Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Sajnos nem tudtam tegnap visszajönni, meg most is alig bírok itt ülni, nem megy le a lázam....soha nem vagyok beteg, pont most hiányzott a 38-39 fokos láz. :x vettem be Algopyrint, de ha nem leszek jobban, kénytelen leszek az ügyeletre menni. Amúgy orvostanhallgató vagyok, de ha nem muszáj nagy ívben kerülöm a kórházat.
Szóval gyors írok kicsit magunkról, 30 éves vagyok, van 2 gyönyörű kisfiam, és nagyon reménykedem most egy kislányban 8) Biológus-közgazdász a szakmám, az álmom az orvosi volt, de néha bánom már hogy belevágtam. Nem egyszerű család mellett...de azért kitartó vagyok.
A terhességet nem a legjobban viselem amúgy, sokat hányok, vagyok rosszul...így meg elég nehéz a bejárás. Holnap is estig bent kéne lennem, de így asszem az ágyban maradok....de feküdni sem jó most :?
Na eleget nyavalyogtam, mindenkinek szép napot és köszönöm hogy befogadtatok! Nem biztos, hogy gyakran tudok jönni, de szeretnék! Anno sokat fórumoztam és igen jó barátságok szövődtek. 8) Remélem mihamarabb megismerek mindenkit.
chamomilla
Pécs
 
 


na hova tűnt a vonalzóm megint??? :oops:

chamomilla
Pécs
 
 


ahogy elnézem, nem is mér valami jól, pár napja azt írja 11 hetes és 1 napos....na mindegy
chamomilla
Pécs
 
 

 
 

igen, chamo, nem működik két napja :(
neked meg jobbulást és kitartást a rosszullétek elviseléséhez! És bátran jöhetsz nyavalyogni, szívesen meghallgatunk!

voltunk a mangalica fesztiválon 8)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


bogme, szerintem jó ötlet, tényleg nem kéne senkinek a honlappal külön foglalkoznia.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok,
mar egy ideje nem voltam, ugyhogy volt olvasnivalom amit bepotoljak :)
Rheya, sajnalom a valast, nem konnyu ez a procedura senkinek, foleg ha meg meg is neheziti a masik fel. De ne add fel, minden ami egyszer elkezdodik, veget is er. Szoval van ennek is vege valahol, akarmennyire hihetetlennek tunik is most :)

A neveket mar nem tudtam hozzacsatolni a tortentekhez, de sajnalom az ovsomort, nem lehet kellemes. Kepzeljetek, nekem a legyengult immunrendszer es alvatlansag miatt most szajfekelyem lett... nagyszeru. Benne a torkom hatuljaban es a nyelvem oldalan vannak herpesz szeru kepzodmenyek, es faj mint az allat. Mikor nyelek, vagy csak ugy alapjaratban. Elvileg ket het alatt elmulik, szoval meg van egy het. De ugy dontottunk a ferjemmel, mivel gyerekek kozt dolgozok es minden masodik heten lebetegszem, foleg most hogy nem tudok rendesen pihenni, hogy 3 het mulva abbahagyom a melot. Mar alig varom :) Rendezgethetem a babaszobat es csinalom a kertet es tanulok fotozni :)

Nagyon szepek a pocakos kepek!!!! nekem meg olyan furcsa hozzaszoknom hogy a hasam a kontrolomon kivul onallo eletre kelt es csak novekszik, es be sem tudom huzni mar :)

De jo hogy leirjatok sokan, hogy mit foztok. Sokat segit, nem kell sokaig godnolkodjak. Nalunk most sonkas-tejfolos krumpli leves volt, es nagyon izlett mindenkinek.

Sajnalom a hanyingereseket, remelem, hogy hamarosan elmulik. Bar erre nincsen garancia, hogy mikor. En most vagyok 13 hetes es bar mar nem vagyok annyira rosszul, mint par hete, azert meg mindig ramjon parszor a hanyas.

VAn egy KERDESEM: azok akik az oldalukon alszanak, milyen parnat hasznaltok??????? eddig a hasamon aludtam, parna nelkul, de mar nem tudok, mert faj. Ezert valtottam az oldal pozra, de a nyakam ugy megfajdul, hogy egesz nap faj tole a fejem. Van erre valakinek megoldasa????
Elore is koszi
bebe17
Szeged
 
 


Bebe 17:Dormeó anatómiai párna! 2 hónapja használom,nagyon szeretem.
Lányok pörögtök 1000-el de így a jó. Pocakosaknak szépek a képek,itt mindenki olyan csinos!:-) Zsemlyécskét sajnálom,úgy gondoltam volna,hogy 6-7-8.héten megtörténik ha meg akar, ő meg szerintem már több volt. Tudja valaki mennyi? Gyerkőcök jobban vannak de még mindig nem pihentem ki az éjszakázást. Egyébként olvasgattalak én benneteket de tényleg nehéz követni. Ha tudok jövök addig is mindenki vigyázzon magára! Ja és láttátok milyen csajos vonalzót csináltam a babónak? Csak merészen:-)

Lilypie Maternity tickers
henó
 
 


Jó reggelt!!!

Lenne egy nagy kérdésem:

Válaszút előtt állunk, egy pár hónapos kitérőről lenne szó..nyárig kb.

Ti mit választanátok???

Elköltözni egy Baranya megyei városba, apa marad Pesten, ott vannak rokonaim, nem lennénk egyedül, jó albérletbe, játszóterek, gyereknek nem lenne uncsi (csak rezsit kéne fizetni)

vagy kiköltözni Gödöllőre egy olyan családi házba, ami nincs jó állapotba, egyáltalán, de azért lakható, ha kicsit kipofozzuk, de nem összkomfortos, viszont van nagy kert, amit a gyerkőc tuti élvezne és apa meló után velünk lenne. Viszont napközben a kutya se nyitná ránk az ajtót, nem lenne társaság, buszmegálló baromi messze van, bolt is messze stb. mert ez nem a belvárosban van ez a ház.

Sos el kéne dönteni, de nem tudom melyik a jobb..főleg így terhesen...

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Jó reggelt! Szerencsére most nem vagyok lázas, de elmegyek dokihoz, egyenlőre még nem írhatok fel magamnak gyógyszert 8) de holnap már bemegyek az egyetemre, össze kell szednem magam.

Azt hiszem csinálok új vonalzókat, mert ez sehogy nem jó.

rheya: drukk a váláshoz, én 4 éve váltam el, a nagyobbik fiam az exemtől van. Szívok is miatta mai napig, tegnap is jól felhúzott. Rengeteget tudnék mesélni. A változatosság kedvéért 23-án is tárgyalásunk lesz, most épp gyerektartást nem akar fizetni...pedig van pénze csak ugye nem papíron........folyamatosan beperel, katasztrófa....volt hogy a gyereket akarta elvenni, még másodfokú tárgyalás, pszichológiai vizsgálat is volt.....pedig anno közös megegyezéssel váltunk el, aztán bekattant.

korybon, mi vidéken éltünk sokáig, 4 éve költöztünk Pest mellé, Budakeszire, ahol vettünk lakást is. Aztán másképp alakultak a dolgok és most visszajöttünk Pécsre. Eleinte nagyon megviselt, mert a pesti orvosit sokkal jobban szerettem, viszont a gyerekek szempontjából ezerszer jobb itt. A legnagyobb forgalomban is negyed óra, mire beérek az egyetemre, pedig a város másik végén lakom. Nem kell kilómétereket menni, hogy eljuss egy játszóra, azonnal bevették őket oviba, bölcsibe. (budakeszin magánba járt a kicsi, diákhitelből fizettem) Szóval itt sokkal nyugisabb! Viszont a szívem nekem visszahúz Budapestre, de amíg nem végzek a sulival, maradunk itt. Nagyszülőkkel egy utcában lakunk, itt van a segítség. Elhiszem, hogy nem könnyű döntened.

Imádok főzni (ne meg enni), de olyan szinten undorodok most mindentől, hogy képtelen vagyok rá....nem kívánok semmit. Az előbb ettem egy körtét, az jólesett. Az elhízás veszélye most nem fenyeget, amit nagyon nem bánok! Elsőnél 20-at, másodiknál 28-at híztam. Kemény meló volt visszafogyni 52 kg-ra.....(aki akar látni képet, RR oldalán fent vagyok)
chamomilla
Pécs
 
 


sziasztok!

Korybon: nehéz ügy, én a sógornőm példáját tudom csak elmesélni. lehet, h ő is olvas és leírja mit gondol.
ők is városból költöztek ki egy faluba családi házba, nagy kerttel, de sajnos a ház nem volt a legjobb állapotban, újítgattak rajta, de még mindig vannak hiányosságai. sajnos sógornőm nem érzi jól magát ott, mert nincs társasága, nem tud kivel beszélgetni, egyedül van a babával egész nap, nincs segítsége, apuka dolgozni, az anyósokra meg ritkán számíthat. szóval nem olyan jó a helyzet. visszavágyik a városba. és teljesen érthető is, mert ott csak szenved szegény, ami senkire nincs jó hatással.
de nálatok még az is nehezítené a dolgot, ha messzebb mennétek, h nem lenne veletek az apuka, szörnyű lenne, de legalább mégis lenne más társaságotok, az sokat számít. nem jó, ha az ember egyedül érzi magát, mert kihat minden a babára.
meg az sem jó, ha azon idegeskedsz egy kisbabóval a kezedben, h mi nincs megcsinálva a házban, mi hiányzik még, mitől nem otthonos. nekem nagyon sokat számít, meg szerintem mindenkinek az otthonosság, anélkül nem érzem jól magam. persze nem tudhatom milyen lenne nektek az új ház, csak leírtam ezt is.
húú bocs, jó sokat írtam. :)
remélem ért vmit, és biztos jó döntést fogtok hozni majd! mit mond a család? szülők?
Vendég
 


Akkor eddig 2: 0 a kisváros javára..én is afelé hajlok..

Sajnos szülők nincsenek, egyik oldalon sem...nekem van ott egy rokonom, anyukám volt férjének a volt felesége, meg a gyerekkori barátnőm, aki szintén terhes, és az ő szülei...meg még ismerősök...nem lennénk egyedül ott..és azért az sem mindegy, hogy normális lakásban élnénk, gyerekorvos, orvos, nődoki, ovi, bolt közelében...ott..sajnos nem Pécsről van szó, viszont apa egy pár hónapig nem lenne velünk...de a jövőnk érdekében ez ki kellene valahogy bírni..

Majd ha ovisok lesznek a gyerekek, tuti visszajövünk Pestre, mert nekem csak itt lenne munkalehetőség ott nem...

Kíváncsian várom a további véleményeket, és köszönöm az eddigieket!!! :D

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok lányok! Annyit írtatok, hogy alig bírtam visszaolvasni.
zsemlyécske: Biztosan nagyon nehéz most nektek. Nagyon sajnálom. Remélem, hogy hamarosan újra hallok rólad, ahol azt írod, hogy újra babás vagy.

chamomilla: Szia! Két gyerkőccel, állapotosan orvosira járni....hát minden elismerésem neked!!! :D

rheya: Remélem a férjed nem változtatja a véleményét hetente....
korenka
Szár
 
 


Jah a pocakok! Hát lányok, olyan karcsúak vagytok, hogy én fel nem teszem ide a hájamat nektek! :D Nekem már nagyon látszik a hasam. A kolléganőim nézegetik és irigykednek :D A főnököm elől még két hétig dugdosom valahogy.... dossziékkal :D A kombinált után megmondom neki. Eret fog vágni.. de nem érdekel... :D
korenka
Szár
 
 


Lányok!

nem baj, ha egy kicsit reklámozom magunkat itt is? :)
ha egy kis kikapcsolódásra vágynátok, egy programajánló.
nem tudom mennyire fog látszani a lényeg, de feltöltöm a meghívót. :)

Kép kiállítás meghívó
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Rheya
Remélhetőleg a férjed ezúttal tényleg észhez tért és sikerül majd mindenben megegyeznetek! Drukkolok!
A vizesedés sajnos nekem is megkeserítette az utolsó 1-2 hónapomat, remélem most nem fog kínozni...

Pannamol
Én örülök, hogy kitetted a meghívót! Barátnőmmel jövő hétre úgyis csajos délutánt tervezünk, ilyenkor kávézás/sütizés előtt szívesen megnézünk egy-egy kiállítást, majd megkérdezem, van-e kedve eljönni erre :)

Korenka
Én kb. 20 éves korom óta nem voltam vékony, úgyhogy nyugodtan tegyél fel fotót a pocakodról :) Érvágós főnökön jót nevettem :)

Chamomilla
Hát, hasonló véleményen vagyok, mint Korenka: az orvosi önmagában sem lehet egyszerű, de gyerkőcök mellett, várandósan tényleg nem mindennapi!
RR gondolom Rubint Réka akar lenni, igaz? :)
Van egy topictáblázatunk amúgy, este felteszem ide, ha Te is szeretnél bekerülni, akkor majd írd meg légyszi a hiányzó adatokat.


Olyan szép idő van odakint, én teljesen feldobódtam, annyira utáltam már a nagy hideget, most egész más hangulatban ébredtem.
A hétvége nagyon eseménydús volt, a szombati állatkertezés után tegnap is egész nap sürögtünk-forogtunk. Shoppingoltam a barátnőmmel, nézegettünk babakocsikat, főztünk, takarítottunk, meglátogattuk a nagyit és este még ovis szülinapi zsúron is voltunk Lucával. Fél 9-re értünk haza, addigra már teljesen kipurcantam.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Végre szép az idő! :D

bebe,
nekünk ilyen ikeás párnánk van: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/70131601 Én nagyon szeretem.

korybon,
biztosan nehéz lenne apa nélkül, de valszeg neked, a babának és a lányodnak is jobb lenne, ha frekventáltabb helyen élnétek. Egyik barátnőm is elkeseredve mesélte, hogy nincs a közelben semmi, se játszótér, ha el akar menni valahová, akkor kell még egy kocsi. És tényleg csak azon agyalnál, hogy mit kell még csinálni. Bár a döntés a tiétek, de én nem költöznék egy félig kész házba, mindentől távol.

Ma voltunk a dokibácsinál (13+4). Minden rendben, kivéve, hogy a méhlepény széle rálóg a méhszájra. A doki szerint ez még felhúzódhat a 20. hétig, addig nem kell aggódni. Ha nem megy arrébb, akkor császár...

És a héten vár még rám egy vérvétel... :cry:

Remélem marad a szép idő!

Hana
hana78
 
 


Sziasztok!

Hű szépen termeltetek!
Hogy itt mindenki milyen csinos, vékony! Én most 53 kg vagyok. Van egy olyan "jó" szokásom, h terhesség előtt magamhoz képest meghízok...
Mi szombaton csavarogtunk, ügyintéztünk, vásároltunk. Vettettem magamnak 2 kismamaszoknyát, a 2 20e.volt :shock: De nagyon tetszenek. Az egyik elegáns, fekete kisszoknya az áv-kra. Így az 1. terhességből származó 2 -3 gatyával már teljesnek kell nyilvánítanom a készletem. Még elegáns kismamafelsőre lesz szükségem a sok áv miatt.
Az 1-t én júli kp-én szültem, nekem nem volt gondom a meleggel és a vizesedéssel. A többieknek azt mondanám, h állítólag csak az elsővel vizsedik nagyon a z emberlánya. Bár tuti h ez nem igaz mindenkire, mert a nővérem iszonyú vizes volt a 2-kal, igaz az 1-vel viszont nem volt az. A só mennyiséget kellene ilyenkor csökkenteni, bár iszonyat lehet anélkül táplálkozni.

Vki nagyon megörvendeztetet engem a placentával kapcsolatban. Nekem most hátsófali, de sajnos egyenlőre fedi a méhszájat! Ezen parázom sajnos. De ugye el fog vándorolni?!

Rheya, a válással kapcs-ban vki már nagyon jó tanácsot adott Neked, hozzá csatlakozva azt mondanám, ha csak egy mód van rá ügyvéd/~ek előtt próübáljatok megegyezni, ezt a megállapodást foglaljátok írásba és sokkal-sokkal gyorsabb lesz a procedúra. Persze ehhez 2 ember kell...

Költözéssel kapcs-ban szeintem én Gödöllőt és Apát választanám, főleg ha nem végleges. Mi is P megyében élünk, rokonoktól ismerősöktől távol egy szép kertesházban, Apa mhelyéhez közel. Egészen idáig még autóm sem volt, szóval sehova nem tudtam elmenni még ügyintézni sem. Nem mondom h ez mindig egyszerű volt...De én semmiképp sem maradtam volna otthon a nagyik közelében, h csak 7végén legyen együtt a család. De term. nem vagyunk egyformák.

Zsemlyécske! Igaz nem ismerjük egymást, de őszintén nagyon sajnálom a történteket! :cry:
nyuszko221
Szigetszentmiklós
 
 


Kedvesek vagytok, köszönjük a részvétet és a biztatást!

Most, egy pár nap elteltével már könnyebb, s ahogy telik az idő, tovább tompul a fájdalom. Nincs különösebb ok. A 9. hétben ment el a picike. Sok mindent felsoroltak, hogy milyen problémák vezethettek ide, s én is átgondoltam az ölbe vett pc-től a melegvizes fürdőn át a december óta tartó folyamatos vírusfertőzésekig, hogy mi, hogyan befolyásolhatta a várandósságomat. Gyakorlatilag semmit nem csináltam másként, mint az első babaságomkor, ami akkor nem volt adott, az a vírusfertőzés. Nagy a valószínűsége, hogy ez áll a dolog mögött. Az ebből adódó immungyengeségem, azaz, hogy még saját magamat sem tudtam kellőképpen egyensúlyba hozni, a kicsikének pláne nem kedvezett, nem volt honnan erőt merítenie. Valahogy, így gondolom. Rengeteg közhellyel vigasztalnak és vigasztalódom. Viszont a legfontosabbnak most azt tartom, hogy rendbe hozassam magamat úgy testileg (kötőhártyagyulladásom van, korábban említett bőrproblémák stb.), mint szellemileg. Három hónapot mondanak testi regenerálódásnak, ami után el lehet ismét kezdeni a babaprojektet. Viszont még fontosabbnak tartom a lelki felépülést. Van honnan erőt merítenem, hisz' körülöttem szerető emberek, drága kisfiam, Bendegúz és életem szerelme, Gy-m, rokonaim, barátaim. Nem szabad belerokkanni ebbe az esetbe, mert van miért tovább lépni.
Hát... így igyekszünk a jövőbe nézni. Előre, előre, előre!

Olvaslak Benneteket továbbra is és drukkolok, hogy jól alakuljanak a dolgaitok!

Zsé - Anita
zsemlyécske
 
 


Korybon: Hát ez elég kemény választásnak tűnik és egyik megoldás sem a legjobb ugyebár. Én ugyan bírnám egyedül, engem nem zavar, ha nincs társaság, inkább a férjem legyen velem. De azt biztos nem bírnám, hogy nem elég komfortos a ház és mindig valamit csinálni kell vele. Jó sok meló van egy ilyennel. És, ha a lakás amúgy tetszik, társaságotok is lesz és végülis csak pár hónap különlétről van szó, akkor talán kibírnám. Hétvégente azért együtt tudtok majd lenni?

KépKépKép
bogme
 
 


Chamomilla
Megnéztem a képeidet Rubint Réka oldalán :shock: Nem semmi, gratulálok, nagyon csinos vagy!

Nyuszko
Még simán feljebb mehet a méhlepény, ne izgulj. Hány hetes vagy most? Nekem nem fedi, hanem a méhszáj mellett van (illetve nagyon remélem, hogy csak volt :)), ez a 13. héten derült ki. Most megyek vasárnap 4D-re, ott remélem már látjuk, hogy vándorolt.

Zsemlyécske
Hát igen, az ember ilyenkor mindig keresi az okokat, a hibákat, vajon mit csinálhatott volna másként stb. De nagyon igazad van abban, hogy most már felesleges ezen töprengeni és előre kell nézni. Ahogyan az is kulcsfontosságú, hogy a testi felépülés mellett lelkileg is készen állj az új feladatra.
Nagyon drukkolok, és remélem megosztod majd velünk a jó hírt!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


chamomilla: Kiváncsi voltam és felnéztem az RR oldalra, de nem tudtam kit kell nézni és hol.... :( addisz te honnan tudtad mit kell nézni?

méhlepény: lányommal anno az elején ugyan ez volt a helyzet. Vártuk merre mászik... semmi baj nem volt később. :D Ne aggódj!
korenka
Szár
 
 


Chamomille
Hol keresselek a RR oldalon???? És mit keresel rajta???? :-)

Én nem vagyok sajna vékony: 94 kg vagyok :shock: bár az igazság az, hogy 185 cm és szerintem a melleim több kilót nyomnak..szóval csak azok cikiznek, hogy milyen kövér vagyok, akik ismertek a terhességek előtt a 75 kg-os súlyommal :-)

Zsemlyécske
Sok erőt kívánok!!!!!

A gödöllői ház hát az nagyon nagyon nincs jó állapotban..annyira, hogy víz sincs bevezetve...csak ezt nem akartam leírni...szóval a férjem nagyszülei éltek ott jó öregek is igénytelen voltak...ez a nagy bajom...mert ha lakhatóbb lenne, mennék valószínűleg, mert akkor délutánonként a férjemmel együtt lehetnénk, na de víz nélkül, fürdőszoba nélkül...hát elég gáz...megcsinálni sem lehetne azonnal, max valami átmeneti megoldás....én még a kisváros fele húzok egyelőre....

rheya
A férjed múltkor miért gondolta meg magát lakásügyben??? És miért romlott meg a kapcsolatotok, a gyerkőc mennyit ért és érez ebből a szituációból, És az új párodat elfogadta???

Én sima semmi extra nagypárnát használok...én is oldalt fekszem többnyire..

Hana
Ez a 13 + 4 napos vizsgálat ez mi volt a dokinál? Egy plussz vizsgálat, vagy a 12 hetes??? fotót nem kaptál,

Méhlepényhez nem tudok egyelőre mit hozzáírni..csak azt hogy akinek rálóg, az feküdjön sokat!!!!!

Kismamam cuccost én még nem vettem, semmit, pedig rám férne már..de úgy vagyok vele, hogy ha túl vagyok ezeken a vizsgálatokon és eljön a március na akkor beszerzek valamit..de főleg bugyikat..egyelőre a férjem boxeralsóit vagdosom be kicsit oldalt hogy ne szorítson.. :oops:

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Zsé: Gratulálok, nagyon jól állsz hozzá a helyzethez! Minden rendben lesz!

Kory: Így szerintem nem kérdés, hogy inkább a lakás, de miért kell költöznötök a mostani helyről?

KépKépKép
bogme
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól, azt mondta tuti influenza, de hogy B vagy H1N1, nem tudni...mindenesetre szuper, hogy jobban vagyok, végszükség esetén augmentint kell szednem, ha megint belázasodok. A rossz, hogy holnap mennem kell suliba, mert nagyon le fogok maradni...előadásokat kihagyom, de így is estig gyakorlatom van...

Igen lányok, nem egyszerű ez az egyetem, jártam már más helyre is, de azt hiszem az orvosit nehéz überelni...itt olyan nincs, hogy nem tanul az ember és szerencsével vagy szimpátiával átengedik. Kőkemény tanulás és még így is szétszivatnak. Anatómián a kettes aranyat ér. Na de valahol érthető, csak emberi életekről lesz szó, amikor munkába állunk. Rengetegen kibuknak amúgy, vki agyilag bírná, de lelkiekben készül ki. Engem meg már megedzett az élet, valószínű, ha most 20 lennék, már én is hanyagoltam volna.

Addisz, majd írd meg milyen adatokat adjak meg és természetesen berakhatsz a táblázatba. :wink:

korybon, korenka: a sikertörténeteknél vagyok azt hiszem rögtön az első. Még a facebookon írt nekem Réka, hogy osszam meg a storyt, aminek örülök, hogy végülis felkerült, mert amikor meglátom magamról a dagadt képet, hihetetlen erőt ad. Nagyon nehezen adtam le, az első fiamnál tök könnyen ment...de ahogy az ember öregszik ugye :x

korybon, ha ennyire rossz állapotú az a gödöllői ház, akkor irány Baranya :!: ha nem leszel nagyon messze tőlem, akár még én is boldogíthatlak néha :wink: Megírod priviben melyik város?

zsemlyécske: így ismeretlenül is nagyon sok erőt kívánok! Amikor a nagyfiammal voltam terhes, sokat voltam az elején kórházban, mert még infusion is hánytam. Kisterhesként az abortuszosok mellé fektettek....és volt egy másik kismami rajtam kívül, aki nem abortusz miatt feküdt bent....22 hetes volt, de meghalt a babája, 3 napon keresztül szenvedett a szülőszobán, hogy megszülje, és úgy feküdt ott mellettem, hogy halott volt benne a baba. A szívem szakadt meg, ott sírt, hogy mi lehetett, mert még a haját sem festette, kereste az okokat. Azóta van már egy egészséges gyermeke. Van még rémtörténetem, de nem akarok senkit megijeszteni feleslegesen. Csak azt akarom mondani, hogy minél koraibb egy terhesség, annál jobb ilyen esetben...és ne keress okokat, nézz előre, és majd meglátod, mihamarabb lesz egy egészséges kisbabád! Esetleg nézess pajzsmirigyet, ha esetleg gond van vele, kapsz rá gyógyszert.

chamomilla
Pécs
 
 


korybon,
ez most a 14. heti volt. A 12. heti genetikai UH-t szűrőcentrumban csináltattam és most mentem a dokimhoz az eredményekkel. Azt mondja, hogy a 12. heti és a 20. heti genetikai UH-kat szűrőcentrumban végeztessem el, mert ott sokkal jobbak a berendezések, jobban ki tudják szűrni, ha vmi gáz van. Kérdeztem és a 20. hetinél nyúlszájat, farkastorkot, meg egyéb nyalánkságokat néznek. Jó, persze az ember kifizeti ezeket a vizsgálatokat, hogy mindent rendben tudjon, de azért ez nagyrészt a pénzről szól...

H
hana78
 
 


Hűű lányok, jó sokat írtatok, pedig csak hétvégén nem jöttem :)

kisbeeka: fogorvos---na én is ezért akarok most gyakrabban menni, hogy még időben elkapjuk! Nem akarok megint így járni...

chamomilla: üdv a csapatban! és persze gratulálok neked is a babóhoz! Jobban vagy már?

Zsemlyécske: Borzasztóan sajnálom! :( Remélem mihamarabb enyhül a fájdalmatok!

korybon: nagyon szép poci! :)

rheya: szupi, hogy a férjed belemegy a lakás eladásba!! Reméljük a többit is így letudjátok rendezni!!

bogme: én írtam a honlapot :) nekem mind1 a gmailes cím is jó ötlet (Pisasa-ra gondolsz ugye?) Többiek Ti hogy gondoljátok?
(A honlap ugyan kész, csak képeket kell feltölteni, de a picasa-s ötlet is nagyon jó és valóban egyszerűbb, hátránya hogy oda csak képeket lehet tölteni...asszem)

bebe17: húú ez nagyon rosszul hangzik, az viszont annál jobban, hogy nem kell hamarosan dolgoznod! :)

Nálunk ma borsófőzelék volt, és most sül a meggyes pite :wink:

Kép


Kép
norcs83
 
 


norcs83: Nagykovácsi 8) 8) 8) de hiányzik az a környék! Köszönöm, jobban vagyok. Csak vmit most már ennem is kéne így 2 nap után...de mit? Azt hiszem csinálok túrógombócot. Lassan itthon lesz a család, akkor meg aztán végem van
chamomilla
Pécs
 
 


Lányok,drukkoljatok légyszi ma,5-re megyek a választott dokimhoz,aki ma ad választ,hogy elvállalja-e a szülést...

Annyira jó lenne,nem kéne már ezen se gondolkozni :)


Amúgy az övsömöröm sokkal jobb,már csak olyan,mintha picit kipirult volna az a rész,nem látszanak már kiütések sem,és a nyirokmirigyem sincs már megduzzadva :D :D
Köszi az aggódást :)
Vendég
 


Chamomilla: jobbulást!!! :)
Vendég
 


chmomilla: ismered Nagykovácsit? :D Véégre valaki! valahogy mindenki azt hiszi, hogy a világ végén lakom :lol:

kisbeeka: dejóóó, akkor azért most már bizti hamar elmúlik teljesen!

Kép


Kép
norcs83
 
 


Norcs: köszi :)
Igen,ezt a kört megnyerem,úgy néz ki!

Persze sajnos innentől előjöhet bármikor,de akkor résen leszek,és gyorsan megállítom a kis kencémmel :)


Képzeljétek,vettem ágyat a babónak!!!! :)
Nem gáz 14 hetesen,ugye?

Ilyet,csak még el kell mennem érte:

Kép
Vendég
 


Norcs: én elég sokat jártam Nagykovácsi környékére kirándulni anno :)
Tegnap meg Pilisszentkeresztre utaztam busszal ;)

Szóóóóval,Nagykovácsi nincs a világ végén :D
Vendég
 


kisbeeka: Na mi volt a dokinál?
korenka
Szár
 
 


Sziasztok Lányok!

Ne haragudjatok, este már nem tudtam feltenni a táblázatot, mert nagyon szarul voltam. Nem tudom, hogy gyomorrontás vagy más egyéb, de már délután vacakolt a hasam, hányingerem volt, ami estére bedurvult, csak fetrengtem gyomorgörccsel, küzdöttem a hányingerrel. Lefekvés után többször is felugrottam, hasmenésem lett.
Este pótolom a kimaradást.

Kisbeeka
Nagyon szép ágyat választottál, tetszik :) Megkérdezhetem, hogy mennyi volt? 70x140-es?
Elvállalt az orvos?

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsemlyécske, nagyon sajnálom ami történt!

Addisz, hogy vagy ma, mert azt nem írtad csak az estét?

Kisbeeka, szóval az ingát én úgy csinálom, hogy aranygyűrű és aranynyaklánc.Majd megfogom a nyakláncot rajta van már a gyűrű és lehúzom. Kéz oldalán végighúzni 2-3x függőlegesen a tenyered élén. Majd a tenyér fölé tartani és kileng, majd addig csinálni a 2-3 végighúzást a tenyéréltől míg ha a tenyered fölé rakod már nem leng ki az inga. Ha megáll nem lesz több gyerkőc. Ebben mindent megmutat, hogy hányszor volt valaki babás, illetve aki elment stb. Ha van még kérdés kérdez, mert lehet valami nem egyértelmű.

Képzeljétek tegnap nem volt már vuk, sőt ma már fel tudtam kelni és a hányinger is elviselhető. Szóval van remény.
Annyira örülök! :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt: a kéz hogy áll,aminél csinálod?

nekem úgy csinálták,hogy tenyerem az ég felé nézett,és a tenyerem közepébe lógatták az ingát,és az elkezdett mozogni.
Nekem 2X mozgott körkörösen :)

Az is kérdés még,hogy a gyűrű és lánc kié lehet?
Mert emlékeim szerint az se volt mindegy,de nem emlékszem...

És Neked beváltak ezek eddig?
Vendég
 


Sziasztok!

Na túl vagyunk a 18 hónapos oltáson. Túlélte Boti :wink:
Olyan szép nasütés van, bárcsak így is maradna....

kisbeeka: nagyon szupi ez az ágy!!! Megkérdezhetem, hogy hol vetted?

Kép


Kép
norcs83
 
 


Lányok,dokim egy tündér,augusztusban szabin lett volna,de tegnap közölte velem (másodszor látott életében),hogy ha nekem szükségem lesz rá,azaz szülünk,akkor nem fog cserben hagyni,és nem veszi a kalapját,hogy elmenjen szabadságra...

Arany ember!!! :D

Klassz volt az este,minden leletem tökéletes,még a vérnyomásom is tökély,és a vasam is (életemben nem volt még jó a vas... :shock: ),aztán kézi vizsgálat volt,méhszáj tökéletesen zárt.

Rákérdeztem a sportra,és úszásra is,minden engedélyezett :D
Vendég
 


Norcs: vaterás szerzemény,és Addisznak válaszként: a kiságy része 70*140-es :)

más bababútort nem veszünk,így klassz,hogy minden az egyben :D
Vendég
 


Antekirt
Köszi, már jobban vagyok, azt hiszem kitisztult a szervezetem...
Örülök, hogy már Te is jól vagy :)

Kisbeeka
Tényleg nagyon jó fej ez a doki! De jó, hogy sportolhatsz, úszhatsz. Remélem vasárnap kiderül, hogy felhúzódott a lepényem, és akkor én is szabad utat kapok.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Kicsit régen jártam erre, remélem, most már gyakrabban tudok majd jönni. Szerencsére velünk minden rendben, tegnap voltunk dokinál, kismanó 4 centis, és amikor a szívhangját hallgattuk, Marci elkezdett nevetni és rugózni a ritmusára, hát nagyon cuki volt!
Mióta erre jártam, már sokan betöltöttétek a 12.hetet, mindenkinek gratulálok! Hihetetlen, de jövő héten mi is csatlakozunk, épp' most jelentkeztem be genetikai uh-ra és kombinált tesztre.

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Most nézem, milyen hülyeséget ír a vonalzóm: holnap már 11 hetesek leszünk...

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Most nézem, milyen hülyeséget ír a vonalzóm: holnap már 11 hetesek leszünk...

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Luli: ezért csináltam másik oldalon új vonalzót,a picibabás napok óta nem számol...

klassz,hogy mindjárt mehetsz a genetikaira,az nagyon jóóó!!! :)
Vendég
 


Addisz: nagyon örültem én is a hírnek,hogy úszhatok,mert nem bírom nyárig :D
Annyira vágyom már a mozgásra,és a vízre is :)

Doki a fertőzéstől sem tart,mondta,hogy rakjak fel egy tampont,és ennyi :)
Ha meg van valami,megvizsgál,és kezeljük ha kell :D
Vendég
 


Kisbeeka, az ég felé néz a tenyér, de mindenképpen lekell húzni előtte mielőtt használják. Illetve még annyi, hogy akinek csinálod, vagy magadnak ne legyen rajta gyűrű, karkötő, óra szóval tiszta legyen a tenyér. Mindegy kié a lánc és a gyűrű, ezért kell lehúzni. De addig csináltad míg meg nem állt a tenyered közepén vagyis többet nem lenget ki? Ja és én a bal kezet szoktam kérni.
Nekem eddig sajátomra is bevált és eddig háromszor bevált, most lenne a negyedik ha beválik. Férjemnél is bevált eddig.
Ja meg van egy olyan verzió, hogy a pocid fölé teszed az ingát, én azt is leszoktam húzni a másik kezemmel és állítólag az is megmutatja, hogy milyen nemű a babóca. Nekem csajszit mutat és a kezemben is.
Bár ez nem mindig jön be, mert csinálta ezt más és nem jött be, de nekem eddig bejött akiknek csináltam. De ha kezedet és a pocidat összeveted és ha egyforma akkor csak egyezik. :-)

Addisz, én még nem merem elkiabálni, mert mi van ha ez csak a mézesmadzag, hogy jobban vagyok, de az legalább jó, hogy te méregtelenítetted magad. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Na látom nekem sem jó a vonalzóm nekem is megállt.

Kép

Kép
antekirt
 
 


sziasztok lányok,

Jó látni, hogy szépen növögettek, és hogy mindenki rendben van.

zsemlyécske. mi már ugyan nem nagyon kommunikáltunk itt, de én is sajnálom. Én csak egyet tudok tanácsolni, hogy ne add föl, és sírj nyugodtan. Én bizony három hete gyászolok, és rengeteget bőgök, de jól esik és megkönnyebbülök tőle. Lassan amúgy már nem is bőgök rengeteget.

Na azért jelentkeztem igazából, hogy beszámoljak az újabb eredményekről:
Szóval múlt csütörtökön voltunk endokrinológusnál. Szimpi is volt meg nem is a dokitor bácsi. A doktornéni aki előtte felvette az adataimat, az nagyon szimpatikus volt, sok mindenről beszélgettünk, de végül a vizsgálatot és a tanácsadást nem ő csinálta. Tehát vizsgálat:
EIS vizsgálat: ez egy átfogó vizsgálat ami alapján kiderült, hogy makk egészséges vagyok. (nincs hormon problémám, pajzsmirigy stb.) ennek azért örültem mert egy csomó ide-oda rohangálástól, várakozástól, felesleges szurkálástól megkímélt. Miután meglett az eredmény még elmagyarázta, hogy mik lehetnek az okai annak, hogy másodszor vetélek el, és, hogy milyen vizsgálatokat javasol első sorban. (csak javasol, mivel nekem, és ezt 5 × kihangsúlyozta, van saját orvosom) A felét folyton visszakellet kérdeznem, pedig két diplomám van, így gondolom sík hülye azért nem vagyok. Mindegy. A lényeg, hogy azt mondta (az egyik amit értettem), hogy mikor megjön, rá 12-14 napra megnézi a méhnyálkahártyámat, mert ez lehet még egy fontos tényező a vetéléseknél. Amúgy meg nagyon javasolja, hogy egy 12 alkalmas kúrát vegyek igénybe náluk: elektor biostimulációs kezelés, amivel nem tudja garantálni, hogy megmarad a baba, de ártani nem fog, sőt majdnem biztos, hogy jót tesz (persze nem így mondta, én már ezt kifigurázom, de a lényege ez volt). Alkalmanként 5,000,- Ft. Magyarul 60,000,- Ft meg az imáim és a reményeim, amik ingyen vannak. ezzel az erővel mondjuk kerékpározhatok is, meg úszhatok is. ezek is jót tesznek, a babák nem emiatt fognak meghalni, és jó kedvem is lesz tőle.
Na mindegy. Okos doki bácsinak kiperkáltunk 15,000,- Ft-t, és majd még 8,000,- Ft-ért megmondja, hogy ha megjött, akkor milyen a méhnyálkahártya. Fityiszt. ennyire nem állunk jól anyagilag.

Na ma meg visszamentem a saját dokimhoz kontrollra, aki tündér volt. Vittem mamámat is, mert tudtam, hogy a felére nem fogok emlékezni, hogy mit mond, annyira izgulok, meg majd bőgök. Megölelgette, én bőgtem, megvizsgált, megnézte e méhnyálkahártyát is (!, gondolom ezért külön nem fog majd még pénzt kérni), ami tökéletesen rendben van, szép vastag és a bal petefészkemben ugrásra készen ott figyel egy pete. hétvégére kiszabadul. De ugye a műtét még csak 19 napja volt, nem jött még meg stb. És a lényeg, hogy ez mind nem érdekes. tehát ma estétől ovulációs teszt, és próbálkozás. Ennek azért is örülök, mert nem elég, hogy babóca meggondolta magát, de mikor ilyen kicsi és árva vagyok én is a párom, is akkor még össze se lehet bújni. Na most már lehet.
Vizsgálatok: neki kezdhetünk, de:
1. drága lesz,
2. sok idő, és addig nem próbálkozunk,
3. 80 %, hogy semmi nem derül ki belőle.

Akkor meg minek?
Kérdeztem, hogy ha az ő lány lenne itt, mit mondana neki. Azt, hogy menjen haza és csináljanak gyereket. Garancia nincs, hogy megmarad, de az összes orvosi könyv, cikk, protokoll szerint egy egészséges nőt felesleges agyon vizsgálni, mert nem tudjuk a vetélések 80 %-nak az okát. Kérdeztem, hogy ez miért nincs fent a neten.
Válasz: az emberek, pláne az orvosok, a kudarcaikat, nem szívesen pakolják ki az ablakba. Ő is szívesen elmereng a leleteim fölött, és majd bölcsen le és felrakja a szemüvegét, meg hümmög is, de okosabb akkor se lesz, amikor engem agyon vizsgálgattak, pénzt és időt nem sajnálva. És akkor is majd csak imádkozni tudunk, hogy megmaradjon, és lehet, hogy nem ez, hanem következő marad meg. Garancia nincs. Csak bízni tudunk egymásban. És elfogadja ha nekem ez nem elég és kezdjük el a vizsgálatokat, de ő inkább haza menne és összebújna a párjával, hiszen hormon és pajzsmirigy problémánk nincs a többi meg csak sötétben tapogatózás, még akkor is ha más orvosok ezt nem vallják be.
(amúgy neki van egy nagy lány és egy pici fia, és a pici fiú nem jött össze könnyen, mert idősebbek is voltak már, ráadásul volt egy vetélésük is 16. héten a kisfiú előtt),
Így abban maradtunk, hogy most a következő napokat inkább összebújással töltjük, és nem vizsgálatokkal. Ámen.

Remélem összejön, és főleg, hogy megmarad.
Ennyi,
jöhetnek a drukkok nekünk, bár azt hiszem inkább majd a 6. és 12 hét között lesz rá szükségem.

Nagy puszi és ölelés mindenkinek

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


bocs, hogy olyan hosszú lett mint a Háború és Béke

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Sziasztok!

kisbeeka,
tök jó fej a dokid. :) Az enyém is mondta, hogy pont július 25-től lesz 1 hónap szabin, abból 10 napot elutazik, de ha itthon lesz, akkor bejön a szülésre. Mondjuk azt sajnálom, hogy pont a 9. hónapban nem lesz, mert akkor sűrűsödnek a vizsgálatok... :?

addisz,
jó, hogy jobban vagy. Át tudom érezni. :roll: De azért én is érzek valamiféle javulást.


Ma sikerült végre eljutom a fodrászhoz. Nem tudom, ki hogy van vele, de mióta Marci megszületett, nagyon elkezdtem őszülni. Most, hogy újra terhes vagyok, keresnem kellett a közelben egy újat, mert a másik elég messze volt. Most voltam másodszor, idáig bevált. És sokkal olcsóbb.

Hogyan tudjátok beszúrni a vonalzót a hozzászólás végére?

Itt gyönyörűen süt a nap és tiszta kék az ég. 8)

Hana
hana78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: