Új privát üzeneted érkezett!

Hajrá Kis-Csillag, írhatod a sós kiflidet és a képet is csatold ide is :lol: :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Üdvözletem itt is :)

1. Sóskifli

Kép Kép

Hozzávalók:
- 1kg liszt
- 6 dl tej
- 2 dl étolaj
- 5dkg élesztő
- 2 csapott ek. cukor
- 1 1/2 csapott ek. só
- a kenéshez tojás
- tetejére só, sajt, köménymag, sajt
- tölteléknek sajt, füstölt sonka, szalonna, kolbász

A tejet kézmelegre melegítjük a cukorral. Belemorzsoljuk az élesztőt, és hagyjuk állni 10-15 percig, amíg felfut. Addig előkészítjük a többi hozzávalót. A lisztet egy edénybe töltjük, az aljához tesszük a sót, majd a felfuttatott élesztős tejet, az olajat és jól összedolgozzuk. [Nekem van a házigépemnek gyúrófeje, én azzal szoktam csinálni, nem kevés energiát megspórolva.]
Puha tésztát kell, hogy kapj.
Gyúródeszkán 4-8 egyenlő részre osztjuk, attól függően, hogy mekkora és mennyi kiflit szeretnénk kapni.
Egyenként kinyújtjuk a darabokat és derelyevágóval 8 részre vágjuk. Csinálhatjuk töltelék nélkül is, de én szoktam bele tenni vékony sajtrudakat, vagy sonkát, ezektől csak még ízletesebb lesz. A szélesebbik felénél kezdve feltekerjük, olajjal kikent tepsibe helyezzük, tojással megkenjük a tetejét, majd megszórjuk ízlés szerint sóval, borssal, köménymaggal, sajttal. Előmelegített 190 fokos sütőben sütjük pirulásig [kb. 15-20 perc]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kis-csillag 2010.10.01 13:55-kor.

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


nyam-nyam további ilyen recepteket kérek szépen!!imádom a sós sütiket is, nagy POGI fan vagyok,azt már tökéletesre fejlesztettem:töpörtyűs, fetás, sajtos, káposztás,hagymás pogik kerültek ki a kezeim közül.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 

 
 

Tessék egy családi kedvenc, az édesszájúaknak :D :

Madártej szelet

* Tészta

8 tojásfehérje
8 evőkanál cukor
8 evőkanál liszt
fél cs. sütőpor

* Krém

8 tojássárgája
2 cs. vaníliás pudingpor
1 evőkanál liszt
8 dl tej
20 dkg porcukor
25 dkg margarin

* Tetejére

4 dl növényi tejszín (Hulala)

Elkészítés_

1. A tojásfehérjét a cukorral kemény habbá verjük. Belekeverjük a sütőporos lisztet, és sütőpapíros tepsiben megsütjük kb. 175 fokon.

2. A tojássárgából, pudingporból, lisztből, tejből, sűrű krémet főzünk. KIhűtjük.

3. A margarint felhabosítjuk a porcukorral, és összekeverjük a kihűlt, főzött krémmel. A krémet a kihűlt tésztára simítjuk.

4. Tetejére kenjük a keményre vert tejszínhabot.

Ízlés szerint díszíthetjük. Én nesquick kakaóval szoktam megszórni))
ez a fiam szülinapjára készült:
Kép Madártej szelet

Kép

Kép
anka10
 
 


Padlizsánkrém:

Hozzávalók:
- padlizsán 2-3 db közepes méretű
- olaj/olivaolajjal (finomabb!)
- majonéz
- só, bors
- 1-2 gerezd fokhagyma

Mosd meg alaposan a padlizsánokat. Vágd hosszába el őket /max 1cm vastagságban/. Alaposan sózd le a a húsos felüket, és hagyd állni 30-40percig. Szépen kiizzadja a keserű anyagokat magából. Itasd fel papírtörlőve az "izzadságot" kicsit át is nyomkodhatod a szeleteket. Teflon serpenyőben fél cm olajat hevítess, szép sárgás-barnásra sütöd a padlizsánokat. Ne csodálkozz ha pótolni kell minden sütésnél az olajat, a padlizsán szivacsként szívja fel a zsíradékot /ezért is jobb az egészséges olivaolaj, az íze is nagyon illik a krémhez/
Turmixold le a sült padlizsánt, törj bele foghagymát, ízesits egy kis borssal esetleg sóvall, és amikor kihült a darálék majonézt adj hozzá izlés szerint, krémes kenhető állagú legyen.
Ha egy napot áll a krém hűtőben még istenibb az íze, jól zárható edénybene 1hétig is eláll.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avokádókrém:

- 1db avokádó /puha legyen, ha keményen vetted pár napot várj míg megpuhol
- 1db kicsi-közepes vöröshagyma/lilahagyma
- 1db natúrkrémsajt
- só, bors
- 1 kiskanál mustár
- 0,5-1 kiskanál erőspista /aki szereti az erőset/

Turmixold össze az avokádót a krémekkel, fűszerrel. apróra vágott hagymát keverd bele. Jól záródó edényben3-4napig eláll hűtőben.
Ha levegő éri a krémet kicsit megbarnul, így a krém teteje mindig kicsit barnásabb.

pirítóssal,sok-sok zöldség kiséretében ajánlom.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


jah az avokádót félbevágod, magját ki, és szépen kikanalazható a puha husa, bőrét dobd ki.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


avrenim: és meg kell hámozni a padlizsánt elötte/utána/közben vagy héjástól csinálod? Kipróbálom majd köv héten. Én töltött husiba ettem ilyet előszőr de nyammm az nagyon fincsi volt.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
dr_nono
 
 


én nem hámozom meg, hiszen az plussz rost meg vitaminok. de turmixgép függő is,vmelyik nem vágja el a héját!avokádókrémet botmixerrel csinálom,de ezt csak turmixxal. nah arról a húsis változatról meg én nem hallottam, mesélhetnél résletesebben,hátha megpróbálom én is elkészíteni. 8)

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


avrenim írta:nyam-nyam további ilyen recepteket kérek szépen!!imádom a sós sütiket is, nagy POGI fan vagyok,azt már tökéletesre fejlesztettem:töpörtyűs, fetás, sajtos, káposztás,hagymás pogik kerültek ki a kezeim közül.


Jöhetnek a receptek :lol: :lol: :lol:

Padlizsánkrém: ha valaki nem akar annyi olajat használni esetleg, könnyedetbb formában szeretné a krémet, az is jó módszer hogy megszurkálod villával, sütőpapírra bevágod a sütőbe héjastul legalább 200-220 fokra, kb. egy óra alatt kész. Ha meghűlt, kikaparod a belsejét. Csak ne felejtsd a sütőpapírt mert csúnyán a tepsihez tud égni. Amikor már jó akkor egészen összeesik.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Banános-csokidarabos muffin

- Sütőt 175 fokra (gáz 4-es fok) előmelegítjük
- 10 dkg vajat folyósra olvasztani (mikró vagy tűzhely)
- 10 dkg tejcsokoládét apróra vágni (ha túl apróra vágod, eltűnik, ha nagyobb darabokra hagyod, úgy finomabb, de könnyebben a papírhoz sül sütéskor ha pont oda esik)
- egy nagyobb érett banánt villával pépesre törni
- 10 dkg teljes kiőrlésű liszt, 15 dkg finomliszt, 2 kávéskanál sütőpor, 1 1/2 kávéskanál szódabikarbóna, 1 kávéskanál őrölt fahéj, 1 késhegynyi frissen reszelt szerencsendió, 1 csipet só, és a feldarabolt csokit összekeverjük
- 1 tojást, 2 1/2 dl tejet, 15 dkg cukrot, és az olvadt kihűlt vajat kézi habverővel simára dolgozzuk
- a lisztes keveréket és a tejes cuccot fakanállal nagyjából összekeverjük, hozzáadjuk a banánpépet, még keverünk rajta párat
- 12 formába osztjuk a tésztát amit kibéleltünk papírkapsznival, kb. 25 perc alatt sül meg

Képet nem tudok rakni mert mostanában nem csináltam, de ha csinálok töltök fel utólag.

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


tonhalkrém

1 tonhal konzerv, lehetőleg aprított tonhalból
1 közepes fej hagyma, mindegy, milyen
4 főtt tojás
kevés vaj ízlés szerint, hogy krémes legyen
ételízesítő
őrölt bors
2 evőkanál majonéz
1 evőkanál mustár

Hagymát finomra vágom, a tojások sárgáját, és a hal olaját összekeverem kevés vajjal, utána hozzárakom a tonhalat, borsozom, delikátozom, belekeverem a majonézt és a mustárt, végül az apró darabokra vágott tojás fehérjét. Friss (barna) kenyérrel isteni!

Képem sajna nincs.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Őszi kukoricaleves
Kép
- bacont vagy füstölt husit kockára vágni, olajon megsütni, félrerakni
- egy akkora lábosban amibe a leves belefér, 1 fej apróra vágott vöröshagymát vajon üvegesre párolni
- két kukoricakonzerv (jobb minőségűt ajánlanám, mert különben nem lesz finom a leves, Bonduelle) levét lecsöpögtetni, 2/3-át a hagymára, 3/4 tyúkhúslével (2 kockából) felönteni, kis lángon kb. 10 percig főzni, botmixerrel turmixolni
- 1 dl tejszín, a maradék 1/3 kukorica, a megsütött husikockák hozzá, bors, szerecsendió, rozmaring, citromlé, ha kell még só, összeforralni, enni :lol:

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


Összeszalad a nyál a számban ennyi sok finomság láttán/olvasván :D
A muffin, a krémek, és nagyon egyszerűnek festenek leírva! Nagyon jó :D
Ha megtalálom, hozok én is egy sütireceptet még a családi kincsekből, amerikai csokikocka a neve, szinte tömény csoki, isteni finom, mérsékelten édes, és nem csak tepsiben szoktam megsütni, hanem kapszliban is! :wink: Nyamm-nyamm, lehet megkeresem a napokban a receptet és megcsinálom, hogy kép is legyen hozzá :D

Szendvicskrémek még jöhetnének.. Pofon egyszerűek, vendégfogadónak nagyszerűek, és napokig elállnak a hűtőben :)
De bármi, ügyes fortélyok, trükkök, tippek, minden ami egy konyhába elfér :wink:

Nálunk ma snassz magyar rakott krumpli volt, de arról nem hoznék képet, ismeri mindenki :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Nagy nehezen ide értem :lol: Lehet kár volt :P ilyen kínálattal az eddigi kiküzdött 4 kilómból pillanatok alatt sokkal sokal több lesz:)
Avrenim a töpis pogi receptje jöhet:)
Halljátok én csendben mondom de a kezdő végzettségem PÉK :oops: hihihi na további szép sütögetős napot:

KépKép
Kép
krisztin76
 
 


Lányok, kenyérsütéssel hogy álltok? Nekem most készül a teljes kiőrlésű kenyerem, új recept, ha sikerül, dobom fel! :)

Kép
salsifraga
 
 


Salsi: kérlek, ha tudod, fotózzad le!! Imádom a házi kenyeret, van is kenyérsütőm, de inkább csak a hidegebb idő beköszönte után szoktam használni. Receptem sajnos csak az van, amit a használati utasításhoz adtak. Az bejött, bár nem az igazi :( Úgyhogy kenyérreceptek jöhetnek ezerrel :D De jó is lenne egy kis bableveshez a frissen sült házikenyér! Nyami-nyami :wink:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Elkészült a kenyerem, nem mondom, hogy nincs még mit csiszolni rajta, de nem lett rossz. :)

A recept:
40 dkg teljes kiőrlésű liszt
14 dkg finomliszt
3 dl langyos víz
1,5 evőkanál margarin
2 kiskanál só (mehet 3 is szerintem)
1 csomag száraz élesztő
1 késhegynyi aszkorbinsav (patikában kapható, állítólag ettől nem morzsálódik annyira)

A gépbe először a "nedves" hozzávalókat tesszük bele, majd a lisztkupacba kis árkot fúrunk, és abba öntjük a lisztet. Nekem behorpadt a közepe sajnos, már elfelejtettem, hogy ez mitől van, talán a liszt sikértartalma alacsony, vagy túl nedves volt a tészta. :(

A képek:

Kép TK kenyér Kép Felvágva

Kép
salsifraga
 
 


POGÁCSA alap:
- Fél kg liszt
- 20dkg ráma margarin
- 1 evőkanál só
- 1db tojássárgája
- fél élesztő
- kb. 1dl tej /van egy kisbögrém mindig abba melegítem/
- kiskanál cukor
-tejfőlből/joghurtból kb. 1dl

A titok,minden kb. egy hőmérsékletű legyen, vajat vedd ki előre a hűtőből.
A lisztet a margarinnal elmorzsolod szépen a kezeid között egyneműre.Benne lehet már a só is.
Az élesztőt a langyos cukros tejben felfuttatod- úgy csinálom,hogy nekem mindig van fagyasztott,előre szétvágott élesztőm a mélyhűtőbe.A cukros tejbe rakom a fagyos élesztőt, úgy be a mikróba és óvatosan felmelegítem együtt langyoskára, amikor langyi és pár műanyag! kanalas kevergetés után elolvadt az élesztő benne a tetejét kis liszttel megszórom/mintha kovász lenne/ és letakarom papírtörlővel a pohárka tetejét, benthagyom a mikro langyos belsejébe futni.
A felfuttatot élesztőt beleöntöm a lisztbe,elkezdem gyúrni,közbe a másik kezemmel beleöntöm a tojássárgáját, és belekanalazok annyi tejfölt,hogy közepesen lágy legyen a tészta. Ne túl puha. Imádok gyúrni szóval én szépen alaposan átgyúrom úgy, hogy az ujjaimmal kis lyukakat hagyok a tésztába, levegőt adva az élesztőgombáknak a tpvábbi sikeres kelesztéshez, Ha a tejbőlön elcsúsztál és lágyabb kicsit a tészta, kis liszttel még javíthatsz a dolgon. Ha kész a gyúrás jól körbelisztezem a tésztát és letakarva meleg helyen duplára kelesztem.
Kb 1cm vastagra nyújtom, kis stampedlis pohár nagyságúkat szoktam szaggatni belőle.Tetejét tojással megkenem és reszelt sajttal/néha vegyesen füstölt és trapista/ megszórom, vagy szezám,kömény,lenmaggal(- a teljeskiörlésű változatnál szoktam,akkor a fele liszt Tk,fele fehér.)
Megint kiszaggatva a tepsiben pihentetem letakarva egy negyed órát,amíg bemelegszik a sütő. Ez a második kelesztés. kb.180-200fokon sütöm szép barnára, sütés alatt vagy a tepsi eljára locsantok kis vízet,hogy a gőztől nem lesz száraz,fújós a pogácsa, elég veszélyes mutatvány mert felcsaphat a gőz az arcodba. Úgy oldottam meg hogy kis fémpohárba rakok vizet és a tepsi aljára helyezem így folyamatosan párolog a víz és gőzben sülnek a pogik.a vízmennyiség kb.fél max 1 dl.

Szóval eléggé túlbonyizom,de próbálok tökéleteset alkotni, nem mindig sikerül olyan jóra, most nyáron azért nem szeretek sütni, mert a sok vaj annyira felolvad a tésztába hogy sütés alatt lapos lesz a tészta, és nem magas. A receptbe azért kell ilyen sok zsíradék mer ettől lesz omlós,finomabb a tészta, tényleg így a tuti.
Kicsit türelemjáték az egész de ez nálam rítus, a kelt tésztákkal tisztelettel kell bánni, nagyon érzékenyek! :lol:

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Bocsánat,hogy ilyen részletekig menőleg leírtam,nem a profiknak szántam az írásom /pl.pék meg stb.. 8) / de nem mindenki tud kelt tésztát sütni, és tényleg nekem is sok sütés és tapasztalat után lett ennyire precíz a dolog, bármelyik folyamaton elcsúszhatunk, régen az élesztőgombákat mindig kinyírtam a túl meleg tejjel, vagy a 2kelesztés nagyon jó minden élesztős tésztának..

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Káposztás pogi
alap recept
amikor lisztet elmorzsoltad a zsíradékkal, akkor már a dinsztelt káposztát is belerakhatod.
Valószínű kevesebb tejföl kell bele, a káposzta nedvességtartalma miatt.

Káposzta elkészítése:egy közepes fej káposztát veszek, külső leveleit, torzsát kivágom és kis daraboban és adagokban a daráló-szeletelőgépbe rakom/amibe körbeforog egy kés/ a folyamat végére már jó forró lesz a gépem, kicsi darabokra darálom./lusta háziasszonyoknak...vki lereszeli nagylyukú reszelőn/Nagytálban lesózom, hagyom pár percig állni.
Van egy nagy wookom,abba dinsztelem ezt a káposzta mennyiséget. Kis zsíradékot hevítek, káposzta bele, ízlés szerint ízesítem,kicsi kristálycukor,sok-sok bors. Én így szeretem. Lehet cukor nélkül is dinsztelni, de több ideig kell várni amíg tényleg szép barna nem lesz, ha kész még a végén megkostolva sózhatod,borsozhatod.

A felét rakom csak a tésztába a másik fele megy a mélyhűtőbe, és amikor újból káposztáspogit csinálok kiveszem, vagy ha káposztás tésztát akarok enni, csak tésztát kell kifőzni hozzá.

jah és nem szoktam hajtogatni annélkül is jó, de lehet úgy is csinálni,hogy a kész tésztába belehajtogatod a káposztát!akkor kicsit leveles lesz és munkaigényesebb mert minden hajtás után pihentetni kéne, bár volt hogy nem pihentettem csak a legvégén amikor már többe lett hajtva.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


[color=b rown]Töpörtyüs pogácsa:[/color]
alap receptben a zsíradék fele annyi, tehát 10 dkg margarin és pluszba a darált, jól megborsozott töpörtyűmasszából kb. 25dkg.

Itt általába kötelező a hajtogatás, tehát a kész tésztát kinyújtva belerakod a masszát, hajtassz rajta kinyyújtod és pihenteted negyed órát.több részletben is belerakhatod a töpis masszát így a sok réteg között lesz a töpörtyűs zsíradék ettől lesz szép leveles majd.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avrenim köszönjük szépen, nyamiiiiiiii!!!!

KépKép

KépKép
nyufó8
 
 


[color=red]Melegszendvicskrém:[/color]
- 1 konzerv löncshús
- 1 fej közepes hagyma
-vaj
- ketchup
- majonéz
- 1 kiskanál mustár
- erőspista ízlés szerint, vagy pirosarany paprikakrém
- bors, ha kell só

Hagymát megdinszteled a kis vajon, a löncshúst villával összetöröd, belerakod a kencéket, és ha még nem túl kenhető állagú még egy kis vajat. De annyi krémes dolog van benne,hogy szerintem pluszba nem kéne, só se,mert a löncs és a hozzávalókban is van só.

így csinálom a szendvicskrémet, kenyérre kenem, sajtot sütök rá, és meleg vacsi vagy reggeli lehet.

várok más változatokat is!

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Avokádós túrókrém:

fél doboz túró - 12,5 dk
1 érett avokádó húsa
fél fej lilahagyma
1 kis gerezd fokhagyma
só,bors
2 evőkanál tejföl

Elkészítés: apróra vágjuk a lilahagymát, lereszeljük a fokhagymát,belekeverjük a tejfölbe, kevés sót és borsot teszünk hozzá,ízlés szerint. A villával összetört avokádót és túrót összekeverjük az ízesített tejföllel.
Pirított graham kenyérrel és forró teával nagyon finom.
Elkészítés időtartama: 5 perc

Bevallom, én ezt sosem készítettem még, de a receptes füzetben lapult, gondoltam hátha az avokádó kedvelőknek lesz kedve elkészíteni))))

Kép

Kép
anka10
 
 


Akkor maradjunk az avokádó krémnél, íme az én bevált változatom:

2db érett avokádó, pici citromleve, 1 gerezd fokhagyma, 1 újhagyma, 1 evőkanál joghurt, 1 paradicsom húsa, só, bors
Az egészet összeturmixolom és lehűtöm. A hagymából lehet többet-kevesebbet, ki hogy szereti...

Lehet hülyeség, már nem tudom hol hallottam, de én az avokádó magját beleszoktam rakni a krém közepébe, állítólag megakadályozza, hogy megbarnuljon a krém. De szerintem a citromlé érdeme, hogy szép zöld marad...

Kép
csill79
 
 


Kapros-petrezselymes-foghagymás hal:
Kép halas

Gyorsan elkészíthető, ünnepi finomság, karácskor is elszoktam készíteni. A mennyiséget pontosan nem tudom,csak kb. írom a receptbe

- fél kg tengeri halfilé(lehet édesvizi,aki bírja a szálkázást)
-kb. fél liter tej
- 1 csésze koktélrák, én Surimi rákrudakat használom/olcsóbb/kb150 Ft egy csomag
-2dl tejszín
-2 ek. liszt
-fél dl fehérbor
-1-2 gerezd foghagyma
- só, fehérbors, ázsiai citromfű
-pár csepp citromlé
- kapor, petrezselyem
-olivaolaj

A halszeleteket lesózom,meghintem fehérborssal,állni hagyom.
A tejet csomómentesre elkeverem a liszttel, foghagymával,citromlével,citromfűvel,tejszínnel, fehérborral.
Teflon serpenyőben olivaolajon a 2ujjnyi csíkokra vágott halat sütni kezdem, kb.3perc múlva leveszem a tűzről,hamar átsül hófehér lesz a húsa, vigyázni kell mert szétesik a húsa! Kiveszem egy külön tálba, a rákrudakat és szépen átsütöm a vékony olivaolajos rétegen. Ha koktélrákot használsz, a zacskon lévő előírás szerint főzd ki.
Ami folyadékot ereszt a hal és a rákrúd azt még önts a szószhoz.
Felrakod a szószt főlni, kevergessd néha a liszt miatt nehogy leégjen, ha langyos mehetnek bele a rákok,halak és szépen átrottyantod, felforralod,sűrűre főzöd az egészet, ilyenkor már óvatosan keverjed mert a halhúsi széteshet. A vége felé belerakod ízlés szerint a kaprot és petrezselymet. A friss a legtutibb. Mikor kész és levetted a tűzről az íze,színe kedvéért még egy ek. kaviárt belekeverhetsz.
Rizzsel tálalható.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


Teljes kiőrlésű zsemle

Én kenyérsütőben dagasztóprogramon gyúrtam össze, a hozzávalókat folyékony-szilárd sorrendben (élesztőt legtetejére) sorrendben:

3 dl langyos víz
1 teáskanál méz (vagy cukor)
1,5 teáskanál só
3 evőkanál olaj (vagy margarin/vaj)
30 dkg teljes kiőrlésű liszt
20 dkg fehér liszt
1 csomag (7g) száraz élesztő
késhegynyi aszkorbinsav (elhagyható)

Miután megkelt, lisztezett deszkán zsemléket formázunk belőle. Kivajazott tepsire tesszük, a tetejüket vízzel megkenjük. 10 perc pihentetés után mehet a sütőbe. A sütő aljába kis tepsibe vagy edénybe néhány deci vizet teszünk.
Én kb. 25-30 percig sütöttem, szerintem sütője válogatja. Első próbálkozás volt, nagyon finom lett!





Kép TK zsemlék

Kép
salsifraga
 
 


Salsi: ebből a mennyiségből hány db zsemle lett? Csak mert azt hiszem, erre ráállok! Így apának nem kellene mindig zsemlét venni :D
Plusz 1 kérdés: másnapra nem szárad nagyon ki?
Csak mert én a kenyereimmel szoktam úgy járni, hogy másnapra tök száraz :shock:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


kiscsillag: olyan 8-10 zsemle lett belőle, volt kisebb-nagyobb. Ma azt reggeliztem, és nem volt sok változás a tegnapi állagához képest. Mivel nagyrészt teljes kiőrlésű, eleve tömörebb az egész, de a liszt arányát variálhatod! :)

Kép
salsifraga
 
 


Megcsináltam Salsi receptje alapján a zsömléket :)
Annyi más történt, hogy nem teljes kiőrlésű lisztet használtam, hanem 30 dkg kenyérlisztet és a 20dkg ugyanúgy fehér liszt.
Száraz élesztő helyett frisset használtam.
Csak azt nem írtad Salsi, hogy hány fokon sütötted..
Én 170 fokon sütöttem majdnem 25 percig, aztán utána 5-10 percig 200 fokon hogy színt kapjon a teteje :):D
Hoztam róla képet is :)


Kép

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


nagyon szépek lettek, kiscsillag! :D Remélem, beválik! A fokot azért nem írtam, mert gázsütőm van, elég régi típus, és szerintem kb. egy hőfokra képes, akárhogy csavargatom. :(
Hű, izgultam, hogy jól sikerüljön! :) Én is kipróbálom majd a fehér változatot, a férjem inkább azt részesíti előnyben!

Kép
salsifraga
 
 


Csemegeubis-csirkés spagetti:-
Kép recept

- csemegeuborka apróra vágva
- csirkemell
- foghagyma
-vöröshagyma
- tejszín/tejföl
- tej
- keményítő/liszt
- só, bors, majoranna
- spagetti tészta

Vöröshagymát megpirítod olajon, hozzá teszed és fehérre sütöd az apró darabokra vágott csirkemellet.Felöntöd tejszínnel és tejjel, fűszerezem-foghagymából nem spórolva!Ubit végefelé beleöntöm.Ha már összefőttek a dolgok, akkor keményítőt kis tejjel kikeverek,a többihez öntöm sűrűsítem a szószt vele, egyet rottyan és kész, Főt spagettival tálalom.

Kép
Kép


Dokinál controll: Okt.04
avrenim
Budapest XVII. kerület
 
 


a család kedvenc zserbó receptje:


Hozzávalók:
50 dkg liszt, 25 dkg vaj, 6 dkg cukor, 1 1/2 dkg élesztő (vagy 1 cs.szárított), 3 kanál tejföl, 2 tojás sárgája, csipet só.
töltelék: 25 dkg darált dió, 15 dkg cukor,1 cs.vaníliás cukor,barackíz.
tetejére: 1 tábla tortabevonó.

Elkészítés:


A lisztet a vajjal elmorzsoljuk,hozzáadjuk a 6 dkg cukrot, a tejföllel eldörzsölt élesztőt, csipet sót és 2 t.sárgáját. Könnyen gyúrható tésztává dolgozzuk ki és fél órán át pihentetjük. Négy cipót formázunk a tésztából,majd mindegyiket kinyújtjuk kisebb tepsi nagyságúra és megtöltjük a következő töltelékkel:
a darált diót a cukrot és van.cukrot összekeverjük és három részre osztjuk. A kikent,lisztezett tepsibe helyezzük az első kinyújtott tésztalapot,megkenjük lekvárral,majd meghintjük a cukros dióval,és befedjük a következő lappal.Így rétegezzük,végül a 4. tésztalappal befedjük. Villával megszúrkálhatjuk a tetejét,és kis lángon sütjük (kb.40 perc).Ha kihűlt,tetejét bevonjuk a tortabevonóval.

KépKép
bettike83
 
 


hamburger zsemle

(nagyon finom,puha)


Hozzávalók:
1 kg finomliszt, fél liter langyos tej, 5 dkg élesztő, 10 dkg puha vaj, 2 evőkanál cukor, 1 kiskanál só, villával enyhén felvert tojássárgája





Elkészítés:
Az élesztőt a langyos tejbe morzsoljuk, beleszórjuk a cukrot, és felfuttatjuk az élesztőt (megvárjuk, amíg a tej tetején vastag halványbarna hab képződik). A megkelt élesztőt az átszitált lisztbe öntjük, megsózzuk, belerakjuk a puha vajat, és a tésztát addig gyúrjuk, amíg az edény faláról leválik.
Ezután meleg helyen kb. egy órát kelesztjük (addig, amíg nagyjából duplájára nő).
A megkelt tésztát 12 részre osztjuk. Minden tésztadarabból gombócot formázunk, sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk őket (egymástól távol, mert megnőnek), a tetejüket bekenjük tojássárgájával, aztán meleg helyen még fél órát kelni hagyjuk őket.
A fél óra leteltével megint megkenjük tojássárgájával a puffancsok tetejét, és előmelegített 220 fokos sütőben aranybarnára sütjük őket

KépKép
bettike83
 
 


kelt tészta recept:


60 dkg liszt
» 10 dkg vaj
» 12 dkg cukor
» 3 tojás
» 2,5 dkg élesztő
» 3 dl tej
» 1 g só

fél dl olaj


Az élesztőt felfuttatjuk a cukros tejben, hozzákeverünk egy kevés lisztet és kelni hagyjuk. A lisztet, élesztőt, cukrot, sót, 2 tojást, meleg tejet, vajat,olajat jól összedolgozzuk.

KépKép
bettike83
 
 


meggyes finomság:


Hozzávalók:40dkg liszt,5dkg élesztő,1 citrom reszelt héjja

3 ek tejfől,2 tojás,2 ek cukor+a tetejére 20dkg fahéjjas porcukor

1 ek olvasztott vaj,kb fél kg magozótt meggy,2 dl langyos tej


az élesztőt kevés langyos tejben felfuttatjuk.Egy tálba bele mérünk a lisztet,tojásokat,tejfőlt,cukrot(2ek),citrom héját,a végén pedig a felfutatott élesztőt.

Az alapanyagokat fakanállal elkezdjük kidolgozni,ha nem elég gyenge akkor a tejből apránként hozzá öntünk,addig amig könnyen dolgozható állagú nem lesz,az a lényeg hogy fakanállal ne kinszenvedés legyen kidolgozni,jó lágy legyen és persze önthető állagú,hogy később a tepsibe is bele tudjuk önteni.Fakanállal jól kidolgozzuk a tésztát,és mielőtt végeznénk vele,hozzá teszünk még 1 ek olvasztott vajat.Aztán mehet a tepsib.Én elöször egy tálban a meggyre szortam pár dkg cukros fahéjjat,főleg ha jó savanyú a meggy akkor elbirja..sőt!!!Aztán a meggyet rá dobáljuk a tészta tetejére,és a végén megszórjuk a fahéjjas porukorral.előmelegitett sűtőbe tesszük,190fokon,30,35 percig sütjük.

Isteni finom,puha süti,amióta láttam a paprika tévén,ez lett a kedvencem:)

KépKép
bettike83
 
 


brios:

Tészta:
fél kg liszt
6 dkg zsír, vaj, vagy margarin (legjobb a zsír - de csak a házi!)
csipet só
5dkg cukor
2 tojás sárgája
fél csomag élesztő
3 dl tej

Az élesztőt egy csipet cukorral kb. 1 dl langyos tejben felfuttatom. Fontos, hogy a tej langyos legyen, ne forró! A cukor "érje" az élesztőt! Én előbb az élesztőt morzsolom a meglangyosított tejbe. (Mostanában a mikróban langyosítom. Fél perc, kb. 600 Watt.)
Míg az élesztő felfut, addig a lisztet elmorzsolom a zsírral, a megmaradt langyos tejben feloldom a cukrot és a sót.
A liszt közepébe vájt lyukba öntöm a cukros-sós tejet, amegfuttatott élesztőt, ide ütöm a tojások sárgáját, és lágy tésztát gyúrok.
Langyos helyen duplájára kelesztem.

KépKép
bettike83
 
 


turógombóc:

Hozzávalók (3-4 személy részére):
1 tojás
50 dkg túró
9 evőkanál búzadara
csipet só
A prézlihez:
olaj
zsemlemorzsa
Tálaláskor:
tejföl, porcukor ízlés szerint

Elkészítés: A túrót a tojással, a sóval és a darával kézzel jól összegyúrom. Nedves kézzel gombócokat formázok belőle és forró, enyhén sós vízben kb. 10 percig főzöm. (Ha feljönnek a víz tetejére, és félbevágva szép egyszínű a belsejük, akkor vannak készen.)
A kifőtt gombócokat leszűröm és az olajon megpirított zsemlemorzsába forgatom. Mi porcukorral kikevert tejföllel jól nyakonöntve szeretjük

KépKép
bettike83
 
 


4 lapos sütemény:

50dkg liszt

10dkg teavaj

15dkg porcukor

1 cs vaniliás cukor

1 citrom,hájjával egyűtt

ezeket elmorzsoljuk,1 dl 2 tojással tészát készittünk

4 részre osztjuk,kinyutjuk és a tepsi hátlapján kisütjük,világosra(picit büdi lessz,de az ize finom)

krém:

4 tojás sárgáját,2 ek kakaóval,5 ek cukorral,kikeverünk,hozzá 5 ek liszt,simára keverni és 7 dl tejjel felengedjük.sűrű krémet főzünk belőlle.még melegen belekeverünk 1 csomag margarint+4 tojás kemény habját,a sűrű krémet a lapok közé kenjük.másnap szeleteljük.

porcukorral nagyon fincsi:)

KépKép
bettike83
 
 


cukkini krémleves:


1 kisebb cukkini
egy kis vaj(én most olajjal csináltam)
1 hagyma
1-2 gerezd fokhagyma(kimaradhat)
2-3 dl tej vagy tejszin(tejjel csináltam)
ételizesitő(3 leveskocka is lehet helyette)
bors
szerecsendió
1-2 ev liszt
kb 1,5 liter viz

a hagymát megpárolni a vajon,utánna mehet rá a kockára vágott cukkini,1 csipet só rá,fedő alatt párol pár percig,aztán rámehet a viz.izesited,ilyenkór bele mehet a fokhagyma is.
mikor megfőtt,ráöntöttem a tejjel kikevert habarást,keverés mellett felforalni és mikor kész akkor botmixerrel összetör.
hidegen is nagyon finom
zsemlekockákkal isteni:)

saját tapasztalat alapján finom:)

KépKép
bettike83
 
 


Tiramisu olcsóbban
Hozzávalók:
50 dkg (2 doboz) natúr vajkrém
5 tojás
12,5 dkg cukor
10 dkg kakaó
1 dl konyak
1,5 dl kávé (instant a legegyszerűbb)
2 doboz babapiskóta

Elkészítés: Az instant kávéból készített feketébe beleöntöm a konyakot.
A tojássárgáját habosra keverem a cukorral. Hozzáadom a vajkrémet és hozzákeverem óvatosan a tojás felvert habját. A piskótákat egyesével belemártom a kávéba, és egymás mellé lerakom a tálba. Rákenem a krémet, megszóróm kakaóval és tovább rétegezem. A tetejét kakaóval megszóróm.

Megjegyzés:
A konyak helyett lehet tenni bele aromát, és ha az instant kávé koffein-mentes, gyerekek is fogyaszthatják. Egyébként konyak helyett (mivel nem volt otthon), tettem már bele Malibut (kókuszos fehér rum) , azzal is nagyon finom volt (sőt). A legolcsóbb vajkrém a legjobb hozzá. :))

KépKép
bettike83
 
 


Gondoltam leirom ezt a jó kis receptet,hátha más is kipróbálja,nálam nagyon bevállt.isteni finom,puha pizza recept,szoval:

Pizza tészta:1kg liszt,2ek só,1ek oregánó

bors,1 kocka élesztő,2tk cukor,6dl langyos viz

6ek olaj.....

1.lépés:a lisztet mikróban megmelegiteni(én nem szoktam,és ugy is jó),bele só,bors,oregánó

2.lépés:nagy tálban élesztő+cukor+langyos viz--->simára keverni+bele az olaj,hagyjuk picit kelni..

3.,összedolgozzuk a lisztet az olajos vizet,kidagasztjuk.

4.,olajjal lekenve 45percig pihentetjük,utánna újra átgyurjuk és 4 részre osztjuk.

5.,1cm vastagra nyujtjuk,egyszerre egyet,többit addig letakarjuk.

6.,sütőlapon még 15 percig pihentetjük.

7.,rá a paradicsom szósz és a többi feltét.

8.,előmelegitett sűtőben 220fokon 20-25 percig sütjük,nem szabad pirosra sütni mert kemény lesz,25 perc bőven elég...



Paradicsomszósz.40dkg hámozott paradicsom(ha valaki kiváncsi rá,én úgy csinálom hogy a paradicsom tetejét bevágdosom,kereszt alakban,forásban lévő vizbe dobom,kb 1 percig,aztán könnyen meg lehet hámozni),1 tk oregánó,2gerezd fokhagyma,2ek olaj,1 ek sűritett paradicsom(elhagyható),só,bors---->összeturmixolni...mehet a pizzára

Nagyon finom,érdemes kipróbálni:)

KépKép
bettike83
 
 


sajtos pogácsa:

50 dkg liszt
25 dkg margarin
2 dl tejföl
30 dkg sajt (lehet füstölt is)
2 tojás sárgája
1 dl tej
5 dkg élesztő
pici cukor és só


A tejet meglangyosítjuk, majd az élesztővel és pici cukorral felfuttatjuk. Ha ez megvan, félretesszük.
Lereszeljük a sajtot. Tegyünk félre belőle kb. 10 dkg-ot (a pogik tetejére).
Utána az összes hozzávalót – a lereszelt sajtot és az élesztőt is - egy nagy tálba tesszük, ízlés szerint sózzuk. /Személy szerint nálam egy csapott evőkanálnyi vált be./ Jól összedolgozzuk az egészet.
Hagyjuk állni meleg helyen kb. fél-egy órát. A tészta szépen megkel.
Gyúrjuk át alaposan, majd újra hagyjuk pihenni kb. fél-egy órát.
Ha megint szépen megkelt, nyújtsuk ki, kenjük meg a tésztát a tojássárgával, szórjuk meg sajttal.
Sok idővel és türelemmel rendelkezők szaggathatják pogácsaformával, én szimplán kockákra szoktam vágni.
Az előmelegített sütőben (3-as fokozaton, vagy 180 C fokon ) kb. 20-25 perc alatt megsülnek.


isteni finom volt,még 2 naposan puha,szoval kiprobált,bevált recept :)

KépKép
bettike83
 
 


Mivel a neten találtam a recepteket, meg kép is van hozzá (na meg lusta vagyok bemásolni :oops: ) így a linkeket adom. Egyébként a fánk recept annyira jó, szemléltetö, hogy még én is boldogultam vele. :lol:
http://www.mindmegette.hu/magyaros-burgonyaleves.recept
http://www.desszert.eu/szalagos_fank

Kép
zsuzs35
 
 


fordított meggyes piskóta (nagyon egyszerű)

10dkg margarin
2 egész tojás
25 dkg cukor
Ezeket a hozzávalókat habosra keverem.
20 dkg lisztet 1 sütőporral elkeverek, majd ezt és még másfél deci tejet a kikevert masszához adok.

Sütőpapírral kibélelek egy tepsit, megszóróm az alját zsemlemorzsával, ráhintem a meggyet (a meggyre szoktam szórni egy kis cukrot meg fahéjat), majd ráöntöm a masszát. Forró sütőben sütöm, kb 180 fokon. olyan 30-40perc kell a sütéshez, tűpróbával szoktam megnézni hogy megsült e.
A meggy mennyiségét azért nem írom, mert én nagyon sokat szoktam beletenni. :D
Ha egy picit elhűlt, ráfordítom egy tálcára és lehúzom óvatosan a sütőpapírt. A morzsa miatt nem szabad szétesnie a meggynek. Porcukorral megszóróm a tetejét és kész is :D

Kép

Kép
anka10
 
 


Fahéjas vagy kakaós kifli (Stahl recept)

30dkg liszt
15 dkg vaj
csipet só
1,5 evőkanál cukor
4 evőkanál krémsajt ( 2db tömlős Camping sajtot szoktam venni)
2evőkanál tejföl
1 tojás
fahéj, cukor

a lisztet a csipet sóval, vajjal összedolgozzuk, majd hozzáadjuk a cukrot, krémsajtot, tejfölt, 1 tojás sárgáját. Az egészet összegyúrjuk (robotgép/dagasztókar jól el lehet dolgozni), 2 cipóra formázzuk és 30 percre a hűtőben pihentetjük. Folpackba szoktam betekerni.

Kerekre nyújtjuk a cipókat, tojásfehérjével megkenjük, fahéjjal, cukorral megszórjuk ízlés szerint ( ha kakaóval készül, javaslom a keserű kakaót, mert a Nesquicknek nem jó az íze ebben a sütiben)
16 körcikkre vágjuk, és kifli formára feltekerjük. a tetejét a maradék tojásfehérjével átkenjük.

Sütőpapírral bélelt tepsiben sütjük, ha kész, cukros vízzel megkenjük hogy szép fényes legyen.

Kép[/url]

Kép

Kép
anka10
 
 


Carbonara spagetti:

1 cs. spagetti
20-25 dkg gépsonka
5-10 dkg sajt
2dl főzőtejszín
1 tojás
só, bors

A tésztát kifőzzük.
A tojást felverjük, elkeverjük a tejszínnel, hozzáadjuk a lereszelt sajtot. jól elkeverjük, sózzuk, borsozzuk ízlés szerint.
a sonkát apró kockára vágjuk, megpirítjuk, hozzáadjuk a leszűrt tésztát, majd a tejszínes eleggyel összesütjük. Nem szabad sokáig pirítani, mert a tojás kicsapódik és kicsit omlettes jellegű lesz))))

Kép

Kép
anka10
 
 


szilvalekváros bukta


Kép

50 dkg liszt
4 dkg élesztő
10 dkg cukor
15 dkg vaj
4 db tojás
2 dl tej
1 db citrom
1 teáskanál vaníliás cukor
szilvalekvár

Az élesztőt langyos cukros tejben felfuttatjuk.
A tojásokat kettéválasztjuk. A sárgáját összekeverjük a liszttel, a vaníliás cukorral, kristálycukorral, csipetnyi sóval, 10 dkg szoba hőmérsékletű vajjal, a citrom reszelt héjával, és a felfutott élesztővel. Alaposan kidolgozzuk a tésztát, majd meleg helyre tesszük, és 30-40 percig pihentetjük.

A tésztát lisztezett deszkán még egyszer átgyúrjuk, majd kinyújtjuk és feldaraboljuk. A darabokat egyenként megtöltjük szilvalekvárral, felgöngyöljük, és a batyukat olvasztott vajba mártjuk.

A buktákat kivajazott, kilisztezett 26 cm-es tortaformába helyezzük, tetejüket tojássárgájával vagy ha van, maradék vajjal megkenjük, és 180 fokos sütőben kb. 40-45 perc alatt megsütjük.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


zöldbabgulyás


- lapocka kockára vágva
- hagyma
- kevés pirospaprika
- 1 gyökér
- karikára vágott sárgarépa
- kb. maréknyi zöldbab
- krumpli kockázva
- 1 kisebb karalábé
- leveskocka
- oregano, bazsalikom, kakukkfű
- galuska

A hagymát megfonnyasztom, kevés paprikát szórok rá, utána megpirítom rajta a húst. Felöntöm bőségesen vízzel, belerakom a kockát, aztán a gyökeret, répát. Amikor félig puha a hús, jöhet a krumpli és a karalábé. Mielőtt a zöldbabot belerakom, kiveszem a gyökeret. A zöldbab a galuskával együtt kerül a levesbe, amibe már beleszórtam az olasz fűszereket.
A galuskát mindig 2 db nagy tojásból csinálom, kiskanállal szaggatom, szép nagyokra megnőnek.

Tejföllel tálalom, a galuskamasszába is raktam olasz fűszereket.

Pontos mennyiséget nem tudok írni, saját recept, mindig szemre rakok bele mindent.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: