Új privát üzeneted érkezett!

Dia, primer fájásgyenge voltam Bendinél :D Így könnyű válaszolni :wink:
Hát, bevallom, én abban sem voltam 100%-ig biztos,hogy a tejfognak van gyökere, erre persze a saját fiamnál megnézhettem. Hatalmas gyökerei vannak, de nem olyan ágas-bogas, mint a csontfogé, hanem sima, egyenes, de jóval hosszabb, mint maga a fog. Bendivel megtapasztalok minden ilyen hülyeséget, a letapadt fitymától kezdve a túl nagy orrmandulán át, a soha ki nem potyogó tejfogakig. Nem hagy unatkozni. :lol:

Kép

Kép
kinga82
 
 


Hát tényleg nem :P
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Csilla: nagyon sajnálom a kórház dolgot, jól összejött.

Kinga: drukkolok, hogy induljon a dolog!

Én amúgy jól, csak picit keményedek, mondjuk Domi és a házimunka, a sima munka és az egyéb cuccok mellett nem csoda. Ma délután meg kell látogatnom anyósomat és sógoromat, amúgy egész nap én vagyok kettesben Domival, holnap apósom jön hozzánk és itt alszik és első bölcsis nap, pénteken apósomat visszük haza 200km-re, és ott alszunk, be kell neki vásárolni télire, aztán szombaton családlátogatás, na ez most nem igazán hiányzik, mert leginkább csak feküdnék egy könyvvel. Szóval a maradék időben vasalok és pakolok, de amúgy félhulla vagyok...

Kép
mannababoca
 
 

 
 

Dia: Rutascorbin tbl. Amikor nekem (és Bencének) a szülés után véraláfutásaim lettek, akkor a szülésznő azt mondta szedjem ezt, hamarabb felszívódik. Van benne C vitamin meg mittoménmégmi és nem nektek.

Kinga: A letapadt fitymát mikor oldották meg? Bencének szűk is volt, meg le is tapadt, dokinénink feltépte neki másfél éve. Na ezt soha többet!! Egy kicsit vissza van tapadva, de nem akarom hogy ismét érzéstelenítő nélkül felrántsa bármennyire is kicsi a probléma. Viszont mostanában szeretné majd megoldani, de én úgy olvastam, hogy 5 éves korig nem kell hozzányúlni, ha panaszt nem okoz. Addig meg van még időnk...

Kép

Kép
bettica
 
 


Manna, azért pihizz is, mert ez előbb utóbb kicsalogatja a tesót, aztán meg ott álltok majd 200 kilométerre a dokitól.
Ma én is elintéztem a teszveszes átvételem, aztán ha már a Pólusban voltam, körbenéztem hátha kapok Bencének cipőt. Sikerült vennem, de hazafelé már jöttek is megint az ismerős fájások, úgyhogy egyből hazajöttem ledőlni, a napi vásárlást meghagyom Apának...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Én is az AT szeretém, de ha napokig nem lesz jó, akkor támogatom a zárt topikot. Látom, sokan visszataláltak ide is, de ez már nem olyan, sok mindent az ember nem ír le...

Visszaolvasgattam.

Mara,
ha a baba feje van lent, akkor a magzatvíz nem sodorhatja ki a köldökzsinórt, ez tuti, fel lettem világosítva :D . Ez csak az én esetemben volt gond, mert a kijáratot nem torlaszolta el semmi, nem volt ott semmilye a babának.

Etike,
ha a magzatvíz folyik vagy csordogál, akkor azt mindig érzed.

Mara,
én is megéreztem ezt a nem engednek haza dolgot, aznap még mindent el is vasaltam :D , előtte való nap meg mindent kitakarítottam :D .

Drukk mindenkinek, látom sokan fájdogáltok már, tök jóóóóó. Nekem meg olyan fura, hogy már itthon is vagyunk, tegnap töltöttem volna a 39. hetet. Ma mentem vissza a zárókért és az járt a fejembe, hogy még csak most kellene jönni. Meg az, hogy kár, hogy vége :( . Így visszagondolva még a kórházban is olyan jó volt lenni :D és rossz érzéssel tölt el, hogy valószínűleg ezt már többet nem fogom átélni.

Amúgy amitől én nagyon féltem, az a 24 órás rooming in, de annyira, de annyira jó volt, hogy elmondani sem tudom :D :D :D . Már az volt a baj, hogyha elvitték tőlem.
És csajok, hogy én miket láttam és hallottam a kórházban, hát az döbbenet. Először is, a szobám a szülőszoba alatt volt, nagy meleg, mindenhol az ablakok kinyitva.... Nem tudjátok meg hány szülést hallgattam végig és volt köztük nagyon durva is. Volt, hogy már a folyosóra mentem ki, mert az mondta ezt már nem hallgatom. Ilyenkor annyira örültem a császárnak.
Aztán képzeljétek volt olyan csaj, aki otthagyta a babáját :( :( :( . Volt olyan cigány nő (akikből amúgy is sok volt), aki nem tudta, hogy terhes, a 6.!!!! gyerekkel. A fájások már ismerősek voltak nekik, kb 15 perc alatt meg is szült. Volt olyan csajszi, akiben bent hagyták a méhlepény darabokat, majdnem elvérzett, mire visszaért a kórházba.
És a legdurvább, amit láttam, hogyha nincs dokid vagy szülésznőd, nulla vagy. Volt ott két olyan nő is, akik betöltötték a 42. hetet, egyszer viszgálták meg őket, aztán ennyi, vártak. Az egyik mikor szült, pont fent voltam a szülőszobán a szülésznőmnél és mutatta, hogy az olyanoknak milyen a magzatvize. Nagyon durva. Ha nem volt dokid, rád se néztek, még a szülőszobán sem. Volt olyan csaj, akinél éjjel 2- kor elfolyt a magzatvíz, nem volt orvosa, de nem tágult egy ujjnyinál tovább, ennem ellenére este 11-kor császározták meg. Én néha úgy le voltam döbbenve, komolyan mondom. Nem elrettentésként írom ezt le, csak hogy ilyenek is vannak :(

Mi amúgy jól, Borka nagyon jó baba, eszik, alszik. Nappal is, éjszaka is 3-4 óránként kel, szopizik, aztán visszaájul, de szó szerint :D . Tejci van elég szerencsére, sőt még napjában kb 120 ml vagy többet le is tudok fejni. Amit annyira nem szeretünk, az a fürdés :D . Egyébként tiszta Hanna, kinézetre is, meg egyenlőre a viselkedése is.
Én is jól vagyok, egyáltalán nem érzem úgy, hogy egy hete császárom volt, semmim nem fáj, nem is gondoltam volna :D

Felébredt, mennem kell.
És At akarok!!!!. Úgy szeretnék nektek képet is feltenni...

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Szerintetek tényleg kell 2 hetet várni arra, hogy elmehessünk sétálni? Miért ragaszkodnak ehhez annyira?
Mikor kórházban voltunk iszonyú meleg volt, állandóan nyitva volt az ablak, még éjjel is, úgy aludtunk, nem szólt érte senki. Szerintem Borka is úgy érezte magát jól. Mikor hazajöttünk a doki azt mondta, hogy 2 hét múlva kivihetem. Dehát olyan szép idő van :( . A teraszra mondjuk ma már kimentünk egy picit.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Ranita: Én amikor hazajöttünk Bencével még aznap este kimentünk sétálni (csak este, mert nagyon meleg volt). Fogalmam sincs miért van ez a 2 hét, de én nem fogadtam meg ;) Talán az lehet az oka, hogy megszokja a lakást, az új környezetet... Vagy a betegségek miatt? Mondjuk ezt el lehet kerülni, úgy hogy nem engedsz senkit a közelébe :)
Szóval sztem hajrá friss levegő :)

A kórházas élményedre meg csak azt tudom mondani, hogy szégyenletes, ha így bánnak a választott orvos nélküli kismamákkal. Én azt a dokit nem láttam többet, akinél szültem. De talán jobb is, mert Apa nem lett volna vele túl kedves ;) Talán az volt a mázlim, hogy egy nagyon kedves szülésznőt fogtam ki akkor és nem volt telt ház...

Kép

Kép
bettica
 
 


sziasztok,!
akorházi dolgot próbálom nem tul stresszelni , borzasztó nehéz..elkezdtem takaritani, meg lépcsőzni..hátha..............

olvastam, h talán többetek kisfiának voltak fitymaszüköleti problémái..erről is tudnék mesélni! nekünk is volt, tavaly (5 éves volt) a fiamnak cska elmentünk megnézetni mert egyértelmű volt a letapadás, mire a doki annyit modnott az asszisztensének h fogja le a gyereket, mire se köpni se nyelni nem tudtam üvöltött a gyerek és felrántották neki!MEGFOGADTAM SOHA TÖBBET IYLET!szegény napokig szenvedett utána és folyton le kellett mosni kezelni, és kb egy hónapja értük el, h már meg meri magának "fogni" és mosni már nem mondja h fáj, vagy érzékeny.ha most fiam születne első perctől kezdve mozgatnám neki finoman mert ezt nem szeretném ujra átélni..de mivel nem tervezünk több gyermeket ezt szerintem meguszom... én ebből kifolyolag csak azt tudom tanácsolni h mindig egy kicsit fürdésnél mozgatni kell a kisfuknak..én sajnos hiába kérdeztem fius anyukákat, orvost, védőnőt rá kellett jönnömh a saját eszemre jobb ha hallgatok..vagyis jobb lett volna..de tul vagyunk rajta!

ANita, jó neked is h már babázol...a lányom téli baba volt de 3 hetesen már akkora sétát tetttem vele, h sokan meg is lepődtek rajta..de mindig is nagyon egészséges volt.talán emiatt, mert nem tartottam burokban (ismerek olyan anyukákat akik hetekig ki nem viszik a babát levegőre meg nagykönyv szerint nevelik). Gábor meg a legnagyobb melegben májusban született, még aznap mikor hazajöttünk kint volt levegőn..csak a babakocsit szokta meg nagyon nehezen..

A rutascorbin tényleg jó, nekem már a szülés után adták 12 éve, mert olyan béna voltam, h nem jól nyomtam, és bevérzett a testem, meg a bal szemem, és kb. a 3-4 hétre jött teljesen helyre.

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Hát, nálunk lehet lesz vmi, megint fájok... Most várunk 7-8ig hogy rendszeresek lesznek-e a fájások, aztán max bemegyünk a kórházba ctg-re...

Kép

Kép
bettica
 
 


Csilla: mi húzogattuk neki rendesen, amennyire engedte a bőr, de eleinte ugye túl szűk volt, nem tudtuk hátrahúzni, aztán meg kenegetni kellett, meg huzogatni, de annyira fájt neki, hogy igyekeztünk gyorsan túl lenni rajta, valszeg emiatt tapadt vissza. Kis korától erőltetni pedig nem szabad, mert megrepedhet a fityma, apró hegek lesznek rajta és csak nagyobb kárt okoz vele anyuka-apuka, mint ha egy orvos tenné ezt... Arról nem is beszélve, hogy ez fáj neki, rendszeresen végezve pedig felér egy kínzással. Nehéz megtalálni a megfelelő megoldást. Abban viszont egyet értek, hogy érzéstelenítő nélkül ilyet csinálni nem szabad! Én a letapadást már tuti nem fogom engedni csak úgy felrántani!!! Minimum érzéstelenítő, de jó eséllyel kérek beutalót a sebészetre és ott egy szakemberrel fogjuk megcsináltatni kíméletesebben ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Köszi lányok, akkor nem várom ki még ezt az egy hetet. Holnap kirakom aludni a kocsiban, aztán max. hétvégén már megyünk is sétálni. Csak ez egy kis város, remélem nem futok össze a dokinővel, mert még le leszek tolva. De tényleg nem értem, hogy erre miért lenne szükség.
Ráadásul ezt nem értettem... Úgy jöttünk haza, hogy kicsit besárgult, erre meg azt mondta, hogy jó lenne, ha a kis arcát érné egy kis napfény. De akkor hol, a szobában :roll: ???

Betti,
drukkolok, látom nagyon ki akar jönni Kata, úgyhogy akkor hajrá. Csak úgy menj be a kórházba, hogy ha nem látnak semmit akkor haza is engedjenek. Nagy előszeretettel fognak már ilyenkor bent.
Most egy kicsit le vagyok maradva, de te mikor voltál ctg-n utoljára?


Kuki témához nem tudok hozzászólni. A kórházban is a szobatársam mondta, hogy segítsek már, hogy kell tisztába tenni a babát, de mondtam neki, inkább szóljon a csecsemősnek, én aztán hozzá nem nyúlok a kukijához :D .

Borka evett, megint beájult :D. Csúcs ez a csajszi :D .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Anita, de jó hallani rólatok!
Annyira örülök, hogy jól vagytok, s Borka is ilyen anygalbébi! S hogy te is jól vagy!
Várom már, hogy legyen zárt fórumun, akárhol, kíváncsi vagyok rátok!

Hanna hogyan fogadta tesóbabát?

Nos, Betti, szurkolok! :-)

Mara vajon végzett már a ctg-n??? de izgis...
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Rutascorbin van is itthon, köszi a tippet, mingyá elolvasgataom a papírosát!
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Ranita: holnap mennék ctg-re és vérvételre... Irigykedem most rendesen, hogy Borka ennyire jó baba :) Előre rettegek az első itthon töltött éjszakáktól. Bence konkrétan végig üvöltötte az első két hét éjszakáját :( Ha Kata is ilyen lesz, akkor főnyeremény lesz két kukorékoló gyerekkel :lol:

Mara már biztosan végzett, fél 4-et irt, ha jól emlékszem...

Kinga?

No, megyek veszek egy fürdőt, most volt egy 15, egy 7 és egy 15 perces fájás... Meglátjuk mi lesz belőle ;) De most is az a baj, mint Bencénél és 2 hete is volt: annyira gyengék ezek a fájások, hogy ha nem igazán figyelek oda, akkor már csak akkor veszem észre, amikor leülök vagy lefekszem... Nem akarok nagyon hamar sem bemenni, mert amíg a magzatburok áll, addig csak lassan tágulok. A legutóbbi másfél percesekkel is csak egy-két ujjnyiig jutottunk...

Kép

Kép
bettica
 
 


Kinga?
Mara?
Kivel mizu?
Nekem ma egész jó napom van semmi fájás csak a folyás, de lassan megszokom.
Anita nagyon jó hallani rólatok, már én is nagyon szeretném a kezemben tartani a kislányunkat.
A storyk nem semmik, de attól félek ez máshol sincsen máshogy, és ez eléggé elkeserítő, hogy a pénz mennyire számít ebben az esetben!
Betti: fájások azóta??
etike
 
 


Sziasztok!

Én csak gyorsan beugrottam, mert hulla vagyok....
Ma már a védőnőnél délután fehérje volt a vizeletemben tesztcsíkkal nézve. És mondta, hogy mindenképp mondjam a dokinak a délutáni NST-n,
A dokinál valami kémcsöves vizsgálattal megnézték, és brutál mennyiségű fehérje ürül a vizeletembe. Ödéma nem jellemző és a vérnyomásom is csak a megszokott értékeimhez képest magasabb... de azért holnap reggel sürgősségi vérvétellel kezdek.
Délutánra lesz eredmény, és bár a doki holnap nincs bent a kórházban délután benéz, hogy megnézze az eredményt.
Igazából vagy negyed órát rágódott rajta mi legyen, hogy legyen. Azt mondta készüljek rá, hogy be kell feküdnöm már vagy holnap este, vagy péntek reggel. Mert már így is van toxémia gyanú, de ha a vérvételből is ez derül ki, akkor kell a megfigyelés.
NST egyébként rendben. Bence jól van odabent :)
Most megyek és átpakolom a táskákat, mert nem számítottam rá, hogy szülés előtt is kórházban leszek...

hofeherke
 
 


Szóval, ha nem is teljesen, de majdnem bejött a megérzés.

hofeherke
 
 


Megjöttünk az évnyitóról. Olyan aranyosak voltak. Én meg paráztam,h a fiam majd érzékeny lesz, meg ilyesmi, erre egy hasonló kisfiúval saját koreográfiát adtak elő az összekötő zenére, meg ilyesmi... Nagyon otthon érzi magát.

Mara, nagyon-nagyon sajnálom ezt a fehérjés dolgot! Drukkolok nektek holnapra, és ha gond van, akkor legjobb lesz odabent! Csak majd üzenj, hogy mi van veletek!

Betti, Bendinek 4 évesen volt egy sérvműtéte, és akkor, altatásban oldották a fitymáját. Őszintén, én már megbántam,h nem kértem,h metéljék körül. Ugyanis visszatapadt, bármit csináltunk. Kentük 3-4 féle krémmel, húzogattuk, és nem oldódott meg a dolog. Az, h a műtét után ordítva pisilt, az a ráadás volt. Egyszer még azóta helyi érzéstelenítésben felhúzták, az már nem volt olyan durva, de most sem "tökéletes". Viszont most már használható, a szűkületet megoldották, így majd ha kamasz lesz, akkor megoldja magának.

Anita, talán ennyiből jobb itt, Szhelyen, hogy nincs választott orvos és kész. A szülésznők mind kedvesek (persze, amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten), a dokik meg ellátják a feladatukat, és ha jók, akkor utólag kapnak pénzt. Ha nem, akkor nem, és kész. Én megfogadtam,hogy ha bárki méltatlan helyzetet teremt, akkor betegjogi képviselő és saját ügyvéd, nem véletlenül fizetem a tb-t, járulékokat. Ami az egészségügyben megy, az egy röhej, de sajnos, a legtöbb ember a száját sem nyitja ki.

Védőnő mondta,h menjek be a kórházba, ha megint fájok. De ma inkább mégsem, majd megmondom neki holnap, mert akkor már elviszem Bendit holnap suliba. Esetleg, ha csüt éjjel megint ez lesz, akkor. Vagy várok, mert nem akarok befeküdni. Az rossz lenne nagyon.

Megyek, lefektetem a kisördögöt. :twisted:

Kép

Kép
kinga82
 
 


Mara, sajnálom a fehérjét, de igaza van Kingának. Ott jobb helyen vagy, bármi történik. Meg igazából már meg is születhet Bence, időben jók vagytok.
Majd azért jelentkezz, hogy mi volt.
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Mara :( Jaj ez a fehérje :( De szerencsére most kiderült, jobban tudnak figyelni rátok. Az jó jel, hogy nincs magasvérnyomásod, szóval én drukkolok ;) Majd jelentkezz ám, várom pl az sms-ed, ha már tudsz valamit.

Kinga: Én is pont azért nem akarok bemenni, mert tuti bent fognak.

Most beszéltem a szülésznővel, azt mondta magnéziumot vegyek be, ez az adag nem olyan nagy, hogy teljesen leállítsa, ha igazi fájás, de ha jósló, akkor segíteni fog. Volt már 6 perces fájás is, de volt 45 perc is... Kicsit ciki, hogy második gyereknél ennyire bizonytalan vagyok, de Bencénél egyértelműen beálltak a fájások először 13 percesre, majd hirtelen 6 percesekre... Most meg? Először a pancsi után megszűntek, majd erősebben visszatértek... A fene érti ezt. De jobb is így, mert szeretném kihúzni még ezt a hetet, Bencét én is szeretném oviba vinni holnap és pénteken ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Ranita: De édes lehet Borka baba, szerintem ha egy hetet vártál az elég, amúgy azért mondják a dokik, mert ilyenkor még fontos az egyenletes hőmérséklet.

Mara: Akkor drukk a holnapi vizsgálathoz! Mindenképpen írj!

Etike: Folyásom az nekem is van...

Bettica: Szerintem csak jósolgatsz. Nagyon drukkolok!

Mi jól, leszámítva azt, hogy reggel bedugult a fülem, mire persze megpiszkáltam, amit nem szabadna...na most már lüktet. Csak azért félek, mert januárban volt egy fülgyulladásom, majd bepisiltem a fájdalomtól.

Kép
mannababoca
 
 


Köszi mindenkinek. És persze, majd adok hírt magamról....
Holnap meglátjuk mi lesz. A vérvétel után még hazajövök, majd 5 körül kell hívnom a dokit.
Hátha még a hétvégén itthon maradhatok. Bár bent meg biztonságban lennénk. És persze reménykedek, hogy nem is toxémia.
Mondjuk a védőnő után is reménykedtem, hogy hátha a dokinál már nem lesz gáz, de ott mutogatták egymásnak az asszisztensek, hogy na ilyen egy igazán pozitív fehérje teszt. (pedig nem fiatalok) Még a dokinak is megmutatták a kémcsövet. :(

Betti, Kinga: Azért ne húzzátok sokáig ezt a fájogatást! Nehogy baj legyen belőle... Mondjuk nem értek hozzá.... lehet baj belőle?

Manna: Remélem nem lesz megint fülgyulladásod! Nincs otthon valami fülcsepped?

Mesóról tud valaki valamit? Vajon előrébb hozták a császárt nála?

hofeherke
 
 


Sziasztok!
Hú de jó, hogy ennyien itt vagyunk már. És minden nap egyre izgalmasabb.
Kinga rendes ez a Pötyi megvárta a báttyus évnyitóját. Csak nehogy most meg jól meggondolja magát.Azért drukkolok.

Bettica abszolút ne ciki, hogy nem tudod mi a helyzet, mármint a fájásokat illetôen. Mint minden terhesség más így minden szülés és velük eggyütt a fájás is. Amikor a Gracet szültem elötte elmentem bevásárolni, megfôztem csírkepaprikást nokival, ja és egész nap pakolásztam mert elötte való nap költöztünk, de még ezek után sem voltam biztos abban , hogy a fájások azok fájások. Úgy kellett anyámat felhívni, hogy szerinte mit csináljak. És amilyen pechem van most sem fogom tudni.

Ranita annyira jó ezeket a sorokat olvasni. Borka tényleg egy kis angyal akkor. Nagyon ügyesek vagytok. 2 hét? nálunk 6-ot mondanak, de ezek annyir sügerek hogy már 2 naposan mutogatni viszik. Szerintem ha jó idô van nyugodtan menjetek csak egy textilpelust tegyél mózesére , hogy még egy porszem se menjen rá.

Mara ez nem hangzik valami jól. Nagyon remélem, hogy nem toxemia. ha meg be kell feküdni akkor tényleg jobb hogyha ott vagytok mert akkor akár emergencybe tudnak csinálni akár mit is.
Drukkolok hogy jó legyen minden.

Csilla ez aztán nem semmi, hogy így visszafejlôdjön a világ. Az oké hogy visszafordították az evolúciót, de hogy ennyire ne gondolnának személyi jogokra. Mert azért lássuk be egy szülés nem tartozik mindenkire, nem? Sajnálom, hogy ismételten ilyenben lesz részed. De drukkolok, hogy legalább mikor szülsz rajtad kívül ne legyen senki.

Manna ti meg nagyon vigyázzatok magatokra azon a hosszú úton.

Etike valamilyen szinten jó is a sok folyás. de persze eléggé kellemetlen azt tudom, de ha így jobban csúszik majd a baba akkor ki lehet bírni.

Dia ez a dagadás, fú nem irigyellek. Na meg a karod? Eszméletlen, én sem hallottam ilyenrôl. Vigyázz akkor magadra hütsd magadat midig vizes ruhával nehogy megint elôfordúljon.

Fütyitéma: nálunk Dávid kb. 2,5-3éves lehetett, de szerencsére az egyik rokon azt mondta, hogy ne csináltassam meg neki altatás nélkül. Úgyhogy elaltatták különben úgy jártunk volna mint ti. Komolyan ez azért kínzás és van mikor a szülônek kell aszisztálni hozzá na az meg egyenesen sokkoló. Ja ás nálunk is visszatapadt félig, ráadásul ugye ô már mindjárt 10 és is engedi, és amilyen tökfej nem is csinálja rendesen. Úgyhogy majd ô megoldja magának kamaszam vagy jövôre azért megnézetem dokival.

Tényleg Mesóval mi lehet? Remélem már babázik.

Ha valakit kihagytam bocsika, de itt nincs jegyzetfüzet.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


bocs, rossz helyre ment
geri79
 
 


Jó reggelt!

Még sehol senki? Csak nem elmentek a nagy írók szülni?

Kinga, Betti: Mi újság?

Én vérvételen túl. Komolyan szánom a két nőt, aki csinálja. Az egyik, aki a sz.gépet kezeli nyugdíj előtt álló egyujjasan pötyögő titkárnő típus. A másik meg okoskodó, mindenbe belekötő....A beutalómra rá volt írva, hogy sürgősségi vérvétel. Erre kérdezik, miért nem vagyok a naplóban, miért nem jelentkeztem be, és mi az, hogy sürgősségi. Szerintetek ha 8 és 10 között lehet időpontot kérni, és délután 4-kor kaptam a beutalót. Volt esélyem reggel 7-ig időpontot kérni??? Na de mindegy megcsinálták. Igaz mindkét kezem meg kellett szúrni, mert az egyikből nem jött vér :shock: egy kémcső tele, aztán leállt.

Csilla: Ki találtál ár valami megoldást a kórház témára?

Andi: És te hogy vagy? Írjál kicsit magadról is. Nálatok is elkezdődött már a suli?

Dia a lábdagadás miatt téged nem piszkálnak? Nem kell vérnyomást mérned, vagy ilyesmi?

hofeherke
 
 


Jajj de hüle vegyok. Hát iskola, meg ovi van... anyukák biztos ott.... :)

Ahogy jöttem haza olyan jó volt nézni a felöltözött kisdiákokat. Találkoztam egy csoporttal, ahol a kicsik együtt mentek suliba. Gondolom az oviból kísérték át őket együtt az iskolába. Jajj, olyan cukik voltak!

hofeherke
 
 


joreggelt

én vagyok! hát én ilyen rossz anya vagyok, apára biztam az ovikezdést, muszáj volt bejonni dolgozni, mert kedden is majdnem 11re értem be, a nődoki miatt, délben meg leléptem.. ugyhogy most nem volt pofám megint késobb jonni!
Mara, hát én inkább téged sajnállak, h ilyen szerencsétleneket fogtál ki! amugy ez a fehérje dolog mit jelezhet még a toxoplasmán kivul? nekem is mnidig nézték, de nem tudom miért..

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


na, kicsit magunkrol, aztán reagálok is, figyeltem ám az az eseményeket, de szokás szerint az irásig már nem jutottam el :(
azért most már kezd beindulni itt is a melo, szállingoznak vissza az emberek!
szoval kedden megvolt a nődoki, kismanoval minden oké, méhszáj zárt, a doki meglepodott, h mennyire font vna még, szal szerinte mostanában nem szulok, amit nem is bánok :) szépen beilleszkedett már fejjel lefelé, ugyhogy remélhetoleg ezzel sem lesz gond!
Az elobb beszéltem apával, Eszter sajna kicsit sirt az ovikezdésnél, hát uj csoport, uj ovonéni, ugyhogy megértem :( azért remélem majd belerázodik!

Etika, folyás nekem olyan változo szokott lenni, valamikor nagyon durva, volt már h azt hittem, h magzatviz :( aztán utána meg semmi.. nem tudom mitol fugg :roll:

Kinga, orulok, h sikerult kihuzni az évnyitoig :)
folyt kov, csak telo..

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Mara, nem dagad a lábam, csak ha meleg van. Inkább a kezem, karom. De semmi természetellenes. Vérnyomást minden nap mérem, 100/60 az átlag. 1x volt 120/70, de az is csak azért, mert ideges voltam a kórházban maradás miatt.

A csajok biztosan isi-ovi körben mozognak, gondolom majd később jönnek.

Nekem egész éjjel úgy fájt a hasam. De nem görcsölt, hanem a bordáim alatt, a méhem teteje fájdogált, meg ahogy oldalra feküdtem, éreztem, hogy a gyerkőc meg a cucc súlya lehúzza a hasfalam.. Hú, nagyon szenvedtem. Ez volt az első éjszaka, hogy tényleg fájtam. Remélem nem lesz tartós, mert az szar lesz. Igazán.
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Mara, sajnos nálunk is ilyen szánalmas a vérvételes rész az "sztk"-ban. A kótrház nem anniyra, de a kerületi, az nagyon. Engem azért toltak le a múltkor mert nem előztem be 200 embert, pedig lehetett volna. Nem is értettem.
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


na még a fájásokrol akartam irni, hát sajna nekem az a tapasztalatom, h nem feltételnul jelez szulést, de még csak a szulés kozeledtét sem.. Zsofival nekem jo egy héttel a szuletése elott napokig!!! éjjel rendszeres 5 perces fájásaim voltak! alig tudtam aludni.. de mivel egyáltalán nem volt fájdalmas, nem indultunk el a korházba, szerencsére, mert pár ora mulva mindig elmult.. de nagyon idegolo volt, már kész voltam, aztán utána 1-2 napig semmi, majd utána jottek a rendes fájások, na arrol rogton tudtam, h ezek igaziak, mert azok már fájtak :) persze nem azt mondom, h a fájásra lehet alapozni, mert nem fájo osszehuzodás is lehet "igazi", csak valahogy én azért éreztem, h valami nem kerek itt..
de senkinek sem kivánom, tényleg nem tud ilyenkor az ember napokig aludni, ha meg bementunk volna a korházba, hazakuldenek :(

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Hát, mindenesetre baromi kíváncsi vagyok, hogy ez hogyan fog elindulni nálam. Amilyen szerencsés vagyok, tutti hogy órákig fogok szenvedni, nulla tágulással. Nehogy simán menjenek a dolgok. :-)

Jah, Anita, még a sétáltatáshoz akartam hozzászólni. Ha fogok bírni menni, én biztos már az első héten kiviszem a levegőre a bébit. Nem sokra, csak 10-15 percre., egy rövidke körre ide a parkba. OK, nyilván, ha nem lesz orkán erejű szél meg 12 fok.
Nos, ezek a tervek, aztán majd beszámolok, hogy így alakult-e :-) :-) :-)
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Dia, na a tágulás meg a másik.. én mondjuk tudtam, h sok jora nem számithatok, mert anyu minket is tizen-x ora vajudás után szult meg, hát én is ilyen alkat vagyok, naon lassan tágulok, mindkét gyereknél, Zsofinál pedig kaptam oxitocint is, h kicsit begyorsitsuk.. de igy is éjjel 2kor mentunk be a korházba, és délután 12:45kor szuletett..
azért drukkolok, h nálad gyorsabban menjenek a dolgok :)
csillanya
Abaújszolnok
 
 


tényleg lányok, ti már mind osszeraktátok a korházi csomit, babaruhástul? én még mnidig nem mostam át oket, igazábol azért huzom, mert ha most kimosom, és egy honapig áll a szekrényben, akkor olyan mintha nem is mostam volna át, elvesztik a jo friss mosásillatukat.. de azt sem akarom, h hirtelen kelljen kapkodni.. lehet hétvégén mégiscsak megcsinálom..

Anita, szerintem ezt h nem szabad kivinni levegore annyira nem kell komolyan venni, csak gondolom inkább olyanok, h ne érje nap, meg ja, ez a hőingadozás.. de egy kis levegozés tuti nem árt neki! jaj ugy megnéznék már képet a kislányodrol, remélem hamarosan visszakoltozunk :)
ezzel a kuki dologgal én is igy vagyok, még életemben nem pelenkáztam kisfiut :))

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Sziasztok!

Mara én úgy ahogy, ahhoz képest, hogy 2-3 órakor fekszem és 6:30-kor kelek. Mondjuk tegnap meg ma reggel is eléggé fájt a hasam,de fél óra fent lét után jobban lett. Mondjuk szerintem nálunk sem lesz mostanában öcsi, mert tegnap éjjel is akkora mozgást rendezett, hogy ihaj. Itt nálunk 9-kor kezdődik az iskola és 2:30-ig tart ez nálatok időben 1 óra plussz.
Hát tényleg szánalmasak az ilyen emberek. Komolyan nem értem , hogyha nem szereti csinálni akkor már ne legyen annyira tuskó. Vagy adja át a helyét egy olyannak aki jobb odaadással csinálja a dolgokat. Jó tudom mindenkinek kell a pénz, de akkor meg érzéssel, na meg persze egy kis ésszel bánhatna a páciensekkel.

CSilla ne aggódj , szerintem Esztinek már nem lesz du.-ra semmi baja. Új barátnő stb. Legalább is remélem. Örülök, hogy minden rendben veletek, igaza is van a kis pindúrodnak még van ideje, had hízzon még.

Dia szerintem úgyis tudni fogod, hogy itt az idő. Ez amolyan anyai ösztön.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Majd lesz, ahogy lesz, előre úgysem tudja az ember megtervezni a dolgokat... Szerencsére már nem parázok a dologtól, nemtom mi történt, de halálosan nyugodt vagyok a témát illetően.

Én már összepakoltam a cuccokat múlt héten, sterilizáltam a kórházba szánt cuccokat is.
Mosást is megejtettem, mert nem akarok az uccsó pillanatban kapkodni. De ahogy látom Csilla nem vagy elkésve, én is a betöltött 36. héten kezdtem el pakolászni úgy komolyan.
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Andi, s neked ez a pár óra elég? Én már elő halott lennék... :lol:
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Mara be tudnád linkelni nekem a receptes oldaladat? Olyan zokni vagyok, hogy a múltkor nem mentettem el. Kösziiiii!!

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sajnos, csak ideiglenesen.Hogy meddig lesznek elég a tartalékaim nem tudom. Ráadásul a reggel az mindig az enyém, mert én mindig is ilyen korán kelő voltam. Bár most azért szülés előtt bírnék aludni,de hát ez van. De így pocakosan még oké, de mi lesz ha megszülök? és ugye minket itt kidobnak a kórházból 8-12 óra elteltével.szóval akkor mi lesz nem tudom. majd csak lesz valahogy.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!

Mi is elmentünk az oviba :( , én majdnem bőgtem. De ha ezt tudom, akkor nem is viszem el a gyereket, mert a héten még összevont csoportok vannak. Úgyhogy bármennyire is mondtam, hogy szigorú ott alvás van, ezen a 2 napon elhozzuk ebéd után :D .

Dia,
nekem is mindig a kezem dagadt, illetve az ujjaim. De azért nem ennyire.
Olyanra meg ne is gondolj, hogy órákig fogsz szenvedni, mert akkor úgy is lesz. Gondolj arra, hogy pikk-pakk megszületik. Én is magamba megbeszéltem, hogy tök jól fogom viselni ezt a csaszis dolgot és láss csodát :D . Mindenki csak néz, hogy egy hete szültem :D .

Ja, képzeljétek, ma vettem le a kötést és valami gyönyörűűűű :D , de komolyan, szinte meg sem látszik, hogy elvágtak. A m.k.-nél is itt vágtak, az nem volt szép, de ez.... Azt most ugye kivágták és csak ez a szép kis vonal maradt ott.

Majd még jövök, folyt. köv., csak felébredt :D

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Daligra, 8-12 ora mulva kidobnak a korházbol?? egy ujszulottel?? ezt nem értem..
Anita, Hanna még alszik az oviban? itt már a kozépsosok sem alszanak, ugy vannak vele, h a legtobb gyerek amugy sem aludna, csak fekszik (Eszter sem amugy, már régota nem alszik el délután) szoval nem is eroltetik, ennek mondjuk orulok!
csillanya
Abaújszolnok
 
 


olyan rossz, hogy nem lehet látni, hogy ki írt és ki nem.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Sziasztok!

No én is előkerültem, csak hát korán reggel már menni kellett...
Szóval, Kinga irt, hogy nincs áram náluk, így most nem tud jönni, de jól vannak, minden rendben, Bendi suliban :)

Mara, gyere majd a hírekkel! Egyébként ezek a laborosok szerintem genetikailag ilyenek. Képtelen egy feladatot más szemszögből nézni, ha van benne egy nem megszokott dolog, akkor már jaj az egésznek ;)

Nekem le akar esni a fejem, annyira fáj. Lehet vmi front, mert tegnap este Apa is szenvedett.
Velünk most az van, hogy várunk. Este/éjjel elmúltak a fájások a magnézium segített. Reggel újrakezdődött minden, de akkor nem mertem bevenni, mert mennem kellett vérvételre, azt meg éhgyomorra kell... Volt CTG is, "jó kis" 60-as fájásokkal, amik a szülésznő szerint jóslók. Magnéziumot szednem kell még, azt mondta hogy jót tesz az áramlásnak. Szerintem a 3x1 elég lesz, nem akarok most már brutál 3x2-t szedni ;) Végülis mennyiséget nem mondott a szülésznő :D Hétfőn ismét CTG, keddtől már lesz a gondozó orvosom, neki még meg kell majd néznie a papírjaimat (ő még nem tud a szuriról, mert szabin van)... Ha addig kihúzzuk :lol: Ha a sz.nő jól tippel, akkor már nincs egy hetünk sem hátra... Hát kicsit begyorsultak a dolgok most.
Bence oviban ééééés: az óvónéni emlékezett, hogy a labdára gyúrtunk, így elintézte nekünk és most nem bögre, hanem pöttyös labda a jele a nagyfiúnak! :D Annyira örülök :) Azért miközben beszéltem az óvónénivel, Bence rájött, hogy mi biza ott fogjuk őt hagyni. Jaj Istenem, szegényke úgy sírt :( Ment Apához és mondta neki, hogy "Gyeje Apa, menjünk haza" meg, hogy "hol a Gabi? menjünk a Gabihoz" (ő az egyik kis barátja a bölcsiből) vagy "keressük meg a Bazsit" (másik barát), "hol az Éva?" (bölcsis gondozónénije... Nem mondom, Apa is teljesen el volt kenődve utána. De megbeszéltük Bencével, hogy ebéd után hazahozzuk ma, aztán meglátjuk hogy hogy viselte. Ha jól, akkor holnap már ott alszik, ha kevésbé, akkor még holnap elhozzuk ebéd után.

Fájások. Na én ezekkel a fájásokkal, amiket tegnap produkáltam, Bencével már szülni mentem! Komolyan... Mindegy, már beletörődtem, hogy ez a terhesség egészen más, mint Bencével volt, minden szempontból :D

Kép

Kép
bettica
 
 


Ranita hát tényleg lehet benne valami, mert a Lizust én is így szültem meg, mondjuk akkor vele beszéltem meg, hogy ügyes legyen, siessen,ne kelljen sokat szenvednem. :lol:
Csilla igen sajna így van, persze kivétel hogyha csaszis vagy akkor 4-5 nap. Persze jön egy doki és úgy mehetsz haza, hogyha látta a picit meg téged és mindent rendben talál. utána meg kb. 1 hétig minden nap házhoz jön megvizsgálni.
Itt sem szokták altatni már az ilyen 3-4 éveseket, de már a 2-őt sem mondjuk ezek tudatosan, direkt, hogy este elalludjon.
Azonban szerintem egy ennyi idős gyereknek azért még kellene legalább 1 órát aludnia , a szervezetének kell, mert a fáradságtól eléggé agresszív vagy nyűgös lehet, de persze minden gyerek más és persze az is fontos, hogy az a gyerek mennyire van lefoglalva és a foglalkozásban mennyire fárad el. De ez az én véleményem.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Andi: http://marareceptjei.freeblog.hu/
A poén, egyébként az, hogy ezek az emberek így ránézésre szeretik amit csinálnak. Csak olyan megmosolyogtatóak ahogy az egyik a gépnél szerencsétlenkedik a másik nő meg pátyolgatja meg kikérdezi az embert. Pl. hogy CTG-re jársz-e rendszeresen, meg ilyenek....

Csilla: Nálunk eleve az a terv, hogy majd a párom viszi oviba, iskolába a kicsit később, mert neki olyan a munkarendje. Én meg majd elhozom. Ettől még nem vagy rossz ;) Az meg külön jó, hogy ilyen rugalmas a munkahelyed.
A pakolással ráérsz.. én csak stréberkedtem. Most meg pakolhattam át :)

Dia: Szerintem is álmodj meg magadnak egy szülést, aztán csak arra gondolj. És a kicsinek is meséld el milyen lesz, nehogy keresztbe húzza a számításaid!!!

hofeherke
 
 


Bettica hurrá jajdejó.végr egy jó hír is ebből az oviból. Szegény Bencust azért sajnálom. emlékszem nálunk is Dávid eléggé nehezen viselte. Mindig sírt utánam. Bár remélem ez nálatok ez nem fog sokáig tartani.
Nincs egy heted? anyám , ez a Kata nagyon akar sietni, bár nem csodálkozom a lányok ilyenek.
A fájásokat meg csak nézzed, hogy nehogy valami gond legyen. Bár azért nem értem ezt a magnezium kérdést. Nem úgy van , hogy azt nem lehet szedni betöltött 36. hét után mert akkor az a szülésnél okoz majd gondot,hogy nem fogsz eléggé tágulni? Nehogy kitoljon veled a szülésznő aztán órákig szenvedj a tágulás miatt. Most meg , hogyha megszületne akkor minden rendben lenne vele úgy is.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Betti: Akkor egész forgalmas napod volt. Most már szusszanj egy kicsit.

Ovi: Azt szokták mondani, hogy a gyerekek a szülők távozása után feloldódnak, és már csak néha néha emlegetik a régi megszokott helyüket. És az is elmúlik pár nap alatt... Remélem nálatok is így lesz.

Anita: Szerintem még a jövő héten is belefér egy két nap korábban hazaindulás. Esetleg egyre későbbre téve ezt az időpontot...

hofeherke
 
 


Mara, igen, apa is nagyon jol csinálja az ovibavivést, megnyugtatja Esztert, meg ott van vele amig kell, csak azért mégis elso nap, és ilyenkor általában az anyuka (is) ott van..
meg magam miatt is, olyan kiváncsi lettem volna én is h milyen a csoport, az ovisnénivel is jo lett volna pár szot váltani :(
na de majd ha Zsofi kezd novemberben, akkor tuti megyek, akkor ugyis otthon leszek a babával, ugyhogy nem lesz gond az ilyesmi :)
Daligra, azért ez nagyon brutál akkor is.. foleg ha elso gyerek, szerencsétlen azt sem tudja hogy nyuljon hozzá, azért a korházi biztonság nagyon sokat számit az elso pár napban :( szornyu ez az ország tényleg, és én még belgiumra szoktam panaszkodni :(

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Csilla: Én úgy tudom Amerikában is kidobják az embert a kórházból, amint lehet.

hofeherke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: