Új privát üzeneted érkezett!

nahát képzeld az én dobozomra ami ugyan így néz ki a kanál alatt már úgy kezdődik a szöveg, h

adagolás: 2 éves kor alatt nem adható!

szóval megváltozott a doboz, vagy mi???? én mondtam a patikusnak h 8 hós babáról van szó!:(

KépKép
dike
 
 


hát akkor fogalmam sincs :? :? :? :? :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
csibe83
 
 


Nekem mióta kijött a 2 felső fog, ez egy időben kezdődött a betegséggel azóta semmi főzeléket,,húst ami bébiétel nem hajlandó elfogadni Ármin miéééért? eddig szinte mindent megevett,most csak gyümölcsöt hajlandó!:(( a kaja adagja is max 100-120 az eddigi 180-210 helyett:((((nagyon rossz ez a rossz evés!:(

A másik nagy baj, amit ma délelőtt fedeztem fel, h az első két felső foga közötti íny össze van nőve a felső szája belső hártyájával, vagy minek nevezik a szánk belsejét, szóval nem lehet a fölső ajkát száját elemelni a fogától, szörnyű látvány!:((((((((((( ma 7 re tudom csak vinni fogorvoshoz de elviszem, és nagy nagyon félek, h szájsebészeti műtét lesz belőle!semmit nem találok róla neten:((((

KépKép
dike
 
 

 
 

Dike!
Lili is mostanában sokkal kevesebbet eszik. Van, hogy reggel keles után egy órával 80 at eszik. De ha én eszek akkor a vajaskenyeret kinézi a számból, igy csipegetek belőle neki. Mostanában mindig hagy a tapszerbol és a fozelekbol is. Én mar nem idegeditem magam azon hogy mennyit eszi. Ezen mar idegeskedtem eleget régebben. Úgyis jelzi ha éhes és több kell neki. Ha ennyi most elég... tömni nem szabad!
Majd írd meg mi van a szájával. Szegénykém! Lehet amiatt se eszik rendesen
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Ármin meggyógyult, néha picit még hörög de már nem adom neki a gyógyszert!

Képzeljétek, tudja hol a lámpa, ajtó, brümm brümm, labda, hinta-palinta, meg a tigris a függönyön:) olyan okos!:) ja és utánozza a köhögésem, van h ő kezdeményezi köhög, visszaköhögök..és így tovább haláli:)

azt mondta doki h elmúlik ahogy bújuk ki a két felső foga teljesen hát erre nagyon kíváncsi leszek! ti ha felemelitek a felső száját látjátok ezt? h a két felső fog közötti íny össze van kötve a felső szája belsejével, nem néznétek meg?

KépKép
dike
 
 


dike!
hát én ezt nem tudom,főleg,h igaz tegnap kinőtt Benettnek a 4. foga,de
neki a bal és jobb felső kettesek nőttek ki előbb... :shock: :shock: :shock: :shock:
de jó,h végre meggyógyulj szegény Ármin...

én a Benitől azt szoktam kérdezni,h hol a Kiara és azonnal megkeresi :)
tök cuki...
és ez nekem tök furi,de tapsol már ennyi idősen...
mondom,h tapsi-tapsi és már csinálja is és imád tapsolni...
ja meg kb 1 hete már végre ül is rendesen,m ő eddig térdepelt,bár most is jobban szeret térdelni,de legalább fel tud ülni...
már mindenbe kapaszkodva jár is.
eszméletlen milyen ütemben fejlődik...

Kép
Kép
csibe83
 
 


csibe! hát akkor tényleg nagyon ügyi! én már 2 hónapos kora óta süttetem vele a kalácsot:), de nem hajlandó magától, de a tánci-tánci az nagyonn megy:)

Szerintetek mit lehet adni a gyereknek pl zsömle, kis trappista sajt és??? mert állítólag ugye semmilyen szalámit, bár én adtam már csirkemellsonkát!csak mert sokan mondták h ezeket ne, de mi ilyen család vagyunk, ilyeneket reggelizünk vacsizunk, akkor gyerek mit egyen? Ármin nem fogadja el már a bébiételeket. evett már borsófözeléket, gyüm9levest, frankfurtilevest-ből a lét,húslevest,meg virslit.tudom h szennyezettek, de akkor milyen húst, azaz csak húst süssek mindig ha falatkákhoz akarok adni?
rájött h nem ízesek a bébiételek, eddig falta, most meg semmit nem tudok megetetni vele. kiflit, joghurtot(humana dmes)babakeksz, narancs ezeket szokta majszolni.

KépKép
dike
 
 


Apum, tesóm, Férjem ,Én láz,hasmenés,hányás 1 napig, nagyon nagyon durván, mára mindenki jobban van! annyira félek h Ármin is elkapta ma 3 szor kakilt hígat, és nagyon nagyon nyügi!!!!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok! na én megint beteg vagyok, nátha de nagyon:(Remélem Ármin nem kapja el! Ismét nagyon rosszul alszik már lassan 1 hete 5 szőr kel éjjel, megőrülök, és egyre többször kér tápszert, nem kell a tea. Talán megint fogzás lesz?passz!:( A jó hír viszont, h megint kitudom vinni babakocsiban, és el is alszik, meg ébren is elég jól elvan juppppi!Mindenhol feláll már, de mászni még mindig nem akar! imád kint lenni az udvaron, ahogy bejövünk el kezd sírni és megy a bejárati ajtó felé. kismotorján tologatom, élvezi nagyon!Imád kocsiban a kormány mögött ülni, sikongat:)Rólunk röviden ennyi:)
Ja én hétvégén megyek Győrbe bulizni, volt fősulis, és albitársam meglepi szülinapi bulijára, már várom, remélem jó hangulat(om) lesz!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok! Bakker hiába akarok jönni nincs rá időm, egész nap a gyerekkel vagyok,vagy dolgozok,vagy alszok,takarítok!de látom ide már senki nem ír:(((kíváncsi vagyok pedig rátok! A 4 napos ünnepen ami pároknak nem volt az:(, itt a közelben mentünk el sétálni a természetben,szombaton elmentünk Füredre diszkóba 3 íg bírtam aztán a kocsiba aludtam, fél 6 rá értünk haza. Vasárnap voltunk Győrbe Árkádba Ármin is, de soha többet képtelenség vele vásárolni:) Délután elmentünk vidi meccsre.Ármin ismét nagyon beteg hányás hasmenés egy nap 10 szer, éjjel is fél 2 től fél 5 íg fent voltam és fost pucoltam lepedő, de még az ágy szivacsból is.csak tápszert volt hajlandó elfogadni. Ma voltunk dokinál, de amúgy mára kicsit jobb a helyzet. Jár és láz is max 38 ma már nem. Védője is voltunk 8100g és 72 centi.

ezt még tegnap írtam, csak nem küldtem el.

Ma ismét 4 szer fosta össze magát és 4 garnitúra ruhát:(

KépKép
dike
 
 


Dike! Gyógyuljatok meg!

Most Lili is egy kicsit taknyos, szivom állandóan az orrát, jön is belőle rendesen. De ettől függetlenül nagyon jó baba. Mindenhol feláll, ül, mászik és egész nap vigyorog. A bebieteltol kipattogzott igy azt eszi amit mi. Meg a töltött káposztát is megette :) kijött s harmadik foga bal alul. Felul meg egy sincs pedig mar nagyon várjuk :) most hogy jó ido van elvittuk sétálni. Nagyon élvezte. Nezelodott vigyorgott dumált. Be nem áll a szája. Szeret kiabálni és visitani. A minap az orvosnál kiabált egy kisfiúnak hogy baba, erre megijedt a kisfiú és elkezdett sírni. Ő meg csak nézett hogy mi a baj :) velünk ennyi történt mostanában. A többiekkel mi van???
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Zsanka! örülj neki, h ilyen jó kedéjű a babád, enyémbe nem tudom, mi ütött semmi se jó neki, egész nap hiszti, egész nap csak a seggembe van, semmit nem tudok csinálni mellette! mi is reggel 8 tól 5 ig szinte a szabadban vagyunk.

KépKép
dike
 
 


Dike!

Mostanában Lili is rákapott, hogy a seggemből ki nem mászik. Ahogy felállok mellőle elkezd sírni, vagy ha nem lát jön utánam. Van, hogy csak én kellek neki, se a nagyszülők, se Apa, se senki csak én. De ez akkor fordul elő, ha van valami baja, és fáradt vagy nyűgös. Egyébként az eték is változóak mert van, hogy sokszor felsír. Egyik este nagyon megijesztett mert elkezdett ordítani és csukva volt a szeme. Hiába vettem fel, mintha észre se vette volna. Egy 10 perc után ahogy kinyitotta a szemét megnyugodott és utána meg vigyorgott, mintha mi sem történt volna. De ettől függetlenül nagyon sokat nevet. Jó kedvű baba, be nem áll a szája. Később nem fogunk tudni tőle megszólalni :)
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Ármin hiszti támájához: ha ott vagyok mellette eljátszik egy picit10 pcet kb aztán kapaszkodik rám, én meg találom ki a következő programot, amit szeret és viszem oda! és ha előbb elhozom onnan,mint ő megunná, pl mikro ajtó ki-be csukogatás, autóban állás a kormánynál a garázsba, mese nézés( de kb 3 db amit hajlandó egy kicsit nézni..stb..akkor torka szakadtából üvölt,hiszizik,kifeszíti magát,ha viszaviszem elhallgat.persze ugye nekem meg csináni kéne sk mindent,egész nap nem lehet 24 be az amit ő akar.

Tegnap este egy órán át visított mind még soha,fél 7 kor a fél 9 helyet el kellett vinnem fürödni és fektetni.éjfélig 4 szer kelt, utána negyed 2 fél 5, akkor már végleg fel akart kellni én nem engedtem,és visított,fogtam bevittem a kiságyába vissza és ott hagytam sírni 2 percig bementem megnyugtattabb persze ugyan úgy ordított kimentem megint, csináltam magamnak egy kakót,és elszívtam egy cigit,mert anniyra mérges voltam, párom is felkelet,ő meg hányt,bezabált.aztán visszamentem,megint megnyugtattam,persze ordít,kimentem csináltam neki megint tápszert, de fél 2 kor megevett 180at, na mindegy most is 130 at,aztán kakit, utána meg elaludt.

reggel folytatta az akaratos énjét,aztán kivittem anyuékhoz Bokodra a stégre,ugyhogy én most pihenek,holnap reggel meg csinálom apa helyett a fuvarokat,mert ő dolgozik.

KépKép
dike
 
 


Dike! Nem irigyellek :( kitartást!!!
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Kinek eszik még éjjel a gyereke? és h eteti? kiságyba, vagy maga mellé veszi? hogy szoktassam le Ármint az éjjeli 2 szeri kajálásról?

Kijött felül még 2 fogunk.

Ünnepek így teltek:): Pénteken este 7 re kimentünk anyósékhoz, Ármint otthagytuk és elmentünk ott helyben egy kocsmaféleségbe ahol zene gép szól(apa összes haverja ugye ott van, mert itt lakott,még velem össze nem jött, mi is ebbe a kocsmába jöttünk össze:))én éjjel 2 ig bírtam, apa fél 6 kor jött haza, 9ig aludtunk, aztán én Árminnal voltam, anyós főzött, apa visszament délig a kocsmába, aztán fél 3 ig anyóséknál voltunk, utána én is mentem vissza apával, meg jöttek vissza barátnőim is, 7 ig ott voltunk, utána hazajöttünk pakoltam Árminnak cuccokat, és irány egy másik barátunkék(gyerekesek), és ott meg 9 től póketeztünk fél 2 ig:) aztán alvás 8 kor kelés, fél 10 kor jöttünk haza, aztán kapkodtunk a takarítással, és ebéd után jöttek sógornőmék a gyerekkel tojást keresni a kertbe:)szóval hosszú volt a hétvége, de jóóó, s most tök furi itthon:)pörögnék még:)
Ármin,már stabilan közlekedik kapaszkodva mindenhol, persze esések akadnak. Annyira lehet már szeretgetni, bohóckodni, nagyon megtudom nevettetni, birkózunk is sokat! ő csak azt mondogatja a papiból h pa, a petiből h pe, meg vau vau.
Kibaszott hideg nálunk a járólap, nincs padlófűtés de szőnyegem se.:((és píz se! A szobájába felvettem a haptapit,mert mindenhol szétfosta, és térdelve végig mászott benne:)kiáztattam, mostam, és elpakoltam, ott parketta van, az se meleg, oda is kéne szőnyeg:(((((Éjjel még mindig 2-4 alkalom között kell, és 2 szer eszik, soha nem fog leszokni a kajáról éjjel????
Szerintetek mikortól kezdjem el azt, h magától aludjon el? mert most ugye továbbra is nagyágyon altatom teával, énekelve, fenekét ütögetve...
Ránk jár a rúd is rendesen, vissza kell fizetnem 56 ezer villanyt, 70 ezer adóvisszatérítést, 50 ezer vizet kb, de az lehet több, kiírta az autó a szervízt:((((mi lesz itt egész nyáron:((((((((((((((

írjon magáról megint egy kicsit mindenki!:)

KépKép
dike
 
 


Dike, én hasonlóképpen szenvedek... Dóri nagyon hiszitis és akaratos, de próbálom megfogni, mert szerintem most kell... Ha ráérez az ízére, hogy hisztivel mindent elér, hosszú távon szívom meg. Nálam is tegnap borult ki a bili, mert Ő sem tud elaludni egyedül, voltaképp 10 hónapja csak ötletszerűen altatok nappal. Az éjjel tökéletes. Így mától drasztikus változás van, Apa segít mind a feladatokban, mind a lelki nehézségekben. Az altatásra kitaláltunk egy mini rituálét: be a szobába, redőny leengedve kissé, berakjuk az ágyba, odaülünk mellé, elmondunk 2 mesét, majd felállunk és kijövünk. Remélem 1 hét múlva már nem egy órás hiszti után ájul el, hanem megtanulja, hogy mi miért van..... :roll: Úgy irigylem azokat, akiknek a gyereke se szó, se beszéd, elalszik........... Dóri soha nem volt ilyen................. De a sírni hagyás "sajnos" sokszor sikeres volt. A cumiról leszoktatás egy alkalom volt: akkor egy órát pityergett, utána egyáltalán nem. Az éjszakák átaltatása is így ment. Rossz szokásként kelt hajnali 3-kor. Egyszer hagytuk, hogy egyedül aludjon vissza. Másfél óra volt, de onnantól egy éjszaka sem kelt fel, szó szerint...
Ezen kívül nálunk Dóri túl szabadon van, nem tudja mi az, hogy korlátok közé téve. A járókát utálja, amióta járogat, így az eltettük, és a szoba ajtajára szereltünk fel egy rácsot. Azt is utálja, de főzni nem tudok neki, annyira kapaszkodik a gatyámba és húzza a kezem, hogy sétáljunk.... Így mától ehhez is szoktatva van, reggeli után Anyának dolga van, addig be van zárva, ha tetszik, ha nem.....

Ma háromnegyed óra után kezdte feladni a "ki akarok jönni" hisztit, akkor mondtuk, hogy ügyi volt, kijöhet. Most az elalvás emiatt nagyon könnyű és csendes volt, mert szegénykém kifáradt már a hisztiben, így Apja elvitte, és a 2. mese után aludt is a gyerek.....

Én nem tudom, első gyerekes anyukaként azt mondom, ezt a nappali alvást nagyon elszúrtuk, de hála ég, a többi jó a gyerekben, vidám és kiegyensúlyozott!! Tesó esetén már biztos más lesz, akkor nem lesz ringatva altatás, a gyerek nyitásra egyedül fog aludni. Hiszen Ők azt tanulják meg, amit mi tanítunk....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


NYuszi! igen már rég óta ezen jár az eszem, h beteszem a kiságyba megsimizem kimegyek, visszamegyek növelve az időket, de soha nem kezdem el.most viszonylag könnyen megy az altatás,melléfekszek, cumisüveg,éneklek és alszik,végül is kibírok mellette 10-15 percet. lehet mikor hisztizik akkor rosszkor altatom és nem is álmos. most az előbb is olyan szépen elaludt.
napközben semmit nem tudok csinálni úgy h ő nincs ott, játszani a szobájában csak úgy játszik ha ott ülök én is..erre kéne megoldás.

KépKép
dike
 
 


Az altatás akkor rendben van Nálatok, ez teljesen normális, nálunk ez sem így ment, így most ezen küzdök, főleg, mert a rituálét csináljuk, ok, de a vége az, hogy Ő soha nem nyugszik meg attól a 10-15 perctől, nem is tudom mennyi idő kéne neki arra, hogy elaludjon. A munkadologról nem tudok mit mondani, mi most 2. napja tesszük a szobájába, elmondjuk, hogy dolog van, és utána kijöhet. Megy a gyerekzene, bent vannak a játékok és kijövünk. Tombol, hiszti, többször is úgy, hogy játszik közben..... :roll: De én majd egy hét után mondok véleményt, hogy ennek így van-e eredménye, mert a második nap még nem várok csodát....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Hú Nyuszika kíváncsi vagyok, hogy haladtok, írd meg légyszi mindenképpen, hogy megy a szoktatás...
Nálunk u.ez a helyzet, mint nálatok, Julcsi is hisztizik ha nem vagyok vele, senkivel,semmivel nincs el, főzni sem tudok. Ha bejön nektek, én is elkezdem ezt a fajta szoktatást, be a szobába, játékok stb.... Aztán egyszer csak rájön, hogy feleslegesen sír és hisztizik. Csak az a baj, hogy nem bírom hallgatni az üvöltését és mindig feladom, és szerintem erre ő is rájött :? .

Dike nagyon ügyes Ármin, hogy már így lépeget. Julcsi még csak fel sem állt...

Alvás: Julcsi 2x alszik nappal, egyszer 10 körül egy órát, utána 2 körül, 1-2 órát. Az éjszakáink viszont mostanában rettenetesek, állandóan felébred, nyugtalaul alszik, forgolódik, gondolom a foga...Eddig 3 foga van, de már nagyon fehér felül két helyen is.
Ja, és JUlcsi is eszik még éjjel (szopizik).

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Kisbarack, némi eredménye van.... Első és második nap taknya nyála egybefolyt, annyira kiakadt a bezártságtól. Azóta? Nem is ordít, csak panaszkodik, hiszti van, de egy kanyi könnycsepp, annyi sincs az arcát. Amint kinyitom a rácsot, síri csend. De így megszokja, hogy van ilyen és szerintem feladja egy idő után ezt a hangoskodást is.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszikaaaa, jól látom?? Ismét baba?? Gratulálok, de jó Nektek! És Ő természetes úton fogant? Mesélj hogy vagy?

Nálunk: megint betegek vagyunk, megfázás, iszonyatosan taknyos, emiatt szörnyűek az éjszakáink, mivel csak cumival tud aludni, de a dugult orrocskája miatt nem kap levegőt. Így éjjelente is orrszívunk, nagyon sajnálom szegényt. Kb 2 hete kapott antibiotikumot is, egy időre jobban lett, de tegnapra újból betaknyosodott.
Ha kap rendesen levegőt, akkor szerencsére szépen alszik éjszaka, viszont ilyenkor ha felébred, nagyon sír, alig lehet megnyugtatni és csak kajcsival alszik vissza. Tegnap éjjel pl 2x is szívtuk a nóziját, utána kajcsi, majd alvás.
A napközben ő is 2x alszik még, beteszem a kiságyába, kijövök és szerencsére simán el tud aludni, nem kell semmi "trükköt" bevetnem:)

6 foga van kint (alul 2 felül 4), de tiszta göcsört az ínye kb mindenhol, szal akárhol várható fogacska:)

Mozgásfejlődésben még mindig ugyanott tartunk: stabilan ül, rengeteget mászik, de ahol tud feláll és lépeget. Már nem csak oldalazva, mint eddig, hanem játékokat tolva előre felé is lépdel. Ezt kb 3 hete csinálja, addig ez nem ment.

Nagy kajás, egy fél kiflit simán elmajszolgat, ja, és nem kell, hogy éhes legyen hozzá, de kb bármit bármikor meg tud enni, szóval az étvágyára egy szavam nem lehet, még lázasan is tud enni. Szerencsére!
9 és fél kg!

Többiekkel mi van? Nagyon eltűnt mindenki!Írjatok!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Nyuszika tényleg, hűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűűhaaaaaaaaaaaaa :D 8) :wink: . De jó! Gyorsan összehoztátok a kistesót!

Donoka Julcsi is taknyos sajna :?

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Igen :) Csodababa, az biztos, hiszen a lányom lombik program keretében fogant... :) Most meg?!?!?!?! Terveztük, mert tudtuk, hogy van 0,00000001% esélyünk.... Hátha. És 3. ciklusom nem is jött meg..... :) Nagyon nagy az öröm, boldogság van a köbön. Mázlim van, mert megint nincsen semmi bajom, így könnyen viselem az elejét Dóri mellett :)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika! GRATULÁLOK A PICIHEZ!!!!! Vigyázz magatokra!

Mi jól vagyunk. Lilinek 3 foga van alul :) Felül meg teljesen be van dagadva az ínye de még semmi, pedig minden nap várjuk. De nagyon jó baba. Nincs vele baj. Igaz vannak nyűgösebb napjai amikor ölben akar lenni. Szépen ül, mászik és mindenhol feláll. Oldalazva már lépked. MEg ha elengedi az asztalt, akkor pár másodpercig megáll és seggre ül. Altatni nem kell. Az éjszakák jók, igaz néha nagyon sokat forgolódik és szopja az ujját. Mostanában rákapott a fél 7-es kelésre, pedig régen 8 ig is aludt. Ebédre azt eszi amit mi, mert 8 hónapos korában pöttyös lett a bébiételtől, így azt csak akkor adok neki, ha megyünk valahová. De egy pár napja alig eszik ebédre, meg az esti evések előtt is sírás van. Tegnap is 15 percig szopta az ujját, de ahogy kivettem elkezdett ordítani és nem akart enni. Utána meg úgy itta tápszert mint aki még sose evett. És 120 mlnél több nem kellett neki.

Beteg babucik gyógyuljatok meg!!! Sajnos ilyen ez a tavasz.
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Nyuszika, ezek nagyon jó hírek!!! Mi is lombikosok voltunk és leszünk is, sajnos nálunk 0,000000001 % esély sincs a természetes fogantatásra és hamarosan bele is vágunk a következő babaprojectbe, bár már év elején is ezt mondtam, de eddig nem akaródzott dokihoz menni:) Annyira élvezem, hogy Doncsika már reagál, meg most kezd kinyílni neki a világ, a fene sem akarja szurkálni magát most:)

Kisbarack, Julcsinak jobbulást, csak jön már a jó idő és akkor huss betegségek. Ma szerencsére jól aludt, de még mindig folyik az orra. És be is van rekedve, tuti fáj a torkincája is.

Zsanka, Doni is csak cumival tud aludni. 2 napja este, miután alig tudta meginni a tápszerét, mert annyira szürcsögött (és előtte porszívóztunk), megpróbáltam úgy letenni a kiságyba, hogy nem adtam a cumit a szájába. Na, még a fejét sem volt hajlandó letenni. Aztán cumi be, fej letesz, és valahogy elaludt.
Már látom, hogy nem lesz egyszerű elvenni tőle, de az még arrébb van.

Dike, hogy vagytok,Ármin már meggyógyult teljesen?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
donoka
Törökbálint
 
 


Donoka! ügyes a kisfiad nagyon!mi is így fejlődünk, és esszük a fokhagymáskiflit-a kedvence:) meg az csemege uborka:)nekünk most jött ki a 7.fogunk.tök jó h neked egyedül elalszik!ügyesek vagytok!jobbulást a kis drágának!
igen meggyógyult már régen,extra akaratos,mondhatom h nagyon eleven mozgékony gyerekem van,tiszta anyja..:)már egy kézzel közlekedünk:)

Kisbarack! Julcsinak is jobbulást!

Nyuszika! ez csodálatos hír,mis lombikosok vagyunk, bár mi még védekezünk megszakítással, és 3-4 év múlva szeretnék csak csodababát!!!

Zsanka! ti is ügyesek vagytok,és irigy vok h nálatok is ok az alvás!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Julcsinak egyszerre kijött 2 foga, így már 5 fogacska van :), három fent, kettő lent.
Elkezdődött a hiszti korszak, rettentően akaratos, ha valami nem úgy van,ahogy ő akarja, akkor visítás, ja, és állandóan kézben lenne megint :shock:

Képzeljétek, visszanéztem miket írtunk régebben és láttam, hogy Panndiéknál is jön a kistesó, 7 hetes. :D

Nyuszi hogy álltok a szoktatással??

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Panndi! Nektek is gratula a kistesóhoz! Jól belehúzott midenki a babaprojektbe :) Nekünk még várni kell vele, mert ahogy lejárt a gyed vissza kell mennem dolgozni, és csak 365 nap munkaviszony után szülhetek, persze úgy hogy legyen munkám. Remélem könnyen fogok munkát találni, bár erre kicsi az esély :(

Kisbarack, Lili is kezd hisztis lenni úgy mint Julcsi. Ha nem sikerül valami elkezd sírni. Tegnap jól felhúzott ebédél. Alig akart enni, és azt a keveset is fél órán keresztül ette. Hót ideg voltam, ráadásul mindent összekent kajával, ami mostanában már nem volt jellemző. De reggelre kihasadt felül a foga, úgyhogy tuti, hogy ezért volt ilyen kis hisztis, nyűgös mostanában. Nekünk így alul van 3, felül meg lesz 1 :D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


Kisbarack, sehogy nem állunk.................................................... Egy nap kimaradt és megint ordítós napok következtek. 1 hét után azt mondtam, ok, mindent megtettem, nem megy, megoldjuk másképp. Így mindenki nyugodtabb, de legalább az alvás jó lett, nem kell hintaszékben magunkon pihentetni, hanem berakjuk az ágyba, elmesélünk fejből 1-2 mesét, puszi, kijövünk. Ha nem akar, nem alszik még, de akkor sem ordít, hanem dumál, aztán jön egy kis panasz, és elalszik. Ez jó, mert már növekszik a pocak és nem lenne jó, ha a tesón ugrálna :)

Dórinak is kijött 1 foga felül, de az sokkal lassabban jön ki úgy igazán, mint alul.

Nagyon jó kislány és a beszoktatás bár nem jött be, de eléggé elvan magában, sokszor egy órán át csak játszik, le se tojja a fejem. Persze, ha elmegyek a látóteréből, jön utánam, de nem rajtam lóg egész nap :)

Megyek, irány a Velencei tó :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Aki tudja már, az mit vesz a gyerekének első szülinapra mondjatok ötleteket légyszi. szerintetek a csúszda és homokozó még ráér következő nyárra?medencénk,kisautónk,hinta van-kinti játékok közül.De bentit is mondhattok!!!Ármin névnapja lesz május 10.én és hasznos jó dolgot akarok venni,illetve ötletet adni mamáknak:) aztán meg ugye a szülinap juniusban.

KépKép
dike
 
 


Dike én még nem tudom. Amúgy Julcsi már homokozik és imádja :) . A két naggyal sokat járunk játszóra, és Julcsi annyira vágyakozott a homokba, hogy beletettem. Először meg akarta kóstolni, de hamar rájött, hogy nem jó, már nem próbálkozik. Viszont nagyon élvezi a közeget:)

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam itt... :oops: most, hogy lassan 1 éves a Milán, elfogott a nosztalgia, így hát itt vagyok :D

Dike!
Én vettem egy Fisher Price járássegítőt Milánnak szülinapra, meg kap még egy Lego Duplo Verdás Villám McQueent, mert szereti az autókat :)

Zsóka!
Jaj de cuki lehet Julcsi a homokban :) Milus még nem volt...ki kéne próbálnunk :wink:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Mi is járássegítőt vettünk Julcsinak, bár még van másfél hónap a szülinapjáig, de jó áron volt :)

Tényleg, Milán lesz az első szülinaposunk :D !

Atyaég, már egy évesek lesznek.....őőőőőőőrület nem??

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok!

ezer éve nem írtam,de eléggé nehéz és sok a két gyerekkel tök egyedül,m apa
sokat dolgozik :(:(:(:(
gyerekeit sem nagyon látja sajnos...

dike!
tőlünk egy fisher price zebrás ugrálót kap és anyutól meg fisher price tanuló asztalt...
másoktól nem tudom mit kap...

zebra:
http://www.fisher-price.com/hu/products ... p?id=41890

asztal:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=25

Beni lassan egyedül jár már,m két napja elég intenzíven gyakorolja,m
nagyon tetszik neki és élvezi,h sikerül 2-3 lépést egyedül megtennie...
meg őrült szivacs agya van...tök olyan,mintha már szavakat is mondana,de sztem ez szinte lehetetlen...
én már kb egy hónapja felvetettem várólistára a bölcsibe,h tutira legyen
helye 2013ra...
Kiara meg most szeptembertől megy oviba és már nagyon várja...
Beni még mindig nagyon anyás...hihetetlenül.senki nem akarja elhinni,de aztán a saját szemükkel láthatják,h írtó hisztisen anyás...
Kiara sosem volt ilyen...

mindenki írjon magáról pár sort...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe de jó, hogy te is előkerültél :wink: . Julcsi is rettentően anyás, senki nem jó neki, sem apa, sem tesók, csak én. Nekem sem volt egyik gyerkőcöm se ilyen. Viszont most már jól elvan magában, szépen eljátszik, amíg én főzök, mosok stb... eddig ez is nehezen ment, mert ott kellett ülnöm mellette, vagy vinnem kellett magammal ahova mentem. Szóval azért van javulás. nem semmi milyen ügyes Beni! Julcsi még fel sem állt..... kúszik, meg kutyázik, de még mászni se mászik. Viszont agyilag ő is nagyon pöpec :), mindent megért, tapsol, pápát int, énekel! :)....szóval az agya érik, a mozgása viszont sehol..
Nálatok lesz 3.baba??

Többiekkel mi van?? Gyertek! :wink:

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


kisbarack!
hát nekünk mostanság biztos nem lesz,m nekem így is nehéz egyedül kicsivel,szóval minden
tiszteletem az egyedülálló anyáké...
de majd egyszer talán vmikor,végülis még van időnk a gyerekvállalásra később is,na meg én feltetettem a spirált is...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Sziasztok!

Látom, mindenki jelentkezett szinte pár mondat erejéig. :)

Korniról:
Mozgékony kis sajtkukac, nem bírja a szíjakat, a babakocsiban kibújik belőle és feláll, majd frászt kapok, bevásárló kocsiban szintén.
Autózni csak az alvásidejében lehet vele, mert utálja, hogy be van kötve és visít.
Tegnapelőtt tett 4-5 összefüggő lépést előre egyedül, de aztán megfeledkezett róla. :)
Egész jól eljátszik,ha pedig hazaérnek a tesói a suliból, akkor én már nem vagyok izgi, csak akkor keres meg a lakásban, ha elesik vagy becsípi az ujját, akkor teper felém ordítva. Ha megnyugodott leteszem és mászik vissza a gyerekekhez.
Alvása szerencsére oké, egyedül alszik el, nappal kétszer. Éjjel egyszer ő is eszik. 4 és fél foga van. :)

Gratula a babásoknak, nálunk is lesz negyedik bébi, nem mintha terveztem volna, de a doki nem tette fel a spirált a 6 hetes kontrollon, hanem azt mondta, hogy majd mikor megjön. Na, egyszer jött meg, el is kezdtem intézni a spirált, de közbejött egy fertőzés, gondoltam kis pihi, és utána, na már nem kellett.
Ráadásul költöztünk, és a szopi miatt gondoltam, még nem álltam be hormonálisan, aztán gyanús lett a dolog, elmentem orvoshoz, 14 hetes terhes voltam. Mostanra 20. :)

Csibe: Dettó, nálunk is egyre többet dolgozik a párom, sokat vagyok egyedül Kornival, vagy mindhárommal.
Szerintem a főnöke direkt szívatja most, mert neki tönkrement a családja, és zavarhatja, hogy nekünk még nem.
De ha így folytatódik, én is kiborulok, mert két ilyen picivel így is nagyon nehéz lesz.
Szóval sok a vita most nálunk, és bízom benne, hogy nem a karriervágy fog most győzedelmeskedni, mert akkor nagy bajban vagyok.

Üdvözlet az egyéveseknek, nálunk még 1 hónap.

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


migej!
gratula a kistesóhoz...nem irigyellek,teapa miatt...
nagyon nehéz,de
remélem hamarosan nektek is rendeződik minden...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Judit aztaaaa, minden tiszteletem a Tiéd :D . Hűűűűű de jó!
...és már a 20. hét.... Tudjátok a nemét?
Nálunk biztosan nem lesz 4. baba, elértem teljesítőképességem csúcsát, nem bírnék többet:). Ennyire vagyok kalibrálva :) 8) .

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Húúú, Migej, nem semmi, nálatok is lesz tesó, ráadásul még kisebb korkülönbség :) Gratulálok! Neme?

Nálunk Dóri elindult már lassan két hete, már 90%-ban csak két lábon közlekedik, égben tartja a kezeit és úgy megy :) Az, hogy 6,5 hónaposan felállt, de utána semmi nem történt, ez nem így van. Mert most, hogy jár önállóan, annyira stabil, én teljesen meglepődtem. Magyarán az egyensúlyát alakította ki. Azt hittem esni fog, csetlik, botlik, de nem.... Szinte semmit nem esik. Ha elunta, akkor leül. Ha elindul, de valami miatt meg kell állni, megáll, megnézi, megy tovább. Ha vissza kell fordulni, megy az is. Én élvezem, mert így hamarosan ki lehet vele mozdulni batár babakocsi nélkül is. :) Szeretnék majd egy kicsi, könnyű kocsit, amivel megyünk és ha elfárad, úgy tudom tolni. De én csak tervezem, max. novemberig, utána úgyis be leszünk zárva újra.

Ki mikor altatta máshol, pl. nagyszülőnél a gyereket? Persze úgy, hogy Anya és Apa nem marad ott? Tudom, Dike már vagány volt korán, nálunk még mindig nem volt ilyen eset. De elvileg lehetne, csak alkalom nem nagyon van és csak azért, hogy ne itt aludjon, amikor mi itt vagyunk, nem küldöm el a gyereket egyik nagyszülőhöz sem. Más kérdés, hogy Anyósom a bögyömben van és oda, csak ha már teljesen megszakadnék, akkor adnám aludni...... :roll:

Az éjszakák nálunk nagyon jók, tehát simán mehetne, nem lenni semmi baj, de mégis félek ettől..... Mindkét nagyszülő el tudja látni rendben a gyereket..... De valamiért..... Nem tudom......

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszi!
nekünk már december óta ott szokott aludni anyunál,de nekünk
biztos Kiara miatt is már más,m ilyenkor mindketten mennek...

Kép
Kép
csibe83
 
 


Na meg biztos az is a bajom, hogy a saját szüleimnél azt mondom, gond nélkül ott altatnám, de anyósomnál... Pedig nem tettek semmi extra rosszat, csak anyósom, lévén, hogy ő a gyerekorvos, szeret okoskodni és hiába kérem, hogy így vagy úgy csinálják a gyerekkel, tuti nem az történik.......... :x
Csak, ha meg Anyuméknál altatnám és Anyósoméknál nem, akkor a férjem rágna be..... Joggal.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Jé, én azt hittem már behlt a tiopik...
Migej, gratula!:)) Mi tervezzük a tesót, úgyhogy reméljük jön hamarosan:)

Háát szülinapi ajándék.. még nincs ötletem

Ti nyaralást terveztek? Mert minket most ez tart lázban, ugyanis meghívtak egy olyan nyaralásra, amit nem akarunk elszalasztani. Egy hajóút és visszük persze magunkkal a kicsit. Először le akartam mondani, aztán sokan megnyugtattak, hogy mások világ körüli útra mennek gyerekkel, úgyhogy bátrak leszünk.

Nálunk amúgy rossz alvó lett. Először a fogára gondoltam, de a védőnő szerint szeparációs szorongás, csak anyázni akar egy kicsit. Anyás nagyon, ez tény. De nálunk volt már sokszor olyan, hogy apjával kimozdultunk és anyukám altatta. Igaz, ő hozzánk szokot átjönni, máshol nem altatjuk. Anyósnál én sem merném hagyni.. olyan megcsinál, hogy ..no comment..
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Nahát mennyi kismama! Migej, Nyuszika! Szívből gratulálok Nektek! :wink:

Mi nem tervezünk még kistesót, egyenlőre elég a 2 gyerkőc, nameg mégegy ilyen terhességet... :roll: Szóval örülök, hogy élünk :lol:
Meg még szeretnék visszamenni dolgozni is.
Milánt is felvették a bölcsibe, nagyjából 1 év múlva megyek dolgozni és előtte kezdjük majd a beszoktatást (szóval az még odébb van).
Dorina is megy iskolába, első osztályos lesz (tánctagozat).
Milánnak vasárnap tartjuk a szülinapját (amúgy hétfőn lesz 1 éves), majd hozok pár képet. :wink:
Ő még egyedül nem tud menni (csak bútorok mellett, vagy kézenfogva), pedig viszonylag korán csinált mindent (annak ellenére, h koraszülött volt). De ő is integet, süti-sütizik, ha éhes odamászik a hűtőhöz és csapkodja, közben kiabál, hogy mámmáááááááááááááá :D Alvással, evéssel sincs gond, de ő is szereti ha a látóterében vagyok :roll:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

először is gratulálok a kismamáknak!

Mi jól vagyunk. 5 fogunk van és jön felül a 3-4 id. Mostanában nagyon jó kislány Lili. Játszik, mászik, feláll mindenhol, és az asztal, kanapé stb ,mellett lépeget. Nagyon akaratos. És ha úgy van szeret hisztizni, de azt hamar abbahagyja. Az alvással nekünk sincs gondunk. Este alszik mint a bunda, csak mostanában állandóan kitakarózik én meg nem győzöm takargatni :) Enni is eszik szépen azt amit mi. Nagymamám nem főz fűszeresen.
Máshol még ő sem aludt. Anyósoméknál én sem merném hagyni. Csak úgy van ott ha mi is. Így is állandóan rászólok. Ha játszik a gyerek állandóan dumálnak hozzá hogy rájuk figyeljen. Na mindegy nem részletezem :) De többször rájuk kell szólni ami persze nem tetszik nekik.
Mi most július közepén megyünk 3 napra Egerbe, meg majd utána 3 napra a Balcsira. Egyik barátnőm most fogja vinni a 2 hónapos kislányát egy Olaszországi körutazásra, úgyhogy egy 1 éves gyerekkel is mehet simán a hajóút! :D

Jó hogy mindenki írt magáról. Már én is azt hittem behalt a topik :D
zsanka86
Nyíregyháza
 
 


MILÁN ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG AZ ELSŐ SZÜLINAPODON!!!!


Kép

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Köszönjük Zsóka! Hoztam ide is pár képet :D

Kép

Kép

Kép

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Nagyon édes Milán baba! Azaz nagyfiú :) Sok boldog szülinapot kívánunk mi is :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zsófi, nagyon cuki, Milán! És milyen szupi ajándékokat kapott:))
20140503222551
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: