Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Renáta vagyok ,van már két gyönyörű gyermekem , fiam 4 éves , lányom 2 éves és a 10 hetes Uh-n derült ki , hogy ikreket várok.
Előtte 2x voltam Uh-n a 6 hetesen meg a 8 hetesen , de akkor még nem láttak semmit , vagy nem vizsgáltak meg rendesen.
Sote 2-n fogok szülni.
Elvileg szep.15 a kiírt dátum.

Várom azokat a kismamákat akik ikreket várnak :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Renianya :),

nagyon hasonlóak a paramétereink, mert nekem is van már két lányom, Emma 6 és fél éves, Sára most volt 2 éves márciusban. :)

Én a 7. hét végén mentem először uh-ra és ott derült ki, hogy ikrek, hát eléggé meglepődtünk. :) Nálatok volt már erre példa a családban? Azóta kiderült, hogy férjem dédanyja iker illetve a nagypapám testvérei között is volt egy ikerpár. De persze lehet hogy csak a véletlen eredményezte! :) 9 hetesen voltam a saját orvosomnál, akkor volt a crl 23 és 25 mm, kétpetéjűek. :)

Éééééés a SOTE II-n fogok én is szülni. :) Neked ki az orvosod? 

Nagyon klassz, hogy elindítottad a fórumot, mert pont ezen gondolkodtam én is, illetve keresni akartam még ikres anyukákat, tapasztalatcsere szempontjából is! :)

Március 31-én lesz a 12 hetes uh, várom mint a Messiást. :)

A kiírt dátum elvileg október 11. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


szia , de jó , hogy írtál , igen én is elég sokat gondolkodtam , hogy el kéne indítani egy ilyen csopit :-) , hát ma belevágtam :-)

Nálunk nem fordult még elő a családban sehol , spontán ikerterhesség
Nekünk is kétpetéjű ikreink lesznek

Én Dr.Vonnák Eszterhez járok , ő az orvosom , nála szültem a lányomat is , fiamat meg a Szent Istvánban.

Március 6.án voltam a 12 hetes Uh akkor a paraméterek Crl: 59/47 mm
BPD: 23/22 mm , HC: 83/72 mm , AC: 68/56 mm , Fl: 8.5/6.0 mm
NT: 1.5/1.6 , szívműködés FHR: 160/158/min
elválasztó burok látható , kettős mellső fali lepény

Nálunk a babák között van 6 nap különbség , az orvosok ismeglepődtek , de nincsen semmi probléma

Én április 3.án megyek AFP-re , és április 23.án 18 hetes Uh-ra

:-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 

 
 

És eddig hogy telik a terhességed , az előző kettőhöz képest?

Nekem semmi különös az első trimeszter az olyan volt a lányomnál , iszonyat hasfájás , hányinger , szédülés és a többi terhességi roszullét , aztán most , hogy beléptem a második trimeszterbe , mindennek vége lett :-) szerencsére
Fiammal semmi problémám nem volt a 9 hónap alatt :-)
De aztán miután megszületett kész katasztrófa volt éjszakánként fél óránként felkelt , állandóan cicizni akart és ez így ment vagy 6 hónapon keresztül aztán utána már csak kb. 5x kelt az éjszaka és amikor betöltötte a 3-at , azután átaludta az éjszakát
Lilla meg egy tündér , bár most már egy ördögfióka :-) , de ő az elejétől fogva átalussza éjszakákat és ez a a mai napig így van :-)
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni, az én orvosom Dr. Várbíró Szabolcs, nagyon szeretem őt, Sára is nála született, Emma még Szegeden. Eddig természetes szüéseid voltak? Mennyire riogatnak a császárral? Nekem azt mondta a dokim, hogy kétszer szültem spontán, így megvan az esélyem most is, hogy ne kelljen császározni, ha adottak a körülmények és az első baba fejfekvéses.

Úgy irigyellek, hogy már túlvagy  anagy vízválasztó 12 hetes ultrahangon, én azért még rendesen parázok. Már annyira hozzászoktam a gondolathoz, hogy ikrek, hogy teljesen összeroppannék, ha valami kiderülne... tudom, nem szabad erre gondolni, de még két hetem van izgulni... te is ennyire izgultál?

Van valami megérzésed, milyen neműek? Mivel nekem csak lányaim vannak, én most is csak azt tudok elképzelni. :) Tervezel 4D-t? Szerinted mikor érdemes menni ikrekkel és hova mész? Néztem a minimanónál, ott van egy 4500-as csomag, amire 17. hétig lehet menni, egy képet adnak és gondolom a nemet megmondják, de nem tudom, hogy ikrekkel érvényes-e.

A 6 nap különbség köztük azt jelenti, hogy az egyikük később foganhatott? :) Nagyon izgalmas. :) Az enyémek hozzávetőlegesen egyformák. :)

Úgy tudom az AFP ikrekkel még nagyobb marhaság, mint amúgy. Sok helyen már ígysem csinálják (perzse Mo-on igen!). Te mit hallottál?

Nekem nagyon jól telik a terhesség, az elején voltam kicsit gyengébb és étkezések előtt mindig rosszul voltam (így jelezték, hogy éhesek?), hányinger, de  hányás nem volt, ahogy egyiknél sem. :) Mindkettő elég problémamentes volt. 
Ahogy a kisgyermekkoruk is, Emma és Sára is pár hetesen már végigaludták az éjszakát (utána nem is keltek fel), sosem éltem át, hogy milyen félóránként kelni, stb. Hát majd most, attól tartok. :D Kettővel biztos nem lehet ekkora mázlim. :D Nem baj, pihentem eleget az előző kettővel. :) A nagylányom olyan nyugis természetű, olyan királylány típusú, a kislányom nekem is egy rosszcsont. :) Csukott szemmel szeret motorozni és ilyesmi őrültségeket csinál. :)

Remélem majd szaporodunk itt a fórumon. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Szia

Igen természetes úton szültem mind a kettőt és nekem is mondta az orvosom, hogy nagy esély van arra , hogy az ikreket is természetes úton szüljem , de igen ahhoz az kell majd , hogy az első fejfekvésű legyen , úgyhogy mondta , hogy beszélgessek már velük , hogy szépen lassan forduljanak be :-D

Hát már én is hozzászoktam a gondolathoz , hogy ikreink lesznek :-)
Amúgy én még mindig izgulok , hogy nehogy történjen bármi is az egyikkel , mert én is összeroppannék , ha bármi baj lenne , de megpróbálok pozitívan állni a dolgokhoz és az ilyen gondolatokat messze elkerülni , nehéz , én is már alig várom az április végét ,hogy azt mondják , minden a legnagyobb rendben , de az még olyan messze van :-(

Hát semmi megérzésem nincs , hogy milyen neműek lehetnek , de nagyon kíváncsi vagyok már , az lenne amúgy a legjobb ha 1 lány - 1 fiú , de 2 lánynak is örülnék , a 2 fiú gondolattol nagyon parázok , nekem az egy szem fiammal is nagyon nehéz bírni , hát ha még pluszban 2 jönne mellé , bele se merek abba gondolni :-)

Szerintem igen , később foganhatott meg , de nálam az is fura , hogy menzi alapján augusztus 28 a dátum , Uh alapján meg szept.15 (eleve az első baba is később fogant meg , nov 21.én volt meg utoljára)

AFP-ről én nem hallottam semmit , csak annyit amit leírtál , hogy itt még csinálják , de más országokban már nem

4d-t én tervezek a férjem nem akarja , mert szerinte hülyeség :-( , de úgy is döntök és tuti , hogy el fogok menni , Szentendrén élünk és olyan szerencsém van , hogy itt helyben is van olyan hely ahol csinálnak 4d Uh-t , ott voltam Lillával is , 10 ezer ft (ebben benne van a 30 perces vizsgálat , dvd , 1 színes fotó -bár szerintem iker esetén lehet kettő is gondolom , meg a lelet)
Mintha azt olvastam volna valahol , hogy mindenképp a 30.dik hét előtt , de erre majd egy pár hét múlva kb.10 hét úgy is érdeklődni fogok ahová megyek , hogy mikor érdemes menni :-)

Sajna nekem egyik gyerekem se tartozik a nyugisok táborába :-( , szófogadatlanok , hisztisek stb.
Sokszor ksz vagyok már tőlük :-(
Szép estét

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


most olvastam amúgy , hogy ikreke setén jól meg kell válogatni , hova megy az ember  4d Uh-ra, sokan a 4dgenesis-t ajánlják , itt amúgy 11 ezer ft , 2.ker-ben van
http://www.4dgenesis.hu/
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni, 

ezek szerint az aggodalom nem múlik el a 12. heti uh után sem... én azért reméltem, valamennyire megnyugszik az ember. 
Otthon vagy most vagy dolgozol? Én itt vagyok a szomszédban, gyerekeket tanítok, Nild terápiával, nem túl megerőltető, remélem tudom csinálni végig, a nyár elején lenne még egy háromhetes intenzív is, majd meglátjuk, hogy leszek.

Nekem az eddig uh-k alapján idősebbek mint a mensis kor, de gondolom a 12 hetes lesz a döntő ebben. :)

4d-ért a férjem sem tapsol, mert ő eleve sokat aggódik a terhesség alatt, fél ezektől a belsőségektől, de azért a lányokkal is elmentünk kétszer is, egyszer a 19. hét táján (és ez volt a legjobb) és a 30. hét körül, amikor nem láttunk semmit, mindkettő a placentába bújt, úgyhogy most valószínű a kettő között megyünk, olyan 24. hét környékén. :)
Mi itt voltunk kétszer is és nagyon elégedett voltam velük: http://4dultrahang.com/2d-4d-ultrahang-araink
Voltunk a genesisben is, a nagylányommal, a 30. hét körül, nagyon rendesek, aranyosak voltak, nem láttunk semmit már, de visszahívtak egy hét múlvára, hátha akkor majd igen. Úgysem, pedig egy hét alatt befordult, de úgy sem mutatott magából többet. :)

Nem lesz könnyű nekünk az biztos, akkor is nagy kihívás ikreket várni, ha ők az első gyeremekeid, de két meglévő mellé... nem fogunk unatkozni az biztos! :)


dincuska
 
 
 
 
 
 


Az én aggodalmam csak akkor fog elmúlni , ha már a kezeimben fogom tartani őket. :-)

Én otthon vagyok , nem dolgozom semmit , így szerencsére én sokat tudok pihenni , fiam oviban , lányom bölcsiben  :-)

Nekem szerencsém volt mind a kettőnél a 4d ,mert olyan szépen mutatták magukat :-)

Hát igen az biztos , hogy unatkozni nem lesz időnk 4 gyerek mellett és biztos , hogy nem lesz könnyű se .
Neked lesz segítséged?
Nálunk csak a férjem , szerencsére olyan munkahelye van ahol általában 2-3 napot otthon és utána 24ben dolgozik , nagyszülők dolgoznak.



Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


A lányokkal 12. hét után lenyugodtam, jó lenne most is, igaz sokkal több a kockázat, de azért majd igyekszem. :)
Akkor tényleg tudsz sokat pihenni, mi most megyünk ki a kicsivel sétálni. :)
Segítségem nem nagyon van, bár anyósék már nem dolgoznak, de tőlünk 110 km-re laknak. Most volt róla szó, hogy esetleg megpróbálnak felköltözni, de most vetettek krumplit a tanyára, úgyhogy én kételkedem a szándék komolyságában. :) De biztosan sokat fent lesznek, főleg az elején.

Anyum sajnos már nem él, apum Szegeden van, a férjem reggeltől estig dolgozik, most muszáj hazaérnie 5-re a munkám miatt, de így is van egy anyuka aki besegít Sáravigyázásban. 
Gondolom siet majd haza hozzánk amennyire tud, de a munkahely is a város másik felén van, csomó idő elmegy az utazással...


dincuska
 
 
 
 
 
 


Na de az is jó , hogy van egy valaki aki besegít a kicsinél :-)

Ilyen szempontból nekem is jó , hogy a kicsit beírattam bölcsibe

Mi a férjemmel már a nyár végéről beszélgetünk , próbálunk tervezni , hogy . hogy legyenek a dolgok , de basszus nem tudunk egyről a kettőre jutni még sehogy , mert hát minden benne lehet nálunk a pakliban , hogy esetleg már sokkal előbb befektetnek , vagy nagyon hamar születnek meg a kicsik és akkor több időt kell a kórházban lenni , a gyerekekkel mi lesz azokon a napokon amikor a férjem dolgozik (teszem hozzá nagyon hülye főnöke van aki nem biztos , hogy szabid fog adni neki ) , de a férjem egyedül , hogy fog boldogulni a kettővel amíg én nem vagyok áááááá , már most kész vagyok.
Mondjuk az jó , hogy a fiamnak egész nyáron van ovi , így ő meg lesz oldva , bölcsiben 1 hónap szünet lesz.

Anyukám meg anyósom is itt laknak Szentendrén , de igazából anyósra nem biznám rá  a gyerekeket , mert sajnos nála nincs meg a higénia , így amikor felmegyünk hozzá , nem túl sűrűn , mindig összeszednek valami jó kis fosós vírust :-(

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,

igen, az jó, hogy besegít, de áprilistól megy dolgozni, úgyhogy vagy bölcsibe megy Sára, ami még nagyon bizonytalan, hogy egyáltalán indul-e és ha igen, mikor, vagy van egy néni, aki eljön és vigyáz rá, de vele is meg kéne ismerkedni... nehéz.

Nekem szinte biztos hogy itthon lesznek egész nyáron, úgyhogy az sem lesz egyszerű. A férjem elboldogul a gyerekekkel, ha esetleg be kell mennem vagy valami (de azért bízzunk benne, hogy nem és neked sem), illetve anyósomék akkor remélem mozgósítják magukat.
Az én férjemnek is irtó hülye főnöke van, borzasztó, úgy sajnálom szegényt, ide bejárni minden nap és jó pofát vágni a dolgokhoz... mondjuk pont ez a baj, hogy ő nem tud jópofizni...

Hát az gáz, hogy anyósodra nem bízhatod, de akkor azért ott van anyukád, az szuper! :) De azt hiszem, írtad, hogy ő még dolgozik...

Kicsit kezdek én is izgulni, elmúltak a terhességi tünetek, csak az éjszaka pisilés, fáradékonyság van meg, szinte hihetetlen, hogy ikreket várok... és még messze a 31.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Ja és végre kicserélted a vonalzót, nagyon szép! :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


igen kicseréltem , először néztem is a tiéd , hogy de jó , ikres vonalzó , és utána rájöttem én is , hogy basszus ki kéne cserélnem és sikerült :-)

igen anyukám dolgozik és sajna nála nincs megállás soha vagyis a cégnél ahol dolgzik , de neki viszont aranyos a főnöke , egy fiatal 26 éves csajszi , úgy hogy szerintem úgy lesz , hogy azokon a napokon amikor párom dolgozik anyukám aznapra kivesz szabit és ő lesz a gyerekekkel , amikor Lillával voltam kórházba akkor is így volt , így remélem idén is sikerülni fog ez a megoldás :-)

hát igen még azért nekem is hihetetlen , hogy ikreket várok , de nagyon jó érzés :-)
én is érzem magamon , hogy fáradkony vagyok , hiába , hogy tudok pihenni amikor nincsenek a gyerekek , de amint hazaérek velük akkor is csak feküdnék , de persze ilyenkor nem lehet , mert foglalkozni kell velük , bár nagyon jól eljátszanak egymással :-)
a pisilés az nállam állandó egész nap 10 percenként kell mennem még akkor is ha csak 2 csepp jön ki , sokszor fáj a derekám , de ezeken kívül más bajom nincsen most

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Nem semmi, hogy anyukádnak 26 éves a főnöke, miylen cég ez? :) Biztosan meg fogjátok tudni oldani. :)
Szerencsére nappal még nem olyan vészes a pisilgetés, bár párszor óra közben is kimegyek. :) 
Én is érzem a derekam néha, de a legrosszabb a fejfájás, pont aminek nincs is köze a terhességhez. :)
És hogy álltok a cuccok beszerzésével? Milyen babakocsit, ágyat szeretnétek? Olyan monstrumok ezek a kocsik...

dincuska
 
 
 
 
 
 


egy kozmetikai termékeket forgalmazó cég , átvette a szüleitől , akik Egerben laknak , ott van a cég székhelye
szerencsére amióta babákat várok azóta a fejem még nemfájt "lekopogom" , mert amúgy iszonyat fejfájós vagyok

babacuccok , sajna nem sok minden van , mert amik voltak Lillának is azokat kölcsön kaptam , nagyon-nagyon kevés pici baba cuccunk maradt
babakocsit én már megvettem használtan , Graco Quattro Tour Duo , szerintem nagyon szupi babakocsi és olyan könnyű tolni is és a kerekei is stapabírok , mert nálunk az fontos szempont a szentendrei macskakövekhez még majd babahordozókat kell vennem hozzá
egy babaágyunk van , amiben még Lilla alszik , lasacskán majd elkezdem hozzászoktatni a rendes gyerekágyhoz és csak plusz egy babaágyat veszünk

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


és így néz ki babahordozókkal
renianya
Szentendre
 
 


Jónak tűnik, jobb így, mintha egymás mellett lenne a két ülés ugye? Vagy a sport részét már úgyis lehet forgatni? Mert akkor biztosan örülnének ha egymás mellett utaznának. :) Mondjuk én nagyon szeretnék hordozni, Sárát is sokat hordoztam és nagyon keveset használtam a babakocsit, ezért vsz én is használtat fogok venni. Nem tudom ikreket hogyan lehetne hordozni, talán egy rugalmassal és egy karikással, fogalmam sincs. :)

Én meg amúgy nem vagyok fejfájás, így ez nem tudom, honnan jött. :)

Nekünk sok babacucc van, csak a játékoktól váltunk meg nemrégiben, mert már nem lehetett tőlük férni. Persze ha változik a nem, akkor lesz mit beszereznünk. :)

Mi is most tervezünk ágyat venni Sárának, egy Csingilingeset néztem ki, angyon aranyos. :)

Mit szólnak a tesók az ikrekhez? és a család többi része?

dincuska
 
 
 
 
 
 


én egymásmellettot nem akartam ,mert az olyan széles , hogy azzal nem férnék be sehova , pl a bölcsibe , oviba , boltba és emiatt akartam egymás mögöttit , nem , nem lehet forgatni , ez ilyen


nem tudom , de hordozni én nem szeretek , Lillát vittem egy párszor , de a hátam meg a derekam nem bírta

gyerekek örülnek ,vagyis a fiam igen , mindig mondja mindenhol , hogy anyának két baba van a hasában , Lilla még nemigazán fogja fel a dolgokat , persze mindig mondom neki is , de amúgy semmi

család , hát vegyes , mindenhonnan az jön , hogy fogjuk bírni , korai volt , mihez fogunk kezdeni stb.
de amúgy anyukám , anyósom , párom apai nagyija nagyon örülnek a többiek vegyes érzéssel vannak

és ti nálatok?


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Igen, ebben igazad van, csak nekem egy kicsit furcsa, hogy egymás mögött legyenek, de még nem gondoltam át teljesen, azért is kérdeztelek. :)
Emmának még tartania kell a száját, ami elég nehezen megy, de nem mondta el senkinek és nagyon büszke vagyok rá! :) Sára a hasamat szokta fújni, így üdvözli a kicsiket! :)

Elég sokan tudják már a családból, persze aggódnak és hogy fogjuk bírni, de alapvetően örülnek. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


nálunk is ugyan az az aggódás

de ügyesek leszünk és megoldjuk :-)
akkor nagyon ügyes kislány , hogy tudja tartni a száját :-)
és mikor lesz már teljesen publikus?

Van amúgy , hogy Lilla is odajön , felhúzza a pólom , megsimizi a hasam és mondja , hogy baba cukik :-)

és hogy vagy? fejfájás?

tényleg neked az alvással nincs gondod?

nem tudom , de basszus én már most nem igazán tudok aludni csak akkor mi lesz később ?

éjjel többször felkelek akkor csak a bal oldalamon tudok aludni , ha a jobbra fordulok beszúr a hasam , akkor a hátamon se tudok aludni , kész vagyok

most ami nálam előjött , eddig 2x voltam a párommal sétálni és amikor léptem elkezdett fájni a farcsontom , de hogy mitől nem tudom?!

akkor a sok vizelés az meg , amint iszok rá 2 percre már mennem kell


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,

tegnap tartottam az első iskolaelőkészítőt neki és két barátnőjének és a végén ott sugdolózott, hogy hadd mondja el legalább nekik. Megengedtem. Remélem nem bánom meg...

A 12. hét után nem fogom szerintem már titkolni. :) Te mikor tetted publikussá?

A fejfájás időnként teljesen a semmiből visszatér, nem tudom, hogy meddig lesz ez még így, bízom benne, hogy nem a végéig... csak a allergiát ússzam meg, az szokott még megviselni.

Én aránylag jól alszom, felkelek pisilni, de amúgy mint a bunda. :) Szopipárna nem segít? 

Lehet hogy ez a farcsonti fájdalom teljesen normális, nekem az előzőekkel is volt ilyen, nőnek a babák, nő a méhed, szerintem ez okozza.

Annyira elkezdtem parázni, a férjem azt mondja, örüljek, hogy jól vagyok, de mostanra szinte minden tünet elmúlt a pisiléstől eltekintve... úgy izgulok, mi lesz a 12. heti uh-n és még mindig egy hetet kell kibírni. Hogy lehet elhessegetni a rossz gondolatokat? :(

Mekkora a pocid már? Tegyél képet, szívesen megnézném! :) Nekem nagyon diszkrét még. :)




dincuska
 
 
 
 
 
 


fentről nézve :-) fentről nézve :-)
 amúgy én is azt mondtam a páromnak , hogy várjuk meg a 12 hetes Uh-t és akkor lehet közzétenni , de nem sokkal a 10.hetes Uh után közzétette FB-n és akkor én is , így akkor vált publikussá nem sokkal utána , hogy mi is megtudtuk :-)

Szopipárnám nincsen , nem is volt , de elvileg mondta fiam ovistársának az anyukája , hogy ami neki volt az odaadja nekem , így majd lesz valamikor
Az amúgy miben segít?

Nem tudom , nekem az előző kettőnél nem volt ilyen farcsonti problémám , de lehet , hogy normális , most amúgy nem jött elő egy pár napja , pedig azért megint sokat sétáltam 

Sajna nem tudom , mivel lehetne elhesegetni a rossz gondolatokat , nekem is mindig vannak , talán ha hetente belelátnák a pociba , hogy minden  ok-e a babókkal :-)
De hát sajna nekem is vannak , és nekem meg az április 23.a van olyan messze , ez a másfél hónap szünet nagyon sok a 12 és a 18 hetes Uh között





Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,

nagyon szép a pocakod, az enyém tényleg mini még. :) Majd a 12. héten teszek fel. :)
Tegnap találtam egy anyukát Dunaharsztin, akinek ikrei vannak, jövő hét után tart egy garázsvásárt a cuccaikból, majd megnézem. :) Aranyos volt, válaszolgatott a kérdéseimre, minden oké volt velük, ő lombikos, a lányok a 37. hétre született, egészségesen, csak hogy biztassam magunkat is. :)

Én még kibírtam, hogy nem tettem közzé, bár elég sokaknak elmondtam már. :) De a közelieknek csak. :) Majd ha már biztos, akkor lehet hogy teszek, de inkább csak pocifotót majd. :) Ha már lesz. :) Meg rendelek cuki ikres pólókat vagy inkább csak matricát pólóra. :)

Én szopipárnán szerettem szoptatni, nekem fekve sosem ment. Illetve később amikor már nem tudtam hogy aludni, akkor azt öleltem át, és úgy kényelmes volt, a férjek ilyenkor kicsit kiszorulnak. :) Próbáld ki. :) Van ikreseknek is ilyen párna, nagyobb méretű, nem tudom érdemes-e lecserélnem...

Tényleg sok a másfél hó szünet, de utána biztos havonta csinálnak uh-t, legalábbis azt olvastam, hogy nekünk kell, úgyhogy mindig meg fogunk tudni nyugodni. :)

De jó lenne, ha csatlakoznának még páran, azért minden 80. terhesség iker, nem? Hol vannak a többiek? :D

Hétvégén majdnem voltunk felétek, de aztán úgy bekajáltunk, hogy már nem volt erőnk kirándulni Szentendrére, pedig régóta tervezzük. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok ikreket váró anyukák!
Dia vagyok, én is ikreket várok, én már a 24. hétben vagyok, túl a vizsgálatok nagy részén..
Egy kisfiút és egy kislányt várunk, ezt mondták a 18. hetes ultrahangon. Pocim már jó nagy, elsők lesznek, nagytestvér nincs, erre céloztam. Nekünk is spontán jöttek össze, az én családomban dédanyai részről volak ikrek.
Nagyon izgultam, hogy mi lesz az AFP eredménye ugyanis mondták, hogy ikrek esetében biztos magas lesz az érték, de a normális tartományba esett az eredmény. Állítólag júniustól itt is eltörlik ezt a vizsgálatot.
Nekem eddig tünetmentes volt a terhességem, rosszullét nem volt egyáltalán, csak mostanában van, h kínoz a gyomorsav, de ez ilyenkor már normálisnak számít. Meg többet szoktam napközben is feküdni, nehezebb a hasam miatt a hajolás, minden eddigi feladat.
Ha van kedvetek, időtök írjatok!

Kép
dia983
Tab
 
 


szia Dia , üdv közöttünk :-) jó , hogy csatlakozott még valaki hozzánk :-)
de jó , hogy neked tünetmentes eddig a terhességed
teszel majd fel te is poci képet?

Én jövőhéten megyek az AFP-re , az eredmény azonnal megvan , vagy várni kell rá?
már olyan rég volt , hogy nem emlékszem

De jó , hogy vegyes páros én is azt szeretnék :-)
Amúgy merre laktok?
Milyen idős vagy?
Hol fogsz szülni?
Család mit szólt az ikrekhez és az apuka?
Dolgozol még vagy már nem?
Neked vannak félelmeid így a terhességgel kapcsolatban?

Na de jó ez a garázsvásár , biztos fogsz találni ott valamit :-)
Igen ebben bízok én is , hogy egészségesek lesznek és azért időre születnek :-)
Bár a nagy melegtől tartok , amúgy is nehezen bírom , de nagy pocakkal szerintem még nehezebb lesz
Igen kipróbálom majd , ha találkozok az anyukával megkérdezem mikor mehetek érte :-)

Majd csak egyszer elértek idáig :-D

Hát kíváncsi leszek , hogy lesznek a vizsgálatok utána , talán a méhszájat is többet nézik majd , mert tágulhat nálunk sokat , én ettől is félek , nehogy be kelljen feküdni valami miatt

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Dia, nagyon örülök, hogy jöttél, így már hárman vagyunk, szuperjó! :)

De jó, vegyes páros, olyan furcsa én erre nem is gondolok, pedig persze tudom, hogy lehet :), de valahogy mindig vagy két fiú, vagy két lány van előttem. :)
Szuper, hogy már elöl jársz köztünk! Majd mindig faggatunk! :) Meddig tud dolgozni ikrekkel az ember? Én május végéig kéne, hogy bírjam, akkor olyan 20 hét körül leszek és a nyáron szeretnék vinni egy háromhetes intenzívet, nem egyedül azért. :)

Ideje eltörölni az AFP-t tényleg! :)

Neveitek már vannak? 4D-re mentek? Mitek van már meg? Engem a babakocsi téma felettébb izgat! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Reni, én is félek a befekvéstől, gyerekek mellett, hát nem lenne egyszerű, de vigyázunk magunkra, sokat pihenünk és ilyen nem fordul elő reméljük! :)

Aránylag jól bírom a meleget, Emma nyári baba volt, nem volt vészes egyáltalán, de azért ikrekkel... hááááát biztos más lesz kicsit. 

Az lehet hogy nem lenne jó, ha a méhszájat gyakran piszkálnák, nehogy ettől kezdjen nyílni... azért általában vannak annak jelei, remélem azt nem nézik többet mint egyébként. Emmával egy ilyen vizsgálat után indult meg a szülés...

dincuska
 
 
 
 
 
 


hát persze megpróbálunk magunkra vigyázni ez csak természetes , meg sokkal többet pihenünk ,már amennyit tudunk majd a gyerekek mellett :-)

akkor azért te tudod , milyen nyáron terhesnek lenni , én nyaranta a terhesség elején voltam mind a kettővel , akkor még úgy kibírható volt , Krisz ugye márciusi , Lilla januári

méhszáj vizsgálatot amúgy nem tudom , csak gondolom , mert sok helyen ezt olvastam , hogy az hamarabb kinyílhat , majd megtudjuk :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


@renianya:


Örülök, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok mindketten!
AFP-t január 28án csinálták, és febr. 11én voltam ultrahangon, akkor még nem tudtam az eredményt, de febr. 14én voltam a védőnőnél, és már ott volt a papír nála, és ő mondta, hogy normális tartományba esik az érték. Mindenesetre mondd, majd a vérvételkor, hogy ikerterhes vagy, én mondtam, és örültek is, h szóltam. Nekem azt mondták, hogy értesítenek, ha valami nincs rendben..
Tabon lakunk, de Siófokra járok be a kórházba vizsgálatokra, múlt héten csütörtökön vették le a cet kenetet, most várom a csütörtököt, hogy érdeklődjek mi az eredmény.. Múlt héten voltam az ultrahangon is, egyik 582 gramm, másik 747 gramm és ő a nagyobb harántfekvéses. Nincs választott orvosom, de akinél voltam nőgyógyásznál ő már beleírta a kiskönyvbe, hogy 28. héttől kórházi beutalás javasolt. Méhszáj zárt volt a múlt heti vizsgálaton, én már nem dolgozok, november óta, megszűnt a munkám azért.. De amikor a 10 hetes ultrahangon, vizsgálaton voltam legelőször akkor már az orvos ágynyugalmat javasolt. Vigyázok, hogy ne emeljek, ne erőlködjek..
Család nagyon örült az ikreknek, apuka hirtelen fel sem fogta, amikor kijöttem az első vizsgálatról, és mondom, h igen terhes vagyok, de ikrek!!! Megyünk a kocsihoz, mondom ikrek 2 lesz nem egy.. 2 napig mondogatta, hogy kettő lesz!!!
Félelmeim nekem is vannak persze, hogy nehogy kinyíljon a méhszáj, meg nem szeretnék időnap előtt szülni ilyenek járnak a fejemben..
Szedsz magzatvédő vitamint? Magnéziumot?

Kép
dia983
Tab
 
 


@dincuska:


Háát a meddig tud dolgozni, arra nem tudok választ adni, mivel én kb. egy hónapos terhes lehettem és akkor ért véget a szezon, ott meg mindenkit kijelentenek akkor, most áprilisban kezdődik újra majd ott a munka ahol dolgoztam. de már nem fogok dolgozni..
Konkrét neveink még nincsenek, én keresgélem, férjem meg rámondja általában, hogy hát nem erre gondolt, de neki sincs konkrét név sem a fiúra sem a lányra..
4D-re nem terveztünk menni, és ti?
Még nem vettünk eddig semmit, de egyébként a babakocsikat nézegetem naponta a hirdető oldalakon, mi 3 kerekűt szeretnénk, nekem is és a férjemnek is nagyon tetszik!
Tőled is kérdezném, hogy szedsz-e valamilyen magzatvédő vitamint, magnéziumot?
Július 13ára vagyok kiírva, remélem a júnit végigviszem majd!


Kép
dia983
Tab
 
 


Sziasztok,

hát sajnos kezdem érezni, hogy május végénél tovább én sem nagyon fogok ztudni dolgozni, annyira hamar elfáradok, ma az egyik órán még a fejem is borzasztóan megfájdult, ami mostanában elég gyakori, talán ez figyelmeztetés a lassításra...

Dia, de jó hogy még az AFP-d is teljesen tökéletes! :) Szép nagyok már a babák. :) Kicsit megijeszt ez a 28. héten kórházi befektetés dolog, én ezt mindenhogy próbálnám elkerülni...

Én szedek femibiont és a férjem ma vásárolt be: omega 3, vas, magnézium tabletta, ezt mind szednem kell szerinte. :) Édes, ahogy aggódik. :)

Mi biztosan megyünk !D-re, mert a két lánnyal is voltunk, egyszer a 19. héten, eggyszer később. Most nem tudom még mikor érdemes menni.
Mutatsz néhány kocsit, amin gondolkodsz?

Mutass egy pocifotót! :) Mire számíthatunk? :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
A fejfájás, lehet a lassítás jele, vagy az is, hogy ilyenkor jobban megérzünk minden frontot. Nekem a télben, volt pár nap amikor nagyon fájt a fejem, férjem a halántékomat masszírozta, én becsuktam a szemem, utána jobb lett, ha nem muszáj ugye ilyenkor nem szedünk gyógyszert.
Biztos nem lehet egyszerű, hogy még két picur otthon van, ha van szülői segítség talán könnyebb. Nálunk az a helyzet, hogy a szülők hozzánk 260 km-re élnek tőlünk, anyu mondta, hogy majd jön, amikor megszülettek a babák, de addig én vezetem a háztartást ahogy sikerül, férjem dolgozik, persze besegít amiben tud, idén ő csinálja a kerti munkákat.
Olvastam a femibionról, hány darabos? Én egyenlőre a Hipp Natalt iszom, olyan szirupféle, meg a magne b6 pezsgőtablettát iszom, néha a No-spát szedem, ha kell, nem szoktam görcsölni, csak mintha izomlázam lenne, azt érzem néha, kifárad a hasam szoktam mondani..
Nekem úgy mondta a nőgyógyász, hogy majd adnak tüdőérlelőt, gondolom injekció félében, azért akarnak befektetni, ha véletlen előbb jönnének akkor se legyen gond.. De hétvégenként hazaengednek majd.
Tornáztok? Én kaptam gyakorlatokat a védőnőtől és kb. egy hónapja csinálom, valamivel jobban érzem magam, mint amikor nem csináltam.
Ti használtatok-e az első két babánál mosható pelust? Én nagyon nézegetem őket, már a terhesség elejétől, ilyenekre gondolok:
http://moshatopelenkakucko.hu/itt-lehet-gyonyorkodni/
Azért két gyereknél biztos megéri kisérletezni vele, már egy csomó másik oldalat is átolvastam ezzel kapcsolatban, már el is vagyok bizonytalanodva ez ügyben.. Nektek mi a véleményetek a mosható pelusokról?
Ezeket a babakocsikat nézegettem, amik felkeltették a figyelmemet:
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 39363.html
http://aprod.hu/hirdetes/marco-twingo-i ... 9c742b59d2
Most telefonáltam, hogy mi lett az eredmény a múlt héten levett CET kenettel.. Negatív!!! Annyira örülök neki, hogy nem kell, menni, hogy akkor felírjonak valamit..
Itt küldöm a pocifotót, ez egy hete készült rólam:


Kép
dia983
Tab
 
 


Sziasztok.

Na basszus , amennyire örültem , hogy engem elkerül a fejfájás amióta terhes vagyok , de ma valahogy iszonyatosan fáj a fejem :-(

Én is femibiont szedek (Femibion 400 ez 60 db-os) mellé meg magneB6-ot

4D-re én is menni fogok , de a férjem nem akarja , de úgy is én fogok dönteni , a másik kettővel is voltam :-)
Én azt a választ kaptam egy ikres anyukától , hogy a legjobb a 24.hét   , úgy hogy szerintem én is akkor fogok elmenni :-)

Ez a kórházi befektetés engem is megijeszt és én is próbálnám elkerülni , mert hát nekünk itt vannak a többi gyerekek ésmár most aggódok mi lesz velük itthon

Én nem tornázom , ez most jó vagy sem , nem tudom , de a védőnőtől én is kaptam egy dvd-t ilyen jóga féle , hát még nem néztem meg , de megfogom nézni , és lehet fogok tanulni belőle valamit :-)

Mosható pelenkát én nem próbáltam 1x se , és valahogy nem is foglalkoztatott soha a témája , én megmaradok az eldobható pelenkánál

szép nagy pocak már :-) és gratula az eredményhez :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Dia, annyira nincs szülői segítség mert ők messze vannak, de azért ha kell, feljönnek. :) Tlán fel is költöznének, de nincs esély, hogy eladják az ottani házat. :(
Én most ilyen femibiont vettem, a pingvin patikában, de az nincs mindenhol az orszégban sajna:
http://www.pingvinpatika.hu/baba+mama/v ... eloke.html
2X60 db, adnak hozzá egy stramm előkét és 6200 volt. :)
A Hipp Natal is jó.
A tüdőérlelőt minden ikerterhességnél adják vagy csak bizonyos esetekben?
Én azt olvastam, hogy nem ajánlják a tornát ikresen, de majd megkérdezem a dokim hétfőn. Jaj úgy várom már. És izgulok. Nagyon.
Hááááát, én sem fogok mosható pelust választani, még Sáránál téma volt, de én annyira macerásnak érzem, van ígyis elég gondom bajom ilyenkor, nemhogy még napi 6 fosis pelust mosni... pedig amúgy környezettudatos vagyok, és tudom, hogy ez a pelenka sem a legjobb megoldás. De 4 mellett tényleg nem lesz időm erre...
A babkocsikkal kapcsolatban, itt mindkettő sport kocsi nem? Újszülött hordozó nem tehető rá vagy igen? 
Nagyon szép a pocid, juj, hova növünk majd. :) És te is még. :)

Reni, jaj de sajnálom a fejed, nekem sok nap kihagyás után pont ma nem fájt. Remélem neked is elmúlik holnapra!
Na megyek, mert köpött a maci! :D

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én is azt olvastam a neten, h terhestorna nem ajánlott ikerterhesség esetén, de a védőnöm vmi olyasmit adott,h veszélyeztetett terhesek is csinálhassák, nem mmegerőltető gyakorlatok, de kérdezz rá a nőgyógyásznál majd!
Ezt a tüdőérlelős dolgot meg nem tudom, h minden ikres anyukánál alkalmazzák-e.. Van egy ismerősöm aki 7 éve szült egypetéjű ikreket, két fiút, külföldön, és végig kivitte őket, otthon volt, már a végét csak fekve tudta elviselni, abban az időben még volt a Materna nevű terhesvitamin, meg nem tudom pontosan hányadik hónaptól szedette vele tablettában az orvosa a Ginipral nevű méhösszehúzót, meg is találtam a neten, nálunk ez csak kórházban adható:
http://ezustkehely.freeweb.hu/hatastan. ... =210040761
és időre szülte meg az ikreket, sőt ki volt írva a dátuma, h július 6. aznap ment be és császárral lettek, ha jól emlékszem 5 nap után haza is engedték őket, egyik sem sárgult be.
Valójában a védőnőm azt mondta, hogy ők elővigyázatosak, félnek ikerterhesség esetén, de nekem nem kell félni, mert minden rendben lesz.. Hogy is lenne másképp?
Majd a 4D-s ultrahangról tegyetek fel képeket
Erő és kitartás, az én szememben más mindketten hősnek számítatok, hogy már 2 gyermeket neveltek!!!
Konkrétan nem írja a hirdetésben, h újszülött hordozó is tehető rá, volt olyan hirdetés, aminél volt, de azt már levették a hirdetőoldalról. Az a helyzet, h a babakocsit majd egyenlőre csak itthon tudom használni, elejében babahordozókon gondolkodunk, mivel dombos részen lakunk és sajna csak kocsival tudok lemenni, orvoshoz, meg boltba is, tavaly 2szer voltam gyalog bevásárolni lefelé, még ok volt, de felfelé ahogy jöttem hát meg kellett állnom pihenni kétszer is.. De azért mindenképp lesz babakocsi is

Kép
dia983
Tab
 
 


Szia Dia,

kár hogy nálunk ezt csak kórházban adják, bár biztosan megvan az oka.
De jó, hogy így kivárták az idejüket, biztos a méhösszehúzónak is köszönhette. :)
Miért lett császár?
Az megnyugtat minden kismamát, hogy ők félnek, de mi ne féljünk? Már nyugodtabb vagyok! :D
Majd teszünk képeket, de még messze van... :)
Én imádok hordozni, nagyon szeretném az ikreket is! Gremesét használtam Sáránál, mei tait és csatost is, és nagyon nagy szolgálatot tett, babakocsit nem is használtunk gyakorlatilag, mindenhova így mentünk. Meg fogom találni a módját, hogy ez ikrekkel is így legyen! :)





dincuska
 
 
 
 
 
 


Nem csinálsz egy vonalzót? :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


sziasztok!

Dincus mi volt az Uh-n minden rendben?

dia veled mizu?

én velem minden ok , szerencsére a fejfájás csak az az egy nap volt ,vasárnap egész nap a szabadban voltunk Lajosforráson , sütögettünk , gyerekek játszottak jó volt:-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Igen, ma voltam és végre megnyugodtam, minden rendben velük. Sajnos képet nem kaptam és nem is igazán láttam őket, mert úgy volt fordítva az uh-gép. Apa bent volt, neki horrorisztikus volt. :)
CRL 64/64 mm, BPD 21/21 mm, HC: 73/79 mm, AC: 61/61 mm, FL: 9/8 mm, NT 1,1/1,4 mm
Olyan kis egyformák. :) Nemre nem mondott tippeket. :)
12+6-ra saccolja őket, megint javíthatom a vonalzót, a dokim azt mondja, ez lesz a jó idő. :)

Nekem sem fáj a fejem, igazi felüdülés. :)

Nálunk vendégek voltak hétvégén. :)

Dia, te hogy vagy?




dincuska
 
 
 
 
 
 


szép méretek , akkor már most milyen hosszúak , az enyémek a 12 hetesen 59/47 mm
igen nagyon kis egyformák :-)
én amikor voltam akkor úgy volt fordítva a monitor , hogy én is láthattam őket , de persze képet én se kaptam , úgy hogy nagyon remélem a 18 hetesen adnak , vagy szólok , hogy kaphatok-e képet
Dia te a 18 hetes Uh-n kaptál képet a babókról?


Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!
Köszi jól vagyok, a hétvégénk jól múlt, férjem a kertet csinálta, én pedig kint ültem, nekem már nehéz lehajolni, meg az egy helyen sokáig ülés sem tesz jót, aztán vasárnap éjjel fájt a hátam..
Védőnőm mondta, hogy kérjek képet az ultrahangon, mert csak úgy maguktól nem adnak, a 18. hetesen sem adtak, meg a 24. hetesen sem, mert nem volt festék a nyomtatóban, általában ezt szokták mondani.. Meg a nemüket is csak akkor mondták meg, amikor rákérdeztem.
Ikres anyukáról akiről írtam, hogy császárral szült, azért lett neki császár, mert túl vékony volt a dereka, állítólag az orvosa nem merte bevállalni a természetes szülést, a babák jóval 2kg-n felül voltak..
Rá kell jöjjek a vonalzóra, hogy hogyan kell csinálni
Terhestornát kérdezted a nőgyógyásztól?
A kórházban is ahová én járok épp háttal vagyok az ultrahangnak, csak a férjem láthatta jobban a képet, én úgy oldalt próbáltam odanézni a monitorra, de nem sokat láttam belőle!
10én megyek majd védőnőhöz, gondolom kiírja majd a kórházi beutalót.. Majd elmúlnak lassan a napok.
Szépek a babák méretei, fej fej mellett haladnak, ez jó!!! Gratulálok!!!

Kép
dia983
Tab
 
 


http://lilypie.com/create.html itt megtudod csinálni a vonalzót

értem , akkor mindenképp szólni fogok én is a kép miatt
renianya
Szentendre
 
 




Így sikerült megcsinálnom a könyvjelzőt, nem az igazi :(

Kép
dia983
Tab
 
 


de jó lett
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Reni, de a tieid különböző idpontban fogantak, nem? :) Mondta is a doki, hogy az enyémek tuti egyidősek. :)
Még kérdeztem is, hogy lefotózhatom-e a monitort és mondta hogy sajnos nem... pfff!

Hívtam a minimanót, van egy 4500-as csomagjuk, ikreseknek is, fél óra vizsgálat, cd 1000, dvd 2000 és oda tudják rögzíteni a vizsgálatot is. Szerintem az nagyon jó ár. :) Mivel azt mondta a doki hogy két héten belül menjünk el, ha együtt akarjuk őket látni, így kérdeztem a hölgytől, mikor lenne ildomos. Azt mondta, hogy a 14. hét után, ha jól fekszik, meg tudja mondani a nemüket, így valahogy úgy fogok időzíteni, 14 és 15 között. :)

Dia, akkor neki biztos első babák voltak, mármint a barátnődnek a vékony csípő miatt. Remélem ez most nem lesz gond nálam...  Elfelejtettem a tornát megkérdezni... a manóba!  Kicsit a furi a vonalzó, nem képként lett berakva? Amikor csinálod a lilypin, akkor a bbcode-ot kell kimásolni és bemásolni a fórum beállítáasaidhoz, a profilnál, az aláírásba. :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Ja teszek egy képet, most sokat nőtt, már kezdik észrevenni :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Hát ez lemaradt, bocsi. :)



dincuska
 
 
 
 
 
 


Kép
Próbálkozok ezzel a vonalzóval, nem tudom sikerült-e most?

Kép
dia983
Tab
 
 


Sziasztok!
Sikerült!
Szép a pocid, kb. nekem is ekkora volt 13 hetesen, magzatmozgást, meg olyan febr. 4-e körül kezdtem észrevenni, olyan 16-17 hetesen.
Igen első babák voltak a barátnőmnek, olyan 45 kg-ról indult, amikor terhes lett. Én 58 kg-ról indultam, most olyan 68 körül tartok..
Szerintem a 14-15. hétben már biztos látszani fog milyen neműek
Neveken gondolkodtok? Én most egy ideje nem keresgettem neveket..

Kép
dia983
Tab
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: