Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Rekacs! :lol:

Igazából én is szemet termelés ellen szeretnek moshatozni, na meg azt mondjak jobban megtérül anyagilag. Főleg ha több gyereket nézünk.

Amit sikerült neten/fórumokon/weboldalakon kikutakodnom, az az, hogy szinte mindenki esküszik a Pop-In pelenkakra... :roll:
Na de annyira drága (jó, ez egy méret, sok patenttal, igy állítható), szal eléggé fejbevagott az ara. Tudom, csak 1x kell megvenni... :D

Na szóval... :?: :arrow: :idea: :!: :D

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Végül hazajöttünk tegnap este, így megint itt vagyok! :)

Kavaika, nálad már volt a védőnő???

Renáta, én sem voltam a zárt topic híve, csak meglepett, amikor visszahallottam innen vett infót! :) Igazából én sem írok titkot, de a leendő kislányunk neve az lett volna :( Úgyhogy nekem is mindegy, hogy lesz vagy nem, akkor kicsit ideges lettem! :)
A karfa engem is zavar, le is vettem! :)

Pelus, hááát, dobjatok meg kővel, de én maradok az eldobhatónál....

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Era
Azt mondod sokat írok :oops: :lol:

Mosható kontra eldobható
Hát én eléggé környyezetettudatosnak tartom magam :roll: Nem csak azért, mert szelektíven gyűjtöm a szemetet, hanem a károsanyag felhasználásunk gyakorlatilag nulla :D Nem használunk vegyszereket (takarításhoz és mosáshoz sem :wink: ) valamint csak olyan kozmetikumot kanünk magunkra, ami sem a bőrünknek sem a környezetünknek nem árt :) Ezért aztán sokan dilisnek néznek minket :lol: És at gondolják tuti kőgazdagok vagyunk :lol: Pedig nem :? Ez az életmód sokkal olcsóbb, mint Reklámközpontú :)
Ennek ellenére én nem döntöttem a mosható pelus mellett. És nem a kényelem a fő okom. Mondjuk valszeg nehezen tudnám besűríteni az időmbe még ezt is (segítség hijján). De első körben az nem volt szimpi, hogy csak 40°C-on lehet ezeket a pelusokat mosni :? Azért az csak meleg víz, nem forró és pisinél oké, de kerül abba más is :) Még akkor is, ha van egy védőbetét, de az csak a szilárd cuccot fogja fel. Szal alacsony hőfokon nekem bacis érzésem marad. Meg oké, környezetbarát, mert nem dobod el, de mosod!!!! Energiát és vizet használva. HA hagyományos mosószert és öblítőt használsz, akkor még a vizek élővilágát is alaposan megterheled! Ha hipózol is, hogy a fertőtlenítést is letudd, na az végképp környezetgyilkos :? Perzse ha öko tisztítószereket használsz, akkor ez mind nincs, de azok nem is fogják olyan szép hófehérre és bacimentesre mosni ezen a hőfokon. Szerintem.....Ez a környezetvédelem része.
A másik meg az, hogy oké, patentolható mindenféle méretre, de vajon mennyire lehet ez kényelmes?????? Nyáron 50°C-ban a papírpelus is melegít, pedig az jóval vékonyabb. Ezek meg sztem bazimelegek és vastagok egy csepp babán. Nem tudom milyen márkákat róbáltam, mert ezt nem figyeltem, kölcsön kaptam őket, de nekem nem volt szimpi. A csajszi, akitől kaptam azt mondta, hogy ő ugyan nagyon szereti, de a fiának és a lányának is kidörzsölte a lábát, amikor mászni kezdtek. Gondolom ez gyerek fazonjától függ. Mert bizony ez is fontos egy pelusnál ;) Egyik gyerek popsijára ez, másikéra az a márka passzol :)
Az ár mondjuk nem kérdés! Tuti, hogy az eldobható hosszútávon drágább! Ha csak a pelust nézzük. Bár lehet, hogy víz, áram, mosószer költséggel együtt is olcsóbb....Mondjuk a 40db úgy 1 hétre elég egy csecsemőnek. Azaz minden héten legalább 1x pelusprogram. Meg csak áztatod vmiben, mosás előtt.
Szóval én nem vagyok ellene, ha más csinálja :lol: De én nem látok benne akkora környezetkímélő lehetőséget, mint ahogy elsőre látszik.... Ennél szerintem sokkal egyszerűbben kivitelezhető dolgokkal lehetne védeni a környezetet, ami simán lehetne olyan hatásos, mint a pelenkaötlet ;)

Böbi
Tökre megértelek! Mondjuk valszeg pikpak helyre tettem volna a családomat, hogy mit nyomoznak :roll: Ha azt mondom meglepinek szánom, akkor fogadják el, de ez van....Sajnálom, hogy így alakult! Ha fiad lesz, akkor mind1 lenne :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 

 
 

Böbi, hamar hazajöttetek? Mi történt?

Kriszti, mi is keresünk majd fiú nevet is.
Levi hogy van? Gyógyulgat?

Renáta, Luca névnap csak decemberben van? Apa tegnap este nagyon hajtotta a Viktória nevet, de nekem kicsit túl közel van a szülinaphoz és a karihoz.

Lilla, én még néha rosszat is álmodtam mert nincs a babucinak neve. Egyszer azt álmodtam hogy a szülőszobán vagyok és még nincs neve. Szörnyű volt. Jó azt a több ezer nevet leszűkíteni 3-ra.
Várom a 25-ei beszámolódat.

Kata, mekkora lakást kerestek? És merre?

Era, kutyuval úgy jártatok mint mi szoktunk a nagyszülőkkel. Ez volt az előképzés. :D
Kismama agy állítólag feledékeny. Mit akartál sütni?
Dokinál mi volt? Megvan még a fütyi?

Rékacs, én egy kicsit lusta vagyok :oops: , nem nekem való a mosható pelus.

Apával tegnap beszélgettünk mi legyen a neve a kiscsajnak. És talán NÓRA CSENGE lesz, de még nem 100%.
franci
 
 


Szisztok!

Nos, 3:1 az eldobható javára... :roll:
Fuuu csajok, nem tudom mi legyen... :idea:

FRANCI :D Kalácsot akartam sütni, aztán mikor 2x odaegett inkább vettem fankot :lol:
Kismama agy tuti feledekeny, azelőtt sosem fordult elő ilyen velem.... Ez van.

Voltunk ma dokinal, megnéztük a lurkot :lol: kuki meg mindig megvan!!! :P
A méretei alapján 22 hetes (tehát nagyobb, mint kene) 550 gramm, és aszonta a doki látszik hogy táncos család, mozog mint a fene (pfff érzem, köszi...) :D

Másfél (na jó, majdnem 2) hónap alatt 5 kiló jött fel (előtte semmi :arrow: jó kis magyar konyha :roll: ) de most tartunk 59 kilónál.
:oops:

Haaat, 60-nal nem akartam több lenni, de hat ez van. :roll:

Érdeklődtünk mennyibe fog nekünk fájni a szülés :cry: hat nagyon sokba!
A "sima" szülés epidural nélkül 490.000,-
Epidural +60.000,-
császár 680.000,-
(forintra átszámítva)

Basszus :shock: :?

Sima szülés eseten 24 óra, császárral 48 óra múlva raknak ki a kórházból. :roll:

Pfff sok info egy napra, inkább nem is gondolok bele.

RENI 8) Azért címeztem Neked főként a pelus témát mert tudom, hogy szeretsz okfejteni :lol: én meg szeretek olvasni :wink:

BOBI, hogy hogy ilyen hamar megjottetek???

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Era, 490.000 a szülés? AZTA!!!!!!! Itthon ennyiért már majnme magánkórház van, nem semmi!
Nekem is 5 jött fel eddig, ez a kisfiú többet etet velem, mint a lányok! :D


Renáta, milyen mosószert használsz? Én megvettem ezt a mosógömböt, de ha nem teszek hozzá öblítőt, akkor rendesen büdösek a ruhák. Így most egy magyar gyártású, nagyon olcsó, de jó mosógélt használok, de nem bio.
Tisztítószerben én is a forróvízre és az ecetre esküszöm! :)
Arcra mit használsz? vytalont ismered?

Szelektív, egy évvel ezelőttig mi is szelektíveztünk, de ebben a faluban még az sincs. Sehol, még a szomszéd faluban se, elég felháborító ez Budapesttől 5 km-re. Pedig ha akarjuk, ha nem, vissza kell szoknunk, mert Iringó full full környezetvédős csoportba került, lesz otthon nemulass, ha folyóvízzel próbálok meg fogat mosni! :D

franci, a Nóra Csenge nagyon tetszik, a Nóra az egyik kedvenc nevem, a Csenge pedig az egyik legjobb barátnőm tündérszép kislánya és egy másik barátnőm két hete született kislánya, mind a kettőt imádom! :)
Igen, a Viktória túl közel van, mi ezért vetettük el a Kamillát.

Lassan ideje nekem is fiúnevet néznem, valami rövidet a Sándor mellé. Apát nem érdekli, így rám marad. Ádámban gondolkodom, ha nem fogja használni, akkor mindegy, hogy karácsonykor van a névnapja, nem? :roll: DE ha azt választja.......

Hazajövetel, semmi extra, vidékre mentem temetésre és úgy volt, hogy lent maradunk a lányokkal két napra, de végül el tudott jönni a párom is, így még este hazajöttünk

Vettem egy kismama pizsamát! :) Szoptatós is! Soha nem volt, de az itteni hálónk elég hideg télen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára flowergarden 2011.07.24 07:57-kor.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


MIért 7.55-öt ír ki,amikor a gépemen 8.55 van?
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


A pelenka kerdesre en is az eldobhatonal maradok. Ha az arat nezzuk, szerintem ugyanott van egy honapra. A Vizhasznalat, energia-hasznalat es kornyezetszennyezes. Szerintem csaloka...es bocsi lanyok, lehet, hogy megvettek erte, de nincs kedvem es energiam a pelus tartalmat boncolgatni, inkabb jatszom a gyerkocokkel..
a lanyom Viki, es Luca napon szuletett. Megoldjuk, unnepeljuk kulon a napokat, imadom a nevet, es a nev kotelez!!!! (uszoversenyzo)
A hetvegen megjartam a korhazat, nagyon nagy nyomast ereztem lent, sirtam a fajdalomtol, jarni sem tudtam. 3 napig tartott, valoszinuleg a pocaklako rakudt egy idegre...ma mar minden happy...!!!
Ti hogy vagytok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Böbi!
Én mosódiót és mosószódát használok és ecettel öblítek. Töléletes, és azóta nincs ekcéma,max,ha nagyon betegek a kolkök.

Mosható pelus szárazon tárolható egy fedeles edényben és teafaoljat kell rá cseppenteni(vagy spriccelni),az elveszi a szagot és öli a bacikat.
ezen kívül grapefruitmagkivonatozt szoktam a mosógépbe, az a gombák ellen....és nagyonritkán ezüst koloidaot. De az elég drága, tavaly még élt egy kedves barátom,akitől mindig kaptam, de sajnos már nincs köztünk....

Ma voltam az unokatesómnál, ahova mindenki hordta a kinőtt ruhákat,mert nagy garázsa van és hat éve várják a második kölköt...így elhoztam a fél garázst:) Hát nem kell ruhára költenem ÉLJENÉLJENÉLJEN!!!!
Azért hoztam már el,mert garázsban volt,szóval muszáj mosni és inkább nyáron kimosom és úgy rakom el.Télen nem penészítenék....
annyira élveztem átválogatni a cuccokat. egy csomó volt köztük Hangáé és Kendéé...és oylan fura,hogy az embernek egy kis bodyról mennyi minden eszébe jut....
jó,hogy ezek már itt vannak....örülök nekik :)
Timi( az unokatesóm) meg abban bízik,hogy hátha csak az kell a kistesóhoz,hogy ne legyenek nála babaruhák...de jó lenne. Az elsőket is együtt szültük. Mármint nekem első,neki egyetlen.
Én is úgy estem teherbe,hogy konstatáltam,hogy az évek óta rakosgatott kismama cuccok kompletten bepenészedtek és mind ki kellett dobni, és kb azon a héten lett Kolos :)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Jó reggelt!

Réka, tök jó, hogy ennyi cuccot kaptatok! Jót mosolyogtam Murphyn, hogy pont akkor dobtad ki a penészes ruhákat, amikor Kolos fogant! :)
Nekem is ekcémás Iringó, ezért próbálgatom a dolgokat. Ezüst kolloidot és a lifeplustól rendelek, tényleg nem olcsó, 35 euró, de én Gyöngyöm vírusaira vettem, ő lázgörcsös minden egyes vírusos torokgyuszinál, hátha ezzel megússzuk.

MÁlna, örülök, hogy jobban vagy!!!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Era, nagyon jó hogy rendben van a lurkó.
Nem semmi a szülés ára, kicsit ledöbbentem.

Böbi, az időt azt hiszem +2 –re kell állítani.
Ádám névnap van szeptemberben is, 9-én. Szörpi fiú?

Málna, nekem is szokott fájni néha a hasam, én is remélem csak ráfeküdt valamire. Örülök hogy nincs baj.

Réka, én is kimosom a rucikat hamarabb, 4 éve porosodnak. Főleg a vastagabb darabokat, ebben a vacak novemberi időben most se száradnak a ruhák.
Pocaklakó Kolos lesz?
Írtad a mosódiót, nekem nem szedte a koszt rendesen a zoknikból, és Gergő elég malacú leszik, nem minden folttal bírt el. Mivel szeded ki a foltokat?
franci
 
 


Sziasztok!

Meglett az AFP eredménye, és tökély, MOM: 1,11; korrigált AFP MOM: 1,23.

Elavult vizsgálat ide-oda, én nagyon örültem. Csak ne lenne még olyan messze a délután!!!

Franci

A Nóra Csenge nagyon szép nevek! a Nóra nálunk is nagy favorit!

Böbi

Jó, hogy írtad a pizsit, eszembe juttatad, hogy nekem még hálóingem sincs.. de majd a kórházban mégsem lehetek top+boxeralsóban..

Pelenka.. én még a pálya széléről kiabálok, de egyelőre eldobhatóban gondolkodok.
Most akciós a tecsóban a J&J popsitörlő, majdnem féláron van, gondolkodtam, hogy kéne venni előre pár csomaggal.

Rékacs

Nagyon klassz, hogy kaptatok babaruhákat! Ugye, milyen jó érzés bontogatni a csomagokat, és átválogatni?
Én is a jó időt várom, hogy kimoshassam őket, múlt héten lusta voltam, most meg nem tudnám a napon szárítani. :roll:

Hoztam Nektek egy 18. heti pocakfotót:

Kép

Estefele pedig remélem hozom a babánk képét, és mesélek, 15:20-ra megyünk az Istenhegyire!!

Sok puszi, legyen szép napotok!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ööö... mit akartam? Pedig elolvastam mindent. :?

Pelenka. Eldobható. Bocsánat, de se energiám, se gyomrom nincs az ilyet mosogatni.

Ma lejártam a lábam, kivagyok, mint a kakukkos óra, remélem azért nem lesz belőle baj. De hiába van jogsim, ha apa a kocsival jár melóba, a buszok tök máshogy járnak, mint ami a neten van írva és ráadásul csak óránként. De elintéztem amiket kellett. Én vagyok a nap hőse.

Pocak Maca mocorog, bár elég "lájtosan" nyomja. Levi ilyenkor már ki akarta rúgni a ház oldalát.
Remélem ez azt jelenti, hogy ő jóval nyugisabb baba lesz. (imádkozós smile)

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Balia!
Csinik vagytok a pocóval! :D

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!
Ismét itthon, ráadásul reggel voltunk UH-n (Praxis) és minden a legnagyobb rendben találtatott!!!
Ééééééés:
Kislááááááááááááány!!!
100 %, egyértelműen látszik, jaj annyira örülünk!!! Azért így utólag persze azt mondom, éreztem én:) És a vonalzó-jóslás statisztikákat is tovább erősítjük:) annyira cuki volt, folyton hátat fordított, aztán egy-egy pillanatra előre fordult, de rögtön vissza is tekerte a kis fejét, kérette magát, igazi kiscsaj, tényleg :lol:
Picit nagyobb a koránál, fekvés, lepény, testrészek, minden tökély, már 25 deka, velem meg a trutyi idő ellenére madarat lehet fogatni! És ami a legjobb, Bence is úgy örült, most már nevén szólítva simogatja a hasam én meg olvadozom, milyen jó dolga lesz a kiscsajnak két bátyó mellett! Hmmm, vagy éppen kőkemény lesz a sora, na mindenesetre belevaló lesz az tuti :wink:

Drukk-drukk mindenkinek a genetikai uh-hoz, ez valahogy olyan fontos határkő, én úgy érzem, innentől lehet tényleg megnyugodni

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Azért igyekeztem visszaolvasni is, gyorsan reagálok, ami eszembe jut:

babakocsi: én is a peg perego-ra esküszöm, nekem az első és egyetlen kocsim egy venezia, maga a tökély, legalábbis nekünk. Két gyereket "toltam" végig benne, hibátlan állapotban van, pedig csomószor mostam is a huzatát, meg a fiúk nyúzták rendesen. Nagggyon bejött, hogy a nagy rá tud állni, nem kell plusz testvérfellépő. A sokoldalúságához képest egész könnyű, pláne ha mindent leszerel az ember, vagyis sportosít. Azt hiszem már nem lehet kapni... Ja és a hordozónk is csatlakoztatható hozzá, jut eszembe, ki kellene már próbálni, hogy be fog-e férni a 3 ülés a kocsiba, jajj...elég rossz tapasztalatokat hallottam ezügyben, de egyszerűen nem akarom elhinni, hogy minden 3 gyerekes család 7 üléses kocsival jár...

Pelenka-kérdés: mi is moshatózunk. Talán van még egy szempont ami azt hiszem nem került elő (bocs, ha igen), szerintem elég fontos, engem tulajdonképpen ez győzött meg: a baba egészsége. Nagyon nem mindegy, hogy 2 éven át (minimum) napi 24 órában mivel érintkezik a testfelületének arányosan nagy részén a bababőr. A "papír" messze nem papír ám, hanem mindenféle kemikáliákkal kezelt műanyag, ráadásul folyamatosan párologtatja, oldja a belekerülő meleg tartalom... Ha moshatózol, és persze ügyelsz arra, mivel mosol, ez a terhelés mind elkerülhető. Persze nem állítom, hogy önmagában ez betegséget okoz, de legalább egy (jelentős) környezeti terhelés kiiktatható általa...marad úgyis annyi...

Most ennyi jutott eszembe, majd még visszaolvasok, jaj még mindig repkedek örömömben:))

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok!

Balia
Nagyon klassz a kép :) Gondolok rád, lassan indulhatsz is :wink: Én majd csak 19:45-re megyek. Tuti minden rendben lesz!

Lilla
De jóóóóóó :lol: Akkor megvan az összhang! Lehet csajos cuccokban gondolkodni.

Málna
Én is örülök, hogy jobban vagytok!!!!

Pelenka
Dobáljatok meg kakissal, de én tutira eldobhatós pelusos mami leszek :twisted:

Piri
Jelentkezz pls? Vagy én vagyok benya és nem vettem észre, hogy írtál? Mi van veled? Jól vagytok?

Táblázat
Lehet, hogy utálni fogtok, de ne aktualizáljuk a táblázatot? Pl.: aki már nincs itt- szomorú- de ne vegyük ki?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Lilla! Szupi, gratulálok a csajoshoz! És jó, hogy minden rendben van. Jó dolga lesz a két bátyóval.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Franci
Luca nap csak decemberben van, de nálunk nem akkora ügy a névnap. Mesekönyv vagy kedvenc figurás ruha+élmény. Állatkert, játszóház, múzeum, mikor milyen az idő, mire van igény ;) Végülis nagyjából mind1 sztem. A szülianp és a karácsony a 2 legnagyobb "buli" az évben, azt már úgyis bukta :roll: Anyósomék nem is tartják számon a névnapokat, karácsonykor is tuti, hogy nem fognak azért átjönni 2x, mert akkor van az egyik unokájuk szülinapja...Anyum külföldön él, ő sem fut haza minden ünnepért. Mi meg úgyis mindent külön megünnepeleünk :wink:
De nálatok más. Neked a Nóri az agylövés. Azt én sem cserélném le egy rosszabb paraméterekkel rendelkező névre :)

Era
Sztem most ne törődj a kilókkal!!!! Te tök sovány voltál, nem is tenne jót a babának, ha csak 5-6 kilót hízol! Az kevesebb, mint amit a baba és a járulékos cuccai nyomnak a végén!!! Keveset annak kell hízni, aki husi. Annak a teste tudja honnan olvaszatni a baba növekedéséhez szükséges energiákat ;) Ha vannak plusz kilóid, akkor a tejcsi is jó eséllyel könnyebben jön!
Tök jó, hogy Tökivel minden oké :) Szülés pont annyi, mintha itthon szülnél :roll: Számolj az alappal, mert ugye minden rendben lesz ;) Én epidurál ellenző vagyok :roll: Most nem okfejtek :oops:


Böbi
Én is úgy mosok, mint Réka. Mosódió (folyékony)+ecet+mosószóda. öblítés ecet+illóolaj. Az illóolaj a lényeg, hogy ne legyen büdi :D Vytalont nem ismerem. Alverde Babyápolókérmmel kenem az arcom. Ebbe keverek olivaolajat. Tökéletes :)

Málna
Tudom mit éreztél :roll: Rémes, nekem mind2 gyerek csinált ilyet :? Most még nem éreztem, de nem hiányzik!

Franci
mosódió önmagában a durva koszt nem szedi ki. Mosószóda+ecte sztem mindenképpen kell mellé. Linda is kismalac, meg a zoknikra mosószappant használok, de nem Vanish-!!!! Dm-ben van epeszappan, százvalahány forint és tök jó ;)

Lilla
De izgi! Te már többet tudsz :) Este gyere!!!!

Kriszta
Hááát, a remény hal meg utoljára :lol: De kívánom, hogy a kiscsajszid nyugis baba legyen ;)

Kislilla
ÉLJEN!!! Hurrá kislány :D És mi lesz a neve???
Sztem ne keseredj el rögtön a gyerekülések miatt!!!! Sokan a Skoda Octaviába simán berakják a 3 gyereket ;) Mondjuk Suzuki Swiftben is láttam 3 gyerekülést hátul :shock: Bnőméknek MAza 6 van. Abban is el fognak férni 5-en ;) Nálunk a Fiat Punto elég necces, de megoldjuk vhogy :roll:

Pelenka : Lillának igaza van :roll: Tényleg van ilyen baj az eldobható pelussal :? Én mondjuk nem használok popstörlőt ugyanezen okok miatt (A gépzsírt és a tintát is lazán lemossa a kezedről, ruhádról, nem úgy a szappan :shock: . Vajon mi lehet akkor benne???? Márkától függetlenül. de a hagyományosan favorizált márkák még rosszabbak :x ) Popsikrémet sem használok, csak ha esetleg piros a popsi, akkor is csak bio-t. Egy éjszaka alatt rendbejön ;) Lindánál eddig 1 tubus ment el 2 év alatt és az ekcémáját is ezzel kenem :P
Dm-ben lehet kapni ALANA nev ökopelust. Iván fenekére nem volt jó, de Lindánál ezt veszem általában :wink: Ez sztem köztes megoldás :D

Kata
Táblázat dolog bennem is felmerült már :D Sztem is ki lehetne "húzni" azokat, akik eltűntek :roll:

Elkészült 10 óra munka után a csodás varródobozom! Juhééééééééé :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Mi is megérkeztünk. Az Istenhegyin aranyosak voltak, nem kellett várni, Hajdú doktornő is kedves volt, alapos, mindent megmutatott, elmagyarázott. A picink tökéletes, és olyan szép kis pofija van, és....
............KISLÁNY!!! :wink:

Olyan cuki volt, teszek majd fel képeket, de persze, szemérmeskedett, és hátat fordított, és aztán hasra fordult, aztán a kis tappancsait összetette... mint KisLilláék pici lánya! GRATULÁLOK!!! :)))

260 grammos a mi Bogyókánk is, 18+4 maradt a szülés dec.20-22., karakteres orra 6 mm (méghogy neki nem találták az orrcsontját a 12.héten???), hosszú kecses lábak, imádnivaló.

Tényleg mérföldkő ez a genetikai UH, olyan JÓÓÓÓ így utána.

Kavaika Gyere mesélj!!!

Most még megyünk tovább, bejelentjük a picit párom szüleinek, aztán teszek fel képeket!

Sok puszi!!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


De jó, akkor nekünk Lilláknak egyformán csodás napunk van :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Balia, azta de jó, hogy rendben van a nem is olyan pisze orrú kisasszony. Akkor most 2 Nórink lesz. :D :D De jó. A pocid is szépséges. Csini anyuci leszel.

Kriszti, egy laza sétától én is kidőlök, pedig jövős menős vagyok.
A lányok ezek szerint lájtosabban dübörögnek mint a fiúk. Gergőt én is jobban éreztem.

Kislilla, 2 fiú után egy lány is. Gratula. Biztos megtanul autópályát vasutat építeni a lányka. :lol:
Praxisba mennyi most az uh? Kinél voltál?

Renáta, igazából érdeklődtem Luca nap miatt, mert a férjem rászállt a Vikire, neki is karikor van a névnapja és ő szereti, de én tuti haragudnék az őseimre.
Nálunk mindig nagy banzáj van ünnepekkor, szerintem csak az anyukám miatt, imád vásárolni.
De való igaz, az agylövésünkből nem adunk!!!! :)
Az epeszappanra rá van írva hogy az? Különben nem hiszem hogy megtalálom. :oops:
Mosószóda, az a fehérítője, ami a mosódiók mellett van? Nem szedi ki a ruhák színét?
Milyen popsikrémet használtok ami ekcémára is jó?
Kérdés hátán kérdés….. Bocsi… :roll:
Képet a varródobozról!!!!!

Kata, drukkolok nagyon. Gyere mesélj!
franci
 
 


Lilla
Hurrá, kicsilány :D Váááá, eddig bírtátok titkolni párod szülei előtt? :shock: Belehaltam volna :lol: Biztos nagyon örülnek majd :) Mondjuk ha meglátnak, már nem lesz kérdés a pociméreted alapján, hogy mi is a helyzet :lol:

Franci
Én igazából válaszoltam :) Nincs másik Luca nap, de sztem ha lenne is....ez annyira köztudott, hogy úgyis mindenki akkor köszöntené. Nálunk is nagy banzáj van, de csak a szülinapokon és karácsonykor. De csak itthon, mert ezeket én csinálom :roll:
A Viki annyival rosszabb, hogy az már tényleg karácsonykor van :? Luca és karácsony között még van 10 nap :) Az legalább itthon jól elkülöníthető. Én nem a vásárolgatás részét szeretm mondjuk, hanem az ünnepi hangulatot :) Mióta gyerekeim vannak 100xosan :D Linda már imádja a karácsonyt :shock: Nem nagyon van alkalma elfelejteni, mert minden héten legalább 2x el kell mesélni egyik-másik karácsonyos mesét :lol:
Húúú, epeszappan...hát rá van írva németül, de most nem jut eszembe a neve :? Valamit keresek róla. A mosószóda nem ugyanaz, mint az oxigénes fehérítő. A mosósszóda sokkal olcsóbb :wink: megoszlanak a vélemények, de sztem a mosószóda is van olyan jó, mint az oxigénes és negyedannyiba kerül! Ezek nem kémiai fehérítők, mint a hagyományos, használható színes ruhákhoz is, de én nem szoktam. Azokat csak ecet+mosódióval mosom. Bizonyos anyagokat ugyanis kissé fakít. Ha vmi koszos durván, akkor mosósszappan, azt eddig minden ruhám bírta ;) De abból egy keveset reszelhetsz is sajtreszelőn a gépbe és az is megoldás általános piszok ellen :D Mondjuk játszóterezős nadrág...
Popsikrémből a Weledát használom. Nagyon jó. Az ára durva, mert 1900ft a 75ml, de sztem megéri. Most vettem a második tubust, de ez biztos, hogy jóideig a picit is szolgálja majd 8)
Dobozt még fényképeznem kell, de dobok képet! Nem vagyok öntelt, de vannak dolgaim, amikre rettenetesen büszke vagyok, mint pl. ez a doboz 8)


Mosósdió: Én főzetet készítek belőle 10-15 perc alatt. Így pont olyan a használhatósága, mint a folyékony mosószernek. Olyan koncentrációban csinálom, hogy pont egy kupaknyi kelljen egy mosáshoz. Sztem így sokkal gazdaságosabb és hatékonyabb is, mint ha a diót teszem a gépbe ;)

Kata
?????????? Kifúrja az oldalam a kíváncsiság :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Franci
Denk mit Gallseife a neve. Kisméretű, 100g-os szappan. Néha megbújik, de találtam róla képet is :D
Kép
Remélem megtalálod ;)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Lilla!
És mi az a név,amin apa szólítja a kicsilányt????

Renáta.
hogy csinálod a főzetet? Kipróbálom.

Balia! Élejn a kicsilány...én imádom,hogy elsőszülöttem lánka! Arra vágytam kislány koromtól,hogy legyen egy lányom....és lett....EGY :D

És igen! Legyen táblázat frissités! ÉS írjuk bele,hogy mi lesz a kölök,mert többnyire már tudjuk,nem?

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szép estét!

Én is nagyon örülök, hogy az első babucink lány, de igazából mindegy volt, az a lényeg, hogy egészséges, már most átgondoltam, méghogy egy gyereket szeretnék csak?? Micsoda butaság!!!
:lol:

Hoztam képeket, a minőségért bocs, fényképről, dvd-ről fényképezős megoldás, szkenner hiányában.. :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Réka
36db diót török félbe és felöntöm egy nagyobb lábosban 1,5 l vízzel. Forrástól számítva 10-15 percig főzöm. Mivel forrás közben habzik, ezért kell a ngyobb lábos, hogy az értékes cucc ne a tűzhelyen landoljon ;) HA kihűlt leszűröm, bele egy mosósszeres flakonba :D A diókat jól kinyomkodom, megszárítom és legközelebb őjrafőzöm egy takarítós változatnak, ahhoz nem kell olyan tömény. Felmosni ez is elég ecettel és illóolajjal keverve :D
Tudom mit felejtek el....Gondolom a Te gyerekeid is olyan kis halvérűek, mint az enyémek :lol: Egyik percben itt a másikban ott. Ront, bont életveszélyeskedik és nagydumás....SOkan elkeredeő szemekkel néznek, hogy két "égetnivaló" gyerek mellé még bevállaltam egy harmadikat is, aki valszeg semmivel sem lesz jobb, mint a nagyok :lol: Gondolom nálad is meg van ez a rácsodálkozás 8)

Lilla
Jó olvasni, hogy átgondoltad az egy baba témát :D Sok jó ember kis helyen is ;)


Íme a táblázat! lehet frissíteni :D Én sajnos még nem tudom a babánk nemét, de remélem jövő kedden okosabb leszek :wink:

https://spreadsheets.google.com/spreads ... n_US#gid=0

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok Mamócák!

Nálunk is minden rendben!

230 gr-os csodálatos KISLÁNY :lol:

Ennyit a vonalzóról...lehet újat kreálni :) Az UH szerint tegnap voltam 18 hetes, ami azt jelenti, hogy dec.25. hahahaaha :twisted: Karácsonyi ajándék! Holnap lesz a hivatalos genetikai UH-m ott kapom meg a pontos adatokat, illetve a doki szerint ott még vissza is állhat a szülési időpont dec.22-re :roll:
Csajos anyuka leszek :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kavaika

Gratulálok! :wink:

Még egy kislány! :)))

Én is holnap megyek "hivatalos" kórházi genetikai UH-ra, megint együtt megyünk! :D
Igaz,én most kivételesen reggel, 9:20-ra, de milyen jó így menni, hogy cseppet sem izgulok!

Megyünk ma ikeázni, kicsit nézelődni, mivel az elején fiút mondott nekünk az orvos, de az még nagyon korai volt (10.hét), de mindenből kéket néztem ki persze.. :lol:

Azt hiszem a mostani szabira tervezett visegrádi hajókirándulást, meg állatkertet, áttesszük augusztusra, olyan cidri van! :?

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Kata
Én mondam, hogy sztem csajos ez a szivárványos vonalzó :wink: A szülés időpontja meg igazából tök mind1. Dec.22. vagy 25...nagyon kevés baba születik a kiírt napon :) Én 1 ilyen esetet ismerek :lol: A legtöbb baba inkább előbb szokott jönni.



Őszintén szólva ezeken a kalkulációkon én csak nevetek. Mármint ami a méreteket illeti. Oké, van egy norma, de adtatok ezt-azt a babának genetikailag. Azt nem kalkulálja bele a gép. Súlynál meg csak a centik alapján számol.
Ivánnál folyton azt mondták, hogy mekkora talpa van, jó nagy lábon fog élni. Ehhez képest inkább kisebb a lába az átlaghoz viszonyítva. Lindára azt mondták, hogy micsoda hosszú combja van, tuti magas gyerek lesz. Ja. Most lett 86cm...2 évesen (átlagosan 18-20 hónapos méret). Ivánnal a szülés előtti napon voltam uh-n. Megszületett 54cm-vel és 3130g-mal. Lindával a szülés előtt 2 nappal voltam uh-n. Miliméterre ugyanazok voltak a méretei mindenhol, mint Ivánnak. Ehhez képest ugyan a centik valóban stimmeltek, mert ő is 54cm-vel született, de 3850g-mal :!: Azért 700g...Szal a gép kalkulál, de raktározódott zsírréteggel nem tud számolni :)
A másik, hogy Lindánál a 36. héten már 2 ujjnyi voltam. Ehhez képest 2 nappal a kiírt időpont után szültem, pedig (a dokimat leszámítva) mindenki aggódott, hogy nehogy "kiessen belőlem a gyerek :lol: Pedig a 39. héten a húgom lagziján adtam neki rendesen :D Meg amúgy sem kíméltem agyon magam....

Egy a lényeg, a baba akkor születik, mikor jónak tartja. Mindent kipróbáltunk, mert bazi meleg volt meg minden és jobb lett volna Lindát kint cipelni, mint bent, de őt ez cseppet sem érdekelte :roll:

Ez az én tapasztalatom/véleményem. Nyilván cáfolható :)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Renáta!

Kipróbálom a főzetet, és egy kupaknyi egy adag mosás? Jó. Én amúgy mindenhez rakok szódát és a nem fekete adaghoz reszelek epeszappant....de felmosni még nem használtam diót( tekintve egyben vicces lenne,ahogy úszik a felmosóvödörben és viháncol.

Pelus: még egy kicsit,de senkit nem győzködve,mert mint említettem komplett ididótának néztam aki a XXI. században pelust mos,aztán nesze én is mosom :D . Szóval één biza sosem vacakoltam külön adaggal,mivel teafaolajban tároltam,tehát bacimentes mire gépbe kerül, a pelus színe meg nem kimondottan ízgat,így én bármilyen adag mosás jött abab bepakoltam pluszba az aktuálisan várakozó pelusokat.
Viszont bennem is tegnap felmerült a kétely,így hogy ilyen vacak,vizes idő van és közben wekerlére költöztünk,ahol tavaly télen megtámadt minket a penész(kompletten kiforgattuk a házat a sarkaiból és bizony tavaly szinte egész nyáron esett,így az építési nedvesség nem tudott kiszáradni,ami klasszul lecsapódott a leghidegebb falon, a konyhaszekrény mögött,amit apa szétkapott dec 22-én.....és nálunk hagyományosan dec 23-án jön a Jézus, így hihetetlen boldog voltam az atomjaira szedett konyhámtól)...hogy jaj,lehet nem tudom majd szárítani???hú,de ezt a folyót átúszom,ha odaérek

És a kölkeim,hát igen....általában neveletlennek tartják az agyonnevelő anyukák...de szerintem jó fejek, és én nem igen ahgytam abba a munkát a gyerekek mellett és még elkezdtem egy szakmérnöki képzést is és most fogok diplomázni, azaz befejeződött a suli,tehát épp ráérek egy harmadikra :P .Azt szokták mondani,hogy biztos nem szeretek unatkozni, ja és közben 2005 óta ez a tavalyi éptkezésünk a negyedik volt (előtte meg volt kettő,míg nem volt kölök), szóval tavaly még költöztünk és építkeztünk,de idénre semmi elfoglaltság.....jöhet a harmadik.... :wink: :roll: :lol:

Kata! Akkor három lányod lesz???? MAradnak a barbik:) és szemfestékek, rúzzsal :D

BAlia! Örülök,hogy stornózódik "az egy gyereket akarok"....persze azt is elfogadom, de jó fejek a gyerekek és szórakoztató velük az élet( ha van a közelben magnézium,vagy sedatif pc :lol: )

JA szülés. Én eddig mindig 4-re voltam kiírva. HNaga jan 4 helyett jan 12 :shock: (isteni volt az utolsó pár hét), Kende febr 4 helyett jan 25. Szóval mitsem számít szerintem,hogy mikorra vagy kiírva...nagyjából akkortájt. Most pl jó lenne,ha dec 11 helyett mondjuk dec 4 lenne, én örülnék:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Nahát, micsoda lánydömping, dejódejó!!!
Egészen kezdem magam lányos anyának érezni, ráhangolódni. Jaj úgy várom már a babázást, kiskonyhát, hajfésülgetést, szoknyácska-varrást, stb... Bence egész tegnap azzal foglalatoskodott, hogy szortírozta a játékokat (mind full fiús) aszerint, hogy mivel játszanak a kislányok is, és mivel csak a fiúk. Hát érdekes elképzelései vannak... egyelőre:)

Franci, a praxis 12 ezer volt, pont mint 3 éve. A sima (a többi, ami nem genetikai) az kevesebb, de nem tudom pontosan mennyi, mert hagyományosan:) ez a 18 hetes uh az, amire oda megyünk. És csakis Győrfi Mátyáshoz!!! :D

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Jajjj csajok csupa lány!!!!! :D De joooooo :P

BALIA jó a kép nagyon :wink: A talpa... Na hat attól kész vagyok! 8)

RENI nem készülök epiduralra, teljesen osember módjára szeretnem letudni a dolgot :D És valahogy nem igazán tetszik hogy megszurkalnak aztán onnantól nem érzem magam derektol lefelé :?

Amúgy bocsi hogy nem írtam, de sajna olyan gyomorfajasom volt, hogy felkelni alig bírtam :(
Nem tudni mitől, lehet a reggeli alma :roll: Vagy ki tudja...

Gyerkoc rendszeresen éjfélkor kezd el ugrálni a belső szerveimen 8)
Örülök neki 8)

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Gratulalok a lanyos anyuknak!! Vegre kicsit javul a nemek aranya a tablazatban.... En majd csak jovo het szombaton irom be, a genetikai utan.
Lanyok ti hol erzitek a rugkapalast? Lent, vagy a koldok vonalaban, vagy mindig mashol?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Én pl itt is, ott is érzem. Sokszor rugdos meg lent, főleg jobb oldalon (azt mondta a doki h azért, mert bal oldalon tapadt) de sokszor font is huz egyet-kettőt. :D Főként oldalt.

Hat képzeljétek csajok, lefekudtunk fel 1-kor aludni, és a párom egy oramulva folkelt és lement. Mentem utána hogy mi történt, és erre azt mondta hogy tényleg nem akar bántani, de úgy érzi mintha egy idegen lenne mellettem. Nem érzi hogy osszetartoznank, és ő így nem tud aludni. Mint két idegen egymás mellett... Hat naná hogy megint sírás (zokogas) lett a vége. :cry:
Én ezt nem értem... Vagy csak ennyire hülye vagyok???

Na szóval ezért írok hajnali fel 3-kor. :roll:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era
Sztem muszáj lenne erről beszélnetek!!!! Ilyenkor sokminden változik egy kapcsoltaban és ez nem mindig könnyű! Nekünk, nőknek könnyebb, de a psiknak nem olyan egyszerű . Mi talán eszre sem vesszük a viselkedésünkben való változásokat, de a psi antennája azonnal jelez :roll: Értehtő az ő gondjuk is általában, csak nehéz "helyt állni" ilyenkor. Ők ugye nem érzik azt a boldogságot, amit mi. Az agyával tudja, de a testével, szívével csak sokára lesz apa. A nő meg szinte a pozitív tzeszttől ezen agyal :D Ne csüggedj! VAlszeg nincs katasztrófa, csak beszéljetek!!!! Én ezt tarzom a legfontosabbnak ;)
Megint okfejtettem :oops:

Málna
Nekem olyan lent van a baba, hogy szinte a zoknimban hordom :lol: Doki kereste a szívhangot, sehogy nem találta. Mondtam, hogy enkünk is van hallgatónk és borzasztóan lent szoktuk megtalálni a babát. Mikor mutattam, hogy hol. akkor nem akarta elhinni. Így rám hagyta és nem keresett tovább :shock: Biztos gondolta, meg van, ha otthon meg szoktam találni :evil:

Csajok...én is el vok keseredve :( Muszáj, hogy ez a baba kislány legyen :!: Ha fiú én teljesen kétségbe fogok esni. Annyira nem jutunk közös nevezőre :cry: Tegnap komolyan nekiültünk a témának, de ami nekem tetszik, az Zsoltinak szóba sem jöhet vagy van vele valami baj :roll: Amiket ő mondott, arra meg én nem hajlok...egyáltalán :?
Ismert Simont (az én favoritom), az hülye, kizárva....Nimród az ló név, Ervin buzis, az Andor szintén :shock: :? Amúgy is mind olyan nyakatekert. Szerinte legyen István. Nem engedem!!!!!! József, Béla, Lajos...ezek kizárva nálam. Legyen Zsolt. Ne máááár, nekem azért lőtt ki 2 nevet, mert van a családban vagy baráti körben vezetéknév ként :roll:
Olyan bánatos vagyok :cry:

De kész a szép varrósdobozom :D Így végre nekiláthatok, hogy megvarrjam a táskát magamnak ;)
összkép:
Kép

felülről:
Kép
Sajnos a képen nem látszik, hogy a pillangók 3D-sek és az egyik virág is, meg meg-megcsillannak a rózsák, a tündérek ruhája :?

belülről fakkal és anélkül:
Kép

Bocsi, kicsit sok voltam, de tényleg sokat dolgoztam vele, gondoltam akkor látszon már, hogy miért :)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Halihó!

Reni! Csini lett a dobozka!

Era! Ez elég gáz. Beszélnetek kéne komolyan. Oké, hogy a pasiknak most nehéz, de ilyeneket csinálni? Én nyakon vágtam volna az emberemet.
Majd mikor már ő is érzi, látja, ahogy mozog a pocakban a kisfia, akkor helyreáll a rend.

Gratulálok a lányos anyukáknak!
Hú, mennyi kiscsaj! Kuriózum lesz, ha valahol fiú születik.

Én ma voltam védőnőnél, sokkolt a mérleg. Egy hónap alatt 3(!) kiló jött rám. Hogy honnan, nem tudom. Most vagyok annyi, amennyivel kezdtem az egészet. Hát remélem nem leszek bálna...

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

KisLilla, én is kezdek "lányos anyukásodni", jajj, mikor láttam tegnap az ikeában a kiskonyhát... :roll: És már hányszor elképzeltem két copffal! :lol:

Voltunk ma kórházi genetikai UH-n, jó volt újra látni, olyan szép babuci (elfogult vagyok, tudom)..
Ébren volt, dörzsölte a szemét, aztán "biciklizett" kicsit, olyan kis cukor!
És tuti kislány, itt is megnézték! :)

Viszont, én még mindig nem érzek semmi mozgást, rugdosást, pedig ez már a 19., lassan a 20. hét. :?:

Era

Ilyenkor mások vagyunk, biztos, hogy több türelem kell hozzánk, sajnálom, hogy éjjel "összekaptatok", üljetek le beszélni mindenképpen!
Addig is küldök egy nagy virtuális ölelést!!!

Reni

Gyönyörűséges a varródobozod! :D

És tudod, a fiúnév nálunk is olyan nehezen lett meg, nem is lett az igazi..
Lehet, ez egy isteni jel??? Mikor mentek UH-ra? Most már biztos meg tudják mondani a nemét!!

Kriszti

A mérleggel én sem vagyok jóban, eddig 4 kg-ot híztam, de ebből 3-at az utóbbi két hétben... :roll:
Azzal bíztatom magam, hogy nekem most nőtt meg a pocim nagyon, és a picur is nagyon sokat nő.

Hétfőn 259 grammnak mérték, ma már 300, és mindene nagyobb volt, pedig csak 2 nap telt el, a két gép nagyjából ugyanaz volt.
A kórházban is a 4D szobába méricskéltek a 4D géppel.

Oh,és meglett a múltkori kenet eredménye. Negatív mindenre. :D

Szép napot Nektek!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Reni, gyönyörűséges ez a doboz, irigy-irigy...
nekünk sem volt igazi fiúnevünk (kifogytunk belőlük egyszerűen, meg nem éreztem semmit Rá illőnek). Na most már nagyon kíváncsi vagyok kit rejt a pocakod, szerintem is sokat sejtet ez a név-dolog is :)

Era, sajnálom, nagyon nehéz lehet, van valaki akivel ki tudod dumálni, aki ismeri a pasit is? (mert mi innen ugye vaktában találgatunk, persze vannak tipikus dolgok...) tényleg a beszélgetés a legfontosabb, persze, ha tud őszinte lenni, bár amit éjjel mondott, az arra utal, hogy tud ;) kitartás!!!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Van valakinek esetleg bola lánca? Nagyon érdekelnének személyes tapasztalatok! Erősen gondolkozom hogy beszerzek egyet, de:
1. baromi drága
2. attól tartok engem idegesítene, hogy állandóan csilingel valami a nyakamban, mint egy báránynak... :?

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok Csajszik!

Én is megjártam ma a genetikai UH-t. Minden szupi, ami a legjobban tetszik -> Gyomor: Telítődés látható (hahaha, nyamizik az édes). Ja és most nem tudta megerősíteni egyértelműen a nemét :shock: 1 hónap múlva megyek 4D-re, addig mibe éljem bele magam? De én akartam venni valami kis bármit, valami első titkos babadolgot :cry: Most mi'? Vegyek orrszívót?! (hiszti-hiszti) :roll:

Era
Nem lehet, hogy egy picit elhanyagoltad apucit? Bocsika, de nálunk akkor van a nyafi. Tudod mire gondolok :wink: Erre olyan érzékenyek (most szerintem még jobban), és jönnek az ilyen forma hisztik. De lehet, hogy az is zavarhatja, hogy a mindennapjaitok már nem olyan intenzívek, mint a baba előtt (nem jártok annyi helyre, vagy nem csináltok olyanokat, stb.) Véleményem szerint ne vedd a szívedre, mert nem akkora a baj, ha az elhangzottak annak is tűnnek. Próbáld ki, dobd be magad, meglátod.....rögtön nem leszel idegen :twisted: Viccet félretéve ez tipikus figyelemfelkeltéses nyüszi. Olyasmi ez mint nálunk a menzesz körüli hiszti. Egy picit több törődést igényelnek, de meghálálják, nyugi. Vedd úgy, hogy anyuci gyakorol :lol:

Reni
Ez nagyon DRÁGASSSSZÁG! Csodaszép. Szalvéta tech.? Nagyon lelkemnek való a design :D

Súly
Nekem még tűrhető. Eddig össz.: 2,5 kg 18 hét alatt, de marha nehéz megállni a zabálást.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Renata nagyon szep. Ragasztottad? Nekem nagyon tetszik a kis doboz.
a babat en is a csont felett es a holyag korul erzem leginkabb, pedig a meh felso szele valahol a koldok folott van mar. A lepeny mellso fali nalam, de jol erzem a rugdosast. Balia az en babom az edes italokra indul be, most ittam egy Mekis csoki-banan shake-et, de a tejeskavera, es a pudingra is megy a buli. Ha nem iszok ilyesmit, en is alig erzem...Ma este megmerem magam...
Era, igen erzekeny lehet a parod - tipikus deli fiu - ugyhogy oleld at, tedd a kezet a hasadra, es magyarazd el neki, hogy hamarosan o is reszese lesz annak, amit meg csak te erzel...
Az en parom is kozolte, hogy nem fer el az agyban a terhesparnamtol - ezt teszem a labam koze- de allitolag miutan elalszok, mar az o hasara dobom...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Huuuu csajok :cry:

Igazából akkor kezdődtek a gondok mikor visszajöttem Mo-rol. Állítólag nagyon megváltoztam, de én nem érzem. Ugyan úgy bújok, csinálom a dolgokat mint előtte, mosok-főzök-takaritok, tényleg hogy egy szava se lehessen, a szoptatos parnamat este az agy közelébe se rakom, nehogy ebből is balhé legyen hogy azzal alszom és nem vele.
Szex. :roll: A kolok elvette az orgazmusomat :shock: Erről pl beszéltünk, és apa azt mondta, inkább ne legyünk együtt, csak azért hogy együtt legyünk... Ha kívánom az oké, de ha nem, ne erolkodjek.
Na most latin pasi, náluk napi 2-3 a megszokott :D

Na mindegy.

Varrosdoboz :shock: de ügyes vagy!!! Csodaszép! Én is akarok :oops:

KATA ne mar hogy meg mindig nem látják!!! Én is tuti kilennek!

MÁLNA nekem bármilyen kajára beindul, tegnap örömtáncot járt, miután tó tam 1(!) kiló kínai tésztát :oops: Csak ettem és ettem és ettem :roll:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Hát Csajok! Legyen igazatok, hogy az én pocimban lány baba lubickol :D Amúgyis praktikusabb lenne, ha a két kisebb az egynemű...Iván 11 évesen már valszeg kevésbé fog tartósan együttjátszani az 5-6 éves kicsivel....Mivel Linda félúton lesz a többiek között (igazi középső :D ) sztem ő jobban járna egy hugival :) Ivánnak végülis majdenm mind1....

Era
Nagyjából erre utaltam én is, csak nem írtam így le :D Lehet, hogy genyaság, de a békesség kedvéért én igyekszem "jópofát" vágni a dologhoz. Ha látom hogy nagy az igény (márpedig Zsolti igen vonzónak tartja a gömölyödő pocimat :roll: ), akkor összekapom magam és agyban turbózok, hogy azért ne csak az legyen, amit Te is írtál...Mert ugyan hivatalosan szülés után 6 hétig tilos a szex a fertőzések maitt. A valóságban már az utolsó hetekben annak is örül az ember lánya, ha fekvés közben nem kell helyzetet változtatni, nemhogy szexelni :roll: 8) És nem akarlak elkeseríteni, de a szoptatás alatt is általában a libidó a béka sejhaja alatt marad :? A hormonok és az energiáid leszívása miatt is...
Én erőlködnék....sztem hosszútávon ez vezet jóra. A pasi igényei nem fognak csökkenni, akkor sem, ha olykor megértő és átlép a dolgon. Egy darabig ez biztosan megy, de ezen sztem elcsúszhat kapcsolat....Egy nagy étvágyú pasi nem tudom hogy tolerálná, ha fél évig nem szexel..... :roll: Vagy legalábbis sokkal alacsonyabb hőfokon...

Kata
Én ezt nem értem :shock: Most voltál 4D-n, nem? ott azt mondták kislány....Te nem láttad a puncit? Ha láttad, akkor az ott is van :D De megértelek! Amúgy általában a sima uh-n nem mondanak tutira lányt, mert ott nem annyira egyértelmű, mint 4D-n ;) A kétségbeesésedet vizsont nagyon is értem :(

kisLilla
Mi az a bola lánc? :oops: És mire jó?

Uh:
Elvileg kedden megyek 11-re, de holnap rájuk csörgök, hogy kell-e másik időpontot kérni, ha 4D-be kérem. Ez a kórházi uh-s rendelő, de délután ugyanitt csinálják a 4D-t ami egy 4D-s uhrendelő lánc egyik rendelője. Tök jó ötletnek tartom beköltöztetni a kórházba a 4D-s rendelőt! Micsoda biznisz :P Így a kórház tutira elfogadja a leletet, ami ott készül, aki oda jár a kh-ba úgyis ott csináltat 4D-t is ;)

Súly:
Egyenlőre elégedett vagyok. Még nem híztam 2kg-t :D Mondjuk van miből építkezni :? Örülnék, ha a következő 10-edet nem lépném át :roll: Addig még van 7 kg....Szerencsém is van, mert egy szelet csokitortával vagy egyáltalán, egy kocka csokival ki lehetne kergetni a világból :shock: Valahogy nem kívánom az édeset :) Nem is eszem sokat. Ha a gyerekek befejezik a kajálást, már úgysem tudok az asztalnál ücsörögni (mondjuk míg eszenk, addig is ritka).


Doboz:
Nem teljesen szalvétatechnika. A kék alapon rózsák, az vászon. A tündérek és az egyéb virágok az szalváta technika, de ezek mind körbe vannak vágva (jó játék volt a sok indánál, levélkénél különösen). A háttér az festés. Szalváta technika után....És van benne 3D-s technika is, 2 féle.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


A hétfői UH-m a magándokinál nem 4D-s volt és a tegnapi klinikai 18 hetes sem. Hétfőn nem látott heréket és azt mondta, hogy nagy valószínűséggel lány, de majd szerdán megerősíti a klinikán. Ott a kisnagysága jógapózban aludt :) majd amikor felébredt sem akarta szétteni a pacskert, így hagytuk. Majd az augusztus 25-i lesz 4D-s babamozi egy genetikus professzornál :wink: Ott fény derül a pocaklakóra, nincs mese :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kata
Ahaaaa, értem :) Hát akkor valószínűleg lány :D Linda is 4 hétig "inkább lány" volt és végül az is maradt :lol: A 4D-t ki nem hagynám!!! Egy csajszi a játszón most szülte a 2. babát. Mindig lány volt a baba!!!!! Mivel betöltött 40. hét megvolt, csináltak egy uh-t. Akkor derült ki, hogy megint fia születik :shock: Ő meg egy csomó csajos cuccot bevásárolt és tök boldog volt, hogy lesz lánya is a fia mellé :roll: Hááát...Én csak akkor hiszem el, bármilyen neműt is tippeljenek, ha én magam is egyértelműen látom :D

Sejtettem, hogy nem úgy van az, hogy csak úgy "lecserélem" a hagyományos uh-t 4D-re, hiába ugyanabban a szobában és géppel végzik a vizsgálatot :( Csak péntekre tudtak volna időt adni, de akkor nem tok elmenni :roll: Így marad a kedd 11 óra :) A 4D-t meg eltolom aug.20-a környékére, mint Kata ;)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Balia,szép vagy!

Gratulálok a kislányokhoz! :)

nekem most nincs netem, kölcsönztöm, gy most csak ennyire futja, de kb egy hét múlva megint lesz, akkor nem tudtok majd lelőni! :)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a sok pici kislányhoz, és persze a kisfiúkhoz is! :lol:
Én is már nagyon várom, hogy kiderüljön végre, ki is lapul a pocakomban! :roll:

Reni!
A doboz nagyon tetszik! Nagyon-nagyon szép! Imádom az ilyesmit!
:lol:

Az én manókám mostanában rengeteget mozog! A tiétek is?
Legtöbbször leges-legalul, de van amikor már az oldalamnál is ficánkol. És...már apa is megérezte kívülről! :D Ez olyan jóóóó!
A tesók is beszélnek hozzá, olyan aranyosak olyankor! :lol:

Az én következő vizsgálatom csak aug.11-én lesz, az még olyan soká van! :(

Dalma

KépKép

KépKép

Kép
dalmacska
 
 


Sziasztok!

Era! NAgy ölelés....egy csomó hihetetlen okos gondolatom volt/van veled kapcsolatban....de alig ismerjük egymást,így nem osztom az észt,amúgy is csak ismételném az előttem szólókat,akikkel teljesen egyet értek! Szóval sok beszélgetés,de csak dugás után :lol:

Renáta! EGYSZERŰEN CSODÁLATOSAN GYÖNYÖRŰ A DOBOZKÁD!!!! Nagyon ügyes vagy!!!!!És biztos lányka lapul,ha egyszer egy megveszekedett fiúnév sincs!

Mozgás: nekem javarész bal felül érezni,mármint kicsit feljebb,mint a köldököm, meg van,hogy úgy az egész lomhán. És az nagyon izgi,hogy ha Hanga, vagy Bori(az unokahúgom) odabújik a pocakomhoz,akkor Kolos belülről ráfekszik.Ők nem érzik még,csak én,de annyira jó.

Lilla: mi az a bola lánc? :oops: :P

BAlia:jól nézel ki!!!!

Én,hiába esik azért kicsit mosok babacuccokat....enm bírom ki.Már két adagon túlvagyok és annyira jó hajtogatni,csoportosítani...no,meg van segítségem is:Hanga....és némelyiket elkunyizza egy kis időre a babájának :)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Renáta, köszönöm a sok hasznos infót. Ma is okosabb lettem.
Doboz nagyon szép lett. Nekem ehhez nincs kézügyességem.
Drukkolok hogy Luca legyen!!!!
Én is félek hogy nőhet még valami a lába közé. Jól elnézték szegény csajnak.

Balia, fantasztikusak a képek kisasszonyról. Azok a lábak, lesz mit puszilgatni.

Kata, gratula a kislányhoz.

Málna, én azt szoktam mondani a bugyimban rugdos. Néha kicsit feljebb. A méhem szerintem már a köldök felett van, de ott nem mászkál.

Era, szerintem is dumáljátok meg. Nekünk is nehéz volt Gergő idejében, most már kicsit megértőbb a férjem, és én is.

Réka, édes ahogy összebújnak a gyerekek.

Kis névtelen lánykám egyik nap csinált egy édes kis puklit a pocakomra, gondolom a feje lehetet, tegnap meg mintha csuklott volna (vagy valami hasonló).
Lehet mégse Nóri lesz, még nincs jóváhagyva. Decemberig csak kitaláljuk majd a nevét.
franci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: