Új privát üzeneted érkezett!

@tengerszem13:


Én csütörtök töltöm a 12. hetet :) nagyon kiváncsi vagyok és nagyon aggódom, már látni akarom hogy minden oké .

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@jadeybenyjaz:


Nagyon sajnálom! :(

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:


Szívből sajnálom, ami történt és kívánom, hogy ne kelljen sokáig várnod a babára!! Kitartást!!!!
mlildi9
 
 

 
 

@jadeybenyjaz:



Nagyon sajnálom ami veletek történt:(
Kitartás és sok erő Neketek!

ReniLilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers
mirmite
Jászberény
 
 


Képzeljétek. Megjött a cukorterhelés eredménye. Magas. 8,1 lett a 120 perces.
Az első nap Merckformin nélkül.

Nagyon elkeseredtem.
Eddig is diétáztam. Nem híztam. Merckformint szedtem 9 hónapig. A hétvégén elkezdtem a terhestornát is.
És oké, elmúltam 30, a testtömeg indexem 27 felett van és IR es vagyok. Mit is vártam.

Holnap reggel megyek a dietetikusomhoz. (Legalább Ő tök rendes: azonnal bepaszírozott a napjába.)



Lányok, akik mostanában voltatok genetikai uh-on, mik lettek az eredmények?
mlildi9
 
 


Jadeybenyjaz, szívből sajnálom, ami Veletek történt!
eszterandris
 
 


Mlildi9, én is IR-es vagyok, meg PCOS-em is van, és Merckformin XR 1000-et szedek már több, mint egy éve. Nekem a nőgyógyász azt mondta, hogy ne hagyjam abba, a terhesség alatt is végig szednem kell.
Te miért hagytad abba?
eszterandris
 
 


@eszterandris:


Szia!

Hát, nekem az endokrinológus ezt javasolta. A 14. hétig kellett leépíteni. (még nem hagytam el, pedig betöltöttem, de csökkentettem, végül napi 1et tegnap is bevettem)
Most újra rákérdeztem és megerősítette, hogy hagyjuk el, viszont az inofolicra azt mondta, hogy azt lehetne, napi 1-et, ha akarom. (Naná! Terhesség előtt is szedtem napi 2-t, csak sokalltam a folsav tartalmát, de úgyis kipiselem, nemigaz?!)
De azt mondta, a diéta és a torna elég lesz.

A paradicsom mától gyümölcsnek minősül és mérni kell, és marad a 160 gr összesen, de más elosztásban. És megint grammra kell mérnem. Jövőhéten reggelis kontroll vérvétel, aztán meglátjuk.
No, a babónak ne legyen a baja, a többit megoldjuk! : )

És TE hogy vagy, mert már régen írtál!
mlildi9
 
 


Pénteken végre uh, meg vérvétel, már nagyon ideges vagyok hogy minden rendben van e. Megmondom öszintén nagyon megvisel így engem Krisztivel történtek :(  tudom hogy nem tesz jót, de egyszerüen rettegek hogy mi is ilyet élünk majd át, és nem tudom kiverni a fejemből szegényt.
Az első uh előtt is ugyan ez volt, szinte szét idegeltem magam, annyira féltem, akkor jött a 2 vérzés.. Szóval majd péntekre nagyon nagyon szúrkoljatok.
A kedvemen sem javít hogy 2 napja nem vagyok valami jól, akármit eszek mintha követ ennék, úgy megüli a gyomrom, és ma egész nap émelyegtem,holott már bő 1 hete múlóban volt,  gyilkol a sav, ami ki is jött belőlem..

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!
Voltam a védőnőnél, csupa jó tapasztalatom van vele kapcsolatban. :) Örülök, hogy végre van valaki, aki válaszol a kérdéseimre, sőt elméletileg bármikor fel is hívhatom. Végre van fájdalomcsillapítóm, amit minden baj nélkül szedhetek, ennek nagyon örülök, mert a fejem még mindig sokat fáj. A genetikai vizsgálat kérdésében is segítséget kaptam tőle, illetve támogat a nőgyógyász lecserélésében. :)
Nincs véletlenül valami praktikátok mellfájdalom ellen? Ebben sajnos nem tudott segíteni. Hiába a melltartó éjjel-nappal, hiába a testápoló, tegnap óta ismét nagyon fájnak a melleim. Arról nem is beszélve, hogy már 2 méretet nőttek.

Gina9, drukkolok Neked, hogy minden rendben legyen pénteken, meg azért is, hogy a gyomrod rendbejöjjön.

Mlildi9, én napi 1 Merckformint szedek. Nem tudod miért javasolta Neked az endokrinológus a leállítást? Nem azért, mert ártalmas lehet a babának?
INOFOLIC-ot eddig ittam, a nőgyógyász azt mondta nem kell többet, most Gravidát szedek. Az INOFOLIC elég drága ahhoz, hogy csak úgy kipisiljük... A Gravida mellett Plussz pezsgőtablettát iszom (Magnézium+ Multivitamin), ez volt az INOFOLIC mellett is. Meg szedek B1 vitamint, de azt a Sclerosis Multiplex miatt.
Üdvözlök Mindenkit!
eszterandris
 
 


@eszterandris:


Nekem is sokat nőttek a cickók, pedig így sem kicsik.. nekem borzalmasan fájtak, most már jobb kicsivel. Nekem valaki azt javasolta borogassam, de az sem segített nekem.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


sziasztok kismamik!

jadeybenyjaz sok erőt és kitartást kívánok,hogy át tudd vészelni ezt a nehéz időszakot és nagyon sajnálom :D remélem mihamarabb újra átélheted a babavárás örömét ( hidd el átéltem én is),sok erőt mégegyszer!

andi1982
már olyan jó lenne ha érezhetném ahogyan rugizik a pocakban,vagy már lenne egy kicsivel nagyobb pocakom,úgy örülök neki így is és minden ultrahangnál kicsordul a könnyem ahogyan látom mennyit nőtt :D

Most ugye Klion-d 100 kúrán vagyok még egy hétig,vissza is kellett térnem a betétes módszerre,bár az elején megijedtem,hogy nem e megint a magzatvizem folyik,de utánaolvastam a neten és megnyugtattam magam,hogy ez úgy néz ki,hogy csak a gyógyszer hajtja ki a fertőzést és a bacikat :)
Ma elmentem a vérvételi eredményekért,hála minden rendben van!
További szép napot!
izabella87
Győr
 
 


sziasztok! Túl vagyunk az uh-n, minden oké. :) sajnos képet nem kaptunk,cserébe majd 20percet nézhettük a pindúrt,mert a dokim nem találta elöször az új helyen hogy kell beállitani a gépet,aztán mondta hogy kössük fel a gatyát mert már most szívat a gyerek.. (minden hogy feküdt meg bújt csak ne kelljen mutatkoznia) aztán voltam vérvételen,én kértem ezt a kombinált tesztet a biztonság kedvéért. Nyakiredö 1,2mm, orrocskája látható,mindene a helyén. Korai becslés szerint kisfiú. Nagyon happy vagyok most :)

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:


Gratulálok! Micsoda jóhírek!!
mlildi9
 
 


@eszterandris:


Szió!

Nem árt a babának. Több helyen is olvastam, hogy sokan végig szedik és makk egészséges babákat hoznak világra. És a nődokim is ezt javasolta, de mondta, hogy elfogadja az endokrinológus véleményét, mert látszik, hogy tényleg nagyon odafigyel rám.
Én viszont most úgy döntöttem, hogy nem fogadom el és esténként beveszek 1 *500 mg-ot. Amikor felírta utoljára, akkor mondta, hogy azért a Merckformint (és nem a Meforalt), mert a merck cég volt az egyetlen, aki kifizette azokat a kísérleteket (ellenőrzést? honosítást? - nem tudom már szó szerint), ami bizonyította, hogy nem árt a magzatnak. Így a tájékoztatóban nem is az van hogy tilos, hanem hogy orvossal egyeztetni kell.
Van itthon annyi "maradék", hogy kitart a 26. hétig, addig szedem. Persze a diétával.

Az Inofolicban szerintem az inozit a lényeg, arra azt mondta a doki, hogy majdnem olyan hatékony, mint a metformin-hatóanyag. A folsav csak plusz benne, arra értettem, hogy azt kipisilem legfeljebb. :) (Egyébként a testépítők is szoktak inozitot szedni, lehet is kapni por alakban - legálisan!, sokkkkkal olcsóbban - ha már majd nem várok babát és nem is szoptatok, kipróbálom. De addig csak a gyógyszertárit :) )

Vitaminnak felváltva szedem az Elevitet + omega3-6 (dm-es) és a Femibion 400-t, mellé vas, d-vitamin (ezeket orvos írta), néha-néha kalcium pezsgőtabi. :)
mlildi9
 
 


Gina9, örülök, hogy minden rendben van Veletek! :)

Mlildi9, én is elolvastam a tájékoztatót, így megnyugodtam valamennyire. Viszont azt is írják benne, hogy aki szoptatni szeretne, annak nem javasolják. Remélem jövő hét végére lesz új orvosom, és akkor vele meg tudom beszélni ezt a számomra fontos kérdést. Az sem hagy nyugodni, hogy a meddőségi intézetben azt mondták, hogy a Merckformin leállítását a nőgyógyász fogja megmondani.

Üdvözlök Mindenkit!
eszterandris
 
 


Nekem borzalmas hasmenést okoz a merckformin,és nem napi 1x hasmenésről beszélhetek..  ezért nem szeretem szedni, bevallom hogy mostanában többször nem is vettem be.
Megkívántam a rizseshúst, sok zöldséggel, de annyira nem esett jól hogy ki is jött sajnos.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@eszterandris:


IGen, a szoptatás alatt nem javasolt, mert az anyatejbe kiválasztódik.

A Kisfiamnál a tej mennyiségének növelésére a Védőnőnk a kecskeruta teát ajánlotta. Hát, elég vacak az íze, de bevállt. Sok hónapig ittam. Mellette nem diétáztam (mert senki nem mondta, hogy kéne..), persze gyógyszert se szedtem.
És a Lányunk spontán az első hónapban fogant, amikor kigondoltuk. (A fiúnkra 2 évet vártunk, gyógyszer mellett, most 9 hónap volt szintén gyógyszerekkel és ezúttal diétával)
Utólag olvastam, hogy a kecskerutát ajánlják inzulinrezisztenciára.  (nálunk 180 ft egy csomag ára...)
Hát remélem, tényleg mert 1 évig legalább szeretném Őt is szoptatni, de jó lenne, ha a végére se jönnének megint a tünetek.
mlildi9
 
 


@gina9:


Nem szokott hozzá a szervezeted?

Sajnálom az ebédet!
mlildi9
 
 


@mlildi9:


Már több int 2 éve szedem.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
fimy
 
 


Sziasztok!

Egy utolsó bejegyzés erejéig maradok én is csak.
Sajnos én is kénytelen vagyok elköszönni tőletek, a nagy kálvária,ami az én terhességemmel járt (ahány orvos, annyi vélemény....), két hete lezáródott; sajnos, már nem volt szívhangunk (10. héten). Szerencsére rögtön leállítottak az Ergam cseppről, így pár nappal később spontán elvetéltem (bár azt senkinek nem kívánom), de így legalább megúsztam a műtétet.
Az egész tragédiában két pozitív dolgot látok, a sok negatív mellett: az egyik és legfontosabb, az amúgy is erős kapcsolatunk apával (igen, baba nélkül is apa marad) még jobban megerősödőtt, hiszen ez mindkettőnk tragédiája volt. A másik, sikerült megtalálnunk azt az orvost, akire a következő terhességemnél számíthatok majd, mind szakmailag, mind emberileg.
Úgyhogy mi próbálunk pozitívan állni a dolgokhoz, és előre nézni, és nagyon várjuk már a MI babánkat!


Tiszta szívemből kívánok Mindenkinek nagyon boldog babavárást, és sok egészséget!!!!

JBJ: nagyon sajnálom, ami veletek törént, de légy pozitív, és nézz te is előre! Remélem összeakadunk egy későbbi topicban még!
ginabebi
 
 


@ginabebi:


Nagyon sajnálom! :(

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@ginabebi:



Borzasztóan sajnálom ami történt Veletek!
Remélem minél hamarabb felálltok ebből a tragédiából!

ReniLilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers
mirmite
Jászberény
 
 


ginabébi, JBJ: nagyon sajnálom, ami veletek történt...

Én ma töltöm be a 13. hetet, már elég rendesen látszik a pocim, főleg a terhesnaciban, amit bő egy hete beszereztem, mert egyre kényelmetlenebb már a korábbi nadrágokban ülni egész nap.

Múlt csütörtökön voltunk integrált teszten, az ultrahang kissé nehezen ment, mert a bébink leült a hasam legaljára, a csípőcsomtomba (elég rendesen éreztem...), és így alig látszott belőle valami. De azért meg tudta nézni a doki, és mindent rendben talált, a nyaki redő nálunk is 1,2mm. Az első tipp szerint kislány, de azért megbeszéltük, hogy megvárjuk a megerősítést, még mielőtt nevet választanánk.

Ti gondolkodtatok már neveken vagy ezt későbbre tartogatjátok?
tengerszem13
 
 


@ginabebi:


Sajnálom :(

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Megjött kombinált -teszt eredményem, akkorát ugrottam az sms-re.
Kockázat a Down-kór előfordulására:

Alacsony kockázat 1 : 15 000

Kockázat az Edwards-kór előfordulására:

Alacsony kockázat kevesebb mint 1 : 50 000



ha lány lesz, amit kétlek ( és nem mintha kimondottan kislányt vagy kisfiút várnánk, teljesen mindegy csak egészséges legyen, de úgy érzem hogy kisfiú, na meg a doki is azt pedzegeti bár még nem 100% ) szóval ha lány akkor Lilien, ha fiú akkor Noel.








  

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ginabebi, nagyon sajnálom!
eszterandris
 
 


Én még csak jövő héten beszélem meg a genetikai vizsgálatot, hozzátok képest le vagyok maradva (május eleji baba lesz).  Mi is a kombinált tesztet szeretnénk.
Nekünk megvannak a nevek, ha lány lesz Eszter, ha fiú, akkor Andris.
A héten én is megveszem a kismamnadrágot, mert bár eddig 1 Kg-ot híztam, a pocim szépen nő, és már szorít a nadrág.
Üdvözlök Mindenkit!
eszterandris
 
 


@eszterandris:


Ne aggódj, nekem abszolút nem pontos a kiírt dátumom. Mivel mindenkinek egy normális ciklussal 28 nappal számolnak.. Így vagyok április 23.-ra kiírva, a valóságban viszont nekem 35 naposak a ciklusaim, tehát igazából április 30.-a az én dátumom, plusz a picúr az eredeti korához képest 2 nappal van "lemaradva" ami normális. Tehát ha nem "hozza be később a lemaradást" akár tovább is maradhat pocakban pár nappal.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!


Mi a héten töltjük a 16. hetet, továbbra is április 3. a dátumunk. Tegnap voltunk orvosnál, nagyon rendes volt, mert egy extra uh-t is csinált, úgyhogy megnézhettük a csöppünket. Ő nagyon jól van szerencsére, hétfőn este már apa is érezte a mocorgását.
Sajnos a külső méhszájam egy picit kinyílt, de a második babánknál is így volt. Szóval szednem kell a magnéziumot továbbra is, és vigyáznom kell magunkra. Picit nehezebb így egy 20 hónapos és egy 3,5 éves mellett, de megteszem, ami tőlem telik.

Nevek terén nálunk apa a gyenge láncszem, mert semmi sem tetszik neki. Valószínűleg azért nem született fiunk, mert nem sikerült egyetlen fiú névben sem megállapodnunk. :)
Most nagyon biztos benne, hogy a harmadik is lány lesz, és ő a Zoéra szavazott. Én még nem döntöttem, azt hiszem várok a nevekkel a 4D uh-ig, amikor már láthatom a pofiját. :)


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@ginabebi:


Nagyon sajnálom,ami veletek történt .                                                                                                                                                                                                                                               Sziasztok lányok! Nekem meg jött a genetikai vizsgálat eredménye:minden rendben :),és kisfiunk lessz.          andi1982,Te már érzel babamozgást? az enyém nagyon lusti

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


@szoszke35:


Gratulálok! :) Én is szeretném már biztosra tudni a nemét...
Hanyatfekve szoktam érezni, de még csak inkább olyan úszkálósan mozog. :) Most hátul van a magzatlepény, a másodiknál elől volt és elég későn éreztem csak a mocorgását.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Pár napig nem voltam. Remélem mindenki jól van :) 
Mi ma megjártuk a sürgősségit, nem rég értünk haza, nem ecsetelem ezt az egész napos hercehurcát, se a fiatal nővérkék és fiatal doki viselkedését, sem azt hogy fél 3kor ehettem elöszőr a mai nap! hiába jeleztem rengetegszer hogy kellene, mert nem csak kismama de inzulin rezisztens is vagyok, mert az egyszerűen minősíthetetlenül undorító. 
A lényeg hogy ismét bélgyulladásom van, picúrka szerencsére jól van, és nagyon virgonc.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Sziasztok!

Gina9, együttérzek Veled a sűrgősségi miatt, gyógyulj meg mihamarabb!
Minimanócskánk már 32,5 mm-es, és mindene meg van (kezei, lábai, ép koponya, orrcsont, gerinc, rekesz, telítődő hólyag és belek, és szabályos szívritmus). A szívhangját hallhattam is, nem tudok betelni vele, megint sírás lett a vége.  Ja, és mozog is. Ezt éreztem is hétvégén, amikor háton feküdtem, és simogattam, ahogy szoktam, de nagyon bizonytalan voltam, hogy most tényleg azt érzem-e, de a doki szerint érezhettem, ha teljesen befelé figyelek.
Harmadik hete kínlódom egy felfázással, amire a háziorvos írt fel antibiotikumot. Ma a nőgyógyász azt mondta, hogy az a gyógyszer nem is jó felfázásra, így újabb antibiotikumot kell beszednem.
Hétfőn megyünk genetikai vizsgálatra. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy a genetikai vérvételt éhgyomorra csinálják? A dokitól elfelejtettem rákérdezni.

Üdvözlök Mindenkit!
eszterandris
 
 


@eszterandris:


Nekem spec nem csináltak épp cukor mérést, a dokim később szokott, de mivel most 1.-től másik kórházban dolgozik más a protokol is.. Mindenesetre ez most nálam kimaradt, meg aztán reggeliztem is épp akkor. Én az mondom menj inkább éhgyomorra, de vigyél magaddal enni inni valót.
Én úgy örülök hogy más is úgy érzi hogy a picúrka mocorog, én már a 10. héttől érzek valamit, persze nem mindig, attól függ hogy fekszem, és ő hogy helyezkedik. és nem a belem az , sokszor mitha pillangók mászkálnának oda bent, máskor úgy érzem mintha a méhem lüktetne meg remegne. Bélproblémásan pontosan tudom mikor mozog a belem... 
Tegnap olyan kis éde volt, megállás nélkül mocorgott boxolt és rúgdosott, a második uh-n már fejtetőre állva rázta a fenekét  és rúgdosott.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@eszterandris:


Szia! Nem éhgyomorra csinálják! Ehetsz nyugodtan. :)



Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
rolorcsi
 
 


Hú lányok, nem tudom mire vállalkoztam.. férjecskémet gondoltam meglepem, és ma halat sütök neki lassan 10 év alatt talán 2. alkalommal .. én nem szeretem (max a konzerv halat) hát majd ide pusztulok olyan dög büdös. 
Nem rég ment el a védőnő, kérdeztem hogy vajon a babát érezhetem mert sokszor olyan mintha remegne a méhem, meg mintha pillangó mászkálna, azt mondta igen ez a baba lehet. :)

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:


Ne is mondd, én Finnországban élek, és itt a menzán minden nap van valami halas kaja - gondolom el tudod képzelni a szagokat :)

Lilypie First Birthday tickers
hel267
Espoo, Finnország
 
 


@hel267:


Részvétem .. :D  Én kijártam Németországba ápolni.. azok is imádják a halat, heti 1x hal van az asztalon. Szerencsére a 3 család közül csak 1 volt hal rajongó ahol dolgoztam, de ott tényleg heti rendszerességgel, én meg persze ilyenkor hideget ettem, vagy éheztem.. Engem kilehet kergetni vele, nálam csak is kimondottan a konzer olajos hal, és konzerv mexikói chilis hal jöhet szóba, no és a halrudacskák :D 
Kiskoromban megettem a halászlét, köszönhetően a mamámnak aki nagyon zsírosan és fűszer mentesen főz, egyszerűen megundorodtam tőle pláne miután még egy szálka is a torkomon akadt. Azóta próbálkoztam már többször a halászlével de, azóta sem tudom megenni.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Viszont a rák meg a polip de főleg a rák töményen tömérdek mennyiségben jöhet :D a kagyló viszont tiltó listás 

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Ezek szerint én vagyok a kakukktojás. Valamelyik nap majd megvesztem egy kis sült hekkért. És a tenger gyümölcseiért is rajongok. Főleg a garnéláért! :)

Ki hogy van egyébként? Hogy töltitek a hosszú hétvégét?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@andi1982:


Én nagyon nem jól :( nem múlik a bélgyulladásom, nagyon fájok még mindig, de lényegesen jobb mint vasárnap amikor azt hittem meg pusztulok. Múltkor 3 nap után jól voltam , de most.. felvagyok puffadva  álló nap mint aki 3-s ikreket vár és már a 9 hónapban jár kb, az espumisan nem segít sokat. A csempét meg leimádkozom ha mennem kell, egyáltalán ha tudom menni wc-re



Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


@gina9:


Sajnálom! :( Én émelygek és még mindig nem gyógyultam ki a náthából. Levegőt nem kapok és még a fülem is begyulladt. Szóval ez még nem a "kellemes" szakasz nálam se. :(
Viszont számolom vissza a heteket, ma lettünk 17. hetet, szóval csak 23 van hátra! :)

A wc problémák szerencsére nekem jöttek elő, valószínűleg azért, mert nagy mennyiségű magnéziumot is szednem kell, illetve Hipp Natalt-t iszok, amiben nincs olyan sok vas, mint a legtöbb terhesvitaminban. Nem segít, ha sok rostosat eszel? A joghurtba kevert darált lenmagpehely sokaknak bejött.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@andi1982:


Ezzel a bélgyulladással jött  ki a wc probléma egyszerűen nagyon fáj 6 cm részen van begyulladva a belem, most gondold el mikor áthalad valami azon a gyulladt területen... amúgy nincs gond. Én napi 3x 2 magne b6-t szedek szóval nincs magnézium hiány sem.  
Én még nem tudtam élvezni a  terhesség eddigi pillanatait, hisz az első hetekben reggeltől estig émelyegtem, a gyomorsav ölt, 3x elkezdtem vérezni, a melleim leszakadtak, 2x bélgyulladás... 11. héten kezdtemel hányni.. remélem innen már csak jobb lesz. 
Mi ma vagyunk 14 hetesek, és épp azon gondolkodom mikor érdemes neki állni vásárolgatni. Persze nem ruhára gondoltam, hanem baba bútorra. Mivel nem fogok újonnan venni, feleslegesnek is tartom mert úgyis hamar kinővi, meg aztán én nem dolgozom hanem tápon vagyok és leszek is végig, szóval nem is tehetem meg hogy nem nézem meg az egyébként is horrorisztikus árakat.. 
Találtam egy nagyon jópofa és praktikus pelenkázó szekrényt ami fürdető is egyben 4 fiókos, később még komódnak is használható, árban sem vészes és lepukkanva sincs.  Szerintem ráírok a hölgyre, és félre rakatom vele ha lehetséges.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Megértelek, nekem is kb. a jellemző tünetek és mellékhatások felét sikerült kipróbálnom az előző két terhességem alatt is. Félidő után jön általában a jobbik része a dolognak. Aztán az utolsó hónapban már kényelmetlenebb a nagy pocak miatt, de az már az eseménydúsabb rész. :)



Én nagyon babonás voltam és csak a 7. hónap környékén kezdtem el vásárolgatni az első lányomnál.
Egyébként tényleg nem érdemes újonnan venni a dolgokat, mert a jó minőségű az használtan is jó, de negyedannyiba-feleannyiba kerül.Pl. babakocsit nagyon nem éri meg újat venni, a bútorokat sem.
A kisruhákat olyan gyorsan kinövik, hogy gyönyörűeket lehet venni fillérekért, és úgyis kimosod-kivasalod.
Amiket mi újan vettünk azok az olyan apróságok, mint kád, lázmérő, vízhőmérő, törölköző, orrszívó. Illetve a légzésfigyelő, mert azt akkoriban használtan csak pár ezer Ft-tal olcsóbban adták, mint az újat.


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@andi1982:
Szerencsére amit nem kell vennünk mert már kaptunk, kiságy, etetőszék, utazóágy, 6 hónapos kortól babaülés a kocsiba, akkor férjecském vette szülinapomra a baba pihenőszéket. 
De még így is sok minden van vissza. Babakocsi, szerintem az az egyik leghúzósabb árban, viszont nehéz tényleg jó 3:1 kocsit találni használtan ami még nincs is lepukkanva és nem a majdnem eredeti árat kérik el érte.. egy párat azért találtam és gyors el is mentettem.


Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Mi eddig 4 babakocsit fogyasztottunk. A Travel system-es babakocsi nem jött be, vettünk nagy kerekűt, ami bírja az itteni rossz utakat, aztán kiskerekűt, ami elbírok és befér a csomagtartóba, majd egy teljesen dönthető támlájú esernyőre csukhatót, amivel utazáskor is elfér. :)


Szóval, ah elfogadsz egy tanácsot, akkor először találd ki, hogy nektek mire kell leginkább, milyen körülmények között használjátok majd. És érdemes elmenni egy bababoltba körülnézni, kipróbálni, majd használtan keresni egy jó állapotút. Karácsony környékén egyébként sokat töltenek fel, jó áron, amikor mindenki szeretne egy kis plusz pénzt szerezni.

Én most úgy döntöttem, hogy olyat keresek, ami újszülöttnek jó, aztán amikor már ülni tud, akkor úgyis esernyőkocsiban viszem majd. Illetve én a második lányomnál beszereztem egy karikás kendőt, majd később csatos hordozót, mert szükségem volt a nagy miatt két szabad kézre. :)


Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:


Őszintén sajnálom!
kicsihoney
 
 


Helló Kismamik!

Elnézést hogy ennyi ideig felétek sem néztem, de picit felfordult a világ körülöttünk. Üdv az újaknak is!
Váltottam dokit a 13. héten és el is küldött cukorterhelésre 14. héten. Határértéken voltam. Javasolta hogy menjek el diabetológushoz, aki rögtön 170 CH diátét javasolt és napi 6* cukormérést. Azt kérte ha 7 felettiek lesznek az értkeim még 4 napos ünnep előtt jelentkezzek nála. Az  5. napon fel is kerestem, mert nem egyszer 9.-et is mértem. Kedden ránézett az eredményekre és annyit mondott: -"Ez nagyon nem jó!" Remek! Vártam, vártam, míg elkezdett telefonálni. Egészen pontosan 3 emberrel beszélt és mindenkitől azt kérdezte hogy: Van időd betanítani inzulinra egy kismamát? És ennél a pontnál lefagyott a mosoly az arcomról. Nos így lettem Terhességi cukorbeteg. Hazafelé egy világ omlott össze bennem. 5 éves kisfiam tejfehérje allergiás, és az oviban nem vállalják a diétás étkeztetést (amit persze törvényben már szeptember 1 óta kellene, de január 1-ig kértek haladékot), így napi 3* étkezést kell neki csomagolnom. És persze kiborul a drágám ha nincsen kétfogásos ebéd vagy ha ugyan azt kell vinnie két egymást követő nap.... nem is bonyolódom ebbe bele, de minderre fel jön még a CH diétám, az hogy naponta 9* szúrom magam.
Hát ez a rövid történetem. De már kezdek belejönni. Az első hasbaszúrást kb 10 perc zokogás előzte meg, de mostanra már csukott szemmel is elvégzem. 
kicsihoney
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: