Új privát üzeneted érkezett!

Pipus, ez a mama! :) Az én anyám ugyanilyen, szerintem mindenki tudná egyből, de ő még plusszban hozzátesz egy kicsit...

Megvan a kiskönyvünk!!! :) És a védőnő azt mondta: Van pocid! Azt a mindenit!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


1baba2baba3baba, de jóóóóóóóóóóóóóó :)  Van kiskönyvetek :)    Mesélj, mit csinált veled a védőnő?  Te előrébb tartasz, kérlek meséld el, hogy mi volt, jó?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


6 nappal előrébb!
Kitöltötte a papírokat, kiskönyvet, kikérdezett mindenről ( esetleges betegségek, műtétek, családban előforduló betegségek, kérdez az apáról is...). Megmérte a vérnyomásomat és a kezdő súlyt. Vizeletet is vizsgált, fehérje, meg ez-az. Adott egy papírt, amin minden vizsgálat szerepel, ami a terhesség során lesz... és elmondta a következő lépéseket. Háziorvoshoz kell elmennem, ő megvizsgált, egy általános vizsgálat a terhességgel kapcsolatban, és ő adja a vérvételre a beutalót. A pajzsmirigyem miatt elmegyek a belgyógyászomhoz, nekem ő kezeli, ő is megvizsgál és adja a beutalót. És a két beutalóval a kezemben elmegyek vérvételre. És ezt követi majd a 12. heti genetikai uh.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 

 
 

Én már most utálom a vérvételt :(   a lombik miatt nekem minden vizsgálat megvan, amire a normál úton teherbe eső nőket szokták küldeni.
Nem akarom megint megcsináltatni :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


@irkafirkata:


Nekem van egy nag piros mappám, ami pont belefér a táskában és állandóan nálam van. Nem is azért, hogy nézegessem a munkahelyemen, hanem azért, hogy minden lelet egy helyen legyen. Mondani fogja szeritem a védőnő, hogy az összes lelet kellhet, bármikor. 
Na meg ne adj Isten mi van akkor ha hirtelen rosszul leszel és el akarsz menni a dokihoz?! Én így jobban biztonságban érzem magam. Sőt a beutalókat sem hagyom otthon.:))

üdv

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


1baba
Hááát, igazából elsősorban nem a kettőtök kapcsolata miatt kérdeztem az összeköltözést Én abba születtem, hogy Apu néha velünk volt...mert külföldön dolgozott ő is. SZóval havonta, kéthavonta láttam, változó. Jóóó sokáig nem is gondoltam, hogy ez rossz lenne nekem, vagy ne lenne normális. A KAti apukája a Gelkánál dolgozik az én apukám meg NDK-ban. Ennyi. Mi is sokat voltunk kint és a húsvéti-karácsonyi szüntetet mindig együtt töltöttük itthon. Az volt eleinte rossz, hogy nem tudtam rögtön megmutatni, hogy már tudok kétkerekűn bringázni vagy nem tudtam azonnal megosztani vele a számomra fontos dolgokat. Mivel a szülinapom nyáron van, így legalább akkor biztosan együtt volt a család. Nekem nagyon fontosak az ünnepek, Valszeg sokkal jobban megviselt voln aez az egész, ha még akkor sem vagyunk együtt....De az is lehet, hogy pont emiatt fontosak az ünnepek, mert legalább akkor együtt voltunk... Lehet. Jó volt néha legalább telefonon beszélni, de rossz volt, hogy nem tudtam az ölébe ülni, miközben meséltem, hogy mi történt az oviban vagy ilyenek. ÉS ahogy nőttem kicsit rosszabb lett a dolog, mert suliból ugye már nem tudtunk elmenni, így tényleg csak a szünetekben volt meg a havi 1 hétvégén felüli találkozás Hiába születtem ebbe. Volt apukám, de igazából nem úgy, mint a többieknek. Tudtam, hogy van és szeret meg minden, de egyszerűen nem volt és nem is lehetett olyan a kapcsolatunk, mint a többi gyerek és az apukája között. Volt olyan is, hogy a suli miatt nekem itthon kellett maradnom, a tesómat meg kivették az oviból. Imádtam a NAgyiéknál lenni, de akkor is rossz volt, hogy a családom egykupacban én meg külön Pedig nagy voltam és nagyon is felfogtam, hogy 12 évesen nem hagyhatok ki 2 hetet a suliból csak úgy....KAmaszkoromban volt a legrosszabb talán. VAgyis konkrétan nem éreztem, de így visszagondolva...Rettenetesen lázadtam. De csak akkor, mikor Apu is itthon volt. Gondolom a kis kamasz öntudtaom kapálózott az ellen, hogy végülis érdemben nem volt apám. VAgyis ez nem így igaz, de a sok találkozás sem olyan, mint az együttélés. Hiányzott a napi szintű kapcsolat. A húgom teljesen más lelkibeállítottságú, mint én. Ő is ebben nőtt fel. Bár ő "kompenzációként" a gimit Németo.-ban végezte, azaz Apuval lakott. De ami hiányzott, az alapokból az a néhány kocka...az hiányzott és ma is hiányzik....mindkettőnknek, hiába vagyunk anniyra mások. Olyan ez kicsit, mintha elváltak volna a szüleink és mindemellett lenne egy jó, gondoskodó apánk.
Bocsi, hogy ezt így idetoltam De képtelen voltam magamban tartani

Reni
Így van ez. A boldog nagyszülők

Olvasva a "menetrendet" én jövő hétfőn egésznapos progit csinálok....dokivédőnőháziorvos

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Anyám, ennyit írni  alig jutottam a végére :D
Hű már van aki a kiskönyvet is beszerezte, gratula!

Tegnap nekem is ramaty napom volt...még az uh-t sem tudtam élvezni, de helyettem apa meg a két csajszi élvezte... még gyógyszert is majdnem elfelejtettem feliratni. De a nagy ma már képeket mutogat :D

Én egy kis mappában gyűjtöm a leleteket. Mikor még dolgoztam az első babával, akkor mindig nálam volt a kiskönyvvel együtt, de azóta csak akkor ragadom magamhoz, ha mennem kell dokihoz, vagy védőnénihez. A kiskönyv más, az mindig nálam van/lesz. Ha egyszer eljutok oda.... Egyenlőre jövő hétig megúsztam a labort - heheh, leleményes voltam és beelőztem dokit a 12.heti uh időponttal így a héten még lábadozhatom vérszívás nélkül.

A munkahelyemen még nem tudják, de nincs is nagy kedvem elmondani, igaz egy hónapja még azt terveztem szeptemberben újra dolgozom már.

Hát emelgetés jó kérdés...a két lány között 2,5 év van, ott a nagy már megértette, hogy nem tudom emelni, s nem is volt belőle gond. Most a pici a potom 8-9kg-val más tészta... de azért őt sem viszem túlzásba. Ha bújni akar, és miért ne, ahogy a nagy is, inkább leülök közéjük.


Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu, voltál uh? Jaj, de jó! Ez a vonalzód elég érdekesen számol, nem? 8 hetes és 4 napos vagy, nem?

Irkafirkata, mész holnap UH-ra?

Snowball nagyon rég volt már erre, remélem, hogy minden oké... Na meg gota79 is eltűnt...

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. HOLNAP UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10.
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11.
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24.
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 18 UH!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


váltakozó a hangulatom... vagy nagyon magasan vagyok, vagy 5 perc múlva pedig parás, negatív stb stb.
Azt hiszem, hogy tök sokat számít az, hogy valamelyik doki két-három hetente hívja be az embert. Nem is azért hogy vizsgálja a kedves kismamát, hanem inkább ez pszihés dolog. A kismama ilyenkor irreálisan sok időnek tart akár 3 hetet is és mivel még nem  érzi a mozgásokat és nincs rutinja merthogy pl első gyerek megnyugtatja, maga a tudat, hogy látja a monitoron például.
Az én dokim havonta hív be és azt mondja, hogy azért vagyok felszült, mert nem foglalom le magam és nem hagyom figyelmen kívül magát a terhességet. Ha mammut elől kellene fussak az őskorban, akkor nem lennének ilyen problémáim.
Mondjuk hozzátenném, hogy ezt egy férfi mondja.... aki sosem fogja azt átélni,hogy benne van egy másik élet, ezt tudatilag tudja, de még nem érzi...

Most hogy reggel voltam a vérvételen meg az EKG-n, most jöttem rá, hogy bakker még két het sincs, hogy voltam nála, és elérhetetlenül messzinek tűnik a következő két hét...

Tudom, hogy most olyan mintha csak rinyálnék, ti meg olyan pozitívok vagytok hogy hihhetetlen, de muszály volt ezt leírnom

Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Zizazu szerintem ez tok normalis...en v an hogy mar annak is orulok hohy cdak latom a dokit vagy vehso eseyben vervetelre megyek- ami nagy szo tolem.
1baba...a kontroll uh- egy hete mar a kidmano behozta magat es akkora volt mint mensi szerint ezert visszaallitottam a vonalzom mert a dokik ugyis az szerint szamolnak...

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Zizazu, rinyálj csak! Szerintem mind ugyanígy érzünk, hidd el, attól függeltlenül, hogy hányadik baba. Én is mennék minden héten... pedig még 4 hét! De akkor együtt megyünk a férjemmel, úgyhogy tökjó lesz! És arra gondoltam, hogy amíg még itthon lesz, elmennék egy 4Dre is, a 15. héten, hátha látják majd, hogy milye van! Szeretném, hogy részese legyen ő is ezeknek az élményeknek, minél jobban vegyen részt benne, úgy, mint az előző két alkalommal!


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


Na én is megjártam a védőnőt, kaptam kiskönyvet. Holnap EKG + belgyógyászat.
UH-ra holnap nem megyek, mert pénteken voltam SOS, így majd 16-án megyek újra, aztán már pikk-pakk és a 12. heti genetikai UH

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Igen, Kata, ezért is kérdeztem!

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6. OKTÓBER 16. UH!!!
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10.
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11.
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24.
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 18 UH!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


Lányok, kinek melyik héten mutatta meg a nemét a picike anno????
Karácsony előtt már tudni fogjuk, hogy ki lakik a pocimban :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Sziasztok Lányok!
 
Hát nem volt tegnap este túl nagy az aktivitásotok. Ezek szerint nem csak nekem volt programom.  

Szépségnapot tartottam. Elmentem a manikűröshöz, na meg a kozmetikushoz gyantáztatni. Szépen előre megkérdeztem, hogy szabad-e így mennem, még mielőtt olyan cuccot ken a nuncimra, amit nem szabad terhesen. De képzeljétek el, hogy azt mondta a kozmetikus, hogy természetesen lehet menni, sőőőt,  vannak olyan kismamák akik a 9. hónapban mielőtt szülni mennek még gyorsan teli gyantáztatnak. Edzik magukat a fájdalomra. Mármint abból indulok ki, hogy nekem, most hogy terhes vagyok hatványozottan fáj a gyantázás. Konkrátan üvölteni tudtam volna. Nem vagyok egy izzadós típus, de leizzadtam. Mondtam is a kozminak, hogy itt most engem szadizni akar?! De azt mondta, hogy bevett sajnos hormonálisan elállítódik az ember és mind a 9 hónapban ilyen lesz. Bakker, hogy tudnak akkor 9. hónapban is még menni a csajok?!!

Hát ez volt a tegnap esti élményem. 

Téényleg Pipus, ez engem is érdekelne, hogy vajon mikor tudjuk meg a nemét leghamarabb?!



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


és még egy nagyon fotnos kérdés: rettentően fáj a fejem tegnap este óta. Gondoltam  majd kialszom, de nem tudtam, és most nem tudom, hogy azért van-e hányigerem mert fáj a fejem, vagy csak úgy szokásból... 

Mit lehet ilynekor bevenni hogy elmúljon???? tud valaki segíteni?


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Hát én is így voltam a múlt hétvégén. 3 napig úgy fájt a fejem, hogy a szemeim kiugrottak, de nem mertem bevenni semmit, még egy algopyrint sem :(

figyuzzatok, lehet kenni a pocakomat is narancsbőr elleni kenőccsel?  Árt ez a kenőcs most a babámnak????
Sajnos a sok hormon betett a combomnak, tiszta narancsbőrös lettem :(

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


mondjuk a pocim nem narancsbőrös
pipus75
 
 


Sziasztok! :)

A 12. hétre már kifejlődik amilye van! :) Viszont olyankor szerintem soha nem mondanak az orvosok semmit! Az én tapasztalatom az, hogy a 18. heti uh-n lehet rákérdezni, odasúgni az orvosnak, hogy ha esetleg látja, hogy kisfiú vagy kislány, akkor mondhatja nyugodtan ( vagy épp megkérni, hogy ne árulja el :P ).  Vagy ha beiktattok egy 15. heti uh-t, akkor azon. 

Zizazu, jó kis élmény lehetett! Én nem gyantáztatok, bár sokszor gondoltam már rá, de maradtam eddig a borotvánál. Persze az sokkal rosszabb megoldás a gyakorisága miatt... azért az sem kis mutatvány, ahogy halad előre az idő és nő a pocak!

Főzök, takarítok, ááá, annyi dolgom van... kezdem a csipkebogyó lekvár készítést most. Délután szülői lesz az oviban. Este jövök.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


Sziasztok,

először is szeretnék gratulálni mindenkinek itt a topikon, a pocakjában fejlődő kis élethez!

És egyben szeretnék én is csatlakozni hozzátok, igaz én nagyon május végi vagyok, de remélem azért még beleférek a csapatba.
Május 30.-át dobják ki a kalkulátorok céldátumnak.

Mint láthatjátok lentebb  nekünk is 4. baba lesz, és röstelem, de egyáltalán nem tervezett baba, így ennyire nehezen még sose éltem meg várandóságot, szégyenérzet van bennem, hogy a másik 3-at vártuk, terveztük, készültünk rá, az ő érkezését meg 3 hét után kezdjük egyáltalán felfogni, mert eddig teljesen sokkos állapotban voltunk mind a ketten a két csík látványától.
Természetesen ennek ellenére már voltam orvosnál, láttuk dobogni a kis szívét múlt hét pénteken, mióta tudom, hogy velünk van, szedem a vitaminokat, és próbálom a 3 lány emelgetését is visszaszorítani.

Egy kis előzmény is rólunk, hogy ez a számunkra sokkoló hír, miért is vicces egyben.
Első lányunk másfél év meddőségi kezelés és egy méhenkívüli terhesség után gyógyszeres stimuláció után, de otthoni körülmények között fogant. Mikor ő fél éves volt kezdtünk bele az újabb próbálkozásba, számítva rá, hogy ismét nehéz lesz az utunk odáig, hát nem tévedtünk. 2, 5 év, 2 műtét után, másodlagos meddőséget állapítottak meg nálam, egy hiányzó és egy átjárhatatlan petevezető miatt. Lombik programra küldtek minket, ami szerencsére első próbálkozásra sikeres is lett, így fogant meg a második kislányunk.
Mikor ő is elmúlt egy éves bejelentkeztünk újra a meddőségi intézetbe, hogy újra rákerüljünk a lombik váróslitára, hiszen nekünk csak így lehet gyerekünk... Az orvossal való találkozás után két héttel pozítv tesztel jöttem ki a mosdóból, a doki és mi állunk is a padlót érte a csodálkozástól.
Ezek után természetesen védekeztünk, igaz én nem merek hormonális foamzásgátlót szedni, így egyéb módszerekkel, amiket ez az újabb kis manócska ügyesen kicselezett, és én mint másodlagos meddő, aki legalább 5 orvostól kapta meg, hogy magának spontán soha, itt állok bekapva a legyet és megijedve az előttünk álló feladattól.

Hát ennyit rólunk, így előljáróba, remélem nem utáltatok ki máris, amiért én egyelőre nem szálltam fel az ilyenkor szokásos rószaszín felhőre, remélem előbb-utóbb ez is meg lesz nálam is. A para már megérkezett természetesen, hogy ha már így alakult, akkor most már legyen minden rendben az elkövetkezendő még közel 8 hónapban, na meg persze utána egy életen át.


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A 12.héttől ha megmutatja magát, akkor végülis látható hogy ki van odabent. Nekem egyik csajszi sem árulta el a dolgot 
Most eléggé fura érzéseim vannak - egyfelől én már lányt szeretnék, ha már kettő van, másfelől, 5 évvel ezelőtt a legelső babánk valsz kisfiú lett volna is ugyan ekor voltam vele várandós, és lehet hogy csak bedumálom, de egyre jobban hajlok afelé hogy fiú lesz...na majd meglátjuk, ha mást nem május közepén.

Én Panadolt szedek, ha nagyon muszáj- mióta gyerekeim vannak csak ez van itthon, fejfájásra, lázra.

Zizazu, a napokban én is észrevettem, hogy nem bírom a fájdalmat ezért én most a borotvához nyúltam, pedig utálom!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Visszaolvastam kicsit, így egyből okoskodok is egyet.
Mi 12. heti uh-on a középső, és a legkisebb lánnyal az Istenhegyi úton voltunk Hajdú doktornőnél, mind a kétszer megmondta, hogy 95% hogy nunisok, mint az ábra mutatja be is jött neki :-)
Ő szinte mindenkinek megmondja már akkor, aki rákérdez, és nem is igen hallottam még, hogy tévedett volna. Szóval kíváncsiaknak javaslom őt, na meg egyébként is, mert nagyon profi, és nagyon megnyugtató, ahogy elmagyaráz mindent.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Mi a teljes neve a Hajdú dr.nőnek? És időpont kérésnél lehet kimondottan hozzá kérni magunkat?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Dr Hajdu Krisztina, és igen lehet, kb. 3-4 héttel korábban ajánlott bejelentkezni. Mi kombinált teszten voltunk mind a kétszer, annak a része az uh-os vizsgálat is. Adnak képet és videót is, na meg persze a legfontosabbat a leletet.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


elég a kombinált teszt vagy integrált a jobb?  mikor melyik indokolt?

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


@beu5:



Szia Beu, azt tuti, hgoy nem fogok jó ideig borotvához nyúlni, mert sajnos annyira erős a szőrzetem odalent, hogy egyből begennyesednek a szőrtüszőim. Eddig a legjobb a cukorgyanta, mert attól aztán semmit gondom nincs, mert nem a száliránnyal ellentétes irányban tépi ki a szőrt, hanem azzal megegyezőleg.

Ducky, üdv minálunk! Szerintem semmi szégyelnivalód nincs. A nem tervezett baba inkább sokk lehet először, de gondolom később éppúgy fogtok örülni, de hát mentálisan kell egy  kis átállás.
Ha máshol nem, itt a fórumon úgyis elkapod majd tőlünk a jókedvet, mint BKV-n az influenzát.:)

üdv



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Azt nem tudom, hogy melyik a jobb, a kombináltnak pár órával, az uh és a vérvétel után elmondják az eredményét, az integrálthoz kell még egy vérvétel a 16. héten. Én parázós, és türelmetlen tipusként az elsőt jobban preferálom.
A barátnőmnek, akivel együtt vártuk a harmadik babánkat, a kombinált tesztje  jó lett, viszont az AFP-je nagyon rossz, meg volt ijedve nagyon, így úgy készült, hogy megcsináltatja a magzatvíz vételt, volt is már időpontja, de azért felhívta az Istenhegyit és ott mondták neki, hogy van még valami teszt, amivel a 20. hét környékén vérből tudják szűrni a Down kórt, plusz ugye, akkor is van uh, ahol a Hajdu doktornő nagyon megnyugtatta, megmérte még az orrát is a babának, a könyökén a bőr vastagságot, mert hogy ezekből mind lehet következetetni állítólag. Szóval végül nem csináltatta meg a magzatvíz viszgálatot és teljesen egészséges a kislánya.


KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Szép napot mindenkinek :)
Hát mit ne mondjak alig értem a végére :) jó olvasni hogy mindenkivel minden rendben :)
Nálunk holnap lesz a nagy nap, remélem hallom a pici szívét dobolni, ahogy Apa mondja :)
Reggel megyünk de írni max délután fogok tudni, mert lesz némi rohangálás is. Nagyon remélem jó hírekkel érkezem, gratula a kiskönyveseknek, irigykedem is ;) sebaj, Nekünk is lesz hamarosan, csak győzzem kivárni. Kérdésem lenne a nálam okosabbak felé. Nálatok a védőnő első randi után mennyi idővel volt háztűznézőbe? Csak azért mert Sógornőmnek már mondta, ha nem jelentkezem akkor ő fog jönni magától...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
dyna1982
 
 


Köszi Zizazu, igen még az átállás időszakában vagyunk, remélem már hamarosan végzünk ezzel a szakasszal.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Üdv köztünk Ducky.

Dyna, én tegnap voltam védőnőnél, és jövő hét csütörtökön jön látogatóba...szóval nem ad sok időt:)

Üdv
Kata

irkafirkata
Budapest
 
 


Kata az oké, de az nem hogy még se várja míg jelentkezem nála... Sógornőmtől már a telefonszámom is el akarta kérni, mondván kihuzom magam a gondozás alól :/

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
dyna1982
 
 


Az biztos, elég érdekes védőnők vannak...

Ducky, üdv neked! Én is pár napja csatlakoztam 
Megnyugtatásul elmesélem, nálunk is meglepetés baba fogant! Úgy gondolta, minket választ családjának, ami nekem egy heti sokkal járt, majd azóta repdesek! Vigyorogva járkálok az utcán... de ez gondolom másoknál is ismerős jelenség.
Tehát biztosan nálad is nemsokára megérkezik a rózsaszín felhőcske, amin lebeghetsz! 

Október 30-án lesz a 12 hetes UH, már szinte vágom a centit!!! 
A párom Németországban dolgozik, és a napokban derült ki, hogy hétfőn éjjel érkezik haza! 

Ti hogy álltok a tünetekkel?
Nekem konkrétan az 5. héttől egyszerűen elfárad a pocim, és fáj. Az első terhességem volt hasonló, de csak a 18. héttől. Azért ez így durva lenne a végéig. Alig várom hogy lefekhessek pihentetni. 
Ez a bébi rendesen próbára tesz, "rosszabb" mint az előző kettő összesen. 
Persze, tipikus hozzáállás, ha egy tünet enyhül, mert végre tudok feküdni a félig ülő póz helyett este, akkor elkezdek parázni hogy biztos minden rendben van???
Ha megeszek valamit, amit annyira de annyira megkívántam, ölni tudtam volna érte, tuti fél óra múlva hányingerem van az említésére is.
Ha nem kéne átélni, még vicces is lenne.  Így csak magamon szórakozom néha (2 büfi között), és megköszönöm pocaklakónak, hogy bár még csak akkora mint egy olajbogyó, máris szívatja az anyját! 


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Olyan jó hazajönni, és olvasgatni, kivel mi történt.
Hogy vagytok ti, hasonló cipőben.
Főleg most, az elején, mikor még senkivel nem lehet érdemlegesen beszélgetni.


Daisypath Happy Birthday tickers
Daisypath Happy Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
linda3
Kiskunfélegyháza
 
 
 
 


Voltam ma otthon a szüleimnél. Az az igazság, hogy mostanában valahogy kerülöm őket, ugyebár még nem akarjuk elmondani, merthát a szülők nem tudják tartani a szájukat....
Szóval hazamerészkedtem - 5 percre laknak tőlünk autóval - merthogy kellett egy vérnyomásmérő. A védőnő, akihez "járok" (1x voltam eddig) mondta, hogy magas a vérnyomásom, és kellene mérni egy pár hétig naponta párszor, mert szeretne rámtenni egy 24 órás vérnyomásmérőt, olyan félóránként pumpálósat, ha akarod, ha nem...
NA szóval berezeltem, ezért gondoltam pufiban hazamegyek, hogy ne lássák a hasam, ami mára akkora lett, hogy jajj. A munkahelyemen egy lány rá is kérdezett a wc-ben.... én meg vissszakérdéeztem


A lényeg, hogy mielőtt beszáltam az autóba kérdezte anya, hogy új a nadrágod, mondom nem, még nyáron vettem.. aham.. mondja. Miaz tán meg vagyok hízva- kérdezem. Válasz erre, nem én nem látom.. na szóval ennyit a szülők sasszeméről. :):)

Egyébként ti  nőgyógyászt választotok vagy szülésznőt? Fogtok járni valamilyen tornára, vagy előkészítőre? Akik már voltak szerintük van értelme? Elmentetek valaha is szülészetlátogatásra? Azt hogy kell?:)


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Sziasztok

Üdv azújjaknak :) :)

Tegnap voltam védőnőnél. Van végre kiskönyvem. A védőnőmérlegemegmondta az igazságoténbizony híztam :( :( 74etírt be kezdősúlynakés77,4 voltam tegnapfarmerba ésegy puloverbe :( Pedig alig bírokenni,undorodom mindentől.Még az innivalótól is. A vérnyomásom délután 3kor 95/60 volt.
Megbeszéltükhova kell elmennemaz elkövetkezőidőbeés a12.hetes UH.n ő javasolja azt a kombinált tesztet vagy mit amiért fizetni kell (10000ft azt mondta)és talán vérvételel csinálják?

Amugy a mérleg szerintugye híztamde úgy testileg nemfeltünőmég.Vagyisa melleim hatalmasak :D :D :D
Mi már elmondtuk majdnem mindenkinek.Mármint as melóhelyemen el mondtam és ott rengetegen vagyunk így már majd az egész község tudja.


Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rennyke30
 
 


@rennyke30: tényleg 10.000 forintot mondtott a védőnő?? de ebben benne van a genetikai uh is, vagy csak  a vérvétel??  Nekem bp-n az istenhegyi klinikán 30.000 forintot mondtak erre a kombináltra. 31-én megyek is reggel 8.40-re. Már alig várom, mert ez a záloga annak, hogy elmondjuk a szülőknek. Mondjuk azt nem tudom, hogy mi lenne akkor ha nem lenne jó az eredény, hogy akkor elmondánk-e vagy mit csinál az ember... de ez csak egy kérdés, természetesen nem fog velem semmi ilyesmi történni.





Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


@zizazu:


Kérdeztem,hogy ez mennyikb.Ő mondta olyan tíz körül van. A Dél-Pestibe fogok menni ott lesz az UH. Meg akkor leveszik ezt a vért.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rennyke30
 
 


@rennyke30: azt nem ismerem azt a kórházat. gondolom valamilyenbeutaló is kell oda... na mindegy, nekem jó lesz nem varriálok már inkább mert aztán lecsúszom a vizsgálatról...


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


Az Uh.mindenképpen benne van mert a 12.héten nézik a tarkóredőt. Ez  a  része teljesen ingyenes mert kötelező. Ezen kivűl mondta a vérvételt a védőnő és arra mondta a tízest.
Nem tudom,hogy honnan vesznek vért meg,hogy annak mikor lesz eredménye. A fiúknál nem volt ilyen. :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rennyke30
 
 


Duckylion, üdv közöttünk és gratulálok! A kezdeti sokk után jön majd a boldog babavárás...

Linda, én teljesen átérezem amit írsz. Ma is egész nap émelyegtem, azt vártam, mikor dobom végre ki a taccsot, de persze nem... iszonyat, ez egyelőre múlni nem akaró hányinger nonstop.

Ja és sajnos én is elég fejfájós vagyok úgy egyébként és én is panadolt szoktam bevenni. ( Persze iszonyat, a fejem letépem fejfájásról beszélek... )

Rennyke, az a fránya mérleg! Nekem szerencsém volt, mondtam is a védőnőnek, hogy szeretemmérlege van...

Kis csoportunk babavárói

gota79 2. baba, szülés várható időpontja: május 6.
irkafirkata 1.baba, szülés várható időpontja: május 6.
zizazu 1. baba, szülés várható időpontja: május 10.
linda3, 3. baba, szülés várható időpontja: május 11. OKTÓBER 30. 12.HETI UH!!!
beu5 3. baba, szülés várható időpontja: május 16.
snowball 2. baba, szülés várható időpontja: május 17.
1baba2baba3baba 3. baba, szülés várható időpontja: május 19.
hrenata 4. baba, szülés várható időpontja: május 20. OKTÓBER 14. UH!!!
dyna1982 1. baba, szülés várható időpontja: május 22.
rennyke30 3. baba, szülés várható időpontja: május 24.
tiea 4. baba, szülés várható időpontja: május 24.
pipus75 3. baba, szülés várható időpontja: május 25. OKTÓBER 18 UH!!!
duckylion 4. baba, szülés várható időpontja: május 30.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


@1baba2baba3baba:


azt nézem, hogy mennyire kevesen vagyunk elsőbabások.... pedig az ember azt godolná, hogy pont az első babások kíváncsiak jobban, és úgy kell tapasztalt babást lasszóval befogni, hogy ha kérdései vannak az embernek, akkor feltehesse...

kitakarítottad magad?:)))



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


1baba,Linda
ez velem is így van :( Állandóan éjjel-nappal émelygek  és néha úgy érzem jobb lenne ha kijönne,de nem indul meg magától. De 'márcsak" kb.8hét és elmúllik Legalább is remélem :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rennyke30
 
 


Rennyke, én is ebben reménykedek, hogy azért idővel elmúlik vagy csillapodik! Akkor kitartást nekünk, lányok!

Zizazu, jajaja, a fele kész, majd holnap folytatom, megvár... És egyébként én is azt hittem, hogy majd rengeteg első babás lesz és erre tessék! A saját környezetemben mondjuk kb. ugyanez a helyzet, vagy 1 gyerek, vagy 3-4. Kevés a 2 gyermekes.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


Na a mai sztorii gyerekek ejjel ugye nem haagynnak aaludni..mit neekem dde 10--11 kozott ssiman bealudtam a kket csaj melkeet es fogalmam sincs mit csinaltak. Moondjuk kart nem :)

En Hajdu drnonel a volt MAV-ban voltam es tenyleg nagyon alapos kedves s mindent megmutogat. Jo lenne megint hozza kerulni.

Mi az elso babanal voltunk szuloszoba latogatason. Szerintem megeri mert aztan mar nem idegenkedik annyira tole az ember.

Kitartast a hanyingerrel kuzdoknek lassan jobbb lesz nekem mar csak hebe hoba van.

Vedono az elso babanal havonta hivott be es kb egy honappal a szules elott jott ki. Masodiknal mar egy kicsit lazult a dolog de mar nem jott ki csak miutan meglett a baba. Most meg nem tudom mennyire lesz engedekeny.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Csak zanzában...
Ha 4D-s a 12. heti, akkor megszokták mondani a nemét :) Aki kórházon kerszetül csináltatja  akombináltat, annak azért 10ezer, mert csak a vértesztet kell fizetni, az Uh benne van az OEP finaszírozásban, de ott csak 2D-ben csinálják, azza normál Uh. Istenhegyi nem OEP finanszírozott!!! Így ott mindent fizetni kell.
Én is mindig azt gondolom, hogy főleg első babások fórumoznak, de Lucánál is alig voltak első babások, jellemzőbb volt a harmadik :D Arra meg álmomban nem számítottam, hogy itt pl. 3-an is a 4. babát fogjuk várni :D

Duckylion

Mivel én alapból is 4-et szerettem volna nekem nem volt akkora sokk, hogy terven kívül érkezett és már a "Basszus! Elszakadt a gumi!" felkiáltás után tudtam, hogy akkor én most terhes is vagyok (félidő, nyitott méhszáj, nem kell ennél sokkal több ;) ), szóval 2 hetem is volt végig gondolni, hogy akkor most hogy is lesz. AZt valahogy éreztem, hogy a sürgősségi fogigátló inkább csak annyit fog használni, hogy elmondhatom, hogy bevettem...anniyt is használt. DE Mégis kétségbeesett sírógörcsöt kaptam a pozitív teszt láttán! A férjemről nem is beszélve....Szóval nagyon is értem a helyzetet. Próbáld a pozitívat keresni és akkor előbb megjön a "De jóóó!" érzés ;) Meg szerintem a hormonok is hozzák :)

Zizazu

Szerintem fontos a szülőszoba látogatás. Én 3-at 3 kórházban szültem. Sajnos Lucánál nem tudtam elmenni és nagyon rossz volt, hogy ismeretlen környezetben kelltt szülnöm. Csak ott tudja szerintem igazán ellazulva és biztonságban érezni magát az ember, amit már látott. VAgyis több idő kell ellazulni egy vadidegen helyen, főleg első gyereknél, mikor nem csak a hely, hanem a helyzet is tök új. Nekem pl. Kórházba érve mindig leállnak egy kicsit a fájások. Meg kell érkezzek és akkor újra jönnek ;)
Az eredményetek tuti negatív lesz ;) De egy pozitív eremény sem annyi, hogy pozitív, követi egy kálvária. Szerintem ha jó a viszony a szülőkkel, úgy sem tartja az ember magában...Túl nagy súly az. DE NE IS AGYALJ EZEN! Olyan kevés beteg baba jut a sok egészségesre! Nem is értem, hogy miért paráztatják túl a kismamákat

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Zizazu, mikor kérted az időpontot a kombinált teszthez, akkor kérted hogy valakihez kerülj? Pl. Hajdú dr.nőhöz?
Meséld el légyszíves, hogy zajlik ez az időpont kérés. Mit kérdeznek??????   Köszi :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Csajok, én nem értem az egész testemet. Úgy képzeljétek el, hogy az első terhességemnél már a 9.héten kórházban voltam terhességi vészes hányás miatt, semmi sem maradt meg bennem, az epe sem  és kb. 3 percenként hánytam.

A másodikkal is szinte négykézláb másztam a 6.héttől egészen középidőig.

Erre ez a harmadik baba annyira tünemény, hogy még egyszer nem volt hányingerem. Ez gyanús.
Mondjuk ennek a babának más az apukája, hiszen elváltam és új szerelmem van :)

Szerintem tudja a drágám, hogy 8 évig küzdöttünk érte és nagyon rendes velem :)   Hülyeség, de kértem, hogy hadd legyek jól végig, mert el kell látni a testvéreit minden reggel és egész nap.

Csajok, ugye azért minden rendben lehet a kicsimmel, hogy még nem hánytam????????   Fejlődik szépen?
Nem is értem az egészet.  Lehet, hogy más apukától jobban viselem??????????????????

Már alig várom a jöv.pénteki UH-ot, hogy megint lássam a kicsikénk szívét dobogni :)

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
pipus75
 
 


Beu , nagyon laza vagy, hogy simán bealudtál a gyerekek mellett! Még jó, hogy nem csináltak semmi rosszat!

Pipus, örülj neki, hogy jól vagy! Ez nagy kincs, én úgy gondolom és ne izgulj folyamatosan, minden oké lesz!

A védőnő kérdezte, hogy kihez megyek 12. heti uh-ra, mert hogy akihez járok, ő nem tud 12. hetit csinálni, mert nincs hozzá meg a papírja...  Aztán mondtam neki, hogy pedig már meg is beszéltük, hogy megyek... Úgyhogy most rákérdez a védőnő, hogy ő is tisztában legyen a dolgokkal, szóval idő közben valószínüleg levizsgázott a fiatal doktorbácsi. Aztán majd a 15. héten elmegyünk egy másik orvoshoz 4D-re, na majd akkor ráérdezünk, hogy mit lát a lábai között! Aztán a 18. heti genetikai uh a kórházban van, az elég komoly, gondolom mindenhol. Na, majd ott is rákérdezek, aztán ha már kétszer ugyanazt mondják, akkor talán elhiszem majd, hogy fiam/lányom lesz!

A védőnő nálunk új, de tapasztalt, elég lelkes. Azt mondja, hogy havont találkozzunk, akár ő is jön szívesen... nekem végülis mindegy, csak tényleg tájékoztasson rendesen. Mondtam neki, hogy párszor utazunk majd, de időben jelzem neki azt is.

Most megnéztem a rendelési időket, úgyhogy hétfőn délután megyek a háziorvoshoz meg a belgyógyászatra a vizsgálatokra és a beutalókért.

Szép napot mindenkinek!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
1baba2baba3baba
 
 
 
 


Szia Pipus,

Felhívtam az istenhegyi klinikát, hogy én vagyok én és azt hiszem hogy egy ilyen viszgálatot szeretnék. Mondták, hogy jó helyen járok. :) 
A lényeg, hogy a legfrissebb nőgyógyászati leleted legyen nálad. 
Kérdezni fogják, hogy mikor volt utoljára mensesed és hogy mekkora a CRL érték. Én ezt lányos zavaromban nem találtam, merthát a leleteket sem készítettem ki. De tök rendes volt a lány, megvárta amíg kibogarászom. 

Én a Bátorfy doktor úrhoz kerültem, nem volt preferenciám ( 2 hete hívtam őket). 
Utólag kiderült, hogy a barátnőm is nála volt mindkét fiával és nagyon profi orvos. Egyébként szerintem mindhárman biztos hogy nagyon profik, szerintem csakúgy nem kerül be valaki egy géndiagnosztikai kp-ba dolgozni gyakorlatilag élet-halál urának.... 

A lány kiszámolta a két adat alapján, hogy mikor lesz a legoptimálisabb az uh és gondolom ezért ehhez viszonyította a vérvételt is. 
Közölte, hogy 30.000 lesz, de nem volt otromba, csak azért nem két fillér, inkább megerősíti a telefonban is hogy miújság...

Ne félj, hívd fel őket, minél előbb legyen időpontod, megnyugtató, legalábbis nekem az. :) 


Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 


na mostmár végig néztem az orvosi papírjaimat. Ti mindannyian belgyógyászati vizsgálatról beszéltek, én meg azt hittem, benéztem valamit. Nekem nem írt ki a nődoki belgyógyászati vizsgálatot. Vagy azt a háziorvosnak kell adnia egy papírt hogy ő megnézett?? 

Pedig én asztmás és allergiás is vagyok , minden nap kell gyógyszert szedjek, mégsem érdekel senkit:) Persze azonnal felhívtam a dokimat, hogy képzelje el hogy mi van  és hogy most mit csináljak. És  azt mondta no para, ahogy eddig azt szedjem, csak az egyiket hagyjam el, amit csak átmenetileg kellett szedjek pár napig. 


Hogy van ez? vagy majd a 12 heti nődokis szeánszom után elküld úgyis  a doki?



Lilypie First Birthday tickers
zizazu
Budapest, Zugló
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: