Új privát üzeneted érkezett!

Witch
Sok szeretettel gratulálok!

Manooka
Pedig ott van a pocakomban a két baba :wink:
És mindkettő teljesen korának megfelelő méretű :lol:
Nekem van azért 3 hét előnyöd! :wink:

Szifla
Én fázom, ha nincs 30-35 fok :oops: :wink:
Előző életemben biztosan valami busman voltam. A magasságom (alacsonyságom) megvan most is hozzá :lol: :lol: :lol: :lol:
(Miért van neked koraszülöttes vonalzód?)
Szép helye lesz a babátoknak!

Macianyu
És ezek milyen jógagyakorlatok voltak?
Vizesedés lehet a terhességi hormonoktól is, de lehet toxémia jele is. Vérnyomásod?

Judit?????

molly80
 
 


Sziasztok!

Én nem vizesedek szerencsére, csak ha sokat vagyunk valahol és nem tudok feküdni, akkor a lábam kicsit. De nem vész.

Anya-para nekem is van, hogy jönne segíteni, meg főzni. Sőt elejtett valami megjegyzést a szülésről és a kórházról, amiből arra következtetek, hogy ott akar topogni a folyosón apámmal... NNNNNNNNNNNNEEEEEEEEEEE
A férjem nem jön be végig és ő is a folyosót szeretné "használni" várakozásra, de ha a szüleim ott lesznek, szerintem elmenekül. Vagy agybajt kap :evil: Ráadásul ilyen helyzetekben tök égőn tudnak viselkedni, apám kb berontana, hogy lássa az első unokáját. (ez az egykeség átka sok más mellett)
Hogy a fenébe intézzem ezt el? Ha megmondom, hogy ne, attól még simán megjelennek. Nem szólni, hogy bementem meg nem akarok. Anyósoméknak mindenképp szólunk, akkor meg lesz sértődés. Utálom az ilyet.

Wich! Minden jót Nektek! Szerencsés mielőbbi hazatérést.

Én jobban örülök a melegnek, a hidegfronttól úgy fáj a szeméremcsontom, mint a fene. Bár most már szinte mindig fáj
:(
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára bruck 2012.08.22 07:37-kor.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Witch!
GRATULÁLOK!!Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek és sok tejcsit!! :lol: :lol: :lol: De jó ma is egy baba hír :lol: :lol: Várjuk a beszámolót!!!

Judit????????????????????????????????

Kép
Kép
a.ibici
 
 

 
 

Én örülök, hogy anyukám úgy intézi a munkáit, hogy mikor szülök, jön hozzánk segíteni... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

molly80
 
 


Bruck
Jól nézel ki! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

molly80
 
 


Köszi, Te is nagyon jól nézel ki, nem is tudom hogy bírsz el 2-vel. :D Apósomék ikrek, mindketten 3 kg feletti súllyal születtek az 50-es években, nagyika pedig kb 160 magas. Szép kör lehetett.

Én az utóbbi héten csomót híztam, de nem tudom hova, csak a mérleg mutatja, de most idegesít. 180 magas vagyok, 74-el kezdtem és most 88-at mutatott a szemétláda!!!! Nem kéne rágódni rajta, de nem megy. Nem is eszem sokat, :?

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Sziasztok

Egyben vagyunk. Nyíladozok, de amíg a burok egyben, nem siettetünk semmit. Nem akarok befeküdni, mert ugye van itthon három gyerekem. Néha jól meglódul, aztán semmi. Szerintem nagyon gyors lesz a vége. Csütörtök reggel kell dokihoz mennem, ha addig nem történik valami.
Egyébként nagyon meleg van, ez megvisel, és nyomi vagyok. És tök nem vizesedem, pedig eddig mindig volt vele bajom. Hála az égnek.
Azért vigyázzatok,mert a toxémia egyik pillanatról a másikra nagyon veszélyessé válhat, és a vizesedés annak is lehet a jele. Nekem lebénult az arcom 8 éve, mikor hirtelen felment a vérnyomásom, és tök vizes voltam.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


én szeretem Anyut, és az elsőnél örültem, hogy jött, de aztán rájöttem, hogy sokkal jobb érzés, ha saját erőmből intézem a dolgokat... most pedig már totál nem szorulok a segítségére. és szeretek mindent úgy csinálni ahogy én akarom és nem azt nézni, hogy más csinálja. meg hát ha őt engedem, akkor mást is kell, busójárásra meg végképp nem vagyok kíváncsi...
én csak a gyerekeimmel akarok lenni szülés után, meg a férjemmel... hiába 3.gyerek, de formálódik a család és ez a mi dolgunk és nem azonnal 10-20 emberé. ők az én gyerekeim, én családom és nem másé, én vagyok az anya és én gondoskodok...
én tuti hogy ha hazajövök másnap takarítani fogok :) meg pakolok és hasonló... már előre sajnálom Apát, hogy mit fog hallgatni, hogy mi nincs a helyén :)

Bruck- és miért kell szólni, ha mész szülni? mi sose szóltunk... mondjuk időnk se lett volna rá... megszülettek a fiúk és akkor megtudták... de az hogy most én egy listát végig értesítsek, vagy a férjem, hogy szülés...
olyan fura volt nézni az egyik szülős műsorban, hogy egy családi gárda ült kint és közben telón közvetítették a szülést még több embernek.
legyél határozott! itt te vagy a fontos és a baba és ha te nyugalmat akarsz, akkor Neked az a segítség!

én ezért is örülök, hogy a kórházban nincs bejárás a szobába. 4 nap az enyém. és nem kell a szobatársak rokonait is elviselni... tudok nyugodtan szoptatni...

tényleg jól nézel ki! szép vagy!

Molly is csinos- és tényleg mindig meleg ruciban van :)

szopi- tegnap éjjel jól megijedtem- egyszer csak rám tört a szomjúság érzet... aztán úgy éreztem mintha jönne a tej... hmmm még ne jöjjön! meg az érzés is kerüljön, nehogy hormonális legyen...

Judit: kíváncsi vagyok rátok! minden esetre szorítok, hogy gyors legyen és fájdalom mentes! :)

olvasgattam szülés történetet, hátha kedvet kapok- de neeeeeem. :)

ja Bruck: szülés után lehet hogy simán visszajön az alakod egy-két nap alatt... sok víz is elmegy... én ezért nem félek... + hastartó és alakformáló bugyi is jótékony... ápol, s eltakar- egyrészt formál, másrészt nagyon jó, hogy a kiürült puding hasat megtartja- én ha nem vettem fel nagyon hülyén húzta a felső testem a plötty hasam. jót tesz a testnek és a léleknek is :wink:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!
Félre ne értsd, én is nagyon szeretem a szüleimet, csak mi most leszünk igazi család, külön család.Ők meg nehezen dolgozzák fel, hogy egyszem kislányuk már visszavonhatatlanul máshoz tartozik. Eddig is így volt, csak szerintem nem fogták fel ilyen élesen.
Azt, hogy elindulunk a kórházba nem szeretném közölni csak a szűk családdal, hogy tudjanak drukkolni. Kérték, hogy szóljunk, hogy úgy gondoljanak ránk, ne azt képzeljék, hogy otthon ülünk épp. De lehet, hogy ez elmarad, attól is fog függeni, hogy mikor lesz. (éjjel vagy nappal)

Nem aggódom amúgy a súlyom visszaállása miatt, csak nem tudom hogy hogy történt ez az elcsúszás ilyen gyorsan. Ami miatt aggódom, azok a csíkok a hasamon és a mellemen... Az utóbbi 3 hétben kb. naponta megjelenik egy új. Van erre valami gyógyír? Kenegetem szorgosan, biztos a genetika szar...

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Nekem elképzelhetetlen lenne, hogy ne szóljak anyumnak, és Nagyimnak, hogy a szülőszobán vagyok. Biztosan nekem is rosszul esne fordított helyzetben, hogy velem aggódták végig a 9 hónapot, és nem szólok, maikor már finishelünk. :wink: Attól nem kell tartanom, hogy ott ülnének a folyosón, amíg szülök, mert 270 km-re laknak. Bár ott ülnének!

Éppen ezért én annak is örülök, ha Anyum jön, és segít. Egy évben egyszer jön hozzánk, amióta Apum nem él, nem tud akkor jönni, amikor kedve tartja (neki nincs jogsija, és dolgozik is még), így minden percnek örülök, amikor velünk van. Nincs máskor segítségem, nincs máskor kire számítanom, és bármennyire is MI vagyunk öten egy család, megtanultam, hogy azt a minimális segítséget el kell tudni fogadni, mert visszasírja az ember egy idő után. :) Én biztosan nem takarítok, amikor hazajövünk, örülök, hogy lesz egy hetem,amikor viszonylag nyugiban koncentrálhatok arra, hogy legyen elég tejem, és pihenni tudjak, utána úgyis jönnek a hétköznapok: Apa éjszakázik, én a két gyereket a legkisebbel kora reggel viszem az oviba, aztán haza, aztán házimunka, szoptatás, a két gyerekért a legkisebbel az oviba, mindez kocsi nélkül.
Szóval jó lesz nekem, hogy Anyum jön, és segít , ráérek utána összekovácsolódni :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch! Gratulálok a kistesóhoz! Remélem minden rendben volt. Sok tejcsit kívánok..... :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Mágnes! Ez így természetes azt hiszem, mi 5 percre lakunk mindkét családtól. Ami nagyon jó, és nagyon jó, hogy sokat találkozunk, heti 1-2x. De a szülőszoba legyen csak a miénk hármunké.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Zsófi:
Képesek lennének a szülőszobán zargatni? :lol: Na az tényleg sok(k) lenne. :roll:
Ha 5 percre lakna Anyum tőlünk, akkor valószínűleg én is másként látnám. Mivel ilyen messze lakik, így kihasználok minden apró alkalmat, amikor találkozni tudunk. Tudjátok, amikor valami nincs a kezünk alatt ,akkor jövünk rá, mennyire hiányzik :wink: Amíg otthon laktam, szabadultam volna, most pedig... :D

Meghallgattuk du. az udvaron Soma szívét (meg is nyugtatott, mert nagyon be van lassulva 3 napja), és éppen csuklott. Annyira jó volt hallani :lol: Holnap du. CTG!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch: gratulálok! Remélem, jól vagytok!

Molly: koraszülött vonalzóm van??? Ez mit jelent? jaj, nem akarok ilyet, lecserélem :)

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Witvh, hatalmas gratula!!!! Rengeteg tejcsit és hamar átalvós éjszakát!!!!!!!

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Szifla, nagyon szép lett a babaszoba. Mi még sehol. Az ágyat összeraktuk, vettünk még egy polcos elemet, de nem passzol színben. :lol: A rucik a mosógépre várnak (az újra), a bőröndöm is még félig üres.... :lol: Én sem kapkodom el, az már biztos. :wink:

Molly, nagyon csini kismami vagy és milyen pici a pocód. Kb. nekem is ekkora, pedig nekem csak egy van benne. :lol: Hogy bírod a kettőt? Nálatok hüvi van, ez már nekem is feltűnt ám.

Mági, belassult? :wink: Na akkor, neked sincs sok hátra.

Bruck, te is csini vagy. Képzeld nekem meg középidőben ugrott fel sok, pedig nem is ettem a 40fokban. :roll: Most meg, mikor a leginkább nő, alig.

Konkri, most én is így érzem, hogy nem akarok ide senkit, még nem tudom, hogy fogom lebeszélni őket.... :shock:

Ma találkoztam anyósommal és sógornőmékkel és azt mondták 2hetet adnak nekem. :shock: Hááát, őszintén, magam részéről nem bánnám, de azért nem kéne előbb jönnie 1hónappal, nem? :shock: :shock: :shock: És érdekes, mert a szomszédék is ezt mondták....aztán meg tutira végig marad, sőt. :lol: az én babaáim ilyenek.

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Witch! Hatalmas gratula, és nagyon jó egészséget nektek!

Mi meg vagyunk, bár nem túl jól.
Szerdán ugye mondta a doki, hogy külső méhszáj 1 ujjnyi, belső még zárt.
Tegnap óta eléggé fájdogál a hasam. Sehogy sem jó. Pocak még fent van, remélem még legalább 2 hétig bent marad aprócska.
Még nem vagyok felkészülve, főleg nem ilyen hamar...
Szegény Alex még 2 hétig itthon van, Apafej holnaptól dolgozik... nem tudom hogy fogom lekötni, igyekszem sokat feküdni, meg nyomatom a magnéziumot ezerrel, bár szerintem már tuti nem 1 ujjnyi, az 1 ujjnyi.

Agyalok egy hastartó pánton is, mert minden lépés szenvedés. De nem tudom meddig húzzuk és nem olcsó dolog az sem.
Nem tudom mitől lett ez hirtelen, eddig nem volt semmi.

Szorítsatok, hogy ne mi legyünk a következők!!!
Noel nem nagyobb, pont a korának megfelelő (mondta a doki is, ne számítsak óriás baby-re) szóval kéne még neki ez a pár hét (min. 3,5)

Cukik a pocakok!
Rólunk is készültek fotók, de még nem kaptam meg őket.

Jó éjt!

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Nyugi Galex! ne izgulj!
Hidd el, a külső méhszáj nem vészes- gondolj arra, hogy vannak akik (ha jól tudom Witch is) csonkolt méhszájjal nyomják végig az egész terhességet...
És ilyen időben a külső nyílása már nem gáz. Nyugiba legyél- mondom én, aki az elején el akarta pottyantani a babát- és látod itt tartok...
Hastartó: sztem amit a gyógy boltban kapni, az inkább szülés után jó.
szívesen elküldeném az enyémet- ez igazából motoros derékvédő protektor, tépőzáras, amit pont a pocakom alá tudok tenni, így tart- még a lidl-ben vettem ezerpár ft-ért...
most ezzel voltam tüzijátékon...

tök jó helyet talált Apa- Tatabányán voltunk, fenn hegyen az autópályán- volt pad-asztal, így a mekis kaját is meg tudtuk enni, nem volt tömeg (de rajtunk kívül azért jöttek többen is erre a tuti helyre) + nem volt túl hangos a durrogás, így megbeszéltük, hogy jövőre babával is tudunk jönni.

Ági: kb amit írtál én meg pont ezért tudtam megtanulni visszautasítani a segítséget- tudod nálunk a szülői gárda 6 fő (mamák-papák) nekünk is van 3 dédi, tesógárda is fú de sok fő...
anyuval, anyóssal ingyen teló előfizetésünk van- tehát nagyon sokat beszélünk minden nap... én anyum azért jön sűrűben, van hogy eljön a férje nélkül vonattal... de tudom milyen az amiről írsz- bármikor megy el, mindig úgy érzem, hogy nem voltunk együtt eleget...
viszont itt van anyós, aki- tudod- nem olyan kategória, mint amit te írtál a tiedről :) és ha én "nem tanulom meg visszautasítani a segítséget", ha nem húzom meg a határt, akkor ilyen dolgokat kapok felajánlásnak: após: költözzünk hozzájuk... anyós: ha megszülök, akkor a nagyokat két hétre ő elviszi (na ettől dobtam egy hátast- ráadásul ő ezt már tényként közölte a férjem unokahúgával, ő meg velem- én meg úgy éreztem, hogy vagy hülye vagyok, vagy béna, de mi az hogy elvennék a gyerekem)... vagy ne haza jöjjünk a kórházból, hanem hozzájuk...
Marcellal depi sanszos voltam- és ott nagyon nagy szerepe volt annak, hogy ők jó szándékból minden este jöttek... és én nem tudtam ráhangolódni a gyerekemre...
meg úgy egyébként is nem úgy bánnak velük, ami nekem a norma (engedékenyek, tutjgatnak... nem szeretem, ha épp elalvó, vagy ébredő gyerekkel dödörögnek) és ez heti több alkalom...
Örülök, hogy vannak, örülök, hogy segítenek, mi is próbálunk... de meg kell húznom a határt, mert hiába van az uramnak 4 szabad napja- hát nem mondhatnám, hogy fú de sokat vagyunk csak mi.
És akkor ugye apuék+1 dédi az első udvarban lakik...
a másik dédik szintén a városban...
tesók mind itt szintén...
ha anyum jön, akkor a húgaim is jönnek, ha anyut engedem, akkor anyóst is kell... anyósom nem dolgozott, most meg már nyugdíjas- rossza házasságuk, nem jár sehova, csak a család van... így ha rajta múlna a dolog, akkor kb mint egy napközis dada, bejárónő üzemelne... én meg azért igényt tartok az életünkre... ráadásul el tudom látni a feladataim.
szóval hosszú...

meg én eddigiek alapján a tej dologtól nem félek... úgy hogy emiatt kicsit előnyben vagyok talán- illetve remélem, hogy minden működni fog a tejjel mint eddig.

az biztos hogy ha hazajövök, akkor fél-egy órát rendezkedek, ez nekem bőven elég lesz, hogy minden úgy legyen ahogy szeretném... én nem tudok pihenni, ha nem úgy vannak a dolgok, ahogy szeretném, ha nem áll egyenesen az asztal, a terítő... :) még az is idegesít, ha a napernyő nem úgy van kitekerve ahogy én szeretném. :)
(a fürdőszobaszőnyeget kicseleztem- oda találtam kerek szőnyeget, így nem kell folyton vonalra igazítanom :) )

anyu ha jön, akkor az unokáival legyen elfoglalva... de nem kell semmit dolgoznia... játszon... viszont nekem az egy hét bent lét (ki tudja még mennyi lesz igazából) után - legyen legalább 3-4 nap,hogy a fiúkat, az otthonom, a való (nem kórházi) életet visszakapjam, és utána jöhet bárki... babát nézni, fiúkhoz... a takarítást, házimunkát én megoldom simán...

szóval különbözünk! :) lehet hogy ezt kicsit az is befolyásolja, hogy 2007. november óta én itthon vagyok... ez az én terepem...

Bruck: nem tűnt nekem úgy hogy ne szeretnéd a szüleid... látod nekem is van jó nagy családom...

ja még nem is írtam- van egy mostoha dédink is, na ő az alföldön anyuékkal és tegnapelőtt fényes nappal betörtek hozzá, összeverték, agyrázkódás... egy pár fülbevalóért... :(

(igazándiból van még 3 mostoha húgom is... szintén családostul... meg uncsitesókat se írtam és keresztszülőket... a férjem meg az unokatesóival nem tartja rendszeresen a kapcsolatot- még jó, mert ők meg vagy 50-en vannak...)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Galex- olvastam a blogod...
ne aggódj! jó szlogen... :)
nem vagyok Rubint Réka fun, nem is követem nagyon őket, viszont egyszer elcsíptem egy mondatát és ez nagyon megragadt bennem, mert valahol egyezik az én gondolkodásommal:
hogy ha születik egy babájuk, akkor az beleszületik az ő életükbe- és a baba "szokja" meg az ő életüket, nem pedig/kell felborítani a sajátjukat miatta...

nyugi! lehet hogy Alexnek pont így lesz jó... lehet hogy az egy év csúszás ide vagy oda... lehet hogy észrevehetőbb lenne a változás az életében... így pont nem a megszokott élete borul fel a baba miatt, hanem amúgy is változás történik az életében...
a 9 hónap nem csak nekünk jó a felkészülésre, hanem a környezetnek is... persze ez egy gyereknél más, mert kézzelfoghatóan tudatosul jobban...
de lehet hogy Noel egy tök jó baba lesz és Alex könnyen hozzászokik a létéhez...
talán ha azt látja rajtad, hogy minden természetes, akkor ő is könnyeben átérzi.
nyugi!

én inkább attól félek, hogy a frankó ovi kezdéssel Marcell milyen jó kis betegségeket fog haza hozni...remélem tudom őket szeparálni... mert hogy én a tejnek immunerősítő hatását nem vettem észre az tuti... illetve ha én beteg voltam, akkor tőlem nem kapta el a gyerek, de Martin a Marcell betegségeit mindig sikeresen abszolválta...

:roll:

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Tegnapi hszem eltünt :(

Witch, nagyon nagy gratula neked és Beninek! Remélem, minden rendben, és hamarosan mehettek haza.

Judit, te nagyon készülödsz :) Nekem néhány napja nincsenek jóslóim.

Szifla, nagyon szép lett a babasarok és jól néz ki a babakocsi szett is. Látom, a zöld nagyon bejön neked :) Jó szín, én is kedvelem :)

Galex, ne izgulj a külső méhszáj miatt. Nekem egy ismerősöm még több mint egy hónapig volt egyben nyíló méhszájjal. Először neki is a külső nyílt, aztán beljebb is kezdett, de szép lassan, és nem jött előbb a baba.

Konkri, hú, mennyi rokon. Jó nagy családotok van, ráadásul jó közel laktok egymáshoz.
Nálunk jóval kisebb a család, és csak a párom hugai élnek Bp-en, a többiek vidéken (mondjuk nincsenek messze, kb 60 km-nyire van anyu és apu, egy órán belül itt vannak, ha úgy adódik).

Bruck, csinos vagy :)
Első gyereknél én is szóltam anyunak és apunak, ők be is jöttek a kórházba izgulni a folyosón (első unoka :) ). Második gyerkőc éjjel indult, reggelre született meg, így akkor kaptak értesítést. Most még nem tudom, tényleg attól függ, hogy és mikor érkezik Julcsi. De szerintem most nem jönnek be a kórházba a szülés idejére, majd másnap látogatóba :)

Molly, hajrá moderátorság! Jó ez a fotó rólad!

Én nagyon vizesedek, főleg a lábam. Kezeim szerencsére nem.Tegnap mértem a vérnyomásomat, az rendben van, 118/ 75, ilyesmi szokott lenni.
Viszont a hasam lejjebb ment, szóval nincs messze már a vége. Szerintem tuti nyom valamit a kiscsaj, azért kezdtem el vizesedni (ez az elmúlt 5 napban alakult így)
Ma sokat mentünk a városban, délelőtt a várban voltunk, ráadásul lépcsőztem (na azt nem annyira bírtam), így a kora délutáni szunya nagyon jól esett. Aztán a Batthyány-ra mentünk tüzijátékot nézni a párom családjával, ezt meg jól megszívtuk, mert a kocsit leraktuk kint, és metróval mentünk be, erre a metrót a Batthyány téren lezárták este 9 és fél 11 között :shock: Iszonyú sok ember, sok gyerekkel csak várt, hogy nyissák meg újra. Állítólag azért zárták be, mert a Kossuth térről kellett elszállítani a tömeget. Kiba jó - aki nem a Parlamenti rendezvényre megy, az le van ejtve? Szóval a vége nem volt jó, most el is ment a kedvem egy időre a tűzijátékozástól. Mondjuk, mi nem is nagyon szoktunk járni, ilyenkor általában elutazunk valamerre, de ugye 38 hetes terhesen már nem nagyon jövök-megyek messzire.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Erpé, Konkri köszi a biztatást!

Nem is a nyílás miatt aggódom igazán (Alexel 2 ujjnyi voltam), hanem, hogy fájdogálok. És úgy érzem magam, mint Alexel az utolsó 3 napban. Akkor hosszú hétvége volt és pont kiengedtek a kórházból a hétvégére. Viszont mindennap be kellett mennem ctg-re. Akkor mindennap úgy engedtek el, hogy este várnak vissza szülni. Hétfő reggel mentem is :D De még korai lenne, ez a parám.

Most elmegyünk hastartót nézni, remélem attól jobb lesz.

Hozzánk anyukám jön, de nem rátelepedősen, hanem segíteni.
Muszáj lesz, mert Alexet haza kell hozni a suliból, ha én nem tudom.
Nálunk anyukám a házitündér :D sosem kérdezi mit segítsen, mindig meglátja mihez nem volt energiám és már csinálja is. Főként Alexet fogja rendezni. De sajnos elég sok a vita is, ha itt van. Ő másképp gondolja a gyereknevelést, mint mi. Szóval jó is meg nem is, ha itt van.
Persze az első héten itthon lesz Apafej is, akkor nem kell nagyon jönnie, majd utána.

Csak szeretném a suli első hetét legalább Alexel tölteni. Megszoktatni vele egy napirendet (kelés, indulás...), hogy apának már könnyebb legyen, amíg nem vagyok itthon.
De ember tervez.... lesz, ahogy lesz

Nagyon repül az idő, hétfőn ctg :shock:
Pénteken meg jön a védőnő (nem láttam 10 hete, most is én telefonáltam rá) és hozza a recepteket is.

Majd jövök, hogy sikerült a vásárlás :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Ja és a szülőszoba!
Nálunk az a divat, hogy az egész család a padon ülve izgul, ha szül valaki. Szoktunk lenni vagy 10-en :D (pár barát is). A kintiek remekül szoktak szórakozni. Fogadásokat kötnek, kisvideóban üzennek a kiscsaládnak. Szóval nálunk ez remek buli, a kórházban annyira nem örülnek neki :D
Persze attól is függ, hogy mikor van a szülés.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!


Witch, gratulálok, nagyon jó egészséget és sok boldogságot Nektek!

Molly, Zsófi, szépek a képek! :-)

Jobbulást mindenkinek, akinek szüksége van rá!Remélem, minden baba minél tovább bent marad :-)

Nekem semmi tünetem, nagyon kíváncsi vagyok, hogy fog kezdődni a dolog :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Fú Erpé- te is jó közel vagy... bár mikor "robbanhat" a bomba :)
ez a tüzijáték akkor szívás volt... :(

Én Anyum és anyós is megcsinálna mindent... :) :) :) :) + talicskával lehetne a kaját szállítani... :) :) :) a múltkor is idecipeltek egy dinnyét- kérdés nélkül és tök kínos volt hogy vittük vissza a disznóknak, mert hát mi is megvesszük, gyerekek már nem eszik, már uncsi... én meg nem mertem annyira... így is mindent én eszek meg, mert sajnálom kidobni- konyhamalac üzemmód :)

Arra gondoltam holnap veszek egy csomó csirkemellet- nálunk ez a koszt, még gulyáshoz is ezt kell vennem... főzök egy kondér pörit belőle és lefagyasztom egy részét... :)
délután meg remélem apát kibérelhetem egy kis munkára :)

Sti- Apa vitte a csomagot... bár tuti felhív még hogy mi, hogy, mert mondtam neki, hogy 5 helyre kell mennie :)

Galex: mennyi magit szedsz? hány mg-ot?
nekem ha fájdogál is a hastartó mindig segít... akkor még akkor is tudok menni ha fáj.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Köszi mindenkinek a babaszoba dicséreteket!

Erpé: a zöld tetszik, de igazándiból véletlen, hogy végül "minden" zöld lett. Nekem is feltűnt a végén, hogy jéé, csupa zöldet kap ez a gyerek! A fal nyárig narancs-barna-terracotta volt, de festés előtt elmentünk a boltba és kiderült, hogy a dulux lecserélte a régi színeit, megváltozott mindennek a neve...volt egy táblázat, hogy melyik réginek melyik új szín és név felel meg, persze annak, ami nekünk volt egyik se...megszűnt. Így inkább választottam egy másik színt (zöld), mert azt nem akartam, hogy nagyjából olyan lesz, de mégse, féltem, hogy pirosas lesz. A fal így lett zöld. :) A babakocsiból ez a szín tetszett a legjobban, szerintem ez olyan vidám, élénk. (és esetleg ha lesz majd egyszer lányunk...) A baldachin meg akkor már illjen a fal színéhez, na meg ennek tetszett a mintája, cukik rajta a figurák. De valahol tényleg igaz az, hogy a babaszobát, babasarkot az ember magának rendezi be, a baba csak jóval később értékel ebből bármit is. :) Én jól érzem magam, ha odamegyek a kiságyhoz, azt hiszem, most ez a lényeg :)
Kitartást a finishez!

Mágnes: azt álmodtam, hogy vasárnap fogsz szülni. Hajrá! :wink:

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok
Witch gratulálok pici fiad megérkezéséhez, jó egészséget és sok tejcsit.
a.ibici mikor vissza olvastam ,örömmel láttam,hogy nem kell semmit vinni a korházba,aztán tovább olvastam és láttam amit írtál. Nekem ez olyan furcsa 5-éve mindent kaptunk pelust , ruhát …… .Most azon gondolkodom,hogy mit rakjak a babának. Vastag rugit, vékony rugit,hosszú ujjú badit,rövid ujjú badit.

Visszaolvastam az elmúlt napok termését, hát nem keveset írtatok. Mi végig apáztunk végre. Voltunk fürdeni a Gyömrői tavon, nagyon szeretjük, közel van hozzánk és szép tiszta a vize. Itthon is sok mindennel haladtunk, Niki lakosztálya is elkészült, ruhák kimosva ki vasalva. Nagyok ma kezdték az ovit, reggel olyan szégyellősek voltak, mint ha első nap mennének. Látom készülődnek szép lassan a következő babák, nekem még olyan messze van október eleje.

Molly még neked akartam írni, hogy picit irigyellek a befordult babákért.Kívánom, hogy egy szép spontán szülésed legyen.

Na lépek mert takarítani kell.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Sziasztok!

Éjjel megint jöttek a 7 percesek, 3 órán át, de elmúltak. És mintha kicsit tompábban mozogna a baba. Ma egész nap érzem a méhszájamat, és alig bírok menni. De közben megszállt a láz, és gyorsan kimosok mindent, meg pucolok még pár zugot, amihez nem volt kedvem eddig. Aztán lehet, hogy így leszek még pár hétig, és úgy kell kirobbantani.
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


3*2 MagneB6-ot
akartam is kérdezni, hogy milyen erősebbet tudtok, mert úgyis vennem kell.

Csak az a baj, hogy ettől is nagyon ég a gyomrom...

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Galex- azért kérdeztem, mert én pl, meg még többen is magnerotot szedtünk, ott egyben van 500 mg, a magne b6-ban meg 46 vagy 50 mg... tehát töredéke...
nekem ennél a terhességnél már csak ez a dózis segített...
volt hogy napi 3-4 g-ot szedtem... most már adlibitum, ha szükségét érzem...

kaptatok hastartót?

Judit: szorítok, nem tudom mi lenne jobb, de szorítok, hogy úgy legyen ahogy szeretnéd...

én nyomott vagyok... de várom az estét- legalább most már éjjelre hűvösebb van, nem úgy mint akkor a bazi nagy melegben.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


sziasztok!
Én kis naiv voltam ma a C&A-ba :lol: :lol: :lol: Szóval aki nagyon beleélte magát a DM-es 50%-os kuponos vásárlásba velem együtt,azt el kell keserítsem.Ugyanis a kupon 1 termékre jogosít fel és annak is akciósnak kell lenni :( :( Még tiszta szerencse,hogy nem akartam több 10.000ft-ért vásárolni :lol: :lol:

galex!
Én is a magne B6-al kezdtem,aztán a doki mondta,hogy felejtsem el és akkor ajánlotta a magnerotot.Egyébként én ugyan így állok külső 1 újnyira nyitva belső teljesen zárt!

Ágnes!
Nagyon eltűntél!!!!!!Mi volt ma a CTG-n babázol már esetleg :lol: :lol:

konkri!
Nálunk éjszakára egész jól lehűlt,de az időjárás jelentés is azt mondja 17,18 fok éjszakára.

Judit!
Mizu??

napsugáreperke!
Passz!Én se tudom mit kéne max párdarab bady,rugi,takaró,pelus,sapka,kesztyű,popsitörlő.Amit még esetleg kérnek apa behozza,10 percre lakunk a kórháztól.


Tenyésztésem eredménye negatív,hívtam a dokit úgy örültem neki,tartottam,azért mióta tudom,hogy nyitva vagyok 1 újnyira.Gyerek doki kiírta a kence,ficéket.Ez is meg van.Hát ez a C&A-s sztori kicsit kiakasztott :lol: :lol:De várható volt,hogy valahol kibújik a szög a zsákból :? :? Holnap jön a védő néni,mennem kell házi dokihoz délután a táppénzes papíromért.Holnap sem unatkozom majd.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Ibici: bénán írtam? :) én is azt akartam kifejezni, hogy éjjel azért viselhető ez a meleg- még a tetőtérben is... nem az a kilátástalan dögség van, mint nyár elején...

jaj már én is érzem, hogy itt a vég... most már fájdalmas Fanni nyomkodása...
és megint egy óriáslábra készülök... :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Gemini! Nagyon szépek a babák, és nagyon jó, hogy már otthon lehettek.

Witch! Gratulálok a kisfiadhoz:)

Nálunk vége a családozásnak, egy hét Balaton után 3 napig itt volt nálunk mindenki. A bátyámék reggel repültek vissza, hát nem volt túl kellemes a búcsúzkodás. Remélem nem telik el újra 3 év, mire látjuk őket, meg a gyerekeket. A babaszobát letesztelték a gyereket, meg felfedezték a környéket babaszemmel, úgyhogy hasznos volt:)

Mától még jó pár nap, mire mindent kipakolok, kimosok, visszarázódunk a sok bőröndözés után:) És újra Kincsőre koncentrálunk mostantól:)

Csütörtökön megyünk orvoshoz. Nekem a keményedéseken kívül nincs különösebb tünetem, a bordáimat viszont nyomja rendesen. Sztem még mindig faros. Kaptam egy készlet homeopátiás szert a sógornőmtől, meg egy kiskönyvet hozzá, csak győzzük megtanulni:) De van egy szer a baba befordítására, sztem ha csütörtökön a doki is úgy látja, hogy feje fent, akkor kipróbálom

emmami
Szigethalom
 
 


Sziasztok, mar régebb regisztráltam de csak most juottam oda, hogy hasonló cipőben járó :wink: kismamakkal társalogjak kicsit. Most 33 hetes vagyok, pontosabban ma léptem a 34-be. Kissé mar nyügösek a napjaim, nehezen alszom.. Nő PIcur nagyon, most mar egyre gyorsabban gyarapszik. Egyébként érdi vagyok, ha esetleg köztetek van vki a környékről szívesen ismerkednek, mert nemrég költöztünk ide Pestről.
Majd visszaolvasom a leveleitek egy részét, tudjam mi is néha a téma...

Ti hogy vagytok? Hogyan telnek a kismama napok? Mindenki a második babaját varja? Megoszthatjatok a tapasztlaitokat, én az első babám várom, tele izgalommal, megfelelni vagyassal...
Ja és a Sote1.-en fogok szülni, van meg köztetek vki aki esetleg ott fogja világra hozni a PIcurt? :wink:
mola
Érd
 
 


Sziasztok, mar régebb regisztráltam de csak most juottam oda, hogy hasonló cipőben járó :wink: kismamakkal társalogjak kicsit. Most 33 hetes vagyok, pontosabban ma léptem a 34-be. Kissé mar nyügösek a napjaim, nehezen alszom.. Nő PIcur nagyon, most mar egyre gyorsabban gyarapszik. Egyébként érdi vagyok, ha esetleg köztetek van vki a környékről szívesen ismerkednek, mert nemrég költöztünk ide Pestről.
Majd visszaolvasom a leveleitek egy részét, tudjam mi is néha a téma...

Ti hogy vagytok? Hogyan telnek a kismama napok? Mindenki a második babaját varja? Megoszthatjatok a tapasztlaitokat, én az első babám várom, tele izgalommal, megfelelni vagyassal...
Ja és a Sote1.-en fogok szülni, van meg köztetek vki aki esetleg ott fogja világra hozni a PIcurt? :wink:
mola
Érd
 
 


Én is bementem a múltkor C&A-ba, de nem láttam semmi jót a babónak - azt én már előtte olvastam a kuponon, hogy egy darab ruhára vonatkozik a kedvezmény... lehet, hogy majd télen egy overálba beruházok, de most nem volt semmi, ami különösebben felcsigázott volna. Azt viszont nem tudtam, h akciósnak kell lennie :shock: Nem az van inkább, h nem lehet akciós? (általában az szokott lenni, h több akció nem vonható össze...)

Emmami, jó lehetett a családozás, és remélhetőleg tényleg nem kell 3 évet várni majd a bátyádék viszontlátásáig. Jövő nyáron már akár ti is tudtok menni :)

Ibici, tök jó, h negatív a kenetvétel eredmény. Én még nem tudom az enyémet, de pénteken legkésőbb kiderül. Akkor lesz újra CTG, akkor megkapom az utolsó labor eredményeket is.

Galex, nem semmi, hogy a szülés alatt a család a kórházban szurkol :)

Judit, Ági? Hogy vagytok?

Na, mennem kell, elfáradtam ma, sűrű nap volt. Babasarok végre nálunk is alakul. Meg ma kocsival voltam a szülővárosomban ügyintézni (ott van az állandó lakcímem, emiatt néhány dolog miatt néha oda kell mennem...), kb 120 km oda-vissza. De inkább a délutáni rendezkedésben fáradtam el.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Mola, nálam is 1. baba, üdv itt.

Azt álmodtam, hogy bemegyek a rendelőbe és kiderül, hogy a dokim külföldre költözött és egy indiai 25 körüli, szakács kinézetű fickó jött a helyére, nincs vizsgáló asztal és papír az asztalra, se kézmosó. Én pedig sírva elmenekülök.
:lol:

Amikor felébredtem jót röhögtem magamon, de ott azért kétségbe voltam esve.

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Üdv itt Mola!

Mikorra vagy kiírva? Tudjátok a baba nemét?

Mi meg vagyunk, most jöttem meg az utsó vérvételről. Persze az asszisztens elfelejtette a vércsoportot, így újra szúrt, nagyon örültem neki.

Egyelőre nincs szó kenet vételről. Az mikor aktuális?

Köszi a tippet, megvettem tegnap a megnerotot, kíváncsi leszek ma milyen.

A hastartó pánt meg egy csoda, sajnálom, hogy eddig vártam vele. Kicsit kiakasztott, hogy egy vastag gumi + tépőzár 8990.- de most nagyon jól jön. Nem mondom, hogy ezzel semmi sem fáj, de össze sem lehet hasonlítani.Ez volt végül a tuti, nem az egész pocakos, ezt vettem meg:
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=32

Ibici! Abszolút egy cipőben járunk :D

Nekem ilyen rossz éjszakám nagyon régen volt. Én nagyon szenvedtem a melegtől. Anyum itt aludt, így légkondi kizárva (pont rá menne), maradt a ventillátor. Azért meg már Apafej nyafog, mert pont rá megy, de azért hagyja, hogy menjen, csak zavar, hogy neki nem jó, de nem tudok létezni nélküle.
Ma is elkapott egy néni az utcán, hogy magának sincs már sok, jó nagy baba lesz :D
Mondtam neki, hogy remélem van még 2-3 hét minimum, és abszolút nem nagy a baba :D
És innentől kezdve egyre több ilyenre számítsak. Még nem zavar, de már látom, hogyha sokan mondják kiakadok majd :D

A másik, amivel mindenki megtalál, hogy le vagyok fogyva. Egyébként a ruhákon én is látom, hogy csak a pocak nő. Eddig 6-7 kiló plusznál tartok, de jól néznék ki a kezdő súlyomra még rájött volna egy 20-as. Rólam volt és még mindig van mit leenni, nem kell tartalékolni :lol: :roll: De örülök, mert féltem mi lesz, ha felrohannak a kilók.

Bocs, ha kicsit hosszú lettem.

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


A tegnapi bevásárlás után már én is úgy jöttem haza, hogy én bizony többet nem megyek, annyit hallgattam, hogy "Úristen, mennyi van még?!?!? Mekkora a hasa!!!!!" :? Pedig még van időnk bőven, és most a fájások, szúrkálások is elmúltak, szóval igazán jól vagyunk... :D

Én most kis vékony sapit keresek, mert az maradt ki valahogy a babakelengyéből :shock: csak nehezen idnulok neki a kis sapi miatt, de megnyugtatna, ha mindene meglenne már...

Kíváncsi vagyok, kinél lesz a következő topic baba. :D Mi voltunk tegnap ctg-n, minden rendben van...következő héten jöhet az újabb kör, szept. 3. doki, én is akkor kapom meg a kenetvétel eredményét.

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok...nagyon pörög az élet nálatok, látom.
Jó, hogy azért néha véleményeket lehet cserélni, tanácsot kapni.
Mi Balázskát várjuk.. Galex én okt.9-10-re vagyok kiírva... A 4d azt mondta a szülésznő, hogy ugy néz ki nem is kívánkozik ki hamarabb látva a méhlepény állapotát. Majd hétfőn megyek a dokihoz, kiváncsi vagyok mit mond. Tegnap voltak gorcseim... Aztán elmúlt...
Bruck.. Akkor nekünk meg igazán életstílus váltás lesz az új helyzet... Én aggódom, várom, stresszt ék néha... Szóval kavarognak az érzések.
Közületek van vki aki a Sote1-en szül?

Aranyosak vagytok... Mindekinek szep napot..bár én most nehezen bírom...



Ezeket a grafikákat, honnan teszitek be?

Mola
mola
Érd
 
 


Sziasztok!

Mola, üdv itt! Én is az első babát várom :-)

Ibici, C&A :-(

Galex, nekem is mindenki mondja, hogy milyen keveset híztam- 7 kg-nál tartok – és hogy csak legyen 3 kg ez a gyerek….Hiába mondom, hogy a baba szépen fejlődik, pont akkora, amekkorának lennie kell – nem megy át…Én örülök, hogy nem szedtem fel többet, így biztosan könnyebb lesz szülés után is.

Tegnap voltunk CTG-n, minden ok.

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Galex, kenetvétel elvileg mostanában aktuális. A dél-pesti kórházban az első CTG-vel együtt szokták levenni (azaz a 36. héten), nekem egy héttel később, mivel a doki épp szabin volt akkor.
Kérdezz rá, az a legegyszerűbb. És ebben azért vannak különbségek kórházak és orvosok között. Pl mikor Samu született (atyaég, 6 éve), akkor még tök nem volt ennyire elterjedt szokás a kenetvétel szülés előtt. Nekem akkor nem is vettek le. Katánál már igen.

Mola, üdv itt! Vannak itt többen ám első gyerekesek :) És ha jól rémlik, akkor olyanok is, akik a SOTE 1-es klinikáján fognak szülni... Én egyik csoportba sem tartozom :)

Nekem is egyre többen mondják, hogy ugye már nincs sok hátra. És valóban :) Ami viszont fura, hogy sokan (idegenek is) azt mondják, hogy fiús a hasam, azaz inkább előre nőttem, nem keresztbe :) Katánál azért széltében is nagyobb voltam, az tény :) Tök érdekes, fogalmam sincs ez mitől függ. Valószínűleg annyi, h most kevesebbet híztam, mint Katalánnyal.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!
mola!
Üdv köztünk!!Mi is BALÁZST várunk :lol: :lol: :lol:
Ha a vonalzónkra gondolsz,úgy tudsz csinálni,hogy bár melyikünkére kattintasz és ott már egyértelmű lesz minden,hogy hogy kell megcsinálni.Majd,ha kész vagy azt be kell másolni a profilodba.

rizsmike!
Most,hogy így mondod,tegnap nem is láttam vékony sapit a C&A-ba csak vastag kötöttet.Egyébként minden üzlet fel van töltve őszi cuccokkal.Borzasztó a 35 fokba,ezt látni :shock: :shock:

galex!
Remélem jó lesz a magnerot nekem be vállt.Azóta tényleg nincsenek keményedések olyan durván.Persze a hideg front hatására kíváncsi leszek,mert a múltkor is az tette be a kaput majdnem.

erpé!
Látod én nem jutottam már el odáig,hogy elolvassam a kupont,de az is tuti,hogy tegnap az eladó azt mondta,hogy csak az akciós termékekre vonatkozik a kedvezmény.Igazából én sem értem,de mindegy,beletörődtem :lol: :lol:

Mágnes adott le valakinek telefonszámot??

Judit!
Hogy vagy?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Látom királyok vagyunk hízás terén :D
Aki meg többet hízott, az ne aggódjunk, biztos azért volt, mert annyira csinik voltatok a baba előtt, hogy volt hova hízni :D, nektek utána is könnyebb lesz!

Az a helyzet, hogy a dokim még (azt hiszem) 2 hétig szabin van, így az első CTG-nél ott sem lesz. De telefonon elérhető és a városban van, csak mondta, hogy nincs a klinikán. Így nem tudom hogy lesz a kenetvétel.
Mindegy, végülis hétfőn talizom a szülésznővel is, gondolom úgyis ő nézi meg a ctg-t is, majd ő elmondja hogy tovább.

Manni ezek szerint neked a pocak sem olyan nagy. Az enyém ennek ellenére hatalmas, ezért mondják, hogy jó nagy baba lehet, pedig nem az. Ne is legyen :lol: Nekem pici baba kell :D
Alex 2770gr-al és 47 cm-el született, ekörül jó lesz öcsibaba is.

De ma például megkaptam azt is egy ismerőstől, hogy mennyire nem jó név a Noel. Mert nem magyar. Kérdem én: nem nézne ki írtó hülyén egy Alex nevű nagytesó mellett egy Béla? Igazából mindenkinek szíve joga, hogy mi tetszik neki, de én sosem lennék olyan paraszt, hogy becsméreljem (fintorral) valaki választását.
Nem vagyunk egyformák (még jó) mindenkinek más tetszik.
Nekünk például azért jön be annyira a Noel, mert tök jól illik az Alexhez, rövid, nem igazán becézhető.

A második néven még tipródom. Alex, Noel Dánielt szeretne, de nekem ez fura. 2 hete megállapodtunk a Noel Dominikben, de már ez sem tetszik :oops:
Apafej szerint ne legyen második neve...
De Alex is Alex Benjamin. Sajnos a vezeték nevünk elég tucat, a Noel is divatnév már, kell valami mögé.
Én annak idején Noel Krisztofert álmodtam, de a fiúk leszavaztak. Szóval nem tudom mi legyen. Én szívesen adnám apa nevét (Attila), de ő nem akarja. ááááááá sosem jutunk dűlőre, a végén tényleg nem lesz neki :D

Üdv: Gaby

KépKép

KépKép
galex
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Én ma tök jól vagyok, baba ficereg, de nem úgy, hogy szétnyom közben. Nem fáj semmim. Ha nem lenne a nagy hasam, nem is érezném, hogy terhes vagyok... Meglepő fordulat, az eddigi akciók után. Holnap reggel doki. Kicsit tartok tőle, mert sajnos elég durván vizsgál, remélem nem attól fog megindulni a szülés. De közben nagyon kiváncsi vagyok, mit fog mondani és az uh-ot is nagyon várom. Úgy szeretem nézni.
Kicsit zajos most nálunk az élet, új lakó jött fölénk, egész nap fúr-farag. Alattunk meg két csaj tegnap óta óbégatva huzakodik valamin. Most már gondoltam, hogy kihallgatom, mi is a bajuk. A szomszéd házat meg felújítják, egész nap megy a hangzavar.
Anyósom minden nap telefonál, hogy hogy állunk, mikor jöhet segíteni. Egyébként most kedves, de komolyan félek, mikor fordul át.
Ma megérkezett az utolsó csomag, amit rendeltem, pár baba ruha, még gyorsan kimosom. A férjem már húzza a száját, hogy mi kell még... Bár ő is tudja, hogy nem volt semmink, és most úgy néz ki, hogy kész vagyunk, csak a pelenkázót kell összerakni. Lehet, hogy délután megcsinálom, nem lehet nehéz, IKEÁs cucc.

Mola: üdv itt, én a negyediket várom.

Most már nekem is illene vonalzót csinálnom...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olyan jó nektek, hogy nálatok lehűl az idő éjszakára...nálunk tegnap éjfél körül még 29 fok volt kint :cry:
Persze nem akkora gond, mert végre ki tudjuk használni a légkondit, de az sajna csak szinte a hálószobát hűti. Megy mellette a ventillátor hogy tolja ki a hüsit, így van a nappaliban pl. 27,5 fok.

Gabi, ez a hastartó pánt nagyon dögin néz ki. Nem is gondolnám, hogy ez ennyit tudna segíteni...
Ne viccelj velem...Noel-el kapcsolatban 4 éve ugyanezt kaptam meg állandóan. Hogy nem magyar :twisted:
És akkor mi van???Európában élünk, valószínű nem itthon fog ez a gyerek megrohadni, menjen csak tanulni külföldre, és akkor majd jól fog jönni h ki is tudják mondani a nevét.
Másik detto mint nálatok, Martin második neve...Nono ugye Patrikot nyomja, de néztem a Patrik és Martin benne van az első 30 legnépszerűbb nevek sorában...minél jobban közeledünk a végéhez, annál bizonytalanabb vagyok én is.
Valami igazán ütős különleges név kellene...
Röhögjetek ki, de már gondolkodtam azon is hogy Martin Eliot, vagy Martin Nataniel. Ez utóbbi nevet imádom, neten meg olyan hülyeségeket találtam h sátánkának fogják csúfolni ...vannak még idióták.
Aztán lehet hogy marad a Benjamin. Mert az tényleg szép, csak Nononak nem tetszett...

Nono ma ment először az új oviba, erre éjjel bepisilt, remélem nincs összefüggés...alig aludtunk mert mire áthúztam az ágyát sírt és megengedtem h köztünk aludjon, de persze így csak az egyik oldalamon feküdhettem mert egyszer sikerült hasba rúgnia. Állandóan forog ez a gyerek :lol: Erre persze Martin is felébredt a pocakban, szóval jól el voltam a fiaimmal...
Olyan jól hangzik h fiaim...olyan boldog vagyok, hogy sikerült, hogy két kisfiam lesz (van). :oops:

Rizsi, kissapik nagyo cukik vannak a tescoban. Ha esetleg kaja is kellene egyszerre le tudnád a két dolgot :wink:

Mola, üdv köztünk. Kérdezz bátran ha vmi kérdésed van, azért a többedik babázók vannak többségben, van a csapatban tapasztalat :lol:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok
Megjöttem a korházból. Ultrahang alapján 1917gr a lányozó, kisebbnek mérték a koránál 2héttel. Én eddig 7kg híztam, de tegnap belenéztem a tükörbe és olyan igazi bálnának láttam magam, nem tetszet a látvány. Kenetet le vette a doki. Első ctg 27-én hétfőn lesz, akkor megyek az aneszteshez is.

Ibici megkérdeztem a vérvételes csajszit és igen minden kell a babának. Azt mondta olyan pelust vegyünk, amelyik nem ér a köldökhöz. Na, ez melyik márka lesz? Esetleg valami ötlet valakitől?

Ja és lányos anyukák, akik most fiút várnak azoktól kérdezném nincs valakink 4-5db 50-es csajos rugija eladó, olyat szeretnék, ami ujjatlan vállánál csak patentos.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Na én meg nem tudom eldönteni hogy erre a pici kombi ágyra tegyek e baldachint...imádom, van két csodaszép függönyöm is, csak a baldachin tartó vas nem tartja egyenesen a cuccot meg valahogy a 110 hosszúságú kiságyon tényleg a felét lefoglalja a baldachin. Nononak anno a 140 cm-es ágya volt, azon nem nézett ki hülyén.
Mondjuk a babák imádják a kuckós dolgokat...lehet h neki nem lesz zsufi...

Judit, klassz h jobban vagy. :wink:

Én meg itthon pityeregtem mert reggel Nono görbülő szájjal ment oviba. Olyan lelkifurim van h más oviba vittem. Minden idegen neki...

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ági- igen. nekem meg van a száma... így gondolom ír ha, megszületik Soma...

hát nekem is Fanni feje a kapuban... félek is, hogy ha reped a burok kimossa a víz,mint Martint...
kedden doki- 36 hetes, de a méret ugye csak 34... hát kíváncsi leszek... lehet hogy vasárnap megkérdezem a szülésznőt az nst-n, hogy nem vizsgálna meg...

Galex: szívemből szóltál- szerintem is parasztság más nevét leszólni- én is ezt éreztem...
hastartód: na az enyém hátul sokkal nagyobb, ott vannak benne merevítők... és még se volt ennyi... ez is bunkóság, hogy kismamaság címén vagyonokat akasztanak le...

nem akarok nokedlit szaggatni :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Gabi, Manoka húgom kisfiát Ábrisnak hívják, és nekünk első perctől természetes volt.
Én ezt nem is értem, hogy miért van valakinek negatív véleménye olyannal kapcsolatba, ami nem az ő életével van összefüggésbe. Nekem, ha valakivel kapcsolatba nemtetszésem van, azt álltalába megtartom magamnak és próbálom nem megbántani.

Kép
Lilypie First Birthday tickers
napsugáreperke
 
 


Sziasztok!

Lemaradtam...

Witch:hatalmas gratula!

Meg vagyunk mi is,ma ctg,meg doki,olvasok,jövök,amint tudok,nem tudom,mizújs a zárttal,de visszaolvasok,hol tartunk... :)

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: