Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Panndi!Gratulálok!!!! :lol: :lol: :lol:


Lombikbaba!Kint ilyenek is számítanak?Már a biztosítást értem de azt,hogy milyen az anyagi helyzet :shock:

Izisz!Én is úgy gondolom,hogy egy hormon zavartól nem lesz pozítiv a teszt csak késik :roll:

Dodi!Igazából múlt hét kedden kellett volna megjönnie.Akkor nagyon halvány + lett.Szerdán csináltam digitális tesztet és 1-2hetes vagy is 3-4 hetesnek írta :roll: Viszont elő szedtem a lányom papirjait és naplomat akkor november 17-re vártam a mensit nem jött meg 21-én már elekezdtem tesztelni de még 24-én is negatív volt 25 én este meg egyből + és 29-én mentem a dokihoz(5+4) volt 4mm petezsákom :roll: Ezért ma kiváncsiságból vettem x-epil tesztet nekem az lett halvány mondom ha most is az akkor nyilván tényleg hormon zavar de csont erős pozítiv :shock: :shock: :shock: Szóval most nem tudom ha hormon zavarom van akkor miért van + tezstem erősen :?: :?: :roll: :roll: :roll:


Köszönöm szépen mindenkinek a biztató szavakat!Nagyon jól esik :D :D :D Felkészültem arra lelkileg,hogy nincs baba és ha még is akkor nyilván kirepülők a dokitól 4-én :lol: :lol: Ha nincs akkor meg csak ad valamit amitől megjön és akkor majd jön a baba mikor szeretne :)


Anyós:Enyém 100km-re lakik :lol: :lol: Így ezzel nincs gond.Anyumék laknak tőlünk nem messze néha szólni kell,hogy levegőt szeretnénk meg,hogy a gyereket mi neveljük majd mi rászólunk..stbViszont nálunk inkább az a baj,hogy ha anyóséknál vannak a gyerekek utána 2-3 nap brutál sikitóznak vissza beszélnek
:twisted: :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Lányok, nagyon sajnálom, hogy sokan belefutottunk a babavesztésbe, de idén mindannyian szuper karácsonyi ajándékot kapunk kárpótlásul! Én nagyon úgy tervezem, hogy a tavalyi műtétem évfordulóját szintén a műtőben töltöm, csak sokkal örömtelibb alkalomból...szóval én is császáros vagyok, és valószínűleg megint az leszek, de most már nem érdekel, csak meglegyen az eredménye... :)

Kicsidodi, szuper a hozzáállásod! :)

Nekem is furcsa a vegyes csoport, habár a környezetemben nagyon egyedül vagyok ezzel, de itt nálunk szinte csak az van... nem tudom, olyan furi, hogy egy 3 éves és egy 7 éves együtt van, biztos van előnye is, de ha lehetne választani, biztos tisztán korosztályos csoportba járatnám Flórát...

Gigijo, üdv! :)

Lombikbaba, felröhögtem a "jó bulis" megjegyzéseden, nem semmi csapat vagytok így együtt... :)

Barbcsi, azért csak jobb külön, valóban... ;) Az én szüleim "csak" a közelben laknak, és nagyon segítőkészek, de néha már annyira sok így is belőlük, nem egyszer van ebből konfliktus, szóval nektek pláne nehéz lehetett... Elismerésem, hogy nem mentetek rá!

Mondjuk Dodi, ez az átmászás anyósod részéről komoly? :D Csak pislogok... :D

Panndi, szuper, gratulálok!!!!


Rólam meg annyit, hogy második napja "agyban" úgy érzem magam, mint aki influenzás 40 fokos lázzal, csak dőlök jobbról-balra, sose szoktam a lányommal együtt aludni, de ma muszáj volt, pedig egy hős volt, két órát lehúzott, csórikám utána ott bökdösött, hogy ébredjek fel, de nagyon nehezemre esett... Valószínűleg a vérnyomásom is ludas, magamhoz képest alacsony, de most betoltam két gyenge kávét, és két nap után egész emberien érzem magam... Ilyen álomkórom egyik terhességemnél se volt, igaz, Flórával anno munka után hazajöttem hatkor, fél hétkor elaludtam, aludtam másnap reggelig, de akkor napközben egész jól voltam... Most viszont...pfff. Na jó, ez nem rinyálás, félre ne értsétek, én akartam, hogy így járjak... :D Egyelőre változatlan a gyomorfájás minden étkezésnél, és úgy döntöttem, csak a 7. hét beöltése után megyek a dokihoz, hogy minden jól látszódjék (ha lesz minek látszódnia), úgyhogy... még 3 ólomlábakon vánszorgó hét vár rám. :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Kata!

Örülök, hogy csak benéztél! :D

Én is x-epilt használok, lányommal is azt használtam, amikor erős volt, akkor minden rendben is volt, múltkor pedig nem erősödött az a csík szépen és elég gyorsan (más teszten sem), el is tűnt a szívhang a 11. hétre, szóval ha az x-epil vastagon kétcsíkos, akkor ott van az a hcg, vagyis ne csak a teszt legyen pozitív, hanem te is (tudom, idegtépő a bizonytalanság...)!

Kép
nutty
Budapest
 
 

 
 

Nutty!

Én 3 hetet már tuti nem bírnék. Nálunk férjemen múlik, mondtam neki, hogy jövőhét szerdán érjen haza, ha tud előbb, nem biztos, hogy sikerül, akkor viszont marad az azutáni hét. Anyósékra nem hagyom a gyerekeket, még gyanakodnának, minek megyek dokihoz. :lol:

Kata!

Én ugyan nem ismerem a dokidat, de nem lehet, hogy csak óvatos volt? :wink: Gyanús nekem ez az egész. :lol:

Lombikbaba!

JA, hogy olyan messze laknak ők is... Amúgy is fura lenne a sógorodhoz járni nem? Legalábbis én nem hiszem, hogy tudnék...
:roll:

Persze mi itt panaszkodunk, hogy így anyós, meg úgy, de azért a gyerekeknek kellenek a nagyszülők és szomorú, ha nincsenek. Apósodat így ismeretlenül is sajnálom, biztos nehéz elszakadnia a szülőföldjétől, de az is nehéz lehet, hogy ott van egyedül a gyerekei unokái ilyen messze tőle... :( És milyen időközönként szoktátok látogatni? Gondolom ő nem nagyon utazik hozzátok, vagy igen?
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Barbcsi!

Én is hajlamos vagyok keveset inni. Megoldás:

MInden nap van nálunk leves, és egy nagy üveg ásványvíz a közelemben, vagy ha nem, akkor óránként egy nagy pohár víz. Te sem vagy szomjas? Mert én általában nem vagyok, cukros löttyök lecsúsznának, de akkor tehén lennék, inkább ásványvíz, de ha nem vagyok szomjas az nem csúszik.

NA, megyek elkészítem a gyerekeket a lefekvéshez, ma egyedül vagyok férjem csak altatás után ér haza, ezt nem nagyon szeretem, szerencsére ritkán fordul elő.

Mindenkinek szép estét! :)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Kata, tuti ott a baby :D

Lombikbaba: Budapesten élünk, tehát itt a fent az Istenhegyi úton a bp.-i Kaáliba....

Nekem husvétkor volt a kezdés..."feltámadás" , tudni kell mindegyik nagyszulom husvétkor halt meg és még a temetőbe is kimentem, hogy "segítséget" kérjek tőlük :)))) Én hiszek ebben :)

és még a születésnapom is ebben a hónapban van, szóval ez másképpen nem is lehetett volna!!!

Nutty, majdnem egy időben vagyunk :) (4 hét + 2 nap)
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Izisz, inkább várok, nekem a 6. héten eddig üres petezsáknál több sose látszott, utána meg egy hétig rágtam a kefét, és már minden létező tragédiát elképzeltem, ami érhet minket, szóval.... inkább megyek később, nem ismersz, egy hétig agonizálnék a vacak ultrahang miatt... borzalmas vagyok olyankor... :D

Igen, a feltűnő helyen tartott ásványvizes palack nálam is megoldás szokott lenni...

Gigijo, vannak "ilyen" dolgok, amikben az ember hisz, amikbe az ember kapaszkodik, megérzések és érzések, én is hiszek a segítségben... :) Remélem nálunk is több a véletlennél ez az állapot... :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


Nutty!Nagyon biztató amit mondtál remélem igazad lesz :wink: :wink:

Gigijo!Én hiszek az ilyen dolgokban :wink: Barátnőmék kisfia tavaly meghalt 1,5évesen(rákos volt) úgy voltak vele szeretnének még babát nem görcsölnek rá és nem sokkal később ott lapult egy baba a hasában.Mondta is,hogy hülyén hangzik de érzik ez a babát a fiúk küldte nekik.Szerintem vannak ilyenek április 3-án meghalt a szomszédbácsink nagyon szerettük és vele mindig beszéltünk 3.babáról de mindig mondtuk nem tudjuk mikor lenne jó mire Ő mindig azt mondta sose :lol: Ez a pici ha tényleg itt van akkor 4-én fogant :shock: én úgy érzem Ő küldte :) Ott van az a pici és pikk-pakk eltelik 3 hét majd velünk telik az idő!!!!


Izisz!Dokimnál születtem én is és évekig szomszédok voltunk nyilván jobban oda figyel! :roll: Igaz azt mondta nem egyértelműen terhesség de ha korai az még bele fér a tegnapi + teszt jó jelnek igérkezik de teljesen jövő hét pénteken nyugszom meg :roll: Férjed mivel foglalkozik?Enyém kamionos van,hogy 1 hétig is egyedül vagyok tudom milyen nehéz egyedül :?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata!

Férjem szimpla vállalkozó, a maga ura és talán ez a legrosszabb, mert hajtja magát ezerrel. (ha magunkban leszünk , majd leírom mivel foglalkozik ;) )

A 1,5 éves rákos kisfiú nagyon szomorú....de jó, hogy el tudták magukban rendezni az egészet és, hogy született testvére. Az meg külön jó, hogy nem úgy gondolnak a tesóra, hogy a meghalt kisfiú jött vissza, hanem, hogy ő küldte.

Gigijo!

Húsvétkor azt prédikálta a lelkész a templomban, hogy "most kezdődik" és tényleg most kezdődik, ez a húsvét nekem is elég emlékezetesre sikeredett.

Nutty!

Amúgy megértelek a dokilátogatással kapcsolatban, engem megszállt egy nagy-nagy nyugalom. Első méhen kívülinél véreztem nem is tudtam, hogy babát várok, doki küldött azonnal a kórházba. Megúsztam. Onnantól fogva elhatároztam, hogy minél előbb megyek. Fiammal okés volt, lányom szoptatás alatt fogant, szintén nem is tudtam róla, vele újra véreztem, de szerencsére "csak" haematóma volt. Aztán novemberben újra pozitív teszt és a hetedik héten már mentő vitt egyenesen a műtőbe... :roll: Mert a 6. héten nem láttam semmit az ég világon. Ott sírtam a dokinak, hogy most akkor legközelebb mikor jöjjek, hogy ne legyen baj? És a másik dokit hibáztattam. De kiderült nem jogosan, mert állítólag a 6. héten még a kórházban sem vették volna észre, és tulajdonképpen csak akkor veszik észre amikor már megvan a baj. Ugyanis a méhem külső felébe volt beágyazódva. Ja! És ha nincsenek a közelben anyósék, akkor nem is tudom mi történik, mert áttelefonáltam, hogy jöjjenek a gyerekekhez és hívják a mentőket. Tök egyedül voltam itthon. Úgyhogy azért nem árt néha egy közelben lakó rokon, vagy ismerős...

Húha, így visszaolvasva nem ijesztgetésnek szántam. Nekem bitang erős volt a tesztem a tesztcsík erősebb, mint a kontroll aznap amikor meg kellett volna jönnie délután, és már akkor nagyon erős hányingerem volt. Én ikrekre gondoltam ilyen magas hcg mellett, erre semmit nem látnak uh-n. Utólag kiderült, hogy a korai erős terhességi tünetek utalhatnak méhen kívülire.
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Jaj de szomorú dolgokról írtatok.

Én most egész jól vagyok, reggel zuhanyozás közben megkívántam a borsópörköltet nokedlivel, úgyhogy gyorsan megfőztem, már két tányérral (!!!) megettem belőle, és még benn van :lol:

Voltam Gáborral sétálni, már csak kicsit rendet kéne rakni.

Ki megy legközelebb dokihoz?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziszatok!

Én úgy tudom, hogy a méhen kívüli terhesség nagyon ritka, és személyes anatómia kérdése, tehát aki hajlamos rá, vagy akinek volt, annak megint könnyebben lesz. :(
Én is kérdeztem a dokit, hogy akkor nem lehet-e h esetleg méhen kívül van, de azt mondta, hogy ha ilyen korai, akkor ott sem látna semmit. MEg nyugodjak meg "nem vagyok az a típus". :roll: Hát, látott párszor belülről, remélem tudja, mit beszél. :lol: :lol: :lol:
Én szerdán megyek újra. :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Dodi!

Igen, nekem is mondták, hogy velem van a gond... :roll: Úgyhogy döntsem el, szeretnénk-e még babát, vagy sem...persze több dokival beszéltem ez ügyben, hááát mindegyik mást mondott.

Egyik azt, hogy menjek lombikra, másik azt, hogy lombikkal is lehet méhen kívüli, többen mondták, hogy ne kockáztassam az életem van már két szép gyerekem, aztán a mostani dokim mondta végül arra a kérdésemre, hogy mi lesz, ha a következő is méhen kívül lesz, hogy "akkor majd kivesszük a másik petevezetőjét is...ha arra várunk, hogy a tégla ráessen a fejünkre, rá is fog esni. " Engem meggyőzött az optimizmusa. ;)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni Hozzátok. Én is decemberre várom a 3. gyerkőcömet (előző házasságomból van egy 12 éves fiam és egy 10 éves lánykám), a kalkulátorok alapján december 11-e a kiírt időpont. Nekem is lombikbaba van a pocimban, ő még októberben fogant és fagyasztott embrió transzferem volt március 22-én, így már betöltöttem a 7. hetet.
Októberben volt egy "kémiai terhességem" (pozitív teszt, hcg a vérben, aztán elkezdtem vérezni, és az UH-n már nem látszott semmi).
Most is volt egy kis izgalom, mert az ET+11nap 65 lett a hcg, 2 nap múlva 0 és még 2 nap múlva 400. Szóval valószínűleg egy kis kavarodás lehetett a laborban, az orvos is azt mondta, hogy ez lehetetlen. Aztán UH-n már ott volt a petezsák, és mehettem is a saját orvosomhoz, aki múlt héten kedden mindent rendben talált, pulzált a kicsi szívtelepe, majd 8-án megyek újra. Nagyon izgulunk a párommal :oops:
Egyelőre még csak azok tudnak róla, akik a lombikba be voltak avatva, ill. apósomnak ez volt a szülinapi ajándéka szombaton.
Szívből gratulálok mindenkinek!!
Szép napot!
maci80
 
 


Ízisz!

Hú, nehéz dolog ez, én nem is tudom, hogy döntöttem volna, talán úgy mint te, mert mindig 3 babát szerettünk volna. :wink: De közben meg tényleg nagyon veszélyes dolog... hát fene tudja. :?
Ha meglesz a pici, már nem lesz kérdés, jó döntés volt-e. :P :wink:

Mondjuk én meg cukorbeteg vagyok gyerekkorom óta, és anno azt mondták, ha jól csinálom 1, max. 2 babám még lehet is.Ehhez képes sokat fejlődött a tudomány, de ma is kettő után azt mondják, örülj, hogy ők vannak. Pedig semmilyen problémám nem volt, a cukraimra figyeltem, minden rendben volt (illetve Andornál bevizesedett a szívem, de az nem a cukrom miatt volt, hanem mert bénán feküdt a kis szarosom. :twisted: :lol: )
A szememet féltettem kicsit, mert a cukrosoknál jellemző szövődmény a retinopátia, és mióta megszültem Andort, egyértelműen éreztem, hogy romlott a szemem. :( De szerdán voltam szemésznél is, semmi retinopátia, és a táblákat is végigolvastam, azt mondta nem kell szemüveg. De mondtam neki, h tuti h romlott, mert eddig az alsókat élesen láttam, most meg csak homályosan, aztán megnézte géppel is, és mindkét szemem max. 0,25-ös, ha gondolom félhomályba, meg nagyon apró betűhöz felvehetek szemüveget, de ez szinte semmi, és ennek semmi köze a cukromhoz, ennyit csomó más nő szeme is romlik, meg a foguk, hajuk....ez a terhesség velejárója. :? De a lényeg, hogy a cukrom nem akadály. :wink:
Az mondjuk tény, hogy sokat nyom a latba, hogy 24 évesen a 3. babámat várom ( :lol: ), mert minél később szül egy cukros, annál neccesebb. :(

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


MAci!

Üdv köztünk, és gratula a picúrhoz. :D
Biztos a beültetett baba ő? :roll: Tudom, hülyeségnek tűnhet a kérdés, de egy bnőm tesója úgy lett terhes fél éve, hogy megvolt a beültetése, volt egy kicsit emelkedett HCG-je, de az még bármi lehetett, de a következő vérvételen nulla, meg néztek még valamit, az sem utalt babára, mondták nekik, hogy nem sikerült. De pár nap múlva furán érezte magát, csinált tesztet, pozi lett, de azt hitte, biztos csak a hormonok, amiket kap vagy mi (nem értek hozzá), bementek, vérvétel, HCG "egekben". :shock: :D utólagos UH-k, meg így a sztori alapján arra jutottak, hogy spontán fogant pár nappal a beültetés után és ép beágyazódgatott, mikor 0-ás volt a HCG... LEhet nem egszen pontosan írtam el (orvosilag) a sztorit, de lényegében ez volt. :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Szia Dodi!
Biztosan nem fogant meg spontán, mert nem voltunk együtt a párommal a beültetés után. Úgyhogy ő tuti a beültetett baba. Én nem teszteltem, mert az októberi kudarc után megfogadtam, hogy nem veszek tesztet (azért elárulom, a teszt ott lapul a fiókomban, de megálltam, és nem csináltam meg :lol:) A doki a 0 hcg-t nem mondta meg aznap, csak hogy lezuhant, és menjek vissza 2nap múlva, hogy megnézzék megint. Gondolhatod, milyen pokol volt az a 2 két nap. Közben meg éreztem, hogy ott a pici, mert émelyegtem rendesen már a vérvételek előtti napokon is.
De a lényeg, hogy itt van :wink:. És Neked és Katának is ott van, csak még nagyon pici és elbújt ;-) (remélem, jól emlékszem, hogy Nektek nem látták az UH-n)
Tök jó, hogy Te is korán vállaltál babát, már azt hittem, én lógok ki a sorból, mert mindenki ledöbben, hogy 20 évesen szültem... Pedig anno nagyanyáink még korábban kezdték :lol:
maci80
 
 


Hú de öregnek érzem magam köztetek, tessék abbahagyni! :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Maci, üdv köztünk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni a csapathoz.

A menzeszem szerint tegnap töltöttem be a 7. hetet. A kalkulátor szerint december 12-e körül érkezik a babánk. :) Ő a második. Még nem voltam orvosnál, mert meg szeretném várni amíg már biztosan hallani szívhangot is. :) Sajnos az első babánkat a 10. héten tavaly két ünnep között elveszítettem de szerencsés vagyok hogy a férjem segítségével hamar túl voltam rajta. Csodás, hogy ilyan hamar újra összejött, ezért is nagyon optimista vagyok, úgy érzem minden rendben, egy perc rossz érzésem, vagy kétségem sincs semmi felől. Szerencsére jól érzem magam, csak fáradtabb vagyok mint általában, meg ha éhes vagyok émelygek vagy ég a gomrom és szédülök. Na meg azok az érzelmi hullámzások. Uhh.

Szóval valószínűleg túl aktív nem leszek, mert hát ez a baba lesz nekünk az első, ti pedig jóval tapasztaltabbak vagytok nálam :), ezért inkább a segítségeteket szeretném kérni néhanapján ha nem gond. Kicsit nehezített pályán vagyok (bár mondjuk ki nem, mondjuk a sokadik babával), 36 évesen, PCOS-em van, mégis spontán nagyon hamar jött össze a baba JUPÍÍÍ! :), ahhoz képest, hogy egy éve azt mondta az orvosom hogy egyáltalán nem lehet. Naponta 3×500 g Meforalt szedek, + D-vitamint + Femibion 800-at, meg napi 500 g magnéziumot. Ja meg plusz palástfű teát és méhpempőt (reggel-este). Tuti ami tuti. Szóval ne haragudjatok, ha néha buta kérdéseket teszek fel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára seraphim 2012.04.26 18:02-kor.

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


De jó, gyűlünk :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Én is pont ezt akartam írni, egyre többen vagyunk :))

Néha olyan jó lenne egy picit pörgetni, az amúgy is gyorsan pörgő időt, hogy "ott bent" stabilabb legyen az állapot, nem?! :)

Egyébként, akik a 4 hétnél előrébb vannak, látok változást a hasatokon??? - mert nekem feltűnően nagyobb lett, mivel eddig nem volt hasam...most a farmeromon a gombot nem tudom bekapcsolni és most vagyok 4 hét 4 napon... Ez lehet amiatt lehet, hogy kettőt ültettek nekem be (lombik)???
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Nekem nőtt a hasam, de lehet, hogy a sok sárgadinnye miatt 8)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm, hogy ilyen kedvesen fogadtok! Ahogy végigolvastam az eddigi írásaitokat, jó kis csapatnak ígérkezik, és szerintem az említett viták a közelünkbe sem fognak férkőzni :-).
Seraphim: gratulálok, hogy PCOS mellett ilyen hamar és egyszerűen összejött ez a baba, hidd el, minden rendben lesz, csak pozitívan ;-). Nagyon fontos a hozzáállás, én is minden nap elmondom a kis pocaklakónak, hogy kapaszkodjon jó erősen, és maradjon velünk, mert nagyon várjuk őt.

Kép
maci80
 
 


Maci, a nagyok mit szóltak a tesóhoz? :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Beültetés után kaptunk egy ultrahangos fotot, csak egy kis fehér csíkot lehet látni rajta, kitettem a konyhába a hűtőre, mint egy mágnest és minden nap megpusziljuk :)))

Akiket ennyien várnak, azok itt is lesznek! :D

Szép évünk lesz, a legszebb ünneppel :) :!:
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Maci!

Hú, én is be lettem volna tojva, de még jó, h a dokid nem mondta meg az eredményt. Azért ez nagyon kemény, hogy ilyen előfordul még 2012-ben, főleg egy meddőségi klikán. :evil:
Igen, nekünk nem látták a babát, de én kicsit sem izgulok. :oops: Mondjuk azóta nem teszteltem (holnap gondoltam egy ugyanolyat venni, mint az utolsó, h erősödik-e :P ), de tegnap voltunk apával vacsizni, és egy üres szatyorral az ölemben ültem végig az utat, mert végig brutál hányingerem volt, aztán meg annyit zabáltam, mint egy disznó, és összevissza, aztán meg hazáig bírtam, itthon ki is jött. :oops: :lol: Elég hálivúdiasan viselem ezt a terhességet. :lol: Egyik gyerekkel sem voltam ennyire kész, ilyen korán, de mindkettővel hányós voltam. Ja meg a cicim is úgy nyilalt, hogy alig tudtam visszafogni magam az étteremben, hogy ne fogdossam a cicimet. :lol: És a hőm is változatlanul fent van. (most is mindjárt kidobom a taccsot). Szóval ha nem terhes vagyok, akkor ez nagyon nem vicces. :twisted: :lol:

Igen, mi is korán nekiugrottunk, illetve én, mert a férjem már 29 volt az első babánál, és 21. :wink: Mindig korán szerettem volna szülni, hála Istennek a körülmények is megadattak hozzá. :wink:

Seraphim!

Üdv, gratulálok a törpihez. :D Tényleg nagyon szuper, hogy spontán sikerült, és ilyen hamar a PCOS mellett. :wink: Ennek nem lehetett köze a korábbi vetéléshez? Vagy az csak a peteérést befolyásolja? Bocsi, annyira nem vágom. :oops:
Vicces, ahogy eszembe jutott, hogy az első babánál reggelenként kb. 6 vagy 7 tablettát vettem be óramű pontossággal, most meg azért jutott eszembe, hogy be kéne venni az egy szem Femibiont, mert írtad. :oops: :lol: Pedig nem várom, vagy féltem kevésbé, csak akkor teljesen a pocakom körül forgott az élet, most meg nagyobb a rakás. :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Szerintem tök jó fiatalon szülni, bár hozzátok képest én már öreg voltam, 24 :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Gigijo!

Nekem is nagyobb a hasam, mindegyik babánál így volt, mert én menszi előtt mindig eléggé "felpuffadok" (bevizesedek) és mikor megjön, ez elmúlik. HA meg nem jön meg, akkor marad élből a puffadás, ami súlyban is megvan, szóval én minden terhességemet effektív +2 kilóval indítottam. :twisted: :lol: MEg zabálok is, úgyhogy sürgősen vissza kell fognom magam, nehogy hozzászokjak a habzsidőzsihez. :oops: :lol:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Köszi maci80!
Igazán jólesik a gratulációd! Az előző babánál már volt egy ultrahangképünk, azt nézegettem és Babócának hívtam, meg volt Isti-Eszti is, aztán nem jött össze. Most pedig annyira biztosa vagyok magamban (meg most még nem láttam ultrahang képet róla), így valahogy nem alakult ki ez a vizualizációs dolog. Nézegetem magam a tükörben, hogy nem nagyobb-e a hasam, de szerintem most még csak a kajától nagyobb. :D (Most voltunk pizzázni, és gyakorlatilag 10 perc alatt tüntettem el egy nagy pizzát, még a férjemet is lehagytam. Tiszta ciki. :D

Kicsidodi: Neked is köszönöm és mindenkinek. Higgétek el, nekem sokat jelent ez a közös örülünk egymásnak és tartjuk egymásban a lelket dolog. Az orvos azt mondta, hogy kromoszóma probléma lehetett, hogy elvetéltem. Emellett gondoltam sok mindenre, hogy talán az inzulinom volt magasabb vagy össze-vissza, vagy a stressz, vagy nem tudom. Vagy például nem akartam elhinni hog várandós vagyok és ezért. Gyakorlatilag sokkot kaptam. Persze akkor örültem, de amikor az endokrinológus szólt, hogy ugyan csináljak már egy tesztet... teljesen paff lettem. Na akkor döntöttem el, hogy új nőgyógyászt kell keresnem. Szóval nekem egyelőre még a pocakom körül forog a világ. :) Remélem már csak december elejéig. :D

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


hát én ezt a terhességet iszonyat megszenvedem most. alig várom hogy vége legyen ennek a szar időszaknak:(
Vendég
 


Sziasztok!
Panndi: Ha 24 évesen szültél, akkor azt hiszen, én "öregebb" vagyok Nálad, úgyhogy ne keseregj :lol: A nagyok nagyon várták már a kistesót, az elejétől be voltak vonva a lombik kezelésekbe. Nagyon édesek, a fiam a maga kamaszos módján óv és véd, a lányom puszilgatja, simogatja a gömbölyödő pocakom. Épp tegnap este tűnt fel, hogy milyen nagyot nőtt a hasan, mert szűkek a nacik 8)
Ronika: kitartás! Nekem a citromos hideg víz szokott kicsit enyhíteni a hányingeren. Tudom, min mész keresztül, a lányommal 2 hónapot kórházban töltöttem terhességi vészes hányás miatt. Szedsz valamilyen vitamint? Én szedem a magne B6-ot, azt mondják a B vitamin is segíthet. Sajnálom, ennyire vacakul vagy! Otthon vagy? Tudsz pihenni, vagy a melóhelyen küzdesz a rosszullétekkel?
Kicsidodi:Tényleg szerencse, hogy először nem mondta meg a doki. Csak a 3.vérvétel után kérdeztem meg a szülésznőket, és onnantól le is mondtam róla, hogy ezúttal sikerült, hiába mondogatta a párom, hogy ő látja rajtam, hogy kismama vagyok. Persze volt nagy öröm a jó hír hallatán, napokig nem is mertem elhinni. Tuti ott a babád, nem véletlenül vagy ilyen rosszul. Meg szerintem egy nő érzi, amikor várandós.
Seraphim: nem ciki a pizza falás, én tegnap este 11-kor sült kolbászt ettem mustárral és zsemlével :oops: Azt néztem, hogy Panndi, Te és én szinte napra pontosan ugyanakkorra várjuk a picit.
Gigijo: valószínűleg azért is nagyobb már a pocid, mert a lombik alatt jól megvastagítják a méhnyálkahártyát a sok pete érlelésével. Kapod még a progeszteron utánpótlást ugye?
Örülök Nektek, jó kis csapat leszünk!

Kép
maci80
 
 


Sziasztok!

Üdvözlet az újaknak, próbálok jönni a hosszú hétvégén is, de nálunk most teljes a zűrzavar. Garanciális festés lesz, és ha már rámolni kell akkor most megcsinálunk egy-két felújítást. Tegnap kezdődött, de már mindenem tele vele. :evil: Itt a jó idő és mi tegnap ki sem mozdultunk, mert itt voltak a szakik, olyan lelkifurim volt. MA viszont pakolni kéne, de inkább játszótérre megyünk.
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


ma mint ha kicseréltek volna:D ma léptem be a 10-ik hétbe és kezdek energiával telni, nem fáj semmim se szóval embernek érezni nem mosott rongynak:)

ma este uhu;)
Vendég
 


utrogestan használom (huvelykapszula) 3×2

nekem a stimuláció nem volt nagy, 7 napig injekcioztam magam napi 1×

egyébként spontán terhesek nem használnak utrogestan.-t?

ilyen vonalzót, hol lehet csinálni, hogy hanyadik hétben járunk??? - mert sehol nem látom
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


maci, akkor megnyugodtam ;)

Ma eddig belőlem is kijött mindent... most csináltam egy szendvicset, remélem ez benn marad...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ronika!

Ez jó, hír, ezek szerint neked a 10. hét a vízválasztó? Szerencsés vagy akkor. :lol:

Panndi!

Elképzelem, ahogy a nokedlit én gyorsan megcsinálom....nekem az nem megy annyira. Inkább akkor már rizs, bár régebben azzal is kínlódtam, de most már megy. ;)

Dodi!

Én is szerdán megyek dokihoz. Izgi! :)

Mi nem is három babát szeretnénk, hanem legalább 4-et... :roll:

Azért cukorbetegen sem lehet semmi a mindennapi élet... gyógyszert szedsz, vagy inzulinozod magad? Már gyerekkorod óta van ez a betegséged? Gondolom teljesen hozzá lehet szokni, de azért odafigyelést igényel... A mi családunkban csak az időskori cukorbetegség "dívik".

Maci!

Üdv közöttünk! Gratulálok a babádhoz és nem semmi mehet a laborban, hogy így elkeverik a vérmintákat, azért ebből nagyobb problémák is lehetnek nem? Mi van, ha egy rossz minta alapján csinálnak meg egy felesleges vizsgálatot, adnak rossz gyógyszert stb... :shock:

De nálad ott a baba és az a lényeg!! :)

Seraphim!

Téged is üdvözöllek! :) Nem hinném, hogy buta kérdéseket fogsz feltenni, egy újszülöttnek minden új tudod! És mi is voltunk első babásak, arról nem beszélve, hogy szerintem mindenkinek lehet újat mondani.

Én esetleg a hordozásban, a mosható pelusozásban illetve az öko dolgokban tudok segíteni, ezekben otthon vagyok. Nem tudom van-e még valaki ezen a "vonalon" :lol: , de ha kedvet kapsz ezekhez, akkor kérdezz bátran, biztos tudok segíteni. ;)

Gigijo!

Nekem semmi változás a hasamon... :roll: Eddig is volt, most is van. :lol:

Valahol azt olvastam (na ez is új pl., régebben erről nem hallottam), hogy a spárga is segít a hányingeren. Úgyhogy tessék belőle levest főzni. ;)

Nekem anno csak a hideg víz, vagy bármi ami hideg volt, fagyasztott volt, csak az segített. Faltam a fagyasztott gyümiket rendesen. :D Inkább, mint a fagyi, attól igencsak meghíztam volna... :oops:

Hú, még annyi, de annyi pakolás vár rám, de délután megyünk a játszóra, megígértem a gyerekeknek. ;)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Gigijo!

Én úgy olvasom, hogy van aki használ, pl olyan akinek volt előtte már vetélése, vagy vérezget. Én még sosem használtam.

Vonalzót úgy tudsz csinálni, hogy rákattintasz valakinek a vonalzójára (akié szimpi) és akkor bejön az az oldal, ahol tudsz csinálni vonalzót.

Én is csinálok, hogy mindenki tudja hol járok. ;)
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Ha kész a vonalzó, akkor a profilodnál kell beilleszteni az aláíráshoz és akkor mindig meg fog jelenni és követi a várandósságodat automatikusan.
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Meglátjuk nekem sikerült-e...

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Érdemben majd este jövök, most csak hírek. :wink:

Csináltam két ugyanolyn tesztet, mint múlt pénteken: aGabrielről majd' leugrik a csík (jóval erősebb, mint múltkor), a digitális CB, pedig a múltkor 2-3 hetet írt, most 3+ van rajta, minél nem is mutat ki idősebb tarhességet, ez annyit jelent, hogy idősebb, mint 5 hetes. :D :D :D
Tehát a lényeg, hogy szépen növekszik a HCG-m, a lényeg már csak h jó helyen legyen, de miért ne lenne? :P :wink:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak, gyarapszik a csapat, úgy örülök! :wink:

Kor: én is fiatalon szültem. :oops: 20 évesen szültem Bencét, ksitesót 22,5 évesen fogom, férjem 4 évvel idősebb nálam. :roll: De mindig is ez volt a vágyam! Remélem, nem tagadtok ki emiatt. :oops:

Kicsidodi! Tegnap én is csináltam egy tesztet, mert Bencével anno 5+4-nél teszteltem egy iszonyú erős 2 csíkosat, most meg 4+4-nél halványat, de tegnap olyan piszok erőset, mint a fiatalemberrel, úgyhogy megnyugodtam. :D Mikor mész dokihoz?

Tünetek: tegnap este és ma reggel kapott el a hányinger erősen, de én nyertem, mert nem volt időm figyelni rá. :D

Izisz! Hordozásban én is jártas vagyok! :) Mi egyenlőre 3 babában gondolkodunk, de nyitottak vagyunk többre is, ha az élet úgy akarja. :wink: Mi is pakolunk ezerrel, meg takarítunk! Tegnap voltam kint Bencével, most a mami viszi, muszáj pakolnom, sürget az idő!

Panndi! Hányást sajnálom, tudom milyen! :( Remélem gyorsan elmúlik!

Ronika! Örülök, hogy jobban vagy, nekem Bencével a 17. hét után lett jó! Uh után mesélj ám!

Seraphim! Emlékszem ám még, milyen volt első babásnak lenni, nem volt olyan rég! :lol: Én is néha hülyének éreztem magam a kérdéseimmel, de nem lesz gond, szívesen segítünk, nekem is jól estek a tanácsok annak idején! Úgyhogy kérdezz bátran! :wink:

Később még visszaolvasok, de rohanunk vissza a lakásba dolgozni, hogy mihamarabb lehessen pakolni, és már nyugodtan ott pihenni!

Szép hosszú hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


megjöttem, egy babó maradt de ő vele minden rendben:)

Kép
Vendég
 


ronika75:
Épp, mikor írni akartam hogy kitartás, már biztosan nem sokáig tart ez a rosszullétes időszak, pont utána olvasom a következő bejegyzésed, hogy ma jobban lettél. Mi volt az UH-n?

maci80:
Tényleg, ha minden jól megy, egyszerre szülünk:). Még kicsit szokom a közösséget, többször vissza kell olvasnom hogy ki hol tart, de igyekszem. Az in vitro témához nem nagyon tudok hozzászólni sajnos. Még régebben ment a tévében az a bababeültetéses dokumentumfilm - azt hiszem Kandász Andrea készítette - ennyi az összes ismeretem, de ennek ellenére remélem minden rendben. Mármint nem nagyon értem a kódokat ér értékeket, amiket írtok. :oops:

izisz7:
Jól tettétek, ha valóban a játszón töltöttétek a napot. Nekünk ez volt a nyaralás utolsó napja - végre megjött a jóidő, mi is egész nap kint lógtunk. Szombat reggel utazunk haza.

Köszönöm szépen az ajánlatot, biztosnan élek is vele, mert már régebben eldöntöttem hogy hordozni szeretném a babámat, meg mosható pelust használnék. Otthon is igyekszem öko módon megoldani a háztartást (már amennyire tőlem telik). A lényeg hogy igyekszem. Már évek óta mosószódát, ecetet, citromsavat stb. használok otthon, nekem nagyon bevált. :)

Ez a fagyasztott gyümölcs fagyi helyett jó ötletnek tűnik. Állandóan nassolnék, de mégis a mustár esik a legjobban. Új jel, este lefekvéskor ég a gyomrom és sok a savam. De a mustár akkor is jól esik. :D

gigijo:
Én az első babámmal - spontán terhesség volt, de görcsöltem egy picit és véreztem - szedtem szájon át Utrogestant. Most mivel még nem voltam orvosnál, nem merem magamtól újra szedni, inkább méhpempőt eszem helyette. Meg most nem is görcsölök és nem is vérzem. Jupíííí. :D

panndi:
Hogy voltál ma? Bent maradt a szendvics? :)

kicsidodi:
Minden rendben van, ez a teszteid alapján is tutibiztos. :)

barbcsi:
Köszi, biztosan fogok kérdezni. Lehet nem is keveset. :oops:

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


megjöttem, egy babó maradt de ő vele minden rendben:)

Kép


Éljen, gondolom ő az idősebb baba. Már csoda nagy! :)

A másik baba elvesztése biztosan rossz érzés, sajnálom. :(

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


Seraphim: nagyon nagy gratuláció neked!!! :) - nagyon szép kép :)

Nekem ez az első terhességem és az első lombikom is, akkor gondolom ezt a lombikosok +ban kapják, azt hittem , hogy ezt mindenki szedi, aki kismama! :)
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


ronika, örülök, hogy a megmaradt babával minden oké!

A szendvics benn maradt, de azóta minden kijön megint :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Most látom, csak Ronié az a kép... :))) - megtévedtem :)

GRATULÁLOK!!!!! :D
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát nem vagyok a top-on, ez nem volt vmi jó nap, egész nap csak kóvályogtam, nem takarítottam, nem tornáztam, és feszült is vagyok most estére. :? (A takarítással nem szeretek elcsúszni, mert csak több marad máskorra, a tornát megfogadtam, hogy minden nap csinálom, mert vlsz. így is akkora leszek a végére, mint egy konténer, de legalább állóképsség nagyon kéne, mert az a fiúkkal nagyon gázul nem volt terhesen. :oops: ) Anyósom meg így estére benyögte, hogy hát ő helyemben biztos beadatna vmi injekciót amitől megjön a menszeszem. :shock: :evil: De hát, mondom, mi ezt a babát terveztük! Jaaa, hát akkor is. Majd megszülöm jövőre. :shock: Na, nem ragozom, sztem gondoljátok mik jártak a fejemben. :evil:
A férjem azt mondta, szarjam le, tudhatom, h olyan az anyja érzelmileg, mint egy raklap. :?

Hordozás:
Én nem vagyok kenguru-mami. Nem elvből, hanem így jött ki. Botond nem szerette, semmilyen formáját, és érdekes módon később is (most is) kevésbé bújos, mint mi szeretnénk. :shock: :lol: Már akkor lepattintott magáról. :lol: De mindig jó alvó volt, önállóan elaludt, szerette a kiságyat, a babakocsit, hordozót, szóval nem volt ezzel sosem bajunk. :wink: Andort már kicsit többet hordozom, mert ő már most bújósabb. :wink: De együtt aludni vele sem lehet ( :shock: ), de végülis nem is bánom, mert én sem tudok úgy aludni, ha ott vannak. :oops: A kiságyát ő is imádja, egy hang nélkül, vigyorogva alszik el, 6 hetes korától átalussza az éjszakát, pedig sosem hagytam sírni, szóval nála is beváltak a Botondnál bevált dolgok/módszerek. :D Vele inkább praktikai okokból kengurúzom, mert sokszor úgy takarítok, vagy mikor született, és mentem vásárolni olyan helyre, ahol nem volt kocsi, akkor Botond ült az esernyőkocsiban, vagy sétált mellettem, Andor meg rajtam. Sztem a kicsivel is így lesz most. :wink: Tesókocsit nem tervezünk venni, mert úgysem lehet vele elférni sehol. :? Meg a férjem sokat van itthon, egyiküket itthon tudom hagyni, ha mennem kell vhová egyedül. :wink:

Ronika!

Juhuuuu, de kis cukika. :D :D :D :D
A másik babához részvétem, de csak azzal tudlak vígasztalni, hogy a természet/ISten nem véletlenül alakítja így a dolgokat. :( Okosabbat nem tudok. :oops:

KépKép

KépKép
kicsidodi
 
 


Tesókocsi nálunk sem lesz. A lányok között 19 hónap van, de akkor sem volt. Mi 15 hónaposan mindkét gyerek alól kivettük a babakocsit, azóta gyalog/motorral/biciklivel jönnek :) Gáborral is ez a terv :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


kicsidodi: anyósod :shock:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: