Új privát üzeneted érkezett!

Kami
Én már táppénzen vagyok október 19-től.
Családi adókedvezményt a 91. naptól (13.hét) lehet igénybe venni úgy tudom.
Abban, hogy hol és milyen nyomtatványon kell/érdemesebb jelezni, hogy most már 2 gyerek után, sajna nem vagyok jártas.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Nah, életem első laptetője!! :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


ANeetha, Lina: Köszi a választ. Még nem jártam utána, a terhességi időt is csak saccperkábé írtam, de így legalább már ezt is tudom, hogy a 91. naptól lehet. Ma még itthon vagyok, lehet, hogy kiokosítom magam még a neten található infókkal.
kami07
Budapest
 
 

 
 

Kami, csatolom a nyilatokozatot amit be kell adnod. A nyomtatvány ugynaz mint amit az év elején adtatok be, csak ugye már 1 gyerek és egy magzat szerepel rajta. Abban a hónapban igénylheted amikor a 91. napot eléred és van orvosi igazolásod is. Egész hónapra jár akkor is, ha 30-án teljesül a 2 dolog. :D
Az orvosi igazolást neked kell megőrizni, viszont bármylyikőtök is veszi igénybe a kedvezményt, a másikótok munkáltatójának is alá kell írni és bélyegezni, hogy tudomásul veszi ( igazából igazolja, hogy nála nem vettek igénybe, illetve megosztásnál a megosztás tényét )1320925271.7708.doc
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok,

csak beugrottam egy pillanatra, itthon vagyok szabin, és nekiálltam kipakolni és átrendezni a kamrát... hát nem kis meló... De már csak visszapakolni kell, meg kivinni a szemetet (pl 6 kiló nejlonszatyor, ami csak gyűlik, mivel az Auchan van mellettünk és ott minden vásárlásnál kapunk vagy 20-at :?

Mellszívó: nekem is kézi Avent van, bevált...

Aneetha,
köszi a táblázatot :) Az én adataim: 34 éves vagyok, Kistarcsán lakunk, SOTE II-n fogok szülni és foglalkozásra mondjuk írjunk könyvelőt (multinál nincs egy normális magyar neve a pozíciónak... de valami ilyesmi a lényege :) ) Többi stimmel :)

Hű lányok, de jó hogy mondjátok az igazolást, el is felejtettem, pedig pont tegnap beszéltem a dokival... Na mindegy, legfeljebb csak a bevallásban érvényesítjük, úgyis csak 2 hónap lenne... Legközelebb az AFP előtt találkozom vele, beutalóügyben...

Kami, üdv köztünk :)

Judyt, szívesen :)

Ezek a berillzoo-s bútorok nagyon jól néznek ki!!! Nagyon tetszik... És még akár a meglevő Faktum mellé is be tudom tenni, ha nagyon akarom.. Na majd meglátjuk... Még nem tudom elképzelni, hogy fog elférni a két gyerek a gyerekszobában, de még van idő kitalálni :)

Na megyek, mert nem múlik a kupi magától... Majd jövök még. Szép napot!!!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Makimarcsi!

Köszi a nyilatkozatot! Eszembe sem jutott, hogy ezt kell megint benyújtani. Pedig el is van mentve a gépemen, amit v elején adtunk be.

Kami!

Én most fogom igényelni, nem csak az adóbevallásnál. Igaz, három gyerek esetén már lényeges a különbség. Nem mindegy, hogy mennyivel többet hoz haza a férjem. Főleg karácsony előtt.
Vendég
 


Húú jó sokat írtatok.

Nekem az orvosom adott igazolást a 91 napról. Leírta, hogy mikor töltöttem be, és mi aszülés várható ideje. Mivel ugye nekünk már 3 gyerkőc van, így sztem max az adóbevallásnál tudjuk érvényesíteni, mert a fizunk sajna nem olyan sok, hogy a 3 gyereknyit is kimerítsük, plusz pénzekre meg csak az adóbevallásnál lehet érvényesíteni.

mellszívó
Az elektromos sztem semmit nem ér, nekem kézi volt raminál, talán Canpol, de nagyon bevállt. A szobatársamnak Avent, de szenvedett vele. Mivel Tommee Tippee sterilizálóm van, ezért sztem annak a mellszívóját veszem meg.

moni
 
 


Sziasztok!
Én papír szerint ugyan április 29-én fogok szülni - apukám születésnapja :) - de van egy olyan érzésem, hogy pár napot tuti csúszunk, így csatlakoznék hozzátok.
geegee
Hajdúsámson
 
 


Sziasztok!
Hoppá, de sokat írtatok :roll: :lol: :lol: !!

Geegee, Kami!
Helló :wink: !

Geegee!
Nekem is mind a kettő később jött, és valahogy én is éreztem az elejétől fogva. Lehet, hogy bár az utolsók (?) közt csatlakoztál, Te leszel az első májusi anyuka... Első baba?

Aneetha!
Köszi a táblát!
Nekem semmi bajom a kávéval, csak csökkentettem napi 1re. Igaz, az is tejeskávé, mert a rendes feketekávét én képtelen vagyok meginni, akármilyen édes is.

Zárt topik
Nekem mindegy, lehet, hogy tényleg bátrabban ír oda az ember, mindenesetre nem szeretnék kimaradni belőle!!!

Mellszívó
Nekem Chicco elektromos van. Jól működött, de csak akkor, ha kézzel rásegítettem, magától kutya fülét sem ér. Egyik kézzel fogtam a gépet, és nyomtam a vákuum gombot, a másikkal, meg préseltem a tejet... Az a fura, hogy csak együtt működött a kettő. Csak kézi fejéssel nem jött egy csepp tej sem, és akkor sem, ha csak a géppel próbáltam. Most a tesómtól kapok majd egy elektromos Aventet, hát, meglátjuk.

ÉÉÉÉÉS megvolt a 12. heti UH :lol:!!!! A babának mindene megvan, láttam 2 db kezet ujjastól, 2 lábat, 1 fejet (orrcsonttal :wink: ), a szívét dobogni és őt magát kompletten ficánkolni össze-vissza. Hát, mit mondjak, elég megnyugtató érzés volt. A szonográfus csaj szerint teljesen tökéletes gyerek a látható és mérhető dolgok alapján. Igaz, 1 napot "visszadátumozott" minket a méretei alapján (11+6). Crl 49 mm, tarkóredő 1,0 mm. Ez nem biztos, mert mikor mérte, 1,3-at mondott, de vagy nem figyeltem, hogy módosította, vagy rosszat írt az asszisztens, így 1,0 lett. Mindegy, kicsi, ez a lényeg :lol: .

Érdekes, mert ő a legkisebb gyerek a 3 közül. Igaz, a nagyokkal a 13. héten voltam tarkóredő mérésen, de Ádám CRL-je 73 (!!!)mm volt akkor, jó nagy gyerek is lett, 3850-el született, Noémi ugyanilyen idősen csak 55-ös CRL-lel büszkélkedhetett, ő végül 3400 g lett. Talán olyan Noémi méretű lehet, mert 1 hét múlva ő is kb. 55 mm lesz. Na, mindegy, a lényeg, hogy jók az értékek. Levették az első vért az integrálthoz, a következő dec. 15-én lesz.

panda
Halásztelek
 
 


)Sziasztok!

Makimarcsi
Konkrét babanév még náluk sincs. Van elég sok lehetséges név, majd szűkíteni kell a kört. Így már könnyű, hogy tudjuk, hogy fiúk a babáink. :lol: :wink:
(azért csak nézünk lánynevet is, ha netán... :oops: :wink: )

Törpi
Senkit nem ununk meg! :wink:

Lina
Terheseknél gyakori a fogínygyulladás. Egy teendő van vele... (ami normális embereknél természetes is), tisztán kell tartani.
Alapvetően mindegy, hogy milyen fogkrémet, szájöblögetőt használ az ember... fogkő-eltávolítás lehet még esetleg jó...

Kami
1. Én is táppénzen vagyok...
2. Orvosi igazolást én a bérügyeseknek adtam oda... ők intézték...
Hihi.... nálunk egyszerre 2 gyerek utáni adókedvezmény lett :wink:

Aneetha
Laptető :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Geegee
Üdv itt!
És annyira nem vagyunk merevek az idővel :wink:
Én lehet, hogy áprilisban fogok szülni :wink:
(az áprilisi topik meg nem is nagyon működik :cry:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Panda
Gratulálok a jó eredményekhez!

Éljenek a tökéletes babácskák! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:




Olvasok egy nagyon érdekes könyvet.
http://webshop.animare.hu/szules_es_szu ... 22962.html
Könyvtárból érdemes megszerezni. Kicsit pszichológiai megvilágításba teszi a terhességet, a szülés...
Egy kicsit ellensúlyozza a medikalizált szülészeti gondozást, a gyakorlatot...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


sziasztok

panda, grat, az eredményekhez:)

név kérdés: még vitatott, ahhoz képest, hogy Zsófi majdnem egyértelmű volt, de most is inkább a lánynév lesz könnyebb szülés, mint a fiú...

adókedvezmény: visszamenőleg is érvényes, így nem maradunk le semmiről..:)jól fog jönni karácsonyra, babára félretenni...
megyek, vacsira megint gyümisalit csinálok, nem bírok leállni róla:)
csengobarack
Csór
 
 


Ez ám a nemsemmi!!! Lelépek nagytakarítani, aztán annyit írtatok, hogy alig győzőm visszaolvasni!!!!! :lol:

Mellszívó: nincs tapasztalatom, mert az első babánkat várjuk. Egyelőre annyit tudok, hogy a nővéremnél van egy bontatlan avent kézi mellszívó, ami itt lesz nekem készenlétben, aztán majd használom ha kell, vagy váltok másra, ha az nem válik be. Majd meglátjuk..... :roll:

Fogorvos: én már három hete folyamatosan megyek a fogorvoshoz....csak még nem értem oda..... nem is értem..... :oops: pedig még egy fogorvos sem bántott, a legnagyobb beavatkozás eddig a fogkő-eltávolítás volt :oops: most sincs extra panaszom, csak azért amúgy is aktuális lenne egy szűrővizsgálat, meg a szokásos fogkőszabadítás, mielőtt begyullad az ínyem :oops:

Táppénz: én is itthon vagyok.

Névválasztás: kb. a 6. héttől meg voltam győződve, hogy lányunk lesz, néhány napra rá jött is az isteni sugallat név-ügyileg. :idea: Aztán a 12.heti vizsgálaton feldobta a doki, hogy inkább fiúsnak tűnik, de még nem meri 100%-ra mondani.... Azóta is fiúneven gondolkodunk de még kb-ra sem találtunk megfelelőt, nem még hogy isteni sugallat jött volna.... :twisted:

Holnap megyünk 4D-re, kíváncsi leszek, hogy mit mutat magából!!
Férjem nagyon korrekt a neme kérdésében: annyira nem foglalkoztatja, hogy fiú vagy lány, neki elég lenne, ha akkor megtudná, amikor megszületett. Őt csak az érdekli, hogy végre itt van velünk, már most kényezteti... (amit egyelőre én élvezek ki) :lol:

Kép
luuujza
 
 


Helló,

Nagyon kedvesek vagytok. :wink:

Panda, igen, első, és már nagyon várjuk. Örülök, hogy minden eredményed jó. :)

A férjem most kezd igazán rájönni, hogy utód születik. Egyelőre nem tudjuk a nemét, de engem most még nem is nagyon érdekel, az a lényeg, rendben legyen minden. Persze a nagyszülők kíváncsiak.

Most pedig nekiülök, és elolvasom a fórumot az elejétől, ne tegyek fel olyan kérdést, amit már megválaszoltatok.
geegee
Hajdúsámson
 
 


Jess! felkeltette az érdeklődésemet ez a könyv!! Már úgyis megvan a könyvlistám egy könyvtári körre, ezt is megnézem, hogy megvan-e nekik!! Köszi az ajánlót!! :wink:

Kép
luuujza
 
 


Közben gyorsan megnéztem a könyvtáram online katalógusát és nincs meg nekik ez a könyv..... :evil: irgumburgumberkenye

Kép
luuujza
 
 


luujza
Könyvtárközi kölcsönzés???? :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Ilyenek vannak benne....

Kötődést elősegítő programok---születés előtt
-nyugalom: apának is, anyának is... amikor pihentek, beszélgettek az érzéseitekről
-Élvezd a gyereket!... beszélj őszintén a félelmeidről, aggodalmaidról... ez már önmagában is segít a leküzdésükben
-lépj kapcsolatba a gyerekkel!...küld el a gondolataidat a gyereknek...köszöntsd őt!
-zenehallgatás
-érintés
-beszélgess a gyerekkel
-képzeld el gyakran, hogy milyen lesz a gyerek
-szerezz minél több ismeretet a terhességről, szülésről (saját születésedről)
-előkészületek
-aktualizálás... felejts el mindent, amit valaha hallottál, olvastál a szülésről, élvezd a tényleges élményt, hagyd el az előfeltevéseidet, várakozásaidat, bízz az intuicióidban és légy tudatában, hogy ez az!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jess!

Szuperjó témák vannak benne!!!!!

Igen, nekem is eszembe jutott a könyvtárközi! :wink:


Aztán arra is gondoltam, hogy 1500 Ft-ért szívesen meg is vásárolnám.....de készlethiányuk van. Most hirtelen a libriben megtaláltam, a 2010-es kiadást árulják 2000 Ft-ért. Azt hiszem érdemes lesz körbenézni több helyen is! :wink:

Kép
luuujza
 
 


Luuujza!

Szerintem gondolkodjatok a fiúneveken! Nem lesz könnyű. Legalábbis nekünk nem volt az.
Emlékszem, hogy még csak sejtettem, hogy Beni a pocakomban van. Horvátországban nyaraltunk, amikor megálmodtam. De álmomban lány volt és Lilinek hívták. Apa egészen addig bízott is benne, hogy lány lesz, amíg az uh-on egyértelműen ki nem derült az ellenkezője. A névválasztás nehéz volt. Én mai napig úgy érzem, hogy az Oberon jobban illett volna hozzá.
A második gyereknél már én is inkább lányt szerettem volna. Leginkább a férjem miatt aki annyira vágyott rá. És én lányt is éreztem. A nevünk is megvolt. Egyértelmű volt, hogy Zoé lesz. Amikor az uh-on azt mondta a szonográfus, hogy fiú, a férjem vissza is kérdezet, hogy ez biztos? Egyértelmű volt. De ezek után az ő nevét már viszonylag könnyen kiválasztottuk. (Gyerekkori favoritom volt a Márton.)
Én most fiút érzek. Nevek közül pedig csak a Fülöp ugrik be. A férjem biztos benne, hogy lány. Ha a megérzéseimre hallgatok, akkor lehet, hogy neki van igaza. Eddig még mindig tévedtem. De csak a sajátjaimat illetően.

Jessica!

Jó lehet ez a könyv. Főleg az első babát váróknak. Ahogy olvastam a témákat, már mindről van tapasztalatom. Kíváncsi vagyok mennyi újat tudna nyújtani. Na meg arra is, hogy mikor lenne időm és energiám olvasni. :)
Vendég
 


Na, most értem a végére, és tényleg, sokkal okosabb ettem :)
A zárt topicban én is benne lennék.

És a táblázathoz az adatok:
kor: 30
lakhely: Debrecen
kiírva: ápr 29
baba neme, neve: ?? egyelőre Máté és Zsuzsanna
szülés helye: Debrecen, Kenézy
első baba
fogl: értékesítési assz.
köv vizsg: nov 16 AFP
geegee
Hajdúsámson
 
 


azt hiszem, összeírtam két dolgot :)
okosabb lettem ÉS ettem is közben almát

meg vonalzót is próbáltam csinálni

Kép
geegee
Hajdúsámson
 
 


Catherine!

Köszi, hogy elmesélted a ti "megérzés-eredmény-névválasztás" szituációitokat! (bele lehet zavarodni ebbe a szóba) :oops:

Jót mosolyogtam, hogy nem vagyunk egyedül. :) Ez közben megnyugtató is. :D Remélem azért a mai uh-on kiderül valami...egész délután röhögni, mosolyogni fogok: ha fiú azért, ha lány azért.... :D

Oberon? Milyen eredetű név? Mi a jelentése?

Nagyon kritikus vagyok névügyileg:
-összecsengjen a vezetéknévvel
-egy komoly felnőtt számára is vállalható név legyen
-ne legyen tucatnév (lehetőleg ne is legyen az ismeretségi körünkben ilyen)
-jelentése üzenetet hordozzon
-külföldön is használatos név legyen (max. ékezetelhagyást kelljen változtatni benne)

Lehet, hogy túl sok igényem van???????? :?

Kép
luuujza
 
 


Luuujza!

Oberon: Shakespear Szentivánéji álomjában volt a tündérkirálynő férje.

Egyébként nekem is fontos a név jelentése. A második gyereknél például erősen gondolkodtunk az Ábelen, de a jelentés miatt nem választottuk. Elmúlás, esendőség...
A Benjáminnál viszont sokat nyomott a latba, hogy külföldön is használják, és azt jelenti, hogy a szerencse fia.
Márton viszont igazi harcos. Szóval pont olyan, mint a neve. És nem olyan név, ami gondok okozna, ha külföldre megy.
De olyat mi sem szeretnénk adni, ami a legyakoribb 10 név között szerepel, vagy van a családban, és az ismerettségi körünkben. Ez utóbbinál inkább azokra gondolok, akikkel évenete legalább egyszer találkozunk. Szóval tényleg nem vagyunk könnyű helyzetben. Mert így az egyik legnagyobb favoritunk már ki is esett. A Hanna túl népszerű.
Egyébként szerintem is fontos, hogy gyerekként és felnőttként is vállalható legyen a név. Gyerekként általában a becézett alakja, felnőttként pedig a teljes. Az pedig alap, hogy a vezetéknévvel jól hangozzon együtt.
Szóval jól összeszedted a szempontokat. Szerintem mindenki ezeket nézi, és ezért nem könnyű választani.

Ha pedig mégsem derülne ki ma, hogy fiú vagy lány... Előfordul. Volt olyan ismerősöm, akinek csak a legvégén a 38 hetes UH-on lett egyértelmű. Sőt két olyan is, akinek pont az ellenkező nemű született, mint amit végig mondtak.
(Egy-egy fiú után örültek, hogy lány lesz, de a szülőszobán érte őket a meglepetés hogy mégicsak fiú a második is.)
Vendég
 


A Shakespeare vonal megvolt a névről :wink: , közben utána néztem: germán eredetű, jelentése: tündér+hatalmas, uralkodó. :D

Az Ábel nekem is tetszene, de a jelentése már nem.... :oops:

Igen, én is hallottam/olvastam olyanokról, hogy utolsó hetekben tisztázódott a baba neme, vagy éppen amikor megszületett, volt meglepetés... :shock:

Na az biztos, hogy bármi is lesz, májusig kinyögünk valami fiúnevet (akárhogy is tűnik, szükség lesz-e rá)..... :o Addig meg még tengernyi időnk van, nemde?!

Amúgy én is fiúnak készültem.....most már elég egyértelműen lány lettem.... :lol: (Na jó akkor még volt majd' 30 év hátrányuk az orvosoknak, műszereknek....) :lol:

Kép
luuujza
 
 


Jó reggelt!

Látom a névválasztás mindenkinél ekkora "probléma". Benit mi is nagyon nehezen találtuk meg. A szempontjaink teljesen megegyeztek a tiéddel Luuujza.

Cathrine, nekünk meg nagyon egy rugóra ját az agyunk, mert nekünk is a Benjámin mellett még a Márton volt a favorit annak idején. Illetve még a Barnabás az ami még tetszene nekem, de a férjemnek nem. :(

De most még nem gondolkodunk semmin.

Én egyik pillanatban fiút érzek, a másikban meg lányt, de azért nekünk még van jó néhány hetünk amíg kiderül. Talán karácsonyra, ha szerencsénk van. :D

Persze apósomék kifejtették, hogy majd most lesz egy lányunk, mert az úgy ideális,hogy egy fiú egy lány. Azt hittem elsírom magam. Mi lesz ha fiú? Nem ideális, nem szeretjük, vagy nem is értem. Ráadásul mi Benit nagyon lánynak vártuk, most meg teljesen mind1. Persze szerencsések vagyunk Ő tényleg egy nagyon jó kisfiú.

Nekem is van olyan ismerősöm, akinek végig lányt mondtak. Ő meg mondogatta, hogy szerinte neki fia lesz. Nem értettük, hogy annyira biztosra mondják neki miért ragaszkodik hozzá. És persze fia lett. :D
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

Névválasztás jó téma :) A lányomnál elég egyértelmű volt, mindkettőnknek nagyon tetszett az Anna, ami ugyan tucatnév, de nagyon szép és a vezetéknevünkhöz is passzol... Viszont mivel a vezetéknevünk is tucatnév, ezért kapott egy második nevet is, ami viszont nem tucat... Mínea. Így együtt már nem zavar, hogy az első neve tucatnév lett... Fiúnevünk nem is volt akkor... Meg aztán unokatesók is tucatnevűek, úgyhogy nem lógunk ki a sorból (van egy Emmánk meg egy Hannánk is :) )
Most kicsit bajban vagyok, mert még nincs igazán ötletem... Meg férjemmel se beszéltünk még róla. Én lányt érzek erősen, ahhoz van is egy nevem - bár még férjuram vétózhat - ez az Eliza lenne :) Fiúnevem még nincs... De májusig még rengeteg idő van, valamit majdcsak kisütünk addig :)

Nálunk a családban csak lányok vannak eddig - sógoroméknál egy, hugoméknál kettő - úgyhogy férjem mondta, hogy valaki összehozhatna már egy fiút is :) Majd kiderül neki sikerült-e :) Én őt is lánynak érzem... De tévedhetek még :)

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Sziasztok!
Mindig elfelejtem, de a zárttá tételben, én is benne vagyok. Én fenn vagyok az anyatanyán, oda is mehetünk, ha gondolhatjátok. Akár intézem is.

Névválasztás
Kb nekem is ezek a szempontjaim amit luujza leírtál! Sztem elsőre könnyű, még talán 2dikra is, na de 4dikre! :lol:

Most ennyi, mennem kell.

moni
 
 


Sziasztok!

Aneetha:
- kiegészítő adatok a táblázatba: 29 év, SOTE II., 2.-3. gyerek, lombik és ikrek, május 16.

kami07:
- nem gond ha gratulálsz, van miből fogyni, bár nem volt szándékos, a 2.5 hónapig alig bírtam bármi kajára nézni az állandó erős hányinger meg kaja-undor miatt :?
- én is táppénzen vagyok a 8. héttől kezdve, mert doki eltiltott a melótól

makimarcsi:
- köszi, a nyilatkozatot én is elmentettem, bár férjem vállalkozó, majd a könyvelő intézi

kami07:
- hányadik hétben jársz?

geegee:
- üdv. köztünk, szerintem te vagy a "legidősebb" itt a 16. héttel

panda:
- gratula a jó UH eredményekhez! :D
- nekem tavaly 65 mm volt a Picuri ennyi idősen, most az ikrek ketten 61 mm és 62 mm méretűek 12.5 hetesen
- doki szerint jó nagyok ahhoz képest, hogy ikrek :lol:

luujza:
- nekem Újvári nem nézte a nemüket a 12. heti UH-n, igaz, azzal voltunk elfoglalva, hogy mindenüket meg tudja mérni, mert folyton ficánkolt az egyik, a másik meg össze volt kucorodva kifli formára, úgyhogy elég nehéz dolga volt :lol: :oops:
- mi 17-én megyünk 4 D UH-ra a Kárpát utcába, nagyon várjuk
judyt28
 
 


Makimarcsi!

Én annak is örülnék, ha a harmadik is fiú lenne. :) Mindig a Valami Amerika jut eszmebe a három fiúról. Bár azért bevallom, hogy most reménykedem, hogy lány lesz. Olyan szépek azok a rózsaszín fodros ruhácskák. Végre én is akarok ilyeneket vásárolgatni.
Mi is megkaptuk anno, hogy nem naj, majd a harmadik lány lesz. Már miért lenne baj hogy két fiú van? Én imádom őket.
Egyébként meggyőződésem, hogy Marci azért nem lett lány, mert akor nehezen győztem volna meg a férjemet, hogy kell nekünk harmadik gyerek is.

Nekem olyan ismerősöm vola, akinek már a 12. héten megmondta a doki, hogy a harmadik is fiú. Aztán a 16. héten megerősíette. Ő mégis biztos volt benne, hogy lánya lesz. És láss csodát, neki lett igaza. :)

Szjudy!

Az Emma és a Hanna nekünk is tetszik. Anna viszont biztos nem lesz. Anyukámat és nagyamamámat is úgy hívják. Márpedig mi nem akarjuk senkiről elnevezni a gyereket. Én úgy érzem, hogy azzal más sorsát akarom ráerőszakolni.
Egyébként nekem most a Liza a favorit a Léna mellett.
De gyerkkori kedvencem a Tamara és a Rebeka. Marci Zoé lett volna.
Most pedig még tallonban van a Luca, Adél, Blanka, Fanni, Lea, Léda, Letti, Lina, Lola, Nina...

Moni!

Negyedikre akkor igazán nehéz, ha mindegyik egynemű. :)

Judyt!

17-én menetek a Kárpát utcába? November vagy december?
Mert novemberben az csütörtök, és úgy tudom, hogy csak hétfő, szerdán, pénteken és szombaton vannak.
Mi egyébént 16-án megyünk. Apa nagyon tudni akarja, hogy fiú-e vagy lány. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Geegee üdv köztünk! én is dereceni vagyok, és én is a Kenézyben fogok szülni :)
Névválasztás: amikor az elsőnél megtudtuk, hogy kislány lesz, nekünk is egyértelmű lesz, hogy Anna lesz a neve. Most én fiút érzek, meg kedden csináltak 1 uh-t, ahol az asszisztens szerint látszódott vmi a lába között, szóval gondolkodhatunk a fiú neveken.

Bútor: Anna most 2,5 éves, úgyhogy kinőtte a pelenkázót és a kiságyát is, úgyhogy ezek meglesznek a kistesónak. Ruhaügy lesz nehéz, ha most fiú jön...


Na megyek a Müllerbe, mert van 20%-os kuponom, letudom a mikulás ajándékokat
annaanyu
Debrecen
 
 


Névválasztásnál nálam van még egy nehezítő tényező.
Nem szeretném, hogy a névnapja 2-3 héten belül essen a születésnapjával illetve egyébb ajándékozós ünneppel.
Éppen elég nehéz Benivel a január 3.
Vendég
 


catherine:

- november 17-én megyünk (jövő hét csütörtök)
- igen, jól tudod a rendelési időt, csak a doktornő valami rokonnak a szalagavatójára megy pénteken, ezért áttették a pénteki rendelést csütörtökre
- nekem meg mázlim volt, mert 19:00-re még volt szabad időpontjuk
:lol:
judyt28
 
 


Húha, megint van mit olvasni :lol: !

Nevek
Nekünk az első kettőnél annyira tutira mondták a nemüket (amit én már évekkel azelőtt tudtam :wink: ), hogy a másik típusból nem is kerestünk nevet. Noéminél már viszonylag hamar megvolt, félidőnél biztosan, de lehet, hogy hamarabb. Nem is vitáztunk rajta, könnyen ment. Ádámmal még a 38. héten sem volt biztos, mi lesz a neve :P . Mondtam a férjemnek, hogy találjunk ki valamit, mert az ő nevét fogja kapni. Na, azt nem akarta (pedig nincs hülye neve, nem is tucat, mégsem), úgyhogy hamar választottunk. Érdekes, mert nekünk sehol a környezetünkben, baráti-rokoni társaságban sehol egy darab Ádám nincs. Csodálkoztam is, mikor úgy 2-3 éves kora körül nézegette, hogy mennyire gyakori név :roll: . Erre nem is gondoltunk annak idején.
Most meg hááát....
Lánynevünk egyáltalán nincs, még csak olyan sem, amelyik nagyon tetszene. Igazándiból fiú sem, de még szóba sem került a névadás. Van egy lehetséges, de az nagyon közel van a szülinaphoz, így lehet, hogy csak második név lesz. Ha egyáltalán a férjem is beleegyezik. Ő nagyon válogatós névügyben :roll: , nem könnyű egyezkedni vele.
Kritériumok: ne legyen 1 hónapnál közelebb a szülinaphoz, "p-t-r" ne legyen benne, mert a vezetéknevükkel együtt már nagyon kemény hangzású lenne, túl sok se szaladgáljon ilyen nevű gyerekből az utcán. Ennyi :D .

Fiú-lány
Nekünk másodikra mindenki drukkolt, hogy fiú legyen, ami miatt én nagyon haragudtam, mert én ugyanúgy örültem volna egy lánynak is. A férjem meg kifejezetten lányra készült másodszorra is, meg is lepődött, mikor kiderült, hogy kisfiú :lol: . Most teljesen mindegy, én azt sem bánnám, ha csak a szüléskor derülne ki a neme. Mondtam is tegnap az UH-n, hogy engem nem érdekel, fiú-e vagy lány, csak azt mondja meg, mindene meg van-e. Nem is volt a neméről szó, bezzeg a férjem azt kérdezte legelőször, hogy tudni-e már, hogy fiú lesz.e vagy lány??? Na, ő viszont mindig tudni akarja, borzasztóan kíváncsi, bár "elvárásai" neki sincsenek, igaz, ő úgy gondolja, kisfiú lesz :wink: :lol: .


Na, megyek vissza dolgozatot írni :roll: . holnap reggeltől estig suliban leszek, és még meg kell írnom az óvodánk minőségbiztosítási programjának az elemzését. Vagyis annak a vázlatát. Már félig kész, de annyira untam, hogy kicsit ellógtam hozzátok :oops: .


MÁRTONOKNAK BOLDOG NÉVNAPOT!!!!

panda
Halásztelek
 
 


Mindig elfelejtem, de a zárttá tételben, én is benne vagyok. Én fenn vagyok az anyatanyán, oda is mehetünk, ha gondolhatjátok. Akár intézem is.


Akkor most mi van???? :roll:

Tegnap már írtam, hogy jeleztem itt a szerkesztőknek, hogy szeretnénk egy zárt topikot. A választ várom...
Vagy mentek az AT-re? (AT-t én nem szeretem, átláthatatlan... és egyszer az AT-szerver vírusa tönkretette a gépemet... meg több ismerősömét is... lombikosokkal is inkább átköltöztünk máshelyre... :? )


Név
Mi is valami nemzetközit szeretnénk..

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Mártonoknak boldog névnapot!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Képzeljétek... délután pihentem, olvasgattam, a kutyusunk mellém feküdt, a fejét szokás szerint rátette a hasamra, hogy vakargassam a fületövét... egy darabig így lazultunk. Aztán hirtelen kutyus felugrott és ugatni kezdte a hasamat :lol:
Annyira murisan nézett közben.
Lehet, hogy érezte a babákat? :roll:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Az infókat frissítem folyamatosan a táblázatban. Szerintem hétvégenként fogom feltenni, gondolom, hogy akkor több időtök van olvasgatni.

Jessica
Ez nagyon édi lehetett, szerintem ő már érezte, hogy mocorognak a picik a pocidban :)

Zárt topic
Legyen! De ne az AT-n légyszi, azt én sem szeretem.

Névválasztás
Nekünk már jóval a babatervezés előtt megvoltak a nevek. A lány nevet (Vanda) én választottam, az a vezetéknévvel nagyon összepasszol. A fiú nevet (Máté) pedig a férjem.
Neki tetszett amit én választottam, szerinte is jól hangzik. Nekem annyira nem tetszett először a Máté név, de megnézve a jelentését, már nem is tudnék más nevet elképzelni neki. Ugyanis a férjem nevének jelentése: Jahve isten, a Máté név jelentése pedig: Jahve ajándéka. Nekem ez annyira tetszik, hogy több nem is kell. Bár tucatnév, az ismerősi körünkben (ami elég nagy) mégsincs egy sem. :)

Megérzések
Hát nekem ugye még nincs tapasztalatom, de valamiért úgy érzem, hogy fiú lesz. Majd meglátjuk :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Sziasztok!

Pár hete olvasgatlak Titeket, egyenlőre még én is a "zugolvasók" táborát gyarapítom de látom, hogy szeretnétek titkosítani a fórumot, úgyhogy ez megadta a kezdő lökést.. :))
Az első babámmal - már 6 éve - végig fórumoztam itt a babaneten és rengeteget jelentett, segített nekem. Így most is így szeretnék tenni bár kicsit felgyorsult azóta az életem de mindent megteszek majd, hogy követni tudjalak benneteket! :))

Magunkról: Kb 13-14 hétnél tartunk, a genetikain minden szuperul ment. Innentől azonban izgalmas lesz mert elutazunk 3 hétre és 1 hét csúszással nem leszek itt az AFP-re, úgyhogy most megy a találgatás, hogy mi legyen. Még az is lehet, hogy kinnt fogják levenni a vért és majd én hazahozom!! :)
Ez majd hétfőn kiderül..
Szinte biztosan császáros leszek, ahogyan az első csöppséggel is, a MÁV-ban fogok szülni.

Egyenlőre most gyorsan ennyit, mejd igyekszem beállítani valahogy a profilomat meg a vonalzót is! :)

Előre is köszönöm, hogy becsatlakozhatok még így az utolsó pillanatokban...
balcsi
Balatonfüred
 
 


Bocsi hogy beleszólok,hisz csak ritkán szólalok meg,de azért igyekszem olvasni titeket,de azért tartom korainak a zárt fórumot,mert szülésig még nagyon sokan fognak csatlakozni(legalábbis a másik topikomba így volt),ott mi szülés után pár hónappal mentünk zártba AT-re,és azóta már annyira jó barátok vagyunk hogy a végén Fb-n kötöttünk ki zárt csopiba:)))

ha jól tudom itt is lehet már zárt csopit csinálni........

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Jessica80:
Hát nagyon édes a kis történeted a kutyussal! Nekünk 4 kutyánk van (korábban 7 volt), a legkisebb egy havanese keverék kisfiú, aki már a beültetés után folyton a nyomomban volt, jött utánam még a fürdőszobába is, és úgy őrzött, mint valami kincset.. Nagyon cuki volt, mondtam is a férjemnek, hallod ez a kis vakarék már tud valamit... és így is lett, hiszen itt vannak a Csibék a pocimban.
Egyébként ezt tavaly is eljátszotta a kiskutya, ugyanúgy követett mindenhová a lakásban, kertben, bármikor. Este ha kimentem a mosdóba, ő is felkelt, kijött utánam, megvárta amíg végzek és aztán jött vissza velem és aludt tovább reggelig.
Hidd el, a tiétek se csinál semmit "véletlenből", az állatoknak, főleg a közvetlen emberközelben élőknek (főleg kutyáknak) olyan képességeik, megérzéseik vannak, amire még nem is gondolnánk a mi emberi fejünkkel.
Ez nagyon szuper dolog! Mióta itthon vagyok több időm van rájuk és minden nap meglepnek valami új dologgal. Imádom őket.

balcsi:
üdv. közöttünk!

Zárt topic:
én se mennék át az Anyatanyára, maradnék itt ha ezt zárttá lehet tenni


:D
judyt28
 
 


Sziasztok!

Jessica!
Sztem átsiklottam afelett, amikor írtad, nekem oké bárhol a zárt, csak vki más is felvetette a tanyát, és nem irt senki semmit, ezért dobtam megint fel.

Üdv minden újnak, akit még nem üdvözöltem.

Cath!
Azért így se olyan egyszerű, hogy mindegyiknek 2 neve van, mert tucatnevuek vagyunk mi is. És képzeljetek! Vikimnek csinaltattunk útlevelet, és hiába van 2 neve, és a 2. Nem tucat, majdnem egy másik uilyen nevű kislánynak csinaltattunk, aki Vikimmel egy napon szuletetett, csak mas varosban, mert az okmányiroda programja, csak az első evet, a szulidot, és a címet mutatja. És hozta a nő a lakcimatjelentot, mi meg ertetlenkedtunk. Aztán tovabbgörgette az oldalt, és ott mar a 2.név és az anyja neve is latszodott.

Annyira megtetszett a Benjámin név, es a jelentese, hogy ha netán megis fiú lenne, akkor lehet az lesz, bár nem latin eredetű, és eddig mindegyik gyerkőc neve az. :o

moni
 
 


Judyt
Nekünk egy amerikai bulldogunk van. Gyönyörű, 1,5 éves kan :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon okos kutya.

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem jártam erre, nehéz időszakon vagyunk túl. Családi botrányok, betegségek, terhesség-körüli ijedtség (görcsölések), anyagi válság és kezelni próbálása, stb.

Remélem mindenki jól van, és minden babó szépen fejlődik. Majd megpróbálok legalább részben visszaolvasni, látom rengeteget írtatok.

Újaknak üdv, a napokban összekapom a táblánkat (át szeretném tenni bárki számára elérhető online formába a google docs-ba), és aki még hiányzik belőle, az vagy beírhatja magát, vagy megadhatja nekem az adatait.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:01-kor.
szilly
 
 


Ja, a bárki számára elérhető formát csoporton belül értettem...
szilly
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok, alig győztem olvasni :D

Totál fel vagyok dobódva, végre beszéltem a főnökömmel és mindenkinek elmondtam a munkahelyemen. Nagyon pozitívan fogadta mindenki. A főnökömtől meg egyenesen meg vagyok hatódva, még telefonon is átjött, hogy nagyon örül. Már most mondta, hogy visszavár és nagyon számít rám a jövőben is. Így aztán el is döntöttem, ha minden rendben lesz velem, akkor kiutazok hozzá a karácsonyi partira. Kocsit még bevállalok, de a novemberi és januári repülőutaimat lemondtam.

Voltam múlt héten dokinál is, minden rendben van a babával, nemet nem látott. Nem is bánom, előzőnél (másik doki) a 11. héten (!) közölte, hogy ez bizony fiú. Mi meg elhittük neki. Mindenki fiút jósolt, nekem meg álmomban üzent a lányom, hogy ő bizony kislány :lol: Most semmi megérzésem nincsen, ez a terhesség teljesen más, mint az előző.
Nevekkel gondban vagyunk, csak 1 db lánynévig jutottunk korábban is. Azt is szülés előtt kb 2 hónappal találtuk ki, úgyhogy szerintem majd most is ez lesz. Bonyolult, hosszú vezeték mellé szeretnénk rövid nem tucat keresztnevet :D

EKG eredményem laikusként nem tetszik, de a dokim nem szólt rá semmit. (Szinusz tachykardia szinusz aritmiával kóros ritmusú EKG) Jessica, meg kell ijednem? :roll: )
Vérképem majdnem OK, csak a vvt alacsony kicsit, úgyhogy doki javasolt Hipp natalt a vas miatt.

Látom téma volt még a matrac: nekünk nagyon bevált a kókusz. Nagyon jókat alszik rajta a kiscsaj és jól jött az elején, hogy kemény, mert hason alvás orr-befúrással volt nálunk is.
Tényleg, hogyan érdemes majd áttisztítani???

Nekem a dokim adott igazolást, hogy mikor töltöttem a 91. napot és ezzel kell majd becsattogni a mhelyre.

Zárt topic: hajrá!!!!! Én abszolut pártolom, biztosan több információt megosztanék magunkról. Vannak már pocakképeim is, de így nem nagyon akarom felrakni. Iszonyatosan megnőtt (elsőnél kb. félidősen volt ekkora) pedig csak 40 dekát híztam...

Kedden megyek integrált 2. vérvételére :wink:
virelle
Budapest
 
 


Csináltam vonalzót, de nem látszódik. Mit csinálok rosszul? :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára virelle 2012.02.05 03:52-kor.
virelle
Budapest
 
 


Megvan!!! :lol:
Ezt minden alkalommal külön ki kell pipálnom, vagy valahol be tudom állítani állandóra is?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára virelle 2012.02.05 03:52-kor.
virelle
Budapest
 
 


Sziasztok lányok,
remélem van még tagfelvétel a soraitokba, mert szívesen a csapat tagjává válnék....
néhány szó rólam/rólunk: valószínűleg én lennék köztetek a legidősebb kismama. augusztusban töltöttem be a 38. életévemet és az első kisbabánkat várjuk. szülés időpontját május elejére (máj.4.) saccolja a dokim. a születendő gyermekünkre mint igazi szerelemgyerekre gondolunk, mert egy sikertelen lombik után augusztusban spontán módon fogant.

már eddig is sokat olvastalak benneteket, sok hasznos dolgot tudok meg tőletek, így ha befogadtok szívesen tartanék veletek..

mindenkinek szép napot: jana
jana73
Ácsteszér
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is, ha nem bánjátok.
A kezdetek óta olvasom a topikot, csak addig nem akartam, mertem bejelentkezni, amíg biztosan ki nem derült, hogy minden rendben van a babámmal.
Pénteken megkaptam a méhlepény-biopszia eredményét, eszerint egészséges kislányunk lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beus68 2011.11.20 22:31-kor.
beus68
Debrecen
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: