Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !!

Úhhhh Natasa : Amit találta a babás cucok az nem kevés egy csomó minden eszembe sem jutott csak igy olvasgatva köszike az info-s oldalt nekem is hasznos volt :D
milkaaa
 
 


Akkor most előre is elnézést mindenkitől, de ide írom a babakelengye szerintem változatát, hátha érdekel még valakit, illetve hogy a tapasztalt anyukák ki tudják egészíteni:

A Natasa által belinkelt kelengyelistát egészítem ki a saját tapasztalataimmal, illetve téli babákra igazítva:

Babaruha:
- body rövid ujjú és hosszú ujjú kb. 5-5 db elsőre 56-ost érdemes venni (az 56-62 cm-es babára jó, tehát kb. 2-3 hónapos korig), a nyakánál, vagy elöl patentos változat a legpraktikusabb öltöztetésnél
- ujjatlan és hosszú ujjú rugdalózó kb. 5-5 db, olyan, ami legalább a lába között patentos
- 1-2 db kardigán vagy pulóver
- 1-2 db nem szoros derekú pamut kisnadrág (amikor már nem érzékeny a köldöke)
- 1 db kocsikabát 62-es, a babakocsis sétákhoz
- 2-3 megköthető kissapka, évszaktól függő vastagságú
- 4-5 pár zokni, többféle vastagságban
- 1-2 pamut harisnyanadrág a rugdalózó alá a téli hidegben (szerintem a minikre nehéz ráadni)
- 1 db levegőztetőzsák (anorák) vagy overall 0-3 hónapos méret ( a legjobb a levehető kesztyű és lábrészes)
- 1 kocsicipő a babakocsiba, ehelyett lehet akár tutyi is.
- igény szerint puha anyagú "utcai" nadrág elmenősnek (én nem szerettem rugiban vinni dokihoz sem, de ez az én mániám)

Felszerelés

- ágy, állítható magasságú, esetleg később gyerekággyá alakítható
- ágybetét – a mostani trend a kókuszmatrac, de szivacs is lehet
- ágynemű – párna tilos (mi csak később használtuk)
- rácsvédő a kiságyba, hogy a baba ne üsse a rácshoz a fejét, a baldachin nálunk csak díszítésnek jött be
- 2-3 lepedő, legjobb a gumis, hogy ne gyűrődjön fel
- 1-2 hálózsák 62-es v 68-as méretben (ez a legjobb éjszakára)
- 3 takaró (vastag, vékony), nem szöszölődő, egyik a babakocsiba
- 2 fürdőlepedő, nagy nedvszívó, kapucnis (legjobban a tetra szívja a vizet, mi azt tettük a kapucnisba)
- 10-15 db textilpelenka büfiztetéshez, alváshoz fej alá
- babakocsi, legideálisabb a könnyű, nagy bolygósítható kerekű, két irányba tolható, többféleképpen dönthető típus (később az esernyőkocsi a legjobb)
- babahordozó, autóba beköthető
- pelenkázó szekrény pelenkázólappal (esetleg csak pelenkázólap)
- kisszekrény a babaruháknak (mi komódot vettünk és arra pelenkázólapot)

Tisztálkodás

- műanyag kiskád (sima peremű és ne legyen éles a széle) (van akinek a fürdetővödör jön be)
- fürdetőkrém (gyógyszertári),- popsikrém (gyógyszertári),babaolaj (gyógyszertári) (nekünk nem vált be a gyógyszertári, ki lehet próbálni többfélét, de lehetőleg parabenmentes, minél természetesebbet, popsikrémet akkor érdemes használni, ha kipirosodott a bőr, mert hámosító hatásúak)
- babahintőpor (gyógyszertári) köldökápoláshoz
- steril vatta köldökápoláshoz
- 70%-os alkohol (doki) köldökápoláshoz
- Konakion (K-vitamin, doki írja fel, csak anyatejes babának kell)
- Vigantol olaj (D-vitamin, doki írja fel)
- lázcsillapító kúp (doki)
- kamillatea
- vízhőmérő
- lázmérő (mi flexi végűt vettünk kb. 700 Ft-ért)
- orrszívó porszívó (nekünk 2 fajta van, de a hosszú csövűt tudjuk normálisan használni)
- körömvágó olló (lekerekített végű)
- egy csomag újszülött méretű eldobható pelenka
- bébihajkefe
- fültisztító pálcika a fülkagyló külső részének tisztításához (van kifejezetten babáknak való)
- popsitörlő kendő (vastag anyagú) (eleinte a legjobb a sensitive)
- oltás utánra ramofix és árnika krém (borogatáshoz) (mi ezeket sosem használtuk)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Folytatás:

Etetéshez

- 1-3 db 1-es lyukú cumisüveg (szerintem elég 1 és ha nem megy a szoptatás, akkor kell csak beszerezni többet) (nekünk a mellbimbós formájú cumis NUK vált be, az Aventestől majd megfulladt (ömlik belőle a víz), viszont a szelepes itatóból az Avnetes volt a nyerő )
- Sterilizáló (mikrós gőzsterilizálő vagy folyadék) (én simán forró vízzel oldottam meg)
- Cumisüveg-mosó kefe
- műanyag kanalak

Anyukának

- mellszívó (nekem az Avent vált be) (nekem Medela volt, de most inkább kézzel próbálkozom)
- mellápoló krém, hogy ne sebesedjen ki a mellbimbó (Garmastan – szoptatás előtt alaposan le kell mosni) (sosem használtam)
- melltartóbetét tejszivárgás ellen (1 csomag eldobható vagy 2-3 pár mosható)
- TENA betét, 2 csomag, a szülés utáni vérzésre
- éjszakai intim betét vagy vatta 2-3 csomag (a vérzés csökkenésekor)
- 2 db szoptatós melltartó (vagy elöl nyíló)
- tejgyűjtő zacskó (fagyasztáshoz) (lehet kapni poharat is hozzá, vagy jó a kis ételtároló dobozka is)
- bimbókiemelő, ha befelé forduló a mellbimbó (ez a kórházban kiderül, hogy kell-e vagy sem, az első szoptatások alkalmával)

Egyéb (nem létfontosságú, de jó, ha van)

- Pelenkázótáska
- Cumisüveg-termosz (nekünk nem volt)
- Eldobható pelenkázó-alátétek utazáshoz
- Egyéb hordozók (kenguru, kendő)
- Párásító a száraz levegőjű lakásokba (én sima tálban párologtattam)
- Utazóágy
- Ágyra forgó-zenélő (nálunk kb. 2 hónapos kora után érdekelte a babát)
- Éjjeli fény
- Bébiőr és légzésfigyelő (lehet egyben is kapni, én fontosnak tartottam, de van, aki nem használja)
- Cumik (nekünk volt, de van, aki nem ad a babának)
- Babamérleg (lehet bérelni is)
- műanyag vödör a gyerek szennyesének
- szemetes a pelenkáknak (nekünk pelenkakukánk volt, amibe sajnos drága a zacskó, de nagy segítség volt)
- szoptatós párna (én imádom, de nem szoptatáshoz használtam,hanem én alszom vele)
- cumisüveg-melegítő (én forró vízbe állítottam csak simán)
- fürdőszivacs
- csúszásgátló a kiskád aljára – egy textilpelenka is jó helyette)

-nekünk nagyon bevált a járóka, két hetes korától múlt hónapig használtuk. Amíg pici volt, addig aludt benne, majd később eljátszott, kúszott-mászott, abban tanult meg felállni is. Később arra volt jó, hogy amíg nem tudtam szem előtt tartani, biztonságban volt benne. pl. zuhanyzás alatt, amíg gyorsan összedobtam valamit, takarítás közben. Mondjuk nekünk egyben van a konyha és a nappali.

- játszószőnyeg - nagyon jól elvolt vele.

- hinta - nekünk elektromos volt, de állítólag nagyon jó a bölcső hinta is. Mindkettő fejleszti az egyensúly érzéket.
Illetve praktikus a pihenőszék

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

 
 

Huh, ezt kinyomtatom.
Köszi, hogy leírtad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.05.27 10:56-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


ááá, nagyon kedves, köszönöm!!!
hogy kissapka meg kocsicipő, jaj de jó lesz!

buksza kinyit a következő hónapokban.

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Köszi Andi!
Ezt én is kinyomtatom! Szerintem nagyon jó lista és tényleg csak az alap! :wink:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki, van olyan étrend, amit pcos-ban terhesen kell enni?
Nekem csak a sima, nem terhes van meg.
Vagy nincs is különbség? Gondolom ilyenkor valamivel több energia kell.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui, hát nekem 180 grammos van előírva, mert én súlytartót kaptam, mert vékony voltam és nem fogyhattam volna többet elvileg. Azt mondta csak a doki, hogy ha fent vagyok annyit, hogy a vacsora és a lefekvés között eltelik 3 óra vagy több, akkor mindenképpen kell az utóvacsora.
15 gramm ch, elvileg lassú felszívódású, bár nekem a leírt grammok azzal együtt hozzák ki a 180-at, de én nem szoktam, mert általában hamarabb alszom és amúgy is elég későn vacsizom, nálam inkább két uzsonna van :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Szívesen! :)

Nem kell megijedni szerintem, mert okosan sokat lehet spórolni és azért még van hátra 4 hónap, hogy mindent beszerezzen az ember! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Aki fészbúkos, és igényt tart rá, az jelentkezzen nálam priviben vagy a fészbúkon, tagja vagyok egy ilyen eladós baba-mama csoportnak, csomó használt kismama, baba cucc van elég jó áron feltéve, érdemes körülnézni.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


nekem meglepetés volt, hogy sok cuccot egpénztárral is el lehet számolni:

https://www.otppenztarak.hu/file/Babavaras.pdf

 Baby Birthday Ticker Ticker
natasa7
Budapest
 
 


Képzeljétek, már el is készült a zárt topicunk.
Holnap ráveszem magam és mindenkit szépen felveszek, aztán majd jelentkezem :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi, Viki, szuper vagy!

A diétára van valami étrend, amit követsz? Van fix reggelid pl?

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Étrendem nincs, én számolgatok, vagyis mostmár nem mindent, mert már ránézésre tudom.

Hát reggeliből nem nagyon lehet kreativkodni, mivel csak lassú ch, úgyhogy nekem egy szelet kenyér... Én ráálltam a jókenyér rozskenyerére, mert fenn van az összetétele a honlapon meg a ch tartalom, és itt nálunk a cba-ban fel is szeletelik. Ami még fontos, hogy nincs szarrá ánizsozva meg köményezve, mert én azt nem tudom megenni :( Szóval egy szelet kenyér, és rá vagy vaj+felvágott, vagy valami krém és sok zöldség.

Egyébként tízóraira általában vagy natúr joghurtot eszem müzlivel, vagy valami általam sütött sütikét :)

Ebédre magamnak főzök, azt ki szoktam számolni, valami normális kaját. Én norbi zéró vagy nyírédes édesítőt és kilófaló lisztet használok általában, durum tésztát aldiban veszem, a basmati rizst egyenlőre a cba-ban, de már gondolkodtam rajta, hogy nézek valami olcsóbb lelőhelyet. Minden mást rendeset használok. Szóval főzök és eszem, teljesen rendesen, amit megkívánok kb.

Uzsonna a legjobb, mert ugye ott lehet gyorsan felszívódó szénhidrátot enni, nekem szinte mindig gyümölcs.

Vacsi vagy olyan mint az ebéd, vagy mint a reggeli, vagy kettő között, pl saláta barna kenyérrel, vagy padlizsánkrém általam sütött pitával, ilyesmi. Szerintem tök bírható.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ja, és én úgy tartom a kezdetektől a diétát, hogy hétköznap szigorúan tartom, hétvégén meg mondjuk úgy, hogy "igyekszem". Általában nem bűnözök nagyokat, de nincs lelkiismeret furdalásom egy fehér kenyérből készült bundáskenyértől, vagy vendégségben egy szelet sütitől. Persze ha én főzök itthon, akkor ugyanúgy édesítőt használok, meg saját lisztet, de amúgy nem különösebben zavar, ha bűnözök, mert annyi belefér.

Mondjuk hozzáteszem, hogy nálam ez azért is ilyen pozitív, mert ugye nem jött a baba, kivizsgáltak, megtalálták az ir-t, elkezdtem a diétát és én sem hittem el, de már abban a hónapban teherbe estem. Úgyhogy nekem ez az egész egy ilyen tök pozitív történet. Ja, és ami még nagyon fontos, hogy volt egy ismerősöm, aki már elég régóta diétázott és tőle mindent megkérdezhettem, mindent elmagyarázott, bár voltam egyéni diétás oktatáson magán dietetikusnál is.
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi!
Az az érdekes, hogy egy ideig tartottam rendesen, aztán nem bírtam a 2 gyerek melletti rohanásban, de most újra kellene, mert annyira ideges vagyok néha. Arra jöttem rá, hogy a cukoringadozástól lehet, sokszor nem is reggelizem, mert annyira rohanunk.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki, azt megkérdezettem, hogy mézet 1-2 kanállal ehetsz? Vagy az teljesen ki van zárva?

Sajna én apukám révén veszélyeztetett vagyok és igaz, nem lett határérték felett a terhelésem, de ettől függetlenül megpróbálok odafigyelni.

Elkaptam vmi vírusos megfázást, amire a mézes hársfatea jó. Igaz ma ittam, de csak azért, mert gyógyszer nem nagyon van rá, meg egy csomó mindent nem is szabad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.05.27 10:57-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Elvileg a méz tilos,ugyanúgy mint a cukor.
De azért azt elárulom, hogy először ugye tartottam a diétát a meddőség miatt. Aztán rögtön terhes lettem, most tartom a terhesség miatt. Hát szülés után ha beteg leszek, meg fogok inni egy mézes teát :)

Az a baj a mézzel - cukor szempontból - hogy ugyanolyan gyorsan megemeli a vércukrot, mint a sima cukor, a hirtelen vércukor ingadozást meg ugye akinek baja van főleg, jó lenne elkerülni...

Amúgy mielőtt kiderült a betegség, mi szinte mindent mézzel ettünk-ittunk, mert nagybátyám méhész... Még főzni és a sütiket is azzal csináltam, alig használtunk cukrot... Mégis.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!
Úh, már megint győztem visszaolvasni....
Andi, nem semmi vagy, hogy leírtad ezt a szupi kelengyelistát! nagyon alapos és teljeskörű!
1 dolgot írnék kiegészítésül: tej fagyasztásához érdemes gyógyszertári tégelyeket venni (amibe alapból az ott kevert dolgokat adják). Ezek kaphatóak több méretben, az 50-100 ml-s szerintem a legpraktikusabb, persze függ attól, ki mennyit tud 1 nap fejni és elraktározni, mert ugye 1 napig maradhat max a sima hűtőben. Szóval szerintem nagyon praktikus, jól lehet pakolni, és olcsó!!! 20 Ft körül van, míg egy Aventes tárolóedény 100 Ft volt 2008-as áron....
Remélem, pulzusod rendbejön! érdekes, nekem ezt a Verapamilt a görcsökre is ajánlották, ha a Mg citrici+schüssler-só nem elég. Egyelőre nem váltottam ki. 18-án megyek UH-ra, akkor megnézetem a méhszájamat is, azért van bennem para, hogy a sok keményedés nehogy kinyisson. Már csak 2 napot dolgozom, aztán meg 24-27-én 3-at és kész. remélem, ez is segíteni fog!
Natasa, grat Zakariáshoz, nagyon jó fej! Kicsi Alíz Danáéknál szintén olyan cuki! Várom már, h mi is újra lássuk a miénket. Persze az még nem 4D lesz.
Livi, rendben vagy, mit mondott a doki? Vigyázz nagyon magadra!
Noémi, ez tök természetes, h a bölcsi anyukát jobban megviseli, mint a gyerkőcöt! De meg fogod tanulni elengedni, napról napra könnyebb lesz, amint látod, h bízhatsz a gondozókban, és biztos kezekben érzed Emesét! csak ki kell bírni...

Zárt topic részemről ok. Viki, kösz, h intézed!
M.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
mandula29
Pécs
 
 


Viki, köszi a választ!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.05.27 10:57-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt!

szuper a lista én is nyomtatom, aztán jön az ellenőrzés, hogy mi maradt, mi van otthon és irány a börze vastag tárcával.....

Szép napot Mindenkinek!

Nem írtátok mostanában, hogy hogy vagytok fizikailag, mert én sokkal jobban az álmosság elmúlt, nem vagyok fáradékony, olyan jó...

Üdv, K.



latogato1983
Pomáz
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi történt az éjjel, de 3-kor ébredtem és nem tudtam visszaaludni. Nóri is fél óránként ébredt és csak a vállamra borulva volt hajlandó visszaaludni.
Egy előnye volt a dolognak, hogy volt bőven időm a férjemnek szendvicseket gyártani mára (sajnos elfogyott a tegnap főzött kaja). Aztán 3/4 6-kor, mikor a férjem indult, Nócit át kellett vinnem a saját ágyunkba és csak két pohár langyos telcsi és peluscsere után aludt vissza... Úgyhogy most friss vagyok és üde.

Hétvégére festést tervezünk, már előre félek a sok pakolástól, de így hajnalban még azt is megterveztem, hogy mit hova pakolunk át. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Most jöttem rá, hogy szombati napra esik a Babaexpo, tehát valószínűleg mi is kimegyünk. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi örülök, akkor még egy fő!!! :)

Én fűzöm apát, hogy jöjjön ki velem, mert egyedül ekkora pocival nehéz lesz, meg minden csomag után a kocsihoz rohanni...



latogato1983
Pomáz
 
 


Latogato! Nekem is meg kell fűznöm még apát, hogy vigyen el! :)


Viszont most olvastam a humánmeteorológián a mai napra: "Emellett jelentősen fokozódik a görcshajlam is, az izom- és hasi görcsök mellett a kismamáknál is felléphetnek erőteljesebb görcsök, ajánlott kerülni a megerőltető tevékenységeket!"
Úgyhogy ma minden pocakkeményedős kímélje magát!


Mandula! Nekem is mondta a dokim, hogy a Verapamil is segít megakadályozni a méhszáj nyílását, és ráadásul másképp hat, mint a Mg.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Igen, férjem is mondta, hogy ma front lesz, készüljek fel rá lélekben előre, hogy lehet, hogy szarul leszek...

Jé, én is felébredtem 5-kor és forgolódtam utána egy csomó ideig, nem nagyon tudtam visszaaludni... Már előre félek mi lesz velem itthon, mert már egy hét alatt hülyére pihentem magam és nem alszom jól :roll:

Én jobban vagyok fizikailag, álomkór nincs, közérzetem jó. Egyedül ezek a keményedések zavarnak, hogy állandóan betonkemény és feszül a pocakom, de már ez is sokkal jobb, mint egy-két nappal ezelőtt.

Viszont egyetlen dologgal már napok óta szenvedek, bocsi, undi, akit nem érdekel, lépje át, szóval pár napja vérzett az orrom, és azóta minden este és reggel, amikor fújnom kell, akkor felszakad, már tökre fáj, akkor is, ha nem érek hozzá. Tudom, hogy ki kéne bírni 2-3 napig, hogy nem fújom ki, de akkor meg nem tudok aludni, mert nem kapok levegőt :cry: Úgyhogy nem tudom mi lesz, de jó lenne, ha elmúlna.

Én ha minden jól megy, addigra szinte mindent megkapok, már csak nézelődni megyünk, pont tegnap kérdezte a barátnőm, aki múlt héten szült, hogy megyünk-e együtt. Úgyhogy majd vele cipeltetem a cuccokat, vagy majd betesszük a babakocsijába, gondolom babával együtt jön :) Vagy nem tudom :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Nekem is azt mondták, hogy nagy pocival, húzós kocsit kell vinni. :)

Az gáz, nem????



latogato1983
Pomáz
 
 


Viki!
Az orrvérzés sajnos teljesen normális terhességi tünet. Nekem is szokott, sőt még a fogínyem is vérzik, pénteken megyek a fogorvoshoz is emiatt. :(

Egyébként frontok szempontjából Magyarország nagyon gáz hely. Én mindig figyelem, mert a mininyulaink nagyon érzékenyek rá, ilyenkor probiotikumot kell adni nekik. Lehet, hogy ez embereknél is beválna?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Latogato!

Nyugodtan vigyél húzós kocsit, csak ne felejtsd el hozzá a kötelező otthonkát, papucsot és nylon titokzoknit!:D

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Jajjjjj!!!! Jó ötlet.



latogato1983
Pomáz
 
 


Anyukám most megígérte, hogy eljön velem, ha apa nem jön...



latogato1983
Pomáz
 
 


Én hetek óta felébredek 5-kor és csodával határos módon mégis kevésbé vagyok álmos, mint a terhesség előtt.

Ez a babaexpo most lesz? Ha ki tudok menni, tuti nem tudom megállni, hogy vásároljak. Még nem tudjuk fiú vagy lány van a pociban. Ha még sokáig titkolózik a végén minden ruci fehér vagy bézs lesz. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.05.27 11:04-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Niksi!

Még mi sem tudjuk, de azon a héten megyünk 4D-re akkor talán kiderül. Egyébként akkor is elmegyek, mert Kristófot is sokáig fehérbe öltöztettük, vagy fehér alapon valami kis minta, de teljesen unisex volt, meg pólyában is volt.



latogato1983
Pomáz
 
 


Latogato!

Te mit tapasztaltál a pólyával kapcsolatban? Igaz, hogy nyugodtabban alszik benne a baba? Mert azt hallottam, hogy régen azért tették pólyába a babát.
Hagyományos vagy angol pólyát használtatok egyébként?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Eltűntem egy picit, mert agylobot kaptam attól, hogy vagy 4 különböző alkalommal írtam egy csomót és állandóan kidobott a gép, amikor elküldtem.

sajna nekem is egyre többet keményedik a pocakom, már nem csak hajnalban, hanem néha napközben is. Ráadásul mindjárt jön a nadrágszezon, amit gyűlölök, mert nekem még nem gyártottak olyan kismamanadrágot, ami ne nyomná a poakomat.

andi,
igaz nem engem kérdeztél, de mi is használtunk pólyát. Abban sokat segít, (kókusz pólya) hogy az álmában lévő rángásokat, kézkalimpálásokat megszünteti, így sokkal kevésbé ébreszti fel magát.
nem használtuk sokáig, mert hasonalvók lettek, úgy meg ugye nem lehet.
teszveszen nagyon jó áron vannak vadi újak is!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Szia Honeymoon!

Sajnálom, hogy téged is érint a pocakkeményedés! :(
Én egy fajta nacit találtam, ami tényleg kényelmes volt, itthon meg a jó kis nyúlós derekú rövid- és melegítőnacijaim maradtak. :)

Köszi szépen a pólyás infókat! Azért érdekel, mert ugyan Nóri nagyon jó alvó volt, de úgy készülök, hogy ha a kistesó nyugtalanul alszik, akkor nála kipróbálnám.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi!

Elsősorban mi a régiessége és szépsége miatt akartuk használni, aztán persze megtudtuk, hogy ez az újszülötteknek olyan érzés kelt, mintha abban a szűk közegben lenne. Kristófunk nagyon szerette, vagy legalább is nem tiltakozott sosem.

Meg így biztonságosabban tudtuk fogni, előtte nem igen volt bébi a kezünkben.



latogato1983
Pomáz
 
 


Honey, nekem a 2 in 1-es régi, szövet kismamanadrágok nem szorítottak egyedül. Szerencsére megvan mind a 2, igaz, hogy már 7 évesek!:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


SOS Segítség!

A Kolléganőnk elmegy szülni és van búcsúajándék meg minden, de fogalmam sincs, hogy mit kellene vagy mit szoktak írni egy búcsú képeslapba.....

Van ötletetek?? Köszi



latogato1983
Pomáz
 
 


Sok örömet és boldogságot kívánunk?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


látogató, amit Viki ír, vagy valami helyes kis idézet?

Pl.

"A BABA a nappalt rövidebbé, az éjszakát hosszabbá,a pénztárcát kisebbé,a ruhát gyűröttebbé,a szerelmet erősebbé, az otthont boldogabbá, a múltat semmissé és a jövőt tartalmasabbá teszi."


"A döntés meghozatala, hogy anyává válj,semmihez nem mérhetö:örökidöre vállalod,hogy a szived szüntelenül a testeden kivül örködjön valaki fölött."

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
baboca0104
Balatonalmádi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, de elromlott a gépem, és nem tudtam jönni.
Kértétek, hogy meséljek magamról, 23 éves vagyok, és az első babámat várom, nem tervezett baba, de már nagyon várom, hogy megszülessen, sajnos az apukája elhagyott minket mert nem vállalja fel az apaságot, kicsit nehéz volt elfogadni, de sikerült megbirkóznom a ténnyel.

Majd igyekszem vissza olvasni is, csak tegnap volt egy kis gyomorrontásom és az egész éjjelt végig hánytam :?
hugika90
Komárno
 
 


Hugika,
óó, hát jobbulást akkor!
Le a kalappal előtted. A másik topikban is volt egy fiatal anyuka, aki egyedül vállalta, csodáltam mindig is. Remélem tudunk majd segíteni, ha szükséged lesz rá!
Majd mesélj, hogy voltál-e uh-n, mi a helyzet veletek!

Kata,
szerintem is jó egy idézet, meg a Viki-féle mondat, mondjuk lehet egészséget is kívánni.

Viki,
a fb-os hirpi-horpadáson teljesen kikészültem :D És mikor írta az ismerősöd, hogy mert a sofőr néha hirpi-hörpintett egyet, akkor hangosan felnyerítettem, meg is ijedtem, nehogy a gyerek felébredjen :D
Kocsit kerestek? És amit árultál, azt már el tudtad adni?

Pólyát mi nem használtunk, E hason aludt. Nem tudom, most hogy lesz, nem zárkózom el.

Bölcsivel jól haladunk, ő remekül érzi magát, engem lesz@r :) Már kezdem én is helyretenni magamban a dolgot

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Ja és én egész jól vagyok, bár ma szétrobban a fejem, vsz. a front. De utálom, hogy így megérzem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Hugi!

Először is jobbulást! :)
Sajnálom, hogy apuka nélkül kell belevágnod a babázásba,de apuka még jobban sajnálhatja, hogy egy ilyen fantasztikus dologról marad le!
Van azért segítséged, illetve aki tud támogatni?

Egyébként épp a napokban beszélgettünk a férjemmel arról, hogy nagyon sok ismerősnél tapasztaljuk, hogy gyakorlatilag csak az anyuka foglalkozik a gyerekekkel. Mert apuka sokat dolgozik, a szabadidejében meg inkább a hobbijának él. Pl. nagyon sokan pár órára nem tudnak vigyázni a saját gyerekükre, van olyan is, aki nem tudja, hogy mennyi idős pontosan a gyereke... Ez nekem nagyon fura...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Andi,
nekem is, nálunk ugyanúgy mindent el tud végezni az apja, mint én. Persze ez szerencse is, hiszen mikor pici volt, apja itthon volt velünk, mert épp akkor diplomázott. Ez azért nem mindenhol van így, gondolom :) De amúgy is, nem is bírná ki, hogy ne tudjon mit kezdeni a gyerekkel - ilyen is van.
Itt úgy beborult, hogy lámpát kellett kapcsolnom :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Szia Andi!

Érdekes, hogy ezek a kellemetlen tünetek majdnem egyformán jelentkeznek....Sajnos hajnal 2 körül arra ébredtem, hogy megfulladok...izzadtam mint a ló, pedig nem volt meleg, aztán megpróbáltam felkelni, de olyan volt, mint ha kihúzták volna alólam a talajt, vagy gyorsabban mozogna a föld, mint én....szóval kimásztam az udvarra kicsit levegőzni és kb egy órát győzködtem magam, hogy jobban vagyok, de úgy az első fél óra után arra gondoltam, hogy kihívom a mentőt és felkeltem a férjem, de aztán a következő fél órában javult aztán elmúlt. Nem tudom mi volt ez, de halálfélelmem volt...komolyan, mintha egy nejlonzacskó lett volna a fejemen, miközben a tudatom meg tudtam, hogy kaphatnék levegőt, de nem ment....Huhhh.....de sz...r volt!!! :evil:


Nahhh, de mondok jobb dolgokat is, ma vettünk sópárnát, mert a férjem allergiás nagyon , én csak kicsit, de remélem segít ééééss kaptunk nagyon tuti szoptatós párnát....oohh, hogy milyen kényelmes, minden pénzt megér!!!! Aztán nem tudom mennyire lehet majd használni tényleg szoptatásra, de most nekem nagyon bejön :lol:


Jahh és akkor a rossz hírek....sajnos a terheléses cukorban igazatok volt, a 8,8 nagyon sok. Kaptam egy hetet, hogy addig hagyjam el a cukrot, mézet és jövő héten kedden megyek diabetikus tanácsadásra meg tanfolyamra. Ami érdekes, hogy hétfőn reggeltől kedd reggelig gyűjtenem kell a pisimet ( mindet!!!), le kell mérjem, hogy mennyi liter és kedden reggel az összegyűjtött lötyimből kell vigyek pár decit. Hogy ez mire kell.... :shock: Visszatérve a cukorra, azt mondta a doktronő, hogy igazából a 11,1-től felfele a nagyon gáz, de 7,1-11,1 között már cukorbetegségről beszélünk, de ez még nem súlyos és diétával kezelhető, nem kell gyógyszert szedni.

És akkor még egy "rossz" hír, a vérkép alapján vérszegény vagyok, úgy hogy kaptam vasat napi2*1 és szedni kell egészen a szoptatás(!!!) végéig.

És akkor egy jó hír is a végére még, a többi vérkép eredményre, hogy nagy a süllyedés, magas fehérvérsejt, meg alacsony nátrium szint, ezekre azt mondta, hogy így kell kinézzen egy terhes vérképe, ez teljesen normális ilyenkor, de mondjuk nem terhesen nagyon nem lenne az, úgy hogy ne parázzak, mert a referenciaértékek a "normál" emberekre vonatkozik és azt írják rá, nem pedig a mi "nem normális" állapotunkra.

Utóirat:
Mikor és hol lesz ez a babaexpo?????? 8)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Noémi!

Viki FB-s bejegyzése nekem is jókedvet csinált! :)

Örülök, hogy jól megy a bölcsibe szoktatás és hogy kezded magad túltenni a dolgon! Ha már nem hat rá az újdonság erejével a dolog, akkor biztos megint "visszakapod" a kislányodat! :)
Én azon gondolkodom, hogy jó lenne picit néha beadni a csanába pár órára,mert kevés vagyok néha Nóci szórakoztatásához...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Dana,
a vas az nem gond, nagyon sokaknak szedni kell, én már az elejétől szedem :) Jót tesz, csak lehet, hogy az elején picit megnehezít majd bizonyos dolgokat :)
A cukrot sajnálom, de ez vsz. szülés után normalizálódik!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Noémi!
Szerencsére nálunk is nagyon jól elvannak apával. Sőt, sokszor felesleges harmadiknak érzem magam, akkora szerelem van. :)
Épp a napokban mondta a férjem, hogy azt tervezi, hogy majd néha ő kel fel a tesóhoz és megeteti lefejt tejcsivel, és így legalább Nóci nem lenne féltékeny, hogy apa nem vele foglalkozik egy kis ideig.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: