Új privát üzeneted érkezett!

Ez a telefonos írás kiakaszto :)
Szóval csak szopira hozták őket, hogy tudjak pihenni. Ez is sokat segített. A napközbeni ellatasuk is nagyon fárasztó, estére már iszonyat fáradt voltam... Próbáltam aludni, mikor velem voltak, de nem ment, ezt is meg kell tanulni ( itthon már megy), meg át kell állítani az agyad... Nekem ugye ok az első gyerekek...
A hasamon csak a csíkok zavarnak kicsit, azt majd megprobalom szoptatás után ( kB fel év) megcsinaltatni vmivel ;)
katyus777
Budapest
 
 


Ja, hát pont az a bajom, hogy hirtelen majd mindenki annyira okos lesz, és meg akarja mondani, hogy mit csináljak. És kicsit félek, hogy mivel első babák, biztos lesznek nehézségek meg rosszabb napok és akkor nem tudom majd teljesen kizárni azt, amit mondanak. Most tök jól kezelem szerintem, mert már most is kaptam tanácsokat, hogy majd így csináljam meg úgy, meg lehurrogtak, hogy jaj, úgy sem tudod majd úgy csinálni két gyerekkel, ahogy elgondoltad. Ezeket nem szeretem, mert honnan tudják, hogy mire leszünk képeset majd négyen és mire nem. 
Kiváncsi vagyok, és már nagyon várom őket. 
Tök jó Katyus, hogy már jók rád a régi nadrágjait. Remélem, én is gyorsan visszanyerem majd a formám. Igazából a mozgás hiányától szenvedek most a legjobban, az elmúlt hetekben már annyira, hogy többször álmodtam azzal, hogy futok. Meg az úszás is nagyon hiányzik, de nem tudom, hogy azt lehet-e majd szoptatás alatt. Bár azt se tudom, hogy futni lehet-e, de valahogy azt gondolom, hogy ha regenerálódott a testem szülés után, akkor miért ne lehetne futni attól még, hogy szoptatok. 
Babszi, majd jelentkezz, hogy mi volt, jól vagytok-e! Gondolok rátok holnap!
majorranna
 
 


Nyugodj meg Majoranna, a gyerkőcök atveszik a ritmusod. Ha nyugodtan kezeled a dolgokat ok is meghalaljak. Most sokat pihizel, ez a nyugalom is kihat rájuk.
Én nem agonizaltam a dolgokon, olyan osztonosen jött minden. Mindenki mondta, hogy hú, milyen nehéz lesz, hány segitegem lesz..., majd 2 hét múlva, mikor zombi leszel... Stb
Most, 2 hét után azt mondom nagyon jó babák. Minden nap olyan 6 órát hagynak aludni, nem sírnak, csak ha ehesebbek, vagy csuklanak... Fürödni is imádnak :)
Biztosan lesznek nehezebb napok, de nem olyan nehéz, mint ahogy sokan mondták. Mondjuk a terhesség alatt is ment a riogatas :$
Szerintem a szoptatás sokat segített a hasam visszahuzodasaban, néha éreztem szopi közben, hogy húzódik vissza.
A többiek hol lehetnek? Régen nem jelentkeztek...
katyus777
Budapest
 
 

 
 

De jó, Katyus, hogy ezt mondod. én is valahol azt érzem, hogy ha majd ösztönösen jön minden, akkor nem lehet baj. Ma 35 hetesek a babik, olyan ügyesek, hogy eddig bent maradtak, most azért kicsit megkönnyebbültünk. Minden nap megnézegetjük a szobájukat és elképzeljük, hogy milyen lesz, ha már itt vannak. És hogy milyen kis manók lesznek az ágyaikban :) 
Édesek, hogy már most szeretnek fürdeni :) Na, pl. ez is olyan, hogy ezzel is riogatnak, hogy ó, az elején minden baba utál fürdeni, és sírni fognak és kínszenvedés lesz... Pedig minden baba más. 
Remélem, hogy mindenki jól van, és babázik :)
majorranna
 
 


Tegnap éjjel kicsit nehéz volt, sztem ettem vmit, ami nem volt jó a gyomruknak. Nyugosek voltak egész ejjel :( 2 órát aludtam. Elkiabaltam :) ilyenkor olyan nehéz eldonteni, hogy az ember cicire rakja, vagy csak vigasztalja :$ bár, csak cicire nyugodnak meg igazán...
Jó lenne,,ha nem morzsolodnanak le az anyukák, olyan jó így megbeszelni a dolgokat :)
katyus777
Budapest
 
 


De legalább tudod, hogy cicivel meg tudod őket nyugtatni, ez tök jó! Meg egyáltalán az is, hogy így, hozzád bújva megnyugszanak! Ilyen éjszakák meg hát lesznek, gondolom később is, ezt nem lehet megúszni. De közben meg történik annyi jó is, ami szerintem mindannyiunknak kárpótolni fog ezekért a 2 óra alvásokért :)
majorranna
 
 


Ne haragudjatok, hogy nem írok, mindig olvaslak Benneteket, csak sosincs már erőm/időm írni. Sajnos lebetegedtek a gyerkőcök a múlt héten. Borult az eddig kialakított napirendünk, totál káosz volt az egész hét. Hurutos köhögésünk volt, nátha stb. Kaptak antibiotikumot, mert az orvos szerint szükség volt rá. Már jobban vannak, viszont Noémi nem eszik rendesen, sír, ordít. Talán már javul a helyzet, de már egy hete úgy etetem, hogy párnát rakok a feje alá és próbálkozom a cumisüveget elfogadtatni Vele, aztán vagy eszik vagy nem. Idegörlő csinálni, főleg, hogy kiszáradhatott volna. Kórházba nem vágyunk, úgyhogy kitartó voltam /vagyok. :) Állítólag bélgyulladása lehet mellékhatásként... most kap rá kúpot,bremélem rendbejön, ha vége az antibiotikum szedésnek. Nem beszélve arról, hogy a betegség alatt többet voltak kézben, most meg persze, hogy igénylik. Noémi minden nap éjfélig itt aludt a szobánkba, mert este jött meg az étvágya (fél-egy óránként kelt), akkor ette meg a napi minimum 450 ml-nek a felét. Kénytelenek voltunk hagyni, mert ennie/innia csak kell... Ma már átvittük a tesóval együtt. Lassan vissza kell valahogy térni a régi kerékvágásba... de nem lesz könnyű.
Katyum Én egyszer körte levest ettem, a fiam egész este nyűglődött. A hasfájós korszak legtöbb gyereknél elmúlik, kitartás. Az elején Én is cseréltem éjjel pelust, többször kakiltak. Talán 2 hónap után tértem át arra, hogy szükség szerint csinálom. :)
Egyébként a gyerkőcök csodálatosak, minden nap meglepetés. A lányunk imád kommnikálni Velünk, olyan ügyes :) "elmagyarázza" sokszor (ahogy néz), hogy épp mit akar... éhes, fáj a pocija... maszírozzuk meg Neki. :) A fiacskám viszont mindent rögtön szeretne. Sokszor ki sem nyitja a szemét, már ordít:) mindig kézben lenne, sose adja fel a próbálkozást :D

Jár hozzám egy gyógytornász a hasam miatt, hátha rendbe lehet még hozni. Katyus, onnan tudom, hogy szétnyílt a hasizmom, hogyha fekve felemelem a fejem, akkor az ujjaim beférnek a két hosszanti izom közé. A köldökömnél 2 ujjnyi a távolság. Mondjuk nincs is már köldököm. Majd megnézetem, hogy nincs-e sérvem. Műttetni még nem akaron, lehet még akarunk babót :) Persze később. Ezt a tornát kéne erőltetnem, de hát nem igazán tudok rá időt szakítani, azért igyekszem.

Akinek még pocaklakók vannak, kitartás :) Biztosan minden oké lesz :) Babszira kíváncsi leszek... mi lehetett pénteken, jól vannak-e.

Elnézést a helyesírásért. Sötétben írok telefonról fejés közben és nem olvasom vissza, amit írtam, inkább alszok majd fél órát, ha szerencsém van és nem kelnek fel a drágáim. :)
demtimi
Szarvas
 
 


Csak gyors helyzetjelentes... Penteken csaszarral megszulettek babaink... Zalan 2170g es Demeter 1950g... Szondan at esznek egyelore, es testhojukre ugyelnek... En nem vagyok meg jol... HELLP es terhessegi toxemia igy a vegere... Nem kelhettem meg fel, eleg nagy veszelyben voltam... Bizom benne lassan kilabalok... Minden faraszt, majd Jelentkezem ha mar valoban jobb .... Kitartast nektek is!?

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi gratulálok a gyerkőcökhöz! Biztosan hamar áttérnwk majd a szondáról, nálunk is volt nap Lacikánál. Neked meg kitartás. Nekem is a végére lett toxémia... 1 napig figyeltek, utána még 1 napig vérvétel, vizelet figyelése. Plusz vénás antibiotikum. Kutyául éreztem Magam, de azért mindig fel akartam kelni. De jobb lesz nemsokára, kitartás!
demtimi
Szarvas
 
 


Elírtam, 2-3 nap Lacikánál...
demtimi
Szarvas
 
 


Kitartást Babszi! És gratula a babákhoz! remélem mind a hárman minél előbb együtt lehettek majd!
majorranna
 
 


Babszi! Gratulálok a babákhoz! Kitartás, pár nap múlva csak emlékek maradnak a nehéz napokról...

Timi, akkor neked sem voltak egyszerű napjaid... :S
Vajon hogy kapták el a betegséget? Tőletek? Én is aggódom e miatt, mert ugye ezek a téli hónapok ilyen betegesen telnek mindenkinek...
Most mennyi idősek a babáid? Hány óránként esznek? Sokat híztak az első hetekben?

Szegény babáknak ez a hasfájós időszak olyan nehéz, közben ugye az ember egyen sok gyümit, zöldséget, egészségesen táplálkozzon... De mit? :S Amitől tuti nem fáj a kis hasuk..:S Most napközben iszok egy kamilla teát, az az emésztésre is jó hatással van, mintha nyugisabbak lennének így, de lehet csak beképzelem... :)
Nálunk tegnap megint produkálták magukat a lányok. A férjemet Emike sugárba lekakilta, majd egy órára rá Adél engem... :) Hirtelen azt sem tudtam most mit tegyek, kit rakjak rendbe először :) Gyereket vagy magam, vagy a pelenkázót+ a földet :) Jót röhögtünk... Fel lettünk avatva.
katyus777
Budapest
 
 


Valóban nem egyszerű az élet :). Nálunk is ment a lekakilós téma; pelenkázöt, ruhát, anyát, szőnyeget :D A kisfiam a pisiléssel kergetett az őrületbe, a falat, a ruháját, arcát :D Ma már kevesebb a baleset, de mindig lesz valami vicces dolog. :) Most a gőgicsélésen, kiadott hangokon olvadozunk és persze a mosolyokon, leírhatatlan... ;)
3 óránként eszünk. (Azért csúszkálunk fél órát néha). Amikor kint voltak sokat, akkor a séta, kintlét alatt 4 órát bírtak ki. Este egyszer alszanak úgy 6 órát, aután még 3-4-et, de volt már ázaludt éjszaka, de többszöri kelés is. Ha rendesen esznek a fiam a 6 órás periódusnál riaszt :) szerintem a lánykánk alap esetbem átaludná az éjszakát.
Nem tudom pontosan, hogy lettek betegek. Vagy tőlem kapták el, bár nem voltam annyira beteg, plusz az anyatej miatt nem kellett volna ilyen komolynak lennie, mert ugye azzal kapnak "ellenanyagot" Tőlem. Vagy családtagtól, vagy csak a levegőben volt. Most rengetegen betegek. Mi már influenza ellen is beoltattuk Magunkat s férjemmel, biztos ami biztos... nehogy később ezzel is gond legyen.
demtimi
Szarvas
 
 


Jaj, lányok, ezek tényleg vicces sztorik, alig várom már, hogy nálunk is legyenek ilyenek :) De még két hét, megbeszéltem velük :) és akkor jó esetben karácsonyra itthon is lehetnénk. Azt hiszem egyébként, hogy főleg én nem bírnám már két hétnél tovább, mert most már nagyon itt van a mindenhogy kényelmetlen és sehogy se jó időszak... pedig tényleg nem panaszkodhatok, mert nagyon jó babák, nagyon jól viselkednek odabent mind a ketten.
majorranna
 
 


Timi, akkor neked nagyon rendes gyerekeid vannak. 6 óra éjszaka? Az szuper!! :)
Mennyi idősek most?
Így, hogy ennyire szepen fejlődnek, most en is hagyom aludni őket éjszaka egy 4 órás periódusbán. Az nekem is felemelő :))
Képzeljétek, a korházból 2140g- Al jöttek ki, tegnap már 2,5 kg felett volt mindkettő. Durva, hogy esznek és Híznak :)
Karácsony körül a 3 kg- ot fogják surolni.
Adelnak kicsit csipasodik az egyik szeme, felforralt vízzel szoktam attorolni neki... Remélem hamar múlik.
katyus777
Budapest
 
 


Elhiszem Majoranna, hogy nehéz. Én az utolsó este éreztem, hogy ez már a vég, és tényleg :)
Annyira feszített a hasam, sehogy sem volt jó... Gondoltam, nem kellett vna lemennem a viragoshoz a sarokra... Francia tudja mit nem kellett vna :)
Hány cmes a pocid már? mikon mész uhra?
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, azért az elején 3 óránként keltek :) Neked is hamar változni fog, ha este kicsit majd többet esznek :) Etetés elejétől 6 óra nagyjából, ha szerencsém van utána még 4 óra múlva eszünk, akkor tudok is vmit aludni.
Azért az nagyon tuti, hogy szoptatsz :) Ez a fejős téma elég időrabló. Van, hogy kihagyok egyet napközbe, hogy többet foglalkozhassak a picurokkal. Ma ki is akarok porszívózni :) Még jó, hogy hétköznap rendelem az ebédet, főzni nem lenne időm :)
Most vagyunk majdnem 3,5 hónaposak. Noémi 4,7 kg, Lacika 5,1 kg. Igaz Noémi alig evett egy hétig. Most talán rendbejön majd, hogy nem szedi a gyógyszert.
Ők is gyorsan gyarapodtak az elején. Azt mondják a "koraszülöttek" be akarják hozni a lemaradást, mi a 2 hónapos mérésen voltunk 4 kilósak. (2220, 2400 születési súly, haza 2,5 kg-osan jöttünk talán)
demtimi
Szarvas
 
 


Tényleg szépen híznak, Katyus! Az anyatej tényleg csodákra képes. Remélem, én is fogom tudni majd szoptatni őket.
Timi, de nagyok már, nagyon szalad az idő, 3,5 hónaposak... édesek lehetnek!
Az tuti, hogy én se fogok főzni az elején, vagy még jó darabig. Szerintem az elején majd anyukám meg a nagymamám besegít a főzésbe, aztán mi is nézünk vmi közeli helyet, ahonnan rendelni tudunk. Most egyébként megint azt érzem, hogy egyáltalán nem akarnak még kijönni, és tök jól elvannak bent. Így hogy már nem nagyon megyek sehova a hasfeszülések is kb. teljesen elmúltek. Pedig tegnap voltam boltban, pékségben, meg gyógyszertárban. Igaz, itt van mind a három pár száz méteren belül, de néha már ez is sok, tegnap meg semmi bajom nem volt. Ma még kicsit átrendeztem a dolgokat itt a lakásban, hogy jobban elférjenek a dolgok. Bár az ikerbabakocsit így sem lehet eltűntetni, mert akkora, hogy sehova se fér be, szóval marad az előszobában és kerülgetjük továbbra is :) 
100 cm a hasam, és most néztem, hogy november elején 96,4 cm-t mért a védőnő, tök sokat nőttek azóta, pedig annyira nem is érzékeltem. Holnap megy uh-ra meg ctg-re, meg kapnak majd tüdőérlelőt, úgyhogy majd írok, hogy mi volt!
majorranna
 
 


Szép súlyuk van a babáknak Timi! Sokkal többet vannak ébren? Mivel foglalod le őket? Pöri forival?

Az idő rablásról én is tudnék mesélni. Ma 12-től fél2-ig ettek... mindig közbe jött vmi, egyik sírt, a másik bealudt, majd felkelt.. :S
Rá egy órára megint éhesek lettek... és kezdtük előről... :) Gondolom most vmi fejlődési ugrás lehet, szaporítják a tejet. Ilyenkor a mellem csak úgy zsibog, és elgondolom milyen jó lenne 1-1 étkezést tépszerrel megoldani... de addig, amíg tudom szoptatni őket, talán nem kellene... Nem tudom. :S

23-ára bejelentkeztem fodrászhoz, kíváncsi vagyok hogyan fogjuk megoldani :) 2,5óra az úttal együtt... remélem kibírják, de max kapnak egy kis tápszert, ha nagyon sírnának.

Majorranna, 100cm az tényleg nem sok... Nekem a 107-el is azt kérdezték hol dugdostam ezt a 2 nagy gyerkőcöt.
Várjuk az új infókat holnap! ;)

katyus777
Budapest
 
 


Sziasztok! Probalok roviden helyzetet jelenteni, de tabletrol eleg nehezkes... Igyekszem azert.

Eloszor is gyorsan ezt az ejszaka nem cserelunk pelus dolgot akartam elmondani pontosabban. Persze, csereltunk pelust mi is, de szurt fenynel, es nem tyutyujgattuk kozben a legenyt. Azt olvastuk, konnyebben tudatosul benne mikor van ejszaka es nappal, es ez nekunk nagyon bevalt. De csereltunk pelust, sosem hagytuk kakiban a gyerreket :)

Tenyleg olyan jo olvasni, hogyan gyarapodnak a kicsikek!! Jot nevettem a sok pisis-kakis sztorin. Tehetem, mert Benedek csak az apjat pisilte le mindig, velem nagyon kimeletesen bant. 3 evesen is elofordul, h hiaba volt kint furdes elott a kis lurko, akkor is sikerult apjat megtalalnia a kadban ;) nem direkt, igy nem is lehet haragudni ra ;)

Majoranna! Tarts ki! Bar lehet onzonek mondtok, de hizni kint is tudnak a picik, ezt az enyemek is bizonyitjak nap mint nap. En a 35.hetnel tovabb tuti nem birtam volna, szoval Majoranna, Reni es Dincus elott is le a kalappal!

Majorkam, meg annyit, hogy akar csaszar lesz, akar termeszetes, add meg magad a sorsnak. Lelkileg talan konnyebb lesz. Ha csak a csaszart nezem magamnal, olyan flottul lement az egesz. Sajnos a komplikacio az mas teszta, de azt mar korabban tudtak nalam az orvosok. Figyelmeztettek, tobb gyereket ne vallaljak, mert most nagy szerencsem volt...es ez a verlemezke szamommal fugg elsosorban ossze. Ha olyat tapasztalsz, h vizesedsz, es jobban, mint korabban... V dagad a labad, azonnal jelezd a dokidnak!

A mi kisfiaink jol vannak. Tartani tudjak a testhomersekletuket, ami csuda klassz, mert tulajdonkeppen nagyon hamar kikerultek az inkubatorbol. Ha faradtak, akkor inkabb szondan keresztul esznek, de ha jobban telik a kis erejukbol, akkor cumisuvegbol esznek szep mennyisegeket. Itt nincs sulyhatara annak, mikor adjak haza a kicsiket... Magyarorszagon van ilyen? En ugy tudom 2,5 kg alatt koraszulott babat nem adnak haza, de nincs elsokezbol valo infom errol.

Jaj, bocsi, csapongok rendesen... De Majorka! Amennyire mondtad nem mesz mar sehova, csak IDE, ODA AMODA...mintha en lennek a helyedben ;) meg szulni is en vezettem a kocsit, de elotte meg kicsit takaritottam is...

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Sziasztok!

Babszi, de örülök, hogy kikerültek az inkubátorból és ilyen kis ügyesen tartják a testhőmérksékletüket. Még egy kicsit erősődnek, és akkor szonda se fog kelleni! Öröm olvasni amiket írsz! :) Bent vagy még te is a kórházban? És te is jobban vagy?
Nekem is vannak napok, amikor nehezebben viselem, pl. múlt héten elég sokszor. Most az elmúlt 1-2 nap megint könnyebb volt, ilyenkor mindig az az érzésem, hogy még karácsonykor is bent lesznek :) Próbálok velük egyezkedni, hogy még maradjanak, de olyan 20-a körül kijöhetnének azért. Ma megkaptam az első tüdőérlelőt. Na, persze nekem is kicsit értetlenkedtek. Azt hiszem, Katyus nálatok volt ez, hogy neked kellett vinni, ugye? Na itt is az volt, hogy felmentem a dokinővel, hogy akkor adják be. Erre a nővér kérdezte, hogy hoztam-e. Még ott volt a dokinő is, és ő is kérdeze, hogy miért hoztam volna, hát ezt itt szokták adni. Azt mondta a nővér újabban az van, hogy a kórházi készletből az kap, akit befektetnek. De rendes volt a dokinőm, mert mondta, hogy na csak ezért ne kelljen már befektetni engem. Jó, mondjuk annyi lett volna gondolom, hogy holnap délelőttig, mert 12 óránként adják. Végsősoron kibírtam volna, bár semmi cucc nem volt nálam, de azért így sokkal jobb, hogy visszamegyek még este meg majd holnap reggel is. Nem lakunk messze, úgyhogy ez nem jelent gondot. 

A kis manók most lassultak be egy kicsit, most már nem nőttek annyit másfél hét alatt, azt mondta a dokinő, hogy nem túl husis babák, olyan 2300 g körül vannak, de ne aggódjak, mert ez ikreknél teljesen jó, olyan 1-2 lemaradásban vannak, de igazából a betöltött hetek száma számít. Szóval tényleg nagyon kis manóbabák lesznek:) De nem baj, csak más bajuk ne legyen, majd ha elkezdenek szopizni úgyis magukra szednek. A méhszájam is teljesen zárva van. Ma voltam vérvételen is reggel, annak leszek még kiváncsi az eredményére, mert kicsit vérszegény voltam mindig is, még a terhesség előtt is, most meg már pont ezért elég régóta szedek vasat. Szóval kiváncsi vagyok, hogy az előzőhöz képest jobb lett-e. Nagyon jó volt hallani a ctg-n a kis dobogó szívecskéiket, még sose hallottam őket :) 

Ja, és igen, azért ez a délelőtti kórházi szaladgálás jól kivette belőlem az erőt, délután vagy 2 órát aludtam, de még most is kicsit úgy érzem, mint akit fejbevágtak. Persze gondolom ez a vérvétel miatt is van. 

Katyus, a fodrászra én is kiváncsi vagyok, majd írd meg, hogy mi volt! Erősen gondolkodtam, hogy elmegyek én is még szülés előtt, egyedül az tart vissza, ha elmegyek, és vágatok belőle, akkor megint pont nem lesz akkora, hogy össze tudjam fogni, és valahogy az a fantáziám, hogy szülés alatt zavarna, ha nem tudnám összefogni. Viszont így gondolom legközelebb max. februárban tudok majd elmenni :)

Babszi, szerintem itt nincs olyan, hogy 2500 alatt nem adnak haza, itt is szerintem voltak apróbb babák, és ha minden oké, akkor hazamehetnek. De az is lehet persze, hogy kórháztól is függ, inkább ezt tudom elképzelni. Pl. nekem van olyan ikeres ismerősöm, akit már a 20. hét után befektettek, pedig semmi baja nem volt, csak ott egyszerűen ez volt a protokoll. Vagy ilyen ez a tüdőérlelő is, valahol már sokkal korábban adják, valahol 30. hét után. Valahol 35. hét után már egyáltalán nem adnak, mondván, akkor már tulajdonképpen fejlett a tüdejük. De egyébként szerintem nem is baj, hogy nincsenek ilyen egyetemes megoldások, mert mind kismama és minden baba meg minden várandósság más.
majorranna
 
 


Sziasztok kedves Anyukák!

Új vagyok ebben a topikban, jóllehet már a várandósságom 34. hetében járok, szívesen csatlakoznék hozzátok...
34 éves vagyok, van már egy 7 éves, illetve egy 6 éves kisfiunk, most pedig ikreket várunk, egy kisfiút és egy kislányt(ha minden igaz). 
Gratulálok Nektek szeretettel ezekhez a csodás babákhoz, gyönyörűek mindannyian! Úgy láttam, Majoranna, már csak Te tartod odabent a kicsiket rajtam kívül! Te most hol tartasz? Én majd elvileg január 8-án szülnék császárral, de majd meglátjuk, meddig húzom...
Szép napot Nektek!

kispocc
 
 


Szia Kispocc!
Igen, én még bent hordom őket :) elmúltek már 35 hetesek, elvileg 35 hét + 5 nap az első számolási verzió szerint. A második szerint 35 + kevesebb nap, itt már elvesztettem a fonalat, úgyhogy nem tudom pontosan, hogy mennyi :) Én elvileg jan. 12-re vagyok kiírva, de számoltak már jan 10-et, meg számolták már úgy is, hogy a 37. hetet dec. 24-én töltöm be. Nekünk a cél a 37. hét betöltése, utána már jöhetnek, elvileg lehetséges, hogy természetes úton megszülessenek, azt mondta a doki, úgyhogy erre készülünk. Aztán persze majd kiderül, de én nagyon-nagyon ebben reménykedem meg erre készülök. Eddig szerencsére minden adott hozzá. Nálunk is egy kislány, egy kisfiú várható :) Bár néha emlegetjük, hogy na, micsoda meglepetés lenne, ha két fiú vagy két lány jönne a végén :)
Nalatok akkor most jól meggyarapszik a család :) Nagytesók mit szólnak a kicsikhez? Főleg, hogy ketten jönnek? Hol fogsz szülni? Igen, ezek a dátumok szerintem ikreknél tényleg ilyen nagyon elvileg dátumok, mert hát bármi lehet, egyszer csak úgy gondolják, és már jönnek is. Mi mostanra végül is pont ezért berendeztünk mindent, de szerencsére úgy tűnik egyelőre, hogy még maradnak bent :)
Többiek jól vagytok?
majorranna
 
 


Sziasztok!
Üdv közöttünk Kispocc!
Akkor már neked sincs sok hátra, kitartás!! ;)
Hogy hogy programozott leszel?

Babszi! Örülök, hogy ilyen Ügyesek a babaid :) Te hogy vagy, lassan túl vagy a nehezén? Már a sebedre gondolok....
Nincs kikötés, hogy 2500gig nem adják haza a babákat, a lenyeg, hogy legyen tejcsi +, hogy gyarapodjanak... Mi 2140- el jöttünk haza 27- én (1 hét után) a kórházbol, és tegnap már 2600g felett volt mindkét csajszim :)
Azért sokat veszítettek a sulyukbol születés után, ami normális...

Majoranna, azért vigyázz magadra!! Ezek a kis túrák jól lefarasztjak az embert...

Ma délelőtt Emikem ébren volt reggel 9- tol délután fél 1-1- ig... :$ már nem tudtam mit csináljak... Szopi hegyek voltak, de nem aludt... Most kezdődhet az eberebb idoszakuk, nem tudom... Belegondolok, hogy januártól már egyedül leszek napközben és mit csinálok, ha egyszerre lesznek ébren és sírnak? :$ izgi...
katyus777
Budapest
 
 


Köszönöm a kedves fogadtatást:)!
Katyus!Nekem ez már a 3. terhességem, az első kettőt simán szültem, csodaklassz élmény volt, második fiam 20 perc alatt jött világra. Most azonban a 20. héten jobb oldalt kis lágyéksérvem lett, s amúgy is nagynak tartja Őket hozzám képest, így orvosom a 38. hétre császárt javasolt. Ha megindul, s roham lesz, szülök simán. Mindketten befordultak koponyavégű fekvésbe, ez nagy megkönnyebbülés!

Babáidnál btosan valóban az éber korszak következik...Nem egyszerű nekünk lelkileg, ha mindketten sírnak, de hidd el, semmi bajuk nem lesz. A fiaim közt nagyon kicsi a korkülönbség, saját tapasztalatból tudom, hogy bármennyire is jó volna mindenkinek megfelelni, azonnal mindent jól megoldani, ez lehetetlen. Mindent csak sorjában, szép nyugodtan, egy kis várakozás, sirdogálás belefér mindenki részéről!
Majoranna! De jó, biztosan eléred a 37 hetet a babáiddal, csak így tovább Én Veszprémben fogok szülni. A fiúk pedig nagyon várják már a kistesókat, hááát, biztos nem mindig fognak valóban örülni nekik, de ez van. Meg én is félek, hogy hogy tudok majd helyt állni a 4 gyerekkel, de meg kell oldjuk, ha egyszer így hozta a sors.

kispocc
 
 


Köszönöm a biztatast, ha nehezebb időszakban leszek, rátok gondolok majd ( akiknek 4 gyerkőccel kell helyt állni)... Nem semmi munka!! Le a kalappal!!!
katyus777
Budapest
 
 


Nekem is azt mondta ma egy barátnőm, aki szoptatási tanácsadó és nem mellékesen négy gyerkőc anyukája, hogy néha muszáj komromisszumot hozni a babák és az anyukék érdekében. Én konkrétan az éjszakai etetéssel kapcsolatban voltam bizonytalan, hogy mi van akkor, ha teljesen más ritmusban alszanak és ébrednek majd, és teljesen szétcsúsznak az étkezések, főleg éjjel kellemetlen ez. Ő azt mondta, hogy szerinte ilyenkor még mindig a kisebb rossz az, ha felkeltem a másik babit is, hogy egymás után egyenek, mert ha nem sikerül valahogy összehangolni az igényeiket, akkor nagyon gyorsan ki fogunk mindannyian merülni, és annak sokkal rosszabb következményei lesznek. Ilyen lehet a sírás is szerintem, hogy egyszerűen vannak olyan helyzetek, amikor nem megoldható, hogy rögtön odarohanjunk majd a síró babához, és bármennyire is nehéz, bírni kell egy kicsit. Én nagyon hiszek abban, hogy meg fogják tanulni, hogy ha nem is rögtön, abban a percben rohanunk oda hozzájuk, számíthatnak arra, hogy belátható időn belül ott leszünk és megvigasztaljuk őket. Amikor a csecsemőotthonban dolgoztam, ott csinálták azt, hogy amíg mondjuk az egyik babát etették, a másik meg már tudta, hogy ő fog következni és már éhes volt és sírt, akkor szóval is tök sokat nyugtatták a síró babát. Mert ugye fizikailag kivitelezhetetlen volt, mivel az egyik pont ott van a karodban és eteted. 
Persze, nehezebb időszakok biztos mindig lesznek, de én annyira azt látom, hogy mindannyian tök ügyesen csináljátok! Azok is, akiknél többedik babák az ikrek, meg akiknek első babák ők is. Remélem, nekünk is menni fog majd. 
Ja, Katyus, mindig elámulok, hogy milyen szépen és gyorsan híznak a lányok! Mindig mondom is a férjemnek, mert ő nagyon aggódik, hogy mi lesz, ha nem híznak eleget, meg hogy az hogy lehet, hogy a kórházban fogyni fognak... Szóval ma is mondtam neki, hogy már 2600 g felett vannak a lánykáid, ne aggódjon! :)
majorranna
 
 


Igen, nálunk is úgy van, hogy kb déltől egyszerre ébrednek autómatikusan, és kb hajnalig egyszerre is szopiznak, azután vhogy mindig az egyik előbb nyűgös (apa nagy örömére, mert Ő az aki kb 2-ig ügyel rájuk, majd alszik, ha nem kell segíteni a büfiben). Így egyedül is megoldató, ha külön szopiznak...
Nagyon héha van olyan, hogy kicsit szétcsúszik, de ezt majd Te is tudod befolyásolni. Kicsit tovább hagyod aludni az egyiket, a másikat pedig kicsivel hamarabb ébreszted. Én is így szoktam, mert aludnom is kell néha :)

Tényleg ezt szerettem vna megkérdezni az anyukáktól, hogy ha egyedül vannak a babákkal és egyszerre szopiznak, akkor hogy megy a büfi? Az egyik vár arra is?
Nálunk is aggódik a férjem állandóan... már az orszi porszit is akarta használni. :) Mondtam, hogy nem kell.

Tegnap ahogy egyszerre szopiztak a lányok, megérintették egymás kezét, olyan édesek voltak. :)


katyus777
Budapest
 
 


Jaj, de édesek, hogy megfogták egymás kezét! Elámulok ezeken a kis csöppségeken. Hogy tudják, hogy ott a tesó, akivel együtt laktak bent hónapokon át. A dokinőm szerint már bent is érzékelik egymást, és tudják, hogy nincsenek bent egyedül. Mi láttuk is többször uh-n, hogy bökdösik egymást, meg az elválasztó hártyát rázzák, bokszolják. 
Katyus, te kezdettől fogva tudod őket együtt szopztatni, vagy azért kellett idő mire belejötettek? És hogy volt, mellre tetted az egyiküket és utána a férjed vagy vki más segített odatenni a másik manót? Januárig a férjed van otthon végig, vagy van más segítséged is? És többiek, szerintetek kb. mennyi ideig tart ez a "kétemberes" időszak? (Persze gondolom mindenkinél más, de arra vagyok kiváncsi, hogy nektek mi volt a jó, megnyugtató, két hét, egy hónap, két hónap stb?)
majorranna
 
 


Nekem mindent a kórházban mutattak meg. Persze van olyan, amire rajossz, mert nincs más választás.
Először külön tanultam meg szoptatni őket, majd rá egy napra már jöttek, hogy akkor akarom - e együtt. Mondtam, hogy persze. Ugyanúgy szopiztak, mint szimplam, sőt abból a szempontból jobb így, hogy a tejleado reflex beindul, akkor nem vesz kárba a tejcsi, mert mindkét mellen lógnak :)
Van jó és rossz oldala az együtt szopinak. Az elején nem tudtam jól kapják e be, így ha egyedül szopiztak, akkor jobban tudtam figyelni... Majd belejossz ebbe is. A lényeg, hogy jó nagy részt kapjanak be, és ne engedd csocsalni a bimbot. Nekem ugye kisebesedett, vszinu az igénybevétel és talán, hogy nem jól tettem rá őket mindig. Ebben is segítenek, csak kérd! ;) Berakjak a fejét, ahová kell :))
Sőt, nekem fejek is kézzel... Ezért volt hamar tejem. Nem egy kellemes, de muszáj. Magamnak nem tudok kézzel fejni, azt nem tudtam megtanulni. De vettem egy kézi fejot, amit 1x használtam... A sebes mellre nem igazan lehet használni, meg az is fáj. :( a héten fejtem, mert nem ártana, ha pár ml lenne elteve, de nem akarom szaporítani sem a teJet, annyi legyen, amennyit megesznek, ezért csak óvatosan
katyus777
Budapest
 
 


Nem is a felrakas a nehéz, mert magadkore gyujtod őket és szépen felrakod. Persze, ha van segítseg, az biztonsagosabb. Hanem a bufi.
A férjemmel voltunk itthon velük a kezdetektől.... Nem volt szükség másra. Jövő héten fog dolgozni, napközben anyukám jön segiteni, de amúgy már sokat voltam velük egyedül... Amíg a férjem a papírokat intézte...
Ez jó kérdés, hogy meddig kell két ember... sztem babája válogatja... Ha sírosak, akkor nem árt, ha lesz segítseg... Vagy a gyogyulasodtol is függ. Majd meglatod! ;)Amúgy simán elvagy velük.
katyus777
Budapest
 
 


Egy jó tanács még, ha fáj a cicid és érzed, hogy sebesedni fog, akkor a legjobb, ha szabadon hagyod. Én szopi után infra lampazom pár mpig, majd lanolinos krémmel kenem. Itthon kivágott felsoben rohangálok. Nem túl szexi, de muszáj :$
katyus777
Budapest
 
 


Köszi Katyus a tanácsokat! Szeretnénk majd mi is az együttszopira beállni idővel, remélem sikerülni fog. Bár vicces, hogy már ilyeneket tervezgetünk, amikor még mindig bent vannak, és még mindig semmi jelét nem adják annak, hogy jönnének. Extrán sokat mozognak meg helyezkednek, de még mindig inkább felfelé nyomják magukat, mint lefelé :) Pedig ma sétáltunk is jó sokat, mert elmentünk ide a kerületi karácsonyi vásárba. Jó, nincs messze, de ahhoz képest, hogy most már nem nagyon mozdulok ki, sokat mentünk. És ma már 36 hetesek, mindig meglepődöm, hogy mennyire gyorsan telik az idő :)
majorranna
 
 


Katyus, kivágott felső...hát igen, a kényszer nagy úr...
Majoranna, de jó, én is úúúúgy vágyom, hogy legalább a 36 hetet sikeróljön babáimnak bent tölteni...Bár már elég nehezen bírom magam. Fiúk mellett nehéz, nem tudok annyit pihenni, mint szeretnék, bár férjem nagyon sokat segít. Azt mondja az orvosom, a 34. hét egy nagy mérföldkő, azt legalább már betöltöttük.
Szép vasárnapot Mindenkinek!

kispocc
 
 


Bizony, Kispocc, nagyon szép a betöltött 34. hét! Nekem is azt mondta a dokim még a legelején, hogy 35. hétig jó lenne kihúzni, aztán múlt héten amikor voltam és megkaptam a tüdőérlelőket, akkor mondta, hogy most már tulajdonképpen minden oké lenne, ha megszületnének, úgyhogy mindannyian fellégezhetünk :)
Inkább nekem is az van, hogy egyre nehezebb, ma séta közben (ami egyébként 5 perc, csak nekem most negyed óra) azt éreztem, hogy meg kell állnom már pihenni :D Drukkolok, hogy még neked is maradjanak bent! Én már igazából tényleg szívesen látnám, érezném őket idekint, de néha olyan lelkiismeret-furdalásom van, hogy miért sürgetem őket. Jöjjenek csak szépen a maguk tempójában, amikor szeretnének, nehogymár én döntsem el...
majorranna
 
 


Majoranna, szerintem teljesen érthető a türelmetlenségünk. Én is várom már, hogy kint legyenek, persze aztán imádkozom, hogy legalább a 36. hetet várjuk meg...Te már tényleg biztonságban tudhatod a gyermekeidet, innentől minden nap ajándék!A séta is, igen, nem egyszerű. Oviba, isibe, focira, tornára stb...cipelem a fiúkat, egyre kevesebbet bírok. Rendszerint fáj a lábam, a hátam, de muszáj pl. mézespuszedlit sütnöm, mert attól, hogy újabb babáink lesznek, a kint lévő fiaim bizony vágyakoznak ez-az után
Hű, és ma hajnalban milyen furit éreztem! Együtt csuklottak a babák, s mindkettőt lent éreztem a szeméremcsontomon szinte, ezek szerint beékelték már a buksijukat lefelé...Annyira furi volt ez a kánonszerű lüktetés, ti is éreztetek ilyet?Szép napot!






kispocc
 
 


Jaj, az együtt csuklás az nagyon cuki, néha-néha én is éreztem ilyet. :) Tegnap mintha nekem is kicsit lejjebb költöztek volna, de elég nehéz eldönteni. A férjem szerintem nem. Aztán ma néztem őket, én ma is úgy láttam, hogy lejjebb vannak, na ma már a férjem is. De ki tudja, lehet, hogy csak a szemünk káprázik :) Szerdán megyünk orvoshoz meg ctg-re megint, majd meglátjuk, mi lesz :)
Mézespuszedli :) Hát elhiszem, hogy azt nem lehet kihagyni most sem. De tényleg fárasztó, én csak egy szimpla meggyespitét sütöttem tegnap, de a végére azt hittem már, hogy leszakad a hátam.
majorranna
 
 


Nekem is csuklottak együtt a Lányok a pocimban. Furcsa érzés. Most is minden nap csuklanak... Csak már hangot is adnak hozzá :)
Kezdik felfedezni, hogy van kezuk, nezegetik :) Volt tegnap az orvos, minden oké volt...
Éjszaka Emi nyugosebb volt, hajnali 4- kor nem akart aludni :$ fél 6- ig dudoltam, ringattam, mire visszaaludt :$ Lehet csak be kell vetnem elalvashoz a jatszocumit, pedig úgy elleneztem...

Nem semmik vagytok Lányok! Mezespuszi, pite igy a végén? :) ilyen illatokra ne csodalkozzatok, ha kibujnak a babák :)
katyus777
Budapest
 
 


Katyus, igen, lehet, hogy a sütés lesz a vesztem...Még egy bejglit sütök, s befejeztem...
Nekem iszonyú lelkifurdalásom volt a játszócumi miatt. Nagyfiam nem fogadta el, pedig volt idő, mikor szinte beletuszkoltam, csak csendesedjen már végre. Ő megtalálta az ujját, azt szopzita, mígnem 1 évesen becsípte a konyhafiókkal, de úgy, hogy belilult a körme. Abbahagyta a szopit, azóta sincs semmi gond. Kisebbik fiam nem volt nyűgös, mégis kipróbáltam a cumit. Szopizta negyed órát, de úgy vonakodtam, hogy inkább elvettem tőle, hisz amúgy sem igényelte. Ő egyébként a mutatóujját szopizta, így aludt el. Most nem is vettem játszócumit, meglátjuk...Férjed segít éjszakánként, vagy egyedül vállalod be a nemalvást?
Majoranna, ha úgy látod, lejjebb ment, lehet, így is van. Nekem a férjem mondta, én is aztán láttam, s be is igazolódott, mert kisfiunk befordult koponyába a kislányunk mellé. Addig faros volt, majd nagy nehezen haránt feküdt, s addig kepesztetett, mígnem sikeredett elfoglalni helyét. Hát, nem semmi érzés volt, 5 percenként keményedtem. De megérte...

kispocc
 
 


De cuki Emi, lehet, hogy csak éppen kicsit több figyelmet akart :) És így jelezte. Jaj, nagyon édesek lehetnek. Meg ahogy kezdik felfedezni majd a körülöttök lévő dolgokat, minden nappal egyre többet :) A cumit megértem, én sem szeretnék, de ki tudja, mi lesz. Van azért itthon, mert kaptunk, bár én azt gondolom, hogy magamtól nem vettem volna még, de aztán az is lehet, hogy előbb-utóbb vettünk volna. Majd meglátjuk, egyelőre mi is úgy gondoljuk, hogy ne, aztán majd ahogy az élet hozza :)

Na, mára már látom, hogy nem költöztek ám lejjebb :) Vagy éjszaka visszaköltöztek. :) Szóval még mindig semmi jelét nem mutatják az indulásnak. De holnap megyünk dokihoz, kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani, de érzéseim szerint múlt héthez képest semmi sem változott :)
majorranna
 
 


Sziasztok!

Kitartás a még egyben lévő kismamáknak is :) Valóban hihetetlen, hogy változnak napról napra a kis csöppségek. Elilvadok tőlük minden nap. Lassan 4 hónaposak vagyunk. Pár napja este fél 9- fél 10-től, reggel fél 5- fél 6-ig alszanak :) Én már ennek is örülök.
A cumiról annyit, hogy nem kell túlagyalni. Ne legyen bűntudata senkinek se. Van amelyik gyerkőc elfogadja, van akinek nem kell. A kórházban simán adtak Nekik, ki is akadtam, hogy merik ezt megtenni. Rögtön bevittem a sajátjukat helyette. (Nuk cumikat vettem). Elfogadták, de amikor haza jöttünk nem volt az igazi. Pelenkázáskor mindig ordítottak, szerencsére kinőtték. Sőt, az Én elégedetlen kisfiam egyelőre leginkább csak közben érzi Magát a legjobban, még beszélget is Velem :D
Szóval a cumi... azt hittük nem szeretik. A fiam elfogadta úgy ahogy, Noémi viszont rövid idő után kiköpte... Egy kedves barátnőm tanácsolta, hogy próbáljak ki másik cumit, mert lehet az a gond. Kaptunk aventes cumikat ajándékba. Előszedtem a szekrény mélyéről és láss csodát, a kislánykám ki se engedte a szájából egész pelenkázás alatt:) Anya meg végre nem süketült meg :D Természetesen abból is azt a szellőzősebb fajtát szereti (lila-zöld, sárga-kék páros van belőle), a többi nem jó Neki :) Mindig megnyugtatja. Most amikor beteg volt és komoly gondjaink voltak az evéssel.... egy percig evett aztán gyorsan cumi, mert különben ordított, így váltogatva nagy nehezen ment a dolog. A fiamnak is ezt adtuk végül. Érdekes, hogy Ő a betegség alatt lett igazán cumis. Mondjuk akkor fél óránként mellre is akart jönni :) Igaz nála nem ilyen hatásos, de jobb, mint a semmi.
Én nem bánom, hogy cumiznak, nélküle már falnak mentem volna :D Persze nem rábeszélni akarlak Benneteket, csak ez egy másik nézőpont :)

Sajnálom, hogy nem írok többször ide, de mindig olyan fáradtnak érzem Magam :)
demtimi
Szarvas
 
 


Kedves Timi, a fáradtságodat megértem. De ez az éjszakai alvást nagyon ügyesen csinálják a gyerkőceid! 4 hónapos korra ez igen jónak számít szerintem! Ne haragudj, későn tévedtem ide, de Te hány hetesen szülted a kicsiket? A cumival abszolút egyetértek. Ha ez hoz nyugalmat, simán bevetem majd én is!Csak eddig tényleg nem volt rá szükség.
Majoranna, majd jelezz, mi volt az orvosnál! Én majd hétfőn megyek, már várom. Tegnap hidegfront volt, éreztem is, gyakran bekeményedtem estére. Bár lehet, hogy az nem is a frontól volt, szimplán szörnyű nehéz délutánom volt a kint lévő gyerekeimmel. Úgy elfáradnak ebben a karácsonyi készülődésben, próba próba hátán, műsorok, tanulás stb...itthon meg győzzek bírni a lecsapódó feszültséggel
Szép napot mindenkinek!

kispocc
 
 


Hű, Timi, jók vagytok az alvással! Nagyon ügyik, hogy így beálltak az éjszakai alvásra. 
Igen, ez a cumis dolog is szerintem olyan, amit úgyis mindannyian majd közben fogunk kitapasztalni. 
Nálunk most éppen nagy rugdosódás van, egyre biztosabb vagyok benne, hogy kezdenek készülődni. Ma a dokim is azt mondta, hogy most már bármikor érkezhetnek. A ctg mutatott fájásokat, de én csak egyet éreztem, így kicsit parázok, hogy mi lesz, ha nem veszem észre, hogy menni kell. Egyébként nagyon cukik voltak a ctg-n is, mert azt is ugyanúgy utálják, mint az uh-t, és amint rám rakták, eszméletlen rugdosásba és bokszba kezdtek. Szerencsére a vérképem is jobb lett, szedtem vasat, úgyhogy helyreállt kb. Azt mondta a dokinő, hogy ha mostantól születnek, akkor már szerinte nem is kerülnének intenzívre, hanem a sima csecsemőosztályra. Szombaton már 37 hetesek lesznek. Most már egyébként olyan fura, várakozással teli érzésem van, olyan, mintha hamarosan történne valami. Nem tudom, hogy ez most a ctg meg a szülőszoba hatása, vagy mástól van. De szerintem készülődnek. Mert egyszerre van bennem izgalom, felkozottság, hogy valami történni fog, és nyugalom, befelé fordulás, hogy valahogy igazából csak rájuk tudok figyelni, és másra nem is nagyon.
majorranna
 
 


Reni es akinek van nagyobb babaja az ikrek mellett, kerlek segitsetek!
Ti hogyan jutottatok tul a gyermekagyi 6 heten????

Azert kerdezem, mert en egyszeruen nem tudok pihenni annyit, mint kellene. Igy estere annyira kipurcanok, hogy szerintem attol belazasodom. A verzesem jobbannmegindult, es pirosabb, mint mikor a korhazbol hazajottem, es azt mondjak az bizony nem jo jel. Napkozben nemmvagyok lazas, delelott tenyleg a pihenese, aztan megyek a picikhez, ott lelkileg toltodom, de a delutan ... Estere kiutom magam... Ti hogyan veszeltetek at ezt az idot?? A sebem egyre kevesbe faj, de a lazat mashoz nem tudom kotni, mint a faradtsag. Rohejes... Adjatok tanacsot kerlek!!

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Babszi, sajnálom, hogy nehezen megy a felépülés...Én is nagyon félek ettől az időszaktól. Van segítséged? Azt hiszem, a helyedben elmennék orvoshoz a pirosas vérzéssel...Láz a fáradtságtól önmagában nem alakul ki, nézesd meg, mi lehet a háttérben!!Szorítok...
Majoranna! Betöltött 37. hét? Jaaaj, irigykedem...Nekem ez az álmom. Az már kihordott várandósság, baj nem lehet! 
Ma 4-kor keltem, mert olyan izgatottság tört rám, nem bírtam aludni. Aztán kelt a család, reggeli, iskola, óvoda, kész logisztika. Voltam Aldiban is, hazaértem, azt se tudom, fiú vagyok-e, vagy lány. Nem bírom a tempót, pedig még ki kell tartsak. Holnaptól szünet, már várom, nem kell annyit futkosnom a fiúkért, hihetetlenül kidöglök ebben. Mi lesz, ha négyen lesznek, bele sem merek gondolni...

kispocc
 
 


Babszi, én is olvastam, hogy ha hirtelen megnő a vérzés az lehet, hogy vmi gondot jelez, beszélj dokival mindenképp. Lehet, hogy tényleg csak annyi, hogy túlerőltetted magad, de jobb minél előbb megtalálni az okot szerintem. Jó lenne, ha valaki tudna neked segíteni tartósan! Nincs olyan, aki akár napi szinten ott tud lenni és tud segíteni akár azzal, hogy játszik a tesóval, akár bevásárlásban, otthoni teendőkben? Szerintem ilyenkor pár óra is elég. Nem tudom, hogy hol laktok, de itt nálunk ilyenkor pl. lehet kérni ilyen szociális gondozó félét is, vagy van olyan alapítvány is, ahol önkéntesek szoktak segíteni ilyenkor. 

Kispocc, na ilyen izgatottságot éreztem én is tegnap este, teljesen olyan volt, mintha valaminek történnie kéne. Mára egyébként elmúlt, meg már a hasam sem feszül olyan sűrűn, úgyhogy most megint azt érzem, maradnak még bent :)
majorranna
 
 


Helló Lányok!!

Látom mindenkinél zajlik az élet...
Nálunk hasfajas volt felvaltva 3 napig, ez az infacol szirup segített. Nehéz volt. :$
Az éjszaka úgy alakul, hogy éjjel 2- ig ügyel a férjem, amúgy is sokáig szokott ébren lenni, majd én vagyok, aki megy, ha sírnak... Szopira pelenkazza őket, ez is nagy segítség :)
A mammos cumit kikopik a csajok, lehet kiprobalom az aventest... Mire egyedül leszek kellene vmi nyugtato, bár addigra lehet megtalálják a saját ujjakat is...
A láz vmi gyulladás jele szokott lenni, sztem indulj a dokihoz...
Kitartás csajok, már csak pár nap és megszuletnek a babák!! ;)
katyus777
Budapest
 
 


A korhazba ma rossz allapotba ertem, igy kerestem dokit. Vettek vert, pisi mintat, megneztek uh-val, es vegul azt mondtak, gyulladas a testben. En a kateterre szavazok, de franc se tudja, ok nem tippeltek. A verkep is mutatta. Kaptam antibiotikumot 7 napig, es azt mondjak ket napon belul jobban leszek tole. Pisi mintat tenyesztesre kuldtek, ha baj van, telefonalnak. Remelem holnap jobb napom lesz.

Eddig itt volt anyukam, de o nagyon nehez eset. Gyerek megorzesre jo, tobbre nem igazan. De ha ezt mondom, akkor nagyon halatlanak erzem magam. De a gyerekem miota itt van teljesen kifordult onmagabol, nem ismerunk ra. Eddig egy kiegyensulyozott jo fej gyerrek volt, most dacos, hisztis, mert allandoan eroszakkal van iranyaba mozdulva. Nagyon el vagyok keseredve, h allandoan megiteli a gyerekem, holott en jobban ismerem ot, mint barki, es sosem volt ilyen. Mindezt szo nelkul meg kell allnom, mert rosszabb. Faj a szivem.
Majd keresunk masik segitseget, ha majd hazakerulnek a babak, es a szuleim hazaternek vegre. 30-aig maradnak, hosszu ez az ido nagyon...
Ez van velunk

Kicsik gyonyoruek, gyarapodnak, hihetetlen, h sikerult.

Lilypie Pregnancy tickers
babszi
 
 


Jaj, most már emlékszem Babszi, hogy mesélted korábban is, hogy milyen nehéz anyukáddal :( Na, gondolom akkor az ő segítsége nem tipikusan az a segítség, amitől meg lehet könnyebbülni... El is hiszem, hogy hosszú az idő így. Annak viszont örülök nagyon, hogy szépen nőnek a kicsik! Mit mondanak, meddig kell bent maradniuk még? Lehet ezt egyáltalán előre látni? 
Remélem, ha hazamehetnek már ők is, akkor azért helyreáll a béke, és talán akkor a nagyobb is visszazökken a régi kerékvágásba! 
Jó, hogy voltál dokinál, remélem fog segíteni az antibiotikum! Kitartás!

Katyus, rájöttetek, hogy mitől fájhatott a hasuk? Ezen gondolkodtam mostanában, hogy szoptatás alatt talán még jobban meg kell majd nézni, hogy mit eszem. Vagyis igazából én most ebből túl nagy ügyet nem csináltam, kb. mindent eszem, amit előtte is, annyi csak, hogy kávét nem iszom egyáltalán meg csípős dolgokat nem eszem. De gondolom szoptatás alatt könnyebben átjut hozzájuk az, amit megeszek. Szóval te/ti figyeltetek meg olyat, hogy ha vmit esztek, akkor fájósabb a pocijuk?
majorranna
 
 


Babszi! Nagyon jó hír, hogy kezelést kapsz! Meglátod, jobb lesz az antibiotikumtól az állapotod, lehet, még a fáradtság is mérséklődik. Sajnálom, ami anyukádat illeti! Nem lehet egyszerű...De kitartás, nincs is ám olyan messze az a 30-a! Nőnek a babácskáid, tesó is meghiggad majd, minden szépen visszakerül a helyére, csak fel a fejjel!!!
Az én anyukám még nem ment nyugdíjba, a férjem hihetetlenül elfoglalt, nem tudom, mit csinálok majd...igyekszem túlélni!De ma van az utolsó tanítási nap, nincs egy ideig reggeli hajcihő...annyira örülök, ez könnyebbség lesz. Este betöltöttem a bejgliket, most már sül, rem., finom is lesz. Aztán befejeztem a konyhatündérkedést, nehogy tényleg igazad legyen, Katyus. Imádkozom, hogy a karácsonyt még a pocimban ünnepeljék a kicsik, a nagyokat nem szeretném itt hagyni...persze, erről nem én döntök.
Majoranna, nekem a nagyfiam hasfájós volt, bármit is ettem. Ő nagyon élénk, akaratos, nagyevő baba volt, ezzel lehetett a baj. A kicsinél ehettem bármit a világon, sosem fájt a hasa, ő egy végtelenül nyugodt, kiegyensúlyozott babó volt. Nem is keresem az összefüggést, eszem, amit szeretek, s majd elválik, mi lesz most. Hogy vagy egyébként?

kispocc
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: