Új privát üzeneted érkezett!

Addisz: remélem :D

Csak azért kérdezlek,hátha gyakorlottabb a szemed,sokan már a baba alakjából is következtetnek,én is csak a mozgásáig jutottam,meg hogy durva,milyen részletes,van ahol a csigolyái is látszanak :D
Vendég
 


Ami eszembe jut, hogy olyanokat néznek a szonográfusok bizonytalan esetekben, hogy mennyire széles a váll (ez ugye a fiúkra jellemző), milyen hosszúak a combcsontok (inkább lányos vonás). De nyilván ezek is inkább alkati adottságok.
A 16. hét környékén azért zömmel már egyértelművé válik a helyzet, bár mi Lucánál a 22. héten tudtuk meg, hogy kislány, mert mindig össze volt szorosan zárva a lába és maga elé húzta, hogy még véletlenül se derüljön ki semmi :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Kisbeeka
Ejha, micsoda tornász bemutató! Nagyon édes és tényleg eleven volt a vizsgálatkor :lol: Vajon ebben a korban már csuklanak, vagy hogy csinálhatja azt az ugrós mozgást a Babád? :D Sajnos a videó végét nem láttam, mert 3 perc környékén leállt folyton, pedig be volt már töltve az egész anyag.

Kép
Kép
rheya
 
 

 
 

Rheya: igen,csuklott a baba,amiatt mászott el a szívhang is állandóan :lol: :lol: :lol: :lol:
még azt is nehéz volt bemérni :D

szerencsére az elején még csak keze-lába kalimpált,és nyugisan megmérték a lényegeket :D :lol: :lol:
Vendég
 


kisbeeka: Megnéztem én is a videót. Ugye milyen furcsa, hogy még csak 12 hetes és milyen emberi már! Nagyon aranyos. :D:D A fiam is nagyon sokat csuklott végig a terhesség alatt. Mikor megszületett pár hétig még nagyon sokat csuklott, de aztán elmúlt. :D
korenka
Szár
 
 


Korenka: köszi :)
hamarosan Te is mész erre a vizsgálatra :)
Vendég
 


Köszönöm a válaszokat, akkor várok, hogy megjönnek-e ebben a hónapban a pénzek...

a kivizsgálás azért kell, mert az első vérvételemnél a májértékek rosszak lettek (duplája a normálisnak) és rossz lett sajna az EKG-m..ennek akar utánajárni a dokim.

A genetikai meg a kombinált teszt eredmény emiatt kellene. ez 1. 340-hez lett, de sem a doki, sem a terhesgondozóban dolgozó nő nem érezte ezt annyira rossznak..közepes kockázat.

kisbeeka
de szuper videó!!!! hol ki csinálta? Mennyire jobb minőségű, mint az enyém volt...még a lábfeje is látszott!!! és milyen sokat mozgott.azt láttam hogy cumizta az ujját, tornázott, meg csuklott, meg pihizett is a végefele..nagyon édes, milyen emberi már :-) büszke lehetsz rá!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok én is, csak semmi extra nem történik, ezért nem is írtam.Olvaslak ám mindig Titeket.

Korybon!
sajnálom a mizériádat, de talán jobb, ha időben túlesel ezeken a vizsgálatokon, ha már muszáj.Azért az mindenképpen jó, hogy a kombináltat nem látják rossznak a szakértők.
Talán a köv. vizsgálat megnyugtat ezen a téren is.
Béka!
Lám-lám, eljött a nagy nap.Megnéztem a videot.Nagyon szépségesa babód, és valóban eleven.A neméhez nem tudok hozzászólni, de a végén a 4d-s képen esetleg látható lett volna.
Tesóm a gyereke fejéről megmondta, hogy fiú, és -állítólag- a munkatársai is egyből arra tippeltek.(Az is lett.)
Én a Te piciden nem látok semmi "nyomot".A bütyök ott van, de ez szerintem nem mérvadó.
Kaják:csak felsorolom, hogy az utóbbi időkben miket csináltam:borsófőzelék (imádom)-fasírttal (bolti), palacsinta, zöldségleves-májgombóccal, lecsós hús-tésztával, lángos.
Ezek nagyjából.

Tegnap vetettem a férjemmel B6 vitamint, mert az émelygésem miatt már minden bajom volt.Talán használ, úgy érzem.Legalábbis, amikor Léda kajáját csináltam ma, nem fordult fel a gyomrom annyira.

Üdv az újaknak.Na,úgy látszik, gyarapszunk még.
A zárt fórum, vagy bármi zárt ok.

Náthánkmúlóban, Lédát már nem porszívóz,
om, de még "röfög" éjjel.
Most a férjemen a sor, deő hamarabb javul, mert mindenféle vény nélküli szereket iszik.Én meg úgye semmit sem szedtem...

Kaptam kiskönyvet múlt héten.
9-én megyek akombináltra+UH.
A Jánosban így működik.Lédánál is így volt.

Remélem, minden ok. lesz.

Bocsi, hogy nem írok mindenkinek, de Léda itt matat, beleütöget állandóan.Lassan leteszem szunyálni.

Ja!Kisütött a Nap végra!Küldöm a jóidőt!
Hétvégére 10 fok lesz!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Ma resztelt májat ettem rizzsel, de nem esett jó...sőőőt :?
hana78: szia, üdv a csapatban! A mi gyerekeink akkor szinte teljesen egyforma idősek (Boti augusztus 5.-én lesz 2éves). Ennyire rosszul vagy? :( szegény, kitartást!!!
gmeli: nekd is üdv!
kisbeeka: jaaj de édi!!!! Ez az övsömör dolog meg igazán nem hangiz jól :( nagyon vigyázz magadra!!!
rheyna: hát nekem bizti nem jó a naci...még nem terhesen is messze állnék ettől, sajna
addisz: nagyon jó volt ez a link amit írtál, hihetetlen mennyire egyformák még az elején (legalábbis nekem) :)

A honlapra visszatérve, megcsinálom szívesen, csak abban kéne a segítségetek, hogy aki képet akar feltölteni majd oda, akkor annak privátban elküldöm a jelszót és (majd megírom hová) oda kéne feltöltenie a képet. A többit, hogy az a helyére is kerüljön már megcsinálom, csak korlátozott az internetünk és annyi mindent nem tudok feltölteni. Ha ez így okés nektek, akkor részemről mehet a dolog.
Aki szeretné megnézni a honlapot az írjon nekem privit (mert ide nem tenném be a címét) és elküldöm neki a linket, jelszót stb...
Hát remélem, hogy menni fog, mert még én se csináltam ilyet :lol:

Kép


Kép
norcs83
 
 


Korybon: az Uzsoki kórházban csinálták,ez volt a tegnapi genetikai UH vége (utolsó 5 perce),sajnos az elején még nem tudtuk,hogy felvehető... :?

Hihetetlen számomra is,hogy még a lábujjak és a csigolyák is látszanak,sőőőőt,még a köldökzsinór pulzálása is :D

Nagyon büszke is vagyok a kis pocakosra :D
Nekem a talpa a kedvencem,az sajnos még az elején volt inkább látható,állandóan az égnek emelve :D
Vendég
 


Brigi: már ennek a videónak a nagy része is csak mozizás volt,hogy legyen valami a dvd-n,rendes volt a csajtól,így nem várhattam el még ennél is többet,főleg,hogy ingyen volt... :roll:

Szóval csak arra a pár mp-re kapcsolta át 4D-re,hogy lássuk,milyen érdekes :D

Eddig nagyon biztos voltam benne,hogy 2 lányunk lesz,de mivel többen egyből fiút látnak benne,kissé elbizonytalanodtam :D
fiúnak is örülnék,de nagyon meglepődnék...

Mikor a házidokihoz mentem hétfőn,a felesége (asszisztens) ruhában egyből azt mondta,hogy kisfiú... :D
Vendég
 


Csak gyorsan még:
Béka!
Én sem bírtam volna Lédát elképzelni fiúnak, sőt!!!...Bevallom:tartottam tőle...És bejött...
Remélem, Neked is úgy alakul, ahogy tervezed.
A másik BMC-sben (Vicky már írta is talán), volt egy csaj, nagyon lányt akart, fiú lett.Imádja!!!Persze, az UH után csalódott volt (ami miatt kapott egy idegen beírótól hideget-meleget), de öntöttünk lelket belé.
Én megértem, ha valaki csalódik emiatt.Hiába, hogy lombik, meg egészséges...mégis, az ember már kialakít valamicske képet a babóról...Én abszolút nem ítélem el, ha valaki őszintén bevallja, ha csalódik emiatt.
A férjem is mindig csak ezzel jön:egészsées legyen...Persze-persze, az a lényeg, de szerinem, mi kicsit másképp éljük ezt meg.

Különben én a nagynál csalódtam, mert nagyon fiút akartam:aztán megmondták, hogy lány, én meg:oh...Képzelheted, ott az Uh-n...
Hát, ez van.Most már a lányok felé hajlok inkább.Talán holnap kiderül valami Nálatok...Vagy majd ad-sen.
Ha ingyen volt a tegnapi Uh, akkor meg nagyon rendes volt tényleg , hogy így mutatott 4d-set.

Én majd a Praxis-ba szeretnék menni 4d-sre talán az AFP után, meg a 30. hét körül.Lédánál a 18. és a 30. hét körül voltunk a Savoya-Parkban, de nem tetszett, mert orvosilag szinte nem is nézték.Nekem meg megnyugtató lenne.
A Praxist a szomszédasszonyom javasolta, nemrég volt ő is.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: köszi :)
Nekem jósolták a 2 lányt,és mivel ismerős mondta,akinek ezek a babás jóslatai addig mind beváltak (ingás),azóta hisszük,hogy 2 lány lesz,mert mielőtt a lány mondta,mit lát (félve,hogy fiút nem tud nekünk jósolni),megbeszéltük,hogy 2 babát szeretnénk,és párom is lányoknak örülne,mi meg tesóimmal lányok vagyunk hárman :)

De imádom a kisfiúkat is,tündérieket lehet látni,párom gyerekkori fotóit is imádom (amúgy felismerhetetlen rajtuk :shock: :shock: :shock: ),úgyhogy azt a helyzetet is imádnám,csak annyi,hogy most már nagyon meglepődnék... :D
Vendég
 


béka, az uzsokiban csinálták ezt a szuper videót? hűűű akkor nekem is lesz :lol: végül is hogy volt a vizsgálat/vérvétel? leírod nekem, csak hogy tudjam, mire számítsak? 8)

korenka, hát a rosszullétekért nem irigyellek. hihetetlen felemelő volt, hogy elmúltak. más színű a világ egyből.

korybon, én továbbra is marhára drukkolok, hogy minden eredményed olyan legyen, amit szeretnél, és hogy ne legyen semmi gond. és tudod.. pozitív gondolkodás :D jaj, amúgy az nem három óra volt hajnalban, hanem egy órával később :) csak valahogy itt úgy van beállítva az óra. megmondom őszintén, tegnap este nem jött az itthoni diákom (itthon is tanítok minden délután :? ), így aztán HÉT órakor lefeküdtünk aludni :) fél ötkor majdnem frissen üdén ébredtem. :)

ööö lányok.. most akkor ez a kombinált ez mi is? és kell rá menni? és a genetikai uh? bocsánat az értetlenségért, de még ilyeneknek nem néztem utána, dokival sem beszéltünk még, talán jövő csütörtökön..

holnap chillis babot főzök! már alig várom :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


sziasztok!

Addisz nagyon jó ez a link a nemi szervekről, hihetetlen, most már úgy vagyok vele, inkább még ne is mondjanak semmit, csak ha már biztosak benne. :) egyébként én nagyon fiús vagyok, fiút várunk az apukájával nagyon, de persze a lánynak is ugyan úgy fogunk örülni. anyukám pl. csak lányos ruhácskákat vett eddig nekünk. :D ő azt szeretne, meg a barátnőim is, mert mindnek fia van. :)

Kisbeeka! szuper a videód, annyira jóó, nem bírtam ki, h ne nézzem meg, mert az enyémet szerettem volna látni először, de nem baj, jó volt látni a kis izgő mozgódat, nagyon szép! :)

mi Valentin napra kaptuk az időpontot, de akkor már 12 hetes és 5 napos lesz a babó. lassan telnek a napok...

ja és az a súlykalkulátoros oldal is elég durva az én szempontomból, mert már 5 kilót híztam, és a 20. héten kellene ennyinek lennem. :?
picit már látszik a pocim, de ha rendesen fel vagyok öltözve még nem veszik észre. szívesen megmutatnám nektek, lehet kivágom a lényeget és felrakom, kíváncsi lennék rá kinek mennyire látszik már. :)
Vendég
 


Gabi: no az van,hogy ha a doki csinálja a genetikai UH-ot,akkor nincs esély felvételre..
De mivel mikor én voltam,az orvos mindenfelé rohangált,egy asszisztens csaj csinálta,nagyon kedves volt.

Vigyél -R-es dvd-t,és az elején SZÓLJ,hogy van Nálad,mert nálunk félreértés volt,ezért nincs meg az egész...

NINCS ott vérvétel,én kérdeztem rá,hogy nem lehetne-e csinálni (ez az UH+vv=kombinált teszt),akkor adtak egy tájékoztatót,meg egy csekket,hogy ha befizetem a postán,akkor elmehetek a laborba megcsináltatni.
(legolcsóbb vérvétel 9.000 ft).

Így inkább elmegyek holnap a SOTÉ-ra,ahol újabb UH lesz+megcsinálják a vérvételt,és ez is 9.000 Ft,de legalább van benne egy ingyen mozizás,és hátha látunk valami érdekeset ;)

Szóval erre készülj!
Imádkozz,hogy ne az orvos csinálja,mert ő nem fogja megcsinálni a dvd-t,ezt a csajok mondták jótanácsként... :D

Nem kellett várni,senki nem ült az ajtó előtt,nekünk szólt csak akkorra az időpont :)
Vendég
 


Panna: én neten láttam már UH-vizsgálatokat,de már el is felejtettem,mire mi mentünk,annyira csak ez volt a lényeg tegnap :D

A sajátod akkor is a legtutibb lesz! :D :D :D

Kép helyett raktam,mert azt nehezen tudok belőle kivágni,így könnyebb elképzelni ;)
Vendég
 


Rendben béka, köszönöm az infót!! :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!

Panna
Igen, nekem is ez a bajom a korai uh-val, hogy kapok egy infót a neméről, aztán lehet, hogy két hét múlva mást látnak... Én 16+5 hetesen megyek, elvileg akkor már egy jó szonográfus látja a különbséget.
A súlyoddal ne foglalkozz, mindenki más ütemben hízik, ez csak egy általános séma, sok függ attól, milyen az alkatod, milyen magas vagy stb.
Én sokat híztam Lucával, most azért próbálok jobban odafigyelni.

Norcs
Én küldöm majd priviben a mail címem és akkor kérek jelszót a honlaphoz. Megpróbálok majd segíteni is benne, egy-két egyszerűbb weboldalt már szerkesztettem.


Nálunk most az van, hogy Luca nagyon szeretné, ha lánytesója születne és igazából én is jól el tudom képzelni magam két kiscsajjal :) Persze ha fiam lesz, annak is örülök, kíváncsi vagyok, mi minden lesz vele másként.
Apa fiút szeretne, azt mondta, hogy nem akar ilyen női túlerővel szembekerülni :D
Luca is jön majd velünk uh-ra, kíváncsi leszek, hogy tetszik majd neki.

Teszek fel pocakfotót. Bocs a rossz háttérért és minőségért, a lényeg azért látszik :)

Kép

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


De jóóó :) Én is ilyet szeretnék Addisz :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Addisz
Szép pocak, formás :-)

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Ismét a vacakgyomor.hu-ról jelentkezem :?

Addisz
No, itt az első pocakfotó :) Nagyon helyes kis babaházad van. És most kissé elhűltem, mert a köztünk lévő 4 hét ellenére szerintem az én hasam is majd ekkora :lol: Igaz inkább a puffadás és a rossz testtartás miatt lehet, mert most nyilván nem húzom már úgy ki magam, mint normál esetben :roll:

fiú/lány:
Hát, nekem édes mindegy, hoyg milyen nemű lesz, csak legyek már túl a genetikain és ne legyen semmi betegsége a babának. Az apukája persze elsőre inkább fiút szeretne :lol: no meg a Dávidról maradt holmik miatt az anyagilag tényleg egyszerűbb lenne, de én azt sem bánnám, ha turkálhatnék végre rózsaszín göncök között is :wink:

Lányok, nem tudjátok, az Istenhegyin a 12 hetes UH-ról lehet kérni felvételt? Igazából nekem a sima UH képen kívül nem volt még soha semmilyen felvételem, hisz nem jártam soha fizetős helyekre, de most úgy vagyok vele, hogy ha már kiadok most 30e-et a kombináltért, akkor miből áll az nekik, hoyg benyomják a vizsgálat alatt a felvevő gombot :wink:

Kép
Kép
rheya
 
 


Sziasztok!

addisz: de csini a pocid :) itt szerintem már egyértelműen látszik, hogy baba van a pociban :)) már én is látom a hasamon, de mivel én teltebb alkat vagyok, így szerintem még simán rá lehetne fogni, hogy hát kövér vagyok :lol:
Ó és nagyon megköszönném ha majd tudnál segíteni! Köszi

NA és ma megint jön a kérdés, mit főzzek?? :?

Kép


Kép
norcs83
 
 


Köszi Lányok, aranyosak vagytok :)

Ez még az a poci, amit sokan bendőnek néznek, illetve látom, hogy a be nem avatott ismerősök (oviban, úszáson stb.) nagyon méregetnek, de még nem mernek kérdezni :D Én is félnék, hogy beégek: gratulálok, aztán kiderül, hogy csak a karácsonyi felesleg látszik még mindig :)

Én ma lencsefőzeléket eszem rántott mozzarellával...hmmm....:)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz: hmm de jól hangzik, kár hogy nincs itthon se lencsém, se mozzarellám :lol:

Kép


Kép
norcs83
 
 


Nagyon sz.rul vagyooooooooooooooooooooook....úgy tűnik rosszabbul, mint az első 3 hónapban..létezik ez??????????????? Már totál kivagyok, ájulás, rosszullét, hányás, fejfájás...

Én is kislányt szeretnék..határozottan, abszolút kislányos anyuka vagyok...bár én érzem hogy fiú lesz..a lányomnál is tudtam végig, hogy lány lesz...és csak a 28. hét környékén derült ki tényleg lány!!!!!!!!! Szóval most fiú lesz érzem..az végül is azért jó, mert több gyerekem nem lesz és ha lány lenne tudom pár év múlva sajnálnám, hogy nem volt fiam, hogy az milyen lehet!!! Szóval örülni fogok bármi lesz!!!

Tegnap akkorát bulizott a baba a hasamban órákon át, hogy a végén már azt hittem valami baj van és ezért rúgkapál össze vissza....remélem csak jókedve volt :-)

képzeljétek a gyerekkori barátnőm, 19 éve a barátnőm, babát vár..9 hetes!!!!!!!!!!!!! Ha mindkettőnknek sikerülne végig minden, akkor együtt babázhatnánk majd utána, hiszen augusztus végi, szeptember eleji baba lesz az övé!!!! Hihetetlen!!!


Akiknek már van gyerekük? Nektek volt segítség, amikor az első megszületett??? Nekem nagy szívfájdalmam az hogy nincs senkink...amikor szültem mindenkihez sorra jöttek a rokonok, ujjongtak, sírtak örömükben stb...én voltam az egyetlen akihez "csak" a férjem jött..és mikor hazamentünk a kórházból sírógörcsöt kaptam, mert olyan egyedül éreztem magam, mint még soha életemben...senki nem jhött gratulálni, senki nem sírt a meghatottságtól, senki nem segített a házimunkában, főzésben, de még lelki támogatásom sem volt, hogy jól csinálom-e az egész dolgot..a kórházban az összes anyuka azt mondta az első jó pár hétben valamelyik rokon odaköltözik, vagy ott lesz egész nap és nekem olyan nagyon rossz volt...tudom ott a férjem, de ő nyilván nem tud úgy segíteni...takarítani, főzni pl. vagy lelkileg....a magány az nagyon rossz..és most is érzem, hogy olyan nagyon rossz, hogy nem örömködik velem senki a terhesség alatt...a barátnőm nagyon messze lakik, neten tartjuk a kapcsolatot..más meg nincs...ti hogy vagytok ezzel???Szóval klassz hogy van ez a fórum..így azért kicsit jobb!!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Korybon
Szerintem simán lehet, hogy visszatértek a rosszulléteid, mástól is hallottam mostanában és reggelente én is küzdök némi hányingerrel (de szerencsére nem olyan vészes)

Nálunk nem volt sok segítség, bár viszonylag közel laknak a szüleim, velük nem túl jó a viszonyom. A háztartást egyedül láttam el, Lucával is egyedül voltam, persze a férjem nagyon sokat segített, illetve inkább barátokra, anyuka-társakra számíthattam. Luca májusi volt, úgyhogy egy-két hét után már nagyon sokat sétáltunk, kint voltunk a szabad levegőn hasonló korú babákkal. A tél mindig nehéz, mikor az ember be van zárva a lakásba, de tavasszal már játszótérre is tudtunk menni, illetve eljártunk sokféle babaprogramra, úgyhogy éltünk némi társadalmi életet :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok lányok!

Ma megkaptam a kiskönyvemet.....éééééééééés tegnap megvettem a kismama nacimat is. Ma már azt vettem fel. Ki sem mostam pedig ilyet nem csinálok soha, de már megváltás volt reggel felhúzni, mert a régi nadrágok nagyon vágták a hasamat. Már annyira, hogy hasgörcsöt okoztak. De ma végre kiereszthettem... :D:D Már majdnem akkora a hasam mint addiszé. Esetemben inkább arról van szó, hogy nagyon rossz az emésztésem, mert egy dekát nem híztam még, sőt fogytam. Megnéztem a kalkulátort azt írták alultáplált vagyok, mert nem híztam semmit :D:D Ezen jót nevettem. 65 kiló vagyok és 166 cm. Hurkácskáim domborodnak :D:D

rheya: 2 hét múlva megyek az Istenhegyire a kombináltra. Épp tegnap gondolkodtam azon, hogy fel fogják-e venni videóra az UH vizsgálatot. Felhívom őket, és majd elmesélem mit mondtak...

Nekem őkelme a harmadik babám. A neme teljesen mindegy, csak egészséges legyen !!! A lányomat fiúnak vártam, a fiamat lánynak... :D Mindkettő szőke kékszemű. Én barna hajú és barna szemű vagyok. Inkább arra vágynék, hogy ez a babó rám hasonlítson.... :D Apám tuti oda lenne, mert ő is barna és biztosan örülne, ha az Ő vérvonalát is dédelgethetné :D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok,

Korenka:
Az Istenhegyi automatikusan felveszi DVD-re a vizsgálatot :), meg sem kell kérdezned :)

Addisz:
Szép pocó :)
Enyém is kb, ekkora, bár mostanában mintha kisebb lenne.

Kisbeeka:
Javul a bőröd?
Babókád nagyon édes :)

Korybon:
Vigyázz magadra, ezek nem hangzanak jól.
Lehet, hogy normális is a hormonok miatt, de ha tudsz, pihenj!

Kép

Kép
larimami
 
 


sziasztok!

asszem elhamarkodtam, mert mégsem javulok. Tegnap este megint kétszer jött a rókakoma...

Addisz,
szép pocak, csak két hét van köztünk, de nekem még nem látszik. illetve én már látom, de ruhában még semmi nyoma.

Korybon,
nálunk a férjem volt otthon velem, ő nagyon sokat segített. anyósomék is segítettek valamennyit, de én nem nagyon szeretek senkire sem támaszkodni. így nőttem fel... nekem jobb volt így, nem szeretem, ha mások látják a szenvedésemet. márpedig abból volt bőven. nehezen tudtam kipréselni a fiam fejét (nagy baba volt, nagy fejjel) a 3 ujjnyira tágult lukon... nagyon megviselt a szülés. asszem most a másodiknál már el fogom fogadni a segítséget, de akkor is én szabom meg, hogy mikor, miből és mennyit. anyósomék meglátogattak a kórházban, az nekem is fájt, hogy az én családomból senki sem jött el. szombaton jöttünk ki a kórházból és azért vasárnap meglátogattak, de jól esett volna, ha a kórházba is bejönnek.

lányok! van valakinek ötlete a szorulásra? kilőve: a szilvalekvár, aszalt szilva, tamarinlax, drsteinbergerszilvalé. a pritaminpaprika be szokott jönni, de most képtelen vagyok enni belőle.

Szeretnék már egy kis jó időt és egy hányás/émelygés mentes napot!

Hana
hana78
 
 


Sziasztok

Konyha kipucolva! Huráááá :D Most már csak a fenti szobák vannak, de eléggé fáj a derekam, szóval kicsit pihenek.
korybon:szupi, hogy a barátnőd is babát vár!! :)Az pedig nagyon rossz lehet, hogy ilyen egyedül érzed magad :( de most biztos jobb lesz, hiszen itt vagyunk neked Mi :) oké tudom ez nem olyan mintha a rokonok zsongnának körbe, de azért augusztusra eléggé megismerjük egymást és szerintem bármikor számíthatsz ránk!
Érdekes, nekem az édesanyám volt velem, na és persze a párom, de én valahogy jobban viseltem volna ha csak a kis újdonsült családunk lett volna. Most is így vagyok vele, de mivel édesanyám vidékről jön fel mikor babóci megszületik, így nyilván nem küldhetem haza még aznap :lol:

Kép


Kép
norcs83
 
 


hana - átérzem, amit írsz, két hét émelygés után egy hétig hánytam.. reggeltől estig és mindent. csak annyit tudok mondani, tarts ki, leszel jobban. tudom, ez nem nagy okosság :)

korybon - hát bármikor nagyon szívesen félúton találkozhatunk :wink: merthogy én is tökegyedül leszek. anyukám 100 km nyugatra, párom anyukája 100 km délre.. ahol élünk, nem nagyon vannak barátaim, nem szeretem a várost, furcsák az emberek. kábé az egyik szomszédban bízom kicsit, csak ő még nem tudja :) ő mostanában fog szülni, második babát. szóval, mint a kisujjam. és az én párom sem fog tudni mindenben segíteni.
remélem, szülés után is fogunk beszélgetni vitt, emailben, msn-en, bárhol :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


sziasztok!

Addisz nagyon szép a pocid, neked már jól látszik a pocaklakód! :)

mutatok én is egy képet, nekem még csak ekkora, ha rendes utcai ruhában vagyok, nem feltűnő. :lol:
ja és az alsó sarokban az unokaöcsém van. :)

az én szüleim is nagyon messze laknak, de én szeretném ha anyukám itt lenne velem az első hetekben, meg hát ő is már nagyon várja. :) a családban az első unoka lesz és odáig van meg vissza. :D

[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1296750737.8392.jpg[/img] [/img]
Vendég
 


panna, a te pocid is szép! az unokaöcsi is bűbájos :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!

Panna
Szakavatott szem már a Te pocakodon is egyből látja, hogy várandós vagy. Tipikus köldök alatti szép domborulat. És nem tudom, milyen alkat voltál a baba előtt, de nem látni azt a plusz 5 kilót, úgyhogy ne aggódj.

Hana
Sajnálom, hogy még mindig ilyen rosszul vagy, nagyon kimerítő lehet. Hát, a székrekedéssel az a baj, hogy mindenkinél tök egyedi a gyógyír. Nekem segíteni szokott a kefír és a gyümölcslevek is. Főleg ez a kettő egymás után... ;)

Korenka
Gratulálok a kiskönyvhöz! A kismama naci tényleg megváltás, én már le sem veszem. Ennél csak az volt nagyobb öröm, mikor megvettem az első rugdalózót :)


A hormonjaim továbbra is a bolondját járatják velem. Ma megszületett férjem unokahugának az első babája. Mikor megírták a hírt sms-ben majdnem elsírtam magam, most pedig küldték róla az első fotót, akkor szintén könnybe lábadt a szemem
:oops:

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: én is folyamatosan sírok :D

Az a furcsa,hogy mások előtt viszont nem tudok elérzékenyülni,pl. a keddi UH-on,mikor végre láthattam izegni-mozogni a babácskát,nem érzékenyültem el..

De ha egy olyan reklám megy a TV-ben,máris potyognak a könnyeim...

Ne értsétek félre,életem legszebb videója ez,már ezerszer megnéztem azóta is :D
csak valamiért nem volt szükség a papírzsepire... Talán még mindig nem tudom felfogni... :)
Vendég
 


Én meg tiszta idegbeteg vagyok, lányok... Mindenen felkapom a vizet, egy pillanat alatt, és vagy üvöltök, vagy belül stresszelek, ha épp nem akarok a gyerekem előtt üvölteni a párommal. Pedig imádjuk egymást, sosem veszekszünk, de most mindenen felhúzom magam... :( És tudom, hogy a hormonok is okozzák, de mégis bosszant, és közben aggódom, hogy nem árt-e a Picinek, hogy én itt stresszelek meg idegeskedek...

Amúgy sírásilag: én mindig sírós voltam, és ez most sem fokozódott. Filmen, képen, kedves levélen... De én ebben nem érzek változást.

Olyan messze van még a következő UH, annyira hiányzik, hogy nem látom a Picit...

Lányok,
Családi adókedvezmény ügyben aki képben van:
A kisfiam után áprilistól már csak GYES-t kapok, abból ugye nem tudják figyelembe venni az adókedvezményt, mert nem vonnak belőle adót.
De ha augusztusban megszületik a Pici, és utána fogom kapni a TGYÁS-t, akkor abból figyelembe veszik majd nekem? Mert úgy adtuk le a papírokat, hogy 1 gyermek után a párom kérte, a magzat után pedig én kértem.
Bocsi, hogy ilyesmivel terhellek benneteket.

Kép

Kép
larimami
 
 


Larimami: én is sok mindenen idegeskedek,de próbálok nem figyelni ezekre a dolgokra,a legtöbbet elengedem a fülem mellett :D
Vendég
 


Megvolt ma a fogdoki is,nincs lyukas fogam!!! :D

Úgyhogy megvan az összes pecsét,ami kellett,és eddigi vizsgálat :)
Hétfőn megyek a dokihoz,de úgy tűnik,nem fog elvállalni,mert sokan vannak már nála arra az időszakra :?

Egyelőre marad a terhesgondozás,és talán szülésznőt fogadok,és ügyeletes dokinál szülünk...
Vendég
 


Lányok,bocsi az OFF-ért,de tudtok segíteni abban,hogy milyen árban van kb. egy ügyvéd,aki ingatlannal foglalkozik?
A házeladásunkhoz kellene,illetve még előtte némi segítség elkelne a szomszédunk miatt,és mindenképp jogi úton szeretnénk rendezni sorainkat....

Nagyon megfizethetetlen?

Ha esetleg tudtok olyat ajánlani,akiben megbízhatok,és talán a pénztárcám is túléli azt a 2-3 alkalmat....,légyszi,ne kíméljetek! :D
Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Nagy a csend errefelé...

Kisbeeka
Bár én az uh-n is majdnem pityeregtem, az tény, hogy néha felfoghatatlan még mindig a dolog. Esténként szoktam rámeredni a páromra és kijelenteni, hogy "szent ég, nekünk tényleg kisbabánk lesz :)" Ilyenkor mindig nagyon röhög, hogy milyen óriási felfedezést tettem ismét :D
Sajnos ügyvéddel kapcsolatban nem tudok segíteni :(
Egyébként én is ügyeletesnél szülök majd, de lesz szülésznőm. Sajnos az orvosom nem tudta vállalni a szülést, de rögtön az elején el is mondta és megértettem, viszont ragaszkodtam hozzá, hogy a terhesgondozást ő csinálja. Egy jó szülésznő többet ér, legalábbis én ezt tapasztaltam az elsőnél.

Larimami
Én is hamar a plafonon vagyok, főleg az ügyfeleket viselem nehezen, régen birkatürelemmel bájcsevegtem a legnagyobb idiótával is, most egyre nehezebb...
A családi adókedvezményről nem tudok bővebb infót, Korenka a mi házi szaktanácsadónk :D Férjed nem tudja egyedül igénybe venni mindkét gyerek után?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Na, ma kicsit parázós vagyok. Nagyon jól jönne most egy saját UH készülék, hoyg bekukkanthassak, hoyg mi is van odabent. Hajnalban ismét ébern voltam 2 órát és már akkor éreztem valamit a pocakban. Igazából nem görcs jellegű, de valami tompa feszengést érzek. Vettem be akkor és most d.e. is MagneB6-ot, de nem sok különbséget érzek. Remélem, hoyg csak valami erősebb bélpuffadás, bár annk se lenne oka, nem ettem semmi olyat. Jaj, ez a 11-12. hét azért még izgis, hoyg sikerül-e átvenni a méhlepénynek a feladatát. Remélem minden a legnagyobb rendben zajlik odabent és nem a jövő heti UH-n fog érni valami nagy csalódás. Erre inkább nem is merek gondolni :(

Csajok, megírnátok pontosan, hoyg kiktől is hány pecsétet kell beszerezni? Én még be sem jelentkeztem a háziorvosnál és hogy őszinte legyek, most ebben az influenzás helyzetben cseppet sincs ínyemre, hoyg beüljek a göthösek közé, mert 100%, hoyg elkapnék mindenfélét. Mióta ez a Babóka megfogant, 2 hetente van valami kórságom, egy influenza meg most nagyon nem hiányozna.

Kisbeeka
Én sajna csak horror díjazású ügyvédeket ismerek, de szerintem ilyen ingatlanügyben az érték x%-a szokott lenni a díjuk. A többipedig megszabott óradíjjal működik (30-50 amiket én mostanság hallottam :shock: ).

Kép
Kép
rheya
 
 


Nem tudjátok, a Nospa vényköteles, vagy ki lehet váltani anélkül is?

Kép
Kép
rheya
 
 


Sziasztok!

Még mindig a visszaolvasásnál tartok :)

Korenka, Rheya: adnak az istenhegyin cd-t, benne van az árban. Nekem nagyon szimpatikus volt a hely, alapos volt a doki, ha kell többször mér, míg a baba be nem helyezkedik az ideális pozícióba.

Megnyugtató volt, mivel az elején szedtem néhány gyógyszert is, meg nem beállított pajzsmirigy alulműködésem is van - igaz inkább a túlműködés miatt izgulhatok , több mint egy hónapig túlműködtem. Most sem tudom hogy mi a helyzet, de mivel egész jól vagyok, talán most jó.

Addisz - szép pocak! Biztos vagyok benne, hogy Lucának tetszeni fog az ultrahang - a fiam is teljesen oda volt megállás nélkül kérdezett meg okoskodott :lol:
Azóta az uh. felvételt elemzik az oviban. :D
Igen te tényleg határon vagy szülés szempontjából! Régebben úgy mentek itt a topikok, hogy évszakonként volt a bontás - én egy őszi topikba kerültem kiírás alapján, de végül augusztus közepén szültem - az nem volt annyira jó főleg mert rettenetesen sokan lettünk a végére és már nehéz volt visszaolvasni az aznapi termést (5-6 oldal) pici baba mellett.

pannamol: szép kis pocit növesztettél, nekem is ekkora amúgy :) Aranyos a kicsike a háttérben - nagyon kameraérzékeny úgy néz a gépbe mintha őt fotóznák :)

Kép
Kép
gmeli
Budapest
 
 


Rheya
Tudtommal a Nos-pa nem vényköteles, sőt, már van valami Forte változata is.

Hogy pontosan hány pecsét kell, azt nem tudom, régen (2004-ben) összesen 4-nek kellett lenni, hogy megkapd a szülés utáni támogatásokat.
Ezen a linken egy várandós gondozási tervet találsz, amit elvileg a Margit kórház adott közzé, tehát vannak rajta nevek és telefonszámok, amiktől eltekintve általános érvényű, benne van az összes vizsgálat jellege, időpontja, oka stb.
Szerintem hasznos.
www.margit-szuleszet.hu/downloads/gondozasi_terv.rtf

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Gmeli
Igen, régen is egy "tavaszi babák" topikban kezdtem babanetes "karrierem" :) Ott is jó sokan voltunk, babával már én is csak egy rövid ideig követtem a dolgot, nem is értettem sokszor, mások hogy tudnak annyit írni :roll:
Nekünk is van már egy uh felvételünk (a genetikairól, az sima 2D-s), Luca tök jól látja a dolgokat, hamarabb felfedezte, hogy melyik testrésze hol van a babának, mint egy felnőtt :) Nagyon izgatott már, őt érdekli a legjobban, hogy lány lesz vagy fiú :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Lidinek agyrázkódása lett és betört, vagy berepedt a koponyája. Ezt a doki mondta, hogy olyan mindegy, hogy mondjuk.

Én még mindig hányingerrel és vukkokkal küzdök.

Ingás dolog nekünk eddig bejött háromszor, most negyedikre és ötödikre is lányt mutat, a férjemnek is.
Eddig akiknek csináltam bejött.

Ígérem amint tudom felveszem újra a fonalat csak most nagyon sok minden történt nálunk.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Nem tudom,hány pecsét kell,de már megvan a házidokié,és a fogdokkeré is :D

én is mintha 4-et olvastam volna!

Antekirt: én egyszer csináltam csak az ingás dolgot,fiút jósoltam a barátnőmnek,aztán persze lány lesz... Izabella :D

Leírod,hogyan kell pontosan csinálni?
Nekem 2 lányt jósoltak,és aki csinálta,neki is mindig bejött eddig,közös munkatársnőknek is jót jósolt :D (mármint bevált).

Gondolom nem jól csináltam...
Vendég
 


Sziasztok!!!

Én fogdokihoz nem megyek terhesen az tuti...úgy tudom nem ezen a pecséten múlik, hogy megkapjuk a támogatást, hanem a nődokinál és a védőnőnél tett látogatások számítanak, vagyis 4-szer el kell menned terhesgondozásra, ezt nézik úgy tudom!
Én annyira rettegek a fogorvostól, hogy képes vagyok elájulni sajnos...majd szoptatás után megyek fogdokihoz, addig tuti nem!!!

Ügyvédet sajnos én sem tudok!!! :-(

antekirt
Szegény lányod!!! Hogy történt? Mi lesz? hogy kezelik az agyrázkódást, repedést???

Pannamol
szép pocó..már egyértelműen terhes pocó..de ami a legjobban tetszett a kép bal sarkában kukucskáló baba :-)

Utána jártam a dolgoknak:
Istenhegyin 22.000 Ft az a vérvétel, amiből szűrik a down-kórt, ha rossz lett a kombinált teszt. itt 3 összetevőt néznek, plussz AFP-t. Ebben nincs ultrahang, az plussz 15. 000 lenne :shock:

Az i. számú klinikán, ahova beutalót kaptam, március 3.-ra kaptam egy időpontot genetikai tanácsadóba beszélgetésre.. :shock: Azt mondták majd a beszélgetés alapján eldöntik van-e szükség magzatvízvételre..tehát sem uh, se vizsgálat, se vérvétel semmi, ráadásul akkor már majdnem 18 hetes leszek..

És a Sejtbankos, ami a kombinált tesztet végül is csinálta a Margit kórházon keresztül, az 15. 000 Ft, ugyanaz a vérvizsgálat, ami az Istenhegyiben 22.000 Ft. szóval erre kaptam időpontot, 18.-ra, bár két nap hiányzik akkor a 16. héthez, de azt mondták nem baj.

Na ezt jól leírtam :-)

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok! Nem tudom egyáltalán emlékszik itt-e még vki rám...
Ezer éve jártam erre, mentségemre válljon h vizsgaidőszakom volt!

Uh-oknak gratula! :-)

Mi kedden voltunk uh-n, nálunk is annyira produkálta magát a Manó, h a végén a hüvelyi uh-t kellett bedobni a mérés érdekében...Egyébként minden rendeben volt, csak annyi gond van h aplacenta fedi a méhszájat jelenleg. Ez még változhat, de eléggé be vagyok parázva emiatt...:-(((

Vki írta, h ügyvédre lenne szüksége ingatlan adás-vétel miatt. Én most tavasszal áv-zom, jogász leszek. Szerintem bátran üsd fel a googlet és keress a közledben ügyvédet a tarifa ált-ban a vételár %-ban van eghatározva és ha kérdés van én is szívesen segítek.

A kombinált teszt számos helyen ingyenes. Pl.: Szt. Imre, Margit, Bajcsi. Az intergált, nekem most csüt. volt, nekem 15e volt, úgy h az uh eredményeket viszem. A Praxisban vették le nekem.

A pocakok szépek!
nyuszko221
Szigetszentmiklós
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: