Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!


mostanság kevés időm volt gép előtt lenni, mert a házzal vagyunk elfoglalva. firenze, örülök, hogy már jobban vagy és irigykedem, hogy te(ti ) már érezhetitek a picit :) én is úgy várom már!! ma én is pihenésre fogtam magam, mert tegnap este óta szurkál a hasam alul. hogy bal hol jobb oldalt. elég kellemetlen már jó lenne, ha elmúlna.


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


Én még nem érzem, doki is mondta, h még 1-2 hét kell. De jó lenne már ha tudna jelezni! :)

Abika, biztos csak a szalagok nyúlnak, de azért pihenj, az a biztos.

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Abika, ahogy Dumo írja, az a méhszalagos nyúlás lesz, nekem is szokott esténként fájni, ilyenkor egyetlen megoldásként az alvásba menekülök

Dumo, talán már csak pár nap Nálunk reggeli után aktivizálódik, meg ha a kislányom fejhangon énekel neki Emília szeirnt kell a kisöccsének a vicceskedés, én meg reménykedem, hogy nem süketül meg már a hasamban

Mikor mentek nyaralni?

Mi a 30-i héten indulunk, remélem szép idő lesz. Végül nem vettem tankinit, hanem használom majd a sima fürdőruháimat, és veszek lent a parton strandkendőt, azzal tervezem takargatni minibálna testem A férjem szerint gyönyörű a hasam, de persze ő elfogult

Nektek mit szól a párotok a pocakhoz? Gondolom imádják

Többiek, hogy vagytok? Gondolok itt hbnorira, és lilire, meg persze mindenkire, aki rég jelentkezett

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 

 
 

Pocakfotót szoktatok csinálni? Nincs kedvetek feltenni? Kíváncsi lennék, ki hogy gömbölyödik

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Én egyenlőre még ormótlan vagyok, rajtam annyira nem látszik a terhes poci, csak a nagy hasam kitülemkedve. :-) Szóval még nm tennék fel képet, de júliusban már fogok. Párom szerint jól alakulunk.

Mi 28-án indulunk és 5-én vissza. Már nagyon várom! 8-) 8-)

dumo
Budapest
 
 


Én is azt hiszem, hogy a szalagok nyúlnak, csak hát időnként elég fájdalmas (bár gondolom nektek is volt benn részetek szóval nem kell mondani )


Én sem vagyok modell alkat és bár még korai is lenne de egyáltalán nem látszik rajtam semmi, de már türelmetlenül várom, hogy beinduljanak a dolgok :)


Irigykedem rátok, hogy nyaralni mentek, mi sajnos a pénz szüke miatt idén sem megyünk, mondjuk érthető is hisz mindenünket a ház felújítására költjük.


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


En sem vagyok vekonyka, raadasul a hetvegen sikerul atlepni a lelektani hatart...80kg...nagyon durva, picit rosszul esett, de lesz meg tobb is...  Ti mennyit hiztatok eddig?
Nekem szerencsere -eddig- ez a szalagnyulas kimaradt, legalabbis ilyesmi fajdalmaim nem voltak. tenyleg 1-2x minimlaisan belenyilalt de par mp-ig tartott, olyankkor mindig arra gondoltam, h megeroltettem magam, sokat mentem vagy vmi,de a magnezium meg a pihi segit.
En a mozgast varom mar nagyon, remelm a heten mar erzek majd valamit!  
Valamelyik reggel meg meg var ram egy AFP...

dumo
Budapest
 
 


Nekem is fájdalmas a méhszalagos nyúlás, pedig szedem rendesen a magnéziumot, de nekem erre pl. nem használ

Majd holnap csinálok képet, akkor betöltöm a 17. hetet és lefotózom a dinnyémet
Már csináltam párat, úgy 1-2 hetente szoktam, később majd jó lesz nosztalgiázni. Most is jó összehasonlítani az első váradnós képeimmel, bár ez inkább a döbbenet kategória, hogy másodikra ennyivel nagyobb

Hízás: most álltam mérlegre, 58-ról indultam és 60 vagyok, úgyhogy a kiinduló súlyomhoz képest csak 2 kg, de nekem csak azért ennyi, mert az elején fogytam kicsit a sok hányás miatt.

Csütörtökön megyek védőnőhöz, ott lesz mázsálás, az lesz majd a "hiteles", mert ott cipőben és ruhában mér

Nyaralás: mi idén csak a gyerek miatt megyünk, de ez most kicsit más lesz, mint az eddigiek. 7-8 éve járunk ua. oda, mindig jövünk-megyünk a környéken, minden évben bemegyünk Keszthelyre és nagy sétákat teszünk a kastélyban... ez most kimarad, és parton fekvős lesz miattam.
De a jövő évit nyüzsisre tervezzük

Abika: a felújítás is nagyon jó dolog, majd jövőre bepótoljátok hármasban az idei kimaradt nyaralást

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


En is a 17.heten terveztem fotozkodni, addig mar csak alakul valamit a pocak. :)

firenze
: AFP eredmenyt te megkaptad mar? Minden ok?

Nalunk sem lesz nagy nyaralas, csak beutalos 1 hetes Balaton. Azert orulok, hogy meg vannak munkahelyek ahol elnek ezek a regi beutalos dolgok, amugy nem mennenk sehova. Multiknal semmi ilyen nincs. :(
De azert most nekunk is a lakas az eslo, most ugy nez ki talaltunk egyet, csak varjuk, h elfogadjak e az ajanlatunkat. Jo lenne. Egy baja van, h 8. emelet, pedig 6. fole nem szivesen megyek, na de hatha nem romlik el a lift. :D

dumo
Budapest
 
 


Képzeld, nem kaptam meg, mert 2 hét mire eredmény lesz Majd akkor kell beugrani érte az ambulanciára, amikor a 18. heti genetikai uh-ra ha megyek.
Erre meg ma reggel akartam időpontot kérni, de kiment a fejemből
A nővér azt mondta, a július 5-ével kezdődő hétre kérjem, de a naptárra nézve rájöttem, hogy jó lesz az július 7-nek is, mert július 5 szombatra esik

Lakás: De jó! Békás, ahogy terveztétek?
Én laktam a 9. emeleten, nagyon szerettem. A legjobb az volt, hogy egy büdös szúnyog sem repült olyan magasan Míg ott laktam, sosem csípett meg egy sem, pedig nyitott ablaknál égettük a lámpát
Nálunk a tető felé át lehetett menni a másik lépcsőházba ha elromlott a lift, így csak egy emeletet kellett felfelé menni, ennyiből szintén praktikus volt.
Persze volt, mikor nem volt kulcsom hozzá, és 9 emeletet másztam fel 30 fokban egy 1,5 éves gyerekkel a karomban. De legalább jó kondiban voltam

Nyaralás: mi a kislányom dédijének a társasüdülő lakásába megyünk, egyből lent van a parton, csak ki kell csapódni a víz mellé  Mivel rokoni alapon járunk oda, igazából csak a benzin és a matrica kerül pénzbe, a többi kiadás meg nem sokkal több, mintha Bp-en lennénk.

Az én mh-emnek is van 1-2 szállodája a Balaton környékén, de én még nem nagyon voltam ilyenen a fenti lehetőség miatt.

Jut szembe dumo, kaptam mégegy kuponfüzetet abból, amiből már van egy itthon és jövő márciusig érvényes. Ha érdekel, elküldöm neked, mert kettőt nem fogok tutira felhasználni (én szinte mindent félretettem az első gyerek után).

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Egyenlőre én sem híztam egy dekát sem,sőt lement kemény 1 kg   ,de ami késik nem múlik ugyebár... Tudjátok mi a fura nekem? nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nem igazán vagyok kívános. Minden ugyan olyan mint terhesség előtt. sőt többet sem eszem semmivel sem. lehet hogy ez baj? Mit gondoltok?


amúgy pocakfotót én is tervezem hogy csinálok, dehát az még odébb van.


Még egy dolog jutott eszembe, engem mostanság nagyon foglalkoztat, hogy fogadjak-e orvost vagy sem. Ti mit gondoltok erről?


 


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


abika: nekem sincs orvosom...igazából még abban sem vagyok biztos, hogy maradjak e MÁV-ná vagy menjek esetleg majd a Szt. Margitba ami az új lakáshoz lesz közelebb. Mivel egyik dokihoz sem kötődöm, igazából tök mindegy kinél szülök, meg mivel december, alapból a dokik fele megy síelni a nagy szabis időszak előtt, szóval lehet fogadok valakit és amúgy se lenne elérhető...ki tudja. :D
Én úgy vagok vele, ha nincs semmi gáz, és minden rendben megy, azaz nem kell rendszeresen dokihoz járnom, akkor nem fogok fogadni...de néha elbizonytladom...főleg mert mindenkinek van fogadott dokija. Viszon pont annyi negatív tapasztalat van mint pozitív...

firenze:  igen, úgy tűnik sikerült találni...de még nem kiabálom el. Köszi a kupon felajánlást, de egyenlőre úgy tűnik kapunk majd egy ismerőstől pár cuccot, remélem csupa hasznosat, aztán kb. csak autósülés kell majd. De ha nem csap le rá más, akkor még  jövőben lehet lecsapok rá. 

dumo
Budapest
 
 


Hát dumo az biztos hogy ez nem egyszerű kérdés.teljesen tanacstalan vagyok,mert van ki ezt van ki azt mond.az egyik ismerősöm azt mondta,ha ugy van hogy nem jön be a párom akkor mindenképp fogadjak akár szülésznőt is (pont van egy a kis falucskánkban) meg en pont arra gondoltam,hogy pont az ünnepek miatt lenne jo fogadni,hogy legalabb tuti ott legyen a doki. Bár lehet ez hülyeség? Hm...tényleg tanácstalan vagyok

Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


Abika, én szeretnem megkérni az orvost akihez járok, hogy ő vezesse le a szülést. Amikor terhes lettem, akkor kezdtem el hozza járni és nagyon meg vagyok vele elégedve, bízom benne.Alapos, kedves, van humora, mindig minden kérdésre türelmesen válaszol stb. En a szülésznővel kapcsolatban vagyok tanácstalan.Azt hallottam jó, ha van, mert végig ő van melletted.Ebbol a szempontból azt gondolom tényleg jó ha van fogadott.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, Beze vagyok, 4. babámat várom december 18-ra, és természetesen ez az utolsó várandósságom sem telt eddig problémamentesen, ezért sem írtam eddig, csak olvastalak benneteket!

Gratulálok mindenkinek a babához!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Abika: szerintem nem gond, h nem hiztal, a kivanossag, a farkasehseg szerintem majd csak ezutan jon, nalam is a 12. het betoltese utan jelentkezett :)

Orvos: nekem az elso szulesemnel nagyon sokat szamitott a fogadott orvosom. 9 honapig jartam hozza, megismertuk egymast, tudtam, hogy jo kezekben leszek abban a kiszolgaltatott helyzetben.
A szuleszno kb. olyan volt, mintha ott sem lett volna, de persze ez is egyeni tapasztalat.
Ellenben a dokim vegig a kozelben volt, pont annyi volt a jelenlete, amennyire szukseg volt (apas szules volt, hagyott minket kettesben is lenni). A vajjudas vegen ott ult egy szeken a labam mellett. A szules soran mndig elmondta mit csinalunk, mi kovetkezik. Nekem az o szemelye garantalta, h vegig biztonsagban ereztem magam.
Ezt a reszet nem csinalnam maskepp. Persze vannak olyan velemenyek, h a gyerek megszuletik az ugyeletes orvosnal is, ami biztosan igy is van, de en maradok a mar jol bevalt mintanal :)

Beze: udv koztunk! Remelem igy a kozepe tajahoz erve nem lesz mar problemas a babavarasod! A tesok mit szolnak a kicsihez?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, köszönöm! Mivel eltűntek a vonalzóim az új belinkelésével, nem látszik, hogy egy lányom és 2 fiam van, a lányom júliusban lesz 5,5 éves, a nagyfiam 3,5, a kisfiam 23 hónapos, ők még nem igazán értik, a lányom viszont nagyon örült, naponta puszilgatja a nem túlzok, hatalmas hasam. Képen nem igazán látszik, de a tükörben.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Szia beze! Jó, hogy rászántad magad az írásra. Nem semmi 4 baby, minden elismerésem. Én még egyenlőre ezt az egyet sem tudom hogy fogom kezelni! :-D

Mázlista vagy firenze, h ilyen jó dokid van. Mivel nekem nem volt eddig senkihez sem kötődöm és bevallom nem hiszem, hogy bárkivel is ilyen jó kapvsolatot tudnéj kialakítani a maradék 5-6 hónapban, mert kb ennyi vizit lenne még hátra. Najó több a végén, de akkor is. Tényleg kiszolgáltatott helyzet, de sztem én akkor is idegennek érezném. Lehet hülyeség, de kár, h nem lehet egy korsó sör mellett dumálni velük, egyből jóban lennénk. 8-)

dumo
Budapest
 
 


Dumo, köszönöm! :) Mekkora ötlet a sör. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Rokatunde es firenze hát irigykedem, hogy ilyen jo orvost találtatok.én is ugy vagyok,hogy ahhoz járok akit ajánlottak nem igazán ismerem. A 17. Héten megyek hozzá ujra addig el kellene döntenem, hogy megfogadom e vagy sem. Egyébként abban reménykedem, ha megfogadom es jelzem neki ezt, akkor talán több figyelmet fordít rám. Mert így ugyebár csak egy vagyok a sok közül a gondozáson. Én felénk ( sopron) azt hallottam az ismerősöktől, hogy a szülésznő nagyon sokat tesz a kismamáért a szülőszobán és ráadásul ismerek egyet nagyon aranyos is szóval én őt mindenképpen szeretném főleg mert még nem tudom a párom be mer e jönni velem a szülésnél és valoban kell valaki aki támogat bármi történjék is.

szia beze! Gratulálok a kis családhoz! :) reméljük most már minden rendben lesz nálatok! Mond neked mi a véleményed erről az orvos dologról?

Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


Sziasztok!

Abika, köszönöm!
Szülésznőt én mindenképp fogadnék a helyedben, elsőnél nekem is volt, orvost is fogadtam, de úgy alakult, hogy mindegyik gyerekem másnál született, így negyedjére annál maradtam, aki császározott Mánuel (kisebb) fiammal.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nálatok is óriási vihar volt éjjel? Nálunk hatalmas volt, felébredtünk a dörgésre, aztán már vissza sem tudtam aludni vagy 2 órán át és csak forgóldtam és hülyeségeken járt az agyam

Mostanában amúgy is visszatért ez a hajnali felkelős-forgolódós-nem visszaalvós időszak nálam Ti is tapasztaltok ilyet?

Beze: cuki lehet a kislányod, ahogy puszilgatja a hasad Az enyém is ezt csinálja, esti puszi Máténak, reggeli puszi, elköszönöős puszi... sőt mindig kérdezi: most a fenekére adtam puszit, vagy a fejére?
Lányod kislányt szeretne, vagy kisfiút? És Ti?

Abika: ha ennyire jó a híre a szülésznőnek, akkor szerintem is fontold meg, hogy felfogadod, mert tényleg jó, ha van ott valaki, akit ismersz és akiben megbízol!
Sopronban laksz, vagy a könyékén? Nekem nagyon sok rokonom lakik arra, én nyaranta is oda jártam a családdal
Nászúton is ott voltunk a férjemmel, mert olyan helyet akartunk választani, amit mindketten imádunk és ahová bármikor visszamehetünk nosztalgiázni

Na és akkor csatolom a 17. hetes gigapocakot Fentről még brutálisabb, de úgy szerencsére csak én látom


Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Beze, hatalmas gratula a babához mégegyszer. :) 

Firenze, én is egy hatalmas dörgésre ébredtem fel, a férjem karját úgy megszorítottam, hogy azt se tudta szegénykém, hogy mi van. én is nehezen aludtam vissza, de nagy nehezen sikerült. Csodaszép a pocakod! :) Azért már én is várom, hogy rajtam is látható legyen, de szerintem az még picitt odébb van. :)

Szép napot mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Firenze nagyon szép már a pocakod   ! Sopron környékén lakom, de ott dolgoztam. Nincs túl messze kb 30 km, de a tömegközlekedés az valami iszonyat... 1 egész óra plussz ami a kényelmes sofőrök késése miatt rájön. Ja és persze nem a legjobb buszok járnak felénk...  Ezért sem sajnálom annyira, hogy már nem dolgozom.


Egyébként nálam mindennapos hogy hiába vagyok fáradt vagy hiába alszom el későn éjjel órákat forgolódom, mire vissza tudok aludni. szörnyű... pedig előtte nagyon jó alvó voltam. Lehet ezzel készít fel az élet a sok éjjeli fentlétre


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


Firenze, nagyon csinos vagy, szépen látszik! Nekem képen kicsinek tűnik, pedig tényleg hatalmas, oké, negyedik, és már híztam 5 kg-t, tudom, ciki, de akkor is. Bár 174 cm vagyok, és 52-ről indultam.  Fogalmam sincs, mekkora leszek a végére.
Kislányt szeretnénk utolsónak, de a legfontosabb, hogy egészéges legyen.Vigyor
Istenhegyin 13 hetesen Hajdú doktornőnél voltam, 5 nappal nagyobbnak mérte a babát, de amúgy dicsérte, hogy mennyire jól látszik minden, és milyen jók az értékek, amit mér, hiába vagyok már 35. 80%-os tppet mondott a nemére, de akkor szeretném elárulni, ha már biztos.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Ma kettős front van, én is alig tudtam visszaaludni 5 után. A hidegfront miatt pedig kicsit görcsölgettem délelőtt, de a világ legjobb találmánya a magnézium, nagyon hamar elmúlt.
Firenze, te barnáztál többször, ugye? Annyira átérzem, 6+5-ön bevéreztem, elkapáltam a babát, pedig élt és dobogott a szíve, kaptam duphastont, szerintem semmit nem segített, alig vártam, hogy végre abbahagyhassam, mennyivel jobb nélküle. 11+6-ig hol barnáztam, hol nem, de inkább igen, mint nem.

Tünde, köszönöm!Vigyor

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


De szep a pocakod!!! Na nekem nem ilyen sajnos...mondjuk en ugye nem vagyok ilyen csini mint te, szoval 1-2 het es hatha mar nalam is szep pocak forma jelenik meg.

En rossz alvo voltam vilag eletemben es ez most sem lett jobb...szoval nalam a karikas szem ugy 30 eve megvan, mar senkinek sem tunik fel. Ellenben tegnap en elaludni nem tudtam vagy 1ig, de utana a viharra mar nem ebredtem fel, sikerult 7ig kihuznom.

En sokat gondolkoztam, es arra jutottam, hogy csaszarral szeretnek szulni, tudom sokan elitelik, en nem (foleg a sok horror tortenet utan amiket szulesekrol hallok), izmot mar nem vagnak, hamar es szepen gyogyul. Tobbet is lattam sajat szememmel. Ilyenkor viszont mindenkeppen kellene fogadott doki gondolom, mert programozni kellene, nem? Ti mit gondoltok?

dumo
Budapest
 
 


Dumo, én nem ítélem el a császárt, mindenki saját maga érzi, hogy mi neki és a babának a legjobb. Szerintem abban az esetben, ha programozott császárt akarsz, mindenképp érdemes orvost fogadni.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Dumo, én sem ítéllek el, de a programcsászárt a létező legrosszabb megoldásnak tartom, tapasztalatból beszélek. Lányom természetesn úton jött a világra, a fiaim császárral, a kisebbiknél időzített volt a méhlepényem miatt. Életem végéig lelkifurdalásom lesz vele szemben, hogy nem ő dönthette el, mikor akar megszületni, borzasztó lehetett neki, hogy egyik percről a másikra kikapták. Minden vágyam, hogy utoljára legalább megpróbálhassam a hüvelyi szülést, ha nem sikerül, elfogadom, de az fix, hogy még egy programcsászárba nem megyek bele!
A döntés a tiéd, ahogy a baba is, de szerintem kevés orvos császároz a kismama kérésére, és ráadásul a felépülés is nagyságrendekkel ehezebb, mint hüvelyi szülés után, a köhögés napokig pokol, normálisan nem is tudsz, annyira fáj a sebed. Tüsszentésről ne is beszéljünk, és nevetni sem "tanácsos". És még valami, lehet, nem olvastad itt a babaneten, de sajnos egy császárt is el lehet nagyon szúrni, ez egy komoly hasi műtét. De te döntesz! Én csak leírtam a tapasztalataimat.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


De jó, visszajöttek a vonalzóim.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Abika: nekem a fél családom Sopron környéki, anyukám Fertősztmiklósról származik
Az ingázás tényleg nem könnyű várandósan, ennyiből jobb, hogy pihenned kell. Elmúlt már a barnázás, minden rendben e téren?

Beze: ezek szerint tényleg igaz, hogy a többedik poci hamarabb látszik Én eléggé ledöbbentem, hogy most 17 hetesen akkora, mint a kislányommal kb. a 20. héten. Remélem a végére azért nem fog a térdemig lógni
Barnázás: igen, én vagyok az a lúzer, aki még a 12. hét után is barnázik A 12. hétig szedtem utrogestant, nálam is kb. halottnak a csók, annyit ért. A kislányommal is 9 hónap így telt el, a 35. hétig féltem nagyon, hogy bent maradjon, aztán a 40. héten már kivoltam, hogy mikor akar kijönni belőlem?  Végül 40+2-nél szültem.
Valószínűleg most is végig fogom barnázni a hátralévő időt, gondolom nálam belül a szerkezet rosszul van összerakva

Dumo: én sem ítélem el a császárt, szerintem azért vagyunk itt, hogy egymást támogassuk  
Viszont valamilyen szinten egyetértek Beze hozzászólásával, hogy a császár egy műtét, sokkal több szövődménye lehet, mint egy sima hüvelyi szülésnek. A császárnál kimarad a vajjúdás, viszont hosszabb a felépülés, a sima szülésnél meg a vajjúdás nehéz, viszont a felépülés  gyorsabb (általában).

A szülésem alatt nekem volt egy pont, mikor rossz magzati szívhangot mértek, és már 3 doki állt a fejem felett, hogy toljanak-e a műtőbe. Bevallom, én nagyon féltem a császártól, és bármi áron szerettem volna elkerülni.
Végül mázlim volt (vagyis ez is szerintem igazi lúzer dolog volt) : a gép romlott el, ami a szívhangot mérte, úgyhogy amint rákapcsoltak egy másikra kiderült, hogy semmi baja a babának. Szerintem Kínában is hallották, ahogy az óriási kőszikla legördült a szívemről

Sok embertől hallottam, hogy a császár nem igazi szülés, meg hogy a baba nem küzd meg az életért Én ezzel nem értek egyet.  Az én anyukám sürgősségi császárral szülte a bátyámat, akit ha nem kapnak ki időben, ma nem élne. Utána én programozott császárral születtem (2 évre rá). Soha semmi hátrányát nem éreztem, sőt szerintem nincs is, hogy császárral v simán születtünk.

Én szeretném most is elkerülni a császárt, sőt minden idegszálammal a normál szülésre készülök. Tudva persze, hogy bármikor ott lebeghet a fejem felett egy pillanat alatt, hogy sürgősen ki kell venni a babát, de ez a kockázat mindenkinél benne van.

Ha programozott császárt szeretnél, akkor szerintem is kell egy olyan doki hozzá, aki elvállalja, mert nem hiszem, hogy az ügyeletes simán belemenne.
Esetleg olvass utána, milyen egészségügyi kritériumai vannak, mert pl. bizonyos dioptria felett nem lehet normál úton szülni, és ha tudsz róla igazolást vinni, akkor biztos császárral szülhetsz.

De azért fontold meg a másik lehetőséget is, mert lehet, hogy villámgyorsan szülnél, és nem feltétlen lenne számodra rossz élmény
Én végig arra koncentráltam, hogy a fájdalom egy pozitív, építő erő, ami azért van, hogy a kisbabámat mielőbb meglássam. Hiszek benne, hogy ez a fajta hozáállás sokat segít amellett, hogy vannak tényezők, amiket sajnos nem tudunk befolyásolni.

Köszi mindenkinek a dicséreteket

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Beze, szuperek a vonalzók! A nagylányé a kedvencem, az a mosoly nagyon édes

Neked akkor jól értem, a 12. hétbe lépve elmúlt a barnázásod? Minden rendben azóta?

És ha már ilyen tapasztalt kismami vagy: a később születendő babák nagyobb méretűek, vagy ez csak mese habbal?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, köszönöm! Vigyor A vonalzók régiek, csak amikor beraktam az újat, eltűntek, de a programozó változtatott a mensétsen, és ismét látszanak. Ragaszkodom mniden megszokotthoz.
Barnázás miatt nem irigyellek, vacak dolog, főleg ha nem is tudják az okát! Lexinél legalább tudtam, hogy haematoma okozza, itt össze-vissza vizsgálgattak, és miután kilőtek minden lehetséges tippet, közölték, nem tudják, mitől van.
Igen, azóta e téren rendben vagyok, de pénteken olyan epegöcsöm volt bélgöcsökkel kombinálva, hogy a férjem kihívta az ügyeletes orvost. Azóta diétázom, és citromos teát iszom, borzalmas. De ugye valamit valamiért...
Igen, többedik baba hamarabb látszódik, és nálam bejött a nagyobb méret is, de tudok olyat, akinél meg nem. Lányom 40+1-n 3300 g, 55cm, nagyfiam 36+2-n 3440g, 56 cm, kisfiam 38-n 3500g, 55 cm.
Császárnál pedig nem a dioptria-szám számít, hanem az, hogy milyen állapotban van a szemfenék, ezt szemészorvos dönti el, és ad szakvéleményt.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Nem akarnek programozott csaszarral szulni, semikepp sem. Jojjon amikor szeretne, csak azt nem akarnam, hogy 8-10 oranal tobbet hagyjanak szenvedni...a 2 hete szult kolleganom 16!!! orat vajudott, es a vegen mikor mar kb azt se tudta hol van es 3 epiduralt kapott nagy kegyesen belement a doki a csaszarba...erre szuletett egy 4,8kg-s 58cm-s babaja...na csoda, h nem akart megszuletni rendes uton???  Na ilyen dokit szeretnek elkerulni...
Ettol mentenem magam es persze a gyereket is, mert en meg azt nem veszem be, hogy ez egy jo elmeny lenne a babank is...par ora ok, de amikor mar csak kinlodas, akkor sztem az senkinek sem jo. na de ez meg messze van, meglatjuk mi lesz, remeljuk mindenki ugy szul majd ahogy tervezte.
A mi korosztalyunk szerintem tobb mint fele csaszaros volt, en is, az osszes rokonom, parom, kb alig tudok valakit aki a 90-es evek elotti korszakban normalisan kibujt. Es minden anyuka el es virul, az en anyukamon alig latszik a vagas, sosem akartam elinni, h en ott kifertem...

A szememmel nincs gond, uh azzal nem jatszom ki a termeszetes utat.

beze, nagyon edes a lanyod, gondolom azota mar jol megnott, kar, h a tobbi babarol nincs kep a vonalzon.

dumo
Budapest
 
 


Dumo, szerintem lelketlenseg 16 oraig hagyni szenvedni vkit. Bar nincs ebben konkret tapasztalatom, 4 ora alatt szultem, de gondolom ilyen elhuzodo vajjudasnal mar ereje sincs az embernek a vegen a kitolashoz :(

Kepzeljetek, teljesen beleszerettem egy pihenoszekbe :oops: A kislanyomnal nem volt, de most nagyon szeretnek venni, mert igy becstolhatnam es Emilia tudna vele bohockodni, a baba meg nezhetne a pihiszekebol :)
Ilyen:
http://www.minimano.hu/termekeink/jatek ... 60139.html

Sokmindent mondjuk nem kell venni hala, anno szinte mindent eltettem, es a ruhakon kivul minden nagyobb dolog uniszex szinu, igy Matet sem lesz ciki beletenni :D

Ti gondolkodtok mar, hogy majd miket kell beszerezni?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Nekem rengeteg cuccom van lenn a pincénkben, amit kinőtt a keresztfiam. Ha már tudjuk, hogy milyen nemű a bébi, akkor majd átnézem, és annak megfelelően vásárolunk. Mondjuk jobbára csak ruhákat kell majd venni. Autósulés, hordozó, pihenőszék, etetőszék, kád, ilyesmi minden megvan. :) Babakocsink is van, de azon erősen gondolkozunk, hogy egy másikat veszünk helyette, hétvégén voltunk egy bababoltban, és nagyon megtetszett az egyik típus, szerintem olyat fogunk vadászni majd a neten. :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Nagyon cuki ez a szék, néztrm már én is, csak drágállom picit, mive nekünk sajna szinte mindent be kellene szerezni, bár pár dolgot egy barátunk már beígért, de ugye az még kérdéses, milyen állapotban vannak. Szóval ha pár nagyobb tételt meg tudunk spótolni, még akár pihiszék is jöhet. De pelenkázó, kiságy, szekrénykék...stb. lesz mit shoppingolni. :-)

dumo
Budapest
 
 


Tünde, milyen babakocsit szeretnétek?

Néztem a neten babakelengye listát, de olyan sokminden volt rajta, hogy inkább előszedem amit anno a védőnőtől kaptam, és abból nézem meg mi kell  A neteseken tök felesleges tételek is szerepeltek.

Nekünk a nagyobb dolgok közül csak pelenkázó feltét kell, szoptatós párna (ezt kölcsönadtam valakinek, aki nem adta vissza, pedig nagyon drágán vettem), meg a pihenőszék. 3-4 gumis lepedő, meg 2 kis takaró.

Mikrós sterilizálóm van, 1-2 cumisüveget kell vennem hozzá, bár remélem 6 hónapig szopi lesz, és akkor azokat sem nagyon fogom használni.

A tárolónkban meg van vagy 5 doboznyi kislány babaruha, amit nem tudok fiúra adni, úgyhogy nálunk fiús rucikat kell majd beszerezni még.

Meg nekem pár ocsmány hálóing, 2-3 szoptatós melltrotty, de az ráér a vége felé, ha már nem nőnek tovább a tejgyárak

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Firenze, Bergon Camarelo márkájú volt amit láttunk hétvégén. Könnyen csukható, magas, tehát anyának is kényelmes ki-berakni a babát, hatalmas kerekei vannak, nagyon jól rugózik, sportkocsivá alakítható, meg ilyen okosságok. Viszont az árát is megkérik, újonnan 100.000.- Ft körül vannak. Nézegettük vasárnap, újszerű állapotban kb 30 körültől lehet kapni a neten. Annyi, hogy nem az idei, hanem modjuk tavalyi modell, ez meg spec engem nem zavar. Te/Ti használtatok babakocsit vagy kengurut az első babánál ?

Illetve ez a kérdés mindenkinek szól: Babakocsi, vagy kenguru pártiak vagytok ?

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Firenze: a barnázásom szerencsére elmúlt (kopp-kopp) de mikor wc-re megyek mindig nézem a papaírt ne hogy legyen egy nem kívánatos folt rajta. szörnyű ez a rettegés... :( fertőszentmiklós tőlünk 15 percnyire van, imádjuk a kovács cukrászdát ott, gyakran megyünk oda sütizni. :)

a baba cuccokkal én is úgy vagyok mint dumo. mindent meg kell venni, mivel első baba semmim nincs. már most azon jár az agyam mit kell venni. :) Azt hiszem lesznek dolgok amiket itt a neten fogok megvenni, jó kis börzés oldalakat találtam. Illetve mi gyakran járunk bolhapiacra, ahol nagyon jó kis cuccokat lehet kifogni. Persze azért lesznek olyanok is amiket a boltban fogok megvásárolni, de azért ahol tudok ott spórolni fogok.


Lilypie Pregnancy tickers
abika
 
 


Babakocsi mindenképp, de sztem vmi kengurut/kendőt is beszerzünk, ha csak rövidebb útra kell, az lehet gyorsabb, kényelmesebb. De ti vagytok a tapasztaltak, kiuváncsi vagyok mit mondtok.

Firenze: Jééézus, szinte azt se tudom mik azok amiket leírtál, de nyár végén tervezem beleásni magam, addig nn akaroj még ezen is idegeskedni. Elég a az esküvő meg a lakás.

dumo
Budapest
 
 


dumo, köszönöm! :) Anno ezt a vonalzót úgy csináltattam a nagyon babásokkal, 2010 elején kb 2 hónapig vállaltak saját képest készíteni, azóta ragaszkodom hozzá. Tudom, tegnap csatlakoztam, de azért felvetem, ha zárttá tesszük a topicot, akkor rakok fel a többiekről is képet, itt nem akarok.

Firenze, nekünk csak hordozó kell, azt mindig elaludtuk, pihenőszéket majd meglátom, Mánci szerette, de azt is eladtuk. Amit kinéztél, az szép.

Tünde, újszülött babát nem szabad kenguruba rakni, csak kendőbe, pl rugalmas liliputiba, olvass utána a neten, pontosan megindokolják, miért nem jó a kenguru. Babakocsiból pedig a használtat javaslom, ha mégsem válik be nektek, és eladnád később az újat, mindegy mikor és milyen állapotban, hatalmasat buksz rajta, persze ti döntötök, ez a saját tapasztalatom.

Abika, én is folyotn megnézem a wc-papírt, nálam ez már kóros, igaz, én már nem parázom.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Beze, köszi ezt az infót, nem is tudtam. Hordozokendonk van, a nővérem eltette nekunk amit a gyerkőcökkel használt, ő imádta.

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsi,hogy zavarok..de hátha valakit érdekel.

Eladóak az alábbi babacuccok: Légzésfigyelő(angelcare 401,pihenőszék,babaruhák.(badyk,rugik..stb)
Mind nagyon szép állapotban van,megkíméltek,jóval a bolti ár alatt.
Ha bármi érdekel,pü-be írj.

Linus.
linus999
 
 


Babakocsi: szerintem az egyik legnagyobb befektetés, mert sokat használjuk majd a napi sétákhoz, a védőnőhöz való eljutásra, a gyerekorvoshoz, az ismerősök meglátogatásához, úgyhogy ezzel viszonylag hosszú távú, napi szintű használatra kell tervezni

Fontos, hogy milyen terepre használjátok. Pl. ha a környkéken rosszak az utak, nagy kerekű, jól rugózó, strapabíróbb kocsi kell.
Városba, beton járdára jó a kisebb kerekű kocsi is.

Ha tömegközlekedésben is használnátok, a keskeny, jó fordulékonyságú, könnyű babakocsi a praktikus, mert a buszra fel- ill. leemelni, az emberek közt manőverezni egy nagy, nehéz kocsival nem egyszerű.
Bevásárlás után szatyrokkal, pakkokkal a ház bejáratánál kell-e emelni. Nekem anno 8-10 lépcsőt kellett felmenni a házig, nem volt babakocsis rámpa, így a kocsit+gyereket+bevásárolt cuccot mind fel kellett cipelni, úgyhogy a könnyű kocsi itt is praktikusnak bizonyult.

Az is szempont, ha a környéken olyan kisebb közért/üzlet van, ahová járnátok, de amiben keskenyek a sorok, a széles kerekű kocsi elakadhat (barátnőm járt így a nagy szélességű babakocsival)

Nekem Peg Perego babakocsim van, ami anno nem számított túl olcsónak (80.000 Ft körül), de mivel két babára terveztem, nekem megérte. Amúgy 100-ról akciózták le, napokig figyeltem, mikor tudom olcsóbban megvenni 
A kocsit imádtam, nagyon jó választás volt. Könnyű, a buszra fel tudtam emelni még magassarkúban is, keskeny, így mindenhol elfértem vele. Bolygós kerekei vannak, így nagyon fordulékony volt.
Elég sokáig használtam, mert 2 funkciós, a fekvős, mély kocsival kezdtük, utána átalakítottam sport babakocsivá és úgy is sokat jártunk vele.

Hordozó/kendő: nekem mei tai hordozóm van, én imádtam   A baba szinte azonnal elaludt benne, vásárolni és közlekedni és praktikus volt, hogy mindkét kezem szabad volt
Ez a típus 3 hónapos kortól használható. Én mindenképpen használni fogom tavasztól, mert a házunktól két utcára kezdődnek a hegyek lankái, és gyönyörű a kilátás, úgyhogy fel akarunk újra járni sétálgatni, leveleket gyűjteni, virágot szedni a kislányommal (a terhességem óta nem tudtunk menni).

Ahogy Beze írja, a kenguru tényleg nem jó, érdemes utána olvasni, sehol sem javasolják, mert a baba gerincének nem tesz jót, a lábai is csak lógnak benne... stb.

Rugalmas kendő: ez újszülött kortól használható. Én sokat gondolkodtam rajta, hogy vegyek-e, de mivel téli baba lesz, nem látom magam, amint 5 réteg ruhában még magamra kötök egy babát is 
Ha nyári/tavaszi baba lenne, biztos beruháznék egyre, de így nem látom értelmét, ezért én az első hónapokban babakocsizni fogok, míg a mei tait be tudom üzemelni.

Használt/új cuccok: én sosem vettem semmit használtan, mert irtózom tőle. Magamnak sem veszek sosem használtan semmit, inkább keresek jó minőségű olcsóbb dolgot De ez az én dilim, hogy ha magamnak sem veszek ilyesmit, az újszülött babámat sem tenném bele Az ismerőstől kapott dolog más, ott tudnám kitől van, de nálunk anno senkinek sem volt a rokonságban baba, így a nulláról indultunk a vásárlásnál.

A neten biztos vannak szuper jó, alig használt holmik, úgyhogy akit nem zavar, annak tényleg érdemes így olcsóbban hozzá jutni dolgokhoz, mert nagyon sokat lehet vele spórolni. A pici baba holmik is biztosan jó minőségűek, mert azokban még csak fekszenek a kicsik, nem igazán lesznek koszosak, vagy viseltesek.

Én mindent két gyerekre terveztem, és mindig utána jártam, mi hol olcsóbb, és így nem éreztem drágának az új cuccokat sem.

Szerintem az a lényeg, hogy gondoljátok végig, mik a ti egyéni szempontjaitok, meddig és hogyan használnátok az adott dolgot, és aszerint válasszatok
Érdemes a weboldalakat is böngészni (akár már most), mert pár ezer forintnyi eltérés is lehet ua. annál a terméknél attól függően, melyik üzletben van.

Dumo: a kedvenc beszerzni való dolgaim a Tena betét és a mellszívó voltak Nekem valahogy nem állt össze a kép, hogy ülök egy Tena betéten és közben fejem magam... de az élet felülír minden rácsodálkozást, és később ezek a dolgok természetesek lesznek

Abika: örülök, hogy jobban vagy!
Akkor neked ismerős a kedvenc magyar településnevem: Röjtökmuzsaj Egyszer átbicikliztünk a bátyámmal oda a nagyszüleink bringáján, mert látnom kellett, mit rejt ez a név
Wc-papír: nálunk már csak színes papír van, így kevésbé idegesítem magam

Beze: jó ötlet a zárt fórum, oda én is szívesebben tennék fel képet, és az úgy személyesebb lenne. De szerintem kicsit várjunk még vele, hátha valakinek van kedve még ehhez a nyitotthoz csatlakozni

Többiek? Vélemény?

Tünde: nagyon szép a babakocsi, nagyon tetszik! Egyetértek veled, ebben nem számít, hogy tavalyi v. idei modell-e, a lényeg, hogy a te egyedi szempontjaidnak megfeleljen Amúgy sem tudom, mi most a babakocsi divat, én ezt divatosnak látom laikusként

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Lexinél mi is mindent újan vettünk, később lazítottunk rajta, főleg mivel az újaknál is az olcsóbbat kellett keresnem, mert akkor alig vot pénzünk. A babakocsival és a hordozóval nagyon mellényúltam, ezért határoztam úgy, hog legközelebb márkás, de használt cuccot veszek/veszünk. Persze mindenkinek magának kell eldöntenie, és az tök jó, ha sikerül elsőre jót venni, amivel teljesen elégedett vagy! Nekem nem sikerült. Hordozóból is nagyon jó, adac teszten vizsgázott használtat veszünk most is, persze nagyobb ülésből már mindegyik újat kapott.
Wc-papírban milyen igazad van.
Persze, ráér a zárt fórum, és ha gondoljátok, szívesen elintézem, többször kértem már, de az sem gond, ha más szeretné intézni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Juhuuu sikerült bejelentkeznem a 2. genetikai ultrahangra!
3 hét múlva lesz, és a hölgy szerint már most alig volt szabad időpont. Kérdezte is, hogy megyek-e a fizetősre, de nem hagytam magam, és kivártam, hogy találjon ingyenes időpontot Nem tudom, ezt taktika volt-e, de ha már fizetnék, akkor az Istenhegyin tenném, nem ebben a kórházban

Beze: én rád bízom a zártat, ha a többiek megszavazzák, mert antitalentum vagyok e téren. És köszi, ha megcsinálod

Az új cuccokkal szerencsém volt úgy 95 %-ban. De volt olyan dolog, amivel mellényúltam, pl. a kézi mellszívó. Akkor jó volt, mikor begyulladt a mellem, zuhanyoztam, borogattam és utána rásegítettem ezzel a fejőgéppel. Viszont sosem tudtam 10-20 ml-nél többet kipréselni, pedig a baba jó adagokat evett, tehát tejci volt, csak fejni nem tudtam vele.

Lehet, hogy ebben a gépi lett volna a nyerő, de sosem derült ki

A babakocsival azért volt mázlim, mert amik a szempontjaimnak megfeleltek, azokat leszűkítettem 3-4 márkára, és az üzletbe célirányosan bementem párszor, ott tologattam, az eladóval összerakattam-szétszedettem, minden tudnivalót végighallgattam (nagyon kedvesek és segítőkészek voltak) és úgy már könnyű volt választani.

Légzésfigyelőt használtatok? Nekem Angelcare volt (van), azt sem használtam sokáig, mert beriasztott párszor és elegem lett belőle

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Mi azt hiszem Pierre Cardin babakkocsit kapunk majd, nem tudom milyen, remelem jo zart, mert a teli honapokra ugyis az lesz a jo. Ennyire vagyok szakerto.  Aztan tavasszal majd beruhazunk valami kendobe. Laikuskent, csak a kepeket nezegetve en tuti kengurut vettem volna, mert a kendoket olyan gyurodosnek talalom, felnek, h nem tudom jol megkotni vagy rosszul teszem bele a gyereket, a kenguruban egyertelmu. De jo, h igy leirjatok, legalabb mar tudom, h kengurut ne vegyunk.

firenze, ez a tena betet dolog...ize...ooo...igazabol nem is tudom mit kerdezzek... ha fejed automatikusan alul is jon valami vagy csak a termeszetes szules miatt volt alapbol szukseg ra? En amugy a normal tisztasagit hasznalom, sajna van, h naponta 2-3 is kell, amit rohadtul utalok, marha kellemetlen, remelem tenyleg elmulik majd. Tena amugy tobbet bir? Erdemesebb arra atallni?

Nem barnaztam de a wc papirt en is mindig megnezem, de szerintem alapbol is rapillantok, sosem lehet tudni, megszokas.

Ja, a zart topik jo lenne, konnyen meg lehet csinalni? Amugy kesobb is csatlakozhat aki szeretne, ugyis bevennenk. :)

dumo
Budapest
 
 


Tena: a szülés utáni gyermekágyas időszakra kell majd, első pár napban ajánlott, mert többet bír, mint egy éjszakai betét.
Nekem 2 napig kellett, utána elég volt a sima éjszakai is, de egyénfüggő, kinél erősebb v. gyengébb a vérzés, ill. hogy meddig tart majd
Én patikában vettem, természetsen pont a férfi patikus szolgált ki, mikor bementem

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!

Firenze,Beze, köszi a tanácsokat. :) Hasznos volt mind,egytől egyig.

Dumo, nyugi, én is kengurut vettem volna, ha a csajok nem világolnak itt fel, hogy az nem jó. :D

A wc papírt én is megnézem, pedig én se barnáztam, tuti ami biztos.

Szép napot mindenkinek! :)

Lilypie First Birthday tickers
rokatunde
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: