgyógyászok eddig 2 szer röhögtek ki, mondván, mi a fenét akarok, még nem is biztos hogy megmarad...rutinos akartam lenni, nem jött össze) Na oda is nyargaltam a város másik felébe a nőgyógyászatra... nem kicsi parával, mert ugye nem úri passzíóból nem oda mentem élből, hanem mert komoly problémáim vannak a hozzáállásukkal, meg a módszerekkel. Na mindegy.
Oda értem 9 kor, a csaj be is vitte a TB kártyát, leleteket stb. és vártam fél 10 kor bement a doki is... No lényeg lényeg fél 11 kor kérdezte meg egyáltalán a csaj hogy most akkor én miért is ülök ott?addig csak minden kijövetelekor a lesajnáló pillantásokat kaptam. Akkor mondtam miért jöttem... És időpontja van? Nincs, nem tudtam,hogy azok után, hogy magánrendelésen már voltam leleteket hoztam, csak egy nyamvadt táppénzes papír végett(amit csak kitölt lepecsétel) időpont kell. És hogy anélkül még szóba se állnak az emberrel... De kell... Aztán az egyik ott ülő csaj megengedte, hogy előtte az ő idejébe bemenjek, így sikerült a már korábban beírt dialógust lekommunikálni a dokival... És megkapni, azt hogy addig nem hiszik el :shock: hogy várandós vagyok, míg a saját szemükkel nem látják, és akkor majd ha ott UH-on is látjákmérlegelni fogják hogy valóban indokolt-e a táppénz.Kérjek időpontot, mert az kötelező...(halkan jegyzem meg... kértem, deeee ha csak egy pár percet is de várnom kell.. kiverem a balhét...mert akkor minek az időpont, ha nem tartják be). Lényeg időpont az majd csak 2,5 hét múlva lett volna... na ekkor volt az hogy beizzítottam a protekciós vonalat(amit nem szoktam és nem szeretek)nyugalmazott kórház igazgató a nagybátyám... na így sikerült kialkudni a 15-ét. Akkor 10.50 re megyek az UH-ra, 11.00 ra meg a nődokihoz. Remélem sikerrel járok.... mert kezd belendülni a szezon,ásványvizek zsugorszám, meg több tálca sör majd minden vásárlónál... és azért nem mindegy... mert igaz csak 12 kiló, de mondjuk 300 szor 12 kiló már mennyiség... és akkor még csak gyenge napot átlagoltam, és nem egy forgalmasat.

Amúgy róka-koma kerget egész nap, meg a hőhullám... de ajánlom Babócának, hogy ne játsza ugyanazt mint a nővére... mert vele 40 hétig és 3 napig hánytam... úgy hogy a születésnapján azt hittem nem... de kitolás előtt mééég egyet utoljára(jó azt annyira nem rovom fel neki, mert a kitolási szak egyik jele,a hányinger... csak én reagáltam kicsit túl 8) )

Szép napot!!

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Mennyi új kismama, hát csak növeszgessétek a piciket!
Nálunk az első uh csak a 12. héten lesz, úgyhogy addig ehet a penész, hogy halljam a szívhangját.
A vasat én is elkezdem szedni, mert a terhesség végére nekem is nagyon alacsony volt a hemoglobin szintem.
A magnéziumot is beszereztem már, mert nekem az elsőnél is sok komplikációm volt, mondhatjuk igazi veszélyeztett kismama voltam, csak szerencsére a kórházat megúsztam.
Most egész jól elvagyok, a hasi görcsök enyhébbek, vagy nem is érzem, csak néha enyhe húzódást (de inkább nem kiabálom el, mert megint elő jönnek, úgyhogy kopp-kopp).
Viszont róka-koma engem is kerülget egész nap, ez új, Reginél nem voltam ennyire rosszul, és csak a 7. héten jött elő, most meg már egy héttel előbb.
Holnap megyek dokihoz, majd meglátjuk hány hetes terhességet állapít meg.
A menzi szerint február 9. a nap. De addig még nagy útat kell megjárnunk.
Jó pocakosodást mindenkinek, majd még a héten benézek!
Vendég
 


blackrose írta:Sziasztok!

Na akkor amit már lassan egy hete tervezek, csak sose tudok nyugiba leülni....
9-én szerdán voltam dokinál. Egy kedves, aranyos nő.(nem voltak túlzóak azok az állítások amiket a kismamáimtól hallottam róla) Megvizsgált, UH-on láttuk is Babócát(kezdődő magzati echo, meg ilyenek). Leírta a leletbe, és javasolta, hogy menjek táppénzre, mivel olyan munka körben dolgozom(nagy áruházban pénztáros->vagyis mindenes, emelni, cipelni kell)az üzemorvoshoz küldött. Őt csütörtök reggel meg kerestem, ő azt mondta nem az ő hatásköre menjek a háziorvoshoz... a házi orvos meg pattintott tovább, hogy nem megmondtam menjen el nőgyógyászhoz(mert ugye a pozitív teszttel először őt kerestem, hisz 4-5 hetesen a nőgyógyászok eddig 2 szer röhögtek ki, mondván, mi a fenét akarok, még nem is biztos hogy megmarad...rutinos akartam lenni, nem jött össze) Na oda is nyargaltam a város másik felébe a nőgyógyászatra... nem kicsi parával, mert ugye nem úri passzíóból nem oda mentem élből, hanem mert komoly problémáim vannak a hozzáállásukkal, meg a módszerekkel. Na mindegy.
Oda értem 9 kor, a csaj be is vitte a TB kártyát, leleteket stb. és vártam fél 10 kor bement a doki is... No lényeg lényeg fél 11 kor kérdezte meg egyáltalán a csaj hogy most akkor én miért is ülök ott?addig csak minden kijövetelekor a lesajnáló pillantásokat kaptam. Akkor mondtam miért jöttem... És időpontja van? Nincs, nem tudtam,hogy azok után, hogy magánrendelésen már voltam leleteket hoztam, csak egy nyamvadt táppénzes papír végett(amit csak kitölt lepecsétel) időpont kell. És hogy anélkül még szóba se állnak az emberrel... De kell... Aztán az egyik ott ülő csaj megengedte, hogy előtte az ő idejébe bemenjek, így sikerült a már korábban beírt dialógust lekommunikálni a dokival... És megkapni, azt hogy addig nem hiszik el :shock: hogy várandós vagyok, míg a saját szemükkel nem látják, és akkor majd ha ott UH-on is látjákmérlegelni fogják hogy valóban indokolt-e a táppénz.


Ez milyen már :?: :shock:
Emlékszem engem anno a háziorvos írt ki táppénzre, szintén nögyógyász javaslatára. Szerintem ez abszolút az ö feladata lenne!
zsuzs35
 
 


Hát, elég jó kis dokimókuskerékbe kerültél. Érdemes addig elmenned szabira. (ki nem dobhatnak emiatt, mert kismama vagy!).
Engem is szó nélkül kiír a házidokim, aztán majd ha úgy lesz, hozok papírt, amit magánba is adhat a nőgyógyász. Leglábbis most is így vagyok itthon :)
mieza
 
 


Helló!

Blackrose-elszomorító ez a cirkusz amit veled csinálnak!!!!

Nem tudom hogy ez normális e de iszonyúan fáj a derekam,de csak a baloldalon,vagy lehet hogy a vesém fáj?
Nem tudom megkülönböztetni!!!:(
Holnap megyek házi orvoshoz,és elpanaszolom neki!!!

Ani
ani983
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: