Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztooook!!!

Nos, megfogadtam a sok jó tanácsot :wink: és rendberaktam apát az agyban... :oops:
Hmmm, igazából kicsit Reni módra :roll: de mindegy. Igazából furcsa, mert mindig azt mondja hogy csak akkor, ha én is szeretnem, de ahogy elnézem muszáj játszani, anélkül nem megy... :roll: Ez van. Ja, a másik, hogy ha elkezdi az ember, mindig többet és többet akar... Ez nem igazán biztató :?
Na szóval most csend és beke van.

Sajnos 1 hete tele lettem pattanassal, de nagyon nagyon. Akármit csinálok, nem múlik el, a doki is azt mondta ne is erolkodjek, majd ha kipottyan a toki, elmúlik. :roll:

Pfff biztató...

KATA :shock: Én tuti kilennek, ha meg mindig nem tudnám ki van odabent!! De ahogy elnézem valószínűleg kiscsaj 8) juhuuuuu :lol:

REKACS ezt szeretem ha valaki konkrét! :oops: :lol: Hat, így kell ezt csinálni... Egyébként ha úgy érzed, osszál észt nyugodtan, örülni fogok neki :wink:

FRANCI nálatok mi segített? Az asztalnál ülés, vagy az agyban fekvés??
:oops: 8)

Képzeljétek, 3 napja mást sem csinálok, csak vadászok. Először tarantula a fürdőben, éjjel mutáns szarvasbogar a nappaliban (kutya riasztott hajnali fel 4-kor), most kert takarításkor másik tarantula. :? Ezektől totál kész vagyok!!! De sajnos van rosszabb is, amikor pl skorpiot kell fogni :cry:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok
En is voltam tegnap mehszaj-meresen, ami tokeletes 43mm, zart, babuci hason fekudt felhuzott labakkal es a szemunk elott kapta ba a kezet!!!! A szep kis csigolyain kivul nem sokat lattunk belole, remelem, a jovo heti genetikain tobbet latunk, es megtudjuk biztosra a nemet is!
Mit kell inni elotte? Kavet? vagy kolat? Ja es mar lattuk mitol fajt annyira lent a mult heten, a kezevel ott kaparaszott a mehszaj kornyeken....
Lanyok ti miben viszitek haza a bebit? Bebihordozoban?
Era aterzem a helyzeted, Olaszban laktunk ezelott, nekunk is volt pici fekete skorpio, meg gekko a falon!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a dicséreteket, olyan aranyosak vagytok!

Era én is telis tele vagyok pattanással, de valami isteni szerencsének köszönhetően a hátamon... Az arcomon semmi, de nyitott hátú ruhát nem mernék felvenni :?

Málna

Nagyon cuki lehetett a babátok, a miénk a szemét dörzsölte. Nekem úgy volt ébren a genetikain, hogy eléggé izgultam, és fel-alá sétáltam, plusz azt figyeltem meg, hogy reggelente ébren van, tehát, ha reggeli UH-ra megyek, vagy pl. tegnap a védőnőhöz 8-ra, akkor tuti fent van, inkább délután alszik.

Mi megyünk ma alkalmi kismamaruhát nézni, két hét múlva esküvőre megyünk, és 50% sale van a Hellobabyben. Meg lehet, hogy befizetünk a kanapéra (megjött ma a nyugdíj-reálhozam).

Lányok, van egy kérdésem, cumi-ügy... cumizzon-e majd a baba?? Vélemények??

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 

 
 

Lányok! Elkezdődött nálam is a hormonok ádáz harca :shock: Most csak röviden: de-tt egy h***e lakáseladó megbántott (máskor az ilyet fel sem veszem) most meg egyfeszt csak bőgök :cry: Borzalooooom!!!! Nem érzem magam megbántottnak, tulajdonképpen semmit sem érzek, mármint jót, vagy rosszat, egyszerűen csak nem bírom abbahagyni. Na ez nagyon sz**r. Kettőre jön egy pályázatos ügyfelem aláírni én meg nem tudom magam összeszedni, hogy be tudjam fejezni az anyagát. Mindjárt dél :shock: Jajjjjj!!! A férjem azt mondta (mert elnyafiztam neki), hogy ilyen esetben mindig gondoljak az egyszemű kobrára (Era látod mindegyiknek egyre jár az agya). Most ezen is sírjak? :lol: Már most jobb, hogy leírtam :oops:

Puszi Nektek, majd jelentkezem.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Sziasztok!

Era: hajrá :wink: végülis az evés meghozza az étvágyat,nem?

Pattanások: én minden terhsségnél első tünetként élem meg. Hangánál pl másnap reggel arra keltem,hogy a fejem egy merő pattanás lett. És most is, most a nyak,de teljesen,mint egy tininek. Mikor sárga az lekapirgálom(bocsánat),de amúgy csak tisztogatom tonikkal. A kozmetikusom azt mondta,inkább ne nyúljak,hozzá,mert akkor maradhat heg...így meg el fog tűni nyomtalanul.Hát úgy legyen.

Cumi: én sokakkal merőben elletétben és egyáltalán nem mamamisan, teljesen cumipárti vagyok.
Hangánál mellbimbóhiány (tök lapos volt) javasolták,hogy vigyek be a kórházba...igazán jól tettem,mert nagyon megrágta és jól jött gumianya...már úgy jöttünk ki a kórházból,hogy ki sem lehetett spaklizni a szájából.
Kendénél meg csendre mentem :oops: ,egyáltalán nem akart cumizni,engem akart inkább,de ott volt egy két éves,aki szintén engem akart,így Kende néha be kellett érje a cumival....nehezen fogadta el,de kitartó munkával megoldottuk :lol: :roll: :D
És aztán szépen leszoktak.HAnga kicsit nehezebben,mert Kende születésekor nagyon visszaesett,így ő elég sokáig cumizott,de végülis akkor is jól jött.Mármint Kende születésekor,mert az biztos támasz volt, a cumi és a nyunyi(a nyunyi egy pelus,amit cumizás közben a kezében morzsolgatott). Kende meg simán odaadta a cumitündérenek egy piros távírányítós kisautóért cserébe :D
Így már most beszereztem cumit és ha úgy alakul ez a kölök is cumizni fog,vagyis én nem állok útjába.

hormonhülyeség:nálam az van,hogy olyan nehezen jövök le a szerről. Felbosszant valami,vagy valaki és még órák múlva is azon rágódom...borzalmas,mert amúgy nemigazán érdekelnek az ilyen bosszúságok, ha egyedül vagyok a testemben simán felülemelkedek és pár perc múlva nem is emlékszem...most meg...még éjjel is képes vagyok felkelni és duzzogni,hogy hogy meg lettem bántva....de most egyáltalán nem vagyok bőgős,max a romantikus filmeken.

nálunk a héten apa szabin van. Így most elkészül a nappaliba a könyvesszekrény,akkor lejöhetnek a könyvek Kolos leendő szobájából és lassan be lehet rendezni....persze lassan,de a kimosott ruhákat már oda szeretném dobozolni.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Era! Örülök, hogy sikerült "tisztázni" a dolgokat.
Hú, pókok! Én ha már nagyobb a gombostűfejnél, menekülök.

Cumi. Amondó vagyok, hogy inkább cumizzon, mint az ujját szopizza. Több olyanról tudok, akik már nagyobbacska gyerekek és szopják az ujjukat, míg cumival nincs ilyen sztorim.
A sors fintora, hogy drága fiam már a kórházban az első napon bekapta az ujját, pánikolva hívtam a párom, hogy hozza azt a cumit. Bár sokáig nem használtuk, fél évesen már sehol sem volt, viszont az ujjacska maradt, szerencsére csak elalváskor, és egy jó éve ezt is kinőttük.

Lassan egyeztetek időpontot 4D-re. 8)

Vasárnap szülinapozunk. Három éve ilyenkor volt az utolsó szabad esténk. És még semmi jel nem utalt rá, hogy meg fog születni. Emlékszem, nagyon megkívántam a mustárt, már azon voltam, eszek egy kanállal, aztán párom csinált mustáros-szalámis szendvicset.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!
Era de jó, ügyi vagy, egyelőre jó ez így, aztán majd alakul...

Íme a bola, azt gondoltam, talán hordott már valaki közületek... Én sok jót meg kevésbé jót hallottam róla (mondjuk utóbbi is csak annyi, hogy semmi különöset nem tapasztalt a kismami a babával kapcsolatban), ezért gyűjtenék még infót. Az bizti, hogy ha csodákra nem is képes, ékszernek se rossz, csak mondjuk ahhoz drága... (ha belementek a részletekbe, van róla leírás is egy-egy típus alatt)

http://www.babamosoly.hu/index.php?page ... &Itemid=42

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Era
Meglátod, nem lesz ez az egész mindig ilyen "rémes" ;) Mondjuk nekem csak addig nincs kedvem, míg rá nem hangolódom, aztán jöhet bármi :lol: Ha az egész alatt játszani kell, az rossz :( De sztem előfordul ilyen :? Szal vissza fog jönni a kedved :) Most valszeg kicsit többet kell megdolgozni érted, ez tény :D
Zsoltinak szoktam mondani, hogy legyen hálás, mert az ember az egyetlen olyan élőlény, aki ebben az állapotban engedi, hogy molesztálják :wink: :lol:
Skorpió, tarantula.....nem hangzik túl jól, bár én nem vok finnyás, azért.... :roll:


Málna
Igyál kávét csokis keksszel és öblítsd le kólával :lol: Baj nem lehet belőle :) Nem valami anyabarát a babád:? :D Mármint ami a kaparászást illeti...Remélem jobb belátásra tudod bírni ;)

Kriszta
Hurrá szülinap!!! Mit kap az ünnepelt?

Lilla
Hááát ez a bola lánc....sztem lehúzás :roll: Én hiszek sokmindenben, még az elvben is, bár annyira nem tudom megerősíteni....Se Iván, se a bnőm lánya nem nyugodott meg arra a dalra, amit kilőttünk, mint babanyugtató. Nekem Enya volt....Ellenben választott magának másik számot, amire 9-10 hónapos koráig rendszeresen elaludt. AZtán nem hallgattuk. Majd úgy 1-1,5 év múlva beraktam. SZázszor kérte egymás után :shock: Egy darabig minden nap kérte. Majd megint következett úgy egyéves szünet. Ráakadtam a youtube-on. "Anyu! Ezt a dalt ismerem!!!!" Ekkor már bő 3 éves volt :shock: Szal szetm ehhez nem kell bazidrága csengettyű. Meg fillérekből te is csnálhatsz ilyet ;) Egyszerűen...Másrészt a Te hangod is legalább annyit hallja, mint egy csengettyűt ;) Én vélemény :)

Kata
Igen, mindegyiknek erre jár az agya :) És ami a legrosszabb, hogy a szerett nő gömbölyödő pocakja többszörösen ezt erősíti bennük :shock: :roll:

CUMI: Én spec. totális ellenző vagyok :D Azt is leszögeztem, hogy Lindának senki ne vegyen olyan babát, aminek cumija/cumisüvege van. Attól még a hideg is ráz, mikor a síró játékbaba attól hagyja abba a sírást, ha a gyerek betömi a száját cumival :roll: Mondtam, hogy nagyon ellenzem :D
Soha nem adtam cumit egyik gyerekemnek sem és nem is fogok ;) Cumisüveget sem. Egyik sem hiányzott. Persze a cumi olykor jól jön, de nekem maga az elv nem jön be, hogy a szilikon csajt tömjem akarattal a baba akarata ellenére a szájába :roll: Nekem lerázás....Értem persze azt is, aki mégis ezt teszi, de én nem tenném. HA türelmes vagy, ráérsz, akkor én nem jvaslom senkinek. Pusztán élettani okoból sem. Számomra ez a második legnyomósabb érv a lelki tényezők mellett. Bnőm nem az a non-stop szoptatós fajta (én mondjuk igen), de ő sem adott cumit soha a gyerekeinek. Kettőnk 4 gyerekéből eddig egy sem szopta az ujját :) Sztem az ujjszopás nem feltétlenül cumizástól vagy a szoptatás mennyiségétől függ. Cumival a szájban tud játszani, 4kézlábazni, mászni, mindent. Ha az ujja van a szájában, akkor ezek nem fognak összejönni ;)
Sztem érdemes utánanézni, hogy milyen hátrányai vanak a cuminak, mert arról kevés szó esik ;) Majd mindenki döntsön belátása szerint :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Tudtam én,hogy a cumi megosztó :lol:

Ez a bola lánc szerintem is lehúzás lehet, én még az elvet sem értem,most megnyugszik és akkor,majd ha kijött és bőg akkor a lánccal kell neki csörögni????vagy????

De tényleg szépek ezek a kis gömböcök.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Ja!! Akartam még!
Van köztünk 38-as kismami...van egy-két eladó cuccom.
Feltettem a mamamaira, iderakom a linket,hátha valakit érdekel.
http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=25130

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Fuuu MALNA akkor Te is tudod mi a dorges vadaszas teruleten :?
Uh-ra én sok mindent kipróbáltam, igazából semmi sem jött be. :? Vagy szerencsém volt, vagy nem :D Viszont most kb 1 hete bármire beindul a kölyök, bármi megy le a torkomon, 5-10 perc múlva mar bokdos. "Kossz a kaját muter" :lol:
Szóval menj tutira, kávé csokival és kolaval :P

BALIA :) Cumi. Hat, igazából megmondom őszintén, én úgy vagyok vele, hogy ha megnyugszik tőle odaadom, ha le se szarja akkor nem. A brendonban nezelodtem (mar pocakkal), mikor odajött hozzam egy eladó, látta hogy kukkolom a cumikat. 0-3 M cumikkal a kezemben megkérdezte hogy "cumizik a baba?"
:?: Mondom meg nem, meg odabent van. Erre sarkonfordult, és elment... Pfff :shock:
Szóval van 2 db 0-3 M cumink, aztán majd meglátjuk...

Jajjj KATA teljesen aterzem! :? Én is így vagyok, de próbálok nem odafigyelni ezekre. Én tegnap pl azon akadtam ki, hogy egy koreográfus ismerősöm megkeresett, hogy új meloja van, és szerzodtetne (420.000 ft/ho :shock: ). Erre megköszöntem szépen, és közöltem hogy nem jönne ram egyetlen felleporuha sem. Erre ő: " terhes vagy???? na neeeee..."
Szóval le lettem cseszve :roll: :evil:

REKACS :cry: :cry: :cry: :cry: Meghozza az étvágyat basszus, de nem az enyémet, hanem apaet :roll: A kisujjadat nyujtod, és.... A napi 4 durva, nem?! 8)

KRISZTIIII basszus a tarantula tenyérnyi nagyságú!!! Ráadásul ma rájöttem, hogy a szomszéd építkezése miatt van eger a házban. :evil: Kellett nekem nagy kert...

Hepi 3. borzdejt!!!!!!! :lol: Mit kap mit kap??? :P

:arrow: Ma du 20 percet ültem a wc-n, nem tudtam abbahagyni a pisilest :oops: mindig csorgott egy picit meg. Veletek is történt ilyen? Mitől van?? :?:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era ilyen pisiles nalam is van, a holyag el van nyomva, a doki azt mondta, kicsit mozogjak elore-hatra, akkor rendesen kiurul. (Javaslom csukd be a furdoszobaajtot, mert a latvany eleg nevetseges, de hatasos...) :lol:
Cumi. En nagyon ujjszopos voltam, bekaptam az ujjam barmikol, barhol, a mocskos homokozoban is... ezt megelozendo a lanyomnak cumit adtam de!!! soha nem napkozben, csak az elalvashoz. Ott is tartottuk a parnan, ha elovette, tudtam, hogy almos. Nagyon bevalt, 3 eves koraban meg "elhagytuk", es mar nem vettunk ujat, semmi gond nem volt.
A kicsinel meg hamarabb leszoktunk. Sajnos cumisuveg is kellett, koraszulott volt a nagy....
De legalabb nem volt szajfertozesuk mint nekem, meg homokozobol osszeszedett cernagiliszta... :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


:lol: Köszi MALNA legközelebb kiprobalom! Valószínűleg tényleg csak rault a holyagomra, mert azóta sem fordult elő... :D

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Era! Én is tudok ennyit pisilni, mint gy elefánt.


Csirkecombok a sütőben, közel 4kg a vendégsereg tiszteletére. Franciasali lesz hozzá, az már tegnap elkészült, bár kicsit borsosabb lett, mint terveztük.
Tortáért déltől lehet menni, Thomas figura lett kérve, remélem szép lesz.

Levi tőlünk fa kisvasutat kap. Van hozzá pálya, fák, emberek, táblák, egy mozdony és két kocsi, ami mágnessel kapcsolódik egymáshoz. Meg szintén fa építőkockákat.
Illetve holnap folytatódik a lényeg, állatkertbe megyünk. Legalábbis szeretnénk, jó lenne ha nem esne.

Csajok! Nálatok mennyit mozog a gyerkőc? Én örülök, ha 2-3 naponta bejelez, illetve filózhatok, hogy amit éreztem az az volt e. Tudom, hogy van aki még csak ilyen tájban érzi először, de én 17 hetesen már tutira éreztem és hát remélem csak lusta a kisasszony. És reggel óta olyan fura érzésem van. Eddig nehéz volt, meg húzódott mindenhol, úgy tudtam csak mozogni, mint egy 120 éves nagyi, most meg semmit nem érzek. Olyan, mint ha semmi nem lenne. Annak örülnöm kéne, hogy nem fáj, meg nincs rossz érzés a hasamban, de nem tudom mire vélni a dolgot. Remélem a dokim már visszajött szabiról és akkor szerdán megyek hozzá.
Ma reggel is volt valami mozgás féle, de nem tudom, hogy az volt e vagy csak régen volt vacsi.
Levi ilyenkor már kirúgta a ház oldalát.


Fényképeket majd hozok kedden. Addig nem valószínű, hogy leszek. Jó hétvégét! Szebb időt addig is!

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Fuuu KRISZTI jó étvágyat!!! :D

Remelem jó időtők lesz holnap, én egész éjjel nem aludtam, trópusi vihar van erre fele, hajnali 2-tol nem volt áram a telepen, csak szel, eső és full sötétség.:shock: :?
Egyedül voltam itthon, majd ossze pisiltem magam :roll:

Baba. Én nagyon sokat érzem, nem tudom miért. Kaja után, fekve, tv-t nézve, éjjel... Sokszor fel is kelt. Mondhatni kirúgja a ház oldalát. :lol:

Olyan viszont nálam is van, hogy felebredek, és megnézem hogy megvan-e meg a főbérlő 8) mert nem érzem "varandosnak" magam. Nem faj semmim, nem nehéz a hasam, nem bokdos senki. :P Reggeliig... :lol:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma visszaálltam a munka frontjára, de... :( nem nagy élmény.

Sebaj, két hét, és megint egy hét szabi! Kivettem az egész évest őszig, aztán már csak szept.30-ig jövök. :)

Pisilés... én is elég sokat járok, igaz, sokat is iszok, amit Málna írt, az nagyon jó, én is azt olvastam, hogy kicsit előre kell dőlni pisilés közben, és akkor jobban ürül a hólyag! :wink:

Cumi ügyben köszönöm a véleményeket! Védőnénim azt mondta, hogy majd a baba választ, van, amelyik hozzá nem nyúl a cumihoz, van, aki olyan sírós, hogy az ember lánya bizony cumit ad neki. :?
Legyen egy otthon, aztán meglátjuk.

Voltunk szombaton bababútort nézni a Katica bababútorban! 8) Kinéztem a kiságyat, 140-es lesz, ággyá alakítható, és lesz egy szép nagy szekrénye is a picinek, így pelenkázó már nem fér be a kisszobába, marad a kiságyra tehető pelenkázó lap. Ha nagyon nem lesz jó, majd az ikeából beszerzünk egy olcsó kis pelenkázót.
A kiegészítőket az ikeában néztem ki, játéktartót, ágyneműt.

Persze, még nem vásárolunk, de már összeállt a kép legalább! :D

És a név is eldőlt, 90%, hogy Nóra Lilien lesz a kis hölgy. :D

Viszont még mindig nem érzek babamozgást, pedig ez már a 20. hét. :cry:

Bár, ma valami csikizett ott, ahol a baba fekszik, de nem tudom, hogy Ő volt-e. Meg néha van valami fura, hirtelen apró nyilalás a vesém felé, de nagyon apró. Ez Ő lehet??? :roll:

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Era
Háát nem irigyellek! Van étvágya a párodnak :roll: 8) Fúú én nem is tudom mit csinálnék?????? Asszem elszaladnék, de jó messzire :lol: Mindenesetre azt a részét irigylem, hogy ennyi időt tudtok egy napból erre szánni :lol: :shock:

Kriszta
Én általában csak abból "jövök rá", hogy nem vagyok egyedül, hogy hamarabb elfáradok :9 Én babám sem az a ficánklós típus...egyenlőre. Ahogy nálad is, 2-3 naponta valami. Most, a napokban kezd sűrűsödni. Tegnap este a pocimra tettem a kezem és kettőt odabökött :D

Lilla
Szerintem.....A szép tágas babaszekrény ugyan tényleg nagyon jól mutat egy babaszobában, de valójában nem nagyon van rá szükség 8) Legalábbis amekkorák ezek lenni szoktak...Egy praktikus pelenkázószekrény viszont évekig jó társad lesz!!!! Ha olyat választasz, akkor 30 év múlva sem lesz ciki és akár a nappalitok része is lehet, senkinek nem tűnne fel :wink: Egy bazidrága (sztem az) babaszekrény meg...kinövi a gyerkőc, nem a méretét, hanem magát a babaszekrény dolgot és hát lássuk be....MAjdnem akkora, mint egy normál 2 ajtós, amiben 2 felnőtt ruhái is bőven elférnek. Az akasztós rész egy gyerek esetében szinte értelmetlen... a picibaba ruhái meg elvesznek a polcokon, de jó pár évig így marad ez. És a kiságyra tehető pelenkázólap ugyan helytakarékos, de én cseppet sem találom kényelmesnek. Mondjuk mikor a gyerkőc már 1,5-2 éves, akkor már végképp.
Biztos lesz, aki cáfolja, amiket itt írkálok, de azt gondolom, hogy egy komóddá alakítható fiókos szekrény nagyon praktikus, költség- és helytakarékos egy babaszekrénnyel szemben ;) Az én pelenkázóm 4 fiókos. Mindkét gyerek ruhái elférnek benne :D Pedig van nekik néhány :roll: :lol: A fiók sztem azért praktikus, mert több sorba is tudsz pakolni, mégis jól átlátható, jobban rendezhető, mint egy polc, ahol a hátsó sorban lévő ruhákat sosem látod :?
Nekünk ilyen van:
Kép
A képen komód verzióban :) Iván és Linda között mi is így használtuk.
Bocsi, okfejtettem :oops: TAlán lesz benne számodra hasznos :)

Nagyon izgatott vagyok! Holnap 11-kor uh :D remélem megmutatja maire kíváncsi vagyok :D
Ma voltunk az Ikeában, vettünk ezt-azt :lol: Babának is ;) Matrac, törcsi...Idén már nem szeretnék menni. Mindig sokat költök ott :? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Kriszta
DE TÖK VAGYOK!!!! Mesélj! Milyen volt a szülinap?????? Állatkertből lett valami?

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Lilla! Hát ismét csatlakozom az előttem szólóhoz. Épp én is itt akartam osztani az észt,hogy a nagy babaszekrény mi mindenért nem jó....de már Renáta mindent leírt:)

Era! Ti mennyit vagytok otthon,hogy abba négy :roll: belefér???? Mi alig találkozunk,pedig én itthon dolgozom....és nálunk a havi négy az átlag :oops:

Kriszta! Boldog szülinapot Levinek!!!!

Elkészült a nappali polcunk :P juhéj!!!!
Kiürült Kolos szobája, lejöttek a könyvek......

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


BALIA cumival én is így vagyok, van kettő, ha kell neki megkapja, ha nem, hat nem... :wink:

RENI hidd el, néha (majdnem mindig) én is elszaladnék jó messzire... :roll:
Nálunk reggel 8-kor kezdődik az élet, elaludni pedig éjfél és 2 között szoktunk. A párom igazi latin pasiként bárhol, bármikor... :?
Reggel elmegy megnezi a próbákat (esetleg balett orat), hazajon. Majd színházakat ellenőriz, hazajon enni. Pihi. Du egyéb dolgokat intéz/unk (bank, vásárlás, állatorvos, targyalasok, felléporuhák...), majd megint haza, este elmegy/unk előadást nézni, és haza. Szóval Ő mindig talál módot a dologra :roll:
Én egész nap otthon unatkozom (tudom, sokan szeretnének a helyemben lenni) mert a doki 7 hetesen eltiltott mindennemű mozgastol :(

REKACS hidd el, a havi 4-el én is kibekulnek!! :lol:

RENI írj, mi volt az uh-n!!!! :?:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Jajjj meg annyit (unatkozom, bocsi 8) ) hogy ha én vagy apa a hasamra teszi a kezet, Toki azonnal abbahagyja a rosszalkodast... :roll: Tehát nálunk pont fordítva működik RENI :lol:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Ú, én már úgy várom, hogy meglegyen a nagyobb lakás, egy csomó ötletem van a gyerekszobára. :)

Megvolt a szülinapozás, jó volt, de fütty a fülébe mindenkinek. Hatan nem jöttek el, aki meg mégis, alig akartak enni, én meg itt ültem három tepsi hússal. Jövőre csak sósmogyoró lesz! :S

Tegnap megvolt az állatkert, gyerek nagyon élvezte, az utazás kifogástalan volt, úgy ült végig vonaton, metrón, mint a jógyerek. Viszont elég hamar elfáradt, délben már elege volt az egészből. Azért még körbeszaladtuk (só szerint) a pálmaházat aztán haza. Du háromra már itthon is voltunk. A vonaton majdnem bealudt, de csak bírta. Itthon kidőlt fél ötkor és hajnali fél hatig aludt. :P
Az állatkertben néhány állatot átnevezett, ez volt a legviccesebb. Pl a sivatagi rókát annyira éreztem, hogy nyuszi lesz. :D
Azért a többségét felismerte. A bogaras részen az óriás csótánynál segítségért kiáltott! :D

Mindjárt hozok képeket, csak át kell méreteznem, hogy ne húzza szét az oldalt.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Na szóval...

Kép A torta a friss háromévessel

Kép Kékszakáll...

Kép Bár apa eltévesztette a gorilláját, de nagyon tetszik ez a kép.

Kép Levi kedvencei

Kép Hazafelé a vonaton bágyadtan, egy erőltetett csíz még belefért.

Ezt meg csak úgy, mert szép és nagyjából éles is:
Kép

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Ja, még annyit, hogy a tortával volt egy kis balhé, amikor felbontottuk. Levi nagyon elkámpicsorodott és azt szajkózta, hogy "szegény vonat". De azért benyomott 3 szeletet! :lol:

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozászólásokat a nagy szekrény-ügyben!!! :wink:

Akkor azt hiszem, hogy átgondolom, mert volt még ilyenféle, ehhez mit szóltok, komód +

Kép

Hmm??

Valami pakolóst muszáj vennünk, mert a sok babaruhát nincs hova tennünk.
Játékoknak könyvespolc van, meg a falra majd szeretnék polcot a kiságy fölé.

Ajánlottak most nekem még egy olcsó helyet, állítólag az Asia center előtt közvetlenül van valami bútorbolt.. Hallottatok már róla?

Kriszta

Utólag is boldog szülinapot a kis/ nagyfiadnak! :D

Látszik a képeken, hogy nagyon jól érezte magát, és tök szuper tortája volt!

Az Állatkert bizony fárasztó, amellett, hogy óriási élmény. Mi is voltunk tavaly párommal egy egész napon át, de nem vagyok benne biztos, hogy mindent megnéztünk.

Reni

Írjál majd, hogy kit láttatok a pocakban??? :D

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Mi is voltunk állatkertbe:) Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Gorillás kép nagyon jó!

Balia! Elfelejtettem szekrény-véleményt írni.
Pelenkázóasztalunk nem volt, most sem lesz, hanem olyan kemény aljú pelenkázólapot veszünk, azt rá lehet tenni a kiságyra.
Lesz külön szekrényük a gyerekeknek, de nem kicsike, hanem felnőtt méret és majd kidekoráljuk.
Ezekkel a kisebbekkel az az agymenésem, hogy felborítják, rájuk dől. A fiam a böhöm nagy tv-t simán odébbtolja, egy szekrény meg sem kottyanna. Szóval én nem kockáztatok. Lesz valami világos faszínű, aztán festünk ragasztunk rá.
Ilyen komód-féle szekrény amúgy sem játszik ha nem elég mély.


SÜT A NAP!!! 8)

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Rékacs

Nagyon jó a kép! :D Kedvem támadt állatkertbe menni! :)))

Kriszta

Hmm, olyan kemény aljú pelenkázólapot kaptunk, akkor lehet, h az marad pelenkázónak, a nagy szekrényt pedig még átgondolom... és akkor most a kicsit is.

Amúgy én is néztem az ikeában rendes "felnőtt" gardróbot, hogy jó lenne talán a gyerekszobába, csak a lábát nem tenném rá, mert a nyitóját valami szolidabbra cserélném, amúgy nem is lenne olyan drága:

Kép

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


A fenti képen látható gardrób mellett van ugyanilyen komód, és kisebb szekrény is az ikeában (Engan sorozat), lehet, h ez lesz a nyerő választás.. :wink:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nekem Hangával az elején olyan kiságyra rakható volt,de nem vált be.Mert van,hogy éjjel is kell pelusozni és nem vlt kényelmes és biztonságos. Nekünk.
Aztán Kendével befért a fürdőbe egy klassz pelusasztal,azt nagyon szerettük
Kép
...de most kicsi mindkét fürdi,így oda nem fér semmi.A Szobájába gondoltam egy pelusozót,úgy,hogy van egy három fiókos IKEás komódunk és azt megszereli Zoli.
A nagyoknak meg úgy vannak a ruhák,hogy ikeás akasztos szekrénybe be van téve az a belepakolható textil fakk...amit úgy fel lehet lógatni az akasztóra és abban vannak dobozok és abban a ruhák.Ezt így azért szeretem,mert ki tudják venni a dobozt és kikeresik,hogy mit szeretnének felvenni.Aztán visszapakolják a dobozba a ruhákat azt be a szekrénybe és nem túrtak át mindent.....tulajdon képpen ezek kivehető fiókok. Nekem bevált.
Ja és minden szekrény nálunk ki van rögzítve a falhoz,mert ezek vertikális gyerekek és hiába tilos,mindenre felmásznak.
Amúgy annyi szín van a szobáikba,hogy az,hogy a szekrény szimpla nyír senkit nem zavar.ÉS ha nagyok lesznek sem lesz ciki.

NA és még egy kép az állatkertből.

Kép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Helló Csajok!

Megjöttem :lol:
Tiszta izgalom voltam egész reggel. Még pihiztem az ágyban, azon töprengtem, vajon mit fogok látni, mikor nekiálllt a kis Drága ficánkolni :) Ennyit egyszerre még soha :shock: És közben szépen kértem, hogy terpesszen be rendesen, mert szétvet az izgalom :D
Éééééés igazán szófogadó volt, mert még én is láttam a punciját :lol: Annyira egyértelmű volt a dolog, hogy a mezei uh-n is remekül felismerhető volt :shock: A dokinéni 3x is megnézte és azt mondta 99%-ra mondja, hogy kislány 8) Éljenek a megérzések ;)Húúú, nagyon állati volt az egész!!!!!! Luca tündéri édes :) Tapsolt is és egyszer akkorát ficánkolt, hogy nem csak láttam, éreztem is :D És túrta za orrát :? :shock: :lol: Rá is szóltam, abban a szájelhúzós, rosszallós stílusban, hogy "Ne túrd az orrod!" :lol: valahogy öszötnösen kibukott belőlem :shock: A dokinéni meg jót mulatott rajta :D
Iván viszont szegénykém....Egy hajszálon múlt, hogy nem sírta el magát :( Annyira szerette volna, ha kisfiú...Sajnáltam szegényt, de kicsit beszélgettünk a dologról és a végén már azt ecsetelte, hogy majd jól meglátja Luca-baba, hogy megcsiklandozza majd a kicsi talpacskáját :D És majd simogatja és hozzábújik. Olyan éééédes volt!!!!

Lilla
A pelenkázólapot én sem tartom valamiért biztonságosnak :? Linda tuti leugrott volna róla, vagy kimászott volna az ágyból....De minden gyerek más. A falhoz rögzítés tényleg praktikus lehet ;)
Sok a gyerekruha, de hidd el, hogy nem kell nekik mégsem annyira sok hely :D Ha pl. pelenkázókomódot veszel, akkor nem fog kelleni (egyenlőre tuti) mellé semmi más szekrény. Ha az ágyracsavarozós pelenkázólapnál maradtok, akkor meg elég az a fiókos, amiről tettél fel képet :) Vagy választasz egy olyan magasságú komódot, amin elfér a pelenkázólapod ;)
Ja, Kriszta a mélység miatt aggódott....Olyat kell választani, ami elég mély ;) Van ilyen :D

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Szia Reni!

Még egy pici lány, Gratulálok!!! :D

Lehet, hogy Iván miatt majd még egy kisfiút be kell vállaljatok! :wink:

Én nagyon köszönöm a sok tapasztalt hozzászólást, hogy türelmesek vagytok velem, és fáraszthatlak Titeket a dolgaimmal, hol a nevek, hol a cumi, hol a bútorzat... :roll:

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Era
Hááát, mondom én, hogy nem irigyellek :D Talán kicsit javul a helyzet, ha megszületik a baba. Remélhetőleg apukának is valamivel kevesebb energiája lesz, de a baba is gyakran közbeszól :D Azt azért nem mondom, hogy havi4-el be fogja érni 8) Legalábbis kötve hiszem.

Kriszta
Nekem többen mondták, hogy a gyerekek sajnálják megenni a kedvencüket :D De nagyon jól nézett ki a Thomas-süti ;)
Nálunk most lesz a szülinapi "buli" a 7végén. Rutinosan barátokat már nem is hívtunk, mert tavaly is pórul jártunk. Én is nyári. Tudom milyen :roll: Egyszer megpróbáltam, hátha 30 év alatt változott valami, de nem. Így aztán én megfogadtam, hogy több ilyet nem csinálok. Engem rengeteg csalódás ért emiatt gyerekkoromban :(

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Lilla
De tök vagyok :roll: Megnéztem, a szekrényt...tükröset/üvegeset én semmiképp nem tennék gyerekszobába! Csak 1x csapjon oda egy fakockát :?
www.babaszafari.hu , ez most itt a reklám helye :roll: Itt nagyon jó áron lehet praktikus bútorokat venni. Mi itt vettük Linda babakocsiját és még tudtam volna jókat választani, ha már nem lett volna 8) A bolt a Váci úton van a Forgách utcai metrómegállónál.

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok Csajszik!

Először is Reni szupeeeeeer, gratulálok a kiscsajszihoz! Te legalább biztosan tudhatod :)

Era mit ne mondjak :shock: tuti állóképességetek van :D Nem szoktam ilyet mondani, de ezt a teljesítményt nem tudnám tartani. De sebaj, majd 70 éves korotokra beáll az európai normára :lol:

Rékacs, Kriszta nagyon édesek a gyerkőcök. A képek láttán én is elgondolkodtam az állatkerten. Itt Szegeden is nagyon szupi a vadaspark, de a pesti az több állatot rejt :)

Balia, tök jó, hogy kinyomozod mi a jó, mert én is pont ezen a téren mozgolódok és fogalmam sincs mi legyen. Én szekrény http://szekreny.lap.hu/ ,pelenkázó szekrény http://pelenkazo.arukereso.hu/?gclid=CN ... 3wodKSB1-Q ,kiságy http://kisagy-babaagy.arukereso.hu/?st=baba%C3%A1gy csomagon gondolkodok. Nekem is mondta a férjem, hogy egy komódból is lehet pelenkázót készíteni, de hátha van elfogadható árban.
Figyelmedbe ajánlom: http://www.robinagyker.hu/bababutor-c-159_163.html , http://www.bababutorbolt.hu/tools/book/Flip.swf

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Na igen igen az IKEA olcsóbb, de jó nézegetni ill. elképzelgetni, hogy mit hogy kellene összerakni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Uhhh, találtam egy puccos oldalt http://www.bababoo.hu/termeklista/babas ... ondra.html igaz, hogy nem az én pénztárcámnak való, de nagyon komoly babaszoba design van benne. Na befejeztem 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Sziasztok!

Most nézem milyen régen jártam erre.
Gergővel ezer a program, pedig igazából sehol se voltunk. Tegnap mentünk be a munkahelyemre, hát én legközelebb oda akkor megyek ha visznek. Ma délelőtt egy kis vásárlás, aztán udvar, bicajozás homokozás.

Holnap megyek reggelizős cukor vizsgálatra, remélem bent marad a reggelim, mostanában több a Vuk mint az elején. Katasztrófa.

Renáta, nagyon örülök hogy Luca baba lesz. Most már énekelheted Halász Judittal Az én Luca babám.
Iván édes lehetet, de pár hónap múlva biztos nem adná el Lucát.
Milyen kocsit vettetek a babaszafariban, lehet én is ott nézelődök majd.

Kriszti, Levinek utólag is Sok Boldog Szülinapot.

Mi is voltunk már a nyáron állatkertben, de csak1 képkészült. Gergő kikezdett egy jó nagy lángossal és le is nyomta.

Léptem holnapra ebédet kreálni míg mesét néz, aztán irány a levegő.
franci
 
 


Nahat :D Új dizájn!

És megegy kiscsaj :lol: Gratu RENI!

Örülök hogy voltatok állatkertben, én is úgy elmennek :oops: De nálunk csak krokodil park van :roll: Hmmm én meg felek hogy megesznek...

:oops: Mi meg semmi bútort nem néztünk :( mondtam is apának hogy mindig mással van elfoglalva... 8) :lol: Erre az volt a válasz, hogy rengeteg időnk van meg decemberig :roll:
Jó, mondjuk nálunk van kb 5-8 bababolt, szóval gyorsan le lehet tudni a dolgot.

FRANCI basszus emlegeted nekem a lángost :cry: Úgy ennek egyet (na jó, nem egyet...) :D
Megint zabalos időszak van :roll:

Kinek hogy mozgolodik a pici? Nekem reggel keresztbe állt és két oldalról támadt... :roll: Így ébredtem :D

Amúgy meg ramtort az alomkor, tudnék napi 20 órát vízszintesben lenni :roll:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era, gyere sütök neked lángost.
Krokik nem esznek meg téged, kapnak kaját, vagy nem.
Picurka össze vissza mozog, néha bekéne nézni és szólni, hogy kicsi még a bulihoz. :lol:
franci
 
 


Jajjj tudod postazni a lángost?? Megveszek érte! :oops:
Én meg sosem sütöttem, lehet hogy meg kene próbálni... :roll:

Kepzeljetek megfurodtem, és hamlanak az ujjaim a jobb kezemen :shock: :?: :idea:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Végre megint jó idő van, remélem, hogy a hétvégére így is marad! 8)

Nálunk semmi extra babamozgás még mindig.. :cry: néha egy kis furaság tompán csikiz talán, meg mintha nagyon finoman rángana valami odabent.. :roll:
Remélem beindul Bogyóka a következő két hétben.

Hétvégén megint bútort nézni megyünk, és pihizünk. :wink:

A lángost én is imádom! Van nálunk egy piac, néha lemegyek reggel, és veszek, otthon pedig feltúrbozzuk, tejföllel és sok sajttal! :P

A másik, amit mostanában imádok reggel enni, az a bundás kenyér!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Era, ha sütök szólók és nyitod az ablakot.

Balia, csikizés az a baba. Ez már jó jel :D
franci
 
 


Sziasztok!

Nekem kellett múltkor panaszkodnom meg paráznom, hogy baj lehet, azóta szinte meg sem áll a pocak. Ha nyugton vagyok, akkor a köldökömnél még látszik is, hogyan változik a domborzat. :D

Mi holnap megyünk a nagyszüleimhez "nyaralni". Majd jövő hét végén jövünk haza. Ott nincs net, úgyhogy nem tudlak követni titeket, de majd jövök és pótolok.

Addig is mindenkinek kellemes babavárást!

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


gyors bekukkantas

A pociban mostmar tuti, hogy Samu lakik, mindene tokeletes.
a koldokomnel bujik meg tobbnyire, es irto cuki.
Az Ikea-bol lesz kisagya es matraca, babakocsit csak a 30. het utan veszunk, amikor hivatalosan is felkelhetek.
Mostmar tudjuk, hogy fius kell...
lanyok en meg sosem lattam hogy kell kisfiut pelenkazni, hol kell megtorolgetni stb...teljesen be vagyok carva, pedig 3. gyerek.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Kriszti, jó pihenés.
És Sok Boldog névnapot!

Málna, gratula a hivatalos Samuhoz!
Enyém gyerek is szeret bújni, most altattam el Gergőt és szinte olyan érzésem volt mintha féltékeny lenne, ott nyomot ahol a legjobban fáj, aztán őt is simiztem, és már nem is fájt.
Én meg lányt nem tudok tisztába tenni, ez van. Fiút már gyakoroltam, de 5 éve azt se tudtam. Mikor kibújik begyakoroljuk. :D
franci
 
 


Lányok, Timivel mi van? Nagyon eltünt.
franci
 
 


FRANCI :lol: az ablak nyitva :D

KRISZTI jó nyaralást!!!!

MALNA :P Éljen Samu!!! Meg egy fiú, mar teljesen el voltam keseredve hogy (majdnem) mindenkinek lánya lesz... :roll:
Pelenkazas érdekes téma lesz, de csak megoldjuk valahogy :wink:

Képzeljétek tok ciki :oops: hajnali 2-kor egy hatalmas orgazmusra ébredtem (Apa nélkül) :roll: és olyan szinten bekemenyedett a hasam, hogy aszittem úgy maradok! Fuu de rossz volt :( Nem tudjatok mitől lehet?
(bocsi a kérdésért, de hat hol máshol ha nem itt?!) :oops:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era, nekem is volt ilyen, de nem tudom mért fájdult meg a hasam tőle. És nekem is nagyon rossz volt. Annó 5 éve 28 hetesen együtt voltunk és utána egész éjszaka nem aludtam. Nagyon fájt a hasam, néha azt hittem megszülök. Persze az aztért más érzés.

Körkérdés: ZÁRT TOPIK??????????? Jobban lehetene ezeket a témákat is fejtegetni.
franci
 
 


Hmmm furcsa... :? Azért jó tudni hogy nem csak nálam van ilyen "defekt" :D szülni ugyan meg nem szültem, biztos nem egy kellemes dolog :roll:

Felolem mehet a zárt topic :wink:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: