Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Először is a betegeskedőknek mielőbbi gyógyulást!!!

Gabi! Ha jó állapotú a babakocsi (nem szakadt, foltos, fakult), akkor megköszönném, ha megkérdezed nekem, hogy esetleg eladó-e...

Igigig! Nagyon jó lett a sztárfotó! Gratula! :)

Kriszta! Gratulálok a tündérlányhoz! :)

Magzatmozgás... hát én lassan töltöm a 19-et, de csak nagyon ritkán és nagyon "alig" érzem... mondjuk a lepény nekem is mellső falon tapad, tehát nem véletlen... érdekes, mert Dávidnál ilyenkor már sokkal intenzívebben éreztem...

Az adókedvezményhez kapcsolódó igazolás kérdésében nekem is és a férjemnek is nagyon a lelkére kötötték a munkahelyen, hogy az eredeti igazolást 5 évig meg kell őrizni!!! Érdekes, hogy más helyeken meg pont az eredetit kérik el... én a biztonság kedvéért otthon biztos eltennék még egy eredetit... (szerintem tuti a doki kettőt).

A narancslé nekünk is nagyon bevállt a puffadás-székrekedés ellen... Nekem is és Dávidnak is. Szerintem egy próbát megér! :)

Érdekesek voltak a statisztikák, amiket becsatoltatok... Aminek viszont nagyon örülök, hogy a Dénes szinte sehol nem szerepel :) Nagyon nem szeretnék tucat nevet a gyerekemnek, bár így elnézve a táblákat Dávid eléggé népszerű név :S De ez már késő bánat :D
De azt észrevettétek, hogy a Seherezádé pont szeptemberben volt nagyon népszerű név, amikor elindult a Valóvilág? :lol: Háááát! Érdekes... :)

Szép napot mindenkinek, nekünk ma jó dolgos lesz, mert állunk neki Dávidommal takarítani :roll:

Niki

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Hát ezt nem hiszem el.... már megint laptető... :lol: Esküszöm nem direkt csinálom... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Az adókedvezményes infokat mindenkinek nagyon szépen köszönöm!

KépKép
lenovo
 
 

 
 

Sziasztok!

Na csak gyorsan, de munkaügyben kerestem vmit a NEMFI-n és ráakadtam erre a füzetre, szerintem hasznos lehet, mert nagyon részletesen ír a gyed igénylésről és minden egyébről.
http://www.kormany.hu/hu/nemzeti-erofor ... tanacsadas
Tájékoztató a gyermekek után járó ellátásokról 2012 füzetet kell letölteni!

na megyek vissza dolgozni, este benézek!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Jajjjj Mazsi! Nagyon cukik a pólók!!! :) Nagyon ügyi vagy!!! Ja és a pocakod... :) Hmm, még hogy nem látszik??!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Nem volt netem és már teljes elvonási tüneteim lettek! ÁÁÁÁ Függő vagyok!!!! :( :( :(

Gyorsan egy táblit:
nagyon sok volt visszaolvasni, akit véletlenül nem írtam be pedig írta, attól nagy BOCSI! és kiabáljon!

Kép

Próbálok reagálni is, de már mindjárt kel a Kisherceg, és nem ígérem.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Jaj tényleg!
Meg van az AFP-m ÉSssssssssssssssssssssss: jó lett!!!!!!!!!
79,05 és a MOM 2,2
Állítólag ez még egy babánál is jó...
Kicsit meglepődtem!


Ucika
Biztos, h nincsen semmi gond! Biztos, h hánytál volna ha nem jó a husi!

Kriszta
Gratulálok és nagyon örülök, h nincs gond!

Babamozgás: én sem mindig érzem 2-3 naponta. Sőt képzeljétek nem is mindig egyszerre jelentkeznek. Van, h csak az egyik.

Adókedvezmény: mi is kértük februártól. Sőt azt mondták, ha bármi történne (de nem fog!!!!) akkor sem kell visszafizetni.

ÁÁÁÁÁÁÁ. Folyt. köv!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Sziasztok!

Az adókedvezményt a párom, csak abban az esetben kérheti, ha házasságot kötöttünk vagy elég hozzá az apai elismerő?
Mert ez nem túl tiszta nekem... :oops:
fnata
Debrecen
 
 


Vivi! Nekem a káposztateszt sötétlila lett, tehát elvileg lány! Gyakorlatilag fiú :)

Nata! Én sajnos ezt nem tudom... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés, mert még rengeteg dolgom van és a kicsi is fent van és folyton menne ki az udvarra. Elég bosszúsan kezdődött a napom, de főztem egy finom pörköltet, aminek elsöprő sikere volt :lol: . A kislányom babataxiját összetörte a unokatestvére, és azt sem mondta az anyja, hogy bocsi. Idegesít, mert ráadásul el is volt zárva tőle, mert ő egy eléggé tőrök-zúzok egy gyerek és ez már nem az első ilyen eset. Mindegy nem fárasztalak titeket ilyenekkel, csak a kislányom is most kezdte el használni és ráadásul szerette is :roll: .

Nikicske: Most olvastam, hogy neked is lila lett a kápiteszted! Nekem is jó sötét volt az lilám! Kíváncsi vagyok már a nemére, jó hogy te már tudod! Irigykedem érte!!!

Vivi: hiányosságok nálam, a kápiteszt színe, ami sötét lila lett. De nagyon jó ötlet volt ez a táblázat! Köszönöm!

Megyek majd este bővebben jelentkezem, addig is szép délutánt minden kismaminak!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

Niki: a laptető a bérelt helyed :) amúgy a Dénes tényleg nem egy gyakori név, nekünk van egy a tágabb családban, és úgy becézik, hogy Dini, tök édes :) A Dávid meg lehet, hogy gyakori, de klasszikus. Mi fiúban a Zoltánon gondolkodunk, nagypapám után, aki lassan két éve, hogy meghalt. Hiába gyakori, de klasszikus.
Lepény nekem Julikánál is és most is mellső fali... most csütörtökön volt egy nagyon egyértelmű kopogás, azóta csak olyan talán ő volt...

Szerencse: tök jó, amit írtál, eddig azt hittem hülye vagyok, hogy már jó párszor nem a mozgást éreztem, csak a babát, egy kis keménységet egyik vagy másik oldalon. sőt vasárnap reggel, ahogy a hátamon feküdtem, a bal oldal határozottan kipúposodott és kemény volt, míg a másik oldal puha. :) azt hittem rosszul látok, mert még nem lehet akkora, hogy ez ilyen látványos legyen (nem is vagyok egy nádszál:) ), de hát te is írod, hogy van ilyen :)

Vivi: gratula az Afphez, ügyi csajok vagytok, na meg a rejtegető is ügyes ;), akár fiú vagy lány :)

Nata: fentebb belinkelt honlapon van erről is tájékoztató füzet. ezt írják benne:
A szülők megoszthatják-e a családi kedvezményt?
Igen, a családi kedvezményt az érvényesíthető összeg vagy a kedvezményezett eltartottak megosztásával a jogosultak közösen is érvényesíthetik, illetve a velük közös háztartásban élő házastárssal, élettárssal megoszthatják.
A családi kedvezmény megosztott érvényesítését a jogosultak már az adóelőleget megállapító munkáltatótól is kérhetik, ha az erről közös nyilatkozatot tesznek. (Az élettársak év közben csak a közös gyermekre tekintettel járó családi kedvezményt oszthatják meg, a magzat és az élettárs gyermeke után járó kedvezményt csak az adóbevallásban, munkáltatói adó-megállapításban vehetik megosztottan figyelembe.)


hát nálunk semmi extra, írjatok jó sokat :)

szép estét!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Jóreggelt!

Szerencse, Niki, Ucika, Vivi,Napsugár és a többiek :) Köszi a gratulációt.

Megnyugodtam, hogy meg van az eredmény. Nálunk hétfőn volt AFP, nem is izgulok, mert a biopszia már megadta az eredményt. Egyébként az a röhej, hogy ennek ellenére meg kellett csináltatni.

Ucika, nálunk is megosztottuk, mert a 3 gyerek miatt már hál istennek elég tetemes összegről van szó.
Ivi elfogadta, hogy ismét hugica lesz.
Majd írj a keresztelőről.Nálunk 1/2 éves volt Kincsi mikor tartottuk én is sok hidegtálat készítettem. Imádom a hidegtálakat. :lol:
Ha belegondolok szinte szemben lakunk, /ha bemegyek Vácra/.

Gyógyulást a betegeskedőknek.

Babakocsi téma: érdemes szétnézni a IX. kerületben a baby outletban is.
Mi vettünk ott babakocsit, nagyon meg voltam vele elégedve. Most is szándékozom elmenni.
Sőt a nagylányom van most bezsongva és keresgéli a hugicának a babakocsit és többi felszerelést. Fűzi az agyam, hogy semleges színű kocsit vegyünk, mert az neki is jó lesz maj pár év múlva. :lol:

Itt megint -7 volt reggel, már nagyon elegem van belőle.
Hétvégén már kint voltunk a kertben és kicsit készítettük elő a tavaszra. Jó sok mag lett palántaládába meg dobozokba vetve, hogy majd lehessen kiültetni. Nagyon várom már.
Sőt már vettem árvácskát és százszorszépet a balkonládába. A guta üt meg, mert az egyik macska most a konyhaablakba úgy mászik fel, hogy közben a viráládában ácsorog. Hiába kopogok meg kiabálok rá, a fülét sem mozdítja. Kicsit drasztikus voltam, mert leöntöttem egy pohár vízzel.

Niki, valóban kibérelted a laptetőt!
Úgy tűnik nagyon gyúrsz, hogy első legyél. :)

Nevek, most úgy tűnik, hogy Biborka Csillag lesz a csajszi. Bár a Boróka és Kisanna is nagyon tetszik. Az évek óta dédelgetett Cseperkéről lemondok, mert nagyon mekegne a vezetéknévben lévő e hangok miatt. Mi mindenképen magyar eredetű névben gondolkodtunk, meg az is szempont, hogy ne úgy hívjanak minden 3. gyereket. De ez csak az én heppem.

Szép napot mindenkinek!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Ma megyek soron kívül dokihoz, mert barnázok és kicsit görcsölök is. Nagyon félek, én szeretném ezt a pici babócát, ne válasszon mást, ne hagyjon itt minket!!!

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Gabi, kitartás, biztos minden rendben lesz! Mindenképp jelentkezz majd!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Gabi, nagyon szorítok, hogy ne legyen baj, de úgyse lesz! :wink: Csak pozitívan! Írj, hogy mi volt! :)

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Gabi szorítok érted!!! Lehet csak megerőltetted magad és ez annak a jele!!! Írj minél előbb, hogy mi van veletek!!!

Hát csajok nem jutok el idáig, csak szó erejéig. Erre a szép időre pörgök, mint a .... Már csak egy adagot mosok, és rendben van a háztartás nálam. Végre ennyi idő után utolértem magam :lol: :roll: !

Este jövök hosszabban, a megszokott regényemmel :oops: :D !

Szép délutánt!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Itt vagyok! Minden rendben van a babóval és velem is. Tetőtől talpig megvizsgált, uh-ot is egy csomó ideig nézte, próbálta a lába közét is megvizsgálni, de ott volt a köldökzsinór, de én fiúnak láttam. Nem találta a vérzésnek az okát. Azt mondta, hogyha komoly baj lenne, akkor látszódnia kellene, hogy mi vérzett. Mondta, hogy emlgetés ne nagyon, amennyire tudom Ákost ne emeljem, igyekszem, de egy 2 éves nem így működik, sőt a 3,5 évesnek is vannak anyás pillanatai, bár ő inkább apás. Azért megnyugodtam, 20-án leveszik az afp-t, rá 2 hétre genetikai uh. Amikor a kislányom meghallotta, hogy lehet, hogy megint öcsikéje lesz teljesen kiborult, közölte, hogy az nem jó, kislány legyen :) Én is kislányt szeretnék, de egy kisfiúnak is nagyon fogok örülni, csak egészséges legyen és tartson ki aug.20-ig, mert addig van szabin a doki. A nagyok 10 nappal előbb jöttek, szóval necces, de majd megbeszélem vele.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
CSak egy gyors gondolat és bújok vissza az ágyba gyógyulni.
Én nem csináltam kápi tesztet a gondolatától is rosszul vagyok a káposztának!
Kérlek húzzatok ki a táblázatból. :-) Amúgy nekem minden más jóslás fiút mondott...

Örülök, hogy rendben vagytok, telefonról olvasgatlak benneteket!

Üdv

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Túl vagyok az afp vérvételen. :D Persze eredmény csak a hosszú hétvége után lesz, de úgy sem lesz doki 16-án, szóval mindegy. :roll:

gabi, örülök, hogy rendben vagy! :lol:
Ha a köldökzsinór ott volt a baba lába között, akkor még bármi lehet! :wink: Nekem is van olyan képem (dvd-ből csináltam), ahol ott van a köldökzsinór. Ha nézzük tovább a dvd-t, akkor látszik, hogy az nem kuki, de a kép alapján nem egyértelmű. :roll:
Kép

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Gabi! Örülök, hogy minden ok! Tényleg nagyon vigyázz magadra!

Csajok! Olyan jó 3D-s képeitek vannak, hogy az hihetetlen... nekem a 18. hetin sem csináltak ilyen jókat, mint nektek... Jó, igaz, hogy most nem is kimondottan a mozizás volt a cél, de hát mégis jó lett volna, ha jól sikerül a felvétel... :S

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Gabi: én mind a két korábbi terhességnél végig barnáztam, s két egészséges lányom is van :D

Szóval fel a fejjel! Biztos mindenrendben lesz! Amúgy meg az élénk piros vér az, ami bajt jelent! Drukk drukk!

Ja, és a nem emelést, és a pihenést komolyan kell venni... Én Lilivel az első 3 hónapban csak feküdhettem! Ez alapozta meg a mostani súlyomat is :S Nem tudok a rámragadt kilóktól megszabadulni...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Fnata: én úgy láttam, hogy az együttélő házastárs (apa) is igényelheti... Van egy ilyen nyomtatvány, amit ki kell töltenni a két szülőnek + a két munkáltatónak, annak a hátoldalán a leírás... abban láttam. Azért emlékszem, mert egy kollégám mondta, h nem tudták igénybe venni a szülés előtt, mert nem házasok, s ennek az ellenkezőjét olvastam. Lehet, h ők nem is éltek együtt....

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nemsokára megyek a védőnénihez... Nem sok kedvem van hozzá, de legalább kifaggatom, hogy egy tartósan beteg gyerek után lehet-e kérni valami támogatást... Lehet, hogy beleesünk ebbe a kategóriába :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Értem! Nagyon szépen köszönöm az információkat! :)

Szép napot!
fnata
Debrecen
 
 


Nyugtonmalac! Mi a gond? Nem lett jó valamilyen eredményed??

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztooook!

Hűűű, nem voltam 2 napig, aztán volt is mit visszaolvasni! :)

Babakocsitémához hozzászólva: nekünk Pierre Cardin lesz (PS682-es modell) Úgy tervezzük, hogy majd a leendő tesónak is jó legyen, nővéreméknek is ez van, dicsérte, így én nem is vacilláltam. meg lesz hordozókendőnk is: én már unokaöcséimet is imádtam ebben vinni, bár az igaz, hogy hosszú program esetén jobb a kocsi!

Na...ez a káposztateszt! Ezen kiigazodni!! :D:D nekem épp bejött, de lehet inkább csak egy jó buli kipróbálni, nem mertem én se olyan nagyon komolyan venni!
Ja, mi meg tegnap voltunk a 20 hetes UH-on, minden rendben van a kis drágámmal! Nem mondtam a dokinak, hogy már tudom a nemét, megvártam ő mit mond: most már 3 különböző doki erősített meg abban, hogy Zétényem lesz! ♥ Aki az elmúlt másfél hétben rohamos növekedésbe kezdett! Itt egy egészen friss (tegnap esti) pocakfotó:
Kép

Hát, hogy otthon Mo-on milyen támogatás jár, és mi nem ahhoz nem sokat tudok hozzászólni...nekem gondolom az a minimális fog járni, amit mindenki megkap, aki eljár terhesgondozásra. (egyszeri támogatás + GYES?? talán) azért is nyomom itt a melót a 30. hétig, hogy legalább innen kapjak...

igigig: tüdőgyulladás?? :S:S atyaég! remélem, már jobban vagy!!! Bébikéd nagyon édes!

szerencse: de jó 4D! utána gyere, és mondd mit mondtak! ;) tök jó, lassan minden kismama megtudja a babácskája nemét! :)

babicsek: neked is már csak jövő hétig kell várni! nyugiii! az már mindjárt itt van! ;)

Kriszta: 3 lány? :) én nagyon örültem mindig, hogy 2 nővérem van, és hiába a viszonylagos nagy körkülönbség az idősebbikkel (11 év) mindkét nővérem nagyon nagyon jó barátnő is egyben! :)

dalmadar: én a 16. hét körül már gyanakodtam,, hogy a babát érzem, a 17. héten éreztem úgy először, hogy tutira tudtam, hogy ő az! :)

Gabi: örülök, hogy minden rendben van, és inkább csak az ijedség volt nagy!

napsugár: nagyon édes ez a dvd-ből kivágott kép! olyan jól ki lehet venni mindenét! szuper!

nyugtonmalac: leírod miért gondolod azt, hogy beteg a baba? mi történt? :(

az elmúlt héten kreatívkodtam, csináltam bodyfeliratokat, ha érdekel valakit, itt a blogban van:
(ahogy olvasom napsugár és Niki már meg is nézte, köszi!)
http://mazsi85.blogspot.com/

Most mennem, bocsi a kisregényért! 8)

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Gabi: Örülök, hogy minden rendben. Egy pillanatra a frászt hoztad rám. Aztán olvastam hogy rendben vagytok. Vigyázz magadra, most ez a legfontosabb.

bkriszta.: Szegény cicus! Tényleg drasztikus voltál. Ebben a hidegben összevizezni. :D Legközelebb biztos meggondolja oda megy e. Én imádom a macskákat, nekem is van kettő. Az enyém meg a kerítés melett éppen kibújni készülő tulipánon fetreng a napon. Na ezt én sem bírom nézni olyankor.

Nyugtonmalac: Az én kisfiam a koraszülöttsége miatt esett a tartósan beteg kategóriába, míg el nem kezdte az első osztályt. Akkor mi a kiemelt családi pótlékot kaptuk. Nálad mi volt a barnázás oka?

igig: további gyógyulást neked!

szandra: De jó neked, hogy utolérted magad! Irigyellek. Aztán vigyázz nehogy lemaradj magadtól! :D

Utólag is köszönöm a segítségeteket a haspuffadással kapcsolatban. Másnap próbáltam kevesebbet enni, jobb volt egy kicsit. Ma idáig egész jó.

Mi 3 nap múlva megyünk Debrecenbe 16 hetes genetikára. Ott leveszik az Afp-t is, meg lesz UH is. Remélem egy jó orvost fogunk ki. Bár gondolom az futószalagon fog menni és nem hagynak mozizni.

Kép
babicsek
 
 


mazsi: Hát nem semmi mekkorát nőtt a pocakod! Nagyon cukik a kis bodyk. Ügyes vagy! Viszont sajnálom, hogy ennyire rosszul érzed magad ott.De meg is értelek. Nehéz lesz még így ez a másfél hónap, de kívánom hogy minél hamarabb elteljen. Én is így vagyok vele, hogy a pénz nem minden. Egyébként én hiába itthon vagyok, mégsem kívánkozok sehová sokszor. Pedig ez sem jó tudom.

Kép
babicsek
 
 


igigig: jobbulást!

Mazsi: nagyon csini vagy!

Nyugtonmalac: mi a gond? A nagyok vagy a kicsi? A szomszéd kislánynak hörgőszűkülete van (sok-sok krupp egy szezonban), ők kapnak emelt családit, gyest max 10 éves korig, valamilyen formában utazási kedvezményt, az egyik szülő havi +4 óra szabadságot, közgyógyigazolványt.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Lányok! Van még olyan szerencsétlen rajtam kívül, aki még mindig émelyeg. Már azt hittem, hogy elmúlt, de 3 napja ismét rettenetes, ma az ovi előtt lettem rosszul, öklendeztem az autónak támaszkodva...

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Mazsi! Nagyon-nagyon csini vagy! :)

Babicsek! Az a 3 nap gyorsan eltelik... :wink:

Gabi! Én is szoktam még rosszul lenni... :roll: Nem erős a hányinger, de olykor-olykor előfordul... ha pedig bármilyen terhesvitamint beveszek, az fél óra múlva egyenes utat jelent a mellékhelyiségbe... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!

Mazsi: Szép pocakod lett!!! És a bodyk és kiscipők haláli édesek!!! Nagyon csini kismami vagy!!! Tipp a rossz hangulatra: nézegess babacuccokat és tervezgess sokat a kis Zéténnyel :D . Foglald el magad a babáddal, gondolj rá sokat és szerintem vezess pocaknaplót. Lehet venni is, de te egy nagyon kreatív csaj vagy és csinálhatsz te magad is ilyet.

Gabi: Megnyugtatásul egyik reggel én akartam ezt kérdezni tőletek. Sűrűn van rajtam a hányinger és az öklendezés, amiből végül hányás szokott lenni :roll: . Ráadásul most sokat kellene innom, de alig bírok valamit inni. Amik nem jönnek be a drágámnak: csapvíz, limonádé, tea, most amit bírtam inni az a narancsos szörp. De már az is nehezen. Egy pár napig el vagyok egy fajta innivalóval, és utána visszadobja az édeském :? . Ha meg valami kaját kívánok és megcsinálom, akkor meg az nem esik jól, öklendezem tőle. Még várok 1-2 hetet és ha nem lesz jobb, akkor szólok a dokinak adjon valamit.

Babicsek: Én is rettenetesen szenvedek a haspuffadástól. Estére mindig úgy nézek ki, mint aki az utolsó heteket nyomja. Reggel meg úgy kell keresni, hol van a pocak.

Napsugár: Nagyon kis nyugodtnak tűnik a kis tündérke. Gratulálok a kislányodhoz nagyon édes!

Nyugtonmalac: Mi a probléma? Baj van a babával? Kérlek írj, mert nekem a családban volt koraszülött baba: unokahúgom és a kislányom. Illetve 2003-ban súlyos balesetet szenvedett a húgom, amiben az agyának a mozgásért felelős rész sérült meg így ő is sok kedvezményben és támogatásban részesül, valószínűleg élete végéig. De Gabi sok mindent ezekből! Írj mi a baj!

Hát most gyors ennyi, írjatok sokat, mert jó olvasni a tapasztalataitokat és pocak- és babaképek pedig maga a felüdülés! Szép estét nektek kismamik!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!!

Gabi örülök, hogy végül nincs semmi gond!! :D erős kis babucid van, minden rendben lesz. :)

Kriszta: holnap megyünk a paphoz ledumálni. majd megírom, de nem lesz nagy buli, csak mi leszünk a keresztszülőkkel, esetleg tesómék. de akkor is majd elájultam a hidegtál áraktól, úgy döntöttem megcsinálom magam. 24-e munkanap, Juliska bölcsiben, én meg szabin, lesz rá időm. Bíborka nagyon szép név. :)

Napsugár, de jó ez a kép a kiscsajról :)

Nata: szerintem meg nem igényelheti évközben, csak jövőre az elszámolásnál. "Az élettársak év közben csak a közös gyermekre tekintettel járó családi kedvezményt oszthatják meg, a magzat és az élettárs gyermeke után járó kedvezményt csak az adóbevallásban, munkáltatói adó-megállapításban vehetik megosztottan figyelembe."

Nyugtonmalac: majd írd meg mi történt!

Mazsi: húúú, de szép pocak, nagyon csini kismama vagy, ezt irigylem, én soshe voltam ilyen vékony, tök jól fog rajtad mutatni a nagy pocak! :) az anyasági jár. ha az elmúlt két évben nem voltál itthon biztosítva 365 napot, akkor gyes jár 3 éves koráig. de azért kintről biztos jobbat kapsz.
wow, és félidőnél vagy!!!!!!!!!!!!!! :D

Babicsek: mindjárt uh!!!! :D

Sajnálom a rosszullevőket, nekem szerencsére már vagy 3-4 hete nincs semmi!! de előző terhességnél barátnőm a 17. hétig rosszul volt, szóval sajnos előfordul a dolog. kitartás!! tuti, el fog múlni, de azért a dokinál megér egy kérdést.

szép estét nektek kismamik! :)

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!

Még nem akartam elkiabálni, mert most tombol ez a hülye influenza, de olyan szépen megúsztuk a telet betegségek nélkül. Egész nap olyan furcsa, nyűgös, bújós, aluszékony volt a kislányom, meg többet kakilt a megszokottnál(3-szor ami nála sok, mert max. 2-szer szokott, hogy már nagyobbacska lett). Tegnap is meg ma is étvágytalan volt, fürdetésnél meg szép kis hőemelkedéssel lettünk gazdagabbak.

Az anyósom 1 hete kezdett el dolgozni, és lánya kezdte lázzal és hasmenéssel, tegnap ő is mondta, hogy megy a hasa és közben ölelgette meg csókolgatta a kislányt. Így visszagondolva meg utólag, zabálnám a lelkét anyósomnak :evil:!!!Szerintem tőle kapott el valamit, de remélem, bízom benne, hogy csak az utolsó fogai bújnak ki és ez annak a jele.

Mindegy reggel kicsit okosabb leszek és ha esetleg nem jövök egy pár napig, akkor szépen beteg lett a kislányom :( .

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Na egy pár képet teszek fel, Babicsek segítségének köszönhetően! Köszönöm Babicsek a segítséget! Először egy próba kép, hogy lássam mit csinálok. Ez a kislányom szülése előtt készült kb. 3-4 héttel. Nem lett egy sztár fotó rólam, de szeretném ha egy kicsit többet ismernétek meg belőlem, így próbálok pár fotót feldobni ide nektek!

Kép
szandra91
Érd
 
 


Nem a legjobb, de majd rájövök még a trükkjére. Most szerkesztek mert még így is nehezen engedi a kép méreteket, pedig egy csomó nem is fényképezőgépről van, hanem mobilról és azokat jobban szokta engedni feltölteni más oldalakon. Majd ígérem jön a folytatás!!!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

Mi is meg vagyunk. Én majd 19én megyek afp re. Vagyis quattro tesztet csinálnak debrecenben.
Babicsek! klinikán nem nagyon láttam még orvost uh-ozni, ott a szonográfusok szokták szinte mindig csinálni/én még csak őket láttam kivétel nélkül/, majd jól kell össze-vissza mennetek mindenfelé: alagsor, földszint/uh-nál majd ne állj sorba a rendelőnél, hanem van ott egy üveg kis ablak ott kell beadni a beutalót meg mindent, mert csak onnan tudsz bejutni az uh-ra. a genetika is ott van az uh mellett nem messze, kb 10m, de oda már az uh eredménnyel szoktak menni. Hű ez jó össze-vissza leírás volt, de remélem egy picit tudtam segíteni.
Fnata! Na, mit mondtak a gondozáson? Kötelezőnek gondolják még mindig az orvos választást?
A szülésznőt meg az orvost majd írom, csak megkérdezi az én szülésznőm/Ő gyeden van/, hogy ki nem megy szabira aug-ban. Ha jó így. :-)
Anno Blankával én is Zatikhoz kezdtem el járni, de kicsit csalódtam benne, ugyhogy nem kértem meg, meg állítólag amúgy sem nagyon vállal új pácienseket, csak a régen hozzájárókat szüleszti. Ott voltál 4d-n?
Na, most ennyi, megyek átöltöztetem a csajomat. :-)

Kép
Kép
ronci
 
 


Jó reggelt!

Ronci: Kösz az infókat. Remélem nem fogunk ott dekkolni egész nap. :roll: Akkor nem sok hiányzott, hogy összetalálkozzunk. :) Jön velünk a kisfiam osztálytársának az anyukája is, mert pont ugyanannyi idős, mint én, meg a terhességnél is pont egyformán állunk. :) Gondolom először a vérvétel lesz. Nemtudom lehet e enni, illetve telefonon egy fickó azt mondta, hogy éhgyomorra menjünk, remélem gyorsan leveszik, aztán ehetünk valamit. A biztonság kedvéért azért éhgyomorra megyek. Csak vizet iszok előtte. Igen, az a qattro teszt lesz.

szandra: Reméljük nem valami nyavalya kezd kialakulni. De nem értem az embereket. HA tudják, hogy valami bajuk van, ne puszilgassanak egy kisgyereket. Erre én olyan allergiás vagyok. A kép az majdnem jó, nemértem miért van ott az a fehér üres rész. Nekem olyat nemszokott csinálni. Nagyon csinos kismami voltál! A haspuffadásom tök ugyanaz amit írtál. Reggel mindig meglepődök hogy hol van a hasam? De nem minden nap egyforma, van amikor egy kicsit jobb.

Képzeljétek tegnap mintha rendesen éreztem volna én is a babámat. Feküdtem hanyat, és ugyanazon a ponton többször éreztem egy kis döfködést. :) Remélem őt éreztem. Ez annyira gáz, második gyerekem, de még mindig bizonytalan vagyok mit érzek.

Mazsi: Ez a 20. hét tényleg hihetetlen. Hogy repül az idő. Innentől jöhet a visszaszámlálás. :)

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Reggel voltunk védőnőnél, de az a doppler!!! recsegett-ropogott, de semmi. illetve egyszer-kétszer lehetett hallani, ahogy arrébb úszik. remélem ő volt, mert ez a mozgás engem is kikészít.

ahogy Babicsek is írta: második gyerek, de én is olyan bizonytalan vagyok, a múlt hét csütörtök volt egyedül egyértelmű, azóta csak néhány talán volt... és csak 21-én megyünk uh-ra. gondolkodom a jövő héten, de attól félek, az meg még korai lenne, szeretném ha már jó sokat lehetne látni. meg nem tudom, hogy kész lesznek-e a leletek, egy hete vették le, és jövő héten pont szünet van a két hét leteltekor.

Szandra, remélem nem lesz semmi baja a kislánynak. tényleg "jófej" az anyósod...
én ezt a képszerkesztőt használom: http://csillagpor.hu/remek/programok/ph ... r-letoltes kicsit legörgetsz ott van, hoyg photo! editor letöltése. aztán pedig van egy resample lehetőség a felső sávban, és ott állítsd át az height meg wide (vagy milyen) értékeket mondjuk 400x500-ra és mentsd el másként! remélem érthető voltam. szerintem ez a legegyszerűbb, én is így tettem fel a pocakfotót.

szép napot nektek, megyek dolgozni!!!

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!

Szandra: az a fotó szülés előtt 3-4 héttel készült? hááát nem semmi, milyen kis csini pocid volt! Nagyon csinos kismama voltál!!!!
Sajnos a képed elég kicsi, nem tudom ismered-e az IrfanView képszerkesztőt, én mindig azt használom kicsinyítésre, és láthatod milyen jó minőségben meghagyja a képet. Magyar program, nagyon egyszerű a használata.
Pocakosnaplót vezetek (nanáááá :D ) : a Szinetár Dóra félét (mikor még nem tudtam a baba nemét azt terveztem, hogy megkapja a lányom a 18. szülinapjára) meg a Pocakosnapló c. könyvet is.

Remélem kislányod hamar kilábal a betegségből, és tényleg csak egy kis hőemelkedésig jut.

Ucika: én se szeretem, mikor a védőnő hallgatja a babát a dopplerrel: nem tudom, hogy azért-e mert régi a készülék, vagy sem, de alig lehet hallani valamit, recseg-ropog, pont ahogy írod!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


szandra, aranyos pocakod volt! :D És olyan, mintha egy gramm + kg sem ment volna rád! :D
Nálunk is társult hasmenés a lázhoz, de mi nem úsztuk meg hőemelkedéssel. :cry: 39 fölött volt a kicsinek is és a nagynak is. :( Érdekes, mert én is dögrováson vagyok még mindig, de a középső kisfiam olyan szépen tartja magát, mint annak a rendje. :D Remélem ez így is marad. Bár a jövőhéten sem mennek oviba, mert rota van az influenzán kívül, amit nagyon nem szeretnék. :roll: A drnéni is azt tanácsolja, hogy inkább maradjanak otthon a gyerekek.

Voltam dokinál. :D Szerencsére minden rendben volt velem is, és a babával is. :lol: Bpd-re nagyobbat mért (40mm), de azt mondta, hogy nem nagy, csak kerek. :lol: És kislány. Sajna ezt a dokibácsit már csak a szülés utáni 6 hetes kontrollon fogom látni, mert elmegy szabira, de áprl.3-án megkérdezem a másik dokit is, hogy mit lát. :wink: Az már a 20. heti nagy uh lesz. :D Ja, és tisztázódott végre, hogy a lepény tényleg mellső fali. :roll:

A rosszullétes témához, nekem már csak a reggeli tejeskávénál vannak öklendezéseim (és néha a délutáninál), de azok a késő délutáni/esti rosszullétek a torokfájással elmúltak. :roll: Remélem nem is jönnek vissza. :wink: Viszont nem nagyon van étvágyam. Ezt lehet, hogy a mostani betegség okozza, de nem viszem túlzásba az evést. Azért +2,5kg már rajtam van. :P

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


http://www.csaladivilag.hu/baba-mama-ko ... atok/9381/
Ezek szerint nem is gáz a 40 mm. :lol: (Hc: 131mm, Fl: 22mm)
napsugár08
 
 


Sziasztok!

Kösztönöm a sok kedves/ aggódó hszt! Az történt, hogy Lili lányom kicsi. Konkrétan 6,5 éves és pont akkora mint egy 4 éves. Elkezdtünk decemberben az endokrinológiára járni... azaz voltunk eddig 2x, mert ezegy ilyen gyors folyamat. Voltunk egy durva vérvételen, és annak az eredménye nem túl jó... Valami eredménynek 10 fölöttinek kéne lenni, Lilimnek meg 2 körüli mind :S Most megyünk megint ilyesmi vérvételre, dea doki nem bizakodik. Ha 10 alatti lesz az eredmény, akkor növekedési hormon kezelést kap a gyerek. Azaz minden egyes nap, mint a cukrosoknak is, szurkálnom kell őt ezzel a valamivel. Azt gondolom, ezt jogosan nevezhetjük tartós betegségnek :( Minden esetre ez nekem is elég gázos, mert rosszúl vagyok a vérvételeken is, a látványtól... Most meg szurizhatom a kislányomat én! Róla nem is beszélek. Tök egyértelmű, hogy szegény kislány mennyire szeretne minden nap egy szúrást anyától :'(

Betegek gyógyuljatok! :(

Napsugi: jó hosszú szabira megy a dokid! Jó neki :D Tök, jó, hogy kislány pocaklakód van!

Szerintem én is érzem már a picit. Mondjuk én Bori születése óta mindig érzem... :) aztán a 12. héttől megint, de valaki azt mondta, az csak a bélmozgás lesz. gondoltam nekem mindegy. legyen. Én olyan tik szerű egy egy apró gugást tudok érezni. Ha ez nem a baba, akkor valami izom összerándulásom van a haamban igen pici helyen :D

Szandra: hogy tudtál ilyen pici meggymagot növeszteni? :D Nekem kb most ekkora :lol: Jó szerencsés vagy. Ahogy néztem Rubint Réka első babájával kicsit nagyobbra növesztette a pociját, pedig ő a 28. hétig csak 3 kg-t hízott...

Most tornázok rá, onnan a sok értékes infó :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Babicsek: a barnázásom oka nem tudom mi volt, de végig kísérte a terhességeket. Főleg a kimaradó mensik idején jelentkezett, s egyre kevésbé az előrehaladás során.
De az első terhességem 2. vagy 3. hónapjában olyan erőssen véreztem (rendesen pirosan) hogy Miskolcon este be is vittek a barátaim a kórházba. Úgy sírtam mint a fene. Nagyon féltem. Ebből a terhességből nőtt Lilim. :) Aki mindig egy héttel kisebb volt a terhességem alatt is, és 2890g-vel született :) Egészségesen. S azóta is mindig a fejlődési görbe alatt van a súlya, magassága... De ő a legszeretetreméltóbb, legkedvesebb, nyugisabb kislány a világon! Nagyon örülök neki, hogy hallgatott anyára, és a pocakban maradt, amikor megkértem rá :D

Annyira jó, hogy most semmi bajom nincs a pocaklakómmal! Még barnázás sem! kopp kopp kopp

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Csak 1 gyors bejelentkezés. Hát nem lett jobban a kislányom reggelre :( . Lázas, nyűgös, és egész nap a nyakamba lógott, hol aludt, hol pedig nyöszörgött. Teljesen kész vagyok, most voltunk egy nagyot sétálni, de csak sír és sír. Köszönjük a sok gyógyulgatós sorokat!

Pocak: Köszönöm a dicséreteket. Volt olyan ismerősöm, aki csak 6-7 hónaposan vette észre a helyzetet,pedig addig majdnem minden nap beszélgettünk. Összesen 8 kilót híztam, de nem voltam egy nagy evő, amit ettem az is csak gyümi és zöldség volt, emellett az utolsó 2 hónapban biztos meg volt a napi 5-7 kilométer gyaloglás is. De szerencsémre ez nálam alkati kérdés is, amiből jó géneket örököltem. Nem izgatott mennyi jön rám, és ezzel most is így vagyok, de az a fajta vagyok, aki ha akarna sem tudna elhízni.
Kb. 170 centi magas vagyok ehhez 52-53 kiló szoktam lenni, meg vagyok most is. Csak elől kezdek egy mini görögdinnyét hordozni :lol: !

Na most megyek a beteg lánykámhoz! Ahogy tudok jövök és jelentkezem nálatok!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
szandra91
Érd
 
 


Szandra! Hol volt a kislányod? :) Ez szerintem olyan 20 hetes pocak :) Nagyon szerencsés alkat vagy.

Nézegettem a kínai, meg a jónás naptárt. A kínai fiút mond ( a 2 nagynál nem jött be, mindig az ellenkezőjét mutatta, lehet, hogy lányom lesz?), a Jónás viszont nem mond semmit. Az astro.com-on próbálkoztam és júliusra még mutatja a bab nemét, de utána nem. Megnéztem a gyerekeimét is, a lányomat lánynak jósolta, a fiamat is lánynak. Szóval nem tudom...

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


szép napot mindenkinek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lenovo 2013.04.15 20:19-kor.

KépKép
lenovo
 
 


Sziasztok!

Na, mi sem úsztuk meg. Tegnap kezdte apa, 38,2-vel, ma már 38,8 is volt neki. folyton alszik. (plusz egész január óta mindig van vmi kehe, nem volt idén még 100%os, de ennyire durva szerencsére még nem volt).
Délelőtt elmentem postára, gyógyszertárba, meg boltba, de a zöldségesnél már hívott is a férjem, hogy siessek, mert a gyerek folyton sír, hogy anya-anya. hát ő is 38 volt. kapott germicid-c-t, meg konzultáltam telefonon a homeos dokinéninkkel. most viburcolt kap, meg ipeca ch15-öt 3*3-at, meg 2*15 csepp sinupretet, mert még mindig köhög egy kicsit. apának stodalt vettem.
nem tudom, tapasztalat: a fog csinálhat 38 fokos lázat? mert napok óta nyűgösebb, és a szemfoga helyét szokta az ujjával babrálni. (szerencsénk volt, mert eddig egyik foga sem viselte meg).

Szandra: ez tényleg egy kis meggymag. :) és ahogy Nyugtonmalac is írja, nekem már most ekkora. :) majd töltök fel én is, szülés előtti két-három héttel. érdekes lesz összehasonlítani :)

Nyugtonmalac: én eddig azt hittem, ezzel csak riogatnak a védőnők. mármint ezzel a görbével, mert barátnőm másfél éves kisfia is a görbe alatt van súlyra, asszem a magassága jó. de én mondtam a barátnőmnek, hogy ne foglalkozzon vele, semmi baja a gyereknek, nem éhezik, amúgy is fiú, ilyen alkat! de akkor azért erre érdemes odafigyelni... remélem minden oké lesz Lilivel, és kinövi. szó szerint :)

Lenovo: hogy-hogy most lesz terheléses cukrod? előző babával az voltál? én igen, de nekem a doki azt mondta, hogy a 22.hétig nem csinálunk, addig diéta, és itthon figyeljem. már fogytam is 3 kilót. :) viszont eddig én azt tudtam, hogy kb 80% esélyem van a második babánál is. tegnap néztem az iptv által felvett 9 hónapkoból részeket (apa kidőlt 7kor, így egyedül tévézgettem), és pont volt szó a gesztációs diabéteszről is, és azt mondták, hogy 15% a második terhességnél, ennek nagyon megörültem,m ert eddig nagyon jók a cukraim. (még egy nutellás croissant felét is megengedtem magamnak múltkor, és akkor sem ment fel, csak 5,5-re kb.)

amúgy érzem én a kisbabámat, csak ez még nem az az igazi beindulás, hanem, ahogy Mazsi is írta, mintha vki végighúzná bent az ujját a hasam alján. szóval nagyon várom már az igazi bulikat, Juliska nagyon sokat mozgott, sokszor én már aludtam, apa meg ezen mulatott, miket ugrál bent a hölgyike. :)

na teszek fel fotókat. most olyan sok hsz. van, Niki meg sehol, tuti én kerülök laptetőre :)

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Na most én is megdöbbentem, mekkora voltam! nem csoda, hogy többen kérdezték ikreket várok-e. habár egyszer közelről láttam vkit, akinek még egy hónapja volt az ikrekkel, na az nagyon kemény (hajrá Vivi!!! ;) ) szóval aki egyszer látott már ikerhasat, azt nem felejti el soha :)

Egyre nehezebben hajolok be a kiságyba, lassan át kéne szoktatnni Julikát úgy, hogy leszedjük a rácsot. tapasztalat? akinek korabeli babája van, ti már től vagytok ezen?

szép hétvégét, itt bent kell kuksolnunk ebben a gyönyörű időben, pedig egész napos kintlétet terveztem. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ucika12 2012.03.19 21:55-kor.

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nikicske 2012.03.20 10:39-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: