Új privát üzeneted érkezett!

Pequ: húúú,én viszont épphogy tervezős tipus vagyok! :D

néha túúúúl sokat is tervezek,olyan dolgokat,amiken nem rágódna annyit senki :D
szeretem rendszerezni is a dolgokat :)
úgyhogy ez a része rendben lesz részemről! ;)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Ma lemaradtam, vendégségben voltam egy volt osztálytársnőmnél, akinek nemrég született kisfia. Hihetetlen, milyen picinek tűnt, alig mertem megfogni... De rég volt már! És jól megnéztem a fügyijét, barátkoztam a gondolattal ;)

Kismama ruhákat tényleg horror áron lehet csak beszerezni, óriási biznisz, én is inkább használtan fogok nézni magamnak.

Sport: én úgy tudom, hogy a 12. hétig nem javasolt, érdemes megvárni vele az első trimeszter végét. Lucával jártam terhestornára, oda csak orvosi igazolással lehetett menni.
Én sem bírom Rubint Rékát, viszont időhiány miatt lehet, hogy belekukkantok a dvd-be, azt legalább tudom késő este itthon csinálni.

Pequ
Én évek óta mindenhová biciklivel közlekedem, télen-nyáron. Nincs autónk (tudatosan) és nem költök tízezreket bkv-ra, ezzel közlekedem. Most viszont azt javasolta a dokim, hogy hagyjak fel vele, ő a bringázást egyáltalán nem ajánlotta. Úgyhogy azóta gyalog járok dolgozni... Jóga, light-os kardio edzés mehet.

Bebe
Tökéletesen fogalmaztad meg, valóban a logisztika a kulcsa mindennek, akkor is, ha nem egyedülló valaki. Én sokszor úgy érzem magam, mint egy kétlábon járó határidő napló beépített csörgő órával :) Megoldási tervek tömkelege van már elraktározva egy átlag anyuka fejébe, bármilyen vészhelyzetre.


Vettem ma egy szuper könyvet Lucának a testvér témáról, egymás után háromszor el kellett olvasni, végignevette az egészet és nekünk felnőtteknek is tetszett. Ha valaki nem ismeri, akkor nagyon ajánlom! Finy Petra: A tesó-ügy

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


csajok: annyira édesek vagytok. :lol: :lol: :lol: :lol: Mikor Áront vártam, még nem volt otthon net, a baráti társaságból én szültem elsőnek, anyu akkor még 220 km-re tőlem. Hogy imádtam volna akkor ezt a fórumot. Most ugyan sok mindenben úgy érzem én is újra első babás leszek, hiszen 9 év lesz a két manó között. De azért ez még se ugyan az mint Nektek, és ezt annyira, de annyira jó olvasni. És tudom, hogy a hormonok, de itt folyik a gépre e könnyem, de, hogy mitől. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tiszta hülye vagyok

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 

 
 

Sziasztok! Hú de sokat írtatok! Picit hozzászólok Rubint Rékához:
Van egy dvd-m tőle valahol. Annyira nem bírom elviselni a hangját, hogy levettem a hangot amikor tornáztam rá. :D A dvd egyébként jó.

Annyit beszéltetek a mozgásról, hogy kedvet kaptam hozzá. Megvárom a 12.hetet és ha még lesz lendület, akkor valamit csinálok én is. :D

pequ: Ha érdekel szívesen előveszem a receptet, de nyers tej kell hozzá, a pasztőrözöttből nekem nem sikerült, ami nem is csoda... tejfölt nem tudok csinálni,mert azt nem egyszerű, tejszínből készül, és ahhoz nem nagyon jutok hozzá nagy mennyiségben. (szintén nyers) Viszont kefírt, joghurtot igen. Örülök, hogy ennyi egészséges táplálkozás párti csaj van itt, mert legtöbbször hülyének néznek az emberek ez miatt, pedig szerintem ez a legfontosabb. Anyósom és a sógornőm kimondottan mostohának tart, mert a lányom (aki imádná a kólát) csak ünnepnapokon ihat, akkor is összeszorítom a fogamat. Pedig a sógornőm orvos..... azt gondolná az emer, hogy Ő az aki inkább odafigyel ezekre. De látnátok a fürdőszobáját. Több hektóliter méreg van nálla domestos, cillit és isten tudja milyen formában.
Ja mert hogy otthon nálunk ilyen nincs. Csak ecet, mosószóda, bórax, és van egy természetes fertőtlenitő még amit a DM-ben lehet kapni. Hát ennyi. Semmi vegyszer és makulátlan tisztaság van így is.... nekem ez is fontos... Főleg a gyerekek mellett.
korenka
Szár
 
 


sziasztok,

én a sajtot már el is felejtettem.

2 liter házi tejet felforralunk, mikor forr akkor beleteszem a fűszereket (foghagyma, bazsalikom, lila hagyma, olajbogyó amilyet éppen szeretnénk stb) és jó 2 ekanál sót, visszateszem még a tűzre és mikor újra forr, akkor beleteszek 4 cl 10%-os ecetet. Ha szétvált a savótól, pelenkába szedem a sajtot, kicsöpögtettem, és mikor kicsöpögött hűtőbe teszem. Nálam így készül.

Karácsonyra kaptam a férjemtől tejoltót és egy könyvet rengeteg hasznos infóval. Ha megjön a maghőmerő, megpróbálok kemény sajtokat csinálni.

Mire kistesó megszületik,remélem több fajta sajtot gyártok majd.

Amúgy nálunk is a luxus termék, környezetbarát fürdőszoba tisztító,meg portalanító. Én is mosódiózóm, komposztálok, szelektív hulladékozom. És a fiam már ebben nő fel. Ezt nagyon élvezem :lol: :lol:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Hali!
Mennyi mindent lehet itt tanulni!
Jujj, én is cillit-e domestos-os vagyok :oops: :oops:
De biztosan igazatok van a természetes cuccokról.Talán változtatnom kéne?!Lehet...
A kóla nálunk is ment.Most nem kívánom.Ezért nincs is itthon.
Ez a sajt-dolog is nagyon élrdekes.Mi-mindent nem tanulok!!!
Nagyon jó, hogy ennyifélék vagyunk.Én ezt eddig el sem bírtam képzelni..
Hallottam már a mosódióról-szódáról pedig, de nem igazán foglalkoztam vele.Biztosan ki kéne próbálni, hogy megtapasztaljam azt is.
Az ételekkel is sok vegyszert eszünk, ez is igaz.Sajnos én még nem változtattam...
Torna:lusta vagyok, mint egy lajhár....És én már lassan 2 éve itthn vagyok.Most terveztem, hogy Léda 2 éves korában visszamegyek, de úgy néz ki, nem fogok...
Néha nagyon haszonmtalannak érzem magam itthon.Még a Manó ellátrása mellett is.Léda mellett mindig van-volt-lenne időm.Főleg úgy, hogy a nagy sokat van vele.Vagyis:elég, ha bent van a szobában, Léda eljátszik mellette...
Babaúszás:nem mentünk.Itt nálunk nincs (más se nagyon), utazgatni nem akartam.Őszintén:nekem nem szimpi a babauszi.(Ez csak magánvélemény, ne tessék hallgatni rám!!!)
Van ilyen Ringató-féle itt nálunk egyébként, de utálom a bacikat-vírusokat, oda sem megyünk.Valahogy én ilyen otthon-ülő típus vagyok.Persze, ennek örülök, hogy itt a Fórumon eldumálunk, de mondjuk az állandó programokra nem vágyom.Vagy pl. arra, hogy barátokkal-barátnőkkel legyek...
Sajnos anyu, meg a húgom messze vannak (200 km).Majd hozzájuk lemegyünk tavasszal.Más társaságra nem nagyon vágyom...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


halihó :)

jelentem megjöttünk a vasárnapi uh-ról. végre tudott mérni - 11 mm! a gép szerint 7hetes, a kalkulálás szerint 8, így a doki 10 nap múlva szerdára behívott egy újabb uh-ra.
reggel megyünk munka előtt, de hirtelen nem tudtuk kiszámolni, hogy a párom délelőttős vagy délutános. azt mondta erre ő: nem baj, majd aznap nem megy dolgozni! wow :)

a mai adatokkal megcsinálom a vonalzóm, max majd kijavítom.

addisz: adataim -
34 év (mindjárt)
százhalombatta (elég szhb-t írni a táblázatba)
tesó nincs
dr. Szinnyai Attila
Uzsoki
2011.09.02.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


ja, és az autózás kikészít :( amióta beteg vagyok, még csak nem is émelyegtem, viszont hogy hazaértünk pestről, csak hányok meg hányok..

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: jobbulást!

A méretek szerintem is a 7 hetessel stimmelnek,nekem épp 7 hetesen volt 12 mm a babó :)
Arra azt mondták,hogy annak is felel meg :)
Vendég
 


Nem tudok sajnos mindent végigolvasni, d tornához még annyit, hogy Béres Alexandrának van egy DVD-je, amit 3,5 hónapos terhesen csinált meg, nem kifejezetten terhestorna, de állítólag lehet csinálni terhesség alatt, A legjobb formád a címe. Ezt is megnéztem, de nekem ez kevésbé vállalható, mert 40 perc, és nem annyira kíméli a pocakot, a 12. hétig semmiképp' nem ajánlatos szerintem. Ha valakit érdekel, majd belinkelem, honnan lehet letölteni.

Sajnos én egy pár napig (remélhetőleg csak pár napig) nem tudok jönni, mert Marci tönkre vágta a méregdrága laptopot, nem működik az egérpad és a képernyő...most úgy mentjük le a dolgokat, hogy a TV-vel összekötöttük, aztán holnap megy a szervízbe. Még jó, hogy még van rá garancia...csak sajna valahova külföldre küldik ki, úgyhogy nem tudom, mennyi idő lesz, de amint megvan, jelentkezem.

Addig is mindenki nagyon vigyázzon magára és a pocaklakójára!

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Gabi
Nagyon örülök, hogy minden rendben volt az ultrahangon! Az adataidat beírtam a táblázatba.


Táplálkozáshoz: bár a sajtot és joghurtot nem itthon készítem, azért nagyon odafigyelünk, hogy mit veszünk meg a boltban. Mindig elolvasom az összetevőket, nem eszünk félkész kaját, nem használunk porokat, konzerveket. Luca hál' istennek imádja a gyümölcsöt, zöldséget, ezeket naponta többször is beiktatjuk az étrendbe. Sokáig mosódiót használtam, de bevallom, nekem a hatóerejével voltak gondjaim. Egy átlagos gyerekruhával (fű, sár, étel) nem boldogult el.

Babaúszás: arra konkrétan nem jártunk, de most mindenképpen tervezem! Viszont sok-sok közösségi programra elvittem Lucát, mielőtt ovis lett. Szerencsére itt a III. kerületben viszonylag sok lehetőség van. Tőlünk 10 perc sétára van a művelődési ház, ahová jártunk Tücsökzenére, később Csiri-birire, mindkettő szuper volt. Azóta pedig bábelőadásokra járunk vasárnaponként, nagyon jók szoktak lenni és viszonylag normális áron.

Ma olyan gyönyörű idő volt, nagyon élveztem! Majdnem 5 órán át kint voltunk a levegőn, bringóhintóztunk a Margitszigeten, megnéztük a kisállatkertet, játszótereztünk. De ahogy elnéztem, már nem sokáig tart a hirtelen jött tavasz....

[img][img]http://kepkezelo.com/images/sf3ftpf79cq1z5mwmlwx.jpg[/img][/img][/img]

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz: én most használok mosódiót,de azt tudnod kell,hogy nekem az általad említett foltokat soha semmilyen mosópor nem hozta ki, úgyhogy ha van ötletetek arra,hogyan lesz a fehér zokni egy napos hordás és mosás után újra olyan színű,osszátok meg velem kérlek!

így,mivel más se vált be,nekem ugyanerre megfelel a mosódió is,már nem várok csodát...

csináltam már belőle ezt-azt,mert én sem szeretem a sok vegyszert magam körül,de a csillogást igen :D

így mindenféle tippet elfogadok,de csak bevált dolgokkal kapcsolatban :)
Vendég
 


Sziasztok!!

Elnézést a zavarásért,Barátnőm árulja a kismama felsőit.
Tavaszi-nyári,pár darab van már csak Neki,nem akarja tartogatni őket,Nagyon szép állapotban vannak.

1500 ft/db

Írjatok pü,többit ott megbeszéljük.

Békukám!!
Telnek a hetek látom,puszillak. :lol:
csucsu99
Budapest
 
 


gabi: Gratulálok a jó hírhez! Egyém is ekkorka!

luli: Csak tudjál utánunk olvasni! :D

Mosódiót én is kipróbáltam, de nem jött be. Én mosószódát használok. Németországból hozatom az Arielt, mert ott az van a flakonban aminek lennie kell. Abból csupán 50 ml-t teszek a gépbe. Öblitő helyett pedig ecetet használok. A ruháim tiszták, és illatosak. Én mázlista vagyok, mert van dédi által főzött igazi szappan otthon. Ha durva folt keletkezik azzal bedörzsölöm, és kimosom a gépben. Az lányok maga a csoda. :D A fehér ruhákhoz pedig a DM-ben lehet kapni oxigénes FAIR TRADE-s fehérítőt, két evőkanál kell belőle, (nem túl olcsó) de jó.

bebe:Én a sajtot hasonlóan készítem, de súly alatt kihülésig préselem és utána 2 napig szikkasztom.
korenka
Szár
 
 


Hjajj.. egész reggel a wc-t ölelgetem csajok.. minden előzmény nélkül. Hogy fogok így dolgozni menni? :? Komolyan bármit megadnék, hogy ez elmúljon.

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi
Húha, szegénykém, nem tudsz otthon maradni mára?
B6 vitamin, folyadék legyen nálad útközben is, pár szem mogyoró, mandula, mély levegő. Kitartást!

Korenka
Ecetet? Erről még nem hallottam... Mosódiós időszakomban illóolajat csepegtettem az öblítős részbe, az bevált. Ebből a szappanból nem lehetne vásárolni :) Tényleg nagy mázli, hogy ilyened van, szerintem a boltokban ölnének érte!

Kisbeeka
Fehér zoknink nincs :) Viccet félretéve: egy ideje ugyanazt a mosószert használom (Tomi kristály), az bevált, az általános foltokat a gyerekruhán kihozza, nem használok mellé folttisztítót vagy más egyebet.

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Addisz, "szerencsére" még táppénzen vagyok a torokfertőzés miatt. Úgy terveztem, ma lemegyek a dokihoz és lezáratom a táppénzt, holnap már dolgoznék. De meggondoltam magam.. még adok magamnak minimum két napot. De ez borzalom :(

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


gabi: Szegénykém! Nekem is reggel a fogmosástól beindul a róka, de napközben nem, csak ez az émelygés egész áldott nap..... vigyázz azért, mert ha mindent kihánysz az veszélyes! Beszélj a dokiddal, hogy segítsen rajtad valamivel... hátha

addisz: Sajnos eladó szappanom nincsen. A dédi nagyon beteg, és többet nem tud már főzni, úgyhogy kincsnek számít. Megnéztem már a neten a szappanfőzés tudományát, de nem fogok nekiállni állapotosan, mert elég veszélyes és fárasztó mutatvány, de ha egyszer főzök majd, el fogom adni :D:D
A fehér zokni nincs kijelentésen jót nevettem... tényleg nincs !!! :D:D
korenka
Szár
 
 


Gabi: én hányás nélkül is nagyon sz*rul érzem magam...

el nem tudom képzelni,ha más is így érzi magát,ahogy én,hogyan dolgozik? :?


Csucsu: igen,szép lassan telnek a hetek,már várom a 12.hét elérését!
Ne aggódj,hamarosan Te is kapkodod a fejed,hogy már a felénél jársz... :D
Vendég
 


kisbeeka: Ez az egész napos émelygés totálisan kikészíti az embert. Látom a férjemen, hogy fogalma nincs, hogy én milyen sz@rul vagyok reggeltől estig folyamatosan. Bezzeg amikor neki fáj egy pár órát a feje, már haldoklik.....

Tegnap olvastam, hogy ez az émelygés valószínűleg azért van, mert még nincs placenta, vagyis még csak alakul. Amikor feltapad és szűri a baba által termelt .... akármiket... (nem jut eszembe a fogalom) és nem találkozik már az anya vérével, megszűnik az émelygés... hát hajrá kisbabám, fejlődj gyorsan!!!! :)
korenka
Szár
 
 


kisbeeka: hja és ez kb a negyedig hónapig tart. Ezt igazolhatom, eddig mindkét kölköm megszenvedtetett vele, és a kis magzatkám is, de rendesen. De jó, hogy itt legalább panaszkodhatok kicsit, mert ti is átérzitek :D
korenka
Szár
 
 


Ezt most olvastam:

"A jó hír, hogy a reggeli hányinger többnyire arra utal, hogy a terhesség minden részletében teljesen egészséges. Egy tanulmány szerint, melyet 9098 terhes nő bevonásával végeztek, azok körében, akik az első három hónap során hánytak, kisebb volt a vetélések és a koraszülések száma. Csak éppen túl kell élni ezt a nem éppen kellemes időszakot."
korenka
Szár
 
 


korenka, a próféta szóljon belőled! én is úgy érzem, jó, hogy ide leírhatom, főleg, hogy most a párom sem nyaggathatom, mert dolgozik. de hogy már a banán is, mandarin is visszaköszönt.. áá..

béka, én is rettegek előre, hogy megint mennem kell dolgoznom, másfél órát csak utazom, mi lesz a vonaton/metrón/trolin? :?
ráadásul nehezemre esik a számat kinyitni, megszólalni, na így tanítsál angolt :shock:

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Hát, Lányok, most, hogy túl vagyok a 12. héten már sokkal jobb! A placenta termeli a hormonokat, úgyhogy a hangulatingadozások is szinte elmúltak, a fogmosáson kívül nem tör rám máskor a hányinger, nincs émelygés sem.
Van helyette állandósult fejfájás, de hát ezt el kell fogadni és persze a célért megéri :) De tényleg jobb a második trimeszter, amíg nem nő hatalmasra a pocak és nem lesz 40 fok, addig ezt ki kell élvezni :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


addisz: Irigykedem nagyon. Tényleg a második trimeszter a legszebb, mert akkor kis csinos pocakod van, már nincs hányingered, még tudsz aludni, nem fáj semmi, ami majd fog a harmadikban... :D Emlékszem a végén már minden bajom van. Lehet, hogy a természet azért találta ezt így ki, hogy a végén már az is meg akarjon szülni, aki fél tőle...mert már úgy vagyunk vele, hogy már jöjjön bármi, csak végre legyen vége :D:D
korenka
Szár
 
 


Igen, a vége nekem is húzós volt, mert nagyon-nagyon vizesedtem, és ez kihatott csomó dologra. Fel voltam püffedve a kezeim, lábaim, ujjaim, reggelre úgy elzsibbadt mindenem, hogy alig bírtam mozogni. Kíváncsi vagyok, most megúszom-e enélkül...
És Lucát májusban szültem, akkor nem volt olyan nagyon meleg, most még az igazi nyarat is túl kell élni :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Korenka: igen,akartam is írni,hogy addig "jó",míg vannak tünetek,bár nekem nincs az a megnyugtató tünetem,hogy hánynék...

Émelygés van,a cicijeim nagyon fájnak,pedig hasonalvós vagyok,úgyhogy emiatt eléggé szenvedek,már napok óta a fejem is szétmegy,és iszonyú kaja-undorom van...

Így csak remélhetem,hogy minden rendben van odabent,még mindig 2 hetet várnom kell a köv. UH-ig...
hogy lehet kibírni,hogy csak 4 hetente kapjunk visszajelzést a babáról?

ja,és amit kifelejtettem,hogy iszonyú álomkórom van... :?

de olyan szinten,hogy felkelek jó sok alvás után reggel (délelőtt),és kb. 2 óra múlva úgy érzem,le kellene feküdni,mert elájulok az álmosságtól,és csak kóválygok.

már kb. egy hete próbálok ellenállni a kísértésnek,de így még fárasztóbb,hogy nem alszom napközben.

mondjuk rátesz egy lapáttal a Crinone gél,amit még a 12.hétig használnom kell,sajnos annak eleve álmosító hatása van,és így a kettő együtt már elég durván kiüt.

remélem utána ez enyhülni fog.
Vendég
 


Sajnos az sem biztos,hogy a 12. héttől enyhülnek a tünetek,mert van,akinek addig nem volt hányós tünete (mint nekem),de akkor kezdődött el,most 22 hetes,és még mindig hány...

Sőt,van,aki még a szülőszobán is :?
Vendég
 


jajjj béka :(

kínomban egész nap a tévépaprikát nézem... 8)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: azon vannak jó műsorok :D

ebédre még nem tudtam rávenni magam :?
egyelőre csak reggeli volt,most müzlizek. :)
Vendég
 


hajjajj, de milyen jó műsorok.. hányszor jóllaktam már :lol: ha már másképp nem megy ugyebár.. :?

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


Gabi: nekem erre a hülye helyzetre a savanyú gyümölcsök jöttek be,mint pl. a mirelit ribizli (enyhítette az émelygést),vagy a kivi,és ha nincs kedvem enni rendesen,akkor jön az alma,karalábé,retek,stb :)

azt hittem nem laktat majd,de jól elmajszoltam őket,és legalább egy kis vitamint is magamhoz vettem.
Most ezt nem tudom megjátszani,mert max. alma van itthon,a többiért menni kéne a boltba,de odáig nem bírok elmenni egyelőre :)
Vendég
 


Sziasztok!
Jobbulást mindenkinek!
Látom beütött a róka-móka...
Megjöttünk UH-ról:van szívhang, 20,1 mm-es a babó.Minden ok.Kb 9 hetesnek felel meg.02.09-én gen.uh+vérvétel (kombinált).
Vizesedés+egyéb nyűgök:nagyobbiknál vizesedtem, ő októberi, Lédánál egyáltalán nem.Szerintem a 180-as diéta miatt viseltem jobban a 2.-at.
Most egyelőre nincs diéta, majd, ha megint kiderül netán valami a cukornál.
Nálunk nagyon szép idő van.Bár így maradna tavaszig.Utána meg még jobb lenne...
A TV Paprika nálunk is háttérzaj.Főleg karácsony előtt néztem-hallgattam sokat.
Most bejött a Life Network egy darabig.Esténként azt néztem, de tegnap óta eltűnt...
Én most kefírt ettem 2-t.Azt kívántam.2 barna kiflivel.
Szerencsére elkerül a róka, szar-érzés nekem is van.Lehet, hogy ezt nevezik émelygésnek?Nem tudom...
Na, üdv, megyek...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: én sem tudtam az elején megfogalmazni,hogy mit érzek,csak találgattam,hogy az lehet az émelygés...

A Life Network-öt én is szoktam nézni néha :)
Bár én átálltam a filmnézésre,így inkább csak dvd-ket nézek,csak néha TV-t :)
Vendég
 


Nekem is a savanykás ételek jönnek be. Kefír most minden reggel a reggelim egy kiflivel, napközben alma és gyümölcslé. Főleg a vörös színűeket kívánom. Ebéd egy kis maroknyi főt étel és ennyi... ha édességre gondolok már rosszul vagyok, kipróbáltam, ettem egy kis édeset, de sokkal jobban hányingerem lett tőle. Néha magától felkavarodik a gyomrom, és azon gondolkozom, hogy itt az irodában vajh hova hányjak.... :D Még a papírkosár is likacsos..... :D
korenka
Szár
 
 


brigi: Szuper! Milyen nagy már az a kölök! :D
Vérvételen voltál már? (Nem genetikai)
korenka
Szár
 
 


én is kiváncsi vagyok,mekkora lesz a babó legközelebb :D
olyan gyorsan nőnek,hihetetlen!

előzőleg 2 hét alatt nőtt 12 mm-ről 24,9-re :D

úúúúgy szeretném már látni!

édességekre visszatérve azt se kívánom,de könnyebben megy le,mint más,kivéve a gyümölcsöket.
de azért megnyugtatott a laboreredmény,miszerint remélhetőleg nem fenyeget a terhességi cukorbetegség. :)

bár a doki még nem elemezte ki,és az EKG-t is el kell juttatnom a házidokimnak,hogy elemezze :D
Vendég
 


kisbeeka: Valamivel korábban éppen azon nevetgéltünk, hogy ha megtehetnénk rákötnénk magunkat egy UH gépre, hogy minden percben láthassuk a picurkánkat. :D
korenka
Szár
 
 


Sziasztok,

Gabi: gratula a jó eredményekhez,

sajnos a hányinger, hányás nálam is mindennapos. Most éppen a citromos ásványvíz enyhíti, de ez szinte naponta változik.

Nálunk van szappanöntés foglalkozás, majd megkérdezem a kolleganőmet, hogy a boltunkban nem árulunk-e házi szappant. Amúgy a vanish mosószappanja se rossz. Én azzal szoktam,ha nincs házi, Áron zoknijait bedörzsölni, és kb. 2 óra múlva betenni a gépbe, nem rövid programra. Nálunk a mosódió, mosószóda "keverék" megy, és bevallom, van a gyereknek pár ünnepi szerkója, amire mint a szemünk fényére úgy vigyázzunk, a suliba járóst meg nyúzzuk, és ha cs 95 %-os a tisztasága az se érdekel. A legtöbb folt úgyis csak ecetes ollóval jönne ki. :x

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


ja és holnap 8:30-ra megyünk dokihoz. Remélem rendben lesznek a méretek. Most megpróbálom nem elfelejteni megkérdezni. :oops:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Bebe: kérj fotót,azon is rajta lesz a méret :)
már persze,ha épp méri a doki,nekem mindegyiken rajta van :D


Korenka: hát hasonlóan érzem magam,jó lenne egy újabb UH,hogy biztonságban tudjam a manót :)
párom aranyos volt,mert látja,mennyire izgat,hogy minden okés-e odabent,ezért ajánlotta,hogy ha nagyon aggódom,menjünk el egy fizetős UH-ra :D
de le kell győznöm az állandó aggódásomat :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


huhh,már a háztartási keksz se szimpi... :?
Vendég
 


beeka: tuti mér, kifejezetten ezért megyünk. Ő amúgy is nagyon uh párti, és a uh gépen benne vannak a múltkori vizsgálat adatai, mert azt külön mondta, hogy mindig elmenti.

Mindjárt megnézem milyen vizsgálatok lesznek.

Szívás, ha tényleg ez a 9.hét, akkor jövő héten mehetek újra, mert akkor is van uh, ekg, és genetikai tanácsadás. Most már tényleg kíváncsi vagyok mi lesz holnap.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Bebe: nem erre gondoltam,azt tudom,hogy minden alkalommal mér a doki,de ha azelőtt nyomtatja a képet,mielőtt a kis x-eket odarakná,akkor a méretet a gép még nem véste rá a képre :D

múltkor pl. 3 képet is kaptunk,és volt,amit még mérés előtt nyomtatott a doki :)
Vendég
 


Bebe: milyen genetikai tanácsadás van a 10. héten?

nekem a genetikai UH az majdnem a 13. héten lesz :)
így 4 hetet kell várnom a 2 vizsgálat között... :?
Vendég
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, ha lehet :)
11 hetes vagyok, aug 5-re várjuk a picúrt!

Egy kicsit már visszaolvastam, h nagyjából képben legyek, de még olvasgatok 1 kicsit, hogy jobban megismerjelek titeket.
:)

Kép
pampalini
 
 


szia pamapalini, üdv a csapatunkban.

beeka: így már így már értem a méret részt.

Nem tudom mit jelent a genetikai tanácsadás, de itt van egy 4 oldalas doksi, amiben benne van, hogy melyik héten, milyen vizsgálatok vannak, és milyen vizsgálatok kérhetőek. A 10. hét ez:


Vizsgálatok
• Nőgyógyászati vizsgálat
• Rákszűrés: (amennyiben 1 éves vagy 1 évnél régebbi cytológiai lelettel rendelkezik)
• Emlő tapintásos vizsgálata
• Videó kolposzkópia (méhszáj felszínének vizsgálata)
• Terhesgondozás (vérnyomásmérés, testsúlymérés, tanácsadás)

Eszközös vizsgálat
• Hüvelyi ultrahang vizsgálat
• 12 elvezetéses EKG

• Genetikai tanácsadás (genetikai kórtörténet, terhességre vonatkozó általános genetikai tanácsadás) – Dr. Elekes Tibor klinikai genetikus szakorvos, Déri Júlia genetikai tanácsadó

Laborok
• Vérkép
• Vércukor
• Syphillis (RPR/VDRL)
• Vércsoport meghatározás és ellenanyagszűrés
• Teljes vizeletvizsgálat
• Hepatitis B (HbsAg)
• Májfunkció


Választható vizsgálatok
• Szemészeti vizsgálat
• Belgyógyászati vizsgálat
• További vérvizsgálat: vesefunkció
• További fertőző betegségek szűrése
TORCH szűrés:
 Toxoplasma IgM
 Rubeola IgM
 Cytomegalovírus (CMV IgM)
(védettség hiányában)

itt olvastam a genetikai tanácsadást. Minden van kivéve a választható, mert az én tuti nem kérem.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


pampalini: írnál picit magadról, persze csak ha van kedved :lol:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Bebe: hát most örülök,hogy nem oda járok terhesgondozásra,ez még több nyűg...

nekem nagyon sok leletem már van a meddőségi kp.-ból,ott kellett rákszűrés,HIV,Chlamydia,TORCH szűrés,szerencsére ezeket nem kell ismételni,így csak a többi vizsgálat maradt,ebből a vérvételes részen,és EKG-n vagyok túl,de csak ezt a kettőt kellett nekem a 10.héten...

illetve a fogorvost megkeresni a pecsét miatt...

Akkor itt most a genetikai tanácsadás annyi,hogy felmérik,milyen genetikai vizsgálatot kérnek majd,nekem pl. csak UH lesz,vérvétel része nem.
Vendég
 


Sziasztok!
Nekem még nem volt vérvétel.
Nekem is a 12.-13. között lesz a genetikai.
Szia, Pampalini!!!

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: