Új privát üzeneted érkezett!

Láttam, hogy a sorban ez a topik még nem szerepel, pedig mostmár a 2011. májusi születésű emberkék kezdenek életjelet adni magukról. :)

Ugye?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Szia Dóri! :)

Néztem már párszor, hogy van-e ilyen topic, és lőn! :)
Nagyon örülök, hogy pont mi vagyunk az első hozzászólók. :)

Ha minden igaz, én ma vagyok 5+6 napos, hétfőn megyek orvoshoz, remélem, addigra szívhang is lesz.

Gyertek sokan, a májusi babák a legszebbek! :)

Réka

rekap
 
 


Sziasztok!
Én is nagyon örülök hogy van végre ilyen topik is.Nekem egy hete lett pozitiv a tesztem,de még csak félve örülünk. :oops: Most vagyok 5+5 napos ha minden jól megy.
Én orvoshoz majd csak a jövő hónapban mennék!
Hajni
hajnyka
 
 

 
 

Hogy lehet feltölteni azt a vonalzót?Tudna valaki segíteni?

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Már sikerült szerencsére! :lol:

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni :D Nekem 2 hete lett pozitív a teszetem múlt hét kedden láttunk egy nagyon aprócska petezsákot és a vérvétel egyértelmüen mutatta hogy kismama vagyok.Kedden megyek orvoshoz legközelebb.
Már van egy 2 éves kis rosszcsont lányom :D
lizus01
 
 


Hajnyka:Szépek a vonalzók :D
Akkor most kisfiút szeretnétek?
lizus01
 
 


Dóri,Réka olyan jó hogy pont Ti vagytok az elsők!!! :lol: ex 2009májusiak...minnyá jön Gyöngyi is...:)

én már lecsúsztam...de majd a júniusiban!

Lizus,Hajnyka nektek is Gratula!!!

Kép
Kép
mniki84
 
 


Sziasztok!

Nekem is van egy májusi babám, és tényleg nagyon szép hónap, szép babákkal. Először május elsejére voltam kiírva, aztán a 12. hetes uh után május másodikára modosították, és végül akkor is született, de május elsején már vajúdtam vele, szóval nem is lehetett volna szebb az ünnep, mint hogy egy kis élet úgy döntött, elindul kifelé a nagy világba, és megismeri a szüleit.

Jó pocakosodást, és jó egészséget kívánok mindenkinek! Biztos foglak olvasgatni benneteket, nosztalgiából.
Vendég
 


Sziasztok! Nekem még nem biztos minden. Utoljára aug. 5-én jött meg, tehát 5 hetes lennék, de még nem látnak semmit. Voltam ultrahangon hétfőn, csütörtökön és hétfőn megint megyek. Csütörtökön vért is vettek a ßHCG (eredmény 460.1) miatt. A vérvétel és az itthoni teszt szerint terhes vagyok, de még nem tudják jó helyen van-e. Izgulok, mert bár nem tervezett babáról van szó de azért szeretnénk. Féltem amiatt is, hogy júliusban műtötték a szemem és vasárnapig (míg meg nem csináltam itthon a tesztet, ami pozitív lett) szemcseppet használtam naponta négyszer mindkét szemembe. Ennek a tájékoztatójában pedig nem ajánlják terheseknek. De a szemészem és egy nőgyógyász is megnyugtatott, hogy nem lesz baj belőle. Egész tegnapig nagyon erős alhasi görcseim is voltak. Volt hogy több órán keresztül, teljesen legyengített. De vérzés nem volt. Tapasztalt valaki hasonlót? Előre is köszönöm!
thimchi
 
 


Találtam ezt az oldalt - http://elenorkismamaruha.gportal.hu/ - és itt khaki kordnadrág kismamiknak minden méretben 3990 ft.
Nézzétek ti is meg! Más nadrágok,felsők is vannak olcsón.
Szép napot!

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok.
Köszönöm én is gratulálok a babókhoz mindenkinek.Igen szeretnénk kisfiút de majd ahogy lesz,végül is mindegy.És Lizus ti mit szeretnétek?

HAjni

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Sziasztok!

Kicsit félve és bizonytalanodva de remélem csatlakozhatok hozzátok!
Még tesztet nem csináltam de lehet hogy 4hetes vagyok!
Azért csak lehet mert nem szeretném elkiabálni!Hétvégén tesztelek!

Annyit rólam hogy 30 éves vagyok és van már egy 2éves lánykám!

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


Thimchi!
Bocsi hogy beleszólok, de nekem voltak erős mensis görcseim az elején. Tehát teljesen lehet normális. Én mondjuk ezen görcsik miatt halálra aggódtam magamat az elején. Te ne tedd. Élvezd a babavárást. :D
Amíg nincs vérzés addig nincs gond!

Kép
mók
 
 


Sziasztok!
Bocsi a zavarásért, de van eladó egy alig használt BabyBatz típusú kantáros kismama farmer nadrág! Szinte új állapotban, mert én alig használtam! Mindkét oldala gombos 3 féle méretig tudod állítani, a terhesség elejétől akár 9 hónapon át! Az ára: 3.500,-Ft + posta költség.
Amennyiben felkeltettem az érdeklődésedet, úgy kérlek privit írj, aztán küldök képet is! :)

Egyébként gratulálok minden kismamának! Én is is májusban szültem! :):):)

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Sziasztok!

Először is nagy gratula minden pozitív teszthez!!
Én tegnap teszteltem,ezek szerint most vagyok 5+2 :D .
Hozzánk is meglepi baba költözött,van már két tesója,de nagyon örülünk neki :D !
Vannak félelmeim,mert én is szedtem gyógyszert és volt/van egy kis fertőzésem,de bízom benne,hogy minden rendben lesz!

Lina teszteltél?

Thimchi nekem is aug.5. az utolsó dátum és én is görcsölgetek.Mindig félve is megyek wc-re,úgy látszik ezek a félelmek nem változnak,akárhányadik várandósság,sőt!
dettus
 
 


sziasztok!

Elvileg 5. hetes terhes vagyok ,lombikkal sikerült jövő héten megyek uh-ra.Az elmúlt egy hétben 3 tesztet csináltam,és egyre halványabb a terhességi csík.Szerintetek ez bajt jelent vagy a vizelet koncentrációja miatt van ,egyiket sem reggel csináltam.
szilvus9
 
 


Sziasztok.
Az elején nekem is voltak mensi szerű görcseim,de ahogy abbahagytam a barátcserjét és elkezdtem a palástfű teát teljesen elmúlt.Persze szedem mellé a magnerotot is.Igyekszem óvatos lenni,mert nekem tavaly decemberben volt egy vetélésem és nagyon félünk.
Egyébként nekem ez lesz a negyedik baba,mert már van két nagyobb gyermekem az első házasságomból.De tervezett baba és nagyon várjuk.
Hát nem tudom hogy jó e ha halványodik a csík,de az attól is függ hogy napközben mennyi folyadékot ittál.Miért nem csinálsz reggeli vizeletből?

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Köszönöm mók és dettus! De még most is izgulok valamennyire. Most jöttem a dokitól és mondta, hogy szedjek 3*2 szem MAgneB6-ot a görcsökre. Már be is vettem az első dózist. Remélem ez jót tesz, mert nem magam miatt aggódok. Bármilyen fájdalmat elviselek csak egészséges baba legyen. Egyébként nem vizsgált meg. De az ultrahangon mostmár látszik egy 5*5 mm-es petezsák, ami jó helyen van. 10 nap múlva kell visszamennem UH-ra megint. Nekünk még ő lenne az első baba és nekem nem igazán van senki a környezetemben aki ellátna tanácsokkal mit mikor kell csináljak. Segítsetek már légyszi, hogy mikor kell/érdemes orvost választani. Kicsit zavar, hogy mindig más doki van amikor mennem kell. Köszönöm!
thimchi
 
 


Sziasztok.
Hát én ma elmentem orvoshoz a kórházba /mivel ott dolgozom mikor épp nem vagyok gyeden/és gondoltam kihasználom az ismeretséget.Egyébként is Tarjánban voltam,hát gondoltam betérek:)a kedvenc doktoromhoz akinél tavaly szültem.Mondta üljek le mindjárt jön.Ok.Eltelt másfél óra mire jött megvizsgált,hát igen úgy tűnik baba,de menjek az uh-ra.Rohanás az uh.ba mert már 11.48 volt/de csak 1 emeletet rohantunk/de már sehol senki.Elmentek ebédre.Gondoltam várjunk egy kicsit,úgyis ismernek hátha megnéznek ebéd után már majd össze pisiltem magam,de kitartottam hogy látthassuk végre.De nem a hölgy sajnálattal közli,hogy már abbahagyták a délelőtti rendelést jöjjek vissza holnap.Akkor miért irják ki hogy rendelési idő 12.00-ig?Úgyhogy teljesen ki vagyok a hasam begörcsölt,addig tartogattam a pisilést az ismertségről meg ennyit.Többet sem megyek spórolásból ingyen rendelésre.Nem beszélve arról hogy előtte az sztk.ba akartam menni de már 10 órakor nem adtak kartont.Máshol is így van ez?

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Sziasztok!
Ha még lehetséges szeretnék én is halkan csatlakozni hozzátok.Aug 9.én volt az utolsó menszim és múlthéten lett egy pozitív tesztem aminek nagyon örülök.:)Hétfőn voltam dokinál a 3 héttel ezelőtti rákszűrés eredményemért ami szerencsére negatív lett és mondtam neki is hogy pozitív lett a teszt. Megvizsgált és azt mondta hogy ilyen korai terhességnél egyenlőre annyit tapasztalhat hogy a méh megduzzad ez rendben is van.Azt mondta uh ra 2 hét múlva menjek addigra látható lesz hogy jó helyen van stb....Én idén leszek 30 éves és ez lenne az első terhességem.Nekem is sok tanácsra lesz szükségem a tapasztaltabbaktól. :)
nita80
 
 


Sziasztok!

En ma voltam eloszor ultrahangon, nekem is lombikor babam van.
Ma vagyok 6 hetes +6 napos.
Majus 4re vagyok kiirva.
Lattam az ultrahangon a pici szivet.
En 35 eves vagyok es az elso gyermekem.
Egyenlore ennyi.
Vendég
 


Bocsi javitom.
Lombikos.
36 eves vagyok.
Bocsi csak vacakol a gepem neha.
Vendég
 


Sziasztok!
Mint már néhányan én is félve lépnék be a társaságba. :oops: :D
Elméletileg 12-ére leszek kiírva. Az előző hónapban volt egy "vetélésem", azért így mert előtte nem voltam dokinál, hogy megállapítsa. Az 5. héten vérezni kezdtem azért mentem be, és ő azt mondta nem érez semmit, az uh-on nem láttak semmit, csak hogy meg volt vastagodva a nyálkahártya. Mindegy ez hosszú lett. A lényeg, hogy lehet hogy korai vetélés, lehet hogy nem. :?: :?
A doki arra hivatkozott, hogy a tesz a szoptatás miatt volt téves.
Hát ez az én hosszú story-m. :D
23 éves vagyok és van két imádnivaló csemetém.
Remélem hogy a harmadiknak nem lesz baja a vetéles miatt.
Én csak a kövi hónapban megyek dokihoz.

KépKépKép
natya
 
 


Sziasztok!

Még nem csináltam tesztet! Várok még egy kicsit!
Nem akarom elkapkodni!

Majd mindenről beszámolok!

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


Nagyon örülök hogy ilyen sokan lettünk! :lol:

Mindenkinek pocaksimit! :lol:

Kép
Lina

Kép
lina*30
Szápár
 
 


Sziasztok!
Lenne egy pár kérdésem de csak akkor ha nem zavar titeket!Teljesen össze vagyok zavarodva a terhesvitaminok sűrűjében.:( Egyenlőre nincs még saját választott dokim csak a sima rendelésen voltam eddig mindig más dokinál.Utoljára a 11. ker Fehérvári uti rendelőben voltam rákszűrésen és a doki aki levette a kenetet vizsgált meg a pozitív terhességi teszt után és egyből a Femibion 800 at ajánlotta mint a legjobb vitamin.Barátnőm akinek már 3 csodaszép gyermeke van mondta is hogy ez igy lesz mert állítólag szerződése van a legtöbb dokinak valamelyik gyógyszergyártó céggel és azt ajánlja amihez neki érdeke fűződik.Barátosném tanácsára folsavat már kb 1 hónapja szedek mert ő csak ezt szedte mind a 3 terhessége alatt de kíváncsi lennék hogy nektek mit ajánlottak a dokik és hogy mit szedtek vagy szedtetek eddig (látom többen is vagytok akiknek már van gyerköce:))?Nagyon sok cikk van mindegyikről érvek, ellenérvek ugyhogy én egyenlőre a folsavat szedem csak és talán a vérvétel után mondanak valami konkrétat is hogy mire lehet még szükségem.

A másik kérdés hogy hogyan műkődik most a kórházválasztás?Ezzel is ráérek még csak érdeklődés képpen kérdezösködöm mert ha ottani orvost kell választani akkor inkább úgy keresgélnék.A Szt Imre lenne a legközelebb nekem.
Nektek megvan már hogy hol és hogy hol bisztos nem akartok szülni?
Bocsi ha igy most sok egyszerre de csak 2 hét múlva megyek dokihoz és az sem bisztos hogy ő kézségesen válaszolgat nekem még igy ennyire az elején.:D
Nita
nita80
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. :D
Tegnap voltunk uh-on 6 hetes a kismanó és már hallottuk a szívhangot is.
Már van egy 2 éves kislányom úgyhogy ő a második gyerkőc lesz nálunk.
Vendég
 


Nekem nem neztek a szivhangot, csak azt mutattak ahogy a kis szive ott vibral.
Lara25
Neked hany milisre mondtak a bebit?
Vendég
 


Nita:Én az első terhességemnél béres gravidát szedtem meg most is eddig.De most van egy új vitamin ladeevit a neve a dokim azt javasolta úgyhogy most áttérek erre.
Kórházválasztásban nem tudok segíteni :( de majd bizti a többiek tudnak.
Vendég
 


Nita:
Én na Feréhvárira járok, és a Szent Imrében szeretnék szülni. Az előző terhességeimnél is így volt.
Csabafi Csaba a fehér.n rendel és a Szt. I-ben lehet nála szülni. Ő vett fel az osztályra amikor mentem szülni. Velem nagyon kedves volt.
Én Horváth Ferenchez járok, és eddig mindig az ügyeletesnél szültem, most is így szeretném.
Vitaminban nem tudok segíteni, én nem szedtem.

KépKépKép
natya
 
 


Natya:Milyen fiatal vagy és már a harmadik babát várod :D
Én 27 vagyok.

Georgia:CRL:7 mm van a papíron.Én is meglepődtem hogy már halljuk is a szívhangot.

Az elöző hsz-nél lemaradt hogy gratulálok minden kismaminak :D :D :D
Vendég
 


Nekem meg csk 4-5 mm mondtak.
2 het mulva kell megint mennem es utana vedono.
Remelem minden oke lessz.
Vendég
 


Sziasztok!

Natya:Köszi az infót a dokikról! Én most a Fehérvári úton Zsigmond Tamásnál voltam de nem hiszem hogy ő lesz az igazi:)Jó hallani hogy nem volt szükséged vitaminra.Én sajnos elég egyhangúan tudok enni úgyhogy azért gondoltam hogy szükségem lehet valami kiegészítésre de a vérvételen úgy is kiderül majd.

Lara: Remélem az új vitamin is beválik nálad.Megvárom hogy 28.án mit mond egy másik doki aztán hátha okosabb leszek vitamin ügyben.

Tök jó hallani hogy akinek már megvan az első ultrahangos képe milyen boldog!Már nagyon várom én is elvileg 29.én megyek az első uh.ra. :D Gratulálok én is mindenkinek és vigyázzatok magatokra!!
nita80
 
 


Lara: :D Mindenhol én vagyok a legfiatalabb anyuka. :D Csilluskámat 20 évesen szültem.

KépKépKép
natya
 
 


Sziasztok.
Gratula mindenkinek a babóhoz.Én Elevitet szedtem az előző terhességemnél és most is.Igaz hogy székrekedést okoz,de azt kompenzálom kamilla teával.Én is voltam a héten uh.-on akkor voltam/szerdán/6 hét+4napos és már vert a kicsi szíve.Reméljük minden ok lesz.Orvost még nem választottam,bár az előzőnél volt fogadott orvosom,de nem igazán jött be.Én még szeretnék még egy uh-ra elmenni mielőtt elmegyek a védőnőhöz mert az előző babómat 8 hetesen vesztettem el.Bár akkor nem volt semmi terhességi tünetem.Most meg alig bírok enni,meg egész napos hányingerem van.Hát ez van.

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Sziasztok!

Olyan jó olvasni benneteket!

Nekem Május 11.én született a kicsi fiam Mátyás.

gtimi83
Győr
 
 


Csajok! Nagyon be vagyunk lassulva!! :roll:
Egy téma: Ki tudja már babócája nevét???
Nekem Tünde vagy Balázs.

KépKépKép
natya
 
 


Sziasztok!

Teljesen új vagyok még itt. :) Igazándiból azért is regisztráltam magam, mert láttam hogy nem vagyok egyedül a májusi babával. Igaz még orvosnál nem voltunk, de van már egy pozitív tesztem. Ha minden igaz akkor ma 6 hetes és 3 napos. Az orvoshoz kedden megyünk, rettenetesen izgulok hogy minden rendben legyen. :)
christie83
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok itt :) Ha minden igaz, 5 hetes 3 napos vagyok. 2 pozitív teszt után jövő héten csütörtökön megyek először dokihoz. Kicsit izgulok, mert kb. másfél éve nem voltam rákszűrésen :( Remélem minden rendben lesz. Egyébként az 5-6. héten még nem korai orvoshoz menni igaz?
Nem érzek túl sok változást, kivéve, hogy a mellem nagyon érzékeny és nő és persze többet eszek! :)
Elevitet szedek reggel egy felet, más vitamint nem, csak is sok gyümölcsöt, zöldséget. Doki után több mondani valóm lesz azt hiszem (és remélem)
Sziasztok! :D
era81
 
 


Sikerült :)

Kép
era81
 
 


era81: Engem az orvos direkt a hetedik héten hívott be, mert mondta hogy még úgy se lenne értelme. :) Ha minden igaz akkor jövő héten hallgathatjuk a szívét is, legalábbis bízom benne, h hallani fogjuk. Én Femibion 800-at szedek, mert állítólag jobb mint az Elevit. :)

Ja és nagyon örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen akinek nincsenek tipikus terhességi tünetei. Emiatt minden reggel azon gondolkodom, hogy tényleg terhes vagyok-e, mert semmilyen rosszullétem nincsen. :D Ha melleim nem fájnának, akkor nem is tudnám hogy várandós vagyok. :D

Natya: mit szeretnétek kislányt vagy kisfiút? :) Igaz, hogy van már kettő babócád, de azért ez mindig izgalmas kérdés. :)
christie83
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék. Halkan, mert orvosnál még nem jártam.
Elvileg ma léptem be a 6. hétbe és picit izgulok, mert egyelőre semmilyen számottevő tünetem nincs (szolidarítok veled, christie83 :) ). Van már egy 4 éves kisfiam, és vele - ha jól emlékszem - ekkor már rendesen émelyegtem. Micsoda hülyeség, alig várom, hogy végre vacakul érezzem magam... :)
mickamacka
 
 


christie83: hát most már úgy vagyok vele, ha kaptam időpontot, elmegyek, ártani nem árt. Rákszűrést úgy is mindenképpen kellene csináltatnom. Ő nem a "végleges dokim", mert először a körzetihez megyek el, hogy megállapítsa a terhességet. A 12. hétnél (bárcsak már ott tartanék:) ) már a szülész-nőgyógyászhoz szeretnék menni. Neked is első baba? Kislányt, vagy kisfiút szeretnétek?

Kép
era81
 
 


Christie: Teljesen mindegy, lesz ami lesz. :D De az biztos, hogy most nem akarom előre megtudni. Mivel már mindkettő van, és elég valószínű, hogy nem lesz több babánk, szeretném megtudni milyen amikor csak szüléskor tudjuk meg hogy fiú vagy lány. A férjem szerint úgyse bírom ki :!: :oops: Hát majd meglátjuk :!: :!: :!: :lol:

KépKépKép
natya
 
 


Sziasztok!

Orvosnál még én sem jártam, de elvileg a 6. hét körül járhatok két pozitív teszttel...

Lányok! Kérdés! Nem megyünk át egy zárt fórumba, ahol csak egymást olvasgatjuk és nem téved ide pár nem kívánt ismerős, szomszéd, rokon.
mannapienza
 
 


Sziasztok!
Jó hogy még többen lettünk!
Natya:Tényleg kicsit lassúak vagyunk de lehet ha majd már lesz egy uh én jobban el tudom hinni.:) Egyenlőre nekem is csak a mellem fáj mást nem tapasztaltam úgyhogy még szokni kell a gondolatot hogy valaki van bennem:) Mi kislányt szeretnénk a párommal.De majd kiderül=)
Era: A rákszűrés ártani nem árt de azért szóljál a dokinak hogy óvatos legyen azért. :D
Christie:Szorítok hogy a dokinál minden rendben legyen. Én majd csak 29.ére kaptam időpontot uhra és már én is nagyon várom.

Nektek is ilyen 2-3 hétre előre adnak időpontokat?Nagyon bosszantó hogy nem lehet bejutni a sima körzeti rendelésre.
nita80
 
 


Era81: mi már kiválasztottuk azt a dokit, akit szeretnénk hogy végig vigye az egész terhességet. Ráadásul a körzetinél csak későbbre tudtam volna időpontot kapni, mintha az orvos magánrendelőjébe megyek, így teljesen mindegy volt, hogy hova megyünk. :)

Igen első baba, ezért van ez a nagy izgalom. :D A férjem már megálmodta még a nemét is. :D Én még egyelőre ott tartok, hogy próbálom ezt az egészet elhinni. :) Hogy milyen neműt szeretnénk? Huuh hát igazándiból kislányt. :oops: Egyébként pedig teljesen mindegy, csak egészséges legyen. :) És ti? Nektek is első baba? Kislány vagy kisfiú párti vagytok. :D

Natya: a helyedben én is ezt tenném, ha már a harmadiknál tartanék. :) Én most nagyon kíváncsi leszek, habár a férjem már pedzegette milyen lenne, ha nem tudnánk meg, de én azt nem bírnám. :D

nita80: köszi, mi is nagyon izgulunk. A 29.-dike még jó messze van. :S Hogy bírod?
christie83
 
 


Sziasztok.
nita80:Hova jársz te orvoshoz hogy olyan sokára mehetsz?Én sem akartam csak később menni,de már nem bírtam ki.
Natya:Nektek nem mondják hogy bátrak vagytok a mai világban vállalni 3.gyereket?Nekem mondták és még nem is tudja a környezetem,hogy lesz negyedik is. :wink:
Hát mi kisfiút szeretnénk,de ha lány lesz az sem lesz probléma.
Én örülnék ha azok közé tartoznék akiknek nincs hányingerük,mert én már most rosszul vagyok és még hol a vége?

Kép
Kép
hajnyka
 
 


Sziasztok!
Tvasszal voltam már ezen a fórumon, de sajna nem sikerültek jól a dolgaink, így nem volt aktuális. De most ugy néz ki, hogy ehhez a csapathoz tartozok, mivel 7 hetes vagyok! :)
bár örülni még nem merek felhőtlenül, de azért bizakodok!
Hanyadik héttől lehet úgymond biztos az ember a bébiben?
Na nem azért mert mást nem éreznék, csak hogy nehogy megint hamar örüljünk :)
Amugy várom szerettel a tapasztalatokat hányinger és émelygés ellen! Mert én gyakorlatilag a nap 24 órájában rosszul vagyok már vagy egy hónapja!
Alig birok valamit megenni és inni is csak a nagyon hideg dolgokat tudom!
Valami jótanács, hogy legalább munka közben elviselhetőbb legyen???
előre is nagyon köszi!
üdv az összes kismaminak :)
jude001
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: