Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Most vagyok 13. hetes, és egy hete tudom, hogy a pocakomban két baba van. Először sokkolt a hír, hisz egy babára számítottunk. A internet meg tele van negatív dolgokkal, engem is először megijesztett, amíg rá nem találtam itt a fórumokra és a 2010-es ikres topikra. Olvasás közben nagyon sok ötletet adtak a lányok és sokat segítettek a pozítiv gondolkodással kapcsolatban is. Ezért gondoltam, hogy indítok egy új topikot, a 2011-es babákról.
mezi_84
 
 


Szia!

Nekünk is ikerbabáink lesznek 2011-ben!
Vendég
 


Sziasztok!
Én is ikreket várok, kb. február elején érkeznek :)
Mezi, először én is a negatív dolgokba botlottam bele :? , de tényleg érdemesebb más ikres anyukákkal, kismamákkal beszélgetni.

Kép
miamanó*
 
 

 
 

Sziasztok Kismamik!

Örülök, hogy a 2011-es ikres mamik tábora is bővül. :D

Tényleg! Ti tudjátok már a babák nemét? Én még nem. :cry:
Nem a helyi kórházban fogok szülni, hanem 50 km-rel arrébb, ezért nehéz volt a megfelelő dokit kiválasztani. Most úgy néz ki, hogy megtaláltam. :D A héten felhívom, így talán mi is hamarosan megtudjuk a két babóca nemét.

Szép napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mi már tudjuk a nemüket, egy fiú-egy lány :D

Kép
miamanó*
 
 


Sziasztok!
Én is ikreket várok, jövő nyárra. Ma vagyok 5 hetes és 4 napos, hétfőn megyünk szívhang kukucsra. :lol: 4. hét 6. napon állapították meg az ikerterhességet, két petezsák, benne egy-egy szikhólyag.
Nálunk ez egy 10 éves hiába való küzdelem után sikerült immunkezeléssel és inszeminációval.

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


Szia Timso!
Gratula a két petezsákhoz :D 10 év tényleg nem semmi, de végre itt vannak, és ez a lényeg! Gondolom nagyon várod már a hétfőt, olyan jó hallani, hogy működik a kis szívük. :)

Kép
miamanó*
 
 


Miamano!
Én is gratulálok neked, és itt mindenkinek. :wink: Én egészen fiatal koromtól ikerbabákban gondolkodtam, az összes ikres fórumot olvasgattam, és titkon reméltem, hogy nekem is egyszerre lesz két babám. Az, hogy az élet így hozta, hogy ennyit váratott magára, most kárpótol mindenért. Nagyon várom már a hétfőt, ilyenben még sosem volt részünk.
Hogy viselitek az ikres mamiságot?
Nálam a nagyon korán jelentkező kifulladásos érzésen, enyhe étkezés előtti émelygésen, és a mellfeszülésen kívül nagyon tünetem nincsen, hacsak az álmatlanság nem annak nevezhető. Nappal iszonyat fáradt tudok lenni, éjszaka meg keveset alszom.

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


Sziasztok mamik! :)

Timso én is gratulálok Nektek, nem semmi ez a 10 év.
Én már a 13. hétnél tartok (a vonalzómon is látszik :D ) de nekem még nem néztek a babáknál szívhangot, így alig várom, hogy a magán dokihoz elmenjek és emberszámba vegyenek, mert sajnos nálunk ez nem így megy. Jah és csak 1 hete tudom, hogy ketten vannak, de most már nagyon örülök neki. Emlékszem, még kislánykoromban akartam ikreket, úgy látszik teljesült a kívánságom. :P
Rosszullét: kifulladás nekem is már elég korán volt és még mindig tart, ha csak több lépcsőn megyek fel, lihegek, mint egy kutya. Az elején hányingerem is volt, emiatt mindjárt fogyással kezdtem, de szerencsére a hányás kimaradt. Illetve az álmatlanság is ismerős, kb. hetente kétszer, háromszor egész éjjel fentvagyok. Máskor pedig alig lehet kirángatni az ágyból. A mellfeszülés is ismerős, nekem már a ciciim is nőttek. :oops:
A másik, ami annyira nem is kellemetlen a pocakméret, 13 hetesen eléggé egyértelműen lehet látni, miért van nagy hasam. :D

Húúúúúúúúú, de hosszú lettem.

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Timso
Akkor nagyon boldog lehettél amikor mondta a doki, hogy 2 petezsákot lát!
Én egész jól viselem, a 6-12 hét között voltam rosszul folyamatosan, de aztán elmúlt, egyedül az allergiás tüneteim maradtak meg. Terhesség előtt nem volt ilyen gondom, de azóta folyton tüsszögök, bedugul és folyik az orrom. Zavaró ugyan, na de ennyit simán kibírok :wink:

Kép
miamanó*
 
 


Mezi
A hányás nálam is kimaradt szerencsére, csak a folyamatos émelygés, hányinger volt jellemző, undorodtam minden ennivalótól. Az éjszakák pedig az idő előrehaladtával egyre aktívabbak, már ami a pisilnijárást illeti... :lol:

Kép
miamanó*
 
 


Lányok!
Úgy tűnik, egy kicsit béna vagyok. Próbálok vonalzót varázsolni, de egyszerűen nem tudom, hova kell beilleszteni. Nem írná meg nekem valaki lépésről lépésre?
köszi

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


A vonalzód linkjét másold be a profilodban az aláíráshoz, de ez legyen közvetlen
előtte:[img]
utána:[/img]
most kipróbáltam így, ezért van 2 vonalzóm :)

Kép
miamanó*
 
 


Köszönöm a segítséget, akkor ezek szerint sikerült.

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


Kép

Kép
miamanó*
 
 


Lányok! Én is szenvedtem a vonalzóval. Ki is akadtam, a férjem segített beállítani. :D

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Miamanó! Mekkora a pocakod? Van képed róla? :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: már szépen gömbölyödik a pocakom :D Van kép róla, de a profilba úgy látom nem lehet feltölteni, ide viszont nem szeretném kitenni. :oops: :oops:

Kép
miamanó*
 
 


Miamanó. Rendben, megértem. Azért tök jó dolog, hogy már látható jele is van a kismamiságnak. :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Igen, már a 11. héten volt egy kis "puklim", de azt még csak mi láttuk :lol: Ikerbabákkal ráadásul még nagyobb pocakra lehet számítani!

Kép
miamanó*
 
 


Ismerős érzés. Először nálunk is csak a férjemmel figyelgettük, hogy mintha előtte nem ilyen lett volna... :D
Mos a 13. héten már nem tudnám letagadni, hogy babáim lesznek. (Nem mintha le szeretném).

Lányok! Mindegyikőtöknek van fogadott dokija? És szülésznőt fogadtok?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nekem nincs még, de épp most készülök dokit fogadni. Valahogy nagyobb biztonságban érezném magam. Én is gondolkodtam először, hogy dokit vagy szülésznőt, de ikreknél gyakori a császár, és mivel ezt előre nem lehet tudni, inkább a doki mellett döntöttem.

Kép
miamanó*
 
 


Én a Sote II-n fogok szülni, ikrekkel és az én előzményeimmel ez tűnik a legkézenfekvőbbnek, és az orvosom is ott van, aki szakavatott minden velem történttel kapcsolatban, na meg az immunkérdésben, ami nekem a legfontosabb.
Ki hol szül?

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


Én Szegeden a női klinikán.

Kép
miamanó*
 
 


Sziasztok!

Milyen sokan lettünk hirtelen! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Üdv mindenkinek!

Babák nemét mi még nem tudjuk. Talán majd a 18. heti UH-nál megmutatják magukat.

Timso
Én sose akartam ikerbabákat :oops:
Talán azért, mert a munkahelyemen nagyon sok koraszülött, beteg ikerbabát láttam... (koraszülött intenzív osztályon dolgozom :wink: )

Mezi
Mikor UH-n voltál, nem mutatta meg a doktor a szívhangot? Nem nézte meg?
Ilyenkor még csak UH-vizsgálattal mutatható ki a szívműködés...
Nekem alapból is nagy a hasam :oops: :cry: ... most már a babák is növelik...

Én a debreceni szülészeti klinikán fogok szülni.
Ikerterhességnél érdemes olyan helyet választani, ahol van PIC.
Vendég
 


Hali Lányok! Úgy örülök, hogy beindult ez a topic.
Én Zalaegerszegen fogok szülni, a lakhelyemtől kb. 50 km. Ma beszéltem egy ottani dokival és jövő héten csütörtökön megyek hozzá. Akkor talán megnézi a babák szívhangját is. Amúgy ez bababarát kórház. És van koraszülött osztály.
Több szempontból is megyek más kórházba, mint ahova tartozok. De ez egy nagyon hosszú mese. Oldalakat is tudnék talán írni. De csak példákat hozok: nem néztek szívhangot, a tarkóredőt nem volt hajlandó lemérni a doki, mondván, hogy nincs vizsgája, így nem tudtam a kombinált tesztet megcsináltatni, a terhesgondozás havonta 3 percből áll stb.... Még szerencse hogy a védőnőm tök normális.
Mindenki panaszkodik, hogy milyen kevés a gyerek. De ha emberszámba se veszik a kismamákat, akkor elhiszem, hogy bőven elég ezt a procedúrát egyszer is megélni.

Úgy látszik, megint a billentyűzethez ragadt a kezem.
:)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Littlemommy: nálunk is a 19. héten derült ki a babák neme, nem szégyenlősködtek, jól láthatóan megmutatták magukat :lol:

Mezi: hát ha ennyire nem alaposak, jól teszed, hogy olyan kórházba mész, ahol biztonságban érzed magad!

Kép
miamanó*
 
 


Miamanó! Mozognak már a babák? Van már neve a piciknek?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Igen, egyre többet, és egyre intenzívebben :D Nevek: Lili biztos, másik alakulóban :wink: Nem sok név tetszik. Nézegettem neten, milyen utónevek vannak...hát nem semmi. :lol:

Kép
miamanó*
 
 


Nekünk még van időnk nevet választani. Két lánynevünk van, fiúból semmi se tetszik igazán. Majd lassan talán kiderül, hogy kell -e nekünk egyáltalán fiú név.
:D
Lánynevek közül a Csenge és a Zorka tetszik. A Zorkát itt csentem a 2010-es fórumon. :oops:

További szép napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!!!!

Először is Mindenkinek szeretnék gratulálni az ikrekhez!!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok! Már vártam, hogy létrejöjjön ez a topik (köszi Mezi!!), olvasgattam néha a 2009 és 2010-es ikres topikot is.
Nálam a 8. héten derült ki, hogy két babát várok, kicsit sokkolt a hír, nem számítottunk rá.
Nekem van/lesz fogadott dokim, Bálintnál is Ő volt. Bár csak jövő héten megyek hozzá először. Itt szülök majd fehérváron.

Mezi: nem semmi milyen a kórház nálatok!! :shock:

Én épp nem érzem magam terhesnek, a rosszulléteim elmúltak, csak a savam maradt meg, de az alapból is sok van sajnos. Még nem érzem őket mocorogni sem.

A neveken már mi is gondolkodunk, eddig 1 lány, 1 fiú nevünk van Eszter és Péter. Persze ahogy ismerem magam ez még változhat :lol: . Egy kislány igazán jól jönne a családba, mert még csak fiúk vannak, anyunak 6 unokája van és mind fiú :lol: .

no most megyek, apával sorozatozunk :D.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Miamanó:köztünk csak egy nap van :D.

Ja még azt akartam, hogy a neten tényleg szörnyű dolgokat lehet olvasni, úgyhogy én is leszoktam róla. van egy oldal ikresek.hu, ide viszont regiztem, ikres ismerősök javaslatára. egyelőre még csak a babakocsikat nézegettem. tényleg Ti már találtatok valami épkézláb ikerkocsit?

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: A Csenge és a Zorka is jól hangzik. :)

Wicca: Kép
Az elején a sav engem is zavart éjjelente (szerencsére már elmúlt), és csak a keksz segített valamennyire.
6 fiúunoka? :) Hát akkor tényleg jól jönne 1-2 lány :lol:
Én már találtam babakocsit, egymás mellettit, ami újszülött kortól használható, később sportkocsivá alakítható. Hát nem egy könnyű darab, de egyedül 2 babával úgysem tömegközlekednék, a többit meg majd megoldjuk valahogy.

Kép
miamanó*
 
 


Wicca! Gratulálok a babákhoz.

Babakocsi: a 2010-es topikot, ha van időtök átolvasni, ott a lányok márka szerint is adnak tippeket, hogy milyet érdemes venni.

Én is egymás mellettit szeretnék, mert csak tanácsadásra, és anyáékhoz fogunk messzebbre (gyalog kb. 20 perc mindkettő) közlekedni vele. A többi esetben meg a párom úgyis itthon lesz és segít.

Szép babavárós napot! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: jó korán keltél :D!

Nekem is az egymás mellettit javasolták, de még így is nehéz dönteni, hogy 10-ed annyiféle van mint egyes kocsiból. ma megnézem a brendonban a hoco nevezetűt. az a baj, hogy nekem nem lenne rossz ha könnyű lenne, mert egyelőre nem tudom hogyan megyünk majd be a városba ...

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Jó reggelt!

Babakocsi
Én egymás utáni Gracot néztem. Hordozó is van hozzá. Egymás mellettivel az a gondom, hogy nem minden ajtón fér be...
Én akarok majd egyedül is közlekedni a városban a babákkal. :wink:
Vendég
 


Wicca!
Üdv közöttünk. Én is legalább ennyire megörültem, amikor megtaláltam ezt a topikot. Én regisztráltam az anyatanyán is a 2011. májusi babásba, ott egyedül vagyok ikres egyenlőre.
Én az egymás melletti kocsikat részesítem előnyben, mert én személy szerint nem bírok háttal utazni, így nem tudom, a gyerkőcök szeretnék-e.
Mostanra kezdenek felerősödni a napközbeni émelygéses tüneteim. Reggel már nagyon nehezen keltem, de jövőhét keddtől már nem dolgozom.
Ti dolgoztok még?

Timso
Kép
Milli baba születésének várható napja 2011. június 03.
timso015
 
 


az előbb írtam egy hosszút, aztán elszállt. :(

Wicca: úgy látszik nem csak én keltem korán. :lol:

December végéig szeretnék dolgozni, aztán majd meglátjuk a doki és a babák meddig engedik. 7-re járok dolgozni, így minden nap 5:40-kor kelek. Az utóbbi 3 hét nagyon fárasztó volt, mert a kolléganőm lebetegedett, így egyedül csináltam kettőnk munkáját.
De hétfőtől visszaáll minden a régi kerékvágásba.

Babakocsi: nekem az egymás melletti szimpatikusabb, jobban látom mindkét babát. Az a fontos, hogy ki merre közlekedik vele. Pl. liftbe nem fér be az egymás mögötti. Egy ikres anyuka a 2010-es topikban írta, hogy minden ajtót lemért, ahova tudta, hogy be akar menni. :)

Ti mikor szerzitek be a babakelengyét? A végére tartogatjátok babonából?

Szép napot! :)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nos voltam a Brendonban, megnéztem ezt a Hoco babakocsit
brendon oldaláról:
http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... re&store=6
az ikresek. hu-n pedig van eladó használtan, de ehhez már van lábzsák és mózes is:
http://gallery.site.hu/u/kage/mix/hoco/ ... 2.jpg.html
nézegettem az egymással szembeni/mögöttit is PegPerego volt, hát az nagyon hosszú. ha már közlekedni akarok busszal is, akkor inkább előbbi. bár utóbbi meg jobban elnyerte tetszésem :D.

Timso:
mi Littlemommy-val itt a babaneten vagyunk még az áprilisiban. azt néztem, hogy a májusi babások hamar elköltöztek az anyatanyára :(. én itthon vagyok gyeden a minifiammal :D.

Mezi: muszáj volt korán kelni, mert este nem tudtam megcsinálni minifiam kakkóját (kakaó) és ezt reggel pótoltam. babakelengye? hááát, én folyamatosan! ami most izgat a babakocsi, ebből többet is meg szeretnék nézni, nehogy rosszat válasszak. ugye nekünk mindenből van egy, így mindenből ("már csak") egy kell. szerintem minden hónapban veszünk majd valamit és akkor nem lesz sok egyszerre.

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!
Kedves Babócák és Anyukák!

Elnézést hogy igy ismeretlenül közbeszólok.

Kép

Kellemes babavárást mindenkinek :)

Kép
freyja
 
 


Timso: van olyan egymás mögötti kocsi is, aminek az üléseit szembe lehet fordítani. Először én se egymás mellettit akartam, hogy elférjek, de aztán odaálltam egy ilyen kocsi mögé, és olyan messzinek tűnt az első ülés, zavart, hogy nem látom... persze mindenki más szempontok szerint dönt.
Én már nem dolgozom.

Mezi: mi mostanában kezdjük beszerezni a babás dolgokat, mert nagyon sok minden kell, és nagy pocakkal a hidegben már nem nagyon akarok rohangálni.

Wicca: jó a babakocsi, bár nekem a nagyobb kerekű jön be, havas, meg mindenféle úton talán könnyebb vele közlekedni, de nem biztos, hogy ez így is van :)

Kép
miamanó*
 
 


miamanó: az nekem sem lenne hátrány ha nagy kerekű lenne, mint pl. a Bergon kocsik, de azok meg baromi nehezek. jajj, de nehéz választani!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Sziasztok!

Valamelyikőtök csinál kismamatornát? Amíg úgy tudtam, hogy egy baba van a pocakomban, rendszeresen tornáztam (hetente 1-2-szer), de azóta nem nagyon merek. A torna egyáltalán nem megerőltető, igazán csak átmozgat és jó a közérzetem tőle. Ja és a legfontosabb, amióta csinálom, nem fáj a hátam. Szerintetek folytassam? Ti tornáztok?

Szép napot!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: én nem tornázom! ha valamiféle mozgásigényem lenne az csakis az úszás :D! egyébként mindenhol azt szoktam olvasni, ha terhesség előtt nem mozogtál ne most kezd el, ha mozogtál nyugodtan folytathatod. sztem kérdezd meg a dokit! ha jól esik és nem fáj tőle semmid, nem terhel meg, sztem nyugodtan lehet ... de ez az én véleményem :D!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: én sem tornázom. Szerettem volna kismamatornára járni, kérdeztem a védőnőt, hogy tud-e ajánlani valamit, de azt mondta ikrekkel a tornát nem ajánlja. :( Te milyen tornát csinálsz? Valami DVD, vagy csak magadtól?

Kép
miamanó*
 
 


DVD-re tornázok, kimondottan kismamatorna. Kb. 40 perc, egyáltalán nem megerőltető, inkább csak átmozgat. Nagyon jól esik, utána nagyon jó a közérzetem. Háton fekve, oldalt fekve, négykézláb és törökülésben vannak gyakorlatok. Mindenből kb 3-4 -et kell csinálni, így esélyed sincs rá, hogy nagyon elfáradj. Vannak mellizom és hátizom erősítő gyakorlatok is. Szóval nekem bejött. A 12. hét előtt tornáztam rendszeresen, heti 1-2 alkalommal. Amióta tudom, hogy ikreket hoz a gólya :D, a mai napig nem mertem tornázni, de már nagyon hiányzott. Jah és mindig úgy csinálom, hogy ha valami egy kicsit is fáraszt, akkor azt a gyakorlatot kihagyom és pihenek.
A biztonság kedvéért a jövő héten azért rákérdezek az új dokimnál.
A védőnő se tudja még, hogy ikrek, pont most ment el két hét szabira. Amikor még egy babáról volt szó, mondta, hogy mindent csináljak nyugodtan úgy, mint előtte. Tehát nem kell teljesen eltunyulni. Én előtte is hébe hóba szoktam tornázni, de az nem volt rendszeres. Most viszont kifejezetten hiányzott. Úgy éreztem, teljesen eltunyulok, ha nem mozgatom át magam egy kicsit.

Szokás szerint hosszú lettem...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Timso
Ami egymás mögötti kocsit én néztem, ott nem háttal utaznak a babák :wink:
Én itthon vagyok. Egyszer begörcsöltem, akkor derült ki, hogy ikreim lesznek (8. héten), azóta inkább itthon vagyok.

Mezi
Merész vagy, hogy addig akarsz dolgozni!
Egy ikerterhesség azért nagy teher ám! Vigyázni kell, hogy minél tovább a pocakban maradjanak a babácskák!
És a 20. héttől elég nagy a terhelés a méhszájon!!!!
Babaholmikat én már vásárolgatok. Nem vagyok babonás. Viszont számolok azzal, hogy a terhesség második felében esetleg feküdni, kórházba menni kell... és egyébként is jön a tél, amikor nem lesz kedve kimoccanni sem az embernek...
Torna: orvossal beszéld meg!

Miamanó
Én bízom benne, hogy amikorra mi a havas időben fogunk babakocsival közlekedni, akkor már egy könnyebb, sportosabb fazon elég lesz... :wink:
Vendég
 


littlemommy
úgy gondolom, amíg nem veszélyeztetem a babákat és tudok dolgozni, addig fogok is. Nem tudnék 9 hónapig itthon feküdni.
Így is pihenek annyit, amennyire szükségünk van. Mindenki úgyis érzi, hol a határ.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi
Én eléggé becari vagyok ilyen szempontból. Sajnos, nagyon sok koraszülött kisbabával volt már dolgom...
Inkább most lazsáljak itthon, mintsem majd fájó szívvel álljak egy inkubátor felett...
Most szépen összeszedegetem majd a babák holmiját, összekészítek mindent nekik a 30. hét környékére... Ne legyen gond az se, ha befektetnek a kórházba hetekre, hónapokra...(ikerterhességnél ez benne van...)
Vendég
 


littlemommy
Emlékszem, hogy ilyen helyen dolgoztál, így sok ilyen esettel találkoztál. Én se veszem félvállról az ikreket, csak alapból én nagyon nyüzsgő vagyok és nem tudom azt elképzelni, hogyha minden rendben van a kicsikkel és semmi se indokolja, akkor itthon maradjak.
Ahogy az idő halad előre, a pocak és a babócák növekszenek, én is érezni fogom, hol a határ. Csütörtökön megyek a dokimhoz, meglátjuk ő mit mond. Persze, ha azt javasolja, hogy ne dolgozzak, akkor nem fogok. :)

Nektek van már elképzelésetek arról, hogy egy kiságyban vagy külön fognak aludni a picurkák?
Annyiból nekem jó, hogy a férjem asztalos, így szinte mindent ő fog csinálni a kicsiknek. Csak azt kell még eldönteni, hogy a kiságyból egy vagy kettő kell már a kezdeti időszakra.

Kép

Kép
mezi_84
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: