Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hát nagyon örülök neki, hogy a találkozót ennyir várjuk :-) Írtátok, hogy tűzzünk ki egy dátumot. Hétköznapi vagy hétvégi legyen? Melyik az ideálisabb szerintetek? Én benne vagyok a júniusi találkozóban, akkor már tuti jó idő lesz, de szerintem a május is ilyen már :-)

Mi köszönjük megvagyunk, Maja új hóbortja hogy minden evés után kakl. Olyan, mintha menne a hasa, de nincs éhség érzete, ezért gondolom, hogy nem az. Ráadásl olyan jó kedve van hogy az valami csoda. Egész nap beszél, magyaráz, nézelődik, szól hogy figyeljünk rá :D Rengeteget mosolyog.

Apukám szegény megfázott a hétvégére, és úgy néz ki átadta nekem a vírust. Úgy fáj a torkom és tele az orrom. Gőzöm sincs mivel kezelhetném magam, mit ehetek ihatok a szoptatás alatt. Úgyhogy most a jó öreg hagymalevél teára hagyatkozom, amíg nem találkozom a dokimmal :D

Végre elmúlt ez a szeles idő, de nem tart állítólag sokáig, most meg itt punnyadok a lakásban.... Ez nem buli :-(

Szé napos délutánt Nektek!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Hali!

Ha javasolhatom legyen hétköznap délelött. Bárhova mész is szép időben rengetegen vannak. Pláne ha munkaszüneti napon mész. Kezdjük a szavazást. Szerintem mindenféle képpen legyen 2 időpont megadva, mert ha egyiken nagyon rossz az idő akkor legyen egy alternatíva. Szóval szerintem a talira már jó időnk lenne május 11-én vagy 18-án. Szerda délelőtt. se nem hét eleje, se nem hétvége. Ja és valamelyik ligetbe, város vagy nép-liget. De mi legyen a helyszín rossz időben?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
N végre itt vagyok én is!Kicsit elfoglalt voltam a múlt héten, a drága kisfiam napközben csak él órákat aludt a b.z. szél miatt, persze akkor meg csináltam a dolgomat, de elég nehéz volt, mert nem sok minden fért bele a fél órába.Hol felraktam a leves, aztán a másodikat, majd takarítottam kicsit és végül vasaltam ez így ment két napon keresztül. Hétvégén a szülőknél voltunk, meg a barátainknál vasárnap meg egy kicsit csavarogtunk. Jó nagyot sétáltunk egy cukiig.
Szerencsére éjjel alszik Kristóf, csak egyszer kel fel még mindig, sőt vasárnap a reggeli etetés után még visszafeküdtem és fél 10 ig mindenki aludt, olyan jó volt.A naját se tudom mikor aludtam eddig.
Én nem vagyok feszült egyszer kétszer előfordul hogy talán minimális feszültség tölt el amikor éjjel már másfél órája fent vagyok vele és sehogy se jó neki se hason se háton csak kézbe és mászkálva, én meg hulla fáradt vagyok, na persze ő is és nem értem miért nem alszik akkor néha bosszantó.

Mi csütörtökön megyünk a két hónapos státuszra, kicsit félek az oltástól, vagyis inkább az éjszakától, hogy nehogy belázasodjon.

Egyébként jó nagyokat szoktunk sétálni és aztr nagyon szeretjük mindketten.

A találkozó nekem mindegy hogy mikor lesz és hol, miután visszakapom az autómat.(elvileg a héten) Az etetéstől nem félek mert biztos hogy cumisüvegbe viszek tejcsit és nem fogok szoptatni sehol, a tisztába tevés nekem kocsiba megoldható és persze bárkinek megengedem ha úgy alakul hogy olyan helyre megyünk ahol ez máshol nem megoldható.
Én bármilyen időpontba benne vagyok. Talán ez nehezebb a két gyerekeseknél, mindent összehangolni, ki mikor alszik eszik...stb.

Mi a hasfájásra elkezdtük az infacolt és azt mondom bevált! Persze ez nem jelenti azt hogy a hangját se hallom:) De hamar megnyugszik ha rájövök hogy mit akar.

A szél minket is megfújt egy kicsit, nem fáztunk meg, pedig bebugyoláltam úgy hogy a kedves ismerős közölte hogy nem zavar hogy nem lát ki?A mózesből amúgy se lát ki és persze egy perc múlva már aludt is, de kicsit hangosabban veszi a levegőt, tegnap kiszívtuk a nóziját de nem sok minden jött ki.

Na jó megpróbálok sűrűbben jönni ha engedi ez a kis lurkó

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 

 
 

Sziasztok,
elnézést hogy ismeretlenül, segítséget szeretnék kérni.
kislányom 8 hónapos és nagy kedvencünk a beba 1 pro (mást se eszik, sajnos a hozzátáplálással nem haladunk).
mivel elmúlt féléves így a gyerekorvostól hiába is kérnék receptre tápszert hogy olcsóbban tudjam megvenni, nem kaphatunk.
azt szeretném megkérdezni hogy 1x-i alkalommal valaki tudna e nekem abban segíteni hogy a gyermeke nevére írat fel 6 doboz Beba 1 pro tápszert és a receptet elküldené nekem.
nagy segítség lenne.
köszönöm hogy elolvassátok a soraimat, ha bárki tud és szeretne segíteni kérem hogy privátban írjon.
további jó babázást kívánok Nektek
üdv
kubu

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
kubuspace
 
 


Szerintetek butaság, hogy nagyon jól esne, ha anyák napán kapnék a férjemtől virágot? És ami a legrosszabb, hogy tudom, hogy nem fogok kapni és ettől már most rosszul érzem magam egy kicsit, és anyák napján pedig, nagyon el fogok kenődni... Túlérzékeny vagyok.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kittyna: Egyáltalán nem butaság és nem is túl érzékenység kérdése ez. Szerintem ez a minimum a 9 hónapi hányás és egyéb rosszul létekért, no meg a szülés kellemes perceiért. De ne aggódj nem csak a te férjem értékeli alul ezeket az apróságokat. Az én férjemmel pl megbeszéltük hogy nem veszünk egymásnak karácsonyi ajándékot mert a felújításra gyüjtünk. De azért kihangsúlyoztam hogy valami apróságot kap. Erre ott állok a karácsony fa alatt hogy a nagy lány kapott ajándékot, férjem kapott én meg ló****sz és esti fényt. Na mondom szép. DE hát megbeszéltük. Na én sem nagy dolgot vettem neki csak egy beneis sütiket, meg egy aszalt barackos zacsit. Sajnos ezek manapság már 2-3 ezer forintok, de még is csak volt valami a fa alatt. Amíg még kislány voltam nőnapra az apám csak annyit mondott itt a pénz vegyél valamit. Szóval úgy látszik ez férfi jellem. Elnézést a kivételektől.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Nekem bármikor, bárhol jóóóó... vároooom

Kép
Kép
judysz
 
 


Szerintem is jó a szerda, nekem mind a kettő májusi nap megfelel és inkább a Városligetre szavazok, de minden megoldható. Pelenkázni és szoptatni is lehet az autóban én ezt már most hétvégén ki is próbáltam Dobogókőn és működött! :-)

Kittyna, szerintem sem butaság, én is örülnék, de én már mondtam is a férjemnek, még amikor Hanga pocakban volt, hogy idén már én is anya leszek anyák napján. :-) Sokszor szerintem a nők azt szeretnék, ha kitalálnák a férfiak, hogy mire vágynak, a férfiak pedig azt, ha nem kitalálni kellene, hanem elmondanák nekik. :-)

Mindenkinek sok sok alvással teli jó éjszakát!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Tudod Kacsamama, nálunk az a gond, hogy a Férjemet még a névnapomra és a születésnapomra is emlékeztetni kell. Ezt általában a Hugim teszi meg. És ehez jön még hozzá, hogy minket elkényeztetett az Apukám, mert én kb. 10-12 éves korom óta ugyan úgy kapok nőnapra virágot, mint az anyukám...mondanom sem kell, hogy a férjemet erre is mindig emlékeztetni kell. De az az igazság, hogy ebben anyósom nevelése a ludas. Csak egy példa; mielőtt engem megismert a Férjem, utoljára 14 éves korában volt karácsonyfájuk, mert anyósom szerint az csak a gyerekeknek kell.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Én is jelentkezem!
Röviden rólunk:Aisa szeme még mindig nem jött helyre,könnyezik,így a doki azt mondta használjam tovább a szemcseppet,amíg tünet mentes nem lesz.majd ha újra jelentkezik akkor újból szemcsepp tünetmentesig,és ha ezután sem múlik el akkor szemészet.Hát mit ne mondjak nem repdestem az örömtől,basszus.remélem nem lesz baja.
Pénteken kapja az első két szuriját.félek tőle rendesen.
2 hete mérték a súlyát akkor 5kg-volt,és 61 cm.
már mosolyog sokat,oldalra fordul,lekötik a játékok,imádja a zenét-apa sokat énekel neki,és zongorázik.
infacolt-mi is szedünk,nem minden szopinál,de az estinél mindenképp,és így nyugodtabb.
A frontok minket is megviselnek.:(((

kitttyna:én is nagyon vágyom az anyáknapi egy szál virágra,de sajnos az én párom sem olyan típus aki ezt észrevenné.

viki0503:borzasztó ami veled történt.őszinte részvétem!:(

Holnaptól újabb lehűlés,annyira utálom hogy nem tud beállni az időjárás.:(

Csajok lenne egy kérdésem,illetve kérésem hogy ha tudtok valakit akit érdekelne ingatlan,akkor Őrbottyánban van egy eladó házam!!!

Szép napot nektek!!!
Kép

Kép
ani983
 
 


Ani!
Mi jövő hét kedden megyünk szemészetre, átmosatni a könnycsatornát Jancsika jobb szemében. Majd megírom, hogy milyen volt.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


kitttyna:és nálatok mik a tünetek?csipásodik???könnyezik???
vagy milyen???

Kép
ani983
 
 


Ani
Már 3. hete csipásodik, nagyon csúnya. A bal szeméből elmúlt az első szemcsepp hatására (TOBREX 7 napig, naponta 5ször); aztán kaptunk másikat (BURLAMYCIN 7 napig, naponta 5ször) de a jobb szeméről nem akar múlni. Van, hogy össze is ragad a szemhéja. Most továbbra is a második szemcseppet használjuk, aztán meglátjuk, hogy mit mondanak kedden a szemészeten.

Képzeljétek, voltam ugye 3 hete a 6 hetes kontrollon. Akkor vett kenetet a doki citológiára. Múlt héten kellett volna telefonálnom az eredményért, de elfelejtettem; mert aznap volt 2 hónapos Jancsika és az oltások után elég nyűgös volt, szóval nem ott járt az eszem. Na, ma felhívtam a dokit, persze az asszisztensnő vette fel; nem teljesen értettem amit mondott, de a lényeg, hogy van valamilyen bakteriális fertőzésem.... !!! :shock: Mehetek be kedden a dokihoz hogy gyógyszert írassak. Meg persze meg fogom kérdezni, hogy miért nem hívott fel, mert azért alkalmanként 7000 Ft-ért úgy gondolom, hogy ez lenne a minimum.

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok.

Meg volt a doki látogatás, és a 2 oltás, no meg a mázsálás.
Háááttt... a doki nénink csúnyán nézett rám, mert 6670 gramm a Ráhel (és 59cm). Azt mondta, hogy max 5 kilónak kéne lennie :shock: De hát mit csináljak, ha 2- 2és fél óránként üvöltött, hogy éhes???
Már vissza vett az adagból, és a 160ml helyett csak 130-at eszik 3 óránként. Az éjszakát úgy néz ki végre átalussza, ha 8-9 körül eszik utoljára. Sajnos a túlsúly miatt még nem akar fordulni, hason fekve nem nyomja ki magát, és a kobakját is imbolyogva tartja (hát nehéz a giga kókusz :lol: ) , ezért tornáznunk kell.Igaz, hogy csak kb 1 hete mertem hasra tenni...
Kaptunk beutalót az ortopédiára és az ultrahangra is. A Budai Gyermekkórházba május végére tudtak időpontot adni a hasi- és koponya ultrahangra :shock: .
BCG: doki szerint okés, szerintem nem látszik, de azt mondta, hogy tapintható, és nem "kell" kifakadnia.

Találkozó: szerintem nekünk is jó mind a 2 időpont.

Anyák napja és ajándékok: nálunk pár évbe telt, hogy a férjem eszébe jusson magától, hogy mikor milyen ünnepem van. A srácok születési dátumaira is csak azért emlékszik (már),mert az utóbbi időbe sokszor kellett leírni különböző nyomtatványokon :) Egyébként én nem várok virágot vagy ajándékot, nekem elég,ha csak megköszöntenek.

Kellemes napokat.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!

Mi is túl vagyunk a 2 hós dokilátogatáson. Ez eleje még jó volt mert a dokinál úgy bealudt, DE aztán fel kellett kelteni. A doki mondta hogy makk egészséges és nagyon szépen fejlődik. Megkaptuk az oltás volt visítás de nem volt vészes. Aztán hazajöttünk és ordítás megállás nélkül. Nem lázasodott be, DE annyira nyűgös volt hogy ihaj. Szóval kapott egy kúpot és nem hittem a szememnek. 8tól negyed 5-ig aludt. Jó volt. De a doki egy hülye. Alapból 2 doboz lázcsillapítót írt fel. Annak ellenére hogy itthon van és amire azt mondta hogy nem jó. Aztán megkérdeztem hogy mennyi van egy dobozba mondta hogy kb 10 darab. Mondtam hogy az bőven elég lesz. Mert hogy 3*1 egészet írt fel és hogy az 2-3 nap alatt elfogyna. Mondtam is magamban minek vennénk be 3 napig a lázcsillapítót amikor általában a szúrás napján bevesz egyet a gyerek és kész. Szóval nem is értem.

Grapefruit: Sajnos az elméleteddel az a baj hogy a legtöbb férfi akkor is el tudja szúrni a meglepetést ha elmondod mit akarsz milyen méretben és milyen színben. Én pl imádok meglepi szülinapi partit rendezni és a férjem is kapott már 7 évünk alatt vagy 3-4-et én összesen 1-et. Ráadásul amikor a 30.ra megleptem a családdal el kellett távolítani otthonról amikor gyülik a nép. Na apósomék engedték a családot én meg elvittem "virágot nézni" Vasárnap. NA mondanom sem kell hogy amit én kaptam hogy mi a ****************************************************** stb stb -nek megyünk virágért és hogy miért pont most. És hogy soha többet. És én is mondtam hogy soha többet nem kap ilyet. NA persze egy nagy CICIS tortát kapott ajándékba. Ja és a tutti benne hogy apósom hozta el, de nem tudta miért nézik annyira meg a cukrászdába. Mivel ő nem tudta hogy milyen tortát vettem. :lol: :lol:

Kittyna: Elég szomorú hogy vannak olyan szülök akik úgy gondolják hogy fenyőfa csak a gyerekeknek való. Anyósomék is hasonló gondolkodásúak, csak nem a karácsonnyal kapcsolatban hanem pl a húsvéttal. Nem fest tojást és stb. stb. Kiábrándító.
Ja és manapság 7000 forintért le sem szarnak manapság.

Ekriszta: Bogi sem fordult meg ilyan hamar nem aggodj. Bogi is duci volt, mert gyorsan nőtt. Pár napja voltunk vásárolni és az eladó kérdezte hogy milyen méretet keressen 5-6 évesnek, mondom nem ez a nagylány csak 2,5 éve. Bogi most 104 cm és 17 kg. Szóval órás a törpék között. hi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

F.....a időnk van!!!!botrány,esély nincs a mai sétára,elfúj minket a szél.

A találkozó nekünk bármikor jó,csak legyen végre jó idő.Szopizni lehet autóban is,már én is próbáltam.:)

kacsamama:szerinted ha nem lesz lázas Aisa a pénteki szuri után,attól függetlenül adjak neki egy kúpot?

szép napot

Kép
ani983
 
 


Sziasztok.

Kacsamama: én nem aggódom a fejlődése miatt, mert tudom,hogy nincs 2 egyforma gyerek.

Ani: estére adhatsz neki fél kúpot (hosszába elvágva),hogy nyugodtabban aludjon. 1-2 napig lehet láza.
Szegény Ráhelt nagyon megviselte az oltás, tegnap alig aludt, ha sikerült is neki, hamar felsírt, az éjszakánk is nyűgös volt, nagy rész mellettünk aludt. Látszik rajta,hogy megviseli :cry: . Ráadásul kicsit szörcsög,úgy hogy lehet orrszívózni :(

Ez az időjárás kiborít :x

Kép
ekriszta
 
 


Ani983: Ha nem lázas és nem nyűgös hisztis akkor nem kell szerintem adni neki gyógyszert. Boginál sem kellett mindegyiknél. De Jázmin már a délutánt is végigsírta nem volt jó neki sehogy. Aztán adtam neki a kúpot és úgy aludt mint a bunda. SŐŐŐŐŐT csajok képzeljétek nem akarom elkiabálni ezért lekopogom -kopp-kopp- Jázmin 8 tól 5-ig alszik most már hétfő óta. Annyira jóóóóóóó. Engem is kikészít ez az idő pláne a gyerekeket. Ráadásul most bekaptam egy kötőhártya gyulladást.

JAJ képzeljétek voltam szemészeten a kötőhártya gyulladásommal. CSAK a k****a recept a szemcseppért. DEEE 9 kor kezdődik a rendelés de hogy az első legyek már fél 9 kor kérek sorszámot. 9óra, negyed 10 fél 10 senki sehol, már megkérdeztem hogy egyáltalán be fog e jönni az a f**z. háromnegyed 10 kiderül hogy már rég bent volt csak nem akart dolgozni, behívják az első beteget. Na mondanom sem kell hogy fél 11 kor jöttem el pedig én voltam a 2., de előjegyzés miatt behívtak elém még 3-at. De akkor is 5 beteg 2 óra alatt. :shock: :x :evil:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Nalunk szerencsere nem volt laz, a szuriktol pedig nagyon feltem toluk!Mert ugye nalunk nagyon vigyazni kell ha lazas lesz. De szerencsere nem volt az :D
Tenyleg nagyon jo baba nem lehet egy szavam sem, az etetessel kapcsolatban mar szinte teljesen elment a tejem, alig birok belole kifacsarni valamit.
O is 3 orankent eszik, egyre tobbet evett 150 korulit de nagyon nagyon elindult a hizassal es napi 15dkg-okat rakott magara igy visszavettem 120-ra mert felek meg ne eroltesse ezzel a szivet, hogy hirtelen no ennyit.Ma 5,37 volt.Mikor Marcius 30.an voltunk a korhazban akkor volt 4,5kg!
Jovoheten megyunk a parom szuleihez Lengyelorszagba. Marha nagy kedvem van foleg a miatt, hogy milyen a kaja!
Anyosjeloltem meg nem lattam de apos es a parom batyjat mar ismerem.

A pasik figyelmessegeirol irtatok tok megnyugtato mert azt hittem csak nalunk van ilyen hihetetlen kozonosseg es feledekenyseg :wink:
Ma itt is zuhogott, miota vettem egy hintaagyat egyfolytaban zuhog!!!!

Kép

Kép
valijja
 
 


Valijja: ne izgasd magad...
Ruben 7 hetesen 5130 volt... szóval 7 hét alatt születési súlyának 150% hízta... én is ettől féltem , hogy túl gyorsan hízik, de a védőnő szerint fiú... és így jó... mondom ok... főleg miután napközben 4 óránként eszik 150-t és éjjel csak egyszer etetem. 5*150=750 az állítólag pont jó... amíg kiegyensúlyozott és boldog addig ne izgulj...

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk 2 hós tanácsadáson. Zalán 6300 g, hosszát nem mérték, de megjegyezték, hogy nagyon hosszú, és először azt hitték rosszul látják, hogy még csak 2 hós, de már ekkora, aztán rájöttek...ja hát ő a Zalánka.... :lol:
2 oltást is kapott, jól viselte, alig sírt azt is csak az oltás beadásakor. Estére belázasodott, meg nyügös is volt, kapott egy fél kupot, már szerintem rendben lesz, még reggel mértem neki, csak hőemelkedése volt. A hőmérőzés is eredménnyel járt, legalább nem húztuk ki megint a 3. napig a kakival.

Egy kép a két hós Zalánkámról....
Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Mi ma megyünk a két hónapos oltásra, kicsit izgulok!:)
Ma mi is átaludtuk az éjszakát, nagyon meglepett, remélem folytatja jó szokását. Tegnap előtt meg átfordult hasról hátra a kis drága, de szerintem véletlenül volt, de szép lassan rájön hogy, hogy csinálta.Most két napja nagyon nyugodt Kristóf, ha fent van akkor se nyűgösködik, elnézelődik és mosolyog.Mozog ezerrel a keze, lába ,kis izgő mozgó!Ma nekünk is szívnunk kellett az orrunkat.:(

Sajna a doki nálam is talált valami kis bacit, de nem értem, na de ez van.

Gondolkoztam hogy lemerjem e írni, de úgy döntöttem megteszem hogy tudjátok vannak kivételek.Az én férjem szerencsére sose felejtette el se a névnapomat se a szülinapomat, se a házassági évfordulónkat semmi fontos dátumot.Sőt van olyan hogy haza jön és hoz vagy egy szál virágot vagy csokikát vagy valami apróságot, csak úgy. Igaz nem tudom hogy anyák napjára kapok e majd virágot vagy valami mást, majd megírom.

Na majd jövök holnap ha tudok hogy milyen volt ma Kristóf az oltás után.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Hál istennek most már kezdek jobban lenni és remélem hogy a jó idővel elmegy ez a rossz karma hogy szülés után az immunitásom a 0-án van.
Valijja: Írtál valamit ami meglepett. Férjeddel összeházasodtál, gyereketek van, de anyósoddal még nem találkoztál?? Különben Olíviával mi van. Gondolom mentetek már kontrollra. Mit mondott az orvos most már nem lesz gond ugye??

Brita: Zalánnak mekkora haja van :shock: Bogikámnak 1 éves korában sem volt ennyi haja.

Pöcök: Szerencsés. Az írásodra csak ennyit tudok írni. Különben meg ne hülyéskedj hogy gondolkodtál hogy leírod ezt. Miért? Én legalább is örülök hogy neked ilyen férjed van. Imádom a férjemet ennek ellenére is. És mindenkinek meg van a saját hibája. Szóval nyugodtan oszd meg velünk azt is amire lehet hogy egy kicsit irigyek leszünk. :wink:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!

Kacsamama: lehet, hogy az elméletem nem minden pasira igaz, de szerencsére nálunk bevált, hogy ha valamit szeretnék elmondani neki, akkor nem várom meg, hogy ezt észre vegye, hanem elmondom és ő ennek nagyon örül. Persze én is a szerencsések közé tartozom, mint Pöcök, mert szülinap, névnap, évforduló...stb sose maradt még el, sőt én is szoktam "csak úgy" virágot kapni (pl tegnap is kaptam). De ahogy írtad, nincs két egyforma ember/kapcsolat és mindenkinek megvan a saját hibája.
Remélem jobban vagy és nem kapják el a lányok a kötőhártya gyulladásodat!

Oltásra mi csak jövő hét szerdán megyünk, igaz, ma vagyunk 2 hónaposak, de még kitoltam a dolgot, úgy aggódok miatta, hogy hogy viseli majd.. Sajnálok minden kis csöppséget, akiről írtátok, hogy nehezen bírta, Olíviáról pedig megint bebizonyosodott, hogy egy kis hős! :-)

Aisa és Zalán is nagyon édes!

Mi jól vagyunk. Tegnap este 9-kor evett, fél10-kor leraktam és éjjel ugyan felsírt 3 körül, de nem adtam neki enni (mert már két hete nem eszik éjszaka), vissza is aludt magától és utána reggel 8ig aludt!!! Azt hittem szétdurrannak... :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Kacsamama: A parommal meg nem hazasodtunk ossze. Tervben van :D Majd Oli lesz a kis koszoruslany :wink:
O Lengyel es az anyukaja ott lakik, az apukaja es az egyik tesoja itt volt egy darabig es igy oket ismerem. De a hugaval es az anyukajaval meg nem taliztam :?
Olivia jol van, nagyon no es tekeri a bicajt egesz nap a labaival ahogyan kalamol :lol:
Mosolyog ezerrel es magyaraz.
Az ellenorzesen azt mondtak, van meg egy kis szivargas a varrasnal de ettol meg rendben van :?
Otthon azert elviszem egy specialistahoz.
A nyaron megyunk haza mar nagyon varom, hogy a nagyszuleim is lathassak!

Kép

Kép
valijja
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, megvettük a sütőmet!!! :D Lassan tényleg konyha lesz a konyhámból :D Úgyhogy már pirul benn a csülök, délután pedig sütök muffint! Ez a férjem egyik kedvence :)

Kisfiam ma nagyon jó gyerek. Tegnap is az volt, hiába, vissza jött a jó idő :) Már félórákat el van egyedül a játszószőnyegen. Nézegeti a csörgőket, meg gőgicsél nekik :D Néha kalimpál és eltalálja a csörgőket, de nem tudom, hogy ez is-e a célja :)
Most kinn szunyókál az ablak alatt, pedig lassan ennie kéne, legalábbis ezt "mondja" a cicim :)

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Nagy a csend... :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Igen most már mi is egész nap kint vagyunk csinálom a kertet. Meg ugrálunk sokat a trambulinon, gondolkodom mit is vegyek apának és Bogikának.

Grapefruit: Sajnos nem jött be az elméleted az én férjemen. Na jó nagyon sok problémája van most a házfelújítás miatt, DE. Közöltem hogy szeretnék Boginak és esetleg a családban másnak is pinata-t csinálni.

http://malnaesmogyoro.blog.hu/2010/05/0 ... _pinataval

Mondtam hogy segítsen. Hát ő most nem ér rá. Aztán még ő találta ki hogy menjünk ki ferihegyre mert hogy Bogi imádja a repülőket és van itt egy múzeum is és hogy nézzük meg. erre mondtam hogy jó menjünk. A válasz JA hát én nem most gondoltam. :?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a szemészetről. Nem volt vészes, hál' Istennek. Kb 5 perc volt az egész. Én nem voltam bent, a szomszéd szobában kellett várni. A Doktornő elmondta, hogy Jancsika jobb szemében volt valami hártya azt kellett átszakítani, és most már mind a két szemében szépen átjárhatók a könnycsatornák (mert a bal szemét is megnézték). Jövő héten megyünk vissza kontrollra, addig meg kaptunk egy 3. féle szemcseppet, Floxal-t. Remélem most már rendben lesz a kis szeme. Hát ennyi. Sírt a drágám, de hamar megnyugodott. Mesélték, hogy az előttünk lévő kisfiú átaludta az egész macerát. :) Szóval biztos, hogy nem fáj a dolog.

Legyen szép napotok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Huhh, de nagy a csend, hol vagytok??

Kittyna: örülök, hogy sikeresen túl vagytok ezen! Hanga is sokat nézelődik a járókában egyedül, irtó édes, tudnám egész nap csak nézegetni! Képzeljétek ő ébren is csak hason hajlandó lenni, hiába rakom a hátára, addig üvölt, amíg meg nem fordítom és hason van, hogy egy órát is nézelődik!

Kacsamama: sajnálom, hogy az elméletem nem jött be.. :-( Jópofa ez a pinata amit írtál, ha megcsinálod, tegyél majd fel képet róla!

Ma voltunk oltáson, sírt, de hamar megnyugodott, utána már mosolygott is, úgyhogy szerintem engem jobban megviselt a dolog, mint őt..
A jó időt mi is élvezzük, remélem azért ilyen nagy a pangás, mert mindenki a szabadban van!

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Sziasztok!


Tényleg nagy a pangás, bocsi mindenkitől, de nem sok időm van gép elé ülni. A hétvégén nagyon rosszul voltam, hánytam ezerrel, aztán délután már elmentünk az ügyeletre, mert semmi nem maradt bennem és nem tudtam hogy tudok e szoptatni, vagy hogy szabad e. Akkor kaptam egy szurit és utána már jobban lettem, de két napra kimerültem. Hétfőn a saját házi orvosomnál voltam és kiderült hogy a gyógyszertől volt amit a bacimra kaptam a nőgyógyászomtól, na mindegy, kaptam másik gyógyszert, de mondanom se kell gondolom hogy a hétvégén elköltöttünk 15 ezret gyógyszerekre, szörnyű.:( És persze vennem kellett tápszert, szegény Kristóf megeszi, de nem egy finom dolog, de hát ez van. már tudom szopiztatni, de kevesebb lett a tejem és sajnos azt vettem észre hogy nem elég neki úgyhogy ki kell pótolnom a tápszerrel.

nálunk is minden rendbe volt a szurinál, nálunk is az volt hogy mi rosszabbul viseltük a szurit mint Kristóf.

Nagyon sokat kint vagyunk és most két napja kint alszik délelőtt és délután mert én addig leülök és olvasok, már amikor tudok, mert van olyan hogy valamelyik anyuka kijön a kertbe a gyerekkel játszani és akkor beszélgetünk.
Kittyna: Ügyik vagytok, szorítok hogy minden rendbe legyen.

Majd jövök

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Pöcök! Most, hogy írtad ezt a "baci" dolgot eszembe jutott, hogy nem írtam le, hogy mi volt a dokinál. Ugyanis nekem is találtak valami bakteriális fertőzést. De erre már eldurrant az anyukám agya és be jött velem a dokihoz, hogy akkor most mi is ez, meg akkor mire kaptam szüléskor antibiotikumot. Nem részletezem a dolgot, a lényeg, hogy a dokim, azt mondta anyunak, mint orvos az orvosnak, hogy ő nem látja szükségességét annak, hogy én bármilyen gyógyszert szedjek, mert ez az "izé" nagy valószínűség szerint elmúlik magától.Úgyhogy majd júliusban megyek vissza, akkor vesz le megint kenetet és meglátjuk, hogy mizu.

Mi jól vagyunk, Jancsika egy kisangyal :) Vettem neki egy kantáros farmernacit, meg egy kis farmer cipőt, a Hugim, meg vett neki egy kockás inget, ebben meg hétfőn locsolkodni :D Bűbájos benne, meg kell zabálni! Majd teszek fel róla képet.

Legyen szép napotok!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk mi is. Egész nap kint vagyunk. Reggel 5 kor fél 6 körül kelnek a csajok szóval már fél 8 kor kint vagyunk megreggelizve, tv-t nézve internetezve. Csak megőrülök hogy reggel még úgy kel felöltöztetni őket mintha tél lenne, délben meg már mintha tavasz délután meg már nyár van.
És úgy látszik ez a 7. év mindenkinél begyűrűződik, ahogy nálunk is. Egyszerűen egész nap egész héten veszekszünk valamiért. Mondtam is ha az idén nem ölöm meg akkor soha. Persze nem vészes csak apróságok. PL.: segíteni akart hogy megrakta a mosógépet mert sok volt a szennyes. DE délután csinálta amikor már készülődünk pancsihoz meg egy kicsit még phenhetek is. Ja és az hogy hova teregetek mert hogy még ruha van rajta. És mikor lesz időm azt már nem kérdezni erre közli hogy ő majd amikor hazajön hajnali 3-kor munkából majd kitereget. NAh persze.

Hát ennyi.

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Szép jó reggelt!

Képzeljétek,olyan boldog vagyok,remélem nem kiabálom el,de az Aisa fél 9 kor aludt el,4 kor ébredt szopizni,majd alvás tovább és ébresztő 7kor.:D
Nem is tudom mikor aludtam ennyit utoljára!:)
Az oltások után nem lázasodott be,és csak akkor sírt amikor beadta az orvos.jó kislány volt,én meg remegtem,annyira féltem mi lesz vele,úgy sajnáltam......

Kitttyna:
nyugtató hogy nem fáj a piciknek.Aisának most úgy néz ki rendbe jött a szeme.sem csipa,és nem is könnyezik.
köszi hogy leírtad hogy milyen volt,és jobbulást nektek.

Kacsamama:
türelem,nem hiszem a 7.ik év,hanem fáradtság miatt feszültség van rajtunk.a mosást nézd a jó oldaláról,hogy segíteni akart neked.mi is többet vitáztunk,amikor iszonyat fáradt voltam,az éjszakázások miatt.de hozzászoktam,kialakult a napi ritmus és mi is rendeződtünk.Aisa egyedül is leköti minden percemet,el tudom képzelni akkor neked "mennyi" időd lehet magadra-magatokra.

Pöcök:jobbulást!

Mi hétvégén megyünk szüleimhez,horgászni,fürdőzni,nyuszizni.:D

mindenkinek kellemes ünnepeket!


[/b]

Kép
ani983
 
 


Képzeljétek! :D Ma délután a Kisfiam pisztrángot evett!!! :D És ízlett neki! Az apja etette vele. Olyan aranyos volt, nevetett és cuppogott! Biztos ízlett neki! :lol:

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánok! Sok-sok piros tojást, locsolót, meg nyuszit! :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Kellemes húsvéti ünnepeket nektek is. De én csak annak kívánok locsolót, aki szeretne. :wink:

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Sziasztok!!!

Hogy teltek az ünnepek?

Nálunk a szombat békés volt,de a vasárnapi szeles idő nagyon nem tetszett a lányomnak.

Lenne egy kérdésem:szerintetek az lehetséges hogy nem jó minőségű az anyatej???mármint nem elég tápláló???
az Aisa szinte óránként akar enni,vagyis a tegnap és az éjszaka is úgy telt.
Vagy nem elég már neki a mennyiség?
Tápszert kell kérnem a dokitól?

Mindenesetre ma beszélek a védőnővel,mert így nem frankó,és nem szeretném hogy éhezzen a kis drága!!!

Szép napot!

Kép
ani983
 
 


Ja és még1 kérdés,nektek mennyit alszanak a picik nappal?

Kép
ani983
 
 


Csak egy gyors bekukkra van időm.
A tejet nem tudom hogy tudod megnézni, nekem anyum mondta csak hogy a lefejt tejet nézzem meg egy pár óra múlva hogy hogy áll össze. és ha kevesebb az alsó vizes rész mint a közepe tejcsi rész akkor jó, azt hiszem, és a tetején van a zsírréteg. De pontosan én se tudom hogy tudod megnézni máshogy vagy hogy honnan tudod hogy elég e neki.
Nekem Kristóf a 3-4 órás etetés között egy órákat alszik, max másfelet de az már nagy szó.
Remélem tudtam egy kicsit segíteni. majd jövök ha van egy kis időm.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Pöcök: sajnálom a betegséget és hogy csökkent a tejci, de nézd a jó oldalát, hogy nem ment el teljesen!

Kittyna: remélem Jancsika sok piros tojást gyűjtött a kis kockás ingében, rakj majd fel képet róla!

Kacsamama: az öltöztetéssel én is folyton bajban vagyok, sosem tudom eldönteni, hogy mennyi ruha kell rá.. Sajnálom a konfliktusokat a férjeddel..

Ani: tejet én sem tudom, honnan lehet tudni, de ha óránként kér és eddig nem így volt, akkor lehet, hogy kevés neki. Szoptatás után nem tömi még a kezét? Méred, hogy mennyit szopizik?
Alvás: Hanga a reggeli első szoptatás után (fél6-fél7 között kel általában) még mindig visszaalszik, van, hogy 10ig.. utána eszik, evés után nézelődik, "beszélgetünk" és amikor elfárad alszik a következő evésig (1-2 között van kb), ez után is nézelődni szokott, és változó, hogy mennyit, de valamennyit alszik megint. Fél6körül van a következő evése, ez után a fürdésig, esti evésig (fél9) ébren van általában végig, utána letesszük és reggelig alszik.

Mi jól vagyunk, jól telt a Húsvét. Szombaton sétáltunk a Normafánál, vasárnap a szüleimnél voltunk, tegnap pedig anyósoméknál. Hangát is meglocsolták!
Képzeljétek lett egy tejtestvére!
Múlt héten kipróbáltam milyen 2 gyerekesnek lenni egy napig: nálunk aludt a bátyámék 2 éves kisfia! Jól megvoltunk, de az biztos, hogy jobban lefárasztott, mint Hanga egyedül.. A sógornőm Húsvétra volt kiírva a második babával (ő is fiú lesz) de még egyben van, ha nem lesz semmi csütörtökig, akkor beindítják neki a szülést, ő lesz Hanga hatodik unokatestvére! :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Öltöztetés. Valahol azt olvastam, hogy ha felöltöztetted a gyereket és úgy gondolod, hogy elég, annál mindig egy réteggel több kell,és akkor van jól van felöltöztetve :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Grapefruit
. 6 unokatestvér!!! Úgy irigyellek! Olyan jó a nagy család! Nálunk nem valószínű, hogy sok uncsitesó lesz. Férjem egyke, a Hugim meg egyenlőre ott tart, hogy imádja az unokaöccsét, de sajátot még nem szeretne. Én a kezdetekkor 4 gyereket szerettem volna, de a Férjem, meg a szüleim rávilágítottak, hogy sajna az már sok. Így maradtunk a 3nál :D

Etetés. Nálunk egyenlőre úgy tűnk, hogy elég az anyatej, de ettől függetlenül nem sokára elkezdjük a hozzátáplálást, ha Jancsika betölti a 3. hónapot. Ugyanis augusztus 1-egy én visszamegyek dolgozni, és biztos akarok lenni abban, hogy addigra a 10órait meg az ebédet megeszi a kisfiam.

Majd még jövök!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Ma hajnalban megszületett a kis (3550g, 56cm) unokaöcsi!!! Amennyit gondolkozott, hogy előbújjon e, olyan gyorsan "kipottyant" (nem volt egészen 4 óra az egész..)! :-)

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Gratulálok! Jó egészséget a babának és a mamának is!

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


Sziasztok!

Sajnos én csak "jó" hírekkel tudok szolgálni. Húsvét csak veszekedéssel telt és Jóformán senki sem locsolt meg minket. De kezdjük a legelején. Tudom tudom elég sokat kell dolgoznia a férjemnek DEDEDE Most már a karácsony is olyan volt hogy mindenről nekem kellett gondoskodni, na a húsvét is ilyen lett. Mit vegyünk ajándékba Boginak, mert a csoki tojásokon kívűl azért még szoktunk 1 nagyobb ajándékot (jelen esetben egy óriás buborék fújot.). Akkor pénteken hívott anyósom hogy mikor jöjjenek szombaton. Mondtam hogy ne szombaton mert nálunk vasárnap jön a nyuszi és megbeszéltük hogy jönnek vasárnap reggeli után. Szombaton ugye díszítés tojás festés elvileg. Kikészítettem a dolgokat tojás már megfőtt és kihűlt. Na valamiért kimentem és Bogi az egész konyhát végig beporozta azzal a szarral miután felmostam. Szóval már estére a sírás határán voltam. És még csak 8 óra volt és mivel anyósomék jöttek másnap ezért még plusz takarítás hogy ne szóljanak meg semmit.
Na eljött a vasánap 8 óra, 9, 10 mondtam a férjemnek hívja már fől az anyját. Erre közölték hogy nem jönnek és nem is úgy volt megbeszélve DE én a 2 gyerekkel átmehetnénk. És ebédre meg voltunk hívva étterembe. Na mondom a nagy bűdös *****kat. Na ezek után jól telt az ebéd. Nem szólt senki senkihez. Ezek után még hétfőn is megvoltunk hívva. Szóval kész jó.
Kedden baba-mama klub húsvét. Simogattunk nyuszikat és kaptunk ajándékot is meg játszottunk sokat, Littlebaby-ékkel.
Szerda, azaz ma voltunk kontrollon a kórházba. Semmi jó nem volt. Testszerte laza az izomzata. És most megnézte ez a nő is a vesetágulatunkat meg a petefészek méretét és mondta hogy ne hogy várjak fél évet mert a vesetágulatot 10x10 mm-ig fogadják el és nekünk 15x15 van. Szóval feltétlenül menjünk vissza 2 hónap múlva hasi UH-ra. Ja és ide is vissza kell menni mert ha nem javul az izomzata akkor baj van. Szóval most 3x 5 percig ilyen mászó mozgást kell csináltatni vele. Hintáztatni, meg hason fektetni ahányszor csak ébren van. Meg a fejét a másik irányba kell terelgetni mert egyoldalas egy kicsit és hogy a másik irányba is szépen mozgassa. Szóval csupa-csupa jó hír. :cry: Júniusban vissza kell menni a kórházba, az ortópédiára és a hasi UH-ra is.

Ani: Nekem azt mondta a doki hogy rossz tej vagy híg tej nincs. A baba szokása igénye változhatott meg, ami megváltozhat az időjárás hatására, vagy pl hasfájás hatására is. Jázmin pl ha valami időjárás változás van (nem mindig) van hogy gyakrabban eszik kevesebbet. Aztán az vissza áll. Alvás: Reggel 7-8tól nem alszik csak néha el-el szundít Jázmin 12 től alszik vagy 4-5 órát aztán este 7-től alszik reggel 4-ig utána megint kezdődik előlről.

Kittyna: Nálunk 8 uncsi van, amik egyben dédunokák is. mert hogy még a dédi él pedig 1920-as. ÉÉS a legjobb hogy mind a 8 dédunoka lány. Mi nem tudunk fiút csinálni. Szóval ha valaki cserélne egy fiút lányra állok elébe :wink: :)
Ja és jó a nagy család ha normálisak a családtagok. Nálunk az is elég ami van. :?

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Hahóóóóóóóó csajok!! Jó reggelt. Hol vagytok??

Kép
Kép
kacsamama
 
 


Hát tényleg nagy a csend...

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 


na, akkor megtöröm a csendet, habár azt hiszem nem én vagyok a leghallgatagabb itt mostanában...

Ti is megkaptátok ezt az e-mailt:

Zárt topikok a Babanet Társalgójában!

Sok olyan igény érkezett látogatóink felől, melyből kiderült: egy-egy topik közössége szeretne zárt keretek között, mások tekintete elől elbújva társalogni egymással – mert így olyasmit is megoszthatnak egymással, amit nem akarnak a nagyközönség előtt publikálni.
Örömmel értesítünk mindenkit, hogy mostantól a Babaneten is van lehetőség zárt topikok indítására! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet ide – a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!


Mit gondoltok? Talán ha zárt topik lennénk, akkor többen írnának azok is, akik most nem, mert tudják, hogy csak mi olvassuk.. Vagy legalább kiderülne, hogy kik azok akik olvasnak minket és szívesen jönnek egy zárt topikba. hm?

Kép
grapefruit
Budapest
 
 


Nekem igaziból mindegy. Én akkor is fogok irogatni, ha zárt topik leszünk. Jól esik veletek beszélgetni. :D

Kép
kitttyna
Madocsa
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: