Új privát üzeneted érkezett!

Nutty!!

Gratula!!! Hallgass a férjedre!! ;)

Gigi!

Ne olvass vissza nem érdemes, inkább kérdezz!! ;) Gratulálok neked is a kicsi babádhoz!

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


gigi
jobba teszed ha nem:D hidd el nekem:D

nutty
de jóó nagy gratula a dobogó szívecskéhez és tutira minden rendben lesz továbbra is.

megvolt a 12 heti uhu:) Édes kis ufót láttam mocorogni. Olyan édes volt ahogy rugdalózott bukfencezett, egy idő után elaludt és emiatt köhönöm kellett huu de zokon vette:D ha éreztem volna a rugásait tuti visítottam volna olyanokat csinált:D hasalt a lepényen ami hátsó falon van és láttam a bizonyítékot is hogy Bence Gergő:D

majd 6 centióriás. Mindene rendben helyén van és zárt aminek zártnak kell lennie. a tarkóredője 1,6 szóval szuper érték.


integráltat kért az apuka így juni 18-án megyünk az ujjabb vvre és uhura és rá egy héttel lesz meg az eredmény de tudom hogy minden rendben lesz:D
és azért apuka mert mi nem élünk együtt és nem is szeretjük egymást, egy ideig volt a barátom de ennyi. gyógyszer mellett lettem terhes de ő nagyon akarta akarja ezt a bébit és mivel segít a felnevelésében emiatt megegyeztünk dolgokban ez nem büntetendő :shock: Igaz én nem akartam eleinte hiszen egyedül vagyok de most már én is teljes szívemből várom az érkezését:) Ha valaki elítél emiatt azaz ő baja én, ő tudjuk mit miért teszünk, ez ugyanúgy vonatkozik a fent zajlott eseményekre is én ide a fórumra nem fogok magyarázkodni ez ügyben én tudom miért történt az amit fent említenek. Én se így akartam hogy ez legyen abból a jószándékból. Ha valakit érdekel szívesen elmesélem de csak privibe és nem a várandós topikot zaklatva ezzel a szomorú üggyel.

ezennel lezártam ezt a témát itt a fórumban. Innentől csak is a babóra és más babójára fokuszálok:)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.05.18 19:43-kor.
Vendég
 


Banyek Gigi, nagyon eltűntél, már kezdtem megijedni...! Nagyon örülök nektek, és jó nagy a babód! Tök jó, hogy jelentkeztél! :D

A hajam nekem is szörnyen zsírosodik.... viszont gyönyörű lett a bőröm, igaz, szárazabb is lett.

Kép
nutty
Budapest
 
 

 
 

mi mindig egyszerre írunk:)

ez gondolom letűnt hogy én eddig is priviben oldottam meg nem itt a dolgomat pont titeket megkímélve.
Vendég
 


Nutty!

Igen, de nekem eleve vízhiányos a bőröm, úgyhogy így most hiper száraz. Úgyhogy kereshetem a megfelelő krémet rá majd a nagy nyári melegben... :?

Ronika!

Gratulálok a kisfiadhoz!

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Nutty: örülök, hogy jól van a babóca, és nem a méret a lényeg wink: .
Gigi: nagyon aggódtam már érted, ép ma délelőtt gondoltam Rád, és örülök, hogy jelentkeztél! Gratulálok a picurihoz
Roni: örülök, hogy rendben minden Bence Gergővel!
Viki: nem szégyen, ha az ember beteg! Az már fél gyógyulás, ha belátod, hogy baj van! Nyugi, nem lesz semmi gond, bízz magadban!!!
Panndi: gyere vissssszzzzzaaaaaaaa :cry:
Izisz: nem sokára vége a rossz időszaknak, még néha nekem is úgy fel tud fordulni a gyomrom, pedig a hétvégén már tök jól bírtam... de éltet, hogy azért vagyok ramatyul, mert KisManó is rohamosan növekszik. Nekem pont az ellentéte a hajam és a bőröm. A hajam sokkal kevésbé zsírosodik.

Kép
maci80
 
 


még sokan vannak akik már elég régóta nem írtak velük mi lehet vajon??

maci köszike. nagyon jó volt látni:)

sztem engem az egész várandósság alatt kísérni fog a gyomorfájdalom. Ez van meg kell szokjam mert megszökni nem tudok előle:D

Viszont újfent fogyok ami számomra jó a babó meg nem szenved hiányt sztem semmiben sem:D

u.i: Panndi tényleg gyere vissza.
Vendég
 


Izisz, ha találsz jó hidratálót, akkor oszd meg velem is, légyszi! :)

Maci, tudom, hogy most nem az a lényeg, de sokkal jobban érezném magam, ha 1 mm-rel többet mértek volna, ezzel is alátámasztva a napi 1 mm-es növekedést... :D :D :D (Ne vegyetek komolyan, tényleg... )

Ronika, gratula, örülök, hogy minden rendben! Mondjuk én meg nem mondanám a felvétel alapján, hogy fiú, vagy lány, még így, bejelölés után sem... :D Mondjuk olyan is vagyok, mint Rachel a Jóbarátokban, a lányunk első ultrahang-képét a férjem magyarázta nekem, jó hosszasan... :D

Kép
nutty
Budapest
 
 


Sziasztok!

Na, kaptam több üzenetet is, most már átlátom a dolgot. Tehát:

1. ronikával kapcsolatban a 2008-as topik több lakójának is (anyagi jellegű) problémája van - vélhetően jogosan
2. ők ezt rendszeresen jelzik itt, nálatok a topikban
3. a 2012. decemberi topik lakói közül többen úgy érzik, ez nem tartozik rájuk - valahol szintén jogosan -, valamint hogy értenek ők a szóból, leesett, de az állandó feszültségkeltés nem nagyon van ínyükre.

Ezért a következőt javasolnám:

2008-as topiklakók, próbáljátok meg ronikával a problémát privátban elintézni - többféle megoldás is létezik nyilván, beleértve akár a részletfizetési lehetőséget is. Amit írtatok, elég komoly dolognak tűnik, ha ily módon nem oldódik meg, hivatalos útra is terelhetitek a dolgot csoportos feljelentéssel - szerintem ez az út valószínűleg előbb szül mindenki számára megnyugtató eredményt, mint a másik topik bombázása a bejegyzésekkel.

Ronika, téged arra kérlek, hogy légy nyitott a megoldásra és próbáld meg kulturált formában rendezni az említett topiklakókkal kapcsolatos problémát, ezzel is éreztetve, hogy felnőttként vállalod a tetteid következményeit. Szerintem mindenkinek az lenne a legjobb, ha mielőbb olyan megegyezésre jutnátok, ami az érintett feleknek megfelel. Az egész biztosan nem vezet eredményre - inkább további indulatokat fog kavarni -, ha nem válaszolsz a megkeresésekre, ha a szőnyeg alá próbálod söpörni a dolgot. Ez azért is jó lenne, mert lehetővé tenné, hogy a későbbiekben nyugodt légkörben tud te is látogatni a Babanetet.

2012-es topiklakók, tőletek csak annyit szeretnék kérdezni, hogy szeretnétek-e egy zárt topikot létrehozni úgy, hogy az esetleg később érkezők számára itt feltüntetnénk a topikmoderátor mélcímét? Így tudnának csatlakozni hozzátok, de megóvnátok magatokat a hasonló indulatoktól. Hogy kik tartoznak a csapatba, azt ti döntitek el.

Kívánok további szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


nutty mivel már rengeteg ultrahangot elemezhettem:) ilyet is olyat is ezért tudom no meg a vérdologból. plusz az uhus is mondta:)

jó lesz érezni a rugdosását a mocorgását ezt mindig is imádtam.
Vendég
 


a zárt topikot már letárgyaltuk nem kérjük:)
Vendég
 


Roni, azt értettem én, csak arra gondoltam, hogy én nem tudnám a kép alapján itt és most rávágni, hogy nini, az ott egy fütykös :)

Kép
nutty
Budapest
 
 


ezt meg én értettem:D bár az tény ezen a képen tényleg nem kivehető de az uhu mutatta alulról és ott lógott édesen:D
sztem a lényeg hogy egészséges legyen:( és ne szenvedjenek a kismamák nagyon a szülésnél:D
Vendég
 


köszi lányok :)

megfogadom, amit írtatok , nem olvasok vissza :)

Kép
gigijo
Budapest Iv. kerület
 
 


Gratulálok az új uh-eredményekhez!!!

Már nem tudom, ki írt a hajzsírosodásról, de nekem meg pont az ellenkezője lett. Régen 2 naponta mostam meg, most meg sokszor azt hiszem a 2. napon, hogy aznap mostam. :) Az arcom viszont nagyon száraz. Nekem se hiányzik más, mint a nyári melegben egy jó zsíros arckrém. :shock: Izisz, szólj, ha van valami arckrém-ötleted.:wink:

Aki tanul annak kitartást, aki izgul, annak nyugit kívánok!!! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Ja, és Panndi, örülnék, ha maradnál! :oops: :)

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltűnésért, az elmúlt hét napban nagyon dolgoznom kellett, sajnos nem tudtam jönni, mert mire hazaértem kb. hullaként zuhantam be az ágyba.

Hát. Tegnap és ma visszaolvastam és komolyan letaglózott ez a Ronikás ügylet. Én is komolyan gondolkodom azon hogy ez kell-e nekem. Tudom hogy naív vagyok, és ezért nem akarom hogy megvezessenek. Még azzal sem hogy valaki úgymond kitalált avatart vezet itt én meg őszintén kiadom magam - már amennyire. Egyelőre egy emberben bízom - Vikiben - akit ismerek is. Ugyan személyesen nem, de tudom hogy valós személy van mögötte és teljesen összepasszol az eddig róla megismertekkel. Többiek ne haragudjatok, nem akarok senkit sem megbántani. Valós személyt érzek mindenki mögött, de akkor is. Most egy újabb zúzós három hét áll előttem és úgy érzem hogy ez nekem már sok. Még Facebookozni sem megyek - a fáradtság és a kiábrándultság miatt.

Még a topik elején írtam ugyan, hogy nem hiszem hogy sokat fogok írni, mert gyakorlatilag nem nagyon tudom mit írjak. Nincs előző szülésekről élményem, gyerekeről nem tudok mesélni. Aztán akkor nyugodtam meg igazán, amikor Lombikbaba megfogalmazta azt, hogy nem állandóan magunkkal kell foglalkoznunk, minden rezdülésre figyelnünk, hanem egyszerűen éljünk, mert minden történik magától. Ha állandóan magunkat figyeljük, a tünetek is felerősödnek. Hát jelentem nekem ez a mondat nagyon bevált. Gyakorlatilag alig érzem hogy várandós vagyok. Persze időnként émelygek, szédülök, hangulat hullámzásaim vannak, már időnként vízionálni látom magamon a pocakot - legalábbis remélem hogy ez már nem az elfogyasztott kaja - de közel sem olyan erősek mint addig, amíg erre fókuszáltam. Mondjuk lehetséges hogy full mákom van. Lekopogom.

Most viszont lenne egy kérdésem. Az orvos pontosította a baba korát, ma vagyok 9 hetes és 1 napos. Viszont a baba csak 18 mm. Ez mondjuk így normális? Mert néztem azt a linket amit Lombikbaba tett ide fel a születés előtti fejlódés biológiájáról és ott az ilyen korú baba már kétszer ekkora. A doktornő ugyan azt mondta, hogy a korának pont megfelelő a mérete, erős szívhanngal, de én akkor sem értem ezt a dolgot. A méret összefüggésben állhat a ciklus hosszával? Ja amúgy a doktornő úgy kalkulált, hogy december 23-a körül fog megszületni a babánk.

Ne haragudjatok hogy rátok öntöttem ezt az egészet, a vívódásomat a negatívizmusomat. Inkább tudjátok be ezt is a hormonoknak. Amíg bírtam idegekkel próbáltam válaszolni, a többiektől bocsi, gondolok rátok, csak nagyon fáradt és kiégett vagyok.

bdana:
Üdv itt! Szerintem teljesen normálisak a félelmeid. Nekem is az első "normális" várandósságom. Két hete az orvos előtt minden hasgörcsre megijedtem. Aztán itt a fórumon megnyugodtam. Többeknek a sokadik várandóssága, csak tudnak valamit. :D Aztán azt hiszem Lombikbaba szavai rántott helyre azzal, hogy azt írta nem kell állandóan magunkat figyelni. Inkább élni kell az életet, minden történik úgyis magától úgy ahogy történnie kell. :)

fairytale20:
Örülök hogy mégis úgy döntöttél hogy bejelentkezel. :)

pitypang2:
Remélem mostanra kicsit jobban vagy.

izisz7:
Írtad, hogy dúlával szültél. Esetleg tudnál ajánlani valakit? Vagy legalábbis hogy hol érdemes keresgélnem (oké a neten :D), mármint van valami dúlaszövetség, vagy ilyesmi. Vagy a dúlák csak úgy önállóan dolgoznak és vagy rájuk akadok, vagy nem?

knzs:
Üdv itt! :)

Kép
seraphim
Budapest XVIII. kerület
 
 


Annyira sajnálom, hogy vannak dolgok, amik így alakultak itt a topikban... :cry: :cry: :cry:

Seraphim:
A méretről annyit, hogy hiába számítják az utolsó menstruációtól a terhességet,ha valakinek nem a 14. napon (+/-1 nap) van peteérése, akkor borulhat a dolog. A lényeg, hogy a peteérésnél már 2 hetes a baba, elvileg innen számítható. Ha meghatározta a kort az orvos, vagyis pontosította a kort, akkor a méret alapján tette. Megnéztem egy crl-es táblázatot (http://www.hotdog.hu/babazzunk/9-honap/ ... o-tablazat), ott a 9+1re 24 mm-t írnak. Szerintem ez sem feltétlenül mérvadó, de mindenesetre ez nem a 18 mm kétszerese. Ha azt mondta az orvos, hogy jó a méret, hidd el neki, és nyugodj meg!!! :wink:
Én sem vagyok valami profi a témában, de remélem, tudtam egy kicsit segíteni.
Egyébként én december 25-re vagyok kiírva, és ma vagyok 8+3. Ha neked kb. december 23. a dátumod, és 9+2 vagy, nem igazán értem. :oops:
Kedves Seraphim! Nem szeretném, ne gyere többször! Nekem olyan sokat segít, még akkor is, ha nem tudom megmondani az okát, hogy ugyanahhoz az orvoshoz járunk. Remélem, maradsz köztünk, de ha úgy érzed, most nem fér bele az életedbe ez a zűrzavar, akkor remélem, hogy esetleg az orvosnál összefuthatunk majd valamikor véletlenül. (Egyébként Zsófi vagyok, csak hogy megismerjük egymást. :))
Sok-sok erőt, nagy pihenést, é mindenféle jót kívánok mindenkinek!

Nekem jó, hogy vagytok/vagyunk, mert nagyon tapasztalatlannak érzem magam a témában, és sokszor segítetek és megnyugtattok. (Szívesen segítek én is, ha tudok.)
Bárcsak nem menne el ez a dolog egy egészen más (ROSSZ) irányba! :oops: :(

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Seraphim, Pitypang!

Szerintem hagyjuk a témát és gyertek nyugodtan. ;)

Seraphim!

HIggy a dokinak és ne aggódj a méret miatt. Én feküdtem kismamával kórházban akit már a vége felé azért fektettek, mert túl kicsinek találták a babát a korához képest, hiába magyarázta, hogy mindenki pici a családban. Aztán persze kiderült, hogy igaza van, meg valahogy rosszul is számolták a várandósságát is. NA az sokkal rosszabb volt neki, hogy a végén ijesztgették, ráadásul a dokik. Egészséges szép babája született. Ilyenkor az elején meg még bármi lehetséges. Lehet kiderül, hogy nem is az a te dátumod amit a doki kiszámolt. Azt hiszem a 12. héten biztosabbat tudnak mondani. No, mennem kell!

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


nah jó döntöttem. Egy kicsit eltűnök innen míg lenyugszanak a kedélyek mert nem akarom senki várandósságát (ezzel az üggyel ami nem ide való volt) megrontani.

Én valós személy vagyok seraphim sőőt szerepeltünk egy tv műsorban is családostul mármint én meg a gyerekeim. Itt nem tettem semmit sem senkivel sem.

Mivel eddig elég gáz volt az életem semmi esélyem nem volt rendeznem semmit sem senkivel sem.

Akár hiszi valaki akár nem (ez konkrétan nem érdekel mert nagyon sokan csak az egyik oldal miatt vádaskodnak én meg nem fogok magyarázkodni) mostanság a nyár folyamán akartam elkezdeni rendezni a dolgaimat mert mostanra lettem olyan helyzetbe. Bár az exem megint betett a dologgal de most már ha én csak napi egy szelet kenyeren is kell éljek akkor is rendezem ezt a két embert hogy még a gondolataimból is kitöröljem azt a rossz multat ami ahhoz hozzájuk köt.

vigyázzatok magatokra és a babákra.
Vendég
 


Sziasztok!

Épp most akartam válaszolni ronika privát üzenetére, de úgy látom, törölte magát! Ezúton szeretném megkérni - biztos vagyok benne, hogy olvassa majd -, hogy ne így próbálja meg megoldani a helyzetet, ez a lehető legrosszabb döntés! (Bocsánat az újabb intermezzóért!)

Seraphin: itt a Babanetes link erről a hétről, eszerint nemhogy kicsi, de még egy picit nagyobb is! Szóval, ne aggódj!

További jó beszélgetést, és jó gömbölyödést, kismamák!

Ha bárkinek bármi problémája van (akár a 2012-es, akár a 2008-as mamák közül), keressetek meg a szerkeszto@babanet.hu címen, mindenkinek megpróbálok a lehetőségeimhez mérten segíteni.

Szép estét:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Hello seraphim!

köszönöm, hogy válaszoltál. Igazából mivel nekem minden új, ezért írok le mindent és inkább kérdezek, hiszen itt vannak kismamák akik már "öregek" :lol: :lol: :lol: :lol: a témában! Nem félre érteni!!!!

Mivel nem tudom pontosan még mikorra várható a szülés, ezért írok ide és a januári babákba is. A doki azt mondta szerinte 2012.12.31-2013.01.01 ....hát mit mondjak érdekes BUÉK lenne, ha pont bejönne ez a nap. Olvastam, hogy persze itt is van plussz/mínusz két hét, tehát nem tudom és a dokinőm sem tudta megmondani, azt mondta ezt majd a baba dönti el.

Amiben szerencsésnek érzem magamat, az az, hogy nincsen semmilyen kellemetlen tünetem, kivéve ezt a puffadást.... valamelyik nap úgy néztem ki, mint aki mindjárt szül....komolyan. Jahhh és ehhez jön még az is - előre bocsi, de muszáj leírni - hogy rettenetes mennyit kell pukizni....életemben nem pukiztam annyit amennyit most egy nap alatt. Ha erre van valakinek valami ötlete...azt szívesen olvasnám. :-)

Jövő héten pénteken 5-re megyünk UH-ra, akkor remélem már többet fogok tudni mondani a baba pontos koráról és hogy egyáltalán jól van-e meg van-e....stb....

:-)
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


jajjj, bocsánat nem tudom, hogyan kell törölni, nem tudom hogyan ment el ennyiszer a hozzászólás, bocsánat...... :shock: :(
bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Seraphim!

Nekem már voltak rossz tapasztalataim ezzel, de a lényeg nem az, hogy most mekkora, mert tényleg függ nem csak a peteérés, hanem a beágyazódás időpontjától is a fejlődés, hanem hogy ütemesen fejlődjön. Úgy látom, adsz Lombikbaba szavára :), épp ő írta talán tegnap, hogy ő órára pontosan tudja a fogamzás időpontját, mégis vannak még nála is eltérések a "tankönyvi" adatokhoz képest. De Panndi is említette, hogy kisebb a pindúrkája majd egy héttel, jól emlékszem?

Elég, ha két-három nappal később volt peteérésed, plusz mondjuk nem a 7., hanem a 9. napon volt onnantól a beágyazódás, és már meg is van 5 nap különbség a nagy átlaghoz képest.

Ha hozza a nagyjából napi 1 mm-es átlagot a növekedés, és legfőképp, amíg erős szívhang van, nincs semmi-de-semmi aggódnivalód!

És egyébként tökre pártolom, hogy beszélgessünk sok minden másról, így visszaemlékezve az első terhességemnél én sem tudtam nagyon mit hozzászólni az akkori fórumhoz, a többedik gyerekesek témáihoz semmit nem tudtam írni azon kívül pl., hogy mindenkinek megdicsértem az aktuális gyermekfotóját, de akkor még a gyermekfotók sem érintettek meg túlságosan, akartuk mi a babát, de még nem tomboltak bennem az anyai érzések. :oops:

Például, ki mit gondol a pocakos nyaralásról, meddig terveztek dolgozni, ki megy kombinált tesztre, lassan lehet (újból) mozogni, ti szeretnétek? Mit? Jóga, kismamatorna, aquanatal, mást?

Kép
nutty
Budapest
 
 


Dana, pukira nem próbáltad az espumisant? Enyhíti a puffadást, gondolom a kettő összefügg (babáknak is van espumisan csepp, kihajtja a szeleket alaposan)... Vannak hülye tünetek, nekem a lányommal nyálcsorgásom volt, rém ciki volt, minden szó után nyelni kellett a nyálamat, vagy... :oops: Egy bő hétig tartott, de... :lol:

Kép
nutty
Budapest
 
 


Dia
Köszönjük! :lol:

Seraphim
http://www.bmus.org/policies-guides/23- ... ltBMUS.pdf
http://emedicine.medscape.com/article/2 ... verview#a1
Szerintem, mindenről lehet írni, ami foglalkoztat, ami TE vagy (könyv, film, házikedvenc, kézimunka, nyaralás, stb.)


Nekem az édesapám megtanított egy örökérvényű igazságot: pénzben és szerelemben nincs barátság!

Nutty
Nyaralás: miért ne lehetne? Mi a jövő hónapra tervezünk egy kis szabadságot :wink:
Munka: amíg nem érzem nyűgnek... és amíg a pocakom nem akadályoz :wink:
Kombinált teszt: nem arra egyek, egyébként is az csak egy statisztikai adatot ad meg, ikerterhességnél nem igazán értékelhető...
Itt inkább már az anyai vérből kimuatatható magzati DNS vizsgálatát végzik...
Sport: hetente 2-3-szor úszni járok, olyan 2-3-4 km-t szoktam egy-egy alkalommal leúszni... meg futok a lányom után... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


-
viki1983
Budaörs
 
 


Jó reggelt!

Végre süt a nap, szép idő igérkezik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Terveztünk is egy kirándulást Nyíregyházára az állatparkba. Már többször voltunk (évente 2-3-szor elmegyünk), mindig van valami újdonság :lol: :lol: :lol: :lol:
Fiaim nagyon élvezik :lol: :wink:
http://www.sostozoo.hu/index.php?p=introduction

Nutty
Én nem dolgozom, 5 éve folyamatosan gyerekezek. Nem túl kifizetődő, de nem anyagiak miatt vállal az ember gyereket :oops: :wink:
Igazából most itthon csinálom azt, amivel egyébként is foglalkozom, pszichológusként gyerekekkel foglalkoztam...
Kombinált teszt: mikor Tamást vártam, pesten laktunk még. Akkor egy nagyhírű intézménybe jártam terhesgondozásra, ott benne volt a 12. heti és a 16. heti vérvételes+UH-s szűrés is a "csomagban". Kifizettem elég sok pénzt, és nagy csalódás volt az egész. Vérvételes teszt eredményeként adtak egy valószínűségi adatot... nem azt, hogy az én babám egészséges-e, vagy sem, hanem csak azt, hogy ennyi az esély, hogy beteg... és ha éppen az én babám a beteg???? Inkább elmentem amniocentesisre... ott kiderült, hogy biztosan egészséges a babám... (aztán más kérdés, hogy az a terhesgondozás, se igazán jött be... csak az első terhességnél az ember még eléggé tapasztalatlan... :cry: :evil: )
Azóta megtanultam: nekem az igényeimhez jobban alkalmazkodik a klinika...főleg, hogy közben leköltöztünk Debrecenbe...
Szóval, ezeket a szűréseke mindenki magának kell, hogy eldöntse... én amniocentesis párti vagyok... (mindhárom gyereknél volt, most is lesz...)
Mozgás: futok 3 pasi után :lol: :wink:
Elég változatos mozgást kíván 3 kisfiúval az élet :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép Kép KépKép
tisabelle
 
 


Isabell!

Az az a hasbaszúrós vizsgálat? ÉN meg tuti nem csináltatnám meg, még ha lesz negyedik gyerekünk és ha 35 év felett jön össze akkor sem. Mert van vetélési esély. Mondjuk én más tészta vagyok, mert nem vetetem el akkor sem ha nem egészséges. Úgyhogy engem ezek a vizsgálatok hidegen hagynak. Persze biztos jó felkészülni előre, de sok olyan esetről hallottam már, akinél mondták, hogy beteg lesz a baba, mégsem vetette el és egészséges babája született. Ezek az esetek megrémisztenek, mert vajon hány egészséges babát vetetnek el, akit vártak és jó élete lett volna, szerető családja. :(

Amúgy ilyen fiatalon miért érezted szükségét a vizsgálatnak? És ha kiderül, hogy beteg a baba, akkor elveteted?

Én csakis abban az esetben vetetném el, ha az derülne ki, hogy élettel összeegyeztethetetlen betegsége van. Akkor azt nem vállalnám, hogy él bennem, aztán a szülés és max. pár órát vagy napot éljen, annak semmi értelme, az csak mindenkinek még fájdalmasabb.

Viki!

HOgy vagy? Remélem nincs baj!

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Izisz, köszi a kérdésed, jól vagyok :) Írtam ide egy hosszabbat, aztán valamit elbénáztam és lusta voltam újra begépelni.

Lelkileg felfele ívelő ágban, túljutottam a krízisen. Azt hiszem, hogy kicsit beszartam, hogy mennyi minden fog velünk történni. De mostmár sokkal jobban.

Nyelvvizsgán túlvagyok, hát kétesélyes... 20 munkanap és kiderül, de igazából nem is érdekel, mert nem úgy készültem erre, hogy kitaláltam felkészültem, hanem kvázi "közbejött", csak ezt fél óra lenne leírni (és gondolom amúgy meg senkit nem is érdekel), úgy voltam vele, hogy ennél már nagyobb hülyeségekre is elköltöttem 20 ezer forintot, úgyhogy megpróbálom :)

Mostmár csak pihenni fogok :) És magunkkal foglalkozom :)

Viszont! 2. napja egész nap hányingerem van. Igazi inger nincs, nem jönne ki úgy érzem, de folyamatos a rosszullét. Emiatt nem vagyok túl éhes (konkrétan ha kajára gondolok, rosszul leszek), viszont ha eszem, akkor jobb, amíg eszem, meg még utána 10 percig. Így elég nehéz tartani az ir diétát........... Van valami ötlet erre?

Érdekes kérdés ez a milyen vizsgálat dolog. Én megmondom őszintén, hogy olyan betegségre vagyok csak kíváncsi, ami ellen lehet tenni valamit, hogy jobb legyen. Nem hiszem, hogy képes lennék meghozni azt a komoly döntést, hogy nem... Addigra ráadásul már olyan nagy, hogy képtelen lennék... De azt is megértem, aki igen, mert nem akar mondjuk egy beteg gyerekkel lenni, mert megmondom őszintén, hogy én sem akarnék. Szóval nagyon nehéz ügy.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, lecsengett a vihar, visszamerészkedtem :)

Plusz vizsgálatra én sem megyek el. Nehéz kérdés, nekünk volt beteg babánk. Hydropszos volt, élettel összeegyeztethetetlen fejlődési rendellenesség, de döntenünk mégis nekünk kellett. Életem legnehezebb és legrosszabb időszaka volt (pénteken volt két éve, hogy elveszítettük a kisbabát). Mi Hajdú Krisztinánál voltunk genetikai UH-n (ő csinálja a kórházban, most is hozzá megyünk), annyira egyértelmű volt minden, hogy semmi további vizsgálatot nem javasolt. Én most is azt gondolom, ha nagy baj van, azt úgyis észreveszi már akkor. De most nem lesz! :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Jaa, hogy a többire is reagáljak:

Nyaralás: megyünk, majd júliusban, de mi mindig megyünk, az aktuális legkisebb gyerek korától függetlenül :) Gyerekek nagyon várják!

Mozgás: én kihagyom. Fruzsival anno veszélyeztetett terhesként hat hétig feküdnöm kellett a 29. héttől, most nem kockáztatok, úgy érzem, a hétköznapok három pici gyerek mellett bőven elég :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Panndi!

Örülök, hogy újra itt! :)

Nyaralni mi is szoktunk menni, külföldön még sosem voltunk a gyerekekkel, de belföldre mindig megyünk. A nagy szerelem a Balaton, oda minden évben megpróbálunk eljutni egy vagy több hétre. Nálunk a Szilveszter olyan program, hogy bármekkora az aktuális picur. 3 hónapos baba mellől is mentem, és elvolt anyukámmal. Azt hiszem most lesz az első, hogy kihagyjuk...

Én rendszeresen sportolok, baba nélkül, várandósan és szoptatós kismamaként is hetente egyszer mentem. Mostanában csak 2 hetente megyek a rosszullétek miatt, meg természetesen a gyermekágyas időszakot is kihagyom, de amúgy muszáj. Kikapcsolódás is, meg egy program a párommal az is fontos, és nem utolsó sorban mozgás. ;)

Viki!

Amit leírtál az a tipikus émelygés, rosszullét az első időben nekem is az van, szerintem szörnyű, de nekem már csak egy hónap. :-P (remélem) Azért kitartás. Gyerek nélkül még kibírhatóbb, mert többet tudsz pihenni (ha olyan a munkád, nekem ülő volt, így kibírható volt), de gyerekek mellett nekem szörnyű. Mindig alig várom a fektetést, hogy én is bezuhanjak az ágyba.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Vizsgálatok
Vérvételes tesztet nem valószínű, hogy csináltatok, inkább több, alapos UH. Ha felmerül valami rendellenesség, akkor mennék amniocentesisre. Nem hiszem, hogy bevállalnék beteg babát :oops: :cry:

Nyaralás
Mi fogunk menni pocakosan is, meg majd a babával is...

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Nyaralást mi is tervezünk. Remélem lesz is belőle valami.

Viki: Így is kell ezt!! Ne csak én émelyegjek!!!! Tessék rosszul lenni másnak is. :D :oops: :oops: Én úgy várom a hét végét, hogy vége legyen végre. Remélem legalábbis, hogy elmúlik a 12. hét betöltésével.

Sportolni én nem fogok. Rózival anno simán tornáztam ilyenkor. Rettegtem, hogy elhízok. Hát most nem félek....szülés után jobban lefogytam mint előtte voltam. Így lesz ez mostis.

Csüt UH!!! Hja, és megjött a bölcső. :) Tök szuper!

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Mi is megyünk júliusba nyaralni és már alig várom! :D Még mielőtt kiderült volna a pocaklakó, akkor foglaltuk le. Én nagy hegy és erdő párti vagyok (mondhatni, hogy ezek minden nyaralási célpont előtt vannak, de férjem már nagyon vágyott tengerpartra, szóval most horvátokhoz megyünk. Kicsit aggódok, hogy fogom bírni a meleget, de remélem minden rendben lesz. Tengerben állítólag fürdeni is lehet terhesen, szóval ez is elő van irányozva. :lol:
Bence is már nagyon várja! Már beharangozta, hogy mennyi kagylót + kristályt (remélem találunk valami csillogó követ) :lol: fog gyűjteni.

A sporttal sajnos én hadi lábon állok. Mindig csináltam valamit, de egy adott sportot sosem bírtam 3-4 hónapnál tovább, mert meguntam. :D Legutoljára zumbáztam, de terhesen nem igazán javallott. Vettem Rubint Réka terhes tornát, de annyira kómás vagyok, hogy eddig csak kb. 5* tornáztam rá. Arról nem beszélve, hogy maga a torna nagyon jó, de a csaj annyira irritáló alatta (legalábbis engem idegesít), hogy már csak teljesen lehalkítva bírom elviselni. Igazából abban reménykedem, hogy anno Bencével is tök jól lefogytam szülés után...remélem, most is így lesz! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Hát igen, én is mindenki után hamar lefogytam, most is ebben bízom :) Meg igyekszem nem sokat hízni, ez a taktika eddig bejött, gondolom most is be fog :D

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


kuglofka, melyikünk vonalzója számol rosszul? Egy hét van köztünk, de jó sok nap :shock:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hmm, szerintem az enyém rossz. De miért? :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Megjavítottam :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Bár még így sem értem... na mindegy, lelövöm magam.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


töröltem a felesleget.:) Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


Panndi

Szerintem az enyém! Fent vagyok egy másik fórumon is, ott a vonalzóm 208-at mutat...nnna, mindjárt utána is nézek, hogy mi történhetett! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Remélem, most jó lesz a vonalzóm! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Kezemben a kiskönyv. :D Csak eltelik ez a hülye hét.

Rubint Réka hangja tényleg idegesítő. :D Tesóm imádja.... És , ahogy mondja, hogy huhúúú érzed már? :D na azon mindig nevetnem kell.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Gratula a kiskönyvhöz! :)

Én azt szeretem, amikor "elárul egy titkot"! Ezek olyan titkok, mint, hogy a férjének bejönnek a megnőtt mellei, meg ő érzi, hogy mozog a babája (ekkor kb. 10-12 hetes terhes). Ja...meg amikor megkérdezi, hogy "ti beszélgettek a babával?" és akkor próbál nagyon komoly arcot vágni és azt mondja: kell! Na meg az összes többi, rosszul vagyok tőle! :lol:

A vonalzóm valami miatt nem frissült! :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Rubint Rékát én sem bírom :roll:

Tündi, kiskönyv :) Én pénteken megyek érte.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Ismer valaki jó terhes tornás dvd-t? Rékán kívül persze? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Ez engem is érdekelne, már akartam kérdezni. Az IR miatt kéne tornáznom, de nem nagyon tudom, hogy mi lenne jó. Én párszor már megcsináltam ezt, simán végigvihető, nem annyira izzaszt le, de érzed, hogy csináltál valamit és semmi durva nincs benne. Sokkal kevésbé unalmas, mint gondoltam, hogy lesz egyébként. (A zene rettenetes, de leszoktam halkítani és bekapcsolom a rádiót.) http://barbara-dvd.blogspot.com/search/ ... %20Sansone
viki1983
Budaörs
 
 


Nagyon köszönöm! Dana :mrgreen:

" töröltem a felesleget.:) Dia"

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: