Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Gratulálok minden új babócához!

Ma voltunk dokinál :D dobogó szívecskéje volt a picikének, mérete alapján 7 hét 3 napos :D

nekem az emésztésemmel vannak gondok :( és küzdök az álomkórral :(

Kép
larisa
Budapest III. kerület
 
 


korenka írta:adgac: 20.hét? :D Már nics az a rendszer, hogy egyszeri anyaságit csak úgy kap az ember lánya, ha igazolja, hogy minimum 4x megjelent orvosnál? Azt meg a kiskönyvben igazolták anno.... Ezért nyaggadtam folyton a dokimat.... mondjuk 20.hét után is járunk majd eleget dokihoz, főleg a végén...
Dia: Sajnos ezt túl kell élni.. :( Előző terhességemnél külön irodám volt, így ráborultam az asztalra időnként :D:D Most két kolléganőm is van, furcsán néznének... de még lehet, hogy megteszem Í:D:D:D


Dede, van az a rendszer, de a 20-tól a 40-ig van még 20!!! hét!
Szóval az a négy pecsét akkor már smafu!
Vendég
 


Larisa!
Gratulálok a dobogóshoz!
További jó egészséget!!!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Larisa
Gratulálok én is a szívdobogáshoz, az valóban leírhatatlan érzés első alkalommal, sosem bírom ki pityergés nélkül...:)
A puffadás nálam is folyton jelen lévő tünet, nem tudok ellene tenni semmit :( Pedig rengeteg gyümölcsöt, magas rosttartalmú ételt eszem, kerülöm a hüvelyeseket, hagymát, de hiába.

Korenka
Nem tudom, hogy arra van-e szabály, hogy meddig kell kiváltani a kiskönyvet, én is csak arról tudtam, hogy az anyaságihoz szükséges a négy pecsét. Én január végén megyek vissza a dokimhoz, addigra már lesz benne néhány bejegyzés. Most írt bele a védőnő, aztán a házi orvos, lesz genetikai uh, és talán a fogászatot is megejtem eddig.
Nem tudnád megkérni a védőnőt, hogy kezelje diszkréten a dolgot? Elvégre magánügy, akkor és annak mondod el a hírt, amikor Te szeretnéd.

Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Én is gratulálok a szivecskéhez!

Nekem még várnom kell 3 hetet erre.Majd 17-én.
Karácsony eltelt.Itthon voltunk, nem jött senki.Letudtuk a látogatásokat már előtte.
Pihi nagyjából, meg sütés-főzés.
Néha nekem is van kis hányingerem, de nem vészes.

Nagylányom elment apjához, majd vasárnap jön haza.Meg anyuékhoz is megy közben, mert közel laknak egymáshoz.
Úgyhogy most Lédát mi szórakoztatjuk a férjemmel felváltva.
Nem nagyon gáz, jól elvan.Mászkál már.
Most kezd többet menni egydül.Már a konyhában-nappaliban is el mer indulni.Eddig inkább csak a szobában-szőnyegen.
Tavaszra tökéletes lesz remélhetőleg, de azért egy testvérbabakocsit beszerzek majd.
Már néztem a Teszveszen, de természetesen még nem komolyan, csak úgy kb.
Megtartom Léda mostani kocsiját is, mert majd jó lesz később a picinek.
Ez is Vaterás volt, de nagyn jó vétel.
Volt neki egy új mélykocsija, de batár volt-eladtam a nyáron.
A szívhangnál én is meghatódtam, főleg, mert akkor közölték azt is, hogy lány (4d-sen).Én nagyon lányt szerettem volna.
Most is inkább affelé hajlok, de , ha fiú, az sem baj.
Ruhát nem kell vennem majd, mert a tesómtól egy csomó fiú-rucink van, én meg Lédának rengeteg lány-cuccot vettem.
Nekem a kocsin kívül csak matracot, meg fejvédőt kell vennem majd a kiságyba, mert mindenünk van.

A pisilés és az álmosság engem is gyötör.
Aggódom a cukrom miatt is:Lédánál diétáztam, mert "határeset "voltam.
Na, befejezem mára!
Mindenkinek szép estét!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek a biztató sorokat, rámfér :roll:

Azóta úgy tűnik, minden rendben odabent, legalábbis nem vérzek, nem görcsölök, csak simán rosszul vagyok, de per pillanat ennek örülök, mert úgy sejtem, amíg körülöttem köröz a róka, nincs baj a mikroemberrel.

Larisa, gratulálok a szívecskéhez, ezt mindig olyan jó látni / később pedig hallani.

Agdac, még én sem voltam a kiskönyvemért, nem is tudom, ki a védőnőnk, annyiszor változott az utóbbi 4 évben, hogy már nem is bírom követni... Majd ki kell nyomoznom, ha mobilisabb leszek.

Korenka, én is megyek az Istenhegyibe, de genetikai tesztre, őket ajánlotta a doki, de csak 22-én kell mennem.

Brigi, te nem voltál nyomi az utro-tól? Én ha beveszem a 2 szemet, utána fél órán belül elkezdek annyira szédülni, hogy le kell feküdnöm. Ami után szépen el is alszom.

Pequ, bevallom, nekünk műfenyőnk van :roll: de zöld
Próbálkoztunk gyökeressel, néhány éven át, de nagyon rossz volt a túlélési arányuk :cry:
Úgyhogy minden évben viccelődik a család, hogy milyen formás fánk van, és nahát, tavaly is pont ilyen volt, és milyen fajta fenyő, hogy nem hullik :lol:

Dia, tippem sajnos nincsen, én a korai lefekvéssel próbáltam túlélni, amíg dolgoztam. Este 7-kor már az ágyból kukkoltam a tv-t, amit 10 perc után kilőttem és már durmoltam is.
Most jut eszembe, nekem a du. 2-3 óra volt a legdurvább, akkor mindig mentem egy kört az irodában, a pletyka felfrissít és ébren tart :lol:

Ági

Kép
szmnt
Budapest XI. kerület
 
 


szmnt

Érdekes nekem is 2-3 óra körül van a holtpontom..mit dolgozol? Mióta ovis a gyereked? Szereti? Sokat volt beteg?

utroból ti szájon át bekapós tablettát szedtek? Ti hány darabot/nap? Én hüvelytablettát dugdosok...meddig kell és hogyan kell majd abbahagyni? Egyik napról a másikra???

Brigi
Szerintem is fölösleges új cuccokat venni....én nagy börzerajongó vagyok, mindent, mindent ott vettem meg potom pénzekért és a picinek is ott szerzek be majd mindent (mert eladtam mindent 2 és fél éves korig csomagban teszveszen)

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


brigi
A nagylányod hány éves???

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Kedves Regi es Uj Kismama Baratnoim! :)

Gondoltam Ratok az unnepek alatt, hogy birjatok hanyingerrel... :twisted: nalam most mar allandosult az, hogy reggel emelygek kb 11ig, majd kb 5tol este 10ig kuzdok a ekemny hanyingerrel... es nekem semmi nem segit :( be kell Nektek vallanom, hogy 1 napig semmi bajom nem volt, furcsa is volt, hogy tomtem magamba Anyukam altal kuldott makos bejglit :D ... aztan ettol meg ugy megijedtem, hogy lehet, h tortent valami a Kismanoval....hogy azota inkabb hosiesen turom a rosszulleteket!!

Valamelyikotok irta, hogy emesztesi problemai vannak..... jaj, ne is mondd... olyan szorulasom van es semmit nem lehet ra szedni, se kupozni nem lehet!! bar ez tipikus tunet, de nagyon kellemetlen :(
par napja probalkozom ehgyomorra kivit enni... kicsit segit...bar szerintetek reggel ki kivanja a kivit?? :D

valoban nagyon gaz, hogy mikor jelentsuk be a fonoknek...en is meg reszmunkaidoben dolgozom a magyar cegnek es probalom minel tovabb kihuzni, hogy "bevalljam" az abszolut nem gyerekbarat fonokomnek a nagy hirt....

korenka, ha nem bizol a vedonoben, varj a 3ik honapig... abbol baj nem lehet..

sok puszi

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Hali!
Akkor sorban megpróbálok válaszolni, ha nem sikerül, szóljatok rám!!
Utro!
Hát, most is álmos vagyok, meg Lédánál is úgy volt.Lehet, hogy az Utro-tól.Napi 9 szem-elég volt.
Ja, és lassanként kéne elhagyni szerintem, mindig 1-1 szemmel kevesebbet tenni.Talán 12 hétig kellett??,(amikor beindul a magzat progi-termelése), de azért járjatok utána, nehogy félrevezessek valakit.Azért a fokozatossaág szerintem nem árt az elhagyásnál.
Jobb is, ha lefekszel utána, hogy minél több bent maradjon belőle, mert ahogy felolvad a melegtől, egyből jön kifelé.De ezt nem is írom, úgyis tudjátok...
Én is dugogattam az Utro-t, nem szájon át szedtem:3x3-at, de ez a lombik miatt volt, olyankor össze-vissza kavarják az embert a hormonokkal.
Ti biztosan kevesebbet szedtek-dugtok.Egyébként a lombiknál is eltérő, hogy ki mennyit javasol, meg valaki szurit kap minden nap a fenekébe a progi miatt.
Én azért nem kaptam, mert már volt előtte egy gyerek, akit simán kihordtam.
Korybon!
13 múlt a nagyobbik, októberben.De kb 15-nek néz ki, és a szája is akkora, mint nekünk kb 16-17 évesen.De nem panaszkodom azért....
Hú, ez a hányinger elég szar, de azért én még a vuk-tól távol állok.Inkább olyan szar közérzet- féleség.

A Teszvesz-Vatera nagyon szuper!Fillérekért tök jó cuccok vannak.Nálunk havonta-kéthavonta van babaruhabörze.Az is nagyon jó, mert ott még látom is, amit akarok (megfoghatom,megnézhetem), posta sincs.
De a Teszvesz is megy azért folyamatosan nálunk is.
Nem szeretek új rucikra ezreket költeni.Mondtam a családnak is, hogy felesleges.Csakhát, ugye mit vegyenek?Játék is van dögivel, meg egy egyéves még nem értékeli a játékokat sem annyira.
Na, majd jövőre....
Nem is tudok most mást írni.
Majd gyertek, és reagálok!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


na jó ezt tudni az utroról..sosem feküdtem le utána, ülni talán Néha..sőt volt, hogy rá 10 percre őrületesen pisilnem kellett...de a tájékoztatóban semmi extra dolgot nem írtak, gondoltam azonnal felszívódik vagy mi...mondjuk a bugyim, hát szóval szerintem nekem nem sok marad bent...

Az szerintetek normális, hogy esténként elég nagy folt van a pizsimen??? az alsón? Mintha bepisiltem volna...remélem nem szivárog semmi...a 3. babánál konkrétan alig volt magzatvizem a 12. hétre...csütörtökön amúgy is kell telefonálnom a cito eredményért, akkor rákérdezek a dokinál..

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt.. nagyon új.. Tegnap csináltam egy tesztet, mivel egy hete késett. És hát pozitív lett :) Hogy őszinte legyek, marhára betojtam :)

Orvosnál még nem is jártam, de különböző születéskalkulátorok szerint augusztus végi baba lesz. Szóval azt hiszem, csatlakozom hozzátok :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


udv gabrilio a klubban :)

lanyok, mi az utro?? mire szeditek??

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Hali!
Hello, Gabrilio!
Hát, én is betojtam a teszt után majdnem, de most már elég jól szokom a szitut.Még sok időnk van aug.-ig.
Nálad mi az oka az aggodalomnak?
Ja!
Az első lányomnál is meglepi volt....Ott is hasonló betojás-szitu. (Talán még gázabb, mint most)
Korybon!
Szerintem ilyenkor fokozottabb a váladék- termelődés, de járj azért utána.Nekem múltkor csinált a doki rák-meg baci-szűrést, holnap telozok az eredményért.
Szerintem semmi gond.Ilyenkor még biztos nincs víz.Talán a hormonok miatt lehet.
Nekem meg több volt a magzatvíz Lédánál, a cukor határeset miatt (talán) 180-as diétán voltam.Jó szar volt, de legalább nem híztam sokat.Utána viszont tuti híztam, a szoptatás alatt.(Ja, és még mindig szopik a Manci 2-szer, de ez már csak olyan semmilyen...)
Pequ!
Progeszteron-tartalmú bogyó az Utro, és a megtapadásnál-megmaradásnál segít (ha jól tudom).Lehet enni, vagy dugdosni (tetszés szerint :lol: :lol: , vagy a doki javaslata szerint).A többiek még kiegészítenek biztos.
Korybon!
Még annyi, hogy az Utro nyoma is lehet a folt.
Nekem a doki direkt mondta a fekvést a fent említettek miatt.
A lombiknál kicsit túl van biztosítva ez az egész, de a siker érdekében mindent, ugye...
Ja!
Nekem az aranyerem jött ki a minap.
Sperti-t használtam rá (krém formában, mert van kúp is...), nagyon jó, és várandósan is lehet használni.Csak anyunak adtam, és most meg nem volt a patikában.
Most már javul azért magától is.
Szedtek valami terhes-vitamint?
Én Elevitet szedek.Lédánál először Femibiont szedtem , aztán a vége felé már Elevitet, mert a másik k...drága.

Befejezem, lassan fürdés-fürdetés (ilyen későn nálunk)
Jó éjszakát!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Brigi! Jó érzés, hogy más is betojt a pozitív teszt láttán :) Azt hittem, mindenki egyből eufórikus állapotba kerül meg minden :oops:
Mi az oka az aggodalomnak? Hát.. első bébi. Nem vagyok már 20 éves. Ugyan volt róla szó, tervezgettük, de nem most, hanem kb egy év múlva, szóval még párom sem repkedett a boldogságtól. Nyakunkban van két hitel (az egyik egy év múlva jár le, azért is akkorra gondolkoztunk volna a bébiről). Ilyen apróságok..
Bár mindig is azt mondtam magamban, kifogást lehet találni, és el lehet mondani, hogy nincs elég pénz a babára, de gondolom, ha már megérkezik, akkor az ember mindent megtesz, és összehúzza azt a bizonyos nadrágszíjat még jobban. Nem? :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Üdv Gabi és gratula..hány éves vagy??? :-) Merre laksz? Ne aggódj, a dolgok majd mennek maguktól!!! :D

Brigi
Nekem is rossz lett anno a cukrom a terhelés után..én is diétáztam...annyira rossz volt...de hát ugye a baba érdekében muszáj volt...és így is sikerült 25 kilót híznom (de érdekes szülés utána a 105-ből csak 86 kg maradt) és azóta az éhgyomrim a határon mozog. 5, 6...szóval szerintem most sem úszom meg...pedig édességet csak ritkán eszem és pl a teát is cukor nélkül iszom..de itt ugye a szénhidrát is számít és péksüti és kenyér-kiflifüggő vagyok :-)

Azt tudjátok hogy egy uh vizsgálat mennyibe kerül magánban?

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!
Gabi!
Az elsőnél én is így voltam kb., csak még rosszabb helyzetben.Esküvő sem volt, alig ismertük egymást, aztán kialakult minden.
Talán az adókedvezmény segít kicsit Nektek is.Nekünk most ebből a szempontból a 3 gyerek kimondottan előny!
Ja!Azt tudtátok-e (nem tudom,érint-e valakit), hogy a korábban felvett szocpol (mi 2006-ban vettük fel, amikor még volt) összegéből leírható a + gyerek.
Vagyis:nekünk ugye 1 volt, 1-et vállaltunk, azt leírták, és a 3. után is le lehet írni az összeget.
Ezt a bankban mondták, de megvan a jogszabály is a neten.Sőt, még valami kamatot is jóváírnak, csak azon nem tudtam kiigazodni, honnan-meddig számolják.

Cukor!
Hú, már előre fosok attól is.Én rengeteg édességet eszem, és a péksütit-kenyeret is szeretem....
Ráadásul nálunk a férjem családjában (unokatesója) méd Down-kór is van....
Az Afp-m edig egyszer sem volt jó:elsőnél magas, 2.-nál alacsony.
De kombinált tesztet csináltattam a 2.-nál, az jó lett.Most is ezt tervezem.
Tényleg!
Ki merre szül majd?
Jánosba jár valaki Közületek????

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a biztatást :) (Rámfér)..

kory - 33 vagyok, lassan 34. Nemrég volt érettségi találkozónk, a legtöbb volt osztálytárs már több gyerkőccel büszkélkedik, van, akinek ÖT van :D Amúgy Pest megyében lakom, nem messze Bp-től.

brigi - esküvő nálunk sincs, mondjuk nem is tervezzük, és nemrég ünnepeltük az egy éves évfordulónkat.. szóval ez sem túl régi dolog. Viszont hatalmas a szerelem :lol: Mondtam is neki, ez szerelemgyerek lesz :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!

Gabrilio!
Ne izgulj, a két csík a teszten azért mindenkit "megrémít" egy kicsit, mégis csak teljesen új korszak veszi kezdetét és hát megváltozik az ember élete. Ez a 9 hónap pont tökéletes felkészülési idő. És abban is igazad van, hogy mindig lehet kifogásokat találni, hogy miért nem ideális éppen az időpont (lakáshelyzet, hitel, munka stb.), de biztos nem ok nélkül akart jönni most ez a pici :) Gratulálok hozzá!

Ági
Nagyon örülök, hogy minden rendben van, pihenj továbbra is sokat és ne idegeskedj, nagyon erős ez a baba!

Brigi
Pont a múltkor beszéltem a dokimmal az afp-ről (hogy gondot okoz-e, ha valakinek nem lehet pontosan belőni a 16. hetet). Azt mondta, hogy Nyugat-Európában sok helyen már nem is végzik el ezt a vizsgálatot, mert annyi a pontatlan eredmény, ami alaptalanul megrémiszti a kismamákat, hogy inkább nem csinálják.

Úgy látom, hogy terhességi hetek számában én járok az élen, úgyhogy kicsit biztatlak titeket: szinte már alig vannak rosszulléteim, enyhült reggel és napközben is, már nem irritálnak annyira a szagok, tudok utazni bkv-n és autóban (ez nehezen ment az elején) is! Szóval kitartást Lányok, az első trimeszter vége hamarosan eljön :)!

Vitamin: a nőgyógyászom most egy új, állítólag korszerűbb vitamint javasolt az Elevit helyett. A neve Ladeevit. A párom túlbuzgó volt, úgyhogy megvette nekem az Elevitet, mielőtt hazaértem a dokitól, szóval nincs tapasztalatom, de állítólag ez modernebb.

Nekem óriási szerencsém van a főnökömmel! Nagyon jó a viszonyunk, mondhatnám baráti. Két fia van és imádja őket, a gyerekeink egy oviba is járnak. Mikor megmondtam neki, akkor átölelt és nagyon örült, azóta is tök figyelmes, abszolút természetes dolognak kezeli. Tudom, ez ritka manapság, úgyhogy meg is becsülöm.

Arra gondoltam, hogy lassan csinálhatnánk egy táblázatot (más topikokban láttam, nagylányomnál is volt), amibe beírjuk az adatainkat (nicknév, lakóhely, kórház, szülés időpontja, később a gyerkőc neve, születési idő). Én ehhez sajnos analfabéta vagyok, de megpróbálom majd valahogy összehozni :)

Szép napot mindenkinek!

Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz/Brigi!

Köszönöm kedves soraid, jól estek :) Egyébként én is azt gondolom, nem ok nélkül akart jönni a bébi :)

Örülök, hogy sok tapasztalt kismama ír ide! Már nem is érzem magam annyira egyedül :)

A táblázat jó dolog, láttam én is, de fogalmam sincs, hogy kell megcsinálni.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Táblázat szerintem klassz ötlet!

Látod Gabi? Jó kis hely lesz ez...mármint a fórum...biztos sok-sok kellemes dologról fogunk beszélgetni és lesznek kellemetlenek is, de legalább itt meg tudjuk ezeket beszélni...

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


De jo otlet a tablazat!!!! Brigi, koszonjuk ha megcsinalod, szivesen segitenek de nekem a vonalzot osszehozni is 3 napomba telt :oops:

Gabi, nem az evek szama szamit, marmint, h miota vagy egyutt a paroddal. Mi is az egy eves evfordulonk elott 3 nappal tudtuk meg, ha babank lesz....es akkor mar 3 honapja hazasok voltunk :D Megfelelo idozites babavallalasra .... mindig vannak/lesznek gondok (anyagi stb) de a szeretet olyan sokmindenen atsegit!!

Vitaminok: Ti is szedtek folsavat minden nap? nalunk kotelezo 6 honapig. Elevit-et nem javasolja az dokim, szerinte is korszerutlen, mivel a vitaminok szintetikus uton vannak eloallitva. Itt is a Ladeevit a nyero es szinten draga.... Mondjuk Nektek bevallom egyiket sem szedem, hanem a Lifepack-et, amiben tuti csak zoldseg es gyumolcs van.

Segitsetek abban, h miket esztek??? 16 hetig portugaliaban a kovetkezo etelek tiltolistan vannak kismamaknak:
- nyers salata, paprika, paradicsom
- tengeri herkentyuk (mondjuk otthon ez nem jelent veszelyt, viszont az itteni mindennapos etkezes resze)
- nehany halfajta (nagy uszonnyal ahol bentragad a higany - ez is inkabb portugal-veszely ram nezve ;)
- konzerv ételek, uvegben eltett befott is
- sushi
- felig atsutott hus
- pasztorizalatlan tej
- pasztorozott tej is csak felforralva

mondjuk betarthato, mert most semmit sem kivanok :(

en is nagyon orulok, hogy mar babakkal rendelkezo kismama-tarsaink is vannak, mert amirol talan napokig ragodunk, ok 1 mondattal megnyugtatnak... :)

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


pequenino
Tiltólistás ételek??? Hát én úgy tudom csak a májkrém, kenőmájas, kolbász ami tilos...nekem anno ennyit mondtak..a zöldség gyümi mehet, de jól meg kell mosni...A te listád azért jóval hosszabb :-)

Én nagyon kívánós vagyok..sem édeset, sem sósat, hanem csípőset-erőset kívánok..főleg csípős szecsuáni csirkét...egyfolytában azt ennék...a lányommal édességért vesztem meg...nagyon kislányt szeretnék, de a szívem mélyén tudom fiam lesz (lányomnál is tudtam lány lesz, éreztem)

A kislányomtól megkérdeztem mit szeretne lányt vagy fiút? Kislányt!!! Volt a válasz!!! Biztos nem fiút??? Kérdeztem mire azt mondta: áááááááááá anyu nem, majd apu szül fiút :-)

Brigi
Nem túl sok meló egy ilyen táblázat elkészítése és karbantartása???
Tök rendes a főnököd, nagyon klassz!!! Milyen munkakörben dolgozol?
Én Gravidát szedek...
AFP
A kislányommal nekem is voltak "gondok" a megyei kórházban azt mondták túl alacsony, lehet el kell vetetni a gyereket stb...borzasztó volt...elküldtek a klinikára, ott meg azt mondták nem is értik a szitut, hiszen a határértéken belül vagyunk...az arány végül 1:902 volt..ami állítólag mégsem olyan túl jó, mert a több ezresek a jó értékek..és egészséges a babám..

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Köszönjük szépen a gratulációkat!

még nem igazán tudtam minden bejegyzést elolvasni, de majd megpróbálkozom vele...szervezzük az esküvőt meg persze itt vannak az ünnepek :)
nagyon álmos vagyok egész nap :( de nincsen hányingerem :D juppy

B.Ú.É.K!!! fincsi gyerekpezsgőt mindenkinek :D

Kép
larisa
Budapest III. kerület
 
 


pequ, köszönöm a biztatást neked is :) jólesett :)

a paprika, paradicsom miért tiltólistás? a többit azt nagyjából vágom, de pl paprikát ma is ettem..

én a folsavat tegnap kezdtem el, bár a gyógyszertártban éppen csak biofolsav volt, de hát gondolom jó az is.
vitamint nem kezdtem el szedni, nem tudom milyet szedjek, ha egyáltalán.. volt egy barátnőm, ő egyáltalán nem szedett, nem érezte jól magát tőle..

és ma sikerült bejelentkeznem a dokibácsihoz :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!
Pequ!
Én nem tudok tiltólistáról...
Én maradok az Elevitnél.Már úgyis megettem pár darabot.Majd, ha elfogy, megkérdem a dokit, és lehet, hogy váltok.
Paprika-paradicsom?
Pont most vettem mindegyikből.Én eszem , ha megkívánom...
Sőt, kolbászt is, azt hiszem...
Korybon!
Én is lányt szeretnék.Így, 3.-ra is.(Sőt, a férjemnek is van 1 nagyobb lánya már,11éves, de az anyjával lakik).
Én lány-mániás vagyok.Nagyon bevált nálunk ez a nem.
Persze, ha fiú, azt is hazahozzuk.
Én is kívánom az erőset!!!Érdekes...Meg tegnap 6 db narancs levét facsartam ki, és mind megittam...Hú, éjjel égett is a gyomrom.
Az én nagylányom most inkább fiúra szavaz egyébként.
A húgomnak van egy fia, 3,5 éves. Helyes kiskölyök, csak olyan nyafka.Pedig a lányokra mondják ezt inkább.
A szomszédasszonyommal beszéltünk erről, neki mindkettő van, és abban egyeztünk meg, hogy a lányok érettebbek ilyen piciben, de szerinte mindenkinek kell egy fiú is,mert ő nagyon odavan a fiáért.
Biztos így van...Tesóm is inkább fiút szeretne 2.-ra is.
Csak nevet ne kérdezzetek még, mert abszolút nem tudok semmit.Lédánál már előtte tudtuk, mint, hogy terhes lettem, de most semmi ötlet...
Mindegy, még van idő.
Hallod, Gabi???!!Még sok idő van...
Táblázat jó ötlet, majd írom az adatokat, ha kéritek.
Jó lesz ez a fórum, biztos.Talán még csatlakoznak mások is.
A tapasztalat biztos számít, de tiszta para-mami vagyok ám én is néha...
Vagyi inkább, amikor még kisebb volt Léda, akkor.Most azért már a nehezén túl vagyunk.Nem is volt olyan nehéz...
Jó baba volt.
Hamarosan pedig kezdődik előlről, ha minden jól megy.
Ja!
Kombináltam: 1:1450, tehát nem a legjobb, de belekalkulálták a koromat (35 leszek jan.-ban), és a lombikot (ami kockázat, azt hiszem), és így ennyi lett.
Az AFP egy baromság, de jól betojtam tőle mindkétszer...
És 3.-szorra is be fogok, ha nem lesz jó, hiába tudom, hogy nem számít....
Befejezem, mert Léda közben kiszórt mindent az apja fiókjából.Gyorsan visszapakolom, amíg le nem bukunk....
Üdv!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy tetszik a táblázat ötlete, most már "csak" meg kell valósítanom :D Majd megkérdezem a másik topikban, hogy készítették és akkor "bekérem" az adataitokat :)

Én egyik nap Elevitet, másik nap folsavat szedek, igazából nem tudom, miért, de a doki rábólintott :)

Tiltólistás ételek: Magyarországon nem divat ilyet csinálni és kiadni a kismamáknak, de Nyugat-Európában igen. Barátnőm nemrégiben szült Londonban, egyszer beolvasta telefonba, hogy miket nem ehet és tátva maradt a szám. A sushi és a félig átsütött hús még érthető, de náluk is szerepelt sok zöldség, néhány típusú sajt (fehér- és kékpenészes), kolbász, belsőségek stb. Nálunk a védőnő elmondja, hogy mit érdemes kerülni, de szerintem mértékkel minden fogyasztható.

Körkérdés: használtatok-e az előző babavárás alkalmával stria elleni krémet és ha igen, akkor melyik vált be? Nekem Lucával elég sok csíkom lett sajnos, most szeretném megelőzni a továbbiakat...

Korybon
Egy 3 fős cégnél vagyok irodavezető, az e-maileket, telefonokat én intézem, plusz a papírmunkát és a weboldalak karbantartását (tartalmilag).

Brigi
Megértelek, én is kislányt szeretnék, nekünk is nagyon bevált ;) Luca jó gyerek, nincs vele szinte semmi gond. Ettől függetlenül olyan 90%-ig biztos vagyok benne, hogy fiam lesz....:)

Szép napot!
Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Haliho!!!

Brigi (addisz): valoban, miutan a vereredmeny megerositette, hogy babank lesz azonnal elkuldtek dietetikushoz, akitol megkaptam a tiltolistas es javasolt eteleket. itt ezt portugaliaban eleg komolyan veszik. a nyers zoldseg (pl paradicsom, paprika) fogyasztasanak nem megengedeset is a toxoplasmosisra hivatkozva teszik...bar en is eddig ugy tudtam, hogy a nem megfeleloen atsutott husok okozhatnak bajt legyengult szervezetnel.
bevallom, en is inkabb a mertekletesseg hive vagyok, bizom a testemben, inkabb ra hallgatok!! nehany napja a gorog salatat kivantam es ettem...friss paradicsommal :)) (na jo, elotte jol leforraztam :)
nem tudom otthon mit javasolt a vedono, de itt a huvelyesek kituntetett helyen vannak. engem irtozatosan felfujnak, igy hanyagolnom kell. ezenkivul kifejezetten javasolt minden olyan zoldseg ami sotetzold (brokkoli, kelbimbo, zoldbab, spenot, soska), persze fozve, parolva....

Stria: en madulaolajat hasznalok mellemre, hasamra, popsi es comb, nem sokat, majd jon a testapolo, mindenfajta illatanyag mentes (patikaban vettem). Noverem termeszetgyogyasz, az o javaslata. En is rettegek tovabbi csikoktol, 10 eve volt egy 15 kilos fogyasom (szerelmi banat :twisted: a seggem zebracsikos azota :D Nekem eddig ez bevalt, hasznalat elott azert kell egy proba a karon, nem okoz-e allergiat.

Kisfiu vagy kislany??? Vilag eletemben kislanyt szerettem volna, de a ferjem annyit mondogatja a fiut..., h teljesen megkavart :roll: de vegul tenyleg mindegy, csak mar legyen augusztus :D

pusssz

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


Sziasztok!

A penészes sajtokat én is hallottam, meg az olyan ételeket, amiben nyers tojás van, pl. tiramisu, a szalmonella miatt.
De biztos vagyok abban, hogy a természet jól kitalálta a dolgokat, és amit az ember megkíván vagy szívesen elfogyaszt, arra valószínűleg éppen szüksége van a szervezetének :)

pequ, a mandulaolajat egy barátnőm is használta, amúgy mikor lehet / érdemes elkezdeni a kenegetést, ha meg akarom előzni a csíkokat?

Kisfiú-kislány.. ööö még eddig eszembe sem jutott.. :oops:
Azt hiszem azért előbb megvárom mit mond az orvos jövő héten. :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Sziasztok!
Nekem a seggem rettenetesen hepehupás, meg a mellem csíkos a sok szopi miatt.
A hasam nem csíkosodott.
Nem nagyon kentem, max testápolóval.
Nem is gondolkodtam rajta.
Addisz!
Majd meglátjuk, milyen neműek lesznek.
Nem olyan bizti a fiú.Nekem a 2. tök más volt, mint az első, mégis lányok mndketten.
Nem éreztem meg soha, hogy mik.
A nagynál nagyon fiút akartam, aztán jól meglepődtem, a picinél nagyon lányt, és nagyon örültem.Most megint lányt szeretnék, de nem leszek nagyon csalódott, ha nem az lesz.
Pequ!
Hát....jujj.Sok tilos dolog.Ha még a szénhidrátot is nézzük a cukor miatt, alíg marad más, mint a bokkoli,meg a spenót...
Én is a húst hallottam a toxoplazmánál, meg a macska-kaki taperászást.
Paprika-paradicsomról nem, de biztos nem véletlen, ha ezt mondják.
Jajj, majd a hozzátáplálásnál lesznek még csoda-eltérések.
Bevallom:kukkolok más fórumokat, ott is vannak Portugáliából.Egész más az elvük a hozzáetetésnél, mint nálunk.
Na, de mindegy is, hisz itt is-ott is felnőnek a babák, és egészégesek.Ez csak az elején számít, amíg mindenki parás, utána meg úgysem egészségesen esznek a gyerekek.Az én nagyom is állandóan csokizik, meg kólázik.Hiába papolok neki...
Na, egyelőre ennyit!
Jók legyetek!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok!
Hát én egy Avonos testápolót használtam anno még a terhesség előtt is, gondoltam ha lesz csík lesz, ha nem, nem..engem egyáltalán nem érdekelt..szóval ezt a testápolót használtam végig és csak az utolsó 2 hétben repedeztem kicsit a hasamon, mert hatalmasat nőtt a pocim..egyébként sajnos tök dagadt vagyok és tiszta hurkamurka a lábam..de most sem akarok semmit kizárólag erre használni..

Aki a 10. hétben van..érzi már a babát rugdosni??? Mert bizony ilyenkor már lehet!!! :-) A júliusi fórumban többen már érzik és egy uh felvételt látva nem is csoda, akkorákat bukfencezik a baba a pociban...én az első kislányomnál (azaz az egyetlennél) a 13. héten éreztem először..és nem buborékszerű volt, amit mondanak, hanem rendesen éreztem, érdekes volt!!! :-) Kíváncsi vagyok most mikor fogom először érezni!!!

Toltólistás ételek
Érdekesek a különbségek, de ahogy Brigi is írta, a hozzátáplálás az még vicces lesz ilyen szempontból..annyi félét fognak mondani :-)
Érdekes amit írtál..az ismerőseim, akiknek lány volt az első és fiú a második, azt mondják ők is a fiúk tényleg hisztisebbek, kicsit nyafibbak, többet sírnak!!! Én is annyira lányt szeretnék, de tényleg fiút érzek, hát nemsokára remélem kiderül, bár a lányomnál a 7. hónap végefele derült csak ki.

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék Hozzátok :)

A babanet már nem új nekem,csak ez a fórum,örülök hogy indult :D

Nekem a ++ teszt csak azért volt sokkoló,mert 5 éves próbálkozás után először láthattam :)
Vendég
 


kisbeeka gratulálok :) és üdv a klubban :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: köszönöm! :)

Dec. 1-én volt lombikos eredményhirdetésem,mondjuk hogy a második próbálkozás lett sikeres.

Elkezdtem visszaolvasgatni... Kinél,hol fogtok szülni?

A terhesgondozással és védőnővel kapcsolatban tudtok segíteni?
Első terhesgondozási időpontom megvan már,de nem tudom,hogy ott lesz-e védőnő,vagy honnan kell "szereznem"... nem a bejelentett címen lakom,az orvossal kapcsolatban meg is kérdezték,melyik címre viszem majd haza a babát...
Vendég
 


Kisbéka!

Gratulálok!!!!
A kérdésedre nem tudom a választ, majd kiderül szerintem ott!

Az 5 év nagyon kemény lehetett!
Van oka miért tartott eddig?
Vendég
 


Adgac: köszönöm szépen!! :D :D

5 éve próbálkozunk párommal,de sajnos csak későn tudtam meg,hogy a 3,5 éves próbálkozás terhesség nélkül nem normális...
Sajnos ezt nem híresztelték,úgyhogy elég későn kezdtünk el vizsgálódni.

Párommal minden teljesen rendben van,nekem volt februárban műtétem,mindkét petefészkemből elég nagy cisztákat távolítottak el,akkor derült ki,hogy súlyos endometriózisom van.

Így azonnal lombikra irányítottak,inszemináció számításba se jöhetett. Áprilisban mentem először a BMC-be (János kórházban meddőségi kp.),így nekik köszönhetem,hogy már nem vagyok "meddő"... Az első lombik is sikerült,csak rossz helyen tapadt meg a baba,ezért a második próba,úgyhogy még így is nagyon szerencsésnek mondhatom magamat :)
Vendég
 


Hello!
Szia, Béku!!!
Jujj, nagyon örülök, hogy itt vagy!!!!
Mi már félig ismerjük egymást.Ugye írtam annak idején, hogy jó lesz az a teszt?!!!!
Gratulálok!!!!
Rólam meg Heni írt a BMC-sben.Nagyon meg is hatódtam a reakcióján:"A mi Brigink...tesztelt +-at" :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon tetszett.
Remélem, a többi BMC-s próbálkozó is hamarosan követ Téged-engem.
Én a Jánosban szülök majd (ha eljutok odáig), Dr Baltschik M.-nál.
Nagyon meg vagyok vele elégedve,Lédát is nála szültem.
A nagylányomat meg Nagykanizsán még anno.
Nem is tudok most hirtelen mit írni.Szar a gyomrom, mert megettem kb 4 db friss, meleg pogácsát.Most meg bugyog össze-vissza bennem...Ezt nem is foghatom a babára, máskor is így vagyok, de nem bírtam ellenállni.Úgy kell nekem...
Na, jó éjt mára, holnap jövök újra...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Szia Brigi :)

Szóval Te vagy a "mi Brigink",aki +++-t tesztelt?
Hány hetes vagy most? :)

én ma viszonylag jól vagyok,többet ettem,mint az előző napokban,sajnos én nem kívánóssággal küszködök,hanem kaja-undorral... :? :?

a húsoktól is nagyon ódzkodok,meg a zsíros,ill. fűszeres kajáktól is...
de ma lement egy adag zöldborsó főzelék,kis rántott sajt,rántott krumpli,és egy kis parenyica... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

én még új vagyok itt, de nagyon jó Titeket olvasni, már látom, hogy sokat fogok tanulni... :)
én az első babámat várom augusztus végére, kb. 5 hetes terhes vagyok. orvosnál még nem voltam, mert nem döntöttem még el, hogy hová, kihez menjek, és mert 24-én csináltam az első tesztet. szóval karácsonyi ajándék volt a pozitív teszt! :D azóta még csináltam kettőt... :)
de jövő héten már elmegyek orvoshoz tutira! :)
majd elolvasom a véleményeket ebben a témában is. amúgy az első és a tizenkettedik kerület határán lakom. közel van a János kórház is és a Margit is.

mindenkinek jó babavárást kívánok és jó pihenést! :)

sziasztok!

pannamol
Vendég
 


Szia Pannamol!

Gratulálok a karácsonyi teszthez,klassz lehetett!! :)
Micsoda ajándék a fa alá!

Jövőre már a babát tesszük a fa alá ;)
Vendég
 


szia!

köszönöm szépen! igen az volt, nagyon örültünk, mert így terveztük! :D
szerencsére hamar összejött!
remélem minden rendben lesz az orvosnál is! :)
igen, a jövő karácsony minden eddiginél gyönyörűbb lesz... :D
gratula Nektek is!
Vendég
 


segítsetek kérlek, hogyan kell ilyen babaváró csíkot csinálni ami mutatja, h mennyi idős a pocaklakó és amit jó pár embernél látok? :)
annyira jóó!
bocsi, de még ki kell tapasztalnom itt a dolgokat...

köszziiii
Vendég
 


ááá megvan, de jóó, végre nekem is van! :D

Kép
Vendég
 


Gyorsan sikerült,akkor nem írom meg,hogyan :D

a profil beállításnál az aláírásodhoz másold be,és akkor automatikusan berakja minden hozzászólásodkor! :)
Vendég
 


Ne aggódj,biztos minden rendben lesz a dokinál is!

Nekem mázlim volt,mert az eredményhirdetés után az első UH épp 6 hetesen volt,és már pulzált a kis bébi :)

Mire eljutsz a dokihoz,Te is ilyen szépet láthatsz! :D
Vendég
 


Jó reggelt!

Addisz, szívesen bevállalom a táblát, már én is gondoltam rá, ahogy egyre többen lettünk, csak aztán az a görény vérömleny lefoglalta az agyamat.

Tehát Kismamik, aki benne szeretne lenni a táblában, az alábbi adatokat küldje el nekem:

Kép

Teszt hatása: nálam egyértelmű öröm és megkönnyebbülés, 10 hónapja gyártottuk, kisebb-nagyobb intenzitással, még a horrordrága digitális ovulációs monitorral is felszerelkeztem, hogy belőjük a megfelelő időpontokat.
Szóval megláttam a két csíkot, és annyit mondtam magamnak, nnna végre...

Tiltólistás ételek: a lányomnál én is mindent elolvastam és komolyan vettem. Most egy kicsit lazábban veszem, tegnap barátoknál jártunk - nesze neked fekvés, és tatárbifsztek volt a menü. Amúgy sem szeretem, így könnyű szívvel lemondtam róla, de csak májast találtunk nekem, így azt nyammogtam, paprikával és paradicsommal, mert azt meg úgy megkívántam...
Ettől függetlenül a nyers húst, tojást, penészes sajtokat betartom.
A konzervet nem, ananászos-sonkás-sajtos melegszendvics volt valamelyik este a menü.

Utro: szájon át kellene kapkodnom napi 3 x 2 szemet, egészen a 12. hétig, de bevallom, mielőtt teljesen kinyírnám magamat, csökkentettem az adagot, napi 2 x 2-re. Lefekvés előtt veszem be a második adagot, így az legalább nem üt ki.

terhességi csíkok: én megúsztam, csak a szülés előtt 3 nappal repedt meg a hasam a köldököm körül, nem feltűnő. Most nem tudom, mi lesz. Szerintem a csíkokat nagyban befolyásolja a hajlam, hogy mennyit nő a pocak. A barátnőmtől kapott Lierac Phytolaizé krémmel kentem, már amikor eszembe jutott (nagyritkán...) :roll:

terhességi vitamin: én elevitet szedek. Egy doboz ladevitet kaptam a babaszobán kipróbálásra, amíg nem voltam terhes, tök jó volt, de mióta az emésztésem már nem a régi, és evés után büfizek, pl. vissza az omega 3-t hal-aroma formájában, nem bírom bevenni. Szóval marad az elevit.

Kory, Eszti 1.5 éves kora óta jár különböző intézményekbe, bölcsivel kezdtük, majd most szeptembertől, 3.5 évesen lett ovis. Nem betegeskedett sokat, persze voltak kemény heteink, pl a rota vírussal, amit még a bölcsiben szedett össze, és az egész család elkapta itthon, mindenkit kinyírt, 3 napig csak feküdtünk és felváltva hánytunk, még jó, hogy 2 wc-nk van, a gyereké volt a lavór...
A teljes bölcsis csoport elkapta, egy gyerek sem úszta meg!

Gabi, Béka, welcome :lol:

Ági

Kép
szmnt
Budapest XI. kerület
 
 


Ági
Adatok:
Edit 31 év,
Bp, IX. ker.,
Bonita, 3 éves
kövi vizsgálat: január 25.,
Szt. Imre, Dr. Burik Zoltán,
szülés: augusztus 8.


Vizsgálatra lehet elmegyek jövő pénteken egy plussz uh-ra magánba...:-)

és köszi, hogy magadra vállaltad!!!!!!!!!! :D

Sok szeretettel üdvözlöm az újakat és gratula nekik!!!!!!!!!!

KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
korybon
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ági
Rendben, ha van kedved, akkor átadom a táblázatot :)
Adataim:
Brigi/addisz
30 év
Budapest, III. kerület
Luca 6,5 éves
2011. január 11.
Szt. Margit, Dr. Sztanyik László
2011. július 26.

Köszi :)

Kisbéka, Pannamol
Üdv köztünk, gratulálok mindkettőtöknek!

Pannamol
A Margit kórházzal kapcsolatban vannak tapasztalataim, szóval kérdezz bátran :) Jó kórház, ott szültem a nagylányomat is.

Kisbéka
A védőnővel kapcsolatban: cím alapján mindenkinek van egy területileg illetékes védőnője. Ha más a bejelentett lakcímed és a tartózkodási helyed, akkor tudtommal ez utóbbi számít, ahová ténylegesen hazaviszed majd a babát. Minden védőnőnek van "félfogadási ideje", ezt általában internetről ki lehet deríteni.

Szép napot mindenkinek!
Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!
Béku!
Én nem is tudom, hány hetes vagyok, de közel Hozzád.
Az utolsó mensi 1. napja:11.14., így elvileg 08.21 a dátumom.Neked?
De még doki nem számolt.
Hello, Pannamol!
Te aztán szerencsés vagy, hogy egyből jött a bébi-tervszerűen.
Na, akkor küldöm az adatokat:

Brigi
35 év
Martonvásár
Lia:13 éves, Léda:1 éves
2011.01.17.
János kh., Dr.Baltschik Miklós
2011.08.21. (?)
Üdv most, mert Léda jön-megy.
Este jövök, addig sokat írjatok!!
Ja, Jánosról van infom.
És: Bonita: nagyon szép név!!!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


sziasztok!

köszönöm a gratulációkat, aranyosak vagytok és gratula mindenkinek aki itt van, hasonló cipőben járunk!!!! :)

Brigi akkor majd faggatlak a Margit kórházzal kapcsolatban, h kihez érdemes ott menni, milyen ott szülni. :)

olyan fura még ez az egész, alig tudom elhinni, h tényleg terhes vagyok! nagyon jóó érzés... :D


Kép
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: