Új privát üzeneted érkezett!

Hajni: Örülök, hogy nincs nagy baj. Anyukám azt mondta, hogy míg régen csak "ránéztek" a babára-mamára nyugodtan viselték a mamák a szülést. Most, hogy mm-re pontosan kell "teljesítenie" a babának és mamának az elvárt értékeket, folyton beparáztatnak minket, hogy ebből, vagy abból baj lehet.
Mi is annyira megijedtünk, hogy elmentünk egy magándokihoz, aki újraszámolta a baba értékeit, méreteit és azt mondta, hogy nincs semmi baj a babával, úgy fejlődik, ahogy kell.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


Megjött a kombinált teszt eredményem: alacsony kockázat. Ennek, így közel 36 évesen roppantul örülök.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


Mi 3-an Anya, Nóra és a Pocaklakó 
Csajok, örülök a jó híreknek!!!Szorítsatok, holnap 10-re megyek a belgyógyászatra a pajzsmirigyemmel!!!
Babaméretek.Nekem 12. héten, a Babóm napra pontosan annyi volt,mint idő szerint.Nálunk az utolsó menzesz a mérvadó, pedig uh szerint nekem Nóra mindig 1 hét, 10 nappal nagyobb volt.
Örülök csajok a jó híreknek!!!remélem a hányások, rosszullétek múlnak mindenkinél.én most annyit eszek,vissza kell fognom magamat,mert lebasz a védőnő....

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 

 
 

Tyuntyi gratula a kombi teszthez, azért ez megnyugtató, ezt én is pont így éreztem.
Gabi, jó utat, azért majd pihenj is itthon, a sok vizsgálat közepette.

Ez durva, hogy augusztusra adjanak időpontot bármilyen vizsgálatra is, akárhogyis számolom, az 5 hónap!!! Ilyenkor megkérdezném, hogy hány ember fér be egy ilyen vizsgálatra egy napra, hogy már ennyire tele van. És egy darab viszgálatról van szó. nem is értem.

Én még nem érzem a babát a hasamban a bélmozgásokat annál inkább, még mindig pufffadok elég durván, remélem majd ez is elmúlik már. Az étvágyam kezd visszatérni, a kilóim száma változatlan, és már a húskészítményeket is megkívánom néha. Csípős szalámi a sláger, meg hegyes erős paprika, bár amit tegnap vettem vacsira, átvert, mert egyáltalán nem csípett a durva zöld színe ellenére sem Azért megettem finom volt. Meg az erdélyi kefír, amit a múltkor találtam az ami kicsit rendbe tudja tenni a bélésem egy normálisabb vacsi után, abból is betáraztam néhányat a hűtőbe.
Persze rendes húsételre még nem merek gondolni, de hétvégén már ettem a darált húsos bolognai szószos tésztából kicsit, meg sült virslit ettem a főzelékhez, meg ilyen elősütött formázott csirkemellnek csúfolt valamit. A párom szerint ez is haladás, mert már van benne hús

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Hajni, jó kép, a kislányod is a háttérben nagyon cuki
Nekem még közel sincs ekkora hasam, mondjuk nekem első baba, és hát magas vékony alkat vagyok.
Örülök ám hogy mindenkinél minden oké, és mindenki jó hangulatban van és hát tavasz van, szép idő, sőt képzeljétek még a reggeli iszonyat féloldalas migrénem is elmúlt, trallala... azzal keltem pedig.

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Hellómindenki! :)

Gabi jó utat neked, és azért pihizz is majd itthon!

Hajni, szép a pocakod, nem semmi, alig másfél héttel vagy előrébb nálam, nekem meg még alig látszik. Persze azért nem bánom, lesz még akkora, mint egy ház... :D

Tavasz van, isteni idő, Picur két órát aludt délelőtt, így tudtam kertészkedni is,  már ideje volt a virágokat rendbe tenni. Éééééés virágoznak a mandulafáink! Annyira örülök ennek, Picurnak ültettünk rengeteg fát, és olyan jó látni, ahogy életre kelnek. Mind megeredt, és most szépen rügyeznek, virágoznak.


Eufemina, gondolhatod, én is kicsit kiakadtam ezen, gondold el, mi van ha valakinek komoly baja van, és nem tud elmenni maszekba. Pont késő, mire bejut egy vizsgálatra... Hihetetlen ez az egészségügy...

Délután én is megyek maszekba pajzsmirigy vizsgálatra, kíváncsi leszek, hogy mit fog mondani a doki. A nőgyógyászom azt mondta, hogy nem komoly az eltérés, szerinte nem lesz semmi gond, de azért biztos, ami tuti, nézzen meg egy endós doki. Meglátjuk...



Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Ma voltam cukorterhelésen (normál esetben ez a 24-26. hét környékén kell), de nekem az inzulinrezisztenciám (a cukorbetegség "előszobája") miatt a 14. héten IS. Hát, nem volt kellemes, de túléltem, a várakozástól (2 óra) vagyok legfőképpen elszokva.... Meg ha már ott voltam, megcsináltattam az általános vérkép-vizelet-vércsoport vizsgálatot (RH neg vagyok). Ez is pipa.

Meg elvittem a kocsit műszakiztatni, és új gumikat is kapott így 6 év után, már kellett nagyon, a pénztárcámnak kevésbé 

Kép Kép
kriszti0921
 
 


köszönjük jól vagyunk ,minden rendben , a gyerekek is jól szerencsére , örülünk a tavasznak :-)

Apával ma délelőtt sétáltunk egy nagyot , kaptam fagyit ma is :-)
Tegnap az egyik barátnőmmel töltöttem a délelőttöt , vele is jó nagyot sétáltunk :-)

Én még nem érzem a babók mozgását , de biztos hamarosan már én is fogom érezni :-)

Sportolás : én tavaly nyár óta fogytam 20 kg-ot , az étvágyam az egyenlő volt a nullával , de mozogtam otthon mellette , azért remélem nem sokat fogok hízni :-)

Én ma ebédre mákostésztát ettem , azt kívántam meg nagyon , tegnap egy jó  kis bolognai spaghetti volt :-)

Nekünk is van kertünk ,de mivel apóssal élünk , a kert az ő dolga , bár csak füvet kell nyírnia , mert amúgy tök üres

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Megvolt a vizsgálat. Hát a nyaki uh nem fért bele (erre kaptam volna az "állami" rendelésen augusztusra időpontot, és ezért kellett maszekba mennem), az majd egy külön időpont, külön vizsgálat, külön lóvé... Viszont legalább megmérte a vérnyomásomat a doktor néni (komoly vizsgálat volt na!), és kaptam egy 144.- Ft-os gyógyszert...

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Gabi reméljük egyben megérkeztetek, jelentkezz majd :)
Nima Kicsi a világ ;)
Hajni Nagyon csini pocak, és a kislányod is nagyon cuki :)
Ma megyek a véreredményekért, remélem ránézünk a babára is,mer már meghalok a kíváncsiságtól! Utoljára 1,63cm volt, amikor láttam. 19-én szűrés,de én addig nem birom ki :-D
Mikor zárjuk be a csopit vagy facebook, vagy bàrmi,mert lenne olyan téma,amit így nem feszegetnék :roll:
Készülődöm. 8-kor doki!
Sziasztok! :)

url=http://lilypie.com]Kép[/url]
Kép
kadra
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zárt topic: én úgy látom,h ehhez az adminisztrátornak kell írni és a fórumnak ezesetben kéne 1,de inkább legalább 2 moderátor,h ha esetleg a másik "házon kívül" lenne. Még biztosabb esetben 3.

Picúrálmos  Hát...én nagyon bízom benne,h most nem tudom pontosan lépsz-e drasztikusabb vizsgálatok felé,de másik vizsgálat majd ezt megcáfolja. Addigis nagyon sok ++++++++++++++!!!

Örülök azért ahogy látom,h itt mozgékonyak az anyukák :D 

Főzés terén én igyexem azért tartani azt,h szénhidrát mentesen étkezem. Most egy nagyon enyhe diétát azért beiktattam. De öröm az ürömbe most jól jön ahhoz is a várandósság,h nem ész nélkül drasztius fogyókúrákkal fogyok (mert korbban ez volt) hanem tényleg egy szénhidrát és cukormentes diétát csinálok,csak,h ne legyen gond belőle.
Úgyhogy tegnap estére isteni cukkinis+brokkolikrémes rakott darálthúst csináltunk párommal. Hála égnek Ő ebbe ugyanúgy kitart - max napközbe nem amikor nem vagyunk együtt - mert hiú a lelkem :D

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Hajni azta szép kerek poci :) és akkor örömmel látom,h nem csak nekem "telibe kerek" a hasam. Mmint most már nem csak alul gömbölyödik ahol a méhem van hanem felkúszott az összes belső szervem a bordám alá,így már onnantól kerekedek. Nah....ezt jól leírtam,de remélem érthető :D

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Hajni: Bár előtted járok egy héttel, mégsincs ilyen csini pocakom. :-) A háttérben lévő kislány is nagyon aranyos.

picuralmos: Hihetetlen a magyar egészségügy, az időpontkéregetés pedig maga a téboly. Ha fél nap után fel is veszik a telefont, akkor is csak hosszú hetek, hónapok múlva kap az ember időpontot és akkor még nem is biztos, hogy beleférsz a rendelési időbe....felháborító...

Egy kicsit eltűntem, de épp orvost váltunk. Jövőhét csütörtökön mutatkozunk be az új dokinak. Remélem ő már tényleg az utolsó lesz. Ám ez sem tűnt egyszerűnek. A magándoki szerint (csak véleményért ugrottunk be hozzá) bármelyik kórházban tb-alapon járhatok terhesgondozásra, míg a védőnő szerint csak magánbetegként, súlyos összegekért...Még jó, hogy az illetékesek is ennyire "képben vannak". Az új dokit mondjuk az sztk-ból néztük ki, de ez is jól példázza a magyar egészségügyben uralkodó fejetlenséget (tisztelet a kivételnek).

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


London most jól értelmezem akkor ha nincs magándoki akkor a körzetes kórházba vagy köteles szülni??? Mert nekem nincs kiszemelt orvosom,jelenleg még bár az Uzsokiba tartozom msot fogunk átjelentkezni másik kerületbe ami alapján már Ksitarcsa. Ott viszont nem szeretnék szülni. VN-t hívtam azt mondta utána jár,de én választott doki nélkül szeretnék az Uzsokiba menni. Jól értem,h ez nem biztos,h lehet?


Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok,
Nima,
"..most jól értelmezem akkor ha nincs magándoki akkor a körzetes kórházba vagy köteles szülni??? " Én úgy tudom. A SOTE II például kétféle nő szül: 1. akinek magándokija valamelyik ott praktizáló, vagy oda "bedolgozó" doki, (és minden vizsgálatnál, UH, vérvétel, cukorterhelés - megkérdezik, ki a dokid, illetve vinni kell a papírt, hogy X doki kérésére kérem a vizsgálat elvégzését, aláírás, pecsét)  2. aki bevállalja, hogy 0 vizsgálattal (vaggy minimálissal) egyszer csak oda megy szülni, és előadja, hogy ő csak most jött rá, hogy szülni fog. Ugyanis az pl nem körzetes kórház, hanem oktató. Körzetes kórházba lehet menni magándoki nélkül. Tudtommal.

Eufemia,
Egyébként, amikor balkonkertészettel próbálkoztál, akkor magról ültettél, vagy palántát? Mert magról nekem se sikerül sose, vagy 2 kis nyamvadék nő ki egy teljes zacskónyi magból  Palántáról érdemesebb, tavasszal kitelepül a Lidl melletti zöldség-gyümölcsös mellé egy nagy kirakodós, ott szoktam venni muskátlit, petúniát, árvácskát, százszorszépet, stb, de még paprikát, paradicsomot is ültetek a teraszra.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Halihó!

Én is szeretnék olyat kérdezni/írni, ami tökre nem publik. Zárjunk be!

Amúgy meg látványosan elkezdett kerekedni a hasam! Képet is tennék fel, de csak zártba. :D 


Daisypath Happy Birthday tickers
szandramandra
Budapest
 
 


Szandra, intézd a bezárást, ha ennyire sürgős , én sem tudom, hogyan kell.

Kriszti, igen magról ültettem, de én csak fűszernövény, zöldség témában próbáltam, virágok nem érdekeltek, gondoltam ha már kínlódok, legyen hasznos. Hát nem lett, a rengeteg paradicsompalántámon is lett kb egy kilónyi, meg vagy 3 db aprócska paprika a két tő paprikán. Azokat palántáztam, mert májusban  jutott eszembe ez az okosság

Nima! Az uzsokiban ne bízz feltétlenül, egy másik fórumban írta valaki, aki oda szeretett volna menni, hogy tele vannak kismamákkal nem tudták fogadni!

Viszont bármelyik körzetes kórházba mehetsz, ezt én is így tudom, a bajcsyban, a barossban stb, bárkit szívesen fogadnak, ezeknek a honlapján is láttam ilyesmit kiírva.
Sote2re én is csak azért, mert az én dokim oda dolgozik be, külsős munkatárs vagy micsoda.

Picur ez a magyar valóság  és persze még a magánrendelések se mind tökéletesek...

Én is voltam tegnap a dokimnál, árat emelt, vagy nem tudom, mert többet kért mint multkor  UHn megnézte a babát, 13+5naposra írta méretileg, ettől már elvileg több vagyok, de amúgy izgett mozgott, alig tudta nézni a dokinéni, egyik helyzetben viszont szép 5ujjacskát lehetett látni.  Megkérdezte nyolcszor, hogy van e panaszom, és kérdésem, még jó, hogy az a kevés eszembe jutott. Mehetek jógázni, hurrá, ma el is kezdem egy gerincjóga órával

Visszaküldött a 18 hetes UHra a genetikusokhoz, mert hogy ők jobban értenek hozzá, hurrá megint 20 ezres kiadás, de legaláb egészségpénztári számlát adnak. Meg 16 hetesen AFP, amire mondta, hogy háziorvos nem adhat rá beutalót, körzetileg illetékes nőgyógyász... naja, mire kibökte, hogy ők is megcsinálják 3 ezerért. Ha erről is adtok számlát, akkor inkább ide jönnék, köszi.
Meg valami toxoplasmát kell nézetnem 4-6 hetente, ez valami macskáktól elkapható dolog, de erre legalább a háziorvos írhat beutalót. Így áprilisra megint tele lett a naptáram hirtelen vizsgálatokkal, még nem kértem a mátyásföldibe UHra időpontot, de ma megteszem, és csak az után megyek majd vissza a saját dokimhoz.

Amit meg nem mondott, csak a papíromra írta, otthon olvastam csak el, hogy magnézium szedése javasolt. Oké, és mégis milyet és mennyit? Szedem a ladeevitet, azt is ő mondta, azon felül? Na ezt majd kitalálom magamtól úgy tűnik, mert ezt csak leírta, de nem mondta. Viszont nem felejtettem el kérni igazolást az adókedvezményhez.

Gabi reméljük jól repült és jókat mondott neki az itteni orvos.
Mindenkinek nagyon szép napot!



Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Toxoplazma: nekem a miklósi doki nem írta ki, "nincs rá keret", TORCH-szűrést kellett csináltatnom magánban (ez viszont toxo, rubeola, cmv és herpes komplex szűrés, egy vagyon volt, de kimutatta, hogy a múltban mindegyiken átestem és a védettség is megvan) Így második gyereknél kihagyom.

Magnézium: minimum 500 mg-ot szoktak ajánlani, a Magnesium Citrici jó, mert a legtöbb Magne-B6 olyan 60-100 mg, nyeldekelheted a sok tablettát. A Citrici meg asszem 1 db 500 mg, vagy a fele? Már nem emlékszem. Ha keményedik a has, akkor aznapra mehet 2 is. A 36. hét környékéig lehet szedni, de utána el kell hagyni, mert elnyomja a méhösszehúzódásokat, és hát ugye a végén az a cél, hogy ki is jöjjön a gyerek  

A 18. heti genetikai ultrahang nekem is játszik, a Nifty eredménytől függetlenül, ott már minden látszik, és egy alapos orvos mindent kiszűr. 

Még EKG-ra is el kell menni, meg fogorvoshoz, ezeket le akarom tudni a 20. hétig.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok!!!Szóval, egyelőre nem kell gyógyszert szednem a pajzsmirigyemre,mert a 3 értékből 2 jó,középértéken van, ami rossz lett, az meg kevesebb és az jobb,mint a több  De 2 hét múlva,amikor AFP-re megyek vérvételre,akkor újra megnézik a pajzsmirigyemet!!!Szóval folyamatos kontroll alatt leszek, ha rosszabbra fordulna a helyzet, akkor gyógyszert kapok !!!Nagyon rendes volt a doki, ja és amúgy az emelkedett pulzus a kismamáknál normális,mert ugye a vérnyomás alacsonyabb,akkor a pulzus magasabb.Akár 100-120-ig is elmehet....De megkönnyebbültem!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Nem értem én ezeket a vizsgálatokat. Engem a doki elküldött vérvételre a 6. hét után. a Jánosban dolgozik, az asszisztenséhez kellett mennem a beutalóért, s utána a János laborjában levették a vért. Nekem ingyen megnéztek mindent. Toxoplazmát, rubeolát, cytomegalovírust. Az első kettőm már volt, így már nem kell vele törődnöm. De, hogy mástól ezért pénzt kérnek.Röhej.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
tyuntyi
 
 


@nima: "London most jól értelmezem akkor ha nincs magándoki akkor a körzetes kórházba vagy köteles szülni??? Mert nekem nincs kiszemelt orvosom,jelenleg még bár az Uzsokiba tartozom msot fogunk átjelentkezni másik kerületbe ami alapján már Ksitarcsa. Ott viszont nem szeretnék szülni. VN-t hívtam azt mondta utána jár,de én választott doki nélkül szeretnék az Uzsokiba menni. Jól értem,h ez nem biztos,h lehet?"



Lényegében Kriszti leírta, hogy nekem mit mondott a védőnő. Annyit hozzátett, hogy ha az ország bármelyik területén (nem a kiírt időpontban) akarna megszületni a baba (pl. épp nyaralnánk, vagy látogatóban lennénk egy másik megyében), akkor kötelesek ellátni, de ha úgy vélik, hogy kibírom a nekem kirendelt kórházig, akkor bevághatnak egy mentőbe (rosszabb esetben a párom kocsijába) és továbbküldenek. Ha találsz egy olyan orvost aki plusz pénz nélkül elvállal abban a kórházban ahova nem tartozol, akkor azt nagy nyomtatott betűkkel bele kell írni a kiskönybe, különben a mentő automatikusan a neked kirendelt kórházba visz.

Lilypie Pregnancy tickers
london811
Sülysáp
 
 


Vicc ez az egész vizsgálósdi, hogy küldenek ide, meg oda, de mindenért fizetni kell, meg ő nem tud beutalót írni, hát milyen világ ez, hogy ha fizetek írjon már egy beutalót akárhova is. Más kérdés, ha nem akarok oda menni... De ez van, ezért megyünk ide-meg oda, meg fizetünk mindenért, aztán ha épp mégsem ott vagy ahol, akkor meg cseszheted az egészet. Borzasztó

Ez az AFP mi a fenére jó? Mert ha ez is valami genetikai dolgot szűr ki, akkor minek megyünk a drága másik vizsgálatra, vagy ez más rendellenességre szűr?

Azt olvastam a magnéziumról, hogy jobb ha adagolva szedjük be, jobban hasznosul, lehet ezért jobb lenne a kisebb dózisú. És ugyan nem sok, de van a terhesvitaminban is, és sok helyen azt írják, hogy 450 a max, volt ahol 350et olvastam, szóval az 500 az lehet kicsit sok lenne.
Ezen amúgy kicsit én is felhúztam magam hogy ezt sem mondta el annyi pénzért, csak rábiggyesztette a papírra aztán találgassak

Ilyenkor komolyan gondolkodom a dokiváltáson...

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok Lányok!
Szeretnék csatlakozni, ha nem bánjátok, pár ismerős arcot látok itt a másik topicunkból, ami sajnálatos módon kezd kihalni. Persze megértem azt is, ha már nem akartok új belépőket

3. kisfiamat (7 és 5 és fél évesek a nagyok) várom augusztus 27-re, de szerintem a családi hagyományok miatt minimum egy héttel később jön, ezért akár be is férhetek a szeptemberi topicba.

Ez a babavárás kicsit nehézkes, kezdve a pajzsmirigy problémámmal, amire gyógyszert szedek, szerencsére ez rendeződött, nem is jött össze addig a baba, amíg a tsh-mat be nem állították. Most 1,8, a legmagasabb érték 6 volt két éve. Valóban okoz gondokat, vetélést például, szóval gyalázatos az, hogy hónapokra adnak időpontot TB-s ellátásra, persze magánrendelésre mehet az ember, tízezrekért.

Aztán jött egy 1:32-höz Down eredmény a kombinált teszttel. 39 vagyok, de ez akkor sem megnyugtató, úgyhogy megcsináltattam a korionbiopsziát az Istenhegyi klinikán.
A Nifty-n gondolkodtunk, de annyira kétségbeestem az 1:32 arányon, hogy nem akartam 3 hetet várni. A korion negatív lett, de még vannak bennem kételyek, megyünk az Istenhegyire a 19. héten és a Mátyásföldi klinikára is, 5D-s UH-ra, ami talán valóban jobb diagnosztikai eszköz, mint a 4D.

Sote II-n szülök, de minden vérvételt a helyi egészségközpontban csináltatok, mert itt még a TORCH tesztet is megcsinálták INGYEN, ami pl a Sote-n 15e lett volna. Szóval érdekes az egészségügy...

Babakocsi: nekem egyetlen típus vált be, pedig leteszteltem kb 10-et az évek alatt (tudom, nem vagyok normális), már nem gyártják, de pl vaterán nagyon szépeket lehet kapni: Peg Perego Pramette. Újszülöttkortól használható, amíg csak babakocsi kell. 9 kg, bolygókerekes, de fixálhatóak a kerekei, 51 cm széles, tehát a legkisebb boltban is könnyedén tudsz navigálni vele. Szerintem az a fontos, hogy Ti mire akarjátok használni, tehát ha valaki földúton, hosszú sétákra veszi, akkor inkább valami masszív batár az ideális. A Quinny Buzz azért volt gáz - nekem - mert annyira széles, hogy nem fértem el a járdán parkoló autóktól. Most kikönyörögtem egy Stokke xploryt, nem volt osztatlan öröm, amikor közöltem az árát, de az a tapasztalatom, hogy ezeket a prémium babakocsikat nagyon jól el lehet adni, amikor már nincs rájuk szükség. 
Tesókocsinak Gracot használtunk, az is bevált, mivel nekünk 20 hónap volt a korkülönbség a fiúk között. Ja, meg van egy Quinny Zapp-unk, de azt csak utazáshoz használtuk, nagyon könnyű, félméteresre összecsukható.

Ma voltam amúgy AFP-n, ami -kapaszkodjatok meg-, kötelező, hiába voltam korionbiopszián... Elmegy az ember esze! Ja és a terhesgondozáson a fejemhez vágták, hogy a korionbiopszia is tévedhet... Helyes, nem is kell elkényeztetni és tutujgatni a kismamákat, keményen a szemükbe az igazságot, abból baj nem lehet....



Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Eufemia, nekem a dokim mondta a magnéziumra az 500-at, keményedésnél a 2x500-at, azért írtam  Tényleg röhejes ez a vizsgálat-fizetni-nem fizetni... a SOTE II-n pl a végefelé esedékes streptococcus kenetvételt sem mondják, ám ha kéred, 1800 ft befizetése után megcsinálják  Pedig az kimutatja, ha van ilyen fertőzésed, és ha igen, akkor antibiotikumot kell adni szüléskor. Én 2x is megcsináltattam, mert a 31. héttől riogattak a koraszüléssel, ezért megcsináltattam gyorsan, meg a 37. héten is, mert vígan elvolt bent a gyerek. Hálistennek nega lett.

Krisszi, üdv itt  Ki a dokid? 1:32  Nem csodálom, hogy gyorsan belevágtál a korionba, és nem vártál a Nifty-re. Nekem még 24-éig kell tűkön ülni  (1:188, 39 leszek)

Nagyon köszi a babakocsi infókat! Azt megírnád még, hogy olyan lightosan azért lehet-e pakolni a Zapp fogantyújára? Rohangálós-utazósnak ezt gondoltam, de mindenki mondja (akinek van), hogy feldőlős.

Az AFP egy szar. Csináltassátok meg, mert kötelező, de le kell tojni. Ny-Eu-ban már el is törölték. Annyi érdekes, hogy 1 alatt nagy valószjnűséggel fiú, 1 felett lány, de lehet, hogy ez is csak olyan tévhit, mint a hasforma, a mit kívánsz jobban, satöbbi. Mondjuk Taminál bejött, 1.47 volt (0.7 MoM-nél alacsonyabb, illetve a 2.5 MoM-nél magasabb érték kóros, de mondom, egy kalap kaki)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok, csak gyorsban, mert három perc múlva mennem kell, köszönöm a fogadtatást:)

Szóval a Zapp nekem feldőlt csomag nélkül is, a kézitáskám volt rajta... az aljára kéne hálót rögzíteni, de addig nem jutottam még.

Takács az orvosom, heti két napot van ott, csak magánban, elvileg, de nem látom át a státuszát.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Sziasztok.
Akkor az AFP miatt nem kell aggódni? Én ápr. 3-án megyek.
Ma megkaptam a múltheti vérvételem eredményét. A védőnőm szerint tökéletes, én viszont láttam 1-2 dolgot, ami magasabb volt a felső határértéknél, de ha szerinte jó, akkor nem stresszelem magam feleslegesen. A vérnyomásom kicsit magasabb volt a nálam megszokottnál, de azt mondták csak azért van, mert jön a front a hétvégén. Mondjuk fájt is egész nap a fejem, délelőtt bevettem egy Panadolt is, mert szét akart szakadni.
A hányás-hányinger még mindig nem csillapodik. Nagyon unom. Tegnap se bírtam normálisan vacsorázni.

Hajni: nagyon szép kerek már a pocakod 

Üdv mindenkinek!
Viki


Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Sziasztok!!!
Krisszi, üdv. közöttünk!!!
Hát ez a sok vizsgálat, engem is kikészít:Nekem minden hétre van valami.16 hetes vagyok és 3x voltam uh-n, 1 kismamavérvételen, 1 nagy vérvételen és vizeletvizsgálaton, minden hónapban védőnő,ahol vérnyomás-,súlymérés és teljes vizeletvizsgálat.Akkor járok a házidokimhoz,aki elküldött a belgyógyászati vizsgálat után pajzsmirigyvizsgálatra, + belgyógyászat a pajzsmiriggyel.2 hét múlva újra védőnő, doki, vérvétel (AFP, pajzsmirigy)...Ezek annyira fárasztóak.Még az a szerencse, hogy anyukám tud vigyázni Nórára,nem is tudom mi lenne.BElgyógyász és a nődokim is 30 km-re van...


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!
Régóta nem írtam, mert nem igazán volt mit!
Jövő hét hétfőn, 17-én megyünk újra dokihoz! Már egy hónapja nem történt velünk semmi! Növekedünk, fejlődünk, hiszen ezt érzem! Kezd mozgolódni a lurkó, érdekes hogyan reagál a simogatásra, érintésre!

Szóval nálunk nyugisan telt ez az időszak!
Hányinger sosem volt, a gyomorégésem pedig már több mint egy hónapja elmúlt! Azóta tökéles az étvágyam, mindent eszek, amit megkívánok, kivéve a füstölt termékeket és a nyers húst! 
Az eleje óta kb. 3-4 kilót híztam! Minde a cicimre és a pocakra mentek rá, szóval túlzás lenne azt mondani, hogy súlfelesleg! :)

Szóval hétfőn 12-re megyek fogorvoshoz, nálam ez még kimaradt a kötelező vizsgálatok közül, minden más megvan. Aztán este fél 6-ra megyünk a dokibácsihoz vizsgálatra, és uh-ra.
Akkor kérek beutalót AFP-re, remélem szerdán, vagy csütörtökön le is veszik a vért a kórházban.
Kedden védőnő kora reggel cukor mérés, aztán tesztreggeli, majd 2 óra múlva megyek vissza, és újra mérjük! Akkor kapok beutalót újra toxoplazmára, mivel az első negatív lett, így folyamatosan nézni kell!
Gyanítom amikor leveszik a vért az AFp-hez,  akkor megcsinálja a dokim a hivatalos 16-heti UH-t is!
Máár nagyon várjuk, bízunk benne, hogy megmutatja lábaközét a kis MaCse (Marci, Csenge)! :)

Babakocsi téren változott a tervünk! Megnéztük a BabyLuxot és a Diverso-is! Borzasztó mindkettő! :(
Most a nyerő!!!! BabyActive Elipso!! Szuper kocsi szerintem!! Nagyon megtetszett! Sajnos nem olcsó, és mivel új modell, még nem kapható használtan! :(

Kriszti!! Üdv!!! :)

Gratula az eredményekhez mindenkinek!

Hajni! Te most akkor 14 vagy 16 hetes vagy?? Nem teljesen értem!

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!

Szerencsésen megérkeztem, sokat repültem már de ilyen szép landolásban még nem volt részem....a gépen 3 picibaba volt 6-14 hónaposak, egy 3 éves, és rajtam kívül 3 kismama 
Ma voltam a Kútvölgyi Maternity Klinikán, nagyon kedvesek,a genetikai részt egy dokival beszéltük meg akihez az UH alatt beszélgetve kértem időpontot. 10órától -11:15-ig  UH, konzultáció, és vérvétel. Ami nem rossz szerintem  eredmény 2 hét múlva. Az 5 óra alvás ellenére nagyon aktív volt a Babóca, produkálta magát, UH közben hossztengelye körül megfordult , méretei itt is nagyobbnak sorolták be. Anya nagyon élvezte a mozizást, főleg hogy sokat mozgott.
Fogorvos is rendezve, minden oké  Kaja :a sok pogácsát végigkóstoltam finom kefirrel

Eufemia: a terhes vitaminomban 80mg Mg van én napközben szedtem még 1x, 2x100mg pl, most utazás előtt is mert jó a méh izomzatnak.   A doki szerint ha keményedés v enyhe görcs van akkor max napi 600-800 mg szoktak adagolni.

Krisszi: üdv a csapatban, neked sem volt egyszerű az elmúlt pár hét, de lassan minden nappal kisebb a veszélye annak, hogy komolyabb baj legyen, pont ezt mondta a doki ma a genetikai tanácsadáson. Nagyon boldog volt ma mindenki az UH után.


Mindenkinek szép hetet!!!


Kép
geregabi
London
 
 


Hajni: nagyon édes pocak.....én még úgy nézek i mint aki jól belakott .....de majd utólérlek én is lassan !!!!!

Kép
geregabi
London
 
 


Noja, most 14 hetes vagyok és 2 hét múlva megyek  AFP-re, 16 hetesen

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Noja, most 14 hetes vagyok és 2 hét múlva megyek  AFP-re, 16 hetesen

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni! Azért lepődtem meg, mert előtte a bejegyzésedben azt írtad: "16 hetes vagyok és 3x voltam uh-n, 1 kismamavérvételen, 1 nagy vérvételen és vizeletvizsgálaton, minden hónapban védőnő,ahol vérnyomás-,súlymérés és teljes vizeletvizsgálat."

:)

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!

Eufemina, van macskád? A toxoplasmát egyszer kell csak megnézetni, ha már átestél ezen (az emberek 99%-a igen, és tünetmentesen még nagy eséllyel gyerekkorában), akkor védett vagy, ha még esetleg nem, akkor a terhesség alatt ne ölelgess macskát. Ilyet nem is hallottam, hogy 4-6 hetente emiatt vérvételre kell járni...

Krisszi, üdv itt! Hogy-hogy ilyen magas lett a kockázatod? A tarkóredőre mit mértek? Csak azért kérdem, mert én 38 vagyok, és a 12 hetes uh előtt vagyok még, és persze izgulok, hogy jót mérjenek... Hála az égnek, hogy a korion negatív lett! A 19. héten mit fognak csinálni az Istenhegyin?

Hajni, imádom, ahány doki, annyiféle vélemény. Nekem azt mondták, hogy ha eltérés van, szedni kell azt a bogyót. Nem semmi a túra, amin már túl vagy, és még hol a vége!

Noja, ezt a tesztreggelit még csinálják??? Ez is érdekes, az sosem ad olyan eredményt, mint a "híres" cukros lötty. Hol fogják csinálni?

Gabi, örülök a jó híreidnek! :)

Szép estét mindenkinek!

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Ja, cukros lötty eredményem jó lett, 4.5 mindkettő. Nem bánnám, hogy ha eltekintenének tőle a szokásos 24. héten, majd meglobogtatom nekik, hátha megkegyelmeznek. A vérképen van pár csillag, de lehet, hogy ez terhes-nem terhes referenciatartomány, és terhességben normális. Majd megmutatom a dokinak. A vizelet is negatív, és a vércsoportom sem változott  Ellenanyag sincs a véremben.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


picur!
Én sem estem még át, ezért tényleg nézni kell folyamatosan!

A tesztreggelit csinálják, mivel nem terheli meg a kismamát! Van olyan doki, aki elfogadja, van aki nem! Az enyém elfogadja ezt, mert ő sem szívesen terheli a kismama szervezetét éhgyomorra a cukros vízzel! Azt hiszem 3szor ismétlik meg a mérést. Mindig éhgyomorra mérnek ujjbegyvérből cukrot, majd 2dl tej+1zsemle, ezután 2 órával újabb cukor mérés. Ha ilyenkor magas, akkor sajna kell a cukrosvizes, de ha egyszer sem megy normál érték fölé, akkor ez tökéletesen helyettesíti az aktív  terhelést! 

Őszintén szólva örülök ennek, mivel nálam éhgyomorra bármiféle vízes folyadék elég gyors reakciót tud elindítani az anyagcserémben! 

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Noja, micsoda szerencséd van! Én az első terhességemnél kishíjján összecsuklottam, annyira éhes voltam már, mert későn hívtak be, tehát az éhgyomri vérvételemre is majdnem másfél órát kellett várnom, plusz utána a kötelező várakozás, ehhh, az cefet volt. Sokkal humánusabb a tesztreggelis megoldás... :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Nálunk sima cukorterhelés van, emlékszem Nóránál vagy 11-ig nem ehettem...De simán bírtam.De most minden nehezebb a  2. babónál....Ha reggel nem eszem, már simán szédülök....Nekem ugye most nézték a vérképemen a cukrot,épp hogy elértem a minimumot.....

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Picur! Szerintem is ez azért jóval kíméletesebb, és ezt a védőnőm itt a kis településen megcsinálhatja! Tehán nincs várakozás, és éhezés! 

Hajni! 
A vérképemben nekem is nézték a cukrot, teljesen normális volt, de az ugye nem jelent semmit. 
Terhelésnél még lehet gond! De persze nem lesz! 

Lilypie Maternity tickers
noja82
 
 


Sziasztok!
Gabi, jó hogy minden jó, Hajni, Kriszti, és mindenki aki vizsgálaton volt örülök a jó eredményeknek, én ezt a cukros izét nagyon nem várom, nem tudom milyen lehet, de elég rosszul hangzik... Már csak arra leszek kíváncsi, hogy a magándokim aki nem tud adni sehova beutalót, ezt hogy fogja előadni. Vagy a háziorvos erre adhat beutalót, és akkor az illetékes sztk-ba kell menni?

Nem nincs macskám, sosem volt, állatok között nőttem fel, de a macskákat sosem szerettem, mi fogdostuk az egereket is, mert a macskák nem fogták meg, a szomszédban voltak, de csak messziről láttuk őket. Mindegy, most sem vagyok macska közelben, nem fenyeget veszély.
Vett a párom Magne B6-ot, azt mondták a patikában az elég lesz ha több kell tudok belőle többet szedni. Így reggel terhesvitamin, délben, este magneB6, meg néha egy Cvitamin, azt a dentálhigiénikus nő mondta az ínyvérzés elkerülésére.
Persze eszek zöldséget, gyümölcsöt is, elég sokat, így talán elég lesz a vitaminbevitelem.
Tegnap jógán volt kismamatársam igaz jóval előrébb jár, mint én, de amikor mi mást csináltunk mint a többiek, vele voltam párban, vicces volt, viszont jól el is fáradtam, lesz is izomlázam, de máris nem keltem nyak és hátfájással

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Eufemina, elvileg a háziorvos ad beutalót a terheléses cukorvizsgálatra, és a laborba kell menni, ott fogják megcsinálni. Fél liter hideg víz, benne vagy 20 deka (ez nem biztos, lehet, hogy több) cukor, ami persze a hideg vízben nem oldódik fel, és a vége roszog a fogad alatt. Fantasztikus! :D :D Amúgy ez legyen a legrosszabb vizsgálat, ami vár ránk! ;)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Értem, köszi, rákészülök már amennyire lehet   24. hét ugye? Az még messze van...
Azt írták valahol, ilyen kismamatippként, hogy vigyek citromlevet a cukorlöttybe, azzal jobban meg lehet inni. Lehet ilyet? Tudtok erről?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Nálam a vérvételek úgy zajlanak, hogy kedden megyek a dokimhoz és másnap van kismama vérvétel és reggel megírja a beutalót....A pajzsmirigyemre  pedig a kezelőorvosom.De most is 2 hét múlva lesz AFP vérvételem,akkorra megírta a pajzsmirigydokim a következő vérvételemet is...Amúgy ugye az AFP azt hiszem 1 hónap alatt van meg, de nekem a Nóránál 2 hónapig keringett az éterben Se a dokim nem kapta meg, se a védőnőm,majd 2 hónap után mindkettő

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Ahol nem adnak, ott patikában kell venni 70 g glükózport, nem kristálycukrot kell inni  Erre kérdezzetek rá, hogy vinni kell-e. Legtöbb helyen azért adnak. És igen, lehet bele tenni citromlevet. Ahol én voltam, fizetős hely, ott eleve belerakták mindenkinek. Azt nem tudom, hogy csak igazi citrom mehet, de a Lidl/Aldi kis citromlevei 100%-osak, olyat biztos lehet.

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Sziasztok, köszi még 1x a fogadtatást:)
Szóval egyetlen értékem lett n xar: szabad béta hcg. Minden egyéb rendben.
Orrcsont látszott, szív tökéletes, tarkóredő 1.9 a másik uh-n pedig 2.4. 3-ig jó.
A másik 2 fiamnál 1:30000 és 1:15000 lett az arány, persze az évek múltán a kockázat nő.
Hétfőn megyek még egy beszélgetésre a dokim genetikus haverjához, aztán 2 hét múlva a nagy genetikai uh.
Most megyek babakocsi nézőbe:)

A toxoplazmát cica ürülékkel lehet elkapni, akinek van cicája, valszeg átesett ezen. Ha mégsem, akkor a macskaalom cserét ne a kismama csinálja. Nekunk most szulettek kiscicák, de nem lakásban vannak.

Lilypie Third Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
krisszi
 
 


Akkor citromlével készülök, de majd megkérdezem előtte, hogy lehet-e.

Krisszi, nekem se macskám, se a közelemben, ezért nem aggódom, csak most már tudom, miért is kell ismételni a vérvételt. Mind1, ettől nagyobb bajom sose legyen, már az asszitens is megdícsért amikor másodszor mentem, hogy lassan belejövök, mert én amúgy ilyen ájulós voltam


Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
eufemia
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok!

A júliusiak úgy oldották meg a zárt topikot, hogy létrehoztak egy újat, azt már rögtön zártan, és átköltöztek oda. Ez a megoldás egyszerűbbnek tűnik, mint az adminisztrátornak irogatni, hogy ezt zárja. Mit szóltok? Megpróbáljak létrehozni egy zárt topikot?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, szerintem ez nem rossz ötlet. Próbáld meg 

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Jó, ha a többbiek is támogatják az ötletet, akkor hétfőn szívesen létrehozok egy új zárt topikot. 
A hétvégén nem nagyon jutok géphez, de hétköznap délelőttönként ráérek.

Addig is szép hétvégét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szép estét, nekem is jó ha új topikot nyitunk. Majd megmondjátok hová kell átvándorolni :)

Minden jót mindenkinek ! 


Kép
geregabi
London
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: